Pořádané akce

Všední dny

Medlov u Brna   09. 06. 2023

Také my, stejně jak vy doma, prožíváme úplně obyčejné všední dny. Jen to máme možná lehčí. S organizací dne nám pomáhají zaměstnanci Senior Parků.

 

Hrajeme si s dětmi

Kunice (Praha-východ)   08. 06. 2023

Nedávno byl Mezinárodní den dětí a děti z místní mateřinky ho s námi přišly dodatečně oslavit. Zahráli jsme si s nimi spoustu her a užili si společně báječné dopoledne!

Bingo

Hlušovice u Olomouce   07. 06. 2023

V současné době nejoblíbenější zábavou našich seniorů je hra BINGO. Společně se pobavíme a lákavé jsou i ceny - dnes například to byla láhev sektu, pivo, bonboniéra.

Slavíme narozeniny

Kunice (Praha-východ)   07. 06. 2023

Oslavy v Kunicích máme rádi. Vždy přijede živá kapela, na stole je spousta dobrot, zazpíváme si známé písničky a protančíme střevíce! Vše nejlepší oslavencům z měsíců květen a červen.

Zpívání

Medlov u Brna   07. 06. 2023

Odpoledne přijela naše kamarádka paní Milka. Počasí nám přálo, dalo se posedět venku pod altánem. Náš zpěv byl slyšet určitě hodně daleko, přišli si nás poslechnout i kolemjdoucí sousedé.

Cvičení v atriu

Luštěnice   05. 06. 2023

Cvičení na čerstvém vzduchu přivítá každý, kdo má v oblibě pohyb. Naše holky si cviky velice užívají, protože ho mají velmi rády. Dnes cvičení proběhlo pod taktovkou vedoucí z Hrádku nad Nisou, Gábiny.

Dřevo

Medlov u Brna   02. 06. 2023

Ráno jsme vstali z postele dříve a pomáhali jsme s úklidem dřeva. Pak jsme si dali občerstvení v atriu. V zimě budeme na to vzpomínat, v teple haly - u krbu.

Dětský den

Sokoleč u Poděbrad   02. 06. 2023

Uspořádali jsme pro děti z Mateřské školky Sokoleč dětský den. Počasí akci přálo a my jsme připravili různá stanoviště: slalom na koloběžce, kuželky, stanoviště malého hasiče a několik dalších. Všem se setkání moc líbilo, nejen samotným dětem, ale také našim seniorům.

Opékáme

Hrádek nad Nisou   02. 06. 2023

Není nad to, když si buřty nebo párky opečete nad ohněm sami. Chutnají pak výborně. Všichni jsme si opravdu moc pochutnali.

U knihy s Honzou

Luštěnice   02. 06. 2023

Dnešní čtení v dopoledních hodinách bylo opravdu úžasné. Je příjemné poslouchat děj knihy, aniž bychom ji sami četli.

Hry se studenty

Rychvald u Ostravy   02. 06. 2023

Studenti Slezské univerzity Karviná si pro nás připravili kvíz a několik deskový her. Děkujeme Kateřině, Kristýně a Honzovi za milé odpoledne. Nejúspěšnější v kvízu byla paní Maruška, odnesla si sladkou odměnu. Ostatní jsme měli menší pohoštění, naopak slané.

Beseda na téma telekomunikační podvodníci

Medlov u Brna   02. 06. 2023

Navštívila nás studentka v důchodovém věku - paní Vlasta Sláčiková. Studuje Univerzitu třetího věku a tématikou podvodných emailů, telefonátů se hodně zabývá. Její příspěvky vycházejí i v obecních novinách. Pozvání na besedu přijaly také sousedky: důchodkyně z Přísnotic. Pro všechny to bylo moc milé, poučné odpoledne. 

Kotlíkový buřtguláš

Kunice (Praha-východ)   01. 06. 2023

V létě se krásně vaří venku. S hospodyňkou Markétkou jsme si připravili výborný buřtguláš na ohni. Vše nakrájet, orestovat cibulku, míchat a uvařít. Mňam, to byla dobrota. A ta vůně! Ta se ani nedá popsat

Den dětí

Medlov u Brna   01. 06. 2023

Hrálo se, zpívalo, bubnovalo, i když už dávno nejsme děti. Den jsme si moc užili s dětmi ze Základní školy Přísnotice. Děkujeme a přijďte zase za námi!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   31. 05. 2023

Venku začíná být poměrně teplo. Zmrzlinový pohár ve výdejním okénku, připravený hospodyňkou Nikol, je vhodným občerstvením v dnešním odpoledni.

Kácení májky

Hlušovice u Olomouce   31. 05. 2023

Měsíc květen uplynul - nastal čas se rozloučit s májkou. Vůně grilovaného masa, dostatek chlazeného pití a velké množství veselé nálady. To vše nás čekalo v dnešním dni.

Společná snídaně

Luštěnice   30. 05. 2023

Vynikající snídaně proběhla tentokrát v naší zimní zahradě. Podával se voňavý toust se zeleninovou oblohou a k pití, co kdo chtěl: káva, čaj nebo džus. Pozvání ke stolu přijala i naše koordinátorka, paní Jana.

Divadlo

Medlov u Brna   29. 05. 2023

Nasednout a vyrážíme. Dnešní divadelní představení s názvem Chytání Vídně, v divadle Reduta, bylo obohaceno o povídání s autorkou Lenkou Lagronovou. Krásný zážitek.

Procházka  po okolí

Medlov u Brna   29. 05. 2023

Společná vycházka před obědem nám přišla vhod. Zakončili jsme ji posezením pod altánem, kde nám náš kamarád pan Karel zahrál na kytaru.

Cvičení v atriu

Luštěnice   29. 05. 2023

Cvičení na čerstvém vzduchu je prima. Můžeme se takto setkat, protože v každém areálu máme pergoly. Dnes jsme procvičovali nejen hlasivky, ale i paměť.

Přijeli k nám koně

Kunice (Praha-východ)   26. 05. 2023

Pečovatelka Terezka z terénní pečovatelské služby je chovatelkou koní a dnes k nám s nimi přijela na návštěvu. Nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu a přesně to si někteří z nás ověřili. Byl to neskutečný zážitek!

První pomoc

Medlov u Brna   26. 05. 2023

Opakování - matka moudrosti. Zdravotní sestra paní Marcela zodpověděla různé dotazy a zároveň předvedla vše potřebné v případě poranění, kolapsu a tak podobně. Je to osoba na svém místě, s třicetiletou praxí. Kromě opakování zase víme o něco víc.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   25. 05. 2023

Oslavenci tentokrát byli: dámy Alena, Věra, Eva, Vítězslava, Jarmila a Helena; k tomu pánové Bohuslav, Jiří, Jaroslav a Milan. Za přípravu a pečení domácích sladkostí děkujeme, pohoštění bylo vynikající. Nemohl chybět ani pan Eda, který tentokrát oslavencům zahrál na harmoniku.

Tvoříme s dětmi

Rychvald u Ostravy   25. 05. 2023

Dopoledne nás navštívily děti ze Školičky Michálkovická. Nejdříve se pochlubily, jaké básničky se naučily. Pak jsme společně zasedli ke stolům a na lepící podložku jsme spolu vyzdobili pomocí knoflíků papírové zajíce. 

Májová snídaně

Kunice (Praha-východ)   25. 05. 2023

Pravé domácí vafle od naší Markétky! Říká se, že láska prochází žaludkem a my to můžeme potvrdit. Markétka nám dělá takové dobroty, za které jí máme rádi ještě víc. Děkujeme ❤️

Prodejní trhy

Rychvald u Ostravy   24. 05. 2023

Kousek za hranicí jsou v Polsku trhy. Rádi se tam občas vypravíme, abychom doplnili ledničku a taky šatník. Cestou zpět jsme se zastavili v restauraci Pod zeleným dubem v Bohumíně na výborný oběd.

Oběd s koordinátorkou

Hrádek nad Nisou   24. 05. 2023

Na dnešní společný oběd přijala pozvání paní koordinátorka Jana. Halou zavoněla krkovice na grilu a pohoštění doplnilo chlazené pivko. Po obědě jsme si u stolu povídali.

Průhonický park

Kunice (Praha-východ)   24. 05. 2023

Konečně jsme se dočkali výletů do přírody! V nedalekých Průhonicích je nádherný zámecký park, který patří k památkám UNESCO. Opravdu překrásná podívaná a moc příjemná procházka.

Oslavenci

Medlov u Brna   24. 05. 2023

Nejdříve se vše chystalo a vařilo. A pak už se jen slavilo a určitě přítomným i chutnalo. (o čemž svědčí prázdné talíře) Tak ještě jednou všechno nejlepší oslavencům a hlavně zdraví!

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   24. 05. 2023

Společná oslava narozenin se jako vždy moc vydařila. Užili jsme si spoustu legrace, povídali si, jídlo bylo úžasné. Tak má vypadat správná oslava!

Návštěva botanické zahrady

Hrádek nad Nisou   23. 05. 2023

Botanickou zahradu v Liberci jsme navštívili spolu se sousedy ze Senior Parku z Luštěnic. Prostředí nás překvapilo novými rostlinami jako jsou bonsaje. V loňském roce zahrada oslavila 125 let od založení.

Výlet do Liberce

Luštěnice   23. 05. 2023

Společně se seniory ze Senior Parku Hrádek nad Nisou jsme navštívili botanickou zahradu v Liberci. Zaujal nás především skleník s kaktusy a bonsai.

Stopem po Keni

Rychvald u Ostravy   22. 05. 2023

Na besedu s fotografem a cestovatelem Silvestrem Szabó jsme se velmi těšili. Tento sympatický muž nás nezklamal a poutavě vyprávěl o svých zážitcích z cestování po Africe ve státě Keňa. Kromě besedy jsme si užili i jeho pejska, štěněte faraonského psa. Zkrátka paráda!

Hektický den

Medlov u Brna   22. 05. 2023

Dnes to byl nabitý den: nejdříve nám ráno do areálu přišly zatančit děti, pak jsme sázeli rajčata a nakonec jsme si ještě stihli zacvičit s Michalem. Tady opravdu nemáme čas se nudit 

Slovní fotbal

Luštěnice   22. 05. 2023

Určitě znáte hru se slovy - slovní fotbal. Trénování paměti na čerstvém vzduchu je příjemné.

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 05. 2023

Hospodyňka Lucka připravila velmi oblíbené kuřecí maso v bramboráku, které mnozí budete znát pod názvem rarášci. Máme takové pochoutky velmi rádi, všichni!

Šijeme podsedáky

Kunice (Praha-východ)   18. 05. 2023

V Kunicích je nás hodně a když máme v hale velkou akci, na všechny nikdy nevyjdou podsedáky. Jsme pracovití a šikovní, proto jsme se rozhodli ušít další podsedáky, aby jich bylo dostatek! Nastříhat látku, ušít na stroji, nacpat výplně a z výsledku máme obrovskou radost! Za měsíc ušijeme další várku

První grilování

Rychvald u Ostravy   18. 05. 2023

Letošní první grilování máme za sebou. Pan správce na grilu připravil klobásky a špekáčky, které jsme si původně měli sami opéct, jen počasí nám nepřálo. V hale jsme si ale společně pochutnali a výborné klobásky spláchli čepovaným pivkem 

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   17. 05. 2023

Prší prší jen se leje! Tak i tuto písničku máme ve svém repertoáru a text na dnešní den sedí. Snad už tím zpěvem přivoláme sluníčko a teplejší dny. 

Jedeme do Luštěnic

Hrádek nad Nisou   17. 05. 2023

Tuto středu jsme jeli do Senior Parku Luštěnice. Připravili tady pro všechny přítomné super akci - májové slavnosti spojené s hudbou, tancem a dobrým pohoštěním. Děkujeme.

ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   17. 05. 2023

Do areálu Senior Parku zavítali žáci ze Základní umělecké školy Rychvald, v rámci celostátního festivalu ZUŠ OPEN. Žáci literárně-dramatického oboru připravili pod vedením Lukáše Moravce scénky na různá témata, pantomimu, ale také bajky M. Macourka a dalších. Žáci hudebního oboru přednesli skladby G.F. Händela a T. Johnsona, jimiž vytvořili kontrast celého programu. Děkujeme za milé odpoledne a neobyčejný zážitek, který zakončily písně ve společném zpěvu i s obyvateli Senior Parku. 

Přednáška v hale

Rychvald u Ostravy   17. 05. 2023

V dopoledních hodinách jsme mezi sebou přivítali paní Lenku. Vysvětlila nám několik zajímavostí o bylinkách, které se používají v moderním pojetí při výrobě doplňků stravy. Už naši předkové věděli, že bylinky mají svoje kouzlo a dokážou pomoci.

Jedeme k sousedům

Sokoleč u Poděbrad   17. 05. 2023

Přijali jsme pozvání na Májové slavnosti v Senior Parku Luštěnice. Zazpívali jsme si, zatančili a zároveň pochutnali na občerstvení, které pro všechny přítomné připravili domácí senioři a personál.

Májové slavnosti

Luštěnice   17. 05. 2023

Naše první májové slavnosti v Senior Parku. Všichni pozvaní byli moc spokojení. Pohoštění přišlo vhod, i hudba byla a nakonec tanec taky nechyběl.

Páteční kvíz

Sokoleč u Poděbrad   12. 05. 2023

Odpoledne na nás čekal kvíz: poznávání filmů podle hlášek herců. Některé jsme poznali hned, ale u několika jsme se pořádně zapotili. Vítězka poznala úplně všechny otázky správně.

Káva s dortem

Hrádek nad Nisou   12. 05. 2023

Naše děvčata nám připravily kávu a dort za studena, posázený jahodami. Sešli jsme se společně a je nám všem moc fajn!

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   12. 05. 2023

Jaro je tady a proto jsme dnes v dílničce vytvořili ozdoby na dveře nejen svých bytů, ale také na vstupní dveře našeho areálu. Stačilo nám k tomu proutí, několik ozdob a tavná pistole. No a hlavně nápad!

Jirkova dršťkovka

Kunice (Praha-východ)   11. 05. 2023

Opět se potvrdilo, že náš pan správce je nejen šikovný řemeslník, ale je to i skvělý kuchař! Dnes nám uvařil k obědu dršťkovou polévku. Byla tak výborná, že jsme ji snědli do poslední lžičky a na stole zbyl jen prázdný hrnec! Moc děkujeme a těšíme se na další pochoutky

Sázíme květiny

Rychvald u Ostravy   11. 05. 2023

V zimní zahradě je ten správný prostor na sázení květin. Nakoupili jsme nové sazenice muškátů, které budou zdobit okna našich bytů i okna hlavní budovy.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   10. 05. 2023

Ve středu oslavila krásné narozeniny naše sousedka paní Alenka. Přejeme jí všichni ještě mnoho spokojených let mezi námi v Senior Parku.

Pečeme

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2023

Dostali jsme chuť na kynuté koláče. Proto jsme se dopoledne sešli u společného pečení. Příprava nám šla pěkně od ruky, a ta vůně...

Koncert ke Dni matek

Medlov u Brna   10. 05. 2023

Odpoledne, u dobré kávy, jsme si užili působivé vystoupení dětí ze Základní umělecké školy z nedalekých Pohořelic. Děkujeme.

Oběd u rybníka

Rychvald u Ostravy   10. 05. 2023

Dnešní oběd jsme měli u rybníka. Zajeli jsme si do restaurace ve Vratimově, která přímo sousedí s rybníkem. Každý si objednal rybí specialitu, na závěr zmrzlinový pohár, chutnalo všem.

Masáž s Terezkou

Medlov u Brna   05. 05. 2023

Dnešní den byl opravdový relax. Přišla za námi Terezka - studentka třetího ročníku kosmetických služeb. Postarala se o to, abychom byly krásné 

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   05. 05. 2023

Ke společnému posezení vybídlo dnešní okénko, ve kterém se podával stehenní kuřecí řízek. Sladkou tečkou byl koláč. Popřáli jsme si dobrou chuť!

 

 

Dílnička

Sokoleč u Poděbrad   05. 05. 2023

Dnešní páteční den jsme si vytvořili každý svůj vlastní návrh obrázku na nákupní tašku. Až bude vše hotovo, vyrazíme s vlastnoručními výrobky nakupovat.

Bingo

Rychvald u Ostravy   05. 05. 2023

Dnešní hru s losováním čísel - bingo, vyhrála paní Naďa. Sešit s křížovkami najde uplatnění.

Nové knihy do společné knihovny

Rychvald u Ostravy   05. 05. 2023

Organizace Česká kniha pomáhá nám poslala zcela nové knižní tituly. V každém areálu máme v hlavní budově společnou knihovnu. O tu naši, v Senior Parku Rychvald, se stará jedna z bydlících, paní Maruška.

Čarodějky

Medlov u Brna   03. 05. 2023

Tak i do Medlova dorazily čarodějnice a společné opékání nás tak trochu vrátilo v čase. Vzpomínalo se na táborové ohně, špekáčky všem moc chutnaly.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   03. 05. 2023

Naše pravidelné cvičení se odehrálo pod dohledem slečny Lenky, která se učí na oboru zdravotní sestra. Předvedla nám zcela nové cviky.

Domácí pizza

Kunice (Praha-východ)   03. 05. 2023

Vše nachystat, rozválet těsto, nastouhat sýry, namazat a šup s tím na plech a do trouby. Výborná domácí pizza, kterou jsme si sami připravili a o to víc si na ní pochutnali!

Hrajeme pétanque

Sokoleč u Poděbrad   02. 05. 2023

Zahráli jsme si společně hru pétanque. Někteří z nás jsou už zkušení hráči, pro ostatní to byla dnes premiéra. Vítězka dostala sladkou odměnu.

První pomoc

Hrádek nad Nisou   28. 04. 2023

Vyslechli jsme si v hale přednášku na téma: základy první pomoci. Rozhodně byla přínosná, plná informací a ukázek.

Slet čarodějnic

Sokoleč u Poděbrad   28. 04. 2023

Dnes k nám v předstihu přilétly čarodějnice. Také počasí nám přálo, takže jsme mohli zahájit opékací sezónu. K tomu všemu z reproduktoru hráli Nedvědi úžasné písničky k táboráku.

Dílnička s dětmi

Hrádek nad Nisou   27. 04. 2023

Dnešní tvoření z papíru s dětmi z Mateřské školky Donín bylo opět velmi milé. Setkání je vždy příjemné a společné výtvory máme krásné. Dnes to byly jarní obrázky.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   27. 04. 2023

Ze spolku SOUL z Rychvaldu jsme přivítali holky ke společnému muzicírování. Na podzim připravujeme společné vystoupení, takže je třeba nacvičit několik písniček. Znovu to bylo prima dopoledne.

Cvičení na obci

Sokoleč u Poděbrad   26. 04. 2023

Naše oblíbené cvičení na obecním úřadě stále pokračuje. Probíhá tady již  několik týdnů i vernisáž obrazů. S baletkou jsme se museli vyfotit

Malí zdravotníci

Rychvald u Ostravy   24. 04. 2023

Víte, jak si sami poradit při menších poraněních v domácnosti? Přivítali jsme u nás mladé zdravotníky z kroužku Českého červeného kříže Rychvald. Pod vedením zkušených členek ČČK paní Marušky a Zuzky nám děti předvedly první pomoc například při krvácení z nosu, jak správně použít trojcípý šátek a taky nám ukázaly na figuríně resuscitaci - sami jsme měli možnost si srdeční masáž vyzkoušet.

Cvičení s dětmi

Luštěnice   24. 04. 2023

Společné cvičení s dětmi z místní školky jsme ještě neměli. Určitě se znovu setkáme, bylo to moc zábavné!

Beseda s policií

Sokoleč u Poděbrad   24. 04. 2023

V hale jsme přivítali mezi námi mluvčí Policie ČR. Informovala nás o možnostech podvodných jednání, například o e-mailech a nebo volání. Teď už víme, na co si máme dávat pozor!

První pomoc

Hlušovice u Olomouce   24. 04. 2023

Beseda a základy první pomoci s tiskovou mluvčí Záchranné služby Olomouc a zároveň aktivní záchranářkou, p. Lucií Mikiskovou. Děkujeme za připomenutí důležitých znalostí.

Společná snídaně

Luštěnice   21. 04. 2023

V zimní zahradě našeho areálu je to správné místo na setkání u společné snídaně. K dobrému jídlu jsme si poslechli příjemnou hudbu 

Procházka na zámku

Sokoleč u Poděbrad   21. 04. 2023

Dnešní počasí přímo vybízelo k výletu. Vypravili jsme se na zámek Loučeň. Procházkou parkem nám vyhládlo a na závěr jsme si dopřáli sladkou odměnu v cukrárně 

Bleší trh

Rychvald u Ostravy   21. 04. 2023

Od rána jsme si mohli prohlédnout v hale věci určené k předání do jiných domácností. Tak zvaný bleší trh máme již po několikáté. Přdměty, které si nidko nevybere, zavezeme do charitativního obchůdku, určitě ještě někomu poslouží.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   21. 04. 2023

Z hlíny jsme dnes vyráběli domeček, který bude na pověšení. Paní Pavla ho vypálí v peci a my máme krásnou ozdobu.

Dubnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   20. 04. 2023

Rovněž ostatním oslavencům přejeme hodně zdraví a pohody do dalších let. Patří mezi ně paní Lubica, paní Jana, paní Eva a pan Antonín 

Přednáška

Hrádek nad Nisou   19. 04. 2023

Vyslechli jsme si zajímavou a poučnou přednášku. Z Policie ČR, z oddělení prevence, nás seznámili s tématem podvodných telefonátů a krátkých textových zpráv - sms.

