Pořádané akce

Mezigenerační setkání

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2022

Pravidelné setkání s mateřinkou Sokoleč. Děti nám přišly zazpívat a přednést básničky. Zároveň se na nás všechny přišli podívat i tři králové. Děti pověsily na náš stromeček ptáčky, které samy vyrobily; takoví nikam neodletí.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2022

Již tradičně dnes probíhá pravidelné cvičení. Jakmile cvičí s námi všemi pan správce, účast je vždy větší. Čím to asi bude?

Dílnička

Hrádek nad Nisou   12. 01. 2022

Dnešní dílnička byla s paní Petrou. Společně se věnujeme modelování z hlíny a pak se těšíme z krásným keramických výrobků.

Nácvik zvedání po pádu

Kunice (Praha-východ)   10. 01. 2022

Pády se v našem věku bohužel občas stávají. Jsme moc rádi, že toto téma hodně řešíme a dostáváme rady, jak si v takové situaci pomoci. Nejdůležitější je zachovat klid a vědět, co máme dělat. Vyzkoušeli jsme si to a hned máme lepší pocit! Teď jen doufat, že to nebudeme vůbec potřebovat

Cvičení v hale

Luštěnice   10. 01. 2022

Po víkendu se pravidelně scházíme na hale. Cvičení nás velmi baví; dnes jsme si protáhli tělo pod vedením hospodyně Lucky. Ať nás záda nebolí!

Výlet za sladkým

Luštěnice   07. 01. 2022

Oblíbené akce rádi opakujeme. Patří mezi ně například výlet do cukrárny v Mladé Boleslavi. Taky neodoláte sladkému pokušení?

Bingo!

Rychvald u Ostravy   07. 01. 2022

A máme tady opět hru BINGO. Tentokrát jsme hráli dvě kola a proto máme dvě výherkyně, paní Jarku a paní Slávku.

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   07. 01. 2022

Otevírací doba naší cukrárny v hale - dnes od 13:30. V nabídce byla káva a dva druhy zákusků: 'Krtkův dort' a jablečný koláč se šlehačkou. Proč si nedát oba?

Pečeme mazanec

Luštěnice   06. 01. 2022

Jen tak, pro ochutnání.
Šikovná paní Inge se s vervou pustila do díla. Na sílu a vytrvalost je hnětení kynutého těsta náročné, ale zvládli jsme to na výbornou

Nácvik

Hrádek nad Nisou   05. 01. 2022

Představte si, že doma upadnete a nemůžete vstát. Cílem dnešního cvičení proto byl nácvik zvedání po pádu. Je to celkem jednoduché, jen je třeba vědět, jak na to.

Výlet do Židlochovic

Medlov u Brna   05. 01. 2022

V nedaleké obci Židlochovice jsme dnes navštívily prodejnu krůtích specialit. Po nákupu jsme se zastavily v Robertově vile, kde mají velkou místní knihovnu.

Oslavenci

Hrádek nad Nisou   04. 01. 2022

Paní Vlasta je poslední oslavenkyní roku minulého, naopak paní Věra slaví první den v roce. Blahopřejeme! 

Jóga

Luštěnice   03. 01. 2022

Vracíme se po svátcích k pravidelnému cvičení. Dnes to byla jóga a co nás čeká příště? Společná procházka po blízkém okolí Luštěnic. Snad bude počasí příznivé.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   03. 01. 2022

Cvičení jógy dělá takové zázraky, že zvedne i z invalidního vozíku! Jógu u nás milujeme, chceme v ní pokračovat a zdokonalovat se. Dnes jsme se seznámili s novou lektorkou Věrkou, která nás povede v tomto cvičení dál a my se už teď moc těšíme.

Nový rok

Hlušovice u Olomouce   31. 12. 2021

Popřáli jsme si, když jsme se sešli ve společenské hale. Zároveň jsme si připili na nový rok 2022. Ať je pro všechny šťastný, klidný, pohodový...

PF 2022

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2021

Dovolte nám za všechny areály napříč republikou popřát všem do nového roku 2022 jen to nejlepší. Především pevné zdraví, štěstí, mnoho dobré nálady a smíchu, úspěchy v osobním i pracovním životě.

Jak kdysi řekl Karel Čapek: 'Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale chvíle, okamžiky, vteřiny...' - proto si těch chvil užívejme plnými doušky! PF 2022 ✨

Míčové cvíčo

Kunice (Praha-východ)   27. 12. 2021

Po Vánocích je sportu potřeba dvakrát tolik! Vypotit bramborový salát, řízky a cukroví jsme přišli rádi; pod cvičící taktovkou hospodyňky Markéty to šlo téměř samo.

Posedíme u krbu..

Luštěnice   27. 12. 2021

Pospolu u praskajícího krbu na naší hale, se sousedy, s vyprávěním. Konec roku se blíží, trávíme čas s přáteli.

Slavnostní večeře

Sokoleč u Poděbrad   23. 12. 2021

Dnes proběhly v areálu Vánoce na zkoušku. Před večeří jsme si vyslechli vánoční koncert, na kterém nám paní ze Sokolče na klavír zahrála vánoční koledy a my jsme si s ní rádi zazpívali. Pak už byla slavnostní večeře, podával se připravený bramborový salát, k němu řízek a kapr z domácího chovu Všem moc chutnalo a po večeři na nás pod stromečkem čekaly dárečky.

Vánoce

Kunice (Praha-východ)   22. 12. 2021

Štědrý den v Kunicích slavíme dvakrát! Poprvé s přáteli, podruhé s rodinou  Sešli jsme se u výborného svátečního oběda v hale, rozdali si dárky, pili kávu a víno a v obklopení přátel se cítili báječně. Všem přejeme krásné svátky plné štěstí, zdraví a pohody

Slavnostní oběd

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2021

Tabule byla na slavnostní oběd připravena, tektokrát jsme se bohužel v hale nesešli. Každý si pochutnal na obědě ve své domácnosti. Jaké bylo menu? Rybí polévka, bramborový salát a řízek podle výběru - z kapra nebo kuřecí.

Vánoční pohoštění

Medlov u Brna   22. 12. 2021

Společné posezení u oběda - s kaprem a bramborovým salátem - proběhlo ve velice slavnostním duchu. Vše umocnil R. D. Mgr. Pawel Cebula z Římskokatolické farnosti Židlochovice. Kromě čtení o Ježíšově narození se s námi pomodlil a na závěr zazpíval za doprovodu kytary tradiční píseň Tichá noc. Děkujeme.

Vánoční koncert

Hrádek nad Nisou   21. 12. 2021

Měli jsme dnes příležitost zaposlouchat se do melodií, které svým božským hlasem interpetoval mladý nadějný zpěvák Tomáš Ringel. Děkujeme!

Zdobení perníčků

Sokoleč u Poděbrad   20. 12. 2021

V pondělí k nám přišla paní ředitelka z místní mateřské školy. Je to vyhlášená 'kapacita' v okolí na pečení perníčků. Ukázala nám, jak správně připravit a namíchat polevu. Pod jejím vedením nám to šlo od ruky a perníčky se ostatním moc líbily. Chutnat budou určitě taky!

S balóny

Hlušovice u Olomouce   20. 12. 2021

Nemusíte za balónem jen běhat. Nám balóny poslouží při našem společném cvičení. Je to zkrátka jako zábavná hra.

Přání od dětí

Hrádek nad Nisou   17. 12. 2021

Děti z místní základní školy dnes přišly do areálu Senior Parku, aby popřály našim seniorům krásné Vánoce. Děkujeme. Také my jim přejeme kouzelné svátky vánoční, bohatou nadílku a bezva prázdniny!

Páteční výlet

Hrádek nad Nisou   17. 12. 2021

Dýchla na nás krásná vánoční atmosféra. Tady v Herrnhutu je k vidění ochranovská hvězda, symbol, který k nám přišel z Německa. Posilněni horkou čokoládou a výbornou klobásou jsme se vraceli domů.

Vánoční koncert

Kunice (Praha-východ)   16. 12. 2021

Vánoční koncert dokresluje atmosféru adventu a Štědrého dne, který je již za dveřmi. Rádi jsme se zaposlouchali do vánočních písní známých i méně známých. Za předvánoční dárek děkujeme

Vánoční muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   16. 12. 2021

V předvánočním shonu si na nás našly čas děvčata z občanského sdružení SOUL z Rychvaldu. Tentokrát jsme nebubnovali, ale společně si zazpívali vánoční písně a koledy. Sváteční atmosféra všechny přítomné mile posílila nejen na duši...

Sirupy z Rychvaldu

Rychvald u Ostravy   15. 12. 2021

Spolumajitelka firmy RATICO paní Pavla nám přijela představit rychvaldskou firmu, zabývající se výrobou domácích sirupů bez umělých sladidel. Dále nabízí několik desítek druhů nejrůznějšího koření. Dostali jsme malý předvánoční dárek - balíček se sirupem a kořením. Díky.

Pečení cukroví

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2021

Tři druhy těsta stačily na to, abychom my holky napekly několik druhů cukroví. Pod taktovkou hospodyňky Nikol nám šla práce hezky od ruky. 

Nakupujeme

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2021

V nákupních centrech praskají regály pod množstvím různého zboží. Nenecháváme nákupy dárků na poslední chvíli, dnes máme splněno!

Pravidelné cvičení

Kunice (Praha-východ)   13. 12. 2021

Ani v těchto dnech nepodceňujeme pravidelný pohyb. Dnes se zaměřením na posílení svalstva s pomocí fitness gumy. Pomalé natahování do všech stran, abychom se protáhli po celém těle.

3. advent

Rychvald u Ostravy   10. 12. 2021

Dnes jsme si opět povídali o nejrůznějších tradicích, spojených se svátky Vánoc. Zápálili jsme už třetí svíci na adventním věnci.

Prodejna ryb

Medlov u Brna   10. 12. 2021

Ve Velkém Dvoře u Pohořelic se nachází prodejna ryb, cíl našeho dnešního výletu. Od ryb tady mají snad snad vše, co si může milovník tohoto pokrmu přát. Tak i kapra už máme

Beseda se starostou

Rychvald u Ostravy   09. 12. 2021

K návštěvě areálu přijal pozvání starosta města Rychvald pan Milan Starostka. Seznámil nás o celkové situaci ve městě, co se chystá nového. Besedovali jsme na různá témata. Dozvěděli jsme se například, že pan starosta je vlastně rodák z Rychvaldu a zároveň nám předal několik knih o tomto městě. K posezení přidal i láhve dobrého vína. Děkujeme; vzájemně jsme si popřáli do příštího roku jen to nejlepší, především zdraví.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   09. 12. 2021

Keramika v dnešní dílničce s Petrou byla zaměřená na malování na hrnečky; taky jsme malovali na talířky.

Cukroví

Kunice (Praha-východ)   08. 12. 2021

Dnešní pečení cukroví byla pro naše zkušené seniorky opravdu zábava. Práce šla všem výborně od ruky. Na samotný závěr nesměl chybět zasloužený vaječný koňak 

Předvánoční koncert

Rychvald u Ostravy   08. 12. 2021

SAMI DVA - tak si říkají manželé Silvie a Robin. Přišli nám zahrát společně s přáteli, na kytaru doprovázel Radek a na buben djembe Dominik. Příjemné dopoledne, vystoupení se všem velmi líbilo, děkujeme!

Vánoční koncert

Medlov u Brna   08. 12. 2021

V předvánočním čase nás potěšil koncert Kataríny Ševčíkové, která zahrála nádherné skladby na opravdu vzácný nástroj - na harfu. Děkujeme, koncert nás moc potěšil.

Mikuláš, anděl a hrozivý čert

Hrádek nad Nisou   06. 12. 2021

Stejně jako po celé republice taky u nás se zastavil Mikuláš, který byl v doprovodu anděla a čerta. Ten sice vypadal hrozivě, ale jinak se ke všem choval skoro 'andělsky'! Našel si nás všude - doma, v atriu i v hale.

Mikulášská nadílka

Kunice (Praha-východ)   03. 12. 2021

V Kunicích přišel Mikuláš s jeho partou o pár dní dříve. O to větší to bylo pro nás překvapení a vítali jsme je s nadšením! Tyto svátky patří hlavně dětem, pro nás je to velmi příjemné a nostalgické zpestření. Děkujeme.

Výlet na trhy

Sokoleč u Poděbrad   03. 12. 2021

Navštívili jsme Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem. K vidění byly i světelné vánoční motivy. Nakonec jsme si vybrali krásné vánoční dekorace a dárky pro naše nejbližší.

Vánoční stromeček

Medlov u Brna   03. 12. 2021

Vybrat ten nej nej byla pěkná fuška. Pan prodavač jich rozbalil nejméně 10, než jsme vybrali ten pravý. Nazdobený se moc povedl, viďte?

Kalendáře

Medlov u Brna   01. 12. 2021

Dnes k nám zavítala kpt. Mgr. Zdeňka Procházková z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Našim seniorům předala kalendáře na rok 2022 s tématikou 'Bezpečný senior' a zároveň popřála vše nejlepší v novém roce. Děkujeme.

Zdobíme areál

Hlušovice u Olomouce   01. 12. 2021

Každý si připravuje výzdobu na svátky. Jinak tomu není ani v našem Senior Parku. Výzdoba bude nejen ve společných prostorách, ale také v jednotlivých domácnostech.

Vánoční koncert

Sokoleč u Poděbrad   01. 12. 2021

Do areálu přijely zazpívat a zahrát na hudební nástroje děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Moc se nám vystoupení líbilo, jako vždy předtím. Nakonec jsme si společně zazpívali vánoční koledy.

Bylinné oleje

Kunice (Praha-východ)   30. 11. 2021

Nasušené bylinky se dají využít různými způsoby. Vybrali jsme si je do výroby bylinných olejů, které se hodí třeba pod maso či do omáčky. Celé jídlo se jimi krásně provoní. Důležitý dozor na práci zajistila naše Rozárka

Rybí dům

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2021

Restaurace Rybí dům v Chotěbuzi nabízí různé rybí výrobky. Pochutnali jsme si na rybích specialitách; oběd si tady vybere opravdu každý. 

Pizza

Hrádek nad Nisou   29. 11. 2021

Dnes jsme si upekli mini pizzu a k tomu nám připravili domácí svařáček. To vám byla mňamka!

Výzdoba na Vánoce

Sokoleč u Poděbrad   29. 11. 2021

První adventní neděle je za námi, také u nás jsou přípravy na nejkrásnější svátky v roce v plném proudu. Posíláme trošku inspirace. Cítíte tu krásnou vůní jehličí?

Výroba dekorací

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

Je nejvyšší čas si vyrobit nějaké vánoční dekorace. K tomu stačí opravdu málo. Nějakou tu větvičku a k ní se připevní vyrobené ozdoby a dekoraci můžeme použít 

Dárek od policistů

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

V odpoledních hodinách dnešního dne k nám přijela koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje kpt. Mgr. Marta Vlachová. Kromě přání nejen do následujícího roku nám pro všechny v areálu přivezla vánoční hvězdy. Děkujeme a rovněž přejeme klidný a zdravý nadcházející rok!

1. advent

Rychvald u Ostravy   26. 11. 2021

Na tento víkend připadá první adventní neděle. Tradičně se setkáváme už v pátek. Společné posezení se nese v duchu povídání o vánočních zvycích a nechybí menší pohoštění. Dnes to byl punč.

Slovenská snídaně

Luštěnice   26. 11. 2021

Halušky, klobásky, sýry a různé další pochutiny, které se vážou především k východním sousedům, ke Slovensku. Tak vypadala dnešní naše snídaně.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2021

Děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu mezi nás chodí pravidelně. Hra na bubny djembe a na jiné ozvučné nástroje patří mezi oblíbené akce, pořádané v našem areálu.

Folklórní odpoledne

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2021

V podvečer dnešního dne jsme přivítali v naší hale Folklorní soubor Morava z Ostravy. Písně nejen z Valašska jsme si s nimi rádi zazpívali. Navíc jsme si prohlédli jejich nádherné kroje. Děkujeme za báječný hudebně taneční program!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   24. 11. 2021

Hospodyňka Nikol si opět dala záležet. Palačinky voněly už z dálky. Ozdobené šlehačkou a s náplní marmelády chutnaly vážně skvěle!

Adventní věnec

Medlov u Brna   24. 11. 2021

Chvojí máme od včerejška v areálu: je třeba ho nastříhat, uvázat, ozdobit, přidat svíčky. Kdo mohl, připojil ruku ke společnému dílu. Vidíte? Ten výsledek stojí za to!
 

Skanzen

Sokoleč u Poděbrad   24. 11. 2021

Znáte vyhlášený skanzen v Přerově nad Labem? My ho navštívili a doporučujeme návštěvu všem, opravdu je na co se dívat! Ladovská zima zatím není, ale tenhle LADOVSKÝ BETLÉM stojí před Vánoci za zhlédnutí 

Restaurace s překvapením

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2021

V Orlové jsme navštívili restauraci, kde nám, k našemu překvapení, doslova přivezli objednávku ke stolu. Koleje vláčku vedou mezi stoly a vy si jen vyzvednete například své pití. 

