Pořádané akce

Harmonika pod pergolou

Rychvald u Ostravy   12. 05. 2021

Pan Eda nás navštěvoval pravidelně, jen kvůli opatření mezi námi dlouho nebyl. Dnes jsme si ho s radostí poslechli a společně s ním zazpívali známé písníčky. Zkrátka paráda, hudbu má snad každý rád!

Sportovní odpoledne

Hlušovice u Olomouce   12. 05. 2021

Sportovní zápolení v několika disciplínách nám připravil personál: hod na terč, střelba lukem, hod na plechovky a poslední disciplínou byl hod čáru. No a na celé čáře vyhrála paní Věruška!

Hra bingo

Medlov u Brna   12. 05. 2021

Venku jsme si zahráli velmi oblíbenou hru bingo. Tentokrát hlavní výhra padla na paní Vlastičku. Ostatní byli odměněni čokoládovou mincí.

Den matek

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2021

Každou ženu potěší kytička. Dnes jsme kytkou udělali radost ženám - matkám, protože vždy druhou květnovou neděli si připomínáme Den matek.

Narozeniny

Hrádek nad Nisou   10. 05. 2021

Dnes jsme blahopřáli naší sousedce, paní Alence. Přejeme pevné zdraví a pohodu, ať máte stálý úsměv na tváři! 

Sportovní dopoledne

Rychvald u Ostravy   10. 05. 2021

Čekaly na nás celkem tři házecí disciplíny: na terč, na bodově označené kolíky a na přesnou vzdálenost. Snažili jsme se dosáhnout co nejlepších výsledků.

Na 3. místě skončila paní Marie, na 2. místě paní Věrka a vyhrál pan Přemek. Vlastně vyhráli všichni, kteří se účastnili...

Hod na terč

Kunice (Praha-východ)   10. 05. 2021

Díky teplému počasí byla odměna pro vítěze v podobě zmrzlinového poháru jasnou volbou. Moc jsme si to užili! Zkrátka - zábavné soutěžní odpoledne s přáteli.

Palačinky

Medlov u Brna   07. 05. 2021

Všichni máme rádi sladké dezerty a palačinky patří mezi nejoblíbenější. Se šlehačkou a čokoládovou polevou.

Okénko v pátek

Hlušovice u Olomouce   07. 05. 2021

Na co jsme se dnes těšili? Hospodyňka připravila buřty na pivu, což je prý dost starý, ale mezi chalupáři oblíbený recept. Buřta si s chutí dopřál káždý, kdo k okénku přišel.

Truhlíky do oken

Medlov u Brna   05. 05. 2021

Muškáty nám přes zimu krásně vyrostly. Tak je přesazujeme, aby nám zkrášlily naše okna.

V létě se přijedte podívat, jak nám kvetou 

Mozkocvičírna

Kunice (Praha-východ)   05. 05. 2021

Chladné počasí nás zahnalo do tepla našich bytů. Ač jsme měli v původním plánu venkovní tvoření, byli jsme rádi za náhradní variantu v podání kvízů u kávy.

Fotbal a buřty

Hrádek nad Nisou   30. 04. 2021

Že to nejde dohromady? Rozhodně ano! Nejdříve fotbal, kde byl hlavním hrdinou pan Antonín v 92 letech   následovalo opékání buřtů a pěkný den byl za námi...

Špekáčky na čarodějky

Medlov u Brna   30. 04. 2021

Také u nás v areálu se grilovalo a co jiného na konec dubna, čarodějnice, než špekáčky. Grilování doplnil hudbou pan Josef. Den jsme si všichni užili a všechno snědli.

Velká fotbalová soutěž

Kunice (Praha-východ)   28. 04. 2021

Fotbal v seniorském věku? V Kunicích určitě ano! Krásné sportovní odpoledne, které jsme si náramně užili a neskutečně nás to bavilo. Zábava, smích a pohyb jsou naší nezbytnou součástí! ⚽️

Sklízíme dřevo

Hrádek nad Nisou   28. 04. 2021

Paní Šelemberková a Bucháčková nám pomáhaly poskládat dřevo na zimu. Zkrátka: když chci pomoct - pomůžu. Každá výpomoc se mezi námi cení.

Hledání čarodějnice

Medlov u Brna   28. 04. 2021

Den jsme zahájili procházkou spojenou s hledáním čarodějnice. Ta přiletěla a dobře se schovala uvnitř areálu. Někteří z nás ji našli, také odměnu si vyzvedli.
Zase za rok přiletí 

Narozeninové okénko

Kunice (Praha-východ)   27. 04. 2021

Naše sousedka Helenka slaví významné životní jubileum a jejím velkým přáním bylo ho oslavit společně s námi. Ač s hygienickými opatřeními se nám to náramně povedlo. Přijel jí zahrát a zazpívat její dávný kamarád a potěšil nás společně. Děkujeme za krásné odpoledne a přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví!

Palačinkování

Kunice (Praha-východ)   22. 04. 2021

Kdo by neměl rád tento sladký dezert? V každé věkové kategorii patří palačinky k nejoblíbenějším. Hospodyňka Markéta nám je připravila s výbornou malinovou marmeládou, banánem a jahodami. To jsme si pochutnali! 

Klavírní vystoupení

Kunice (Praha-východ)   21. 04. 2021

Přímo v naší obci bydlí doslova hudební poklad! Pan Martin Horner nám přijel zahrát na klávesy a my se hodinu unášeli na nádherných melodiích. Bylo to pohlazení po duši, které jsme si nesmírně užili...v bezpečné vzdálenosti.

Harmonika

Medlov u Brna   21. 04. 2021

Paní Martina to umí. Přijela nás potěšit a zahrát oblíbené lidové písně. I počasí našemu setkání přálo. Děkujeme!

Dubnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   20. 04. 2021

Oslavenci v tomto měsíci jsou celkem tři - dvě ženy a jeden muž: paní Jana a paní Eva, s nimi pan Antonín. Přejeme všem mnoho spokojenosti a hlavně zdraví.

Zmrzlina

Medlov u Brna   20. 04. 2021

Zahájili jsme už téměř teplou sezónu. A čím jiným, než tím, co máme všichni rádi - zmrzlinou!

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 04. 2021

Díky počasí se výdejní okénko posunulo na dnešní den. Bylo již o něco lépe a paní vedoucí nám upekla piškot s citronovým krémem, ozdobený ovocem.

Cvičení v atriu

Medlov u Brna   19. 04. 2021

Na moment vysvitlo slunce. Proto jsme hned začali pravidelné cvičení, protože pohyb nás baví. Závěrem cvičení jsme si zahráli na chvíli i slovní fotbálek.

Procházka

Rychvald u Ostravy   19. 04. 2021

Vskutku aprílové počasí. Celý den chladno, pod mrakem. Naštěstí, když jsme se vydali na procházku, slunce na moment vykouklo.

Procvičování na víkend

Kunice (Praha-východ)   16. 04. 2021

Venku je taková zima, že by ani psa nevyhnal, jak se říká...jsme schovaní v teple domova a aby nám to lépe utíkalo, dostali jsme doplňovačku a přesmyčky. I naši mysl je potřeba udržovat v kondici.

Házíme na terč

Hlušovice u Olomouce   16. 04. 2021

Soutěž v hodu na terč z jakékoli polohy  skončila v následujícím pořadí: 1. místo paní Danuška, 2.místo paní Libuška a 3. byla paní Věruška.

Sladká tečka

Medlov u Brna   16. 04. 2021

Na závěr tohoto týdne jsme si dopřáli něco sladkého. Někteří jsme si pochoutku vzali domů, na víkend.

Sladké okénko

Rychvald u Ostravy   14. 04. 2021

Z kynutého těsta moučník, marmeláda a k dozdobení šlehačka. To všechno stačí k přípavě sladkého pokrmu.

Kdo přišel a ochutnal, nelitoval 

Pétanque

Hrádek nad Nisou   13. 04. 2021

Přestože je venku stále poměrně chladno, zahráli jsme si u nás oblíbenou hru s českým názvem koulená...na vítěze čekala sladká odměna!

Kvíz

Sokoleč u Poděbrad   12. 04. 2021

Cvičení se pro nepřízeň počasí nekonalo. Proto jsme si dostali kvíz na téma 'Zábavná čeština'. Při luštění jsme byli hodně úspěšní.

Okénko

Sokoleč u Poděbrad   09. 04. 2021

Oblíbené okénko - počasí nám dnes celkem přálo. Venku na sluníčku jsme si dopřáli grog a čaj, každý podle chuti.

Zákusek s ananasem

Medlov u Brna   09. 04. 2021

Dnes jsme měli opět sladké překvapeni, tentokrát s ananasem. Pro velký úspěch budeme v okénku zákusek opakovat i v příštím týdnu.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   08. 04. 2021

Domácí je domácí. Paní vedoucí připravila pro každého zájemce vlastnoručně zdobené chlebíčky. Kdo měl zájem, vzal si i čaj nebo kávu.

Cvičení před bytem

Rychvald u Ostravy   08. 04. 2021

Přes dnešní nepřízeň počasí a sněžení se nás několik sešlo před dveřmi bytů k cvičení. Máme k dispozici různé cvičební pomůcky, tentokrát hůlku.

Velikonoční vajíčko

Medlov u Brna   08. 04. 2021

Soused, pan Josef, umí namalovat krásná velikonoční vajíčka. Aby toho nebylo málo z jeho kumštu, pak se oblékl do kroje a zapózoval fotografov 

Okénko k zahřátí

Rychvald u Ostravy   07. 04. 2021

Zima se stále ještě nerozloučila. Chladné počasí s občasným sněžením máme v našem regionu od svátků skoro pravidelně. Proto jsme se dnes těšili do okénka na teplý čaj s příchutí...i rumovou pralinku dostal každý, kdo přišel.

Květinový kvíz

Medlov u Brna   07. 04. 2021

Dnes jsme vyšli kolem areálu na procházku, úkolem bylo hledat květiny a uhádnout jejich názvy. Malou nápovědu jsme měli v podobě kvízu. Někteří věděli hned, o jakou květinu se jedná. Jiní ještě přemýšlejí 

Cvičení s balónem

Medlov u Brna   06. 04. 2021

Cvičení s tou kulatou záležitostí je pokaždé zábavné! Hlavně tehdy, když je mačkáme koleny, to se vždy kromě cvičení i pořádně zasmějeme.

Velikonoční okénko

Kunice (Praha-východ)   01. 04. 2021

Domácí beránek, vajíčkový salát, pomlázky i kraslice. Nic z toho nesmí chybět na oslavy svátků jara. Počasí nám přálo a my si užili krásné předsváteční posezení s tímto výborným pohoštěním

Okénko na Zelený čtvrtek

Sokoleč u Poděbrad   01. 04. 2021

Naše sousedka paní Eva napekla jidáše, sladké pečivo. Jak uvádí lidové tradice: jidáše upečeme a sníme na Zelený čtvrtek. Ten, kdo je sní za svítání, bude se těšit pevnému zdraví.
 
Jen se po nich zaprášilo 

Cukroví

Hlušovice u Olomouce   01. 04. 2021

Naše děvčata napekla cukroví a doplnila tak pohoštění k velikonoční nadivce. Každý jsme si sedli před svůj byt a kochali se slunným dnem, které přineslo nebe bez mraků.

Pohádka

Rychvald u Ostravy   01. 04. 2021

Kde vše končí zamilovaně, kladně a vyhraje vždy dobro? No přece v pohádce.

Těšíme se, když se vše v dobré obrátí a všichni se společně budeme radovat...v tuto chvíli si alespoň přečteme hezkou velikonoční pohádku.