Jako ryba ve vodě

Kunice (Praha-východ)   19. 04. 2023

Pohyb ve vodě je velmi prospěšný a patří i k rehabilitační léčbě. Do bazénu jezdíme rádi, je to skvělý relax. Po plavání se těšíme na kávu a odpočinek. Máme skvělý pocit, že jsme pro sebe zase něco udělali!

Cvičení na obci

Sokoleč u Poděbrad   19. 04. 2023

Společné cvičení seniorů na obecním úřadě jsme již absolvovali několikrát v minulosti. Zároveň jsme stihli si pohlédnout krásné malby, které přímo na úřadě vystavují.

Muzikoterapie

Medlov u Brna   18. 04. 2023

Jak nabudit mysl a odstranit nahromaděný stres pomocí tónů? To byl cíl dnešního odpoledne, které nám zpříjemnil hudbou pan Adamec. Děkujeme a těšíme se na příště.

Cvičíme

Luštěnice   17. 04. 2023

Tentokrát jsme cvičili už venku, na čerstvém vzduchu. Aby se nám příjemně cvičilo, poslouchali jsme k tomu relaxační hudbu.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   17. 04. 2023

Vyrazili jsme na velké nákupy do nákupního centra v Ovčarech. Teplo se blíží a my potřebujeme doplnit šatník nebo koupit něco pěkného na ozdobu našich bytů.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   17. 04. 2023

U pondělní snídaně se rádi setkáváme. Jednou měsíčně je to vyhledávaná společná událost. Dobré jídlo, milí sousedé, klidná atmosféra, fajn začátek týdne.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   14. 04. 2023

V pátek odpoledne na nás čekalo hudební okénko s paní Helenou. Připravila si pro nás krásné skladby i klasické písničky. Ale její podání skladby z pohádky Popelka u nás vždy vítězí.

Snídaně od pana správce

Kunice (Praha-východ)   13. 04. 2023

Náš správce Jirka byl původně kuchařem. Museli jsme vyzkoušet jeho kuchařské umění a byla to opravdu lahoda! Po jeho skvostných lívancích zbyly jen prázdné talíře a my byli tak spokojení, že jsme ho odměnili hlasitým potleskem     Už teď se nemůžeme dočkat, co nám uvaří příště.

Výlet na zámek

Hrádek nad Nisou   13. 04. 2023

Navštívili jsme krásný zámek Zákupy. Je to státní zámek v renesančním stylu z 16. století. Opravdu stojí za návštěvu, ale dávejte pozor na medvěda 

Šikovné ručičky

Medlov u Brna   13. 04. 2023

Zamračený den nás neodradil od šití polštářků pro naše kamarády do Senior Parku Hlušovice u Olomouce. Opravdu se tam hodí, posuďte sami.

Koncert - vítáme jaro

Rychvald u Ostravy   13. 04. 2023

Ze skupiny ŠLAPETO nám přijel zahrát pan Pecháček. Jeho vystoupení jsme pořádali v rámci začínajícího jarního období. Pozvali jsme i sousedy z Rychvaldu, Hlušovic u Olomouce a z Medlova u Brna. Po líbivých písních od Hašlera a jných, jsme si pochutnali na guláši, který jsme spláchli čepovaným pivem. Tak zase někdy příště...

Dílnička

Hrádek nad Nisou   11. 04. 2023

Tentokrát jsme v naší oblíbené dílničce malovali. Malování obrázků bylo neobvyklou metodou: pomocí papírových ruliček a určitě se nám to povedlo.

Pečeme

Hrádek nad Nisou   06. 04. 2023

Nemohli jsme opomenout tradiční pečení. K Velikonocům patří nejrůznější pečivo. Určitě znáte jidáše, ty se právě pečou na popeleční středu 

Velikonoce

Sokoleč u Poděbrad   06. 04. 2023

V přípravě na Velikonoce jsme dnes měli premiéru v malování kraslic voskem. Jak nám to všem náramně šlo! V pondělí tedy koledníci mohou přijít.

Krásné Velikonoce přejeme všem.

Zelený čtvrtek

Rychvald u Ostravy   06. 04. 2023

Před Velikonocemi jsou jednotlivé dny označeny barevně. Například čtvrtek je zelený. Panu správci se podařilo sehnat pivo a řekneme vám, že bylo opravdu zelené

Pečeme mazanec

Luštěnice   05. 04. 2023

Upekli jsme si společně velikonoční mazanec. Bez pořádného mazance by nebyly Velikonoce  až nám vychladne, tak si na něm pochutnáme.

Canisterapie

Rychvald u Ostravy   05. 04. 2023

Se třemi fenkami, vycvičenými na canisterapii, k nám přijela paní Libuška až od Krnova. Každý z nás jsme si postupně jednu fenku po druhé pochovali. Příjemné setkání

Mateřská školka

Rychvald u Ostravy   05. 04. 2023

Návštěva dětí mezi seniory je vždy veselým setkáním. Ze školky Podlesí přišly děti přednést básničky a zazpívat písničky. Celé pásmo svého vystoupení doplnily společným tanečkem.

Jóga

Kunice (Praha-východ)   03. 04. 2023

Opět velká účast na pondělním cvičení jógy. Těšíme se na teplejší dny, protože cvičení venku na čerstvém vzduchu a na sluníčku bude radostnější a veselejší.

Hody, hody, doprovody ...

Luštěnice   03. 04. 2023

Jako každý rok nás i letos navštívili učni a učnice z nedaleké obce Horky. Pomlázky byly statné, vyšlehání symbolické. Děkujeme za milou návštěvu.

Velikonoční výzdoba

Medlov u Brna   03. 04. 2023

Týden do Velikonoc - je třeba připravit výzdobu. Vyrábíme krásné dekorace barevných ptáčat v hnízdech :-) Jak se těšíte na Velikonoce vy?

Bezpečně v bytě

Medlov u Brna   31. 03. 2023

Paní Kloparová je zdravotní sestřičkou a dnes nám přinesla užitečné rady a doporučení, jak mít 'své doma' co nejbezpečnější. A když už se přece jen hlava zamotá a upadneme, co v takové situaci dělat. Beseda se nám velmi líbila, děkujeme.

Vínečko bílé, jsi od mé milé .....

Medlov u Brna   31. 03. 2023

Neumíme si představit, že bychom u nás v Medlově neměli vinnou révu! Ale i ona vyžaduje péči a náležitou starost. Někteří z nás jsou velcí znalci, tak se staráme svědomitě a těšíme se na letošní úrodičku.

Jablečný závin

Hrádek nad Nisou   31. 03. 2023

Nastrouhat jablíčka, rozválet listové těsto a ani se nenadějeme a už vytahujeme tradiční dobrotu z trouby. Povedl se a všichni si pochvalovali.

Zdobíme perníčky

Hrádek nad Nisou   29. 03. 2023

Nedávno jsme upekli, dnes krásně ozdobit. Velikonoční perníčky hrajou všemi barvami a zdobení nás neskutečně bavilo! Přijedete ochutnat? 

Květinový ples

Kunice (Praha-východ)   29. 03. 2023

V plánu byl ples již před třemi lety, ale bohužel doba covidová nám nepřála. Letos jsme si ale tuto společenskou událost užili plnými doušky. Bohatá tombola, živá hudba, malé občerstvení - nic z toho nechybělo. Pozvání k naší velké radosti přijali také naši sousedé z ostatních Senior Parků. Za rok touto dobou určitě zopakujeme!

Plesáme v Kunicích

Sokoleč u Poděbrad   29. 03. 2023

Rádi jsme přijali pozvání na ples k sousedům v Kunicích. Bohatá tombola, kdy každý lístek byl výherní, nechyběla a celé odpoledne se neslo v duchu dobré nálady a tance.

Na Květinovém plesu v Kunicích

Luštěnice   29. 03. 2023

Vyrazili jsme k sousedům na ples, který se nesl v duchu květin. Setkali jsme se tam také se sousedy z ostatních Senior Parků, užili si bohatou tombolu i živou hudbu p. Pecky. Děkujeme za pozvání, bylo to prima, ples se vám přátelé skutečně povedl.

Ples v Kunicích

Hrádek nad Nisou   29. 03. 2023

Krásné odpoledne jsme si jeli užít do Kunic k našim pražským sousedům. Nálada byla výborná, domácí koláče se rozplývaly na jazyku a zvládli jsme také taneček. Příště je pozvání na nás a už nyní se těšíme, že vás přivítáme u nás v Hrádku nad Nisou. Více fotografií máme na Facebooku Senior Park, koukněte :-)

Naši oslavenci

Medlov u Brna   29. 03. 2023

Narozeniny se musí oslavit a slavit je hezky společně je příjemné. Dobroty a malé dárečky samozřejmostí. Hezká atmosféra panovala po celé odpoledne. Ještě jednou blahopřání paní Mařence a panu Toníkovi.

Hrajeme Bingo

Sokoleč u Poděbrad   27. 03. 2023

Aprílové počasí se přihlásilo v plné síle, tak jsme místo plánované společné procházky zvolili náhradní program a usedli k tabulkám s čísly. 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   27. 03. 2023

Pondělní jóga je tu! Věrka si opět připravila hodinku různých cviků, které jsme ještě neznali, ale díky své cvičitelce krásně zvládli všichni. Těšíme se na jaro, až se s jógou přesuneme ven do zahrady.

Hokejkové cvičení

Luštěnice   27. 03. 2023

Naše cvičení bývá pokaždé jiné a není vždy jen na židlích. Dnes jsme se rozpohybovali s pomocí hokejky a pohybovou aktivitu pro dnešní den splněnou.

Cvičení s Michalem

Medlov u Brna   27. 03. 2023

Náš trenér Michal nás umí pěkně rozhýbat v sedě i ve stoje. Cvičení navštěvujeme rádi, protože pohyb je důležitá součást života člověka v každém věku. 

Příprava bylinek

Kunice (Praha-východ)   24. 03. 2023

Také máte rádi do polévky čerstvě natrhanou petrželku nebo pažitku? Pokrm krásně ovoní, zkrátka je to ono. Zasít, pravidelně zalévat a jen čekat, až se zazelená.

Děti mezi námi

Luštěnice   24. 03. 2023

Opět milá návštěva dětí z místní MŠ. Jsme rádi, že za námi chodí, protože dětský smích a naše vyprávění je prima pro všechny zúčastněné. 

Tichý svět

Medlov u Brna   24. 03. 2023

Paní Bc. Ulrichová Lucie a Mgr. Šůstková Hana jsou konzultantky neziskové organizace, která pomáhá lidem se ztrátou sluchu. Děkujeme za krásnou besedu a zajímavé povídání.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   24. 03. 2023

Pobavili jsme se dnes ve společenské hale u zábavného kvízu. Všechny kvízové otázky připravil náš domovník Bobeš.

Festival Lysá nad Labem

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2023

Za dechovkou na tradiční festival do Lysé nad Labem jsme se vypravili společně s našimi sousedy z jiných Senior Parků. Počasí nám na cestu přálo a celý den nás provázela prima nálada.

Za dechovkou!

Hrádek nad Nisou   23. 03. 2023

Poslechnout naší milovanou dechovku, koupit něco dobrého na zub, dát si pivečko, to vše jsme si užili v Lysé nad Labem. 

Lysá nad Labem

Kunice (Praha-východ)   23. 03. 2023

Festival dechovky v Lysé nad Labem - tradiční záležitost, kterou si nemůžeme nechat ujít! Nálada výborná, hudba parádní a občerstvení pestré. Langošem počínaje a grilovaným masem konče. Po celý den příjemná nálada. Kam pojedeme příště?

Stříhání ovocných stromů

Medlov u Brna   22. 03. 2023

Některé ořezy si uděláme sami, ale na některé je třeba odborník. Tak jsme oslovili učňovské učeliště Cvrčovice, kde se učí zahradnický obor a požádali o výpomoc v rámci praxe. Přijel pan mistr se žáky a práce jim šla skvěle od ruky. Velké díky a už teď se těšíme na úrodu!

Zahradnictví

Luštěnice   21. 03. 2023

Jaro už je tady, není nač čekat a tak spěcháme do nedalekého zahradnictví, které máme vyzkoušené a vždycky si tam dobře nakoupíme. Zima byla dlouhá a konečně se zase vrátíme ke svým zahrádkám a truhlíkům.

Ochutnávka čokolády

Kunice (Praha-východ)   21. 03. 2023

Belgická čokoláda je zárukou opravdové kvality a vynikající chuti. Ochutnali jsme několik příchutí a dáme za pravdu těm, kteří tvrdí, že čokoláda zlepšuje náladu. Dozvěděli jsme se ale také spoustu zajímavého a nakonec jsme si mohli koupit nějakou čokoládovou sladkost domů, třeba pro vnoučátka až nás přijedou navštívít.

Loučení se zimou

Hlušovice u Olomouce   20. 03. 2023

'Mořenu nesem s velikým nosem, do vody jí dáme, jaro přivítáme!'Loučili jsme se společně s dětmi z MŠ a všichni jsme se shodli, že se na jarní sluníčko už všichni těšíme.

Pondělní jóga

Kunice (Praha-východ)   20. 03. 2023

Naše milá Věrka umí krásně přilákat mnoho parťáků na svou jógu. A fotka ukazuje, jak se jí to opravdu daří. Pomalé dýchání, pomalé pohyby, to je zkrátka to pravé ořechové pro nás všechny.

Oblíbené šipky o odměnu

Luštěnice   20. 03. 2023

Šipky máme v oblibě a vždycky hrajeme na vítěze. Dnes nejlépe zahrál Marcel a my mu blahopřejeme. A co bylo odměnou pro vítěze? To si necháme pro sebe a rádi prozradíme, když se přijedete podívat a třeba si s námi zahrát malý turnaj.

Procházka

Rychvald u Ostravy   17. 03. 2023

Páteční odpoledne nás vyzvalo k procházce po okolí našeho Senior Parku. Počasí je stále teplejší a procházek bude přibývat.

Omeleta Markéta

Kunice (Praha-východ)   16. 03. 2023

To že naše hospodyňka skvěle vaří, už dobře víme. Proto se na snídaně z její kuchyně moc těšíme a vždycky to stojí za to! Dobré ráno, hezký den!

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   16. 03. 2023

Cviky jsme dnes rozdělili na dvě části. Nejdříve jsme pohodlně seděli na židli a pak následovalo několik cviků vestoje, za židlí.

Cvičení s míči

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2023

Míč je výborná pomůcka, která krásně spestří naše pravidelné cvičení na židlích. Ve společnosti hudební skupiny ABBA se cvičilo jedna radost!

Bingo

Hlušovice u Olomouce   15. 03. 2023

Na Bingo se scházíme rádi. Procvičujeme postřeh a bránice. Hlavně být pozorný, aby žádné číslo neuteklo.

Nákupy v Globusu

Rychvald u Ostravy   15. 03. 2023

V havířovském hypermarketu Globus jsme nejdříve nakoupili, pak jsme si dali výborný oběd a nakonec jsme si koupili i něco sladkého domů.

Oblíbené cvičení

Medlov u Brna   13. 03. 2023

Dnešní pravidelné cvičení jsme protáhli ještě procházkou po blízkém okolí. Venku se vyčasilo, jaro za dveřmi, pohyb venku na čerstvém vzduchu nám dělá dobře.

Co když doma upadnu?

Luštěnice   13. 03. 2023

Nácvik pádu a prevence proti pádu je čas od času dobré připomenout. A naše figurantky z řad seniorek se simulace pádu zhostili opravdu parádně, za což jim patří velké poděkování. K tématu se v budoucnu určitě opět vrátíme.

Švihadlíme

Hrádek nad Nisou   13. 03. 2023

A jdeme na to! Dnes se pořádně protáhneme se švihadlem. Už se moc těšíme, až se na cvičení sejdeme venku v zahradě. 

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   13. 03. 2023

Dnes jsme místo jógy cvičili s míčem s naší hospodyňkou Markétou. Míč je skvělá pomůcka na protažení těla, cvičení motoriky prstů a v neposlední řadě i naší bránice, protože Markétka udělá cvičení vždy i velmi zábavné a o smích tedy není nouze.

Čokoládové pokušení

Rychvald u Ostravy   13. 03. 2023

S prezentací především belgické čokolády jsme již po třetí mezi námi přivítali pana Pavla. Je to sladké pokušení, které chutná neskutečně výborně. Kromě ochutnávky jsme se dozvěděli i různé zajímavosti ze světa čokolády. Přednáškou nám vysvětlil, jak by se čokoláda a jiné sladkosti měly konzumovat.

Cvičení s Markétou

Rychvald u Ostravy   09. 03. 2023

Dnešním dnem začínáme cvičení čchi-kung s lektorkou. Paní Markéta nám nejdříve tuto metodu představila. Jedná se o staročínské zdravotní cvičení. Tak jdeme na to!

Slavíme MDŽ

Luštěnice   08. 03. 2023

Hned po ránu milé překvapení v podobě květiny od našeho souseda Pavla a po obědě nás čekalo překvapení v podobě harmonikáře. Zpívalo se, tančilo a mňamky na stole samozřejmě nechyběly.

MDŽ u nás

Hrádek nad Nisou   08. 03. 2023

Měli jsme velkou chuť na bramborový salát, tak slovo dalo slovo a na oslavu MDŽ jsme si ho připravili. K poslechu a tanci zahrálo duo ČENDA BAND a celé odpoledne jsme strávili ve výborné náladě hezky všichni pospolu.

MDŽ

Kunice (Praha-východ)   08. 03. 2023

Všem našim krásným ženám jsme popřáli k jejich svátku! Na hale voněla káva a čerstvě upečené koláče. Hezké odpoledne s přáteli.

MDŽ

Medlov u Brna   08. 03. 2023

Svátek žen u nás obohatilo vystoupení dětí z Umělecké školy Pohořelice. Malí umělci zahráli a zazpívali české i zahraniční písničky. Byl to velice příjemný dárek ke svátečnímu dni.

MDŽ

Sokoleč u Poděbrad   08. 03. 2023

Po cvičení s naším správcem Erikem následovala malá pozornost pro všechny úžasné ženy u nás. K MDŽ kytička zkrátka patří.

MDŽ v hale

Rychvald u Ostravy   08. 03. 2023

K oslavě Mezinárodního dne žen patří nejen malé pohoštění, taky společné posezení a vzpomínání. Každá žena by měla dostat květinu. Květy jsme předali, spolu s panem Edou za doprovodu harmoniky zazpívali. Krásné odpoledne přejeme všem ženám.

Cvičíme ..

Hlušovice u Olomouce   06. 03. 2023

Opět jsme se sešli procvičit svaly celého těla. Míč byl skvělým pomocníkem, který dokáže krásně posloužit jako cvičební pomůcka.

Snídaně na hale

Sokoleč u Poděbrad   06. 03. 2023

Dnešní společná snídaně byla v duchu 'přejeme si ....' a tak se podávala míchaná vajička s párečkem. Po dobré snídani je den spokojenější. Děkujeme.

Výdejní okénko

Luštěnice   01. 03. 2023

Pochutnali jsme si na bramborové staročeské placce. Kdo měl zájem, dopřál si k tomu kávu nebo čaj. Společne jsme si povídali a bylo to krásné dopoledne.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   01. 03. 2023

Ve středu si pro nás připravila cvičení paní Zdeňka. Venku nám k tomu svítilo ☀ a proto se všem hned lépe cvičilo.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   01. 03. 2023

Připravit svařené víno není žádný problém. Teplý nápoj nalijeme do skleněných pohárů, aby teplota vydržela co nejdéle. Zahřál se každý, kdo si na chvíli přišel do haly sednout.

Beseda o bylinkách

Hlušovice u Olomouce   01. 03. 2023

Dnes za námi přijela paní Mgr. Jarmila Podhorná, aby nás blíže seznámila s bylinkářstvím a léčbou pupeny. Pozvaní byli také naši sousedé z Hlušovic a všichni jsme si odpoledne s vůní bylinek užili.

Cvičíme

Luštěnice   28. 02. 2023

Cvičení s naší hospodyňkou bylo dnes velmi zábavné. Procvičila s námi celé tělo a nešetřila nás.

Výlet do pivovaru

Luštěnice   27. 02. 2023

Navštívili jsme nymburský pivovar Postřižiny. Přidal se k nám sousední Senior Park Sokoleč. Prohlídka byla samozřejmě spojená s ochutnávkou lahodného piva. Výlet se nám skutečně líbil.

Jedeme do pivovaru

Sokoleč u Poděbrad   27. 02. 2023

Vydali jsme se do Nymburského pivovaru na prohlídku a malou ochutnávku. Dozvěděli jsme se hodně historických zajímavostí, stejně jako naši sousedé ze Senior Parku Luštěnice. Vzpomínáte si na film Postřižiny?

Na doma jsme si nakoupili nějaké vzorky na ochutnávku s dalšími bydlícími.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   24. 02. 2023

Dnešní výdejní okénko si rozhodně zase někdy zopakujeme. Výborně palačinky se šlehačkou byly velmi chutné, už teď se na ně těšíme.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   24. 02. 2023

Blíží se svátky jara, Velikonoce. Společně si vyrobíme z modelíny ozdoby. Vykrojíme si zajíčky, beránky, vajíčka a další motivy. Příště budeme výrobky, které mezitím vytvrdnou, malovat.

Výlet do Pohořelic na nákupy

Medlov u Brna   24. 02. 2023

Vozítka sebou, připoutat se a vyrážíme. Na cestu nám svítí sluníčko a kolem očí létají motýlci. Ty jsou jen jak dokreslené, ale sluší nám to, že? Výlet bude nákupní, moc rádi se podíváme do města a projdeme obchůdky.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   23. 02. 2023

Přejeme všem sousedům, narozeným v lednu, únoru a v březnu všechno nejlepší. Připojujeme se s blahopřáním i našemu správci Svatikovi. Na zdraví nám všem! 

