Pořádané akce

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   26. 09. 2022

K dnešnímu pondělnímu cvičení jsme si vybrali gymnastické gumy. Protáhli jsme se po víkendu pořádně, ale opatrně.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   23. 09. 2022

Copak si dáme odpoledne ke kávě? Sešli jsme se v hale a společně jsme upekli štrúdl. Voněl výborně a jak chutnal; to se nedá ani popsat

Přednáška BESIP a krizové situace

Luštěnice   23. 09. 2022

Navštívili nás policisté, kteří nám řekli vše o bezpečnosti na silnici nejen pro chodce, ale i pro řidiče. Vyprávěli zajímavé příběhy z praxe. Také nás informovali o podvodných telefonátech, podomních prodejcích a jiných rizikových situacích. Měli jsme možnost se policistů přímo zeptat, co nás zajímalo a čeho se máme vyvarovat. Bylo to zajímavé dopoledne.

Opékání v přírodě

Hlušovice u Olomouce   23. 09. 2022

Krásně prožité páteční odpoledne v přírodě. U ohýnku jsme opékali špekáčky a k tomu jsme si připravili pečené brambory. Pěkně jsme si popovídali a domů si odvezli i zdravou vodu z vřídla Těšíkovské kyselky.

Podzimní tvoření s dětmi

Kunice (Praha-východ)   22. 09. 2022

Podzim letos přišel v plné síle a my jsme na něj připravení! S dětmi jsme vyrobili papírové draky, které nám vyzdobí zimní zahradu. S dětmi nás pracovat moc baví a výtvory dělají radost oběma stranám.

Beseda s policistou

Rychvald u Ostravy   22. 09. 2022

Přivítali jsme mezi sebou pro nás již známého policistu, por. Bc. Miroslava Kolátka. Přišel nás opět poučit, jak se správně zachovat v případě nevyžádaného telefonátu, na co si dát pozor na silnicích jako chodci a případní řidiči. Děkujeme.

Zoo Dvůr Králové

Luštěnice   22. 09. 2022

Jeli jsme se podívat do safari na zvířata a byl to moc nevšední zážitek. Viděli jsme jsme jich spoustu. Projeli jsme si celé safari autem, kde nám zvířata chodila různě přes cestu. Nejhezčí zážitek? Ten, kdy nám žirafa šla těsně vedle auta. Celkově to byl krásný den a prima výlet.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   21. 09. 2022

Domácí mléko, vanilkový a čokoládový pudink, piškoty, ovoce a sladká pochoutka je na světě! Děkujeme hospodyňce Nikol za přípravu.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   21. 09. 2022

Další nádherná oslava našich narozenin! Užili jsme si skvělé odpoledne, které jsme celé protančili a zpívali tak, až nás škrábalo v krku. O hudební doprovod se postarali pánové z kapely 'Zlaté šedesátky' a myslím, že z názvu je jasné, že to stálo za to! Určitě si je pozveme znovu.

Beseda s hasiči

Hlušovice u Olomouce   21. 09. 2022

Velmi zajímavá přednáška i s besedou o tom, jak se vyhnout nešťastným událostem, jak se chovat při požáru. Stejně tak byly zajímavé informace o práci našich hasičů. 

Turnaj u sousedů

Hrádek nad Nisou   19. 09. 2022

Vyjeli jsme na výlet do Senior Parku v Sokolči. Pořádali tady šipkový turnaj. Nedopadli jsme vůbec špatně, byli jsme si všichni rovnocenným soupeřem. Byl to hezký den!

Šipkový turnaj

Sokoleč u Poděbrad   19. 09. 2022

Pozvali jsme naše přátele ze Senior Parku Hrádek nad Nisou na šípkový turnaj. Byli jsme rádi, že mezi nás přijeli a společně jsme prožili hezký den.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   19. 09. 2022

Křeslo pro hosta - tento pořad v televizi snad viděl každý. My si ho připravujeme vždy pro nové bydlící, abychom se pořádně poznali. Tentokrát do křesla usedl pan Pavol.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   19. 09. 2022

Cítíme se báječně! Všechny cviky nám jdou čím dál lépe, vydržíme mnohem déle než ze začátku a dobrá nálada se do nás během cvičení jógy doslova vlévá. Děkujeme

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   19. 09. 2022

Máme tady pondělí, to znamená pravidelné cvičení. Vždy se domluvíme, jakou cvičební pomůcku budeme používat. Dnes to byly míče.

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   16. 09. 2022

Ani nepříznivé počasí nám nepokazilo náš plán grilování. Pochutnal si každý, kdo mezi nás přišel. Krkovička voněla lákavě.

Čteme dětem

Kunice (Praha-východ)   15. 09. 2022

Děti milují pohádky a my milujeme děti. Pozvali jsme tedy děti z místní mateřinky, abychom je pohádkami potěšili. To bylo radosti! Děti pozorně naslouchaly pohádkám, které jsme jim předčítali a pak se vrátily spokojené zpět do školky, kde je čekal oběd a odpočinek. My i děti se už teď těšíme na další čtení.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   15. 09. 2022

Personál se o nás vzorně stará. Tak třeba dnes nám ke společné snídani připravili plněné tousty. V hale se nás sešlo opravdu hodně. Děkujeme!

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   15. 09. 2022

Na posezení s oslavenci se vždy těšíme. Nebylo tomu jinak ani teď. Pohoštění bylo bohaté, hudba v podání pana Edy dovršila celkovou slavnostní atmosféru. Tančili jsme, zpívali a bylo to bezvadné. Blahopřejeme všem!

Koncert v Hlušovicích

Rychvald u Ostravy   14. 09. 2022

V Senior Parku Hlušovice u Olomouce vystupovala zpěvačka, kterou si většinou spojujeme se známým filmem Dívka na koštěti. Ano, máte pravdu, byli jsme si poslechnout paní Petru Černockou. Zazpívala písně v doprovodu kytaristy a svého manžela Jiřího Pracného. Po koncertu pan správce komentoval vtipným způsobem bohatou tombolu. Děkujeme za pozvání, za občerstvení, za prima den!

Společné cvičení

Luštěnice   14. 09. 2022

Dnešní cvičení s míčem bylo velmi hezké. Všichni jsme se protáhli a moc nás to bavilo, taky jsme se pořádně zasmáli. Pro všechny bylo cvičení lehké a mohli jsme u toho sedět.

Výlet do Hlušovic

Medlov u Brna   14. 09. 2022

Tak jsme zase dnes jeli na výlet a stálo to za to: získali jsme podpis Petry Černocké, pak přišla výhra v tombole a na závěr to pití a jídlo! Už teď se těšíme na příště.

Výlet lodí

Sokoleč u Poděbrad   14. 09. 2022

I přes nepříznivé počasí jsme se vypravili na výlet lodí. Trasa po řece Labi vedla z Poděbrad do Nymburka. To byl zážitek!

Petra Černocká v Senior Parku

Hlušovice u Olomouce   14. 09. 2022

Koncert věčně mladé 'Saxany' byl nádhernou vzpomínkou. Na stole jídlo, pití, dobroty, mňamky a u stolu přátelé z celé Moravy! Ale to bychom nebyli my z Hlušovic. Museli jsme přijít s něčím novým. A tak jsme na závěr uspořádali tombolu. Veselou, netradiční, dobrovolnou, ve stylu - daruji a udělám radost. Bylo tolik legrace a pobavení, že loučení pro některé bylo s odpovědí: ještě ne. Prostě super! A takhle my si tu žijeme.   

Káva s panem starostou

Kunice (Praha-východ)   13. 09. 2022

Dnes za námi přišel na návštěvu náš starosta, pan Ing. Jiří Šíma. Povídali jsme si o plánech pro zvelebení obce, ale také o úspěších, které se zde již podařily. Žije se nám tu hezky a byli jsme potěšeni milou návštěvou.
 

Pétanque

Sokoleč u Poděbrad   13. 09. 2022

Vyzkoušeli jsme si dnes poprvé hru pétanque. Moc se nám to soutěžení líbilo a určitě budeme trénovat, abychom si mohli příště opět pořádně zahrát

Jóga s Hankou

Hrádek nad Nisou   12. 09. 2022

Máme tady opět oblíbené cvičení s paní Hankou. Jóga nám pomáhá protáhnout všechno svalstvo tak, abychom se cítili dobře.

Bingo!

Rychvald u Ostravy   09. 09. 2022

Na dnešní losování čísel binga se nás sešlo opravdu hodně. Ale vítěz může být jen jeden. Stala se jím už po několikáté paní Ingrid.

Jedeme na houby!

Kunice (Praha-východ)   09. 09. 2022

Houbařská sezóna je v plném proudu a my se také rozhodli vyrazit do lesa. A nelitovali jsme ani trochu! Každý si nasbíral na polévku nebo smaženici; hub roste tolik, že stačí jít jen na okraj lesa 

Snídáme spolu

Hlušovice u Olomouce   09. 09. 2022

Začít den společnou snídaní nemělo absolutně chybu. Všichni se do toho nápadu zapojili a nedovedete si představit, jak nás to všechny nastartovalo. Nádherně, až svátečně upravený stůl a už při pohledu nás to všechny přeneslo od všech starostí někam jinam. Zase jsme byli všichni spolu. Jedna velká rodina. Ano, je to přesně ten stav, kdy vás i ta kolena přestanou bolet.

A vo tom to je!

Cvičíme spolu

Rychvald u Ostravy   08. 09. 2022

V hale se pravidelně setkáváme ve čtvrtek ke cvičení. Dnes tomu velí paní Jarka  Ví moc dobře, jaké cviky má s námi provádět.

Burčákové slavnosti v Medlově

Kunice (Praha-východ)   07. 09. 2022

S radostí jsme přijali pozvání sousedů na jižní Moravu. Cestování máme rádi a takovou událost si nemůžeme nechat ujít! Burčák byl výborný a celou atmosféru doplnila cimbálová kapela. Děkujeme, bylo nám u vás hezky

Den pro zdraví s panem Prymulou

Kunice (Praha-východ)   07. 09. 2022

Vyrazili jsme do Říčan na krásnou akci pořádanou místní nemocnicí. Se sestřičkami jsme si vyzkoušeli různé zdravotní techniky, pobavili se s lékařským klaunem a zahráli si šachy s panem Prymulou. Krásný zážitek!

Hrajeme kroket

Luštěnice   07. 09. 2022

Dnes jsme si zahráli kroket. Někteří i s vozíčkem hráli na jedničku. Moc se nám hra líbila a zároveň jsme se báječně pobavili.

Vlakem na výlet

Hrádek nad Nisou   07. 09. 2022

Dnešní výlet byl opravdu jedinečný. Jeli jsme historickým vlakem ze Zittau do lázní Oybín a měli jsme možnost sledovat nádheru okolní přírody. Na této úzkokolejce jezdí parní lokomotiva.

Na burčák do Medlova

Rychvald u Ostravy   07. 09. 2022

Na jihu Moravy bydlí naši sousedé v Senior Parku Medlov. Pozvali nás na burčákové slavnosti. Cestou z Rychvaldu jsme přibrali další sousedy z Hlušovic u Olomouce, aby bylo pořádně veselo! K poslechu zahrála cimbálová kapela z Brna, k občerstvení byla domácí škvarková pomazánka, domácí koláčky a vitamíny - sladký chutný burčák. Děkujeme za pozvání

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   07. 09. 2022

To by ani nešlo tady na Moravě neochutnat burčák. Proč tedy rovnou neposedět a nezazpívat si? A tak nějak vznikly naše každoroční slavnosti - 'Burčákovky'.

Setkání s knihou

Rychvald u Ostravy   06. 09. 2022

Dnes jsme si přečetli několik lidových přísloví ze života a každé z nich jsme si postupně vysvětlili. Lidová moudra jsou zkrátka stále aktuální!

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   05. 09. 2022

Prázdniny jsou za námi a k nám se s příchodem září opět vrátila lektorka jógy paní Věruška. Už jsme se na ni moc těšili a první cvičení bylo opět skvělé!

Snídaně v hale

Luštěnice   05. 09. 2022

V pondělí ráno na nás čekala společná snídaně. Nikdo z nás nevěděl, na co se máme těšit. Dostali jsme malé palačinky se třemi druhy mazání, džus a čaj. Snídaně byla výborná. 

Cvičíme

Medlov u Brna   05. 09. 2022

Každé pondělí se rádi sejdeme a společně si zacvičíme. I ten kocour už to ví, tak moc je zvědavý, jen nepostojí chvilinku. Tak schválně: kdo ho najde?

5ti leté výročí našeho areálu

Kunice (Praha-východ)   31. 08. 2022

Už je to 5 let, kdy byl otevřen Senior Park v Kunicích a to je pořádný důvod k oslavě! Celé odpoledne hrála kapela, my se smáli a zpívali, nechybělo bouchnutí šampaňským ani vystřelení konfet. Překvapením dne byl nádherný a vynikající dort od paní Alenky❤️  Těšíme se na další roky doma v Kunicích!

Výlet na jezero

Hrádek nad Nisou   31. 08. 2022

Přibližně 1,5 km od nás najdete jezero s pěkným názvem - Kristýna. Je hluboké asi 28 metrů a dá se celé obejít. Pohodová procházka!

Srpnoví oslavenci

Medlov u Brna   31. 08. 2022

Poslední prázdninový den jsme společně oslavili srpnové jubilanty.
Dobré jídlo, dobré pití, moc krásné tu máme žítí.

Výlet na zámek Hrubá Skála

Luštěnice   30. 08. 2022

Zámek se nachází vysoko nad prachovskými skálami a lesy. Výhled je okouzlující. Po prohlídce zámku jsme se přesunuli do zámecké restaurace na terasu, kde jsme si dali výborný oběd, kávu a jen tak relaxovali a nabírali energii. Víte, která pohádka se na zámku natáčela?

No přece princ Bajaja 

Hudební den

Luštěnice   29. 08. 2022

Navštívil nás pan Pecka, který nám zahrál a zazpíval '60ky'. Písně jsme všichni znali a moc jsme si to užili. K pohoštění halou voněl vynikající štrúdl, který jsme dopoledne společně upekli. Byl to moc krásný den!
 

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   29. 08. 2022

Dopřát si společné posezení u snídaně? V našich areálech napříč republikou to není problém. Vždy se těšíme, co pro nás hospodyňka vymyslí a rádi si pochutnáme.

Pečení s Terezkou - langoše

Medlov u Brna   26. 08. 2022

Sladkého už bylo dost, dnes nám přišlo k chuti udělat si langoše. Děti mají ještě prázdniny a tak pomáhaly, kde se dalo, šikulky! Někdo si dal langoš s kečupem, jiný se sýrem.

Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2022

Do lázeňského města jsme vyrazili na probíhající festival Soundtrack Poděbrady. Počasí nám přálo na procházku po kolonádě a k poslechu hudby.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   26. 08. 2022

Dvakrát jsme se setkali u tvoření veselého a barevného oblečení k tanci hula. Dnes jsme toto společné tvoření ukončili, poseděli jsme u malého občerstvení a domlouvali jsme program na další měsíce.

Sousedský den

Rychvald u Ostravy   24. 08. 2022

Ke konci léta jsme na sousedský den pozvali naše sousedy z moravských Senior Parků - z Medlova od Brna a z Hlušovic u Olomouce. Pozvání přijali i rodinní příslušníci a děvčata z Domova s pečovatelskou službou Rychvald. K poslechu i tanci nám zahrála Lucie ZET a Karel ZOPY.

Příjemnou tečkou bylo parádní posezení na závěr celého odpoledne s povídáním a hudbou na akordeon v podání pana Edy Rakuse

Recitál s tanečníkem

Hrádek nad Nisou   23. 08. 2022

Vlastimil Harapes je známý především jako tanečník a sólista Národního divadla v Praze, choreograf, herec. Je rovněž i umělecký ředitel Mezinárodní konzervatoře Praha. Tyto i další zajímavosti jsme se dozvěděli při dnešním setkání v areálu našeho Senior Parku.

Hrádek nad Nisou

Luštěnice   23. 08. 2022

Byli jsme pozváni do Senior Parku v Hrádku nad Nisou. Poslechli jsme si vyprávění pana Harapese. Taky jsme si společně zazpívali. Občerstvení měli krásně připravené a velmi nám chutnalo. Moc hezké zpestření dne v milém prostředí.

Kvašáky

Medlov u Brna   23. 08. 2022

Místní zelinář nám přivezl jednu z posledních sklizní okurek, takže máme naloženo a schválně: jaký recept používáte vy na kvašáky? U nás byla velká debata, nakonec vznikl společný recept a uvidíme.

Jedeme k sousedům

Sokoleč u Poděbrad   23. 08. 2022

Dnes jsme vyjeli na výlet do Senior Parku v Hrádku nad Nisou. Byli jsme rádi za pozvání na povídání s panem Vlastimilem Harapesem. Taky jsme si zazpívali známé písničky. Děkujeme!

Cvičení pro radost

Kunice (Praha-východ)   22. 08. 2022

Cvičení jsme dnes pojali spíše relaxačně. S míčem cvičíme rádi a dají se s ním krásně procvičit a zároveň promasírovat plosky nohou, což je moc příjemné.

Zábavné cvičení

Luštěnice   22. 08. 2022

Dnešní cvičení jsme si užili jinak. Přitahovali jsme na toaletním papíru skleničku vody. Pak jsme se krmili se zavázanýma očima. Bylo to příjemné dopoledne, zábavné a veselé zároveň.

Nácvik pečení

Hrádek nad Nisou   19. 08. 2022

V pondělí máme v našem areálu koncert. Přípravy jsou v plném proudu. Dnes jsme upekli koláčky a bereme to jako nácvik na pondělní pečení 

Setkání s knihou

Rychvald u Ostravy   19. 08. 2022

K dnešnímu čtení v naší knihovně jsme si zvolili Povídky malostranské od Jana Nerudy. Sousedka paní Maruška upekla výborný koláč, posezení mohlo začít!

Exkurze ve výrobně sladkostí

Rychvald u Ostravy   18. 08. 2022

Měli jsme možnost účastnit se exkurze v podniku Marlenka, který sídlí u Frýdku-Místku. Nádherná prezentace výrobny, spojená s možností nahlédnout do 'kuchyně'. Na závěr jsme si nakoupili známé výrobky v podnikové prodejně. Cestou domů jsme se zastavili na obědě, stylově v restauraci U mámy a dovršili tak příjemný den.

Kouzelník

Luštěnice   17. 08. 2022

Navštívil nás kouzelník Nikolas Kara. Na jeho vystoupení se přijeli podívat i senioři z nedalekých Senior Parků: Sokoleč u Poděbrad a Kunice u Prahy. Kouzelník nám předvedl různá kouzla, některá z nich byla velmi zajímavá a nepochopitelná.

Kouzelník v Luštěnicích

Kunice (Praha-východ)   17. 08. 2022

Přijali jsme pozvání do Luštěnic na kouzelnické vystoupení. Skvěle jsme se bavili, byli jsme i zapojováni do několika kouzelnických triků a po představení jsme si dali výbornou kávu se sousedy z luštěnického areálu. Děkujeme za pozvání!

S politiky netančíme

Hlušovice u Olomouce   17. 08. 2022

Jsou prostě i vážné věci, o které se zajímáme. Proto kromě mírně politické besedy jsme využili i možnosti ukázat bývalé poslankyni Parlamentu ČR, paní Zuzaně Majerové, náš Senior Park. Koukali byste, jak byla překvapená. Nejenže areál obdivovala, ale zároveň vyjádřila i velké uznání vedení společnosti Senior Parku v práci s tímto projektem - v péči o stáří. A to nás všechny potěšilo.

'Nácvik pádů'

Luštěnice   15. 08. 2022

Vysvětlili jsme si, jak se zvednout v případě, když upadneme. Poslechli jsme si, co máme dělat a jak se snažit těmto situacím předcházet.

Odpoledne se pak podávala ledová káva se zmrzlinou. Někdo si poručil i s likérem. Byla výborná!

Hádej, kdo jsem

Rychvald u Ostravy   15. 08. 2022

V minulosti jsme už několikrát sousedy poznali. Podle fotografií jsme dnes někteří uhádli, že je na nich naše sousedka paní Anička.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   12. 08. 2022

Tak jsme dnes dokončili výrobu sukní, které nosí především tanečnice tance HULA. Stačil nám k tomu krepový papír a guma. Nesmí samozřejmě chybět ani tradiční květinový řetěz kolem krku. Společné foto nemůžeme vynechat.

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   12. 08. 2022

Venku hřeje a svítí sluníčko. Proto jsme se s nadšením přišli osvěžit do výdejního okénka. Tentokrát ledovou kávou, připravenou paní vedoucí.

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   12. 08. 2022

Máme se tady prostě skvěle. Dnešní šlehačkový dort byl doslova s třešničkou a čokoládou, k tomu chlebíček a dobrá káva.

