Pořádané akce

Jako Robin Hood

Kunice (Praha-východ)   26. 05. 2022

Dnes jsme si užili skvělé sportovní odpoledne! Luk a šípy jsme zkusili již dříve a vážně nás to baví. Boj to byl vyrovnaný, ale nakonec zvítězila Květuška, která prý dříve nikdy nic takového nezkusila a ze svého vítězství byla velmi dojatá! Moc gratulujeme

Bezpečně na silnici i v jejím okolí

Kunice (Praha-východ)   25. 05. 2022

Přednášky a besedy na různé téma jsou nedílnou součástí všech našich areálů. Tentokrát jsme u nás přivítali pana Polácha z organizace BESIP a vyslechli si jeho zajímavý výklad o různých nástrahách, ale i novinkách v silničním provozu. Nejen pro řidiče to bylo velmi přínosné odpoledne.

Keramika s Petrou

Hrádek nad Nisou   25. 05. 2022

Využijeme všechny zbytky hlíny na modelování. Stačí něco vymyslet a jsou z toho hned krásné dárky. Aby se nám lépe pracovalo, měli jsme i kafíčko a koláč

Nácvik zvedání po pádu

Hrádek nad Nisou   24. 05. 2022

Nácvik zvednutí po pádu je vhodný pro připomenutí, jak si máme sami poradit ve svízelné situaci. Věříme, že nacvičené možnosti vstávání nebudeme v praxi potřebovat. Na závěr jsme se protáhli několika cviky na židlích.

Narozeniny

Hrádek nad Nisou   23. 05. 2022

V tomto měsící, v květnu, slaví narozeniny paní Alenka a pan Josef  gratulujeme a přejeme hlavně pevné zdraví!

Nová sousedka

Hrádek nad Nisou   23. 05. 2022

Přivítali jsme dnes novou obyvatelku paní Drahomíru. Přejeme jí spokojená léta v areálu Senior Parku a bezva společně prožité chvíle.

Za kulturou

Kunice (Praha-východ)   23. 05. 2022

Vyjeli jsme si do Divadla pod Palmovkou na velmi milé představení s názvem 'Zamilovaný Shakespeare'. Kulturu máme moc rádi a vždy, když je příležitost, tak možnost s nadšením přijmeme! Další z krásných zážitků.

Za kulturou do hlavního města

Sokoleč u Poděbrad   23. 05. 2022

Vyrazili jsme za kulturou do Prahy, na představení do Divadla pod Palmovkou. Při zpáteční cestě jsme si pochutnali na dobrém obědě ve známé Hájence v Kersku, kde se natáčel film Slavnosti sněženek. Nakonec jsme ještě zastavili u chaty spisovatele pana Hrabala.

Pečení s Terezkou

Medlov u Brna   20. 05. 2022

Sladké nikdy neodmítneme. Dnes byly v plánu vafle, s marmeládou, ovocem a s kopcem šlehačky. S přípravou nám pomáhala Terezka.

Slaný koláč

Luštěnice   20. 05. 2022

Upekli jsme si společně netradiční slaný koláč a moc jsme si na něm pochutnali. Samozřejmě nechyběla dobrá nálada 

Tvoření s dětmi z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   19. 05. 2022

Opět za námi přišly děti z mateřinky. Vždy s sebou přináší nějaký nápad na společnou činnost a tentokrát jsme vyráběli větrníky z papíru. No nebylo to snadné, ale děti jsou moc šikovné, takže jsme to spolu zvládli! Těšíme se na příště.

Cukrárna

Hrádek nad Nisou   19. 05. 2022

Každý měsíc si párkrát někam vyjedeme. Dnešní výlet nás zavedl do cukrárny, kde jsme si objednali poháry a výbornou kávu ☺️

Hustopečská mandlárna

Medlov u Brna   18. 05. 2022

V nedalekých Hustopečích u Brna provozují mandlárnu. Vyjeli jsme na výlet a vyslechli jsme si zajímavou přednášku o známých hustopečských mandlových sadech. Ochutnali jsme i mandlovou kávu a mandlový likér.

Mezigenerační setkání

Luštěnice   18. 05. 2022

Téma na dnešní den: zahradníci, zahradnice a zahradníčkové. S dětmi z mateřinky v Luštěnicích se pravidelně setkáváme a vždy je to velká oboustranná radost!

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   18. 05. 2022

Na pravidelné hudební odpoledne paní Helenka pro nás připravila známé písně, které jsme si společně rádi zazpívali. Nakonec jsme si vyžádali písničky na přání.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   16. 05. 2022

Vysoké letní teploty nás zahnaly do stínu, ale v žádném případě nás neodradily od naší oblíbené jógy! Na pondělí a Věrušku se vždy moc těšíme.

Rajčata

Medlov u Brna   16. 05. 2022

Každoročně si sami pěstujeme také rajčata. Postup je úplně jednoduchý: nejprve zasadit, zalévat, ošetřovat...a pak už se jen těšit na úrodu.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   13. 05. 2022

Malování na kameny jsme si vyzkoušeli dnes poprvé.

Určitě jste někde na procházce našli malovaný kamínek. Třeba se někdy k vám dostane ten náš. 

Sázíme kytky

Medlov u Brna   13. 05. 2022

Naše pilnost a snaha budou odměněny krásnou květinovou výzdobou celého areálu. A veškeré tyto sazenice jsme si vypěstovali sami.

Hurá do bazénu

Kunice (Praha-východ)   12. 05. 2022

Po delší době jsme vyrazili plavat do bazénu Valnovka a byla to jedním slovem paráda! Relax v teplé vodě je nejen balzámem pro tělo, ale i pro duši.

Muzeum

Hrádek nad Nisou   12. 05. 2022

Podještědské muzeum v Českém Dubu nabízí zajímavou historickou expozici. Dnešní výlet byl velmi zajímavý.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   11. 05. 2022

Z nedaleké mateřské školy k nám přišly po delší pauze děti a předvedly nám, co všechno už umí zazpívat a jaké tanečky se naučily.

Cvičení v atriu

Sokoleč u Poděbrad   11. 05. 2022

Máme tady pravidelné cvičení. Jelikož venku je hezky, cvičili jsme venku na čerstvém vzduchu. Protáhli jsme se a zároveň 'chytali' i vitamín D.

Ovocný pohár

Luštěnice   10. 05. 2022

Jahody, broskve, kanadské borůvky, domácí šlehačka posypaná čokoládou. Prostě úterní sladké mámení a pohodová společnost přátel.

Přednáška

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2022

V úterý se v naší hale uskutečnila zajímavá přednáška na téma (dez) informace v médiích. Myslíme si, že je vhodné se zamyslet, čemu vlastně můžeme věřit.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   09. 05. 2022

Příval energie, který pociťujeme po cvičení jógy, se nedá slovy popsat. To musíte prostě zažít! Tentokrát byl zážitek o to silnější, protože jsme cvičili pod širým nebem za svitu slunečních paprsků ☀️ Cvičí nás velmi početná skupina, jak můžete vidět na fotografii.

ZUŠ v areálu

Sokoleč u Poděbrad   09. 05. 2022

Přijely dnes do areálu děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Předvedly nám, co nového se naučily. Tentokrát jsme si poslechli i začínající zpěvačky.

Občerstvení

Hrádek nad Nisou   06. 05. 2022

Ke společnému posezení v zahradě jsme si dnes na odpoledne připravili dort za studena. No a k němu nemůže chybět výborná káva!

Utopenci

Luštěnice   06. 05. 2022

Před pár dny jsme si naložili tradiční utopence. Dnes byl na ně ten správný čas, společně jsme si všichni pochutnali!

V důchodě bez starostí

Medlov u Brna   06. 05. 2022

Paní Kosová, koordinátorka projektu Senior Point, nám dnes vysvětlila, jak si můžeme poradit se složitými krizovými situacemi, které nás v dnešní době mohou potkat.

Sázení

Sokoleč u Poděbrad   05. 05. 2022

Nakoupili jsme si krásné kytky do květináčů. Teď je všechny zasadíme, ať nám dělají v areálu radost a zkrášlí naše atrium.

Zahradnictví za hranicí

Rychvald u Ostravy   05. 05. 2022

Vypravili jsme se do Polska. Výběr květin měli kousek za hranicemi opravdu velký. Květiny byly všude, kam jen oko dohlédlo. Nakoupili jsme nejen do domácnosti, ale také do společných prostor, třeba pod pergolu. Cestou zpět jsme se ještě zastavili na burze; tady jsme si koupili něco na zub a na oběd už jsme byli doma.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   04. 05. 2022

Z keramiky lze vytvářet cokoli, na co si vzpomenete. Tak třeba dnes tvoříme věšáčky a misky různých velikostí a tvarů.

Výlet

Medlov u Brna   04. 05. 2022

Cílem našeho výletu bylo Odborné učiliště ve Cvrčovicích, kde pro nás každý rok pěstují přísady rajčat, která si potom vysazujeme v našem areálu. Ještě jsme se zastavili na zmrzlinu 

Zruč nad Sázavou

Kunice (Praha-východ)   04. 05. 2022

Vyrazili jsme do zámku ve Zruči nad Sázavou na prohlídku výstavy panenek. Na podobné výstavě jsme již kdysi byli a tolik nás to nadchlo, že jsme jeli znovu! Výstava se konala v podkroví zámku a my si tedy mohli prohlédnout i krásný zámecký park a nádvoří. Moc krásný výlet, který jsme zakončili výborným obědem cestou domů.

Co jsme dnes upekli?

Luštěnice   03. 05. 2022

Na dnešní sladké odpolední setkání jsme si připravili: jahody + kanadské borůvky + nadýchané těsto, to vše se rovná báječná domácí bublanina, na které jsme si společně pochutnali!

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   02. 05. 2022

Měsíc květen jsme zahájili cvičením, protože ve zdravém těle je zdravý duch! Příště už si zacvičíme na slunci, teploty šplhají do příjemných výšin.

Děti z mateřinky

Luštěnice   02. 05. 2022

Mezigenerační setkávání je jedním z významných projektů pro naši společnost. Také v Senior Parcích napříč republikou k setkání dětí z mateřských škol se seniory pravidelně dochází. Dnes jsme spolu cvičili.

Přednáška BESIP

Sokoleč u Poděbrad   02. 05. 2022

Krajský koordinátor BESIPu pan Ing. Miroslav Polách nám vysvětlil, proč je třeba být za snížené viditelnosti správně označen. Také chodec je účastníkem silničního provozu. Po ukončení besedy předal přítomným dárky s reflexními prvky. Děkujeme!

Jóga

Hrádek nad Nisou   02. 05. 2022

Cvičení jógy je příjemná záležitost. My cvičíme pravidelně s Haničkou, opravdu nás to baví.

Předčarodějnické opékání buřtů

Kunice (Praha-východ)   29. 04. 2022

Zítra bude svátek všech čarodějnic a filipojakubská noc, ke které se pojí ohně a také opékání buřtů. My jsme je opékali s přáteli den předem, spláchli vychlazeným pivem a povídali si u ohně. Počasí se začíná umoudřovat, posezení na slunci už je moc příjemné.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   29. 04. 2022

Tentokrát jsme si nejdříve vyrobili mávátka na nedělní 1. máj    k tomu ještě výzdobu do pergoly a pak jsme pokračovali. Ze starých bot a betonové směsi jsme vytvořili několik květináčů do zahrady v atriu.

Čarodějná grilpárty

Luštěnice   29. 04. 2022

Páteční odpoledne jsme si užili nejen díky pěknému počasí. Klobásky a plněný hermelín, k tomu brambory se zeleninou, to vše jsme si vychutnali.

Soutěžní klání

Hrádek nad Nisou   28. 04. 2022

Dopolední soutěžení s dětmi ze Základní školy Loučná bylo příjemné zpestření dnešního dne. U každé soutěže jsme se od srdce zasmáli. Vítězové byli odměněni sladkostmi.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   28. 04. 2022

Občanské sdružení SOUL z Rychvaldu spojuje několik děvčat a jednoho kluka s nadšením pro hudbu. Bubny djembe, které především používají, už několikrát prozvučely naši halu. Jinak tomu nebylo ani dnes, opět jsme si rádi zanotovali známé písně v rytmu bubnování.

Výlet

Luštěnice   27. 04. 2022

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Bezděčíně u Mladé Boleslavi nás překvapilo nejen leteckými unikáty, ale také velmi příjemnou kavárnou.

Dubnoví oslavenci

Medlov u Brna   27. 04. 2022

Tak pozvedněme číše a popřejme panu Jiřímu k narozeninám všechno nejlepší, především pevné zdraví! Společně jsme si tento den užili: dobrého jídla, pití a živé hudby bylo opravdu dost.

Společný čarodějnický oběd

Rychvald u Ostravy   27. 04. 2022

Poslední den v dubnu je spojený s ohněm a pálením čarodějnic. My jsme si na dnešní den domluvili oběd - masový špíz se zeleninou, k tomu čepované pivo. Někteří z nás včetně personálu se naparádili, trochu s předstihem, jako ty správné čarodějky 

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   26. 04. 2022

Každé dva měsíce pořádáme velkou společnou oslavu narozenin! Tentokrát jsme oslavovali narozené v měsíci březnu a dubnu a opět jsme si to náramně užili! K tanci a poslechu zahrála 'Toulavá kapela' a nám už je nyní jasné, že jsme si je nepozvali naposledy. Krásné odpoledne to bylo a ještě jednou přejeme všem oslavencům vše nejlepší a hlavně pevné zdraví!

Jóga

Hrádek nad Nisou   25. 04. 2022

Opět jsme dnes měli jógu s paní Hankou. Základním protažením cvičení jen začíná.

Cvičení v hale

Luštěnice   25. 04. 2022

Máme tady pravidelné cvičení. Zatím se scházíme v hale, ale jakmile bude tepleji, cvičení přesuneme do atria.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   25. 04. 2022

Naše pravidelná a velmi příjemná pondělní setkání s milou a usměvavou Věruškou. Vždy se na ni moc těšíme a v józe se postupně zdokonalujeme. Děkujeme za tuto možnost

Bingo!

Rychvald u Ostravy   22. 04. 2022

Máme tady pátek a s ním oblíbenou hru BINGO. Dnes vyhrála paní Edita, která si pochutná na ovocném čaji.

Senioři v dopravě

Medlov u Brna   22. 04. 2022

Vyslechli jsme si velice zajímavou přednášku na téma 'Senioři v dopravě', kterou provedla v našem Senior Parku koordinátorka prevence kpt. Mgr. Zdeňka Procházková z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Děkujeme.

Zajímavý výlet

Hrádek nad Nisou   21. 04. 2022

Dnes jsme byli na výletě ve Skleněné zahradě u Cvikova. Je tady možno shlédnout i výstavu Bořka Šípka, kterou nás provázel ředitel sklárny Pačinek pan Sobotka. Moc děkujeme.

Odpolední karban

Luštěnice   20. 04. 2022

Jsme náruživí hráči her karetních. Společně si sednout, hrát karty s přáteli a s úsměvem na tváři: to je to, co nás baví!

Mnichovka

Kunice (Praha-východ)   20. 04. 2022

Vyrazili jsme na nákupy! Do Mnichovic jezdíme několikrát do roka, mají zde velké centrum levného nákupu a to se vždy hodí. Nakoupili jsme si zásoby drogérie a něco hezkého do šatníku se také našlo

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   20. 04. 2022

Přejeme našim sousedům oslavencům, všechno nejlepší, hlavně zdraví a příjemné dny. Tentokrát jsou mezi nimi paní Jana, paní Eva a pan Antonín, všem připíjíme na zdraví 

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   20. 04. 2022

Nemůžeme zapomenout na tradiční cvičení, které máme každou středu. Tentokrát pod vedením naší paní hospodyňky.

Keramická dílna se Zuzkou

Kunice (Praha-východ)   19. 04. 2022

Minulý měsíc jsme si vyrobili krásné keramické dekorační misky, které byly po vytvrdnutí potřeba nabarvit a potřít glazurou. Tomu jsme se právě nyní věnovali, výsledek stojí za to a máme ze svých výrobků velkou radost!

Tvoření s dětmi z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   14. 04. 2022

Děti z místní mateřinky nás navštěvují pravidelně. Dnes jsme společně vyráběli zajíčky z otisků ruky a barevná velikonoční vajíčka. Mezigenerační setkání a spolupráce je úžasná pro obě strany.

Všem přejeme krásné Velikonoce

Trénování paměti

Medlov u Brna   14. 04. 2022

Dnešní předvelikonoční odpoledne naši paměť trénoval pan Choural, který vede cvičení také v Komunitním centru v Židlochovicích. Připravená cvičení nebyla vůbec lehká, my jsme je však bravurně zvládli.

Pleteme pomlázku

Sokoleč u Poděbrad   14. 04. 2022

Pod vedením pana správce dnes proběhlo pletení pomlázek. Pro některé to byla premiéra, nakonec se to všem povedlo a na Velikonoce jsou pánové připraveni vyrazit.

Oslavujeme narozeniny

Sokoleč u Poděbrad   14. 04. 2022

Po pletení pomlázky jsme ještě stihli odpoledne oslavit dvoje narozeniny. Blahopřejeme! Oslavencům přišel zahrát náš oblíbený harmonikář. Krásně jsme si zazpívali i zatančili.

Jaro na vsi

Kunice (Praha-východ)   13. 04. 2022

Krásný velikonoční výlet do Skanzenu v Přerově nad Labem. Jak se žilo v době našich babiček a prababiček? Klasické venkovské stavby plné velikonočních tradic. Počasí nám přálo a my si to moc užili!

Velikonoční dopoledne

Luštěnice   13. 04. 2022

Návštěvou nás dnes potěšily děti ze Základní školy Luštěnice. Předvedly nám hezký velikonoční program, společně jsme si zazpívali a předaly nám vlastnoručně vyrobenou velikonoční výzdobu.

Velikonoce

Hlušovice u Olomouce   13. 04. 2022

Máme tady Velikonoce, na které jsme se řádně připravili. Výzdoba ve společných prostorách i v našich bytech je důležitá.

Velikonoční trhy Karviná

Rychvald u Ostravy   13. 04. 2022

Jarmark ke svátkům jara neodmyslitelně patří. Příjemné počasí dokreslilo předsváteční atmosféru. Poslechli jsme si i vystoupení dětí základních škol a nakonec si dali výborný oběd.

Umění v době normalizace

Kunice (Praha-východ)   12. 04. 2022

Moc rádi si obohacujeme znalosti různými informacemi. Přednášky o zajímavých tématech jsou proto u nás vždy žádoucí. Jak se dařilo umělcům v době normalizace? Kdo byl průkopníkem moderních technologií? Jak se to vše dalo zvládnout v přísném režimu? Velmi poutavé vyprávění výtvarnice  paní Dany Chrastilové, kterou aktivně doplňovala její maminka a naše sousedka Alenka, také významná výtvarnice. Téma nás opravdu zaujalo a chtěli jsme znát všechny detaily!

Výdejní okénko

Luštěnice   12. 04. 2022

Prima odpolední posezení v zimní zahradě jsme si zpestřili dobrou svačinou. Pochutnali jsme si na výborné sekané.

Velikonoční pomlázka

Luštěnice   12. 04. 2022

Dnes nás navštívili studenti SOU Horky, přinesli nám velikonoční výzdobu a vlastnoručně vyrobené velikonoční perníčky. A samozřejmě přinesli i dobrou náladu!
 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   11. 04. 2022

Lektorka Věruška dnes nemohla dorazit, proto ji zastoupila paní vedoucí, která s námi jógu cvičila dříve. Zaměřili jsme se na posílení středu těla, kam patří i bránice, kterou jsme opravdu hojně zapojili  Smích a pohyb je skvělá kombinace pro krásný den. Zkuste to taky!