Masopust

Kunice (Praha-východ)   22. 02. 2023

Již tradičně jsme oslavili masopust. Masky byly velmi nápadité a sešlo se jich velké množství. Na stole voněly samé masopustní dobroty a jako třešnička na dortu byl hudební doprovod skvělých dam, které hrály na heligonky a zpívaly celé odpoledne. Zkrátka - zábava, jak má být! 

Podvodné SMS a jiné nástrahy

Luštěnice   22. 02. 2023

Dávejte si pozor na nevyžádané, podvodné, krátké textové zprávy - sms. Mohou přinést mnoho problémů, pokud na ně odpovíte a reagujete na jejich obsah. Nejen takové doporučení bylo tématem dnešní přednášky.

Na obědě

Rychvald u Ostravy   22. 02. 2023

V restauracích nabízí zajímavé menu. V té dnešní to byly řízky z různých druhů masa a skvělými přílohami. Desatero o řízku v interiéru nás taky pobavilo. Výborný oběd!

Masopustní oslavenci

Medlov u Brna   22. 02. 2023

Dnešní veselí v Medlově se neslo v masopustním duchu. Milým překvapením byla návštěva z oblastní charity. Osobní poděkování za vybrané peníze Tříkrálové sbírky v našem Senior Parku udělalo všem radost.

Bingo

Hlušovice u Olomouce   22. 02. 2023

Hra, která nás velmi baví a vždy s napětím čekáme, kdo první zvolá 'Bingó!' Tentokrát se stala vítězkou paní Mirka.

Návštěva galerie

Hrádek nad Nisou   21. 02. 2023

Návštěvy galerií bývají velmi zajímavé. Nebylo tomu jinak ani dnes v Oblastní galerii v Liberci. Přestože nás bylo málo, výlet se vydařil a stál za to!

Snídaně

Luštěnice   21. 02. 2023

Ráno si můžeme dopřát sladké. Proto na snídani máme košíček a gofry se šlehačkou, vše s ovocem.

Pečení - Boží milosti

Medlov u Brna   21. 02. 2023

Každý má na tuto dobrotu trochu jiný recept. Dali jsme je dohromady a nakonec jsme si moc pochutnali. Určitě znáte toto masopustní tradiční cukroví.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   20. 02. 2023

Dnes proběhlo naše oblíbené hudební odpoledne s paní Helenou. Jako vždy zahrála krásné skladby. Tentokrát jsme si poslechli melodie ze známých pohádek.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   20. 02. 2023

Vytáhnout se z pasu až ke stropu, protáhnout všechny svaly kolem páteře, na to jsme se zaměřili tentokrát. Jóga nás stále moc baví a hlavně nám opravdu pomáhá.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   20. 02. 2023

V dnešní době zajímavé téma: energie. V tomto duchu proběhla zajímavá přednáška. Úspora energie v domácnosti zaměřena na potřeby především nás, seniorů.

Medlovská zimní olympiáda

Medlov u Brna   20. 02. 2023

Účast v soutěžím byla opravdu velká - házelo se, koulelo, luštilo i rybařilo.
Vzplál také olympijský oheň a samozřejmě nechyběly medaile. A kdo byl vítěz? Každý, kdo přišel a soutěžil. I když nám je více let, o to víc nás baví svět.

Čokoládový festival

Rychvald u Ostravy   17. 02. 2023

Výstaviště Černá Louka v Ostravě nabízí od pátku velkolepou sladkou akci - čokoládový festival. K vidění i ke koupi tady nabízí nejrůznější sladkosti. Na své si přišli opravdoví gurmáni. Zároveň jsme se podívali na rozsáhlou balónkovou výstavu, která je největší v naší republice.

Besedování s policií

Medlov u Brna   17. 02. 2023

Přátelské posezení s místními příslušníky policie bylo moc fajn. Odpovídali nám na všechny naše dotazy a přidali i nějaké praktické rady z praxe. 
Hned se cítíme bezpečněji.

Tvoříme s Lenkou

Sokoleč u Poděbrad   17. 02. 2023

V pátek jsme se sešli na tvoření s paní Lenkou, která si pro nás připravila výrobu krásných soviček. Každý výrobek byl originál a všem se nám to povedlo.

Muzeum Litovel

Hlušovice u Olomouce   17. 02. 2023

Navštívili jsme muzeum v Litovli. Nabízejí v něm široké veřejnosti nádhernou výstavu paličkování, historii starých řemeslech, gramofonů. Taky povídání o rodáku Gustavu Frištenském, legendárním silákovi v řeckořímském zápase. 

Tvoření s dětmi

Rychvald u Ostravy   16. 02. 2023

Děti ze školky Michálkovická nám po příchodu zazpívaly. Pak jsme si společně sedli ke stolu. Njdříve jsme vystřihovali, skládali a lepili obrázky, na závěr jsme navlékali těstoviny na provázky. Tak zase příště...

Šití kapsářů

Kunice (Praha-východ)   16. 02. 2023

Tonička to s šicím strojem opravdu umí! Pomohli jsme nastříhat látku a z ní ušila dva kapsáře, které se hodí třeba do koupelny nebo do předsíně. Určitě budeme v šití dál pokračovat.

Nácvik zvedání po pádu

Sokoleč u Poděbrad   15. 02. 2023

Na začátku dnešního protažení jsme si nejdříve zacvičili. Pak nás čekal nácvik a ukázka opatření po pádu v bytě. To proto, abychom si uměli poradit v těchto nepříjemných situacích, které mohou nastat v každé domácnosti.

Snídaně v hale

Hrádek nad Nisou   15. 02. 2023

Společně snídáme v naší hale pravidelně každý měsíc. Dnes bylo napečeno a výborné párky voněly celou halou. Dobrou chuť!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   15. 02. 2023

Vymysleli jsme si do okénka hranolky. No a náš personál to zajistil. Samozřejmě jsme pomáhali. Pochutnali jsme si na nich, někdo je měl s tatarkou, jiný s kečupem. Děkujeme!

Buřty na pivu

Kunice (Praha-východ)   15. 02. 2023

Čas od času si připravíme společný oběd. Tentokrát jsme dostali chuť na buřty na pivu. Byla to taková dobrota, až se nám dělaly boule za ušima!

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   15. 02. 2023

Ani v únoru jsme nemohli vynechat společné setkání v hale u příležitosti oslavy narozenin. Přejeme všem oslavencům hlavně zdraví a příjemné dny.

Čaj o druhé...

Rychvald u Ostravy   13. 02. 2023

Posezení u čaje o 'druhé' nás přivedlo do haly k novému setkávání. Pokaždé to bude k jinému tématu. Dnes jsme vzpomínali na první lásky 

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   13. 02. 2023

Minulý týden jsme se zaměřili na naše nohy, nyní přišly na řadu naše paže! Od konečků prstů az po ramena, člověk ani neví, kolik má v paži svalů, které je třeba protáhnout

Na prochajdě

Kunice (Praha-východ)   10. 02. 2023

Venku je sice mráz a nevlídné počasí, ale my víme, že je pro nás pohyb moc důležitý. Krátká procházka po okolí nás navnadila na lahodnou kávu a zákusek, který jsme si dopřáli v hale po návratu.

Sladké dopoledne

Hrádek nad Nisou   10. 02. 2023

Tak to jsme si nemohli nechat ujít. Nalákala nás akce - prezentace belgické čokolády. Ochutnávka zdarma a nakonec si každý něco koupil domů.

Mateřinka

Luštěnice   10. 02. 2023

V každém městě nebo obci mají mateřskou školku. Jinak tomu není ani u nás. Jsme rádi, když mezi nás děti z místní mateřské školky přijdou. Povídáme si, kreslíme a luštíme.

Sladká prezentace

Luštěnice   10. 02. 2023

Nejdříve u nás byly dopoledne děti ze školky. Odpoledne pak následovala prezentace belgické čokolády. Sladké my máme všichni rádi!

Jedeme do muzea

Sokoleč u Poděbrad   10. 02. 2023

V pátek jsme jeli na výlet do Polabského muzea Poděbrady. Tady jsme se dozvěděli informace o našem okolí, které nabízí stálá expozice. Na konci výletu jsme si za odměnu dopřáli výborný oběd.

Keramika

Medlov u Brna   10. 02. 2023

Takové krásné výrobky, které jsme sami vytvořili! Opravdu se nám povedly - posuďte sami. Už teď se těšíme na příště.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   09. 02. 2023

Jako každý měsíc tak i teď, v únoru, se setkáváme na canisterapii s přítulnou fenkou Aničkou. Zase nám předvedla nové 'kousky'.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   08. 02. 2023

Tak jsme se těšili na malování a je to tady! Malování na sklo jsme v dílničce měli poprvé. S paní Maruškou se nám to zase hezky povedlo.

Medúzárium Praha

Kunice (Praha-východ)   08. 02. 2023

Vyrazili jsme na krásný výlet do světa medúz. Tato prastará stvoření nás doslova fascinovala, bylo velmi zajímavé dozvědět se o nich více informací. Krásný zážitek!

Jak předcházet pádům v domácnosti

Kunice (Praha-východ)   07. 02. 2023

Toto je pro nás velmi aktuální a přínosné téma. Paní Ivana Čutová pracuje celý život ve zdravotnictví a poutavou formou výkladu nám poradila, jak si nejlépe pomoci, pokud se nám to stane a jak těm situacím můžeme předcházet. Děkujeme

Hrajeme si

Luštěnice   07. 02. 2023

Na programu jsme dnes měli deskové hry. A k takovému posezení patří například koláč, který připravil pan správce.

Společné čtení

Rychvald u Ostravy   06. 02. 2023

Určitě každý znáte Staré pověsti české. Paní Maruška nám dnes četla první díl těchto pověstí, ale v trochu jiném podání - humorném.

Cvičení v hale

Hrádek nad Nisou   06. 02. 2023

Pěkně pohodlně jsme ulehli na podložku, samozřejmě každý podle svých pohybových možností. Je to vždy prima, když si zacvičíme.

Tvoření

Hlušovice u Olomouce   03. 02. 2023

S Kamčou jsme dnes dopoledne vyráběli krásné růžičky z ubrousků. Tato činnost je vhodná k procvičování jemné motoriky.

Snídaně

Medlov u Brna   03. 02. 2023

Dnes nás tady moc není, v tomto ranním čase, protože venku chumelí, jak na vánoce. A tak ti, co nedošli, ochuzeni nebyli. Snídaně se podávala přímo u seniorů v posteli 

Hrajeme bingo

Sokoleč u Poděbrad   03. 02. 2023

Sešli jsme se v hale a zahráli jsme si naši oblíbenou hru bingo. Aby se nám hrálo v pohodě, motivovali jsme se připravenou dobrotou.

Jdeme do kina

Hrádek nad Nisou   02. 02. 2023

V kině v Hrádku nad Nisou promítali českou komedii Střídavka. Jak řekla naše sousedka Janička, prostě česká klasika 

Zpíváníčko, zpívání

Medlov u Brna   01. 02. 2023

Venku hučí meluzína a my se máme prima. 
 
Zpíváme a vzpomínáme, jak jsme v létě trhali meruňky a dneska z nich naše hospodyňka Adrejka udělala moc dobrou buchtu.

Divadlo v Ostravě

Rychvald u Ostravy   01. 02. 2023

Vypravili jsme se na muzikál: Ďábelský lazebník z Fleet Street. Skvělé představení, holky se vyfešákovaly a pan Leoš jako doprovod připomíná s šálem  ministra pana Dostála.

Videokavárna

Hlušovice u Olomouce   01. 02. 2023

Společně jsme sledovali ztřeštěnou komedii Trhala fialky dynamitem. V pohodlí naší haly jsme si zároveň vychutnali kávu se zákuskem.

Trénink paměti

Hrádek nad Nisou   30. 01. 2023

Paměť by se měla trénovat. Například hrou: země, město, řeka, věc atd. Určitě ji znáte z dětství. Po soutěži následuje zasloužená kávička a zákusek.

Sladké odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   30. 01. 2023

V pondělí jsme si osladili odpoledne. Každý si mohl objednat zákusek, na jaký měl chuť  K sladkému se podávala káva nebo čaj. To vám byla dobrota!

Cvičení

Luštěnice   30. 01. 2023

Pondělní cvičení přineslo změnu v používání cvičebních pomůcek. Dnes jsme cvičili s hokejkou.

Kvíz v hale

Luštěnice   26. 01. 2023

Dnešní dopoledne bylo věnováno trénování paměti. Procvičili jsme si kvízem naše hlavičky 

Jedeme do muzea

Luštěnice   26. 01. 2023

Odpoledne jsme navštívili muzeum cukru a lihu v Dobrovicích. Celá expozice s prohlídkou byla velmi pěkná a informace opravdu zajímavé.

Keramika s paní Lachmanovou

Medlov u Brna   26. 01. 2023

Dnešní odpoledne bylo tvořivé. Válelo se, vykrajovalo. Ale ne cukroví, jen keramická hlína. Příští únorové setkání nám paní Lachmanová přinese vypálené ozdůbky. Už se na své výrobky těšíme.

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   26. 01. 2023

Po malování ještě není v hale všechno na svém místě a pořádně uklizeno. Ale nás to v žádném případě neodradí od pravidelného cvičení.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   25. 01. 2023

Dílnička je oblíbenou akcí v našem areálu, setkání je vždy zábavné. O to víc, že si výrobky necháváme pro sebe. Dnes jsme se s Maruškou pustili do malování hrníčků.

Oslavenci

Medlov u Brna   25. 01. 2023

Přípravy na oslavu začínají hned po ránu. Musíme vše přichystat a pak se už budeme jen veselit. Dnešní odpoledne nám přišli zahrát kluci z Medlova. Děkujeme, bylo to s Vámi moc fajn!

Výmalba haly

Rychvald u Ostravy   23. 01. 2023

Společenskou halu je třeba vymalovat. Nejdříve všechno vyklidit, zakrýt fólií, vymalovat. Pak přišel na řadu úklid a bylo hotovo. Určitě jsme vybrali pěkný barevný odstín, co říkáte?

Společná snídaně

Sokoleč u Poděbrad   20. 01. 2023

Ráno jsme se těšili na společnou snídani. Všichni měli připravený talíř s různými druhy domácích pomazánek. Každý si vybral takovou, která mu chutnala nejvíce.

Zajímavosti z přírody

Rychvald u Ostravy   20. 01. 2023

Víte, jak dlouho spí žirafy? Kde má cvrček uši? Kolik váží jazyk plejtváka obrovského? Takové zajímavosti a mnoho dalších jsem se dozvěděli dnes odpoledne při společném posezení a povídání o přírodě a zvířatech 

Cukrárna Lucius

Medlov u Brna   19. 01. 2023

Útulná cukrárna, krásné prostředí, dobrá káva, zákusky i chlebíčky. Hned byla lepší nálada v tom zimním pochmurném čase. A to my máme rádi.

Snídaně pro zahřátí

Kunice (Praha-východ)   19. 01. 2023

Venku mrzne až praští, proto jsme přijali pozvání na horkou polévku hned v ranních hodinách. Od naší hospodyňky Markétky jsme si pochutnali na 'dařbujánské česnečce'. Byla tak dobrá, že nezbylo ani trochu!

Zimní ozdoby

Hrádek nad Nisou   18. 01. 2023

S dětmi z mateřinky Donín je vždy milé setkání. Dnes jsme společně s nimi vyráběli zimní věnec do okna. Myslíme si, že se nám všem výtvory povedly.

Do cukrárny

Luštěnice   17. 01. 2023

Vyrazili jsme do cukrárny, kterou máme nedaleko od Poděbrad. Z široké nabídky si vybere každý. Dortíky a chlebíčky měli výborné, výlet si určitě někdy zopakujeme.

Společné čtení

Rychvald u Ostravy   16. 01. 2023

Vybrali jsme si knihu, která obsahuje mnoho přísloví. Ke každému přísloví jsme si našli svůj osobní názor a vysvětlení. Bylo to příjemné dopoledne.

Trénování paměti

Luštěnice   16. 01. 2023

Procvičování paměti je rovněž vhodným doplněním pravidelného cvičení. Takže procvičujeme nejen svaly a kloby, ale taky mozkové závity!

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   16. 01. 2023

Zase jsme dostali takříkajíc do těla! Protáhli jsme snad každý sval: od rukou, přes záda až po nohy. Věrka je prostě skvělá lektorka a ví, co nám pomáhá.

Společně u stolu

Luštěnice   13. 01. 2023

Jen tak si posedět se sousedy ve společenské hale je příjemné. Obzvlášť, když je posezení doplněné nabídkou dobrého jídla a pití.

Disco v Medlově

Medlov u Brna   13. 01. 2023

Dýdžejka Renáta Huss nám krásně zpříjemnila odpoledne písněmi Karle Gotta, Věry Martinové, Hanky Zagorové a jiných českých interpretů.

Bingo!

Rychvald u Ostravy   13. 01. 2023

Hru BINGO hrajeme celkem pravidelně. Těšíme se na společnou zábavu a taky na výhru. Tentokrát vyhrál pan Josef.

Oslavenci

Hrádek nad Nisou   12. 01. 2023

Lednoví oslavenci jsou v našem areálu tři. Paní Leonka, paní Jaruška a pan Svatopluk. Všechno nejlepší, přátelé!

Náhradní program

Kunice (Praha-východ)   12. 01. 2023

Měli jsme jet do divadla, ale z důvodu onemocnění jedné z hereček byla hra zrušena. Abychom neseděli jen tak doma, napadlo nás vyrazit si na výborný oběd do pizzérie v Průhonicích. Stálo to za to, moc jsme si pochutnali.

Sklízíme dřevo

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2023

Ještě bude určitě zima, proto nám do areálu přivezli dřevo. A hned jsme měli pomocníky, kteří nám přišli asistovat a přiložili ruku k dílu.

Cvičení a kuželky

Rychvald u Ostravy   12. 01. 2023

Nejdříve jsme se protáhli u cvičení a pak jsem si zkusili zahrát v hale kuželky. Není to tak jednoduché je porazit! Nejúspěšnější byl pan Bohuš.

Výdejní okénko

Luštěnice   11. 01. 2023

Stejně tak jako pravidelné cvičení bude probíhat setkávání ve výdejním okénku. Dnes to byla sladká mňamka, kterou připravila hospodyňka Lucka 

Keramika s Petrou

Hrádek nad Nisou   11. 01. 2023

S paní Petrou budeme vyrábět a tvořit a s nadšením se setkávat i letos. Na výrobky se už těšíme. Necháme se překvapit, co si pro nás Petra vymyslela.

Výlet do Frýdku-Místku

Rychvald u Ostravy   11. 01. 2023

Muzeum Beskyd na náměstí ve Frýdku-Místku nabízí prohlídky nejen zámku, ale také různé výstavy. Navštívili jsme nejdříve výstavu o historii tanečních 'Dámy a pánové, zadejte se'. Druhá expozice nabídla úchvatnou výstavu panenek, kočárků a hraček dob minulých pod názvem Svět panenek - vrátili jsme se na chvíli do dětství. V nedaleké restauraci jsme se zastavili na chutný oběd a šup domů

Muzikoterapie

Hlušovice u Olomouce   11. 01. 2023

Přisedneme ke stolu, uvolníme se, položíme ruce na stůl, na ně položíme zlehka hlavu. Tak a teď se ponoříme do poslechu meditační hudby.

Cvičení

Luštěnice   09. 01. 2023

Pravidelné pondělní cvičení pokračuje také letos. Budeme se těšit na různé formy, dnes cvičení probíhalo s gymnastickou gumou. 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   09. 01. 2023

Dílnička je opět tady! Tvořili jsme kytky z papíru, které určitě výborně poslouží k výzdobě naší haly. K zahřátí jsme si dopřáli 13. léčivý pramen z bylin☺️

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   09. 01. 2023

Zábavná forma dnešního cvičení nás velice zaujala. Tanec. To je ten správný pohyb, samozřejmě v rámci našich možností. Vlnění boky je uvolňující 

Tři králové v Medlově

Medlov u Brna   06. 01. 2023

My Tři králové jdeme k Vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám. Za zvuku koledy prošli Tři králové naším areálem a pomyslně ukončili vánoční čas.
 

Turnaj v novém roce

Luštěnice   05. 01. 2023

Ve sportu jsme v mládí byli dobří, zvládali jsme všechno možné. Teď už hrajeme jen hry takové, které jsou přiměřené k našim pohybovým možnostem. Jednou z takových činností jsou šipky. Turnaj je vždy vyhledávanou akcí.

Cvičíme

Luštěnice   04. 01. 2023

Pokračujeme ve cvičení v naší společenské hale. Dnes jako pomůcku ke cvičení jsme vybrali míče.

Cvičení v novém roce

Medlov u Brna   02. 01. 2023

Tak nám ten rok 2023 pěkně začal, hned cvičením s Michalem. To víte, že ne každý byl hned do cvičení HRRR, protože se i u nás ještě užívá pohoda předešlých dní.

Novoroční jóga

Kunice (Praha-východ)   02. 01. 2023

Rok 2023 jsme zahájili cvičením jógy. Pozdrav slunci a jiné jógové sestavy pro protažení těla už umíme skvěle a józe se budeme s radostí věnovat i v letošním roce!

PF 2023

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2022

V naší společenské hale jsme se sešli, abychom si povídali, vzpomínali a věřte, že bylo o čem!

Všem příznivcům našich Senior Parků i našim bydlícím napříč republikou přejeme do roku 2023 především pevné zdraví a pohodové dny!