Terapie hudbou

Rychvald u Ostravy   11. 08. 2022

Že se dá zahrát hudba také na různé druhy bubnů nás dnes přesvědčil pan David. Ve společnosti pro nás již známého Radka Jareše to bylo meditační odpoledne jak se patří. Děkujeme a těšíme se zase někdy na viděnou v našem areálu.

Krmítka pro ptáky

Kunice (Praha-východ)   11. 08. 2022

V Kunicích myslíme i na zvířata, která tu s námi žijí. Patří k nim i různé ptactvo a my se jim rozhodli vyrobit krmítka, aby v zimě netrpěli hladem. Až hlína vyschne, nabarvíme je a v zimě zavěsíme na stromy.

Výlet na zámek

Hrádek nad Nisou   11. 08. 2022

Výlet dnes směřoval naše kroky na státní zámek Lemberk z 13. století. Samozřejmě i s celkovou prohlídkou, kde jsme se dozvěděly, že původně se jednalo o hrad. Chvíli jsme si odpočaly na lavičce a cítily se jako zámecké paní 

Pečení tmavého pokušení

Luštěnice   10. 08. 2022

Společně jsme si upekli perník s čokoládou, abychom měli odpoledne něco dobrého ke kávě. Bylo to příjemné dopoledne. Na perníku jsme si všichni moc pochutnali.

Ochutnávka čokolád

Rychvald u Ostravy   08. 08. 2022

Pan Pavel Mitrenga z Ostravy nám dnes prezentoval vzorky čokolád. Vysvětlil nám jejich výrobu, co obsahují a další zajímavosti. Vyzkoušeli jsme například čokoládu z Francie, ale taky z Holandska a především z Belgie. Tu zná snad každý, ale my měli možnost ji ochutnat. Je výborná! Víte, že existuje čokoláda i pro diabetiky?

Nakonec jsme si samozřejmě některé čokolády koupili.

Malujeme kamínky

Medlov u Brna   05. 08. 2022

Tento druh zábavy je prý starý jako lidstvo samo, malovali už i pralidé. Nás toto kouzelné tvoření zcela nadchlo a už se těšíme na příště.

Milá návštěva

Hlušovice u Olomouce   05. 08. 2022

Dnes se do našeho Senior Parku přišly pochlubit děti ze sportovního tábora, který se pořádal přímo v Hlušovicích. Ukázaly nám, jak se zdokonalily v jízdě na kolečkových bruslích. Zmrzlina nebo limonáda v tomto slunečném dni jim byla odměnou, jak se říká: 'bodla'.

Rok spolu

Sokoleč u Poděbrad   05. 08. 2022

5. srpna je to přesně na den rok, který společně trávíme s naší paní vedoucí. No uznejte, je to důvod k oslavě!

Poznáte auto?

Luštěnice   03. 08. 2022

Navštívil nás pan Luboš se svým veteránem - Chevrolet Corvette c3 z roku 1973. Vyprávěl nám krásný příběh o koupi tohoto vozu a na závěr nám ukázal jaký má ten sporťák odpich a zvuk. Bylo to moc zajímavé odpoledne. 
 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   03. 08. 2022

To si pište, že když na to přijde, dokážeme se bavit. Upekli jsme si mňamky, k tomu dali vínečko a hned bylo veselo. Škoda jen, že ty nohy nám už tolik neslouží, hned bychom dali džajf. Ale jak se říká: když nemůžeš, tak přidej víc a nadechni se z plných plic... Život je třeba brát takový, jaký je. Dobrot hromady, legrace kopec.  

Pétanque

Luštěnice   02. 08. 2022

Dopoledne jsme si zahráli pétanque. Tato hra nás moc baví a určitě si ji zahrajeme znovu, počasí je stále na naší straně 

Grilování

Luštěnice   01. 08. 2022

Tak jsme společně usedli ke stolu a čekalo nás grilování. Podávala se klobása nebo plněný hermelín. Vše bylo výborné! 

Pétanque

Hrádek nad Nisou   29. 07. 2022

Oblíbených her máme několik. Jednou z nich je zápolení v házení na tzv. prasátko. Kdo hodí svou kouli k němu nejblíže, vyhrává. A po zápolení na všechny čeká pod pergolou osvěžení - sladký meloun.

Výlet na zámek

Sokoleč u Poděbrad   29. 07. 2022

Radim - cíl a výlet dnešního putování za historií. Čekala nás zajímavě komentovaná prohlídka tohoto zámku. Cestou domů jsme se za odměnu zastavili v cukrárně na sladkou mňamku.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   29. 07. 2022

Na dnešní odpolední tvoření si pro nás Maruška, která za námi jezdí 2x měsíčně, připravila malý dárek. Každý z nás dostal čtyřlístek pro štěstí 

Úklid ulice

Hlušovice u Olomouce   29. 07. 2022

Naše parta z Hlušovic si prostě řekla: no tak nic. Vyhlásili jsme 'akci Z'. Vždyť je to i naše vesnice a naše ulice. Takže s úklidem bylo po problémech. A že nás to i bavilo a byla legrace, o tom není pochyb. 

Snídaně v trávě

Kunice (Praha-východ)   28. 07. 2022

Posnídat venku na čerstvém vzduchu je vážně příjemné! Nohama se dotýkáme chladivé trávy, vychutnáváme naservírovanou snídani a povídáme si s přáteli. Krásný start dne.

Snídaně

Luštěnice   27. 07. 2022

Byla nám na dnešní ráno připravena společná snídaně. Dostali jsme lívanečky, džus, kávu a čaj. Moc jsme tomu rádi, děkujeme..

Oslavenci a 'vítání občánků'

Medlov u Brna   27. 07. 2022

Přibylo nám pár nových tváří v našem krásném domově a proto jsme spojili červencové setkání oslavenců s vítáním nováčků. Úsměvy na tvářích našich seniorů jsou tou největší odměnou. Byl to jeden velký úsměvný den.

Šijeme kapsy na telefony

Kunice (Praha-východ)   27. 07. 2022

Mít telefon stále u sebe je pro nás nesmírně důležité, abychom si mohli přivolat pomoc, kdyby se nám něco stalo. Kam ho ale dát, když je teplo a nemáme kapsy na oblečení? Ušili jsme si tedy velmi praktické tašky, které se dají připnout kolem pasu a je po problému! Navíc nám moc sluší, co říkáte?

Pečení s Terezkou - jablečný štrúdl

Medlov u Brna   26. 07. 2022

Jsou prázdniny, děti nemají školní povinnosti a proto bylo velice fajn, že přišly s Terezkou a pomáhaly. Náš papoušek Ferda byl z toho u vytržení, radostí nepustil nikoho ke slovu. Miluje dětský smích, stejně jako my všichni!

Řezník

Kunice (Praha-východ)   26. 07. 2022

Přímo před hlavním vchodem nám postavili stánek s uzeninami! Za pultem byly samé dobroty a všichni se hojně scházeli a nakupovali si čerstvé uzeniny. Skvělá příležitost i pro ty z nás, kteří na nakupování ve městě nemají už dostatek sil.

Tiramisu

Luštěnice   25. 07. 2022

To jsme se dnes těšili na sladký dezert ve skle. Určitě ho taky znáte - tiramisu. Velice nám chutnalo.

Cvičení ve stínu

Kunice (Praha-východ)   25. 07. 2022

Léto je v plném proudu a vysoké teploty nás opravdu nešetří! Naštěstí máme možnost schovat se do stínu, čehož hojně využíváme. Například při pravidelném cvičení a osvěžení po něm.

Tvoření

Sokoleč u Poděbrad   25. 07. 2022

Dnes dopoledne jsme tvořili z keramiky věnečky. Šlo nám to celkem dobře od ruky a všechny výtvory se moc povedly 

Papouškové a jejich život

Rychvald u Ostravy   25. 07. 2022

V areálu jsme se už jednou setkali s panem Radkem Jarešem a různými zvířátky. Dnes si pro nás připravil několik druhů barevných papoušků. Zároveň nás seznámil s jejich zvyky, odkud pocházejí a čemu všemu se mohou naučit. Zážitkem byla možnost si papoušky pohladit, protože nám postupně sedali na ruce i na hlavu

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   22. 07. 2022

Hádanky máme moc rádi. Pan Choura nám opět připravil zajímavý kvíz, tentokrát na filmové téma. Mohli jsme si mezi sebou i poradit, ale všichni jsme to zvládli na jedničku.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   22. 07. 2022

Aby hudby nebylo málo, dnešní páteční odpoledne k nám zavítala paní Helenka. Chodí mezi nás pravidelně zahrát na piáno známé písně a skladby, které si všichni rádi zazpíváme.

Na pivečko

Rychvald u Ostravy   21. 07. 2022

V takovém počasí je nejlepší řešení posezení s přáteli u dobrého moku, ve stínu, v prostorách příjemné restaurace.

Za Jakubem Smolíkem do Kunic

Luštěnice   20. 07. 2022

Sousedé z Kunic nás pozvali na svůj letní koncert, kde vystupoval Jakub Smolík. Jsme bohatší opět o jeden z kulturních zážitků a sousedům z Kunic děkujeme za výborné pohoštění, výbornou atmosféru. 

Koncert v Kunicích

Medlov u Brna   20. 07. 2022

Cesta byla dlouhá a daleká, ale spokojenost veliká. Ani se nám domů nechtělo, jako bychom byli u nás doma!  Děkujeme za krásné odpoledne.

Rádio Blaník s Jakubem Smolíkem

Kunice (Praha-východ)   20. 07. 2022

Rádio Blaník nás navštívilo již potřetí. Jsme za to velmi vděční, protože jejich návštěva je vždy velkou událostí. Nyní s sebou přivezli Jakuba Smolíka, který nám zahrál a zazpíval jeho nejznámější písně a my zpívali s ním. Na ohni se opékala kýta, pivo teklo proudem a všichni měli celý den úsměv na tváři! 

Koncert u našich sousedů

Sokoleč u Poděbrad   20. 07. 2022

Ve středu jsme přijali pozvání na letní koncert od nedalekých sousedů ze Senior Parku v Kunicích u Prahy. Tady jsme si přijeli poslechnout písně známého zpěváka pana Jakuba Smolíka. Děkujeme!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   20. 07. 2022

Kromě zmrzlinového poháru na osvěžení jsme si pochutnali na buchtách, které upekli naši sousedé - paní Maruška a pan Pavel. Díky, chutnalo nám 

Koncert Marthy a Teny Elefteriadu

Luštěnice   19. 07. 2022

Koncert u sousedů v Sokolči jsme v hojném počtu s radostí navštívili. Slavné pěvecké duo nás potěšilo nejen písněmi, ale také svým příjemným a milým vystupováním. Navzdory vysokým letním teplotám jsme si odpoledne velmi užili a spokojení se vraceli domů.

Letní koncert v atriu

Sokoleč u Poděbrad   19. 07. 2022

Tak je to tady - dnes nás čekal velký den. V areálu proběhl letní koncert, na který jsme se moc těšili a připravovali. Letos nám přijelo zazpívat sesterské duo Martha a Tena Elefteriadu. Svými písněmi nás přenesly do slunného Řecka.

Letní koncert u sousedů

Hrádek nad Nisou   19. 07. 2022

Melodické písně v podání českých zpěvaček řeckého původu jsme si rádi poslechli na koncertě u sousedů v Sokolči. Kdo by neznal Marthu a Tenu Elefteriadu? Bylo to velmi milé setkání.

Hod na cíl s odměnou pro vítěze

Luštěnice   18. 07. 2022

V rámci pravidelné pohybové aktivity jsme dnes za pomoci míčů a obruče házeli na cíl na několika stupních obtížnosti. Všichni jsme se opravdu snažili, ale vítěz mohl být pouze jeden z nás. Ale nevadí! O lahvinku sektu se s námi pan Marcel odpoledne podělil.

Mix špízy

Luštěnice   18. 07. 2022

V pravé poledne jsme si dopřáli mix špízy a venku v naší zahradě pod slunečníkem chutnaly náramně! 

Snídaně v hale

Rychvald u Ostravy   18. 07. 2022

Velmi chutný čerstvý chléb z místní pekárny, voňavá paštika a máslový croissant jsou na stole. K tomu káva nebo čaj a společná snídaně může začít!

Sportujeme

Hrádek nad Nisou   15. 07. 2022

Dnešní sportovní odpoledne bylo pro všechny přítomné velmi zábavné. Výherci jsou všichni, sladká odměna na konec čekala na každého.

Oběd v zahradní restauraci

Rychvald u Ostravy   14. 07. 2022

Zvolili jsme na dnešní den výlet do zahradnictví, kde jsme nakoupili několik květin k doplnění do závěsných truhlíků na pergolách. Přes cestu mají bezva restauraci s posezením pod přístřeškem nebo pod slunečníky. Vybrali jsme si žebírka, koleno, řízek nebo klobásu a pak něco sladkého. Výborná volba!

Debata o prevenci a pomoci sobě samotnému

Kunice (Praha-východ)   14. 07. 2022

Jednou za čas si společně zopakujeme pro nás velmi důležité téma. Jak se preventivně chránit před různým nebezpečím v bytě a jak si pomoci, když se nám něco stane. Účastní se vždy velký počet lidí, což je skvělé, protože toto téma je pro nás nesmírně důležité!

Pečeme čokokapsy

Luštěnice   13. 07. 2022

K odpolední kávě probíhala příprava už dopoledne. Společně jsme si upekli listové šátečky s nutelou. Všem moc chutnaly, nezbyl ani kousek!

Cukrárna

Medlov u Brna   13. 07. 2022

Odpolední zpestření vždy potěší a toto bylo jak od profesionálů. Poháry, chlebíčky a dobrá káva, to vše potěšilo všechny milovníky cukráren.

Domácí pizza

Kunice (Praha-východ)   13. 07. 2022

Dostali jsme chuť na italskou pochoutku. Kynuté těsto, výborné suroviny a jde se na to! Výsledek byl famózní a nám se dělaly boule za ušima. Naši pizzu by jistě ocenili i rození Italové!

Cvičení pro radost

Hrádek nad Nisou   11. 07. 2022

Pohybem ke zdraví - toto rčení je známé pro širokou veřejnost. Ve všech našich areálech máme pravidelné cvičení, někde v pátek, jinde ve středu. U nás v Senior Parku Hrádek nad Nisou je cvičení každé pondělí.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   11. 07. 2022

Cvičení je pokaždé příjemné a posiluje ochablé svalstvo. Pro dnešní den jsme zvolili cviky s posilovací gymnastickou gumou.

Na nákupy

Sokoleč u Poděbrad   11. 07. 2022

Tak jsme opět vyrazili na oblíbené nákupy do Hangáru v Pečkách. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v prodejně a nakoupili také ryby a různé rybí speciality.

Bingo

Rychvald u Ostravy   08. 07. 2022

Odpolední posezení v hale bylo spojené nejen s hrou BINGO, ve které vyhrál pan Bohouš. Taky jsme popřáli víkendovým oslavencům, panu Vaškovi a Josefovi.

Meruňkobraní

Medlov u Brna   08. 07. 2022

Meruňky nám zrají o sto šest. Tak co s tím? Otrhat, vyloupat, zavařit, zamrazit a bude i v zimě něco k snědku.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   08. 07. 2022

Dnes si pro nás připravil domovník Bobeš superkvíz. I když jsme přicházeli s obavami, nakonec jsme se dobře bavili a získali nové vědomosti.

Jedeme na bazén

Rychvald u Ostravy   07. 07. 2022

Taky rádi chodíte na bazén? Když jsme byli mladší, rádi jsme plavali. Dnes jsme si zajeli do Bohumína na bazén, který je z části krytý, ale má i venkovní prostory.

Osvěžíme se Mojitem

Luštěnice   07. 07. 2022

Posezení v zimní zahradě mělo dnes styl - letní osvěžující drink. Podával se nápoj mojito. A tak jsme si i v deštivém počasí udělali krásné odpoledne.

Máme bramboráky

Hrádek nad Nisou   07. 07. 2022

Domluvili jsme se na společném obědě. Sešli jsme se v hale a připravili všechno potřebné na bramboráky. No a paní vedoucí je usmažila☺️

Cvičení v atriu

Luštěnice   04. 07. 2022

Je tady opět protahování těla, tentokrát se zaměřením na ramena, ruce a záda. Poprvé letos cvičíme venku, v našem atriu.

Protahujeme se

Hrádek nad Nisou   30. 06. 2022

Krátké protažení za pomoci gymnastické gumy bylo dnes příjemným doplněním dne, který máme spojený s pravidelným cvičením.

Sklízíme dřevo

Rychvald u Ostravy   30. 06. 2022

Přivezli nám dřevo na topení v krbu. Abychom měli dřevo proschlé, musíme ho uklidit. Pánové se činili, holky pak vše uklidily. Děkujeme za spolupráci!

Na koncert do Luštěnic

Hrádek nad Nisou   29. 06. 2022

Pozvali nás sousedé ze Senior Parku Luštěnice na hudební setkání. Na koncertu zpíval a všechny přítomné bavil pan Karel Bláha, operní a muzikálový zpěvák a herec.

Výlet do Medlova

Rychvald u Ostravy   29. 06. 2022

Naši vzdálení sousedé ze Senior Parku Medlov u Brna nás pozvali na setkání v jejich areálu. Cestu jsme zvládli bravurně. O pobavení se postaral herec, dabér a rozhlasový moderátor pan Zdeněk Junák, známý ze seriálu Četnické humoresky, kde ztvárnil jednu z rolí - praporčíka Josefa Ambrože.

Letní koncert v areálu

Luštěnice   29. 06. 2022

Každoroční tradicí jsou letní koncerty. Letos nás navštívil pan Karel Bláha, zpěvák a dlouholetý sólista Hudebního divadla Karlín. K poslechu, k tanci i k dobrému pití a grilovaným klobáskám svým zpěvem navodil příjemnou atmosféru. Pozvaní sousedé ze Senior Parků z Hrádku, Sokolče a Kunic ani nechtěli domů

Sousedský den

Medlov u Brna   29. 06. 2022

Tak jsme měli v areálu krásně. Sluníčko svítilo, jedlo se a pilo, sousedé přijeli z daleka i z blízka. Pan Junák zpíval i vyprávěl, všichni byli moc spokojeni.

Mezigenerační setkání

Luštěnice   28. 06. 2022

Předprázdninové mezigenerační setkání s dětmi z Mateřské školky Luštěnice bylo ve stylu Havajská párty. Společně jsme se pustili do výroby sukní a náhrdelníků. 

Přednáška v hale

Hrádek nad Nisou   27. 06. 2022

Dnešní přednáška pracovnicemi organizace Tichý svět byla velmi zajímavá a poučná. Téma pro náš věk opravdu vhodné: chci dobře slyšet.

Cvičíme jemnou motoriku

Hlušovice u Olomouce   27. 06. 2022

Potřebujete jen ruličky toaletního papíru a sklenice na víno. Sklenice naplníte vínem nebo i vodou a můžete začít.

Tak kdo bude nejrychlejší a nejobratnější? Další bezva hra, která nás moc zaujala 

Cvičíme

Kunice (Praha-východ)   27. 06. 2022

Dnešní cvičení jógy bylo odloženo. Jako náhradu jsme zvolili cvičení s míčem. Použili jsme ho různě, taky jsme si s ním zalítali 

Nevšední zvířátka chovaná doma

Rychvald u Ostravy   27. 06. 2022

Měli jsme možnost mezi sebou přivítat pana Radka a mladíka Patrika. Pan Jareš nám vše potřebné vysvětlil a Patrik Joo pak postupně předvedl všech 13 zvířátek, se kterými přijeli. Viděli jsme chameleona, nejmenší křepelku, pohádkou holubici, dvě opravdu velmi malé čivavy, čiperku opičku a další netradiční zvířátka, která se dají za určitých okolností chovat i v domácnosti. Děkujeme za milé odpoledne!

Pečeme koláč

Hrádek nad Nisou   24. 06. 2022

Tento pátek jsme se sešli dopoledne v hale, abychom si společně upekli koláč s rebarborou a taky perník. Moc rádi jsme se se všemi podělili.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   24. 06. 2022

Nejdříve jsme předali paní Marušce kytičku, jako poděkování za její čas, který nám každý druhý pátek odpoledne věnuje. Pak jsme spolu vyráběli vějířový dekorační řetěz.

Návštěva turnaje

Rychvald u Ostravy   23. 06. 2022

V Ostravě dnes zahájili ping-pongový turnaj Czech para open. Jedná se už o 16. ročník tohoto mezinárodního turnaje spotrovců s hednikepem. Tentokrát se účastní turnaje sportovci z 38 zemí světa. Nemohli jsme si nechat ujít slavnostní zahájení a pak jsme fandili našim 

Bazén Valnovka

Kunice (Praha-východ)   23. 06. 2022

Venku je pořádný hic! Není nic lepšího, než se zchladit v příjemné vodě. Bazén je jen pro nás a my si to vždy užijeme. Skvělý den přejeme všem!