Cvičení s Alčou

Luštěnice   11. 04. 2022

Dnešní cvičení jógy probíhalo v zimním zahradě. Krásný výhled na slunce přímo vybízel k cvičení meditace - pozdrav slunci! ☀️

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   08. 04. 2022

Velikonoční svátky se neobejdou bez správné výzdoby. Dnes jsme si připomněli zdobení vajíček. Paní Inka umí plést karabáč z 8 vrbových proutků. Společně s vedoucím jich upletli hned několik.

Skanzen, zahradnictví

Sokoleč u Poděbrad   08. 04. 2022

Vyrazili jsme na výlet do Přerova nad Labem. Někteří šli na prohlídku velikonočního skanzenu a druhá skupina na nákup květin do zahradnictví. Po náročném nákupu a prohlídce jsme se ohřáli teplou medovinou. Jelikož nám i pořádně vyhládlo, na zpáteční cestě jsme zastavili na rychlé občerstvení.

Křeslo pro hosta

Kunice (Praha-východ)   07. 04. 2022

Navštívil nás herec pan Pavel Nový, který nás celé odpoledne bavil svými historkami ze života soukromého i toho profesního. Z našeho areálu byl doslova nadšen a vůbec se mu nechtělo domů  Naše sousedka Boženka slavila ten den narozeniny a celá beseda začala přáním všeho nejlepšího od pana Nového, který narychlo složil i milou báseň. Nádherný zážitek nejen pro Boženku.

Výlet do KFC

Medlov u Brna   06. 04. 2022

Proklatě dobré kuřátko, k tomu pití a káva. Příjemně strávené odpoledne, krásný nový zážitek.

Velikonoční trhy

Rychvald u Ostravy   06. 04. 2022

Velikonoce jsou již příští víkend. Dokoupíme si nějakou tu výzdobu, trhy jsou k tomu vhodnou příležitostí. Nněco už máme doma a výzdoba bude kompletní. 

Bezpečnost nejen na silnicích

Hrádek nad Nisou   05. 04. 2022

Přednášku na téma SENIOR A SILNIČNÍ PROVOZ jsme si vyslechli od mladého sympatického muže. Ten zastupuje známou organizaci BESIP. Všichni  určitě víme, že se jedná o BEzpečnost SIlničního Provozu.

Výlet

Luštěnice   05. 04. 2022

Na kraji Mladé Boleslavi se nachází areál Zahradní centrum Debř, známý jako Jiná zahrada. Kromě rostlin tady najdete i minizoo.

Základní umělecká škola

Sokoleč u Poděbrad   05. 04. 2022

Děti z umělecké školy do areálu chodí pravidelně. Opět přišly pod dohledem pana učitele zahrát na housle, kytaru a harmoniku. Vždy se na ně těšíme a jejich vystoupení se nám moc líbí.

Jóga

Hrádek nad Nisou   04. 04. 2022

Také v našem areálu si spolu vyzkoušíme cvičení jógy. Tentokrát zkusíme procvičení mimických svalů.

Cvičení s šátkem

Luštěnice   04. 04. 2022

Paní vedoucí na dnešní cvičení připravila netradiční pomůcku, kterou najdeme každý doma - šátek. Cviky byly jednoduché, ale na protažení těla důsledné.

Děti u nás

Sokoleč u Poděbrad   04. 04. 2022

Dnes jsme přivítali jaro s dětmi z Mateřské školy Sokoleč. Nejdříve nám předvedly, co všechno umí o jaru. Pak jsme si společně povídali, jak trávili a co dělali lidé kdysi na Velikonoce. Myslíme, že se to líbilo nejen nám, ale i dětem.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   04. 04. 2022

Další hodina naší pravidelné jógy s Věruškou. Skvělý způsob, jak si dobít baterky! Po józe následovalo posezení s přáteli a lahodná káva.

Velikonoční výzdoba

Medlov u Brna   04. 04. 2022

Tradicí se stala příprava na svátky jara. K velikonoční výzdobě v hale, k dekoraci, nám posloužila naše vrba, která roste přímo v atriu našeho Senior Parku.

'Zápisné'

Luštěnice   01. 04. 2022

Naše nová vedoucí, paní Eva, připravila malé pohoštění a upekla buchtu s krásným nápisem Senior Park Luštěnice. Bereme to jako zápisné a těšíme se na společné chvíle v areálu.

Nákupy v hale

Kunice (Praha-východ)   31. 03. 2022

Opět nás navštívila paní Žáková se svým zbožím. Výběr má vždy velký a pestrý; pro nás je to v místě bydliště moc příjemná možnost nákupu a obohacení šatníků.

Cvičení v hale

Sokoleč u Poděbrad   30. 03. 2022

Je středa a to znamená, že tady máme námi oblíbené pravidelné cvičení. Na začátku se pořádně protáhli a ke konci jsme si dopřáli uklidňující meditační cvičení.

Oslavenci

Medlov u Brna   30. 03. 2022

Březnové společné posezení s oslavenci se opravdu vydařilo. Na stolech bylo připravené pohoštění: víno, dobré jídlo. K pohodě přispěla harmonika a známé písničky. Gratulujeme všem oslavencům.
 

Tvořivá dílna se Zuzkou

Kunice (Praha-východ)   29. 03. 2022

V areálu budeme mít nově každý měsíc tvořivý kroužek. Paní Zuzku známe díky jejím skvělým cestovatelským přednáškám a nyní se nabídla vést s námi tvořivou dílnu, což jsme přijali s nadšením! Výrobky máme hotové, příště je budeme barvit. Opravdu se nám moc povedly.

Smaženky

Luštěnice   29. 03. 2022

Retro - název pro věci spojené s minulostí, s něčím bývalým, ale známým. Tak třeba smaženky. Znáte?

Bingo

Rychvald u Ostravy   28. 03. 2022

Na Den učitelů jsme si zahráli loterii BINGO. Také dnešní hra měla svého výherce. Tentokrát se jím stal pan Zdeněk!

Cvičení s Alčou

Luštěnice   28. 03. 2022

Po víkendu jsme dnes procvičili tělo i paměť. Nejdříve s Alčou a s míči a nakonec doplňováním českých pořekadel!

Canisterapie

Luštěnice   28. 03. 2022

Dnes nás navštívila paní Hana se svou speciálně vycvičenou fenkou. Její šikovná čtyřnohá kamarádka Rossi - australská labradorka, nám všem zpříjemnila společně strávený čas. Děkujeme.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   28. 03. 2022

Opět naše oblíbená jóga. Věruška je na cvičení s námi vždy skvěle připravena a cviky nám sestavuje přímo 'na míru'. Uvolníme tak zatuhlé svaly a přitom to pro nás není vůbec náročné. Děkujeme.

Blahopřejeme

Luštěnice   25. 03. 2022

Paní Danuška o víkendu oslaví své narozeniny. Přejeme vše nejlepší a hodně štěstí nejenom při hře v Žolíky

Chocotopia - Muzeum a výrobna čokolády

Kunice (Praha-východ)   25. 03. 2022

Prožili jsme krásný zážitek! Na chvíli se z nás stali opravdoví cukráři a mohli jsme si vyrobit vlastní čokoládová lízátka. Při velmi poutavém výkladu jsme se dozvěděli, jakým procesem vzniká tato lahodná pochoutka, nahlédli jsme do cukrářské výrobny a nakonec jsme si prohlédli i muzeum.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   25. 03. 2022

Zkoušíme ubrouskovou metodu stejně jako holky v Čechách. Díváme se na výsledek: snad se nám podařilo ty obrázky správně nalepit, květináče vypadají pěkně, viďte.

Bramborákové hody

Hrádek nad Nisou   25. 03. 2022

Na bramborové placky stačí brambory omýt, uvařit a nastrouhat, oloupat česnek, přidat mouku, vajíčko, sůl, smíchat a je hotovo! Pak už jen smažit a sednout ke stolu.

Zdobíme areál

Luštěnice   24. 03. 2022

Blíží se Velikonoce. Proto i v našem Senior Parku Luštěnice se na ně připravujeme, zdobíme halu a zimní zahradu.

Oslava narozenin

Luštěnice   23. 03. 2022

Včerejší vítězka hry bingo dnes slaví narozeniny. Přejeme paní Tamaře jen to nejlepší, hlavně zdraví, štěstí, žádné starosti a dobrou náladu 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   23. 03. 2022

Opět se můžeme pochlubit našimi výrobky z keramiky, které si vytváříme sami v rámci pravidelného tvoření v dílničce. 

Zahradnictví

Medlov u Brna   23. 03. 2022

Tento týden si naše seniorky zajely nakoupit kytičky a sazenice do zahradnictví ve Vedrovicích. Ještě není sezona v plném proudu, ale přesto bylo z čeho vybírat.

Výlet do Lysé nad Labem

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2022

Počasí nám přálo a festival dechovky na výstavišti se moc povedl. Zazpívali jsme si, dali si něco dobrého k obědu a cestou domů nakoupili kytky do truhlíků. Zkrátka každý si vybral, co má rád.

Hrajeme BINGO

Luštěnice   22. 03. 2022

Dopoledne jsme měli posezení v zaimní zahradě, odpoledne jsme si pak zahráli BINGO; vítězkou byla tentokrát paní Tamara.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   21. 03. 2022

Jaro jsme přivítali cvičením jógy, které nás nabíjí stejně pozitivní energií jako☀️

Na cvičení s Věruškou se vždy moc těšíme a chodíme opravdu v hojném počtu!

 

Do cukrárny

Rychvald u Ostravy   21. 03. 2022

Široká nabídka zákusků a chlebíčků nás čekala v cukrárně ve vedlejším městě Bohumín. Káva a čaj jsou samozřejmostí. Kdyby měl někdo chuť, vybere si i z nabídky vín a nealkoholických nápojů. 

Pánská jízda

Sokoleč u Poděbrad   18. 03. 2022

Spolu s panem správcem vyrazili naši pánové na oběd. Každý si vybral, na co měl chuť a všem moc chutnalo. Určitě vyjedou někdy zase.

Gastronomické putování

Kunice (Praha-východ)   17. 03. 2022

Dnes jsme se vydali na 'výlet' do hruškového sadu! Vše na stole bylo z těchto úžasných plodů Domácí krupicové noky, hruškovo-vanilková omáčka a na závěr malý panáček hruškovice na 'vypálení červa'. Výborné to bylo!

Pečeme dětem

Kunice (Praha-východ)   17. 03. 2022

Často k nám jezdí děti z místní mateřinky. Návštěvy to jsou vždy milé a my se na ně moc těšíme. Domluvili jsme se a jako překvapení jsme jim upekli muffiny k zítřejší svačině, které jim ráno zavezeme.

Oslavujeme narozeniny

Rychvald u Ostravy   17. 03. 2022

Paní Ilonce jako jubilantce a dalším deseti oslavencům přejeme především pevné zdraví a pohodu do dalších let! 

Sešla se nás plná hala, stoly byly nazdobené, občerstvení připraveno. K hudbě i tanci nám zahrál na klávesy pan Eda a jeho kolega pan Jiří zahrál několik melodií na klarinet. Celé odpoledne se vydařilo.

Botanická zahrada

Kunice (Praha-východ)   16. 03. 2022

Milujeme květiny a proto jsme si nemohli nechat ujít výstavu orchidejí v pražské Botanické zahradě. Tolik nádhery a vůní pohromadě, příjemný a poutavý výklad ve skleníku Fata Morgana, zkrátka parádní výlet!

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   16. 03. 2022

Cvičení pod vedením pana správce je vždy pro nás příjemným zážitkem. K lepšímu naladění přizpívá i hudba.

Do muzea

Hrádek nad Nisou   16. 03. 2022

Dnes nás čekal výlet do muzea. Návštívili jsme muzeum masek v Zákupech. Sbírka má dlouholetou tradici a najdete tady opravdu mnoho exponátů.

Cukrárna

Medlov u Brna   16. 03. 2022

Cílem dnešního výletu byla cukrárna Lucius v nedalekých Syrovicích. Nabídka sladkostí vskutku široká. Zákusky, dobrá káva: co více si můžeme přát?

Grilujeme

Hlušovice u Olomouce   16. 03. 2022

Je poměrně chladno, ale při krásných melodiích harmoniky jsme si rádi zazpívali. Taky jsme grilovali klobásy a tím se zahřáli.

Herní odpoledne

Luštěnice   15. 03. 2022

Ve společenské hale můžeme u stolů hrát nejen karty, ale i různé deskové hry nebo se jen setkat a povídat si, třeba i s naším papouškem.

Solná jeskyně

Rychvald u Ostravy   15. 03. 2022

Po delší pauze jsme se dnes odpoledne rádi vydali do nedaleké solné jeskyně. Jezdíme tam pravidelně, jen kvůli opatřením jsme museli návštěvy odložit. 

Gratulujeme

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2022

Sousedka, paní Jarmila, oslavila krásné 85 narozeniny. Zástup gratulantů byl dlouhý. První blahopřání obdržela od pana starosty naší obce. Také se připojuje naše paní koordinátorka i my ostatní s přáním pevného zdraví a spokojenosti.

Cvičení s Alčou

Luštěnice   14. 03. 2022

S paní Alčou se budeme pravidelně setkávat u našeho cvičení. Sama se věnuje cvikům na uvolnění svalstva, takže i nám postupně vysvětlí, o čem je jóga.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   14. 03. 2022

Vajíčka na cibulce a na slanině, doplněná o několik kousků drobných hříbků, k tomu čerstvé pečivo a podle libosti káva nebo čaj. Takovou voňavou chutnou snídani jsme si dnes vychutnali společně v hale.

Divadlo v hale

Rychvald u Ostravy   14. 03. 2022

Z Prahy přijeli se svým vystoupením dva mladí umělci z Divadla Šapito. Hra pod názvem O odvážné Molly aneb jak vyzrát na draka všechny přítomné pobavila; byli jsme aktivně vtaženi do děje hry s dobrým koncem. Tak to má vlastně vždy být! Děkujeme 

Děti mezi námi

Hrádek nad Nisou   11. 03. 2022

Dnes za námi zase přišly děti ze Základní školy Loučná. Nejdříve jsme si poslechli jejich písně a básničky, pak jsme spolu vyráběli záložku do knížky.

Kreslíme mandaly

Rychvald u Ostravy   11. 03. 2022

Zasedli jsme ke stolům v hale, každý měl před sebou papír s vytištěnou mandalou a bylo jen na nás samotných, jaké barvy použijeme a jakou máme fantazii.

Sklízíme dříví

Sokoleč u Poděbrad   11. 03. 2022

Dnes, v pátek, nám přivezli první várku dříví a naši senioři přišli panu správci pomahát. Moc jim děkujeme, spolu jsme dříví uklidili rychleji.

Jubilantka

Hrádek nad Nisou   11. 03. 2022

Paní Soňa dnes slavila krásné životní jubileum. Ke gratulaci 93 narozenin se přidáváme i my za Senior Park Hrádek nad Nisou; přejeme stále mnoho sil, pevné zdraví a veselou náladu!

Brémští muzikanti ze ZŠ Ondřejov

Kunice (Praha-východ)   10. 03. 2022

Krásný a nezapomenutelný zážitek v podobě divadla dětí, které k nám přijely se svým vystoupením. Přivezly s sebou i jejich ručně malované kulisy a jako dar jsme dostali obraz našeho areálu, který samy namalovaly. Toto se opravdu povedlo!

Sociální poradna aneb na jaké příspěvky mám nárok

Kunice (Praha-východ)   09. 03. 2022

Dnes k nám přijely milé pracovnice z Úřadu práce pro Prahu-východ, aby nám vysvětlily možnosti nároku na příspěvek na bydlení či péči. Ochotně s každým z nás vyplnily potřebné formuláře a jakmile budou naše žádosti schváleny, dají nám hned vědět. Skvělý servis přímo v místě našeho bydliště, moc si toho vážíme!

Dílnička

Hrádek nad Nisou   09. 03. 2022

S nadšením jsme se pustili do výroby jarních a velikonočních ozdob. Společně jsme pokusili vyrobit také talířky a misky, tak snad se nám to povedlo.

Koncert nejen ženám...

Rychvald u Ostravy   09. 03. 2022

Koncert hudební skupiny Čarozpěv rozezněl naši společenskou halu. Společně s absolventkami Lidové konzervatoře Ostrava pod vedením Mgr. et Mgr. Andeji Jurčíkové nám holky zazpívaly moravské a české písně, nechyběla ani chvilka poezie. Děkujeme opět za profesionální představení a nevšední zážitek!

Vše nejlepší ženy!

Luštěnice   08. 03. 2022

Malá pozornost v podobě kytičky k MDŽ patří. A aby to nebylo líto našim mužům, přidali jsme všem malý zákusek k odpolednímu kafíčku. Všem ženám krásný den sváteční!

MDŽ v Kunicích

Kunice (Praha-východ)   08. 03. 2022

Dopoledne nás přišly navštívit děti z místní mateřinky, které nám zazpívaly a přinesly přání a květiny. Odpoledne jsme se sešli v hale na lahodnou kávu a domácí koláč. Karafiát pro každou ženu byl samozřejmostí, dnešní den přece patří hlavně ženám

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   08. 03. 2022

Mezinárodní den žen - slaví se 8. března už více než 100 let. Nachystáno bylo pohoštění především ze strany nových bydlících, manželů Josefa a Josefky a zároveň Josefa a Evičky. Hudbou a zpěvem nás potěšil pan Eda. Ke kytičkám pro každou ženu nechybělo milé přání ke svátku také od jedné realitní firmy pana Pavla z Karviné. Děkujeme!

Oslavujeme MDŽ

Hrádek nad Nisou   08. 03. 2022

Původně jsme měli soutěžit. Ale po dlouhé době jsme se sešli v tak hojném počtu a raději jsme si chtěli povídat a diskutovat

MDŽ

Hlušovice u Olomouce   08. 03. 2022

Oslava Mezinárodního dne žen byla pro naše ženy plná překvapení. Výborné občerstvení, vystoupení děti z místní mateřinky a samozřejmostí byly rudé karafiáty.

MDŽ Medlov

Medlov u Brna   08. 03. 2022

Nejenom chlebíčky, také něco sladkého, ale i krásné moravské písničky dodaly oslavě v Senior Parku Medlov tu správnou slavnostní atmosféru. Doplnilo ji předání karafiátů pro každou ženu.

Relaxace při svíčkách

Luštěnice   07. 03. 2022

Svíčky skládané do kruhu - celistvost, moudrost, nekonečno. Relaxační hudba, teplo, masáž spánků a rukou. Ponořili jsme se celým tělem i duší do polospánku a užívali si meditaci v kruhu svých přátel a sousedů.

Čtení v zimní zahradě

Hrádek nad Nisou   07. 03. 2022

Sešli jsme se v zimní zahradě, kde nám předčítá z knihy paní ředitelka ze ZŠ Loučná Hrádek nad Nisou. Pohodlně se usadíme, dopřejeme si kávu a posloucháme.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   07. 03. 2022

Zase jsme si krásně protáhli těla při naší oblíbené józe! Správné dýchání, rovná záda, zpevnit střed těla, to všechno a mnohem víc už dokážeme. Pravidelné cvičení je už na nás znát!

