Pořádané akce

K rybníku

Hlušovice u Olomouce   23. 07. 2021

Dnešní pěší výlet za náš Senior Park vedl k nedalekému rybníku. Vyrazili jsme ráno za krásného počasí. Cestou jsme vnímali to ticho, dýchali jsme čerstvý vzduch. Všem procházkou vyhládlo a pak nám chutnal oběd.

Karbaníci

Luštěnice   23. 07. 2021

Chvíli Prší, chvíli kouzla. Každý ukázal, co v mládí uměl a umí dodnes. No a ostatním tak připomněl.

Kersko

Sokoleč u Poděbrad   23. 07. 2021

Film Slavnosti sněženek...spisovatel Bohumil Hrabal...Kersko...a slavná filmová scéna 'Se Šípkovou - se zelím...!' 

Cvičení s šátky

Sokoleč u Poděbrad   21. 07. 2021

Výborná pomůcka pro zpestření pravidelného cvičení - šátek. Propneme pořádně ruce a zvedáme pomaličku nad hlavu. Poté přemístíme šátek pod koleno a zlehka přizvedneme...

Meruňkové pohlazení

Rychvald u Ostravy   21. 07. 2021

Druhou část meruněk použila hospodyňka Nikol na koláč s drobenkou. Kdo zaváhal a nepřišel, neměl možnost vychutnat tu vůni v okně i výbornou chuť. Někdo dokonce přišel i v oblečení meruňkové barvy!

Vaříme džem

Rychvald u Ostravy   20. 07. 2021

Od naší koordinátorky z Medlova u Brna jsme dostali zásilku meruněk. Jednu část jsme využili na na výrobu džemu. Hospodyňka ovoce omyla, nakrájela, povařila, zavařila 

Do cukrárny

Luštěnice   20. 07. 2021

Zastavili jsme se na skvělé zmrzlině v Nymburce. Velmi chutných druhů bylo na výběr opravdu mnoho.

Zámek Loučeň

Kunice (Praha-východ)   16. 07. 2021

Počasí vybízející k návštěvě zámku. Zámek Loučeň ležící nedaleko Mladé Boleslavi je krásnou historickou památkou Středočeského kraje a vyniká nespočtem živých bludišť umístěných po rozlehlém parku. Můžeme vřele doporučit.

Výstava LILIÍ

Medlov u Brna   16. 07. 2021

V nedalekém klášteře v Rajhradu se konala výstava vskutku královské květiny - LILIE. To jsme si nemohli nechat ujít. Vůně nás provázela ještě cestou domů.

Cukrárna

Rychvald u Ostravy   16. 07. 2021

Posezení v cukrárně je určitě bezva tečka za týdnem s teplým počasím. Osvěžení a povídání se sousedy bylo příjemné pro všechny, kteří jsme do cukrárny vyrazili.

Červený rybíz na koláč

Medlov u Brna   15. 07. 2021

Proč jsme tak krásně opálení? Protože jsme téměř pořád venku na sluníčku! Příjemné spojíme s užitečným a nakonec si odpoledne u kafíčka s chutí dáme rybízový koláč. 

Levandulové tvoření

Hlušovice u Olomouce   15. 07. 2021

Takovou voňavou nádheru jsme vytvářeli z levandule díky naší Milušce. Pro zajímavost - levandule má protizánětlivé, antiseptické a repelentní ůčinky. Někdo jí take nazývá Dulenka. Příště možná zkusíme Levandulovou zmrzlinu, prý je velmi lahodná.

Sklízíme česnek

Medlov u Brna   15. 07. 2021

Dnes vůně česneková, zítra vůně z lilií. Práce s česnekem nám pěkně pomáhá procvičovat jemnou motoriku a to se počítá. Česnek samozřejmě z naší zahrádky.

Hadí návštěva

Luštěnice   14. 07. 2021

Naše paní vedoucí Terezka chová neobvyklého domácího mazlíčka - hroznýše královského a jmenuje se Salazar. Dozvěděli jsme se něco o jeho chovu a odvážnější si mohli Salazara také pohladit.

Simulace pádu v bytě

Sokoleč u Poděbrad   14. 07. 2021

Nejdříve pořádné protažení a jdeme na simulaci pádu. Připomněli jsme si, jak je důležité mít stále telefon u sebe, naučili jsme se opatrně zvednout s pomocí opory a připomněli si také, jak důležité je v takové situaci zachovat klid.

Výlet lodí

Hlušovice u Olomouce   14. 07. 2021

Vzduch a příroda pročištěná po vydatném dešti, ideální den na výlet. Tentokrát výlet lodí po řece Moravě. Náramně jsme si plavbu užili a spokojení se vraceli domů.

Červencové oslavenkyně

Medlov u Brna   14. 07. 2021

V červenci oslavily narozeniny pouze samé dámy. Upřímně tedy přejeme paní Pavlínce, paní Dášence a paní Leopoldině hlavně pevné zdraví a spokojenost do dalších let.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   12. 07. 2021

Kdo si počká, ten se dočká. Tak bychom mohli nazvat společnou snídani v pondělí ráno. Pomazánka, klobásky, voňavé pečivo a káva nebo čaj podle chuti.

Cukrárna U Toníka

Hrádek nad Nisou   12. 07. 2021

Měli jsme chuť na něco dobrého a tak jsme vyrazili do vyhlášené cukrárny. Někdo kafíčko a zákusek, někdo zmrzlinu se šlehačkou. Umíme si své dny osladit.

Cvičím, cvičíš, cvičíme

Medlov u Brna   12. 07. 2021

Máme tu pravidelné cvičení po víkendu. Nejdříve pořádné protažení, nesmíme zapomenout na žádný sval v těle! A protože nás čeká opět pestrý týden, rozpohybování se nám bude hodit.

Společná snídaně

Medlov u Brna   09. 07. 2021

Dnešní počasí nám sice nepřálo posnídat venku, tak jsme posnídali na naší hale u krbu. Podával se obložený talíř a nechyběla ani sladká tečka v podobě čerstvých palačinek. Dobrou chuť!

Přejeme k narozeninám

Rychvald u Ostravy   09. 07. 2021

Dnes slaví své životní jubileum pan Václav, který u nás spokojeně bydlí bezmála 6 let. Do dalších let přejeme především pohodu a radost z vnuka. Připíjíme na zdraví! 

Posezení na terase

Rychvald u Ostravy   09. 07. 2021

V letním období se nabízí k posezení příjemné prostření teras a zahrádek restaurací. Dnes jsme si na jednu takovou zajeli po obědě a společně jsme si popovídali.

Letní recitál Valérie Zawadské

Luštěnice   08. 07. 2021

Skvělá letní akce s ostatními Senior Parky.Párty stany zajišťovaly ochranu před sluncem i deštěm, děkujeme za zapůjčení od dobrovolných hasičů z Chotětova. Točené pivo, klobásy na grilu a bodrý humor vynikající paní Zawadské. 

Cukrárna

Medlov u Brna   07. 07. 2021

Po dnešním obědě jsme si zajeli na dobrou kávu a zákusek do nedalekých Pohořelic. V místní cukrárně mají velký výběr a velmi příjemné venkovní posezení.

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   07. 07. 2021

Tyto nádherné mandaly vybarvuje paní Slávinka. Věnuje se této zálibě asi jeden a půl roku a tvrdí , že je to pro ní úžasný relax. Má vymalované již 3 velké knihy mandal, kterými jí zásobují vnoučata

Osvěžení v okénku

Sokoleč u Poděbrad   02. 07. 2021

Že se člověk nemůže osvěžit kávou? Věřte tomu, že ano. Mnoho lidí se takto osvěží zrovna v teplejších dnech. U nás jsme si ledovou kávu vychutnali v příjemném prostředí společenské haly.

Hra bingo

Medlov u Brna   02. 07. 2021

Zábava u nás nesmí chybět. Oblíbenou hrou Bingo jsme se náramně zabavili. Vítězové byli samozřejmě odměněni 

Nácvik pádu aneb co dál?

Hrádek nad Nisou   01. 07. 2021

Pády jsou nebezpečné v každém věku. V našem případě jsme si vyzkoušeli, jak bychom si měli poradit, když upadneme. Například s použitím židle se můžeme postavit i sami, jen je třeba vědět, jak na to.

Domácí mazlíček

Hrádek nad Nisou   30. 06. 2021

Naše sousedka, paní Jana, má agamu už 6 let. Je to sameček a když ho dostala, měřil 15 cm. Teď už porostl, pozná ji po hlase a reaguje na její pohyby. Je klidný, můžeme ho všichni pohladit.

Občerstvení

Rychvald u Ostravy   30. 06. 2021

Poslední den měsíce června jsme si domluvili občerstvení v nedaleké restauraci. Někteří jsme si nechali dovézt pizzu až do areálu!

Židlochovický park

Medlov u Brna   30. 06. 2021

Vypravili jsme se na procházku do Židlochovic, v parku tam můžete pozorovat muflony.

Procházka byla moc prima a na závěr jsme se zastavili na příjemné osvěžení - na zmrzlinu.

Výprodej textilu

Kunice (Praha-východ)   29. 06. 2021

Po delší době nás znovu navštívila paní Žáková se svým zbožím. Hala se rázem proměnila v obchod a my byli rádi, že si můžeme v pohodlí a v místě areálu nakoupit krásné kousky do našeho šatníku.

Hudební pohlazení

Rychvald u Ostravy   29. 06. 2021

Tóny harfy se rozezněly dnes dopoledne naší halou. Harfistka paní Katarína Ševčíková nám zahrála několik melodií různého žánru. Taky jsme se dozvěděli zajímavosti o tomto zvláštním hudebním nástroji. Děkujeme!

Návštěva dětí z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   28. 06. 2021

Školní rok pomalu končí a dětem začínají prázdniny. Nezapomněly se na nás přijít ještě podívat, zazpívat nám veselé písničky a potěšit obrázky, které pro nás namalovaly. Za odměnu dostaly perníčky od naší Alenky Novotné, což jim udělalo obrovskou radost. A tak to má být

Koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   28. 06. 2021

Harfa je ojedinělý strunný nástroj. My jsme měli dnes to štěstí a mohli jsme si hru na harfu poslechnout. Děkujeme půvabné harfistce Kataríně za nevšední zážitek ☺️

Ranní rozcvička

Hrádek nad Nisou   28. 06. 2021

Pravidelné ranní cvičení na začátku týdne by nemělo chybět. Samozřejmě, že cvičíme častěji, pro své potěšení a radost z pohybu, každý sám doma.

Hrajeme si

Sokoleč u Poděbrad   28. 06. 2021

Oblíbená hra Bingo je dnes na řadě. Většinou hrajeme pod pergolou, ale dnes bylo opravdu horko. Rádi jsme se zchladili v hale.

Snídaně

Luštěnice   25. 06. 2021

Posnídali jsme ve francouzském stylu. Sýry, domácí marmeláda a plno dalších dobrot.

Procházka ke koním

Rychvald u Ostravy   25. 06. 2021

Počasí stvořené k procházce s našimi pejsky. Vedle areálu najdeme výběh pro koně. Projít se, obdivovat zvířata i přírodu, to je zkrátka prima.

Jedeme pro kyselku

Hlušovice u Olomouce   25. 06. 2021

Dnešní výlet směřoval k vyhledávanému prameni. Určitě mnozí znáte Těšíkovskou kyselku. Nezapomněli jsme ani na sousedy a železitou vodu jsme jim natočili do lahví. Vyzkouší ji doma.

Šipkový turnaj

Medlov u Brna   25. 06. 2021

Páteční odpoledne jsme prožili společně se zábavnou hrou. Stačí k tomu terč a šipky. O zábavu máte hned postaráno! Vyhráli ti nejlepší.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   24. 06. 2021

Konečně zase slavíme všichni společně! Nádherný den plný hudby, zpěvu, dobrého jídla a hlavně smíchu. Moc jsme si to užili a oslavencům přejeme vše nejlepší

Výlet do Rybího domu

Rychvald u Ostravy   24. 06. 2021

Temto dům najdete v blízkosti Českého Těšína, v obci Chotěbuz. Nabídka jídel je vskutku bohatá: candát, pstruh, ale taky třeba sumec a další rybí speciality. Kdo má zájem, může si prohlédnout akvária nebo dokonce i nějakou rybku koupit domů.

Oběd v pizzerii

Kunice (Praha-východ)   23. 06. 2021

Restaurace jsou už v plném provozu a proto jsme jednu z nich vyrazili podpořit na výborný oběd! Moc jsme si pochutnali, je skvělé znovu jezdit společně na takové příjemné výlety.

Na pivo do Dětenic

Luštěnice   23. 06. 2021

S naším panem správcem jsme vyrazili do pivovaru a středověké krčmy. Všem se prohlídka líbila a pivo moc chutnalo! 

Slavíme narozeniny

Hlušovice u Olomouce   23. 06. 2021

Stejně jako v jiných areálech, také u nás blahopřejeme oslavencům a slavíme s nimi. Tento měsíc jsou čtyři: dvě sousedky Lidušky, paní Zdeňka a pan Mikuláš. Na zdraví! 

Do přírody

Sokoleč u Poděbrad   23. 06. 2021

Včerejší procházka lesoparkem byla vskutku příjemná. Chvíli pod stromy, chvíli za stromem.

Na závěr jsme počítali s občerstvením. Zastavili jsme se v hospodě u hřiště

Přednáška s lékařem

Rychvald u Ostravy   22. 06. 2021

V každém věku můžete mít různé problémy. Pan doktor Jakabovič z ambulance ORL, která léčí oblast ušní, nosní a krční, nám vysvětlil, čemu se máme vyvarovat a kdy je opravdu vhodné navštívit lékaře, specialistu.

Naše úroda

Medlov u Brna   22. 06. 2021

Tolik třešní se nám letos urodilo! Pan Josef pomáhal sklidit a hospodyňka Klárka rozdělila do sáčků, aby se na každého dostalo

Nákupy

Hrádek nad Nisou   22. 06. 2021

Nejdříve jsme nakupovali, samozřejmě potřebné věci. Pak jsme si na moment sedli do cukrárny a pochutnali si na zákusku s kávou.

Do zahradnictví

Luštěnice   18. 06. 2021

Vyrazili jsme očíhnout nové květiny v oblíbeném zahradnictví. A s prázdnou jsme domů rozhodně neodjeli!

Grilování se sousedy

Medlov u Brna   18. 06. 2021

Pozvali jsme rodinné příslušníky i sousedy z okolí areálu na grilováni. K pohodě nám k tomu zahrála skupina od paní Martiny. Přestože venku bylo teplo, společně jsme prožili krásné odpoledne. Děkujeme!

Cvičení s míčem

Rychvald u Ostravy   17. 06. 2021

Cvičební náčiní je třeba různě měnit. Pro dnešní cvičení jsme zvolili míče, mírně vyfouklé, aby se nám lépe držely a cvičení splnilo účel.

Staročeská snídaně

Kunice (Praha-východ)   17. 06. 2021

Máme tady opět naše gastronomické putování. Tentokrát jsme se nepřesunuli do jiné země, ale putovali jsme v čase! Jak se snídalo v době našich babiček a předků? Vše z domácích surovin, které byly k dispozici na statcích či farmách. Domácí škvarkové placky, škvarková pomazánka, vánočka, voňavý chléb a nesměla chybět ani melta. Nádherné ráno!

Krása květin

Hlušovice u Olomouce   16. 06. 2021

V dopolednich hodinách jsme dnes navštívili nedalekou Olomouc. Florcenter nabízí k prohlídce i prodeji velké množství nejrůznějších rostlin, květin a keřů.

Prevence

Sokoleč u Poděbrad   16. 06. 2021

Besedu se zaměřením na požární bezpečnost jsme si vyslechli od pana Jiroutka. Je to vedoucí prevence OSH Nymburk.

Výlet do Brna

Medlov u Brna   16. 06. 2021

Dnešní den jsme se vydali o Brna na nákupy. Máme potřebu doplnit letní oblečení a nakonec jsme si koupili i něco dobrého. 

Přednáška

Sokoleč u Poděbrad   15. 06. 2021

Zajímavé a poučné povídání jsme si vyslechli na besedě s paní Vlkovou, která přijela z oční optiky v Poděbradech. Děkujeme za vysvětlení, jak správně pečovat o oči a jak je chránit  

Besedujeme o migraci

Rychvald u Ostravy   15. 06. 2021

Z ostravské pobobočky organizace Pro pomoc uprchlíkům mezi nás zavítala paní Barbora s kolegyní Elvírou. Živou diskuzí jsme se seznámili s touto ožehavou tematikou. 

Za sladkým

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2021

Dnešním výletem  jsme si splnili sen o cukrárně. Na výběr toho bylo hodně. Rozhodovali jsme se, jestli si dáme zákusek, zmrzlinový pohár nebo obložený chlebíček.

Okurky a rajčata z farmy

Rychvald u Ostravy   14. 06. 2021

Vedle Rychvaldu, v obci Dolní Lutyně, pěstují na zdejší farmě rajčata a okurky. Určitě nám dáte za pravdu, že takto vypěstovaná zelenina skvěle chutná. A je to tak!

Dětský koutek

Kunice (Praha-východ)   11. 06. 2021

Aby se u nás i ti nejmenší rodinní příslušníci cítili jako doma, zařídili jsme jim v hale krásný dětský koutek. Mají zde možnost pestrého vyžití a návštěva se stává ihned veselejší.

Oslavenci

Medlov u Brna   11. 06. 2021

Dnešní den jsme slavili s jubilanty. Všem přejeme vše nejlepší, především pevné zdraví. Bylo fajn, že jsme konečně mohli grilovat. K masu si každý dopřál pivo nebo víno...