Grilování

Kunice (Praha-východ)   22. 06. 2022

Tato činnost k létu prostě patří. Šťavnaté maso, výborný zeleninový salát, osvěžující drink na zapití...není co dodat. Moc jsme si pochutnali!

Koncert v atriu

Hrádek nad Nisou   22. 06. 2022

Pozvali jsme na dnešní akci s rodinnými příslušníky skupinu Matyldy. Venku bylo velmi příjemné počasí, občerstvení se taky povedlo a poslech učinkujících to vše jen dovršil.

Barevný den

Medlov u Brna   22. 06. 2022

Tvořeníčko, tvoření. Přípravy na sousedský den jsou v plném proudu, už se na vás moc těšíme.

Narozeniny

Luštěnice   20. 06. 2022

Paní Ingeborg je nejstarší obyvatelkou v areálu v Luštěnicích. Slaví úctyhodných 96 let! Bydlí u nás společně se svým manželem, její vitalita a energie je obdivuhodná. Přejeme srdečně hlavně zdravíčko a spokojenost.

Pondělní cvičení

Luštěnice   20. 06. 2022

Každého občas něco bolí. Z tohoto důvodu máme pravidelné protahování. Například když nás záda bolí, zacvičíme si s hospodyňkou Luckou.
 
 
 
 
 
 

Den dětí v Kunicích

Kunice (Praha-východ)   17. 06. 2022

V červnu slaví svátek všechny děti. Nezapomněli jsme na ně a připravili jim sportovní dopoledne. Navštívily nás děti z místní mateřinky a taky naše pravnoučata a společně jsme si užili skvělou zábavu. Všem dětem přejeme krásné prázdniny a těšíme na další setkání v září!

Cvičení s míčem

Hrádek nad Nisou   17. 06. 2022

Pravidelné cvičení je akce, kterou máme všichni rádi a účast je vždy zaručena. Tentokrát to byly cviky s míčem, zvládli jsme to bravurně.

Levandulová farma

Medlov u Brna   17. 06. 2022

A opět jedeme na výlet. Kousek od nás máme tolik voňavé krásy. Malebný obchůdek nabízí mnoho levandulových dobrot. Ochutnali jste někdy levandulovou zmrzlinku? Stojí to za to.

Výlet do zoo

Hlušovice u Olomouce   17. 06. 2022

Zoologická zahrada je vždy bezvadný cíl výletu. My jsme se dnes vypravili mezi zvířata do Zoo Olomouc na Svatý Kopeček. Krásné počasí, prima výlet, no není to ta správná kombinace na příjemný den?

Oslavujeme narozeniny

Rychvald u Ostravy   16. 06. 2022

Dámy Alena, Věra, Eva, Vítězslava, Jarmila a Helena, pánové Bohuslav a Milan, tolik jsme měli oslavenců.

Všem gratulovala osobně i koordinátorka paní Jana Šindelářová. Také se připojujeme a přejeme pevné zdraví, děkujeme za přípravu slavnostního odpoledne. Grilované klobásy voněly celým areálem, hudba v podání pana Edy byla příjemným doplněním, přestože na závěr odpoledne pršelo.

Třešňobraní

Medlov u Brna   16. 06. 2022

Už nám to tady na jihu pomalu zraje, první sběr je za námi. Všichni ochutnali, něco máme zamrazeno, aby bylo i v zimě co k snědku.

Oslavenci...

Medlov u Brna   15. 06. 2022

...a že jich bylo v tom červnu narozených - tři dámy a tři pánové. Krásný slunečný den začal velkými přípravami, šikovné holky ušily nové ubrusy, napekly buchty, namazaly jednohubky, upekly kuřátka a párty mohla začít. Celé odpoledne nám ještě zpříjemnila paní harmonikářka.

Diplom

Hrádek nad Nisou   14. 06. 2022

V rámci projektu Mezi námi, o.p.s., byl našemu areálu Senior Park Hrádek nad Nisou udělen krásný diplom za mezigenerační setkávání a aktivity se Základní školou Speciální Loučná. Děkujeme za ocenění nejen společnosti, ale také dětem, které za námi pravidelně dochází a spolu se podílíme na jednotlivých setkáních.

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2022

V úterý nás naposledy před prázdninami přijely navštívit děti ze Základní umělecké školy z Poděbrad. Zahrály postupně několik skladeb na saxofon, kytary a na závěr na housle. Děkujeme a po prázdninách se těšíme na další setkání.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   13. 06. 2022

Ze školky v Rychvaldě k nám přišly děti předškoláci ze třídy Kočičky zazpívat a zatančit. Nakonec jsme si zahráli hádanku, při které děti měly uhádnout lesní zvíře, na které myslíme. Vždy se jim to povedlo.

Milé děti, děkujeme za návštěvu, přejeme vám prima prázdniny a po nich báječný vstup do školních lavic 

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   10. 06. 2022

V dnešním tvoření jsme vyráběli záložky do knih. Čteme rádi a proto je určitě využijeme. Vybere si každý, kdo přijde do naší obnovené společné knihovny.

Harfový koncert

Rychvald u Ostravy   09. 06. 2022

Harfistka paní Katarína Ševčíková nás navštívila již minulý rok. Také dnes to bylo skvostné představení. Hudba na neobvyklý nástroj v podání této příjemné paní a zároveň zajímavé povídání přispělo k báječnému odpoledni. Ani bouřka venku nepřekazila skvělý hudební zážitek 

Harfový koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   09. 06. 2022

Návštěva úžasné harfistky Kataríny Ševčíkové nás přenesla do světa kouzelných tónů. Při poslechu tohoto vzácného hudebního nástroje se doslova necháte pohladit hudbou po duši.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   08. 06. 2022

Slavili jsme narozeniny našich bydlících narozených v měsíci květnu a také v dubnu. Oslava to byla jako vždy vydařená, o hudební doprovod se postarala oblíbená kapela Žízniví Dubáci. Všem ještě jednou gratulujeme a přejeme hlavně pevné zdraví

Sami dva a přátelé

Rychvald u Ostravy   08. 06. 2022

Pod tímto názvem nás už podruhé navštívili manželé Silvie a Robin s přáteli Radkem a Dominikem. Hudba a zpěv v jejich podání, doprovodné povídání, to vše nás příjemně pohladilo na duši. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Keramika

Hrádek nad Nisou   08. 06. 2022

Dnešní keramika a dílnička byla poslední před velkými prázdninami. Už teď se těšíme na září, kdy se opět sejdeme.

Koncert harfy

Medlov u Brna   08. 06. 2022

Venku zrovna prší, ale my máme slunce v duši díky hudbě, která se tu line. Nezapomenutelný zážitek. Již podruhé kouzelná paní Katarína přijela zahrát a zpříjemnit nám den. Děkujeme!

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   08. 06. 2022

Místo dnešního pravidelného cvičení jsme si vyšli na procházku po okolí, zakončenou občerstvením a odpočinkem na místním hřišti.

Čapí hnízdo

Kunice (Praha-východ)   07. 06. 2022

Ani déšť nás neodradil od výletu. Potkali jsme se s přáteli ze Sokolče a užili si společně výborný oběd a exkurzi na tomto krásném místě. Stálo to za to.

Divadlo v areálu

Hrádek nad Nisou   07. 06. 2022

Přivítali jsme v naší společenské hale Dámský divadelní sbor z Hrádku. Ze sbírky Kytice, autora K.J.Erbena, nám zahráli baladu Zlatý Kolovrat.

Šití polštářků

Medlov u Brna   07. 06. 2022

Nápad během odpolední kávy a šikovnost našich děvčat přinesla moc pěkný výsledek. Zkrášlení pohovky v atriu se opravdu povedlo, posuďte sami.

Výlet - Čapí hnízdo

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2022

Počasí dnes nebylo nic moc, ale přesto jsme vyrazili na výlet do Čapího hnízda. Na uvítanou jsme měli výborný oběd, pak následovala komentovaná prohlídka. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na dobrou kávu a zákusek.
 

Nakupujeme

Luštěnice   07. 06. 2022

Nakupujeme pravidelně, ale tentokrát jsme nakupování prodloužili o posezení v cukrárně. Káva a výborný koláč bylo tím pravým zakončením výletu.

Jóga s Hankou

Hrádek nad Nisou   06. 06. 2022

S paní Hankou jsme společně začali cvičení jógy. Rádi vyzkoušíme něco nového, netradičního. Tělo potřebuje protáhnout všechny údy.

Cvičíme s dětmi

Luštěnice   06. 06. 2022

Mezigenerační setkávání s dětičkami si užíváme vždy, když nás přijdou navštívit. Společné cvičení bylo zábavou pro obě strany a těšíme se na příště!

Vinice

Medlov u Brna   03. 06. 2022

Máme rádi víno. Ale víte, kolik je s tím práce? Okopávat, vyštipovat, uvazovat, šplíchat, hnojit...sklízet...pít 

Na pivečko

Rychvald u Ostravy   03. 06. 2022

Posezení v zahradní restauraci je opravdu skvělý nápad. Po obědě jsme dnes vyjeli do nedaléké restaurace U Kapličky.

Dětský den

Sokoleč u Poděbrad   02. 06. 2022

Připravili jsme v našem areálu pro děti z Mateřské školky Sokoleč dětský den. Počasí nám přálo a děti si to určitě užily stejně jako my.

Přednáška o myslivosti

Hrádek nad Nisou   02. 06. 2022

Myslivost je záslužná činnost pro zvířata, která žijí volně v přírodě. V dnešní přednášce jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o vztahu mnohých lidí k přírodě a zvířatům.

Mezinárodní den dětí - vzpomínáme

Rychvald u Ostravy   01. 06. 2022

Vzpomínky vám vždy zůstanou. Například na dětství. Dnešní odpoledne jsme si spolu povídali, jaké to kdysi bylo. Paní Evička upekla výborné kremeše z listového těsta, děkujeme.

Tak nějak vypadá naše společné posezení.

Den dětí

Medlov u Brna   01. 06. 2022

Dnešní den byl sváteční pro nás všechny, vždyť přece i my jsme byli děti. Zpěv, tanec, malování, to vše jsme si užili společně s dětmi se ZŠ Přísnotice, které nás přijely navštívit.

Zlatá svatba

Luštěnice   01. 06. 2022

Datum 1.6. je spojen s oslavou Dne dětí. Manželé Pojikarovi ze Senior Parku Luštěnice však toto datum před 50ti lety spojilo slibem manželským, takže 1.6.2022 oslavili Zlatou svatbu. Na oslavě nechyběli přátelé - sousedé ze Senior Parku, pozvání přijala i paní starostka. Přejeme mnoho dalších společných let naplněných porozuměním, tolerancí, láskou a hlavně zdravím.

Cvičíme jógu

Hrádek nad Nisou   30. 05. 2022

Jóga s cvičitelkou Haničkou přiláká zájemce o toto netradiční cvičení. U nás už to známe a rádi se setkáváme každý týden.

Odpolední grilování

Luštěnice   27. 05. 2022

I když nám počasí nepřálo a grilování provázel déšť, tak výsledek byl výborný a útočiště jsme jako vždy našli v zimní zahradě. Grilovaná krkovička a grilovaná uzená kuřecí stehna, zeleninový salát, hořčice a strouhaný křen s jablky. Co víc dodat! Prostě báječné odpoledne s přáteli u dobrého jídla.

Tvořivá dílna

Rychvald u Ostravy   27. 05. 2022

Tentokrát jsme se věnovali kreslení mandal. Každý si vybral motiv, který se mu nejvíce líbil a vybarvil si ho podle svých představ.

Jako Robin Hood

Kunice (Praha-východ)   26. 05. 2022

Dnes jsme si užili skvělé sportovní odpoledne! Luk a šípy jsme zkusili již dříve a vážně nás to baví. Boj to byl vyrovnaný, ale nakonec zvítězila Květuška, která prý dříve nikdy nic takového nezkusila a ze svého vítězství byla velmi dojatá! Moc gratulujeme

Návštěva zoo

Rychvald u Ostravy   26. 05. 2022

Nejrůznější rostliny pro okrasu i jako krmivo pěstují v zoologických zahradách ve sklenících. V nedaleké Zoo Ostrava nás pozvali na komentovanou prohlídku exotických rostlin a pak jsme se samozřejmě vydali za zvířaty. Měli jsme k dispozici i elektrická vozítka, abychom se mohli podívat na větší část zahrady. Po dobrém obědě nás nakonec vyvezl k hlavnímu vstupu elektrický vláček. Báječný den!

Bezpečně na silnici i v jejím okolí

Kunice (Praha-východ)   25. 05. 2022

Přednášky a besedy na různé téma jsou nedílnou součástí všech našich areálů. Tentokrát jsme u nás přivítali pana Polácha z organizace BESIP a vyslechli si jeho zajímavý výklad o různých nástrahách, ale i novinkách v silničním provozu. Nejen pro řidiče to bylo velmi přínosné odpoledne.

Keramika s Petrou

Hrádek nad Nisou   25. 05. 2022

Využijeme všechny zbytky hlíny na modelování. Stačí něco vymyslet a jsou z toho hned krásné dárky. Aby se nám lépe pracovalo, měli jsme i kafíčko a koláč

Májoví oslavenci + country

Medlov u Brna   25. 05. 2022

Prožili jsme krásné odpoledne společně s májovými oslavenci. Nejen pro ně zahrála country zpěvačka 'Alishi'. Výsledný dojem se ještě umocnil výbornou sekanou se zelným salátem, chlebíčky a kávovým dezertem.

Společný oběd

Rychvald u Ostravy   25. 05. 2022

Na dnešní oběd jsme si domluvili bramboráky. Společně jsme oloupali brambory a česnek. Hospodyňka Nikol pak ochutila těsto a mohlo se smažit. Celkem skoro 150 bramboráků! Čepované pivo tento skvělý oběd jen doplnilo.

Nácvik zvedání po pádu

Hrádek nad Nisou   24. 05. 2022

Nácvik zvednutí po pádu je vhodný pro připomenutí, jak si máme sami poradit ve svízelné situaci. Věříme, že nacvičené možnosti vstávání nebudeme v praxi potřebovat. Na závěr jsme se protáhli několika cviky na židlích.

Narozeniny

Hrádek nad Nisou   23. 05. 2022

V tomto měsící, v květnu, slaví narozeniny paní Alenka a pan Josef  gratulujeme a přejeme hlavně pevné zdraví!

Nová sousedka

Hrádek nad Nisou   23. 05. 2022

Přivítali jsme dnes novou obyvatelku paní Drahomíru. Přejeme jí spokojená léta v areálu Senior Parku a bezva společně prožité chvíle.

Za kulturou

Kunice (Praha-východ)   23. 05. 2022

Vyjeli jsme si do Divadla pod Palmovkou na velmi milé představení s názvem 'Zamilovaný Shakespeare'. Kulturu máme moc rádi a vždy, když je příležitost, tak možnost s nadšením přijmeme! Další z krásných zážitků.

Za kulturou do hlavního města

Sokoleč u Poděbrad   23. 05. 2022

Vyrazili jsme za kulturou do Prahy, na představení do Divadla pod Palmovkou. Při zpáteční cestě jsme si pochutnali na dobrém obědě ve známé Hájence v Kersku, kde se natáčel film Slavnosti sněženek. Nakonec jsme ještě zastavili u chaty spisovatele pana Hrabala.

Pondělní cvičení s Alčou

Luštěnice   23. 05. 2022

Cvičení dnes začalo jako vždy důkladným protažením. Pak nám Alča ukázala nové cviky pro posílení svalstva s využitím posilovací cvičební gumy. Cvičení bylo trošku náročnější než obvykle, ale zvládli jsme to.

Sportovní odpoledne

Rychvald u Ostravy   23. 05. 2022

Teplé počasí nás vytáhlo ven do atria. Tady jsme stříleli z luku na terč; mnozí jsme luk drželi poprvé, ale přesto celkem úspěšně. Další skupinka si vyzkoušela hru petanque. Příprava na letní počasí je nutná, protože soutěžíme rádi a rádi vyzkoušíme nové věci. 

Den matek

Hlušovice u Olomouce   23. 05. 2022

Oslavu dne matek přišly do areálu zpříjemnit děti z místní mateřinky. Krásné tanečky a spousta básniček v jejich podání nám mile zpříjemnily celý den.

Pečení s Terezkou

Medlov u Brna   20. 05. 2022

Sladké nikdy neodmítneme. Dnes byly v plánu vafle, s marmeládou, ovocem a s kopcem šlehačky. S přípravou nám pomáhala Terezka.

Slaný koláč

Luštěnice   20. 05. 2022

Upekli jsme si společně netradiční slaný koláč a moc jsme si na něm pochutnali. Samozřejmě nechyběla dobrá nálada 

Tvoření s dětmi z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   19. 05. 2022

Opět za námi přišly děti z mateřinky. Vždy s sebou přináší nějaký nápad na společnou činnost a tentokrát jsme vyráběli větrníky z papíru. No nebylo to snadné, ale děti jsou moc šikovné, takže jsme to spolu zvládli! Těšíme se na příště.

Cukrárna

Hrádek nad Nisou   19. 05. 2022

Každý měsíc si párkrát někam vyjedeme. Dnešní výlet nás zavedl do cukrárny, kde jsme si objednali poháry a výbornou kávu ☺️

Hustopečská mandlárna

Medlov u Brna   18. 05. 2022

V nedalekých Hustopečích u Brna provozují mandlárnu. Vyjeli jsme na výlet a vyslechli jsme si zajímavou přednášku o známých hustopečských mandlových sadech. Ochutnali jsme i mandlovou kávu a mandlový likér.

Mezigenerační setkání

Luštěnice   18. 05. 2022

Téma na dnešní den: zahradníci, zahradnice a zahradníčkové. S dětmi z mateřinky v Luštěnicích se pravidelně setkáváme a vždy je to velká oboustranná radost!

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   18. 05. 2022

Na pravidelné hudební odpoledne paní Helenka pro nás připravila známé písně, které jsme si společně rádi zazpívali. Nakonec jsme si vyžádali písničky na přání.

Divadlo v hale

Rychvald u Ostravy   18. 05. 2022

S divadelním představením Senior bez nehod se nám představila čtvěřice učinkujících. Oživili jsme si zásady ze silničního provozu nejen pro řidiče, ale i pro další účastníky silničního provozu: chodce i cyklisty. Zajímavá interaktívní forma divadla nás vtáhla do dění na silnicich i mimo ně. 

Hudební skupina

Rychvald u Ostravy   17. 05. 2022

Měli jsme možnost si poslechnout skupinu Laurecie z Rychvaldu. Paní Martina a pan Robert zpívají společně několik let na různých akcích. Hudba i zpěv je nesmírně baví a nás potěšili různými písničkami ze svého repertoáru. Děkujeme!

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   16. 05. 2022

Vysoké letní teploty nás zahnaly do stínu, ale v žádném případě nás neodradily od naší oblíbené jógy! Na pondělí a Věrušku se vždy moc těšíme.

Rajčata

Medlov u Brna   16. 05. 2022

Každoročně si sami pěstujeme také rajčata. Postup je úplně jednoduchý: nejprve zasadit, zalévat, ošetřovat...a pak už se jen těšit na úrodu.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   13. 05. 2022

Malování na kameny jsme si vyzkoušeli dnes poprvé.

Určitě jste někde na procházce našli malovaný kamínek. Třeba se někdy k vám dostane ten náš. 

Sázíme kytky

Medlov u Brna   13. 05. 2022

Naše pilnost a snaha budou odměněny krásnou květinovou výzdobou celého areálu. A veškeré tyto sazenice jsme si vypěstovali sami.

Výzdoba oken

Hlušovice u Olomouce   13. 05. 2022

Jaro je tady se vším všudy, všechno kvete. Není nic příjemnějšího, než se kochat pohledem na krásné květiny. Každý máme truhlíky za oknem.

Hurá do bazénu

Kunice (Praha-východ)   12. 05. 2022

Po delší době jsme vyrazili plavat do bazénu Valnovka a byla to jedním slovem paráda! Relax v teplé vodě je nejen balzámem pro tělo, ale i pro duši.

Muzeum

Hrádek nad Nisou   12. 05. 2022

Podještědské muzeum v Českém Dubu nabízí zajímavou historickou expozici. Dnešní výlet byl velmi zajímavý.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   11. 05. 2022

Z nedaleké mateřské školy k nám přišly po delší pauze děti a předvedly nám, co všechno už umí zazpívat a jaké tanečky se naučily.

Cvičení v atriu

Sokoleč u Poděbrad   11. 05. 2022

Máme tady pravidelné cvičení. Jelikož venku je hezky, cvičili jsme venku na čerstvém vzduchu. Protáhli jsme se a zároveň 'chytali' i vitamín D.

Ovocný pohár

Luštěnice   10. 05. 2022

Jahody, broskve, kanadské borůvky, domácí šlehačka posypaná čokoládou. Prostě úterní sladké mámení a pohodová společnost přátel.

