Pořádané akce

Výlet do Hlušovic u Olomouce

Rychvald u Ostravy   24. 05. 2024

Na jarní slavnost jsme vyjeli dnes do Senior Parku Hlušovice. Pro hosty i domácí to personál připravil výborně: uzené makrely, langoše, čepované pivo, limča, víno, káva, domácí koláče a k tomu všemu hudební doprovod. Co víc si může člověk dopřát v příjemném kolektivu sousedů seniorů. Děkujeme za pozvání a zase se setkáme u nás, v Rychvaldu.

Vystoupení pěveckého talentu

Sokoleč u Poděbrad   24. 05. 2024

V areálu nám předvedla své pěvecké schopnosti slečna Anna Amélie. Na vystoupení sokolečského pěveckého talentu se přišel podívat i pan starosta s chotí a několik seniorů z obce. Zazpívali jsme si všichni.

Trénink paměti

Hrádek nad Nisou   24. 05. 2024

Jsme akční a soutěže a hádanky nás baví. Tak proč si nezahrát hru: zapamatovat si toho co nejvíce a napsat? Za odměnu jsme dostali dort a kávičku.

Dnešní den v Medlově

Medlov u Brna   24. 05. 2024

Někdo jel na Jarní slavnost do Senior Parku v Hlušovicích, tam si pochutnali na výborných makrelách. Jiní cvičili a někoho nadchly panenky.

Nákup květin

Luštěnice   23. 05. 2024

Do zahradnictví v Bratronicích jezdíme moc rádi. Kromě výběru krásných květin si taky pochutnáme na vynikající zmrzlině z Opočna!

Trénink paměti

Kunice (Praha-východ)   23. 05. 2024

Zapamatovat si předměty, po slepu poznat, co jsme ochutnali nebo k čemu jsme přivoněli. Také jsme vzpomínali barvy, které nám byly na chvíli ukázány. Všemi těmito způsoby se dá trénovat naše paměť

Den otevřených dveří

Medlov u Brna   23. 05. 2024

Dnešní den byl pro nás trochu jiný. Pozvání k nám přijali starostové a pracovníci sociálních odborů. Moc rádi jsme jim náš krásný Senior Park představili.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   22. 05. 2024

Blížící se letní sezóna přináší možnost přípravy různých druhů ovoce a zeleniny. Dnes jsme si v okénku pochutnali na melounu. Už jsou sladké, osvěžující.

Výlet k sousedům

Sokoleč u Poděbrad   22. 05. 2024

V nedalekého Senior Parku v Luštěnicich dnes pořádali Májové slavnosti. Výlet jsme si spolu užili. Bylo to krásné odpoledne s hudbou a tancem i s občerstvením, děkujeme.

Bramboráky

Kunice (Praha-východ)   22. 05. 2024

Dnes jsme si dopřáli výborné bramboráky od našeho správce Jirky. Dopoledne jsme pomáhali s přípravou a pak si všichni pochutnali.

Psaní od srdce

Medlov u Brna   22. 05. 2024

Také naši senioři se zapojili do celostátního projektu - Psaní od srdce. Dopisy došly pro každého a radost z nich byla opravdu veliká.

Turnaj v kulečníku

Rychvald u Ostravy   21. 05. 2024

V areálu Senior Parku Rychvald proběhl 1. ročník turnaje v kulečníku mezi městem Rychvald a seniory. Nakonec vyhráli muži z městského úřadu pod vedením místostarosty Ing. Pavla Staňka. Družstvo domácích vedl pan Jiří. Starostka Ing. Dagmar Pížová předala účastníkům diplomy a medaile připravené p. Gabrielou Zmudovou z neziskové organizace ADRA. Děkuji všem za spolupráci i s přípravou a za pohoštění od města, příští rok opět změříme síly. 

Májové slavnosti

Luštěnice   21. 05. 2024

Sotva přijeli sousedi z ostatních Senior Parků, nebe se zatáhlo a začal silný déšť. Nám to vůbec nevadilo, ve společenské hale bylo místa dost pro všechny. Na stolech bylo výborné občerstvení, hudba hrála i k tanci. Nakonec se dnešní odpoledne krásně vydařilo 

Na slavnosti k sousedům

Hrádek nad Nisou   21. 05. 2024

Na odpoledne plné hudby a tance jsme vyjeli na pozvání do Senior Parku Luštěnice. Setkání po roce na Májových slavnostech bylo velmi příjemné. Rádi přijedeme zase!

Úprava okolí areálu

Sokoleč u Poděbrad   20. 05. 2024

Abychom měli květiny a zeleň kolem našeho Senior Parku, tak jsme dnes zapojili společné síly. Sázelo se, vozilo hlínu, hrabalo. Krásně nám to všechno kvete a voní.

Cvičení v hale

Hrádek nad Nisou   20. 05. 2024

A zase jsme v areálu cvičili, dnes s činkou. Trochu postupně protáhnout ramena, záda, ruce, to není vůbec na škodu.

Šipky

Rychvald u Ostravy   17. 05. 2024

O zábavu v dnešním odpoledni bylo postaráno, zahráli jsme si šipky. Některým se dařilo víc a jiným méně. Nakonec vyhrál pan Josef.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   17. 05. 2024

Dnešní tvoření bylo rybím duchu. Jedna rybička hezčí než druhá. Velmi se těšíme, až je Pavla všechny vypálí a přinese na barvení.

U knihy s Honzou

Luštěnice   17. 05. 2024

Čtení s Honzou je tady, zase máme páteční setkání. Venku bylo deštivo, ale nám poskytla prima posezení zimní zahrada u hlavní budovy areálu.

Jdeme do kina

Hrádek nad Nisou   16. 05. 2024

Vyrazili jsme do kina na film Gamp 2. Trochu jsme si poplakali, ale nakonec všechno skončilo dobře. Objednali jsme si už lístky na další film příští měsíc.

Bubnování se zpěvem

Rychvald u Ostravy   16. 05. 2024

Přišly mezi nás děvčata ze sdružení SOUL i se svým kolegou a pracovnice organizace ADRA. Nejdříve jsme si poslechli zpěv pěveckého sboru našich seniorů, který jsme slavnostně pojmenovali Marjánky. Pak jsme společně písněmi přivítali blížící se letní čas. Hudba je skvělý společník!

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   15. 05. 2024

Oslava se dnes vydařili, byli jsme nadmíru spokojeni. Jídlo a pití bylo vynikající a všeurčitě chutnalo. K výborné atmosféře přispěl i náš soused svým zpěvem. 

Permanento

Sokoleč u Poděbrad   15. 05. 2024

Pravidelné činnosti, jako například cvičení, je vhodné dodržovat. V rámci projektu Pernamento se nám cvičení líbí a prospívá zároveň.

Hrajeme pétanque

Sokoleč u Poděbrad   15. 05. 2024

V odpoledních hodinách se v areálu odehrál turnaj v pétanque. Až do posledního kola vedl levý tým 7:4. V posledním kole nastal neskutečný obrat pravého týmu, který tak zvítězil 7:8. Důležitá byla hlavně zábava, všichni jsme se nasmáli 

Dopisujeme si

Hrádek nad Nisou   15. 05. 2024

S našimi seniory jsme se zapojili do projektu PSANÍ OD SRDCE ❤️

Do našeho areálu přicházejí dopisy nebo pohledy a pokud bydlící chtějí, mohou odpovědět. Myslíme si, že je úžasné psát dopisy a sdělovat si vzájemně své pocity a informace.

Nakupujeme

Luštěnice   14. 05. 2024

Výlet byl dnes zaměřen na nakupování. Jeli jsme do Mladé Boleslavi a nákupem drobností si každý z nás udělal malou radost.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   13. 05. 2024

Přišel k nám přednášet pan Meler z kontaktního centra Maják. Povídali jsme si možnostech, co dělat, aby nebyl člověk sám. Uvědomujete si, jaký špatný vliv na zdraví má samota?

Bingo

Rychvald u Ostravy   13. 05. 2024

Účast na zábavu je vždy velká. S očekáváním, kdo vyhraje, probíhalo dnešní bingo. Všechny čísla na tiketu měla jako první paní Slávka, může se radovat z křížovek.

Cvičení v atriu

Luštěnice   13. 05. 2024

Není nad to, užít si společné cvičení venku na sluníčku. Bylo opravdu krásně, museli jsme takového počasí využít.

Osvěžení

Luštěnice   10. 05. 2024

Odpoledne jsme si pochutnali na vynikajícím zmrzlinovém poháru s ovocem a šlehackou. Sladké milujeme 

Odpolední procházka

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2024

V blízkosti našeho Senior Parku je několik možností na procházku. Například se můžeme jen kousek projít a podívat na zvířátka. Stihneme natrhat i malou luční kytičku.

Hudební odpoledne

Rychvald u Ostravy   10. 05. 2024

V neděli bude Den matek, ale my jsme si poseděli už dnes. Zpočátku jsme si společně vyslechli písně a povídání našich spolubydlících - sboru Hašlerky. Hned na to jsme mezi sebou přivítali Duo Pohoda. Paní Jana a pan Jaromír to rozjeli tak, že jsme nakonce zpívali všichni dohromady.

Čokoláda

Medlov u Brna   10. 05. 2024

Opět za námi přijel pan Mitrenga a opět nezklamal s širokou nabídkou belgických čokolád.

RISKUJ!

Hrádek nad Nisou   09. 05. 2024

Hry nás hodně baví a dnes jsme užili velkou legraci při hře RISKUJ. I když to podle fotografií moc na legraci nevypadá 

Společná snídaně

Luštěnice   07. 05. 2024

Dnešní společná snídaně byla připravená v anglickém stylu. Mohli jsme si pochutnat na slané variaci jídla, každý si podle chuti dopřál kávu nebo čaj.

Společný oběd

Sokoleč u Poděbrad   07. 05. 2024

K dnešnímu obědu v Senior Parku v Sokolči nás pozvala naše hospodyňka Zdenička na domácí langoše. Jako vždy to bylo vynikající, děkujeme.

Pondělní cvičení

Luštěnice   06. 05. 2024

Pohodové cvičení, příjemná hudba hudba. Z důvodu špatného počasí jsme se dnes sešli k cvičení v naší společenské hale.

Oběd a bowling

Rychvald u Ostravy   06. 05. 2024

Nejdříve jsme se pořádně posilnili výborným obědem a pak jsme si zahráli bowling. Dobrá kombinace celého dnešního výletu do Petrovic u Karviné.

Divadelní vystoupení

Medlov u Brna   06. 05. 2024

Přijely k nám děti ze Základní školy Hustopeče u Brna. Divadelním představením nám popřály ke Dni matek, který se slaví druhou květnovou neděli.

První opékání

Hlušovice u Olomouce   03. 05. 2024

Na programu dne jsme měli letošní první opékání špekáčků. Ani mírně zamračené počasí nás neodradilo, místy přece jen sluníčko vyšlo. U takové akce je vždy příjemná atmosféra 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   03. 05. 2024

Páteční odpoledne přineslo setkání v hale u oblíbených písniček na přání. Zazněly méně známé melodie, jen v jenom případě se melodie stále opakuje - kukurukuku 

Čarodějnice

Hrádek nad Nisou   30. 04. 2024

Je krásně a dnes máme čarodějnice, stejně jako každý předcházející rok. Tak to bude následovat tradiční opékání buřtů, pivečko a určitě nebude chybět skvělá nálada.

Sraz čarodějnic

Rychvald u Ostravy   30. 04. 2024

Ve 14 hodin to u nás začalo: sraz v hale, následovalo obcházení všech bytů v maskách a nakonec jsme měli posezení pod pergolou u opečeného párku. Parádní den! 

Permanento

Luštěnice   30. 04. 2024

S paní Kateřinou Macháčovou, která mezi nás jezdí jednou za měsíc, nás cvičení velmi baví. Sledujeme na sobě, jaké děláme pokroky.

Čarodějnice

Kunice (Praha-východ)   30. 04. 2024

Přiletěly k nám na svých čarovných strojích, opekly si s námi buřty a zase letěly pryč  Super slunečné odpoledne s přáteli u ohně!

Opékáme buřty

Luštěnice   30. 04. 2024

U nás dnes probíhalo letošní první opékání buřtíků. Samozřejmostí bylo pívečko, nádherné počasí vše jen doplnilo.

Hlava děravá

Kunice (Praha-východ)   25. 04. 2024

Rádi si procvičíme naši paměť. Soutěžní hra byla plná zajímavých otázek, napínavá až do samotného závěru. Nakonec vyhrál nejlepší tým.

Výborný oběd

Kunice (Praha-východ)   24. 04. 2024

V nedaleké restauraci Pyšelka dělají 'řízek jako kráva' a ten jsme si prostě museli dát! Téměř se nevešel na talíř  Byl však tak výborný, že se ho některým z nás podařilo sníst celý, ale jiní si zbytek odvezli domů ještě k večeři.

Do zahradnictví

Luštěnice   24. 04. 2024

Vyjeli jsme dnes do prodejny Jiná zahrada v Debři v Mladé Boleslavi. Protože květiny milujeme, museli jsme toto zahradnictvi navštívit. Pastva pro oči, všude plno barev.

Permanento

Sokoleč u Poděbrad   24. 04. 2024

V Senior Parku v Sokolči dnes proběhla akce programu Permanento. Paní Macháčová, zakladatelka programu, učila naše seniory udržovat se v kondici. Cvičení bylo pojato zábavnou formou 

Pády v domácnosti

Sokoleč u Poděbrad   24. 04. 2024

V odpoledních hodinách nás v Senior Parku v Sokolči navštívila mladá paní Jitka, vedoucí Senior Parku Kunice. Společně jsme se zúčastnili nácviku, jak si pomoci po pádu v domácnosti.

Historie naší obce

Kunice (Praha-východ)   23. 04. 2024

Měli jsme opravdu zajímavou přednášku o historii naší obce a okolí. Pan Růžička, který je majitelem nedalekého zámku Berchtold, nás poutavým výkladem přenesl zpět do minulosti. Děkujeme za zážitek.

Oběd v restauraci

Rychvald u Ostravy   22. 04. 2024

V restauraci U Dvořáčků v Ostravě mají stylovou výzdobu - vycpaná zvířata. A v jídelníčku najdete nejen klasiku a zvěřinu, ale taky například bramborový salát a vídeňský řízek přes celý talíř. Pohled do talíře stál za to!

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   19. 04. 2024

Dnes si Pavla pro nás připravila výrobu ptáčka nebo sovy. Vypálené výrobky budou ozdobou do truhlíků v oknech našich domácností.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   19. 04. 2024

V těchto dnech slaví dvě naše sousedky své narozeniny. Blahopřejeme paní Janě i paní Lubici a připíjíme na zdraví!

Jahodový koktejl

Kunice (Praha-východ)   19. 04. 2024

Hala se dnes proměnila v mléčný bar. Všichni jsme zavzpomínali, jak jsme za našeho mládí chodili na takové koktejly do pražské Koruny. Skvělé odpoledne!

Společné posezení

Rychvald u Ostravy   19. 04. 2024

Pozvání na odpolední posezení jsme rádi přijali. Dnes slaví narozeniny náš vedoucí Standa. Zábava byla skvělá, k hudbě i tanci zahrál pan Eda. Děkujeme za hezký zážitek.

Seznámení s nadačním fondem

Rychvald u Ostravy   18. 04. 2024

Děvčata Klárka a Terezka pracují v Nadačním fondu Matias, který pomáhá všem věkovým skupinám. Pro seniory mají připravené kvízy, cvičení a různé přednášky, například cestovatelské. S kvízem k nám dnes poprvé přišly a určitě se setkáme zase někdy příště.

Beseda na téma Alzheimer

Medlov u Brna   17. 04. 2024

Dnes za námi přijela paní Martina Walczysko, vedoucí domova Naděje. Společně s kolegyní mají na starosti péči o osoby nemocné touto nemocí. Zajímavé vyprávění doplnily pomůckami, které používají při své práci.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   17. 04. 2024

V okénku nám dnes hospodyňka Nikol připravila vafle s marmeládou, ananasem a šlehačkou. Pro dokreslení chuťových pohárků byly vafle polité horkou čokoládou.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   17. 04. 2024

Další krásná oslava je za námi a opět to stálo za to! Tentokrát jsme oslavovali narozené z měsíců březen a duben, k tanci a poslechu hrála místní kapela 'Žízniví Dubáci' a stoly se zase prohýbaly pod váhou dobrot. Děkujeme

Lukostřelba

Kunice (Praha-východ)   15. 04. 2024

Opět jsme měli po čase turnaj v lukostřelbě. Motivace na výhru byla velká a všichni jsme se maximálně snažili. Tentokrát se soutěžilo o poukazy do nedalekého zámku Berchtold! 

Výdejní okénko

Luštěnice   15. 04. 2024

Halou a zimní zahradou dnes voněly zákusky a chlebíčky z místní nové cukrárny u nás v Luštěnicích. Takové pochoutky milujeme.

Dílnička

Rychvald u Ostravy   12. 04. 2024

V pravidelné dílničce jsme vytvořili další jarní výzdobu. Dnes to jsou obrázky - kytičky malované pomocí temperových barev a vidličky.

Trénujeme paměť

Sokoleč u Poděbrad   12. 04. 2024

Paní Jana si pro nás připravila aktivitu, kde jsme měli možnost pořádně procvičit naše mozkové buňky. Trénovalo se pro jistotu ve dvojicích, abychom si také vzájemně mohli pomoci. 

Mateřská školka

Hrádek nad Nisou   11. 04. 2024

S dětmi z mateřinky Donín jsme dnes trénovali paměť, hráli jsme pexeso a doplňovali jsme někdy náročné kvízy. Něco věděly děti a něco jsme doplnili my, zkrátka společně jsme to zvládli.

Děti z mateřinky

Rychvald u Ostravy   10. 04. 2024

Návštěva dětí z mateřské školky je vždy vítanou akcí. Tentokrát jsme společně vyrobili jarní výzdobu do haly a našich domácností. V hale bylo rušno a veselo.

Videokavárna

Hlušovice u Olomouce   10. 04. 2024

Na programu byl dnes film Ženská pomsta. Jak manželům zničit kariéru a udělat peklo na zemi. Děj filmu popsala naše sousedka paní Liduška: 'To jsme se nasmály, trochu začervenaly a naučily pár vulgárních slovíček, já snad ani neusnu!' 

Turnaj

Luštěnice   10. 04. 2024

Odpoledne jsme dnes zahráli šipky a výherce turnaje se těšil z odměny pro vítěze.

Společná snídaně

Luštěnice   09. 04. 2024

Sladká snídaně přišla každému vhod, protože máme sladké moc rádi. Palačinky obzvlášť! Káva a čaj samozřejmě nemůže chybět.

Přednáška - poznejme náš region

Hrádek nad Nisou   09. 04. 2024

Přednáška byla skvělá. Pan Štrupl poutavě vyprávěl nejen o historii, ale i současnosti a budoucnosti Hrádecka. Díky projekci jsme měli možnost vidět například nejstarší dochovanou pohlednici Hrádku z 18 století. Děkujeme za tak úžasnou prezentaci!

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   08. 04. 2024

Náš kamarád pan Choura a jeho kvízy, to je hned o zábavu postaráno! Dnešním doplňováním kvízů byli známí čeští zpěváci.

Cvičíme

Medlov u Brna   08. 04. 2024

V pondělí, stejně jako každý týden, se pěkně společně procvičíme. Všichni se na setkání po víkendu moc těšíme.

Prevence v domácnosti

Luštěnice   08. 04. 2024

Jako každý rok, tak i dnes u nás proběhl nácvik, vlastně taková prevence, jak se zachovat po pádu na zem. Je to opravdu vhodné, abychom si věděli rady a byli schopni si sami pomoci v nenadálé situaci.