Zakládáme zahrádku

Kunice (Praha-východ)   10. 06. 2021

Domácí ředkvičky, kopr, pažitka, dýně. To vše nám poroste pro naši radost a pochutnání. Ještě přibude záhon na rajská jablíčka. Práce na záhonu je skvělý relax!

'Pečeme' nepečený dort

Luštěnice   10. 06. 2021

Zákusek ke kávě jsme vytvořily svépomocí. Každá z nás přiložila ruku k dílu a jaký byl výsledek? Vynikající kokosový cheesecake - čískejk!

U jezera

Sokoleč u Poděbrad   09. 06. 2021

Báječně prožité bylo dnešní odpoledne u jezera. Opékali jsme buřty, k tomu si dopřáli pivo. Vše doplnilo pěkné počasí a dobrá nálada.

Zámecký park Průhonice

Kunice (Praha-východ)   09. 06. 2021

Květiny všech barev a druhů, až oči přecházely. A ta vůně! Krásný výlet za příjemného počasí. Nemáme to daleko a určitě zámek stojí za návštěvu. Moc všem doporučujeme.

Exkurze v lékárně

Medlov u Brna   09. 06. 2021

Vydali jsme se do Brna na výlet, na přednášku do lékárny. Tady nám ukázali, jak vše funguje, jak se správně měři například hladina cukru a tlak. Moc děkujeme celému kolektivu a panu Slávikovi za srdečné přijetí 

Přednáška

Hrádek nad Nisou   08. 06. 2021

Přednáška o bezpečnosti všeobecně byla zajímavá. Následná ukázka různých zbraní upoutala nejen přítomné muže. Všichni jsme poslouchali se zaujetím.

Třídíme odpad

Kunice (Praha-východ)   08. 06. 2021

Jak správně třídit odpad? - To jsme se dozvěděli na velmi zajímavé přednášce od paní Ing. Javůrkové z Marius Pedersen. Díky ní už víme jak na to a hlavně můžeme ušetřit naše finance!

Na zahrádce

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2021

Bylo třeba na zahrádce okopat záhony a zalít dýně, aby dobře rostly. Naše seniorky se o zahrádku starají pravidelně. Máme pak společnou radost z úrody 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   07. 06. 2021

Dnes jsme si dali do těla! Nejdříve dechové cvičení, poté protažení úplně všech svalů a nakonec příjemná relaxace. Máme jógu opravdu rádi, cítíme se skvěle a tak to má být.

Bingo

Rychvald u Ostravy   07. 06. 2021

Pod pergolou je příjemně, hra BINGO nás baví, i když má jen jednoho výherce. Tím dnešním byl pan Zdeněk.

Cvičení

Medlov u Brna   07. 06. 2021

Pondělni protahováni nás vždy povzbudí a nabudí. Tak tedy: balónky do ruky a jdeme na to!

Výlet do údolí

Hrádek nad Nisou   04. 06. 2021

A ne do ledajakého údolí. Západně od města Liberce leží vesnice s názvem Kryštofovo Údolí. Říká se, že zde mají kromě Muzea betlémů, i nejromantičtější železniční viadukt u nás.

Trénujeme

Hlušovice u Olomouce   04. 06. 2021

Příští týden nás čeká sportovní odpoledne. Rozhodli jsme se proto dnes odpoledne trénovat, abychom v disciplínách uspěli.

Do cukrárny

Rychvald u Ostravy   04. 06. 2021

Velmi chutné zákusky, různé druhy zmrzliny a další dobroty najdete v nabídce každé cukrárny. Ve městě Orlová to byla dnes pánská jízda 

Příprava utopenců

Medlov u Brna   04. 06. 2021

Utopence pan Josef připravuje podle rodinného receptu. Jakmile se řádně proleží v nálevu, určitě budeme mít nějakou akci, kde si na nich pochutnáme!

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   04. 06. 2021

Sešli jsme se u kávy a zmrzliny. Pro rozptýlení jsme luštili oblíbený kvíz, tentokrát na téma české filmy. Jsme se sebou spokojeni, protože si ještě hodně pamatujeme.

Vaječina nebo smaženice?

Rychvald u Ostravy   03. 06. 2021

V našem regionu asi to první - vaječina. Na kostky pokrájená slanina, správce ji na velké pánvi orestoval, zamíchal vajíčka a hospodyňka naložila na talíř, posypala pažitkou. Mňam!

Výlet na splav

Medlov u Brna   02. 06. 2021

Využili jsme krásné počasí k cestování. S radostí jsme vyrazili na výlet ke splavu do nedalekých Cvrčovic. Na závěr výletu jsme se osvěžili zmrzlinou.

Cvičení venku

Medlov u Brna   01. 06. 2021

Naše oblíbené cvičenéí opět s hudbou. Tentokrát bylo spojené s nácvikem zvedání, když nedopatřením upadneme.

Venkovní hra

Kunice (Praha-východ)   31. 05. 2021

Dnešní procházku jsme si zpestřili zábavnou hrou, kterou pro nás venku připravil personál. Hledáme sedm otázek v okolí areálu. Pěkně jsme se prošli a skvěle pobavili, některé byly velmi vtipné. Děkujeme...

Dílnička

Hrádek nad Nisou   31. 05. 2021

Děti budou mít sportovní odpoledne. Jako ceny za výsledky si naše paní vedoucí vymyslela soví polštářky

Tak jsme se s nadšením dali do šití!

Grilujeme

Luštěnice   31. 05. 2021

Letošní první grilování je tady! Celým areálem se nese vůně masa, pivo k tomu je samozřejmostí. Atmosféru pohody doplňuje i počasí, které se dnes opravdu vydařilo.

Procházka

Rychvald u Ostravy   31. 05. 2021

Procházka může mít různý cíl. Například můžete jen tak vyrazit do přírody nebo taky do města pro pečivo. 

Květnoví oslavenci

Hlušovice u Olomouce   28. 05. 2021

Společně jsme popřáli našim sousedům pevné zdraví a pohodu. Také jsme s radostí předali každému z nich dárek. Děkujeme za pohoštění a příjemné odpoledne.

Páteční výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   28. 05. 2021

Paní Eva je od nového roku naší sousedkou. Její dcera napekla a připravila dobroty, aby nová bydlící pohostila všechny kamarády a přátele, které si u nás našla. Zároveň všem poděkovala za vstřícné přijetí. Děkujeme a vítejte mezi námi!

Farmářské trhy

Luštěnice   28. 05. 2021

Konečne můžeme vyrazit na výlet. Rozhodli jsme se navštívit skvělé trhy v Mladé Boleslavi. Najdete je v centru města.

Grilování

Medlov u Brna   28. 05. 2021

S našimi květnovými oslavenci jsme rádi poseděli při vínečku a dobrém buřtíku. Blahopřejeme!

Cvičíme pod pergolou

Rychvald u Ostravy   27. 05. 2021

Nenechte se mýlit, opravdu nás hlava nebolí! 

Protahování pod pergolou proběhlo dnes dopoledne. Kromě příjemného pocitu jsme rádi za pohyb na čerstvém vzduchu.

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   27. 05. 2021

Tak jsme se konečně dočkali příjemného počasí. Na grilu se připravuje krkovička, klobásy. No a k masu patří sklenice piva!

Jedeme na výlet

Hrádek nad Nisou   26. 05. 2021

Krásná místa jsou všude v naší republice. Například v našem kraji je to zámek Lemberk. Nedaleko od něj se nachází i Zdislavina studánka.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   26. 05. 2021

Pro vafle je typické mřížkování. Chutnají samotné, ale když jsou dochucené marmeládou, šlehačkou, ovocem a posypané kakaem, tak neodoláte!

V zahradnictví

Medlov u Brna   26. 05. 2021

Je potřeba si dokoupit nějaké kytky do truhlíků. Proto jsme dnes vyrazili do zahradnictví v nedalekých Židlochovicích. Vždy si něco vybereme. 

Sportovní den

Medlov u Brna   26. 05. 2021

Jsme soutěživí a umíme si poradit s různými disciplínami. Nejzábavnější ovšem byly šipky  1místo vyhrála paní Klementinka.

Hrajeme kuželky

Hlušovice u Olomouce   26. 05. 2021

Určitě znáte ruské kuželky. Tak přesně ty jsme ve středu hráli poprvé v našem atriu. Nejdříve je vyzkoušíme a někdy příště uspořádáme turnaj.

Sportovní odpoledne

Hrádek nad Nisou   25. 05. 2021

Disciplín bylo hned několik a vůbec nebyly jednoduché. Hod na terč, lovení ryb, házení kruhů. A která disciplína nás potrápila nejvíce? Možná to bylo přenášení pingpongového míčku na lžíci.

Začínáme výletit

Kunice (Praha-východ)   25. 05. 2021

Po delší pauze si začínáme znovu užívat společné cestování. Dnes bylo naším cílem centrum levného nákupu v nedalekých Mnichovicích. Je třeba doplnit zásoby i do našich šatníků!

Cvičení

Medlov u Brna   24. 05. 2021

Poslední týden nám počasí zrovna moc nepřeje. Ale přesto, za dodržení všech hygienických pravidel, jsme se sešli ve společenské hale.

Stavění máje

Hlušovice u Olomouce   24. 05. 2021

Přestože bývá termín stavění májky na přelomu měsíce dubna a května, nebrání nám nic v tom, abychom ji postavili až dnes. Budeme ji v noci strážit, což je taky jedna z tradic 

Dotyková terapie

Kunice (Praha-východ)   21. 05. 2021

Dnes jsme byli poctěni opravdu vzácnou návštěvou. Přijel za námi asistenční kůň s paní Veronikou Volgemutovou a byl to pro všechny nevídaný zážitek, na který budeme dlouho s láskou vzpomínat! Děkujeme.

Grilování

Medlov u Brna   21. 05. 2021

Velké poděkování patří panu Křivánkovi, který k nám přijel do areálu a připravil si pro nás grilování. Podávalo se naložené maso. Chutnalo a ještě jednou moc děkujeme!

Přednáška

Hrádek nad Nisou   21. 05. 2021

Vyslechli jsme si přednášku paní doktorky MUDr. Stachové. Je to odbornice na foniatrii. Dozvěděli jsme se zajímavosti a rady vhodné nejen pro naši věkovou kategorii - zaměřené na sluch a použití naslouchadla.

Na zahrádce...

Sokoleč u Poděbrad   20. 05. 2021

Sázíme dýně různých odrůd, okrasné nebo hokkaido. Budoucí úroda nám vyzdobí areál, ale nejen to. Někteří šikovní kuchaři pak uvaří polévku, třeba pan Bělunek.

Malujeme

Luštěnice   20. 05. 2021

Počasí nám moc nepřálo, proto jsme se my holky ukryly do haly. Omalovánky nás v rámci terapie velmi bavily!

Okénko

Rychvald u Ostravy   19. 05. 2021

Tentokrát nám hospodyňka připravila puding. Někteří měli vanilkovokávový a jiní vanilkovojahodový. Ale všichni měli vanilkový s ovocem.

Májové oslavenkyně

Rychvald u Ostravy   18. 05. 2021

V sobotu měla krásné životní jubileum paní Eva a dnes jsme byli blahopřát paní Janě. Oběma jsme předali dárkový koš a krásnou kytici

Přejeme pevné zdraví a pohodu!

Hledání písmen

Medlov u Brna   18. 05. 2021

Tato procházka byla zaměřená na hledání písmen do tajenky. Podařilo se nám to během chvilky a tajenka je vyluštěna.

Procházka

Rychvald u Ostravy   17. 05. 2021

Proměnlivé počasí je stále. Jakmile vysvitne sluníčko, vydáme se na procházku po okolí i s našimi čtyřnohými kamarády.

 

Na nákupy!

Sokoleč u Poděbrad   14. 05. 2021

Konečně jsme se dočkali! Po opravdu dlouhé době je tady náš oblíbený výlet za nákupy. Věřte, že jsme se moc těšili.

Harmonika pod pergolou

Rychvald u Ostravy   12. 05. 2021

Pan Eda nás navštěvoval pravidelně, jen kvůli opatření mezi námi dlouho nebyl. Dnes jsme si ho s radostí poslechli a společně s ním zazpívali známé písníčky. Zkrátka paráda, hudbu má snad každý rád!

Sportovní odpoledne

Hlušovice u Olomouce   12. 05. 2021

Sportovní zápolení v několika disciplínách nám připravil personál: hod na terč, střelba lukem, hod na plechovky a poslední disciplínou byl hod čáru. No a na celé čáře vyhrála paní Věruška!

Hra bingo

Medlov u Brna   12. 05. 2021

Venku jsme si zahráli velmi oblíbenou hru bingo. Tentokrát hlavní výhra padla na paní Vlastičku. Ostatní byli odměněni čokoládovou mincí.

Orchestr

Luštěnice   11. 05. 2021

Odpoledne jsme si poslechli trochu hudby v podání malého podnikového orchestru Škoda Mladá Boleslav. Všichni jsme se velmi bavili! 

Den matek

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2021

Každou ženu potěší kytička. Dnes jsme kytkou udělali radost ženám - matkám, protože vždy druhou květnovou neděli si připomínáme Den matek.

Narozeniny

Hrádek nad Nisou   10. 05. 2021

Dnes jsme blahopřáli naší sousedce, paní Alence. Přejeme pevné zdraví a pohodu, ať máte stálý úsměv na tváři! 

Sportovní dopoledne

Rychvald u Ostravy   10. 05. 2021

Čekaly na nás celkem tři házecí disciplíny: na terč, na bodově označené kolíky a na přesnou vzdálenost. Snažili jsme se dosáhnout co nejlepších výsledků.

Na 3. místě skončila paní Marie, na 2. místě paní Věrka a vyhrál pan Přemek. Vlastně vyhráli všichni, kteří se účastnili...

Hod na terč

Kunice (Praha-východ)   10. 05. 2021

Díky teplému počasí byla odměna pro vítěze v podobě zmrzlinového poháru jasnou volbou. Moc jsme si to užili! Zkrátka - zábavné soutěžní odpoledne s přáteli.

Palačinky

Medlov u Brna   07. 05. 2021

Všichni máme rádi sladké dezerty a palačinky patří mezi nejoblíbenější. Se šlehačkou a čokoládovou polevou.

Okénko v pátek

Hlušovice u Olomouce   07. 05. 2021

Na co jsme se dnes těšili? Hospodyňka připravila buřty na pivu, což je prý dost starý, ale mezi chalupáři oblíbený recept. Buřta si s chutí dopřál káždý, kdo k okénku přišel.

Truhlíky do oken

Medlov u Brna   05. 05. 2021

Muškáty nám přes zimu krásně vyrostly. Tak je přesazujeme, aby nám zkrášlily naše okna.

V létě se přijedte podívat, jak nám kvetou 

Mozkocvičírna

Kunice (Praha-východ)   05. 05. 2021

Chladné počasí nás zahnalo do tepla našich bytů. Ač jsme měli v původním plánu venkovní tvoření, byli jsme rádi za náhradní variantu v podání kvízů u kávy.

Fotbal a buřty

Hrádek nad Nisou   30. 04. 2021

Že to nejde dohromady? Rozhodně ano! Nejdříve fotbal, kde byl hlavním hrdinou pan Antonín v 92 letech   následovalo opékání buřtů a pěkný den byl za námi...

Špekáčky na čarodějky

Medlov u Brna   30. 04. 2021

Také u nás v areálu se grilovalo a co jiného na konec dubna, čarodějnice, než špekáčky. Grilování doplnil hudbou pan Josef. Den jsme si všichni užili a všechno snědli.

Velká fotbalová soutěž

Kunice (Praha-východ)   28. 04. 2021

Fotbal v seniorském věku? V Kunicích určitě ano! Krásné sportovní odpoledne, které jsme si náramně užili a neskutečně nás to bavilo. Zábava, smích a pohyb jsou naší nezbytnou součástí! ⚽️

Sklízíme dřevo

Hrádek nad Nisou   28. 04. 2021

Paní Šelemberková a Bucháčková nám pomáhaly poskládat dřevo na zimu. Zkrátka: když chci pomoct - pomůžu. Každá výpomoc se mezi námi cení.

Hledání čarodějnice

Medlov u Brna   28. 04. 2021

Den jsme zahájili procházkou spojenou s hledáním čarodějnice. Ta přiletěla a dobře se schovala uvnitř areálu. Někteří z nás ji našli, také odměnu si vyzvedli.
Zase za rok přiletí 

Narozeninové okénko

Kunice (Praha-východ)   27. 04. 2021

Naše sousedka Helenka slaví významné životní jubileum a jejím velkým přáním bylo ho oslavit společně s námi. Ač s hygienickými opatřeními se nám to náramně povedlo. Přijel jí zahrát a zazpívat její dávný kamarád a potěšil nás společně. Děkujeme za krásné odpoledne a přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví!

Palačinkování

Kunice (Praha-východ)   22. 04. 2021

Kdo by neměl rád tento sladký dezert? V každé věkové kategorii patří palačinky k nejoblíbenějším. Hospodyňka Markéta nám je připravila s výbornou malinovou marmeládou, banánem a jahodami. To jsme si pochutnali! 

Klavírní vystoupení

Kunice (Praha-východ)   21. 04. 2021

Přímo v naší obci bydlí doslova hudební poklad! Pan Martin Horner nám přijel zahrát na klávesy a my se hodinu unášeli na nádherných melodiích. Bylo to pohlazení po duši, které jsme si nesmírně užili...v bezpečné vzdálenosti.