Rozloučení s rokem 2022

Kunice (Praha-východ)   30. 12. 2022

Máme za sebou skvělý rok! Přivítali jsme mezi námi spoustu nových sousedů, užili si zábavu a nové zážitky a už se moc těšíme, co nám přinese rok 2023! Všem přejeme hlavně pevné zdraví a stálý úsměv na tváři

Loučení s rokem 2022

Sokoleč u Poděbrad   30. 12. 2022

V pátek jsme se sešli v naší společenské hale, abychom se rozloučili se starým rokem a přivítali rok nový. Popřáli jsme si hlavně hodně zdraví, zazpívali a na závěr taky zatančili. Všem přejeme pevné zdraví a úsměv na tváři.

Silvestrovské posezení a oslavenci

Medlov u Brna   30. 12. 2022

Dvě mouchy jednou ranou, tak by se dalo nazvat naše páteční posezení. Udělalo nám velkou radost, že naše pozvání přijal lidový bavič a moderátor pan František Uher z Lanžhota. Přijel i s manželkou a svým vyprávěním a písněmi připravil nám všem to správné silvestrovské odpoledne. 

Cvičení ke konci roku

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2022

Dnešní cvičení v hale probíhalo s vědomím, že se budeme setkávat i nadále v příštím roce. Někdy budeme cvičit v hale jako dnes, jindy podle počasí venku, v našem atriu!

Oslavenkyně

Hrádek nad Nisou   28. 12. 2022

Dnešní naše oslavenkyně paní Vlasta a paní Naďa. Přejeme vám oběma jen to nejlepší, dámy. Hlavně pevné zdraví!

Vánoční koncert

Medlov u Brna   28. 12. 2022

Dárečky rozdány, tichá svatá noc za námi. Pohodováá atmosféra dnešního vánočního koncertu byla dozvukem uplynulých dní.

Přednáška policie

Sokoleč u Poděbrad   28. 12. 2022

Původně jsme měli v plánu cvičení, ale čekala nás změna: přednáška Policie ČR. Téma bylo velmi zajímavé - jak se zachovat v krizových situacích a jak se snažit najít řešení.

Společný štědrovečerní oběd

Medlov u Brna   23. 12. 2022

Milé posezení navodilo tu správnou vánoční atmosféru. Pozvání přijal mužácký pěvecký sbor Šatavan. Jak je již v našem areálu dlouholetým zvykem, obědu požehnal pan farář Pawel Cebula 

Slavnostní posezení

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2022

Štědrý den se blíží a my jsme se dnes sešli u slavnostního oběda. Průvodního slova se ujala paní Marienka, která spojila několik bydlících v pěvecké těleso a před obědem jsme si zazpívali koledy. Pak jsme se s chutí pustili do bramborového salátu. Někdo měl rybu - kapra, jiný měl kuřecí řízek. Pan Eda přišel i dnes mezi nás a po výborném obědě zahrál na akordeon. Děkujeme personálu za přípravu a jako poděkování byl pod stromečkem dárek pro každého z nás.

Vánoce jsou tady

Kunice (Praha-východ)   22. 12. 2022

Nejhezčí den v roce slavíme o pár dní dříve, abychom se sešli všichni v hale. Čekal nás výborný slavnostní oběd, krásné dárky a hlavně ta pravá sváteční atmosféra! Spokojeně jsme poseděli s přáteli, vyprávěli si různé příběhy z našich životů a odcházeli naladění na svátky

Vánoční oběd

Sokoleč u Poděbrad   22. 12. 2022

Máme tady slavnostní oběd. K jídlu jsme měli náš domácí bramborový salát a k tomu se podával kuřecí řízek nebo smažený kapr. Moc nám chutnalo a nakonec se pro každého pod stromečkem našel dárek, který udělal velkou radost.

Divadlo a slavnostní oběd

Luštěnice   21. 12. 2022

Vánoční oběd a vystoupení větších dětí, to byl dnešní program. Děti za základní školy nám zahrály a zazpívaly připravené představení. Popřáli jsme jim hezké svátky. Po jejich odchodu jsme měli slavnostní oběd, rozdali jsme si dárky. Celé odpoledne bylo úžasné

Blučinský betlém

Medlov u Brna   21. 12. 2022

Výlet do kostelíku v Blučině za svařeným vínem, byl tím správným naladěním vánočního času. Doprovod nám dělal samotný místní pan starosta.

Návštěva kostela

Rychvald u Ostravy   20. 12. 2022

V Karviné Doly se nachází kostel sv. Petra z Alkantary, známý v širokém okolí jako 'šikmý' kostel. V předvánoční době jsme zvolili výlet do této kulturní památky. Pokles půdy o témeř 37 metrů způsobil u budovy kostela úklon od svislé osy o 6,8°, což je zřetelně viditelné již z dálky. Neskytečný pohled i zážitek. Děkujeme paní Mgr. Tereze Ondruszové z římskokatolické farnosti Karviná za zpřístupnění kostela a velmi poutavé vyprávění.

Děti z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   20. 12. 2022

Tentokrát nás přišly navštívit děti z místní mateřinky. Zazpívali jsme si s nimi koledy, popřáli jsme si krásné Vánoce a dětem bohatého Ježíška a těšíme se na společné chvíle v příštím roce!

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   20. 12. 2022

S roztomilou a přítulnou fenkou Aničkou jsme se letos setkali naposledy. Tak zase v příštím roce uvidíme, čemu novému se naučila a jaké artistické kousky nám předvede. Ještě proskočí kruhem a hotovo!

Vánoční koncert v hale

Rychvald u Ostravy   19. 12. 2022

Letos již podruhé máme možnost mezi sebou přivítat studenty Lidové konzervatoře Ostrava. Pod vedením Mgr. MgA. Andrei Jurčíkové nám děvčata zazpívala písně především s vánoční tématikou. Za doprovodu hry na klávesy v podání profesora pana Pavla zazněly známé melodie. Na závěr jsme si poslechli koledy pěveckého sboru Čarozpěv a společně jsme si zazpívali. Děkujeme opět za skvělý hudební zážitek.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   19. 12. 2022

Vánoční jóga byla skvělá! Báječně jsme se při cvičení uvolnili, Věruška nám přinesla milé a praktické dárky a na závěr nemohlo chybět společné foto i s její psí slečnou. Děkujeme za celý rok a těšíme se na další ❤️

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   19. 12. 2022

Tak jsme si dnes dovezli z oblíbené cukrárny zákusky. A odpoledne jsme se sešli v naší společenské hale, abychom si dali kávu a výborný zákusek.

Základní škola

Hrádek nad Nisou   19. 12. 2022

V pondělí za námi přišly děti ze Základní školy Donín. Nejdříve jsme si společně zazpívali, pak jsme si poslechli vánoční koledy, i slzička dojetí ukápla. Na závěr společného setkání jsem si předali dárky, dětem jsme popřáli bohatého ježíška.

Cvičení v hale

Luštěnice   19. 12. 2022

Tentokrát jsme měli zábavné cvičení. S hokejkou jsme si užili pohyb i legraci. Je u toho opravdu velká zábava!

Společná snídaně

Luštěnice   16. 12. 2022

Tento pátek jsme se sešli na společné snídani v hale. Kdo přišel, mohl si na dochucení lívanců vybrat ze tří druhů marmelád. Výborné!

Cvičíme

Hrádek nad Nisou   16. 12. 2022

V našem areálu jsme rádi za cvičení jógy. Dnes jsme si objasnili různá dechová cvičení a budeme se snažit znalosti využít pro cvičení doma.

Cukroví

Hrádek nad Nisou   16. 12. 2022

Před několika dny jsme napekli různé cukroví a dnes jsme šli na zdobení. Taky jsme se rozhodli ještě připravit klasické rumové kuličky.

Vánoční nákupy

Sokoleč u Poděbrad   16. 12. 2022

Odpoledne vyrazili na poslední nákupy dárků do Hangáru v Pečkách. Měli toho v nabídce tolik, že jsme pomalu nevěděli, jaké pozornosti vybrat a nakoupit.

Vánoční koncert

Kunice (Praha-východ)   15. 12. 2022

Překrásný hudební zážitek při poslechu koncertu dětí ze ZUŠ Lysá nad Labem. Dokázaly navodit tu pravou vánoční atmosféru a většina z nás se neubránila slzám dojetí! Děkujeme ❤️

Vánoční vystoupení

Rychvald u Ostravy   15. 12. 2022

Každoročně k nám zavítá Folklorní soubor Morava z Ostravy. Věnují se především písním z oblasti Lašska a Valašska. Atmosféru doplnily dvě děti rovněž v krojích hrou na housle a tanečkem. Všechny písně a tance doprovázela šikovná mladá cimbálistka. Na závěr čtvrtečního odpoledne jsme si společně zazpívali známé vánoční melodie. Tak zase někdy v příštím roce!

Stromeček

Medlov u Brna   15. 12. 2022

Tak už svítí! Po roce zase chystáme Vánoce. Letošní strom byl darem od Lesního závodu Židlochovice, ještě jednou velké díky 

Pečeme cukroví

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2022

Na sváteční vánoční tabuli nesmí chybět cukroví. Minulý týden naše holky pekly perníčky, pak je samozřejmě zdobily. Dnes ve spolupráci s hospodyňkou Nikol pekly linecké a vanilkové rohlíčky. Voněla celá hala.

Výdejní okénko

Luštěnice   14. 12. 2022

K svátkům patří nejrůznější sladkosti. My jsme si dnes v okénku na takovém sladkém pokušení pochutnali. Pohár se šlehačkou.

Tvoření s Petrou

Medlov u Brna   14. 12. 2022

Připravili jsme si krásné svícny. Společně a paní Petrou, která v Medlově vede kroužek keramiky a přivedla sebou i syna Kubíčka. Někdo tvořil, jiný si hrál s Kubíčkem.

Děti ze školky Rychvald

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2022

Z mateřské školky Rychvald k nám přišly děti ze třídy Motýlci. Pod vedením paní učitelky Radky a Katky nejdříve zazpívaly několik písniček. Pak halou zazněly koledy a společně jsme vyráběli andílky a papírový řetěz, který zdobí náš vánoční strom.

Vánoční koncert

Luštěnice   13. 12. 2022

Přijel nás navštívit pan Viktor Sodoma. Jeho hudební vystoupení bylo pro nás všechny velkým zážitkem. Na návštěvu přijeli i sousední Senior Parky. Samozřejmě nesmělo nechybělo pohoštění. Na závěr setkání jsme si všichni společně zazpívali známé vánoční koledy.

Hrajeme ping-pong

Kunice (Praha-východ)   13. 12. 2022

Že není tento sport vhodný pro seniory? To je velký omyl! My jsme toho důkazem a hraní nás velmi baví. Stačí k tomu náš velký stůl v hale a jde se na to

Děti u nás v hale

Sokoleč u Poděbrad   12. 12. 2022

Navštívily nás děti z mateřské školky Sokoleč. Společně jsme si zazpívali koledy, popovídali si o vánočních zvycích a na rozloučenou nám děti udělaly na zahradě andělíčky.

Jóga

Luštěnice   12. 12. 2022

Co nás na cvičení nejvíce láká? Je to rozmanitost cviků jógy, která se nám velmi zamlouvá a rádi chodíme na společná cvičení.

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   09. 12. 2022

Abychom si mohli pochutnat na cukroví, nejdříve ho musíme upéct. Naše hospodyňka Štěpánka si nás pozvala do haly a společné pečení mohlo začít. Perníčky už máme i nazdobené, dnes jsme se zaměřili na vanilkové rohlíčky. Bylo to prima a zábava nechyběla.

3. adventní posezení

Rychvald u Ostravy   09. 12. 2022

V pořadí již třetí adventní svíci k nám přijela zapálit Ing. Jana Šindelářová, naše paní koordinátorka. Připravila si pro nás zajímavé povídání k vánočním zvyklostem, netradičnímu jídlu a o blížících se svátcích jako takových.

Třetí adventní svíce

Medlov u Brna   09. 12. 2022

Dnes již třetí a pro nás zpěvná svíce. O její zapálení jsme poprosili naši známou paní Milku. A tak za zpěvu a hudby tiše hoří již tři...

Jedeme na trhy

Sokoleč u Poděbrad   09. 12. 2022

Vánoční trhy jsou všude v plném proudu. Tak je tomu i v Lysé nad Labem. Nejen jsme dobře nakoupili, ale taky jsme se zahřáli teplým punčem a nakonec jsme si dopřáli oběd.

Mik Mik Mikuláš

Medlov u Brna   07. 12. 2022

Dočkali jsme se a zase po roce nás navštívil Mikuláš se svou družinou. Došly k nám i děti z mateřinky s milým přednesem básničky. Nikdo nepřišel zkrátka, všichni jsme dostali dárečky.

Jedeme do kina

Kunice (Praha-východ)   07. 12. 2022

Skvělý odpočinek při sledování filmu jsme si dopřáli v kině Na Fialce v Říčanech. Krásný a velmi milý příběh, který přijde vhod. Doporučujeme, kdo film ještě neviděl

Děti ze školky

Hrádek nad Nisou   07. 12. 2022

Děti z mateřské školky Donín mají šikovné ruce. Společně jsme vyráběli vánoční ozdobu, zvolili jsme samozřejmě motiv anděla 

Dostaveníčko pro zdravíčko

Rychvald u Ostravy   07. 12. 2022

Pod názvem dostaveníčko pro zdravíčko nám paní Sylvie představila výživové doplňky stravy. Beseda byla zajímavá. Dozvěděli jsme se zásadní informace ke správné výživě a jak bychom našemu tělu mohli prospět nejen samotnou stravou, ale i různými doplňky.

Hudební vánoční pohlazení

Rychvald u Ostravy   07. 12. 2022

Manželé Silvie a Robin spolu s kamarády Radkem a Dominikem tvoří hudební skupinu For Folk z Rychvaldu. Zahráli a zazpívali písničky s vánoční tématikou, ale také pěkné folkové melodie. Celou halou se nesly tóny impozantní hudební produkce v podání těchto milých lidí. Děkujeme!

Vánoční koncert

Sokoleč u Poděbrad   07. 12. 2022

Po dnešním dni máme krásný hudební zážitek v podobě vánočního harfového koncertu. Na tento vzácný nástroj nám zahrála Katarína Ševčíková. Děkujeme!

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   07. 12. 2022

Dnešní den se nesl v duchu oslavy narozenin. Nejdříve jsme si připravili pohoštění. Pak jsme se prosincoví jubilanti i ostatní společně sešli v naší hale k příjemnému posezení.

Pečeme cukroví

Kunice (Praha-východ)   06. 12. 2022

Vánoční přípravy jsou v plném proudu a my jsme si dnes napekli voňavé vanilkové rohlíčky. Necháme je odležet a u sváteční tabule si na nich pochutnáme.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   06. 12. 2022

Canisterapii s fenkou Aničkou jsme měli už minulý měsíc. Těšili jsme se a opět nás to setkání moc povzneslo...

Zdobíme cukroví

Hrádek nad Nisou   05. 12. 2022

Nejdříve jsme perníčky napekli a teď je ten správný čas na zdobení. S chutí jsme se do toho pustili. Jsme šikovní, musíme se pochválit!

Čertovské cvičení

Kunice (Praha-východ)   05. 12. 2022

Mikuláše jsme nechali dětem a my jsme si zacvičili s krásnou čerticí Markétou. Po cvičení jsme dostali nadílku a společně usedli ke stolu, kde nám byl servírován výborný domácí dort!

Mikulášská

Luštěnice   05. 12. 2022

Po dnešním dopoledním cvičení na nás odpoledne čekala mikulášská nadílka. Bylo to moc krásné. Někteří z nás říkali i básničku. Den jsme si užili jako malé děti 

Nadílka v hale

Rychvald u Ostravy   05. 12. 2022

Personál nám připravil překvapení v podobě mikulášského balíčku. Paní Jarka za všechny přednesla krátkou básničku, nic tedy nebránilo v předání balíčků přímo v hale.

Pečeme spolu

Luštěnice   02. 12. 2022

Také k nám přichází vánoční atmosféra. Společně jsme se sešli u pečení cukroví. Bude ho dostatek i na sváteční stůl.

Druhá adventní

Medlov u Brna   02. 12. 2022

Druhou svíci k nám přišla zapálit naše známá paní Kloparová. Je to zdejší rodačka, která pracuje v oblasti domácí péče. Už tedy svítí dvě.

2. adventní posezení

Rychvald u Ostravy   02. 12. 2022

Paní starostka Ing. Dagmar Pížová k nám zavítala, aby zapálila druhou adventní svíci na věnci v hale. Naši senioři nacvičili pár koled a společně jsme si je zazpívali.

Mikuláš

Hlušovice u Olomouce   02. 12. 2022

Také nás v areálu Senior Parku dnes navštívil Mikuláš se svou družinou. Krásné básničky si vyslechli a sladkosti nám za ně předali.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   01. 12. 2022

Celkem 24 dětí k nám do haly přišlo ze školky v nedalekých Michálkovicích. Předvedly nacvičenou pohádku, přednesly několik básniček a zazpívaly písničky. Společná fotografie svědčí o tom, jak bylo u nás v tu chvíli veselo!

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   30. 11. 2022

Dnes jsme společnými silami napekli perníčky. Teď je musíme nechat uležet a ještě nás příští týden čeká jejich zdobení.

Vernisáž obrazů

Kunice (Praha-východ)   30. 11. 2022

V areálu jsme měli opravdu velkolepou událost v podobě výstavy obrazů našich dvou bydlících seniorek, paní Margity Marcolová a paní Aleny Šlapákové. Obě jsou stále aktivními umělkyněmi a nám bylo velkou ctí, být přítomni v jejich slavný den ❤️ Pozvání přijala milá paní Petra Černocká a celým večerem nás provázely příjemné melodie pana Martina Hörnera.

Cvičení na obci

Sokoleč u Poděbrad   30. 11. 2022

Dnes jsme již po druhé vyrazily na cvičení pro seniory, které pořádá místní obecní úřad. Tady se pravidelně schází starší obyvatelé Sokoleče, zacvičí si a popovídají.

Hrajeme šipky

Luštěnice   30. 11. 2022

Někteří z nás jsme hráli tuto hru poprvé. Ale museli jsme uznat, že nás to moc pobavilo. Byla u toho i legrace.

Oslavenci

Medlov u Brna   30. 11. 2022

To vám byla zase po měsíci bezva zábava! Všeho bylo dostatek - jedlo se a pilo, dobře nám tu bylo 

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   29. 11. 2022

Oblíbené pravidelné hudební odpoledne s paní Helenou je opět tady! Má pro nás vybrané skladby a na závěr nám zahraje na přání, co kdo má rád.

Snídáme

Luštěnice   29. 11. 2022

Společná snídaně je vždy skvělá událost. Vše bylo dokonale připravené a všichni přítomní si pochutnali.

Kafe mezi kočkami

Rychvald u Ostravy   29. 11. 2022

V Ostravě mají bar, ve kterém jsou společnice kočky. Krásné, velké, šlechtěné. Dali jsme si 'ušatou' kávu☕️  v podniku Čauky mňauky café. Všechny kočky jsou milé, přítulné, jak můžete vidět na fotografii 

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   28. 11. 2022

Další lekce jógy je za námi. Tentokrát jsme se zaměřili na krční páteř a uvolnili veškeré napětí. Věruška nám dává pravidelně každý týden 'do těla' a my jsme za to vděční!

Pondělní cvičení

Luštěnice   28. 11. 2022

Cvičení jsme dnes pojali ve sportovním stylu. Zkoušeli jsme hokejbal, tak uvidíme, jak se nám bude do budoucna dařit v tomto druhu zábavy.

Hrajeme BINGO

Rychvald u Ostravy   28. 11. 2022

Mezi všemi sousedy, kteří dnes hráli bingo, měla štěstí paní Zorka. Vyhrála vitamíny, v tomto ročním období vskutku důležitá výhra!

První adventní

Medlov u Brna   25. 11. 2022

A už svítí první světlo na našem adventním věnci: světlo naděje zapálil a pobesedoval s námi starosta městyse Medlova pan Roman Zabil.

Cukrárna v areálu

Hrádek nad Nisou   25. 11. 2022

Těsto potřené krémem, tak se dá pojmenovat v krátkosti zákusek, který jsme dnes měli v okénku. Míša řez byl velmi dobrý a samozřejmě se podával s kávou.

Do cukrárny

Sokoleč u Poděbrad   25. 11. 2022

Dnes jsme si společně vyjeli osladit život do naší oblíbené cukrárny. To bylo zase dobrot, také domů jsme si vezli něco voňavého.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   24. 11. 2022

Na dnešní ráno jsme měli připravenou tabuli s výbornou snídaní. Stačilo jen přijít do společenské haly, zasednout ke stolu a vybrat si, na co máme chuť.

Adventní věnce

Kunice (Praha-východ)   24. 11. 2022

Po návštěvě dětí jsme v tvoření pokračovali a vyrobili jsme si krásné svícny a věnce. Budou zdobit naše byty a doplňovat tak vánoční atmosféru.

Besedová pohoda

Medlov u Brna   24. 11. 2022

Pohoda? Ta je vždy, když k nám zavítá paní Kosová. Besedou s názvem' Jak být v pohodě' jsme si zpříjemnili nejen dnešní den.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   24. 11. 2022

Přišly mezi nás ke konci roku děvčata z oblíbeného sdružení SOUL Rychvald. Tentokrát jsme muzikoterapii měli v duchu vánočních melodií. Jako vždy to bylo příjemné dopoledne spojené s hudbou a zpěvem v rytmu bubnů djembe.

Slavíme narozeniny

Kunice (Praha-východ)   23. 11. 2022

V měsících listopadu a prosinci máme v areálu mnoho oslavenců. Na jejich společné oslavě nám zahrál pan Čáp na harmoniku a my celé odpoledne prozpívali a skvěle se bavili.