Přednáška v hale

Rychvald u Ostravy   07. 03. 2022

Z Úřadu práce města Bohumín mezi nás přišla paní Bc. Lenka Sikorová, vedoucí oddělení sociálních dávek. Seznámila nás s možností čerpání příspěvku na bydlení, vysvětlila vyplnění formuláře a ostatní už budeme řešit s panem vedoucím nebo s rodinnými příslušníky.

U knihy s Honzou

Luštěnice   04. 03. 2022

Dnešním dnem se začínáme pravidelně scházet u knihy s naším panem Honzou, který se nabídl, že nám bude každý pátek předčítat z knih na přání.

Zimní zahrada je na tuto příležitost přímo stvořená. 

Cvičení

Hrádek nad Nisou   04. 03. 2022

K dnešnímu cvičení jsme si vybrali jako cvičební pomůcku činky. Jsou malé, na procvičení tak akorát.

Dárek pro děti

Hlušovice u Olomouce   04. 03. 2022

Chodí k nám děti z mateřské školy Hlušovice. Potěší nás vždy nějakým vystouepním. My jsme jim za to dnes připravili sladké překvapení.

Medlovské pečení

Medlov u Brna   04. 03. 2022

Kdo by neměl rád něco sladkého ke kávě? Tentokrát voněla na stole buchta s borůvkami, kterou jsme dopoledne společně upekly.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   03. 03. 2022

Přišla za námi paní Šmídová,. sociální pracovnice, přinesla potřebné tiskopisy k příspěvku na bydlení. Se vším nám ochotně pomůže a každému z nás ještě osobně vysvětlí.

Pečeme 'NEŠTRÚDL'

Luštěnice   03. 03. 2022

Téměř stejné suroviny na jablečný štrúdl, jen jiným způsobem motaný. Náročnější na přípravu, ale spravedlivě jsme si úkoly rozdělili. Výsledek náramný! Jeden byteček, jeden koláček pro každého.

Nový mazlík Bruno

Kunice (Praha-východ)   03. 03. 2022

V Kunicích máme nového zvířecího kamaráda. Jedná se o agamu vousatou a je to osmiletý krasavec naší hospodyňky Markéty, která nám ho přivezla. Je tu s námi už pár týdnů a moc se mu u nás líbí! Dnes jsme se o něm a chovu agam dozvěděli všechny informace při zajímavé přednášce a byli jsme doslova uchváceni. Je velmi přátelský a kontaktní, což můžete vidět na fotografiích

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   02. 03. 2022

Venku je stále poměrně chladno, přestože svítí slunce. V okénku pro zahřátí jsme dnes měli svařené víno. S chutí jsme si ho vypili v hale. Povídali jsme si - mezi holkama u jednoho stolu a u druhého samí kluci 

Beseda o knihách

Medlov u Brna   02. 03. 2022

'Březen, měsíc knihy', dnes se již říká 'Březen, měsíc čtenářů'. I toto jsme se dozvěděli na dnešní besedě. Víte, která kniha má nejvíce výtisků, nejvíce se krade a tiskl ji Johannes Guttenberk jako první? My to víme.

Čtení v zimní zahradě

Hrádek nad Nisou   01. 03. 2022

Setkáváme se v zimní zahradě k předčítání z knihy autora Jamese Herriota - ZVĚROLÉKAŘ MEZI NEBEM A ZEMÍ. Děj se odehrává v místech, odkud pochází jedno z psích plemen, jedná se o anglický venkov Yorkshir.

Cvičení s míčem

Luštěnice   28. 02. 2022

A opět po čase cvičební pomůcka - míč. Nezdá se, ale zadýchali jsme se. Procvičili jsme poctivě všechny svaly a zakončili lehkým tréninkem paměti.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   28. 02. 2022

Záleží všechno na domluvě. My jsme se rozhodli pro domácí tousty s pomazánkou a snídaně mohla proběhnout. Sami jsme si je připravili, o to víc nám chutnaly.

Tvoření

Sokoleč u Poděbrad   28. 02. 2022

Dnes jsme poprvé tvořili s paní Zuzkou. Ta si pro nás nejprve nachystala výrobu netradiční metodou. Výsledkem díla je svícen vyrobený s použitím starých knih.

Výroba masek

Hrádek nad Nisou   25. 02. 2022

Zítra se v našem městě koná masopust. My jsme se taky připravili a společně s dětmi ze Základní školy Loučná jsme tvořili nejrůznější masky

Deskové hry

Hlušovice u Olomouce   25. 02. 2022

Kdo by neznal hru 'Člověče, nezlob se'? Je to jedna z nejoblíbenějších deskových her na celém světě. V této hře nejde o vítězství, ale o účast!

Přednáška o Luštěnicích

Luštěnice   24. 02. 2022

Dnešní odpoledne bylo velmi pestré. Začalo přednáškou o místě, kde žijeme. O Luštěnicích. Dozvěděli jsme se například, že první písemná zmíňka o naší obci se datuje k roku 1268, jaké pamětihodnosti zde najdeme nebo kolik obyvatel zde v současné době žije. Zavzpomínali jsme také na významy dávných živností, které měly ve své době zastoupení také zde. 

Vítáme nového souseda

Luštěnice   24. 02. 2022

Vítáme nového souseda pana Honzu, jehož celoživotní milovanou profesí je herectví a předčítání knih. Přejeme mu, ať se mu u nás hezky bydlí a těšíme se na předčítání příběhů tady u nás.

Cvičení

Rychvald u Ostravy   24. 02. 2022

Slunce se prodralo mezi mraky, ale stále je chladno na cvičení v atriu. Jsme rádi, že můžeme využít příjemného teplého prostředí naší společenské haly. 

Stolní hry

Kunice (Praha-východ)   24. 02. 2022

Na pobyt venku je ještě chladno, využíváme tedy k našemu setkávání halu, kde je příjemné teplo od rozpáleného krbu. Hrajeme karty, pijeme kávu, povídáme si a někdy si zahrajeme i stolní deskové hry, které nás také moc baví. Skvěle strávený čas!

Slavíme narozeniny

Luštěnice   23. 02. 2022

Slavíme významné kulatiny naší paní Ludmilky. Velká milovnice pletení a háčkování pozvala sousedy na malou narozeninovou oslavu. 'Přejeme Vám paní Ludmilko ke krásným 90tinám pevné zdravíčko, spokojenost, a ať jste stále plná elánu'.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   23. 02. 2022

Máme tady další den s keramikou. Opět jsme si sami vyrobili, ozdobili a nabarvili naše originální výrobky. Zkrášlí nám byt nebo je můžeme někomu darovat.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   23. 02. 2022

Vanilkový a čokoládový pudink, piškoty namočené v domácí vinovici, s kousky ovoce. Takovou voňavou pochoutku si dnes odnesl z okénka každý, kdo přišel.

Oslavenci a svatba

Medlov u Brna   23. 02. 2022

Blahopřejeme nejen našim oslavencům k narozeninám, ale taky jednomu manželskému páru k společnému soužití 55 let, tedy ke smaragdové svatbě. Děkujeme za pohoštění. Slavnostní atmosféru doplnila hra na varhany, všichni jsme si zazpívali známé písně.

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   23. 02. 2022

Středeční cvičení je opět tady. Pohyb máme rádi; uvědomujeme si, že je opravdu důležitý v každém věku, nejen pro nás.

Oslava narozenin v duchu Masopustu

Kunice (Praha-východ)   22. 02. 2022

Narozeniny slavíme pravidelně a rádi. Tentokrát se jednalo o oslavu narozených v lednu a v únoru a všichni jsme si jí báječně užili! Stoly plné dobrého jídla a pití, přátelé kolem nás, zpívali jsme, smáli jsme se, zkrátka vše co má na oslavě být. Celým odpolednem nás provázely známé písně na harmoniku a heligonku od pana Čápa a Lulu. Bylo to prostě skvělé!

Muzeum Škoda

Luštěnice   22. 02. 2022

Návštěva automobilového muzea v Mladé Boleslavi s dlouholetou tradicí mnohé nás vrátila do doby, kdy jsme byli aktivními řidiči. Prohlídku jsme zakončili shlédnutím krátkého filmu o této značce v místním kinosále. 

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   21. 02. 2022

Doslova vlévání pozitivní energie jsme dnes pocítili na hodině jógy! Přes okna na nás dopadaly sluneční paprsky, těla se uvolnila, mysl se zklidnila a den je hned krásnější.

Návštěva výstavy

Rychvald u Ostravy   21. 02. 2022

Písmo, knihy a typografie - pod tímto názvem jsme dne navštívili v Městské knihovně Orlová výstavu prací studentů Střední umělecké školy z Ostravy.

Stolní bowling

Luštěnice   21. 02. 2022

Improvizace bowlingu, abychom nemuseli zvedat těžké bowlingové koule, ani se nemuseli ohýbat. Hra pro každého, všichni vyhráli malou cenu za účast. A co si budeme povídat.. Taková majoránka nebo bobkový list se může hodit.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   18. 02. 2022

Hrát na klavír je určitě náročné. Člověk musí věnovat hodně času zkoušení a cvičení, ale výsledek pak stojí za to. Příjemnými melodiemi nás uchvátila hra na klavír v podání paní Helenky.

Smažíme bramboráky

Kunice (Praha-východ)   17. 02. 2022

Rozhodli jsme se udělat si společný oběd! Bramboráky máme všichni rádi, byla to tedy jasná volba. Práci jsme si rozdělili, šla nám pěkně od ruky a odcházeli jsme spokojení a dobře najedení. Určitě budeme vařit zase, bylo to moc fajn

Dílnička

Hrádek nad Nisou   17. 02. 2022

Ubrouskovou metodou jsme si ozdobili papírová srdce. Je potřeba barevný ubrousek, štětec a lepidlo. Použijeme pouze jednu vrstvu ubrousku, tu s obrázkem, pak vystřiheme obrázky a pomocí lepidla a štětce přilepíme na podložku, třeba ve tvaru srdce.

Procházkou po okolí

Hlušovice u Olomouce   16. 02. 2022

Naše sousedka paní Patricie, rodačka z Hlušovic, nás pozvala na procházku po této obci. Ukázala nám spoustu doposud nepoznaných míst a my jsme ji za odměnu pozvali na dobrý čaj.

Do divadla

Hrádek nad Nisou   15. 02. 2022

Dnešní návštěva Vinohradského divadla nám nabídlsa hru SŇATKY Z ROZUMU. Výborné herecké obsazení, skvělý zážitek!

Oběd Na Statku

Luštěnice   15. 02. 2022

Po čase jsme vyrazili do nedaleké restaurace, kterou jsme si velmi oblíbili. Výborně vaří a výborné čepované pivo!

Protažení a procházka

Kunice (Praha-východ)   14. 02. 2022

Nejdříve jsme si protáhli těla v hale a pak šli společně na procházku po okolí, na kterou nás vylákalo slunce. V takto krásném počasí na čerstvém vzduchu se toho musí využít!

Valentýnské cvičení

Luštěnice   14. 02. 2022

Dnes jsme se při cvičení zaměřili na horní partie těla. Nejdříve lehké protažení, pak posilování zádového svalstva, ramen, horních končetin. A takě jsme si zkusili, že není vůbec snadné malovat pohybem nosu osmičky a prsty poskládat do Valentýnského srdce.

Chodíme, chodíme

Hlušovice u Olomouce   14. 02. 2022

Ráno jsme se trochu rozehřáli a odpoledne jsme pak vyrazili na první hodinu chůze s hůlkami nordic walking. Jsou vhodnou pomůckou, jen si na ně zvyknout.

Zkoušíme horkovzduch

Luštěnice   11. 02. 2022

Náš soused nás pozval na testování horkovzdušného hrnce, který se vyznačuje tím, že k přípravě jídla potřebujete minimum tuku. Tak jsme zkusili pro chuť pár hranolek a poté zahráli partičku žolíků. Prima víkend, přátelé!

Životní jubileum 98 let

Hrádek nad Nisou   11. 02. 2022

Paní Kochánková Věra, jedna z našich sousedek Senior Parku, dnes slaví krásných 98 let. Kromě nás jí přišel popřát také starosta města Hrádek nad Nisou, pan Josef Horinka. Ke gratulaci se připojujeme a přejeme především pevné zdraví! 

Páteční výlet

Sokoleč u Poděbrad   11. 02. 2022

Navštívili jsme dnes obchodní centrum v Pečkách. To bychom nebyli my, kdybychom zároveň nezaskočili do prodejny čerstvých ryb. Nákup na víkend máme vyřešený.

Pečení

Medlov u Brna   11. 02. 2022

Víte, proč jsme opět pekly švestkový koláč se skořicovou drobenkou? Je totiž nejlepší a my ho v našem areálu máme všichni rádi.

Soutěžní odpoledne

Kunice (Praha-východ)   10. 02. 2022

Máme rádi zábavu všeho druhu. Dnes jsme soutěžili ve čtyřech disciplínách a kromě smíchu se nám občas i pěkně zakouřilo z hlavy. Výsledek byl velmi těsný a všichni jsme si to užili.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   10. 02. 2022

V hale je zatopeno, příjemně. Tak akorát na naše pravidelné cvičení. Už se těšíme, až si společně zacvičíme venku na čerstvém vzduchu, v atriu.

Cukrárna na hale

Luštěnice   10. 02. 2022

Jahodový dortík šlehačkou, káva nebo čaj. Takový byl plán na dnešní odpoledne. A protože byla nálada výborná, poseděli jsme pospolu u ohně u krbu celé odpoledne a příjemně se bavili.

Sladké mámení

Kunice (Praha-východ)   09. 02. 2022

Jednou za čas je třeba si osladit život! V nedaleké cukrárně bylo zákusků, až oči přecházeli. K tomu voňavá káva a hned byl důvod ke spokojenému úsměvu. Moc jsme si pochutnali.
 
 
 
 

Medlovská olympiáda

Medlov u Brna   09. 02. 2022

Proč nemít vlastní olympiádu v hale? Disciplíny byly následující: šipky, hod kroužků na cíl a lovení rybiček. Na závěr nechyběly pro soutěžící sladké medaile a hlavně radost z účasti.

Galerie a výstava panenek

Kunice (Praha-východ)   08. 02. 2022

Jak 'žily' panenky? Na to jsme se jeli podívat do galerie v Mukařově. Tento výlet nás přenesl do dětských let a my vzpomínali a kochali se tou nádherou. Panenky byly jako živé, hned bychom si je vzali domů!

Dílnička

Hrádek nad Nisou   07. 02. 2022

V dnešní dílničce jsme se pokusily vyrobit na svátek Valentýna srdíčka. Celkem se nám dařilo a výsledek se líbil nejen nám.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   07. 02. 2022

Další hodina jógy s naší milou lektorkou Věrkou byla opět skvělá! O toto cvičení máme takový zájem, že uvažujeme o zařazení jógy na každý týden. Věrka je energická, usměvavá a velmi milá a cvičení jógy je její poslání, které umí krásně předávat dál.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   07. 02. 2022

Povidlová a tvarohová buchta, z listového těsta ořechový pletenec, k tomu hrnek kakaa z domácího mléka. Taková sladká snídaně naladí příjemně na celý den.

Jóga s masáží šíje

Luštěnice   07. 02. 2022

Pořádně se rozcvičit, protáhnout a společně se setkat při pravidelném cvičení se stalo u nás zvykem. Spolu cvičíme rádi, je to příjemný začátek každého týdne. Dnes s bonusem-masáž šíje.

Cvičíme v atriu

Hlušovice u Olomouce   07. 02. 2022

Tak jsme využili krásného počasí a společně jsme si zacvičili na sluníčku. Stačilo jen vyjít z bytu ven a už jsme byli všichni na svých místech.

Kvíz na víkend

Luštěnice   04. 02. 2022

Dle předpovědi rosniček nás čeká sychravý víkend, tak si ho zpříjemníme malým kvízem u čaje či kávy. Otázky jsou různorodé, takže s chutí do toho, půl je hotovo. A už pomalu můžeme vyhlížet jaro!

Divadlo Ypsilonka

Kunice (Praha-východ)   04. 02. 2022

Vyrazili jsme za kulturou! Zábavná divadelní inscenace s názvem Seženete Mozarta nás pohladila po duši a vykouzlila nejeden úsměv na tváři. Proběhlo zde i jedno milé setkání přátel a to našeho souseda Břetislava s panem Pavlem Novým, který přislíbil návštěvu u nás v Kunicích. Budeme se moc těšit

Poník v areálu

Hrádek nad Nisou   04. 02. 2022

Zvířata mají všeobecně uklidňující účinek na lidi. Už mnoho let se používají k terapii. V našem areálu jsme přivítali poníka Barunku a věřte, že jsme byli mile potěšeni 

Zahájení olympiády

Rychvald u Ostravy   04. 02. 2022

Rozhodli jsme se společně sledovat slavnostní zahájení v pořadí již XXIV. zimních olympijských her, které se konají v čínském Pekingu. Našim sportovcům držíme pěsti, ať jsou maximálně úspěšní! 

Posilování

Hrádek nad Nisou   03. 02. 2022

V rámci cvičení jsme dnes posilovali svalstvo cvičením s gymnastickou gumou. Zkuste si to taky, určitě se protáhnete stejně jako my.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   02. 02. 2022

Stále je chladno, přestože se sluníčko na chvíli ukázalo. Rádi jsme si vyzvedli v okénku hrnek svařeného červeného vína, který jsme společně vypili v hale.

Cvičíme s míči

Luštěnice   31. 01. 2022

S míči se nám cvičí velice dobře. Umí nahradit posilovací stroje, trénuje nás v postřehu nebo navádí k soustředění. 'Nádech-stlačení-výdech'.

Protahovačka

Kunice (Praha-východ)   31. 01. 2022

Jen tak se pořádně protáhnout, to nás vždy povzbudí a cítíme se hned lépe! Společné cvičení v hale je moc fajn, jsme tomu opravdu rádi.

Neohlášená návštěva

Rychvald u Ostravy   31. 01. 2022

Bydlení v každém Senior Parku nabízí blízkost přírody. Není divu, že se před areálem můžeme setkat například se srnečkem. Byli jsme překvapeni my a on určitě také 

Hrajeme si

Hlušovice u Olomouce   28. 01. 2022

Dnešní plánovaná soutěž byla nahrazena jinou aktivitou. Zahráli jsme si Člověče, nezlob se! To je neuvěřitelné, jak se může člověk u takové obyčejné hry od srdce zasmát.

Káva a dezert

Kunice (Praha-východ)   27. 01. 2022

Když si chcete dopřát kávu nebo čaj, je vhodné si připravit i nějaký ten dezert. My jsme si upekli na dnešní odpoledne bublaninu s jahodami a perník

Domácí cukrárna

Sokoleč u Poděbrad   27. 01. 2022

V našem areálu jsme si dnes otevřeli domácí cukrárnu. Napečeno bylo několik druhů sladkostí. Snědli jsme jednu po druhé a moc nám všem chutnalo.

Cvičení v hale

Sokoleč u Poděbrad   26. 01. 2022

Pravidelně každou středu se scházíme na cvičení. Už se stalo pravidlem, že nám předcvičuje pan správce a nikoho jiného naše seniorky už nechtějí 

Vyrábíme mast

Luštěnice   25. 01. 2022

Připravili jsme si dětský olejíček, konopnou a kalciovou mast, stačí všechny ingredience pořádně promíchat a je hotovo. Použití je pak poměrně rozsáhlé: například mast pomůže při rýmě a nachlazení, ochrání bolavý nos a taky zvláční kůži nejen na rukou.