Harmonika

Medlov u Brna   21. 04. 2021

Paní Martina to umí. Přijela nás potěšit a zahrát oblíbené lidové písně. I počasí našemu setkání přálo. Děkujeme!

Dubnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   20. 04. 2021

Oslavenci v tomto měsíci jsou celkem tři - dvě ženy a jeden muž: paní Jana a paní Eva, s nimi pan Antonín. Přejeme všem mnoho spokojenosti a hlavně zdraví.

Zmrzlina

Medlov u Brna   20. 04. 2021

Zahájili jsme už téměř teplou sezónu. A čím jiným, než tím, co máme všichni rádi - zmrzlinou!

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 04. 2021

Díky počasí se výdejní okénko posunulo na dnešní den. Bylo již o něco lépe a paní vedoucí nám upekla piškot s citronovým krémem, ozdobený ovocem.

Cvičení v atriu

Medlov u Brna   19. 04. 2021

Na moment vysvitlo slunce. Proto jsme hned začali pravidelné cvičení, protože pohyb nás baví. Závěrem cvičení jsme si zahráli na chvíli i slovní fotbálek.

Procházka

Rychvald u Ostravy   19. 04. 2021

Vskutku aprílové počasí. Celý den chladno, pod mrakem. Naštěstí, když jsme se vydali na procházku, slunce na moment vykouklo.

Procvičování na víkend

Kunice (Praha-východ)   16. 04. 2021

Venku je taková zima, že by ani psa nevyhnal, jak se říká...jsme schovaní v teple domova a aby nám to lépe utíkalo, dostali jsme doplňovačku a přesmyčky. I naši mysl je potřeba udržovat v kondici.

Házíme na terč

Hlušovice u Olomouce   16. 04. 2021

Soutěž v hodu na terč z jakékoli polohy  skončila v následujícím pořadí: 1. místo paní Danuška, 2.místo paní Libuška a 3. byla paní Věruška.

Sladká tečka

Medlov u Brna   16. 04. 2021

Na závěr tohoto týdne jsme si dopřáli něco sladkého. Někteří jsme si pochoutku vzali domů, na víkend.

Sladké okénko

Rychvald u Ostravy   14. 04. 2021

Z kynutého těsta moučník, marmeláda a k dozdobení šlehačka. To všechno stačí k přípavě sladkého pokrmu.

Kdo přišel a ochutnal, nelitoval 

Pétanque

Hrádek nad Nisou   13. 04. 2021

Přestože je venku stále poměrně chladno, zahráli jsme si u nás oblíbenou hru s českým názvem koulená...na vítěze čekala sladká odměna!

Kvíz

Sokoleč u Poděbrad   12. 04. 2021

Cvičení se pro nepřízeň počasí nekonalo. Proto jsme si dostali kvíz na téma 'Zábavná čeština'. Při luštění jsme byli hodně úspěšní.

Okénko

Sokoleč u Poděbrad   09. 04. 2021

Oblíbené okénko - počasí nám dnes celkem přálo. Venku na sluníčku jsme si dopřáli grog a čaj, každý podle chuti.

Zákusek s ananasem

Medlov u Brna   09. 04. 2021

Dnes jsme měli opět sladké překvapeni, tentokrát s ananasem. Pro velký úspěch budeme v okénku zákusek opakovat i v příštím týdnu.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   08. 04. 2021

Domácí je domácí. Paní vedoucí připravila pro každého zájemce vlastnoručně zdobené chlebíčky. Kdo měl zájem, vzal si i čaj nebo kávu.

Cvičení před bytem

Rychvald u Ostravy   08. 04. 2021

Přes dnešní nepřízeň počasí a sněžení se nás několik sešlo před dveřmi bytů k cvičení. Máme k dispozici různé cvičební pomůcky, tentokrát hůlku.

Velikonoční vajíčko

Medlov u Brna   08. 04. 2021

Soused, pan Josef, umí namalovat krásná velikonoční vajíčka. Aby toho nebylo málo z jeho kumštu, pak se oblékl do kroje a zapózoval fotografov 

Okénko k zahřátí

Rychvald u Ostravy   07. 04. 2021

Zima se stále ještě nerozloučila. Chladné počasí s občasným sněžením máme v našem regionu od svátků skoro pravidelně. Proto jsme se dnes těšili do okénka na teplý čaj s příchutí...i rumovou pralinku dostal každý, kdo přišel.

Květinový kvíz

Medlov u Brna   07. 04. 2021

Dnes jsme vyšli kolem areálu na procházku, úkolem bylo hledat květiny a uhádnout jejich názvy. Malou nápovědu jsme měli v podobě kvízu. Někteří věděli hned, o jakou květinu se jedná. Jiní ještě přemýšlejí 

Cvičení s balónem

Medlov u Brna   06. 04. 2021

Cvičení s tou kulatou záležitostí je pokaždé zábavné! Hlavně tehdy, když je mačkáme koleny, to se vždy kromě cvičení i pořádně zasmějeme.

Velikonoční okénko

Kunice (Praha-východ)   01. 04. 2021

Domácí beránek, vajíčkový salát, pomlázky i kraslice. Nic z toho nesmí chybět na oslavy svátků jara. Počasí nám přálo a my si užili krásné předsváteční posezení s tímto výborným pohoštěním

Okénko na Zelený čtvrtek

Sokoleč u Poděbrad   01. 04. 2021

Naše sousedka paní Eva napekla jidáše, sladké pečivo. Jak uvádí lidové tradice: jidáše upečeme a sníme na Zelený čtvrtek. Ten, kdo je sní za svítání, bude se těšit pevnému zdraví.
 
Jen se po nich zaprášilo 

Cukroví

Hlušovice u Olomouce   01. 04. 2021

Naše děvčata napekla cukroví a doplnila tak pohoštění k velikonoční nadivce. Každý jsme si sedli před svůj byt a kochali se slunným dnem, které přineslo nebe bez mraků.

Pohádka

Rychvald u Ostravy   01. 04. 2021

Kde vše končí zamilovaně, kladně a vyhraje vždy dobro? No přece v pohádce.

Těšíme se, když se vše v dobré obrátí a všichni se společně budeme radovat...v tuto chvíli si alespoň přečteme hezkou velikonoční pohádku.

Aprílové výdejní okénko

Luštěnice   01. 04. 2021

Na aprílové výdejní okénko byli nalákáni hlavně muži. Na jitrnici... Škoda, že to byla jitrnice, jakou svět neviděl!

Vtipu jsme se zasmáli, v okénku byly sladké dobroty

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   31. 03. 2021

Dnešní krásné slunečné odpoledne jsme zasvětili procházce. Cestou jsme hledali kopřivy na velikonoční nádivku. A našli jsme 

Březnoví oslavenci

Medlov u Brna   31. 03. 2021

Tento měsíc oslavili narozeniny paní Maruška s panem Toníčkem a s dalšími sousedy. Kytička potěší a něco sladkého na zub taky. 

Velikonoční dílnička

Hrádek nad Nisou   30. 03. 2021

Výzdobu na Velikonoce máme doma všichni. Přesto se rádi podílíme na společné výrobě různých dekorací. V dnešní dílničce tomu nebylo jinak, dokonce jsme měli pracovní stoly v atriu.

Sudoku

Luštěnice   30. 03. 2021

Luštění sudoku byl těžší oříšek. I přesto jsme to u kávy zvládli na jedničku.

Procházka s povídáním o historii Hrádku nad Nisou

Hrádek nad Nisou   29. 03. 2021

Hrádecko bylo původně součástí tzv. župy Záhvozdí (Zagost), od 12. století bylo částí Českého království a procházela jím důležitá obchodní stezka z Prahy k Baltskému moři. Od 13. století patřilo pod panství Grabštejn, v jehož držení se vystřídaly rody různých pánů, např. z Donína, Mehlů ze Střelic a několika dalších...

Tyto zajímavosti i jiné jsme se dozvěděli v průběhu dnešní procházky z povídání od paní vedoucí, která se v historii našeho regionu opravdu vyzná.

Schovaná vajíčka

Medlov u Brna   29. 03. 2021

Blíži se Velikonoce a někde v areálu se nám zakutálela vajíčka. Neváháme a pustili jsme se do hledáni. Některé jsme našli jen tak tak!

Hledání vajíček

Kunice (Praha-východ)   29. 03. 2021

Velikonoce jsou opravdu skoro tady. Náš milý personál pro nás vymyslel tématickou hru 'Hledání vajec na barvení či omeletu'. Počasí nám přálo a mohli jsme dlouze hledat, až jsme je všechny našli. Krásné odpoledne ☀️

Hledáme vajíčka

Luštěnice   29. 03. 2021

Po atriu našeho areálu se rozkutálely kraslice. Poctivě jsme hledali a našli jsme je všechny, i když dobře schované! 

Procházka po okolí

Rychvald u Ostravy   29. 03. 2021

Po návratu z procházky kolem areálu si chceme odpočinout pod pergolou. Židli nám však zalehl kocour Miško. Tak jen pohladit a necháme ho odpočívat, sedneme si vedle něj.

Vyhodnocení soutěže

Sokoleč u Poděbrad   26. 03. 2021

Před několika dny jsme v areálu začali s přípravou velikonoční výzdoby. No a dnes jsme vyhlásili vítěze o nejhezčí velikonoční vajíčko 

Vyhrála paní Ivana, gratulujeme!

Mlsáme

Medlov u Brna   26. 03. 2021

Paní vedouci nám k ukončení tohoto týdne připravila extra sladkou tečku - rafaelo. Mňam...

Gratulujeme

Rychvald u Ostravy   26. 03. 2021

Krásného životního jubilea se dnes dožívá naše nejnovější bydlící, paní Helenka.

Blahopřejeme  přejeme pevné zdraví, ať se vám u nás líbí a spokojeně bydlí.

Sadíme osení

Rychvald u Ostravy   26. 03. 2021

K svátkům jara se vážou různé tradice. Například setí osení. Už je tepleji a za několik dní se budeme radovat, jak se krásně zazelená.

Tradice v okně

Rychvald u Ostravy   25. 03. 2021

Zkusili jsme dnes výsledek snažení našeho vedoucího, tradiční velikonoční pochoutku - nádivku. Přiznání k domácí výpomoci bereme 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   24. 03. 2021

Už aby bylo tepleji. To se při společném cvičení scházíme v hojném počtu a pořádně se protáhneme. Hned je ten den veselejší.

Míčové cvičení

Medlov u Brna   24. 03. 2021

Krásné počasí nám přálo, proto jsme si zacvičili s míčem. Hudbu k cvičení nám zajistil pan Josef. Cvičení nám šlo hned lépe, zakončíli jsme ho sladkou tečkou.

Dárky od dětí

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2021

Společnému setkání s dětmi ze školy KLAS s.r.o. z Pardubic stále brání opatření. Přesto si na nás děti vzpomněly, poslaly nám dárky a přání k Velikonocům.

Velmi si toho vážíme, děkujeme a těšíme se na viděnou!

Vyrábíme výzdobu

Rychvald u Ostravy   22. 03. 2021

V žádné domácnosti by neměla chybět velikonoční výzdoba. Každý si svůj byt vyzdobí podle vlastních představ. Může k tomu použít i šablony zajíce a vajíček, které všem rozdala hospodyňka.

Stanoviště s úkoly

Medlov u Brna   22. 03. 2021

Tento týden jsme spolu vyšli na procházku a hledali jsme stanoviště po areálu. Úkoly nebyly v žádném případě lehké, snaha se rozhodně cení.

Ať žije JOSEF!

Sokoleč u Poděbrad   19. 03. 2021

JOSEF - VŠICHNI MUŽI TOHOTO JMÉNA DNES SLAVÍ SVÁTEK!

Také my se přidáváme ke gratulaci a nejen našemu panu Josefovi přejeme vše nej nej nej.

Otevřené okénko

Hlušovice u Olomouce   19. 03. 2021

Původně plánované občerstvení u jezírka jsme museli zrušit. Počasí nám nepřálo. Paní vedoucí si však uměla poradit a nabídla nám v okénku kávu a čokoládové minivěnečky. Náramně jsme si pochutnali pod střechou atria.

Jarní výzdoba

Rychvald u Ostravy   19. 03. 2021

Svátky jara - Velikonoce, se blíží. Vždy jsme měli vyzdobenou společnou halu a venkovní prostory. Rozhodně tomu nebude jinak ani letos.

V zimě jsme v atriu využili jehličnany, teď na jaře zase stromy listnaté.

Jarní výdejní okénko

Luštěnice   18. 03. 2021

Dnes to vypadalo, že si náramně užijeme sluníčka. Překvapil nás ale sníh. I tak jsme si pochutnali na jarní pomazánce s čerstvým džusem z pomerančů.

Spojovačka

Kunice (Praha-východ)   17. 03. 2021

Venku je dnes opravdu nevlídně. Ráno nás zasypal sníh, takže je lepší držet se v teple domova. Ani doma však nezahálíme a procvičujeme naši paměť pomocí zábavné spojovačky

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   17. 03. 2021

V měsíci březnu máme taky oslavence. Chlebíčky, jako malá pozornost, chutnaly.

Přejeme všechno nejlepší, především pevné zdraví. 

Zahrada

Hrádek nad Nisou   17. 03. 2021

Jaro se pomalu blíží, je potřeba upravit ovocné stromky a keře. V našem areálu si zástřih vzal na starost pan Hauser.

Hledáme, hádáme...

Sokoleč u Poděbrad   17. 03. 2021

Dnešním dnem jsme zahájili procházkovou hru s hledáním pranostik. Máme za úkol najít v atriu a v blízkém okolí našeho areálu celkem 12 různých pranostik. Odměna pro vítěze bude sladká.

Domácí dílnička

Medlov u Brna   17. 03. 2021

Zajistíme si krásnou výzdobu za okny našich bytů. Sami si vyrobíme zapichovátka nebo jinou výzdobu. Samozřejmě s velikonoční tématikou

Na koláč do okénka

Kunice (Praha-východ)   16. 03. 2021

Dnes napekla naše sousedka Alenka. Koláč byl výborný a jen se po něm zaprášilo. Dali jsme si k němu voňavou kávu na zahřátí a prohodili pár milých slov se sousedy.

Květinový kvíz

Luštěnice   16. 03. 2021

Počasí nám bohužel stále moc nepřeje. Proto jsme se dnes v teple domova pobavili kvízem u dobré kávy. Snad nám jarní květiny brzy pokvetou.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   15. 03. 2021

Zábavné protažení s kulatou pomůckou. Pohyb na čerstvém vzduchu je naše oblíbená aktivita a účastníme se v hojném počtu. Víme, že cvičení je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.

Velikonoční kvíz

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2021

Kvíz s velikonočními tradicemi a lidovými pověrami nás málo, ale opravdu jen malinko, potrápil. Zapátrali jsme v paměti a nakonec se nám to podařilo.

Skládáme věty

Hlušovice u Olomouce   12. 03. 2021

Není jednoduché najít v areálu jednotlivá slova potřebná k sestavení dvou vět, které se vztahují k měsíci březnu. Užitečná procházka spojená s velkou výzvou. 

Jazykolamy

Rychvald u Ostravy   12. 03. 2021

Nejsme ani moderátoři, ani herci. Ale s jazykolamy, které mají za úkol nám 'polámat' jazyk, si určitě poradíme!

Okénko

Rychvald u Ostravy   11. 03. 2021

Se sloganem - podáváme grog pro lepší krok - dnes pan správce v okénku nabídl zájemcům teplý oblíbený nápoj. Ani zima nám nezkazí možnost procházky a občerstvení.

Místo procházky kvíz

Hrádek nad Nisou   11. 03. 2021

Jelikož nám počasí nepřeje, zrušili jsme procházku za historií Hrádku nad Nisou. To však nevadí, budeme řešit kvíz na téma: nejslavnější ženy světa.

Protahování na židli

Medlov u Brna   10. 03. 2021

S paní Ivou jsme si dnes pořádně protáhli ztuhlé tělo. Kdo by řekl, že cvičení na židlích je taky prospěšné a zároveň důležité k udržení kondice. 

Vědomostní procházka

Kunice (Praha-východ)   09. 03. 2021

Při naší odpolední procházce jsme si procvičili znalosti z dějepisu a oblasti zvířat, které pro nás připravila hospodyňka Markéta. Zároveň jsme se provětrali a osvěžili naši bystrou mysl a paměť.

MDŽ v areálu

Medlov u Brna   08. 03. 2021

Tento významný den jsme oslavili návštěvou okýnka. Na každou ženu tady čekalo sladké překvapení a kytička do bytu.

Oslava MDŽ

Hlušovice u Olomouce   08. 03. 2021

Dnes jsme popřáli všem našim ženám k jejich svátku, připravili jsme karafiát, chlebíčky, Děti z mateřské školky v Hlušovicích pro ně připravily přání s krásnou kytičkou.

Sladké okénko

Medlov u Brna   05. 03. 2021

V našem oblíbeném okénku jsme dnes podávali horké jablko s domácími listovými ořechovými hřebeny.
Moc všem chutnalo!

Masopustní kvíz

Kunice (Praha-východ)   03. 03. 2021

Masopustní období je pomalu u konce a my ho uzavřeme zábavným kvízem na toto aktuální téma. Už teď se těšíme na další Masopust v příštím roce

Půjčujeme si knihy

Hlušovice u Olomouce   03. 03. 2021

Dnes jsme si mohli zapůjčit knihu ve venkovní knihovně u našeho jezírka. Zároveň jsme každý dostali sešity nových křížovek, přímo z tiskárny v Pohořelicích u Brna. Děkujeme.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   03. 03. 2021

Slunečných dnů bude postupně přibývat. A co to znamená pro nás? Že se častěji věnujeme pohybu na zdravém vzduchu.