Přednáška

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2022

V úterý se v naší hale uskutečnila zajímavá přednáška na téma (dez) informace v médiích. Myslíme si, že je vhodné se zamyslet, čemu vlastně můžeme věřit.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   09. 05. 2022

Příval energie, který pociťujeme po cvičení jógy, se nedá slovy popsat. To musíte prostě zažít! Tentokrát byl zážitek o to silnější, protože jsme cvičili pod širým nebem za svitu slunečních paprsků ☀️ Cvičí nás velmi početná skupina, jak můžete vidět na fotografii.

ZUŠ v areálu

Sokoleč u Poděbrad   09. 05. 2022

Přijely dnes do areálu děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Předvedly nám, co nového se naučily. Tentokrát jsme si poslechli i začínající zpěvačky.

Občerstvení

Hrádek nad Nisou   06. 05. 2022

Ke společnému posezení v zahradě jsme si dnes na odpoledne připravili dort za studena. No a k němu nemůže chybět výborná káva!

Utopenci

Luštěnice   06. 05. 2022

Před pár dny jsme si naložili tradiční utopence. Dnes byl na ně ten správný čas, společně jsme si všichni pochutnali!

V důchodě bez starostí

Medlov u Brna   06. 05. 2022

Paní Kosová, koordinátorka projektu Senior Point, nám dnes vysvětlila, jak si můžeme poradit se složitými krizovými situacemi, které nás v dnešní době mohou potkat.

Sázení

Sokoleč u Poděbrad   05. 05. 2022

Nakoupili jsme si krásné kytky do květináčů. Teď je všechny zasadíme, ať nám dělají v areálu radost a zkrášlí naše atrium.

Zahradnictví za hranicí

Rychvald u Ostravy   05. 05. 2022

Vypravili jsme se do Polska. Výběr květin měli kousek za hranicemi opravdu velký. Květiny byly všude, kam jen oko dohlédlo. Nakoupili jsme nejen do domácnosti, ale také do společných prostor, třeba pod pergolu. Cestou zpět jsme se ještě zastavili na burze; tady jsme si koupili něco na zub a na oběd už jsme byli doma.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   04. 05. 2022

Z keramiky lze vytvářet cokoli, na co si vzpomenete. Tak třeba dnes tvoříme věšáčky a misky různých velikostí a tvarů.

Výlet

Medlov u Brna   04. 05. 2022

Cílem našeho výletu bylo Odborné učiliště ve Cvrčovicích, kde pro nás každý rok pěstují přísady rajčat, která si potom vysazujeme v našem areálu. Ještě jsme se zastavili na zmrzlinu 

Zruč nad Sázavou

Kunice (Praha-východ)   04. 05. 2022

Vyrazili jsme do zámku ve Zruči nad Sázavou na prohlídku výstavy panenek. Na podobné výstavě jsme již kdysi byli a tolik nás to nadchlo, že jsme jeli znovu! Výstava se konala v podkroví zámku a my si tedy mohli prohlédnout i krásný zámecký park a nádvoří. Moc krásný výlet, který jsme zakončili výborným obědem cestou domů.

Co jsme dnes upekli?

Luštěnice   03. 05. 2022

Na dnešní sladké odpolední setkání jsme si připravili: jahody + kanadské borůvky + nadýchané těsto, to vše se rovná báječná domácí bublanina, na které jsme si společně pochutnali!

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   02. 05. 2022

Měsíc květen jsme zahájili cvičením, protože ve zdravém těle je zdravý duch! Příště už si zacvičíme na slunci, teploty šplhají do příjemných výšin.

Děti z mateřinky

Luštěnice   02. 05. 2022

Mezigenerační setkávání je jedním z významných projektů pro naši společnost. Také v Senior Parcích napříč republikou k setkání dětí z mateřských škol se seniory pravidelně dochází. Dnes jsme spolu cvičili.

Přednáška BESIP

Sokoleč u Poděbrad   02. 05. 2022

Krajský koordinátor BESIPu pan Ing. Miroslav Polách nám vysvětlil, proč je třeba být za snížené viditelnosti správně označen. Také chodec je účastníkem silničního provozu. Po ukončení besedy předal přítomným dárky s reflexními prvky. Děkujeme!

Jóga

Hrádek nad Nisou   02. 05. 2022

Cvičení jógy je příjemná záležitost. My cvičíme pravidelně s Haničkou, opravdu nás to baví.

Předčarodějnické opékání buřtů

Kunice (Praha-východ)   29. 04. 2022

Zítra bude svátek všech čarodějnic a filipojakubská noc, ke které se pojí ohně a také opékání buřtů. My jsme je opékali s přáteli den předem, spláchli vychlazeným pivem a povídali si u ohně. Počasí se začíná umoudřovat, posezení na slunci už je moc příjemné.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   29. 04. 2022

Tentokrát jsme si nejdříve vyrobili mávátka na nedělní 1. máj    k tomu ještě výzdobu do pergoly a pak jsme pokračovali. Ze starých bot a betonové směsi jsme vytvořili několik květináčů do zahrady v atriu.

Čarodějná grilpárty

Luštěnice   29. 04. 2022

Páteční odpoledne jsme si užili nejen díky pěknému počasí. Klobásky a plněný hermelín, k tomu brambory se zeleninou, to vše jsme si vychutnali.

Soutěžní klání

Hrádek nad Nisou   28. 04. 2022

Dopolední soutěžení s dětmi ze Základní školy Loučná bylo příjemné zpestření dnešního dne. U každé soutěže jsme se od srdce zasmáli. Vítězové byli odměněni sladkostmi.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   28. 04. 2022

Občanské sdružení SOUL z Rychvaldu spojuje několik děvčat a jednoho kluka s nadšením pro hudbu. Bubny djembe, které především používají, už několikrát prozvučely naši halu. Jinak tomu nebylo ani dnes, opět jsme si rádi zanotovali známé písně v rytmu bubnování.

Výlet

Luštěnice   27. 04. 2022

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Bezděčíně u Mladé Boleslavi nás překvapilo nejen leteckými unikáty, ale také velmi příjemnou kavárnou.

Dubnoví oslavenci

Medlov u Brna   27. 04. 2022

Tak pozvedněme číše a popřejme panu Jiřímu k narozeninám všechno nejlepší, především pevné zdraví! Společně jsme si tento den užili: dobrého jídla, pití a živé hudby bylo opravdu dost.

Společný čarodějnický oběd

Rychvald u Ostravy   27. 04. 2022

Poslední den v dubnu je spojený s ohněm a pálením čarodějnic. My jsme si na dnešní den domluvili oběd - masový špíz se zeleninou, k tomu čepované pivo. Někteří z nás včetně personálu se naparádili, trochu s předstihem, jako ty správné čarodějky 

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   26. 04. 2022

Každé dva měsíce pořádáme velkou společnou oslavu narozenin! Tentokrát jsme oslavovali narozené v měsíci březnu a dubnu a opět jsme si to náramně užili! K tanci a poslechu zahrála 'Toulavá kapela' a nám už je nyní jasné, že jsme si je nepozvali naposledy. Krásné odpoledne to bylo a ještě jednou přejeme všem oslavencům vše nejlepší a hlavně pevné zdraví!

Jóga

Hrádek nad Nisou   25. 04. 2022

Opět jsme dnes měli jógu s paní Hankou. Základním protažením cvičení jen začíná.

Cvičení v hale

Luštěnice   25. 04. 2022

Máme tady pravidelné cvičení. Zatím se scházíme v hale, ale jakmile bude tepleji, cvičení přesuneme do atria.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   25. 04. 2022

Naše pravidelná a velmi příjemná pondělní setkání s milou a usměvavou Věruškou. Vždy se na ni moc těšíme a v józe se postupně zdokonalujeme. Děkujeme za tuto možnost

Bingo!

Rychvald u Ostravy   22. 04. 2022

Máme tady pátek a s ním oblíbenou hru BINGO. Dnes vyhrála paní Edita, která si pochutná na ovocném čaji.

Senioři v dopravě

Medlov u Brna   22. 04. 2022

Vyslechli jsme si velice zajímavou přednášku na téma 'Senioři v dopravě', kterou provedla v našem Senior Parku koordinátorka prevence kpt. Mgr. Zdeňka Procházková z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Děkujeme.

Zajímavý výlet

Hrádek nad Nisou   21. 04. 2022

Dnes jsme byli na výletě ve Skleněné zahradě u Cvikova. Je tady možno shlédnout i výstavu Bořka Šípka, kterou nás provázel ředitel sklárny Pačinek pan Sobotka. Moc děkujeme.

Odpolední karban

Luštěnice   20. 04. 2022

Jsme náruživí hráči her karetních. Společně si sednout, hrát karty s přáteli a s úsměvem na tváři: to je to, co nás baví!

Mnichovka

Kunice (Praha-východ)   20. 04. 2022

Vyrazili jsme na nákupy! Do Mnichovic jezdíme několikrát do roka, mají zde velké centrum levného nákupu a to se vždy hodí. Nakoupili jsme si zásoby drogérie a něco hezkého do šatníku se také našlo

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   20. 04. 2022

Přejeme našim sousedům oslavencům, všechno nejlepší, hlavně zdraví a příjemné dny. Tentokrát jsou mezi nimi paní Jana, paní Eva a pan Antonín, všem připíjíme na zdraví 

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   20. 04. 2022

Nemůžeme zapomenout na tradiční cvičení, které máme každou středu. Tentokrát pod vedením naší paní hospodyňky.

Keramická dílna se Zuzkou

Kunice (Praha-východ)   19. 04. 2022

Minulý měsíc jsme si vyrobili krásné keramické dekorační misky, které byly po vytvrdnutí potřeba nabarvit a potřít glazurou. Tomu jsme se právě nyní věnovali, výsledek stojí za to a máme ze svých výrobků velkou radost!

Tvoření s dětmi z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   14. 04. 2022

Děti z místní mateřinky nás navštěvují pravidelně. Dnes jsme společně vyráběli zajíčky z otisků ruky a barevná velikonoční vajíčka. Mezigenerační setkání a spolupráce je úžasná pro obě strany.

Všem přejeme krásné Velikonoce

Trénování paměti

Medlov u Brna   14. 04. 2022

Dnešní předvelikonoční odpoledne naši paměť trénoval pan Choural, který vede cvičení také v Komunitním centru v Židlochovicích. Připravená cvičení nebyla vůbec lehká, my jsme je však bravurně zvládli.

Pleteme pomlázku

Sokoleč u Poděbrad   14. 04. 2022

Pod vedením pana správce dnes proběhlo pletení pomlázek. Pro některé to byla premiéra, nakonec se to všem povedlo a na Velikonoce jsou pánové připraveni vyrazit.

Oslavujeme narozeniny

Sokoleč u Poděbrad   14. 04. 2022

Po pletení pomlázky jsme ještě stihli odpoledne oslavit dvoje narozeniny. Blahopřejeme! Oslavencům přišel zahrát náš oblíbený harmonikář. Krásně jsme si zazpívali i zatančili.

Jaro na vsi

Kunice (Praha-východ)   13. 04. 2022

Krásný velikonoční výlet do Skanzenu v Přerově nad Labem. Jak se žilo v době našich babiček a prababiček? Klasické venkovské stavby plné velikonočních tradic. Počasí nám přálo a my si to moc užili!

Velikonoční dopoledne

Luštěnice   13. 04. 2022

Návštěvou nás dnes potěšily děti ze Základní školy Luštěnice. Předvedly nám hezký velikonoční program, společně jsme si zazpívali a předaly nám vlastnoručně vyrobenou velikonoční výzdobu.

Velikonoce

Hlušovice u Olomouce   13. 04. 2022

Máme tady Velikonoce, na které jsme se řádně připravili. Výzdoba ve společných prostorách i v našich bytech je důležitá.

Velikonoční trhy Karviná

Rychvald u Ostravy   13. 04. 2022

Jarmark ke svátkům jara neodmyslitelně patří. Příjemné počasí dokreslilo předsváteční atmosféru. Poslechli jsme si i vystoupení dětí základních škol a nakonec si dali výborný oběd.

Umění v době normalizace

Kunice (Praha-východ)   12. 04. 2022

Moc rádi si obohacujeme znalosti různými informacemi. Přednášky o zajímavých tématech jsou proto u nás vždy žádoucí. Jak se dařilo umělcům v době normalizace? Kdo byl průkopníkem moderních technologií? Jak se to vše dalo zvládnout v přísném režimu? Velmi poutavé vyprávění výtvarnice  paní Dany Chrastilové, kterou aktivně doplňovala její maminka a naše sousedka Alenka, také významná výtvarnice. Téma nás opravdu zaujalo a chtěli jsme znát všechny detaily!

Výdejní okénko

Luštěnice   12. 04. 2022

Prima odpolední posezení v zimní zahradě jsme si zpestřili dobrou svačinou. Pochutnali jsme si na výborné sekané.

Velikonoční pomlázka

Luštěnice   12. 04. 2022

Dnes nás navštívili studenti SOU Horky, přinesli nám velikonoční výzdobu a vlastnoručně vyrobené velikonoční perníčky. A samozřejmě přinesli i dobrou náladu!
 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   11. 04. 2022

Lektorka Věruška dnes nemohla dorazit, proto ji zastoupila paní vedoucí, která s námi jógu cvičila dříve. Zaměřili jsme se na posílení středu těla, kam patří i bránice, kterou jsme opravdu hojně zapojili  Smích a pohyb je skvělá kombinace pro krásný den. Zkuste to taky!

Cvičení s Alčou

Luštěnice   11. 04. 2022

Dnešní cvičení jógy probíhalo v zimním zahradě. Krásný výhled na slunce přímo vybízel k cvičení meditace - pozdrav slunci! ☀️

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   08. 04. 2022

Velikonoční svátky se neobejdou bez správné výzdoby. Dnes jsme si připomněli zdobení vajíček. Paní Inka umí plést karabáč z 8 vrbových proutků. Společně s vedoucím jich upletli hned několik.

Skanzen, zahradnictví

Sokoleč u Poděbrad   08. 04. 2022

Vyrazili jsme na výlet do Přerova nad Labem. Někteří šli na prohlídku velikonočního skanzenu a druhá skupina na nákup květin do zahradnictví. Po náročném nákupu a prohlídce jsme se ohřáli teplou medovinou. Jelikož nám i pořádně vyhládlo, na zpáteční cestě jsme zastavili na rychlé občerstvení.

Křeslo pro hosta

Kunice (Praha-východ)   07. 04. 2022

Navštívil nás herec pan Pavel Nový, který nás celé odpoledne bavil svými historkami ze života soukromého i toho profesního. Z našeho areálu byl doslova nadšen a vůbec se mu nechtělo domů  Naše sousedka Boženka slavila ten den narozeniny a celá beseda začala přáním všeho nejlepšího od pana Nového, který narychlo složil i milou báseň. Nádherný zážitek nejen pro Boženku.

Výlet do KFC

Medlov u Brna   06. 04. 2022

Proklatě dobré kuřátko, k tomu pití a káva. Příjemně strávené odpoledne, krásný nový zážitek.

Velikonoční trhy

Rychvald u Ostravy   06. 04. 2022

Velikonoce jsou již příští víkend. Dokoupíme si nějakou tu výzdobu, trhy jsou k tomu vhodnou příležitostí. Nněco už máme doma a výzdoba bude kompletní. 

Bezpečnost nejen na silnicích

Hrádek nad Nisou   05. 04. 2022

Přednášku na téma SENIOR A SILNIČNÍ PROVOZ jsme si vyslechli od mladého sympatického muže. Ten zastupuje známou organizaci BESIP. Všichni  určitě víme, že se jedná o BEzpečnost SIlničního Provozu.

Výlet

Luštěnice   05. 04. 2022

Na kraji Mladé Boleslavi se nachází areál Zahradní centrum Debř, známý jako Jiná zahrada. Kromě rostlin tady najdete i minizoo.

Základní umělecká škola

Sokoleč u Poděbrad   05. 04. 2022

Děti z umělecké školy do areálu chodí pravidelně. Opět přišly pod dohledem pana učitele zahrát na housle, kytaru a harmoniku. Vždy se na ně těšíme a jejich vystoupení se nám moc líbí.

Jóga

Hrádek nad Nisou   04. 04. 2022

Také v našem areálu si spolu vyzkoušíme cvičení jógy. Tentokrát zkusíme procvičení mimických svalů.

Cvičení s šátkem

Luštěnice   04. 04. 2022

Paní vedoucí na dnešní cvičení připravila netradiční pomůcku, kterou najdeme každý doma - šátek. Cviky byly jednoduché, ale na protažení těla důsledné.

Děti u nás

Sokoleč u Poděbrad   04. 04. 2022

Dnes jsme přivítali jaro s dětmi z Mateřské školy Sokoleč. Nejdříve nám předvedly, co všechno umí o jaru. Pak jsme si společně povídali, jak trávili a co dělali lidé kdysi na Velikonoce. Myslíme, že se to líbilo nejen nám, ale i dětem.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   04. 04. 2022

Další hodina naší pravidelné jógy s Věruškou. Skvělý způsob, jak si dobít baterky! Po józe následovalo posezení s přáteli a lahodná káva.

Velikonoční výzdoba

Medlov u Brna   04. 04. 2022

Tradicí se stala příprava na svátky jara. K velikonoční výzdobě v hale, k dekoraci, nám posloužila naše vrba, která roste přímo v atriu našeho Senior Parku.

'Zápisné'

Luštěnice   01. 04. 2022

Naše nová vedoucí, paní Eva, připravila malé pohoštění a upekla buchtu s krásným nápisem Senior Park Luštěnice. Bereme to jako zápisné a těšíme se na společné chvíle v areálu.

Nákupy v hale

Kunice (Praha-východ)   31. 03. 2022

Opět nás navštívila paní Žáková se svým zbožím. Výběr má vždy velký a pestrý; pro nás je to v místě bydliště moc příjemná možnost nákupu a obohacení šatníků.

Cvičení v hale

Sokoleč u Poděbrad   30. 03. 2022

Je středa a to znamená, že tady máme námi oblíbené pravidelné cvičení. Na začátku se pořádně protáhli a ke konci jsme si dopřáli uklidňující meditační cvičení.

Oslavenci

Medlov u Brna   30. 03. 2022

Březnové společné posezení s oslavenci se opravdu vydařilo. Na stolech bylo připravené pohoštění: víno, dobré jídlo. K pohodě přispěla harmonika a známé písničky. Gratulujeme všem oslavencům.
 

Tvořivá dílna se Zuzkou

Kunice (Praha-východ)   29. 03. 2022

V areálu budeme mít nově každý měsíc tvořivý kroužek. Paní Zuzku známe díky jejím skvělým cestovatelským přednáškám a nyní se nabídla vést s námi tvořivou dílnu, což jsme přijali s nadšením! Výrobky máme hotové, příště je budeme barvit. Opravdu se nám moc povedly.

Smaženky

Luštěnice   29. 03. 2022

Retro - název pro věci spojené s minulostí, s něčím bývalým, ale známým. Tak třeba smaženky. Znáte?

Bingo

Rychvald u Ostravy   28. 03. 2022

Na Den učitelů jsme si zahráli loterii BINGO. Také dnešní hra měla svého výherce. Tentokrát se jím stal pan Zdeněk!

Cvičení s Alčou

Luštěnice   28. 03. 2022

Po víkendu jsme dnes procvičili tělo i paměť. Nejdříve s Alčou a s míči a nakonec doplňováním českých pořekadel!

Canisterapie

Luštěnice   28. 03. 2022

Dnes nás navštívila paní Hana se svou speciálně vycvičenou fenkou. Její šikovná čtyřnohá kamarádka Rossi - australská labradorka, nám všem zpříjemnila společně strávený čas. Děkujeme.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   28. 03. 2022

Opět naše oblíbená jóga. Věruška je na cvičení s námi vždy skvěle připravena a cviky nám sestavuje přímo 'na míru'. Uvolníme tak zatuhlé svaly a přitom to pro nás není vůbec náročné. Děkujeme.

Blahopřejeme

Luštěnice   25. 03. 2022

Paní Danuška o víkendu oslaví své narozeniny. Přejeme vše nejlepší a hodně štěstí nejenom při hře v Žolíky

Chocotopia - Muzeum a výrobna čokolády

Kunice (Praha-východ)   25. 03. 2022

Prožili jsme krásný zážitek! Na chvíli se z nás stali opravdoví cukráři a mohli jsme si vyrobit vlastní čokoládová lízátka. Při velmi poutavém výkladu jsme se dozvěděli, jakým procesem vzniká tato lahodná pochoutka, nahlédli jsme do cukrářské výrobny a nakonec jsme si prohlédli i muzeum.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   25. 03. 2022

Zkoušíme ubrouskovou metodu stejně jako holky v Čechách. Díváme se na výsledek: snad se nám podařilo ty obrázky správně nalepit, květináče vypadají pěkně, viďte.