Aprílové výdejní okénko

Luštěnice   01. 04. 2021

Na aprílové výdejní okénko byli nalákáni hlavně muži. Na jitrnici... Škoda, že to byla jitrnice, jakou svět neviděl!

Vtipu jsme se zasmáli, v okénku byly sladké dobroty

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   31. 03. 2021

Dnešní krásné slunečné odpoledne jsme zasvětili procházce. Cestou jsme hledali kopřivy na velikonoční nádivku. A našli jsme 

Březnoví oslavenci

Medlov u Brna   31. 03. 2021

Tento měsíc oslavili narozeniny paní Maruška s panem Toníčkem a s dalšími sousedy. Kytička potěší a něco sladkého na zub taky. 

Velikonoční dílnička

Hrádek nad Nisou   30. 03. 2021

Výzdobu na Velikonoce máme doma všichni. Přesto se rádi podílíme na společné výrobě různých dekorací. V dnešní dílničce tomu nebylo jinak, dokonce jsme měli pracovní stoly v atriu.

Sudoku

Luštěnice   30. 03. 2021

Luštění sudoku byl těžší oříšek. I přesto jsme to u kávy zvládli na jedničku.

Procházka s povídáním o historii Hrádku nad Nisou

Hrádek nad Nisou   29. 03. 2021

Hrádecko bylo původně součástí tzv. župy Záhvozdí (Zagost), od 12. století bylo částí Českého království a procházela jím důležitá obchodní stezka z Prahy k Baltskému moři. Od 13. století patřilo pod panství Grabštejn, v jehož držení se vystřídaly rody různých pánů, např. z Donína, Mehlů ze Střelic a několika dalších...

Tyto zajímavosti i jiné jsme se dozvěděli v průběhu dnešní procházky z povídání od paní vedoucí, která se v historii našeho regionu opravdu vyzná.

Schovaná vajíčka

Medlov u Brna   29. 03. 2021

Blíži se Velikonoce a někde v areálu se nám zakutálela vajíčka. Neváháme a pustili jsme se do hledáni. Některé jsme našli jen tak tak!

Hledání vajíček

Kunice (Praha-východ)   29. 03. 2021

Velikonoce jsou opravdu skoro tady. Náš milý personál pro nás vymyslel tématickou hru 'Hledání vajec na barvení či omeletu'. Počasí nám přálo a mohli jsme dlouze hledat, až jsme je všechny našli. Krásné odpoledne ☀️

Hledáme vajíčka

Luštěnice   29. 03. 2021

Po atriu našeho areálu se rozkutálely kraslice. Poctivě jsme hledali a našli jsme je všechny, i když dobře schované! 

Procházka po okolí

Rychvald u Ostravy   29. 03. 2021

Po návratu z procházky kolem areálu si chceme odpočinout pod pergolou. Židli nám však zalehl kocour Miško. Tak jen pohladit a necháme ho odpočívat, sedneme si vedle něj.

Vyhodnocení soutěže

Sokoleč u Poděbrad   26. 03. 2021

Před několika dny jsme v areálu začali s přípravou velikonoční výzdoby. No a dnes jsme vyhlásili vítěze o nejhezčí velikonoční vajíčko 

Vyhrála paní Ivana, gratulujeme!

Mlsáme

Medlov u Brna   26. 03. 2021

Paní vedouci nám k ukončení tohoto týdne připravila extra sladkou tečku - rafaelo. Mňam...

Gratulujeme

Rychvald u Ostravy   26. 03. 2021

Krásného životního jubilea se dnes dožívá naše nejnovější bydlící, paní Helenka.

Blahopřejeme  přejeme pevné zdraví, ať se vám u nás líbí a spokojeně bydlí.

Sadíme osení

Rychvald u Ostravy   26. 03. 2021

K svátkům jara se vážou různé tradice. Například setí osení. Už je tepleji a za několik dní se budeme radovat, jak se krásně zazelená.

Tradice v okně

Rychvald u Ostravy   25. 03. 2021

Zkusili jsme dnes výsledek snažení našeho vedoucího, tradiční velikonoční pochoutku - nádivku. Přiznání k domácí výpomoci bereme 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   24. 03. 2021

Už aby bylo tepleji. To se při společném cvičení scházíme v hojném počtu a pořádně se protáhneme. Hned je ten den veselejší.

Míčové cvičení

Medlov u Brna   24. 03. 2021

Krásné počasí nám přálo, proto jsme si zacvičili s míčem. Hudbu k cvičení nám zajistil pan Josef. Cvičení nám šlo hned lépe, zakončíli jsme ho sladkou tečkou.

Dárky od dětí

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2021

Společnému setkání s dětmi ze školy KLAS s.r.o. z Pardubic stále brání opatření. Přesto si na nás děti vzpomněly, poslaly nám dárky a přání k Velikonocům.

Velmi si toho vážíme, děkujeme a těšíme se na viděnou!

Vyrábíme výzdobu

Rychvald u Ostravy   22. 03. 2021

V žádné domácnosti by neměla chybět velikonoční výzdoba. Každý si svůj byt vyzdobí podle vlastních představ. Může k tomu použít i šablony zajíce a vajíček, které všem rozdala hospodyňka.

Stanoviště s úkoly

Medlov u Brna   22. 03. 2021

Tento týden jsme spolu vyšli na procházku a hledali jsme stanoviště po areálu. Úkoly nebyly v žádném případě lehké, snaha se rozhodně cení.

Ať žije JOSEF!

Sokoleč u Poděbrad   19. 03. 2021

JOSEF - VŠICHNI MUŽI TOHOTO JMÉNA DNES SLAVÍ SVÁTEK!

Také my se přidáváme ke gratulaci a nejen našemu panu Josefovi přejeme vše nej nej nej.