Sázení

Medlov u Brna   03. 03. 2021

Blíží se Velikonoce, proto jsme se pustili do výsadby osení. Až vyroste, tak pěkně vyzdobí naše okna v bytech.

Pro zákusek do okénka

Kunice (Praha-východ)   02. 03. 2021

Po odpolední procházce se pravidelně zastavujeme u našeho výdejního okénka pro něco na zub. Dnes nám byly nabídnuty šátečky s pudinkem a borůvkami a k tomu voňavá káva nebo horký čaj na zahřátí.

Děkujeme, přijdeme zase ☕

Cvičení na slunci

Medlov u Brna   01. 03. 2021

Je tady opět tradiční oblíbené cvičení venku. Po víkendu je třeba rozhýbat naše těla a slunce nám k tomu příjemně hřeje.  

Víkendový kvíz

Luštěnice   26. 02. 2021

Jako víkendovou aktivitu jsme dostali kvíz ohledně znalosti nářečí - moravštiny. Výsledky správného řešení vyhodnotíme společně v pondělí.

Masopust s harmonikou

Kunice (Praha-východ)   25. 02. 2021

Prožili jsme opravdu nádherné odpoledne! Písně pana Čápa za doprovodu jeho harmoniky se rozezněly celým areálem, zastavil se u každého okna a každých dveří, abychom si s ním mohli všichni zazpívat. Naše masky zdobily radostné tváře a všichni měli skvělou náladu. Moc děkujeme za toto milé rozptýlení ❤️

Vítáme nového souseda

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2021

Alespoň malým dárkem vítáme každého nového obyvatele Senior Parku. Těšíme se na čas, kdy se všichni sejdeme společně u jednoho stolu a přivítáme nového souseda přípitkem. 'Pane Václave, ať se tu cítíte jako doma!' 

Tajemství výdejního okénka

Rychvald u Ostravy   24. 02. 2021

Horké jablko: dnešní nabídka v okénku. Nedalo nám pokušení, abychom si pro takové překvapení nepřišli. Pochutnali jsme si, jen se zaprášilo, ani se na všechny pořádně nedostalo 

Přidáte se?

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2021

Parádní počasí pro procházku a cvičení. Hůlka nemusí sloužit jen pro oporu při chůzi, dnes prokázala dobrou službu i pro pořádné protažení těla.

Masopust

Hrádek nad Nisou   24. 02. 2021

Dnes v areálu proběhl takový malý masopust, tradiční masky se prošly atriem  
K občerstvení jsme si nabídli koláče a kávu.

Přivítání nové paní vedoucí

Luštěnice   24. 02. 2021

U dnešního výdejního okénka jsme přivítali novou paní vedoucí. Připravila nám výborné pohoštění. Bohužel nám počasí moc nepřálo, ale i tak byla hojná účast  

Děkujeme a těšíme se na vás.

Procházka ke koním

Hrádek nad Nisou   22. 02. 2021

Nedaleko našeho areálu můžeme pozorovat krásná zvířata - koně. Procházkou k jejich výběhu chodíme rádi a pravidelně. Přestože je ještě stále zima a poměrně chladno.

Obrázkové hlavolamy

Medlov u Brna   22. 02. 2021

O víkendu jsme si trochu potrápili hlavu luštěním obrázkových přísloví. Se vzájemnou pomocí jsme to někteří zvládli, odměna byla zasloužená.

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   19. 02. 2021

Abychom o víkendu nezaháleli, dostali jsme k rozluštění kvíz. Tentokrát je zaměřený na autory knih. Pravidelní čtenáři mají výhodu. Ale i ostatní se zapojí, knižní tituly jsou určitě známé.

Vyhřívání na slunci

Kunice (Praha-východ)   18. 02. 2021

Počasí si s námi hraje a z tuhých mrazů jsme skočili rovnou do nádherného jara ☀️. Snad každý se nechal vylákat na procházku a při zpáteční cestě nás čekalo pohoštění u okénka v podobě domácího závinu. Všem moc chutnalo!

Cvičíme

Luštěnice   18. 02. 2021

Máme viditelnou radost z protahování pomocí polštářku. Další radostné úsměvy můžete vidět při předávání certifikátů o očkování.

Barva na únor

Medlov u Brna   18. 02. 2021

I na tento měsíc jsme si zvolili barvu, tentokrát bílou. Takže na našeho pana domovníka opět čekalo rozluštění.

Jak nám to slušelo, tak na to se podívejte.

Obrázkový kvíz

Hrádek nad Nisou   17. 02. 2021

Luštíme kvíz složený z obrázků. Každý obrázek představuje známé české přísloví. Máme na to pár dnů, trochu se asi potrápíme s vyřešením.

Cvičení v atriu

Medlov u Brna   17. 02. 2021

Slunce vysvitlo, nás to vylákalo ven, a šli jsme se protáhnout. Tentokrát předcvičování s přehledem zvládla naše sousedka paní Iva.

Procházka s paměťovým cvičením

Kunice (Praha-východ)   15. 02. 2021

Nádherný zimní den nás vytáhl na čerstvý vzduch, který je společně s pohybem to nejdůležitější pro naše zdraví. Hospodyňka si pro nás navíc připravila různé otázky na procvičení paměti a cestou jsme hádali hádanky, které jsme na procházce našli.

Teplý čaj byla zasloužená odměna ☕

Očkování

Luštěnice   15. 02. 2021

Dnes byla devíti našim seniorům aplikována druhá dávka očkování proti Covid 19. Mají velký důvod ke spokojenosti!

Připíjíme na zdraví

Sokoleč u Poděbrad   12. 02. 2021

A takhle si tu žijeme. Sešli jsme se venku popřát a připít na zdraví našemu sousedovi k narozeninám. Venku na zápraží se díky slunečnému počasí povídalo hezky, byť teploměr ukazuje teplotu pod bodem mrazu. Ještě jednou: do dalších let pevné zdraví a optimismus!

Masopustní kvíz

Rychvald u Ostravy   12. 02. 2021

Včera byl tučný čtvrtek, příští středa 17.2. bude popeleční, podle tradice se jedná o první den postní doby. Ze samotného kvízu se dozvíme i další zajímavosti spojené s masopustem. Znáte význam těchto pojmů? 

Zábavná hádanková hra

Luštěnice   12. 02. 2021

Hra začala v pátek a probíhá v atriu. Tak všichni pěkně na čerstvý vzduch a hledat cedulky! (je jich celkem deset). Kdo uhodne alespoň polovinu, dostane odměnu.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   11. 02. 2021

Paní Věrce přejeme k jejím krásným 97. narozeninám stále pevné zdraví a ještě spoustu spokojených dnů mezi námi 

Teplé nápoje na zahřátí

Kunice (Praha-východ)   11. 02. 2021

Teploty hluboko pod bodem mrazu nás neodradí od pohybu na čerstvém vzduchu. Na procházce nacházíme hádanky a zakončíme u okénka, kde nás pohostí teplým nápojem a zákuskem. Dnes se podávalo svařené víno, grok, káva, čaj a domácí bábovka. Ihned je den veselejší!

Slovní hra

Hrádek nad Nisou   11. 02. 2021

...země, město, řeka, rostlina, jméno... Na tuto hru si vzpomínáme snad všichni a taky si ji v jakémkoli věku může zahrát každý 

Muškáty v zimě?

Rychvald u Ostravy   11. 02. 2021

Proč ne? Na podzim jsme většinu muškátů nařízkovali. Tyto dva truhlíky jsme nechali jen tak. Všechny výhonky i dva truhlíky jsme umístili do tepla. Takto nám kvetou...to jen díky společné zimní zahradě v našem atriu!

Svařák

Rychvald u Ostravy   10. 02. 2021

Výdejní okénko dnes zájemcům nabídlo svařák. Pan správce se postaral o přípravu a kdo nepřišel, zaváhal...

Domácí likér

Sokoleč u Poděbrad   10. 02. 2021

Alespoň na pár minut každý den ven, za každého počasí. Domácí BAILEYS naší sousedky bylo příjemnou motivací pro dnešní společnou procházku.  Malá štamprlička na zahřátí nemůže škodit :-)

U okénka

Luštěnice   09. 02. 2021

Když máme chuť na něco teplého, je možné využít opět otevřené výdejní okénko.

 

 

(ne)Vědomostní kvíz

Sokoleč u Poděbrad   08. 02. 2021

Kvízové otázky k přemýšlení ale také k pobavení. Dobré nálady totiž není nikdy dost! A protože je zima v plné síle, ideální čas si pěkně v teple u horkého čaje přečíst oblíbenou knihu nebo vyluštit nějaký 'hlavolam'.

Laurel a ...?

Luštěnice   08. 02. 2021

Napadne vás hned odpověď? Tak takhle zpestřenou mrazivou procházku jsme měli, když jsme při ozdravné chůzi v mínus pěti stupních doplňovali jména známých dvojic.

Sladké výdejní okénko

Medlov u Brna   05. 02. 2021

Sladké překvapení na nás čekalo ve výdejním okénku. A jaké vlastně bylo?
Oblíbené PALAČINKY! Pochutnali jsme si a už teď se těšíme na další překvapení

Výdejní okénko

Kunice (Praha-východ)   04. 02. 2021

Po procházce jsme se přišli občerstvit k výdejnímu okénku. Káva, čaj, grog a mnoho dalšího doplnil domácí perník od naší nové hospodyňky Markéty. Všem moc chutnalo, přijdeme zase!

Šneci v okně

Rychvald u Ostravy   03. 02. 2021

Výdejní okénko tektokrát nabídlo domácí šneky z listového těsta. Hospodyňka připravila, správce nabídl a doporučil i domácí 'hřejivý nápoj'.

Něco na zahřátí

Hlušovice u Olomouce   03. 02. 2021

Procházku v našem areálu bylo příjemné zapít horkým jablečným nealkoholickým punčem, který jsme si dali s velkou chutí.
Spojili jsme tak užitečné s dobrou odměnou.

Okénko

Luštěnice   03. 02. 2021

Výdejní okénko opět v akci. Tak co si dáme: alžírskou kávu, čaj nebo svařák? Vyhrál svařák!

Domácí dílnička

Medlov u Brna   03. 02. 2021

Bliží se den svatého Valentýna. Na zkrášlení vstupních dveří jsme si doma vyrobili dekoraci. Materiál jsme dostali a jde se na to.

Sedm symbolů

Sokoleč u Poděbrad   01. 02. 2021

A máme tady únorovou hru, kde budeme v okolí Senior Parku hledat sedm názvů či jmen pomocí symbolů a malých slovních nápověd.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   01. 02. 2021

Pravidelné cvičení, cvičení pro radost a za každého počasí. Tak si to představte: vůbec nám nevadí, že je venku zima.

 

 

Hádanky v atriu

Rychvald u Ostravy   01. 02. 2021

V prostoru atria máme rozmístěno několik hádanek. Při procházce je určitě najdeme, musíme se pořádně rozhlížet. A pak už stačí jen uhádnout: co to je...kdo to je...

Najdi hádanku

Medlov u Brna   01. 02. 2021

Dnes jsme se pustili do hry 'najdi hádanku' po celém areálu. Vyšli jsme na procházku hledat, kde to asi bude.
Hádanky jsme našli, teď je ještě musíme rozluštit!

Horké jablko

Medlov u Brna   29. 01. 2021

Sychravé počasí nás neodradilo projít se k výdejnímu okénku. Tady na nás čekal nápoj 'horké jablko', který přišel vhod k dnešnímu počasí. 

Uhádni a vyhraj odměnu

Luštěnice   29. 01. 2021

V atriu začala hra s hádáním názvů filmů. Na čerstvém vzduchu se procházíme, hledáme schované hádanky. Podle obrázkových indicií pak skládáme podklady pro správný název.

Sněhulák

Rychvald u Ostravy   29. 01. 2021

Počasí je jako na houpačce. V noci mrzne, přes den je nad nulou. Pokusili jsme se postavit před vstupem do areálu sněhuláka

Domácí dílnička

Hrádek nad Nisou   29. 01. 2021

Připravíme si jen dvě základní věci - papír, ze kterého vystřihneme srdíčka a různobarevnou vlnu.

Postupně začínáme vyrábět závěs, který použijeme na venkovní dveře. Těšíme se na finální dílo!

Moravský kvíz

Medlov u Brna   28. 01. 2021

Když bydlíme na Moravě, měli bychom znát i nějaké typické pro pro náš kraj. K tomu máme kvíz; uvidíme, jak uspějeme.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   28. 01. 2021

Přes kuchyňské okno nám podává ovocný punč naše hospodyňka. Procházkou se přemístíme k oknu v atriu a zahřejeme se teplým nápojem.

Trénink paměti za chůze

Sokoleč u Poděbrad   27. 01. 2021

Přívětivé počasí nás zlákalo ke společné procházce, kterou jsme propojili s trénováním paměti. Hospodyňka Míla si připravila spousty otázek k přemýšlení a vzpomínání. Zároveň jsme mezi sebou přivítali naše nové sousedky - paní Eleni a paní Evu, kterým přejeme, ať jsou u nás spokojené a cítí se zde jako doma.

Procvičování

Medlov u Brna   27. 01. 2021

Vždy je potřeba si trochu zacvičit. Zvolili jsme oblíbené balóny a pár protahovacích cvíků podle paní Libušky. Čerstvý vzduch prospívá, jde se na to!

Sněhulák

Kunice (Praha-východ)   27. 01. 2021

⛄ - nebylo by správné zimy bez sněhuláka. Teplotní výkyvy mu sice dávají zabrat, přesto se stále statečně drží a dělá nám milou společnost při našich procházkách atriem.

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   26. 01. 2021

Věděli jste, že kruh zklidní vaši mysl více než jakýkoliv jiný tvar? Mandala na lidskou mysl působí antistresově, relaxačně a často se využívá například v arteterapii. 

Okénko

Luštěnice   26. 01. 2021

Opět navštívíme výdejní okénko - možnost dát si něco pro zahřátí nebo si předat několik milých slov.

Básnička

Hlušovice u Olomouce   26. 01. 2021

Dostali jsme na dnešní den další úkol. Tentokrát se pokusíme složit básničku. Máme k dispozici čtyři slova: sníh, mráz, koule a svíčka...

Pohádková procházka

Medlov u Brna   25. 01. 2021

Tenhle týden jsme zahájili procházky hledáním pohádek podle symbolů. Hádanky jsme hledali po celém areálu. Čekaly nás tam i chytáky, ale i ty jsme zdárně zdolali.

Procházka

Luštěnice   25. 01. 2021

Procházka, nejprospěšnější činnost, do které se nám někdy nechce. Ale nakonec je člověk rád, že šel

Sněhová nadílka

Rychvald u Ostravy   25. 01. 2021

Napadaný sníh zkrášlil celou republiku.

Když však chceme na procházku, je třeba sníh odklidit. Rádi přiložíme ruku k dílu, je to pro nás všechny.

Hledáme, hádáme

Hlušovice u Olomouce   25. 01. 2021

Máme po atriu rozmístěných a schovaných celkem 10 různých hádanek. Nejdříve musíme hádanku najít a pak teprve začíná přemýšlení. To vše je příjemně spojené i s procházkou.

Hádáme názvy filmů

Luštěnice   22. 01. 2021

Máme tady oblíbené procvičování paměti pomocí kvízu. Tentokrát jsme hádali názvy filmů podle populárních filmových hlášek.

Výdejní okénko

Medlov u Brna   22. 01. 2021

Dneska se vyčasilo, hned to láká k procházce. V kuchyňce nám nabídli oblíbený punč. Na procházce jsme zkontrolovali i ryby v jezírku.

Znáte nářečí?

Rychvald u Ostravy   22. 01. 2021

Jak dobře znáte moravský dialekt? Máme před sebou na víkend zábavný kvíz nejrůznějších slov v nářečí Moravy. To jsou někdy vážně zvláštní výrazy!

Přání oslavencům

Kunice (Praha-východ)   22. 01. 2021

Máme radost, když jiným rozdáváme radost! Narozeniny jsou skvělou příležitostí, jak potěšit. My na ně nikdy nezapomínáme, i přesto, že je nemůžeme oslavit společně. Vše nejlepší a hodně zdraví přejeme!

Trénování paměti

Medlov u Brna   21. 01. 2021

Úkol zněl jasně: napsat jména všech prezidentů, prezidentem T.G.Masarykem počínaje. Musíme se pochválit, že jsme to zvládli na výbornou. Paní Maruška dokonce napsala, kdy který působil! 

Výzdoba musí do krabic

Rychvald u Ostravy   21. 01. 2021

Vánoční výzdoba se nám opravdu velmi líbila. Stromky v atriu barevně svítily do noci. Jenže už je dávno po svátcích, takže výzdoba musí dolů. Areál zase nazdobíme až na Vánoce.

Kvíz

Hrádek nad Nisou   20. 01. 2021

Dnes jsme dostali krásně zpracovaný filmový kvíz na téma filmové hlášky. Pokud chcete, vyplňte ho s námi. Opravdu, není to vůbec složité.

Hrady a zámky

Medlov u Brna   20. 01. 2021

Dnes jsme měli vyjmenovat 5 hradů a 5 zámků z celé naší republiky. Někteří zamířili do Čech a někteři jsme přemýšleli, které památky máme tady na Moravě. Jen pár nás si vzpomnělo na to, že jeden zámek máme také kousek od nás.