Pondělní cvičení

Kunice (Praha-východ)   08. 04. 2024

Dnes nás cvičením provázela paní vedoucí. A že nám dala, jak se říká, pořádně do těla! Víme ale, že je to pro nás důležité, takže jsme se vůbec nezlobili

Společná snídaně

Sokoleč u Poděbrad   07. 04. 2024

Po měsíci u společného stolu brzy ráno. Na společnou snídani se podávaly výborné zapečené tousty, které se na jazyku jen rozplývaly. Připravovala naše milá Zdenička.

Plavání

Medlov u Brna   05. 04. 2024

Tak to je paráda! Lehnout si na záda a nechat se krásně masírovat; dnešní den jsem si opravdu užili.

Permanento

Luštěnice   04. 04. 2024

Permanento s paní Macháčovou a našimi seniory proběhlo dnes již potřetí. Děláme veliké pokroky!

Cvičení

Rychvald u Ostravy   04. 04. 2024

Malé míčky, sloužící k masáži, používáme často. Pokaždé si procvičíme několik oblíbených cviků a promasírujeme ruce i nohy.

Sázíme květiny

Rychvald u Ostravy   04. 04. 2024

V zimní zahradě vždy na jaře sázíme muškáty do truhlíků. Některé sazeničky jsme loni na podzim řízkovali, některé jsme koupili. Každá domácnost bude mít truhlík za oknem kuchyně.

Jarní ples u sousedů

Sokoleč u Poděbrad   03. 04. 2024

Rádi jsme přijali pozvání na tradiční ples u našich milých sousedů v Kunicích. Hudba vyhrávala celé odpoledne, občerstvení nechybělo a akce se náramně povedla. Zkrátka ani ples v našem věku není nemožný a my si jej krásně užili.

Jedeme na ples

Luštěnice   03. 04. 2024

V Senior Parku v Kunicich pořádali ples. Hrál tam úžasný pan harmonikář, občerstvení bylo skvělé a všichni jsem se moc dobře bavili.

Jaro v Medlově

Medlov u Brna   03. 04. 2024

Moc si užíváme jarního počasí a už jsme se po dlouhé zimě těšili na práci v zahradě. Sázet, okopávat, to nás baví. Důležité bude, že se umíme postarat o svou domácí úrodu ovoce i zeleniny.

Jarní ples

Kunice (Praha-východ)   03. 04. 2024

Tradiční společenská událost, na kterou jsme pozvali přátele ze sousedních Senior Parků. Skvělá hudba, bohatá tombola, dobré víno a hlavně báječná zábava! Zkrátka vše, co na takový ples patří

U sousedů na plese

Hrádek nad Nisou   03. 04. 2024

Plesová sezóna byla dnes zakončena nádherným plesem v Kunicich. Opět jsme si užili spousty tance a zábavy a poslechli jsme si spolu krásné písničky ❤️

Permanento

Kunice (Praha-východ)   02. 04. 2024

Několik z nás se zařadilo do cvičícího projektu pod vedením paní Macháčové. Jde nám to skvěle a těšíme se na výsledky.

Barvení vajíček

Hrádek nad Nisou   28. 03. 2024

K Velikonocům patří barvení vajíček. Společně s dětmi z mateřinky Donín jsme se pustili do malování. Pomocí fixek a octové vody jsme vytvořili krásná vajíčka.

Krásné Velikonoce

Rychvald u Ostravy   28. 03. 2024

Svátky jara - Velikonoce jsou tady. Výzdoba je vidět všude kolem nás. Ani my jsme nezaháleli a vyzdobili halu, okna i stromky v atriu. Přejeme všem pohodové svátky!

Velikonoční přání

Medlov u Brna   27. 03. 2024

Přišly mezi nás děti z Mateřské školky městyse Medlova. Nejdříve zazpívaly několik písniček a pak nám vyrobily krásná přáníčka. Moc nás to potěšilo!

Narozeninová oslava

Medlov u Brna   27. 03. 2024

Je moc fajn si společně posedět a oslavit narozeniny, zazpívat známé melodie. Každý měsíc se taková oslava u nás koná a my se na ni všichni těšíme.

Prevence

Hrádek nad Nisou   27. 03. 2024

Přednášky pro naše seniory? Ano, je to důležité: především prevence a informovanost. Dnes na téma finanční a majetkové zneužívání seniorů.

Velikonoční trhy

Rychvald u Ostravy   27. 03. 2024

Na Velikonoce se všude konají různé akce. Tak například v Karviné probíhají velikonoční trhy. Prošli jsme celé náměstí a nakonec jsme se v nedaleké restauraci posilnili výborným obědem.

Nádivka

Medlov u Brna   26. 03. 2024

V Medlově jsme dnes měli plné ruce práce. Taková velikonoční nádivka, to vám je dobrota. Zítra se všichni sejdeme, přijďte taky a společně ji ochutnáme.

Základní umělecká škola

Rychvald u Ostravy   25. 03. 2024

Z místní ZUŠky mezi nás přišly děti a pod vedením pana ředitele Mgr. Radima Plška nám zahrály na housle, trubku, lesní roh, flétnu a taky klávesy. Někteří žáci měli sólové vystoupení, jiní zahráli za doprovodu kláves. Hudební dopoledne jak se patří, děkujeme a přejeme hezké sváteční dny.

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   22. 03. 2024

Celý týden byl proložen písněmi: oslava narozenin a jména Josef. Jinak to nebylo ani v pátek. Oblíbené posezení u písniček na přání je prima hudební tečkou tohoto týdne.

Výlet

Sokoleč u Poděbrad   22. 03. 2024

Dnes jsme navštívili ve městě Lysá nad Labem výstavu. Téma na jaře je víc než jasné: jarní zemědělec a farma. Bylo to příjemné, počasí nám přálo.

Páteční zákusek

Luštěnice   22. 03. 2024

Nakoupili jsme zákusky a společně jsme se sešli v zimní zahradě. Sluníčko příjemně hřálo, káva voněla a zákusek chutnal všem.

Osení

Hlušovice u Olomouce   22. 03. 2024

Velikonoce si nedokážeme představit bez osení a výzdoby. Na vrbu jsme pověsili vajíčka a do truhlíků zaseli osení. Hospodyňka Kamila uvařila kávu, ať se nám lépe pracuje.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   21. 03. 2024

Opět jsme se sešli u společného stolu. A co jsme měli dobrého? Dva druhy pomazánky, pečivo, zeleninu a dokonce domácí perník ozdobený čokoládou.

Přednáška 'Prevence proti osamělosti'

Kunice (Praha-východ)   21. 03. 2024

Ač žijeme v komunitním bydlení, toto téma se dotklo každého z nás. Skvělé rady, jak se s pocitem osamělosti vyrovnat nám předala paní Bobovská, která u nás mimo jiné zajišťuje externí pracovnice sociálních služeb a osamělým seniorům se hojně věnuje. Děkujeme za to!

Hrajeme bingo

Hrádek nad Nisou   19. 03. 2024

Dobrovolníci Standa a Naďa si s námi zase přišli zahrát Bingo. Pro nás to znamená procvičení paměti. Parádní odpoledne se super lidmi!

Posezení na Josefa

Rychvald u Ostravy   19. 03. 2024

Josef a taky Josefa, toho jména máme v našem areálu dva muže a jednu ženu. Na jejich oslavu jsme si poslechli písničky v podání paní Iny a jejího partnera Honzy. Zároveň jsme si spolu zazpívali karaoke na známé písně. Bylo pořádně veselo, přejeme všechno nejlepší!

Gratulujeme jubilantce

Rychvald u Ostravy   19. 03. 2024

Dnešní den je rovněž slavnostní pro naši sousedku, paní Ingrid. Přejeme jí ke krásným 90 narozeninám pevné zdraví, stálý úsměv a do dalších let jen to nejlepší. Připíjíme na zdraví! 

Do restaurace

Luštěnice   19. 03. 2024

Rozhodli jsme se opět navštívit restauraci Na Statku v Nepřevázce. Na oblíbená místa se moc rádi vracíme.

Děti z mateřinky

Luštěnice   18. 03. 2024

Navštívily nás dětičky z Mateřské školy Luštěnice. Je to vždy velmi milé setkání. Rádi si s dětmi povídáme a taky společně cvičíme.

Výlet v čase

Hlušovice u Olomouce   18. 03. 2024

Ve Šternberku najdete expozici, kde v desítce místností poznáte kouzlo vesmíru a zrození života. Parádní podívaná, spojená s mnoha zajímavostmi.

Do kina

Hrádek nad Nisou   14. 03. 2024

Za kulturou, to my máme rádi. Dnes jsme opět v kině na filmu Aristokratka ve varu. Komedie, jak má být 

Beseda o cvičení

Luštěnice   14. 03. 2024

Zavítala k nám paní Macháčová. Všechny nás postupně změřila: měřila sílu stisku ruky, délku a čas krátké chůze, rovnováhu. Pak jsme dostali kartičky s cvičením, které budeme zkoušet v domácím prostředí. Nakonec nám paní Macháčová nabídla výborný dort, děkujeme.

Sedánky s knihou

Rychvald u Ostravy   14. 03. 2024

Paní Tamara nás opět navštívila a připomněla, že březen je měsíc knihy. Společné čtení v jejím podání je příjemné, děkujeme.

Projekt Permanento

Kunice (Praha-východ)   13. 03. 2024

Dnes jsme zahájili tříměsíční výzkumný projekt pod vedením paní Macháčové. Nejdříve s námi vypnila potřebné dotazníky, zaměřila nám tělesné funkce a vysvětlila jednoduché cvičící sestavy. Už teď se těšíme, jaké budeme mít výsledky.

Pálení suché trávy

Medlov u Brna   13. 03. 2024

Slunečné počasí nás vylákalo ven. Je třeba po zimě uklidit seschlou trávu. Pro nás je to prima, že tady můžeme mít aktivity, které jsou nám dobře známé.

Finanční a majetkové zneužívání seniorů

Medlov u Brna   13. 03. 2024

Takové bylo téma dnešní besedy, kterou pro nás připravila Lenka Krejčírová, zaměstnankyně České spořitelny. Svým vyprávěním i ukázkami srozumitelně objasnila, jaké nebezpečné situace mohou nastat a jak správně bychom měli na ně reagovat.

Koncert

Medlov u Brna   12. 03. 2024

Dnešní odpoledne nám přišly zpříjemnit děti spolu s učiteli se Základní umělecké školy Židlochovice.

Exkurze výrobny

Rychvald u Ostravy   11. 03. 2024

V našem městě máme různé zajímavosti. Například výrobnu nudlí všeho druhu. Na druhou stranu tady máme i několik příjemných restaurací, kde si po výlete můžeme zajít na výborný oběd.

Pondělní cvičení

Luštěnice   11. 03. 2024

Stejně jako minulé týdny tady máme pondělní cvičení. Venku dnes není vhodné počasí, proto si zacvičíme v naší společenské hale.

MDŽ

Medlov u Brna   08. 03. 2024

Sváteční den plný smíchu jsme si dnes užili v Senior Parku Medlov. Přišly nám popřát děti ze Základni školy Hustopeče. Přejeme všem ženám, ať jim úsměv nikdy nechybí!

MDŽ

Kunice (Praha-východ)   08. 03. 2024

Při příležitosti svátku všech žen jsme si užili báječné odpoledne! Každá z nás dostala kytičku, výborný zákusek a s hudebním doprovodem jsme si zatančili a zazpívali. Děkujeme.

Oslava MDŽ

Hrádek nad Nisou   08. 03. 2024

Zažili jsme k MDŽ krásné překvapení. Přišly nám popřát a zazpívat děti ze Základní školy Donín. To je to nejkrásnější pohlazení po duši ❤️

Slavíme MDŽ

Luštěnice   08. 03. 2024

Tak tady máme MDŽ! Jako každý rok slavíme s hudbou, s občerstvením s dobrým pitím. Pan správce rozdal všem ženám kytičku. Bylo to moc krásné odpoledne.

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   08. 03. 2024

Sešli jsme se dnes ve společenské hale, abychom popřáli našim ženám k Mezinárodnímu dni žen. Přípitek ve formě bílého vína, kytička, zákusek a také hudba v podání pana Edy, to vše dnes čekalo na naše ženy. Také ony si pro nás připravily zábavné povídání. Bylo to prima odpoledne.

Výlet na MDŽ

Hlušovice u Olomouce   08. 03. 2024

V dnešním dni jsme vyjeli na výlet do oblíbeného florcentra, mají tady široký výběr nejrůznějších rostlin. Rádi tady trávíme čas, také kafe a nějaký ten zákusek si dáme.

Písničky ženám

Rychvald u Ostravy   07. 03. 2024

Manželé se jmény Martina a Martin, kteří si říkají Duo Marťani, u nás nezpívali poprvé. Na dnešní odpoledne si připravili písně pro naše ženy. Zazpívali jsme si všichni společně.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   06. 03. 2024

Blíží se jaro! Proto jsme si v dnešní dílničce ušili krásné věnečky na vchodové dveře. Jsme holky šikovné a moc se nám výrobky líbí.

Stříhání stromků

Medlov u Brna   06. 03. 2024

Žáci druhého ročníku Odborného učiliště ze Cvrčovic nám přišli ostříhat stromky v areálu. Doufáme, že nám rostliny nepomrznou a dočkáme se úrody 

Beseda se sochařem Jiřím Markem

Medlov u Brna   06. 03. 2024

Pan Jiří je obyvatel městyse Medlova a v okolí je umístěno několik jím vytvořených soch. Poutavé vyprávění doprovázely ukázky fotografií. Určitě se zajedeme podívat na některá jeho díla osobně.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   06. 03. 2024

Známe krtkův dort? Určitě ano. My jsme si dnes ve výdejním okénku pochutnali na jeho malé verzi. Mini krtkův dortík připravila naše hospodyňka Nikol. Děkujeme.

Pondělní cvičení

Luštěnice   04. 03. 2024

A zase tady máme pondělí. Protože už svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo, cvičili jsme venku. Dokonce za doprovodu hudby!

Sladké odpoledne

Luštěnice   04. 03. 2024

Pondělí nám pokračovalo posezením v zimní zahradě, kde bylo velmi příjemně. Pochutnali jsem si na zákusku z místní cukrárny.

Belgická čokoláda

Hlušovice u Olomouce   01. 03. 2024

Jsme potěšení, že k nám opět přijel pán s nabídkou výborné belgické čokolády. Sladkosti máme rádi, ale ta ochutnávka belgické čokolády nás vždy dostane. 

Výlet s obědem

Hrádek nad Nisou   01. 03. 2024

Zase jsme prožili jeden krásný výlet. Tentokrát do České Kamenice, kde najdete park miniatur Mlýnky - Brand. Výborný oběd na závěr, který jsme spláchli pivem, byl se zastávkou ve Cvikově.

U knihy s Honzou

Luštěnice   01. 03. 2024

Vždy v pátek nám předčítá náš úžasný soused Honza. Čte velice procítěně. My pohodlně sedíme, posloucháme a ani nepípneme 

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   29. 02. 2024

První letošní posezení s oslavenci za měsíce leden až březen bylo opět velmi příjemné setkání. Gratulujeme, děkujeme za pohoštění a šup na parket. K poslechu i tanci zahrál pan Eda. Jako vždy se akce povedla na výbornou!

Bramboráky milujeme

Hlušovice u Olomouce   28. 02. 2024

Aby se dostalo na všechny, koupili jsme celý pytel brambor. Pomocníků není nikdy dost a s 15 kg brambor jsme si poradili za chvíli. Byla to pro nás hračka! O to víc jsme se pak těšili na bramboráky.

Bazilika sv. Ludmily

Kunice (Praha-východ)   28. 02. 2024

Parádní výlet do Prahy! Tentokrát jsme k cestování po hlavním městě využili metro, což byl pro některé z nás obrovský zážitek. Prohlídka nádherné Baziliky na náměšti Míru a zakončení výborným obědem. Děkujeme

Trénujeme paměť

Luštěnice   28. 02. 2024

Zahráli jsme si úžasnou hru, kde jsme si procvičili paměť. Na vybrané písmeno v abecedě jsme hledali různá slova a šlo nám to moc dobře.

Oslavenci

Medlov u Brna   28. 02. 2024

Tak se nám zase další měsíc nechýlil ke konci. Jak je u nás dobrým zvykem, sešli jsme se ve společenské hale a popřáli všem, kteří narozeniny právě v únoru slaví.

Cvičení s hospodyňkou

Hlušovice u Olomouce   26. 02. 2024

Cvičení je pro nás vždy výzva. Dnes probíhalo pod dohledem sousedek, které si místo cvičení dopřály kávu v zimní zahradě. Ostatní jsme se potili u cvičení s hospodyňkou Kamilou 

Pondělní cvičení

Luštěnice   26. 02. 2024

Máme tady opět pondělí a s ním cvičení. Rádi se scházíme, abychom si mohli protáhnout a zacvičit si. Vždy se na pravidelné setkání těšíme.

Mateřská školka

Sokoleč u Poděbrad   23. 02. 2024

Krásné hudební dopoledne jsme měli s dětmi z mateřinky Sokoleč. Zahráli jsme si společně na hudební nástroje, zazpívali si a taky vyřešili zábavné hádanky 

Procvičování paměti s Julií

Medlov u Brna   22. 02. 2024

Paní Julie Janečková je sociální pracovnicí Komunitního centra Židlochovice. Má velké zkušenosti, jak si udržet mysl stále fit. Připravila pro nás velmi zajímavé odpoledne.

Oběd a bowling

Rychvald u Ostravy   22. 02. 2024

Nejdříve jsme se posilnili výborným obědem a pak jsme si zahráli bowling. Doporučujeme všem, kteří se chtějí zabavit a protáhnout!

Hry v hale

Sokoleč u Poděbrad   21. 02. 2024

Pravidelně procvičujeme svou paměť. K tomu nám také slouží deskové hry, u kterých se ve společenské hale setkáváme.

Kunický masopust a oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   21. 02. 2024

Masopust patří k našim tradičním akcím. Všichni se na něj moc těšíme a kostýmy máme rok od roku vypracovanější! Zároveň jsme oslavili všechny narozené v lednu a v únoru a že jsme si to užili, to je určitě vidět na fotografiích

Dopoledne s dětmi

Hrádek nad Nisou   21. 02. 2024

Prožili jsme krásné dopoledne s dětmi z Mateřské školy Donín. Zahráli jsme si společně hru BINGO, kterou určitě znáte. Karty byly plné obrázků a jak nám to všem parádně šlo!

Přejeme oslavencům

Hlušovice u Olomouce   21. 02. 2024

Rádi se setkáváme u příležitosti oslavy narozenin. Pokaždé máme od jubilantů připravené bohaté pohoštění. Společně narozeniny oslavíme, povídáme si, taky si zatancujeme a máme krásný zážitek. Na zdraví!

Malujeme...

Rychvald u Ostravy   20. 02. 2024

Vysokoškolačky, dobrovolnice z organirace ADRA, nám dnes představily neznámou metodu kreslení - ZENTANGLE. Jednoduché vzory ve tvaru například koleček, spirál nebo čar pak vytvoří jedinečný obrázek. Děkujeme paní Gábině z ADRY, že mezi nás dobrovolnice přivedla. 

Cvičení jinak

Sokoleč u Poděbrad   19. 02. 2024

Paní Macháčová nám v hale představila vzdělávací koncept cvičení. Znamená to zábavné cvičení s prezentací a výzkumem hrou. Těšíme se, co nás čeká!

Mateřská škola

Luštěnice   19. 02. 2024

Přišly k nám dětičky z Mateřské školky v Luštěnicích. Chvíli jsme společně cvičili s míčkem. Pak jsme vyráběli různá přání, které nám nakonec děti darují.