Tvoření věnců

Luštěnice   23. 11. 2022

Také jsme se rozhodli vyrobit adventní věnce: buď na dveře nebo na stůl. K dovršení vánoční atmosféry jsme si dali svařené víno a poslouchali vánoční písně. Bylo to krásné odpoledne.

Výlet do ZŠ Přísnotice

Medlov u Brna   23. 11. 2022

Hola hola, škola volá! Tak to už se nás netýká, ale rádi jsme zavítali do jedné krásné nové školy. Měli jsme hodinu prvouky a velkým překvapením byl adventní koncert, který zazněl poprvé jen pro nás.
 

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   23. 11. 2022

Naše pravidelné cvičení bylo podpořeno tentokrát hudebním doprovodem, hrou na piáno. Kromě cvičení jsme tak stihli zazpívat i několik písniček.

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2022

Máme tady oslavu narozenin našich bydlících. Je to vždy velkolepá událost. Stoly byly plné dobrého jídla a pití, k slavnostní atmosféře oslavy přispěl hrou na klávesy pan Eda. Všem připíjíme na zdraví!

Zpěvné odpoledne

Medlov u Brna   22. 11. 2022

Opět k nám přijela naše drahá paní Milka. Přivezla zpěvníky, na každého se dostalo a při společném zpěvu zas bylo hodně veselo 

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   22. 11. 2022

Spolek Animal Therapy chodí za našimi seniory pravidelně s pejskem, který už nás zná. Pohlazení je pro něho i pro nás samotné velmi příjemné. A kolik toho umí, to byste se divili!

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   22. 11. 2022

Ve výdejním okénku bylo pro nás připraveno domácí uzené, přímo od paní vedoucí. K tomu čerstvý chléb a okurka je ta nejlepší kombinace a příjemná vůně.

Svíčky a pletené výrobky v hale

Rychvald u Ostravy   22. 11. 2022

Přivítali jsme mezi sebou pana Michala, který nám již loni představil výrobu svíček z včelího vosku. Rádi jsme si vyslechli vyprávění s ukázkou výroby a někteří jsme si i svíčky koupili. Tentokrát ho doprovodila přítelkyně Maruška. Ta se věnuje ve volných chvílích pletení a samozřejmě nám své výrobky také ukázala. Děkujeme.

Adventní věnce?

Medlov u Brna   21. 11. 2022

Tak ty si v Medlově děláme sami. Šikovný pan Antonín má vždy k ruce spoustu pomocníků. Zúčastnit se chtějí všichni a kdo nestříhá chvojky, tak vybírá oříšky na cukroví nebo loupe jablka. K práci bude štrúdl.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   21. 11. 2022

K protažení není zapotřebí gymnastická guma. Vystačíme si jen tak se švihadlem a cviky provádíme s jinou pomůckou.

Šijeme ubrus

Hrádek nad Nisou   21. 11. 2022

Na slavnostní tabuli nesmí chybět vánoční ubrus. Máme šikovné seniorky, které si poradí i s šicím strojem. Ubrusy a prostírání máme připravené.

Jóga

Luštěnice   21. 11. 2022

Cvičení tohoto druhu nás velice baví. Kdo ho zná, tak ví, že si protáhneme a uvolníme celé tělo.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2022

Do pomyslného křesla pro hosta dnes usedla paní Ing. Dagmar Pížová, nově zvolená starostka města Rychvald. Povídání bylo milé a zajímavé, paní starostka každému předala malou pozornost. Přejeme Vám, ať se v nové funkci podaří splnit všechna očekávání. 

Besedu nafilmoval pro moravskou regionální televizi POLAR pan Libor Běčák: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/rychvald/11000034599/seniori-z-rychvaldskych-domovu-besedovali-s-novou-starostkou

Hrajeme bingo

Luštěnice   16. 11. 2022

Při společném posezení jsme si procvičili hlavičky a vítězem se stal téměř každý, kdo přišel 

Výdejní okénko

Luštěnice   16. 11. 2022

Ani jsme netušili, jaké překvapení na nás čekalo dnes. Sladké, voňavé, v podobě muffinu. Zkrátka: bylo to vynikající.

Děti u nás

Hrádek nad Nisou   16. 11. 2022

Společně s dětmi jsme v naší hale vyráběli vánoční obrázky a přání k těmto svátkům, které budeme slavit již příští měsíc.

Belgické čokolády

Medlov u Brna   16. 11. 2022

Nejdříve jsme ochutnali a mlsali, pak jsme si něco i koupili. Vánoce se kvapem blíží a sladký dárek potěší nejen děti, ale taky dospělé.

V lese...

Medlov u Brna   16. 11. 2022

...v lese, v lese, na jehličí ....
Tak to byl dnešní záměr, potřebovali jsme si sami vybrat chvojí na adventní věnec. A perníková chaloupka tam taky byla.

Oběd v restauraci

Rychvald u Ostravy   16. 11. 2022

Restaurace Zlatý jelen v Bohumíně nabízí posezení ve stylovém interiéru...nábytek, zvířata, rohy, parohy, kly, zuby, výborné jídlo ze zvěřiny. Na závěr jsme si poručili zmrzlinový pohár. Paráda

Soutěžní odpoledne

Kunice (Praha-východ)   15. 11. 2022

Pozvali jsme sousedy ze všech českých areálů, abychom si společně zasoutěžili. Celkem jsme se rozdělili do čtyř týmů. Kromě sportovního zápolení jsme si užili hlavně skvělou zábavu! Moc se nám to líbilo a těšíme se na další setkání

Sportujeme u sousedů

Sokoleč u Poděbrad   15. 11. 2022

Vyrazili na sportovní klání do Senior Parku Kunice. Čekali nás s úkoly a soutěžemi, všechno potřebné měli krásně připravené. Ze čtyř soutěžných týmů jsme si domů odvezli vítězství a k tomu sladkou odměnu.

Soutěže v Kunicích

Hrádek nad Nisou   15. 11. 2022

Spolu se sousedy jsme měli uhádnout hmatem se zavázanýma očima různé předměty. Vůbec to nebylo jednoduché, ale poradili jsme si. Soutěží bylo několik, takže jsme se zabavili všichni.

Zazimování květin

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2022

Na jaře příštího roku budeme mít několik sazenic muškátů. Nařízkovali jsme ty letošní a uvidíme, kolik jich pak vysadíme zpět do truhlíků. Budou zdobit okno každé domácnosti.

Házíme na terč

Luštěnice   14. 11. 2022

Při dnešním házení na živý terč jsme se fakt zabavili. Kromě cvičení to byla taky prima legrace. Tak pozor a jdeme na to! 

Svatomartinský oběd

Luštěnice   14. 11. 2022

Pochutnali jsme si na svatomartinské huse. K takovému slavnostnímu jídlu nesmí chybět to správné pití. V poháru jsme měli tradiční svatomartinské víno. Vše bylo výborné, pochutnali jsme si.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   14. 11. 2022

Canisterapie byla prima zpestřením dnešního dne. Mohli jsme si každý pohladit krásnou čubičku Aničku. Opravdu je fenka moc šikovná a se všemi přítomnými krásně spolupracovala.

Děti ze školky

Sokoleč u Poděbrad   14. 11. 2022

Dopoledne nás navštívily děti z Mateřské školky Sokoleč a společně jsme s nimi pekli jablečný štrúdl. To byla dobrota a jak to všude areálem vonělo.

Svatomartinská husa

Kunice (Praha-východ)   11. 11. 2022

Objednali jsme si z místní restaurace tuto tradiční pochoutku a společně jsme jí snědli v hale! K huse patří pivo a svatomartinské víno, které také nechybělo a my jsme s užili báječné odpoledne s přáteli

Dílnička

Hrádek nad Nisou   08. 11. 2022

Dnešní dílnička s paní Maruškou nám připomíná blížící se svátky a proto jsme už začali vyrábět vánoční výzdobu. Každý si pak výrobky využije ve svém bytě.

Finanční gramotnost

Kunice (Praha-východ)   07. 11. 2022

Vzdělávání je důležité v jakémkoli věku. Často máme v areálu různé přednášky na zajímavá témata, abychom si věděli rady v situacích, které běžně zažíváme. Pan Lukáš Vacek, jako zástupce finančního arbitra, nám dal mnoho cenných rad a vysvětlil jak postupovat, když bychom to potřebovali.

Cvičíme v hale

Luštěnice   07. 11. 2022

Cvičební pomůcky využíváme podle toho, jaká cvičení si zvolíme. Tentokrát to byly cviky, které s gymnastickou gumou pořádně protáhnout svalstvo.

Cvičení s Michalem

Medlov u Brna   07. 11. 2022

Pan Michal je skoro náš soused, bydlí v domečku vedle našeho Senior Parku. Cvičení je vlastně jeho zaměstnání, trénuje děti, dospělé i seniory. A tak cvičení s ním bylo opravdu o protažení celého těla 

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   07. 11. 2022

V našem výdejním okénku se dnes podávaly masové placičky, připravené na čerstvém krajíci chlebu prostě neměly chybu. Moc jsme si pochutnali.

Pečeme koláče

Hrádek nad Nisou   04. 11. 2022

Tvarohové koláče - to byl dnešní společný úkol. Povedly se náramně! Po společném pečení jsme si rádi sedli ke kávě a vychutnali koláče.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   04. 11. 2022

Vánoce se blíží a proto postupně vyrábíme různé dekorace. Náš správce Sváťa nařezal kolečka ze dřeva a na nás už bylo malování a úprava - hlavička sněhuláka je hotová!

Pečení s Terezkou

Medlov u Brna   04. 11. 2022

Na programu dnešního společného pečení byly bramborové placky. Buď na sladko nebo na slano. Příště musíme připravit určitě více těsta, bylo ho málo, protože jsme si všichni chodili přidat.

Bohatá tombola

Kunice (Praha-východ)   03. 11. 2022

Máme skvělý personál! Nejenže nám se vším pomáhá, ale také nám chystají opravdu nevšední zážitky! Tombola byla jedním ze zážitků, na které budeme vzpomínat. Hospodyňka Markéta pro nás zajistila, i díky sponzorům z okolí, 120 cen do tomboly. Každý lístek byl výherní. Mezi hlavní ceny patřily například poukazy na nedaleký zámek Berchtold, kde nám věnovali volné vstupy na pořádané akce, poukázky do restaurace, ale také noc pro dvě osoby! Dalšími cenami byly například lístky do kina či poukaz do cukrárny, nebo několik kilo čerstvých brambor. Velmi povedená akce a my moc děkujeme

Přednáška o myslivosti

Hrádek nad Nisou   03. 11. 2022

Ve společenské hale jsme si vyslechli zajímavou přednášku téma historie a tradice myslivosti. Poutavým způsobem nám ji přiblížila paní Java Volfová, předsedkyně mysliveckého spolku MS Boženice.

Šipky

Rychvald u Ostravy   03. 11. 2022

Připravujeme se na šipkový turnaj. Proto je na místě pravidelný nácvik. Dnes jsme si házení na terč vyzkoušeli a za pár týdnů si zahrajeme všichni. Máme k tomu terč s šipkami zakoupený z Nadačního fondu Senior Park pomáhá. Dnes byli nejúspěšnější pánové Brunek, Bohuš a paní Maruška.

Společné pečení

Luštěnice   02. 11. 2022

Domluvili jsme se na společném pečení. A co jsme nakonec vybrali? Šátečky plněné čokoládou a ovocem. Samozřejmě, že jsme se těšili a opravdu jsme si pochutnali! 

Tichý svět

Medlov u Brna   02. 11. 2022

Osvětová přednáška s lektorkou paní Hanou Šústkovou na zajímavé téma: ztráta sluchu, její kompenzace, vyrovnání se s takovou ztrátou a taky proč tuto problematiku řešit. Tak to byly otázky dnešního dne.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   02. 11. 2022

Pozvali jsme k nám děti z nedaleké školky Rychvald Podlesí. Celkem 22 dětí nám zazpívalo písničky a předneslo básničky. Dokonce si připravily pohádku O veliké řepě. Nakonec předaly každému z nás vyrobené podzimní 'zapichovátko' do květináče. Od nás dostaly sladkou odměnu. Milé setkání pro všechny přítomné!

Společné cvičení na obci

Sokoleč u Poděbrad   02. 11. 2022

Dnes jsme na naše pravidelné cvičení vyrazily na obecní úřad, kde probíhalo cvičení se seniory pro celou vesnici. Naučily jsme se nové cviky a stihly si i popovídat. Příště určitě pojedeme znovu.

Výdejní okénko

Luštěnice   01. 11. 2022

Dnes na nás čekalo ve výdejním okénku překvapení. Poseděli jsme spolu a pochutnali jsme si na obložené bagetce.

Cvičíme jógu

Luštěnice   31. 10. 2022

Poprvé v našem areálu jsme dnes cvičili jógu. Bylo to velmi nezvyklé, ale příjemné cvičení. Určitě se k němu budeme vracet.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   31. 10. 2022

Naše milá lektorka jógy už je zpět a my si opět užili hodinu pod jejím vedením. O cvičení jógy máme velký zájem, cítíme se po ní skvěle a jsme plní energie.

Dlabeme dýně

Rychvald u Ostravy   31. 10. 2022

Generace našich vnuků a pravnuků zná dlabání dýní k svátku halloween, který pochází ze Skotska a Irska. Abychom jim udělali radost, když za námi přijdou na návštěvu, naše Nikol vydlabala několik dýní a připavila výzdobu v hale i před hlavní budovou 

Jedeme mlsat

Kunice (Praha-východ)   27. 10. 2022

Navštívili jsme cukrárnu v Srbíně. Vynikající zákusky, voňavá káva, příjemné prostředí. Jednou za čas je potřeba se trochu rozmazlit a odměnit!

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   27. 10. 2022

K dnešnímu cvičení jsme použili malé míčky, které jsou vhodné k prokrvení a reflexní masáži nejen rukou, ale postupně celého těla. Nechybělo ani dechové cvičení.

Francouzská snídaně

Luštěnice   26. 10. 2022

Na dnešní snídani jsme se těšili na tradiční francouzské speciality. Abychom si pořádně pochutnali, podávalo se sladké i slané jídlo.

Prodejna textilu v hale

Kunice (Praha-východ)   26. 10. 2022

Paní Žáková nás opět navštívila s nejrůznějším sortimentem. Hala se rázem proměnila v obchod s oblečením a my si v pohodlí domova nakoupili, co je zrovna potřebné. Nebo jen tak pro radost, něco hezkého na sebe

Výlet do galerie

Hrádek nad Nisou   26. 10. 2022

Oblastní galerie v Liberci nabízí zajímavou podívanou. Jedná se o pátou největší galerii v celé České republice. Bylo na co koukat a byla to čistě holčičí jízda!

Přesazování muškátů s Toníčkem

Medlov u Brna   26. 10. 2022

Až se příští rok budeme kochat kvetoucími muškáty, vzpomeneme si určitě na dnešní den. Aby bohaté květy zdobily naše okna, je právě čas na jejich namnožení. Pod dohledem odborníka pana Toníka vše probíhá zcela hladce.

Oslavenci v říjnu

Medlov u Brna   26. 10. 2022

Oslavenci se tentokrát nesli i v duchu vzpomínek. Právě dnes jsme se rozloučili s naším kamarádem, který náhle odešel, ale určitě by byl rád, že na něj vzpomínáme vesele.

Jedeme na výlet

Luštěnice   25. 10. 2022

Vyrazili jsme dnes na krásný výlet do Poděbrad. V tomto lázeňském městě jsme prošli nejdříve kolonádu a na závěr výletu jsme si sedli k dobrému obědu v restauraci na náměstí krále Jiřího.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   24. 10. 2022

Obložený talíř, to znamená sýr, salám, sýrová pomazánka, zelenina a pečivo, jogurt a taky banán. K tomu jsme si dali podle chuti čaj nebo kávu. Společné posezení je vždy zakončeno sousedským povídáním.

Zábavné cvičení

Luštěnice   24. 10. 2022

Zacvičili jsme si dnes trochu jinak: házeli jsme míčem  do koše. Byla u toho velká legrace a na vítěze samozřejmě čekala sladká odměna.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   24. 10. 2022

S míčem se dá cvičit mnoha způsob. Je to skvělý pomocník při protahování, ale i jako masážní pomůcka. Na závěr procvičujeme také postřeh a motoriku, když si s míčem mezi sebou házíme.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   24. 10. 2022

Cvičením jsme se dostali opět do formy. To je tak, když cvičíte pravidelně, jak je tomu u nás i v jiných Senior Parcích.

Beseda s hasiči

Rychvald u Ostravy   21. 10. 2022

Přivítali jsme mezi námi starostku Sboru dobrovolných hasičů SDH Rychvald, paní Janu Korhelovou. Společně jsme si zopakovali důležité zásady v případě vzniku požáru. Děkujeme, že jste si ve svém pracovním zatížení našla pro nás čas.

Raději se preventivně setkávat, než v reálném životě řešit požár v jakékoli situaci.

Keramika s paní Vendulou

Luštěnice   21. 10. 2022

Přijela nás navštívit paní Vendula a zároveň ukázat své dovednosti s keramikou. Měli jsme možnost vyrábět své vlastní nápady. Keramika nás velice zaujala a moc jsme si to užili! 

Výprava do Přerova

Sokoleč u Poděbrad   21. 10. 2022

Tak jsme si dnes zajeli do Přerova nad Labem. Část výpravy se šla podívat do místního skanzenu. Druhá skupinka nakupovala květiny do truhlíků, abychom si zkrášlili podzim za okny našich bytů.

Úspora elektřiny v domácnostech

Medlov u Brna   21. 10. 2022

Odborný právní poradce ze Sdružení obrany spotřebitelů pan Adam Vacek nám osobně předal poučné informace. Jeho přednáška ohledně úspor energií a naše dotazy vyplnily dnešní odpoledne.

Cvičení s dětmi

Kunice (Praha-východ)   20. 10. 2022

Znáte pohádky O pejskovi a kočičce? Určitě ano! Ty zná přeci každý. Cvičení na pohádku ale každý nezná. My jsme si to zkusili s dětmi a bavilo nás to snad ještě víc než je! Pejsek s kočičkou pekl dort a my se u toho báječně protáhli a zasmáli, až nám bylo horko. Děti odcházely nadšené a společně se těšíme, až přijdou zase!

Návštěva hornického muzea

Rychvald u Ostravy   20. 10. 2022

Největší podnikové muzeum v České republice najdete v Petřkovicích u Ostravy. Jedná se o Hornické muzeum Landek Park. Nafasovali jsme ochranné přilby a sfárali do podzemí. Práce horníků je opravdu těžká, náročná. Přestože tato profese u nás končí, určitě je na místě si připomenout, jak si chlapi v podzemí poradili v různých situacích a zajistili těžbu uhlí pro celý svět! Restaurace Harenda u Barborky nám poskytla možnost výborného jídla k obědu.

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   20. 10. 2022

Opět po měsíci máme možnost prožít hudební odpoledne. Setkáváme se v hale s naší známou milou paní Milkou, která nám zpříjemnila společný čas zpěvem a hrou na kytaru.

Oběd v restauraci

Kunice (Praha-východ)   19. 10. 2022

Čas od času vyrazíme na dobrý oběd do některé z restaurací v okolí. Dnešním cílem byla Mandava, kde nejen výborně vaří, ale i posezení ve srubu je moc příjemné. Kousek je místní rozhledna, kterou jsme také neváhali navštívit.

Podzimní opékání

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2022

Na dnešní oběd jsme se rozhodli opéct si špekáčky a klobásky. Počasí nám dopřálo prima posezení u otevřeného ohně vedle zimní zahrady v atriu. Domácí chleba z nedaleké pekárny a zeleninová obloha doplnily bezvadnou chuť opékaných uzenin. Co jsme si opekli, to jsme si v hale snědli.

Děti ze školky Luštěnice

Luštěnice   19. 10. 2022

Návštěva dětí z místní mateřské školky je vždy příjemnou záležitostí. Děti nám pomohly zasadit den předem nakoupené kytičky. Moc se jim sázení líbilo. Na závěr návštěvy na ně čekalo malé občerstvení.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   19. 10. 2022

Vánoce se blíží a proto jsme s paní Maruškou v dnešní dílničce vyráběli svícny. Sedli jsme všichni k jednomu stolu a zároveň jsme si prima povídali.

Výroba dekorace

Hlušovice u Olomouce   19. 10. 2022

Podzimní dekorace na stůl i na dveře, s takovými nápady za námi přijela paní Ivetka s dcerou Anetkou. Kdo by neměl rád podzim a nepřipravil by si taky nějakou dekoraci?

Do zahradnictví

Luštěnice   18. 10. 2022

Dnešní výlet do zahradnictví Bratronice byl opět úspěšný. Nakoupili jsme krásné kytičky. Nejen pro nás domů, ale také na výzdobu areálu. Po příjezdu jsme jich hned pár zasadili do květináčů.

Jak ušetřit za elektrickou energii?

Sokoleč u Poděbrad   17. 10. 2022

Tématickou přednášku na aktuální téma nám přednesla paní ing. Holasová. Všechny přítomné seznámila se situací na trhu elektrické energie. Navíc nám poskytla cenné rady, abychom neplatili příliš vysoké účty za odběr elektřiny.

Procházka

Kunice (Praha-východ)   17. 10. 2022

Využíváme poslední teplé sluneční paprsky při každé příležitosti. Při společné procházce si spolu i hezky popovídáme a ani nám nepřijde, že jsme ušli takový kus cesty!

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   17. 10. 2022

Naše sousedka paní Maruška u nás bydlí se svým manželem Josefem. Dnes si do křesla pro hosta pro nás připravila zajímavé povídání o sobě samotné. Byla dlouholetou učitelkou, vychovala dvě děti. Děkujeme za poutavé vyprávění!