Procházka s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   19. 01. 2021

Cesty v okolí Senior Parku jsou stále pod jedním ledem, ale v naší zahradě chodníčky udržované a čisté. A dnešní téměř jarní počasí přímo vybídlo ke společné procházce. 

Procházka

Hrádek nad Nisou   19. 01. 2021

Pravidelná zimní procházka po okolních krásách v Hrádku nad Nisou by neměla chybět. Jen je škoda, že se otepluje a sníh taje.

Poznáte, o jaký film se jedná?

Kunice (Praha-východ)   18. 01. 2021

Různé kvízy dostáváme pravidelně, tentokrát byl kvíz na téma českých filmů, které každý dobře zná. Poznat film podle známých hlášek, to chce trochu soustředění. U teplého čaje či kávy nám luštění jde výborně, zvlášť když na konci najdeme povzbudivou tajenku.

Výroba svícnů

Medlov u Brna   18. 01. 2021

Nic nám nebrání v aktivitě. Rozhodli jsme se vyrobit si sami svícen. Návod jsme dostali a materiál máme všichni doma. Stačí sklenička, cukr a tekuté lepidlo. Máme je pěkné, viďte!

Sudoku

Rychvald u Ostravy   18. 01. 2021

Po víkendu jsme zkusili vyřešit sudoku. Někteří z nás měli tuto možnost poprvé. Proto každý dostal tabulku i s nápovědou, jak sudoku správně vyřešit. Příště už to zkusíme bez nápovědy.

Gratulace

Rychvald u Ostravy   18. 01. 2021

Včera oslavil pan Karel krásných 80.let, blahopřejeme. Do dalších let ze srdce přejeme pevné zdraví, ať jste si s manželkou stále jeden druhému oporou.

Gratulujeme

Luštěnice   15. 01. 2021

V pátek luštění na víkend, k tomu upřímná a srdečná gratulace naší oslavenkyni ke krásným 90. narozeninám

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   15. 01. 2021

Na tento víkend máme hádanky ve formě kvízu filmových hlášek. V každém filmu se najde takové slovní spojení, které si zapamatuje snad každý. Například 'Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore?'

Hádáme

Hrádek nad Nisou   14. 01. 2021

Oblíbenou činností našich bydlících ve všech areálech je vyplňování hádanek, kvízů a jiné zábavné luštění. 

Hádanka na dnešní den

Medlov u Brna   13. 01. 2021

Dnes jsme dostali za úkol uhádnout komedii, která vyhrála ocenění komedie 20. století u nás.

Jestlipak i vy víte, která to byla? My ano, uhádli jsme a odměna prý taky bude 

Občerstvení

Luštěnice   12. 01. 2021

Svařák z výdejního okénka, malé zpestření dne. Zachutnalo nám a někteří obyvatelé vzali zavděk i opakovaně.

Voláme si

Rychvald u Ostravy   11. 01. 2021

Ve společných prostorách se nemůžeme setkávat, proto volíme možnost předávání vzkazů telefonicky. Voláme si různé vzkazy, například si povídáme o tom, co je třeba nakoupit, co dobrého vaříme k obědu.

Jdeme na špacír

Sokoleč u Poděbrad   08. 01. 2021

Navzdory chladnému počasí jsme vyrazili na malou procházku po blízkém okolí. Čerstvý vzduch a pohyb - to je nejlepší, co pro utužování zdraví můžeme udělat.

Modré ráno

Medlov u Brna   08. 01. 2021

Dnes jsme si připravili na našeho pana domovníka hádanku. Sami jsme si zvolili barvu a pan domovník musel uhádnout, kterou jsme vybrali na tento den...naštěstí to zvládl..MODRÁ JE DOBRÁ!

Na špacír...

Hrádek nad Nisou   07. 01. 2021

V nedalekém okolí jsou všude hezká místa. Když však sedíte jen doma, nic neuvidíte - musíte do přírody, na procházku

Výzdoba končí

Luštěnice   07. 01. 2021

Vánoční svátky jsou už minulostí. Postupně je tedy na místě uklidit výzdobu nejen v domácnostech, ale také ve společných prostorách, v truhlících.

Bereme život s humorem

Sokoleč u Poděbrad   06. 01. 2021

Kvíz na téma našeho Senior Parku byl v mnohém snadný, v mnohém záludný. Paní Maříková, která letos oslaví krásné 90tiny, je zářným příkladem, že humor člověka neopouští ani v tak úctyhodném věku. 

Tříkrálový den

Luštěnice   06. 01. 2021

Dnešní den tříkrálový jsme si příjemně zpestřili. Vypravili jsme se každý na krátkou individuální procházku po okolí.

Hledání rozdílů

Medlov u Brna   06. 01. 2021

S nadšením jsme se pustili do domácích akcí, které nás opravdu baví. Jednou z nich je hledání rozdílů: čarodějnice nám teda dala zabrat! Druhý obrázek jsme nakonec zvládli taky a na závěr jsme ještě hledali slova ve větách

Vánoční pozdrav VŠEM od našich seniorů

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2020

Přejem všem seniorům, jejich rodinám i známým, klidné prožití Vánoc a rokem 2021 nechť Vás provází zdraví, štěstí a radost. Radost Vám všem naši obyvatelé všech sedmi Senior Parků chtějí udělat i tímto vánočním pozdravem. Velké poděkování za jejich náročnou a obětavou práci patří také našim zaměstnancům a věříme, že i je vánoční pozdrav potěší a navnadí na sváteční atmosféru.

Poslední den roku

Kunice (Praha-východ)   31. 12. 2020

Loučíme se s letošním rokem a už se těšíme na nový.Moc si přejeme, aby byl pro všechny plný radosti a zdraví, což je vidět i na naší tabuli přání

Slavíme Silvestra

Sokoleč u Poděbrad   31. 12. 2020

Venku pod pergolou jsme si připili na konec starého roku. Hospodyňka Miluška pro nás vše krásně připravila, za to jí patří velké díky. Nechybělo totiž 'výdejní okénko'

Silvestr trochu jinak

Luštěnice   31. 12. 2020

Každý dostal do svého bytu malé občerstvení v podobě chlebíčku a přípitek na zdraví podle přání: buď svařák nebo šampaňské  Šťastný nový rok všem!

Přání do nového roku

Hrádek nad Nisou   31. 12. 2020

Do nového roku přejeme hodně radosti, budete ji potřebovat na ty všední starosti. Jak to všechno poplatit, rovnováhu neztratit. Tak Vám přejeme hodně síly, taky pevný krok, ať je dobrý a úspěšný ten nadcházející rok!
 

Rozdáváme dárky

Hrádek nad Nisou   23. 12. 2020

Stejně jako každý rok máme pro všechny připraveny dárky. Protože není možnost společného posezení, dárky předáváme ve dveřích bytu. A kromě toho i slavnostní oběd 

Vánoce v areálu

Kunice (Praha-východ)   22. 12. 2020

Vzhledem k situaci jsme se nemohli sejít u jednoho stolu a oslavit Vánoce společně. Radost jsme proto rozdávali našim seniorům přímo do bytu. Nechyběl oběd a dárky od Ježíška vykouzlily úsměvy na tvářích. Všem přejeme krásné svátky a hlavně HODNĚ ZDRAVÍ!!!

Procházka

Hrádek nad Nisou   22. 12. 2020

Nejen cvičení, ale také procházky absolvujeme po blízkém okolí. Bez pravidelného pohybu to zkrátka nejde 

Vánoční dárky

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2020

Pod stromečkem by neměly chybět v žádné domácnosti dárky   Našim bydlícím jsme je postupně také rozdali a popřáli klidné a pohodové svátky. Slavnostní oběd byl samozřejmostí, ale každý v soukromí, ve svém bytě.

Vánoční dárky

Medlov u Brna   22. 12. 2020

Také náš areál navštívil ježíšek přinesl všem vítamíny a něco dobrého na zub - kapr se salátem. Děkujeme, moc nám chutnalo

Dárkový balík od policie

Rychvald u Ostravy   21. 12. 2020

Z preventivního oddělení Policie ČR, územní odbor Karviná, předal pro seniory dárkový balík poručík Bc. Miroslav Kolátek. Měl štěstí, zrovna v areálu byla naše paní ředitelka  Děkujeme, dárky si postupně prohlídneme a rozdělíme.

Procházka

Luštěnice   21. 12. 2020

Procházka trochu jinak - alternativně jsme si užili kondiční chůzi v našem společném atriu

Pozornost od dětí

Rychvald u Ostravy   18. 12. 2020

Z mateřské školičky U lesa k nám docházely děti. Protože jsme se dlouho neviděli, posílají nám dárky - kromě přání k Vánocům i malé figurky pro radost. Těšíme se zase na osobní setkání!

Cukroví

Luštěnice   17. 12. 2020

Tvořili jsme nepečené cukroví. Můžeme jen doporučit. Dobrá zábava, pěkné pro oko a mňamka!

Děti ze ZŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   17. 12. 2020

Děti z místní základní školy nás přišly potěšit svou návštěvou. Zarecitovaly vánoční básničky, přinesly nám přáníčka a my je také obdarovali dárky, které jsme pro ně vyrobili. Velká radost na obou stranách.

Vánoční koncert

Medlov u Brna   17. 12. 2020

Na koncert k nám přijel bývalý člen skupiny ŠLAPETO, pan Pecháček. Zazpíval krásné vánoční koledy a přidal i oblíbené písničky, které dobře známe. Zahřála nás nejen hudba, ale také vánoční čaj

Vánoční beseda

Kunice (Praha-východ)   16. 12. 2020

Halu provonělo svařené víno a cukroví, příjemně zněly melodie koled a my jsme si vyprávěli o vánočních tradicích, zvyklostech a zajímavostech, které k těmto svátkům patří. Krásné odpoledne

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   16. 12. 2020

Za okny svítí ☀️ ale přesto je tam chladno. Proto jsme se sešli na dnešní cvičení v hale. Pořádně, opatrně se protáhnout, je opravdu vhodné.

Pečení cukroví

Medlov u Brna   16. 12. 2020

Vše máme nachystáno, takže se můžeme pustit do samotného pečení. Naše děvčata to zvládla na výbornou.

To si pochutnáme

Připravujeme těsta

Medlov u Brna   15. 12. 2020

Než se pustíme do pečení, musíme si nachystat těsta. To proto, aby se pořádně proležela. Letos jsme zvolili těsto šlehačkové zkušená paní Maruška už to zná!

Relaxační jóga

Kunice (Praha-východ)   14. 12. 2020

Po dlouhé době jsme si zacvičili jógu

Příjemné protažení zatuhlých svalů jsme zakončili ještě příjemnější relaxací. Blažený pocit po cvičení je k nezaplacení a úsměvy jsou vidět i pod rouškou.

Koncert v atriu

Hlušovice u Olomouce   14. 12. 2020

Měli jsme dnes hudební odpoledne. V atriu našeho areálu jsme přivítali zpěváka a kytaristu pana Pecháčka. Zazpívali jsme si společně staročeské písničky a všem se zvedla nálada.

Koncert pod pergolou

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2020

Sluníčkové počasí nám připravilo pohodou atmosféru k vystoupení pana Vladimíra Pecháčka, člena legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky. Zazpívali jsme si staré populární hity, zahřáli jsme se punčem

Cvičení s míčem

Medlov u Brna   14. 12. 2020

Do dnešního cvičení jsme zapojili oblíbené cviky s balóny. Je potřeba do této činnosti zapojit i svaly, takže mačkáme a mačkáme

Vánoční punč a sladká tečka

Medlov u Brna   11. 12. 2020

Posezeni u voňavého punče nevynecháme ani na letošní Vánoce. Sladká tečka, v podobě koláče na plechu, je samozřejmostí.

Dopoledne proběhla příprava, máme hotovo a odpoledne už jen stačí zasednout ke stolu

Vyrábíme dekoraci

Luštěnice   10. 12. 2020

Bez vánočních ozdob by neměla být žádná domácnost. Příprava vánočních dekorací probíhá s nadšením a elánem. A zároveň nám přinesla radost.

Pečeme cukroví

Kunice (Praha-východ)   10. 12. 2020

Vánoční přípravy jsou v plném proudu. Vůně se line celou halou a nám jde společná práce krásně od ruky. Na upečeném cukroví si pochutnáme o svátcích, u kávy

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   09. 12. 2020

Na vánočním stole by mělo vonět cukroví. Takže nezbývá, než si vybrat oblíbené recepty a jde se společně na to. Ochutnávač nesmí chybět

Vánoční tvoření

Medlov u Brna   09. 12. 2020

Taky u nás jsme se pustili do vánočního tvořeni, na kteřé jsme se těšili. Vybírali jsme motivy, vyhrály to stromečky z bavlnky

Zdobíme stromek

Hlušovice u Olomouce   09. 12. 2020

Jeden stromeček zdobíme ve společné hale, druhý přímo v atriu. Rozhodli jsme se, že to bude pro nás to nejlepší řešení, ať máme atmosféru všude připravenou

Zpívánky dětí

Sokoleč u Poděbrad   08. 12. 2020

Děti z místní základní školy nám přišly zazpívat vánoční koledy. Všichni si s nimi rádi zanotovali. Báječná atmosféra. Kdo jiný než děti dokáže vykouzlit úsměv na tváři

Strojíme stromek

Rychvald u Ostravy   08. 12. 2020

Abychom na vánoční stromeček viděli všichni a stále, využili jsme k ozdobení stromky přímo v atriu Senior Parku. Dokonce jsme nastrojili a osvítili stromky dva

Společná procházka

Kunice (Praha-východ)   07. 12. 2020

Dnes bylo celkem teplo a bezvětří, což jsme hned využili a vydali se na procházku v okolí našeho areálu. Pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu nám dělá dobře a společnost přátel ještě lépe

Vánoční stromek

Sokoleč u Poděbrad   07. 12. 2020

Dnes jsme se pustili do zdobení vánočního stromku. Abychom si ho všichni užili, rozhodli jsme se ho nastrojit venku v atriu.

Že je krásný? A už nám svítí

Pondělní cvičení

Medlov u Brna   07. 12. 2020

Po dlouhé době jsme si společně zacvičili v hale. Samozřejmě za dodržení všech pravidel...bylo to velice příjemné a povzbuzující

Návštěva pod okny

Rychvald u Ostravy   07. 12. 2020

Když se chceme vidět s blízkými, využijeme možnosti bytu v našem Senior Parku, kde máme všichni bydlení v přízemí. Přes okno nám syn vidí až do kuchyně 

Mikuláš, čert a anděl

Hrádek nad Nisou   04. 12. 2020

Nejen mezi nejmladší, ale taky i k nejstarším zavítají Mikuláš s čertem a andělem. Ne jinak tomu bylo dnes v našem areálu. Hrozivě vypadající čert byl doprovázen sladkým andělem a rozvážným Mikulášem

Vánoční výzdoba

Kunice (Praha-východ)   04. 12. 2020

Vánoce se kvapem blíží a my se radujeme, že můžeme společně připravit výzdobu.

Doma jsme vyrobili ozdoby z vizovického těsta, které si zavěsíme na náš stromek v zimní zahradě

Mikulášský balíček

Rychvald u Ostravy   04. 12. 2020

Mikuláš byl nahrazen naší hospodyňkou Nikol. S balíčkem sladkostí a vitamínů jsme mysleli na každého. Někteří si zasloužili balíček básničkou nebo říkankou

Návštěva Mikuláše

Medlov u Brna   04. 12. 2020

V areálu poctil naše bydlící svou návštěvou Mikuláš s andělem. Čerta jsme letos nezvali, protože jsme byli všichni hodní.

Za krátkou básničku každý dostal malou sladkost 

Procházka

Hrádek nad Nisou   03. 12. 2020

V pravidelných procházkách pokračujeme každý týden. Po blízkém okolí areálu se můžeme na procházku vydat vždy, když nám k tomu přeje počasí.

Výzdoba

Medlov u Brna   03. 12. 2020

Paní Libuška se dnes pustila do ozdobení stromečku v naší zimní zahradě. Baňky pečlivě vybírala a na letošní rok vyhrála barva zlatá

Cvičení v atriu

Hrádek nad Nisou   02. 12. 2020

Cvičíme...cvičíme rádi a opravdu pravidelně s vědomím, že cvičení prospívá, že se cvičením venku i zahřejeme. Pokud nás mráz nezažene domů, budeme cvičit v atriu 

Názvy pohádek

Hlušovice u Olomouce   02. 12. 2020

Názvy známých českých pohádek jsme tentokrát hledali ukryté v různých obrázcích. Nic jednoduchého, my jsme si poradili a opět jsme to zvládli 

Kvíz a luštění

Rychvald u Ostravy   02. 12. 2020

K domácí pohodě či trávení volného času patří taky luštění nejrůznějších kvízů. Pan správce nám rozdal k luštění vánoční kvíz a zábavný rébus 

Blahopřejeme

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2020

V listopadu koncem měsíce ještě slaví své narozeniny paní Zdeňka a pan Leoš, oba z atria. Nejen jim připíjíme na zdraví 

Výzdoba oken

Sokoleč u Poděbrad   30. 11. 2020

Vánoce se kvapem blíží, je čas si vyzdobit i okna. Rozhodli jsme se opět tvořit vystřihovánky do jednotlivých oken.