Naše pondělní cvičení

Luštěnice   24. 01. 2022

S pomocí míče se můžete pořádně zapotit. To připadá do úvahy tehdy, jestliže cvičíte s velkým odhodláním a protáhnete všechny svaly. Tak je tomu u nás každé pondělí.

Cvičíme

Kunice (Praha-východ)   24. 01. 2022

Ve všech našich areálech rádi cvičíme. Můžete sami posoudit. Jednou to je jóga, podruhé cvičíme s míčem a další cviky provádíme jen tak, abychom byli čilí.

Dřevěný kostel v Gutech

Rychvald u Ostravy   24. 01. 2022

Působivý cíl výletu - Guty - část města Třinec, která je neodmyslitelně spojená s dřevěným kostelem Božího těla. Původní stavba z 16. století shořela v roce 2017, replika kostela je přístupná veřejnosti od června 2021.

Cestou domů jsme se zastavili na skvělý oběd.

Hlavně zdravíčko!

Luštěnice   21. 01. 2022

Oslavencům spěcháme popřát k narozeninám. Paní Květuška a pan Marcel slaví v lednu. Přejeme hlavně zdravíčko, stále trvající optimismus a jen dobré do dalšího roku.

Společná snídaně

Medlov u Brna   21. 01. 2022

Základem je dobrá příprava, které se dnes ujala paní Anna společně s paní Marií. Všem moc chutnalo, byl to krásný vstup do nového dne.

Americká snídaně

Kunice (Praha-východ)   20. 01. 2022

Dnes jsme putovali Amerikou! Jaká by to byla Amerika bez pořádného hamburgera? Další díl našeho gastronomického putování; kam pojedeme příště? Necháme se překvapit

Hádanky

Hrádek nad Nisou   20. 01. 2022

V dnešním dni jsme se po opravdu dlouhé době potrápili slovními hádankami, ale celkem úspěšně 

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   20. 01. 2022

Z modelové hlíny jsme si pod vedením Marušky vyváleli placky a vykrajovátkem nebo nožíkem jsme vybrali potřebný tvar. Příště budeme všechny výrobky barvit.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   19. 01. 2022

Přestože svítí slunce, venku je opravdu chladno a teplota se drží kolem 0°C. K zahřátí přišla vhod sklenička svařeného vína ve společenské hale.

Oběd v nové restauraci

Kunice (Praha-východ)   19. 01. 2022

Užili jsme si skvělý a nevšední gurmánský zážitek. V Říčanech otevřeli novou vietnamskou restauraci, tak jsme jí jeli vyzkoušet. Moc nám chutnalo, určitě zase někdy přijedeme.

Vystoupení dětí

Sokoleč u Poděbrad   19. 01. 2022

Děti ze Základní umělecké školy Poděbrady nám dnes představily, co nového se naučily v hudební výchově. Na harmoniku s nimi zahrál i jejich nevidomý učitel. Velmi nás koncert potěšil a těšíme se na další setkání.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   19. 01. 2022

Povánoční slevy lákají skoro každého. My jsme dnes vyrazili nakupovat do místního velkého nákupního centra a samozřejmě jsme i něco koupili.

Úklid vánoční výzdoby

Rychvald u Ostravy   18. 01. 2022

Sváteční výzdoba splnila svůj účel a nastal čas ji uklidit. Stromeček nám zdobil společenskou halu několik týdnů. Teď nám ještě posloužil jako topivo v krbu haly.

Jóga s lektorkou Věrkou

Kunice (Praha-východ)   17. 01. 2022

První hodina jógy pod vedením nového trenéra. Zájem byl obrovský, sotva jsme se do haly vešli! Paní Věrka je velmi milá a po uvítacích slovech jsme se pustili do cvičení, které bylo pod její taktovkou snadné a zábavné. Těšíme se na příště.

Pády v bytě

Luštěnice   17. 01. 2022

Dnes jsme absolvovali opakování základních rad a doporučení, jako je například: zachování klidu, mít mobilní telefon stále při ruce, vstávat pomocí opory a mnoho dalšího. Kdo chtěl, mohl si simulaci pádu a vstávání za dohledu asistence vyzkoušet.

Výlet za ozdobami

Hrádek nad Nisou   17. 01. 2022

Dnešní výlet nás zavedl do malé obce Poniklá. Najdete tady rodinnou firmu Rautis, výrobnu korálových vánočních ozdob. Šikovnost, krása, nádhera!

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   14. 01. 2022

V okénku jsme si domluvili odpolední kavárnu. Ke kávě nebo čaji se podávaly doma upečené zákusky a byl i panáček vaječného likéru na zahřátí.

Mezigenerační setkání

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2022

Pravidelné setkání s mateřinkou Sokoleč. Děti nám přišly zazpívat a přednést básničky. Zároveň se na nás všechny přišli podívat i tři králové. Děti pověsily na náš stromeček ptáčky, které samy vyrobily; takoví nikam neodletí.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2022

Již tradičně dnes probíhá pravidelné cvičení. Jakmile cvičí s námi všemi pan správce, účast je vždy větší. Čím to asi bude?

Dílnička

Hrádek nad Nisou   12. 01. 2022

Dnešní dílnička byla s paní Petrou. Společně se věnujeme modelování z hlíny a pak se těšíme z krásným keramických výrobků.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   12. 01. 2022

Určitě to znáte, prodávají to v bufetech a v rychlém občerstvení. Dopřáli jsme si dnes smaženku, vaječnou omeletu na krajíci chleba s hořčicí, okurkou a cibulí.

Nácvik zvedání po pádu

Kunice (Praha-východ)   10. 01. 2022

Pády se v našem věku bohužel občas stávají. Jsme moc rádi, že toto téma hodně řešíme a dostáváme rady, jak si v takové situaci pomoci. Nejdůležitější je zachovat klid a vědět, co máme dělat. Vyzkoušeli jsme si to a hned máme lepší pocit! Teď jen doufat, že to nebudeme vůbec potřebovat

Cvičení v hale

Luštěnice   10. 01. 2022

Po víkendu se pravidelně scházíme na hale. Cvičení nás velmi baví; dnes jsme si protáhli tělo pod vedením hospodyně Lucky. Ať nás záda nebolí!

Výlet za sladkým

Luštěnice   07. 01. 2022

Oblíbené akce rádi opakujeme. Patří mezi ně například výlet do cukrárny v Mladé Boleslavi. Taky neodoláte sladkému pokušení?

Bingo!

Rychvald u Ostravy   07. 01. 2022

A máme tady opět hru BINGO. Tentokrát jsme hráli dvě kola a proto máme dvě výherkyně, paní Jarku a paní Slávku.

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   07. 01. 2022

Otevírací doba naší cukrárny v hale - dnes od 13:30. V nabídce byla káva a dva druhy zákusků: 'Krtkův dort' a jablečný koláč se šlehačkou. Proč si nedát oba?

Pečeme mazanec

Luštěnice   06. 01. 2022

Jen tak, pro ochutnání.
Šikovná paní Inge se s vervou pustila do díla. Na sílu a vytrvalost je hnětení kynutého těsta náročné, ale zvládli jsme to na výbornou

Nácvik

Hrádek nad Nisou   05. 01. 2022

Představte si, že doma upadnete a nemůžete vstát. Cílem dnešního cvičení proto byl nácvik zvedání po pádu. Je to celkem jednoduché, jen je třeba vědět, jak na to.

Výlet do Židlochovic

Medlov u Brna   05. 01. 2022

V nedaleké obci Židlochovice jsme dnes navštívily prodejnu krůtích specialit. Po nákupu jsme se zastavily v Robertově vile, kde mají velkou místní knihovnu.

Oslavenci

Hrádek nad Nisou   04. 01. 2022

Paní Vlasta je poslední oslavenkyní roku minulého, naopak paní Věra slaví první den v roce. Blahopřejeme! 

Jóga

Luštěnice   03. 01. 2022

Vracíme se po svátcích k pravidelnému cvičení. Dnes to byla jóga a co nás čeká příště? Společná procházka po blízkém okolí Luštěnic. Snad bude počasí příznivé.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   03. 01. 2022

Cvičení jógy dělá takové zázraky, že zvedne i z invalidního vozíku! Jógu u nás milujeme, chceme v ní pokračovat a zdokonalovat se. Dnes jsme se seznámili s novou lektorkou Věrkou, která nás povede v tomto cvičení dál a my se už teď moc těšíme.

Nový rok

Hlušovice u Olomouce   31. 12. 2021

Popřáli jsme si, když jsme se sešli ve společenské hale. Zároveň jsme si připili na nový rok 2022. Ať je pro všechny šťastný, klidný, pohodový...

PF 2022

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2021

Dovolte nám za všechny areály napříč republikou popřát všem do nového roku 2022 jen to nejlepší. Především pevné zdraví, štěstí, mnoho dobré nálady a smíchu, úspěchy v osobním i pracovním životě.

Jak kdysi řekl Karel Čapek: 'Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale chvíle, okamžiky, vteřiny...' - proto si těch chvil užívejme plnými doušky! PF 2022 ✨

Míčové cvíčo

Kunice (Praha-východ)   27. 12. 2021

Po Vánocích je sportu potřeba dvakrát tolik! Vypotit bramborový salát, řízky a cukroví jsme přišli rádi; pod cvičící taktovkou hospodyňky Markéty to šlo téměř samo.

Posedíme u krbu..

Luštěnice   27. 12. 2021

Pospolu u praskajícího krbu na naší hale, se sousedy, s vyprávěním. Konec roku se blíží, trávíme čas s přáteli.

Slavnostní večeře

Sokoleč u Poděbrad   23. 12. 2021

Dnes proběhly v areálu Vánoce na zkoušku. Před večeří jsme si vyslechli vánoční koncert, na kterém nám paní ze Sokolče na klavír zahrála vánoční koledy a my jsme si s ní rádi zazpívali. Pak už byla slavnostní večeře, podával se připravený bramborový salát, k němu řízek a kapr z domácího chovu Všem moc chutnalo a po večeři na nás pod stromečkem čekaly dárečky.

Vánoce

Kunice (Praha-východ)   22. 12. 2021

Štědrý den v Kunicích slavíme dvakrát! Poprvé s přáteli, podruhé s rodinou  Sešli jsme se u výborného svátečního oběda v hale, rozdali si dárky, pili kávu a víno a v obklopení přátel se cítili báječně. Všem přejeme krásné svátky plné štěstí, zdraví a pohody

Slavnostní oběd

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2021

Tabule byla na slavnostní oběd připravena, tektokrát jsme se bohužel v hale nesešli. Každý si pochutnal na obědě ve své domácnosti. Jaké bylo menu? Rybí polévka, bramborový salát a řízek podle výběru - z kapra nebo kuřecí.

Vánoční pohoštění

Medlov u Brna   22. 12. 2021

Společné posezení u oběda - s kaprem a bramborovým salátem - proběhlo ve velice slavnostním duchu. Vše umocnil R. D. Mgr. Pawel Cebula z Římskokatolické farnosti Židlochovice. Kromě čtení o Ježíšově narození se s námi pomodlil a na závěr zazpíval za doprovodu kytary tradiční píseň Tichá noc. Děkujeme.

Vánoční koncert

Hrádek nad Nisou   21. 12. 2021

Měli jsme dnes příležitost zaposlouchat se do melodií, které svým božským hlasem interpetoval mladý nadějný zpěvák Tomáš Ringel. Děkujeme!

Zdobení perníčků

Sokoleč u Poděbrad   20. 12. 2021

V pondělí k nám přišla paní ředitelka z místní mateřské školy. Je to vyhlášená 'kapacita' v okolí na pečení perníčků. Ukázala nám, jak správně připravit a namíchat polevu. Pod jejím vedením nám to šlo od ruky a perníčky se ostatním moc líbily. Chutnat budou určitě taky!

S balóny

Hlušovice u Olomouce   20. 12. 2021

Nemusíte za balónem jen běhat. Nám balóny poslouží při našem společném cvičení. Je to zkrátka jako zábavná hra.

Přání od dětí

Hrádek nad Nisou   17. 12. 2021

Děti z místní základní školy dnes přišly do areálu Senior Parku, aby popřály našim seniorům krásné Vánoce. Děkujeme. Také my jim přejeme kouzelné svátky vánoční, bohatou nadílku a bezva prázdniny!

Páteční výlet

Hrádek nad Nisou   17. 12. 2021

Dýchla na nás krásná vánoční atmosféra. Tady v Herrnhutu je k vidění ochranovská hvězda, symbol, který k nám přišel z Německa. Posilněni horkou čokoládou a výbornou klobásou jsme se vraceli domů.

Vánoční koncert

Kunice (Praha-východ)   16. 12. 2021

Vánoční koncert dokresluje atmosféru adventu a Štědrého dne, který je již za dveřmi. Rádi jsme se zaposlouchali do vánočních písní známých i méně známých. Za předvánoční dárek děkujeme

Vánoční muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   16. 12. 2021

V předvánočním shonu si na nás našly čas děvčata z občanského sdružení SOUL z Rychvaldu. Tentokrát jsme nebubnovali, ale společně si zazpívali vánoční písně a koledy. Sváteční atmosféra všechny přítomné mile posílila nejen na duši...

Sirupy z Rychvaldu

Rychvald u Ostravy   15. 12. 2021

Spolumajitelka firmy RATICO paní Pavla nám přijela představit rychvaldskou firmu, zabývající se výrobou domácích sirupů bez umělých sladidel. Dále nabízí několik desítek druhů nejrůznějšího koření. Dostali jsme malý předvánoční dárek - balíček se sirupem a kořením. Díky.

Pečení cukroví

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2021

Tři druhy těsta stačily na to, abychom my holky napekly několik druhů cukroví. Pod taktovkou hospodyňky Nikol nám šla práce hezky od ruky. 

Nakupujeme

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2021

V nákupních centrech praskají regály pod množstvím různého zboží. Nenecháváme nákupy dárků na poslední chvíli, dnes máme splněno!

Pravidelné cvičení

Kunice (Praha-východ)   13. 12. 2021

Ani v těchto dnech nepodceňujeme pravidelný pohyb. Dnes se zaměřením na posílení svalstva s pomocí fitness gumy. Pomalé natahování do všech stran, abychom se protáhli po celém těle.

3. advent

Rychvald u Ostravy   10. 12. 2021

Dnes jsme si opět povídali o nejrůznějších tradicích, spojených se svátky Vánoc. Zápálili jsme už třetí svíci na adventním věnci.

Prodejna ryb

Medlov u Brna   10. 12. 2021

Ve Velkém Dvoře u Pohořelic se nachází prodejna ryb, cíl našeho dnešního výletu. Od ryb tady mají snad snad vše, co si může milovník tohoto pokrmu přát. Tak i kapra už máme

Beseda se starostou

Rychvald u Ostravy   09. 12. 2021

K návštěvě areálu přijal pozvání starosta města Rychvald pan Milan Starostka. Seznámil nás o celkové situaci ve městě, co se chystá nového. Besedovali jsme na různá témata. Dozvěděli jsme se například, že pan starosta je vlastně rodák z Rychvaldu a zároveň nám předal několik knih o tomto městě. K posezení přidal i láhve dobrého vína. Děkujeme; vzájemně jsme si popřáli do příštího roku jen to nejlepší, především zdraví.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   09. 12. 2021

Keramika v dnešní dílničce s Petrou byla zaměřená na malování na hrnečky; taky jsme malovali na talířky.

Cukroví

Kunice (Praha-východ)   08. 12. 2021

Dnešní pečení cukroví byla pro naše zkušené seniorky opravdu zábava. Práce šla všem výborně od ruky. Na samotný závěr nesměl chybět zasloužený vaječný koňak 

Předvánoční koncert

Rychvald u Ostravy   08. 12. 2021

SAMI DVA - tak si říkají manželé Silvie a Robin. Přišli nám zahrát společně s přáteli, na kytaru doprovázel Radek a na buben djembe Dominik. Příjemné dopoledne, vystoupení se všem velmi líbilo, děkujeme!

Vánoční koncert

Medlov u Brna   08. 12. 2021

V předvánočním čase nás potěšil koncert Kataríny Ševčíkové, která zahrála nádherné skladby na opravdu vzácný nástroj - na harfu. Děkujeme, koncert nás moc potěšil.

Mikuláš, anděl a hrozivý čert

Hrádek nad Nisou   06. 12. 2021

Stejně jako po celé republice taky u nás se zastavil Mikuláš, který byl v doprovodu anděla a čerta. Ten sice vypadal hrozivě, ale jinak se ke všem choval skoro 'andělsky'! Našel si nás všude - doma, v atriu i v hale.

Mikulášská nadílka

Kunice (Praha-východ)   03. 12. 2021

V Kunicích přišel Mikuláš s jeho partou o pár dní dříve. O to větší to bylo pro nás překvapení a vítali jsme je s nadšením! Tyto svátky patří hlavně dětem, pro nás je to velmi příjemné a nostalgické zpestření. Děkujeme.

Výlet na trhy

Sokoleč u Poděbrad   03. 12. 2021

Navštívili jsme Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem. K vidění byly i světelné vánoční motivy. Nakonec jsme si vybrali krásné vánoční dekorace a dárky pro naše nejbližší.

Vánoční stromeček

Medlov u Brna   03. 12. 2021

Vybrat ten nej nej byla pěkná fuška. Pan prodavač jich rozbalil nejméně 10, než jsme vybrali ten pravý. Nazdobený se moc povedl, viďte?

Kalendáře

Medlov u Brna   01. 12. 2021

Dnes k nám zavítala kpt. Mgr. Zdeňka Procházková z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Našim seniorům předala kalendáře na rok 2022 s tématikou 'Bezpečný senior' a zároveň popřála vše nejlepší v novém roce. Děkujeme.

Zdobíme areál

Hlušovice u Olomouce   01. 12. 2021

Každý si připravuje výzdobu na svátky. Jinak tomu není ani v našem Senior Parku. Výzdoba bude nejen ve společných prostorách, ale také v jednotlivých domácnostech.

Vánoční koncert

Sokoleč u Poděbrad   01. 12. 2021

Do areálu přijely zazpívat a zahrát na hudební nástroje děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Moc se nám vystoupení líbilo, jako vždy předtím. Nakonec jsme si společně zazpívali vánoční koledy.

Bylinné oleje

Kunice (Praha-východ)   30. 11. 2021

Nasušené bylinky se dají využít různými způsoby. Vybrali jsme si je do výroby bylinných olejů, které se hodí třeba pod maso či do omáčky. Celé jídlo se jimi krásně provoní. Důležitý dozor na práci zajistila naše Rozárka

Rybí dům

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2021

Restaurace Rybí dům v Chotěbuzi nabízí různé rybí výrobky. Pochutnali jsme si na rybích specialitách; oběd si tady vybere opravdu každý. 

Pizza

Hrádek nad Nisou   29. 11. 2021

Dnes jsme si upekli mini pizzu a k tomu nám připravili domácí svařáček. To vám byla mňamka!

Výzdoba na Vánoce

Sokoleč u Poděbrad   29. 11. 2021

První adventní neděle je za námi, také u nás jsou přípravy na nejkrásnější svátky v roce v plném proudu. Posíláme trošku inspirace. Cítíte tu krásnou vůní jehličí?

Výroba dekorací

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

Je nejvyšší čas si vyrobit nějaké vánoční dekorace. K tomu stačí opravdu málo. Nějakou tu větvičku a k ní se připevní vyrobené ozdoby a dekoraci můžeme použít 

Dárek od policistů

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

V odpoledních hodinách dnešního dne k nám přijela koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje kpt. Mgr. Marta Vlachová. Kromě přání nejen do následujícího roku nám pro všechny v areálu přivezla vánoční hvězdy. Děkujeme a rovněž přejeme klidný a zdravý nadcházející rok!