Otevřené okénko

Hlušovice u Olomouce   19. 03. 2021

Původně plánované občerstvení u jezírka jsme museli zrušit. Počasí nám nepřálo. Paní vedoucí si však uměla poradit a nabídla nám v okénku kávu a čokoládové minivěnečky. Náramně jsme si pochutnali pod střechou atria.

Jarní výzdoba

Rychvald u Ostravy   19. 03. 2021

Svátky jara - Velikonoce, se blíží. Vždy jsme měli vyzdobenou společnou halu a venkovní prostory. Rozhodně tomu nebude jinak ani letos.

V zimě jsme v atriu využili jehličnany, teď na jaře zase stromy listnaté.

Jarní výdejní okénko

Luštěnice   18. 03. 2021

Dnes to vypadalo, že si náramně užijeme sluníčka. Překvapil nás ale sníh. I tak jsme si pochutnali na jarní pomazánce s čerstvým džusem z pomerančů.

Spojovačka

Kunice (Praha-východ)   17. 03. 2021

Venku je dnes opravdu nevlídně. Ráno nás zasypal sníh, takže je lepší držet se v teple domova. Ani doma však nezahálíme a procvičujeme naši paměť pomocí zábavné spojovačky

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   17. 03. 2021

V měsíci březnu máme taky oslavence. Chlebíčky, jako malá pozornost, chutnaly.

Přejeme všechno nejlepší, především pevné zdraví. 

Zahrada

Hrádek nad Nisou   17. 03. 2021

Jaro se pomalu blíží, je potřeba upravit ovocné stromky a keře. V našem areálu si zástřih vzal na starost pan Hauser.

Hledáme, hádáme...

Sokoleč u Poděbrad   17. 03. 2021

Dnešním dnem jsme zahájili procházkovou hru s hledáním pranostik. Máme za úkol najít v atriu a v blízkém okolí našeho areálu celkem 12 různých pranostik. Odměna pro vítěze bude sladká.

Domácí dílnička

Medlov u Brna   17. 03. 2021

Zajistíme si krásnou výzdobu za okny našich bytů. Sami si vyrobíme zapichovátka nebo jinou výzdobu. Samozřejmě s velikonoční tématikou

Na koláč do okénka

Kunice (Praha-východ)   16. 03. 2021

Dnes napekla naše sousedka Alenka. Koláč byl výborný a jen se po něm zaprášilo. Dali jsme si k němu voňavou kávu na zahřátí a prohodili pár milých slov se sousedy.

Květinový kvíz

Luštěnice   16. 03. 2021

Počasí nám bohužel stále moc nepřeje. Proto jsme se dnes v teple domova pobavili kvízem u dobré kávy. Snad nám jarní květiny brzy pokvetou.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   15. 03. 2021

Zábavné protažení s kulatou pomůckou. Pohyb na čerstvém vzduchu je naše oblíbená aktivita a účastníme se v hojném počtu. Víme, že cvičení je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.

Velikonoční kvíz

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2021

Kvíz s velikonočními tradicemi a lidovými pověrami nás málo, ale opravdu jen malinko, potrápil. Zapátrali jsme v paměti a nakonec se nám to podařilo.

Skládáme věty

Hlušovice u Olomouce   12. 03. 2021

Není jednoduché najít v areálu jednotlivá slova potřebná k sestavení dvou vět, které se vztahují k měsíci březnu. Užitečná procházka spojená s velkou výzvou. 

Jazykolamy

Rychvald u Ostravy   12. 03. 2021

Nejsme ani moderátoři, ani herci. Ale s jazykolamy, které mají za úkol nám 'polámat' jazyk, si určitě poradíme!

Okénko

Rychvald u Ostravy   11. 03. 2021

Se sloganem - podáváme grog pro lepší krok - dnes pan správce v okénku nabídl zájemcům teplý oblíbený nápoj. Ani zima nám nezkazí možnost procházky a občerstvení.

Místo procházky kvíz

Hrádek nad Nisou   11. 03. 2021

Jelikož nám počasí nepřeje, zrušili jsme procházku za historií Hrádku nad Nisou. To však nevadí, budeme řešit kvíz na téma: nejslavnější ženy světa.

Protahování na židli

Medlov u Brna   10. 03. 2021

S paní Ivou jsme si dnes pořádně protáhli ztuhlé tělo. Kdo by řekl, že cvičení na židlích je taky prospěšné a zároveň důležité k udržení kondice. 

Vědomostní procházka

Kunice (Praha-východ)   09. 03. 2021

Při naší odpolední procházce jsme si procvičili znalosti z dějepisu a oblasti zvířat, které pro nás připravila hospodyňka Markéta. Zároveň jsme se provětrali a osvěžili naši bystrou mysl a paměť.

MDŽ v areálu

Medlov u Brna   08. 03. 2021

Tento významný den jsme oslavili návštěvou okýnka. Na každou ženu tady čekalo sladké překvapení a kytička do bytu.

Oslava MDŽ

Hlušovice u Olomouce   08. 03. 2021

Dnes jsme popřáli všem našim ženám k jejich svátku, připravili jsme karafiát, chlebíčky, Děti z mateřské školky v Hlušovicích pro ně připravily přání s krásnou kytičkou.

Sladké okénko

Medlov u Brna   05. 03. 2021

V našem oblíbeném okénku jsme dnes podávali horké jablko s domácími listovými ořechovými hřebeny.
Moc všem chutnalo!

Masopustní kvíz

Kunice (Praha-východ)   03. 03. 2021

Masopustní období je pomalu u konce a my ho uzavřeme zábavným kvízem na toto aktuální téma. Už teď se těšíme na další Masopust v příštím roce

Půjčujeme si knihy

Hlušovice u Olomouce   03. 03. 2021

Dnes jsme si mohli zapůjčit knihu ve venkovní knihovně u našeho jezírka. Zároveň jsme každý dostali sešity nových křížovek, přímo z tiskárny v Pohořelicích u Brna. Děkujeme.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   03. 03. 2021

Slunečných dnů bude postupně přibývat. A co to znamená pro nás? Že se častěji věnujeme pohybu na zdravém vzduchu.