Jedeme pro chvojí

Medlov u Brna   23. 11. 2021

Je potřeba zajistit chvojí na výzdobu areálu a na adventní věnec. Výlet do lesa u Pohořelic byl proto s tímto záměšrem spojený. Samozřejmě máme vše povoleno od pana hajného. Nejvíce se činil pan Josef, děkujeme 

Cvičení v hale

Medlov u Brna   22. 11. 2021

Pondělní protažení našich tělíček je vždy fajn. Pak si ještě chvíli společně posedíme, dáme si kafe a vzhůru do nového týdne.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   22. 11. 2021

Opět jsme se sešli při našem pravidelném cvičení. Hospodyňka Markéta pro nás připravila spoustu cviků s míčem, které jsme zakončili vybíjenou. Zábava je vždy na prvním místě!

Cvičení

Luštěnice   22. 11. 2021

Protáhnout všechny svaly se nám podařilo opět s míčem při našem pondělním cvičení ☺️

Kronika

Luštěnice   19. 11. 2021

Posedět v útulné hale a doplnit s paní vedoucí naši kroniku. Tak vypadá fajn odpoledne.

Páteční výlet

Medlov u Brna   19. 11. 2021

V Modřicích u Brna se nachází prodejna drůbežích produktů. Máme to už dlouhodobě ověřeno, tady vždy dobře nakoupíme.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   19. 11. 2021

Pravidelné cvičení bylo ze středy přeloženo na pátek. Nám to nevadí, protože cvičíme nejen spolu v hale, ale taky sami doma.

Oslavenci

Medlov u Brna   18. 11. 2021

Pivo, víno, sladkosti a další dobroty byly pro všechny připravené. Listopadová oslava jubilantů se opět vydařila, všem blahopřejeme a připíjíme na zdraví, nejen sobě!

Výlet do pivovaru

Hrádek nad Nisou   18. 11. 2021

Dnešní výlet nás zavedl do pivovaru Cvikov. Nechyběla prohlídkou pivovaru a na závěr jsme si pochutnali na dobrém oběde přímo v restauraci pivovaru.

Řeznictví

Luštěnice   18. 11. 2021

Uzené nebo jitrnici? Každý máme chuť na něco jiného. Zajeli jsme si pro různé dobroty do nedalekého řeznictví.

Oslavujeme

Rychvald u Ostravy   18. 11. 2021

Už tradičně jsme se sešli u slavnostní tabule a společně popřáli všem oslavencům. Holky napekly a připravily výborné pohoštění, k bezva posezení přispěl jako vždy hrou na klávesy pan Eda.

Bleší trh v hale

Kunice (Praha-východ)   18. 11. 2021

Každý doma máme něco, co už nepotřebujeme nebo se nám zkrátka nehodí. Bleší trh je ideálním řešením, jak tyto kousky nabídnout našim sousedům, třeba by se jim něco hodilo. Výběr byl opravdu velký, každý si přišel na své a všichni byli spokojení

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   16. 11. 2021

Měsíc listopad a prosinec je měsícem narození celkem deseti z nás! To už je opravdu pořádný důvod na krásnou oslavu. Zazpívat nám přijela naše oblíbená Petra Rézová, kterou vždy rádi vidíme a slyšíme, celé odpoledne jsme si společně moc užili. Zábava trvala až do pozdnch hodin, nikomu se nechtělo domů.

Vaříme si oběd

Hrádek nad Nisou   16. 11. 2021

Rozhodli jsme se, že si sami uvaříme oběd. Vybrali jsme voňavé karbanátky s bramborovou kaší. Moc se nám povedly, oběd byl vážně velmi dobrý.

Muzeum hraček

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2021

Že se nedá vrátit do dětství? Ale dá, stačí v Ostravě navštívit muzeum hraček a hned se ocitnete až v minulém století. Zavzpomínali jsme s radostí; jen škoda, že takové hračky už v moderní době moc nefrčí...škoda pro mladší generace...

Pečení

Kunice (Praha-východ)   15. 11. 2021

Zítra slavíme narozeniny našich sousedů. Sladký zákusek ke kávě se bude hodit, tak jsme se pustili do práce. Pečeme často a rádi.

Pondělní cvičení

Medlov u Brna   15. 11. 2021

Každý týden se scházíme k pravidelnému cvičení. Dnes jsme si vyzkoušely cviky s gumou, které nás hodně protáhly a pobavily. 

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   12. 11. 2021

Vánoce se blíží. Je nejvyšší čas si připravit výzdobu. S paní Maruškou a její dcerou Kristýnkou jsme si vyrobili nejen adventní svícny, ale taky jsme si povídali o svátcích. Příště si vyrobíme další ozdoby.

Děti v hale

Hrádek nad Nisou   11. 11. 2021

Zavítaly mezi nás děti ze Základní školy Loučná. To bylo veselo! Písníčky, tanečky, hádanky a různé kvízy, to všechno si pro nás připravily.

Pečení rohlíčků

Hrádek nad Nisou   11. 11. 2021

Ke dni svatého Martina patří podle tradic různých regionů mnohé dobroty. Například u nás to jsou svatomartinské rohlíčky. Společně se nám rozhodně povedly.

Husa, husa, husička

Kunice (Praha-východ)   11. 11. 2021

Ke svátku svatého Martina husa prostě patří! My jsme si na ní společně pochutnali, až se nám dělaly takříkajíc boule za ušima. Na spláchnutí studené pivo, na přípitek svatomartinské víno a ke kávě naše výborné koláče. My si umíme žít

Svátek sv. Martina

Rychvald u Ostravy   11. 11. 2021

Také k vám přilétly husy? Do našeho areálu ano. Husí stehno bylo podáváno s červeným a bílým zelím, doplněné variací domácích knedlíků s lokší. Sklenice vína na závěr byla příjemným zakončením chutného oběda.

Svatomartinské posezení

Medlov u Brna   11. 11. 2021

Svatý Martin na bílém koni dnes nepřijel. Na jeho počest jsme si přesto dali kačení prsa s pórkem, slaninou a jablky. K tomu sladkou pečenou hrušku s brusinkami. Recept rádi zašleme

Na nákupy

Hrádek nad Nisou   10. 11. 2021

Bydlíme nedaleko hranic s Německem. Pokud to situace dovoluje, rádi jezdíme za hranice na pravidelné nákupy. Vždy se vracíme s plnými taškami!

Jedeme do kina

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2021

V tento čas se v kinech promítá film o bezpochyby nejznámějším českém zpěvákovi, který už bohužel není mezi námi. Ano, jedná se o mistra Karla Gotta. Ani my jsme si tento krásný film nemohli nechat ujít! Z kina jsme odcházeli všichni dojatí, dlouho do odpoledne jsme si vyprávěli o svých pocitech z tohoto zážitku. Všem vřele doporučujeme

Pečení koláčů

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2021

Kdo nejel do kina, pekl svatomartinské koláče na zítřejší pohoštění. Práce nám šla skvěle od ruky a výsledek stál za to. To byla vůně! Koláče od babičky jsou vždycky nejlepší!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   10. 11. 2021

Ochladilo se. V okénku jsme s radostí přivítali něco na zahřátí - svařák. Připravili jsme ho ve velkém hrnci, provoněla se celá hala.

Prodejna sladkostí

Rychvald u Ostravy   09. 11. 2021

Ve vedlejším městě Petřvald vyrábějí sladkosti, bonbóny a cukrovinky, které se vyvážejí do celého světa. Zajeli jsme tady nakoupit nejen sobě, ale především našim vnukům a pravnukům

Canisterapie

Sokoleč u Poděbrad   08. 11. 2021

U nás bydlící senioři mohou mít doma svého mazlíčka. Přesto se přišli podívat na cvičení a výcvik krásných modrookých psů pro službu zvanou canisterapie

Zazimování atria

Hlušovice u Olomouce   05. 11. 2021

Zazimování rostlin a práce v atriu byla dnešní činnost. Následovala odměna po práci - buřty s chlebem a hořčicí. Na závěr dnešního dne jsme si zahráli společenskou hru 'Člověče, nezlob se!'

Na pivo

Rychvald u Ostravy   05. 11. 2021

Venkovní posezení u restaurací už neláká, teplota je příliž nízká. Nám to však nevadí, využijeme možnost sednout si do útulného prostředí restaurace. Pivo si i tak vychutnáme.

Voňavá levandule

Medlov u Brna   05. 11. 2021

Letos se nám urodilo opět velké množství levandule. Ušily jsme na ni pytlíčky, které naše šikovné seniorky po naplnění dozdobily květinkami. Všechny květinky uháčkovala paní Pavlínka.

Relax v solné jeskyni

Kunice (Praha-východ)   03. 11. 2021

V sychravém období, kdy je největší výskyt různých nemocí, je důležité myslet na prevenci. A když může být prevence zároveň příjemnou záležitostí, je to pro nás jasná volba.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   03. 11. 2021

Bábovka se šlehačkou. Taková dobrota na nás čekala tuto středu v již tradičním výdejním okénku. S úsměvem si přišel každý pro lahodnou sladkost.

Zazimování rostlin

Rychvald u Ostravy   02. 11. 2021

Pár sezón se snažíme zazimovat muškáty tak, abychom na jaře následujícího roku měli novou úrodu. Snad se nám řízkování podaří i letos. V zimní zahradě je k tomu vhodné místo.

Pečeme společně

Hrádek nad Nisou   01. 11. 2021

Dnes pekli podle osvědčených receptů naši senioři. Kdo vyhrál soutěž o nejlepší dobrotu? Vyhráli všichni přítomní, protože to bylo moooc dobrý.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   01. 11. 2021

Pro nemoc cvičitelky byla dnešní jóga zrušená. Ale to nevadí, protáhli jsme si těla s paní vedoucí Gábinkou 

Úklid zahrady

Kunice (Praha-východ)   01. 11. 2021

Podzim přináší krásné barvy, ale také hodně práce na zahradě. My se práce nebojíme! Každý pohyb je pro nás prospěšný a dobrý pocit, když je hotovo, je k nezaplacení.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   01. 11. 2021

Děláme neskutečné pokroky! Pravidelné cvičení jógy se začíná projevovat na našich tělech. Jsme mnohem pružnější, svaly jsou uvolněné, nálada skvělá. Ano, jóga se dá skutečně cvičit v každém věku a všem ji vřele doporučujeme.

Výzdoba

Rychvald u Ostravy   01. 11. 2021

Letos jsme zvolili výzdobu v podobě papírové halloweenské dýně a strašidel. Živou dýni uvidíte tentokrát nevyřezanou jen jako dekoraci u vstupních dveří.

Oslavenci

Medlov u Brna   27. 10. 2021

Říjnová oslava narozenin v Senior Parku Medlov se vydařila. Krásné půlkulatiny oslavila společně s ostatními také paní Vlasta. Přejeme vše nejlepší všem oslavencům!

Bingo

Rychvald u Ostravy   27. 10. 2021

Opět jsme si rádi zahráli tuto zábavnou hru s losováním čísel od 1 do 90. Výherkyní byla tentokrát paní Inge 

Svícínky jak z cukru

Luštěnice   26. 10. 2021

Odpoledne jsme si pro radost vyrobili malé a velmi jednoduché svícínky. Zároveň jsme procvičili jemnou motoriku. Zvládl každý. 

Pánská jízda

Kunice (Praha-východ)   26. 10. 2021

Opravdu nezapomenutelný zážitek! V Kunicích nás navštívil pan Luboš s jeho úžasným sporťákem. Nejdříve poutavý výklad o samotném voze, které je jeho vášní a po té nechybělo ani svezení. Ač se jedná o srdeční záležitost hlavně mužů, tak i dámy si to užily

Výroba svíček

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2021

Pan Michal se ve volném čase věnuje výrobě svíček z včelího vosku. Výrobu nám předvedl u nás v hale, která celá voněla medem. Mohli jsme se na vlastní oči přesvědčit, jak se vlastně svíčky vyrábí. Každý jsme si odnesli malou pozornost domů. Děkujeme nejen za ni!

Hrajeme kroket

Luštěnice   25. 10. 2021

Venku sice chladněji, ale slunce svítí. Proč si nezpestřit den kroketem. Byla to naše premiéra, tak se nás ze zvědavosti šesla kopa.

Hádej kdo, hádej co

Kunice (Praha-východ)   25. 10. 2021

Skvělá hra na procvičení paměti. Každý z nás dostal na čelo název zvířete a pouze za pomoci otázek na spoluhráče, jsme museli uhodnout, o jaké zvíře se jedná.

Planetátium

Rychvald u Ostravy   25. 10. 2021

Město Ostrava nabízí v prostorách planetária neskutečné možnosti promítání, ukázek a expozic vesmíru. Planetárium je jediné v našem kraji, je součástí Technické univerzity Vysoké školy báňské Ostrava.

Domácí pizza

Luštěnice   22. 10. 2021

Malé páteční posezení v zimní zahradě, s čerstvou pizzou a skleničkou červeného vínka. Víkend může začít!

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   22. 10. 2021

Přes sedmdesát seniorů z našeho areálu včetně návštěv se sešlo v hale na koncert Vladimíra Hrona, známého moderátora, komika, imitátora a zpěváka v jedné osobě. Děkujeme nejen interpetovi, ale i jeho týmu za úžasný zážitek!

Jedeme do Rychvaldu

Hlušovice u Olomouce   22. 10. 2021

Dnes byl den plný akcí. Dopoledne jsme si zanotovali s cilmálovkou, no a odpoledne jsme jeli navštívit naše sousedy do Rychvaldu. Tady na nás čekal se svým vystoupením imitátor, moderátor a zpěvák pan Vladimír Hron. Děkujeme za pozvání, bylo to prima setkání!

Nakupujeme

Luštěnice   21. 10. 2021

Již tradiční návštěva paní Žákové s její pojízdnou prodejnou nejen sezónního oblečení. Nakoupili jsme si pro potřebu i pro radost.

Maďarská snídaně

Kunice (Praha-východ)   21. 10. 2021

Naše gastronomické putování nás tentokrát zaneslo do Maďarska. Vyprávěli jsme si o krásách a zážitcích z této země a vychutnali jsme si různé druhy klobás. Děkujeme, takové 'cesty' nás moc baví!

Mnichovka

Kunice (Praha-východ)   20. 10. 2021

Hurá na nákupy! Opět jsme zamířili do centra levného nákupu. Nové kousky do šatníku, levná drogérie a spousta dalšího. Bylo to náročné, odpočinek ve stínu stromů se tedy hodí.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   20. 10. 2021

Po opravdu dlouhé době jsme dnes měli dílničku. Keramiku, za kterou jsme moc rádi. A výsledek naší práce? Nechte se překvapit!

Výlet s přednáškou

Medlov u Brna   20. 10. 2021

Po okružní jízdě Medlovem, kde se nachází náš Senior Park, jsme si vyslechli přímo v kostele poučnou a zajímavou přednášku paní Libuše Kloparové.

Výlet na věž

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2021

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě (nejvyšší v ČR, měří 86,5m) nabízí za příznivého počasí nádherný výhled nejen na jednotlivé části města, ale také na Beskydy. Za jasného počasí je vidět až na pohoří do Polska. My jsme zrovna dnes podobné počasí měli, přestože mírně foukalo. Skvělá káva v restauraci pod věží výlet jen doplnila.

Pečeme

Hrádek nad Nisou   18. 10. 2021

Pečení štrúdlů nám opravdu jde skvěle. Ani jsme se nemohli dočkat, štrúdl byl podáván ještě teplý, ozdobený zmrzlinou.

Pondělní cvičení a tvoření

Medlov u Brna   18. 10. 2021

Dopoledne jsme si nejdříve protáhli těla cvičením s míči. Odpoledne jsme přidali cviky na jemnou motoriku při tvoření podzimní výzdoby. Vyrojilo se nám tady hned několik krásně barevných dráčků.

Hádanky

Sokoleč u Poděbrad   18. 10. 2021

Začali jsme jednoduššími hádankami, ale postupně jsme zkoušeli uhodnout i ty nejtěžší. Moc jsme si setkání užili a zároveň se pobavili.

Výlet na hranici

Hrádek nad Nisou   14. 10. 2021

Výlet nás zavedl na Uhelnou. Do vesničky, která leží na hranicích s Polskem. Mají tady nově opravenou kapličku a o historii nám vyprávěl místní obyvatel Roman Sedláček☺️

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2021

Není to jednoduché - zvednout tužku ze země prsty u nohou. Zkuste si to, je to stále obtížnější...paní Věrka to zvládla jako jediná.

Soutěže v hale

Hlušovice u Olomouce   13. 10. 2021

Počasí bylo dnes už deštivé. Ještěže máme možnost využít prostory společenské haly. Tady jsme si v klidu zasoutěžili. Nakonec jsme i kreslili mandaly a hráli člověče, nezlob se.

Oběd na zámku

Kunice (Praha-východ)   13. 10. 2021

Čas od času je třeba se trochu rozmazlit. Vydali jsme se na výborný oběd do restaurace místního zámku Berchtold. Dá se říct, že ten máme za rohem, takže to byla i příjemná podzimní procházka.