1. advent

Rychvald u Ostravy   26. 11. 2021

Na tento víkend připadá první adventní neděle. Tradičně se setkáváme už v pátek. Společné posezení se nese v duchu povídání o vánočních zvycích a nechybí menší pohoštění. Dnes to byl punč.

Slovenská snídaně

Luštěnice   26. 11. 2021

Halušky, klobásky, sýry a různé další pochutiny, které se vážou především k východním sousedům, ke Slovensku. Tak vypadala dnešní naše snídaně.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2021

Děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu mezi nás chodí pravidelně. Hra na bubny djembe a na jiné ozvučné nástroje patří mezi oblíbené akce, pořádané v našem areálu.

Folklórní odpoledne

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2021

V podvečer dnešního dne jsme přivítali v naší hale Folklorní soubor Morava z Ostravy. Písně nejen z Valašska jsme si s nimi rádi zazpívali. Navíc jsme si prohlédli jejich nádherné kroje. Děkujeme za báječný hudebně taneční program!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   24. 11. 2021

Hospodyňka Nikol si opět dala záležet. Palačinky voněly už z dálky. Ozdobené šlehačkou a s náplní marmelády chutnaly vážně skvěle!

Adventní věnec

Medlov u Brna   24. 11. 2021

Chvojí máme od včerejška v areálu: je třeba ho nastříhat, uvázat, ozdobit, přidat svíčky. Kdo mohl, připojil ruku ke společnému dílu. Vidíte? Ten výsledek stojí za to!
 

Skanzen

Sokoleč u Poděbrad   24. 11. 2021

Znáte vyhlášený skanzen v Přerově nad Labem? My ho navštívili a doporučujeme návštěvu všem, opravdu je na co se dívat! Ladovská zima zatím není, ale tenhle LADOVSKÝ BETLÉM stojí před Vánoci za zhlédnutí 

Restaurace s překvapením

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2021

V Orlové jsme navštívili restauraci, kde nám, k našemu překvapení, doslova přivezli objednávku ke stolu. Koleje vláčku vedou mezi stoly a vy si jen vyzvednete například své pití. 

Jedeme pro chvojí

Medlov u Brna   23. 11. 2021

Je potřeba zajistit chvojí na výzdobu areálu a na adventní věnec. Výlet do lesa u Pohořelic byl proto s tímto záměšrem spojený. Samozřejmě máme vše povoleno od pana hajného. Nejvíce se činil pan Josef, děkujeme 

Cvičení v hale

Medlov u Brna   22. 11. 2021

Pondělní protažení našich tělíček je vždy fajn. Pak si ještě chvíli společně posedíme, dáme si kafe a vzhůru do nového týdne.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   22. 11. 2021

Opět jsme se sešli při našem pravidelném cvičení. Hospodyňka Markéta pro nás připravila spoustu cviků s míčem, které jsme zakončili vybíjenou. Zábava je vždy na prvním místě!

Cvičení

Luštěnice   22. 11. 2021

Protáhnout všechny svaly se nám podařilo opět s míčem při našem pondělním cvičení ☺️

Kronika

Luštěnice   19. 11. 2021

Posedět v útulné hale a doplnit s paní vedoucí naši kroniku. Tak vypadá fajn odpoledne.

Páteční výlet

Medlov u Brna   19. 11. 2021

V Modřicích u Brna se nachází prodejna drůbežích produktů. Máme to už dlouhodobě ověřeno, tady vždy dobře nakoupíme.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   19. 11. 2021

Pravidelné cvičení bylo ze středy přeloženo na pátek. Nám to nevadí, protože cvičíme nejen spolu v hale, ale taky sami doma.

Oslavenci

Medlov u Brna   18. 11. 2021

Pivo, víno, sladkosti a další dobroty byly pro všechny připravené. Listopadová oslava jubilantů se opět vydařila, všem blahopřejeme a připíjíme na zdraví, nejen sobě!

Výlet do pivovaru

Hrádek nad Nisou   18. 11. 2021

Dnešní výlet nás zavedl do pivovaru Cvikov. Nechyběla prohlídkou pivovaru a na závěr jsme si pochutnali na dobrém oběde přímo v restauraci pivovaru.

Řeznictví

Luštěnice   18. 11. 2021

Uzené nebo jitrnici? Každý máme chuť na něco jiného. Zajeli jsme si pro různé dobroty do nedalekého řeznictví.

Oslavujeme

Rychvald u Ostravy   18. 11. 2021

Už tradičně jsme se sešli u slavnostní tabule a společně popřáli všem oslavencům. Holky napekly a připravily výborné pohoštění, k bezva posezení přispěl jako vždy hrou na klávesy pan Eda.

Bleší trh v hale

Kunice (Praha-východ)   18. 11. 2021

Každý doma máme něco, co už nepotřebujeme nebo se nám zkrátka nehodí. Bleší trh je ideálním řešením, jak tyto kousky nabídnout našim sousedům, třeba by se jim něco hodilo. Výběr byl opravdu velký, každý si přišel na své a všichni byli spokojení

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   16. 11. 2021

Měsíc listopad a prosinec je měsícem narození celkem deseti z nás! To už je opravdu pořádný důvod na krásnou oslavu. Zazpívat nám přijela naše oblíbená Petra Rézová, kterou vždy rádi vidíme a slyšíme, celé odpoledne jsme si společně moc užili. Zábava trvala až do pozdnch hodin, nikomu se nechtělo domů.

Vaříme si oběd

Hrádek nad Nisou   16. 11. 2021

Rozhodli jsme se, že si sami uvaříme oběd. Vybrali jsme voňavé karbanátky s bramborovou kaší. Moc se nám povedly, oběd byl vážně velmi dobrý.

Muzeum hraček

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2021

Že se nedá vrátit do dětství? Ale dá, stačí v Ostravě navštívit muzeum hraček a hned se ocitnete až v minulém století. Zavzpomínali jsme s radostí; jen škoda, že takové hračky už v moderní době moc nefrčí...škoda pro mladší generace...

Pečení

Kunice (Praha-východ)   15. 11. 2021

Zítra slavíme narozeniny našich sousedů. Sladký zákusek ke kávě se bude hodit, tak jsme se pustili do práce. Pečeme často a rádi.

Pondělní cvičení

Medlov u Brna   15. 11. 2021

Každý týden se scházíme k pravidelnému cvičení. Dnes jsme si vyzkoušely cviky s gumou, které nás hodně protáhly a pobavily. 

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   12. 11. 2021

Vánoce se blíží. Je nejvyšší čas si připravit výzdobu. S paní Maruškou a její dcerou Kristýnkou jsme si vyrobili nejen adventní svícny, ale taky jsme si povídali o svátcích. Příště si vyrobíme další ozdoby.

Děti v hale

Hrádek nad Nisou   11. 11. 2021

Zavítaly mezi nás děti ze Základní školy Loučná. To bylo veselo! Písníčky, tanečky, hádanky a různé kvízy, to všechno si pro nás připravily.

Pečení rohlíčků

Hrádek nad Nisou   11. 11. 2021

Ke dni svatého Martina patří podle tradic různých regionů mnohé dobroty. Například u nás to jsou svatomartinské rohlíčky. Společně se nám rozhodně povedly.

Husa, husa, husička

Kunice (Praha-východ)   11. 11. 2021

Ke svátku svatého Martina husa prostě patří! My jsme si na ní společně pochutnali, až se nám dělaly takříkajíc boule za ušima. Na spláchnutí studené pivo, na přípitek svatomartinské víno a ke kávě naše výborné koláče. My si umíme žít

Svátek sv. Martina

Rychvald u Ostravy   11. 11. 2021

Také k vám přilétly husy? Do našeho areálu ano. Husí stehno bylo podáváno s červeným a bílým zelím, doplněné variací domácích knedlíků s lokší. Sklenice vína na závěr byla příjemným zakončením chutného oběda.

Svatomartinské posezení

Medlov u Brna   11. 11. 2021

Svatý Martin na bílém koni dnes nepřijel. Na jeho počest jsme si přesto dali kačení prsa s pórkem, slaninou a jablky. K tomu sladkou pečenou hrušku s brusinkami. Recept rádi zašleme

Na nákupy

Hrádek nad Nisou   10. 11. 2021

Bydlíme nedaleko hranic s Německem. Pokud to situace dovoluje, rádi jezdíme za hranice na pravidelné nákupy. Vždy se vracíme s plnými taškami!

Jedeme do kina

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2021

V tento čas se v kinech promítá film o bezpochyby nejznámějším českém zpěvákovi, který už bohužel není mezi námi. Ano, jedná se o mistra Karla Gotta. Ani my jsme si tento krásný film nemohli nechat ujít! Z kina jsme odcházeli všichni dojatí, dlouho do odpoledne jsme si vyprávěli o svých pocitech z tohoto zážitku. Všem vřele doporučujeme

Pečení koláčů

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2021

Kdo nejel do kina, pekl svatomartinské koláče na zítřejší pohoštění. Práce nám šla skvěle od ruky a výsledek stál za to. To byla vůně! Koláče od babičky jsou vždycky nejlepší!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   10. 11. 2021

Ochladilo se. V okénku jsme s radostí přivítali něco na zahřátí - svařák. Připravili jsme ho ve velkém hrnci, provoněla se celá hala.

Prodejna sladkostí

Rychvald u Ostravy   09. 11. 2021

Ve vedlejším městě Petřvald vyrábějí sladkosti, bonbóny a cukrovinky, které se vyvážejí do celého světa. Zajeli jsme tady nakoupit nejen sobě, ale především našim vnukům a pravnukům

Canisterapie

Sokoleč u Poděbrad   08. 11. 2021

U nás bydlící senioři mohou mít doma svého mazlíčka. Přesto se přišli podívat na cvičení a výcvik krásných modrookých psů pro službu zvanou canisterapie

Zazimování atria

Hlušovice u Olomouce   05. 11. 2021

Zazimování rostlin a práce v atriu byla dnešní činnost. Následovala odměna po práci - buřty s chlebem a hořčicí. Na závěr dnešního dne jsme si zahráli společenskou hru 'Člověče, nezlob se!'

Na pivo

Rychvald u Ostravy   05. 11. 2021

Venkovní posezení u restaurací už neláká, teplota je příliž nízká. Nám to však nevadí, využijeme možnost sednout si do útulného prostředí restaurace. Pivo si i tak vychutnáme.

Voňavá levandule

Medlov u Brna   05. 11. 2021

Letos se nám urodilo opět velké množství levandule. Ušily jsme na ni pytlíčky, které naše šikovné seniorky po naplnění dozdobily květinkami. Všechny květinky uháčkovala paní Pavlínka.

Relax v solné jeskyni

Kunice (Praha-východ)   03. 11. 2021

V sychravém období, kdy je největší výskyt různých nemocí, je důležité myslet na prevenci. A když může být prevence zároveň příjemnou záležitostí, je to pro nás jasná volba.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   03. 11. 2021

Bábovka se šlehačkou. Taková dobrota na nás čekala tuto středu v již tradičním výdejním okénku. S úsměvem si přišel každý pro lahodnou sladkost.

Zazimování rostlin

Rychvald u Ostravy   02. 11. 2021

Pár sezón se snažíme zazimovat muškáty tak, abychom na jaře následujícího roku měli novou úrodu. Snad se nám řízkování podaří i letos. V zimní zahradě je k tomu vhodné místo.

Pečeme společně

Hrádek nad Nisou   01. 11. 2021

Dnes pekli podle osvědčených receptů naši senioři. Kdo vyhrál soutěž o nejlepší dobrotu? Vyhráli všichni přítomní, protože to bylo moooc dobrý.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   01. 11. 2021

Pro nemoc cvičitelky byla dnešní jóga zrušená. Ale to nevadí, protáhli jsme si těla s paní vedoucí Gábinkou 

Úklid zahrady

Kunice (Praha-východ)   01. 11. 2021

Podzim přináší krásné barvy, ale také hodně práce na zahradě. My se práce nebojíme! Každý pohyb je pro nás prospěšný a dobrý pocit, když je hotovo, je k nezaplacení.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   01. 11. 2021

Děláme neskutečné pokroky! Pravidelné cvičení jógy se začíná projevovat na našich tělech. Jsme mnohem pružnější, svaly jsou uvolněné, nálada skvělá. Ano, jóga se dá skutečně cvičit v každém věku a všem ji vřele doporučujeme.

Výzdoba

Rychvald u Ostravy   01. 11. 2021

Letos jsme zvolili výzdobu v podobě papírové halloweenské dýně a strašidel. Živou dýni uvidíte tentokrát nevyřezanou jen jako dekoraci u vstupních dveří.

Oslavenci

Medlov u Brna   27. 10. 2021

Říjnová oslava narozenin v Senior Parku Medlov se vydařila. Krásné půlkulatiny oslavila společně s ostatními také paní Vlasta. Přejeme vše nejlepší všem oslavencům!

Bingo

Rychvald u Ostravy   27. 10. 2021

Opět jsme si rádi zahráli tuto zábavnou hru s losováním čísel od 1 do 90. Výherkyní byla tentokrát paní Inge 

Svícínky jak z cukru

Luštěnice   26. 10. 2021

Odpoledne jsme si pro radost vyrobili malé a velmi jednoduché svícínky. Zároveň jsme procvičili jemnou motoriku. Zvládl každý. 

Pánská jízda

Kunice (Praha-východ)   26. 10. 2021

Opravdu nezapomenutelný zážitek! V Kunicích nás navštívil pan Luboš s jeho úžasným sporťákem. Nejdříve poutavý výklad o samotném voze, které je jeho vášní a po té nechybělo ani svezení. Ač se jedná o srdeční záležitost hlavně mužů, tak i dámy si to užily

Výroba svíček

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2021

Pan Michal se ve volném čase věnuje výrobě svíček z včelího vosku. Výrobu nám předvedl u nás v hale, která celá voněla medem. Mohli jsme se na vlastní oči přesvědčit, jak se vlastně svíčky vyrábí. Každý jsme si odnesli malou pozornost domů. Děkujeme nejen za ni!

Hrajeme kroket

Luštěnice   25. 10. 2021

Venku sice chladněji, ale slunce svítí. Proč si nezpestřit den kroketem. Byla to naše premiéra, tak se nás ze zvědavosti šesla kopa.

Hádej kdo, hádej co

Kunice (Praha-východ)   25. 10. 2021

Skvělá hra na procvičení paměti. Každý z nás dostal na čelo název zvířete a pouze za pomoci otázek na spoluhráče, jsme museli uhodnout, o jaké zvíře se jedná.

Planetátium

Rychvald u Ostravy   25. 10. 2021

Město Ostrava nabízí v prostorách planetária neskutečné možnosti promítání, ukázek a expozic vesmíru. Planetárium je jediné v našem kraji, je součástí Technické univerzity Vysoké školy báňské Ostrava.

Domácí pizza

Luštěnice   22. 10. 2021

Malé páteční posezení v zimní zahradě, s čerstvou pizzou a skleničkou červeného vínka. Víkend může začít!

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   22. 10. 2021

Přes sedmdesát seniorů z našeho areálu včetně návštěv se sešlo v hale na koncert Vladimíra Hrona, známého moderátora, komika, imitátora a zpěváka v jedné osobě. Děkujeme nejen interpetovi, ale i jeho týmu za úžasný zážitek!

Jedeme do Rychvaldu

Hlušovice u Olomouce   22. 10. 2021

Dnes byl den plný akcí. Dopoledne jsme si zanotovali s cilmálovkou, no a odpoledne jsme jeli navštívit naše sousedy do Rychvaldu. Tady na nás čekal se svým vystoupením imitátor, moderátor a zpěvák pan Vladimír Hron. Děkujeme za pozvání, bylo to prima setkání!

Nakupujeme

Luštěnice   21. 10. 2021

Již tradiční návštěva paní Žákové s její pojízdnou prodejnou nejen sezónního oblečení. Nakoupili jsme si pro potřebu i pro radost.

Maďarská snídaně

Kunice (Praha-východ)   21. 10. 2021

Naše gastronomické putování nás tentokrát zaneslo do Maďarska. Vyprávěli jsme si o krásách a zážitcích z této země a vychutnali jsme si různé druhy klobás. Děkujeme, takové 'cesty' nás moc baví!

Mnichovka

Kunice (Praha-východ)   20. 10. 2021

Hurá na nákupy! Opět jsme zamířili do centra levného nákupu. Nové kousky do šatníku, levná drogérie a spousta dalšího. Bylo to náročné, odpočinek ve stínu stromů se tedy hodí.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   20. 10. 2021

Po opravdu dlouhé době jsme dnes měli dílničku. Keramiku, za kterou jsme moc rádi. A výsledek naší práce? Nechte se překvapit!

Výlet s přednáškou

Medlov u Brna   20. 10. 2021

Po okružní jízdě Medlovem, kde se nachází náš Senior Park, jsme si vyslechli přímo v kostele poučnou a zajímavou přednášku paní Libuše Kloparové.

Výlet na věž

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2021

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě (nejvyšší v ČR, měří 86,5m) nabízí za příznivého počasí nádherný výhled nejen na jednotlivé části města, ale také na Beskydy. Za jasného počasí je vidět až na pohoří do Polska. My jsme zrovna dnes podobné počasí měli, přestože mírně foukalo. Skvělá káva v restauraci pod věží výlet jen doplnila.

Pečeme

Hrádek nad Nisou   18. 10. 2021

Pečení štrúdlů nám opravdu jde skvěle. Ani jsme se nemohli dočkat, štrúdl byl podáván ještě teplý, ozdobený zmrzlinou.

Pondělní cvičení a tvoření

Medlov u Brna   18. 10. 2021

Dopoledne jsme si nejdříve protáhli těla cvičením s míči. Odpoledne jsme přidali cviky na jemnou motoriku při tvoření podzimní výzdoby. Vyrojilo se nám tady hned několik krásně barevných dráčků.

Hádanky

Sokoleč u Poděbrad   18. 10. 2021

Začali jsme jednoduššími hádankami, ale postupně jsme zkoušeli uhodnout i ty nejtěžší. Moc jsme si setkání užili a zároveň se pobavili.

Výlet na hranici

Hrádek nad Nisou   14. 10. 2021

Výlet nás zavedl na Uhelnou. Do vesničky, která leží na hranicích s Polskem. Mají tady nově opravenou kapličku a o historii nám vyprávěl místní obyvatel Roman Sedláček☺️

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2021

Není to jednoduché - zvednout tužku ze země prsty u nohou. Zkuste si to, je to stále obtížnější...paní Věrka to zvládla jako jediná.

Soutěže v hale

Hlušovice u Olomouce   13. 10. 2021

Počasí bylo dnes už deštivé. Ještěže máme možnost využít prostory společenské haly. Tady jsme si v klidu zasoutěžili. Nakonec jsme i kreslili mandaly a hráli člověče, nezlob se.

Oběd na zámku

Kunice (Praha-východ)   13. 10. 2021

Čas od času je třeba se trochu rozmazlit. Vydali jsme se na výborný oběd do restaurace místního zámku Berchtold. Dá se říct, že ten máme za rohem, takže to byla i příjemná podzimní procházka.