Sázení

Medlov u Brna   03. 03. 2021

Blíží se Velikonoce, proto jsme se pustili do výsadby osení. Až vyroste, tak pěkně vyzdobí naše okna v bytech.

Pro zákusek do okénka

Kunice (Praha-východ)   02. 03. 2021

Po odpolední procházce se pravidelně zastavujeme u našeho výdejního okénka pro něco na zub. Dnes nám byly nabídnuty šátečky s pudinkem a borůvkami a k tomu voňavá káva nebo horký čaj na zahřátí.

Děkujeme, přijdeme zase ☕

Cvičení na slunci

Medlov u Brna   01. 03. 2021

Je tady opět tradiční oblíbené cvičení venku. Po víkendu je třeba rozhýbat naše těla a slunce nám k tomu příjemně hřeje.  

Víkendový kvíz

Luštěnice   26. 02. 2021

Jako víkendovou aktivitu jsme dostali kvíz ohledně znalosti nářečí - moravštiny. Výsledky správného řešení vyhodnotíme společně v pondělí.

Masopust s harmonikou

Kunice (Praha-východ)   25. 02. 2021

Prožili jsme opravdu nádherné odpoledne! Písně pana Čápa za doprovodu jeho harmoniky se rozezněly celým areálem, zastavil se u každého okna a každých dveří, abychom si s ním mohli všichni zazpívat. Naše masky zdobily radostné tváře a všichni měli skvělou náladu. Moc děkujeme za toto milé rozptýlení ❤️

Vítáme nového souseda

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2021

Alespoň malým dárkem vítáme každého nového obyvatele Senior Parku. Těšíme se na čas, kdy se všichni sejdeme společně u jednoho stolu a přivítáme nového souseda přípitkem. 'Pane Václave, ať se tu cítíte jako doma!' 

Tajemství výdejního okénka

Rychvald u Ostravy   24. 02. 2021

Horké jablko: dnešní nabídka v okénku. Nedalo nám pokušení, abychom si pro takové překvapení nepřišli. Pochutnali jsme si, jen se zaprášilo, ani se na všechny pořádně nedostalo 

Přidáte se?

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2021

Parádní počasí pro procházku a cvičení. Hůlka nemusí sloužit jen pro oporu při chůzi, dnes prokázala dobrou službu i pro pořádné protažení těla.

Masopust

Hrádek nad Nisou   24. 02. 2021

Dnes v areálu proběhl takový malý masopust, tradiční masky se prošly atriem  
K občerstvení jsme si nabídli koláče a kávu.

Přivítání nové paní vedoucí

Luštěnice   24. 02. 2021

U dnešního výdejního okénka jsme přivítali novou paní vedoucí. Připravila nám výborné pohoštění. Bohužel nám počasí moc nepřálo, ale i tak byla hojná účast  

Děkujeme a těšíme se na vás.

Procházka ke koním

Hrádek nad Nisou   22. 02. 2021

Nedaleko našeho areálu můžeme pozorovat krásná zvířata - koně. Procházkou k jejich výběhu chodíme rádi a pravidelně. Přestože je ještě stále zima a poměrně chladno.

Obrázkové hlavolamy

Medlov u Brna   22. 02. 2021

O víkendu jsme si trochu potrápili hlavu luštěním obrázkových přísloví. Se vzájemnou pomocí jsme to někteří zvládli, odměna byla zasloužená.

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   19. 02. 2021

Abychom o víkendu nezaháleli, dostali jsme k rozluštění kvíz. Tentokrát je zaměřený na autory knih. Pravidelní čtenáři mají výhodu. Ale i ostatní se zapojí, knižní tituly jsou určitě známé.

Vyhřívání na slunci

Kunice (Praha-východ)   18. 02. 2021

Počasí si s námi hraje a z tuhých mrazů jsme skočili rovnou do nádherného jara ☀️. Snad každý se nechal vylákat na procházku a při zpáteční cestě nás čekalo pohoštění u okénka v podobě domácího závinu. Všem moc chutnalo!

Cvičíme

Luštěnice   18. 02. 2021

Máme viditelnou radost z protahování pomocí polštářku. Další radostné úsměvy můžete vidět při předávání certifikátů o očkování.

Barva na únor

Medlov u Brna   18. 02. 2021

I na tento měsíc jsme si zvolili barvu, tentokrát bílou. Takže na našeho pana domovníka opět čekalo rozluštění.

Jak nám to slušelo, tak na to se podívejte.

Obrázkový kvíz

Hrádek nad Nisou   17. 02. 2021

Luštíme kvíz složený z obrázků. Každý obrázek představuje známé české přísloví. Máme na to pár dnů, trochu se asi potrápíme s vyřešením.

Cvičení v atriu

Medlov u Brna   17. 02. 2021

Slunce vysvitlo, nás to vylákalo ven, a šli jsme se protáhnout. Tentokrát předcvičování s přehledem zvládla naše sousedka paní Iva.

Procházka s paměťovým cvičením

Kunice (Praha-východ)   15. 02. 2021

Nádherný zimní den nás vytáhl na čerstvý vzduch, který je společně s pohybem to nejdůležitější pro naše zdraví. Hospodyňka si pro nás navíc připravila různé otázky na procvičení paměti a cestou jsme hádali hádanky, které jsme na procházce našli.

Teplý čaj byla zasloužená odměna ☕

Očkování

Luštěnice   15. 02. 2021

Dnes byla devíti našim seniorům aplikována druhá dávka očkování proti Covid 19. Mají velký důvod ke spokojenosti!