Výlet

Medlov u Brna   13. 10. 2021

Tentokrát to byl výlet nákupní. Navštívili jsme obchodní centrum v Brně a rozhodně se každému z nás nakupování moc líbilo.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   11. 10. 2021

Dnešní dilnička přinesla neznámou a zároveň nezvyklou techniku šití. Jmenuje se patchwork (pačvork) a když jí propadnete, domácnost si vyzdobíte opravdu nezvyklými dekoracemi.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   11. 10. 2021

Cvičením jógy se zabýváme již třetím rokem a děláme obrovské pokroky. Zatuhlé svalstvo povoluje, záda jsou rovnější, umíme lépe dýchat i relaxovat, ale hlavně se cítíme skvěle!

Batikování

Rychvald u Ostravy   11. 10. 2021

Nejdříve jsme se soustředili na barvení našich triček. Pak přišla na řadu příprava na batikování potahů na židle. A to byla teprve zábava

Cestovatelská přednáška

Kunice (Praha-východ)   08. 10. 2021

Opět nás po delší pauze navštívila paní Zuzana Samková. Její poutavé vyprávění o cestách po světě nás velmi baví. Vše je doprovázeno krásnými fotografiemi, které doplňují naši představu o daných místech. Dnes jsme se vydali do daleké Tanzánie, Keni a na pláně Serengeti. Děkujeme za zážitek!

Podzimní výzdoba

Kunice (Praha-východ)   07. 10. 2021

Začíná období, kdy nám příroda nabízí plno barev. Každý rok toho využijeme a vytváříme nádherné dekorace. Jak se nám povedly letos se můžete přesvědčit sami. No není to nádhera?

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   07. 10. 2021

Další hudebně zábavné setkání s děvčaty ze spolku SOUL Rychvald. Hra na bubny djembe je opravdu výborná terapie. Taky jsem si zazpívali známé lidové písničky, doprovázené našim bubnováním a hrou na kytaru.

Máme rádi zvířata

Rychvald u Ostravy   06. 10. 2021

Dnes jsme se vydali do Havířova. U Kotulovy dřevěnky můžete vidět několik domácích zvířat. Stavba samotná pochází z roku 1781, je historickým dokladem původní zástavby. Vedle stojí stodola s chlévem a větrný mlýnek. Ani mírný déšť nás neodradil od výletu.

Jedeme na houby!

Kunice (Praha-východ)   06. 10. 2021

Nádherná procházka voňavým lesem, prostě balzám pro duši. Nasbírali jsme několik hub, taky materiál na podzimní dekorace a cestou zpět jsme se v cukrárně odměnili výbornou kávou a zákuskem. Ani drobný déšť, který nás doprovázel, nám náladu nepokazil.

Hry v hale

Hlušovice u Olomouce   06. 10. 2021

Naše oblíbené sportování v atriu jsme dnes museli přesunout do haly, počasí nebylo přívětivé. Nevadí, zábava byla i tak skvělá.

Divadlo Reduta

Medlov u Brna   06. 10. 2021

Dnes jsme navštívili divadlo Reduta v Brně, kde jsme shlédli činoherní představení Mirandolína od autora Carla Goldoni.

Beseda s Policií ČR

Luštěnice   05. 10. 2021

Dnešní beseda s policisty z Mladé Boleslavi byla zajímavá a poučná zároveň. Řešilo se hlavně téma podvodných prodejců tzv. 'šmejdů'.

Výlov rybníka

Medlov u Brna   05. 10. 2021

V jezírku v atriu se přemnožily plevelné rybičky. Bylo nutné dohlédnout, zda výlov probíhá správně a toho se ujali naši bydlící. Vylovené rybičky mají zajištěný nový domov.

Den seniorů - zmrzlinové odpoledne s výstavou

Medlov u Brna   01. 10. 2021

Dnešní den se v našem areálu nesl v duchu oslavy seniorů. Děkujeme za krásné obrázky, které nám namalovaly děti ze ZŠ Stupkova v Olomouci, po výstavce si každý odnesl obrázek do svého bytu. A každý si pochutnal na velké zmrzlině 

Snídaně a Den seniorů

Luštěnice   01. 10. 2021

Den začal vynikající grilovanou snídaní, zároveň se slavil Mezinárodní den seniorům. Byli jsme rádi, že vyšlo i příjemné počasí.

Mezinárodní den seniorů

Kunice (Praha-východ)   01. 10. 2021

Na tento významný svátek myslíme každý rok a také letos jsme ho náležitě oslavili. Táborák s opékáním buřtů a překvapení v podobě hudebního vystoupení našeho personálu, se kterým jsme si zazpívali známé písně, které k táboráku prostě patří! Skvělý den, děkujeme

Slavíme Mezinárodní den seniorů

Rychvald u Ostravy   01. 10. 2021

Již 20 let se na celosvětové úrovni slaví Mezinárodní den seniorů. Nezapomínáme ani my na naše bydlící. Malé pohoštění bylo doplněno předáním obrázků, které namalovaly a poslaly do areálu děti ze Školní družiny ZŠ Stupkova z Olomouce. Děkujeme a pošleme vám všem dárky!

Na harmoniku zahrál pan Eda a společně jsme si zazpívali.

Návštěva dětí z MŠ

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2021

Zítra je Mezinárodní den seniorů. Proto nás dnes přišly potěšit a popřát nám děti z místní mateřinky. Tato mezigenerační setkání máme moc rádi a vždy se na děti těšíme.

Papouščí ráj Osnice

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2021

Krásný výlet za exotickým ptactvem. Areálem nás provedl milý personál, který nám podal zajímavý výklad. Papoušci byli opravdu nádherní, hned bychom si vzali některé domů!

Přednáška s hasičem

Medlov u Brna   29. 09. 2021

Do areálu mezi nás zavítal pan Sedláček s doprovodem z hasičské jednotky Rajhrad. Poučili nás o tom, co a jak dělat v případě možného požáru. Moc děkujeme.

Zdobení kamenů

Kunice (Praha-východ)   29. 09. 2021

Při chladnějším počasí se rádi věnujeme tvoření. Polepení či malování kamenů podzimními motivy nás velmi bavilo a navíc si s nimi můžeme tématicky vyzdobit společné prostory. Příjemné odpoledne.

Na farmě

Rychvald u Ostravy   29. 09. 2021

V nedalekém městě Havířov je v provozu s možností návštěvy kozí farma. Dnes jsme měli možnost podívat se do zákulisí provozu. Farmou nás provedla a vše podstatné zajímavým povídáním vysvětlila majitelka p. Šárka. Nakonec jsme si koupili mýdla vyrobená právě z kozího mléka. Víte o tom, že jsou vhodná pro alergiky?

Balóny

Medlov u Brna   27. 09. 2021

Pondělní cvičení je tady zase. Dnes se s námi do cvičení pustila paní vedoucí Petra, která nás vždy řádně protáhne...

Procházkou na Berchtold

Kunice (Praha-východ)   27. 09. 2021

Náš častý a oblíbený cíl na našich procházkách. Zvířata v místní mini zoo nás už vyhlížejí a na zámku se občerstvíme výbornou kávou a zmrzlinou. Přijdeme brzy zase!

Přednáška o třídění odpadu a ochraně přírody

Luštěnice   27. 09. 2021

Přišli mezi nás odborníci z firmy Compag. K zajímavé diskuzi byl aktuální problém třídění odpadů i budoucnost zpracování.

Domácí perník

Luštěnice   27. 09. 2021

Po obědě se sejít na něco dobrého, to je ono! Domácí perník s kávou je to pravé.

Vinobraní

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2021

Ke správnému vinobraní patří i ochutnávka červeného a bílého burčáku. Každý si našel své. Pozvání přijal také starosta naší obce.

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   22. 09. 2021

Příjemné odpoledne jsme prožili s panem domovníkem. Zaměstnal nás různými kvízy a my jsme si lámali hlavu nad všeobecnými znalostmi.

Jóga

Hrádek nad Nisou   20. 09. 2021

Dnešní jóga se zaměřením pro seniory byla opravdu zážitkem. Před týdnem jsme své pocity z jógy vyjádřili barvami do mandaly.

Bramboráky

Rychvald u Ostravy   20. 09. 2021

Výborné, chutné, široký výběr - tak by se dala charakterizovat nabídka bramboráků jedné z restaurací v Beskydech. Na Maralák jezdíme každým rokem a pokaždé si pochutnáme. Na zpáteční cestě se vždy na moment zastavíme u dřevěného kostela sv. Prokopa a sv. Barbory.

Na trhy

Sokoleč u Poděbrad   17. 09. 2021

Farmářské trhy máme rádi, takže toto páteční dopoledne jsme vyrazili podpořit lokální prodejce ovoce a zeleniny.

Grilování

Hlušovice u Olomouce   17. 09. 2021

Příznivé počasí ke grilování je nutné využít. Těšili jsme se na klobásy a taky domácí buchty. Slunečných teplých dnů už moc nebude...

 

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   16. 09. 2021

Placky z kynutého těsta určitě znáte pod názvem langoše. Domácí se sýrem chutnají obzvlášť výborně. Jako vždy to byla dobrota.

Slavíme narozeniny

Kunice (Praha-východ)   16. 09. 2021

Léto už je za námi, ale my využíváme ještě posledních teplých dní k zahradním oslavám. Za doprovodu oblíbené místní kapely jsme oslavili významná jubilea všech narozených v měsíci září a říjnu. Jako vždy jsme si to moc užili a bavili se do pozdního odpoledne.

Miniarboretum

Rychvald u Ostravy   16. 09. 2021

Jestli máte zájem vidět pohromadě různé okrasné dřeviny, rostliny a mnoho dalšího, navštivte Miniarboretum u Holubů va Staříči. Prohlídka nás uchvátila. Na každém kroku byly k vidění také různá kovová zvířata z dílny mistra kováře a několik drátěných bonsaí, které vyrábí sám majitel a zahradník v jedné osobě.

Oslavenci v září

Medlov u Brna   15. 09. 2021

Tento měsíc oslavil kulatiny pan Josef. Ostatní oslavenci se přidali a dnes bylo veselo. Na stolech voněly klobásky, zákusky a další dobroty, víno je samozřejmostí. Přejeme všem hodně zdraví a spokojenosti 

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2021

Dnešní hezké počasí nás vylákalo na tradiční procházku po okolí, zakončenou na místním hřišti s občerstvením. To proto, abychom zvládli cestu domů.

Houbaři

Hrádek nad Nisou   14. 09. 2021

I když nemáme plné koše, přesto jsme nadšení z krásné procházky po lese. Z toho mála budou taky dobroty 

Jóga

Hrádek nad Nisou   13. 09. 2021

Dnešním dnem zahajujeme pravidelné cvičení jógy pro seniory. V následujících týdnech se nám bude věnovat lektorka p. Hanka Rakušanová.

Bingo

Hrádek nad Nisou   13. 09. 2021

V této zábavné hře může být výherců hned několik. Například dnes to jsou: paní Eva a pánové Toník a Pepa. Pro každého byla připravena malá pozornost.

Dřevo

Medlov u Brna   13. 09. 2021

Přivezli nám do areálu dřevo. Vždy si u nás všichni pomáhame a jinak to nebylo ani dnes. Kdo mohl, přidal pomocnou ruku.

Ke koním

Rychvald u Ostravy   13. 09. 2021

V blízkosti areálu máme možnost kochat se pohledem na krásná zvířata - koně. Bertík nás doprovází na každé procházce.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   13. 09. 2021

Vyrazili jsme na velké nákupy. Někteří potřebují boty na podzim, jiní si doplní šatníky. Nevhodnější příležitost zajet do obchodního centra v Kolíně. Je taky rozumné dodržovat pitný režim.

Cvičení na židlích

Luštěnice   13. 09. 2021

Je důležité se pořádně protáhnout. My máme společné cvičení vždy v pondělí. Určitě každý přivítá venkovní cvičení za příznivého počasí.

Výlet do Jičína

Luštěnice   10. 09. 2021

S panem správcem jsme dnes vyjeli do města pohádek. Zastavili jsme se i na trzích a také pro něco dobrého na zub 

Kronika areálu

Hrádek nad Nisou   10. 09. 2021

V každém Senior Parku vedeme kroniku. Chtěli bychom vám představit paní Vlastu Bůtovou, která převzala psaní kroniky areálu v Hrádku nad Nisou. Moc jí za to děkujeme.

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   10. 09. 2021

Každý rok u nás pořádáme tradiční slavnosti. Rozhodně nechybí chutný burčák, škvarková pomazánka, koláče a skvělá muzika. Tentokrát nám přišel zahrát zpěvák Roman Horký ze skupiny KAMELOT se svým kamarádem Martinem Kudličkou. V atriu panovala dobrá naláda. Děkujeme personálu za organizaci, děvčatům za přípravu pohoštění a hudebníkům za produkci!

Pozvání do Medlova

Rychvald u Ostravy   10. 09. 2021

Už po několikáté nás pozvali naši sousedi na slavnosti vína a burčáku. Opět to bylo příjemné setkání, počasí sluníčkové, pohoda, výborné občerstvení a skvělá hudba. Děkujeme a na viděnou u nás v říjnu!

Senioři seniorům

Kunice (Praha-východ)   10. 09. 2021

Pustošení tornáda na Moravě nás velmi zasáhlo. Sledovali jsme situaci a příběhy nešťastných lidí a protože naše srdce jsou opravdu velká, rozhodli jsme se pomoci! V našem areálu jsme založili sbírku pro pomoc domovu důchodců S-centrum Hodonín a finanční dar jsme dnes osobně předali tamnímu panu řediteli Václavu Poláchovi. Setkání to bylo velmi dojemné a silné. Přejeme hodně sil a držíme jim všechny palce ❤️

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   09. 09. 2021

Domácí výrobky jsou nejchutnější: vajíčková pomazánka, švěstkový koláč, ovocný koktejl. A k tomu uzeniny, sýry a káva, čaj. Zkrátka: co hrdlo ráčí!

Cvičení hlavou

Kunice (Praha-východ)   09. 09. 2021

Taky mozkové závity potřebují pravidelné cvičení! Hospodyňky pro nás připravily velmi zajímavý a zábavný kvíz, že se nám div nekouřilo z hlavy. Moc příjemné odpoledne a zajímavé povídání. Děkujeme.

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   08. 09. 2021

Po okolí areálu se procházíme rádi. Dnešní procházka byla zakončena občerstvením na hřišti, kde jsme se posilnili na zpáteční cestu domů.

Výroba bylinkového oleje

Luštěnice   08. 09. 2021

Na naší zahrádce roste mnoho nejrůznějších bylinek. Opravdu by byla škoda je nevyužít. Zdravotní účinky s nadcházejícím chladnějším počasím určitě oceníme.

Nákupy

Medlov u Brna   08. 09. 2021

Na oblíbené nákupy jsme se vydali do Modřic. Tady to máme nejraději, už se všude dobře vyznáme, vybereme potřebné a podle chuti.

Příprava na burčákové slavnosti

Medlov u Brna   07. 09. 2021

Naše děvčata mají plné ruce práce s přípravami na slavnosti, které nás čekají v našem Senior Parku. Všichni se podílejí tak, abychom to měli v pořádku připravené. Pozvali jsme i sousedy z Hlušovic a Rychvaldu. 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   06. 09. 2021

Technika nás zklamala, ale my jsme si poradili. Naše sousedka, paní Věrka, to umí rozjet s harmonikou. Nakonec vše dobře dopadlo a společně jsme si zazpívali!

Oslavenkyně

Hrádek nad Nisou   06. 09. 2021

Dnes jsme slavili narozeniny dvou našich sousedek. A které to jsou? Přece paní Doris a paní Hana. Přejeme pevné zdraví a pohodu do dalších let.

Motýlí dům

Hrádek nad Nisou   03. 09. 2021

Dnešní výlet do Jonsdorfu v německém pohraničí byl skvělý zážitek. Prostě jedna velká nádhera. A sednout si můžou přímo na vás... ☺️ Motýly tam každé ráno vozí až z Anglie!

Okénko

Rychvald u Ostravy   01. 09. 2021

Sezóna melounů pomalu končí. Proto jsme si dnes s chutí vyzvedli v okénku možná letošní poslední melounovou mňamku 

Výletujeme

Medlov u Brna   01. 09. 2021

První zářijový den jsme si zpříjemnili výletem do cukrárny, když už jetakové krásné počasí. Každý si vybral podle chuti: zmrzlinu nebo zákusek s kávičkou.

Život Bohumila Hrabala

Luštěnice   01. 09. 2021

Přečetly jsme si životopis a shlédly zajímavý dokument z jeho mládí. Nejen k tomu slouží příjemné prostředí naší knihovny. 

Cvičení s Petrou

Medlov u Brna   30. 08. 2021

Tentokrát nám předcvičovala paní vedoucí. Vůbec nás nešetřila a dala nám do těla, navíc k tomu ještě přidala hádanky. 

Koncert v Hlušovicích

Medlov u Brna   27. 08. 2021

Na výlet jsme se vydali do areálu Hlušovice, který je již třetí na Moravě. Poslechli jsme si skvělý koncert, vychutnali pohoštění. Děkujeme, bylo u vás fajn! Příští měsíc u nás na viděnou...

Jedeme k sousedům do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   27. 08. 2021

Pozvali nás 'sousedi' z areálu v Hlušovicích u Olomouce. Báječný výlet, na severu Moravy pršelo, ale tady nám slunečné počasí dopřálo poslech živé country hudby v atriu. Chutné pohoštění přispělo k celkově příjemnému odpoledni. Děkujeme za pozvání, v říjnu u nás na viděnou!