Výlet

Medlov u Brna   13. 10. 2021

Tentokrát to byl výlet nákupní. Navštívili jsme obchodní centrum v Brně a rozhodně se každému z nás nakupování moc líbilo.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   11. 10. 2021

Dnešní dilnička přinesla neznámou a zároveň nezvyklou techniku šití. Jmenuje se patchwork (pačvork) a když jí propadnete, domácnost si vyzdobíte opravdu nezvyklými dekoracemi.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   11. 10. 2021

Cvičením jógy se zabýváme již třetím rokem a děláme obrovské pokroky. Zatuhlé svalstvo povoluje, záda jsou rovnější, umíme lépe dýchat i relaxovat, ale hlavně se cítíme skvěle!

Batikování

Rychvald u Ostravy   11. 10. 2021

Nejdříve jsme se soustředili na barvení našich triček. Pak přišla na řadu příprava na batikování potahů na židle. A to byla teprve zábava

Cestovatelská přednáška

Kunice (Praha-východ)   08. 10. 2021

Opět nás po delší pauze navštívila paní Zuzana Samková. Její poutavé vyprávění o cestách po světě nás velmi baví. Vše je doprovázeno krásnými fotografiemi, které doplňují naši představu o daných místech. Dnes jsme se vydali do daleké Tanzánie, Keni a na pláně Serengeti. Děkujeme za zážitek!

Podzimní výzdoba

Kunice (Praha-východ)   07. 10. 2021

Začíná období, kdy nám příroda nabízí plno barev. Každý rok toho využijeme a vytváříme nádherné dekorace. Jak se nám povedly letos se můžete přesvědčit sami. No není to nádhera?

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   07. 10. 2021

Další hudebně zábavné setkání s děvčaty ze spolku SOUL Rychvald. Hra na bubny djembe je opravdu výborná terapie. Taky jsem si zazpívali známé lidové písničky, doprovázené našim bubnováním a hrou na kytaru.

Máme rádi zvířata

Rychvald u Ostravy   06. 10. 2021

Dnes jsme se vydali do Havířova. U Kotulovy dřevěnky můžete vidět několik domácích zvířat. Stavba samotná pochází z roku 1781, je historickým dokladem původní zástavby. Vedle stojí stodola s chlévem a větrný mlýnek. Ani mírný déšť nás neodradil od výletu.

Jedeme na houby!

Kunice (Praha-východ)   06. 10. 2021

Nádherná procházka voňavým lesem, prostě balzám pro duši. Nasbírali jsme několik hub, taky materiál na podzimní dekorace a cestou zpět jsme se v cukrárně odměnili výbornou kávou a zákuskem. Ani drobný déšť, který nás doprovázel, nám náladu nepokazil.

Hry v hale

Hlušovice u Olomouce   06. 10. 2021

Naše oblíbené sportování v atriu jsme dnes museli přesunout do haly, počasí nebylo přívětivé. Nevadí, zábava byla i tak skvělá.

Divadlo Reduta

Medlov u Brna   06. 10. 2021

Dnes jsme navštívili divadlo Reduta v Brně, kde jsme shlédli činoherní představení Mirandolína od autora Carla Goldoni.

Beseda s Policií ČR

Luštěnice   05. 10. 2021

Dnešní beseda s policisty z Mladé Boleslavi byla zajímavá a poučná zároveň. Řešilo se hlavně téma podvodných prodejců tzv. 'šmejdů'.

Výlov rybníka

Medlov u Brna   05. 10. 2021

V jezírku v atriu se přemnožily plevelné rybičky. Bylo nutné dohlédnout, zda výlov probíhá správně a toho se ujali naši bydlící. Vylovené rybičky mají zajištěný nový domov.

Den seniorů - zmrzlinové odpoledne s výstavou

Medlov u Brna   01. 10. 2021

Dnešní den se v našem areálu nesl v duchu oslavy seniorů. Děkujeme za krásné obrázky, které nám namalovaly děti ze ZŠ Stupkova v Olomouci, po výstavce si každý odnesl obrázek do svého bytu. A každý si pochutnal na velké zmrzlině 

Snídaně a Den seniorů

Luštěnice   01. 10. 2021

Den začal vynikající grilovanou snídaní, zároveň se slavil Mezinárodní den seniorům. Byli jsme rádi, že vyšlo i příjemné počasí.

Mezinárodní den seniorů

Kunice (Praha-východ)   01. 10. 2021

Na tento významný svátek myslíme každý rok a také letos jsme ho náležitě oslavili. Táborák s opékáním buřtů a překvapení v podobě hudebního vystoupení našeho personálu, se kterým jsme si zazpívali známé písně, které k táboráku prostě patří! Skvělý den, děkujeme

Slavíme Mezinárodní den seniorů

Rychvald u Ostravy   01. 10. 2021

Již 20 let se na celosvětové úrovni slaví Mezinárodní den seniorů. Nezapomínáme ani my na naše bydlící. Malé pohoštění bylo doplněno předáním obrázků, které namalovaly a poslaly do areálu děti ze Školní družiny ZŠ Stupkova z Olomouce. Děkujeme a pošleme vám všem dárky!

Na harmoniku zahrál pan Eda a společně jsme si zazpívali.

Návštěva dětí z MŠ

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2021

Zítra je Mezinárodní den seniorů. Proto nás dnes přišly potěšit a popřát nám děti z místní mateřinky. Tato mezigenerační setkání máme moc rádi a vždy se na děti těšíme.

Papouščí ráj Osnice

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2021

Krásný výlet za exotickým ptactvem. Areálem nás provedl milý personál, který nám podal zajímavý výklad. Papoušci byli opravdu nádherní, hned bychom si vzali některé domů!

Přednáška s hasičem

Medlov u Brna   29. 09. 2021

Do areálu mezi nás zavítal pan Sedláček s doprovodem z hasičské jednotky Rajhrad. Poučili nás o tom, co a jak dělat v případě možného požáru. Moc děkujeme.

Zdobení kamenů

Kunice (Praha-východ)   29. 09. 2021

Při chladnějším počasí se rádi věnujeme tvoření. Polepení či malování kamenů podzimními motivy nás velmi bavilo a navíc si s nimi můžeme tématicky vyzdobit společné prostory. Příjemné odpoledne.

Na farmě

Rychvald u Ostravy   29. 09. 2021

V nedalekém městě Havířov je v provozu s možností návštěvy kozí farma. Dnes jsme měli možnost podívat se do zákulisí provozu. Farmou nás provedla a vše podstatné zajímavým povídáním vysvětlila majitelka p. Šárka. Nakonec jsme si koupili mýdla vyrobená právě z kozího mléka. Víte o tom, že jsou vhodná pro alergiky?

Balóny

Medlov u Brna   27. 09. 2021

Pondělní cvičení je tady zase. Dnes se s námi do cvičení pustila paní vedoucí Petra, která nás vždy řádně protáhne...

Procházkou na Berchtold

Kunice (Praha-východ)   27. 09. 2021

Náš častý a oblíbený cíl na našich procházkách. Zvířata v místní mini zoo nás už vyhlížejí a na zámku se občerstvíme výbornou kávou a zmrzlinou. Přijdeme brzy zase!

Přednáška o třídění odpadu a ochraně přírody

Luštěnice   27. 09. 2021

Přišli mezi nás odborníci z firmy Compag. K zajímavé diskuzi byl aktuální problém třídění odpadů i budoucnost zpracování.

Domácí perník

Luštěnice   27. 09. 2021

Po obědě se sejít na něco dobrého, to je ono! Domácí perník s kávou je to pravé.

Vinobraní

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2021

Ke správnému vinobraní patří i ochutnávka červeného a bílého burčáku. Každý si našel své. Pozvání přijal také starosta naší obce.

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   22. 09. 2021

Příjemné odpoledne jsme prožili s panem domovníkem. Zaměstnal nás různými kvízy a my jsme si lámali hlavu nad všeobecnými znalostmi.

Jóga

Hrádek nad Nisou   20. 09. 2021

Dnešní jóga se zaměřením pro seniory byla opravdu zážitkem. Před týdnem jsme své pocity z jógy vyjádřili barvami do mandaly.

Bramboráky

Rychvald u Ostravy   20. 09. 2021

Výborné, chutné, široký výběr - tak by se dala charakterizovat nabídka bramboráků jedné z restaurací v Beskydech. Na Maralák jezdíme každým rokem a pokaždé si pochutnáme. Na zpáteční cestě se vždy na moment zastavíme u dřevěného kostela sv. Prokopa a sv. Barbory.

Na trhy

Sokoleč u Poděbrad   17. 09. 2021

Farmářské trhy máme rádi, takže toto páteční dopoledne jsme vyrazili podpořit lokální prodejce ovoce a zeleniny.

Grilování

Hlušovice u Olomouce   17. 09. 2021

Příznivé počasí ke grilování je nutné využít. Těšili jsme se na klobásy a taky domácí buchty. Slunečných teplých dnů už moc nebude...

 

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   16. 09. 2021

Placky z kynutého těsta určitě znáte pod názvem langoše. Domácí se sýrem chutnají obzvlášť výborně. Jako vždy to byla dobrota.

Slavíme narozeniny

Kunice (Praha-východ)   16. 09. 2021

Léto už je za námi, ale my využíváme ještě posledních teplých dní k zahradním oslavám. Za doprovodu oblíbené místní kapely jsme oslavili významná jubilea všech narozených v měsíci září a říjnu. Jako vždy jsme si to moc užili a bavili se do pozdního odpoledne.

Miniarboretum

Rychvald u Ostravy   16. 09. 2021

Jestli máte zájem vidět pohromadě různé okrasné dřeviny, rostliny a mnoho dalšího, navštivte Miniarboretum u Holubů va Staříči. Prohlídka nás uchvátila. Na každém kroku byly k vidění také různá kovová zvířata z dílny mistra kováře a několik drátěných bonsaí, které vyrábí sám majitel a zahradník v jedné osobě.

Oslavenci v září

Medlov u Brna   15. 09. 2021

Tento měsíc oslavil kulatiny pan Josef. Ostatní oslavenci se přidali a dnes bylo veselo. Na stolech voněly klobásky, zákusky a další dobroty, víno je samozřejmostí. Přejeme všem hodně zdraví a spokojenosti 

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2021

Dnešní hezké počasí nás vylákalo na tradiční procházku po okolí, zakončenou na místním hřišti s občerstvením. To proto, abychom zvládli cestu domů.

Houbaři

Hrádek nad Nisou   14. 09. 2021

I když nemáme plné koše, přesto jsme nadšení z krásné procházky po lese. Z toho mála budou taky dobroty 

Jóga

Hrádek nad Nisou   13. 09. 2021

Dnešním dnem zahajujeme pravidelné cvičení jógy pro seniory. V následujících týdnech se nám bude věnovat lektorka p. Hanka Rakušanová.

Bingo

Hrádek nad Nisou   13. 09. 2021

V této zábavné hře může být výherců hned několik. Například dnes to jsou: paní Eva a pánové Toník a Pepa. Pro každého byla připravena malá pozornost.

Dřevo

Medlov u Brna   13. 09. 2021

Přivezli nám do areálu dřevo. Vždy si u nás všichni pomáhame a jinak to nebylo ani dnes. Kdo mohl, přidal pomocnou ruku.

Ke koním

Rychvald u Ostravy   13. 09. 2021

V blízkosti areálu máme možnost kochat se pohledem na krásná zvířata - koně. Bertík nás doprovází na každé procházce.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   13. 09. 2021

Vyrazili jsme na velké nákupy. Někteří potřebují boty na podzim, jiní si doplní šatníky. Nevhodnější příležitost zajet do obchodního centra v Kolíně. Je taky rozumné dodržovat pitný režim.

Cvičení na židlích

Luštěnice   13. 09. 2021

Je důležité se pořádně protáhnout. My máme společné cvičení vždy v pondělí. Určitě každý přivítá venkovní cvičení za příznivého počasí.

Výlet do Jičína

Luštěnice   10. 09. 2021

S panem správcem jsme dnes vyjeli do města pohádek. Zastavili jsme se i na trzích a také pro něco dobrého na zub 

Kronika areálu

Hrádek nad Nisou   10. 09. 2021

V každém Senior Parku vedeme kroniku. Chtěli bychom vám představit paní Vlastu Bůtovou, která převzala psaní kroniky areálu v Hrádku nad Nisou. Moc jí za to děkujeme.

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   10. 09. 2021

Každý rok u nás pořádáme tradiční slavnosti. Rozhodně nechybí chutný burčák, škvarková pomazánka, koláče a skvělá muzika. Tentokrát nám přišel zahrát zpěvák Roman Horký ze skupiny KAMELOT se svým kamarádem Martinem Kudličkou. V atriu panovala dobrá naláda. Děkujeme personálu za organizaci, děvčatům za přípravu pohoštění a hudebníkům za produkci!

Pozvání do Medlova

Rychvald u Ostravy   10. 09. 2021

Už po několikáté nás pozvali naši sousedi na slavnosti vína a burčáku. Opět to bylo příjemné setkání, počasí sluníčkové, pohoda, výborné občerstvení a skvělá hudba. Děkujeme a na viděnou u nás v říjnu!

Senioři seniorům

Kunice (Praha-východ)   10. 09. 2021

Pustošení tornáda na Moravě nás velmi zasáhlo. Sledovali jsme situaci a příběhy nešťastných lidí a protože naše srdce jsou opravdu velká, rozhodli jsme se pomoci! V našem areálu jsme založili sbírku pro pomoc domovu důchodců S-centrum Hodonín a finanční dar jsme dnes osobně předali tamnímu panu řediteli Václavu Poláchovi. Setkání to bylo velmi dojemné a silné. Přejeme hodně sil a držíme jim všechny palce ❤️

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   09. 09. 2021

Domácí výrobky jsou nejchutnější: vajíčková pomazánka, švěstkový koláč, ovocný koktejl. A k tomu uzeniny, sýry a káva, čaj. Zkrátka: co hrdlo ráčí!

Cvičení hlavou

Kunice (Praha-východ)   09. 09. 2021

Taky mozkové závity potřebují pravidelné cvičení! Hospodyňky pro nás připravily velmi zajímavý a zábavný kvíz, že se nám div nekouřilo z hlavy. Moc příjemné odpoledne a zajímavé povídání. Děkujeme.

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   08. 09. 2021

Po okolí areálu se procházíme rádi. Dnešní procházka byla zakončena občerstvením na hřišti, kde jsme se posilnili na zpáteční cestu domů.

Výroba bylinkového oleje

Luštěnice   08. 09. 2021

Na naší zahrádce roste mnoho nejrůznějších bylinek. Opravdu by byla škoda je nevyužít. Zdravotní účinky s nadcházejícím chladnějším počasím určitě oceníme.

Nákupy

Medlov u Brna   08. 09. 2021

Na oblíbené nákupy jsme se vydali do Modřic. Tady to máme nejraději, už se všude dobře vyznáme, vybereme potřebné a podle chuti.

Příprava na burčákové slavnosti

Medlov u Brna   07. 09. 2021

Naše děvčata mají plné ruce práce s přípravami na slavnosti, které nás čekají v našem Senior Parku. Všichni se podílejí tak, abychom to měli v pořádku připravené. Pozvali jsme i sousedy z Hlušovic a Rychvaldu. 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   06. 09. 2021

Technika nás zklamala, ale my jsme si poradili. Naše sousedka, paní Věrka, to umí rozjet s harmonikou. Nakonec vše dobře dopadlo a společně jsme si zazpívali!

Oslavenkyně

Hrádek nad Nisou   06. 09. 2021

Dnes jsme slavili narozeniny dvou našich sousedek. A které to jsou? Přece paní Doris a paní Hana. Přejeme pevné zdraví a pohodu do dalších let.

Motýlí dům

Hrádek nad Nisou   03. 09. 2021

Dnešní výlet do Jonsdorfu v německém pohraničí byl skvělý zážitek. Prostě jedna velká nádhera. A sednout si můžou přímo na vás... ☺️ Motýly tam každé ráno vozí až z Anglie!

Okénko

Rychvald u Ostravy   01. 09. 2021

Sezóna melounů pomalu končí. Proto jsme si dnes s chutí vyzvedli v okénku možná letošní poslední melounovou mňamku 

Výletujeme

Medlov u Brna   01. 09. 2021

První zářijový den jsme si zpříjemnili výletem do cukrárny, když už jetakové krásné počasí. Každý si vybral podle chuti: zmrzlinu nebo zákusek s kávičkou.

Život Bohumila Hrabala

Luštěnice   01. 09. 2021

Přečetly jsme si životopis a shlédly zajímavý dokument z jeho mládí. Nejen k tomu slouží příjemné prostředí naší knihovny. 

Cvičení s Petrou

Medlov u Brna   30. 08. 2021

Tentokrát nám předcvičovala paní vedoucí. Vůbec nás nešetřila a dala nám do těla, navíc k tomu ještě přidala hádanky. 

Koncert v Hlušovicích

Medlov u Brna   27. 08. 2021

Na výlet jsme se vydali do areálu Hlušovice, který je již třetí na Moravě. Poslechli jsme si skvělý koncert, vychutnali pohoštění. Děkujeme, bylo u vás fajn! Příští měsíc u nás na viděnou...

Jedeme k sousedům do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   27. 08. 2021

Pozvali nás 'sousedi' z areálu v Hlušovicích u Olomouce. Báječný výlet, na severu Moravy pršelo, ale tady nám slunečné počasí dopřálo poslech živé country hudby v atriu. Chutné pohoštění přispělo k celkově příjemnému odpoledni. Děkujeme za pozvání, v říjnu u nás na viděnou!

Grilování

Luštěnice   27. 08. 2021

Klobásy, žampiony a pivečko. Touto lahodnou kombinací jsme zakončili poslední srpnový týden.

Country v atriu

Hlušovice u Olomouce   27. 08. 2021

Pozvali jsme do našeho areálu sousedy z moravských Senior Parků, z Rychvaldu u Ostravy a Medlova u Brna. Irské a country písničky nám zahrála kapela Blue Exit. Děkujeme za návštěvu a prima odpoledne 

Daniel Hůlka - letní koncert

Kunice (Praha-východ)   26. 08. 2021

Každoroční velkolepá událost v podobě letního koncertu. Tentokrát k nám přijel samotný pan 'Drákula' Daniel Hůlka! Ač bylo počasí spíše podzimní než letní, náladu nám to nepokazilo a celý program jsme si náramně užili.

Koncert u sousedů

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2021

Jak bývá zvykem, v Senior Parku v Kunicích dnes pořádali koncert pro všechny areály. Přijali jsme pozvání a nelitovali. Pan Daniel Hůlka naše očekávání nezklamal.

Pečeme na letní koncert

Kunice (Praha-východ)   25. 08. 2021

Zítra nás čeká každoroční velká událost v podobě letního koncertu. Je třeba na tu slávu vše nachystat a nesmí chybět ani sladké ke kávě! Pustili jsme se do toho s radostí a práce nám šla krásně od ruky.

Plavecký bazén

Medlov u Brna   25. 08. 2021

Opět jsme si zajeli zaplavat do nedaleké obce Blučina. Zdejší krytý bazén nabízí prima relax a každý si rád přijde zaplavat.

Beseda s policistou

Rychvald u Ostravy   25. 08. 2021

Pozvání k nám přijal poručík Bc. Miroslav Kolátek z Policie České republiky, který pracuje na oddělení prevence v Karviné. Jsme rádi za zopakování důležitých životních situací a děkujeme za opravdu zajímavou besedu.

Je libo meloun?

Rychvald u Ostravy   25. 08. 2021

Sezóna některých druhů ovoce a zeleniny pomalu končí. Je meloun ovoce nebo zelenina? My starší a pokročilí víme, že je to druh zeleniny, na chuť to však vůbec nemá vliv 

Decoupage...