Slavíme

Hrádek nad Nisou   16. 02. 2024

Také narozeniny personálu slavíme se seniory, dnes to byla naše hospodyňka Štěpánka. Přejeme všechno nejlepší! 

Jedeme do Kolína

Sokoleč u Poděbrad   16. 02. 2024

Futurum v Kolíně nabízí ve svých prostorách pohodové nakupování. Samozřejmě nechybí ani zóna s příjemným posezením, kde jsem si dopřáli oběd.

Páteční tvoření

Rychvald u Ostravy   16. 02. 2024

V dnešním pátečním tvoření jsme začali vyrábět papírová přání. Paní Věrku neodradila ani zlomená ruka. Zatím neprozradíme, k jaké příležitosti. Nechte se překvapit 

Cvičení hasičů v areálu?

Medlov u Brna   16. 02. 2024

V pátek u nás v Senior Parku zasahovali hasiči. Nebojte se, nic nehořelo! Jen voda v jezírku se nám nedopatřením vypustila. Ale pohotoví místní hasiči jezírko vodou dopustili, naše rybičky v něm opět plavou. Děkujeme za rychlou akci a pomoc

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   16. 02. 2024

Pan Choura se rád baví různými kvízy. Nenechává si je jen pro sebe, ale dovede je také komentovat. Dnes nám připravil zábavný páteční den.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   16. 02. 2024

Do nákupního centra Haná v Olomouci jsme dnes vyjeli hned dopoledne. Nakoupili jsme potřebné doplňky do domácnosti a pak jsme vyzkoušeli oběd v KFC.

Návštěva muzea

Luštěnice   15. 02. 2024

Navštívili jsme Polabské muzeum v Poděbradech, které sídlí v budově nejstarší poděbradské školy. Celá expozice je pro návštěvníky velice zajímavá. Měli jsme příjemnou a milou paní průvodkyni. Den jsme si opravdu užili!

Jdeme do kina

Hrádek nad Nisou   15. 02. 2024

Opět jsme vyrazili za kulturou. Tentokrát jsme šli do kina v Hrádku nad Nisou na promítání pro seniory. A na co jsme koukali? Dávali českou romantickou komedii Lítám v tom.

Cvičení

Rychvald u Ostravy   15. 02. 2024

S malými masážními míčky jsme si dnes užili nejen cvičení, ale také srandu. A to je pro nás důležité!

Posezení

Hlušovice u Olomouce   14. 02. 2024

Přátelské posezení vyšlo přesně na den sv. Valentýna. Jako občerstvení měli jahodový dort a kávu. Se sousedy si vždy rádi posedíme a povídáme si společně.

Hra bingo a přísloví

Hrádek nad Nisou   14. 02. 2024

Hrajeme rádi bingo a dnes si tuto hru přišli s námi zahrát dobrovolníci Standa a Naďa, naši známí. A to není všechno, ještě jsme trénovali paměť. Znáte všechna přísloví? My taky ne, proto paměť trénujeme.

Kino Hustopeče

Medlov u Brna   14. 02. 2024

Tentokrát jsme měli výlet za kulturou, do kina. Nemohla chybět dobrá káva, kterou podávají hned v předsálí.

Projekt Permanento

Kunice (Praha-východ)   13. 02. 2024

Mgr. Kateřina Macháčová nám přijela představit její velice zajímavý projekt. Jedná se o každodenní krátké cvičení, které dělá doslova zázraky. Určitě se do projektu přihlásíme. Věříme, že pomůže i nám!

Oběd v restauraci

Rychvald u Ostravy   12. 02. 2024

Na výborný oběd si rádi zajedeme. Dnes to bylo do Vratimova. Pochutnáme si na místních specialitách a na závěr si dáme sladkou tečku - zmrzlinový pohár se šlehačkou.

Ples u sousedů

Hrádek nad Nisou   09. 02. 2024

A je to tady, plesová sezóna začala. My jsme dnes vyrazili do Sokolče k sousedům. Tombola, jídlo, pití a parádní hudba k tanci, to je naše!

Období plesů, bálů

Luštěnice   09. 02. 2024

Dnes proběhl v Senior Parku v Sokolči ples. Na všechny čekalo bohaté občerstvení, tombola. K tanci i poslechu zpívala a hrála na klávesy výborná zpěvačka.

Na ples do Sokolče

Kunice (Praha-východ)   09. 02. 2024

Naši milí sousedé nás pozvali na jejich společenský ples a my si toto pozvání samozřejmě nenechali ujít! Bavili jsme se výborně, což je vidět na přiložených fotografiích.

Pletené výrobky

Rychvald u Ostravy   09. 02. 2024

Pletení a háčkování se paní Maruška věnuje už od dětství. Dnes nám ukázala pletené různé šály a povlaky na polštáře. K vidění byly například i čepice nebo přívěsky na klíče ve tvaru botičky nebo želvičky.

Mateřská školka

Rychvald u Ostravy   08. 02. 2024

Děti v areálu vždy všechny rozveselí. Dnes jsme si s dětmi z mateřské školy U lesa v Ostravě kromě povídání také kreslili na papír a papírové ruličky. Soustředili jsme se, ať to máme pěkné.

Ovar

Medlov u Brna   07. 02. 2024

Vůně se dnes šířila celým areálem a přilákala všechny, kdo mají rádi tuhle dobrotu!

V cukrárně

Kunice (Praha-východ)   07. 02. 2024

Lahodná káva, výborné zákusky, krásné prostředí. To vše najdeme kousek od areálu v naší oblíbené cukrárně U Andělky! Tady zase příště přijedeme.

Bingo!

Hlušovice u Olomouce   07. 02. 2024

Na pořadu dne byla oblíbená hra bingo. Opět jsme hráli o lákavé ceny. Vždy je to něco dobrého k jídlu nebo pití.

Soutěžní odpoledne

Kunice (Praha-východ)   05. 02. 2024

Užili jsme si zábavné soutěžení. Turnaj byl napínavý až do samého konce a na vítězný tým čekal domácí medovník! Nakonec se s ostatními rozdělili a všichni jsme si na něm pochutnali. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   05. 02. 2024

Cvičili jsme dnes podle videa. Pořádně jsme si protáhli celé tělo podle návodu, který předcvičuje seniorům šikovná paní na videu.

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   02. 02. 2024

Páteční den plný písniček, k tomu dobrá káva, buchta s naším rybízem, dokonce pečené brambory. Co víc si člověk může přát! Zastavte se, když někdy pojedete kolem. Můžete si s námi třeba zazpívat.

Výdejní okénko

Hlušovice u Olomouce   02. 02. 2024

Hospodyňka Kamila připravila obložené rohlíky, k pití nám nabídla džus. Děkujeme. Jako vždy to bylo výborné a už teď se těšíme na příští okénko!

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   01. 02. 2024

Po delší době za námi opět přijela fenka Anička se svou cvičitelkou a majitelkou. Prý se na nás Anička moc těšila, společné hraní jsme si všichni užili. 

Folklór v hale

Rychvald u Ostravy   01. 02. 2024

Folklorní soubor Morava už mnozí z nás znají z minulosti. Opět jsme měli možnost se přesvědčit, že jeho členové se hudbou a tancem baví. Nás rovněž pobavili pásmem písní a tanců z Valašska, jak jinak. Společně jsme si i zazpívali a zatančili. Potvrdilo se, že basa tvrdí muziku!

Bramboráky

Hrádek nad Nisou   31. 01. 2024

A je to tady, tohle máme opravdu všichni moc rádi: bramborák! Samozřejmě si ho připravíme sami. Paní vedoucí pak smažila a že jich bylo

Oslavenci

Medlov u Brna   31. 01. 2024

Jak je u nás dobrým zvykem, scházíme se každý měsíc a společně popřejeme těm, kteří narozeniny právě slaví. Tak 'lednáčci', všechno nejlepší!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   31. 01. 2024

Domácí kakaový koláč se šlehaným tvarohem. Hospodyňka Nikol nás opět překvapila vlastním výtvorem. Káva nebo čaj se k tomu hodí akorát.

Bleší trh

Rychvald u Ostravy   29. 01. 2024

Nepotřebné věci v naší domácnosti najdou uplatnění třeba v domácnosti jiné. Oblečení, kuchyňské potřeby, masážní přístroj, ionizér a mnoho dalších věcí se sešlo v naší hale. Někteří z nás si něco vybrali, zbývající věci zavezeme na charitu.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   29. 01. 2024

Za pomoci gymnastické gumy jsme si protáhli svá těla. Pak jsme házeli míček do koše. Jsme velice soutěživé ženy a rády vyhráváme

U knihy s Honzou

Luštěnice   26. 01. 2024

Rádi knihy sami čteme, ale když je možnost si četbu poslechnout, nenecháme si ji ujít. Pravidelně každý pátek si chodíme poslechnout našeho souseda Honzu.

Dnešní páteční den

Medlov u Brna   26. 01. 2024

Nejprve se u nás ráno pracovalo, pak jsme měli k obědu dobrou gulášovou polévku a jablečný dezert, odpoledne jsme se sešli u tvoření s keramikou. Tady opravdu není čas se nudit! 

U kávy

Hlušovice u Olomouce   26. 01. 2024

Poseděli jsme dnes v hale u dobré kávy, popovídali jsme si se sousedy. Probrali jsme, co je nového a moc se nám společné posezení líbilo.

Cvičení s dětmi

Hrádek nad Nisou   25. 01. 2024

Cvičení třeba našich jazýčků s dětmi je hrozně fajn. Nejprve jsme se protáhli, následně jsme si procvičili prsty a ruce. Vzájemná masáž byla vážně příjemná.

Výlet za nákupy

Medlov u Brna   24. 01. 2024

Taky si rádi zajedeme jen tak, na výlet. Tentokrát na nákupy po obchodech. Dnes jsme se vydali k pěstiteli jablek a do nově otevřeného obchodního centra.

Společný oběd

Kunice (Praha-východ)   24. 01. 2024

Dnešní oběd jsme si vychutnali společně v hale. Podávali se výborní španělští ptáčci, až se nám dělaly boule za ušima! Po obědě následovala lahodná káva a všichni odcházeli spokojeně domů

Děti ze školky

Luštěnice   23. 01. 2024

Jednou za měsíc k nám dochází děti z Mateřské školky Luštěnice. Někdy s námi cvičí, jindy zase vytváříme různé výrobky. Jsme za návštěvu dětí vděční.

Výdejní okénko

Luštěnice   23. 01. 2024

Tentokrát byla v našem oblíbeném výdejním okénku vitamínová bomba. To je přesně to, co v zimním období potřebujeme!

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   22. 01. 2024

Jezdili jsme dnes opět na kole, nás to zkrátka baví! Našli jsme novou zálibu na protažení nohou. Máme dozor: naši sousedku, která nám fandí 

Snídaně

Medlov u Brna   19. 01. 2024

Krásný páteční den přejeme všem. V Medlově dnes od rána svítí ☀ a my jsme tento den začali společnou snídaní.

Hrajeme šipky

Rychvald u Ostravy   19. 01. 2024

Letošní první šipkový turnaj byl opět zábavnou akcí. Všechny výsledky se musí zapisovat, to má na starost Maruška. S největším počtem bodů dnes vyhrál pan Josef, který si doma pochutná na sladkém koláči. Nebo se rozdělí ještě v hale s ostatními?

Výdejní okénko

Hlušovice u Olomouce   19. 01. 2024

V oblíbeném výdejním okénku nám hospodyňka Kamila připravila sýrovou roládu a kávu. Jako vždy to bylo výborné a těšíme se na další posezení s nějakou dobrotou.

Hurá do bazénu

Kunice (Praha-východ)   17. 01. 2024

Venku mrzne, až praští a my si jedeme prohřát kosti do teplého relaxačního bazénu. Po plavání následuje výborný oběd v místní restauraci a nakonec se spokojeně vracíme domů!

Cukrárna Lucius

Medlov u Brna   17. 01. 2024

Opravdu velmi pěkná, útulná cukrárna, kterou máme kousek od našeho domova. A těch dobrot, co tady nabízejí! Přivezli jsme zákusky i našim kamarádům, kteří zůstali doma. Dnešní výlet stál za to.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   15. 01. 2024

Takhle nás to baví a když to nejde, tak počkáme na další cvik pod vedením naší paní vedoucí. Protahujeme tělo, nemusíme ani do posilovny 

Deskové hry

Rychvald u Ostravy   15. 01. 2024

V hale u krbu je příjemně. Deskové hry jsme už nějakou dobu nehráli. Tak například: člověče, nezlob se! nebo skládání slov. Někteří si procvičili paměť u pexesa.

Lednoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   12. 01. 2024

Muzika, písničky, kafíčko a švestkový koláč, zkrátka krásné páteční odpoledne. Lednovými oslavenci jsou paní Jaruška a pan Sváťa. Přejeme jim všechno nejlepší, hodně zdraví a pohody!

Na nákupy

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2024

Pravidelný výlet na nákupy do Hangáru Pečky a návštěva prodejny Diana Fish. Příjemné nakupování drogerie a oblečení spojené s ochutnávkou rybích specialit.

Bingo

Rychvald u Ostravy   12. 01. 2024

První letošní hru s čísly bingo vyhrála paní Věrka. Ostatní se výhry dočkají zase příště!

Jedeme do muzea

Hlušovice u Olomouce   12. 01. 2024

Vypravili jsme se do Vlastivědného muzea v Olomouci na výstavu Chrám moudrosti a Symboly moudrosti. Velice krásně propracovaná výstava a taky poučná o počátcích olomoucké unoverzity. Určitě se zase příště přijedeme podívat na jinou výstavu.

Výlet do muzea

Hrádek nad Nisou   11. 01. 2024

Tak jsme dnes měli krásný zážitek - výlet do vlastivědného muzea v České Lípě. Úžasná prohlídka nám trvala přes dvě hodiny. Bylo toho opravdu hodně, co všechno jsme viděli.

Povánoční výprodej

Rychvald u Ostravy   11. 01. 2024

Taky máte všichni namířeno do obchodu na povánoční slevy? My ano, vydali jsme se do Havířova a každý si něco koupil. Nakonec jsme v místní restauraci poobědvali.

Děti ze ZUŠ

Medlov u Brna   10. 01. 2024

Základni umělecká škola Židlochovice vychovává šikovné děti. S paní ředitelkou přišly za námi a zpříjemnily nám hudbou celý den.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   08. 01. 2024

Cvičení si naše holky tentokrát vymyslely po svém. Konečně se odhodlaly, nasedly v zimní zahradě na 'kolo' a cestovaly po olomouckém kraji 

Pečeme

Sokoleč u Poděbrad   08. 01. 2024

Posezení u kávy si vyžaduje i nějakou tu dobrotu. Pečeme společně jablkový závin, abychom si odpoledne pochutnali.

Cvičíme

Medlov u Brna   08. 01. 2024

Také v tom novém roce nebudeme zahálet a rádi si každé pondělí společně zacvičíme. Předcvičuje nám hospodyňka Andrea.

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   08. 01. 2024

Původně plánovaný prosincový koncert byl přeložen na dnešní den. Absolventi Lidové konzervatoře a múzické školy Ostrava nám zahráli a zazpívali vánoční melodie. Na kytaru všechny doprovázela paní MgA. Andrea Jurčíková, která je pedagog oboru zpěv a kytara a zároveň vede pěveckou skupinu Čarozpěv. K vynikajícímu hudebnímu zážitku přispěly také klávesy a klarinet. Děkujeme!

Tři králové

Hlušovice u Olomouce   06. 01. 2024

V sobotu k nám přišla skupinka dětí, která nám připomněla pouť do Betléma. Tři králové všem seniorům zazpívali a my jsme tak měli možnost přispět na tříkrálovou sbírku.

Tři králové

Hrádek nad Nisou   05. 01. 2024

Naší senioři se těší na tři krále. To k nám přijdou děti a zazpívají tradiční píseň a my jim za to přispějeme do kasičky.

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   05. 01. 2024

Oblíbené odpoledne s písničkami nás přilákalo v hojném počtu do haly. Každý si vybral tu svou. Pan Jiří tu svou oblíbenou, od Voskovce a Wericha, dokonce sám zazpíval! 

Videokavárna

Hlušovice u Olomouce   05. 01. 2024

S výbornou bábovkou a kávou jsme se sešli v naší společenské hale. U dobrodružné komedie Ostrov jsme se od srdce zasmáli a výborně pobavili.

Cvičení s Markétou

Rychvald u Ostravy   04. 01. 2024

Také v roce 2024 budeme pokračovat ve cvičení s Markétkou. Cvičí s námi jógu, kterou samozřejmě přizpůsobí na naše pohybové možnosti. Dnes mezi nás přišla cvičit také její maminka.

Setkání se starostou

Medlov u Brna   03. 01. 2024

Novoroční přání a milé povídání s panem Romanem Zabilem, starostou městyse Medlov, nám udělalo velkou radost. Dozvěděli jsme se, co nového městys chystá a jaké akce nás letos čekají.

Dárek od policie

Rychvald u Ostravy   02. 01. 2024

Poručík Bc. Miroslav Kolátek z oddělení prevence územního odboru Karviná nám přivezl stolní kalendáře. Každý týden si můžeme přečíst užitečnou radu nebo doporučení od Policie ČR. Děkujeme 

Loučení s rokem 2023

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2023

Konec roku 2023 je za dveřmi. Celý dnešní den jsme se setkávali se sousedy v hale při malém pohoštění. Copak nás asi čeká v novém roce? To se teprve uvidí.

Přejeme všem do roku 2024 především pevné zdraví, lásku i štěstí! 

Oslavenci v prosinci

Medlov u Brna   29. 12. 2023

Nám se tady všechno parádně spojilo: konec roku a setkání s našimi oslavenci. Harmonika, víno, zpěv!

Přejeme hodně zdraví v tom novém roce vám všem

Loučíme se s rokem 2023

Kunice (Praha-východ)   29. 12. 2023

K dnešnímu pohoštění jsme dostali ovar a polévku, připili jsme si na zdraví a zazpívali pár písniček s naším správcem Jirkou. Máme za sebou další skvělý rok! Byl plný zážitků, zábavy a smíchu mezi našimi blízkými. Vše nejlepší do nového roku, věříme, že si ho zase společně parádně užijeme.

Novoroční přípitek

Luštěnice   29. 12. 2023

S předstihem jsme si dnes dopřáli novoroční přípitek. Samozřejmě s šampaňským, s malým pohoštěním a hudbou. Společně jsme si popřáli zdravíčko do nového roku!

Tvoření s Pavlou

Medlov u Brna   28. 12. 2023

Jedna hvězda vedle druhé, tak nádherně máme vyzdobenou halu na silvestrovskou oslavu. Pavli, to byl skvělý nápad a v příštím roce se budeme těšit na další vyrábění.

Posezení s koordinátorkou

Kunice (Praha-východ)   28. 12. 2023

Všichni v Senior Parku se snaží, abychom se měli dobře. Nebojíme se říct naše přání, nebo požadavky, vždy se najde cesta, jak si vzájemně vyhovět. Komunikace je velmi důležitá jak mezi námi, tak se zaměstnanci, kteří se o nás starají

Výdejní okénko

Luštěnice   28. 12. 2023

Sladké my máme rádi. To ví naše skvělá hospodyňka Lucka a proto nám do dnešního okénka upekla ovocný koláč.

Sedánky s knihou v okénku

Rychvald u Ostravy   27. 12. 2023

Do okénka připravila hospodyňka Nikol malé pohoštění a paní Tamara z místní knihovny přečetla povídání o cestování před rokem 1989. Na závěr nám přednesla básničku o vánoční hvězdě. Tak zase se setkáme v příštím roce.

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   27. 12. 2023

Když oslava narozenin, tak pořádná. Dnes slavilo v našem areálu celkem 11 seniorů, mezi nimi například paní Vlasta a paní Naďa. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!