Bramborákové hody

Hrádek nad Nisou   25. 03. 2022

Na bramborové placky stačí brambory omýt, uvařit a nastrouhat, oloupat česnek, přidat mouku, vajíčko, sůl, smíchat a je hotovo! Pak už jen smažit a sednout ke stolu.

Zdobíme areál

Luštěnice   24. 03. 2022

Blíží se Velikonoce. Proto i v našem Senior Parku Luštěnice se na ně připravujeme, zdobíme halu a zimní zahradu.

Oslava narozenin

Luštěnice   23. 03. 2022

Včerejší vítězka hry bingo dnes slaví narozeniny. Přejeme paní Tamaře jen to nejlepší, hlavně zdraví, štěstí, žádné starosti a dobrou náladu 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   23. 03. 2022

Opět se můžeme pochlubit našimi výrobky z keramiky, které si vytváříme sami v rámci pravidelného tvoření v dílničce. 

Zahradnictví

Medlov u Brna   23. 03. 2022

Tento týden si naše seniorky zajely nakoupit kytičky a sazenice do zahradnictví ve Vedrovicích. Ještě není sezona v plném proudu, ale přesto bylo z čeho vybírat.

Výlet do Lysé nad Labem

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2022

Počasí nám přálo a festival dechovky na výstavišti se moc povedl. Zazpívali jsme si, dali si něco dobrého k obědu a cestou domů nakoupili kytky do truhlíků. Zkrátka každý si vybral, co má rád.

Hrajeme BINGO

Luštěnice   22. 03. 2022

Dopoledne jsme měli posezení v zaimní zahradě, odpoledne jsme si pak zahráli BINGO; vítězkou byla tentokrát paní Tamara.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   21. 03. 2022

Jaro jsme přivítali cvičením jógy, které nás nabíjí stejně pozitivní energií jako☀️

Na cvičení s Věruškou se vždy moc těšíme a chodíme opravdu v hojném počtu!

 

Do cukrárny

Rychvald u Ostravy   21. 03. 2022

Široká nabídka zákusků a chlebíčků nás čekala v cukrárně ve vedlejším městě Bohumín. Káva a čaj jsou samozřejmostí. Kdyby měl někdo chuť, vybere si i z nabídky vín a nealkoholických nápojů. 

Pánská jízda

Sokoleč u Poděbrad   18. 03. 2022

Spolu s panem správcem vyrazili naši pánové na oběd. Každý si vybral, na co měl chuť a všem moc chutnalo. Určitě vyjedou někdy zase.

Gastronomické putování

Kunice (Praha-východ)   17. 03. 2022

Dnes jsme se vydali na 'výlet' do hruškového sadu! Vše na stole bylo z těchto úžasných plodů Domácí krupicové noky, hruškovo-vanilková omáčka a na závěr malý panáček hruškovice na 'vypálení červa'. Výborné to bylo!

Pečeme dětem

Kunice (Praha-východ)   17. 03. 2022

Často k nám jezdí děti z místní mateřinky. Návštěvy to jsou vždy milé a my se na ně moc těšíme. Domluvili jsme se a jako překvapení jsme jim upekli muffiny k zítřejší svačině, které jim ráno zavezeme.

Oslavujeme narozeniny

Rychvald u Ostravy   17. 03. 2022

Paní Ilonce jako jubilantce a dalším deseti oslavencům přejeme především pevné zdraví a pohodu do dalších let! 

Sešla se nás plná hala, stoly byly nazdobené, občerstvení připraveno. K hudbě i tanci nám zahrál na klávesy pan Eda a jeho kolega pan Jiří zahrál několik melodií na klarinet. Celé odpoledne se vydařilo.

Botanická zahrada

Kunice (Praha-východ)   16. 03. 2022

Milujeme květiny a proto jsme si nemohli nechat ujít výstavu orchidejí v pražské Botanické zahradě. Tolik nádhery a vůní pohromadě, příjemný a poutavý výklad ve skleníku Fata Morgana, zkrátka parádní výlet!

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   16. 03. 2022

Cvičení pod vedením pana správce je vždy pro nás příjemným zážitkem. K lepšímu naladění přizpívá i hudba.

Do muzea

Hrádek nad Nisou   16. 03. 2022

Dnes nás čekal výlet do muzea. Návštívili jsme muzeum masek v Zákupech. Sbírka má dlouholetou tradici a najdete tady opravdu mnoho exponátů.

Cukrárna

Medlov u Brna   16. 03. 2022

Cílem dnešního výletu byla cukrárna Lucius v nedalekých Syrovicích. Nabídka sladkostí vskutku široká. Zákusky, dobrá káva: co více si můžeme přát?

Grilujeme

Hlušovice u Olomouce   16. 03. 2022

Je poměrně chladno, ale při krásných melodiích harmoniky jsme si rádi zazpívali. Taky jsme grilovali klobásy a tím se zahřáli.

Herní odpoledne

Luštěnice   15. 03. 2022

Ve společenské hale můžeme u stolů hrát nejen karty, ale i různé deskové hry nebo se jen setkat a povídat si, třeba i s naším papouškem.

Solná jeskyně

Rychvald u Ostravy   15. 03. 2022

Po delší pauze jsme se dnes odpoledne rádi vydali do nedaleké solné jeskyně. Jezdíme tam pravidelně, jen kvůli opatřením jsme museli návštěvy odložit. 

Gratulujeme

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2022

Sousedka, paní Jarmila, oslavila krásné 85 narozeniny. Zástup gratulantů byl dlouhý. První blahopřání obdržela od pana starosty naší obce. Také se připojuje naše paní koordinátorka i my ostatní s přáním pevného zdraví a spokojenosti.

Cvičení s Alčou

Luštěnice   14. 03. 2022

S paní Alčou se budeme pravidelně setkávat u našeho cvičení. Sama se věnuje cvikům na uvolnění svalstva, takže i nám postupně vysvětlí, o čem je jóga.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   14. 03. 2022

Vajíčka na cibulce a na slanině, doplněná o několik kousků drobných hříbků, k tomu čerstvé pečivo a podle libosti káva nebo čaj. Takovou voňavou chutnou snídani jsme si dnes vychutnali společně v hale.

Divadlo v hale

Rychvald u Ostravy   14. 03. 2022

Z Prahy přijeli se svým vystoupením dva mladí umělci z Divadla Šapito. Hra pod názvem O odvážné Molly aneb jak vyzrát na draka všechny přítomné pobavila; byli jsme aktivně vtaženi do děje hry s dobrým koncem. Tak to má vlastně vždy být! Děkujeme 

Děti mezi námi

Hrádek nad Nisou   11. 03. 2022

Dnes za námi zase přišly děti ze Základní školy Loučná. Nejdříve jsme si poslechli jejich písně a básničky, pak jsme spolu vyráběli záložku do knížky.

Kreslíme mandaly

Rychvald u Ostravy   11. 03. 2022

Zasedli jsme ke stolům v hale, každý měl před sebou papír s vytištěnou mandalou a bylo jen na nás samotných, jaké barvy použijeme a jakou máme fantazii.

Sklízíme dříví

Sokoleč u Poděbrad   11. 03. 2022

Dnes, v pátek, nám přivezli první várku dříví a naši senioři přišli panu správci pomahát. Moc jim děkujeme, spolu jsme dříví uklidili rychleji.

Jubilantka

Hrádek nad Nisou   11. 03. 2022

Paní Soňa dnes slavila krásné životní jubileum. Ke gratulaci 93 narozenin se přidáváme i my za Senior Park Hrádek nad Nisou; přejeme stále mnoho sil, pevné zdraví a veselou náladu!

Brémští muzikanti ze ZŠ Ondřejov

Kunice (Praha-východ)   10. 03. 2022

Krásný a nezapomenutelný zážitek v podobě divadla dětí, které k nám přijely se svým vystoupením. Přivezly s sebou i jejich ručně malované kulisy a jako dar jsme dostali obraz našeho areálu, který samy namalovaly. Toto se opravdu povedlo!

Sociální poradna aneb na jaké příspěvky mám nárok

Kunice (Praha-východ)   09. 03. 2022

Dnes k nám přijely milé pracovnice z Úřadu práce pro Prahu-východ, aby nám vysvětlily možnosti nároku na příspěvek na bydlení či péči. Ochotně s každým z nás vyplnily potřebné formuláře a jakmile budou naše žádosti schváleny, dají nám hned vědět. Skvělý servis přímo v místě našeho bydliště, moc si toho vážíme!

Dílnička

Hrádek nad Nisou   09. 03. 2022

S nadšením jsme se pustili do výroby jarních a velikonočních ozdob. Společně jsme pokusili vyrobit také talířky a misky, tak snad se nám to povedlo.

Koncert nejen ženám...

Rychvald u Ostravy   09. 03. 2022

Koncert hudební skupiny Čarozpěv rozezněl naši společenskou halu. Společně s absolventkami Lidové konzervatoře Ostrava pod vedením Mgr. et Mgr. Andeji Jurčíkové nám holky zazpívaly moravské a české písně, nechyběla ani chvilka poezie. Děkujeme opět za profesionální představení a nevšední zážitek!

Vše nejlepší ženy!

Luštěnice   08. 03. 2022

Malá pozornost v podobě kytičky k MDŽ patří. A aby to nebylo líto našim mužům, přidali jsme všem malý zákusek k odpolednímu kafíčku. Všem ženám krásný den sváteční!

MDŽ v Kunicích

Kunice (Praha-východ)   08. 03. 2022

Dopoledne nás přišly navštívit děti z místní mateřinky, které nám zazpívaly a přinesly přání a květiny. Odpoledne jsme se sešli v hale na lahodnou kávu a domácí koláč. Karafiát pro každou ženu byl samozřejmostí, dnešní den přece patří hlavně ženám

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   08. 03. 2022

Mezinárodní den žen - slaví se 8. března už více než 100 let. Nachystáno bylo pohoštění především ze strany nových bydlících, manželů Josefa a Josefky a zároveň Josefa a Evičky. Hudbou a zpěvem nás potěšil pan Eda. Ke kytičkám pro každou ženu nechybělo milé přání ke svátku také od jedné realitní firmy pana Pavla z Karviné. Děkujeme!

Oslavujeme MDŽ

Hrádek nad Nisou   08. 03. 2022

Původně jsme měli soutěžit. Ale po dlouhé době jsme se sešli v tak hojném počtu a raději jsme si chtěli povídat a diskutovat

MDŽ

Hlušovice u Olomouce   08. 03. 2022

Oslava Mezinárodního dne žen byla pro naše ženy plná překvapení. Výborné občerstvení, vystoupení děti z místní mateřinky a samozřejmostí byly rudé karafiáty.

MDŽ Medlov

Medlov u Brna   08. 03. 2022

Nejenom chlebíčky, také něco sladkého, ale i krásné moravské písničky dodaly oslavě v Senior Parku Medlov tu správnou slavnostní atmosféru. Doplnilo ji předání karafiátů pro každou ženu.

Relaxace při svíčkách

Luštěnice   07. 03. 2022

Svíčky skládané do kruhu - celistvost, moudrost, nekonečno. Relaxační hudba, teplo, masáž spánků a rukou. Ponořili jsme se celým tělem i duší do polospánku a užívali si meditaci v kruhu svých přátel a sousedů.

Čtení v zimní zahradě

Hrádek nad Nisou   07. 03. 2022

Sešli jsme se v zimní zahradě, kde nám předčítá z knihy paní ředitelka ze ZŠ Loučná Hrádek nad Nisou. Pohodlně se usadíme, dopřejeme si kávu a posloucháme.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   07. 03. 2022

Zase jsme si krásně protáhli těla při naší oblíbené józe! Správné dýchání, rovná záda, zpevnit střed těla, to všechno a mnohem víc už dokážeme. Pravidelné cvičení je už na nás znát!

Přednáška v hale

Rychvald u Ostravy   07. 03. 2022

Z Úřadu práce města Bohumín mezi nás přišla paní Bc. Lenka Sikorová, vedoucí oddělení sociálních dávek. Seznámila nás s možností čerpání příspěvku na bydlení, vysvětlila vyplnění formuláře a ostatní už budeme řešit s panem vedoucím nebo s rodinnými příslušníky.

U knihy s Honzou

Luštěnice   04. 03. 2022

Dnešním dnem se začínáme pravidelně scházet u knihy s naším panem Honzou, který se nabídl, že nám bude každý pátek předčítat z knih na přání.

Zimní zahrada je na tuto příležitost přímo stvořená. 

Cvičení

Hrádek nad Nisou   04. 03. 2022

K dnešnímu cvičení jsme si vybrali jako cvičební pomůcku činky. Jsou malé, na procvičení tak akorát.

Dárek pro děti

Hlušovice u Olomouce   04. 03. 2022

Chodí k nám děti z mateřské školy Hlušovice. Potěší nás vždy nějakým vystouepním. My jsme jim za to dnes připravili sladké překvapení.

Medlovské pečení

Medlov u Brna   04. 03. 2022

Kdo by neměl rád něco sladkého ke kávě? Tentokrát voněla na stole buchta s borůvkami, kterou jsme dopoledne společně upekly.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   03. 03. 2022

Přišla za námi paní Šmídová,. sociální pracovnice, přinesla potřebné tiskopisy k příspěvku na bydlení. Se vším nám ochotně pomůže a každému z nás ještě osobně vysvětlí.

Pečeme 'NEŠTRÚDL'

Luštěnice   03. 03. 2022

Téměř stejné suroviny na jablečný štrúdl, jen jiným způsobem motaný. Náročnější na přípravu, ale spravedlivě jsme si úkoly rozdělili. Výsledek náramný! Jeden byteček, jeden koláček pro každého.

Nový mazlík Bruno

Kunice (Praha-východ)   03. 03. 2022

V Kunicích máme nového zvířecího kamaráda. Jedná se o agamu vousatou a je to osmiletý krasavec naší hospodyňky Markéty, která nám ho přivezla. Je tu s námi už pár týdnů a moc se mu u nás líbí! Dnes jsme se o něm a chovu agam dozvěděli všechny informace při zajímavé přednášce a byli jsme doslova uchváceni. Je velmi přátelský a kontaktní, což můžete vidět na fotografiích

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   02. 03. 2022

Venku je stále poměrně chladno, přestože svítí slunce. V okénku pro zahřátí jsme dnes měli svařené víno. S chutí jsme si ho vypili v hale. Povídali jsme si - mezi holkama u jednoho stolu a u druhého samí kluci 

Beseda o knihách

Medlov u Brna   02. 03. 2022

'Březen, měsíc knihy', dnes se již říká 'Březen, měsíc čtenářů'. I toto jsme se dozvěděli na dnešní besedě. Víte, která kniha má nejvíce výtisků, nejvíce se krade a tiskl ji Johannes Guttenberk jako první? My to víme.

Čtení v zimní zahradě

Hrádek nad Nisou   01. 03. 2022

Setkáváme se v zimní zahradě k předčítání z knihy autora Jamese Herriota - ZVĚROLÉKAŘ MEZI NEBEM A ZEMÍ. Děj se odehrává v místech, odkud pochází jedno z psích plemen, jedná se o anglický venkov Yorkshir.

Cvičení s míčem

Luštěnice   28. 02. 2022

A opět po čase cvičební pomůcka - míč. Nezdá se, ale zadýchali jsme se. Procvičili jsme poctivě všechny svaly a zakončili lehkým tréninkem paměti.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   28. 02. 2022

Záleží všechno na domluvě. My jsme se rozhodli pro domácí tousty s pomazánkou a snídaně mohla proběhnout. Sami jsme si je připravili, o to víc nám chutnaly.

Tvoření

Sokoleč u Poděbrad   28. 02. 2022

Dnes jsme poprvé tvořili s paní Zuzkou. Ta si pro nás nejprve nachystala výrobu netradiční metodou. Výsledkem díla je svícen vyrobený s použitím starých knih.

Výroba masek

Hrádek nad Nisou   25. 02. 2022

Zítra se v našem městě koná masopust. My jsme se taky připravili a společně s dětmi ze Základní školy Loučná jsme tvořili nejrůznější masky

Deskové hry

Hlušovice u Olomouce   25. 02. 2022

Kdo by neznal hru 'Člověče, nezlob se'? Je to jedna z nejoblíbenějších deskových her na celém světě. V této hře nejde o vítězství, ale o účast!

Přednáška o Luštěnicích

Luštěnice   24. 02. 2022

Dnešní odpoledne bylo velmi pestré. Začalo přednáškou o místě, kde žijeme. O Luštěnicích. Dozvěděli jsme se například, že první písemná zmíňka o naší obci se datuje k roku 1268, jaké pamětihodnosti zde najdeme nebo kolik obyvatel zde v současné době žije. Zavzpomínali jsme také na významy dávných živností, které měly ve své době zastoupení také zde. 

Vítáme nového souseda

Luštěnice   24. 02. 2022

Vítáme nového souseda pana Honzu, jehož celoživotní milovanou profesí je herectví a předčítání knih. Přejeme mu, ať se mu u nás hezky bydlí a těšíme se na předčítání příběhů tady u nás.

Cvičení

Rychvald u Ostravy   24. 02. 2022

Slunce se prodralo mezi mraky, ale stále je chladno na cvičení v atriu. Jsme rádi, že můžeme využít příjemného teplého prostředí naší společenské haly. 

Stolní hry

Kunice (Praha-východ)   24. 02. 2022

Na pobyt venku je ještě chladno, využíváme tedy k našemu setkávání halu, kde je příjemné teplo od rozpáleného krbu. Hrajeme karty, pijeme kávu, povídáme si a někdy si zahrajeme i stolní deskové hry, které nás také moc baví. Skvěle strávený čas!

Slavíme narozeniny

Luštěnice   23. 02. 2022

Slavíme významné kulatiny naší paní Ludmilky. Velká milovnice pletení a háčkování pozvala sousedy na malou narozeninovou oslavu. 'Přejeme Vám paní Ludmilko ke krásným 90tinám pevné zdravíčko, spokojenost, a ať jste stále plná elánu'.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   23. 02. 2022

Máme tady další den s keramikou. Opět jsme si sami vyrobili, ozdobili a nabarvili naše originální výrobky. Zkrášlí nám byt nebo je můžeme někomu darovat.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   23. 02. 2022

Vanilkový a čokoládový pudink, piškoty namočené v domácí vinovici, s kousky ovoce. Takovou voňavou pochoutku si dnes odnesl z okénka každý, kdo přišel.

Oslavenci a svatba

Medlov u Brna   23. 02. 2022

Blahopřejeme nejen našim oslavencům k narozeninám, ale taky jednomu manželskému páru k společnému soužití 55 let, tedy ke smaragdové svatbě. Děkujeme za pohoštění. Slavnostní atmosféru doplnila hra na varhany, všichni jsme si zazpívali známé písně.

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   23. 02. 2022

Středeční cvičení je opět tady. Pohyb máme rádi; uvědomujeme si, že je opravdu důležitý v každém věku, nejen pro nás.

Oslava narozenin v duchu Masopustu

Kunice (Praha-východ)   22. 02. 2022

Narozeniny slavíme pravidelně a rádi. Tentokrát se jednalo o oslavu narozených v lednu a v únoru a všichni jsme si jí báječně užili! Stoly plné dobrého jídla a pití, přátelé kolem nás, zpívali jsme, smáli jsme se, zkrátka vše co má na oslavě být. Celým odpolednem nás provázely známé písně na harmoniku a heligonku od pana Čápa a Lulu. Bylo to prostě skvělé!

Muzeum Škoda

Luštěnice   22. 02. 2022

Návštěva automobilového muzea v Mladé Boleslavi s dlouholetou tradicí mnohé nás vrátila do doby, kdy jsme byli aktivními řidiči. Prohlídku jsme zakončili shlédnutím krátkého filmu o této značce v místním kinosále. 

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   21. 02. 2022

Doslova vlévání pozitivní energie jsme dnes pocítili na hodině jógy! Přes okna na nás dopadaly sluneční paprsky, těla se uvolnila, mysl se zklidnila a den je hned krásnější.

Návštěva výstavy

Rychvald u Ostravy   21. 02. 2022

Písmo, knihy a typografie - pod tímto názvem jsme dne navštívili v Městské knihovně Orlová výstavu prací studentů Střední umělecké školy z Ostravy.

Stolní bowling

Luštěnice   21. 02. 2022

Improvizace bowlingu, abychom nemuseli zvedat těžké bowlingové koule, ani se nemuseli ohýbat. Hra pro každého, všichni vyhráli malou cenu za účast. A co si budeme povídat.. Taková majoránka nebo bobkový list se může hodit.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   18. 02. 2022

Hrát na klavír je určitě náročné. Člověk musí věnovat hodně času zkoušení a cvičení, ale výsledek pak stojí za to. Příjemnými melodiemi nás uchvátila hra na klavír v podání paní Helenky.