Připíjíme na zdraví

Sokoleč u Poděbrad   12. 02. 2021

A takhle si tu žijeme. Sešli jsme se venku popřát a připít na zdraví našemu sousedovi k narozeninám. Venku na zápraží se díky slunečnému počasí povídalo hezky, byť teploměr ukazuje teplotu pod bodem mrazu. Ještě jednou: do dalších let pevné zdraví a optimismus!

Masopustní kvíz

Rychvald u Ostravy   12. 02. 2021

Včera byl tučný čtvrtek, příští středa 17.2. bude popeleční, podle tradice se jedná o první den postní doby. Ze samotného kvízu se dozvíme i další zajímavosti spojené s masopustem. Znáte význam těchto pojmů? 

Zábavná hádanková hra

Luštěnice   12. 02. 2021

Hra začala v pátek a probíhá v atriu. Tak všichni pěkně na čerstvý vzduch a hledat cedulky! (je jich celkem deset). Kdo uhodne alespoň polovinu, dostane odměnu.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   11. 02. 2021

Paní Věrce přejeme k jejím krásným 97. narozeninám stále pevné zdraví a ještě spoustu spokojených dnů mezi námi 

Teplé nápoje na zahřátí

Kunice (Praha-východ)   11. 02. 2021

Teploty hluboko pod bodem mrazu nás neodradí od pohybu na čerstvém vzduchu. Na procházce nacházíme hádanky a zakončíme u okénka, kde nás pohostí teplým nápojem a zákuskem. Dnes se podávalo svařené víno, grok, káva, čaj a domácí bábovka. Ihned je den veselejší!

Slovní hra

Hrádek nad Nisou   11. 02. 2021

...země, město, řeka, rostlina, jméno... Na tuto hru si vzpomínáme snad všichni a taky si ji v jakémkoli věku může zahrát každý 

Muškáty v zimě?

Rychvald u Ostravy   11. 02. 2021

Proč ne? Na podzim jsme většinu muškátů nařízkovali. Tyto dva truhlíky jsme nechali jen tak. Všechny výhonky i dva truhlíky jsme umístili do tepla. Takto nám kvetou...to jen díky společné zimní zahradě v našem atriu!

Svařák

Rychvald u Ostravy   10. 02. 2021

Výdejní okénko dnes zájemcům nabídlo svařák. Pan správce se postaral o přípravu a kdo nepřišel, zaváhal...

Domácí likér

Sokoleč u Poděbrad   10. 02. 2021

Alespoň na pár minut každý den ven, za každého počasí. Domácí BAILEYS naší sousedky bylo příjemnou motivací pro dnešní společnou procházku.  Malá štamprlička na zahřátí nemůže škodit :-)

U okénka

Luštěnice   09. 02. 2021

Když máme chuť na něco teplého, je možné využít opět otevřené výdejní okénko.

 

 

(ne)Vědomostní kvíz

Sokoleč u Poděbrad   08. 02. 2021

Kvízové otázky k přemýšlení ale také k pobavení. Dobré nálady totiž není nikdy dost! A protože je zima v plné síle, ideální čas si pěkně v teple u horkého čaje přečíst oblíbenou knihu nebo vyluštit nějaký 'hlavolam'.

Laurel a ...?

Luštěnice   08. 02. 2021

Napadne vás hned odpověď? Tak takhle zpestřenou mrazivou procházku jsme měli, když jsme při ozdravné chůzi v mínus pěti stupních doplňovali jména známých dvojic.

Sladké výdejní okénko

Medlov u Brna   05. 02. 2021

Sladké překvapení na nás čekalo ve výdejním okénku. A jaké vlastně bylo?
Oblíbené PALAČINKY! Pochutnali jsme si a už teď se těšíme na další překvapení

Výdejní okénko

Kunice (Praha-východ)   04. 02. 2021

Po procházce jsme se přišli občerstvit k výdejnímu okénku. Káva, čaj, grog a mnoho dalšího doplnil domácí perník od naší nové hospodyňky Markéty. Všem moc chutnalo, přijdeme zase!

Šneci v okně

Rychvald u Ostravy   03. 02. 2021

Výdejní okénko tektokrát nabídlo domácí šneky z listového těsta. Hospodyňka připravila, správce nabídl a doporučil i domácí 'hřejivý nápoj'.

Něco na zahřátí

Hlušovice u Olomouce   03. 02. 2021

Procházku v našem areálu bylo příjemné zapít horkým jablečným nealkoholickým punčem, který jsme si dali s velkou chutí.
Spojili jsme tak užitečné s dobrou odměnou.

Okénko

Luštěnice   03. 02. 2021

Výdejní okénko opět v akci. Tak co si dáme: alžírskou kávu, čaj nebo svařák? Vyhrál svařák!

Domácí dílnička

Medlov u Brna   03. 02. 2021

Bliží se den svatého Valentýna. Na zkrášlení vstupních dveří jsme si doma vyrobili dekoraci. Materiál jsme dostali a jde se na to.

Sedm symbolů

Sokoleč u Poděbrad   01. 02. 2021

A máme tady únorovou hru, kde budeme v okolí Senior Parku hledat sedm názvů či jmen pomocí symbolů a malých slovních nápověd.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   01. 02. 2021

Pravidelné cvičení, cvičení pro radost a za každého počasí. Tak si to představte: vůbec nám nevadí, že je venku zima.

 

 

Hádanky v atriu

Rychvald u Ostravy   01. 02. 2021

V prostoru atria máme rozmístěno několik hádanek. Při procházce je určitě najdeme, musíme se pořádně rozhlížet. A pak už stačí jen uhádnout: co to je...kdo to je...

Najdi hádanku

Medlov u Brna   01. 02. 2021

Dnes jsme se pustili do hry 'najdi hádanku' po celém areálu. Vyšli jsme na procházku hledat, kde to asi bude.
Hádanky jsme našli, teď je ještě musíme rozluštit!

Horké jablko

Medlov u Brna   29. 01. 2021

Sychravé počasí nás neodradilo projít se k výdejnímu okénku. Tady na nás čekal nápoj 'horké jablko', který přišel vhod k dnešnímu počasí. 