Posezení na konci roku

Sokoleč u Poděbrad   27. 12. 2023

Předsilvestrovské posezení s hudbou jsme si nemohli nechat ke konci roku ujít. Atmosféru všem přítomným zpříjemnila hrou na klavír paní Ludvíková. Děkujeme a všechny pozdravujeme!

Oběd v hale

Medlov u Brna   22. 12. 2023

Krásně prožité chvíle v tomto předvánočním čase, plno úsměvů a radost zářící v očích našich seniorů - to je ten nejhezčí dárek.

4. advent

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2023

U stolu nás sedělo jen několik, ale přesto jsme si poslechli koledy v podání našeho pěvěckého sboru Hašlerky. Sousedka Maruška nám přečetla vánoční zajímavosti; na věnci už svítí všechny čtyři svíčky.

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   21. 12. 2023

Tak letos poslední příjemné posezení s naší milou zpěvačkou Milkou je tady. Zazněly i koledy. Těšíme se zase v příštím roce na písničkové sedánky.

Příprava salátu

Luštěnice   21. 12. 2023

Slavnostní oběd nemůže být bez bramborového salátu. Proto jsme si ho dnes. den předem, připravili, aby se dobře odležel.

Ve školce

Hrádek nad Nisou   21. 12. 2023

I když tomu počasí moc nenapovídá, my si užíváme advent. Návštěva v Mateřské školce v Doníně byla krásná, děti zazpívaly koledy a pak jsme společně zdobili perníčky.

Vánoce u jednoho stolu

Kunice (Praha-východ)   21. 12. 2023

A je to tady! Náš nejoblíbenější den v roce, kdy se všichni sejdeme u stolu, dáme si výborný sváteční oběd, rozdáme si dárky a nasáváme pohodu a vánoční atmosféru! Všem přejeme krásné svátky ❤️

Slavnostní posezení

Rychvald u Ostravy   21. 12. 2023

Mnozí z nás se potýkají s nemocí a proto jsme nebyli u stolu všichni. Přesto jsme si pochutnali na výborné polévce a bramborovém salátě s rybou bnebo řízkem. Někteří jsme chvíli poseděli v hale, ostatní jsme obědvali ve svých bytech. Děkujeme za výborný oběd i dárky pod stromečkem.

Beseda o Tanzanii

Medlov u Brna   20. 12. 2023

Pan farář Kotík nám přišel povyprávět o jeho cestách a pomoci v Tanzanii, konkrétně ve vesničce Mpanga. V ní každoročně několik měsíců působí jako misionář a pomáhá s humanitární pomocí. Opravdu pozoruhodné odpoledne, dozvěděli jsme se hodně zajímavostí a taky, jak žijí tamní lidé.

Děti v hale

Sokoleč u Poděbrad   19. 12. 2023

Nádherné dopoledne s dětmi z Mateřské školy Sokoleč. Zazpívaly nám vánoční koledy a obdarovaly naše seniory dárky, které samy vyrobily.

Studenti a koledy

Luštěnice   19. 12. 2023

Navštívili nás studenti ze středního učiliště z Horek. Předvedli nám divadelní představení Tři oříšky pro Popelku. Na závěr jsme si spolu zazpívali české koledy.

Vánoční besídka

Medlov u Brna   18. 12. 2023

Děti z obce Hustopeče u Brna nám přijely zahrát a zazpívat v tomto předvánočním čase. Dozdobily nám stromeček perníčky. Děkujeme za krásné dopoledne.

Beseda v hale

Hlušovice u Olomouce   18. 12. 2023

Že je pohyb zdravý, o tom není pochyb. Dozvěděli jsme se, proč bychom měli preventivně pravidelně cvičit a zatěžovat svalstvo. Důležité informace pro každou věkovou skupinu, nejen pro seniory!

Třetí svíčka

Hlušovice u Olomouce   15. 12. 2023

Třetí svíčku na našem adventním věnci přišla zapálit starostka obce Hlušovice paní Ing. Jurková. Povídali jsme si o naší obci a vzpomínali na historii Vánoc. Děkujeme za návštěvu.

Výlet na trhy

Hrádek nad Nisou   13. 12. 2023

Opět jsme zavítali do Herrnhutu k našim sousedům. Pochází odtud ochranovská hvězda, vyráběná lidmi z Moravy, kteří do našich končin kdysi přišli před církví. Jedna velká nádhera.

Besídka dětí z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   13. 12. 2023

Každý rok před Vánoci nás navštěvují děti. Zazpívají písničky, popovídáme si spolu o Vánocích a samozřejmě u nás najdou pod stromečkem i malé dárečky       </div>
     </div>
    </article>
                       <article >
     <div class="row">
      <div class="col-sm-3">
       <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/vyroba-svicek-6287/" class="image">
        <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/6287m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
        <span>Akce</span>
       </a>
      </div>
      <div class="col-sm-9">
       <h2>
         <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/vyroba-svicek-6287/" >Výroba svíček</a>
       </h2>
       <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/rychvald-u-ostravy/">Rychvald u Ostravy</a>   13. 12. 2023</p>
       <p>Pan Michal se svou přítelkyní Maruškou vyrábějí svíčky různých tvarů a velikostí. K výrobě používají včelí vosk. Přišel nám své umění předvést a na závěr jsme si mohli svíčky koupit.</p>      </div>
     </div>
    </article>
                       <article >
     <div class="row">
      <div class="col-sm-3">
       <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/cukrovi-6294/" class="image">
        <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/6294m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
        <span>Akce</span>
       </a>
      </div>
      <div class="col-sm-9">
       <h2>
         <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/cukrovi-6294/" >Cukroví</a>
       </h2>
       <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/hlusovice-u-olomouce/">Hlušovice u Olomouce</a>   13. 12. 2023</p>
       <p>Před dvěma dny jsme si připavili těsto na vanilkové rohlíčky a dnes jsme měli na pořadu dne pečení.</p>      </div>
     </div>
    </article>
                       <article >
     <div class="row">
      <div class="col-sm-3">
       <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/peceni-v-hale-6247/" class="image">
        <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/6247m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
        <span>Akce</span>
       </a>
      </div>
      <div class="col-sm-9">
       <h2>
         <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/peceni-v-hale-6247/" >Pečení v hale</a>
       </h2>
       <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/hradek-nad-nisou/">Hrádek nad Nisou</a>   12. 12. 2023</p>
       <p>Co jsme si upekli, to si taky musíme slepit marmeládou nebo krémem a nazdobit. Určitě nám cukroví bude chutnat.</p>      </div>
     </div>
    </article>
                       <article >
     <div class="row">
      <div class="col-sm-3">
       <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/vylet-na-vanocni-trhy-6270/" class="image">
        <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/6270m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
        <span>Akce</span>
       </a>
      </div>
      <div class="col-sm-9">
       <h2>
         <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/vylet-na-vanocni-trhy-6270/" >Výlet na vánoční trhy</a>
       </h2>
       <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/lustenice/">Luštěnice</a>   12. 12. 2023</p>
       <p>V Mladé Boleslavi, stejně jako v jiných městech, pořádají vánoční trhy. My jsme je navštívili. Naše sousedky pohladily koně, spolu jsme obdivovali výzdobu i atrakce a taky jsme se zahřáli výborným svařákem.</p>      </div>
     </div>
    </article>
                       <article >
     <div class="row">
      <div class="col-sm-3">
       <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/materinka-u-nas-6284/" class="image">
        <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/6284m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
        <span>Akce</span>
       </a>
      </div>
      <div class="col-sm-9">
       <h2>
         <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/materinka-u-nas-6284/" >Mateřinka u nás</a>
       </h2>
       <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/rychvald-u-ostravy/">Rychvald u Ostravy</a>   12. 12. 2023</p>
       <p>Třída Motýlci nám předvedla pásmo písniček a básniček, které se ve školce naučily. Vždy se těšíme na milou dětskou návštěvu.</p>      </div>
     </div>
    </article>
                       <article >
     <div class="row">
      <div class="col-sm-3">
       <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/predvanocni-koncert-6285/" class="image">
        <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/6285m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
        <span>Akce</span>
       </a>
      </div>
      <div class="col-sm-9">
       <h2>
         <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/predvanocni-koncert-6285/" >Předvánoční koncert</a>
       </h2>
       <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/rychvald-u-ostravy/">Rychvald u Ostravy</a>   12. 12. 2023</p>
       <p>Hrají spolu již několik let a v našem areálu jsme je přivítali už potřetí. Skupina FOR FOLK hraje líbivé písně nejen z vlastní tvorby. Děkujeme!</p>      </div>
     </div>
    </article>
                       <article >
     <div class="row">
      <div class="col-sm-3">
       <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/reportaz-v-televizi-6240/" class="image">
        <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/6240m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
        <span>Akce</span>
       </a>
      </div>
      <div class="col-sm-9">
       <h2>
         <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/reportaz-v-televizi-6240/" >Reportáž v televizi</a>
       </h2>
       <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/medlov-u-brna/">Medlov u Brna</a>   11. 12. 2023</p>
       <p>Přijela k nám neočekávaně natáčet Česká televize. Reportáž bude vysílaná dnes v 18 hodin na ČT1 v událostech Jihomoravského kraje. Zajímala je naše zkušenost s podvodnými textovými zprávami - sms a taky s e-mailly. A to my přece známe, vždyť jsme na to téma měli v areálu poučnou besedu. Když budete mít čas, podívejte se na reportáž:</p>
<p><a href=https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/323281381991211/

Harmonikář

Luštěnice   11. 12. 2023

Nejdříve jsme nazdobili stromeček, pak mezi nás přišel pan harmonikář. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy.

2. advent

Rychvald u Ostravy   08. 12. 2023

Další dvě koledy si pro nás připravili na dnešní adventní posezení naši sousedé z areálu. Překvapili i pana Ing. Staňka, 1. místostarostu města Rychvald, který slavnostně zapálil na adventním věnci druhou svíci. Společně jsme zavzpomínali na různé vánoční zvyky. 

Vánoční koncert

Kunice (Praha-východ)   08. 12. 2023

Velmi talentovaný zpěvák Tomáš Ringel nás navštívil již po třetí. Jeho hlas je nenapodobitelný a zaposlouchat se do písní nám přivodilo tu pravou vánoční atmosféru. Děkujeme, opět to stálo za to! 

Mikuláš, čert a andělé při muzicírování

Rychvald u Ostravy   07. 12. 2023

Dnešní hudební setkání se spolkem SOUL bylo velmi netradiční. Přišel Mikuláš s čerty, v doprovodu třech andělů. Zazpívali jsme jim koledy a každý se mohl těšit na pytlík se sladkostmi. Perfektní dopoledne, děkujeme, při bubnování se sejdeme zase v příštím roce.

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   06. 12. 2023

Nejdříve jsme perníčky napekli a teď je chceme nazdobit. Jeden je krásnější než druhý. Máme sbaleno i pro děti do mateřské školy, kam se s cukrovím chystáme.

Vystoupení žáků ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   06. 12. 2023

Děti z literárně dramatického kroužku Základní umělecké školy Rychvald se nám předvedly pod taktovkou pana učitele Lukáše Moravce. Připravily si pásmo k blížícímu se výročí 200 let od narození skladatele Bedřicha Smetany. Děkujeme nejen učinkujícím dětem, ale také vedení školy Mgr. Radimu Plškovi, doprovodu na klávesy paní Mgr. Kateřině Plškové a paní Marušce Swiderové ze sekretariátu.

Vánoční nákupy

Kunice (Praha-východ)   06. 12. 2023

Štědrý den se kvapem blíží a my jezdíme nakupovat dárky pro své blízké, ale také pro sebe. Je třeba si udělat radost!

Mateřská školka

Hlušovice u Olomouce   06. 12. 2023

Z místní mateřské školky mezi nás chodí děti. Pokaždé nám zazpívají pár písniček a přednesou nějakou básničku. Nakonec si spolu sedneme a povídáme si. Tentokrát bylo setkání o vánočních zvycích.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   05. 12. 2023

Po Mikulášské nadílce jsme se do toho pustili, s gymnastickou gumou si pořádně protáhneme celé tělo.

Čokolády

Medlov u Brna   05. 12. 2023

Na toto se vždy těšíme. Čokoládu nejprve ochutnáme a nakonec nakoupíme i něco dobrého domů i našim dětem. Zase přijeďte, pane Mitrengo!

Mikuláš

Kunice (Praha-východ)   05. 12. 2023

V Kunicích jsme pro každou legraci! Tradiční trojici jsme si tedy vzali letos na sebe a šli jsme potěšit a hlavně pobavit naše bydlící  a že jsme jim nedali nic zadarmo, to je jasné! Museli nám říct alespoň básničku.

Pečení

Luštěnice   04. 12. 2023

Abychom měli k blížícím se svátkům nějaké cukroví ke kávě, společně jsme v hale všechno připravili a sedli ke stolům. Snad bude cukroví dost.

Cvičení s Maruškou

Kunice (Praha-východ)   04. 12. 2023

Naše sousedka Maruška vždy ráda cvičila. Domluvili jsme se, že nás bude provázet při naše, pravidelném pondělním cvičení, když nebude moci přijet paní Věrka na jógu.

Beseda

Hlušovice u Olomouce   04. 12. 2023

Na téma sociálního poradenství byla zaměřená dnešní zajímavá beseda. Dozvěděli jsme se, co vlastně od státu můžeme žádat.

Advent

Hrádek nad Nisou   01. 12. 2023

Adventní čas už u nás začal, jak jinak než tradičně. Pečením perníčků. Náramně nám tou vůní voní celá společenská místnost.

1. advent

Rychvald u Ostravy   01. 12. 2023

Začíná advent a my jsme rádi, že pozvání k zapálení první svíčky na věnci přijala ředitelka naší společnosti, paní Ing. Drastíková. Přijela v doprovodu své maminky. Děkujeme za milou návštěvu a přejeme klidné prožití svátků. 

První svíce

Medlov u Brna   01. 12. 2023

První adventní svíce značí naději. Přišly ji zapálit děti ze Základní školy Přísnotice. Pak nám zazpívaly a zahrály. Bylo to příjemné společné odpoledne.

První svíčka

Hlušovice u Olomouce   01. 12. 2023

První adventní svíčku jsme zapálili a zároveň jsme si měli možnost vyzkoušet virtuální brýle. Tato technická vymoženost vás přenese kamkoli: na koncert, do přírody, mezi zvířata.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   30. 11. 2023

Jako každý měsíc tak i v listopadu jsme si pochutnali na společné snídani. Máme toto setkání rádi, u jidla si povídáme a hlavně si pochutnáme, protže na nás čekají čerstvé rohlíčky a další dobroty.

Adventní věnec

Medlov u Brna   30. 11. 2023

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme si věnec vyrobili sami. Šikovný pan Toníček a jeho pomocnice i letos měli plné ruce práce, ale posuďte sami: je krásný! Přejeme pěkný adventní čas vám všem.

Beseda, prevence nemocí

Medlov u Brna   29. 11. 2023

Zajímavé a poučné povídání s koordinátorkou organizace Senior-point paní Danielou Kosovou. Získali jsme cenné rady, jak být v pohodě a průběžně se snažit udržovat své zdraví 

Jedeme na trhy

Hlušovice u Olomouce   29. 11. 2023

Vánoční trhy v každém městě jsou tradicí. V Olomouci jsou trhy rovněž velmi populární a nabízejí různé atrabkce, pohoštění a kulturní vystoupení.

Tvoříme

Sokoleč u Poděbrad   28. 11. 2023

Blíží se čas adventní a proto jsme v našem Senior Parku v Sokolči dnes připravovali výzdobu. Vytvořili jsme adventní svícny a truhlíky.

Milá návštěva

Kunice (Praha-východ)   28. 11. 2023

Přijel za námi pan Jan Brabenec se svými přáteli a celé odpoledne vyprávěl 'drby' z dob vlády Habsburků. Opravdu zajímavé si poslechnout část historie i z jiné stránky, než jak jí známe z učebnic. Moc děkujeme za návštěvu!

Cvičení

Hrádek nad Nisou   27. 11. 2023

Cvičení a protahování s míči. Proč ne? Podívejte se, i na židli to jde. Protáhneme takovými cviky celé tělo a je to znát.

Plavání s Petrem

Medlov u Brna   24. 11. 2023

Plavu si ani nevím jak! Dnešní plavání pod taktovkou Petra bylo super, bazén jsme měli jen pro sebe. Už teď se těšíme na příště.

Pády v domácnosti

Hlušovice u Olomouce   23. 11. 2023

Pan Chmelina si pro nás připravil přednášku na zajímavé téma: jak předejít pádům v domácnosti. Děkujeme, bylo to velice poučné a snad si každý poradíme.

Nabídka sirupů

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2023

V Rychvaldu máme výrobnu sirupů. Majitelka paní Gábina s kolegy dnes přišla mezi nás a osobně nám jejich nabídku představila. Měli jsme možnost ochutnat několik druhů včetně teplého punče. Děkujeme. Nakonec jsme si sirupy koupili domů, každý podle chuti.

Poučná přednáška

Luštěnice   22. 11. 2023

V naší společenské hale jsme si vyslechli přednášku na téma prevence před nejčastějšími onemocněními. Nic se nemá brát na lehkou váhu.

Na výlet do cukrovaru

Luštěnice   22. 11. 2023

Vyjeli jsme dnes na výlet do cukrovaru Dobrovice. Patří mezi nejstarší cukrovary světa a v České republice je to vůbec nejstarší fungující cukrovar. Navíc jsme měli štěstí, v prostorách probíhal vánoční jarmark, takže jsme si mohli také něco nakoupit.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   22. 11. 2023

Slavili jsme se všemi sousedy, narozenými v měsících říjen, listopad a prosinec a moc jsme si to užili! Zahrát a zazpívat nám přijela místní kunická kapela, kterou zde vítáme vždy s velkým nadšením.

Oslavenci

Medlov u Brna   22. 11. 2023

V listopadu slavily narozeniny samé dámy. Hrálo se a zpívalo, na stolech vonělo dobré jídlo a nechybělo ani pití. Děvčata, tak ještě jednou vám přejeme všechno nejlepší.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   21. 11. 2023

Naše známá fenka Anička opět zavítala mezi nás a ukázala, jak je šikovná. Je to opravdu skvělá psí kamarádka.

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2023

Sólisté Národního divadla moravskoslezského Ostrava nám dnes zazpívali muzikálové a operetní melodie. Pan Roman Harok a paní Eva Zbrožková byli doprovázeni hrou na klávesy v podání pana Petra Millera. Pozvali jsme i seniory z Rychvaldu, ČČK Rychvald a přijeli také sousedi ze Senior Parku Medlov u Brna a Hlušovice u Olomouce. Neskutečný zážitek, shodli se všichni přítomní!

Koncert v Rychvaldu

Medlov u Brna   21. 11. 2023

Rádi jsme zavítali k našim kamarádům do Senior Parku Rychvald u Ostravy. Byli jsme pozváni na koncert divadelních sólistů. Děkujeme za pozvání, moc se nám vystoupení líbilo a celkem to byl krásný den.

Beseda v hale

Sokoleč u Poděbrad   20. 11. 2023

Pro naše seniory se chystá možnost přechodu na částečnou soběstastačnost v energiích. Za tímto účelem nás navštívil majitel firmy, která bude vše montovat, aby nám vysvětlil podrobnosti.

Oslavujeme narozeniny

Rychvald u Ostravy   16. 11. 2023

Letošní poslední setkání u oslavy narozenin bylo parádní. K jídlu oslavenci vymysleli grilované kuře, zákusek a další drobnosti doplnily voňavou tabuli. Gratulovali jsme celkem 14-ti oslavencům, tři z nich slavili životní jubileum. Připíjíme na zdraví! K poslechu zahrál oblíbený pan Eda. 