Grilování

Luštěnice   27. 08. 2021

Klobásy, žampiony a pivečko. Touto lahodnou kombinací jsme zakončili poslední srpnový týden.

Country v atriu

Hlušovice u Olomouce   27. 08. 2021

Pozvali jsme do našeho areálu sousedy z moravských Senior Parků, z Rychvaldu u Ostravy a Medlova u Brna. Irské a country písničky nám zahrála kapela Blue Exit. Děkujeme za návštěvu a prima odpoledne 

Daniel Hůlka - letní koncert

Kunice (Praha-východ)   26. 08. 2021

Každoroční velkolepá událost v podobě letního koncertu. Tentokrát k nám přijel samotný pan 'Drákula' Daniel Hůlka! Ač bylo počasí spíše podzimní než letní, náladu nám to nepokazilo a celý program jsme si náramně užili.

Koncert u sousedů

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2021

Jak bývá zvykem, v Senior Parku v Kunicích dnes pořádali koncert pro všechny areály. Přijali jsme pozvání a nelitovali. Pan Daniel Hůlka naše očekávání nezklamal.

Pečeme na letní koncert

Kunice (Praha-východ)   25. 08. 2021

Zítra nás čeká každoroční velká událost v podobě letního koncertu. Je třeba na tu slávu vše nachystat a nesmí chybět ani sladké ke kávě! Pustili jsme se do toho s radostí a práce nám šla krásně od ruky.

Plavecký bazén

Medlov u Brna   25. 08. 2021

Opět jsme si zajeli zaplavat do nedaleké obce Blučina. Zdejší krytý bazén nabízí prima relax a každý si rád přijde zaplavat.

Beseda s policistou

Rychvald u Ostravy   25. 08. 2021

Pozvání k nám přijal poručík Bc. Miroslav Kolátek z Policie České republiky, který pracuje na oddělení prevence v Karviné. Jsme rádi za zopakování důležitých životních situací a děkujeme za opravdu zajímavou besedu.

Je libo meloun?

Rychvald u Ostravy   25. 08. 2021

Sezóna některých druhů ovoce a zeleniny pomalu končí. Je meloun ovoce nebo zelenina? My starší a pokročilí víme, že je to druh zeleniny, na chuť to však vůbec nemá vliv 

Decoupage...

Luštěnice   25. 08. 2021

...nebo-li ubrousková technika. To si zkuste, je to opravdu zajímavé. Ozdobily jsme si v našich domácnostech květináče pro radost.

Gratulace a vítání

Hlušovice u Olomouce   25. 08. 2021

Společně jsme dnes popřáli našim oslavencům k narozeninám. Zároveň jsme měli možnost přivítat mezi námi nové sousedy. Jubilantům přejeme pevné zdraví a novým sousedům ať se příjemně bydlí.

Palačinky.

Sokoleč u Poděbrad   23. 08. 2021

Palačinkové odpoledne v našem areálu mělo dnes velký ohlas. Vůně přilákala téměř všechny a opravdu nám moc chutnalo.

Přednáška s lékařkou

Medlov u Brna   20. 08. 2021

Naše pozvání přijala doktorka p. Nezvalová z oddělení ORL. Předvedla a vysvětlila nám, jak bychom se měli správně starat o uši. Kdo měl zájem, toho na místě  taky hned prohlédla. To víte, že jsme neváhali a souhlasili s prohlídkou všichni!

Přednáška hasičů

Hlušovice u Olomouce   20. 08. 2021

Nejen bezpečnost v domácnosti u vaření, ale mnohé další cenné rady jsme si vyslechli při dnešní přednášce od preventistky Hasičského záchranného sboru. Opatrnosti není nikdy dost!

Výlet na Ostravici

Rychvald u Ostravy   19. 08. 2021

Ve vedlejším okrese, v obci Ostravice, je k shlédnutí expozice Ráj dřevěných soch. Najdete tady přes sto různých zvířat, postav i pohádkových. Řezbář pan Luděk vystavoval sochy nejdříve doma, ale pro velký zájem veřejnosti byla vytvořena volně přístupná galerie. Nedaleko je výborná restaurace, kolem které je rovněž několik soch.

Koncert u sousedů

Kunice (Praha-východ)   18. 08. 2021

Dnes jsme si domluvili výlet k našim sousedům do Sokolče u Poděbrad. Tady na nás čekalo vystoupení moderátora, zpěváka a  imitátora v jedné osobě, pana Vladimíra Hrona

Protahujeme se

Hrádek nad Nisou   18. 08. 2021

Původně plánované běhání se nekonalo plně nám vyhovuje pohodové protažení celého těla. Příjemně ten den začíná.

Zábavné odpoledne

Medlov u Brna   18. 08. 2021

Legrace u nás nesmí chybět. Nejlépe to zařídí hra - pantomima. Hádáme například povoláni, věci, zviřata. Zasmáli se opravdu upřímně!

Na koncert do Sokolče

Hrádek nad Nisou   18. 08. 2021

Navštěvujeme se v našich areálech při různých příležitostech. Tentokrát to byl koncert v atriu. Jako hosta jsme všichni přivítali moderátora a baviče Vladimíra Hrona. A zážitek to byl opravdu silný.

Borůvky...

Rychvald u Ostravy   16. 08. 2021

Do poháru nám děvčata připravily jogurt, mírně slazený, do něj zamíchaly borůvky. Bylo to opravdu velmi lahodné 

Cvičíme v atriu

Rychvald u Ostravy   16. 08. 2021

Tentokrát jsme měli cvičení v pondělí, protože ve středu budeme mít společné posezení s oslavenci. To nic nezměnilo na odhodlání si zacvičit!

Cvičení pro radost

Medlov u Brna   16. 08. 2021

S chutí se protáhneme, využíváme k tomu pomůcky, jako například míč. Dáme si ho pod paži a mírně tlačíme směrem k tělu...

Jóga s míčem

Luštěnice   16. 08. 2021

Cvičení s míčem mívá ve výsledku opravdové účinky. Pokud provádíme cvik správně, vždy pocítíme všechny svaly v těle.

Okénko a vdolky

Hrádek nad Nisou   13. 08. 2021

Cukrárna v atriu aneb domácí vdolky paní vedoucí. Tak bychom mohli nazvat dnešní okénko v areálu. Gábinka všem nabídla domácí výrobu...

Farmářské trhy

Luštěnice   13. 08. 2021

Navštívili jsme mladoboleslavské farmářské trhy. Každý si našel to svoje, co potřeboval. Někdo květiny, zeleninu nebo čerstvé uzeniny.

Tvarůžky

Hlušovice u Olomouce   13. 08. 2021

Olomouc - toto město si mnoho lidí spojuje s tvarůžkami, které někomu voní, někomu už méně. Ale na čem se shodneme? Chutnají skvěle!

Na výlet

Sokoleč u Poděbrad   12. 08. 2021

Počasí nám přálo absolvovat krásný výlet. Vydali jsme se do Poděbrad a nezastavit se při zpáteční cestě na zákusek, to by byl hřích...

Sportujeme

Hlušovice u Olomouce   11. 08. 2021

Středeční odpoledne se neslo v duchu sportování. Opět jsme se potkali na několika stanovištích a o zábavu bylo postaráno

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   11. 08. 2021

Procházkou jsme prozkoumali nejbližší okolí našeho areálu. Přímo v areálu i v jeho blízkosti je opravdu velmi příjemně 

Oslavenci

Medlov u Brna   11. 08. 2021

V letním měsící srpnu slavily narozeniny jen ženy. Jubileum měla pani Iva. Děkujeme za pohoštění, přejeme pevné zdraví!

Turnaj

Kunice (Praha-východ)   09. 08. 2021

Turnajové soutěžení v hodu na terč se super vydařilo. A jaký by to byl turnaj, kdyby na vítěze nečekala odměna, samozřejmě sladká.

Gulášovka

Hrádek nad Nisou   05. 08. 2021

Uvařili jsme dnes k obědu naším seniorům domácí gulášovou polévku. Rozdělily se všechny porce a nic nezbylo

Grilování

Rychvald u Ostravy   05. 08. 2021

Zrovna dnes od rána prší, ale to nás ani náhodou neodradí od grilování. Správce griloval špekáčky, papriku a cuketu. Opravdu jsme si pochutnali, po obědě chvíli poseděli a povídali si...

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   04. 08. 2021

Stále se těšíme na překvapení v okénku. Přestože jsme byli včera v cukrárně, dnes jsme si pochutnali zase. Vafle s ovocnou marmeládou a šlehačkou, to jsme nemohli odolat!

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   03. 08. 2021

Programu letního koncertu se bravurně zhostila Luisa Jírová. Teprve 12tiletá slečna opravdu krásně zpívá, má kariéru před sebou.

Atmosféru doplnila skupina Trajekt, se kterou jsme si všichni zazpívali a někteří i zatančili.

Okénko

Sokoleč u Poděbrad   03. 08. 2021

Máte rádi ochutnávky? My jsme měli možnost vyzkoušet koktejl - mojito a to rovnou ve dvou verzích: nealko i s kapkou alkoholu.

Koncert v Hrádku

Luštěnice   03. 08. 2021

Zajeli jsme se pobavit o kus dále, k sousedům do Hrádku nad Nisou. Tam nás pohostili, dali si něco dobrého k snědku a poslechli fajn muziku.

Relaxační jóga

Kunice (Praha-východ)   02. 08. 2021

Jóga není jen o cvičení těla. Je to i způsob, jak se naučit své tělo vnímat, zklidnit smysly a naučit se relaxovat. Masáž hlavy za doprovodu relaxační hudby nás zavedla do velmi příjemného polospánku, po kterém jsme se cítili nabití novou energií. Děkujeme!

Cvičení v areálu

Medlov u Brna   02. 08. 2021

Příjemné počasí vybízelo k venkovnímu cvičení. Protože jsme si už na to zvykli, cvičení máme doplněno slovním fotbálkem.

Grilujeme v atriu

Hrádek nad Nisou   30. 07. 2021

Letní grilování je tady - každý si dal to, na co měl chuť: krkovičku, klobásu nebo buřt. No a ke každé porci byla také grilovaná cuketa

Řízky pod pergolou

Medlov u Brna   30. 07. 2021

Krásné slunečné odpoledne jsme společně strávili pod pergolou v atriu. Řízky s toustem a rajčaty jsme zapili správně vychlazeným hořkým mokem.

Snídaně u rakouských sousedů

Kunice (Praha-východ)   29. 07. 2021

Další díl našeho gastronomického putování nás zavedl do Rakouska. A byla to opravdu jízda! Příprava snídaně přímo před našima očima od nefalšované rakouské hospodyňky Markéty. Skvělý zážitek, nejen ten chuťový

Koncert v atriu

Kunice (Praha-východ)   28. 07. 2021

Jako každé léto, tak i to letošní se nese na křídlech hudby a koncertů v našich areálech. Skvělý zpěvák Tomáš Ringel zahájil tuto krásnou hudební sezónu. U některých hudebních interpretů se říká, že mají zlato v hrdle, nebo dar od Boha. V Tomášově případě platí obojí. Děkujeme za krásný zážitek a už teď se těšíme na další koncerty!

Koncert v Kunicích

Hrádek nad Nisou   28. 07. 2021

Navštěvujeme se mezi sebou v areálech, například když nás sousedi ze Senior Parku Kunice pozvou na koncert.

Mladý interpret Tomáš skvěle zazpíval známé melodie. Šikovný mladý muž...

Cukrárna

Medlov u Brna   28. 07. 2021

Plánovaný výlet za zvířátky nevyšel. Nám to nevadí, protože jsme se vydali na oblíbenou zmrzlinu a zákusek. Občerstvení v teplém počasí bylo opravdu správné řešení.

Přednáška v hale

Hrádek nad Nisou   27. 07. 2021

Přednášku na téma - 'Šmejdi po telefonu a nepodepisuj nic, čemu nerozumíš', nám zajímavým způsobem prezentovaly pracovnice z organizace Bílý kruh bezpečí.

Levandule

Medlov u Brna   27. 07. 2021

Nejprve se nám levandule usušila na sluníčku, dále je potřeba ji ručně rozdrtit a nachystat na podzim. Pilně jsme se všichni zapojili.

Na plovárnu

Sokoleč u Poděbrad   26. 07. 2021

Dnešní teploty stoupaly téměř k 30°C, proto přišla vhod možnost navštívit nedaleké koupání u jezera. Léto je v plném proudu.

Za papouškama

Rychvald u Ostravy   26. 07. 2021

V Dětmarovicích bydlí pan Zděnek, který se už mnoho let věnuje chovu papoušků. Byli jsme úplně uneseni z různobarevných krasavců, kterých chová na 30 druhů. Pastva pro oči, zkrátka nádhera

Veselé cvičení

Medlov u Brna   26. 07. 2021

Cvičení bylo opravdu veselé. Nejdříve jsme se protáhli, na konec jsme se pořádně zasmáli. Za to všechno může slovní kopaná 

K rybníku

Hlušovice u Olomouce   23. 07. 2021

Dnešní pěší výlet za náš Senior Park vedl k nedalekému rybníku. Vyrazili jsme ráno za krásného počasí. Cestou jsme vnímali to ticho, dýchali jsme čerstvý vzduch. Všem procházkou vyhládlo a pak nám chutnal oběd.

Karbaníci

Luštěnice   23. 07. 2021

Chvíli Prší, chvíli kouzla. Každý ukázal, co v mládí uměl a umí dodnes. No a ostatním tak připomněl.

Kersko

Sokoleč u Poděbrad   23. 07. 2021

Film Slavnosti sněženek...spisovatel Bohumil Hrabal...Kersko...a slavná filmová scéna 'Se Šípkovou - se zelím...!' 

Cukrárna v okénku

Medlov u Brna   23. 07. 2021

Sladká tečka na závěr týdne nemůže v žádném případě chybět. Na co jsme se těšili? Na dort a meloun, vše bylo opět fajn.

Grilované makrely

Rychvald u Ostravy   22. 07. 2021

Nedaleko v Sokolovně nám připravil pan Martin výborné makrely na grilu. To jsme si pochutnali. Někteří přímo v restauraci, jiní snědli svou porci doma.

Cvičení s šátky

Sokoleč u Poděbrad   21. 07. 2021

Výborná pomůcka pro zpestření pravidelného cvičení - šátek. Propneme pořádně ruce a zvedáme pomaličku nad hlavu. Poté přemístíme šátek pod koleno a zlehka přizvedneme...

Meruňkové pohlazení

Rychvald u Ostravy   21. 07. 2021

Druhou část meruněk použila hospodyňka Nikol na koláč s drobenkou. Kdo zaváhal a nepřišel, neměl možnost vychutnat tu vůni v okně i výbornou chuť. Někdo dokonce přišel i v oblečení meruňkové barvy!

Přednáška

Hrádek nad Nisou   21. 07. 2021

Místní Hasičský záchranný sbor k nám vyslal preventistku - odbornici, která nám vysvětlila problematiku bezpečné domácnosti. 

Výlet do drůbežárny

Medlov u Brna   21. 07. 2021

V nedalekých Modřicích je důbežárna, to snad ví každý. My jsme se tam vypravili zjistit, co dobrého prodávají a taky jsme si samozřejmě něco koupili. 

Vaříme džem

Rychvald u Ostravy   20. 07. 2021

Od naší koordinátorky z Medlova u Brna jsme dostali zásilku meruněk. Jednu část jsme využili na na výrobu džemu. Hospodyňka ovoce omyla, nakrájela, povařila, zavařila 

Do cukrárny

Luštěnice   20. 07. 2021

Zastavili jsme se na skvělé zmrzlině v Nymburce. Velmi chutných druhů bylo na výběr opravdu mnoho.

Protažení

Medlov u Brna   19. 07. 2021

Skončil víkend a máme tady zase naše oblíbené cvičení. Nejdříve se protáhneme a pak přijdou na řadu balóny.

Zámek Loučeň

Kunice (Praha-východ)   16. 07. 2021

Počasí vybízející k návštěvě zámku. Zámek Loučeň ležící nedaleko Mladé Boleslavi je krásnou historickou památkou Středočeského kraje a vyniká nespočtem živých bludišť umístěných po rozlehlém parku. Můžeme vřele doporučit.

Výstava LILIÍ

Medlov u Brna   16. 07. 2021

V nedalekém klášteře v Rajhradu se konala výstava vskutku královské květiny - LILIE. To jsme si nemohli nechat ujít. Vůně nás provázela ještě cestou domů.

Cukrárna

Rychvald u Ostravy   16. 07. 2021

Posezení v cukrárně je určitě bezva tečka za týdnem s teplým počasím. Osvěžení a povídání se sousedy bylo příjemné pro všechny, kteří jsme do cukrárny vyrazili.

Červený rybíz na koláč

Medlov u Brna   15. 07. 2021

Proč jsme tak krásně opálení? Protože jsme téměř pořád venku na sluníčku! Příjemné spojíme s užitečným a nakonec si odpoledne u kafíčka s chutí dáme rybízový koláč. 

Levandulové tvoření

Hlušovice u Olomouce   15. 07. 2021

Takovou voňavou nádheru jsme vytvářeli z levandule díky naší Milušce. Pro zajímavost - levandule má protizánětlivé, antiseptické a repelentní ůčinky. Někdo jí take nazývá Dulenka. Příště možná zkusíme Levandulovou zmrzlinu, prý je velmi lahodná.