Dopolední cvičení, polední grilování

Luštěnice   17. 10. 2022

V dopoledních hodinách jsme si parádně zacvicili a protáhli celé tělo.
Na oběd nás čekal plněný hermelín a klobása na grilu, abychom si prodloužili grilovací sezónu. Všichni jsme si moc pochutnali, bylo vše připravené opravdu výborně.

Pečeníčko, pečení

Medlov u Brna   17. 10. 2022

Šlo nám všechno pěkně od ruky, jako po másle: jeden válí těsto, druhý ho plní, třetí peče a celkový výsledek? Výborný zelný rohlíček.

Snídaně v trávě

Medlov u Brna   14. 10. 2022

Venku už je pěkně pošmourno, mlhavo, ale my jsme si dnešní snídani prostřeli skoro letně. Tak si dopřejeme ještě trochu pozdního léta a dobrého jídla po ránu a hned máme hezčí den.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   14. 10. 2022

V hojném počtu jsme vyrazili na nákupy do nedalekého nákupního centra v Ovčárech. Domů jsme si přinesli něco na sebe nebo pro radost druhým.

Podzim v Medlově

Medlov u Brna   13. 10. 2022

Krásné podzimní dny si užívá každý po svém. Někdo se opaluje, jiný čistí úrodu, ale každý den je plný úsměvů - například pan domovník, tak ten se zrovna otužuje!

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   13. 10. 2022

Fenka, která mezi nás zavítala, se jmenuje Anička. Jsou jí tři roky, je přítulná a mazlivá, zkrátka je úžasná

Čokoládové pokušení

Rychvald u Ostravy   13. 10. 2022

Pan Pavel nás už jednou navštívil. Dnes to byla opět vydařená akce. Čokoládu jsme nejen ochutnali, ale po přednášce o jídle a především čokoládě jsme si všichni tuto sladkou pochoutku v netradičních obalech a s nevšední neodolatelnou chutí také nakoupili. Dárky máme zajištěné...

Beseda s koordinátorkou

Rychvald u Ostravy   13. 10. 2022

Odpoledne mezi nás do areálu přijela paní ing. Jana Šindelářová, koordinátorka pro areály na Moravě. Dozvěděli jsme se několik zajímavostí o Senior Parcích po celé republice. Víte, že těchto areálů máme v České republice už celkem 7? Tři jsou na Moravě a čtyři areály nabízejí bydlení v Čechách.

Kuchařská show

Kunice (Praha-východ)   12. 10. 2022

Pan Michal Buček je šéfkuchařem několika restaurací a poslední tři roky spolupracuje i s pořadem pro celé Česko. Mimo jiné se zabývá také molekulární kuchyní, kterou nám přijel představit. Měli jsme tak možnost ochutnat sladký dezert. Celé vaření bylo doplněno povídáním o jeho profesi a vyprávěním o natáčení známého pořadu.

Pravidelné cvičení

Sokoleč u Poděbrad   12. 10. 2022

Jakékoli činnosti, které jsou pro nás příjemné a prospěšné, jsou taky mezi námi oblíbené. Například pravidelné cvičení. Protažení svalstva je vhodné v každém věku!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   12. 10. 2022

Hospodyňka Nikol připravila do dnešního okénka velmi chutnou rybí pomazánku. Pár krajíců chleba spořádal každý, kdo přišel, přestože jsme před pár hodinami měli oběd 

Cvičení s gumou

Luštěnice   11. 10. 2022

Jak jste si určitě všimli u předcházejících příspěvků, tak moc rádi cvičíme. Dnes jsme si vzali gymnastické gumy. Protáhli jsme celé tělo, je to velmi příjemné.

Výdejní okénko

Luštěnice   11. 10. 2022

Vždy na nás čeká něco dobrého. Tentokrát jsme si pochutnali na buřtech připravených na pivu! Už se těšíme na další okénko 

Asistenční kůň

Kunice (Praha-východ)   11. 10. 2022

Zavítala k nám velmi milá návštěva! Se Sagim už se dobře známe a vždy ho moc rádi vidíme. Je to opravdu krásné zvíře, ze kterého vyzařuje klid a přátelství.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   10. 10. 2022

Lektorka Věruška je nemocná, proto jí dnes při cvičení zastoupila naše paní vedoucí. Krásně jsme se protáhli, o zábavu také nebyla nouze.

Bramboráky na oběd

Rychvald u Ostravy   10. 10. 2022

V Kunčicích pod Ondřejníkem najdete vyhlášenou restauraci pod kopcem Maralák. Kromě jiných specialit vám tady připraví skvělé bramborové placky. Vybrat si můžete různé přílohy: maso, tvarůžky, ale také ovoce. Vybrali jsme si a každý si opravdu pochutnal. Cestou domů jsme se zastavili u dřevěného kostela sv. Prokopa a sv. Barbory...

Soutěžíme

Hlušovice u Olomouce   10. 10. 2022

Místo dnešního pravidelného cvičení jsme si tak trochu zasoutěžili. Kdo namotá rychleji toaletní papír zatížený sklenicí s vodou? 

Přednáška v hale

Hlušovice u Olomouce   07. 10. 2022

Navštívil nás zástupce organizace SeniorOn a vysvětlil nám, jak se co nejlépe vyrovnat s energetickou krizí.

Aby toho dnes nebylo málo, tak jsme ještě po obědě vyráběli podzimní dekorace.

 

Převzetí dárků od firmy ROSO Cosmetics

Medlov u Brna   06. 10. 2022

Firma, která distribuje profesionální kadeřnické přípravky v celé České republice i na Slovensku, nám nabídla darem dezinfekci. Moc rádi jsme přijali tuto nabídku, u předávání byl i pan ředitel. Moc děkujeme 

Přednáška na aktuální téma

Rychvald u Ostravy   06. 10. 2022

Organizace SeniorPoint nabízí přednášky a různé programy pro seniory. Jak se vyrovnat se situací narůstajících cen energií, jak se nenechat napálit prostřednictvím telefonátu, ale i další cenné rady nám předala na dnešní přednášce paní Kosová s kolegyní. Děkujeme, že myslíte na lidi staršího věku.

Umíme krmit papouška?

Rychvald u Ostravy   06. 10. 2022

Abychom správně krmili našeho nového papouška, pozvali jsme si ty pravé odborníky. Rady k chovu exotických ptáků jsme si vyslechli od děvčat přímo z ostravské zoo.

Určitě se naučí také mluvit, proto jsme vybírali jméno. Každý svůj tip napsal na papírek, vložili jsme všechny lístečky do klobouku a paní Zorka jeden lístek vylosovala - budeme mu říkat Jári!

Děti u nás

Hrádek nad Nisou   05. 10. 2022

Z Mateřské školy Donín v Hrádku k nám přišly na pracovní návštěvu děti. Dnes jsme společně s nimi vytvořili krásnou dýni z papíru.

Den seniorů v MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   05. 10. 2022

Přijali jsme pozvání na návštěvu do místní mateřinky u příležitosti oslav dne seniorů. Děti nám nejdříve zazpívaly písničky, pak jsme jim vyprávěli, s čím jsme si hráli, když jsme my byli malými dětmi. Nakonec jsme si společně vyrobili panenky z vařeček. Krásně strávený čas

Cvičení paměti s míčem

Luštěnice   05. 10. 2022

Dopoledne jsme trénovali paměť a zároveň jsem si házeli míčem. Odpoledne pak bylo vydejni okénko, ve kterém se podával tatarák. Velmi jsme si pochutnali.

Hasiči

Medlov u Brna   05. 10. 2022

Celý hasičský sbor Židlochovice a ještě dobrovolní hasiči Medlov se sjeli k nám, aby nám předvedli, jak správně postupovat v případě požáru. Byli jsme řádně poučeni, zážitek to byl opravdu velký.

Návštěva u sousedů

Hlušovice u Olomouce   05. 10. 2022

Vyjeli jsme tentokrát na sever Moravy, do areálu Senior Parku Rychvald. Zábavné odpoledne u přátel s panem Šiškou a jeho kolegou bylo skvělé. Tak zase někdy příště!

ŠLÁGR v hale

Rychvald u Ostravy   05. 10. 2022

K Mezinárodnímu dni seniorů, který byl již v sobotu 1.10., nám dnes přišel zazpívat a povídat si s námi pan Petr Šiška. Známý je jako herec, textař, producent, ale především jako muzikant a moderátor na televizní stanici ŠLÁGR. Doprovodil ho kolega ze skupiny Legendy se vrací, pan Libor Pyško. Bylo to parádní odpoledne, děkujeme pánové!

Jak můžeme ušetřit za elektrickou energii?

Kunice (Praha-východ)   04. 10. 2022

Paní ing. Adéla Holasová ze společnosti 'Energetická gramotnost' nás seznámila se situací na trhu elektrické energie a dala nám cenné rady, abychom neplatili příliš vysoké účty za odběr elektrické energie. Výklad byl poutavý a my odcházeli poučení. Děkujeme.

Výstava v areálu

Sokoleč u Poděbrad   04. 10. 2022

V areálu jsme měli první výstavu kreseb naší seniorky. Výsledky jejího krásného koníčka - MANDALY

Titěrná práce, která si vyžaduje výtvarný cit, soustředěnost a trpělivost.

Den seniorů

Luštěnice   04. 10. 2022

Měli jsme dnes krásné odpoledne. Oslavili jsme společně Mezinárodní den seniorů. Zahrát nám k tomuto dni přijela harfistka paní Ševčíková; byla to nádhera. Připravili jsme i velké pohoštění, na kterém jsem si spolu pochutnali. Moc se nám celá akce líbila

Podzimní výzdoba od dětí

Rychvald u Ostravy   04. 10. 2022

V družině Základní školy Rychvald - sídliště si děti nejen hrají, ale taky například kreslí, vystřihují a připravují nejrůznější obrázky. Aby nám zkrášlily vstupní prostory do areálu, nakreslily a vybarvily hrušky, jablka a několik ježků. Děkujeme jim. Co říkáte na jejich výtvory? 

Mateřská školka

Sokoleč u Poděbrad   03. 10. 2022

Z místní mateřské školky Sokoleč k nám přišly děti. Zazpívali a zacvičili jsme si společně. Na závěr příjemného dopoledne jsme pak od dětí dostali ručně vyrobené dárky ke dni seniorů. Děkujeme!

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   03. 10. 2022

Při cvičení jógy je nesmírně důležité správně dýchat. Postupně prodýcháváme oblast břicha, hrudníku a celého těla. Už to zvládneme na jedničku!

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   30. 09. 2022

Je libo krkonošské kyselo? Pokud přidáte smetanu ve správném poměru, je pak chuť opravdu neodolatelná. Dnes to opět bylo moc dobré!

Vše nejlepší ke dni seniorů!

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2022

Zítra je Mezinárodní den seniorů. A protože bude sobota, rozhodli jsme rozdávat radost o den dříve. A radost je ten nejlepší dárek pod sluncem!

Všem seniorům přejeme jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví ❤️

Snídaně

Medlov u Brna   30. 09. 2022

To je krásné! Po ránu jen tak vstát a mít nachystanou snídani. Dnes byla atmosféra o to lepší, že už nás letos poprvé v naší společenské hale zahřál krb.

Koncert ke dni seniorů

Sokoleč u Poděbrad   30. 09. 2022

Páteční odpoledne bylo věnováno oslavě Dne seniorů. Koncert 'Zlatá šedesátá' rozezvučel největšími hity celou společenskou halu a hudba byla slyšet i v našem atriu.

Oslavenci v září

Hlušovice u Olomouce   30. 09. 2022

Tak se nám v naší společenské hale zase sešlo několik jubilantů. O zábavu bylo postaráno, na stolech vonělo občerstvení. Celá oslava se vydařila a byla veselá.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   30. 09. 2022

Stačilo jen několik kusů látky, jutový provaz a bylo hotovo! Vyrobili jsme si dýně z látky, které budou zdobit naši halu v podzimní době.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   29. 09. 2022

Tentokrát jsme pro dnešní cvičení zvolili jinou pomůcku. Švihadlo, přes které se dá nejen skákat, ale poslouží i k protažení na židli.

Snídaně s vůní podzimu

Kunice (Praha-východ)   29. 09. 2022

Venku už začíná zlehka opadávat listí a vše naznačuje, že léto už je opravdu za námi. Hospodyňka Markéta pro nás doslova vykouzlila tématickou snídani, která toto období skvěle vystihuje. A my jsme si na ní velmi pochutnali!

Cvičení s míčem

Luštěnice   29. 09. 2022

Cvičení nás celkově láká, ale s míčem nás přímo baví. Je to pro každého forma příjemného protažení, protože pohyb musí být 

Bleší trh

Rychvald u Ostravy   29. 09. 2022

Máme doma každý z nás nějakou nepotřebnou věc. Co s ní? Třeba se bude hodit ještě někomu jinému. Uspořádali jsme v naší hale bleší trh a zbytek věcí jsme odvezli do charitativního obchůdku.

Řešení krizových situací

Kunice (Praha-východ)   27. 09. 2022

Jako senioři jsme nejrizikovější skupinou v kriminalitě a různých pokusech o podvody. Abychom věděli, jak se zachovat v těchto velmi nepříjemných situacích, pozvali jsme si velmi příjemnou podpraporčici Michaelu, která nám vše vysvětlila a poradila co máme dělat. Děkujeme.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2022

Protože v době pravidelného cvičení ve středu je svátek, přesunuli jsme si tuto pohybovou aktivitu nezvykle na úterý.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   26. 09. 2022

K dnešnímu pondělnímu cvičení jsme si vybrali gymnastické gumy. Protáhli jsme se po víkendu pořádně, ale opatrně.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   26. 09. 2022

Všichni na sobě pociťujeme velké změny: přestávají nás bolet záda, lépe se nám dýchá, svaly nejsou zatuhlé a dokážeme toho tolik, v co jsme ani nedoufali!

Pečeme koblížky

Medlov u Brna   26. 09. 2022

Víte, že i z jablek jsou moc výborné koblížky? Jedny jsme upekli z jablek, druhé jsme zkusili z tvarohu. Všem přišly takové sladkosti k chuti. 

Opékání buřtů

Luštěnice   26. 09. 2022

Přestože nám nepřálo počasí, i tak jsme si poradili. Buřty byly připravené na grilu. Opravdu jsme si všichni pochutnali.

Výlet na radnici

Rychvald u Ostravy   26. 09. 2022

Nejdříve jsme jeli do jedné z příjemných restaurací v Ostravě na oběd a pak jsme se vypravili na Novou radnici Ostrava. Ta je nejvyšší radniční věží v celé republice, vysoká 86 metrů. Ve výšce 73 metrů jsme se rozhlédli na všechny strany, kam jen oko dohlédlo. Bylo mírně větrno a zamračeno, přesto stál ten pohled za to!

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   23. 09. 2022

Copak si dáme odpoledne ke kávě? Sešli jsme se v hale a společně jsme upekli štrúdl. Voněl výborně a jak chutnal; to se nedá ani popsat

Přednáška BESIP a krizové situace

Luštěnice   23. 09. 2022

Navštívili nás policisté, kteří nám řekli vše o bezpečnosti na silnici nejen pro chodce, ale i pro řidiče. Vyprávěli zajímavé příběhy z praxe. Také nás informovali o podvodných telefonátech, podomních prodejcích a jiných rizikových situacích. Měli jsme možnost se policistů přímo zeptat, co nás zajímalo a čeho se máme vyvarovat. Bylo to zajímavé dopoledne.

Opékání v přírodě

Hlušovice u Olomouce   23. 09. 2022

Krásně prožité páteční odpoledne v přírodě. U ohýnku jsme opékali špekáčky a k tomu jsme si připravili pečené brambory. Pěkně jsme si popovídali a domů si odvezli i zdravou vodu z vřídla Těšíkovské kyselky.

Výlet do muzea

Sokoleč u Poděbrad   23. 09. 2022

Navštívili jsme Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou. V prostorách nádherné expozice jsme měli možnost vidět historické hračky z dob našich rodičů i prarodičů.

Podzimní tvoření s dětmi

Kunice (Praha-východ)   22. 09. 2022

Podzim letos přišel v plné síle a my jsme na něj připravení! S dětmi jsme vyrobili papírové draky, které nám vyzdobí zimní zahradu. S dětmi nás pracovat moc baví a výtvory dělají radost oběma stranám.

Beseda s policistou

Rychvald u Ostravy   22. 09. 2022

Přivítali jsme mezi sebou pro nás již známého policistu z oddělení prevence, por. Bc. Miroslava Kolátka. Přišel nám připomenout, jak se správně zachovat v případě nevyžádaného telefonátu, na co si dát pozor na silnicích jako chodci, popř. jako řidiči. Děkujeme za opět zajímavé povídání.

Zoo Dvůr Králové

Luštěnice   22. 09. 2022

Jeli jsme se podívat do safari na zvířata a byl to moc nevšední zážitek. Viděli jsme jsme jich spoustu. Projeli jsme si celé safari autem, kde nám zvířata chodila různě přes cestu. Nejhezčí zážitek? Ten, kdy nám žirafa šla těsně vedle auta. Celkově to byl krásný den a prima výlet.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   21. 09. 2022

Domácí mléko, vanilkový a čokoládový pudink, piškoty, ovoce a sladká pochoutka je na světě! Děkujeme hospodyňce Nikol za přípravu.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   21. 09. 2022

Další nádherná oslava našich narozenin! Užili jsme si skvělé odpoledne, které jsme celé protančili a zpívali tak, až nás škrábalo v krku. O hudební doprovod se postarali pánové z kapely 'Zlaté šedesátky' a myslím, že z názvu je jasné, že to stálo za to! Určitě si je pozveme znovu.

Beseda s hasiči

Hlušovice u Olomouce   21. 09. 2022

Velmi zajímavá přednáška i s besedou o tom, jak se vyhnout nešťastným událostem, jak se chovat při požáru. Stejně tak byly zajímavé informace o práci našich hasičů. 

Turnaj u sousedů

Hrádek nad Nisou   19. 09. 2022

Vyjeli jsme na výlet do Senior Parku v Sokolči. Pořádali tady šipkový turnaj. Nedopadli jsme vůbec špatně, byli jsme si všichni rovnocenným soupeřem. Byl to hezký den!

Šipkový turnaj

Sokoleč u Poděbrad   19. 09. 2022

Pozvali jsme naše přátele ze Senior Parku Hrádek nad Nisou na šípkový turnaj. Byli jsme rádi, že mezi nás přijeli a společně jsme prožili hezký den.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   19. 09. 2022

Křeslo pro hosta - tento pořad v televizi snad viděl každý. My si ho připravujeme vždy pro nové bydlící, abychom se pořádně poznali. Tentokrát do křesla usedl pan Pavol.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   19. 09. 2022

Cítíme se báječně! Všechny cviky nám jdou čím dál lépe, vydržíme mnohem déle než ze začátku a dobrá nálada se do nás během cvičení jógy doslova vlévá. Děkujeme

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   19. 09. 2022

Máme tady pondělí, to znamená pravidelné cvičení. Vždy se domluvíme, jakou cvičební pomůcku budeme používat. Dnes to byly míče.

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   16. 09. 2022

Ani nepříznivé počasí nám nepokazilo náš plán grilování. Pochutnal si každý, kdo mezi nás přišel. Krkovička voněla lákavě.

Čteme dětem

Kunice (Praha-východ)   15. 09. 2022

Děti milují pohádky a my milujeme děti. Pozvali jsme tedy děti z místní mateřinky, abychom je pohádkami potěšili. To bylo radosti! Děti pozorně naslouchaly pohádkám, které jsme jim předčítali a pak se vrátily spokojené zpět do školky, kde je čekal oběd a odpočinek. My i děti se už teď těšíme na další čtení.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   15. 09. 2022

Personál se o nás vzorně stará. Tak třeba dnes nám ke společné snídani připravili plněné tousty. V hale se nás sešlo opravdu hodně. Děkujeme!

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   15. 09. 2022

Na posezení s oslavenci se vždy těšíme. Nebylo tomu jinak ani teď. Pohoštění bylo bohaté, hudba v podání pana Edy dovršila celkovou slavnostní atmosféru. Tančili jsme, zpívali a bylo to bezvadné. Blahopřejeme všem!

Koncert v Hlušovicích

Rychvald u Ostravy   14. 09. 2022

V Senior Parku Hlušovice u Olomouce vystupovala zpěvačka, kterou si většinou spojujeme se známým filmem Dívka na koštěti. Ano, máte pravdu, byli jsme si poslechnout paní Petru Černockou. Zazpívala písně v doprovodu kytaristy a svého manžela Jiřího Pracného. Po koncertu pan správce komentoval vtipným způsobem bohatou tombolu. Děkujeme za pozvání, za občerstvení, za prima den!

Společné cvičení

Luštěnice   14. 09. 2022

Dnešní cvičení s míčem bylo velmi hezké. Všichni jsme se protáhli a moc nás to bavilo, taky jsme se pořádně zasmáli. Pro všechny bylo cvičení lehké a mohli jsme u toho sedět.

Výlet do Hlušovic

Medlov u Brna   14. 09. 2022

Tak jsme zase dnes jeli na výlet a stálo to za to: získali jsme podpis Petry Černocké, pak přišla výhra v tombole a na závěr to pití a jídlo! Už teď se těšíme na příště.

Výlet lodí

Sokoleč u Poděbrad   14. 09. 2022

I přes nepříznivé počasí jsme se vypravili na výlet lodí. Trasa po řece Labi vedla z Poděbrad do Nymburka. To byl zážitek!