Uhádni a vyhraj odměnu

Luštěnice   29. 01. 2021

V atriu začala hra s hádáním názvů filmů. Na čerstvém vzduchu se procházíme, hledáme schované hádanky. Podle obrázkových indicií pak skládáme podklady pro správný název.

Sněhulák

Rychvald u Ostravy   29. 01. 2021

Počasí je jako na houpačce. V noci mrzne, přes den je nad nulou. Pokusili jsme se postavit před vstupem do areálu sněhuláka

Domácí dílnička

Hrádek nad Nisou   29. 01. 2021

Připravíme si jen dvě základní věci - papír, ze kterého vystřihneme srdíčka a různobarevnou vlnu.

Postupně začínáme vyrábět závěs, který použijeme na venkovní dveře. Těšíme se na finální dílo!

Moravský kvíz

Medlov u Brna   28. 01. 2021

Když bydlíme na Moravě, měli bychom znát i nějaké typické pro pro náš kraj. K tomu máme kvíz; uvidíme, jak uspějeme.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   28. 01. 2021

Přes kuchyňské okno nám podává ovocný punč naše hospodyňka. Procházkou se přemístíme k oknu v atriu a zahřejeme se teplým nápojem.

Trénink paměti za chůze

Sokoleč u Poděbrad   27. 01. 2021

Přívětivé počasí nás zlákalo ke společné procházce, kterou jsme propojili s trénováním paměti. Hospodyňka Míla si připravila spousty otázek k přemýšlení a vzpomínání. Zároveň jsme mezi sebou přivítali naše nové sousedky - paní Eleni a paní Evu, kterým přejeme, ať jsou u nás spokojené a cítí se zde jako doma.

Procvičování

Medlov u Brna   27. 01. 2021

Vždy je potřeba si trochu zacvičit. Zvolili jsme oblíbené balóny a pár protahovacích cvíků podle paní Libušky. Čerstvý vzduch prospívá, jde se na to!

Sněhulák

Kunice (Praha-východ)   27. 01. 2021

⛄ - nebylo by správné zimy bez sněhuláka. Teplotní výkyvy mu sice dávají zabrat, přesto se stále statečně drží a dělá nám milou společnost při našich procházkách atriem.

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   26. 01. 2021

Věděli jste, že kruh zklidní vaši mysl více než jakýkoliv jiný tvar? Mandala na lidskou mysl působí antistresově, relaxačně a často se využívá například v arteterapii. 

Okénko

Luštěnice   26. 01. 2021

Opět navštívíme výdejní okénko - možnost dát si něco pro zahřátí nebo si předat několik milých slov.

Básnička

Hlušovice u Olomouce   26. 01. 2021

Dostali jsme na dnešní den další úkol. Tentokrát se pokusíme složit básničku. Máme k dispozici čtyři slova: sníh, mráz, koule a svíčka...

Pohádková procházka

Medlov u Brna   25. 01. 2021

Tenhle týden jsme zahájili procházky hledáním pohádek podle symbolů. Hádanky jsme hledali po celém areálu. Čekaly nás tam i chytáky, ale i ty jsme zdárně zdolali.

Procházka

Luštěnice   25. 01. 2021

Procházka, nejprospěšnější činnost, do které se nám někdy nechce. Ale nakonec je člověk rád, že šel

Sněhová nadílka

Rychvald u Ostravy   25. 01. 2021

Napadaný sníh zkrášlil celou republiku.

Když však chceme na procházku, je třeba sníh odklidit. Rádi přiložíme ruku k dílu, je to pro nás všechny.

Hledáme, hádáme

Hlušovice u Olomouce   25. 01. 2021

Máme po atriu rozmístěných a schovaných celkem 10 různých hádanek. Nejdříve musíme hádanku najít a pak teprve začíná přemýšlení. To vše je příjemně spojené i s procházkou.

Hádáme názvy filmů

Luštěnice   22. 01. 2021

Máme tady oblíbené procvičování paměti pomocí kvízu. Tentokrát jsme hádali názvy filmů podle populárních filmových hlášek.

Výdejní okénko

Medlov u Brna   22. 01. 2021

Dneska se vyčasilo, hned to láká k procházce. V kuchyňce nám nabídli oblíbený punč. Na procházce jsme zkontrolovali i ryby v jezírku.

Znáte nářečí?

Rychvald u Ostravy   22. 01. 2021

Jak dobře znáte moravský dialekt? Máme před sebou na víkend zábavný kvíz nejrůznějších slov v nářečí Moravy. To jsou někdy vážně zvláštní výrazy!

Přání oslavencům

Kunice (Praha-východ)   22. 01. 2021

Máme radost, když jiným rozdáváme radost! Narozeniny jsou skvělou příležitostí, jak potěšit. My na ně nikdy nezapomínáme, i přesto, že je nemůžeme oslavit společně. Vše nejlepší a hodně zdraví přejeme!

Trénování paměti

Medlov u Brna   21. 01. 2021

Úkol zněl jasně: napsat jména všech prezidentů, prezidentem T.G.Masarykem počínaje. Musíme se pochválit, že jsme to zvládli na výbornou. Paní Maruška dokonce napsala, kdy který působil! 

Výzdoba musí do krabic

Rychvald u Ostravy   21. 01. 2021

Vánoční výzdoba se nám opravdu velmi líbila. Stromky v atriu barevně svítily do noci. Jenže už je dávno po svátcích, takže výzdoba musí dolů. Areál zase nazdobíme až na Vánoce.

Kvíz

Hrádek nad Nisou   20. 01. 2021

Dnes jsme dostali krásně zpracovaný filmový kvíz na téma filmové hlášky. Pokud chcete, vyplňte ho s námi. Opravdu, není to vůbec složité.