Smažíme bramboráky

Kunice (Praha-východ)   17. 02. 2022

Rozhodli jsme se udělat si společný oběd! Bramboráky máme všichni rádi, byla to tedy jasná volba. Práci jsme si rozdělili, šla nám pěkně od ruky a odcházeli jsme spokojení a dobře najedení. Určitě budeme vařit zase, bylo to moc fajn

Dílnička

Hrádek nad Nisou   17. 02. 2022

Ubrouskovou metodou jsme si ozdobili papírová srdce. Je potřeba barevný ubrousek, štětec a lepidlo. Použijeme pouze jednu vrstvu ubrousku, tu s obrázkem, pak vystřiheme obrázky a pomocí lepidla a štětce přilepíme na podložku, třeba ve tvaru srdce.

Procházkou po okolí

Hlušovice u Olomouce   16. 02. 2022

Naše sousedka paní Patricie, rodačka z Hlušovic, nás pozvala na procházku po této obci. Ukázala nám spoustu doposud nepoznaných míst a my jsme ji za odměnu pozvali na dobrý čaj.

Do divadla

Hrádek nad Nisou   15. 02. 2022

Dnešní návštěva Vinohradského divadla nám nabídlsa hru SŇATKY Z ROZUMU. Výborné herecké obsazení, skvělý zážitek!

Oběd Na Statku

Luštěnice   15. 02. 2022

Po čase jsme vyrazili do nedaleké restaurace, kterou jsme si velmi oblíbili. Výborně vaří a výborné čepované pivo!

Protažení a procházka

Kunice (Praha-východ)   14. 02. 2022

Nejdříve jsme si protáhli těla v hale a pak šli společně na procházku po okolí, na kterou nás vylákalo slunce. V takto krásném počasí na čerstvém vzduchu se toho musí využít!

Valentýnské cvičení

Luštěnice   14. 02. 2022

Dnes jsme se při cvičení zaměřili na horní partie těla. Nejdříve lehké protažení, pak posilování zádového svalstva, ramen, horních končetin. A takě jsme si zkusili, že není vůbec snadné malovat pohybem nosu osmičky a prsty poskládat do Valentýnského srdce.

Chodíme, chodíme

Hlušovice u Olomouce   14. 02. 2022

Ráno jsme se trochu rozehřáli a odpoledne jsme pak vyrazili na první hodinu chůze s hůlkami nordic walking. Jsou vhodnou pomůckou, jen si na ně zvyknout.

Zkoušíme horkovzduch

Luštěnice   11. 02. 2022

Náš soused nás pozval na testování horkovzdušného hrnce, který se vyznačuje tím, že k přípravě jídla potřebujete minimum tuku. Tak jsme zkusili pro chuť pár hranolek a poté zahráli partičku žolíků. Prima víkend, přátelé!

Životní jubileum 98 let

Hrádek nad Nisou   11. 02. 2022

Paní Kochánková Věra, jedna z našich sousedek Senior Parku, dnes slaví krásných 98 let. Kromě nás jí přišel popřát také starosta města Hrádek nad Nisou, pan Josef Horinka. Ke gratulaci se připojujeme a přejeme především pevné zdraví! 

Páteční výlet

Sokoleč u Poděbrad   11. 02. 2022

Navštívili jsme dnes obchodní centrum v Pečkách. To bychom nebyli my, kdybychom zároveň nezaskočili do prodejny čerstvých ryb. Nákup na víkend máme vyřešený.

Pečení

Medlov u Brna   11. 02. 2022

Víte, proč jsme opět pekly švestkový koláč se skořicovou drobenkou? Je totiž nejlepší a my ho v našem areálu máme všichni rádi.

Soutěžní odpoledne

Kunice (Praha-východ)   10. 02. 2022

Máme rádi zábavu všeho druhu. Dnes jsme soutěžili ve čtyřech disciplínách a kromě smíchu se nám občas i pěkně zakouřilo z hlavy. Výsledek byl velmi těsný a všichni jsme si to užili.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   10. 02. 2022

V hale je zatopeno, příjemně. Tak akorát na naše pravidelné cvičení. Už se těšíme, až si společně zacvičíme venku na čerstvém vzduchu, v atriu.

Cukrárna na hale

Luštěnice   10. 02. 2022

Jahodový dortík šlehačkou, káva nebo čaj. Takový byl plán na dnešní odpoledne. A protože byla nálada výborná, poseděli jsme pospolu u ohně u krbu celé odpoledne a příjemně se bavili.

Sladké mámení

Kunice (Praha-východ)   09. 02. 2022

Jednou za čas je třeba si osladit život! V nedaleké cukrárně bylo zákusků, až oči přecházeli. K tomu voňavá káva a hned byl důvod ke spokojenému úsměvu. Moc jsme si pochutnali.
 
 
 
 

Medlovská olympiáda

Medlov u Brna   09. 02. 2022

Proč nemít vlastní olympiádu v hale? Disciplíny byly následující: šipky, hod kroužků na cíl a lovení rybiček. Na závěr nechyběly pro soutěžící sladké medaile a hlavně radost z účasti.

Galerie a výstava panenek

Kunice (Praha-východ)   08. 02. 2022

Jak 'žily' panenky? Na to jsme se jeli podívat do galerie v Mukařově. Tento výlet nás přenesl do dětských let a my vzpomínali a kochali se tou nádherou. Panenky byly jako živé, hned bychom si je vzali domů!

Dílnička

Hrádek nad Nisou   07. 02. 2022

V dnešní dílničce jsme se pokusily vyrobit na svátek Valentýna srdíčka. Celkem se nám dařilo a výsledek se líbil nejen nám.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   07. 02. 2022

Další hodina jógy s naší milou lektorkou Věrkou byla opět skvělá! O toto cvičení máme takový zájem, že uvažujeme o zařazení jógy na každý týden. Věrka je energická, usměvavá a velmi milá a cvičení jógy je její poslání, které umí krásně předávat dál.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   07. 02. 2022

Povidlová a tvarohová buchta, z listového těsta ořechový pletenec, k tomu hrnek kakaa z domácího mléka. Taková sladká snídaně naladí příjemně na celý den.

Jóga s masáží šíje

Luštěnice   07. 02. 2022

Pořádně se rozcvičit, protáhnout a společně se setkat při pravidelném cvičení se stalo u nás zvykem. Spolu cvičíme rádi, je to příjemný začátek každého týdne. Dnes s bonusem-masáž šíje.

Cvičíme v atriu

Hlušovice u Olomouce   07. 02. 2022

Tak jsme využili krásného počasí a společně jsme si zacvičili na sluníčku. Stačilo jen vyjít z bytu ven a už jsme byli všichni na svých místech.

Kvíz na víkend

Luštěnice   04. 02. 2022

Dle předpovědi rosniček nás čeká sychravý víkend, tak si ho zpříjemníme malým kvízem u čaje či kávy. Otázky jsou různorodé, takže s chutí do toho, půl je hotovo. A už pomalu můžeme vyhlížet jaro!

Divadlo Ypsilonka

Kunice (Praha-východ)   04. 02. 2022

Vyrazili jsme za kulturou! Zábavná divadelní inscenace s názvem Seženete Mozarta nás pohladila po duši a vykouzlila nejeden úsměv na tváři. Proběhlo zde i jedno milé setkání přátel a to našeho souseda Břetislava s panem Pavlem Novým, který přislíbil návštěvu u nás v Kunicích. Budeme se moc těšit

Poník v areálu

Hrádek nad Nisou   04. 02. 2022

Zvířata mají všeobecně uklidňující účinek na lidi. Už mnoho let se používají k terapii. V našem areálu jsme přivítali poníka Barunku a věřte, že jsme byli mile potěšeni 

Zahájení olympiády

Rychvald u Ostravy   04. 02. 2022

Rozhodli jsme se společně sledovat slavnostní zahájení v pořadí již XXIV. zimních olympijských her, které se konají v čínském Pekingu. Našim sportovcům držíme pěsti, ať jsou maximálně úspěšní! 

Posilování

Hrádek nad Nisou   03. 02. 2022

V rámci cvičení jsme dnes posilovali svalstvo cvičením s gymnastickou gumou. Zkuste si to taky, určitě se protáhnete stejně jako my.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   02. 02. 2022

Stále je chladno, přestože se sluníčko na chvíli ukázalo. Rádi jsme si vyzvedli v okénku hrnek svařeného červeného vína, který jsme společně vypili v hale.

Cvičíme s míči

Luštěnice   31. 01. 2022

S míči se nám cvičí velice dobře. Umí nahradit posilovací stroje, trénuje nás v postřehu nebo navádí k soustředění. 'Nádech-stlačení-výdech'.

Protahovačka

Kunice (Praha-východ)   31. 01. 2022

Jen tak se pořádně protáhnout, to nás vždy povzbudí a cítíme se hned lépe! Společné cvičení v hale je moc fajn, jsme tomu opravdu rádi.

Neohlášená návštěva

Rychvald u Ostravy   31. 01. 2022

Bydlení v každém Senior Parku nabízí blízkost přírody. Není divu, že se před areálem můžeme setkat například se srnečkem. Byli jsme překvapeni my a on určitě také 

Hrajeme si

Hlušovice u Olomouce   28. 01. 2022

Dnešní plánovaná soutěž byla nahrazena jinou aktivitou. Zahráli jsme si Člověče, nezlob se! To je neuvěřitelné, jak se může člověk u takové obyčejné hry od srdce zasmát.

Káva a dezert

Kunice (Praha-východ)   27. 01. 2022

Když si chcete dopřát kávu nebo čaj, je vhodné si připravit i nějaký ten dezert. My jsme si upekli na dnešní odpoledne bublaninu s jahodami a perník

Domácí cukrárna

Sokoleč u Poděbrad   27. 01. 2022

V našem areálu jsme si dnes otevřeli domácí cukrárnu. Napečeno bylo několik druhů sladkostí. Snědli jsme jednu po druhé a moc nám všem chutnalo.

Cvičení v hale

Sokoleč u Poděbrad   26. 01. 2022

Pravidelně každou středu se scházíme na cvičení. Už se stalo pravidlem, že nám předcvičuje pan správce a nikoho jiného naše seniorky už nechtějí 

Vyrábíme mast

Luštěnice   25. 01. 2022

Připravili jsme si dětský olejíček, konopnou a kalciovou mast, stačí všechny ingredience pořádně promíchat a je hotovo. Použití je pak poměrně rozsáhlé: například mast pomůže při rýmě a nachlazení, ochrání bolavý nos a taky zvláční kůži nejen na rukou.

Naše pondělní cvičení

Luštěnice   24. 01. 2022

S pomocí míče se můžete pořádně zapotit. To připadá do úvahy tehdy, jestliže cvičíte s velkým odhodláním a protáhnete všechny svaly. Tak je tomu u nás každé pondělí.

Cvičíme

Kunice (Praha-východ)   24. 01. 2022

Ve všech našich areálech rádi cvičíme. Můžete sami posoudit. Jednou to je jóga, podruhé cvičíme s míčem a další cviky provádíme jen tak, abychom byli čilí.

Dřevěný kostel v Gutech

Rychvald u Ostravy   24. 01. 2022

Působivý cíl výletu - Guty - část města Třinec, která je neodmyslitelně spojená s dřevěným kostelem Božího těla. Původní stavba z 16. století shořela v roce 2017, replika kostela je přístupná veřejnosti od června 2021.

Cestou domů jsme se zastavili na skvělý oběd.

Hlavně zdravíčko!

Luštěnice   21. 01. 2022

Oslavencům spěcháme popřát k narozeninám. Paní Květuška a pan Marcel slaví v lednu. Přejeme hlavně zdravíčko, stále trvající optimismus a jen dobré do dalšího roku.

Společná snídaně

Medlov u Brna   21. 01. 2022

Základem je dobrá příprava, které se dnes ujala paní Anna společně s paní Marií. Všem moc chutnalo, byl to krásný vstup do nového dne.

Americká snídaně

Kunice (Praha-východ)   20. 01. 2022

Dnes jsme putovali Amerikou! Jaká by to byla Amerika bez pořádného hamburgera? Další díl našeho gastronomického putování; kam pojedeme příště? Necháme se překvapit

Hádanky

Hrádek nad Nisou   20. 01. 2022

V dnešním dni jsme se po opravdu dlouhé době potrápili slovními hádankami, ale celkem úspěšně 

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   20. 01. 2022

Z modelové hlíny jsme si pod vedením Marušky vyváleli placky a vykrajovátkem nebo nožíkem jsme vybrali potřebný tvar. Příště budeme všechny výrobky barvit.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   19. 01. 2022

Přestože svítí slunce, venku je opravdu chladno a teplota se drží kolem 0°C. K zahřátí přišla vhod sklenička svařeného vína ve společenské hale.

Oběd v nové restauraci

Kunice (Praha-východ)   19. 01. 2022

Užili jsme si skvělý a nevšední gurmánský zážitek. V Říčanech otevřeli novou vietnamskou restauraci, tak jsme jí jeli vyzkoušet. Moc nám chutnalo, určitě zase někdy přijedeme.

Vystoupení dětí

Sokoleč u Poděbrad   19. 01. 2022

Děti ze Základní umělecké školy Poděbrady nám dnes představily, co nového se naučily v hudební výchově. Na harmoniku s nimi zahrál i jejich nevidomý učitel. Velmi nás koncert potěšil a těšíme se na další setkání.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   19. 01. 2022

Povánoční slevy lákají skoro každého. My jsme dnes vyrazili nakupovat do místního velkého nákupního centra a samozřejmě jsme i něco koupili.

Úklid vánoční výzdoby

Rychvald u Ostravy   18. 01. 2022

Sváteční výzdoba splnila svůj účel a nastal čas ji uklidit. Stromeček nám zdobil společenskou halu několik týdnů. Teď nám ještě posloužil jako topivo v krbu haly.

Jóga s lektorkou Věrkou

Kunice (Praha-východ)   17. 01. 2022

První hodina jógy pod vedením nového trenéra. Zájem byl obrovský, sotva jsme se do haly vešli! Paní Věrka je velmi milá a po uvítacích slovech jsme se pustili do cvičení, které bylo pod její taktovkou snadné a zábavné. Těšíme se na příště.

Pády v bytě

Luštěnice   17. 01. 2022

Dnes jsme absolvovali opakování základních rad a doporučení, jako je například: zachování klidu, mít mobilní telefon stále při ruce, vstávat pomocí opory a mnoho dalšího. Kdo chtěl, mohl si simulaci pádu a vstávání za dohledu asistence vyzkoušet.

Výlet za ozdobami

Hrádek nad Nisou   17. 01. 2022

Dnešní výlet nás zavedl do malé obce Poniklá. Najdete tady rodinnou firmu Rautis, výrobnu korálových vánočních ozdob. Šikovnost, krása, nádhera!

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   14. 01. 2022

V okénku jsme si domluvili odpolední kavárnu. Ke kávě nebo čaji se podávaly doma upečené zákusky a byl i panáček vaječného likéru na zahřátí.

Mezigenerační setkání

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2022

Pravidelné setkání s mateřinkou Sokoleč. Děti nám přišly zazpívat a přednést básničky. Zároveň se na nás všechny přišli podívat i tři králové. Děti pověsily na náš stromeček ptáčky, které samy vyrobily; takoví nikam neodletí.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2022

Již tradičně dnes probíhá pravidelné cvičení. Jakmile cvičí s námi všemi pan správce, účast je vždy větší. Čím to asi bude?

Dílnička

Hrádek nad Nisou   12. 01. 2022

Dnešní dílnička byla s paní Petrou. Společně se věnujeme modelování z hlíny a pak se těšíme z krásným keramických výrobků.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   12. 01. 2022

Určitě to znáte, prodávají to v bufetech a v rychlém občerstvení. Dopřáli jsme si dnes smaženku, vaječnou omeletu na krajíci chleba s hořčicí, okurkou a cibulí.

Nácvik zvedání po pádu

Kunice (Praha-východ)   10. 01. 2022

Pády se v našem věku bohužel občas stávají. Jsme moc rádi, že toto téma hodně řešíme a dostáváme rady, jak si v takové situaci pomoci. Nejdůležitější je zachovat klid a vědět, co máme dělat. Vyzkoušeli jsme si to a hned máme lepší pocit! Teď jen doufat, že to nebudeme vůbec potřebovat

Cvičení v hale

Luštěnice   10. 01. 2022

Po víkendu se pravidelně scházíme na hale. Cvičení nás velmi baví; dnes jsme si protáhli tělo pod vedením hospodyně Lucky. Ať nás záda nebolí!

Výlet za sladkým

Luštěnice   07. 01. 2022

Oblíbené akce rádi opakujeme. Patří mezi ně například výlet do cukrárny v Mladé Boleslavi. Taky neodoláte sladkému pokušení?

Bingo!

Rychvald u Ostravy   07. 01. 2022

A máme tady opět hru BINGO. Tentokrát jsme hráli dvě kola a proto máme dvě výherkyně, paní Jarku a paní Slávku.

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   07. 01. 2022

Otevírací doba naší cukrárny v hale - dnes od 13:30. V nabídce byla káva a dva druhy zákusků: 'Krtkův dort' a jablečný koláč se šlehačkou. Proč si nedát oba?

Pečeme mazanec

Luštěnice   06. 01. 2022

Jen tak, pro ochutnání.
Šikovná paní Inge se s vervou pustila do díla. Na sílu a vytrvalost je hnětení kynutého těsta náročné, ale zvládli jsme to na výbornou

Nácvik

Hrádek nad Nisou   05. 01. 2022

Představte si, že doma upadnete a nemůžete vstát. Cílem dnešního cvičení proto byl nácvik zvedání po pádu. Je to celkem jednoduché, jen je třeba vědět, jak na to.

Výlet do Židlochovic

Medlov u Brna   05. 01. 2022

V nedaleké obci Židlochovice jsme dnes navštívily prodejnu krůtích specialit. Po nákupu jsme se zastavily v Robertově vile, kde mají velkou místní knihovnu.

Oslavenci

Hrádek nad Nisou   04. 01. 2022

Paní Vlasta je poslední oslavenkyní roku minulého, naopak paní Věra slaví první den v roce. Blahopřejeme! 

Jóga

Luštěnice   03. 01. 2022

Vracíme se po svátcích k pravidelnému cvičení. Dnes to byla jóga a co nás čeká příště? Společná procházka po blízkém okolí Luštěnic. Snad bude počasí příznivé.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   03. 01. 2022

Cvičení jógy dělá takové zázraky, že zvedne i z invalidního vozíku! Jógu u nás milujeme, chceme v ní pokračovat a zdokonalovat se. Dnes jsme se seznámili s novou lektorkou Věrkou, která nás povede v tomto cvičení dál a my se už teď moc těšíme.

Nový rok

Hlušovice u Olomouce   31. 12. 2021

Popřáli jsme si, když jsme se sešli ve společenské hale. Zároveň jsme si připili na nový rok 2022. Ať je pro všechny šťastný, klidný, pohodový...

PF 2022

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2021

Dovolte nám za všechny areály napříč republikou popřát všem do nového roku 2022 jen to nejlepší. Především pevné zdraví, štěstí, mnoho dobré nálady a smíchu, úspěchy v osobním i pracovním životě.

Jak kdysi řekl Karel Čapek: 'Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale chvíle, okamžiky, vteřiny...' - proto si těch chvil užívejme plnými doušky! PF 2022 ✨

Míčové cvíčo

Kunice (Praha-východ)   27. 12. 2021

Po Vánocích je sportu potřeba dvakrát tolik! Vypotit bramborový salát, řízky a cukroví jsme přišli rádi; pod cvičící taktovkou hospodyňky Markéty to šlo téměř samo.

Posedíme u krbu..

Luštěnice   27. 12. 2021

Pospolu u praskajícího krbu na naší hale, se sousedy, s vyprávěním. Konec roku se blíží, trávíme čas s přáteli.

Slavnostní večeře

Sokoleč u Poděbrad   23. 12. 2021

Dnes proběhly v areálu Vánoce na zkoušku. Před večeří jsme si vyslechli vánoční koncert, na kterém nám paní ze Sokolče na klavír zahrála vánoční koledy a my jsme si s ní rádi zazpívali. Pak už byla slavnostní večeře, podával se připravený bramborový salát, k němu řízek a kapr z domácího chovu Všem moc chutnalo a po večeři na nás pod stromečkem čekaly dárečky.

Vánoce

Kunice (Praha-východ)   22. 12. 2021

Štědrý den v Kunicích slavíme dvakrát! Poprvé s přáteli, podruhé s rodinou  Sešli jsme se u výborného svátečního oběda v hale, rozdali si dárky, pili kávu a víno a v obklopení přátel se cítili báječně. Všem přejeme krásné svátky plné štěstí, zdraví a pohody

Slavnostní oběd

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2021

Tabule byla na slavnostní oběd připravena, tektokrát jsme se bohužel v hale nesešli. Každý si pochutnal na obědě ve své domácnosti. Jaké bylo menu? Rybí polévka, bramborový salát a řízek podle výběru - z kapra nebo kuřecí.