Panenky

Medlov u Brna   16. 11. 2023

Sousedka Evička nám přinesla ukázat panenky, které si koupila. Tak takové krásné hračky za našeho mládí nebyly. Neodolaly jsme a musely jsme si je pochovat, byly jako živé.

Přednáška nejen o podvodných telefonátech

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2023

Vzdělávání seniorů v různých oblastech - to je cílem organizace SeniorOn. Přijela k nám zakladatelka tohoto projektu, slečna Kačka a její kolega Vláďa. Povídali jsem si společně především o podvodných telefonátech. Budeme se snažit si dávat pozor. Děkujeme.

Beseda

Sokoleč u Poděbrad   15. 11. 2023

Dnes jsme si s paní Pavláskovou povídali o nejčastějších nemocech, které nás mohou v našem věku potrápit. Třeba jim předejdeme, když už jsme poučeni.

Školáci v hale

Hrádek nad Nisou   14. 11. 2023

Přišli k nám na návštěvu druháčci ze Základní školy Donín. Zahráli nám pohádku a zazpívali písničky, na které si vzpomínáme i my.

Výdejní okénko

Luštěnice   13. 11. 2023

Tak jsme si v dnešním okénku připravili vynikající koktejl bombardino. V krbu krásně plápolal oheň, bylo to bezvadné odpoledne.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   13. 11. 2023

Cvičíme s činkou a přestože má 'pouze' 1 kilogram, tak nám dá trochu zabrat. Je to v pořádku, je potřeba se pravidelně hýbat, pak klouby nebolí.

Bingo

Hlušovice u Olomouce   13. 11. 2023

Hra bingo nás velmi baví, stejně jako v jiných areálech je oblíbená. Hlavně když vyhráváme a za to na nás čekají zajímavé ceny!

Zazimování rostlin

Rychvald u Ostravy   13. 11. 2023

V každém areálu máme u haly zimní zahradu. V té si každoročně zazimujeme rostliny z atria, především muškáty. Příští rok pak budeme mít nové výhonky do truhlíků.

Besídka z MŠ

Rychvald u Ostravy   13. 11. 2023

Děti z Mateřské školky Rychvald - Podlesí k nám přišly s pásmem písniček, básniček a malého představení hry o zvířátkách v lese. Nakonec jsme všichni pózovali u společné fotografie. Děti k nám vždy chodí označeny reflexními vestami, jak se sami můžete přesvědčit. Slušely jim nejen masky zvířátek, ale také vesty 

Společná snídaně

Sokoleč u Poděbrad   13. 11. 2023

Společné posezení v hale, to je ten správný začátek dne. Na každého čekal párek s čerstvým pečivem, na závěr pak výborná sladká tečka - koláče. 

Prevence chorob ve stáří

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2023

Zdravotní sestřička Maruška z Distribuované kliniky nám dnes přednesla, jak o sebe pečovat, abychom předešli chorobám. V každém věku je potřeba se o sebe a své zdraví řádně starat! Děkujeme za rady.

Hrajeme BINGO

Hrádek nad Nisou   09. 11. 2023

Dobrovolníci si přišli do areálu s námi zahrát bingo. Je to hra, která snad baví všechny a vítěz je každý, kdo přijde!

Hudební okénko

Rychvald u Ostravy   06. 11. 2023

Hraje na kytaru již řadu let. Jmenuje se Lukáš a dnes odpoledne nám zahrál a zazpíval známé písně. S chutí jsme si s Lukášem zazpívali i my všichni v hale. Díky!

Pečeme

Hrádek nad Nisou   03. 11. 2023

A je tady oblíbené pečení. Co jsme si upekli? Jablečné záviny. Po obědě jsme si pak na něm pochutnali, k tomu jsme si uvařili kávu. To jsme ale šikovní!

Výdejní okénko

Luštěnice   03. 11. 2023

Dnes jsme se sešly v hale a zahřály se u krbových kamen s úžasným svařákem. Povyprávěly jsme si a bylo nám fajn.

Keramika

Medlov u Brna   03. 11. 2023

Páteční tvoření bylo už tak trochu mikulášské. Vyráběli jsme čerta a anděla. Těšíme se, až naše výtvory paní Pavla vypálí.

Za kulturou

Hrádek nad Nisou   02. 11. 2023

Kam? Do kina. A na co? Na českou komedii v hlavní roli s Terezou Kostkovou. Film Nikdy neříkej nikdy doporučujeme všem!

Jak předcházet pádům v domácnosti

Rychvald u Ostravy   02. 11. 2023

Cvičení jsme dnes společně s paní Markétou měli zameřené také na prevenci pádů v domácnosti. Dávejte si pozor na zdánlivé maličkosti, například ozdobné koberečky, květináče, vázy na podlaze bytu. Každá taková maličkost může vytvořit překážku a důvod k pádu. Budeme opatrní.

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   01. 11. 2023

Dnes jsme cvičení vzali, jak se říká, pěkně od podlahy. Hlasivkami počínaje, trénováním paměti konče. K jednomu cviku krásně posloužila i hůl našeho souseda Jindřicha.

Beseda v hale na téma - jak říkat NE

Medlov u Brna   01. 11. 2023

Společné posezení u nás v hale s medlovskými děvčaty, to byl nápad místostarostky městyse Medlova paní Hanky Novotné. Zorganizovala, za pomoci Komunitního centra Židlochovice společně se skvělým lektorem panem Šťasným, besedu, která nám pomohla více porozumět taktikám manipulace. Velmi zajímavé setkání.

Prevence před nemocemi

Hrádek nad Nisou   31. 10. 2023

Opět v podání vedoucí záchranné služby jsme si vyslechli přednášku na téma: prevence před nejčastějšími nemocemi ve stáří a jejich příznaky. Kolikrát se divíme, co všechno ještě nevíme. A je dobře, že ty informace dostaneme. Existuje mnoho neduhů, které způsobující zdravotní komplikace. Dozvěděli jsem se praktické preventivní rady, děkujeme.

Jak předcházet pádům v domácnosti

Hrádek nad Nisou   30. 10. 2023

Přednášela nám vedoucí záchranné služby z Hrádku nad Nisou, setkání bylo velkým přínosem pro nás - seniory. Ač něco podobného slyšíme od naší paní vedoucí, je vhodné si vyslechnout rady a zajímavé povídání o následcích takového pádu od zkušené osoby.

Tvoříme

Sokoleč u Poděbrad   27. 10. 2023

Barvy podzimu zaplnily naši fantazii i halu. Tvoření se Zdeničkou bylo parádní a bavilo nás všechny. Děkujeme a těšíme se za měsíc na vánoční svícny.

Tichý svět

Medlov u Brna   27. 10. 2023

Hanka s Luckou jsou konzultantky nadace, která pomáhá neslyšícím žít plnohodnotný život. Ztráta sluchu ve  stáří, co s tím dělat a a další dotazy byly zodpovězeny. Nabídly nám možnost kdykoli zavolat, pokud budeme potřebovat odbornou pomoc. Velké díky: je moc fajn, že existují nadace, který na lidech záleží!

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2023

Děvčata z občanského sdružení SOUL mezi nás dnes přišly s kolegou a společně jsme si zazpívali několik písní v doprovodu kytary. Opět to bylo báječné setkání a už se těšíme na příště. 

Pečení s Markétkou

Hrádek nad Nisou   25. 10. 2023

Markétka nám v klidu vysvětlí postup a pak už všechno děláme sami. Po obědě nám vedoucí Gabča uvaří kávu a co jsme si napekli, to si taky sníme!

Hlava děravá

Kunice (Praha-východ)   25. 10. 2023

Chladnější počasí je ideální pro různé společenské hry a kvízy v naší hale. Hospodyňka Markétka nám připravila zábavnou vědomostní hru, při které jsme skvěle procvičili naše mozkové závity a hlavně se náramně pobavili. Děkujeme!

Šipky

Sokoleč u Poděbrad   25. 10. 2023

Pořádně namířit, soustředit se a šup co nejblíže středu terče! Odměna pro vítěze samozřejmě nechyběla.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   23. 10. 2023

Cvičení pokračuje s gymnastickou gumou. Dnes nám vedoucí Gabča protáhla tělo. Není to snadné, ale nás to baví; pak nás záda, ruce ani nohy nebolí.

Šití podsedáků 2

Hrádek nad Nisou   23. 10. 2023

Došití podsedáků proběhlo na etapy, je jich celkem hodně. Dnes se všechno zašilo a prošilo. Máme z nich radost, v létě budeme mít krásné sedáky, nejen do altánu.

Za kulturou

Kunice (Praha-východ)   19. 10. 2023

Za pár dní bude mít premiéru nový český muzikál Anděl Páně. My jsme měli to štěstí a navštívili veřejnou generálku! Podívaná to byla opravdu famózní a všem tento povedený muzikál vřele doporučujeme.

Beseda s lékařem

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2023

Preventivní rady a doporučení z úst lékaře jsou vždy zajímavé. Dnes jsme se setkali s místním obvodním lékařem MUDr. Davidem Bogoczem. Objasnil nám nejčastější onemocnění ve stáří i s příznaky. Děkumeme a zase se někdy budeme těšit na poutavá slova odborníka.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   18. 10. 2023

Z rychvaldské části Podlesí k nám přišly na návštěvu děti z mateřské školky. Nejdříve jsme spolu zdobili jablíčka a pak jsme lepili na barevné papíry různé listí. Konečný výtvor nás mile překvapil. Na každém obrázku je zřetelně vidět hlavu lišky  nebo vlka 

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   17. 10. 2023

Fenka Anička nás sama učí, jaké povely ji máme dávat, aby nám rozuměla. Když to zvládne, čeká ji samozřejmě odměna. A tu ona moc ráda.

Podzimní sedánky s knihou

Rychvald u Ostravy   17. 10. 2023

Paní Tamara z knihovny nás přišla seznámit s možnostmi půjčování klasických knih, ale také audionahrávek. Nakonec setkání nám přečetla zajímavosti ze života herečky, zpěvačky i klavíristky Stelly Májové. Děkujeme.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   16. 10. 2023

Když chceš, tak si tělo protáhneš!

Bolavá záda, klouby, to není náš problém. Protože cvičíme, aby nás nic nebolelo.

Cvičíme

Luštěnice   16. 10. 2023

Cvičení dnes bylo opět perfektní. Protáhli jsme nejen celé tělo, ale také jsme si procvičili svou paměť!

Jóga

Kunice (Praha-východ)   16. 10. 2023

Lektorka Věruška dnes nemohla dorazit, ale i tak jsme si zacvičili námi oblíbenou jógu. Po protažení je třeba všechny svaly uvolnit a k tomu je výborná a také velmi příjemná pozice, kterou vidíte na fotografii...

Divadlo v hale

Kunice (Praha-východ)   13. 10. 2023

Divadelní spolek HAF nám přijel zahrát představení s názvem 'Ještě to roztančíme'. V některých situacích hry, která byla o seniorském životě, jsme se krásně viděli a o to víc se nesl smích celou halou  Skvělý kulturní zážitek v místě našeho bydliště!

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   13. 10. 2023

Podzim je tady a s ním i nejrůznější barvy. V tomto duchu jsme si s Maruškou vyrobili na ozdobu svícny na stoly v hale. Stačilo k tomu pár plátků dřeva, k dekoraci lístečky, jeřabiny a máme hotovo!

Na nákupy

Sokoleč u Poděbrad   13. 10. 2023

Nejdříve jsme šli na nákupy do Hangáru a následně pak do rybí prodejny Diana. Zásoby je potřeba postupně doplňovat.

Když snídaně, tak společná

Hrádek nad Nisou   12. 10. 2023

Pochutnali jsme si na skvělých palačinkách s domácí marmeládou a k tomu se podávalo kakao. Hned nám naskočily vzpomínky na naše děti, kterým jsme taky kakao připravovali.
 
 
 
 
 

Grilujeme klobásky

Rychvald u Ostravy   12. 10. 2023

Zřejmě poslední grilování letošní sezóny proběhlo v dnešním dni. Na společný oběd nám správce Svatik připravil na grilu šunkové klobásky a špekáčky. Nikol nachystala tabuli: zeleninovou oblohu a voňavý chleba. Čepované pivo už bývá zvykem k takové dobrotě. Výborné, chutnalo, děkujeme!

Děti mezi námi

Kunice (Praha-východ)   11. 10. 2023

Po čase za námi přišly děti z místní mateřinky a po jejich vystoupení jsme si společně vyrobili podzimní dekorace z papíru. Vždy je to milá návštěva.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   11. 10. 2023

Krásná miska nebo zvonkohra s použitím živých květů - i takové metody používají keramičtí mistři. Zkoušíme to jako oni a celkem se nám daří, no posuďte sami!

Beseda s koordinátorkou

Hlušovice u Olomouce   11. 10. 2023

Vy se ptáte, já odpovídám. V tomto duchu probíhá beseda s koordinátorkou paní Janou. Setkání je vždy příjemné. Dozvíme se potřebné informace nejen o našem Senior Parku.

Co mám dělat, když upadnu a jak tomu můžu předcházet?

Kunice (Praha-východ)   10. 10. 2023

Jednou za čas si zopakujeme velmi důležité téma. Jak předejít pádu, jak ochránit sebe a pomoci třeba sousedovi a když už se mi něco stane, co mám v té situaci dělat. Paní vedoucí pojala tuto přednášku velmi poctivě a seznámila nás s prevencí, ale i s možnými nástrahami, které si ani neuvědomujeme. Děkujeme, dáme si pozor!

Do restaurace

Luštěnice   10. 10. 2023

Navštívili jsme dnes námi oblíbenou Hospodu Na Statku v Nepřevázce. Jezdíme tady poměrně často, protože nám u nich velmi chutná. Taky máme čas na povídání.

Výlet do planetária

Rychvald u Ostravy   09. 10. 2023

V ostravském planetáriu můžete navštívit nejen výstavu různé expozice, ale také můžete být vtaženi do historie hvězd v jejich kinosále. My jsme měli možnost vidět zajímavé promítání filmu Hvězdy faraonů. Zpáteční cestou jsme se zastavili na obědě v nedaleké restauraci. Výlet se opravdu vydařil.

Slavnostní den

Luštěnice   06. 10. 2023

Dodatečně slavíme den seniorů. Na stole voní káva, čaj, griotka, vaječný koňak a bábovka od paní vedoucí. K hudbě posloucháme klasickou dechovku.

Děti v Medlově

Medlov u Brna   06. 10. 2023

Krásný sluníčkový den plný písniček a tance. Děti ze zdejší mateřské školy nám přišly popřát ke dni seniorů. Děkujeme 

Kuželky

Hlušovice u Olomouce   06. 10. 2023

Krásného počasí si užíváme do posledního doušku. V dnešním turnaji v kuželkách nás hravě porazila Evženka. Jak říkala, hrála to poprvé.

Za kulturou

Hrádek nad Nisou   05. 10. 2023

Vyrazili jsme dnes za kulturou. Do kina, u nás v Hrádku nad Nisou. A co dávali? Českou romantickou komedii - Buď chlap!

Oslava dne seniorů, slavíme zlatou svatbu

Hrádek nad Nisou   04. 10. 2023

Zase po roce jsme za doprovodu písniček v podání Duo bandu oslavili Mezinárodní den seniorů.

A aby toho nebylo málo. Skromně, ale v naší společnosti, oslavili manželé Janečkovi 50 let výročí sňatku. Přejeme spoustu dalších krásných spokojených let.

Snídaně

Medlov u Brna   04. 10. 2023

Dnešní snídaně byla trochu víc sváteční, protože jsme ji měli jako dárek k Mezinárodnímu dni seniorů.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   04. 10. 2023

Nejdříve nám děti zazpívaly v angličtině několik písniček, k tomu zatančily. Pak si sedly mezi nás a společně jsme vytvářeli výzdobu z papíru a provázků. Výtvory jsme doplnili barevnými peříčky.

Divadelní představení

Rychvald u Ostravy   04. 10. 2023

Nadšenci divadelních představení dnes vyjeli do Ostravy. V divadle shlédli předpremiéru muzikálu Oliver. Samozřejmě se všichni slavnostně oblékli, jak se do divadla patří.

Harfový koncert

Kunice (Praha-východ)   03. 10. 2023

1.10. byl Mezinárodní den seniorů a my si k této příležitosti dopřáli nádherný hudební zážitek! Děti ze Základní umělecké školy v Říčanech nám přijely zahrát na své harfy. Tiše jsme seděli a poslouchali s údivem jejich umění. Děkujeme.

Oslava narozenin

Sokoleč u Poděbrad   03. 10. 2023

Krásných 92 let se dožívá naše sousedka a my jsme jí připravili překvapení - dort v podobě podkovy. Společně jsme si zazpívali a povídali. Na zdraví

Čokoládové pokušení

Rychvald u Ostravy   02. 10. 2023

Pan Pavel k nám jezdí už pravidelně a vždy nás něčím překvapí. Čokoláda hořká, mléčná nebo s různou příchutí se v ústech jen rozlývá. Samozřejmě jsme se dozvěděli i několik zajímavostí a nakonec jsme nakoupili toto pokušení nejen pro sebe, ale taky pro své blízké.

Cvičení

Medlov u Brna   02. 10. 2023

Hned po neděli, jako každý týden, máme v programu cvičení. Ani tento týden nezačal jinak: sluníčko nám ještě pěkně hřeje a o to víc nás pohyb baví.

Bingo

Rychvald u Ostravy   29. 09. 2023

Dnešní hru bingo vyhrála paní Slávka. Ráda čte a luští, takže nezakrývala radost z výhry křížovek.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   27. 09. 2023

Slavnostní tabule připravená, vše zajištěno, oslava může začít. Všem jubilantům přejeme pevné zdraví a pohodu. K příjemné atmosféře přispěl hrou na klávesy náš dobrý známý pan Eda. 

Nákupy pro radost

Kunice (Praha-východ)   27. 09. 2023

Nedaleká Mnichovka je naším oblíbeným místem, kam jezdíme za nákupem pro  radost. Jednou za čas nikomu neškodí a vždycky si nějakou tu malou a milou radost přivezeme.

Opékačka s Milkou

Medlov u Brna   27. 09. 2023

Slunečný den jsme si užili, zpívání a opékání špekáčků nás vrátilo do vzpomínek na táborové ohně a kempování. Přejeme slunečné dny také vám.

Opékání špekáčků

Hlušovice u Olomouce   27. 09. 2023

Podzim se sice rychle blíží, ale nám to vůbec nevadí. Užíváme slunečného počasí a dnes jsme si dopřáli voňavé posezení u opečených špekáčků na ohni. Je to paráda!

Tvoříme si

Hrádek nad Nisou   27. 09. 2023

Prstíky procvičujeme pravidelně. A navíc nás naše pravidelné tvoření neskutečně baví. Těšíme se, co si zase vymyslíme na příště.

Prima sezení

Kunice (Praha-východ)   26. 09. 2023

Všichni se snažíme, abychom se nám tu bydlelo jako doma. Proto jsme dnes pomohli s nasazováním měkkých polštářků na zahradní židle. Venku je stále krásné počasí, a aby se nám sedělo so nejpohodlněji, nové polštářky přijdou vhod všem sousedům.

MŠ mezi námi

Luštěnice   25. 09. 2023

Po prázdninách jsme se vrátili ke spolupráci s místní mateřinkou. Oběma stranám se už stýskalo, tak jsme rádi, že se opět budeme pravidelně setkávat. Dnes jsme si spolu krásně zacvičili. Propojování generací je velkým přínosem pro všechny.

Návštěva Aničky

Hrádek nad Nisou   25. 09. 2023

Anička si dnes přinesla míček. Je to velký mazel, který nám svou návštěvou vždycky zlepší náladu a vždycky něčím novým překvapí. 