Něco vylepíme doma, nějaké ozdoby použijeme do haly a zimní zahrady 

Procházka

Hrádek nad Nisou   27. 11. 2020

Po výborném obědě nám prospěje klidná procházka v blízkém okolí našeho domova. Pohyb se snažíme mít každou chvíli, nejen při pravidelném cvičení 

Vyrábíme výzdobu

Hlušovice u Olomouce   27. 11. 2020

Každý si chce vyzdobit svůj byt nebo alespoň dveře bytu. Proto jsem se pustili s nadšením do výroby takových ozdob. V každé domácnosti máme možnost nabarvit si šišky 

Příprava na advent

Rychvald u Ostravy   27. 11. 2020

Vánoční svátky jsou za dveřmi. Rozhodně nemůže chybět výzdoba. K tomu potřebujeme například větvičky, které jsme dnes dostali a příprava na svátky může začít Děkujeme hajnému, panu Liborovi.

Krátké cvičení

Medlov u Brna   27. 11. 2020

Dnes dopoledne jsme se pod dohledem naší hospodyňky trochu protáhli; pár cviků na protažení krční páteře přišlo vhod.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   26. 11. 2020

Výzdoba dveří by neměla chybět. Svátky vánoční se blíží, u nás jsme už zčásti připraveni. Na každých dveřích bytu máme malou větvičku a několik ozdob 

Adventní tvoření

Kunice (Praha-východ)   26. 11. 2020

Máme před sebou první adventní neděli a bez vánoční výzdoby by to nebylo ono. Dostali jsme materiál na výrobu jednoduchých svícnů na talířku, které nám pomůžou navodit tu správnou atmosféru

Gratulujeme, cvičíme

Luštěnice   26. 11. 2020

Oslavenkyně paní Marcelka si od nás převzala malý dárek k narozeninám, blahopřejeme.

Tento den probíhaly i protahovací cviky v atriu 

Sousedská výpomoc

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2020

Jsme v areálu jedna velká rodina. Co to znamená? Například si vzájemně vypomáháme. Není problém se postarat o pejska sousedky, která byla v nemocnici. Paní Naďa má na venčení pejsky dva 

Pro potěšení

Sokoleč u Poděbrad   25. 11. 2020

Pro potěšení na duši a pro lepší náladu nám dnes přišly zazpívat děti z místní mateřinky.

Přestože bylo venku chladno, tak vystoupení dětí naše seniory zahrálo u ❤️

Luštíme

Luštěnice   25. 11. 2020

Naši obyvatelé si mohli vybrat k luštění buď náročný test nebo takovou normální křížovku. Odvážně se pustili do obou!

Oblíbené pohádky

Medlov u Brna   24. 11. 2020

Měli jsme úkol napsat 5 nejznámějších pohádek s obsazením herce Jana Čenského. Pravda, museli jsme hodně zavzpomínat 

Zvítězila pohádka s písničkou Dělání, dělání...

Znáte písničku?

Sokoleč u Poděbrad   23. 11. 2020

Znáte písničku 'Běží liška k Táboru, nese pytel zázvoru?' Tak právě pro lišku naši senioři vyráběli pytel. Ten pak poputuje k dětem do mateřinky, které k němu vyrobí lišku 

Hledáme stromy...

Hlušovice u Olomouce   23. 11. 2020

Procházíme se areálem a nejbližším okolí, zároveň hledáme a počítáme například stromy, keře, lavičky. Procházka s jasným cílem je dobrou motivací k pohybu 

Skládáme ze sirek

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2020

Hlavolamy a hádanky ze sirek skládal v životě snad každý z nás. Stačí vám k tomu jedna krabička zápalek. Ale vzpomenete si na správné řešení?

 Bezva procvičení jemné motoriky.

Odměna za 'kešky'

Luštěnice   23. 11. 2020

Tento den si úspěšní hledači KEŠEK převzali zasloužené odměny 

Zároveň začala hra v prostorách atria, která je o postřehu a počítání.

Dárky pro děti k Vánocům

Kunice (Praha-východ)   20. 11. 2020

Celý podzim jsme se věnovali výrobě dárků pro děti z místní mateřinky a základní školy.
Nyní už máme hotovo, stačí jen do kapsiček přidat nějakou sladkost. Nemůžeme se dočkat Vánoc, těšíme se, až si děti dárky vyzvednou.

Dnešní aktivity

Luštěnice   20. 11. 2020

Mohli jsme si dnes vybrat ze dvou aktivit. První přinesla protahovací cviky prospěšné tělu a druhá: hledání číslice pět v textu, což je přínosné pro náš postřeh 

Odměna za hru

Medlov u Brna   20. 11. 2020

Dnes jsme rozdali odměny za výsledky ve hře 'kešky'. Někteří byli s hledáním vskutku rychlí, všichni se opravdu pobavili 

Porovnáváme obrázky

Rychvald u Ostravy   20. 11. 2020

Na víkend máme o zábavu postaráno. Například hledání rozdílů zvládneme asi rychle. Určitě se potrápíme skládáním dívčích víceslabičných jmen nebo doplněním přísloví.

Dárky pro všechny

Hlušovice u Olomouce   20. 11. 2020

Tak si představte, že dostanete dárek od neznámého člověka jen tak. To se nám dnes v Hlušovicích stalo.

Pozorní lidé poslali našim seniorům balík plný sladkostí, čtení a radosti!  děkujeme Hance a Gábině...

Zdobíme si okna

Kunice (Praha-východ)   19. 11. 2020

Blíží se adventní čas a k tomu neodmyslitelně patří vánoční výzdoba. Vystříhali jsme si šablony vánočních motivů, které nám ozdobí okna a potěší naše oči

Výroba výzdoby

Hrádek nad Nisou   19. 11. 2020

Připravili jsme pro naše seniory materiál na výrobu vánoční výzdoby. Na přiloženém obrázku vidíte i jeden finální výrobek na advent 

Harmonikář v atriu

Rychvald u Ostravy   19. 11. 2020

Pan Eda k nám chodí pravidelně. Tentokrát přítomné potěšil setkáním s hudbou a hrou na harmoniku v atriu. Sluníčko nás vytáhlo ven, s nadšením jsme si zazpívali oblíbené písničky.

Děkujeme pane Edo, že jste si na nás našel čas; přestože bylo slunečno, bylo chladno a vy jste to zvládl na jedničku 

Trénujeme paměť

Hlušovice u Olomouce   19. 11. 2020

Zábavnou formou si trénujeme naši paměť. Hádáme další města, které mají přeházené pořadí písmen. V některých případech to bude opět  oříšek 

Vyrábíme ozdoby

Luštěnice   18. 11. 2020

Výroba vánočních ozdob nás potěšila hned dvakrát. Samotná výroba byla zábavná a radost z vytvořených ozdob nás bude provázet celý vánoční čas 

Listopadoví oslavenci

Medlov u Brna   18. 11. 2020

Předali jsme dárky našim oslavencům, kteří svá jubilea slaví v listopadu. Něco sladkého na zub a něco ke kávě.
Všem přejeme hodně zdraví!

Blahopřejeme

Rychvald u Ostravy   16. 11. 2020

Dnes jsme předali dárky a kytice našim oslavencům. O víkendu oslavila kulatiny paní Boženka, druhým oslavencem byl pan Ulrich. A dnes slaví paní Zorka. Přejeme všem pevné zdraví a pohodu 

Obrázky od dětí

Medlov u Brna   16. 11. 2020

Děti z Mateřské školy Medlov pro naše seniory namalovaly krásné obrázky pro radost ♥️

Děkujeme. Taková maličkost, moc nás potěšila 

Zapomenutá slova...

Rychvald u Ostravy   13. 11. 2020

O víkendu se zabavíme vzpomínkami. Zavzpomínáme na slova, která se v dnešní době vyskytují spíš jen vyjímečně. Kromě toho si doplňováním připomeneme stará přísloví.

Přece nebudeme jen tak nečinně sedět ✍️

Cvičíme v atriu

Luštěnice   13. 11. 2020

S chutí jsme si dnes zacvičili před dveřmi bytů. Přestože není nejlepší počasí, v atriu pod stříškou se můžeme sejít pokaždé.

Výroba dekorací

Sokoleč u Poděbrad   13. 11. 2020

Vánoční svátky se blíží. V každé domácnosti si rádi vyrobíme andílky. Nic víc k tomu nepotřebujeme, jen papír a jednu malou baňku. Některé dozdobíme perličkami.

A andílek je hotový 

Pohybem ke zdraví

Kunice (Praha-východ)   12. 11. 2020

Na cvičení nesmíme zapomínat. Pohyb je velmi důležitý jak pro naše tělo, tak pro psychickou pohodu. Protáhnout se na čerstvém vzduchu je navíc moc příjemné

Hledání kamenů

Hrádek nad Nisou   12. 11. 2020

Máme tuto aktivitu připravenou jako náhradu za cvičení, když je teď venku chladněji. S radostí se projdeme v okolí areálu a cestou hledáme schované kameny - kešky 

Dárky pro děti

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2020

Výroba dárků pro děti stále pokračuje. Zvonečky jsou ušité a je potřeba je naplnit. Zvládneme to krásně doma, máme dobrý pocit a těšíme se na radost, kterou s nimi dětem uděláme ❤️

Test

Luštěnice   10. 11. 2020

Vyplnili jsme si test ze znalostí světa zvířat. Kdo správně vyluštil, dostal odměnu za správně vyluštěný zvířátkový test a taky další doplňovačky

Hledáme 'kešky'

Kunice (Praha-východ)   09. 11. 2020

Pohyb je velmi důležitý, zvlášť v tomto období, kdy nemáme společné aktivity. Aby nás procházky ještě více bavily, zapojili jsme se do motivační hry hledání kešek  

Děkujeme za bezva nápad

Hledáme kameny

Rychvald u Ostravy   09. 11. 2020

V okolí areálu i v atriu máme různě položené kameny. Naším úkolem je kameny najít a upřesnit, kde kámen leží. Pak splníme úlohu, ke každému kameni je jiná. Nejúspěšnější budou odměněni 

Hledání kamenů s čísly

Sokoleč u Poděbrad   09. 11. 2020

Také v našem areálu dnes začala několikadenní hra - hledání kamenů. Někteří tuto činnost znají pod názvem hledání 'kešek'.

Jednotlivé kameny s čísly nám paní vedoucí rozmístila v areálu a v jeho blízkosti. Kolik jich asi najdeme? 

Hledání kamenů (kešky)

Medlov u Brna   09. 11. 2020

Pohyb nesmí chybět, je důležitý pro zdraví každého z nás. Začíná hra hledání kamenů s čísly.

Kdo hledá, ten najde   někteří opravdu byli v hledání velice rychlí, odměna je zaručená!

Gratulujeme

Hlušovice u Olomouce   06. 11. 2020

V neděli slaví narozeniny paní Jana. Popřáli jsme jí mezi dveřmi už dnes. Přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, štěstí a příjemné bydlení 

Den v hnědé barvě

Medlov u Brna   06. 11. 2020

Každý měsíc jsme si zvolili nějakou barvu, na listopad jsme vylosovali hnědou. Doma jsme našli něco hnědého na sebe, pak jsme se ukázali ve dveřích bytu a celý den jsme byli hnědí včetně módních doplňků.

Super den 

Vystřihování

Luštěnice   05. 11. 2020

Do jedné ruky papír, do druhé nůžky a už jsme pracovali.

Výsledky našeho snažení nám zajistí mnoho radosti pro dekoraci blížících se svátků 

Pozdrav spolku SOUL

Rychvald u Ostravy   04. 11. 2020

Několikrát ročně nás navštíví děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu. V této nelehké době se nemůžeme sejít a proto si velmi vážíme dopisu a hracího přání, které nám doručila vedoucí spolku paní Mirka.

Děkujeme, taky na vás myslíme a těšíme se, až si písničku 'NENÍ NUTNO' zazpíváme společně! 

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   04. 11. 2020

Znáte omalovánky, které jsou nejen pro dospělé? Vyberete si obrázek mandaly a vybarvíte tak, jak se vám zlíbí.

Barevné obrázky chceme věnovat dětem do místní mateřinky

Sirkové hlavolamy

Medlov u Brna   04. 11. 2020

Sluníčko nás vylákalo ven, sedli jsme ke stolu a pustili se do hlavolamů ze sirek. No, náročné to tedy bylo. Ještě další den se pokračovalo, úkolů bylo více...ale zvládli jsme to! 

Výroba ježků pro děti

Kunice (Praha-východ)   03. 11. 2020

Spojili jsme příjemné s užitečným. Posíláme dětem do místní mateřinky námi vyrobené ježky a už teď se těšíme, jakou jim uděláme radost ❤️
Práce nás bavila, vyráběli jsme každý doma a šlo nám to skvěle 

Dušičkový čas

Medlov u Brna   02. 11. 2020

V této době si připomínáme naše blízké. Poděkování patří panu faráři R. D. Mgr. Pawlovi Cebulovi z Židlochovic, který přes telefon poskytl duchovní podporu a útěchu našim bydlícím v Senior Parku Medlov.

Pohádková soutěž

Sokoleč u Poděbrad   30. 10. 2020

Celý týden jsme se v našich bytech zabavili při malování hrnečků. Ty jsou určeny pro vodníka na dušičky. Samotného vodníka budou malovat děti z mateřinky.

Vše v rámci pohádkové soutěže v projektu mezigeneračního ne(setkání) ❤️

Hledáme rozdíly

Medlov u Brna   30. 10. 2020

Je třeba trénovat postřeh a k tomu přispívá například hledání rozdílů na obrázku. Tentokrát na téma halloween.

Zabavily nás i přesmyčky na stejné téma 

Svátek halloween

Rychvald u Ostravy   30. 10. 2020

Tradicí je tento svátek více v zahraničí. U nás si ho připomínáme před dušičkami. Typické barvy jsou černá a oranžová.

Koukněte se, jak vypadají vyřezané dýně ve dne a jak svítí pěkně do noci 

Říjnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   29. 10. 2020

Tento měsíc slaví v našem areálu narozeniny paní Eva a paní Květoslava. Společné posezení nemůžeme realizovat, ale to nám nepřekáží v blahopřání a předání kytice ve dveřích bytu. Přejeme pevné zdraví a pohodu 

Přání oslavencům

Kunice (Praha-východ)   26. 10. 2020

Na narozeniny našich klientů nezapomínáme, i když jim nemůžeme dopřát velkou oslavu, na kterou jsme v areálu zvyklí.

Vše nejlepší a hlavně pevné zdraví přejeme a jsme rádi, že vás můžeme potěšit a rozveselit ❤️

Cvičíme paměť

Luštěnice   26. 10. 2020

Známe spoustu přísloví. Ani si to neuvědomujeme, máme je ve svém podvědomí. Ale když je potřebujeme doplnit: bude to jednoduché?

Oslavenci

Medlov u Brna   26. 10. 2020

Říjnovým oslavencem je paní Maruška. A k ženě patří kytička 

Přejeme všechno nejlepší!

Dlabeme dýně

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2020

My jsme se rozhodli dýně zpracovat tak, abychom měli něco málo na kompot a také na okrasu. Výběr dýní byl letos celkem velký!

Procházka

Hrádek nad Nisou   21. 10. 2020

Využíváme příznivého počasí. Přestože je chladněji, ale zatím neprší, takže na procházku je to akorát vhodná doba. 

Procházíme se

Sokoleč u Poděbrad   20. 10. 2020

Tentokrát jsme vyrazili na procházku lesem. Nakonec jsme došli ke zvířátkům, kde jsme si mohli pohladit koníka Majkyho. Chleba mu sice sežraly kozy, ale jablíčko na něho zbylo

Korzo, špacír...

Luštěnice   20. 10. 2020

...zkrátka opět na procházce. Za častými procházkami je důležité vidět potřebu udržování naší kondice a to je dobře 

Polštářky

Medlov u Brna   20. 10. 2020

Tak už máme našito a hotovo  Teď už jen každému rozdat, používání v chladnějším počasí je ideální.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   19. 10. 2020

Příprava na Vánoce pokračuje. Pokud to tedy jen trochu jde, sejdeme se v naší dílničce a vyrábíme a vyrábíme...

Podzim je tady

Sokoleč u Poděbrad   16. 10. 2020

Podzim je v plném proudu. V průběhu úterní procházky jsme si nasbírali dekorace na ozdobu 'strašáku'.

Pak už jen stačí najít láhev, naplnit ji hoblinami a namalovat obličej. A je hotovo... 

Začínáme šít

Medlov u Brna   16. 10. 2020

Náplň už nám dorazila, proto může naše zkušená paní Libuška zasednout za šicí stroj a hned se pustila do práce 
 
Pěkně jí to šlo 'od ruky' a první výrobky jsou již hotové!

Ruční práce

Medlov u Brna   15. 10. 2020

Je zapotřebí začit šit ty malé polštářky. Dnes jsme tedy musely zapojit naše šikovné ruce a přesně vše našpendlit a zastříhnout 

Truhlíky na jaro

Medlov u Brna   09. 10. 2020

V těchto dnech je ten správný čas připravit si kytičky na jaro.
Pan Toníček nám vše potřebné vysvětlil a hurá  jdeme na to!