Petra Černocká v Senior Parku

Hlušovice u Olomouce   14. 09. 2022

Koncert věčně mladé 'Saxany' byl nádhernou vzpomínkou. Na stole jídlo, pití, dobroty, mňamky a u stolu přátelé z celé Moravy! Ale to bychom nebyli my z Hlušovic. Museli jsme přijít s něčím novým. A tak jsme na závěr uspořádali tombolu. Veselou, netradiční, dobrovolnou, ve stylu - daruji a udělám radost. Bylo tolik legrace a pobavení, že loučení pro některé bylo s odpovědí: ještě ne. Prostě super! A takhle my si tu žijeme.   

Káva s panem starostou

Kunice (Praha-východ)   13. 09. 2022

Dnes za námi přišel na návštěvu náš starosta, pan Ing. Jiří Šíma. Povídali jsme si o plánech pro zvelebení obce, ale také o úspěších, které se zde již podařily. Žije se nám tu hezky a byli jsme potěšeni milou návštěvou.
 

Pétanque

Sokoleč u Poděbrad   13. 09. 2022

Vyzkoušeli jsme si dnes poprvé hru pétanque. Moc se nám to soutěžení líbilo a určitě budeme trénovat, abychom si mohli příště opět pořádně zahrát

Jóga s Hankou

Hrádek nad Nisou   12. 09. 2022

Máme tady opět oblíbené cvičení s paní Hankou. Jóga nám pomáhá protáhnout všechno svalstvo tak, abychom se cítili dobře.

Bingo!

Rychvald u Ostravy   09. 09. 2022

Na dnešní losování čísel binga se nás sešlo opravdu hodně. Ale vítěz může být jen jeden. Stala se jím už po několikáté paní Ingrid.

Jedeme na houby!

Kunice (Praha-východ)   09. 09. 2022

Houbařská sezóna je v plném proudu a my se také rozhodli vyrazit do lesa. A nelitovali jsme ani trochu! Každý si nasbíral na polévku nebo smaženici; hub roste tolik, že stačí jít jen na okraj lesa 

Snídáme spolu

Hlušovice u Olomouce   09. 09. 2022

Začít den společnou snídaní nemělo absolutně chybu. Všichni se do toho nápadu zapojili a nedovedete si představit, jak nás to všechny nastartovalo. Nádherně, až svátečně upravený stůl a už při pohledu nás to všechny přeneslo od všech starostí někam jinam. Zase jsme byli všichni spolu. Jedna velká rodina. Ano, je to přesně ten stav, kdy vás i ta kolena přestanou bolet.

A vo tom to je!

Cvičíme spolu

Rychvald u Ostravy   08. 09. 2022

V hale se pravidelně setkáváme ve čtvrtek ke cvičení. Dnes tomu velí paní Jarka  Ví moc dobře, jaké cviky má s námi provádět.

Burčákové slavnosti v Medlově

Kunice (Praha-východ)   07. 09. 2022

S radostí jsme přijali pozvání sousedů na jižní Moravu. Cestování máme rádi a takovou událost si nemůžeme nechat ujít! Burčák byl výborný a celou atmosféru doplnila cimbálová kapela. Děkujeme, bylo nám u vás hezky

Den pro zdraví s panem Prymulou

Kunice (Praha-východ)   07. 09. 2022

Vyrazili jsme do Říčan na krásnou akci pořádanou místní nemocnicí. Se sestřičkami jsme si vyzkoušeli různé zdravotní techniky, pobavili se s lékařským klaunem a zahráli si šachy s panem Prymulou. Krásný zážitek!

Hrajeme kroket

Luštěnice   07. 09. 2022

Dnes jsme si zahráli kroket. Někteří i s vozíčkem hráli na jedničku. Moc se nám hra líbila a zároveň jsme se báječně pobavili.

Vlakem na výlet

Hrádek nad Nisou   07. 09. 2022

Dnešní výlet byl opravdu jedinečný. Jeli jsme historickým vlakem ze Zittau do lázní Oybín a měli jsme možnost sledovat nádheru okolní přírody. Na této úzkokolejce jezdí parní lokomotiva.

Na burčák do Medlova

Rychvald u Ostravy   07. 09. 2022

Na jihu Moravy bydlí naši sousedé v Senior Parku Medlov. Pozvali nás na burčákové slavnosti. Cestou z Rychvaldu jsme přibrali další sousedy z Hlušovic u Olomouce, aby bylo pořádně veselo! K poslechu zahrála cimbálová kapela z Brna, k občerstvení byla domácí škvarková pomazánka, domácí koláčky a vitamíny - sladký chutný burčák. Děkujeme za pozvání

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   07. 09. 2022

To by ani nešlo tady na Moravě neochutnat burčák. Proč tedy rovnou neposedět a nezazpívat si? A tak nějak vznikly naše každoroční slavnosti - 'Burčákovky'.

Setkání s knihou

Rychvald u Ostravy   06. 09. 2022

Dnes jsme si přečetli několik lidových přísloví ze života a každé z nich jsme si postupně vysvětlili. Lidová moudra jsou zkrátka stále aktuální!

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   05. 09. 2022

Prázdniny jsou za námi a k nám se s příchodem září opět vrátila lektorka jógy paní Věruška. Už jsme se na ni moc těšili a první cvičení bylo opět skvělé!

Snídaně v hale

Luštěnice   05. 09. 2022

V pondělí ráno na nás čekala společná snídaně. Nikdo z nás nevěděl, na co se máme těšit. Dostali jsme malé palačinky se třemi druhy mazání, džus a čaj. Snídaně byla výborná. 

Cvičíme

Medlov u Brna   05. 09. 2022

Každé pondělí se rádi sejdeme a společně si zacvičíme. I ten kocour už to ví, tak moc je zvědavý, jen nepostojí chvilinku. Tak schválně: kdo ho najde?

5ti leté výročí našeho areálu

Kunice (Praha-východ)   31. 08. 2022

Už je to 5 let, kdy byl otevřen Senior Park v Kunicích a to je pořádný důvod k oslavě! Celé odpoledne hrála kapela, my se smáli a zpívali, nechybělo bouchnutí šampaňským ani vystřelení konfet. Překvapením dne byl nádherný a vynikající dort od paní Alenky❤️  Těšíme se na další roky doma v Kunicích!

Výlet na jezero

Hrádek nad Nisou   31. 08. 2022

Přibližně 1,5 km od nás najdete jezero s pěkným názvem - Kristýna. Je hluboké asi 28 metrů a dá se celé obejít. Pohodová procházka!

Srpnoví oslavenci

Medlov u Brna   31. 08. 2022

Poslední prázdninový den jsme společně oslavili srpnové jubilanty.
Dobré jídlo, dobré pití, moc krásné tu máme žítí.

Výlet na zámek Hrubá Skála

Luštěnice   30. 08. 2022

Zámek se nachází vysoko nad prachovskými skálami a lesy. Výhled je okouzlující. Po prohlídce zámku jsme se přesunuli do zámecké restaurace na terasu, kde jsme si dali výborný oběd, kávu a jen tak relaxovali a nabírali energii. Víte, která pohádka se na zámku natáčela?

No přece princ Bajaja 

Hudební den

Luštěnice   29. 08. 2022

Navštívil nás pan Pecka, který nám zahrál a zazpíval '60ky'. Písně jsme všichni znali a moc jsme si to užili. K pohoštění halou voněl vynikající štrúdl, který jsme dopoledne společně upekli. Byl to moc krásný den!
 

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   29. 08. 2022

Dopřát si společné posezení u snídaně? V našich areálech napříč republikou to není problém. Vždy se těšíme, co pro nás hospodyňka vymyslí a rádi si pochutnáme.

Pečení s Terezkou - langoše

Medlov u Brna   26. 08. 2022

Sladkého už bylo dost, dnes nám přišlo k chuti udělat si langoše. Děti mají ještě prázdniny a tak pomáhaly, kde se dalo, šikulky! Někdo si dal langoš s kečupem, jiný se sýrem.

Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2022

Do lázeňského města jsme vyrazili na probíhající festival Soundtrack Poděbrady. Počasí nám přálo na procházku po kolonádě a k poslechu hudby.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   26. 08. 2022

Dvakrát jsme se setkali u tvoření veselého a barevného oblečení k tanci hula. Dnes jsme toto společné tvoření ukončili, poseděli jsme u malého občerstvení a domlouvali jsme program na další měsíce.

Sousedský den

Rychvald u Ostravy   24. 08. 2022

Ke konci léta jsme na sousedský den pozvali naše sousedy z moravských Senior Parků - z Medlova od Brna a z Hlušovic u Olomouce. Pozvání přijali i rodinní příslušníci a děvčata z Domova s pečovatelskou službou Rychvald. K poslechu i tanci nám zahrála Lucie ZET a Karel ZOPY.

Příjemnou tečkou bylo parádní posezení na závěr celého odpoledne s povídáním a hudbou na akordeon v podání pana Edy Rakuse

Recitál s tanečníkem

Hrádek nad Nisou   23. 08. 2022

Vlastimil Harapes je známý především jako tanečník a sólista Národního divadla v Praze, choreograf, herec. Je rovněž i umělecký ředitel Mezinárodní konzervatoře Praha. Tyto i další zajímavosti jsme se dozvěděli při dnešním setkání v areálu našeho Senior Parku.

Hrádek nad Nisou

Luštěnice   23. 08. 2022

Byli jsme pozváni do Senior Parku v Hrádku nad Nisou. Poslechli jsme si vyprávění pana Harapese. Taky jsme si společně zazpívali. Občerstvení měli krásně připravené a velmi nám chutnalo. Moc hezké zpestření dne v milém prostředí.

Kvašáky

Medlov u Brna   23. 08. 2022

Místní zelinář nám přivezl jednu z posledních sklizní okurek, takže máme naloženo a schválně: jaký recept používáte vy na kvašáky? U nás byla velká debata, nakonec vznikl společný recept a uvidíme.

Jedeme k sousedům

Sokoleč u Poděbrad   23. 08. 2022

Dnes jsme vyjeli na výlet do Senior Parku v Hrádku nad Nisou. Byli jsme rádi za pozvání na povídání s panem Vlastimilem Harapesem. Taky jsme si zazpívali známé písničky. Děkujeme!

Cvičení pro radost

Kunice (Praha-východ)   22. 08. 2022

Cvičení jsme dnes pojali spíše relaxačně. S míčem cvičíme rádi a dají se s ním krásně procvičit a zároveň promasírovat plosky nohou, což je moc příjemné.

Zábavné cvičení

Luštěnice   22. 08. 2022

Dnešní cvičení jsme si užili jinak. Přitahovali jsme na toaletním papíru skleničku vody. Pak jsme se krmili se zavázanýma očima. Bylo to příjemné dopoledne, zábavné a veselé zároveň.

Nácvik pečení

Hrádek nad Nisou   19. 08. 2022

V pondělí máme v našem areálu koncert. Přípravy jsou v plném proudu. Dnes jsme upekli koláčky a bereme to jako nácvik na pondělní pečení 

Setkání s knihou

Rychvald u Ostravy   19. 08. 2022

K dnešnímu čtení v naší knihovně jsme si zvolili Povídky malostranské od Jana Nerudy. Sousedka paní Maruška upekla výborný koláč, posezení mohlo začít!

Exkurze ve výrobně sladkostí

Rychvald u Ostravy   18. 08. 2022

Měli jsme možnost účastnit se exkurze v podniku Marlenka, který sídlí u Frýdku-Místku. Nádherná prezentace výrobny, spojená s možností nahlédnout do 'kuchyně'. Na závěr jsme si nakoupili známé výrobky v podnikové prodejně. Cestou domů jsme se zastavili na obědě, stylově v restauraci U mámy a dovršili tak příjemný den.

Kouzelník

Luštěnice   17. 08. 2022

Navštívil nás kouzelník Nikolas Kara. Na jeho vystoupení se přijeli podívat i senioři z nedalekých Senior Parků: Sokoleč u Poděbrad a Kunice u Prahy. Kouzelník nám předvedl různá kouzla, některá z nich byla velmi zajímavá a nepochopitelná.

Kouzelník v Luštěnicích

Kunice (Praha-východ)   17. 08. 2022

Přijali jsme pozvání do Luštěnic na kouzelnické vystoupení. Skvěle jsme se bavili, byli jsme i zapojováni do několika kouzelnických triků a po představení jsme si dali výbornou kávu se sousedy z luštěnického areálu. Děkujeme za pozvání!

S politiky netančíme

Hlušovice u Olomouce   17. 08. 2022

Jsou prostě i vážné věci, o které se zajímáme. Proto kromě mírně politické besedy jsme využili i možnosti ukázat bývalé poslankyni Parlamentu ČR, paní Zuzaně Majerové, náš Senior Park. Koukali byste, jak byla překvapená. Nejenže areál obdivovala, ale zároveň vyjádřila i velké uznání vedení společnosti Senior Parku v práci s tímto projektem - v péči o stáří. A to nás všechny potěšilo.

'Nácvik pádů'

Luštěnice   15. 08. 2022

Vysvětlili jsme si, jak se zvednout v případě, když upadneme. Poslechli jsme si, co máme dělat a jak se snažit těmto situacím předcházet.

Odpoledne se pak podávala ledová káva se zmrzlinou. Někdo si poručil i s likérem. Byla výborná!

Hádej, kdo jsem

Rychvald u Ostravy   15. 08. 2022

V minulosti jsme už několikrát sousedy poznali. Podle fotografií jsme dnes někteří uhádli, že je na nich naše sousedka paní Anička.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   12. 08. 2022

Tak jsme dnes dokončili výrobu sukní, které nosí především tanečnice tance HULA. Stačil nám k tomu krepový papír a guma. Nesmí samozřejmě chybět ani tradiční květinový řetěz kolem krku. Společné foto nemůžeme vynechat.

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   12. 08. 2022

Venku hřeje a svítí sluníčko. Proto jsme se s nadšením přišli osvěžit do výdejního okénka. Tentokrát ledovou kávou, připravenou paní vedoucí.

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   12. 08. 2022

Máme se tady prostě skvěle. Dnešní šlehačkový dort byl doslova s třešničkou a čokoládou, k tomu chlebíček a dobrá káva.

Terapie hudbou

Rychvald u Ostravy   11. 08. 2022

Že se dá zahrát hudba také na různé druhy bubnů nás dnes přesvědčil pan David. Ve společnosti pro nás již známého Radka Jareše to bylo meditační odpoledne jak se patří. Děkujeme a těšíme se zase někdy na viděnou v našem areálu.

Krmítka pro ptáky

Kunice (Praha-východ)   11. 08. 2022

V Kunicích myslíme i na zvířata, která tu s námi žijí. Patří k nim i různé ptactvo a my se jim rozhodli vyrobit krmítka, aby v zimě netrpěli hladem. Až hlína vyschne, nabarvíme je a v zimě zavěsíme na stromy.

Výlet na zámek

Hrádek nad Nisou   11. 08. 2022

Výlet dnes směřoval naše kroky na státní zámek Lemberk z 13. století. Samozřejmě i s celkovou prohlídkou, kde jsme se dozvěděly, že původně se jednalo o hrad. Chvíli jsme si odpočaly na lavičce a cítily se jako zámecké paní 

Pečení tmavého pokušení

Luštěnice   10. 08. 2022

Společně jsme si upekli perník s čokoládou, abychom měli odpoledne něco dobrého ke kávě. Bylo to příjemné dopoledne. Na perníku jsme si všichni moc pochutnali.

Ochutnávka čokolád

Rychvald u Ostravy   08. 08. 2022

Pan Pavel Mitrenga z Ostravy nám dnes prezentoval vzorky čokolád. Vysvětlil nám jejich výrobu, co obsahují a další zajímavosti. Vyzkoušeli jsme například čokoládu z Francie, ale taky z Holandska a především z Belgie. Tu zná snad každý, ale my měli možnost ji ochutnat. Je výborná! Víte, že existuje čokoláda i pro diabetiky?

Nakonec jsme si samozřejmě některé čokolády koupili.

Malujeme kamínky

Medlov u Brna   05. 08. 2022

Tento druh zábavy je prý starý jako lidstvo samo, malovali už i pralidé. Nás toto kouzelné tvoření zcela nadchlo a už se těšíme na příště.

Milá návštěva

Hlušovice u Olomouce   05. 08. 2022

Dnes se do našeho Senior Parku přišly pochlubit děti ze sportovního tábora, který se pořádal přímo v Hlušovicích. Ukázaly nám, jak se zdokonalily v jízdě na kolečkových bruslích. Zmrzlina nebo limonáda v tomto slunečném dni jim byla odměnou, jak se říká: 'bodla'.

Rok spolu

Sokoleč u Poděbrad   05. 08. 2022

5. srpna je to přesně na den rok, který společně trávíme s naší paní vedoucí. No uznejte, je to důvod k oslavě!

Poznáte auto?

Luštěnice   03. 08. 2022

Navštívil nás pan Luboš se svým veteránem - Chevrolet Corvette c3 z roku 1973. Vyprávěl nám krásný příběh o koupi tohoto vozu a na závěr nám ukázal jaký má ten sporťák odpich a zvuk. Bylo to moc zajímavé odpoledne. 
 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   03. 08. 2022

To si pište, že když na to přijde, dokážeme se bavit. Upekli jsme si mňamky, k tomu dali vínečko a hned bylo veselo. Škoda jen, že ty nohy nám už tolik neslouží, hned bychom dali džajf. Ale jak se říká: když nemůžeš, tak přidej víc a nadechni se z plných plic... Život je třeba brát takový, jaký je. Dobrot hromady, legrace kopec.  

Pétanque

Luštěnice   02. 08. 2022

Dopoledne jsme si zahráli pétanque. Tato hra nás moc baví a určitě si ji zahrajeme znovu, počasí je stále na naší straně 

Grilování

Luštěnice   01. 08. 2022

Tak jsme společně usedli ke stolu a čekalo nás grilování. Podávala se klobása nebo plněný hermelín. Vše bylo výborné! 

Pétanque

Hrádek nad Nisou   29. 07. 2022

Oblíbených her máme několik. Jednou z nich je zápolení v házení na tzv. prasátko. Kdo hodí svou kouli k němu nejblíže, vyhrává. A po zápolení na všechny čeká pod pergolou osvěžení - sladký meloun.

Výlet na zámek

Sokoleč u Poděbrad   29. 07. 2022

Radim - cíl a výlet dnešního putování za historií. Čekala nás zajímavě komentovaná prohlídka tohoto zámku. Cestou domů jsme se za odměnu zastavili v cukrárně na sladkou mňamku.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   29. 07. 2022

Na dnešní odpolední tvoření si pro nás Maruška, která za námi jezdí 2x měsíčně, připravila malý dárek. Každý z nás dostal čtyřlístek pro štěstí 

Úklid ulice

Hlušovice u Olomouce   29. 07. 2022

Naše parta z Hlušovic si prostě řekla: no tak nic. Vyhlásili jsme 'akci Z'. Vždyť je to i naše vesnice a naše ulice. Takže s úklidem bylo po problémech. A že nás to i bavilo a byla legrace, o tom není pochyb. 

Snídaně v trávě

Kunice (Praha-východ)   28. 07. 2022

Posnídat venku na čerstvém vzduchu je vážně příjemné! Nohama se dotýkáme chladivé trávy, vychutnáváme naservírovanou snídani a povídáme si s přáteli. Krásný start dne.

Snídaně

Luštěnice   27. 07. 2022

Byla nám na dnešní ráno připravena společná snídaně. Dostali jsme lívanečky, džus, kávu a čaj. Moc jsme tomu rádi, děkujeme..

Oslavenci a 'vítání občánků'

Medlov u Brna   27. 07. 2022

Přibylo nám pár nových tváří v našem krásném domově a proto jsme spojili červencové setkání oslavenců s vítáním nováčků. Úsměvy na tvářích našich seniorů jsou tou největší odměnou. Byl to jeden velký úsměvný den.

Šijeme kapsy na telefony

Kunice (Praha-východ)   27. 07. 2022

Mít telefon stále u sebe je pro nás nesmírně důležité, abychom si mohli přivolat pomoc, kdyby se nám něco stalo. Kam ho ale dát, když je teplo a nemáme kapsy na oblečení? Ušili jsme si tedy velmi praktické tašky, které se dají připnout kolem pasu a je po problému! Navíc nám moc sluší, co říkáte?

Pečení s Terezkou - jablečný štrúdl

Medlov u Brna   26. 07. 2022

Jsou prázdniny, děti nemají školní povinnosti a proto bylo velice fajn, že přišly s Terezkou a pomáhaly. Náš papoušek Ferda byl z toho u vytržení, radostí nepustil nikoho ke slovu. Miluje dětský smích, stejně jako my všichni!

Řezník

Kunice (Praha-východ)   26. 07. 2022

Přímo před hlavním vchodem nám postavili stánek s uzeninami! Za pultem byly samé dobroty a všichni se hojně scházeli a nakupovali si čerstvé uzeniny. Skvělá příležitost i pro ty z nás, kteří na nakupování ve městě nemají už dostatek sil.

Tiramisu

Luštěnice   25. 07. 2022

To jsme se dnes těšili na sladký dezert ve skle. Určitě ho taky znáte - tiramisu. Velice nám chutnalo.

Cvičení ve stínu

Kunice (Praha-východ)   25. 07. 2022

Léto je v plném proudu a vysoké teploty nás opravdu nešetří! Naštěstí máme možnost schovat se do stínu, čehož hojně využíváme. Například při pravidelném cvičení a osvěžení po něm.