Cvičení s Gabčou

Hrádek nad Nisou   25. 09. 2023

Aby záda nebolela, je dobré pravidelné a poctivé cvičení. Jsme rádi, že cvičení se zaměřením na všechny části těla, jsou součástí našich dní tady.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   25. 09. 2023

Sýr plátkový i roztíratelný, lahodný salám, sýrový salát, křupavé pečivo, káva nebo čaj. To vše bylo připraveno na stole, stačilo jen usednout a pustit se do voňavé snídaně. Samozřejmě si u jídla také povídáme.

U knihy s Honzou

Luštěnice   22. 09. 2023

Náš soused Honza nás každý pátek zve k předčítání příběhů. Má krásný zvučný hlas, to se to panečku pěkně poslouchá.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   22. 09. 2023

Houbařská sezóna v plném proudy, jen an Moravě to s houbami není příliš slavné. Tak jsme si dneska houbičky vyrobili alespoň z hlíny. 

Společná snídaně

Hlušovice u Olomouce   22. 09. 2023

Snídaně vskutku královská! Začít den společnou snídaní je milá tradice, na kterou se pokaždé těšíme. Každý si můje vybrat snídani dle své chuti a posedět hned po ránu se svou kamarádkou u dobré kávičky.

Hudební pohlazení v hale

Rychvald u Ostravy   21. 09. 2023

Martina a Martin - manželé, říkají si Marťani. Už podruhé jsme si vyslechli líbivé písničky v jejich podání. Tóny z kytary a zpěv bylo opět to pravé hudební pohlazení. Tak zase někdy příště!

Slavíme narozeniny

Kunice (Praha-východ)   20. 09. 2023

Po čase opět velkolepá oslava narozenin našich sousedů. Dárečky, výborné pohoštění a živá hudba známé Petry - nic nechybělo a všichni jsme si narozeninovou oslavu sousedů užili.

Snídaňové hody

Hrádek nad Nisou   20. 09. 2023

Copak máme dobrého u další společné snídaně? Oblíbené smaženky s kopou zeleniny, vánočku a samozřejmě kafíčko a čaj. Přejeme všem pěkný den!

Promítání na hale

Sokoleč u Poděbrad   20. 09. 2023

Náš pan správce Erik nás pozval na halu na promítání dokumentu o sv. Barboře. Nedávno jsme Kutnou Horu navštívili a tak jsme si výlet trošku prodloužili s pomocí techniky.

Oslavenci

Medlov u Brna   20. 09. 2023

Kluci z Medlova přišli k poslechu a tanci zahrát a zazpívat záříjovým oslavencům. Opět se vše vydařilo na výbornou a všichni si odpoledne krásně užili.

Trénink paměti

Luštěnice   19. 09. 2023

Naše vedoucí Renča si pro nás připravila nespočet aktivit na procvičení mozkových závitů. Je dobré prostřídat tělíčko s hlavou a udržovat také mozek ve formě. 

Senioři pro seniory

Kunice (Praha-východ)   19. 09. 2023

Náš režisér Břéťa se před časem rozhodl nacvičit rozhlasovou hru, jejíž scénář sám napsal. A dnes nastal den, kdy svou hru společně se svými herci z řad svých sousedů u nás, ostatním obyvatelům našeho Senior Parku přadstavi. Představení mělo obrovský úspěch, hra se všem velmi líbila a velká poklona všem hercům! 

Střílíme z luku

Rychvald u Ostravy   18. 09. 2023

Střelba z luku na terč není žádná lehká záležitost. Člověk se musí soustředit, správně držet luk a zamířit. Každý z nás si poradil se střelbou po svém. Hlavně, že jsme trefili terč

Setkání u kulečníku

Rychvald u Ostravy   15. 09. 2023

Jak jsme se mohli sami přesvědčit, kulečník není jen pro pány, ale také pro dámy. Dnešní setkání v hale je toho důkazem. Vyzkoušeli jsme si tuto hru pod dohledem těch zkušenějších. Děkujeme panu Petrovi a Jiřímu za vysvětlování a ukázky.

Koláčky...

Hrádek nad Nisou   15. 09. 2023

Jaké máte nejraději? Povidlové, tvarohové nebo makové? Sto lidí, sto chutí. My jsme tedy upekli všechny tři náplně, abychom si odpoledne ke kávě osladili život. Koláčky byly moc povedené a všichni si pochvalovali.

Kutná Hora

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2023

Počasí venku jak víno, vyjíždíme do krásné Kutné Hory na výletík. Je to skutečně krásné město s mnoha památkami, které stojí za vidění.

Na zmrzlinu

Medlov u Brna   15. 09. 2023

Užíváme krásných podzimních dní a vyrazili jsme do Cvrčovic ke splavu, kde prodávají výbornou zmrzlinu a nezapoměli jsme ani na své sousedy, kteří s námi nebyli a přivezli jsme ledovou laskominu ostatním.

Základy první pomoci

Kunice (Praha-východ)   15. 09. 2023

Velmi milé zdravotní sestřičky Maruška a Jana se postaraly o přednášku První pomoci, kde nám vlídnou a srozumitelnou formou představily vše, co bychom mohli potřebovat. 

Hanička slaví

Hrádek nad Nisou   14. 09. 2023

Krásné životní jubileum slaví paní Hanička a my spěcháme srdečně gratulovat. Haničko, ať zdravíčko slouží další léta, nechť jste stále tak usměvavá a plná energie. Vše nejlepší!!!

Přednáška Policie ČR

Rychvald u Ostravy   14. 09. 2023

Setkání s por. Bc. Miroslavem Kolátkem z preventivního oddělení Územního odboru Karviná je vždy zajímavým setkáním. Podvodné krátké textové zprávy - sms, e-maily nebo telefonáty byly tématem dnešního setkání. Děkujeme za poutavou besedu a příště se těšíme na další rady a příběhy.

Beseda s Policií ČR

Hlušovice u Olomouce   14. 09. 2023

Na dnešní besedu jsme se velmi těšili, protože mezi nás zavítal také místostarosta naší obce. Pan policista se zaměřil zejména na bezpečnost seniorů, odnášíme si mnoho užitečných rad a doporučení. 

Za sousedy na jižní Moravu

Kunice (Praha-východ)   13. 09. 2023

Každý rok v září vyrážíme za našimi sousedy do Medlova u Brna, kde se konají tradiční Burčákové slavnosti. Cimbálovka, vínka z okolních vinařství, pohoštění, to vše zaručuje příjemně strávený den. Za pozvání děkujeme.

Skanzen Zubrnice

Hrádek nad Nisou   13. 09. 2023

V Českém středohoří jsme našli malebný skanzen Zubrnice, kde na nás dýchala doba dávno minulá, kde jsme si zavzpomínali na naše rodiče a prarodiče. K vidění a obdivování spousta věcí a můžeme návštěvu vřele doporučit.

Burčáková slavnost 2023

Medlov u Brna   13. 09. 2023

Každoroční krásná akce, která se těší oblibě všech seniorů. Ani letos nechyběla cimbálovka, harmonika, vyhlášená škvarková pomazáka a zejména pak oblíbený burčák. Odpoledne ve znamení lidovek, setkávání s miými lidmi se vydařilo a počasí úplně akorát. Za rok se tady těšíme opět s vámi všemi na shledání.

Burčáková slavnost u sousedů

Hlušovice u Olomouce   13. 09. 2023

Navštívili jsme již v loňském roce, nenenchali si ujít ani letos - Burčákovou slavnost u sousedů na jižní Moravě v Medlově. Cestu jsme zvládli parádně, pochutnali si na bohatém pohoštění a zazpívali lidovky s cimbálovkou. Za rok přijedeme určitě zase, moc se nám u vás líbilo.

Výlet na burčákové slavnosti

Rychvald u Ostravy   13. 09. 2023

Tradiční podzimní akci, burčákové slavnosti, jsme si v Senior Parku Medlov na jihu Moravy nemohli nechat ujít. Opět to bylo příjemné setkání u dobrého jídla, pití a s cimbálovou muzikou. Děkujeme za pozvání a prima celý den.

Bavlněná srdce

Sokoleč u Poděbrad   12. 09. 2023

Hospodyňka Zdeňka si pro nás dnes odpoledne připravila tvoření srdcí z barevné vlny. Moc se nám aktivita líbila, však jsme si domů nesli krásná srdce!

Muzeum Bedřicha Smetany

Luštěnice   12. 09. 2023

Nabídka více než lákavá - výlet do nedalekého muzea v Jabkenicích. Muzeum je věnováno skladateli Smetanovi, který zde pobýval svých posledních deset let svého života. 

Cvičeníčko

Luštěnice   11. 09. 2023

Máme tu pondělí a to vždy začínáme cvičením. Každý pohyb se počítá a my si rádi přidáme ještě lehký trénink paměti.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   11. 09. 2023

Máme tu pondělí a naší oblíbenou jógu s Věrkou, která již ví, jak na nás. Vždycky odcházíme nejen procvičení ale také krásně zrelaxovaní.

Na pivečko

Sokoleč u Poděbrad   08. 09. 2023

Nedaleko od nás máme výbornou hospůdku, kam se rádi v létě vracíme. Pivečko chlazené na správnou teplotu a zvládneme se věnovat také aktivitám, které jsme milovali ve svém dětství.

Zmrzlinové poháry

Hrádek nad Nisou   08. 09. 2023

Jak zakončit týden? Nejlépe sladkostí. Dali jsme si výborné zmrzlinové poháry, které krásně ochladily, když máme venku stále letní teploty.

Výdejní okénko

Hlušovice u Olomouce   08. 09. 2023

Dnes nás čekalo překvapení od naší hospodyňky. Připravila si pro nás výbornou houbovou polévku v rámci výdejního okénka. Moc jsme si pochutnali.

Koně obrazem

Kunice (Praha-východ)   07. 09. 2023

Naše sousedka paní Gita nás pozvala na další výstavu obrazů, tentokrát byla hlavní tématika koně. Podívaná krásná a výstavu jsme si velmi užili.

Pečeme

Luštěnice   07. 09. 2023

Slovo dalo slovo - pustili jsme se do pečení tradičního jablečného závinu. Provoněl celý Senior Park a povedl se na výbornou! Musíme si naplánovat, co upečeme za dobrotu příště.

Opékáme buřty

Hrádek nad Nisou   07. 09. 2023

Společné opékání buřtů nás vylákalo téměř všechny ven k ohni. To byla vůně! Někdo opekl jen zlehka, někdo miluje opečení do černa. Jak kdo má rád. 

Za vodou

Kunice (Praha-východ)   06. 09. 2023

A zase po měsíci vyrážíme za vodou do nedalekého bazénu. Hodinka vodního pohybu je zkrátka parádní a při zpáteční cestě se zastavíme na malý zákusek a kávu.

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   06. 09. 2023

Opět přijela Milka s kytarou a pozvala nás ke společnému zpívání. Vždycky si společné setkání velmi užijeme a děkujeme!

Jedeme do restaurace

Luštěnice   05. 09. 2023

Na výborný oběd do nedaleké a naší velmi oblíbené restaurace jsme vyjeli právě dnes. Počasí ideální na jídlo venku na zahrádce. 

Pomáhám rád

Medlov u Brna   05. 09. 2023

Pan Mirek nechce sedět doma jen ze založenýma rukama, rád vyhledává vše, s čím by mohl u nás pomoci. A protože léto ještě nekončí, pustil se do nátěru plůtku. Práce mu šla krásně od ruky.

Procházka po okolí

Kunice (Praha-východ)   04. 09. 2023

Příjemné slunce nás vytáhlo na procházku po blízkém okolí. Doprovod nám dělala naše hospodyně Markéta, cestou jsme vyprávěli a co si budeme povídat .. pohyb na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co tělu můžeme dopřát.

Prevence proti pádu

Luštěnice   04. 09. 2023

Opakování matka moudrosti! Opět po půl roce jsme si opakovali poučky a doporučení, abychom zminimalizovali riziko pádu u nás v bytě a nechyběly ani dobré rady co dělat, když už se pád přihodí. Děkujeme.

Masáž chodidel

Hrádek nad Nisou   04. 09. 2023

Dnes jsme se zaměřili na zdánlivě nedůležitou část těla-na chodidla. Ač se to nemusí zdát, ale také chodidla je třeba občas promasírovat a ulevit jim. Výborné jsou k tomuto účelu ozubené masážní míčky.

Vítáme novou sousedku

Hrádek nad Nisou   04. 09. 2023

Srdečně u nás vítáme novou sousedku paní Ludmilu, přejeme jí, ať se jí u nás líbí a je tady s námi spokojená. Děkujeme za výborné domácí zákusky.

Zvaní na hody

Medlov u Brna   04. 09. 2023

Medlovští starci navštívili náš areál s pozvánkou na hotovou zábavu. Hodové veselí začíná v pátek stavěním máje, poté následuje zábava, která končí až v pondělí. 

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   04. 09. 2023

Terč a balónky opět byly k dipozici pro zpestření dne. Věruška a Liduška jsou poctivé hráčky a účastní se s železnou pravidelností.

Grilujeme!

Hlušovice u Olomouce   01. 09. 2023

Máme krásný gril, proto si dnes ugrilujeme nějaké prima dobroty. Je libo hermelín nebo nakládané masko? Chlazené pivečko chybět nesmí.

Grilovačka s kytarou

Kunice (Praha-východ)   31. 08. 2023

Pěkně společně jsme si připravili poctivé kuřecí špízy, roztopili náš gril a užili si odpoledne hezky pospolu. Na kytaru hrál náš milý pan správce Jirka a my pomáhali se zpěvem, seč nám plíce a hlasivky stačily. Parádní akce!

Přednáška První pomoci

Luštěnice   30. 08. 2023

Děkujeme za dnešní poutavou a užitečnou přednášku na téma 'Základy První pomoci'. První pomoc je jedna z důležitých věcí, ke které je dobré se čas od času vrátit a připomenout.

Letní koncert

Hlušovice u Olomouce   30. 08. 2023

Syn slavného otce, výborného zpěváka Karla Černocha - Marek Černoch se postaral o krásné odpoledne u nás v Hlušovicích. Zpívali jsme společně s ním, hodovali, povídali a to vše za účasti našich milých sousedů z Medlova a Rychvaldu.

Koncert u sousedů

Medlov u Brna   30. 08. 2023

Rádi jsme přjali pozvání ze Senior Parku v Hlušovicích na tradiční letní koncert, kde vystoupil a krásně zazpíval pan Marek Černoch. Je to tak, syn skvělého zpěváka pana Karla Černocha. Děkujeme za pozvání, velmi se nám u vás líbilo a těšíme se vás na Burčákových slavnostech u nás.

Na koncert do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   30. 08. 2023

MAREK ČERNOCH nás svým vystoupením v Hlušovicích opravdu nadchl. Má krásný hlas a bohatý repertoár písniček, kdy si každý přijde na své. Dobré občerstvení nechybělo, moc se nám u sousedů líbilo.

Marcela Holanová u nás

Luštěnice   29. 08. 2023

Letos jsme k nám pozvali známou zpěvačku paní Marcelu Holanovou, která byla vítanou a příjemnou společnicí nejen pro nás ale také pro naše sousedy z jiných Senior Parků. Všem děkujeme za účast a věříme, že se vám u nás líbilo. 

Náš pěvecký sbor

Rychvald u Ostravy   29. 08. 2023

Na dnešní zkoušce panovala dobrá nálada. Těšíme se, jak se předvedeme na koncertu ostatním klientům našeho Senior Parku. Nebo i jinde? Naladit a jdeme na to! 

Cvičíme s Markétou

Kunice (Praha-východ)   28. 08. 2023

Dnešní cvičení s naší milou hospodyňkou Markétkou bylo v duchu protážení svalstva horních partií těla. Cvičilo se velice dobře, venku se ochladilo a při pohybu to bylo znát.

Cvičení na vzduchu

Hlušovice u Olomouce   28. 08. 2023

Házení pytlíků do terče - hra, kterou hrajeme vždy rádi. Vůle zvítězit je velká. Věruška s Liduškou trénují pravidelně, uvidíme při turnaji, zda se trénink vyplatil.

Nový kulečník

Rychvald u Ostravy   28. 08. 2023

Karambolový kulčník byl snem pana Jiřího. Koupil si ho a nechal naistalovat do naší společenské haly. Na seznámení s pravidly se dostavilo několik pánů a také dvě dámy. Tak si někdy dáme turnaj.

Zpívánky

Medlov u Brna   25. 08. 2023

Písničko česká, ty jsi tak hezká! Krásný slunečný den s písničkou, dobrou kávou, tak to máme rádi. Přejeme vám krásný víkend z Medlova.

Na koncert do Hrádku

Luštěnice   24. 08. 2023

Byli jsme pozváni na koncert do Hrádku nad Nisou. Přítomné humorem pobavil a zazpíval vynikající Milan Pitkin. Vše bylo do dokonalé, jídlo a pití top!

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   24. 08. 2023

Koncert s Milanem Pitkinem byl prostě super. Plný vtipů, zábavy, písniček. Dávno jsme se od srdce nezasmáli. Bylo super odpoledne, na které jsme pozvali seniory z okolí i dalších Senior Parků.

Grilujeme

Rychvald u Ostravy   24. 08. 2023

Krkovička na grilu, připravená naším správcem, to byla pochoutka. Hospodyňka připravila zeleninu, nakrájela papriku, okurky, rajčata a pan vedoucí čepoval pivečko. Voněla celá hala a atrium! Pozvali jsme taky muzikanta pana Edu, který hraje hlavně na oslavách. Dnes nám zahrál na pobavení písně od Jarka Nohavici.

Koncert v Hrádku nad Nisou

Sokoleč u Poděbrad   24. 08. 2023

S radsotí jsme přijali pozvání našich sousedů do Hrádku na d Nisou, kde vystupoval v rámci letního koncertu skvělý bavič a zpěvák Milan Pitkin. Pěkné odpoledne plné zábavy a výborného občerstvení jsme si užili všichni.

Oslavenci

Medlov u Brna   23. 08. 2023

Sluníčko nám svítí, léto je, jak má být. U nás v Medlově slavíme. Tak srpňáčci, sklenky hore a vše nej...

Podává se ledová káva

Kunice (Praha-východ)   23. 08. 2023

Vysoké teploty nás doprovází každým dnem, tak hledáme všechny možné způsoby, jak se ochladit. Ledová káva je skvělé osvěžení v těchto horkých dnech! A v chládku naší haly, s přáteli, chutná ještě lépe

Slavíme narozeniny

Hlušovice u Olomouce   23. 08. 2023

Na společno uoslavu narozenin se vždycky velmi těšíme. Krásná výzdoba, dobré pití a toho jídla! A samozřejmě nechyběl ani Karlík, který naše setkání oživý hezkým zpěvem.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   22. 08. 2023

Opět přijela fenka Anička, naše kámoška, se kterou si užíváme hry pro ni stvořené. Je to zkrátka náš mazel.

Domácí Mochito

Luštěnice   18. 08. 2023

Při pátku jsme se osvěžili domácím Mochitem. Někdo dal přednost koktejlu s alkoholem, někdo raději nealkoholické. Máte také rádi?

Šipkový turnaj

Rychvald u Ostravy   18. 08. 2023

V chladném prostředí naší společenské haly se dnes odehrál šipkový turnaj. Nejúspěšnější zásahy do terče patřily panu Josefovi, který zaslouženě vyhrál.

Vanilková snídaně

Kunice (Praha-východ)   17. 08. 2023

Děkujeme hospodyňce Markétce za snídani připomínající naše dětství. Buchtičky s vanilkovým krémem dokázaly zahřát v břiše úplně stejně jako tenkrát. 