Sklízíme česnek

Medlov u Brna   15. 07. 2021

Dnes vůně česneková, zítra vůně z lilií. Práce s česnekem nám pěkně pomáhá procvičovat jemnou motoriku a to se počítá. Česnek samozřejmě z naší zahrádky.

Hadí návštěva

Luštěnice   14. 07. 2021

Naše paní vedoucí Terezka chová neobvyklého domácího mazlíčka - hroznýše královského a jmenuje se Salazar. Dozvěděli jsme se něco o jeho chovu a odvážnější si mohli Salazara také pohladit.

Simulace pádu v bytě

Sokoleč u Poděbrad   14. 07. 2021

Nejdříve pořádné protažení a jdeme na simulaci pádu. Připomněli jsme si, jak je důležité mít stále telefon u sebe, naučili jsme se opatrně zvednout s pomocí opory a připomněli si také, jak důležité je v takové situaci zachovat klid.

Výlet lodí

Hlušovice u Olomouce   14. 07. 2021

Vzduch a příroda pročištěná po vydatném dešti, ideální den na výlet. Tentokrát výlet lodí po řece Moravě. Náramně jsme si plavbu užili a spokojení se vraceli domů.

Červencové oslavenkyně

Medlov u Brna   14. 07. 2021

V červenci oslavily narozeniny pouze samé dámy. Upřímně tedy přejeme paní Pavlínce, paní Dášence a paní Leopoldině hlavně pevné zdraví a spokojenost do dalších let.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   12. 07. 2021

Kdo si počká, ten se dočká. Tak bychom mohli nazvat společnou snídani v pondělí ráno. Pomazánka, klobásky, voňavé pečivo a káva nebo čaj podle chuti.

Cukrárna U Toníka

Hrádek nad Nisou   12. 07. 2021

Měli jsme chuť na něco dobrého a tak jsme vyrazili do vyhlášené cukrárny. Někdo kafíčko a zákusek, někdo zmrzlinu se šlehačkou. Umíme si své dny osladit.

Cvičím, cvičíš, cvičíme

Medlov u Brna   12. 07. 2021

Máme tu pravidelné cvičení po víkendu. Nejdříve pořádné protažení, nesmíme zapomenout na žádný sval v těle! A protože nás čeká opět pestrý týden, rozpohybování se nám bude hodit.

Společná snídaně

Medlov u Brna   09. 07. 2021

Dnešní počasí nám sice nepřálo posnídat venku, tak jsme posnídali na naší hale u krbu. Podával se obložený talíř a nechyběla ani sladká tečka v podobě čerstvých palačinek. Dobrou chuť!

Přejeme k narozeninám

Rychvald u Ostravy   09. 07. 2021

Dnes slaví své životní jubileum pan Václav, který u nás spokojeně bydlí bezmála 6 let. Do dalších let přejeme především pohodu a radost z vnuka. Připíjíme na zdraví! 

Posezení na terase

Rychvald u Ostravy   09. 07. 2021

V letním období se nabízí k posezení příjemné prostření teras a zahrádek restaurací. Dnes jsme si na jednu takovou zajeli po obědě a společně jsme si popovídali.

Letní recitál Valérie Zawadské

Luštěnice   08. 07. 2021

Skvělá letní akce s ostatními Senior Parky.Párty stany zajišťovaly ochranu před sluncem i deštěm, děkujeme za zapůjčení od dobrovolných hasičů z Chotětova. Točené pivo, klobásy na grilu a bodrý humor vynikající paní Zawadské. 

Cukrárna

Medlov u Brna   07. 07. 2021

Po dnešním obědě jsme si zajeli na dobrou kávu a zákusek do nedalekých Pohořelic. V místní cukrárně mají velký výběr a velmi příjemné venkovní posezení.

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   07. 07. 2021

Tyto nádherné mandaly vybarvuje paní Slávinka. Věnuje se této zálibě asi jeden a půl roku a tvrdí , že je to pro ní úžasný relax. Má vymalované již 3 velké knihy mandal, kterými jí zásobují vnoučata

Osvěžení v okénku

Sokoleč u Poděbrad   02. 07. 2021

Že se člověk nemůže osvěžit kávou? Věřte tomu, že ano. Mnoho lidí se takto osvěží zrovna v teplejších dnech. U nás jsme si ledovou kávu vychutnali v příjemném prostředí společenské haly.

Hra bingo

Medlov u Brna   02. 07. 2021

Zábava u nás nesmí chybět. Oblíbenou hrou Bingo jsme se náramně zabavili. Vítězové byli samozřejmě odměněni 

Nácvik pádu aneb co dál?

Hrádek nad Nisou   01. 07. 2021

Pády jsou nebezpečné v každém věku. V našem případě jsme si vyzkoušeli, jak bychom si měli poradit, když upadneme. Například s použitím židle se můžeme postavit i sami, jen je třeba vědět, jak na to.

Domácí mazlíček

Hrádek nad Nisou   30. 06. 2021

Naše sousedka, paní Jana, má agamu už 6 let. Je to sameček a když ho dostala, měřil 15 cm. Teď už porostl, pozná ji po hlase a reaguje na její pohyby. Je klidný, můžeme ho všichni pohladit.

Občerstvení

Rychvald u Ostravy   30. 06. 2021

Poslední den měsíce června jsme si domluvili občerstvení v nedaleké restauraci. Někteří jsme si nechali dovézt pizzu až do areálu!

Židlochovický park

Medlov u Brna   30. 06. 2021

Vypravili jsme se na procházku do Židlochovic, v parku tam můžete pozorovat muflony.

Procházka byla moc prima a na závěr jsme se zastavili na příjemné osvěžení - na zmrzlinu.

Výprodej textilu

Kunice (Praha-východ)   29. 06. 2021

Po delší době nás znovu navštívila paní Žáková se svým zbožím. Hala se rázem proměnila v obchod a my byli rádi, že si můžeme v pohodlí a v místě areálu nakoupit krásné kousky do našeho šatníku.

Hudební pohlazení

Rychvald u Ostravy   29. 06. 2021

Tóny harfy se rozezněly dnes dopoledne naší halou. Harfistka paní Katarína Ševčíková nám zahrála několik melodií různého žánru. Taky jsme se dozvěděli zajímavosti o tomto zvláštním hudebním nástroji. Děkujeme!

Návštěva dětí z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   28. 06. 2021

Školní rok pomalu končí a dětem začínají prázdniny. Nezapomněly se na nás přijít ještě podívat, zazpívat nám veselé písničky a potěšit obrázky, které pro nás namalovaly. Za odměnu dostaly perníčky od naší Alenky Novotné, což jim udělalo obrovskou radost. A tak to má být

Koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   28. 06. 2021

Harfa je ojedinělý strunný nástroj. My jsme měli dnes to štěstí a mohli jsme si hru na harfu poslechnout. Děkujeme půvabné harfistce Kataríně za nevšední zážitek ☺️

Ranní rozcvička

Hrádek nad Nisou   28. 06. 2021

Pravidelné ranní cvičení na začátku týdne by nemělo chybět. Samozřejmě, že cvičíme častěji, pro své potěšení a radost z pohybu, každý sám doma.

Hrajeme si

Sokoleč u Poděbrad   28. 06. 2021

Oblíbená hra Bingo je dnes na řadě. Většinou hrajeme pod pergolou, ale dnes bylo opravdu horko. Rádi jsme se zchladili v hale.

Snídaně

Luštěnice   25. 06. 2021

Posnídali jsme ve francouzském stylu. Sýry, domácí marmeláda a plno dalších dobrot.

Procházka ke koním

Rychvald u Ostravy   25. 06. 2021

Počasí stvořené k procházce s našimi pejsky. Vedle areálu najdeme výběh pro koně. Projít se, obdivovat zvířata i přírodu, to je zkrátka prima.

Jedeme pro kyselku

Hlušovice u Olomouce   25. 06. 2021

Dnešní výlet směřoval k vyhledávanému prameni. Určitě mnozí znáte Těšíkovskou kyselku. Nezapomněli jsme ani na sousedy a železitou vodu jsme jim natočili do lahví. Vyzkouší ji doma.

Šipkový turnaj

Medlov u Brna   25. 06. 2021

Páteční odpoledne jsme prožili společně se zábavnou hrou. Stačí k tomu terč a šipky. O zábavu máte hned postaráno! Vyhráli ti nejlepší.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   24. 06. 2021

Konečně zase slavíme všichni společně! Nádherný den plný hudby, zpěvu, dobrého jídla a hlavně smíchu. Moc jsme si to užili a oslavencům přejeme vše nejlepší

Výlet do Rybího domu

Rychvald u Ostravy   24. 06. 2021

Temto dům najdete v blízkosti Českého Těšína, v obci Chotěbuz. Nabídka jídel je vskutku bohatá: candát, pstruh, ale taky třeba sumec a další rybí speciality. Kdo má zájem, může si prohlédnout akvária nebo dokonce i nějakou rybku koupit domů.

Oběd v pizzerii

Kunice (Praha-východ)   23. 06. 2021

Restaurace jsou už v plném provozu a proto jsme jednu z nich vyrazili podpořit na výborný oběd! Moc jsme si pochutnali, je skvělé znovu jezdit společně na takové příjemné výlety.

Na pivo do Dětenic

Luštěnice   23. 06. 2021

S naším panem správcem jsme vyrazili do pivovaru a středověké krčmy. Všem se prohlídka líbila a pivo moc chutnalo! 

Slavíme narozeniny

Hlušovice u Olomouce   23. 06. 2021

Stejně jako v jiných areálech, také u nás blahopřejeme oslavencům a slavíme s nimi. Tento měsíc jsou čtyři: dvě sousedky Lidušky, paní Zdeňka a pan Mikuláš. Na zdraví! 

Do přírody

Sokoleč u Poděbrad   23. 06. 2021

Včerejší procházka lesoparkem byla vskutku příjemná. Chvíli pod stromy, chvíli za stromem.

Na závěr jsme počítali s občerstvením. Zastavili jsme se v hospodě u hřiště

Přednáška s lékařem

Rychvald u Ostravy   22. 06. 2021

V každém věku můžete mít různé problémy. Pan doktor Jakabovič z ambulance ORL, která léčí oblast ušní, nosní a krční, nám vysvětlil, čemu se máme vyvarovat a kdy je opravdu vhodné navštívit lékaře, specialistu.

Naše úroda

Medlov u Brna   22. 06. 2021

Tolik třešní se nám letos urodilo! Pan Josef pomáhal sklidit a hospodyňka Klárka rozdělila do sáčků, aby se na každého dostalo

Nákupy

Hrádek nad Nisou   22. 06. 2021

Nejdříve jsme nakupovali, samozřejmě potřebné věci. Pak jsme si na moment sedli do cukrárny a pochutnali si na zákusku s kávou.

Do zahradnictví

Luštěnice   18. 06. 2021

Vyrazili jsme očíhnout nové květiny v oblíbeném zahradnictví. A s prázdnou jsme domů rozhodně neodjeli!

Grilování se sousedy

Medlov u Brna   18. 06. 2021

Pozvali jsme rodinné příslušníky i sousedy z okolí areálu na grilováni. K pohodě nám k tomu zahrála skupina od paní Martiny. Přestože venku bylo teplo, společně jsme prožili krásné odpoledne. Děkujeme!

Cvičení s míčem

Rychvald u Ostravy   17. 06. 2021

Cvičební náčiní je třeba různě měnit. Pro dnešní cvičení jsme zvolili míče, mírně vyfouklé, aby se nám lépe držely a cvičení splnilo účel.

Staročeská snídaně

Kunice (Praha-východ)   17. 06. 2021

Máme tady opět naše gastronomické putování. Tentokrát jsme se nepřesunuli do jiné země, ale putovali jsme v čase! Jak se snídalo v době našich babiček a předků? Vše z domácích surovin, které byly k dispozici na statcích či farmách. Domácí škvarkové placky, škvarková pomazánka, vánočka, voňavý chléb a nesměla chybět ani melta. Nádherné ráno!

Krása květin

Hlušovice u Olomouce   16. 06. 2021

V dopolednich hodinách jsme dnes navštívili nedalekou Olomouc. Florcenter nabízí k prohlídce i prodeji velké množství nejrůznějších rostlin, květin a keřů.

Prevence

Sokoleč u Poděbrad   16. 06. 2021

Besedu se zaměřením na požární bezpečnost jsme si vyslechli od pana Jiroutka. Je to vedoucí prevence OSH Nymburk.

Výlet do Brna

Medlov u Brna   16. 06. 2021

Dnešní den jsme se vydali o Brna na nákupy. Máme potřebu doplnit letní oblečení a nakonec jsme si koupili i něco dobrého. 

Přednáška

Sokoleč u Poděbrad   15. 06. 2021

Zajímavé a poučné povídání jsme si vyslechli na besedě s paní Vlkovou, která přijela z oční optiky v Poděbradech. Děkujeme za vysvětlení, jak správně pečovat o oči a jak je chránit  

Besedujeme o migraci

Rychvald u Ostravy   15. 06. 2021

Z ostravské pobobočky organizace Pro pomoc uprchlíkům mezi nás zavítala paní Barbora s kolegyní Elvírou. Živou diskuzí jsme se seznámili s touto ožehavou tematikou. 

Za sladkým

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2021

Dnešním výletem  jsme si splnili sen o cukrárně. Na výběr toho bylo hodně. Rozhodovali jsme se, jestli si dáme zákusek, zmrzlinový pohár nebo obložený chlebíček.

Okurky a rajčata z farmy

Rychvald u Ostravy   14. 06. 2021

Vedle Rychvaldu, v obci Dolní Lutyně, pěstují na zdejší farmě rajčata a okurky. Určitě nám dáte za pravdu, že takto vypěstovaná zelenina skvěle chutná. A je to tak!

Dětský koutek

Kunice (Praha-východ)   11. 06. 2021

Aby se u nás i ti nejmenší rodinní příslušníci cítili jako doma, zařídili jsme jim v hale krásný dětský koutek. Mají zde možnost pestrého vyžití a návštěva se stává ihned veselejší.

Oslavenci

Medlov u Brna   11. 06. 2021

Dnešní den jsme slavili s jubilanty. Všem přejeme vše nejlepší, především pevné zdraví. Bylo fajn, že jsme konečně mohli grilovat. K masu si každý dopřál pivo nebo víno...

Zakládáme zahrádku

Kunice (Praha-východ)   10. 06. 2021

Domácí ředkvičky, kopr, pažitka, dýně. To vše nám poroste pro naši radost a pochutnání. Ještě přibude záhon na rajská jablíčka. Práce na záhonu je skvělý relax!

'Pečeme' nepečený dort

Luštěnice   10. 06. 2021

Zákusek ke kávě jsme vytvořily svépomocí. Každá z nás přiložila ruku k dílu a jaký byl výsledek? Vynikající kokosový cheesecake - čískejk!

U jezera

Sokoleč u Poděbrad   09. 06. 2021

Báječně prožité bylo dnešní odpoledne u jezera. Opékali jsme buřty, k tomu si dopřáli pivo. Vše doplnilo pěkné počasí a dobrá nálada.

Zámecký park Průhonice

Kunice (Praha-východ)   09. 06. 2021

Květiny všech barev a druhů, až oči přecházely. A ta vůně! Krásný výlet za příjemného počasí. Nemáme to daleko a určitě zámek stojí za návštěvu. Moc všem doporučujeme.

Exkurze v lékárně

Medlov u Brna   09. 06. 2021

Vydali jsme se do Brna na výlet, na přednášku do lékárny. Tady nám ukázali, jak vše funguje, jak se správně měři například hladina cukru a tlak. Moc děkujeme celému kolektivu a panu Slávikovi za srdečné přijetí 

Přednáška

Hrádek nad Nisou   08. 06. 2021

Přednáška o bezpečnosti všeobecně byla zajímavá. Následná ukázka různých zbraní upoutala nejen přítomné muže. Všichni jsme poslouchali se zaujetím.

Třídíme odpad

Kunice (Praha-východ)   08. 06. 2021

Jak správně třídit odpad? - To jsme se dozvěděli na velmi zajímavé přednášce od paní Ing. Javůrkové z Marius Pedersen. Díky ní už víme jak na to a hlavně můžeme ušetřit naše finance!

Na zahrádce

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2021

Bylo třeba na zahrádce okopat záhony a zalít dýně, aby dobře rostly. Naše seniorky se o zahrádku starají pravidelně. Máme pak společnou radost z úrody 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   07. 06. 2021

Dnes jsme si dali do těla! Nejdříve dechové cvičení, poté protažení úplně všech svalů a nakonec příjemná relaxace. Máme jógu opravdu rádi, cítíme se skvěle a tak to má být.

Bingo

Rychvald u Ostravy   07. 06. 2021

Pod pergolou je příjemně, hra BINGO nás baví, i když má jen jednoho výherce. Tím dnešním byl pan Zdeněk.

Cvičení

Medlov u Brna   07. 06. 2021

Pondělni protahováni nás vždy povzbudí a nabudí. Tak tedy: balónky do ruky a jdeme na to!