Úroda papriček

Rychvald u Ostravy   09. 10. 2020

U zimní zahrady jsme vysadili do pár truhlíků sazenice papriček různých druhů. Takovou úrodu jsme sklidili. Některé jsou opravdu velmi pálivé 

Procházka

Luštěnice   08. 10. 2020

Po okolí jsme se dnes vydali. Naše dobrá kondice blahořečí Lucince. Lucie nás provedla a kondici nám pozvedla 

Vyrábíme polštářky

Medlov u Brna   07. 10. 2020

Nastal podzimní čas, je potřeba si vyrobit nahřívací polštářky. Tomu jsme věnovali dnešní den. Vše nastříhat a nachystat na další dny. Postupně budeme polštářky šít a plnit. Příjemný relax prací 

Pěší výlet do Minizoo

Kunice (Praha-východ)   07. 10. 2020

Pěší výlety, pokud počasí dovolí, se dají pořádat i u nás v Kunicích. Díky krásné přírodě v okolí areálu si je umíme užít. Zhruba kilometr od nás máme Minizoo, která byla dnešním cílem procházky. A koho moc bolely nohy, ochotný místní personál ho odvezl zpět domů vozítkem

Dílnička

Hrádek nad Nisou   07. 10. 2020

Začíná podzimní setkávání v dílničce. Postupně budeme vyrábět dárky a různé dekorace. Vánoce se blíží...

Projekt 'Mezi námi'

Sokoleč u Poděbrad   07. 10. 2020

V rámci projektu jsme skládali z novinového papíru čepice pro Večerníčka. Sice to dnes bylo takové mezigenerační (ne) setkání bez dětí, nicméně výrobky poputují do místní mateřinky, kde mu děti domalují obličej. Velmi se těšíme, až se naši nejmenší návštěvníci s námi opět sejdou a společně budeme tvořit.

Procházka po Sokolči

Sokoleč u Poděbrad   06. 10. 2020

Dnes jsme udělali něco pro své zdravi. Příjemnou procházkou (asi 6 kilometrů ) jsme poznali krásná místa v Sokolči a těšíme se, že pěší turistiku využije co nejvíce z nás.

Výroba draků, vlaštovek...

Rychvald u Ostravy   06. 10. 2020

Rozhodli jsme se připravit podzimní výzdobu. Draci a vlaštovky z papíru, taky jsme poskládali lodičky. Určitě pošleme nějakého barevného draka dětem do místní školky, když se teď nemůžeme setkávat 

Protahujeme svaly

Luštěnice   05. 10. 2020

Dokud nám počasí dovolí, budeme cvičit venku na čerstvém vzduchu. V našem věku je pohyb velmi důležitý, takže s chutí do toho!

Měsíc v oranžové...

Medlov u Brna   02. 10. 2020

Dohodli jsme se, že na tento měsíc zvolíme oranžovou barvu 
Proto nejen pani Libuška zvolila oranžový doplněk - šál, měli jsme sladkosti a pití nealkoholický punč v této barvě

Kreslíme si...

Hlušovice u Olomouce   02. 10. 2020

V překladu znamená například kruh, oblouk, ornament. Řeč je o mandale. Každá z nás si vybrala nějaký její motiv, vzaly jsme si pastelky a pak jsem už kreslily. Pěkné, nemyslíte?

Sklízíme dřevo

Hlušovice u Olomouce   02. 10. 2020

Dřevo přivezli, vysypali v průjezdu a na nás zbyla povinnost ho uklidit.

Srovnané je v atriu, tady trochu proschne a pak nám prohřeje společenskou halu 

Beseda s Policií ČR

Kunice (Praha-východ)   01. 10. 2020

Velmi zajímavá a přínosná beseda s panem poručíkem Bc. Zdeňkem Chalupou.
Povídání o různých nástrahách každodenního života vedl velmi přátelskou a srozumitelnou formou. Děkujeme.

Besedujeme s policistkou

Sokoleč u Poděbrad   01. 10. 2020

Dnešní zajímavá beseda byla s příjemnou mluvčí z Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje, por. Bc. Petrou Potočnou.

Tématem byla především naše bezpečnost, tedy bezpečnost seniorů.

Slavíme den seniorů

Rychvald u Ostravy   01. 10. 2020

Stejně jako v jiných areálech, v jiných zařízeních, v domácnostech, tak i u nás jsme oslavili Mezinárodní den seniorů. Známými melodiemi nás potěšila skupina Art flower senior, pánové Zoltán a Bohumil.

Oslavou dáváme najevo svůj obdiv generaci, která dokázala hodně vybudovat...malé občerstvení je jen symbolické poděkování 

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2020

Po dlouhé době jsme uspořádali oslavu narozenin pro naše seniory

I s bezpečnostními opatřeními jsme si užili krásné odpoledne plné hudby, radosti ze života a skvělé atmosféry. Optimismus a dobrá nálada je v těchto časech nejdůležitější

Oslavenci v září

Medlov u Brna   30. 09. 2020

Také tento měsíc jsme v užším kruhu oslavili narozeniny. Červené a bílě víno, chlebíčky a zákusky patři mezi naše oblíbené pochoutky.
 
Takže skleničky do ruky a připíjíme na zdraví všem

Návštěva muzea

Hrádek nad Nisou   30. 09. 2020

Určitě znáte výrobky z Jablonce nad Nisou. Protože se sklo a bižuterie vyrábí v tomto městě od nepaměti, bylo na místě založit muzeum. Jediné v České republice toho druhu. A my jsme se na tu krásu jeli podívat 

Příprava na zimu

Luštěnice   30. 09. 2020

S přicházejícím podzimem jsme se pustili do díla - řízkování muškátů a osazování květináčů. Ať se můžeme na něco pěkného dívat 

Pečeme na oslavu narozenin

Kunice (Praha-východ)   29. 09. 2020

Zítra nás čeká oslava narozenin. Vzhledem k situaci a bezpečnostním opatřením jsme personálu vděční za jakékoliv rozptýlení. Zákusek ke kávě, který jsme si sami připravili, chybět také nebude

Zahradnictví

Luštěnice   29. 09. 2020

Zahradnictví v Bratronicích a naše spokojené nakupování. Tak se dá popsat dnešní výlet.

Podzimní náladu ještě více vylepšíme kombinací barev květin, aby to šlo hezky dohromady!

Beseda na téma: tříděný odpad

Medlov u Brna   25. 09. 2020

Do našeho areálu zavítala pani Ing. Alena Procházková z firmy Sako v Brně. Vysvětlila nám, jak správně třídit odpad v domácnosti, co vše se z něj ještě dál vyrábí 
 
Opravdu poučná přednáška, děkujeme za návštěvu.

Třídíme odpad

Sokoleč u Poděbrad   25. 09. 2020

Pracovník firmy EkoKom nám velmi podrobně vysvětlil, jak správně třídit odpad. Dozvěděli jsme se, jak se odpad dále zpracovává a následně opět využívá.

Šijeme dárky dětem

Kunice (Praha-východ)   24. 09. 2020

Na jaře, v období karantény, na nás myslely děti z místní mateřinky a základní školy. Udělaly nám velkou radost a s jejich poslanými obrázky a výtvory jsme toto období lépe překonali
Situace v České republice není opět snadná. My jsme si právě v toto období vzpomněli na děti a chtěli bychom jim jejich laskavost oplatit. Celý podzim pro ně budeme šít veselé dárečky, které pak dětem před Vánoci věnujeme, aby na nás měly památku  Šijeme s láskou a rádi ❤️

Dílnička

Hrádek nad Nisou   24. 09. 2020

Podzim se blíží, což nám připomíná pouštění draků. Vyrobíme si jich několik, jen jako dekoraci do společných prostor areálu.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   23. 09. 2020

Tentokrát jsme ke cvičení zvolili hůlky, které my pamětníci známe ze spartakiády 

K protažení celého těla jako stvořené.

Grilujeme

Luštěnice   23. 09. 2020

Ano, klobásky dobře grilované panem Josífkem, přivodily spokojené 'mastné' úsměvy na našich tvářích. Krásné odpoledne!

Beseda s hasičem

Kunice (Praha-východ)   22. 09. 2020

O další zajímavou besedu v našem areálu se tentokrát postaral krajský koordinátor preventivně výchovné činnosti pan nprap. Miloš Mužík.
Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací, které si určitě budeme pamatovat a děkujeme za velmi sympatickou a zábavnou formu výkladu 

Petang

Sokoleč u Poděbrad   21. 09. 2020

Počasí jsme dnes měli jako na objednávku. Turnaj v petangu se vydařil. Soustředění na hru je opravdu důležité, jak můžete poznat z fotografií.

Pro vítěze byly samozřejmě připraveny ceny a poháry

Dýně

Hrádek nad Nisou   21. 09. 2020

Naše první úroda dýní. Podařilo se nám vypěstovat dýni hokaido a máslovou. Vypadají dobře a určitě i dobře budou chutnat 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   21. 09. 2020

Zase jsme pokročili o kus dál
Nejen protažení, ale i posílení našich svalů je součástí jógy v Kunicích. Pod sluncem a na čerstvém vzduchu se nám cvičí nejlépe!

Cvičení v atriu

Luštěnice   21. 09. 2020

Atrium bylo svědkem našeho poctivého snažení o zachování pohyblivosti tzv. protahováním. Cvičíme a tváříme se radostně!

Beseda s optikem

Kunice (Praha-východ)   18. 09. 2020

Velmi zajímavé setkání s panem Mgr. Pavlem Benešem, který nám vysvětlil nejen funkci a skladbu očí, ale také oční choroby a vady, které nás trápí. Měli jsme i možnost vyzkoušet si různé simulační brýle 

Děkujeme za návštěvu 

Ryby na grilu

Rychvald u Ostravy   18. 09. 2020

Nedaleko v Bohumíně Záblatí provozuje jeden příjemný pán restauraci. Na doporučení našeho pana Vaška jsme si domluvili grilované makrely. Nemohli jsme zvolit lepší posezení na páteční odpoledne. Akci budeme určitě opakovat!

Snídaně u Řeka Zorby

Kunice (Praha-východ)   17. 09. 2020

Putujeme slunečným Řeckem
 
Každý nás svým příběhem zavedl na jiné místo této rozmanité země a u vyprávění jsme si pochutnávali na opravdu typických řeckých pochoutkách

Sladké odpoledne

Luštěnice   17. 09. 2020

Jablkovo-oříškový řez se zmrzlinou a šlehačkou. Ve velmi příjemné atmosféře jsme srdečně popřáli našim oslavencům...na zdraví 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   17. 09. 2020

První jubilantka se dočkala oslavy v novém bytě od otevření areálu v Hlušovicích. Společně jsme připravily pohoštění a bezva posezení může začít.

Připíjíme na zdraví, přejeme pevné zdraví. Ať se vám v Senior Parku příjemně bydlí 

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   17. 09. 2020

Tentokrát se nás sešlo opravdu hodně. Za měsíce srpen, září a říjen celkem 17 oslavenců, kteří se postarali o vskutku bohatou slavnostní tabuli. Co by to bylo za oslavu, kdyby nám nepřijel zahrát na klávesy pan Eduard.

Všem připíjíme na zdraví 

Výlet do Beskyd

Rychvald u Ostravy   16. 09. 2020

Beskydy - tam jsme se dnes vypravili na výlet, na dobrý oběd. V restauraci v Kunčicích pod Ondřejníkem jsme si pochutnali na bramborácích. Dělají je s různými přílohami.

Při zpáteční cestě jsme měli krátkou zastávku u kostela svatého Prokopa a svaté Barbory 

Letní koncert v Sokolči

Kunice (Praha-východ)   15. 09. 2020

Ač je polovina září, počasí máme skutečně letní

S radostí jsme přijali pozvání na koncert do areálu v Sokolči. Staropražští Pardálové nás provázeli celé odpoledne známými písněmi, které jsme si s nimi s chutí zazpívali. Hudba a smích přece léčí

Koncert v areálu

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2020

V úterý náš Senior Park navštívili muzikanti, kteří si říkají Staropražští Pardálové. Zahráli písničky staropražské, lidovky i hity Karla Hašlera. Atmosféra byla úžasná, všichni si moc rádi s nimi zazpívali 

Pozvání přijali naši přátelé z nedalekých Senior Parků: Kunice, Luštěnice a Hrádek nad Nisou.

Koncert u sousedů

Hrádek nad Nisou   15. 09. 2020

Na konec letní sezóny jsme se vypravili na koncert do Sokolče. Pozvali nás i sousedy z ostatních Senior Parků. Líbivá hudba, dobré jídlo a pítí, zkrátka bezva atmosféra pro všechny přítomné. Děkujeme!

Návštěva v Sokolči

Luštěnice   15. 09. 2020

Staročeští Pardálové to rozjeli pěkně z vesela a udělali nám radost. Přidali všem přítomným potřebné koření do života. Diky 

Cvičení improvizace

Kunice (Praha-východ)   14. 09. 2020

Společné vymýšlení příběhu, o kterém víte pouze čtyři základní slova, která by měl obsahovat, dá nejen velkou námahu, ale přinese také spoustu legrace  Zvlášť, když příběh tvoříme každý přidáním pouze jediné věty. Humorná hodina ve stínu altánu

Cvičíme s míči

Luštěnice   14. 09. 2020

V atriu na čerstvém vzduchu jsme si s chutí zacvičili několik protahovacich cviků s novými míči.
Výborná nálada, příště budeme pokračovat!

Malujeme na kameny

Sokoleč u Poděbrad   11. 09. 2020

Znáte to? Malování na kamínky. Každý z nás se do malování pustil podle své fantazie, občas někdo podle předlohy.

Některé z kamenů pak budou putovat do světa...

Opékáme

Hrádek nad Nisou   10. 09. 2020

Vedle areálu máme malé ohniště. Když nám přeje počasí, s nadšením sedneme k ohni a každý si opeče buřta sám, mňam!

Pivo 'U Kapličky'

Rychvald u Ostravy   10. 09. 2020

Sousedské posezení v nedaleké hospůdce je opravdu příjemné. Vždy si máme o čem povídat.

Samozřejmě jsme si objednali něco dobrého na zub, někteří si dali sklenici piva 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   09. 09. 2020

Máme tady opět středu. To je den, kdy se pravidelně setkáváme a cvičíme. Děkujeme také za předcvičování, kterého se často ujme paní Dáša 

Tánička, náš papoušek, ta se nestačí divit!

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   09. 09. 2020

Léto jsme ukončili společně i s obyvateli Medlova, které jsme pozvali na již tradiční 'Burčákové slavnosti' v našem areálu.
K poslechu i k tanci skvěle hrála cimbálová muzika Morava. Jako občerstvení jsme připravili škvarkovou pomazánku, někteří si dali párky, ale všichni ochutnali burčák!

Výlet do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   08. 09. 2020

Den otevřených dveří - nový areál v blízkosti Olomouce je otevřený. Pozvali nás jako sousedy z Moravy a my jsme se rádi přijeli podívat. Tak příště zase vy k nám...

Návštěva nového areálu Hlušovice

Medlov u Brna   08. 09. 2020

Dnešní výlet směřoval do nově vybudovaného areálu, již 7 v rámci republiky, Hlušovice u Olomouce.
Srdečně nás přivítali a pohostili. Čekalo nás zároveň příjemné posezeni i se sousedy z Rychvaldu. Děkujeme 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Hlušovice u Olomouce   08. 09. 2020

Již sedmý areál byl otevřený a zpřístupněný tuto středu pro širokou veřejnost. Zatím v bytech bydlí jen několik seniorů, ale zájem naznačuje, že areál bude brzy plně obsazen.

U slavnostní příležitosti nechyběla místní televize, která přinesla tento televizní spot:

video-den otevřených dveří

Pozvání ke slavnostnímu otevření areálu přijali, kromě pana Jaromíra Malého - starosty Hlušovic, také představitelé Olomouce a nedalekých měst i obcí.

O příjemnou atmosféru se odpoledne postarala paní Pavlína Filipovská, která přítomné potěšila zpěvem známých melodií a povídáním nejen o sobě.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   07. 09. 2020

Když jste smutní, máte mizernou náladu, víte, co vám pomůže? Určitě jedním z mnoha řešení je kontakt se zvířetem.

Canisterapie je vhodná metoda. Se svými čtyřnohými mazlíky  mezi nás přišla paní z nedaleké vesnice.

Míčohrátky

Kunice (Praha-východ)   07. 09. 2020

Slunce, pohyb a dobrá nálada jsou nejlepšími léky na všechno

Pokud nám to počasí umožní, snažíme se být venku co nejčastěji. Pondělní odpoledne si pravidelně zpestřujeme cvičením.

Cvičení

Medlov u Brna   07. 09. 2020

Každé pondělí se těšíme na oblíbené cvičení. Dnešní setkání jsme zahájili protažením celého těla

Cvičení paměti

Luštěnice   07. 09. 2020

Víme, co nás baví, co prospívá zdraví, proto cvičíme paměť a víme, jak jít na svět!

„Sluníčku děkujeme za podporu“

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   04. 09. 2020

Hudební odpoledne s možností vybrat si oblíbenou píseň se stává v našem areálu stále oblíbenější. Písní, zpěváků a zpěvaček i skupin je nepřeberné množství 

Do cukrárny

Hrádek nad Nisou   04. 09. 2020

Různá nabídka dortů a zákusků, několik druhů kávy, čaje, nealko, Vybere si každý a určitě si pochutná. Tak vypadá správná návštěva cukrárny 

Grilujeme vepřové...

Rychvald u Ostravy   03. 09. 2020

Naložené vepřové maso, grilované, hospodyňkou připravené stoly se zeleninou a pečivem. Takto nám připravili v našem areálu dnešní oběd.

Teď už můžeme pouze zasednou ke stolu a pochutnat si 

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   03. 09. 2020

Taky vám chutnají domácí chlebíčky? Nám ohromně!

Stačí se jen domluvit, sejít se v hale, připravit a odpoledne si jen tak sednout k prostřenému stolu.

Společná snídaně

Luštěnice   03. 09. 2020

Den jsme zahájili společnou snídaní. Šunka, vejce, sýr, voňavá káva a k tomu 'pohádka mládí' - krupicová kaše.