Luštěnice   25. 08. 2021

...nebo-li ubrousková technika. To si zkuste, je to opravdu zajímavé. Ozdobily jsme si v našich domácnostech květináče pro radost.

Gratulace a vítání

Hlušovice u Olomouce   25. 08. 2021

Společně jsme dnes popřáli našim oslavencům k narozeninám. Zároveň jsme měli možnost přivítat mezi námi nové sousedy. Jubilantům přejeme pevné zdraví a novým sousedům ať se příjemně bydlí.

Palačinky.

Sokoleč u Poděbrad   23. 08. 2021

Palačinkové odpoledne v našem areálu mělo dnes velký ohlas. Vůně přilákala téměř všechny a opravdu nám moc chutnalo.

Přednáška s lékařkou

Medlov u Brna   20. 08. 2021

Naše pozvání přijala doktorka p. Nezvalová z oddělení ORL. Předvedla a vysvětlila nám, jak bychom se měli správně starat o uši. Kdo měl zájem, toho na místě  taky hned prohlédla. To víte, že jsme neváhali a souhlasili s prohlídkou všichni!

Přednáška hasičů

Hlušovice u Olomouce   20. 08. 2021

Nejen bezpečnost v domácnosti u vaření, ale mnohé další cenné rady jsme si vyslechli při dnešní přednášce od preventistky Hasičského záchranného sboru. Opatrnosti není nikdy dost!

Výlet na Ostravici

Rychvald u Ostravy   19. 08. 2021

Ve vedlejším okrese, v obci Ostravice, je k shlédnutí expozice Ráj dřevěných soch. Najdete tady přes sto různých zvířat, postav i pohádkových. Řezbář pan Luděk vystavoval sochy nejdříve doma, ale pro velký zájem veřejnosti byla vytvořena volně přístupná galerie. Nedaleko je výborná restaurace, kolem které je rovněž několik soch.

Koncert u sousedů

Kunice (Praha-východ)   18. 08. 2021

Dnes jsme si domluvili výlet k našim sousedům do Sokolče u Poděbrad. Tady na nás čekalo vystoupení moderátora, zpěváka a  imitátora v jedné osobě, pana Vladimíra Hrona

Protahujeme se

Hrádek nad Nisou   18. 08. 2021

Původně plánované běhání se nekonalo plně nám vyhovuje pohodové protažení celého těla. Příjemně ten den začíná.

Zábavné odpoledne

Medlov u Brna   18. 08. 2021

Legrace u nás nesmí chybět. Nejlépe to zařídí hra - pantomima. Hádáme například povoláni, věci, zviřata. Zasmáli se opravdu upřímně!

Na koncert do Sokolče

Hrádek nad Nisou   18. 08. 2021

Navštěvujeme se v našich areálech při různých příležitostech. Tentokrát to byl koncert v atriu. Jako hosta jsme všichni přivítali moderátora a baviče Vladimíra Hrona. A zážitek to byl opravdu silný.

Borůvky...

Rychvald u Ostravy   16. 08. 2021

Do poháru nám děvčata připravily jogurt, mírně slazený, do něj zamíchaly borůvky. Bylo to opravdu velmi lahodné 

Cvičíme v atriu

Rychvald u Ostravy   16. 08. 2021

Tentokrát jsme měli cvičení v pondělí, protože ve středu budeme mít společné posezení s oslavenci. To nic nezměnilo na odhodlání si zacvičit!

Cvičení pro radost

Medlov u Brna   16. 08. 2021

S chutí se protáhneme, využíváme k tomu pomůcky, jako například míč. Dáme si ho pod paži a mírně tlačíme směrem k tělu...

Jóga s míčem

Luštěnice   16. 08. 2021

Cvičení s míčem mívá ve výsledku opravdové účinky. Pokud provádíme cvik správně, vždy pocítíme všechny svaly v těle.

Okénko a vdolky

Hrádek nad Nisou   13. 08. 2021

Cukrárna v atriu aneb domácí vdolky paní vedoucí. Tak bychom mohli nazvat dnešní okénko v areálu. Gábinka všem nabídla domácí výrobu...

Farmářské trhy

Luštěnice   13. 08. 2021

Navštívili jsme mladoboleslavské farmářské trhy. Každý si našel to svoje, co potřeboval. Někdo květiny, zeleninu nebo čerstvé uzeniny.

Tvarůžky

Hlušovice u Olomouce   13. 08. 2021

Olomouc - toto město si mnoho lidí spojuje s tvarůžkami, které někomu voní, někomu už méně. Ale na čem se shodneme? Chutnají skvěle!

Na výlet

Sokoleč u Poděbrad   12. 08. 2021

Počasí nám přálo absolvovat krásný výlet. Vydali jsme se do Poděbrad a nezastavit se při zpáteční cestě na zákusek, to by byl hřích...

Sportujeme

Hlušovice u Olomouce   11. 08. 2021

Středeční odpoledne se neslo v duchu sportování. Opět jsme se potkali na několika stanovištích a o zábavu bylo postaráno

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   11. 08. 2021

Procházkou jsme prozkoumali nejbližší okolí našeho areálu. Přímo v areálu i v jeho blízkosti je opravdu velmi příjemně 

Oslavenci

Medlov u Brna   11. 08. 2021

V letním měsící srpnu slavily narozeniny jen ženy. Jubileum měla pani Iva. Děkujeme za pohoštění, přejeme pevné zdraví!

Turnaj

Kunice (Praha-východ)   09. 08. 2021

Turnajové soutěžení v hodu na terč se super vydařilo. A jaký by to byl turnaj, kdyby na vítěze nečekala odměna, samozřejmě sladká.

Gulášovka

Hrádek nad Nisou   05. 08. 2021

Uvařili jsme dnes k obědu naším seniorům domácí gulášovou polévku. Rozdělily se všechny porce a nic nezbylo

Grilování

Rychvald u Ostravy   05. 08. 2021

Zrovna dnes od rána prší, ale to nás ani náhodou neodradí od grilování. Správce griloval špekáčky, papriku a cuketu. Opravdu jsme si pochutnali, po obědě chvíli poseděli a povídali si...

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   04. 08. 2021

Stále se těšíme na překvapení v okénku. Přestože jsme byli včera v cukrárně, dnes jsme si pochutnali zase. Vafle s ovocnou marmeládou a šlehačkou, to jsme nemohli odolat!

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   03. 08. 2021

Programu letního koncertu se bravurně zhostila Luisa Jírová. Teprve 12tiletá slečna opravdu krásně zpívá, má kariéru před sebou.

Atmosféru doplnila skupina Trajekt, se kterou jsme si všichni zazpívali a někteří i zatančili.

Okénko

Sokoleč u Poděbrad   03. 08. 2021

Máte rádi ochutnávky? My jsme měli možnost vyzkoušet koktejl - mojito a to rovnou ve dvou verzích: nealko i s kapkou alkoholu.

Koncert v Hrádku

Luštěnice   03. 08. 2021

Zajeli jsme se pobavit o kus dále, k sousedům do Hrádku nad Nisou. Tam nás pohostili, dali si něco dobrého k snědku a poslechli fajn muziku.

Relaxační jóga

Kunice (Praha-východ)   02. 08. 2021

Jóga není jen o cvičení těla. Je to i způsob, jak se naučit své tělo vnímat, zklidnit smysly a naučit se relaxovat. Masáž hlavy za doprovodu relaxační hudby nás zavedla do velmi příjemného polospánku, po kterém jsme se cítili nabití novou energií. Děkujeme!

Cvičení v areálu

Medlov u Brna   02. 08. 2021

Příjemné počasí vybízelo k venkovnímu cvičení. Protože jsme si už na to zvykli, cvičení máme doplněno slovním fotbálkem.

Grilujeme v atriu

Hrádek nad Nisou   30. 07. 2021

Letní grilování je tady - každý si dal to, na co měl chuť: krkovičku, klobásu nebo buřt. No a ke každé porci byla také grilovaná cuketa

Řízky pod pergolou

Medlov u Brna   30. 07. 2021

Krásné slunečné odpoledne jsme společně strávili pod pergolou v atriu. Řízky s toustem a rajčaty jsme zapili správně vychlazeným hořkým mokem.

Snídaně u rakouských sousedů

Kunice (Praha-východ)   29. 07. 2021

Další díl našeho gastronomického putování nás zavedl do Rakouska. A byla to opravdu jízda! Příprava snídaně přímo před našima očima od nefalšované rakouské hospodyňky Markéty. Skvělý zážitek, nejen ten chuťový

Koncert v atriu

Kunice (Praha-východ)   28. 07. 2021

Jako každé léto, tak i to letošní se nese na křídlech hudby a koncertů v našich areálech. Skvělý zpěvák Tomáš Ringel zahájil tuto krásnou hudební sezónu. U některých hudebních interpretů se říká, že mají zlato v hrdle, nebo dar od Boha. V Tomášově případě platí obojí. Děkujeme za krásný zážitek a už teď se těšíme na další koncerty!

Koncert v Kunicích

Hrádek nad Nisou   28. 07. 2021

Navštěvujeme se mezi sebou v areálech, například když nás sousedi ze Senior Parku Kunice pozvou na koncert.

Mladý interpret Tomáš skvěle zazpíval známé melodie. Šikovný mladý muž...

Cukrárna

Medlov u Brna   28. 07. 2021

Plánovaný výlet za zvířátky nevyšel. Nám to nevadí, protože jsme se vydali na oblíbenou zmrzlinu a zákusek. Občerstvení v teplém počasí bylo opravdu správné řešení.

Přednáška v hale

Hrádek nad Nisou   27. 07. 2021

Přednášku na téma - 'Šmejdi po telefonu a nepodepisuj nic, čemu nerozumíš', nám zajímavým způsobem prezentovaly pracovnice z organizace Bílý kruh bezpečí.

Levandule

Medlov u Brna   27. 07. 2021

Nejprve se nám levandule usušila na sluníčku, dále je potřeba ji ručně rozdrtit a nachystat na podzim. Pilně jsme se všichni zapojili.

Na plovárnu

Sokoleč u Poděbrad   26. 07. 2021

Dnešní teploty stoupaly téměř k 30°C, proto přišla vhod možnost navštívit nedaleké koupání u jezera. Léto je v plném proudu.

Za papouškama

Rychvald u Ostravy   26. 07. 2021

V Dětmarovicích bydlí pan Zděnek, který se už mnoho let věnuje chovu papoušků. Byli jsme úplně uneseni z různobarevných krasavců, kterých chová na 30 druhů. Pastva pro oči, zkrátka nádhera

Veselé cvičení

Medlov u Brna   26. 07. 2021

Cvičení bylo opravdu veselé. Nejdříve jsme se protáhli, na konec jsme se pořádně zasmáli. Za to všechno může slovní kopaná 

K rybníku

Hlušovice u Olomouce   23. 07. 2021

Dnešní pěší výlet za náš Senior Park vedl k nedalekému rybníku. Vyrazili jsme ráno za krásného počasí. Cestou jsme vnímali to ticho, dýchali jsme čerstvý vzduch. Všem procházkou vyhládlo a pak nám chutnal oběd.

Karbaníci

Luštěnice   23. 07. 2021

Chvíli Prší, chvíli kouzla. Každý ukázal, co v mládí uměl a umí dodnes. No a ostatním tak připomněl.

Kersko

Sokoleč u Poděbrad   23. 07. 2021

Film Slavnosti sněženek...spisovatel Bohumil Hrabal...Kersko...a slavná filmová scéna 'Se Šípkovou - se zelím...!' 

Cukrárna v okénku

Medlov u Brna   23. 07. 2021

Sladká tečka na závěr týdne nemůže v žádném případě chybět. Na co jsme se těšili? Na dort a meloun, vše bylo opět fajn.

Grilované makrely

Rychvald u Ostravy   22. 07. 2021

Nedaleko v Sokolovně nám připravil pan Martin výborné makrely na grilu. To jsme si pochutnali. Někteří přímo v restauraci, jiní snědli svou porci doma.

Cvičení s šátky

Sokoleč u Poděbrad   21. 07. 2021

Výborná pomůcka pro zpestření pravidelného cvičení - šátek. Propneme pořádně ruce a zvedáme pomaličku nad hlavu. Poté přemístíme šátek pod koleno a zlehka přizvedneme...

Meruňkové pohlazení

Rychvald u Ostravy   21. 07. 2021

Druhou část meruněk použila hospodyňka Nikol na koláč s drobenkou. Kdo zaváhal a nepřišel, neměl možnost vychutnat tu vůni v okně i výbornou chuť. Někdo dokonce přišel i v oblečení meruňkové barvy!

Přednáška

Hrádek nad Nisou   21. 07. 2021

Místní Hasičský záchranný sbor k nám vyslal preventistku - odbornici, která nám vysvětlila problematiku bezpečné domácnosti. 

Výlet do drůbežárny

Medlov u Brna   21. 07. 2021

V nedalekých Modřicích je důbežárna, to snad ví každý. My jsme se tam vypravili zjistit, co dobrého prodávají a taky jsme si samozřejmě něco koupili. 

Vaříme džem

Rychvald u Ostravy   20. 07. 2021

Od naší koordinátorky z Medlova u Brna jsme dostali zásilku meruněk. Jednu část jsme využili na na výrobu džemu. Hospodyňka ovoce omyla, nakrájela, povařila, zavařila 

Do cukrárny

Luštěnice   20. 07. 2021

Zastavili jsme se na skvělé zmrzlině v Nymburce. Velmi chutných druhů bylo na výběr opravdu mnoho.

Protažení

Medlov u Brna   19. 07. 2021

Skončil víkend a máme tady zase naše oblíbené cvičení. Nejdříve se protáhneme a pak přijdou na řadu balóny.

Zámek Loučeň

Kunice (Praha-východ)   16. 07. 2021

Počasí vybízející k návštěvě zámku. Zámek Loučeň ležící nedaleko Mladé Boleslavi je krásnou historickou památkou Středočeského kraje a vyniká nespočtem živých bludišť umístěných po rozlehlém parku. Můžeme vřele doporučit.

Výstava LILIÍ

Medlov u Brna   16. 07. 2021

V nedalekém klášteře v Rajhradu se konala výstava vskutku královské květiny - LILIE. To jsme si nemohli nechat ujít. Vůně nás provázela ještě cestou domů.

Cukrárna

Rychvald u Ostravy   16. 07. 2021

Posezení v cukrárně je určitě bezva tečka za týdnem s teplým počasím. Osvěžení a povídání se sousedy bylo příjemné pro všechny, kteří jsme do cukrárny vyrazili.

Červený rybíz na koláč

Medlov u Brna   15. 07. 2021

Proč jsme tak krásně opálení? Protože jsme téměř pořád venku na sluníčku! Příjemné spojíme s užitečným a nakonec si odpoledne u kafíčka s chutí dáme rybízový koláč. 

Levandulové tvoření

Hlušovice u Olomouce   15. 07. 2021

Takovou voňavou nádheru jsme vytvářeli z levandule díky naší Milušce. Pro zajímavost - levandule má protizánětlivé, antiseptické a repelentní ůčinky. Někdo jí take nazývá Dulenka. Příště možná zkusíme Levandulovou zmrzlinu, prý je velmi lahodná.

Sklízíme česnek

Medlov u Brna   15. 07. 2021

Dnes vůně česneková, zítra vůně z lilií. Práce s česnekem nám pěkně pomáhá procvičovat jemnou motoriku a to se počítá. Česnek samozřejmě z naší zahrádky.

Hadí návštěva

Luštěnice   14. 07. 2021

Naše paní vedoucí Terezka chová neobvyklého domácího mazlíčka - hroznýše královského a jmenuje se Salazar. Dozvěděli jsme se něco o jeho chovu a odvážnější si mohli Salazara také pohladit.

Simulace pádu v bytě

Sokoleč u Poděbrad   14. 07. 2021

Nejdříve pořádné protažení a jdeme na simulaci pádu. Připomněli jsme si, jak je důležité mít stále telefon u sebe, naučili jsme se opatrně zvednout s pomocí opory a připomněli si také, jak důležité je v takové situaci zachovat klid.

Výlet lodí

Hlušovice u Olomouce   14. 07. 2021

Vzduch a příroda pročištěná po vydatném dešti, ideální den na výlet. Tentokrát výlet lodí po řece Moravě. Náramně jsme si plavbu užili a spokojení se vraceli domů.

Červencové oslavenkyně

Medlov u Brna   14. 07. 2021

V červenci oslavily narozeniny pouze samé dámy. Upřímně tedy přejeme paní Pavlínce, paní Dášence a paní Leopoldině hlavně pevné zdraví a spokojenost do dalších let.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   12. 07. 2021

Kdo si počká, ten se dočká. Tak bychom mohli nazvat společnou snídani v pondělí ráno. Pomazánka, klobásky, voňavé pečivo a káva nebo čaj podle chuti.

Cukrárna U Toníka

Hrádek nad Nisou   12. 07. 2021

Měli jsme chuť na něco dobrého a tak jsme vyrazili do vyhlášené cukrárny. Někdo kafíčko a zákusek, někdo zmrzlinu se šlehačkou. Umíme si své dny osladit.

Cvičím, cvičíš, cvičíme

Medlov u Brna   12. 07. 2021

Máme tu pravidelné cvičení po víkendu. Nejdříve pořádné protažení, nesmíme zapomenout na žádný sval v těle! A protože nás čeká opět pestrý týden, rozpohybování se nám bude hodit.

Společná snídaně

Medlov u Brna   09. 07. 2021

Dnešní počasí nám sice nepřálo posnídat venku, tak jsme posnídali na naší hale u krbu. Podával se obložený talíř a nechyběla ani sladká tečka v podobě čerstvých palačinek. Dobrou chuť!

Přejeme k narozeninám

Rychvald u Ostravy   09. 07. 2021

Dnes slaví své životní jubileum pan Václav, který u nás spokojeně bydlí bezmála 6 let. Do dalších let přejeme především pohodu a radost z vnuka. Připíjíme na zdraví! 

Posezení na terase

Rychvald u Ostravy   09. 07. 2021

V letním období se nabízí k posezení příjemné prostření teras a zahrádek restaurací. Dnes jsme si na jednu takovou zajeli po obědě a společně jsme si popovídali.

Letní recitál Valérie Zawadské

Luštěnice   08. 07. 2021

Skvělá letní akce s ostatními Senior Parky.Párty stany zajišťovaly ochranu před sluncem i deštěm, děkujeme za zapůjčení od dobrovolných hasičů z Chotětova. Točené pivo, klobásy na grilu a bodrý humor vynikající paní Zawadské. 

Cukrárna

Medlov u Brna   07. 07. 2021

Po dnešním obědě jsme si zajeli na dobrou kávu a zákusek do nedalekých Pohořelic. V místní cukrárně mají velký výběr a velmi příjemné venkovní posezení.

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   07. 07. 2021

Tyto nádherné mandaly vybarvuje paní Slávinka. Věnuje se této zálibě asi jeden a půl roku a tvrdí , že je to pro ní úžasný relax. Má vymalované již 3 velké knihy mandal, kterými jí zásobují vnoučata

Osvěžení v okénku

Sokoleč u Poděbrad   02. 07. 2021

Že se člověk nemůže osvěžit kávou? Věřte tomu, že ano. Mnoho lidí se takto osvěží zrovna v teplejších dnech. U nás jsme si ledovou kávu vychutnali v příjemném prostředí společenské haly.

Hra bingo

Medlov u Brna   02. 07. 2021

Zábava u nás nesmí chybět. Oblíbenou hrou Bingo jsme se náramně zabavili. Vítězové byli samozřejmě odměněni 

Nácvik pádu aneb co dál?