Výlet do údolí

Hrádek nad Nisou   04. 06. 2021

A ne do ledajakého údolí. Západně od města Liberce leží vesnice s názvem Kryštofovo Údolí. Říká se, že zde mají kromě Muzea betlémů, i nejromantičtější železniční viadukt u nás.

Trénujeme

Hlušovice u Olomouce   04. 06. 2021

Příští týden nás čeká sportovní odpoledne. Rozhodli jsme se proto dnes odpoledne trénovat, abychom v disciplínách uspěli.

Do cukrárny

Rychvald u Ostravy   04. 06. 2021

Velmi chutné zákusky, různé druhy zmrzliny a další dobroty najdete v nabídce každé cukrárny. Ve městě Orlová to byla dnes pánská jízda 

Příprava utopenců

Medlov u Brna   04. 06. 2021

Utopence pan Josef připravuje podle rodinného receptu. Jakmile se řádně proleží v nálevu, určitě budeme mít nějakou akci, kde si na nich pochutnáme!

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   04. 06. 2021

Sešli jsme se u kávy a zmrzliny. Pro rozptýlení jsme luštili oblíbený kvíz, tentokrát na téma české filmy. Jsme se sebou spokojeni, protože si ještě hodně pamatujeme.

Vaječina nebo smaženice?

Rychvald u Ostravy   03. 06. 2021

V našem regionu asi to první - vaječina. Na kostky pokrájená slanina, správce ji na velké pánvi orestoval, zamíchal vajíčka a hospodyňka naložila na talíř, posypala pažitkou. Mňam!

Výlet na splav

Medlov u Brna   02. 06. 2021

Využili jsme krásné počasí k cestování. S radostí jsme vyrazili na výlet ke splavu do nedalekých Cvrčovic. Na závěr výletu jsme se osvěžili zmrzlinou.

Cvičení venku

Medlov u Brna   01. 06. 2021

Naše oblíbené cvičenéí opět s hudbou. Tentokrát bylo spojené s nácvikem zvedání, když nedopatřením upadneme.

Venkovní hra

Kunice (Praha-východ)   31. 05. 2021

Dnešní procházku jsme si zpestřili zábavnou hrou, kterou pro nás venku připravil personál. Hledáme sedm otázek v okolí areálu. Pěkně jsme se prošli a skvěle pobavili, některé byly velmi vtipné. Děkujeme...

Dílnička

Hrádek nad Nisou   31. 05. 2021

Děti budou mít sportovní odpoledne. Jako ceny za výsledky si naše paní vedoucí vymyslela soví polštářky

Tak jsme se s nadšením dali do šití!

Grilujeme

Luštěnice   31. 05. 2021

Letošní první grilování je tady! Celým areálem se nese vůně masa, pivo k tomu je samozřejmostí. Atmosféru pohody doplňuje i počasí, které se dnes opravdu vydařilo.

Procházka

Rychvald u Ostravy   31. 05. 2021

Procházka může mít různý cíl. Například můžete jen tak vyrazit do přírody nebo taky do města pro pečivo. 

Květnoví oslavenci

Hlušovice u Olomouce   28. 05. 2021

Společně jsme popřáli našim sousedům pevné zdraví a pohodu. Také jsme s radostí předali každému z nich dárek. Děkujeme za pohoštění a příjemné odpoledne.

Páteční výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   28. 05. 2021

Paní Eva je od nového roku naší sousedkou. Její dcera napekla a připravila dobroty, aby nová bydlící pohostila všechny kamarády a přátele, které si u nás našla. Zároveň všem poděkovala za vstřícné přijetí. Děkujeme a vítejte mezi námi!

Farmářské trhy

Luštěnice   28. 05. 2021

Konečne můžeme vyrazit na výlet. Rozhodli jsme se navštívit skvělé trhy v Mladé Boleslavi. Najdete je v centru města.

Grilování

Medlov u Brna   28. 05. 2021

S našimi květnovými oslavenci jsme rádi poseděli při vínečku a dobrém buřtíku. Blahopřejeme!

Cvičíme pod pergolou

Rychvald u Ostravy   27. 05. 2021

Nenechte se mýlit, opravdu nás hlava nebolí! 

Protahování pod pergolou proběhlo dnes dopoledne. Kromě příjemného pocitu jsme rádi za pohyb na čerstvém vzduchu.

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   27. 05. 2021

Tak jsme se konečně dočkali příjemného počasí. Na grilu se připravuje krkovička, klobásy. No a k masu patří sklenice piva!

Jedeme na výlet

Hrádek nad Nisou   26. 05. 2021

Krásná místa jsou všude v naší republice. Například v našem kraji je to zámek Lemberk. Nedaleko od něj se nachází i Zdislavina studánka.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   26. 05. 2021

Pro vafle je typické mřížkování. Chutnají samotné, ale když jsou dochucené marmeládou, šlehačkou, ovocem a posypané kakaem, tak neodoláte!

V zahradnictví

Medlov u Brna   26. 05. 2021

Je potřeba si dokoupit nějaké kytky do truhlíků. Proto jsme dnes vyrazili do zahradnictví v nedalekých Židlochovicích. Vždy si něco vybereme. 

Sportovní den

Medlov u Brna   26. 05. 2021

Jsme soutěživí a umíme si poradit s různými disciplínami. Nejzábavnější ovšem byly šipky  1místo vyhrála paní Klementinka.

Hrajeme kuželky

Hlušovice u Olomouce   26. 05. 2021

Určitě znáte ruské kuželky. Tak přesně ty jsme ve středu hráli poprvé v našem atriu. Nejdříve je vyzkoušíme a někdy příště uspořádáme turnaj.

Sportovní odpoledne

Hrádek nad Nisou   25. 05. 2021

Disciplín bylo hned několik a vůbec nebyly jednoduché. Hod na terč, lovení ryb, házení kruhů. A která disciplína nás potrápila nejvíce? Možná to bylo přenášení pingpongového míčku na lžíci.

Začínáme výletit

Kunice (Praha-východ)   25. 05. 2021

Po delší pauze si začínáme znovu užívat společné cestování. Dnes bylo naším cílem centrum levného nákupu v nedalekých Mnichovicích. Je třeba doplnit zásoby i do našich šatníků!

Cvičení

Medlov u Brna   24. 05. 2021

Poslední týden nám počasí zrovna moc nepřeje. Ale přesto, za dodržení všech hygienických pravidel, jsme se sešli ve společenské hale.

Stavění máje

Hlušovice u Olomouce   24. 05. 2021

Přestože bývá termín stavění májky na přelomu měsíce dubna a května, nebrání nám nic v tom, abychom ji postavili až dnes. Budeme ji v noci strážit, což je taky jedna z tradic 

Dotyková terapie

Kunice (Praha-východ)   21. 05. 2021

Dnes jsme byli poctěni opravdu vzácnou návštěvou. Přijel za námi asistenční kůň s paní Veronikou Volgemutovou a byl to pro všechny nevídaný zážitek, na který budeme dlouho s láskou vzpomínat! Děkujeme.

Grilování

Medlov u Brna   21. 05. 2021

Velké poděkování patří panu Křivánkovi, který k nám přijel do areálu a připravil si pro nás grilování. Podávalo se naložené maso. Chutnalo a ještě jednou moc děkujeme!

Přednáška

Hrádek nad Nisou   21. 05. 2021

Vyslechli jsme si přednášku paní doktorky MUDr. Stachové. Je to odbornice na foniatrii. Dozvěděli jsme se zajímavosti a rady vhodné nejen pro naši věkovou kategorii - zaměřené na sluch a použití naslouchadla.

Na zahrádce...

Sokoleč u Poděbrad   20. 05. 2021

Sázíme dýně různých odrůd, okrasné nebo hokkaido. Budoucí úroda nám vyzdobí areál, ale nejen to. Někteří šikovní kuchaři pak uvaří polévku, třeba pan Bělunek.

Malujeme

Luštěnice   20. 05. 2021

Počasí nám moc nepřálo, proto jsme se my holky ukryly do haly. Omalovánky nás v rámci terapie velmi bavily!

Okénko

Rychvald u Ostravy   19. 05. 2021

Tentokrát nám hospodyňka připravila puding. Někteří měli vanilkovokávový a jiní vanilkovojahodový. Ale všichni měli vanilkový s ovocem.

Májové oslavenkyně

Rychvald u Ostravy   18. 05. 2021

V sobotu měla krásné životní jubileum paní Eva a dnes jsme byli blahopřát paní Janě. Oběma jsme předali dárkový koš a krásnou kytici

Přejeme pevné zdraví a pohodu!

Hledání písmen

Medlov u Brna   18. 05. 2021

Tato procházka byla zaměřená na hledání písmen do tajenky. Podařilo se nám to během chvilky a tajenka je vyluštěna.

Procházka

Rychvald u Ostravy   17. 05. 2021

Proměnlivé počasí je stále. Jakmile vysvitne sluníčko, vydáme se na procházku po okolí i s našimi čtyřnohými kamarády.

 

Na nákupy!

Sokoleč u Poděbrad   14. 05. 2021

Konečně jsme se dočkali! Po opravdu dlouhé době je tady náš oblíbený výlet za nákupy. Věřte, že jsme se moc těšili.

Harmonika pod pergolou

Rychvald u Ostravy   12. 05. 2021

Pan Eda nás navštěvoval pravidelně, jen kvůli opatření mezi námi dlouho nebyl. Dnes jsme si ho s radostí poslechli a společně s ním zazpívali známé písníčky. Zkrátka paráda, hudbu má snad každý rád!

Sportovní odpoledne

Hlušovice u Olomouce   12. 05. 2021

Sportovní zápolení v několika disciplínách nám připravil personál: hod na terč, střelba lukem, hod na plechovky a poslední disciplínou byl hod čáru. No a na celé čáře vyhrála paní Věruška!

Hra bingo

Medlov u Brna   12. 05. 2021

Venku jsme si zahráli velmi oblíbenou hru bingo. Tentokrát hlavní výhra padla na paní Vlastičku. Ostatní byli odměněni čokoládovou mincí.

Orchestr

Luštěnice   11. 05. 2021

Odpoledne jsme si poslechli trochu hudby v podání malého podnikového orchestru Škoda Mladá Boleslav. Všichni jsme se velmi bavili! 

Den matek

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2021

Každou ženu potěší kytička. Dnes jsme kytkou udělali radost ženám - matkám, protože vždy druhou květnovou neděli si připomínáme Den matek.

Narozeniny

Hrádek nad Nisou   10. 05. 2021

Dnes jsme blahopřáli naší sousedce, paní Alence. Přejeme pevné zdraví a pohodu, ať máte stálý úsměv na tváři! 

Sportovní dopoledne

Rychvald u Ostravy   10. 05. 2021

Čekaly na nás celkem tři házecí disciplíny: na terč, na bodově označené kolíky a na přesnou vzdálenost. Snažili jsme se dosáhnout co nejlepších výsledků.

Na 3. místě skončila paní Marie, na 2. místě paní Věrka a vyhrál pan Přemek. Vlastně vyhráli všichni, kteří se účastnili...

Hod na terč

Kunice (Praha-východ)   10. 05. 2021

Díky teplému počasí byla odměna pro vítěze v podobě zmrzlinového poháru jasnou volbou. Moc jsme si to užili! Zkrátka - zábavné soutěžní odpoledne s přáteli.

Palačinky

Medlov u Brna   07. 05. 2021

Všichni máme rádi sladké dezerty a palačinky patří mezi nejoblíbenější. Se šlehačkou a čokoládovou polevou.

Okénko v pátek

Hlušovice u Olomouce   07. 05. 2021

Na co jsme se dnes těšili? Hospodyňka připravila buřty na pivu, což je prý dost starý, ale mezi chalupáři oblíbený recept. Buřta si s chutí dopřál káždý, kdo k okénku přišel.

Truhlíky do oken

Medlov u Brna   05. 05. 2021

Muškáty nám přes zimu krásně vyrostly. Tak je přesazujeme, aby nám zkrášlily naše okna.

V létě se přijedte podívat, jak nám kvetou 

Mozkocvičírna

Kunice (Praha-východ)   05. 05. 2021

Chladné počasí nás zahnalo do tepla našich bytů. Ač jsme měli v původním plánu venkovní tvoření, byli jsme rádi za náhradní variantu v podání kvízů u kávy.

Fotbal a buřty

Hrádek nad Nisou   30. 04. 2021

Že to nejde dohromady? Rozhodně ano! Nejdříve fotbal, kde byl hlavním hrdinou pan Antonín v 92 letech   následovalo opékání buřtů a pěkný den byl za námi...

Špekáčky na čarodějky

Medlov u Brna   30. 04. 2021

Také u nás v areálu se grilovalo a co jiného na konec dubna, čarodějnice, než špekáčky. Grilování doplnil hudbou pan Josef. Den jsme si všichni užili a všechno snědli.

Velká fotbalová soutěž

Kunice (Praha-východ)   28. 04. 2021

Fotbal v seniorském věku? V Kunicích určitě ano! Krásné sportovní odpoledne, které jsme si náramně užili a neskutečně nás to bavilo. Zábava, smích a pohyb jsou naší nezbytnou součástí! ⚽️

Sklízíme dřevo

Hrádek nad Nisou   28. 04. 2021

Paní Šelemberková a Bucháčková nám pomáhaly poskládat dřevo na zimu. Zkrátka: když chci pomoct - pomůžu. Každá výpomoc se mezi námi cení.

Hledání čarodějnice

Medlov u Brna   28. 04. 2021

Den jsme zahájili procházkou spojenou s hledáním čarodějnice. Ta přiletěla a dobře se schovala uvnitř areálu. Někteří z nás ji našli, také odměnu si vyzvedli.
Zase za rok přiletí 

Narozeninové okénko

Kunice (Praha-východ)   27. 04. 2021

Naše sousedka Helenka slaví významné životní jubileum a jejím velkým přáním bylo ho oslavit společně s námi. Ač s hygienickými opatřeními se nám to náramně povedlo. Přijel jí zahrát a zazpívat její dávný kamarád a potěšil nás společně. Děkujeme za krásné odpoledne a přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví!

Palačinkování

Kunice (Praha-východ)   22. 04. 2021

Kdo by neměl rád tento sladký dezert? V každé věkové kategorii patří palačinky k nejoblíbenějším. Hospodyňka Markéta nám je připravila s výbornou malinovou marmeládou, banánem a jahodami. To jsme si pochutnali! 

Klavírní vystoupení

Kunice (Praha-východ)   21. 04. 2021

Přímo v naší obci bydlí doslova hudební poklad! Pan Martin Horner nám přijel zahrát na klávesy a my se hodinu unášeli na nádherných melodiích. Bylo to pohlazení po duši, které jsme si nesmírně užili...v bezpečné vzdálenosti.

Harmonika

Medlov u Brna   21. 04. 2021

Paní Martina to umí. Přijela nás potěšit a zahrát oblíbené lidové písně. I počasí našemu setkání přálo. Děkujeme!

Dubnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   20. 04. 2021

Oslavenci v tomto měsíci jsou celkem tři - dvě ženy a jeden muž: paní Jana a paní Eva, s nimi pan Antonín. Přejeme všem mnoho spokojenosti a hlavně zdraví.

Zmrzlina

Medlov u Brna   20. 04. 2021

Zahájili jsme už téměř teplou sezónu. A čím jiným, než tím, co máme všichni rádi - zmrzlinou!

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 04. 2021

Díky počasí se výdejní okénko posunulo na dnešní den. Bylo již o něco lépe a paní vedoucí nám upekla piškot s citronovým krémem, ozdobený ovocem.

Cvičení v atriu

Medlov u Brna   19. 04. 2021

Na moment vysvitlo slunce. Proto jsme hned začali pravidelné cvičení, protože pohyb nás baví. Závěrem cvičení jsme si zahráli na chvíli i slovní fotbálek.

Procházka

Rychvald u Ostravy   19. 04. 2021

Vskutku aprílové počasí. Celý den chladno, pod mrakem. Naštěstí, když jsme se vydali na procházku, slunce na moment vykouklo.

Procvičování na víkend

Kunice (Praha-východ)   16. 04. 2021

Venku je taková zima, že by ani psa nevyhnal, jak se říká...jsme schovaní v teple domova a aby nám to lépe utíkalo, dostali jsme doplňovačku a přesmyčky. I naši mysl je potřeba udržovat v kondici.

Házíme na terč

Hlušovice u Olomouce   16. 04. 2021

Soutěž v hodu na terč z jakékoli polohy  skončila v následujícím pořadí: 1. místo paní Danuška, 2.místo paní Libuška a 3. byla paní Věruška.

Sladká tečka

Medlov u Brna   16. 04. 2021

Na závěr tohoto týdne jsme si dopřáli něco sladkého. Někteří jsme si pochoutku vzali domů, na víkend.

Sladké okénko

Rychvald u Ostravy   14. 04. 2021

Z kynutého těsta moučník, marmeláda a k dozdobení šlehačka. To všechno stačí k přípavě sladkého pokrmu.

Kdo přišel a ochutnal, nelitoval 

Pétanque

Hrádek nad Nisou   13. 04. 2021

Přestože je venku stále poměrně chladno, zahráli jsme si u nás oblíbenou hru s českým názvem koulená...na vítěze čekala sladká odměna!