Mňam, to bylo dobré 

U sousedky v Kunicích

Kunice (Praha-východ)   02. 09. 2020

Jen pár desítek metrů od našeho areálu máme takovou nádheru. Exotika kam se člověk podívá. Přímý kontakt se zvířaty byl pro každého velkým zážitkem, za který děkujeme a určitě přijdeme procházkou na návštěvu zase

Výlet do zoo

Sokoleč u Poděbrad   02. 09. 2020

Jeli jsme se podívat na zvířátka do zoo Chleby. Rozměrově je to menší zoologická zahrada, ale zvířat tu mají opravdu hodně.

A když vám přeje počasí, tak si výlet báječně užijete   

Bylinkobraní

Hlušovice u Olomouce   02. 09. 2020

Abychom byli zdraví i v zimě, měli bychom se na to připravit předem.

Rozhodly jsme se všechny možné dostupné rostlinky i bylinky nakrájet, usušit a mít tak zásobu pro nás i pro vás, kteří u nás ještě nebydlíte... 

Beseda na téma: oční onemocnění

Medlov u Brna   02. 09. 2020

Dnes do areálu zavítal pan doc. Mgr. Pavel Beneš Ph.D., přednosta katedry optometrie a ortoptiky Masarykovy univerzity Brno.
Vysvětlil nám, jaká mohou být oční onemocněni a co je s tím spojené. Připravili jsme si i nějaké otázky. Jako správný odborník postupně odpověděl a také poradil. Vyzkoušeli jsme si různé stimulační brýle 

Hadříčky pro radost

Luštěnice   31. 08. 2020

Opět nás navštívil pojízný butik paní Žákové. Sortiment bohatý, každý našel, co potřeboval. Podzim se pomaličku hlásí a obnovit šatník se hodí.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   31. 08. 2020

Rovná záda, správné dýchání, protažení všech svalů v těle a v neposlední řadě skvělý pocit po cvičení.

O tom všem je jóga v Kunicích

Hádej, kdo jsem...

Rychvald u Ostravy   28. 08. 2020

Poznat podle černobílé fotografie z dětství našeho souseda či sousedku, to je vážně někdy oříšek.

Nakonec jsme zjistili, že dnes to byla Maruš a Jaruš 

Dvojník zpěváka Matušky

Luštěnice   28. 08. 2020

Na Waldemara Matušku jsme jeli zavzpomínat k sousedům do Hrádku nad Nisou. Dvojník Vladimír Walda Nerušil je věrnou kopií nejen zpěvem ale také zjevem. Na první pohled bychom nepoznali rozdíl. Děkujeme za pozvání, za vynikající domácí klobásky na grilu a krásný hudební zážitek.

Soutěžíme

Hlušovice u Olomouce   28. 08. 2020

Soutěžit se dá v čemkoliv. Například v hodu míčkem na terč. No a kdyby se vám zrovna moc nedařilo, nevadí. Můžete zkusit házet tácky na čáru 

Obecní úřad Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   28. 08. 2020

Pan starosta obce Sokolče nás pozval na den otevřených dveří obecního úřadu. Měli jsme možnost prohlédnout si nové prostory úřadu i pošty. Při společném posezení jsme se dozvěděli, že pro děti je připravena nová školka.

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   28. 08. 2020

Vladimír Walda Nerušìl - jméno muže, který šíří radost z hudby a rytmu písní Waldemara Matušky, kterého znají všichni v celé republice. K pohodové atmosféře přispělo i výborné občerstvení.

V našem Senior Parku Hrádek nad Nisou jsme přivítali také sousedy z okolních areálů.

Odpoledne v barvě červené

Medlov u Brna   28. 08. 2020

Všichni jsme se oblékli do červené barvy. Takto vypadalo netradiční odpoledne. Zabavili jsme se kvízem s tématem hlášek z filmu. K posezení nechybělo červené osvěžení a zmrzlina s horkým rybízovým přelivem 

Walda v Hrádku nad Nisou

Kunice (Praha-východ)   28. 08. 2020

Další krásný letní koncert. Tentokrát u sousedů v Hrádku nad Nisou.

Děkujeme za pozvání, bylo to krásné odpoledne. Dvojník Waldemara Matušky je jedinečný jak zpěvem, tak podobou

Snídaně po Italsku

Kunice (Praha-východ)   27. 08. 2020

Další díl našeho gastronomického putování nás zavedl do prosluněné Itálie ☀️

Italské laskominy jsme si vychutnávali v příjemném prostoru zimní zahrady za doprovodu vyprávění o zážitcích z této krásné země.

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   27. 08. 2020

Dobře míněné rady, které připravili policisté z Krajského ředitelství policiie Moravskoslezského kraje, najdete v knize 'Černá kronika aneb ze soudních síní' ⚖️

Postupně si přečteme celou knihu, je věnovaná především seniorům.

Vítáme opeřeného souseda

Luštěnice   27. 08. 2020

Tak jsme se dočkali! Amazoňan modročelý, krásný zelený papoušek, jehož domovinou je Jižní Amerika. Ode dneška nám bude dělat společnost a stane se nedílnou součástí našeho domova. O jeho jménu rozhodlo spravedlivé losování. Každý napsal na lísteček jméno dle svého gusta a pak to již bylo na osudu.

Seznamte se s naším RÁĎOU LUŠTĚNICKÝM.

Voňavé výrobky

Hlušovice u Olomouce   26. 08. 2020

Měly jsme dnes možnost mezi námi přivítat paní Milušku. Společně jsme sedly ke stolu v hale a naučily jsme se vyrobit voňavé levandulové dárky  

Výlet do pivovaru

Hrádek nad Nisou   26. 08. 2020

Dnešní exkurze v pivovaru Kocour ve Varnsdorfu se vydařila. Co více si přát, než po prohlídce pivovaru sednout společně k chutnému obědu.

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Rychvald u Ostravy   26. 08. 2020

Longinovo kopí, Svátý grál, křišťálová lebka a další exponáty lákají na prohlídku největších záhad a tajemství světa. Také jsem se nechali zlákat a výstavu v olomouckém muzeu navštívili.

Obklopilo nás tajemno  to jsme koukali 

Výlet do kempu

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2020

Z důvodu silného větru mašinka do přístavu nejela. Proto jsme od našeho autobusu vyrazili pěšky, v doprovodu jednoho z našich pejsků, do poděbradského kempu. Vyhládlo nám, pochutnali jsme si na výborném obědě. Výlet jsme zakončili posezením u kávy a zmrzliny 

Zámek Židlochovice

Medlov u Brna   26. 08. 2020

Zajímavý výlet nám připravila paní vedoucí. Cílem byl nedaleký zámek v Židlochovicich. Prohlídka s průvodcem všechny přítomné zaujala.
Úsměvné situace jsme zažili u vycpaného medvěda 

Jedeme do restaurace

Luštěnice   25. 08. 2020

Na obídek do naší oblíbené restaurace Nepřevázka. Někdo si dal smažený květák, někdo upředňostnil pečenou kačenu. Chlazené čepované a dobrá společnost :-)

Cvičení s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   25. 08. 2020

Pravidelnost cvičení je opravdu důležitá. Nejen dobré jídlo a výlety, ale i pohyb prospívá lidskému tělu.

Každý týden se s nadšením setkáváme v hale a cvičíme s Miluškou.

Oslavujeme jubilantky

Hrádek nad Nisou   21. 08. 2020

V měsíci srpen mají narozeniny paní Bucháčková, Mikendová a Stiéberová. Přejeme vám, děvčata, všechno nejlepší  především pevné zdraví a stálý humor!

Bingo!

Rychvald u Ostravy   21. 08. 2020

Poprvé jsme si dnes vyzkoušeli hru BINGO. A jak to tak vypadá, zahrajeme si ji pravidelně. Zábava byla až do konce losování.

Vyhrál pan Leoš, sladká cena útěchy čekala na všechny hráče.

Grilujeme

Sokoleč u Poděbrad   21. 08. 2020

Maso na zelenině, ochucené tajným kořením pana správce 

Takové voňavé, na pohled skvělé a opravdu chutné maso nám v areálu připravili...

Opékáme buřty

Luštěnice   20. 08. 2020

Na ohni opečený buřt jako pozdní svačina nebo předkrm večeře. Vychlazené pivíčko, sedánek ve stínu. 

Výlet do Karviné

Rychvald u Ostravy   20. 08. 2020

Původní výlet na farmářské trhy jsme museli zrušit, pršelo. Dnešní den se naopak vydařil: navštívili jsme lázně Darkov a pak jsme si pochutnali u paní Markéty pod pergolou. Domácí guláš, domácí cuketový koláč, zkrátka parádní den 

Hrajeme šipky

Medlov u Brna   20. 08. 2020

Dnešní turnaj v šipkách byl v režii děvčat. Napínavé soutěžení probíhalo až do konce, do poslední šipky ale výherce může být jen jeden!

Odpoledne s rádiem BLANÍK a Helenou Vondráčkovou

Kunice (Praha-východ)   19. 08. 2020

Velký den v Kunicích. Přijelo k nám rádio Blaník a s ním jedna z nejlepších českých zpěvaček paní Helena Vondráčková. A protože jsme si takovou událost nemohli nechat jen pro sebe, pozvali jsme také ostatní areály Senior Parků. Celým areálem se šířila vůně grilované kýty a jiných dobrot. Čepované pivo přišlo také k chuti.

Opravdu krásné odpoledne ve společnosti přátel, děkujeme

Koncert Heleny Vondráčkové

Luštěnice   19. 08. 2020

Rádi jsme přijali pozvání našich sousedů z Kunic na koncert PANÍ zpěvačky Helenky Vondráčkové. Konal se ve spolupráci s rádiem Blaník, na ohni se točila uzená kýta, tančilo se, jedlo a pilo... Jednoznačně nezapomenutelný zážitek pro nás všechny. Děkujeme za pozvání.

Jedeme do Kunic

Sokoleč u Poděbrad   19. 08. 2020

Sousedé ze Senior Parku Kunice nás pozvali na společné posezení. Akce se moc povedla; děkujeme za pozvání, výborné pohoštění, bezprostřední atmosféru a možnost setkání

S rádiem Blaník zazpívala paní Helena Vondráčková!

Koncert v Kunicích

Hrádek nad Nisou   19. 08. 2020

Přijali jsme pozvání do Senior Parku Kunice, kde kolegyně připravily setkání pro naše seniory z Luštěnic, Sokolče i Hrádku. Snažili jsme se všichni na místě přiložit ruku k dílu. Akce dopadla nad očekávání...kromě výborného pohoštění jsme obdivovali i vystoupení paní Heleny Vondráčkové.

Děkujeme 

Letní koncert v Kunicích

Medlov u Brna   19. 08. 2020

Dnešní výlet směřoval do českého areálu Senior Parku v Kunicích u Prahy. S rádiem Blaník tady vystoupila populární paní Helena Vondráčková. Nádherný poslech a možnost oblíbenou zpěvačku vidět zblízka byl opravdu nezapomenutelný zážitek.
Kolegyním děkujeme za pozvání, skvěle připravené pohoštění a celou akci 

Po ránu se v létě cvičí nejlépe

Luštěnice   17. 08. 2020

Vysoké teploty venku nás neopouštějí a přesto se cvičení nechceme vzdát. Proto cvičíme za chládku v dopoledních hodinách, v přítmí altánu v atriu. Dnes doplněné o trénink dobré mušky na cíl.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   14. 08. 2020

Celý svůj profesní život zasvětil práci pro vývoj nákladních automobilů v naší republice. Procestoval svět, naučil se několik jazyků. To vše proto, aby se zasloužil o modernizaci, aby pomohl prosadit dovednost československých techniků a odborníků.

Takový byl život pana Zbyňka. Oporou je mu dodnes manželka Alenka. Obdivuhodné, to jsme opravdu koukali , co jste všechno dokázal 

Ovocný dort

Hlušovice u Olomouce   14. 08. 2020

Odpoledne si spolu dáme kávu. No a k tomu jsme si dopoledne upekly dort. V létě je to jasné, máme dostatek ovoce a dort je hotový 

Výprodej textilu

Kunice (Praha-východ)   14. 08. 2020

Opět k nám zavítala paní Žáková s oblečením. Vždy ji rádi vidíme! Co může být příjemnější, než si pohodlně nakoupit přímo v našem bydlišti? Děkujeme

Dominikánský klášter

Hrádek nad Nisou   14. 08. 2020

V Jablonném v Podještědí jsme navštívili barokní kostel. Jsou tady, mimo jiné, uloženy ostatky svaté Zdislavy, jejíž 800. výročí narození si letos připomínáme.

V budovách bývá celkem chladno, ale v cukrárně jsme se osvěžili s radostí.

Melounová párty

Luštěnice   13. 08. 2020

Venku panují vysoké teploty, proto jsme se dnes odpoledne sešli hezky pospolu ve stínu v naší hale a dopřáli si vychlazený meloun, melounovou limonádu a někteří osvěžující Mojito. Pustili jsme si české dechovky a navzdory horku jsme se rozcházeli do svých bytečků spokojení.

Vojenské a technické muzeum Lešany

Kunice (Praha-východ)   12. 08. 2020

K historii naší republiky neodmyslitelně patří válečné období. I přesto, že se jedná o období neveselé, je určitě důležité si ho občas připomenout. Zavítali jsme do rozsáhlého muzea v Lešanech a byli velmi překvapeni, jak množství různých strojů tam na nás čekalo.

Připomínáček

Hlušovice u Olomouce   12. 08. 2020

Nevíte, co to znamená? Je to zápisník se vzkazy na připomenutí přece. Napíšete si poznámku a  zavěsíte na takové místo, kde to budete mít stále na očích 

Srpnová oslava

Medlov u Brna   12. 08. 2020

Chlebičky, zákusky ani víno nechybělo na srpnové oslavě narozenin. Pohoštění jsme si přichystali venku v atriu, krásné počasí  oslavě přálo.
Přejeme všechno nejlepší! 

Snídaně v atriu

Luštěnice   11. 08. 2020

Dva druhy pomazánek, domácí pečivo a sladké buchty 'Naší babičky Berty'..takové bylo menu letošní letní snídaně v zahradách Senior Parku. Povídali jsme, jak vypadaly naše snídaně, když jsme byly děti.  Byly prostší a zároveň nezapomenutelné, protože jsme se ve vzpomínce vrátili k našim rodičům :-)

Ochlazovací jóga

Kunice (Praha-východ)   10. 08. 2020

Prudké slunce nás zahnalo do chládku haly. Tentokrát byla naše jóga zaměřena na ochlazovací dýchání a relaxační cvičení za doprovodu uklidňují hudby.

Namasté

Posezení U Kapličky

Rychvald u Ostravy   10. 08. 2020

Někteří z nás se těšili na oběd, jiní už jen na občerstvení. Spokojeni jsme ale byli všichni, smažený květák voněl všude kolem. Pivo v dnešním horku chutnalo a osvěžilo maximálně 

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   07. 08. 2020

V klubovně vedle společenské haly s nadšením pravidelně posloucháme hudbu. Dnes jsme si poslechli houslistu Pavla Šporcla, pianistu Schumanna a osmiletou pianistku Klárku Divišovou.

Táborák v poledne

Kunice (Praha-východ)   06. 08. 2020

Přestože nám nesvítí hvězdy nad hlavou, atmosféru u táboráku máme skvělou

Výborné šunkové klobásy jsme si sami opékali na ohni a ve stínu slunečníků si na nich pak pochutnali.

Zoo Chleby

Luštěnice   06. 08. 2020

Deštivé počasí ustálo a tak je třeba sluníčka využít k výletu. Návštívili jsme malou, ale o to malebnější, zologickou zahradu Chleby nedaleko od nás. Jedna z účastněných pronesla krásnou větu:' já prostě nebudu sedět doma!' :-)

Skanzen, Přerov nad Labem

Kunice (Praha-východ)   05. 08. 2020

Kouzelný výlet za krásného počasí

Pohádkový skanzen nás zavedl do minulosti. Navštívili jsme i výstavu starých panenek, zavzpomínali na naše dětství a nakonec jsme si dali výborný oběd v místním hostinci.

Bingo

Medlov u Brna   05. 08. 2020

Tahle hra nás vždy potěši, je to opravdu zábava. S napětím vždy čekáme, kdo první zakřičí - BINGO! 

Dnes to byla paní Erika, gratulujeme.

Koupání v jezeře

Sokoleč u Poděbrad   05. 08. 2020

Výlet na jezero v Pískové Lhotě jsme si opravdu užili. Je to nedaleko na jihozápad od Mladé Boleslavi.

Příjemně teplá voda, občerstvení, úžasný relax 

Smažíme bramboráky

Rychvald u Ostravy   05. 08. 2020

Dopolední cvičení jsme nahradili škrábáním brambor. Přípravy na oběd se účastnili i naši nejstarší spolubydlící  bez Přemka v kuchyni by to dnes nešlo.

Smažilo se na grilu, ve společné kuchyňce a hned vedle u paní Jany. Holky se u sporáků činily, to byl nářez, přes 100 bramboráků!!! Chutnaly moc.

Za vodou a do vody

Luštěnice   04. 08. 2020

Horké léto, krytý bazén s výřivkou.. Opět jsme vyrazili za koupáním. Pohyb je ve vodě snažší a zároveň nesmírně prospěšný. 

Koupání, plavání

Hrádek nad Nisou   04. 08. 2020

Do Liberce jezdíme nejen nakupovat, ale třeba za sportem. K našim pohybovým aktivitám kromě cvičení v areálu patří i plavání.

K odpočinku pak slouží vířivka