Hrádek nad Nisou   01. 07. 2021

Pády jsou nebezpečné v každém věku. V našem případě jsme si vyzkoušeli, jak bychom si měli poradit, když upadneme. Například s použitím židle se můžeme postavit i sami, jen je třeba vědět, jak na to.

Domácí mazlíček

Hrádek nad Nisou   30. 06. 2021

Naše sousedka, paní Jana, má agamu už 6 let. Je to sameček a když ho dostala, měřil 15 cm. Teď už porostl, pozná ji po hlase a reaguje na její pohyby. Je klidný, můžeme ho všichni pohladit.

Občerstvení

Rychvald u Ostravy   30. 06. 2021

Poslední den měsíce června jsme si domluvili občerstvení v nedaleké restauraci. Někteří jsme si nechali dovézt pizzu až do areálu!

Židlochovický park

Medlov u Brna   30. 06. 2021

Vypravili jsme se na procházku do Židlochovic, v parku tam můžete pozorovat muflony.

Procházka byla moc prima a na závěr jsme se zastavili na příjemné osvěžení - na zmrzlinu.

Výprodej textilu

Kunice (Praha-východ)   29. 06. 2021

Po delší době nás znovu navštívila paní Žáková se svým zbožím. Hala se rázem proměnila v obchod a my byli rádi, že si můžeme v pohodlí a v místě areálu nakoupit krásné kousky do našeho šatníku.

Hudební pohlazení

Rychvald u Ostravy   29. 06. 2021

Tóny harfy se rozezněly dnes dopoledne naší halou. Harfistka paní Katarína Ševčíková nám zahrála několik melodií různého žánru. Taky jsme se dozvěděli zajímavosti o tomto zvláštním hudebním nástroji. Děkujeme!

Návštěva dětí z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   28. 06. 2021

Školní rok pomalu končí a dětem začínají prázdniny. Nezapomněly se na nás přijít ještě podívat, zazpívat nám veselé písničky a potěšit obrázky, které pro nás namalovaly. Za odměnu dostaly perníčky od naší Alenky Novotné, což jim udělalo obrovskou radost. A tak to má být

Koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   28. 06. 2021

Harfa je ojedinělý strunný nástroj. My jsme měli dnes to štěstí a mohli jsme si hru na harfu poslechnout. Děkujeme půvabné harfistce Kataríně za nevšední zážitek ☺️

Ranní rozcvička

Hrádek nad Nisou   28. 06. 2021

Pravidelné ranní cvičení na začátku týdne by nemělo chybět. Samozřejmě, že cvičíme častěji, pro své potěšení a radost z pohybu, každý sám doma.

Hrajeme si

Sokoleč u Poděbrad   28. 06. 2021

Oblíbená hra Bingo je dnes na řadě. Většinou hrajeme pod pergolou, ale dnes bylo opravdu horko. Rádi jsme se zchladili v hale.

Snídaně

Luštěnice   25. 06. 2021

Posnídali jsme ve francouzském stylu. Sýry, domácí marmeláda a plno dalších dobrot.

Procházka ke koním

Rychvald u Ostravy   25. 06. 2021

Počasí stvořené k procházce s našimi pejsky. Vedle areálu najdeme výběh pro koně. Projít se, obdivovat zvířata i přírodu, to je zkrátka prima.

Jedeme pro kyselku

Hlušovice u Olomouce   25. 06. 2021

Dnešní výlet směřoval k vyhledávanému prameni. Určitě mnozí znáte Těšíkovskou kyselku. Nezapomněli jsme ani na sousedy a železitou vodu jsme jim natočili do lahví. Vyzkouší ji doma.

Šipkový turnaj

Medlov u Brna   25. 06. 2021

Páteční odpoledne jsme prožili společně se zábavnou hrou. Stačí k tomu terč a šipky. O zábavu máte hned postaráno! Vyhráli ti nejlepší.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   24. 06. 2021

Konečně zase slavíme všichni společně! Nádherný den plný hudby, zpěvu, dobrého jídla a hlavně smíchu. Moc jsme si to užili a oslavencům přejeme vše nejlepší

Výlet do Rybího domu

Rychvald u Ostravy   24. 06. 2021

Temto dům najdete v blízkosti Českého Těšína, v obci Chotěbuz. Nabídka jídel je vskutku bohatá: candát, pstruh, ale taky třeba sumec a další rybí speciality. Kdo má zájem, může si prohlédnout akvária nebo dokonce i nějakou rybku koupit domů.

Oběd v pizzerii

Kunice (Praha-východ)   23. 06. 2021

Restaurace jsou už v plném provozu a proto jsme jednu z nich vyrazili podpořit na výborný oběd! Moc jsme si pochutnali, je skvělé znovu jezdit společně na takové příjemné výlety.

Na pivo do Dětenic

Luštěnice   23. 06. 2021

S naším panem správcem jsme vyrazili do pivovaru a středověké krčmy. Všem se prohlídka líbila a pivo moc chutnalo! 

Slavíme narozeniny

Hlušovice u Olomouce   23. 06. 2021

Stejně jako v jiných areálech, také u nás blahopřejeme oslavencům a slavíme s nimi. Tento měsíc jsou čtyři: dvě sousedky Lidušky, paní Zdeňka a pan Mikuláš. Na zdraví! 

Do přírody

Sokoleč u Poděbrad   23. 06. 2021

Včerejší procházka lesoparkem byla vskutku příjemná. Chvíli pod stromy, chvíli za stromem.

Na závěr jsme počítali s občerstvením. Zastavili jsme se v hospodě u hřiště

Přednáška s lékařem

Rychvald u Ostravy   22. 06. 2021

V každém věku můžete mít různé problémy. Pan doktor Jakabovič z ambulance ORL, která léčí oblast ušní, nosní a krční, nám vysvětlil, čemu se máme vyvarovat a kdy je opravdu vhodné navštívit lékaře, specialistu.

Naše úroda

Medlov u Brna   22. 06. 2021

Tolik třešní se nám letos urodilo! Pan Josef pomáhal sklidit a hospodyňka Klárka rozdělila do sáčků, aby se na každého dostalo

Nákupy

Hrádek nad Nisou   22. 06. 2021

Nejdříve jsme nakupovali, samozřejmě potřebné věci. Pak jsme si na moment sedli do cukrárny a pochutnali si na zákusku s kávou.

Do zahradnictví

Luštěnice   18. 06. 2021

Vyrazili jsme očíhnout nové květiny v oblíbeném zahradnictví. A s prázdnou jsme domů rozhodně neodjeli!

Grilování se sousedy

Medlov u Brna   18. 06. 2021

Pozvali jsme rodinné příslušníky i sousedy z okolí areálu na grilováni. K pohodě nám k tomu zahrála skupina od paní Martiny. Přestože venku bylo teplo, společně jsme prožili krásné odpoledne. Děkujeme!

Cvičení s míčem

Rychvald u Ostravy   17. 06. 2021

Cvičební náčiní je třeba různě měnit. Pro dnešní cvičení jsme zvolili míče, mírně vyfouklé, aby se nám lépe držely a cvičení splnilo účel.

Staročeská snídaně

Kunice (Praha-východ)   17. 06. 2021

Máme tady opět naše gastronomické putování. Tentokrát jsme se nepřesunuli do jiné země, ale putovali jsme v čase! Jak se snídalo v době našich babiček a předků? Vše z domácích surovin, které byly k dispozici na statcích či farmách. Domácí škvarkové placky, škvarková pomazánka, vánočka, voňavý chléb a nesměla chybět ani melta. Nádherné ráno!

Krása květin

Hlušovice u Olomouce   16. 06. 2021

V dopolednich hodinách jsme dnes navštívili nedalekou Olomouc. Florcenter nabízí k prohlídce i prodeji velké množství nejrůznějších rostlin, květin a keřů.

Prevence

Sokoleč u Poděbrad   16. 06. 2021

Besedu se zaměřením na požární bezpečnost jsme si vyslechli od pana Jiroutka. Je to vedoucí prevence OSH Nymburk.

Výlet do Brna

Medlov u Brna   16. 06. 2021

Dnešní den jsme se vydali o Brna na nákupy. Máme potřebu doplnit letní oblečení a nakonec jsme si koupili i něco dobrého. 

Přednáška

Sokoleč u Poděbrad   15. 06. 2021

Zajímavé a poučné povídání jsme si vyslechli na besedě s paní Vlkovou, která přijela z oční optiky v Poděbradech. Děkujeme za vysvětlení, jak správně pečovat o oči a jak je chránit  

Besedujeme o migraci

Rychvald u Ostravy   15. 06. 2021

Z ostravské pobobočky organizace Pro pomoc uprchlíkům mezi nás zavítala paní Barbora s kolegyní Elvírou. Živou diskuzí jsme se seznámili s touto ožehavou tematikou. 

Za sladkým

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2021

Dnešním výletem  jsme si splnili sen o cukrárně. Na výběr toho bylo hodně. Rozhodovali jsme se, jestli si dáme zákusek, zmrzlinový pohár nebo obložený chlebíček.

Okurky a rajčata z farmy

Rychvald u Ostravy   14. 06. 2021

Vedle Rychvaldu, v obci Dolní Lutyně, pěstují na zdejší farmě rajčata a okurky. Určitě nám dáte za pravdu, že takto vypěstovaná zelenina skvěle chutná. A je to tak!

Dětský koutek

Kunice (Praha-východ)   11. 06. 2021

Aby se u nás i ti nejmenší rodinní příslušníci cítili jako doma, zařídili jsme jim v hale krásný dětský koutek. Mají zde možnost pestrého vyžití a návštěva se stává ihned veselejší.

Oslavenci

Medlov u Brna   11. 06. 2021

Dnešní den jsme slavili s jubilanty. Všem přejeme vše nejlepší, především pevné zdraví. Bylo fajn, že jsme konečně mohli grilovat. K masu si každý dopřál pivo nebo víno...

Zakládáme zahrádku

Kunice (Praha-východ)   10. 06. 2021

Domácí ředkvičky, kopr, pažitka, dýně. To vše nám poroste pro naši radost a pochutnání. Ještě přibude záhon na rajská jablíčka. Práce na záhonu je skvělý relax!

'Pečeme' nepečený dort

Luštěnice   10. 06. 2021

Zákusek ke kávě jsme vytvořily svépomocí. Každá z nás přiložila ruku k dílu a jaký byl výsledek? Vynikající kokosový cheesecake - čískejk!

U jezera

Sokoleč u Poděbrad   09. 06. 2021

Báječně prožité bylo dnešní odpoledne u jezera. Opékali jsme buřty, k tomu si dopřáli pivo. Vše doplnilo pěkné počasí a dobrá nálada.

Zámecký park Průhonice

Kunice (Praha-východ)   09. 06. 2021

Květiny všech barev a druhů, až oči přecházely. A ta vůně! Krásný výlet za příjemného počasí. Nemáme to daleko a určitě zámek stojí za návštěvu. Moc všem doporučujeme.

Exkurze v lékárně

Medlov u Brna   09. 06. 2021

Vydali jsme se do Brna na výlet, na přednášku do lékárny. Tady nám ukázali, jak vše funguje, jak se správně měři například hladina cukru a tlak. Moc děkujeme celému kolektivu a panu Slávikovi za srdečné přijetí 

Přednáška

Hrádek nad Nisou   08. 06. 2021

Přednáška o bezpečnosti všeobecně byla zajímavá. Následná ukázka různých zbraní upoutala nejen přítomné muže. Všichni jsme poslouchali se zaujetím.

Třídíme odpad

Kunice (Praha-východ)   08. 06. 2021

Jak správně třídit odpad? - To jsme se dozvěděli na velmi zajímavé přednášce od paní Ing. Javůrkové z Marius Pedersen. Díky ní už víme jak na to a hlavně můžeme ušetřit naše finance!

Na zahrádce

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2021

Bylo třeba na zahrádce okopat záhony a zalít dýně, aby dobře rostly. Naše seniorky se o zahrádku starají pravidelně. Máme pak společnou radost z úrody 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   07. 06. 2021

Dnes jsme si dali do těla! Nejdříve dechové cvičení, poté protažení úplně všech svalů a nakonec příjemná relaxace. Máme jógu opravdu rádi, cítíme se skvěle a tak to má být.

Bingo

Rychvald u Ostravy   07. 06. 2021

Pod pergolou je příjemně, hra BINGO nás baví, i když má jen jednoho výherce. Tím dnešním byl pan Zdeněk.

Cvičení

Medlov u Brna   07. 06. 2021

Pondělni protahováni nás vždy povzbudí a nabudí. Tak tedy: balónky do ruky a jdeme na to!

Výlet do údolí

Hrádek nad Nisou   04. 06. 2021

A ne do ledajakého údolí. Západně od města Liberce leží vesnice s názvem Kryštofovo Údolí. Říká se, že zde mají kromě Muzea betlémů, i nejromantičtější železniční viadukt u nás.

Trénujeme

Hlušovice u Olomouce   04. 06. 2021

Příští týden nás čeká sportovní odpoledne. Rozhodli jsme se proto dnes odpoledne trénovat, abychom v disciplínách uspěli.

Do cukrárny

Rychvald u Ostravy   04. 06. 2021

Velmi chutné zákusky, různé druhy zmrzliny a další dobroty najdete v nabídce každé cukrárny. Ve městě Orlová to byla dnes pánská jízda 

Příprava utopenců

Medlov u Brna   04. 06. 2021

Utopence pan Josef připravuje podle rodinného receptu. Jakmile se řádně proleží v nálevu, určitě budeme mít nějakou akci, kde si na nich pochutnáme!

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   04. 06. 2021

Sešli jsme se u kávy a zmrzliny. Pro rozptýlení jsme luštili oblíbený kvíz, tentokrát na téma české filmy. Jsme se sebou spokojeni, protože si ještě hodně pamatujeme.

Vaječina nebo smaženice?

Rychvald u Ostravy   03. 06. 2021

V našem regionu asi to první - vaječina. Na kostky pokrájená slanina, správce ji na velké pánvi orestoval, zamíchal vajíčka a hospodyňka naložila na talíř, posypala pažitkou. Mňam!

Výlet na splav

Medlov u Brna   02. 06. 2021

Využili jsme krásné počasí k cestování. S radostí jsme vyrazili na výlet ke splavu do nedalekých Cvrčovic. Na závěr výletu jsme se osvěžili zmrzlinou.

Cvičení venku

Medlov u Brna   01. 06. 2021

Naše oblíbené cvičenéí opět s hudbou. Tentokrát bylo spojené s nácvikem zvedání, když nedopatřením upadneme.

Venkovní hra

Kunice (Praha-východ)   31. 05. 2021

Dnešní procházku jsme si zpestřili zábavnou hrou, kterou pro nás venku připravil personál. Hledáme sedm otázek v okolí areálu. Pěkně jsme se prošli a skvěle pobavili, některé byly velmi vtipné. Děkujeme...

Dílnička

Hrádek nad Nisou   31. 05. 2021

Děti budou mít sportovní odpoledne. Jako ceny za výsledky si naše paní vedoucí vymyslela soví polštářky

Tak jsme se s nadšením dali do šití!

Grilujeme

Luštěnice   31. 05. 2021

Letošní první grilování je tady! Celým areálem se nese vůně masa, pivo k tomu je samozřejmostí. Atmosféru pohody doplňuje i počasí, které se dnes opravdu vydařilo.

Procházka

Rychvald u Ostravy   31. 05. 2021

Procházka může mít různý cíl. Například můžete jen tak vyrazit do přírody nebo taky do města pro pečivo. 

Květnoví oslavenci

Hlušovice u Olomouce   28. 05. 2021

Společně jsme popřáli našim sousedům pevné zdraví a pohodu. Také jsme s radostí předali každému z nich dárek. Děkujeme za pohoštění a příjemné odpoledne.

Páteční výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   28. 05. 2021

Paní Eva je od nového roku naší sousedkou. Její dcera napekla a připravila dobroty, aby nová bydlící pohostila všechny kamarády a přátele, které si u nás našla. Zároveň všem poděkovala za vstřícné přijetí. Děkujeme a vítejte mezi námi!

Farmářské trhy

Luštěnice   28. 05. 2021

Konečne můžeme vyrazit na výlet. Rozhodli jsme se navštívit skvělé trhy v Mladé Boleslavi. Najdete je v centru města.

Grilování

Medlov u Brna   28. 05. 2021

S našimi květnovými oslavenci jsme rádi poseděli při vínečku a dobrém buřtíku. Blahopřejeme!

Cvičíme pod pergolou

Rychvald u Ostravy   27. 05. 2021

Nenechte se mýlit, opravdu nás hlava nebolí! 

Protahování pod pergolou proběhlo dnes dopoledne. Kromě příjemného pocitu jsme rádi za pohyb na čerstvém vzduchu.

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   27. 05. 2021

Tak jsme se konečně dočkali příjemného počasí. Na grilu se připravuje krkovička, klobásy. No a k masu patří sklenice piva!

Jedeme na výlet

Hrádek nad Nisou   26. 05. 2021

Krásná místa jsou všude v naší republice. Například v našem kraji je to zámek Lemberk. Nedaleko od něj se nachází i Zdislavina studánka.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   26. 05. 2021

Pro vafle je typické mřížkování. Chutnají samotné, ale když jsou dochucené marmeládou, šlehačkou, ovocem a posypané kakaem, tak neodoláte!

V zahradnictví

Medlov u Brna   26. 05. 2021

Je potřeba si dokoupit nějaké kytky do truhlíků. Proto jsme dnes vyrazili do zahradnictví v nedalekých Židlochovicích. Vždy si něco vybereme. 

Sportovní den

Medlov u Brna   26. 05. 2021

Jsme soutěživí a umíme si poradit s různými disciplínami. Nejzábavnější ovšem byly šipky  1místo vyhrála paní Klementinka.

Hrajeme kuželky

Hlušovice u Olomouce   26. 05. 2021

Určitě znáte ruské kuželky. Tak přesně ty jsme ve středu hráli poprvé v našem atriu. Nejdříve je vyzkoušíme a někdy příště uspořádáme turnaj.

Sportovní odpoledne

Hrádek nad Nisou   25. 05. 2021

Disciplín bylo hned několik a vůbec nebyly jednoduché. Hod na terč, lovení ryb, házení kruhů. A která disciplína nás potrápila nejvíce? Možná to bylo přenášení pingpongového míčku na lžíci.

Začínáme výletit

Kunice (Praha-východ)   25. 05. 2021

Po delší pauze si začínáme znovu užívat společné cestování. Dnes bylo naším cílem centrum levného nákupu v nedalekých Mnichovicích. Je třeba doplnit zásoby i do našich šatníků!

Cvičení

Medlov u Brna   24. 05. 2021

Poslední týden nám počasí zrovna moc nepřeje. Ale přesto, za dodržení všech hygienických pravidel, jsme se sešli ve společenské hale.

Stavění máje

Hlušovice u Olomouce   24. 05. 2021

Přestože bývá termín stavění májky na přelomu měsíce dubna a května, nebrání nám nic v tom, abychom ji postavili až dnes. Budeme ji v noci strážit, což je taky jedna z tradic 

Dotyková terapie

Kunice (Praha-východ)   21. 05. 2021

Dnes jsme byli poctěni opravdu vzácnou návštěvou. Přijel za námi asistenční kůň s paní Veronikou Volgemutovou a byl to pro všechny nevídaný zážitek, na který budeme dlouho s láskou vzpomínat! Děkujeme.