Vánoční pohoštění

Medlov u Brna   22. 12. 2021

Společné posezení u oběda - s kaprem a bramborovým salátem - proběhlo ve velice slavnostním duchu. Vše umocnil R. D. Mgr. Pawel Cebula z Římskokatolické farnosti Židlochovice. Kromě čtení o Ježíšově narození se s námi pomodlil a na závěr zazpíval za doprovodu kytary tradiční píseň Tichá noc. Děkujeme.

Vánoční koncert

Hrádek nad Nisou   21. 12. 2021

Měli jsme dnes příležitost zaposlouchat se do melodií, které svým božským hlasem interpetoval mladý nadějný zpěvák Tomáš Ringel. Děkujeme!

Zdobení perníčků

Sokoleč u Poděbrad   20. 12. 2021

V pondělí k nám přišla paní ředitelka z místní mateřské školy. Je to vyhlášená 'kapacita' v okolí na pečení perníčků. Ukázala nám, jak správně připravit a namíchat polevu. Pod jejím vedením nám to šlo od ruky a perníčky se ostatním moc líbily. Chutnat budou určitě taky!

S balóny

Hlušovice u Olomouce   20. 12. 2021

Nemusíte za balónem jen běhat. Nám balóny poslouží při našem společném cvičení. Je to zkrátka jako zábavná hra.

Přání od dětí

Hrádek nad Nisou   17. 12. 2021

Děti z místní základní školy dnes přišly do areálu Senior Parku, aby popřály našim seniorům krásné Vánoce. Děkujeme. Také my jim přejeme kouzelné svátky vánoční, bohatou nadílku a bezva prázdniny!

Páteční výlet

Hrádek nad Nisou   17. 12. 2021

Dýchla na nás krásná vánoční atmosféra. Tady v Herrnhutu je k vidění ochranovská hvězda, symbol, který k nám přišel z Německa. Posilněni horkou čokoládou a výbornou klobásou jsme se vraceli domů.

Vánoční koncert

Kunice (Praha-východ)   16. 12. 2021

Vánoční koncert dokresluje atmosféru adventu a Štědrého dne, který je již za dveřmi. Rádi jsme se zaposlouchali do vánočních písní známých i méně známých. Za předvánoční dárek děkujeme

Vánoční muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   16. 12. 2021

V předvánočním shonu si na nás našly čas děvčata z občanského sdružení SOUL z Rychvaldu. Tentokrát jsme nebubnovali, ale společně si zazpívali vánoční písně a koledy. Sváteční atmosféra všechny přítomné mile posílila nejen na duši...

Sirupy z Rychvaldu

Rychvald u Ostravy   15. 12. 2021

Spolumajitelka firmy RATICO paní Pavla nám přijela představit rychvaldskou firmu, zabývající se výrobou domácích sirupů bez umělých sladidel. Dále nabízí několik desítek druhů nejrůznějšího koření. Dostali jsme malý předvánoční dárek - balíček se sirupem a kořením. Díky.

Pečení cukroví

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2021

Tři druhy těsta stačily na to, abychom my holky napekly několik druhů cukroví. Pod taktovkou hospodyňky Nikol nám šla práce hezky od ruky. 

Nakupujeme

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2021

V nákupních centrech praskají regály pod množstvím různého zboží. Nenecháváme nákupy dárků na poslední chvíli, dnes máme splněno!

Pravidelné cvičení

Kunice (Praha-východ)   13. 12. 2021

Ani v těchto dnech nepodceňujeme pravidelný pohyb. Dnes se zaměřením na posílení svalstva s pomocí fitness gumy. Pomalé natahování do všech stran, abychom se protáhli po celém těle.

3. advent

Rychvald u Ostravy   10. 12. 2021

Dnes jsme si opět povídali o nejrůznějších tradicích, spojených se svátky Vánoc. Zápálili jsme už třetí svíci na adventním věnci.

Prodejna ryb

Medlov u Brna   10. 12. 2021

Ve Velkém Dvoře u Pohořelic se nachází prodejna ryb, cíl našeho dnešního výletu. Od ryb tady mají snad snad vše, co si může milovník tohoto pokrmu přát. Tak i kapra už máme

Beseda se starostou

Rychvald u Ostravy   09. 12. 2021

K návštěvě areálu přijal pozvání starosta města Rychvald pan Milan Starostka. Seznámil nás o celkové situaci ve městě, co se chystá nového. Besedovali jsme na různá témata. Dozvěděli jsme se například, že pan starosta je vlastně rodák z Rychvaldu a zároveň nám předal několik knih o tomto městě. K posezení přidal i láhve dobrého vína. Děkujeme; vzájemně jsme si popřáli do příštího roku jen to nejlepší, především zdraví.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   09. 12. 2021

Keramika v dnešní dílničce s Petrou byla zaměřená na malování na hrnečky; taky jsme malovali na talířky.

Cukroví

Kunice (Praha-východ)   08. 12. 2021

Dnešní pečení cukroví byla pro naše zkušené seniorky opravdu zábava. Práce šla všem výborně od ruky. Na samotný závěr nesměl chybět zasloužený vaječný koňak 

Předvánoční koncert

Rychvald u Ostravy   08. 12. 2021

SAMI DVA - tak si říkají manželé Silvie a Robin. Přišli nám zahrát společně s přáteli, na kytaru doprovázel Radek a na buben djembe Dominik. Příjemné dopoledne, vystoupení se všem velmi líbilo, děkujeme!

Vánoční koncert

Medlov u Brna   08. 12. 2021

V předvánočním čase nás potěšil koncert Kataríny Ševčíkové, která zahrála nádherné skladby na opravdu vzácný nástroj - na harfu. Děkujeme, koncert nás moc potěšil.

Mikuláš, anděl a hrozivý čert

Hrádek nad Nisou   06. 12. 2021

Stejně jako po celé republice taky u nás se zastavil Mikuláš, který byl v doprovodu anděla a čerta. Ten sice vypadal hrozivě, ale jinak se ke všem choval skoro 'andělsky'! Našel si nás všude - doma, v atriu i v hale.

Mikulášská nadílka

Kunice (Praha-východ)   03. 12. 2021

V Kunicích přišel Mikuláš s jeho partou o pár dní dříve. O to větší to bylo pro nás překvapení a vítali jsme je s nadšením! Tyto svátky patří hlavně dětem, pro nás je to velmi příjemné a nostalgické zpestření. Děkujeme.

Výlet na trhy

Sokoleč u Poděbrad   03. 12. 2021

Navštívili jsme Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem. K vidění byly i světelné vánoční motivy. Nakonec jsme si vybrali krásné vánoční dekorace a dárky pro naše nejbližší.

Vánoční stromeček

Medlov u Brna   03. 12. 2021

Vybrat ten nej nej byla pěkná fuška. Pan prodavač jich rozbalil nejméně 10, než jsme vybrali ten pravý. Nazdobený se moc povedl, viďte?

Kalendáře

Medlov u Brna   01. 12. 2021

Dnes k nám zavítala kpt. Mgr. Zdeňka Procházková z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Našim seniorům předala kalendáře na rok 2022 s tématikou 'Bezpečný senior' a zároveň popřála vše nejlepší v novém roce. Děkujeme.

Zdobíme areál

Hlušovice u Olomouce   01. 12. 2021

Každý si připravuje výzdobu na svátky. Jinak tomu není ani v našem Senior Parku. Výzdoba bude nejen ve společných prostorách, ale také v jednotlivých domácnostech.

Vánoční koncert

Sokoleč u Poděbrad   01. 12. 2021

Do areálu přijely zazpívat a zahrát na hudební nástroje děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Moc se nám vystoupení líbilo, jako vždy předtím. Nakonec jsme si společně zazpívali vánoční koledy.

Bylinné oleje

Kunice (Praha-východ)   30. 11. 2021

Nasušené bylinky se dají využít různými způsoby. Vybrali jsme si je do výroby bylinných olejů, které se hodí třeba pod maso či do omáčky. Celé jídlo se jimi krásně provoní. Důležitý dozor na práci zajistila naše Rozárka

Rybí dům

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2021

Restaurace Rybí dům v Chotěbuzi nabízí různé rybí výrobky. Pochutnali jsme si na rybích specialitách; oběd si tady vybere opravdu každý. 

Pizza

Hrádek nad Nisou   29. 11. 2021

Dnes jsme si upekli mini pizzu a k tomu nám připravili domácí svařáček. To vám byla mňamka!

Výzdoba na Vánoce

Sokoleč u Poděbrad   29. 11. 2021

První adventní neděle je za námi, také u nás jsou přípravy na nejkrásnější svátky v roce v plném proudu. Posíláme trošku inspirace. Cítíte tu krásnou vůní jehličí?

Výroba dekorací

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

Je nejvyšší čas si vyrobit nějaké vánoční dekorace. K tomu stačí opravdu málo. Nějakou tu větvičku a k ní se připevní vyrobené ozdoby a dekoraci můžeme použít 

Dárek od policistů

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

V odpoledních hodinách dnešního dne k nám přijela koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje kpt. Mgr. Marta Vlachová. Kromě přání nejen do následujícího roku nám pro všechny v areálu přivezla vánoční hvězdy. Děkujeme a rovněž přejeme klidný a zdravý nadcházející rok!

1. advent

Rychvald u Ostravy   26. 11. 2021

Na tento víkend připadá první adventní neděle. Tradičně se setkáváme už v pátek. Společné posezení se nese v duchu povídání o vánočních zvycích a nechybí menší pohoštění. Dnes to byl punč.

Slovenská snídaně

Luštěnice   26. 11. 2021

Halušky, klobásky, sýry a různé další pochutiny, které se vážou především k východním sousedům, ke Slovensku. Tak vypadala dnešní naše snídaně.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2021

Děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu mezi nás chodí pravidelně. Hra na bubny djembe a na jiné ozvučné nástroje patří mezi oblíbené akce, pořádané v našem areálu.

Folklórní odpoledne

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2021

V podvečer dnešního dne jsme přivítali v naší hale Folklorní soubor Morava z Ostravy. Písně nejen z Valašska jsme si s nimi rádi zazpívali. Navíc jsme si prohlédli jejich nádherné kroje. Děkujeme za báječný hudebně taneční program!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   24. 11. 2021

Hospodyňka Nikol si opět dala záležet. Palačinky voněly už z dálky. Ozdobené šlehačkou a s náplní marmelády chutnaly vážně skvěle!

Adventní věnec

Medlov u Brna   24. 11. 2021

Chvojí máme od včerejška v areálu: je třeba ho nastříhat, uvázat, ozdobit, přidat svíčky. Kdo mohl, připojil ruku ke společnému dílu. Vidíte? Ten výsledek stojí za to!
 

Skanzen

Sokoleč u Poděbrad   24. 11. 2021

Znáte vyhlášený skanzen v Přerově nad Labem? My ho navštívili a doporučujeme návštěvu všem, opravdu je na co se dívat! Ladovská zima zatím není, ale tenhle LADOVSKÝ BETLÉM stojí před Vánoci za zhlédnutí 

Restaurace s překvapením

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2021

V Orlové jsme navštívili restauraci, kde nám, k našemu překvapení, doslova přivezli objednávku ke stolu. Koleje vláčku vedou mezi stoly a vy si jen vyzvednete například své pití. 

Jedeme pro chvojí

Medlov u Brna   23. 11. 2021

Je potřeba zajistit chvojí na výzdobu areálu a na adventní věnec. Výlet do lesa u Pohořelic byl proto s tímto záměšrem spojený. Samozřejmě máme vše povoleno od pana hajného. Nejvíce se činil pan Josef, děkujeme 

Cvičení v hale

Medlov u Brna   22. 11. 2021

Pondělní protažení našich tělíček je vždy fajn. Pak si ještě chvíli společně posedíme, dáme si kafe a vzhůru do nového týdne.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   22. 11. 2021

Opět jsme se sešli při našem pravidelném cvičení. Hospodyňka Markéta pro nás připravila spoustu cviků s míčem, které jsme zakončili vybíjenou. Zábava je vždy na prvním místě!

Cvičení

Luštěnice   22. 11. 2021

Protáhnout všechny svaly se nám podařilo opět s míčem při našem pondělním cvičení ☺️

Kronika

Luštěnice   19. 11. 2021

Posedět v útulné hale a doplnit s paní vedoucí naši kroniku. Tak vypadá fajn odpoledne.

Páteční výlet

Medlov u Brna   19. 11. 2021

V Modřicích u Brna se nachází prodejna drůbežích produktů. Máme to už dlouhodobě ověřeno, tady vždy dobře nakoupíme.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   19. 11. 2021

Pravidelné cvičení bylo ze středy přeloženo na pátek. Nám to nevadí, protože cvičíme nejen spolu v hale, ale taky sami doma.

Oslavenci

Medlov u Brna   18. 11. 2021

Pivo, víno, sladkosti a další dobroty byly pro všechny připravené. Listopadová oslava jubilantů se opět vydařila, všem blahopřejeme a připíjíme na zdraví, nejen sobě!

Výlet do pivovaru

Hrádek nad Nisou   18. 11. 2021

Dnešní výlet nás zavedl do pivovaru Cvikov. Nechyběla prohlídkou pivovaru a na závěr jsme si pochutnali na dobrém oběde přímo v restauraci pivovaru.

Řeznictví

Luštěnice   18. 11. 2021

Uzené nebo jitrnici? Každý máme chuť na něco jiného. Zajeli jsme si pro různé dobroty do nedalekého řeznictví.

Oslavujeme

Rychvald u Ostravy   18. 11. 2021

Už tradičně jsme se sešli u slavnostní tabule a společně popřáli všem oslavencům. Holky napekly a připravily výborné pohoštění, k bezva posezení přispěl jako vždy hrou na klávesy pan Eda.

Bleší trh v hale

Kunice (Praha-východ)   18. 11. 2021

Každý doma máme něco, co už nepotřebujeme nebo se nám zkrátka nehodí. Bleší trh je ideálním řešením, jak tyto kousky nabídnout našim sousedům, třeba by se jim něco hodilo. Výběr byl opravdu velký, každý si přišel na své a všichni byli spokojení

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   16. 11. 2021

Měsíc listopad a prosinec je měsícem narození celkem deseti z nás! To už je opravdu pořádný důvod na krásnou oslavu. Zazpívat nám přijela naše oblíbená Petra Rézová, kterou vždy rádi vidíme a slyšíme, celé odpoledne jsme si společně moc užili. Zábava trvala až do pozdnch hodin, nikomu se nechtělo domů.

Vaříme si oběd

Hrádek nad Nisou   16. 11. 2021

Rozhodli jsme se, že si sami uvaříme oběd. Vybrali jsme voňavé karbanátky s bramborovou kaší. Moc se nám povedly, oběd byl vážně velmi dobrý.

Muzeum hraček

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2021

Že se nedá vrátit do dětství? Ale dá, stačí v Ostravě navštívit muzeum hraček a hned se ocitnete až v minulém století. Zavzpomínali jsme s radostí; jen škoda, že takové hračky už v moderní době moc nefrčí...škoda pro mladší generace...

Pečení

Kunice (Praha-východ)   15. 11. 2021

Zítra slavíme narozeniny našich sousedů. Sladký zákusek ke kávě se bude hodit, tak jsme se pustili do práce. Pečeme často a rádi.

Pondělní cvičení

Medlov u Brna   15. 11. 2021

Každý týden se scházíme k pravidelnému cvičení. Dnes jsme si vyzkoušely cviky s gumou, které nás hodně protáhly a pobavily. 

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   12. 11. 2021

Vánoce se blíží. Je nejvyšší čas si připravit výzdobu. S paní Maruškou a její dcerou Kristýnkou jsme si vyrobili nejen adventní svícny, ale taky jsme si povídali o svátcích. Příště si vyrobíme další ozdoby.

Děti v hale

Hrádek nad Nisou   11. 11. 2021

Zavítaly mezi nás děti ze Základní školy Loučná. To bylo veselo! Písníčky, tanečky, hádanky a různé kvízy, to všechno si pro nás připravily.

Pečení rohlíčků

Hrádek nad Nisou   11. 11. 2021

Ke dni svatého Martina patří podle tradic různých regionů mnohé dobroty. Například u nás to jsou svatomartinské rohlíčky. Společně se nám rozhodně povedly.

Husa, husa, husička

Kunice (Praha-východ)   11. 11. 2021

Ke svátku svatého Martina husa prostě patří! My jsme si na ní společně pochutnali, až se nám dělaly takříkajíc boule za ušima. Na spláchnutí studené pivo, na přípitek svatomartinské víno a ke kávě naše výborné koláče. My si umíme žít

Svátek sv. Martina

Rychvald u Ostravy   11. 11. 2021

Také k vám přilétly husy? Do našeho areálu ano. Husí stehno bylo podáváno s červeným a bílým zelím, doplněné variací domácích knedlíků s lokší. Sklenice vína na závěr byla příjemným zakončením chutného oběda.

Svatomartinské posezení

Medlov u Brna   11. 11. 2021

Svatý Martin na bílém koni dnes nepřijel. Na jeho počest jsme si přesto dali kačení prsa s pórkem, slaninou a jablky. K tomu sladkou pečenou hrušku s brusinkami. Recept rádi zašleme

Na nákupy

Hrádek nad Nisou   10. 11. 2021

Bydlíme nedaleko hranic s Německem. Pokud to situace dovoluje, rádi jezdíme za hranice na pravidelné nákupy. Vždy se vracíme s plnými taškami!

Jedeme do kina

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2021

V tento čas se v kinech promítá film o bezpochyby nejznámějším českém zpěvákovi, který už bohužel není mezi námi. Ano, jedná se o mistra Karla Gotta. Ani my jsme si tento krásný film nemohli nechat ujít! Z kina jsme odcházeli všichni dojatí, dlouho do odpoledne jsme si vyprávěli o svých pocitech z tohoto zážitku. Všem vřele doporučujeme

Pečení koláčů

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2021

Kdo nejel do kina, pekl svatomartinské koláče na zítřejší pohoštění. Práce nám šla skvěle od ruky a výsledek stál za to. To byla vůně! Koláče od babičky jsou vždycky nejlepší!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   10. 11. 2021

Ochladilo se. V okénku jsme s radostí přivítali něco na zahřátí - svařák. Připravili jsme ho ve velkém hrnci, provoněla se celá hala.

Prodejna sladkostí

Rychvald u Ostravy   09. 11. 2021

Ve vedlejším městě Petřvald vyrábějí sladkosti, bonbóny a cukrovinky, které se vyvážejí do celého světa. Zajeli jsme tady nakoupit nejen sobě, ale především našim vnukům a pravnukům

Canisterapie

Sokoleč u Poděbrad   08. 11. 2021

U nás bydlící senioři mohou mít doma svého mazlíčka. Přesto se přišli podívat na cvičení a výcvik krásných modrookých psů pro službu zvanou canisterapie

Zazimování atria

Hlušovice u Olomouce   05. 11. 2021

Zazimování rostlin a práce v atriu byla dnešní činnost. Následovala odměna po práci - buřty s chlebem a hořčicí. Na závěr dnešního dne jsme si zahráli společenskou hru 'Člověče, nezlob se!'

Na pivo

Rychvald u Ostravy   05. 11. 2021

Venkovní posezení u restaurací už neláká, teplota je příliž nízká. Nám to však nevadí, využijeme možnost sednout si do útulného prostředí restaurace. Pivo si i tak vychutnáme.

Voňavá levandule

Medlov u Brna   05. 11. 2021

Letos se nám urodilo opět velké množství levandule. Ušily jsme na ni pytlíčky, které naše šikovné seniorky po naplnění dozdobily květinkami. Všechny květinky uháčkovala paní Pavlínka.

Relax v solné jeskyni

Kunice (Praha-východ)   03. 11. 2021

V sychravém období, kdy je největší výskyt různých nemocí, je důležité myslet na prevenci. A když může být prevence zároveň příjemnou záležitostí, je to pro nás jasná volba.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   03. 11. 2021

Bábovka se šlehačkou. Taková dobrota na nás čekala tuto středu v již tradičním výdejním okénku. S úsměvem si přišel každý pro lahodnou sladkost.

Zazimování rostlin

Rychvald u Ostravy   02. 11. 2021

Pár sezón se snažíme zazimovat muškáty tak, abychom na jaře následujícího roku měli novou úrodu. Snad se nám řízkování podaří i letos. V zimní zahradě je k tomu vhodné místo.

Pečeme společně

Hrádek nad Nisou   01. 11. 2021

Dnes pekli podle osvědčených receptů naši senioři. Kdo vyhrál soutěž o nejlepší dobrotu? Vyhráli všichni přítomní, protože to bylo moooc dobrý.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   01. 11. 2021

Pro nemoc cvičitelky byla dnešní jóga zrušená. Ale to nevadí, protáhli jsme si těla s paní vedoucí Gábinkou 

Úklid zahrady

Kunice (Praha-východ)   01. 11. 2021

Podzim přináší krásné barvy, ale také hodně práce na zahradě. My se práce nebojíme! Každý pohyb je pro nás prospěšný a dobrý pocit, když je hotovo, je k nezaplacení.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   01. 11. 2021

Děláme neskutečné pokroky! Pravidelné cvičení jógy se začíná projevovat na našich tělech. Jsme mnohem pružnější, svaly jsou uvolněné, nálada skvělá. Ano, jóga se dá skutečně cvičit v každém věku a všem ji vřele doporučujeme.