Výletíme..

Kunice (Praha-východ)   16. 08. 2023

Myšlínské zahrady, které se těší postupnému rozšiřování, jsme již v minulosti navštívili. Nelze se ale na tak krásné místo nevrátit a nepodělit se o něj s dalšími novými sousedy, kteří se přistěhovali později. Zvládli jsme si výlet užít navzdory horkému počasí.

Stanování

Hrádek nad Nisou   16. 08. 2023

Vzpomínáme na časy dávno minulé a dopřáváme si STANOVÁNÍ přímo v naší zahradě. Kotlíkový guláš, stan i kytary byly součástí dnešní velmi povedené akce. Moc se nám líbila.

Snídaně v zimní zahradě

Luštěnice   15. 08. 2023

Opět po měsíci se podává společná snídaně. Sluníčko je po ránu mírné, tak jsme využili naší krásné zimní zahrady, kde svůj volný čas trávíme rádi zejména v zimních měsících.

Na houby

Luštěnice   15. 08. 2023

Potěšili jsme milovníky hub a všechny houbaře u nás. Do nedalekých lesů u Jabkenic jsme vyrazili natěšení a nejen že jsme si domů odnesli pár kousků na smaženici, ale také už víme, že okolní lesy u nás v Luštěnicích jsou jako stvořené pro procházky.

Protahování na židlích

Luštěnice   14. 08. 2023

Velmi pomalé pohyby, pomalé a pravidelné dýchání, pár minut cvičení si dopřáváme každé pondělí, kdy jsme odpočatí po víkendových dnech.

Grilujeme!

Sokoleč u Poděbrad   11. 08. 2023

Počasí se konečně umoudřilo, není na co čekat a s chutí do grilovačky. Tentokrát pozvání našeho správce Erika na kuřecí masko. Byla to pochoutka vynikající! Děkujeme.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   11. 08. 2023

Vědomostní kvíz s našim milým panem správcem Bobešem se přilákal hojný počet účastníků a povedl se. Procvičili jsme mozkové buňky a pobavili současně.

Marmeláda z naší zahrádky

Kunice (Praha-východ)   10. 08. 2023

Poprvé jsme se pustili do výroby marmelády z plodů, které jsme si vypěstovali přímo v našem Senior Parku. Počasí nám přálo a tak jsme letos sklízeli jahody, rybízy a angrešty. Do každého bytečku poputuje pravá domácí marmeládka. 

Do bazénu

Kunice (Praha-východ)   09. 08. 2023

Pravidelná výprava za sportem do nedalekého vyhřívaného bazénu Valnovka. Tentokrát navíc ještě zpestření výborným obědem po plavání a čepovaným pivíčkem.

Návštěva medlovských seniorů

Medlov u Brna   09. 08. 2023

Společné setkání obyvatel Senior Parku a seniorů z obce se vydařilo. Milá atmosféra, chlebíčky a dobrá káva. A protože jsme z Medlova všichni, zajímavých témat k povídání bylo nespočet.

Pravidelné cvičení

Sokoleč u Poděbrad   09. 08. 2023

Cvičíme pravidelně a rádi. Snažíme se, aby cvičení bylo pokaždé jiné, aby se nám neomrzelo. Dnes jsme zakončovali populární písní 'Jede, jede mašinka' a odcházíme pěkně rozpohybovaní domů.

Do cukrárny

Sokoleč u Poděbrad   08. 08. 2023

Nedaleko naše oblíbená cukrárna, kam jsme vyrazili v hojném počtu, kde se na nás pokaždé usmívá spoustu lahodných cukrářských laskomin. Každý si vybral, každý si pochutnal.

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   07. 08. 2023

A opět pondělní jóga a s naší milou a důslednou Věrkou, která se vždy postará o příjemné protažení, ale také dohlédne na správné dýchání, které je také velmi důležité. 

Pondělní cvičení

Luštěnice   07. 08. 2023

Dnes cvičení s naší Lucií, která si pro nás připravila sérii protahovacích cviků zejména pro horní část těla. Při cvičení nesmíme zapomínat také na správné dýchání.

Zmrzlina

Medlov u Brna   04. 08. 2023

Naše oblíbená zmrzlina u splavu ve Cvrčovicích. Kterou si dnes vybereme? V nabídce je 6 druhů točené a dva druhy zmrzliny kopečkové.

Domácí langoše

Kunice (Praha-východ)   03. 08. 2023

Společně s hospodyní Markétkou jsme připravili těsto na pravé maďarské langoše. Nechali nakynout a po usmažení jsme si na nich všichni moc pochutnali.

Lukostřelecký turnaj

Kunice (Praha-východ)   02. 08. 2023

Letní počasí je skvělé pro sportování na čerstvém vzduchu. Dnešní odpoledne jsme se věnovali lukostřelbě. A že nám to šlo! Ceny pro vítěze byly milou samozřejmostí.

Náš papoušek Ráďa

Luštěnice   02. 08. 2023

Děkujeme rodinným příslušníků za uspořádání a pozvání na přednášku o papoušcích z rodu amazoňanů. Ten náš se jmenuje Ráďa a žije tu s námi již dva roky. V ostatních Senior Parcích tyto společníky potkáte také a těší se velké oblibě našich obyvatel.

Protahovací cvičení

Luštěnice   31. 07. 2023

Dnešní cvičení na židlích bylo zaměřeno na protahování ztuhlejších částí těla. Cítili jsme, že například šíje pravidelné protažení opravdu potřebuje.

Trempování

Kunice (Praha-východ)   26. 07. 2023

Tohle se opravdu povedlo! Náš milý personál si pro nás připravil nádherný večer, který všechny zanesl do našich mladých let. Skvělá atmosféra, kterou doplnila hra na kytaru a zpěv známých táborákových písní. Ráno jsme byli probuzeni klasickou táborovou rozcvičkou. Na tohle budeme vzpomínat opravdu s láskou ❤️

Oslavenci

Medlov u Brna   26. 07. 2023

V měsíci červenci byli celkem tři oslavenci. Popřáli jsme jim hlavně pevné zdraví, spokojené žití a sluníčko ať jim každý den svítí!

Oběd v restauraci

Luštěnice   25. 07. 2023

Výlet byl dnes do úžasné restaurace Na Statku v nedaleké Nepřevázce. Jídlo připravili vynikající, přinesli obrovské porce a my jsme všechno snědli. Určitě tam budeme jezdit na oběd častěji.

Házení na terč

Hlušovice u Olomouce   24. 07. 2023

Házení na terč - naše oblíbená pohybová aktivita. Pohyb, postřeh, soustředění a samozřejmě i pobavení nám zaručuje náš terč a podpora diváckých sousedů.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   21. 07. 2023

Výborný těstovinový salát od hospodyňky Štěpánky v našem výdejním okénku. V tomhle teplém počasí osvěží a skvěle chutná.

Tvoření s Pavlou

Medlov u Brna   21. 07. 2023

Ubrousek, plechovka, štětec a lepidlo. Co z toho bude? Tak to nikoho nenapadlo. Stojánek na tužky! A každý máme jiný. Děkujeme Pavli za krásné tvořivé odpoledne.

Oběd na zahrádce

Rychvald u Ostravy   21. 07. 2023

Zahradní restaurace nabízejí příjemné venkovní posezení. My jsme vyjeli do Ostravy a pochutnali jsme si na uzených makrelách, někteří si dali grilované žebro nebo koleno. Všichni jsme společně pojedli, povídali si a bylo nám fajn.

Snídaně

Medlov u Brna   19. 07. 2023

Dnešní ráno bylo fajn, snídali jsme společně. Někteří seděli venku pod pergolou, jiní v hale; každý si mohl vybrat, kde mu to bude příjemné. Letní rána, vůně kávy a zpěv ptáků - to je opravdu pohoda.

Učíme se s internetem

Hlušovice u Olomouce   19. 07. 2023

Co je internet a připojení k internetu bylo téma přednášky s lektorem Láďou. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a vychytávek na internetu. Po skončení nám pomohl i s nastavením mobilního telefonu, který nás kolikrát dovede dost pozlobit.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   18. 07. 2023

Přijela mezi nás naše kamarádka, fenka Anička. Čím déle s ní trávíme čas, tím lépe spolu komunikujeme. Prostě kámoška jako hrom!

Ovoce

Medlov u Brna   18. 07. 2023

Tak nám vše na Moravě pěkně dozrává - angrešt, švestky i nějaká meruňka co nepomrzla. Pomocníků máme dost a za odměnu bude koláč se švestkami. Krásné slunečné dny i vám.

Cvičení

Medlov u Brna   17. 07. 2023

Krásný pondělní den jsme u nás zahájili rozcvičkou. Ranní bouřka pročistila vzduch a dobře se nám dýchalo. Cviky při klidných tónech relaxační hudby nám předcvičuje naše hospodyně Andrea.

Jedeme na koncert

Luštěnice   17. 07. 2023

Koncert Milušky Voborníkové v Senior Parku v Sokolči jsme nemohli vynechat. Bylo to milé setkání, zazpívali jsme si a občerstvení bylo vynikající.

Výlet za hudbou

Hrádek nad Nisou   17. 07. 2023

Tentokrát jsme jeli do Senior Parku v Sokolči. Tady nás přivítala Miluška Voborníkova. Úžasné setkání s milým človíčkem, který pohladil naše srdce krásnými písničkami.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   17. 07. 2023

Do křesla pro hosta usedla paní Miroslava. Dozvěděli jsme se její životní pouť, kterou doplňoval společnými vzpomínkami její manžel, pan Jaroslav.

Bingo

Rychvald u Ostravy   14. 07. 2023

V prostorách haly je příjemně, přestože venku je slunečno a horký vzduch. Bingo dnes vyhrál pan Josef.

Výlet

Hlušovice u Olomouce   14. 07. 2023

Co jiného dělat v takových vedrech, než se vydat na výlet k vodě? A proto byl náš cíl jasný - přírodní koupaliště Poděbrady. Na koupání jsme se sice necítili, ale schladili jsme se výbornou zmrzlinou.

Cvičení s Markétou

Rychvald u Ostravy   13. 07. 2023

Tradiční čínské cvičení se u nás v areálu stává pomalu, ale jistě, rovněř tradicí. Markétka dnes měla jmeniny, přejeme hezký sváteční den. Ona nám na oplátku předvedla další sérii cviků.

Na koupaliště

Luštěnice   12. 07. 2023

Na místním koupališti mají k osvěžení nejen pivo a úžasnou domácí bezinkovou limonádu a spoustu dalších dobrot. Určitě se osvěžíte i ve vodě, příště bereme plavky!

Oběd v restauraci

Rychvald u Ostravy   12. 07. 2023

U Balona - tak se jmenuje restaurace v Havířově. Vynikající jídlo, výběr piva z vlastního pivovaru doplňuje skvělé posezení k obědu. Heslo je jasné každému: Bo fajne pivo!

Nakonec jsme si dopřáli kávu a zmrzlinový pohár.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   12. 07. 2023

Velká gratulace k narozeninám patří paní Alence a paní Helence. Oběma přejeme všechno nejlepší, především hodně zdraví do dalších let.

ZOO Dvůr Králové

Kunice (Praha-východ)   12. 07. 2023

Vydali jsme se na daleký výlet do zoologické zahrady. Safari jsme projeli naším vozem, prohlédli si zvířata, došli si na výborný oběd a plní dojmů se vrátili domů.

Rodinné setkání

Hrádek nad Nisou   11. 07. 2023

Rodinné setkání bylo plné kvízů a hádanek. Užili jsme si to. Že všechno nevíme, nevadí. Učený z nebe nespadl. Důležité je, že jsme se bavili.

Káva s panem starostou

Kunice (Praha-východ)   11. 07. 2023

V Kunicích máme nového pana starostu, který se nám přišel představit a společně jsme vedli příjemnou diskuzi o dění v obci a o možných 'zlepšovácích' pro nás seniory. Je to sympatický pán.

Za nákupem

Sokoleč u Poděbrad   10. 07. 2023

V nedalekých Pečkách se dá v Hangáru koupit úplně vše. Na zpáteční cestě nás ještě potěšila zastávka v rybárně.

Hudební DUO v atriu

Rychvald u Ostravy   10. 07. 2023

Pod pergolou v atriu jsme se dnes zaposlouchali do převážně trampských písní. V podání manželů, Martiny a Martina, nám hodinové zpívání rychle uběhlo. Některé písně jsme si zanotovali společně a už se těšíme na příští setkání.

Výstava lilií v klášteře

Medlov u Brna   07. 07. 2023

Český zahrádkářský svaz každoročně pořádá v prostorách Benediktinského kláštera Rajhrad voňavou nádhernou výstavu lílií. Vystavené květy si členové zahrádkářského svazu pěstují sami. A protože dnes výstava končí, dostali jsme lilie domů do vázičky, moc děkujeme. 

Divadelní představení

Luštěnice   07. 07. 2023

Zavítal k nám divadelní spolek s názvem HEČ. Je to skupina seniorů, kteří mají obrovskou chuť do života. Divadlo se moc libilo, nechybělo ani občerstvení: pivíčko, kávička.

Levandule

Rychvald u Ostravy   04. 07. 2023

Kdo by neznal rostlinu s fialovým květem a nezaměnitelnou vůní? V našem atriu máme několik takových keříků. Paní Naďa levanduli s hospodyňkou Nikol ostříhaly a pro každou domácnost svázaly malou kytičku.

Hrajeme kroket

Kunice (Praha-východ)   04. 07. 2023

Dnes jsme si spolu zasoutěžili při venkovní hře. Dovést míček přes všechny branky, tam a zase zpět nás stálo hodně soustředění a zručnosti.

Divadlo v hale

Sokoleč u Poděbrad   03. 07. 2023

V pondělí jsme u nás v hale přivítali divadelní soubor HEČ. Byli u nás již několikrát a opět to bylo prima představení jejich vlastní tvorby.

Cvičení

Luštěnice   03. 07. 2023

Ranní cvičeni na čerstvém vzduchu bylo dnes opravdu moc fajn. Cviky jsme prováděli většinou ve dvojicích a pořádně jsme se protáhli!

Pétanque

Rychvald u Ostravy   03. 07. 2023

Poprvé jsme si dnes vyzkoušeli tuto hru, která má původ ve Francii. Hráli jsme s nadšením nám vlastním a rozhodně se v atriu sejdeme zase!

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   01. 07. 2023

První červencový den slaví narozeniny paní Ludmilka. Z celého srdce ji přejeme mnoho krásných dní, hodně radosti a pohody v dalším životě 
 

Dílnička s Maruškou

Rychvald u Ostravy   30. 06. 2023

Malovali jsme dnes na kamínky, každý svůj motiv.

Prázdniny dětem začínají, my si dáme na dva měsíce s tvořením v dílničce pauzu. Maruška mezi nás zavítá s novými nápady zase v září. 

Beseda s lékařkou

Hlušovice u Olomouce   30. 06. 2023

Zavítala k nám paní MUDr. Dagmar Malotová, MBA, z olomouckého AGE Centra. Dozvěděli jsme se řadu zajímavých informací nejen o AGE Centru jako takovém, které se převážně věnuje zdravotní problematice seniorů, ale také mnoho informací z běžného života starších lidí. Všichni zaujatě poslouchali. 

Pozvání na koncert

Luštěnice   29. 06. 2023

V Senior Parku Kunice u Prahy dnes proběhl koncert pana Vladimíra Hrona. Bylo to naprosto dokonalé odpoledne: nasmáli jsme se, zazpívali si, občerstvení samozřejmě nechybělo.

Letní koncert

Kunice (Praha-východ)   29. 06. 2023

Jako každý rok, tak i letos jsme v Kunicích pořádali velký letní koncert. Pozvání přijal skvělý bavič a zpěvák, pan Vladimír Hron. Na ohni se pekla kýta, točilo se lahodné pivo a brány byly otevřeny i milým návštěvám zvenčí. Věříme, že se všem u nás moc líbilo!

Léto v Medlově

Medlov u Brna   29. 06. 2023

Dozrává rybíz, višně a proto máme plné ruce práce. Otrhat, očistit, zamrazit, ať máme v zimě co do buchet. Šikovných pomocníků je tady celá řada, tak nám jde práce pěkně od ruky. Někdo musí ještě zalít kytky, ať neuvadnou.

Oslavenci

Medlov u Brna   28. 06. 2023

Konec měsíce u nás v Medlově patří oslavencům. V měsíci červnu jich bylo celkem sedm. Nechybělo dobré jídlo, pití a k celkové pohodě přišla zahrát harmonikářka Martina. Tak ještě jednou přejeme hlavně hodně zdraví a ať vás život pořád baví!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   28. 06. 2023

Je vhodné využít sezónní produkty. Proto naše hospodyňka Nikol do dnešního okénka vymyslela jahodový koktejl. Z domácího mléka, které zajistil správce Svatik, to bylo skvělé občerstvení.

Sportovní den

Hlušovice u Olomouce   28. 06. 2023

Zahráli jsme si ruské kuželky pod širým nebem. Vítězkou se stala paní Dobruška. Odměnou pak pro všechny zúčastněné byla domácí pizza od naší hospodyňky Kamči!

Výlet do Kunic

Sokoleč u Poděbrad   28. 06. 2023

Jako každý rok tak i letos jsme přijali pozvání na letní koncert do Senior Parku v Kunicích u Prahy. Zazpívat a pobavit nás přijel skvělý bavič a zpěvák pan Vladimír Hron. K dokonalé pohodě celého dne se na ohni pekla kýta a točilo se lahodné pivo.

Dnes jsme zažili krásný výlet

Hrádek nad Nisou   27. 06. 2023

Jeli jsme do Divadla v Celetné, kam jsme z Černého Mostu cestovali metrem. Zážitek jako hrom! Po divadelní hře Macbeth jsme zavítali na Staroměstské náměstí. Cestou jsme se občerstvili v McDonaldu a hurá domů. Děkujeme za parádní den.

Do divadla

Sokoleč u Poděbrad   27. 06. 2023

Dnes jsme vyjeli do divadla v Praze na představení Macbeth. Cestování jsme zvolili tentokrát netradičně, metrem. Na zpáteční cestě nemohla chybět zastávka na dobrý oběd v Kersku.

Bowling

Rychvald u Ostravy   26. 06. 2023

Po obědě jsme dnes vyjeli na bowling. V příjemném prostředí jsme si všichni postupně vyzkoušeli naše herní schopnosti. Vyhrál pan Brunek, což bylo všem jasné od začátku hry 

Jóga s Věrkou

Kunice (Praha-východ)   26. 06. 2023

Cvičení jógy napomáhá ke komplexní harmonii těla i duše. Uvolňuje zatuhlé svaly, zvyšuje jejich pružnost a osvěžuje mysl. Toto vše nám přináší naše pravidelné cvičení.

Cvičíme

Hlušovice u Olomouce   26. 06. 2023

Bojovnost a soutěživost je naše druhé já. Pondělní cvičení jsme si opět zpestřili hodem na terč a hodem na cíl. 

Cvičení s Michalem

Medlov u Brna   26. 06. 2023

Dnes byly na programu protahovací cviky s gumou. No, vypadá to, že to je hračka. Michal přesně ví, jak správně uvolit celé tělo. I v tom velkém horku byla účast hojná. My to prostě máme rádi. 

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   23. 06. 2023

Máme moc rádi, když se uvaří něco dobrého. Právě si pochutnáváme na skvělé gulášové polévce. Tu nám uvařila naše hospodyňka Štěpánka. Vynikající!

Na univerzitě

Hlušovice u Olomouce   23. 06. 2023

Den otevřených dveří na katedře informatiky Univerzity Palackého přitahuje spoustu lidí. I pro nás to byl zážitek! Projít si prostory univerzity a krásně bylo také na terase - na střeše, odkud byl krásný výhled na celou Olomouc.