Tvoření

Sokoleč u Poděbrad   25. 07. 2022

Dnes dopoledne jsme tvořili z keramiky věnečky. Šlo nám to celkem dobře od ruky a všechny výtvory se moc povedly 

Papouškové a jejich život

Rychvald u Ostravy   25. 07. 2022

V areálu jsme se už jednou setkali s panem Radkem Jarešem a různými zvířátky. Dnes si pro nás připravil několik druhů barevných papoušků. Zároveň nás seznámil s jejich zvyky, odkud pocházejí a čemu všemu se mohou naučit. Zážitkem byla možnost si papoušky pohladit, protože nám postupně sedali na ruce i na hlavu

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   22. 07. 2022

Hádanky máme moc rádi. Pan Choura nám opět připravil zajímavý kvíz, tentokrát na filmové téma. Mohli jsme si mezi sebou i poradit, ale všichni jsme to zvládli na jedničku.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   22. 07. 2022

Aby hudby nebylo málo, dnešní páteční odpoledne k nám zavítala paní Helenka. Chodí mezi nás pravidelně zahrát na piáno známé písně a skladby, které si všichni rádi zazpíváme.

Na pivečko

Rychvald u Ostravy   21. 07. 2022

V takovém počasí je nejlepší řešení posezení s přáteli u dobrého moku, ve stínu, v prostorách příjemné restaurace.

Za Jakubem Smolíkem do Kunic

Luštěnice   20. 07. 2022

Sousedé z Kunic nás pozvali na svůj letní koncert, kde vystupoval Jakub Smolík. Jsme bohatší opět o jeden z kulturních zážitků a sousedům z Kunic děkujeme za výborné pohoštění, výbornou atmosféru. 

Koncert v Kunicích

Medlov u Brna   20. 07. 2022

Cesta byla dlouhá a daleká, ale spokojenost veliká. Ani se nám domů nechtělo, jako bychom byli u nás doma!  Děkujeme za krásné odpoledne.

Rádio Blaník s Jakubem Smolíkem

Kunice (Praha-východ)   20. 07. 2022

Rádio Blaník nás navštívilo již potřetí. Jsme za to velmi vděční, protože jejich návštěva je vždy velkou událostí. Nyní s sebou přivezli Jakuba Smolíka, který nám zahrál a zazpíval jeho nejznámější písně a my zpívali s ním. Na ohni se opékala kýta, pivo teklo proudem a všichni měli celý den úsměv na tváři! 

Koncert u našich sousedů

Sokoleč u Poděbrad   20. 07. 2022

Ve středu jsme přijali pozvání na letní koncert od nedalekých sousedů ze Senior Parku v Kunicích u Prahy. Tady jsme si přijeli poslechnout písně známého zpěváka pana Jakuba Smolíka. Děkujeme!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   20. 07. 2022

Kromě zmrzlinového poháru na osvěžení jsme si pochutnali na buchtách, které upekli naši sousedé - paní Maruška a pan Pavel. Díky, chutnalo nám 

Koncert Marthy a Teny Elefteriadu

Luštěnice   19. 07. 2022

Koncert u sousedů v Sokolči jsme v hojném počtu s radostí navštívili. Slavné pěvecké duo nás potěšilo nejen písněmi, ale také svým příjemným a milým vystupováním. Navzdory vysokým letním teplotám jsme si odpoledne velmi užili a spokojení se vraceli domů.

Letní koncert v atriu

Sokoleč u Poděbrad   19. 07. 2022

Tak je to tady - dnes nás čekal velký den. V areálu proběhl letní koncert, na který jsme se moc těšili a připravovali. Letos nám přijelo zazpívat sesterské duo Martha a Tena Elefteriadu. Svými písněmi nás přenesly do slunného Řecka.

Letní koncert u sousedů

Hrádek nad Nisou   19. 07. 2022

Melodické písně v podání českých zpěvaček řeckého původu jsme si rádi poslechli na koncertě u sousedů v Sokolči. Kdo by neznal Marthu a Tenu Elefteriadu? Bylo to velmi milé setkání.

Hod na cíl s odměnou pro vítěze

Luštěnice   18. 07. 2022

V rámci pravidelné pohybové aktivity jsme dnes za pomoci míčů a obruče házeli na cíl na několika stupních obtížnosti. Všichni jsme se opravdu snažili, ale vítěz mohl být pouze jeden z nás. Ale nevadí! O lahvinku sektu se s námi pan Marcel odpoledne podělil.

Mix špízy

Luštěnice   18. 07. 2022

V pravé poledne jsme si dopřáli mix špízy a venku v naší zahradě pod slunečníkem chutnaly náramně! 

Snídaně v hale

Rychvald u Ostravy   18. 07. 2022

Velmi chutný čerstvý chléb z místní pekárny, voňavá paštika a máslový croissant jsou na stole. K tomu káva nebo čaj a společná snídaně může začít!

Sportujeme

Hrádek nad Nisou   15. 07. 2022

Dnešní sportovní odpoledne bylo pro všechny přítomné velmi zábavné. Výherci jsou všichni, sladká odměna na konec čekala na každého.

Oběd v zahradní restauraci

Rychvald u Ostravy   14. 07. 2022

Zvolili jsme na dnešní den výlet do zahradnictví, kde jsme nakoupili několik květin k doplnění do závěsných truhlíků na pergolách. Přes cestu mají bezva restauraci s posezením pod přístřeškem nebo pod slunečníky. Vybrali jsme si žebírka, koleno, řízek nebo klobásu a pak něco sladkého. Výborná volba!

Debata o prevenci a pomoci sobě samotnému

Kunice (Praha-východ)   14. 07. 2022

Jednou za čas si společně zopakujeme pro nás velmi důležité téma. Jak se preventivně chránit před různým nebezpečím v bytě a jak si pomoci, když se nám něco stane. Účastní se vždy velký počet lidí, což je skvělé, protože toto téma je pro nás nesmírně důležité!

Pečeme čokokapsy

Luštěnice   13. 07. 2022

K odpolední kávě probíhala příprava už dopoledne. Společně jsme si upekli listové šátečky s nutelou. Všem moc chutnaly, nezbyl ani kousek!

Cukrárna

Medlov u Brna   13. 07. 2022

Odpolední zpestření vždy potěší a toto bylo jak od profesionálů. Poháry, chlebíčky a dobrá káva, to vše potěšilo všechny milovníky cukráren.

Domácí pizza

Kunice (Praha-východ)   13. 07. 2022

Dostali jsme chuť na italskou pochoutku. Kynuté těsto, výborné suroviny a jde se na to! Výsledek byl famózní a nám se dělaly boule za ušima. Naši pizzu by jistě ocenili i rození Italové!

Cvičení pro radost

Hrádek nad Nisou   11. 07. 2022

Pohybem ke zdraví - toto rčení je známé pro širokou veřejnost. Ve všech našich areálech máme pravidelné cvičení, někde v pátek, jinde ve středu. U nás v Senior Parku Hrádek nad Nisou je cvičení každé pondělí.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   11. 07. 2022

Cvičení je pokaždé příjemné a posiluje ochablé svalstvo. Pro dnešní den jsme zvolili cviky s posilovací gymnastickou gumou.

Na nákupy

Sokoleč u Poděbrad   11. 07. 2022

Tak jsme opět vyrazili na oblíbené nákupy do Hangáru v Pečkách. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v prodejně a nakoupili také ryby a různé rybí speciality.

Bingo

Rychvald u Ostravy   08. 07. 2022

Odpolední posezení v hale bylo spojené nejen s hrou BINGO, ve které vyhrál pan Bohouš. Taky jsme popřáli víkendovým oslavencům, panu Vaškovi a Josefovi.

Meruňkobraní

Medlov u Brna   08. 07. 2022

Meruňky nám zrají o sto šest. Tak co s tím? Otrhat, vyloupat, zavařit, zamrazit a bude i v zimě něco k snědku.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   08. 07. 2022

Dnes si pro nás připravil domovník Bobeš superkvíz. I když jsme přicházeli s obavami, nakonec jsme se dobře bavili a získali nové vědomosti.

Jedeme na bazén

Rychvald u Ostravy   07. 07. 2022

Taky rádi chodíte na bazén? Když jsme byli mladší, rádi jsme plavali. Dnes jsme si zajeli do Bohumína na bazén, který je z části krytý, ale má i venkovní prostory.

Osvěžíme se Mojitem

Luštěnice   07. 07. 2022

Posezení v zimní zahradě mělo dnes styl - letní osvěžující drink. Podával se nápoj mojito. A tak jsme si i v deštivém počasí udělali krásné odpoledne.

Máme bramboráky

Hrádek nad Nisou   07. 07. 2022

Domluvili jsme se na společném obědě. Sešli jsme se v hale a připravili všechno potřebné na bramboráky. No a paní vedoucí je usmažila☺️

Cvičení v atriu

Luštěnice   04. 07. 2022

Je tady opět protahování těla, tentokrát se zaměřením na ramena, ruce a záda. Poprvé letos cvičíme venku, v našem atriu.

Protahujeme se

Hrádek nad Nisou   30. 06. 2022

Krátké protažení za pomoci gymnastické gumy bylo dnes příjemným doplněním dne, který máme spojený s pravidelným cvičením.

Sklízíme dřevo

Rychvald u Ostravy   30. 06. 2022

Přivezli nám dřevo na topení v krbu. Abychom měli dřevo proschlé, musíme ho uklidit. Pánové se činili, holky pak vše uklidily. Děkujeme za spolupráci!

Na koncert do Luštěnic

Hrádek nad Nisou   29. 06. 2022

Pozvali nás sousedé ze Senior Parku Luštěnice na hudební setkání. Na koncertu zpíval a všechny přítomné bavil pan Karel Bláha, operní a muzikálový zpěvák a herec.

Výlet do Medlova

Rychvald u Ostravy   29. 06. 2022

Naši vzdálení sousedé ze Senior Parku Medlov u Brna nás pozvali na setkání v jejich areálu. Cestu jsme zvládli bravurně. O pobavení se postaral herec, dabér a rozhlasový moderátor pan Zdeněk Junák, známý ze seriálu Četnické humoresky, kde ztvárnil jednu z rolí - praporčíka Josefa Ambrože.

Letní koncert v areálu

Luštěnice   29. 06. 2022

Každoroční tradicí jsou letní koncerty. Letos nás navštívil pan Karel Bláha, zpěvák a dlouholetý sólista Hudebního divadla Karlín. K poslechu, k tanci i k dobrému pití a grilovaným klobáskám svým zpěvem navodil příjemnou atmosféru. Pozvaní sousedé ze Senior Parků z Hrádku, Sokolče a Kunic ani nechtěli domů

Sousedský den

Medlov u Brna   29. 06. 2022

Tak jsme měli v areálu krásně. Sluníčko svítilo, jedlo se a pilo, sousedé přijeli z daleka i z blízka. Pan Junák zpíval i vyprávěl, všichni byli moc spokojeni.

Mezigenerační setkání

Luštěnice   28. 06. 2022

Předprázdninové mezigenerační setkání s dětmi z Mateřské školky Luštěnice bylo ve stylu Havajská párty. Společně jsme se pustili do výroby sukní a náhrdelníků. 

Přednáška v hale

Hrádek nad Nisou   27. 06. 2022

Dnešní přednáška pracovnicemi organizace Tichý svět byla velmi zajímavá a poučná. Téma pro náš věk opravdu vhodné: chci dobře slyšet.

Cvičíme jemnou motoriku

Hlušovice u Olomouce   27. 06. 2022

Potřebujete jen ruličky toaletního papíru a sklenice na víno. Sklenice naplníte vínem nebo i vodou a můžete začít.

Tak kdo bude nejrychlejší a nejobratnější? Další bezva hra, která nás moc zaujala 

Cvičíme

Kunice (Praha-východ)   27. 06. 2022

Dnešní cvičení jógy bylo odloženo. Jako náhradu jsme zvolili cvičení s míčem. Použili jsme ho různě, taky jsme si s ním zalítali 

Nevšední zvířátka chovaná doma

Rychvald u Ostravy   27. 06. 2022

Měli jsme možnost mezi sebou přivítat pana Radka a mladíka Patrika. Pan Jareš nám vše potřebné vysvětlil a Patrik Joo pak postupně předvedl všech 13 zvířátek, se kterými přijeli. Viděli jsme chameleona, nejmenší křepelku, pohádkou holubici, dvě opravdu velmi malé čivavy, čiperku opičku a další netradiční zvířátka, která se dají za určitých okolností chovat i v domácnosti. Děkujeme za milé odpoledne!

Pečeme koláč

Hrádek nad Nisou   24. 06. 2022

Tento pátek jsme se sešli dopoledne v hale, abychom si společně upekli koláč s rebarborou a taky perník. Moc rádi jsme se se všemi podělili.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   24. 06. 2022

Nejdříve jsme předali paní Marušce kytičku, jako poděkování za její čas, který nám každý druhý pátek odpoledne věnuje. Pak jsme spolu vyráběli vějířový dekorační řetěz.

Návštěva turnaje

Rychvald u Ostravy   23. 06. 2022

V Ostravě dnes zahájili ping-pongový turnaj Czech para open. Jedná se už o 16. ročník tohoto mezinárodního turnaje spotrovců s hednikepem. Tentokrát se účastní turnaje sportovci z 38 zemí světa. Nemohli jsme si nechat ujít slavnostní zahájení a pak jsme fandili našim 

Bazén Valnovka

Kunice (Praha-východ)   23. 06. 2022

Venku je pořádný hic! Není nic lepšího, než se zchladit v příjemné vodě. Bazén je jen pro nás a my si to vždy užijeme. Skvělý den přejeme všem!

Grilování

Kunice (Praha-východ)   22. 06. 2022

Tato činnost k létu prostě patří. Šťavnaté maso, výborný zeleninový salát, osvěžující drink na zapití...není co dodat. Moc jsme si pochutnali!

Koncert v atriu

Hrádek nad Nisou   22. 06. 2022

Pozvali jsme na dnešní akci s rodinnými příslušníky skupinu Matyldy. Venku bylo velmi příjemné počasí, občerstvení se taky povedlo a poslech učinkujících to vše jen dovršil.

Barevný den

Medlov u Brna   22. 06. 2022

Tvořeníčko, tvoření. Přípravy na sousedský den jsou v plném proudu, už se na vás moc těšíme.

Narozeniny

Luštěnice   20. 06. 2022

Paní Ingeborg je nejstarší obyvatelkou v areálu v Luštěnicích. Slaví úctyhodných 96 let! Bydlí u nás společně se svým manželem, její vitalita a energie je obdivuhodná. Přejeme srdečně hlavně zdravíčko a spokojenost.

Pondělní cvičení

Luštěnice   20. 06. 2022

Každého občas něco bolí. Z tohoto důvodu máme pravidelné protahování. Například když nás záda bolí, zacvičíme si s hospodyňkou Luckou.
 
 
 
 
 
 

Den dětí v Kunicích

Kunice (Praha-východ)   17. 06. 2022

V červnu slaví svátek všechny děti. Nezapomněli jsme na ně a připravili jim sportovní dopoledne. Navštívily nás děti z místní mateřinky a taky naše pravnoučata a společně jsme si užili skvělou zábavu. Všem dětem přejeme krásné prázdniny a těšíme na další setkání v září!

Cvičení s míčem

Hrádek nad Nisou   17. 06. 2022

Pravidelné cvičení je akce, kterou máme všichni rádi a účast je vždy zaručena. Tentokrát to byly cviky s míčem, zvládli jsme to bravurně.

Levandulová farma

Medlov u Brna   17. 06. 2022

A opět jedeme na výlet. Kousek od nás máme tolik voňavé krásy. Malebný obchůdek nabízí mnoho levandulových dobrot. Ochutnali jste někdy levandulovou zmrzlinku? Stojí to za to.

Výlet do zoo

Hlušovice u Olomouce   17. 06. 2022

Zoologická zahrada je vždy bezvadný cíl výletu. My jsme se dnes vypravili mezi zvířata do Zoo Olomouc na Svatý Kopeček. Krásné počasí, prima výlet, no není to ta správná kombinace na příjemný den?

Oslavujeme narozeniny

Rychvald u Ostravy   16. 06. 2022

Dámy Alena, Věra, Eva, Vítězslava, Jarmila a Helena, pánové Bohuslav a Milan, tolik jsme měli oslavenců.

Všem gratulovala osobně i koordinátorka paní Jana Šindelářová. Také se připojujeme a přejeme pevné zdraví, děkujeme za přípravu slavnostního odpoledne. Grilované klobásy voněly celým areálem, hudba v podání pana Edy byla příjemným doplněním, přestože na závěr odpoledne pršelo.

Třešňobraní

Medlov u Brna   16. 06. 2022

Už nám to tady na jihu pomalu zraje, první sběr je za námi. Všichni ochutnali, něco máme zamrazeno, aby bylo i v zimě co k snědku.

Oslavenci...

Medlov u Brna   15. 06. 2022

...a že jich bylo v tom červnu narozených - tři dámy a tři pánové. Krásný slunečný den začal velkými přípravami, šikovné holky ušily nové ubrusy, napekly buchty, namazaly jednohubky, upekly kuřátka a párty mohla začít. Celé odpoledne nám ještě zpříjemnila paní harmonikářka.

Diplom

Hrádek nad Nisou   14. 06. 2022

V rámci projektu Mezi námi, o.p.s., byl našemu areálu Senior Park Hrádek nad Nisou udělen krásný diplom za mezigenerační setkávání a aktivity se Základní školou Speciální Loučná. Děkujeme za ocenění nejen společnosti, ale také dětem, které za námi pravidelně dochází a spolu se podílíme na jednotlivých setkáních.

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2022

V úterý nás naposledy před prázdninami přijely navštívit děti ze Základní umělecké školy z Poděbrad. Zahrály postupně několik skladeb na saxofon, kytary a na závěr na housle. Děkujeme a po prázdninách se těšíme na další setkání.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   13. 06. 2022

Ze školky v Rychvaldě k nám přišly děti předškoláci ze třídy Kočičky zazpívat a zatančit. Nakonec jsme si zahráli hádanku, při které děti měly uhádnout lesní zvíře, na které myslíme. Vždy se jim to povedlo.

Milé děti, děkujeme za návštěvu, přejeme vám prima prázdniny a po nich báječný vstup do školních lavic 

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   10. 06. 2022

V dnešním tvoření jsme vyráběli záložky do knih. Čteme rádi a proto je určitě využijeme. Vybere si každý, kdo přijde do naší obnovené společné knihovny.

Harfový koncert

Rychvald u Ostravy   09. 06. 2022

Harfistka paní Katarína Ševčíková nás navštívila již minulý rok. Také dnes to bylo skvostné představení. Hudba na neobvyklý nástroj v podání této příjemné paní a zároveň zajímavé povídání přispělo k báječnému odpoledni. Ani bouřka venku nepřekazila skvělý hudební zážitek 

Harfový koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   09. 06. 2022

Návštěva úžasné harfistky Kataríny Ševčíkové nás přenesla do světa kouzelných tónů. Při poslechu tohoto vzácného hudebního nástroje se doslova necháte pohladit hudbou po duši.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   08. 06. 2022

Slavili jsme narozeniny našich bydlících narozených v měsíci květnu a také v dubnu. Oslava to byla jako vždy vydařená, o hudební doprovod se postarala oblíbená kapela Žízniví Dubáci. Všem ještě jednou gratulujeme a přejeme hlavně pevné zdraví

Sami dva a přátelé

Rychvald u Ostravy   08. 06. 2022

Pod tímto názvem nás už podruhé navštívili manželé Silvie a Robin s přáteli Radkem a Dominikem. Hudba a zpěv v jejich podání, doprovodné povídání, to vše nás příjemně pohladilo na duši. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Keramika

Hrádek nad Nisou   08. 06. 2022

Dnešní keramika a dílnička byla poslední před velkými prázdninami. Už teď se těšíme na září, kdy se opět sejdeme.

Koncert harfy

Medlov u Brna   08. 06. 2022

Venku zrovna prší, ale my máme slunce v duši díky hudbě, která se tu line. Nezapomenutelný zážitek. Již podruhé kouzelná paní Katarína přijela zahrát a zpříjemnit nám den. Děkujeme!

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   08. 06. 2022

Místo dnešního pravidelného cvičení jsme si vyšli na procházku po okolí, zakončenou občerstvením a odpočinkem na místním hřišti.

Čapí hnízdo

Kunice (Praha-východ)   07. 06. 2022

Ani déšť nás neodradil od výletu. Potkali jsme se s přáteli ze Sokolče a užili si společně výborný oběd a exkurzi na tomto krásném místě. Stálo to za to.

Divadlo v areálu

Hrádek nad Nisou   07. 06. 2022

Přivítali jsme v naší společenské hale Dámský divadelní sbor z Hrádku. Ze sbírky Kytice, autora K.J.Erbena, nám zahráli baladu Zlatý Kolovrat.

Šití polštářků

Medlov u Brna   07. 06. 2022

Nápad během odpolední kávy a šikovnost našich děvčat přinesla moc pěkný výsledek. Zkrášlení pohovky v atriu se opravdu povedlo, posuďte sami.

Výlet - Čapí hnízdo

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2022

Počasí dnes nebylo nic moc, ale přesto jsme vyrazili na výlet do Čapího hnízda. Na uvítanou jsme měli výborný oběd, pak následovala komentovaná prohlídka. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na dobrou kávu a zákusek.
 

Nakupujeme

Luštěnice   07. 06. 2022

Nakupujeme pravidelně, ale tentokrát jsme nakupování prodloužili o posezení v cukrárně. Káva a výborný koláč bylo tím pravým zakončením výletu.

Jóga s Hankou

Hrádek nad Nisou   06. 06. 2022

S paní Hankou jsme společně začali cvičení jógy. Rádi vyzkoušíme něco nového, netradičního. Tělo potřebuje protáhnout všechny údy.

Cvičíme s dětmi

Luštěnice   06. 06. 2022

Mezigenerační setkávání s dětičkami si užíváme vždy, když nás přijdou navštívit. Společné cvičení bylo zábavou pro obě strany a těšíme se na příště!