Výzdoba

Rychvald u Ostravy   01. 11. 2021

Letos jsme zvolili výzdobu v podobě papírové halloweenské dýně a strašidel. Živou dýni uvidíte tentokrát nevyřezanou jen jako dekoraci u vstupních dveří.

Oslavenci

Medlov u Brna   27. 10. 2021

Říjnová oslava narozenin v Senior Parku Medlov se vydařila. Krásné půlkulatiny oslavila společně s ostatními také paní Vlasta. Přejeme vše nejlepší všem oslavencům!

Bingo

Rychvald u Ostravy   27. 10. 2021

Opět jsme si rádi zahráli tuto zábavnou hru s losováním čísel od 1 do 90. Výherkyní byla tentokrát paní Inge 

Svícínky jak z cukru

Luštěnice   26. 10. 2021

Odpoledne jsme si pro radost vyrobili malé a velmi jednoduché svícínky. Zároveň jsme procvičili jemnou motoriku. Zvládl každý. 

Pánská jízda

Kunice (Praha-východ)   26. 10. 2021

Opravdu nezapomenutelný zážitek! V Kunicích nás navštívil pan Luboš s jeho úžasným sporťákem. Nejdříve poutavý výklad o samotném voze, které je jeho vášní a po té nechybělo ani svezení. Ač se jedná o srdeční záležitost hlavně mužů, tak i dámy si to užily

Výroba svíček

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2021

Pan Michal se ve volném čase věnuje výrobě svíček z včelího vosku. Výrobu nám předvedl u nás v hale, která celá voněla medem. Mohli jsme se na vlastní oči přesvědčit, jak se vlastně svíčky vyrábí. Každý jsme si odnesli malou pozornost domů. Děkujeme nejen za ni!

Hrajeme kroket

Luštěnice   25. 10. 2021

Venku sice chladněji, ale slunce svítí. Proč si nezpestřit den kroketem. Byla to naše premiéra, tak se nás ze zvědavosti šesla kopa.

Hádej kdo, hádej co

Kunice (Praha-východ)   25. 10. 2021

Skvělá hra na procvičení paměti. Každý z nás dostal na čelo název zvířete a pouze za pomoci otázek na spoluhráče, jsme museli uhodnout, o jaké zvíře se jedná.

Planetátium

Rychvald u Ostravy   25. 10. 2021

Město Ostrava nabízí v prostorách planetária neskutečné možnosti promítání, ukázek a expozic vesmíru. Planetárium je jediné v našem kraji, je součástí Technické univerzity Vysoké školy báňské Ostrava.

Domácí pizza

Luštěnice   22. 10. 2021

Malé páteční posezení v zimní zahradě, s čerstvou pizzou a skleničkou červeného vínka. Víkend může začít!

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   22. 10. 2021

Přes sedmdesát seniorů z našeho areálu včetně návštěv se sešlo v hale na koncert Vladimíra Hrona, známého moderátora, komika, imitátora a zpěváka v jedné osobě. Děkujeme nejen interpetovi, ale i jeho týmu za úžasný zážitek!

Jedeme do Rychvaldu

Hlušovice u Olomouce   22. 10. 2021

Dnes byl den plný akcí. Dopoledne jsme si zanotovali s cilmálovkou, no a odpoledne jsme jeli navštívit naše sousedy do Rychvaldu. Tady na nás čekal se svým vystoupením imitátor, moderátor a zpěvák pan Vladimír Hron. Děkujeme za pozvání, bylo to prima setkání!

Nakupujeme

Luštěnice   21. 10. 2021

Již tradiční návštěva paní Žákové s její pojízdnou prodejnou nejen sezónního oblečení. Nakoupili jsme si pro potřebu i pro radost.

Maďarská snídaně

Kunice (Praha-východ)   21. 10. 2021

Naše gastronomické putování nás tentokrát zaneslo do Maďarska. Vyprávěli jsme si o krásách a zážitcích z této země a vychutnali jsme si různé druhy klobás. Děkujeme, takové 'cesty' nás moc baví!

Mnichovka

Kunice (Praha-východ)   20. 10. 2021

Hurá na nákupy! Opět jsme zamířili do centra levného nákupu. Nové kousky do šatníku, levná drogérie a spousta dalšího. Bylo to náročné, odpočinek ve stínu stromů se tedy hodí.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   20. 10. 2021

Po opravdu dlouhé době jsme dnes měli dílničku. Keramiku, za kterou jsme moc rádi. A výsledek naší práce? Nechte se překvapit!

Výlet s přednáškou

Medlov u Brna   20. 10. 2021

Po okružní jízdě Medlovem, kde se nachází náš Senior Park, jsme si vyslechli přímo v kostele poučnou a zajímavou přednášku paní Libuše Kloparové.

Výlet na věž

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2021

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě (nejvyšší v ČR, měří 86,5m) nabízí za příznivého počasí nádherný výhled nejen na jednotlivé části města, ale také na Beskydy. Za jasného počasí je vidět až na pohoří do Polska. My jsme zrovna dnes podobné počasí měli, přestože mírně foukalo. Skvělá káva v restauraci pod věží výlet jen doplnila.

Pečeme

Hrádek nad Nisou   18. 10. 2021

Pečení štrúdlů nám opravdu jde skvěle. Ani jsme se nemohli dočkat, štrúdl byl podáván ještě teplý, ozdobený zmrzlinou.

Pondělní cvičení a tvoření

Medlov u Brna   18. 10. 2021

Dopoledne jsme si nejdříve protáhli těla cvičením s míči. Odpoledne jsme přidali cviky na jemnou motoriku při tvoření podzimní výzdoby. Vyrojilo se nám tady hned několik krásně barevných dráčků.

Hádanky

Sokoleč u Poděbrad   18. 10. 2021

Začali jsme jednoduššími hádankami, ale postupně jsme zkoušeli uhodnout i ty nejtěžší. Moc jsme si setkání užili a zároveň se pobavili.

Výlet na hranici

Hrádek nad Nisou   14. 10. 2021

Výlet nás zavedl na Uhelnou. Do vesničky, která leží na hranicích s Polskem. Mají tady nově opravenou kapličku a o historii nám vyprávěl místní obyvatel Roman Sedláček☺️

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2021

Není to jednoduché - zvednout tužku ze země prsty u nohou. Zkuste si to, je to stále obtížnější...paní Věrka to zvládla jako jediná.

Soutěže v hale

Hlušovice u Olomouce   13. 10. 2021

Počasí bylo dnes už deštivé. Ještěže máme možnost využít prostory společenské haly. Tady jsme si v klidu zasoutěžili. Nakonec jsme i kreslili mandaly a hráli člověče, nezlob se.

Oběd na zámku

Kunice (Praha-východ)   13. 10. 2021

Čas od času je třeba se trochu rozmazlit. Vydali jsme se na výborný oběd do restaurace místního zámku Berchtold. Dá se říct, že ten máme za rohem, takže to byla i příjemná podzimní procházka.

Výlet

Medlov u Brna   13. 10. 2021

Tentokrát to byl výlet nákupní. Navštívili jsme obchodní centrum v Brně a rozhodně se každému z nás nakupování moc líbilo.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   11. 10. 2021

Dnešní dilnička přinesla neznámou a zároveň nezvyklou techniku šití. Jmenuje se patchwork (pačvork) a když jí propadnete, domácnost si vyzdobíte opravdu nezvyklými dekoracemi.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   11. 10. 2021

Cvičením jógy se zabýváme již třetím rokem a děláme obrovské pokroky. Zatuhlé svalstvo povoluje, záda jsou rovnější, umíme lépe dýchat i relaxovat, ale hlavně se cítíme skvěle!

Batikování

Rychvald u Ostravy   11. 10. 2021

Nejdříve jsme se soustředili na barvení našich triček. Pak přišla na řadu příprava na batikování potahů na židle. A to byla teprve zábava

Cestovatelská přednáška

Kunice (Praha-východ)   08. 10. 2021

Opět nás po delší pauze navštívila paní Zuzana Samková. Její poutavé vyprávění o cestách po světě nás velmi baví. Vše je doprovázeno krásnými fotografiemi, které doplňují naši představu o daných místech. Dnes jsme se vydali do daleké Tanzánie, Keni a na pláně Serengeti. Děkujeme za zážitek!

Podzimní výzdoba

Kunice (Praha-východ)   07. 10. 2021

Začíná období, kdy nám příroda nabízí plno barev. Každý rok toho využijeme a vytváříme nádherné dekorace. Jak se nám povedly letos se můžete přesvědčit sami. No není to nádhera?

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   07. 10. 2021

Další hudebně zábavné setkání s děvčaty ze spolku SOUL Rychvald. Hra na bubny djembe je opravdu výborná terapie. Taky jsem si zazpívali známé lidové písničky, doprovázené našim bubnováním a hrou na kytaru.

Máme rádi zvířata

Rychvald u Ostravy   06. 10. 2021

Dnes jsme se vydali do Havířova. U Kotulovy dřevěnky můžete vidět několik domácích zvířat. Stavba samotná pochází z roku 1781, je historickým dokladem původní zástavby. Vedle stojí stodola s chlévem a větrný mlýnek. Ani mírný déšť nás neodradil od výletu.

Jedeme na houby!

Kunice (Praha-východ)   06. 10. 2021

Nádherná procházka voňavým lesem, prostě balzám pro duši. Nasbírali jsme několik hub, taky materiál na podzimní dekorace a cestou zpět jsme se v cukrárně odměnili výbornou kávou a zákuskem. Ani drobný déšť, který nás doprovázel, nám náladu nepokazil.

Hry v hale

Hlušovice u Olomouce   06. 10. 2021

Naše oblíbené sportování v atriu jsme dnes museli přesunout do haly, počasí nebylo přívětivé. Nevadí, zábava byla i tak skvělá.

Divadlo Reduta

Medlov u Brna   06. 10. 2021

Dnes jsme navštívili divadlo Reduta v Brně, kde jsme shlédli činoherní představení Mirandolína od autora Carla Goldoni.

Beseda s Policií ČR

Luštěnice   05. 10. 2021

Dnešní beseda s policisty z Mladé Boleslavi byla zajímavá a poučná zároveň. Řešilo se hlavně téma podvodných prodejců tzv. 'šmejdů'.

Výlov rybníka

Medlov u Brna   05. 10. 2021

V jezírku v atriu se přemnožily plevelné rybičky. Bylo nutné dohlédnout, zda výlov probíhá správně a toho se ujali naši bydlící. Vylovené rybičky mají zajištěný nový domov.

Den seniorů - zmrzlinové odpoledne s výstavou

Medlov u Brna   01. 10. 2021

Dnešní den se v našem areálu nesl v duchu oslavy seniorů. Děkujeme za krásné obrázky, které nám namalovaly děti ze ZŠ Stupkova v Olomouci, po výstavce si každý odnesl obrázek do svého bytu. A každý si pochutnal na velké zmrzlině 

Snídaně a Den seniorů

Luštěnice   01. 10. 2021

Den začal vynikající grilovanou snídaní, zároveň se slavil Mezinárodní den seniorům. Byli jsme rádi, že vyšlo i příjemné počasí.

Mezinárodní den seniorů

Kunice (Praha-východ)   01. 10. 2021

Na tento významný svátek myslíme každý rok a také letos jsme ho náležitě oslavili. Táborák s opékáním buřtů a překvapení v podobě hudebního vystoupení našeho personálu, se kterým jsme si zazpívali známé písně, které k táboráku prostě patří! Skvělý den, děkujeme

Slavíme Mezinárodní den seniorů

Rychvald u Ostravy   01. 10. 2021

Již 20 let se na celosvětové úrovni slaví Mezinárodní den seniorů. Nezapomínáme ani my na naše bydlící. Malé pohoštění bylo doplněno předáním obrázků, které namalovaly a poslaly do areálu děti ze Školní družiny ZŠ Stupkova z Olomouce. Děkujeme a pošleme vám všem dárky!

Na harmoniku zahrál pan Eda a společně jsme si zazpívali.

Návštěva dětí z MŠ

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2021

Zítra je Mezinárodní den seniorů. Proto nás dnes přišly potěšit a popřát nám děti z místní mateřinky. Tato mezigenerační setkání máme moc rádi a vždy se na děti těšíme.

Papouščí ráj Osnice

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2021

Krásný výlet za exotickým ptactvem. Areálem nás provedl milý personál, který nám podal zajímavý výklad. Papoušci byli opravdu nádherní, hned bychom si vzali některé domů!

Přednáška s hasičem

Medlov u Brna   29. 09. 2021

Do areálu mezi nás zavítal pan Sedláček s doprovodem z hasičské jednotky Rajhrad. Poučili nás o tom, co a jak dělat v případě možného požáru. Moc děkujeme.

Zdobení kamenů

Kunice (Praha-východ)   29. 09. 2021

Při chladnějším počasí se rádi věnujeme tvoření. Polepení či malování kamenů podzimními motivy nás velmi bavilo a navíc si s nimi můžeme tématicky vyzdobit společné prostory. Příjemné odpoledne.

Na farmě

Rychvald u Ostravy   29. 09. 2021

V nedalekém městě Havířov je v provozu s možností návštěvy kozí farma. Dnes jsme měli možnost podívat se do zákulisí provozu. Farmou nás provedla a vše podstatné zajímavým povídáním vysvětlila majitelka p. Šárka. Nakonec jsme si koupili mýdla vyrobená právě z kozího mléka. Víte o tom, že jsou vhodná pro alergiky?

Balóny

Medlov u Brna   27. 09. 2021

Pondělní cvičení je tady zase. Dnes se s námi do cvičení pustila paní vedoucí Petra, která nás vždy řádně protáhne...

Procházkou na Berchtold

Kunice (Praha-východ)   27. 09. 2021

Náš častý a oblíbený cíl na našich procházkách. Zvířata v místní mini zoo nás už vyhlížejí a na zámku se občerstvíme výbornou kávou a zmrzlinou. Přijdeme brzy zase!

Přednáška o třídění odpadu a ochraně přírody

Luštěnice   27. 09. 2021

Přišli mezi nás odborníci z firmy Compag. K zajímavé diskuzi byl aktuální problém třídění odpadů i budoucnost zpracování.

Domácí perník

Luštěnice   27. 09. 2021

Po obědě se sejít na něco dobrého, to je ono! Domácí perník s kávou je to pravé.

Vinobraní

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2021

Ke správnému vinobraní patří i ochutnávka červeného a bílého burčáku. Každý si našel své. Pozvání přijal také starosta naší obce.

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   22. 09. 2021

Příjemné odpoledne jsme prožili s panem domovníkem. Zaměstnal nás různými kvízy a my jsme si lámali hlavu nad všeobecnými znalostmi.

Jóga

Hrádek nad Nisou   20. 09. 2021

Dnešní jóga se zaměřením pro seniory byla opravdu zážitkem. Před týdnem jsme své pocity z jógy vyjádřili barvami do mandaly.

Bramboráky

Rychvald u Ostravy   20. 09. 2021

Výborné, chutné, široký výběr - tak by se dala charakterizovat nabídka bramboráků jedné z restaurací v Beskydech. Na Maralák jezdíme každým rokem a pokaždé si pochutnáme. Na zpáteční cestě se vždy na moment zastavíme u dřevěného kostela sv. Prokopa a sv. Barbory.

Na trhy

Sokoleč u Poděbrad   17. 09. 2021

Farmářské trhy máme rádi, takže toto páteční dopoledne jsme vyrazili podpořit lokální prodejce ovoce a zeleniny.

Grilování

Hlušovice u Olomouce   17. 09. 2021

Příznivé počasí ke grilování je nutné využít. Těšili jsme se na klobásy a taky domácí buchty. Slunečných teplých dnů už moc nebude...

 

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   16. 09. 2021

Placky z kynutého těsta určitě znáte pod názvem langoše. Domácí se sýrem chutnají obzvlášť výborně. Jako vždy to byla dobrota.

Slavíme narozeniny

Kunice (Praha-východ)   16. 09. 2021

Léto už je za námi, ale my využíváme ještě posledních teplých dní k zahradním oslavám. Za doprovodu oblíbené místní kapely jsme oslavili významná jubilea všech narozených v měsíci září a říjnu. Jako vždy jsme si to moc užili a bavili se do pozdního odpoledne.

Miniarboretum

Rychvald u Ostravy   16. 09. 2021

Jestli máte zájem vidět pohromadě různé okrasné dřeviny, rostliny a mnoho dalšího, navštivte Miniarboretum u Holubů va Staříči. Prohlídka nás uchvátila. Na každém kroku byly k vidění také různá kovová zvířata z dílny mistra kováře a několik drátěných bonsaí, které vyrábí sám majitel a zahradník v jedné osobě.

Oslavenci v září

Medlov u Brna   15. 09. 2021

Tento měsíc oslavil kulatiny pan Josef. Ostatní oslavenci se přidali a dnes bylo veselo. Na stolech voněly klobásky, zákusky a další dobroty, víno je samozřejmostí. Přejeme všem hodně zdraví a spokojenosti 

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2021

Dnešní hezké počasí nás vylákalo na tradiční procházku po okolí, zakončenou na místním hřišti s občerstvením. To proto, abychom zvládli cestu domů.

Houbaři

Hrádek nad Nisou   14. 09. 2021

I když nemáme plné koše, přesto jsme nadšení z krásné procházky po lese. Z toho mála budou taky dobroty 

Jóga

Hrádek nad Nisou   13. 09. 2021

Dnešním dnem zahajujeme pravidelné cvičení jógy pro seniory. V následujících týdnech se nám bude věnovat lektorka p. Hanka Rakušanová.

Bingo

Hrádek nad Nisou   13. 09. 2021

V této zábavné hře může být výherců hned několik. Například dnes to jsou: paní Eva a pánové Toník a Pepa. Pro každého byla připravena malá pozornost.

Dřevo

Medlov u Brna   13. 09. 2021

Přivezli nám do areálu dřevo. Vždy si u nás všichni pomáhame a jinak to nebylo ani dnes. Kdo mohl, přidal pomocnou ruku.

Ke koním

Rychvald u Ostravy   13. 09. 2021

V blízkosti areálu máme možnost kochat se pohledem na krásná zvířata - koně. Bertík nás doprovází na každé procházce.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   13. 09. 2021

Vyrazili jsme na velké nákupy. Někteří potřebují boty na podzim, jiní si doplní šatníky. Nevhodnější příležitost zajet do obchodního centra v Kolíně. Je taky rozumné dodržovat pitný režim.

Cvičení na židlích

Luštěnice   13. 09. 2021

Je důležité se pořádně protáhnout. My máme společné cvičení vždy v pondělí. Určitě každý přivítá venkovní cvičení za příznivého počasí.

Výlet do Jičína

Luštěnice   10. 09. 2021

S panem správcem jsme dnes vyjeli do města pohádek. Zastavili jsme se i na trzích a také pro něco dobrého na zub 

Kronika areálu

Hrádek nad Nisou   10. 09. 2021

V každém Senior Parku vedeme kroniku. Chtěli bychom vám představit paní Vlastu Bůtovou, která převzala psaní kroniky areálu v Hrádku nad Nisou. Moc jí za to děkujeme.

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   10. 09. 2021

Každý rok u nás pořádáme tradiční slavnosti. Rozhodně nechybí chutný burčák, škvarková pomazánka, koláče a skvělá muzika. Tentokrát nám přišel zahrát zpěvák Roman Horký ze skupiny KAMELOT se svým kamarádem Martinem Kudličkou. V atriu panovala dobrá naláda. Děkujeme personálu za organizaci, děvčatům za přípravu pohoštění a hudebníkům za produkci!

Pozvání do Medlova

Rychvald u Ostravy   10. 09. 2021

Už po několikáté nás pozvali naši sousedi na slavnosti vína a burčáku. Opět to bylo příjemné setkání, počasí sluníčkové, pohoda, výborné občerstvení a skvělá hudba. Děkujeme a na viděnou u nás v říjnu!

Senioři seniorům

Kunice (Praha-východ)   10. 09. 2021

Pustošení tornáda na Moravě nás velmi zasáhlo. Sledovali jsme situaci a příběhy nešťastných lidí a protože naše srdce jsou opravdu velká, rozhodli jsme se pomoci! V našem areálu jsme založili sbírku pro pomoc domovu důchodců S-centrum Hodonín a finanční dar jsme dnes osobně předali tamnímu panu řediteli Václavu Poláchovi. Setkání to bylo velmi dojemné a silné. Přejeme hodně sil a držíme jim všechny palce ❤️