Kvíz

Sokoleč u Poděbrad   12. 04. 2021

Cvičení se pro nepřízeň počasí nekonalo. Proto jsme si dostali kvíz na téma 'Zábavná čeština'. Při luštění jsme byli hodně úspěšní.

Okénko

Sokoleč u Poděbrad   09. 04. 2021

Oblíbené okénko - počasí nám dnes celkem přálo. Venku na sluníčku jsme si dopřáli grog a čaj, každý podle chuti.

Zákusek s ananasem

Medlov u Brna   09. 04. 2021

Dnes jsme měli opět sladké překvapeni, tentokrát s ananasem. Pro velký úspěch budeme v okénku zákusek opakovat i v příštím týdnu.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   08. 04. 2021

Domácí je domácí. Paní vedoucí připravila pro každého zájemce vlastnoručně zdobené chlebíčky. Kdo měl zájem, vzal si i čaj nebo kávu.

Cvičení před bytem

Rychvald u Ostravy   08. 04. 2021

Přes dnešní nepřízeň počasí a sněžení se nás několik sešlo před dveřmi bytů k cvičení. Máme k dispozici různé cvičební pomůcky, tentokrát hůlku.

Velikonoční vajíčko

Medlov u Brna   08. 04. 2021

Soused, pan Josef, umí namalovat krásná velikonoční vajíčka. Aby toho nebylo málo z jeho kumštu, pak se oblékl do kroje a zapózoval fotografov 

Okénko k zahřátí

Rychvald u Ostravy   07. 04. 2021

Zima se stále ještě nerozloučila. Chladné počasí s občasným sněžením máme v našem regionu od svátků skoro pravidelně. Proto jsme se dnes těšili do okénka na teplý čaj s příchutí...i rumovou pralinku dostal každý, kdo přišel.

Květinový kvíz

Medlov u Brna   07. 04. 2021

Dnes jsme vyšli kolem areálu na procházku, úkolem bylo hledat květiny a uhádnout jejich názvy. Malou nápovědu jsme měli v podobě kvízu. Někteří věděli hned, o jakou květinu se jedná. Jiní ještě přemýšlejí 

Cvičení s balónem

Medlov u Brna   06. 04. 2021

Cvičení s tou kulatou záležitostí je pokaždé zábavné! Hlavně tehdy, když je mačkáme koleny, to se vždy kromě cvičení i pořádně zasmějeme.

Velikonoční okénko

Kunice (Praha-východ)   01. 04. 2021

Domácí beránek, vajíčkový salát, pomlázky i kraslice. Nic z toho nesmí chybět na oslavy svátků jara. Počasí nám přálo a my si užili krásné předsváteční posezení s tímto výborným pohoštěním

Okénko na Zelený čtvrtek

Sokoleč u Poděbrad   01. 04. 2021

Naše sousedka paní Eva napekla jidáše, sladké pečivo. Jak uvádí lidové tradice: jidáše upečeme a sníme na Zelený čtvrtek. Ten, kdo je sní za svítání, bude se těšit pevnému zdraví.
 
Jen se po nich zaprášilo 

Cukroví

Hlušovice u Olomouce   01. 04. 2021

Naše děvčata napekla cukroví a doplnila tak pohoštění k velikonoční nadivce. Každý jsme si sedli před svůj byt a kochali se slunným dnem, které přineslo nebe bez mraků.

Pohádka

Rychvald u Ostravy   01. 04. 2021

Kde vše končí zamilovaně, kladně a vyhraje vždy dobro? No přece v pohádce.

Těšíme se, když se vše v dobré obrátí a všichni se společně budeme radovat...v tuto chvíli si alespoň přečteme hezkou velikonoční pohádku.

Aprílové výdejní okénko

Luštěnice   01. 04. 2021

Na aprílové výdejní okénko byli nalákáni hlavně muži. Na jitrnici... Škoda, že to byla jitrnice, jakou svět neviděl!

Vtipu jsme se zasmáli, v okénku byly sladké dobroty

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   31. 03. 2021

Dnešní krásné slunečné odpoledne jsme zasvětili procházce. Cestou jsme hledali kopřivy na velikonoční nádivku. A našli jsme 

Březnoví oslavenci

Medlov u Brna   31. 03. 2021

Tento měsíc oslavili narozeniny paní Maruška s panem Toníčkem a s dalšími sousedy. Kytička potěší a něco sladkého na zub taky. 

Velikonoční dílnička

Hrádek nad Nisou   30. 03. 2021

Výzdobu na Velikonoce máme doma všichni. Přesto se rádi podílíme na společné výrobě různých dekorací. V dnešní dílničce tomu nebylo jinak, dokonce jsme měli pracovní stoly v atriu.

Sudoku

Luštěnice   30. 03. 2021

Luštění sudoku byl těžší oříšek. I přesto jsme to u kávy zvládli na jedničku.

Procházka s povídáním o historii Hrádku nad Nisou

Hrádek nad Nisou   29. 03. 2021

Hrádecko bylo původně součástí tzv. župy Záhvozdí (Zagost), od 12. století bylo částí Českého království a procházela jím důležitá obchodní stezka z Prahy k Baltskému moři. Od 13. století patřilo pod panství Grabštejn, v jehož držení se vystřídaly rody různých pánů, např. z Donína, Mehlů ze Střelic a několika dalších...

Tyto zajímavosti i jiné jsme se dozvěděli v průběhu dnešní procházky z povídání od paní vedoucí, která se v historii našeho regionu opravdu vyzná.

Schovaná vajíčka

Medlov u Brna   29. 03. 2021

Blíži se Velikonoce a někde v areálu se nám zakutálela vajíčka. Neváháme a pustili jsme se do hledáni. Některé jsme našli jen tak tak!

Hledání vajíček

Kunice (Praha-východ)   29. 03. 2021

Velikonoce jsou opravdu skoro tady. Náš milý personál pro nás vymyslel tématickou hru 'Hledání vajec na barvení či omeletu'. Počasí nám přálo a mohli jsme dlouze hledat, až jsme je všechny našli. Krásné odpoledne ☀️

Hledáme vajíčka

Luštěnice   29. 03. 2021

Po atriu našeho areálu se rozkutálely kraslice. Poctivě jsme hledali a našli jsme je všechny, i když dobře schované! 

Procházka po okolí

Rychvald u Ostravy   29. 03. 2021

Po návratu z procházky kolem areálu si chceme odpočinout pod pergolou. Židli nám však zalehl kocour Miško. Tak jen pohladit a necháme ho odpočívat, sedneme si vedle něj.

Vyhodnocení soutěže

Sokoleč u Poděbrad   26. 03. 2021

Před několika dny jsme v areálu začali s přípravou velikonoční výzdoby. No a dnes jsme vyhlásili vítěze o nejhezčí velikonoční vajíčko 

Vyhrála paní Ivana, gratulujeme!

Mlsáme

Medlov u Brna   26. 03. 2021

Paní vedouci nám k ukončení tohoto týdne připravila extra sladkou tečku - rafaelo. Mňam...

Gratulujeme

Rychvald u Ostravy   26. 03. 2021

Krásného životního jubilea se dnes dožívá naše nejnovější bydlící, paní Helenka.

Blahopřejeme  přejeme pevné zdraví, ať se vám u nás líbí a spokojeně bydlí.

Sadíme osení

Rychvald u Ostravy   26. 03. 2021

K svátkům jara se vážou různé tradice. Například setí osení. Už je tepleji a za několik dní se budeme radovat, jak se krásně zazelená.

Tradice v okně

Rychvald u Ostravy   25. 03. 2021

Zkusili jsme dnes výsledek snažení našeho vedoucího, tradiční velikonoční pochoutku - nádivku. Přiznání k domácí výpomoci bereme 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   24. 03. 2021

Už aby bylo tepleji. To se při společném cvičení scházíme v hojném počtu a pořádně se protáhneme. Hned je ten den veselejší.

Míčové cvičení

Medlov u Brna   24. 03. 2021

Krásné počasí nám přálo, proto jsme si zacvičili s míčem. Hudbu k cvičení nám zajistil pan Josef. Cvičení nám šlo hned lépe, zakončíli jsme ho sladkou tečkou.

Dárky od dětí

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2021

Společnému setkání s dětmi ze školy KLAS s.r.o. z Pardubic stále brání opatření. Přesto si na nás děti vzpomněly, poslaly nám dárky a přání k Velikonocům.

Velmi si toho vážíme, děkujeme a těšíme se na viděnou!

Vyrábíme výzdobu

Rychvald u Ostravy   22. 03. 2021

V žádné domácnosti by neměla chybět velikonoční výzdoba. Každý si svůj byt vyzdobí podle vlastních představ. Může k tomu použít i šablony zajíce a vajíček, které všem rozdala hospodyňka.

Stanoviště s úkoly

Medlov u Brna   22. 03. 2021

Tento týden jsme spolu vyšli na procházku a hledali jsme stanoviště po areálu. Úkoly nebyly v žádném případě lehké, snaha se rozhodně cení.

Ať žije JOSEF!

Sokoleč u Poděbrad   19. 03. 2021

JOSEF - VŠICHNI MUŽI TOHOTO JMÉNA DNES SLAVÍ SVÁTEK!

Také my se přidáváme ke gratulaci a nejen našemu panu Josefovi přejeme vše nej nej nej.

Otevřené okénko

Hlušovice u Olomouce   19. 03. 2021

Původně plánované občerstvení u jezírka jsme museli zrušit. Počasí nám nepřálo. Paní vedoucí si však uměla poradit a nabídla nám v okénku kávu a čokoládové minivěnečky. Náramně jsme si pochutnali pod střechou atria.

Jarní výzdoba

Rychvald u Ostravy   19. 03. 2021

Svátky jara - Velikonoce, se blíží. Vždy jsme měli vyzdobenou společnou halu a venkovní prostory. Rozhodně tomu nebude jinak ani letos.

V zimě jsme v atriu využili jehličnany, teď na jaře zase stromy listnaté.

Jarní výdejní okénko

Luštěnice   18. 03. 2021

Dnes to vypadalo, že si náramně užijeme sluníčka. Překvapil nás ale sníh. I tak jsme si pochutnali na jarní pomazánce s čerstvým džusem z pomerančů.

Spojovačka

Kunice (Praha-východ)   17. 03. 2021

Venku je dnes opravdu nevlídně. Ráno nás zasypal sníh, takže je lepší držet se v teple domova. Ani doma však nezahálíme a procvičujeme naši paměť pomocí zábavné spojovačky

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   17. 03. 2021

V měsíci březnu máme taky oslavence. Chlebíčky, jako malá pozornost, chutnaly.

Přejeme všechno nejlepší, především pevné zdraví. 

Zahrada

Hrádek nad Nisou   17. 03. 2021

Jaro se pomalu blíží, je potřeba upravit ovocné stromky a keře. V našem areálu si zástřih vzal na starost pan Hauser.

Hledáme, hádáme...

Sokoleč u Poděbrad   17. 03. 2021

Dnešním dnem jsme zahájili procházkovou hru s hledáním pranostik. Máme za úkol najít v atriu a v blízkém okolí našeho areálu celkem 12 různých pranostik. Odměna pro vítěze bude sladká.

Domácí dílnička

Medlov u Brna   17. 03. 2021

Zajistíme si krásnou výzdobu za okny našich bytů. Sami si vyrobíme zapichovátka nebo jinou výzdobu. Samozřejmě s velikonoční tématikou

Na koláč do okénka

Kunice (Praha-východ)   16. 03. 2021

Dnes napekla naše sousedka Alenka. Koláč byl výborný a jen se po něm zaprášilo. Dali jsme si k němu voňavou kávu na zahřátí a prohodili pár milých slov se sousedy.

Květinový kvíz

Luštěnice   16. 03. 2021

Počasí nám bohužel stále moc nepřeje. Proto jsme se dnes v teple domova pobavili kvízem u dobré kávy. Snad nám jarní květiny brzy pokvetou.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   15. 03. 2021

Zábavné protažení s kulatou pomůckou. Pohyb na čerstvém vzduchu je naše oblíbená aktivita a účastníme se v hojném počtu. Víme, že cvičení je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.

Velikonoční kvíz

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2021

Kvíz s velikonočními tradicemi a lidovými pověrami nás málo, ale opravdu jen malinko, potrápil. Zapátrali jsme v paměti a nakonec se nám to podařilo.

Skládáme věty

Hlušovice u Olomouce   12. 03. 2021

Není jednoduché najít v areálu jednotlivá slova potřebná k sestavení dvou vět, které se vztahují k měsíci březnu. Užitečná procházka spojená s velkou výzvou. 

Jazykolamy

Rychvald u Ostravy   12. 03. 2021

Nejsme ani moderátoři, ani herci. Ale s jazykolamy, které mají za úkol nám 'polámat' jazyk, si určitě poradíme!

Okénko

Rychvald u Ostravy   11. 03. 2021

Se sloganem - podáváme grog pro lepší krok - dnes pan správce v okénku nabídl zájemcům teplý oblíbený nápoj. Ani zima nám nezkazí možnost procházky a občerstvení.

Místo procházky kvíz

Hrádek nad Nisou   11. 03. 2021

Jelikož nám počasí nepřeje, zrušili jsme procházku za historií Hrádku nad Nisou. To však nevadí, budeme řešit kvíz na téma: nejslavnější ženy světa.

Protahování na židli

Medlov u Brna   10. 03. 2021

S paní Ivou jsme si dnes pořádně protáhli ztuhlé tělo. Kdo by řekl, že cvičení na židlích je taky prospěšné a zároveň důležité k udržení kondice. 

Vědomostní procházka

Kunice (Praha-východ)   09. 03. 2021

Při naší odpolední procházce jsme si procvičili znalosti z dějepisu a oblasti zvířat, které pro nás připravila hospodyňka Markéta. Zároveň jsme se provětrali a osvěžili naši bystrou mysl a paměť.

MDŽ v areálu

Medlov u Brna   08. 03. 2021

Tento významný den jsme oslavili návštěvou okýnka. Na každou ženu tady čekalo sladké překvapení a kytička do bytu.

Oslava MDŽ

Hlušovice u Olomouce   08. 03. 2021

Dnes jsme popřáli všem našim ženám k jejich svátku, připravili jsme karafiát, chlebíčky, Děti z mateřské školky v Hlušovicích pro ně připravily přání s krásnou kytičkou.

Sladké okénko

Medlov u Brna   05. 03. 2021

V našem oblíbeném okénku jsme dnes podávali horké jablko s domácími listovými ořechovými hřebeny.
Moc všem chutnalo!

Masopustní kvíz

Kunice (Praha-východ)   03. 03. 2021

Masopustní období je pomalu u konce a my ho uzavřeme zábavným kvízem na toto aktuální téma. Už teď se těšíme na další Masopust v příštím roce

Půjčujeme si knihy

Hlušovice u Olomouce   03. 03. 2021

Dnes jsme si mohli zapůjčit knihu ve venkovní knihovně u našeho jezírka. Zároveň jsme každý dostali sešity nových křížovek, přímo z tiskárny v Pohořelicích u Brna. Děkujeme.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   03. 03. 2021

Slunečných dnů bude postupně přibývat. A co to znamená pro nás? Že se častěji věnujeme pohybu na zdravém vzduchu.

Sázení

Medlov u Brna   03. 03. 2021

Blíží se Velikonoce, proto jsme se pustili do výsadby osení. Až vyroste, tak pěkně vyzdobí naše okna v bytech.

Pro zákusek do okénka

Kunice (Praha-východ)   02. 03. 2021

Po odpolední procházce se pravidelně zastavujeme u našeho výdejního okénka pro něco na zub. Dnes nám byly nabídnuty šátečky s pudinkem a borůvkami a k tomu voňavá káva nebo horký čaj na zahřátí.

Děkujeme, přijdeme zase ☕

Cvičení na slunci

Medlov u Brna   01. 03. 2021

Je tady opět tradiční oblíbené cvičení venku. Po víkendu je třeba rozhýbat naše těla a slunce nám k tomu příjemně hřeje.  

Víkendový kvíz

Luštěnice   26. 02. 2021

Jako víkendovou aktivitu jsme dostali kvíz ohledně znalosti nářečí - moravštiny. Výsledky správného řešení vyhodnotíme společně v pondělí.

Masopust s harmonikou

Kunice (Praha-východ)   25. 02. 2021

Prožili jsme opravdu nádherné odpoledne! Písně pana Čápa za doprovodu jeho harmoniky se rozezněly celým areálem, zastavil se u každého okna a každých dveří, abychom si s ním mohli všichni zazpívat. Naše masky zdobily radostné tváře a všichni měli skvělou náladu. Moc děkujeme za toto milé rozptýlení ❤️

Vítáme nového souseda

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2021

Alespoň malým dárkem vítáme každého nového obyvatele Senior Parku. Těšíme se na čas, kdy se všichni sejdeme společně u jednoho stolu a přivítáme nového souseda přípitkem. 'Pane Václave, ať se tu cítíte jako doma!' 

Tajemství výdejního okénka

Rychvald u Ostravy   24. 02. 2021

Horké jablko: dnešní nabídka v okénku. Nedalo nám pokušení, abychom si pro takové překvapení nepřišli. Pochutnali jsme si, jen se zaprášilo, ani se na všechny pořádně nedostalo 

Přidáte se?