Návštěva turnaje v Ostravě

Rychvald u Ostravy   22. 06. 2023

Přijali jsme pozvání na dnešní slavnostní zahájení ping-pongového turnaje, na který půjčujeme naše služební vozidlo pro vozíčkáře.

V Ostravě odstartoval 17. ročník mezinárodního turnaje Czech Para Open. U zelených stolů změří své síly přes dvě stovky hendikepovaných sportovců z 30 zemí světa. Po představení všech účastníků se hala proměnila během několika okamžiků ve sportoviště a turnaj začal. Samozřejmě jsme fandili hlavně našim

Sousedský den s panem Helánem

Medlov u Brna   21. 06. 2023

Opět po roce jsme měli sousedský den. Přišli známí, sousedé, kamarádi, přijeli i ze Senior Parku Rychvald a Hlušovice. Jen nás trápilo velké teplo. Ale přesto jsme si den parádně užili, zazpívali a máme na co vzpomínat. Velké díky panu Helánovi, který i v tom tropickém dni přijel a zazpíval.

Jedeme k sousedům

Hlušovice u Olomouce   21. 06. 2023

Pozvali nás naši sousedé ze Senior Parku Medlov k nim, na jih Moravy. O zábavu se postaral pan Jiří Helán, s kterým jsme si zazpívali známé písničky.

Výlet do Medlova

Rychvald u Ostravy   21. 06. 2023

V Senior Parku Medlov dnes pořádali sousedský den. Přijeli jsme se pobavit společně s děvčaty z Hlušovic u Olomouce. Všem přítomným zazpíval písně zpěvák dechovky pan Jiří Helán. Děkujeme za příjemný den a někdy na viděnou u nás, na severu, v Senior Parku Rychvald u Ostravy.

Hrajeme si

Luštěnice   20. 06. 2023

Dnešní hrou jsme si potrápili naši paměť. Zahráli jsme si známé jméno, město, věc, rostlina, zvíře.

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 06. 2023

V dnešním odpoledním výdejním okénku se podával koláč s broskvemi. Kdo měl zájem, dopřál si kávu nebo čaj.

Přednáška v hale

Sokoleč u Poděbrad   19. 06. 2023

Odpolední přednáška byla zaměřená na základy první pomoci. Dozvěděli jsme se zajímavé informace. Například jak postupovat, když se spálíme o žehličku. Snad nic ze zmíněných rad nebudeme potřebovat, ale kdyby náhodou, poradíme si.

Brněnská přehrada

Medlov u Brna   16. 06. 2023

To je srdcovka mnohých z nás. Kdo by neznal 'prygl', brněnské moře? My starší si jej pamatujeme ještě v jeho začátcích. Je fajn se občas zajet podívat do známých míst.

Návštěva rozária

Hlušovice u Olomouce   16. 06. 2023

Dnes jsme navštívili jedinečný areál olomouckého rozária, který ožil díky festivalu Vyznání růžím. Tisíce keřů růží v plném květu a neopakovatelná atmosféra nás úplně pohltila. 

Dílnička s Maruškou

Rychvald u Ostravy   16. 06. 2023

Na dnešní dílničku vymyslela paní Maruška práci s barvami. Na plátno jsme nakreslili obraz - dovolená u moře a na další plátno jsme si všichni přítomní otiskli svou dlaň. Poznáte, kdo je kdo?

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   14. 06. 2023

Je fajn, když můžeme pracovat venku. Pavla nám dnes přinesla předlohu a my podle ní modelovali lampičky. Až se výrobky vypálí v peci, budeme je mít na svíčku.

Výstava obrazů a básnických knih

Hlušovice u Olomouce   14. 06. 2023

U nás v Senior Parku Hlušovice bydlí autor výstavy pan Zdeněk Schlappl. Jeho díla měla v areálu velký úspěch. Při čtení básní ukápla mnohým z přítomných i slzička, jak byly procítěné. Po skončení výstavy čekal na všechny zúčastněné bohatý raut.

Jedeme do Hrádku na jarmark

Luštěnice   14. 06. 2023

Dnešní výlet do Hrádku nad Nisou, do sousedního Senior Parku, byl bezvadný. Na pořádaném jarmarku jsme si mohli koupit ručně vyrobené výrobky. Na všechny čekalo úžasné hudební vystoupení a také občerstvení: od sladkého po slané a samozřejmě káva, pivo, víno.

Jarmark v Hrádku nad Nisou

Kunice (Praha-východ)   14. 06. 2023

S nadšením jsme přijali pozvání k sousedům na jejich první Jarmark. Nejen, že jsme si koupili nádherné výrobky místních obyvatelek, ale užili jsme si krásné odpoledne s živou hudbou, tancem, dobrým jídlem a vystoupením profesionálních dětských mažoretek. Tyhle zážitky máme opravdu rádi!

Jarmark u sousedů v Hrádku

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2023

Ve středu jsme přijali pozvání na 'Jarmark' do Senior Parku Hrádek nad Nisou. Měli jsme možnost zakoupit si krásné praktické výrobky i něco dobrého na zub. K tomu všemu nám hrála kapela.

Kvízy pana Choury

Medlov u Brna   13. 06. 2023

Hádání kvízových otázek není vůbec jednoduché: například vypsat všechna města na řece Vltavě. Ale společně to vždy dáme dohromady. Pan Choura si pro nás vždy něco připraví, jeho kvízy jsme si oblíbili. 

Cvičíme s dětmi

Luštěnice   12. 06. 2023

Cvičení s dětmi z místní mateřské školky si naše seniorky velice užily. Sice bylo poměrně větrno, ale nám to vůbec nevadilo!
 

Turnaj v šipkách

Rychvald u Ostravy   12. 06. 2023

Odpolední šipkový turnaj přilákal celkem 14 soutěžících. Třetí skončil pan Jiří, druhé místo obsadil pan Josef a o šest bodů před ním vyhrál pan Brunek. Zase se příště sejdeme.

Všední dny

Medlov u Brna   09. 06. 2023

Také my, stejně jak vy doma, prožíváme úplně obyčejné všední dny. Jen to máme možná lehčí. S organizací dne nám pomáhají zaměstnanci Senior Parků.

Jahodový den

Sokoleč u Poděbrad   09. 06. 2023

V pátek byl u nás jahodový den. Kdo si je objednal, tomu je ráno dovezli. A odpoledne v hale na nás čekal zmrzlinový pohár s čerstvými jahodami.

Bingo

Rychvald u Ostravy   09. 06. 2023

Bingo je hra s losováním čísel. Každý má svůj tiket a zaškrtnutím všech čísel je hra u konce. Dnes vyhrál pan Jaroslav!

Hrajeme si s dětmi

Kunice (Praha-východ)   08. 06. 2023

Nedávno byl Mezinárodní den dětí a děti z místní mateřinky ho s námi přišly dodatečně oslavit. Zahráli jsme si s nimi spoustu her a užili si společně báječné dopoledne!

Bingo

Hlušovice u Olomouce   07. 06. 2023

V současné době nejoblíbenější zábavou našich seniorů je hra BINGO. Společně se pobavíme a lákavé jsou i ceny - dnes například to byla láhev sektu, pivo, bonboniéra.

Slavíme narozeniny

Kunice (Praha-východ)   07. 06. 2023

Oslavy v Kunicích máme rádi. Vždy přijede živá kapela, na stole je spousta dobrot, zazpíváme si známé písničky a protančíme střevíce! Vše nejlepší oslavencům z měsíců květen a červen.

Zpívání

Medlov u Brna   07. 06. 2023

Odpoledne přijela naše kamarádka paní Milka. Počasí nám přálo, dalo se posedět venku pod altánem. Náš zpěv byl slyšet určitě hodně daleko, přišli si nás poslechnout i kolemjdoucí sousedé.

Cvičení v atriu

Luštěnice   05. 06. 2023

Cvičení na čerstvém vzduchu přivítá každý, kdo má v oblibě pohyb. Naše holky si cviky velice užívají, protože ho mají velmi rády. Dnes cvičení proběhlo pod taktovkou vedoucí z Hrádku nad Nisou, Gábiny.

Společný oběd

Rychvald u Ostravy   05. 06. 2023

Po Velikonocích bývá zvykem smažení vaječiny. My jsme se shodli na společném obědě. Vaječina byla s domácím špekem, posypaná pažitkou. Výborný nápad! A všechno nám připravil správce s hospodyňkou.

Dřevo

Medlov u Brna   02. 06. 2023

Ráno jsme vstali z postele dříve a pomáhali jsme s úklidem dřeva. Pak jsme si dali občerstvení v atriu. V zimě budeme na to vzpomínat, v teple haly - u krbu.

Dětský den

Sokoleč u Poděbrad   02. 06. 2023

Uspořádali jsme pro děti z Mateřské školky Sokoleč dětský den. Počasí akci přálo a my jsme připravili různá stanoviště: slalom na koloběžce, kuželky, stanoviště malého hasiče a několik dalších. Všem se setkání moc líbilo, nejen samotným dětem, ale také našim seniorům.

Opékáme

Hrádek nad Nisou   02. 06. 2023

Není nad to, když si buřty nebo párky opečete nad ohněm sami. Chutnají pak výborně. Všichni jsme si opravdu moc pochutnali.

U knihy s Honzou

Luštěnice   02. 06. 2023

Dnešní čtení v dopoledních hodinách bylo opravdu úžasné. Je příjemné poslouchat děj knihy, aniž bychom ji sami četli.

Hry se studenty

Rychvald u Ostravy   02. 06. 2023

Studenti Slezské univerzity Karviná si pro nás připravili kvíz a několik deskový her. Děkujeme Kateřině, Kristýně a Honzovi za milé odpoledne. Nejúspěšnější v kvízu byla paní Maruška, odnesla si sladkou odměnu. Ostatní jsme měli menší pohoštění, naopak slané.

Beseda na téma telekomunikační podvodníci

Medlov u Brna   02. 06. 2023

Navštívila nás studentka v důchodovém věku - paní Vlasta Sláčiková. Studuje Univerzitu třetího věku a tématikou podvodných emailů, telefonátů se hodně zabývá. Její příspěvky vycházejí i v obecních novinách. Pozvání na besedu přijaly také sousedky: důchodkyně z Přísnotic. Pro všechny to bylo moc milé, poučné odpoledne. 

Kotlíkový buřtguláš

Kunice (Praha-východ)   01. 06. 2023

V létě se krásně vaří venku. S hospodyňkou Markétkou jsme si připravili výborný buřtguláš na ohni. Vše nakrájet, orestovat cibulku, míchat a uvařít. Mňam, to byla dobrota. A ta vůně! Ta se ani nedá popsat

Den dětí

Medlov u Brna   01. 06. 2023

Hrálo se, zpívalo, bubnovalo, i když už dávno nejsme děti. Den jsme si moc užili s dětmi ze Základní školy Přísnotice. Děkujeme a přijďte zase za námi!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   31. 05. 2023

Venku začíná být poměrně teplo. Zmrzlinový pohár ve výdejním okénku, připravený hospodyňkou Nikol, je vhodným občerstvením v dnešním odpoledni.

Kácení májky

Hlušovice u Olomouce   31. 05. 2023

Měsíc květen uplynul - nastal čas se rozloučit s májkou. Vůně grilovaného masa, dostatek chlazeného pití a velké množství veselé nálady. To vše nás čekalo v dnešním dni.

Společná snídaně

Luštěnice   30. 05. 2023

Vynikající snídaně proběhla tentokrát v naší zimní zahradě. Podával se voňavý toust se zeleninovou oblohou a k pití, co kdo chtěl: káva, čaj nebo džus. Pozvání ke stolu přijala i naše koordinátorka, paní Jana.

Divadlo

Medlov u Brna   29. 05. 2023

Nasednout a vyrážíme. Dnešní divadelní představení s názvem Chytání Vídně, v divadle Reduta, bylo obohaceno o povídání s autorkou Lenkou Lagronovou. Krásný zážitek.

Procházka  po okolí

Medlov u Brna   29. 05. 2023

Společná vycházka před obědem nám přišla vhod. Zakončili jsme ji posezením pod altánem, kde nám náš kamarád pan Karel zahrál na kytaru.

Cvičení v atriu

Luštěnice   29. 05. 2023

Cvičení na čerstvém vzduchu je prima. Můžeme se takto setkat, protože v každém areálu máme pergoly. Dnes jsme procvičovali nejen hlasivky, ale i paměť.

Přijeli k nám koně

Kunice (Praha-východ)   26. 05. 2023

Pečovatelka Terezka z terénní pečovatelské služby je chovatelkou koní a dnes k nám s nimi přijela na návštěvu. Nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu a přesně to si někteří z nás ověřili. Byl to neskutečný zážitek!

První pomoc

Medlov u Brna   26. 05. 2023

Opakování - matka moudrosti. Zdravotní sestra paní Marcela zodpověděla různé dotazy a zároveň předvedla vše potřebné v případě poranění, kolapsu a tak podobně. Je to osoba na svém místě, s třicetiletou praxí. Kromě opakování zase víme o něco víc.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   25. 05. 2023

Oslavenci tentokrát byli: dámy Alena, Věra, Eva, Vítězslava, Jarmila a Helena; k tomu pánové Bohuslav, Jiří, Jaroslav a Milan. Za přípravu a pečení domácích sladkostí děkujeme, pohoštění bylo vynikající. Nemohl chybět ani pan Eda, který tentokrát oslavencům zahrál na harmoniku.

Tvoříme s dětmi

Rychvald u Ostravy   25. 05. 2023

Dopoledne nás navštívily děti ze Školičky Michálkovická. Nejdříve se pochlubily, jaké básničky se naučily. Pak jsme společně zasedli ke stolům a na lepící podložku jsme spolu vyzdobili pomocí knoflíků papírové zajíce. 

Májová snídaně

Kunice (Praha-východ)   25. 05. 2023

Pravé domácí vafle od naší Markétky! Říká se, že láska prochází žaludkem a my to můžeme potvrdit. Markétka nám dělá takové dobroty, za které jí máme rádi ještě víc. Děkujeme ❤️

Prodejní trhy

Rychvald u Ostravy   24. 05. 2023

Kousek za hranicí jsou v Polsku trhy. Rádi se tam občas vypravíme, abychom doplnili ledničku a taky šatník. Cestou zpět jsme se zastavili v restauraci Pod zeleným dubem v Bohumíně na výborný oběd.

Oběd s koordinátorkou

Hrádek nad Nisou   24. 05. 2023

Na dnešní společný oběd přijala pozvání paní koordinátorka Jana. Halou zavoněla krkovice na grilu a pohoštění doplnilo chlazené pivko. Po obědě jsme si u stolu povídali.

Průhonický park

Kunice (Praha-východ)   24. 05. 2023

Konečně jsme se dočkali výletů do přírody! V nedalekých Průhonicích je nádherný zámecký park, který patří k památkám UNESCO. Opravdu překrásná podívaná a moc příjemná procházka.

Oslavenci

Medlov u Brna   24. 05. 2023

Nejdříve se vše chystalo a vařilo. A pak už se jen slavilo a určitě přítomným i chutnalo. (o čemž svědčí prázdné talíře) Tak ještě jednou všechno nejlepší oslavencům a hlavně zdraví!

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   24. 05. 2023

Společná oslava narozenin se jako vždy moc vydařila. Užili jsme si spoustu legrace, povídali si, jídlo bylo úžasné. Tak má vypadat správná oslava!

Návštěva botanické zahrady

Hrádek nad Nisou   23. 05. 2023

Botanickou zahradu v Liberci jsme navštívili spolu se sousedy ze Senior Parku z Luštěnic. Prostředí nás překvapilo novými rostlinami jako jsou bonsaje. V loňském roce zahrada oslavila 125 let od založení.

Výlet do Liberce

Luštěnice   23. 05. 2023

Společně se seniory ze Senior Parku Hrádek nad Nisou jsme navštívili botanickou zahradu v Liberci. Zaujal nás především skleník s kaktusy a bonsai.

Stopem po Keni

Rychvald u Ostravy   22. 05. 2023

Na besedu s fotografem a cestovatelem Silvestrem Szabó jsme se velmi těšili. Tento sympatický muž nás nezklamal a poutavě vyprávěl o svých zážitcích z cestování po Africe ve státě Keňa. Kromě besedy jsme si užili i jeho pejska, štěněte faraonského psa. Zkrátka paráda!

Hektický den

Medlov u Brna   22. 05. 2023

Dnes to byl nabitý den: nejdříve nám ráno do areálu přišly zatančit děti, pak jsme sázeli rajčata a nakonec jsme si ještě stihli zacvičit s Michalem. Tady opravdu nemáme čas se nudit 

Slovní fotbal

Luštěnice   22. 05. 2023

Určitě znáte hru se slovy - slovní fotbal. Trénování paměti na čerstvém vzduchu je příjemné.

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 05. 2023

Hospodyňka Lucka připravila velmi oblíbené kuřecí maso v bramboráku, které mnozí budete znát pod názvem rarášci. Máme takové pochoutky velmi rádi, všichni!

Šijeme podsedáky

Kunice (Praha-východ)   18. 05. 2023

V Kunicích je nás hodně a když máme v hale velkou akci, na všechny nikdy nevyjdou podsedáky. Jsme pracovití a šikovní, proto jsme se rozhodli ušít další podsedáky, aby jich bylo dostatek! Nastříhat látku, ušít na stroji, nacpat výplně a z výsledku máme obrovskou radost! Za měsíc ušijeme další várku

První grilování

Rychvald u Ostravy   18. 05. 2023

Letošní první grilování máme za sebou. Pan správce na grilu připravil klobásky a špekáčky, které jsme si původně měli sami opéct, jen počasí nám nepřálo. V hale jsme si ale společně pochutnali a výborné klobásky spláchli čepovaným pivkem 

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   17. 05. 2023

Prší prší jen se leje! Tak i tuto písničku máme ve svém repertoáru a text na dnešní den sedí. Snad už tím zpěvem přivoláme sluníčko a teplejší dny. 

Jedeme do Luštěnic

Hrádek nad Nisou   17. 05. 2023

Tuto středu jsme jeli do Senior Parku Luštěnice. Připravili tady pro všechny přítomné super akci - májové slavnosti spojené s hudbou, tancem a dobrým pohoštěním. Děkujeme.

ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   17. 05. 2023

Do areálu Senior Parku zavítali žáci ze Základní umělecké školy Rychvald, v rámci celostátního festivalu ZUŠ OPEN. Žáci literárně-dramatického oboru připravili pod vedením Lukáše Moravce scénky na různá témata, pantomimu, ale také bajky M. Macourka a dalších. Žáci hudebního oboru přednesli skladby G.F. Händela a T. Johnsona, jimiž vytvořili kontrast celého programu. Děkujeme za milé odpoledne a neobyčejný zážitek, který zakončily písně ve společném zpěvu i s obyvateli Senior Parku. 

Přednáška v hale

Rychvald u Ostravy   17. 05. 2023

V dopoledních hodinách jsme mezi sebou přivítali paní Lenku. Vysvětlila nám několik zajímavostí o bylinkách, které se používají v moderním pojetí při výrobě doplňků stravy. Už naši předkové věděli, že bylinky mají svoje kouzlo a dokážou pomoci.

Jedeme k sousedům

Sokoleč u Poděbrad   17. 05. 2023

Přijali jsme pozvání na Májové slavnosti v Senior Parku Luštěnice. Zazpívali jsme si, zatančili a zároveň pochutnali na občerstvení, které pro všechny přítomné připravili domácí senioři a personál.

Májové slavnosti

Luštěnice   17. 05. 2023

Naše první májové slavnosti v Senior Parku. Všichni pozvaní byli moc spokojení. Pohoštění přišlo vhod, i hudba byla a nakonec tanec taky nechyběl.