O nás

Jak to začalo

O plánu vybudovat v České republice síť bytových komplexů jsem poprvé začal uvažovat někdy kolem roku 2002, kdy jsem řešil složitou situaci bydlení mých rodičů: maminka je dlouhodobě nemocná a odkázána na invalidní vozík. Bydlela v Havířově, v panelovém domě ve 2. patře bez výtahu. Ven se dostávala s obrovskými problémy vždy po několika měsících, téměř již nevstávala z postele. Tehdy jsem objel několik zařízení pro seniory, do žádného z nich bych své rodiče nenašel odvahu přestěhovat. A jelikož se celý život pohybuji ve stavebnictví, vzal jsem papír a tužku a začal projektovat areál, kde by mohlo být rodičům dobře.

Dnes je to již několik let co rodiče bydlí v Senior Parku. Maminka za pěkného počasí tráví čas v atriu, přes léto je krásně opálená. Denně je v kontaktu se sousedkami, jezdí na výlety s dalšími obyvateli Senior Parku. Během té doby společně navštívili Národní divadlo, Hudební divadlo Karlín, mnohokrát kino, oblíben mají především pražský 'I MAX'. Na výletě byli v Janských Lázních s výjezdem lanovkou na Černou horu, v pražské zoologické zahradě, na zámku Loućeň, v Liberci na Ještědu, navštívili středověkou krčmu v Dětěnicích a podnikli mnoho dalších výletů a společných akcí. Dokonce se vydali i na italský termální ostrov Ischia, plánují zájezd do Alp a na podzim opět k moři. To vše se Senior Parkem.

'Když jsem v roce 2007 dokončil první Senior Park v Luštěnicích, netušil jsem, že v roce 2017 budeme otvírat již šestý Senior Park v Kunicích u Prahy. Přiznávám, že to byl velký kus práce, ale ještě větší kus stojí přede mnou, protože vidím smysl v tomto počínání. Vidím, jak mým rodičům, a nejen jim, bydlení v Senior Parku prospívá. To je důvod, proč všichni, kteří se podílíme na našem projektu, chceme v tomto úsilí pokračovat a budovat po celé České republice pro seniory, osoby se sníženou schopností pohybu a vozíčkáře síť bezbariérových bytových komplexů.'

Jaroslav Plesník, zakladatel SENIOR PARKU