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2021

Parádní počasí pro procházku a cvičení. Hůlka nemusí sloužit jen pro oporu při chůzi, dnes prokázala dobrou službu i pro pořádné protažení těla.

Masopust

Hrádek nad Nisou   24. 02. 2021

Dnes v areálu proběhl takový malý masopust, tradiční masky se prošly atriem  
K občerstvení jsme si nabídli koláče a kávu.

Přivítání nové paní vedoucí

Luštěnice   24. 02. 2021

U dnešního výdejního okénka jsme přivítali novou paní vedoucí. Připravila nám výborné pohoštění. Bohužel nám počasí moc nepřálo, ale i tak byla hojná účast  

Děkujeme a těšíme se na vás.

Procházka ke koním

Hrádek nad Nisou   22. 02. 2021

Nedaleko našeho areálu můžeme pozorovat krásná zvířata - koně. Procházkou k jejich výběhu chodíme rádi a pravidelně. Přestože je ještě stále zima a poměrně chladno.

Obrázkové hlavolamy

Medlov u Brna   22. 02. 2021

O víkendu jsme si trochu potrápili hlavu luštěním obrázkových přísloví. Se vzájemnou pomocí jsme to někteří zvládli, odměna byla zasloužená.

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   19. 02. 2021

Abychom o víkendu nezaháleli, dostali jsme k rozluštění kvíz. Tentokrát je zaměřený na autory knih. Pravidelní čtenáři mají výhodu. Ale i ostatní se zapojí, knižní tituly jsou určitě známé.

Vyhřívání na slunci

Kunice (Praha-východ)   18. 02. 2021

Počasí si s námi hraje a z tuhých mrazů jsme skočili rovnou do nádherného jara ☀️. Snad každý se nechal vylákat na procházku a při zpáteční cestě nás čekalo pohoštění u okénka v podobě domácího závinu. Všem moc chutnalo!

Cvičíme

Luštěnice   18. 02. 2021

Máme viditelnou radost z protahování pomocí polštářku. Další radostné úsměvy můžete vidět při předávání certifikátů o očkování.

Barva na únor

Medlov u Brna   18. 02. 2021

I na tento měsíc jsme si zvolili barvu, tentokrát bílou. Takže na našeho pana domovníka opět čekalo rozluštění.

Jak nám to slušelo, tak na to se podívejte.

Obrázkový kvíz

Hrádek nad Nisou   17. 02. 2021

Luštíme kvíz složený z obrázků. Každý obrázek představuje známé české přísloví. Máme na to pár dnů, trochu se asi potrápíme s vyřešením.

Cvičení v atriu

Medlov u Brna   17. 02. 2021

Slunce vysvitlo, nás to vylákalo ven, a šli jsme se protáhnout. Tentokrát předcvičování s přehledem zvládla naše sousedka paní Iva.

Procházka s paměťovým cvičením

Kunice (Praha-východ)   15. 02. 2021

Nádherný zimní den nás vytáhl na čerstvý vzduch, který je společně s pohybem to nejdůležitější pro naše zdraví. Hospodyňka si pro nás navíc připravila různé otázky na procvičení paměti a cestou jsme hádali hádanky, které jsme na procházce našli.

Teplý čaj byla zasloužená odměna ☕

Očkování

Luštěnice   15. 02. 2021

Dnes byla devíti našim seniorům aplikována druhá dávka očkování proti Covid 19. Mají velký důvod ke spokojenosti!

Připíjíme na zdraví

Sokoleč u Poděbrad   12. 02. 2021

A takhle si tu žijeme. Sešli jsme se venku popřát a připít na zdraví našemu sousedovi k narozeninám. Venku na zápraží se díky slunečnému počasí povídalo hezky, byť teploměr ukazuje teplotu pod bodem mrazu. Ještě jednou: do dalších let pevné zdraví a optimismus!

Masopustní kvíz

Rychvald u Ostravy   12. 02. 2021

Včera byl tučný čtvrtek, příští středa 17.2. bude popeleční, podle tradice se jedná o první den postní doby. Ze samotného kvízu se dozvíme i další zajímavosti spojené s masopustem. Znáte význam těchto pojmů? 

Zábavná hádanková hra

Luštěnice   12. 02. 2021

Hra začala v pátek a probíhá v atriu. Tak všichni pěkně na čerstvý vzduch a hledat cedulky! (je jich celkem deset). Kdo uhodne alespoň polovinu, dostane odměnu.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   11. 02. 2021

Paní Věrce přejeme k jejím krásným 97. narozeninám stále pevné zdraví a ještě spoustu spokojených dnů mezi námi 

Teplé nápoje na zahřátí

Kunice (Praha-východ)   11. 02. 2021

Teploty hluboko pod bodem mrazu nás neodradí od pohybu na čerstvém vzduchu. Na procházce nacházíme hádanky a zakončíme u okénka, kde nás pohostí teplým nápojem a zákuskem. Dnes se podávalo svařené víno, grok, káva, čaj a domácí bábovka. Ihned je den veselejší!

Slovní hra

Hrádek nad Nisou   11. 02. 2021

...země, město, řeka, rostlina, jméno... Na tuto hru si vzpomínáme snad všichni a taky si ji v jakémkoli věku může zahrát každý 

Muškáty v zimě?

Rychvald u Ostravy   11. 02. 2021

Proč ne? Na podzim jsme většinu muškátů nařízkovali. Tyto dva truhlíky jsme nechali jen tak. Všechny výhonky i dva truhlíky jsme umístili do tepla. Takto nám kvetou...to jen díky společné zimní zahradě v našem atriu!

Svařák

Rychvald u Ostravy   10. 02. 2021

Výdejní okénko dnes zájemcům nabídlo svařák. Pan správce se postaral o přípravu a kdo nepřišel, zaváhal...

Domácí likér

Sokoleč u Poděbrad   10. 02. 2021

Alespoň na pár minut každý den ven, za každého počasí. Domácí BAILEYS naší sousedky bylo příjemnou motivací pro dnešní společnou procházku.  Malá štamprlička na zahřátí nemůže škodit :-)

U okénka

Luštěnice   09. 02. 2021

Když máme chuť na něco teplého, je možné využít opět otevřené výdejní okénko.

 

 

(ne)Vědomostní kvíz

Sokoleč u Poděbrad   08. 02. 2021

Kvízové otázky k přemýšlení ale také k pobavení. Dobré nálady totiž není nikdy dost! A protože je zima v plné síle, ideální čas si pěkně v teple u horkého čaje přečíst oblíbenou knihu nebo vyluštit nějaký 'hlavolam'.

Laurel a ...?

Luštěnice   08. 02. 2021

Napadne vás hned odpověď? Tak takhle zpestřenou mrazivou procházku jsme měli, když jsme při ozdravné chůzi v mínus pěti stupních doplňovali jména známých dvojic.

Sladké výdejní okénko

Medlov u Brna   05. 02. 2021

Sladké překvapení na nás čekalo ve výdejním okénku. A jaké vlastně bylo?
Oblíbené PALAČINKY! Pochutnali jsme si a už teď se těšíme na další překvapení

Výdejní okénko

Kunice (Praha-východ)   04. 02. 2021

Po procházce jsme se přišli občerstvit k výdejnímu okénku. Káva, čaj, grog a mnoho dalšího doplnil domácí perník od naší nové hospodyňky Markéty. Všem moc chutnalo, přijdeme zase!

Šneci v okně

Rychvald u Ostravy   03. 02. 2021

Výdejní okénko tektokrát nabídlo domácí šneky z listového těsta. Hospodyňka připravila, správce nabídl a doporučil i domácí 'hřejivý nápoj'.

Něco na zahřátí

Hlušovice u Olomouce   03. 02. 2021

Procházku v našem areálu bylo příjemné zapít horkým jablečným nealkoholickým punčem, který jsme si dali s velkou chutí.
Spojili jsme tak užitečné s dobrou odměnou.

Okénko

Luštěnice   03. 02. 2021

Výdejní okénko opět v akci. Tak co si dáme: alžírskou kávu, čaj nebo svařák? Vyhrál svařák!

Domácí dílnička

Medlov u Brna   03. 02. 2021

Bliží se den svatého Valentýna. Na zkrášlení vstupních dveří jsme si doma vyrobili dekoraci. Materiál jsme dostali a jde se na to.

Sedm symbolů

Sokoleč u Poděbrad   01. 02. 2021

A máme tady únorovou hru, kde budeme v okolí Senior Parku hledat sedm názvů či jmen pomocí symbolů a malých slovních nápověd.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   01. 02. 2021

Pravidelné cvičení, cvičení pro radost a za každého počasí. Tak si to představte: vůbec nám nevadí, že je venku zima.

 

 

Hádanky v atriu

Rychvald u Ostravy   01. 02. 2021

V prostoru atria máme rozmístěno několik hádanek. Při procházce je určitě najdeme, musíme se pořádně rozhlížet. A pak už stačí jen uhádnout: co to je...kdo to je...

Najdi hádanku

Medlov u Brna   01. 02. 2021

Dnes jsme se pustili do hry 'najdi hádanku' po celém areálu. Vyšli jsme na procházku hledat, kde to asi bude.
Hádanky jsme našli, teď je ještě musíme rozluštit!

Horké jablko

Medlov u Brna   29. 01. 2021

Sychravé počasí nás neodradilo projít se k výdejnímu okénku. Tady na nás čekal nápoj 'horké jablko', který přišel vhod k dnešnímu počasí. 

Uhádni a vyhraj odměnu

Luštěnice   29. 01. 2021

V atriu začala hra s hádáním názvů filmů. Na čerstvém vzduchu se procházíme, hledáme schované hádanky. Podle obrázkových indicií pak skládáme podklady pro správný název.

Sněhulák

Rychvald u Ostravy   29. 01. 2021

Počasí je jako na houpačce. V noci mrzne, přes den je nad nulou. Pokusili jsme se postavit před vstupem do areálu sněhuláka

Domácí dílnička

Hrádek nad Nisou   29. 01. 2021

Připravíme si jen dvě základní věci - papír, ze kterého vystřihneme srdíčka a různobarevnou vlnu.

Postupně začínáme vyrábět závěs, který použijeme na venkovní dveře. Těšíme se na finální dílo!

Moravský kvíz

Medlov u Brna   28. 01. 2021

Když bydlíme na Moravě, měli bychom znát i nějaké typické pro pro náš kraj. K tomu máme kvíz; uvidíme, jak uspějeme.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   28. 01. 2021

Přes kuchyňské okno nám podává ovocný punč naše hospodyňka. Procházkou se přemístíme k oknu v atriu a zahřejeme se teplým nápojem.

Trénink paměti za chůze

Sokoleč u Poděbrad   27. 01. 2021

Přívětivé počasí nás zlákalo ke společné procházce, kterou jsme propojili s trénováním paměti. Hospodyňka Míla si připravila spousty otázek k přemýšlení a vzpomínání. Zároveň jsme mezi sebou přivítali naše nové sousedky - paní Eleni a paní Evu, kterým přejeme, ať jsou u nás spokojené a cítí se zde jako doma.

Procvičování

Medlov u Brna   27. 01. 2021

Vždy je potřeba si trochu zacvičit. Zvolili jsme oblíbené balóny a pár protahovacích cvíků podle paní Libušky. Čerstvý vzduch prospívá, jde se na to!

Sněhulák

Kunice (Praha-východ)   27. 01. 2021

⛄ - nebylo by správné zimy bez sněhuláka. Teplotní výkyvy mu sice dávají zabrat, přesto se stále statečně drží a dělá nám milou společnost při našich procházkách atriem.

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   26. 01. 2021

Věděli jste, že kruh zklidní vaši mysl více než jakýkoliv jiný tvar? Mandala na lidskou mysl působí antistresově, relaxačně a často se využívá například v arteterapii. 

Okénko

Luštěnice   26. 01. 2021

Opět navštívíme výdejní okénko - možnost dát si něco pro zahřátí nebo si předat několik milých slov.

Básnička

Hlušovice u Olomouce   26. 01. 2021

Dostali jsme na dnešní den další úkol. Tentokrát se pokusíme složit básničku. Máme k dispozici čtyři slova: sníh, mráz, koule a svíčka...

Pohádková procházka

Medlov u Brna   25. 01. 2021

Tenhle týden jsme zahájili procházky hledáním pohádek podle symbolů. Hádanky jsme hledali po celém areálu. Čekaly nás tam i chytáky, ale i ty jsme zdárně zdolali.

Procházka

Luštěnice   25. 01. 2021

Procházka, nejprospěšnější činnost, do které se nám někdy nechce. Ale nakonec je člověk rád, že šel

Sněhová nadílka

Rychvald u Ostravy   25. 01. 2021

Napadaný sníh zkrášlil celou republiku.

Když však chceme na procházku, je třeba sníh odklidit. Rádi přiložíme ruku k dílu, je to pro nás všechny.

Hledáme, hádáme

Hlušovice u Olomouce   25. 01. 2021

Máme po atriu rozmístěných a schovaných celkem 10 různých hádanek. Nejdříve musíme hádanku najít a pak teprve začíná přemýšlení. To vše je příjemně spojené i s procházkou.

Hádáme názvy filmů

Luštěnice   22. 01. 2021

Máme tady oblíbené procvičování paměti pomocí kvízu. Tentokrát jsme hádali názvy filmů podle populárních filmových hlášek.

Výdejní okénko

Medlov u Brna   22. 01. 2021

Dneska se vyčasilo, hned to láká k procházce. V kuchyňce nám nabídli oblíbený punč. Na procházce jsme zkontrolovali i ryby v jezírku.

Znáte nářečí?

Rychvald u Ostravy   22. 01. 2021

Jak dobře znáte moravský dialekt? Máme před sebou na víkend zábavný kvíz nejrůznějších slov v nářečí Moravy. To jsou někdy vážně zvláštní výrazy!

Přání oslavencům

Kunice (Praha-východ)   22. 01. 2021

Máme radost, když jiným rozdáváme radost! Narozeniny jsou skvělou příležitostí, jak potěšit. My na ně nikdy nezapomínáme, i přesto, že je nemůžeme oslavit společně. Vše nejlepší a hodně zdraví přejeme!

Trénování paměti

Medlov u Brna   21. 01. 2021

Úkol zněl jasně: napsat jména všech prezidentů, prezidentem T.G.Masarykem počínaje. Musíme se pochválit, že jsme to zvládli na výbornou. Paní Maruška dokonce napsala, kdy který působil! 

Výzdoba musí do krabic

Rychvald u Ostravy   21. 01. 2021

Vánoční výzdoba se nám opravdu velmi líbila. Stromky v atriu barevně svítily do noci. Jenže už je dávno po svátcích, takže výzdoba musí dolů. Areál zase nazdobíme až na Vánoce.

Kvíz

Hrádek nad Nisou   20. 01. 2021

Dnes jsme dostali krásně zpracovaný filmový kvíz na téma filmové hlášky. Pokud chcete, vyplňte ho s námi. Opravdu, není to vůbec složité.

Hrady a zámky

Medlov u Brna   20. 01. 2021

Dnes jsme měli vyjmenovat 5 hradů a 5 zámků z celé naší republiky. Někteří zamířili do Čech a někteři jsme přemýšleli, které památky máme tady na Moravě. Jen pár nás si vzpomnělo na to, že jeden zámek máme také kousek od nás.

Procházka s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   19. 01. 2021

Cesty v okolí Senior Parku jsou stále pod jedním ledem, ale v naší zahradě chodníčky udržované a čisté. A dnešní téměř jarní počasí přímo vybídlo ke společné procházce. 

Procházka

Hrádek nad Nisou   19. 01. 2021

Pravidelná zimní procházka po okolních krásách v Hrádku nad Nisou by neměla chybět. Jen je škoda, že se otepluje a sníh taje.

Poznáte, o jaký film se jedná?

Kunice (Praha-východ)   18. 01. 2021

Různé kvízy dostáváme pravidelně, tentokrát byl kvíz na téma českých filmů, které každý dobře zná. Poznat film podle známých hlášek, to chce trochu soustředění. U teplého čaje či kávy nám luštění jde výborně, zvlášť když na konci najdeme povzbudivou tajenku.

Výroba svícnů

Medlov u Brna   18. 01. 2021

Nic nám nebrání v aktivitě. Rozhodli jsme se vyrobit si sami svícen. Návod jsme dostali a materiál máme všichni doma. Stačí sklenička, cukr a tekuté lepidlo. Máme je pěkné, viďte!

Sudoku

Rychvald u Ostravy   18. 01. 2021

Po víkendu jsme zkusili vyřešit sudoku. Někteří z nás měli tuto možnost poprvé. Proto každý dostal tabulku i s nápovědou, jak sudoku správně vyřešit. Příště už to zkusíme bez nápovědy.

Gratulace

Rychvald u Ostravy   18. 01. 2021

Včera oslavil pan Karel krásných 80.let, blahopřejeme. Do dalších let ze srdce přejeme pevné zdraví, ať jste si s manželkou stále jeden druhému oporou.

Gratulujeme

Luštěnice   15. 01. 2021

V pátek luštění na víkend, k tomu upřímná a srdečná gratulace naší oslavenkyni ke krásným 90. narozeninám

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   15. 01. 2021

Na tento víkend máme hádanky ve formě kvízu filmových hlášek. V každém filmu se najde takové slovní spojení, které si zapamatuje snad každý. Například 'Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore?'