Hrady a zámky

Medlov u Brna   20. 01. 2021

Dnes jsme měli vyjmenovat 5 hradů a 5 zámků z celé naší republiky. Někteří zamířili do Čech a někteři jsme přemýšleli, které památky máme tady na Moravě. Jen pár nás si vzpomnělo na to, že jeden zámek máme také kousek od nás.

Procházka s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   19. 01. 2021

Cesty v okolí Senior Parku jsou stále pod jedním ledem, ale v naší zahradě chodníčky udržované a čisté. A dnešní téměř jarní počasí přímo vybídlo ke společné procházce. 

Procházka

Hrádek nad Nisou   19. 01. 2021

Pravidelná zimní procházka po okolních krásách v Hrádku nad Nisou by neměla chybět. Jen je škoda, že se otepluje a sníh taje.

Poznáte, o jaký film se jedná?

Kunice (Praha-východ)   18. 01. 2021

Různé kvízy dostáváme pravidelně, tentokrát byl kvíz na téma českých filmů, které každý dobře zná. Poznat film podle známých hlášek, to chce trochu soustředění. U teplého čaje či kávy nám luštění jde výborně, zvlášť když na konci najdeme povzbudivou tajenku.

Výroba svícnů

Medlov u Brna   18. 01. 2021

Nic nám nebrání v aktivitě. Rozhodli jsme se vyrobit si sami svícen. Návod jsme dostali a materiál máme všichni doma. Stačí sklenička, cukr a tekuté lepidlo. Máme je pěkné, viďte!

Sudoku

Rychvald u Ostravy   18. 01. 2021

Po víkendu jsme zkusili vyřešit sudoku. Někteří z nás měli tuto možnost poprvé. Proto každý dostal tabulku i s nápovědou, jak sudoku správně vyřešit. Příště už to zkusíme bez nápovědy.

Gratulace

Rychvald u Ostravy   18. 01. 2021

Včera oslavil pan Karel krásných 80.let, blahopřejeme. Do dalších let ze srdce přejeme pevné zdraví, ať jste si s manželkou stále jeden druhému oporou.

Gratulujeme

Luštěnice   15. 01. 2021

V pátek luštění na víkend, k tomu upřímná a srdečná gratulace naší oslavenkyni ke krásným 90. narozeninám

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   15. 01. 2021

Na tento víkend máme hádanky ve formě kvízu filmových hlášek. V každém filmu se najde takové slovní spojení, které si zapamatuje snad každý. Například 'Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore?'

Hádáme

Hrádek nad Nisou   14. 01. 2021

Oblíbenou činností našich bydlících ve všech areálech je vyplňování hádanek, kvízů a jiné zábavné luštění. 

Hádanka na dnešní den

Medlov u Brna   13. 01. 2021

Dnes jsme dostali za úkol uhádnout komedii, která vyhrála ocenění komedie 20. století u nás.

Jestlipak i vy víte, která to byla? My ano, uhádli jsme a odměna prý taky bude 

Občerstvení

Luštěnice   12. 01. 2021

Svařák z výdejního okénka, malé zpestření dne. Zachutnalo nám a někteří obyvatelé vzali zavděk i opakovaně.

Voláme si

Rychvald u Ostravy   11. 01. 2021

Ve společných prostorách se nemůžeme setkávat, proto volíme možnost předávání vzkazů telefonicky. Voláme si různé vzkazy, například si povídáme o tom, co je třeba nakoupit, co dobrého vaříme k obědu.

Jdeme na špacír

Sokoleč u Poděbrad   08. 01. 2021

Navzdory chladnému počasí jsme vyrazili na malou procházku po blízkém okolí. Čerstvý vzduch a pohyb - to je nejlepší, co pro utužování zdraví můžeme udělat.

Modré ráno

Medlov u Brna   08. 01. 2021

Dnes jsme si připravili na našeho pana domovníka hádanku. Sami jsme si zvolili barvu a pan domovník musel uhádnout, kterou jsme vybrali na tento den...naštěstí to zvládl..MODRÁ JE DOBRÁ!

Na špacír...

Hrádek nad Nisou   07. 01. 2021

V nedalekém okolí jsou všude hezká místa. Když však sedíte jen doma, nic neuvidíte - musíte do přírody, na procházku

Výzdoba končí

Luštěnice   07. 01. 2021

Vánoční svátky jsou už minulostí. Postupně je tedy na místě uklidit výzdobu nejen v domácnostech, ale také ve společných prostorách, v truhlících.

Bereme život s humorem

Sokoleč u Poděbrad   06. 01. 2021

Kvíz na téma našeho Senior Parku byl v mnohém snadný, v mnohém záludný. Paní Maříková, která letos oslaví krásné 90tiny, je zářným příkladem, že humor člověka neopouští ani v tak úctyhodném věku. 

Tříkrálový den

Luštěnice   06. 01. 2021

Dnešní den tříkrálový jsme si příjemně zpestřili. Vypravili jsme se každý na krátkou individuální procházku po okolí.

Hledání rozdílů

Medlov u Brna   06. 01. 2021

S nadšením jsme se pustili do domácích akcí, které nás opravdu baví. Jednou z nich je hledání rozdílů: čarodějnice nám teda dala zabrat! Druhý obrázek jsme nakonec zvládli taky a na závěr jsme ještě hledali slova ve větách

Vánoční pozdrav VŠEM od našich seniorů

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2020

Přejem všem seniorům, jejich rodinám i známým, klidné prožití Vánoc a rokem 2021 nechť Vás provází zdraví, štěstí a radost. Radost Vám všem naši obyvatelé všech sedmi Senior Parků chtějí udělat i tímto vánočním pozdravem. Velké poděkování za jejich náročnou a obětavou práci patří také našim zaměstnancům a věříme, že i je vánoční pozdrav potěší a navnadí na sváteční atmosféru.

Poslední den roku

Kunice (Praha-východ)   31. 12. 2020

Loučíme se s letošním rokem a už se těšíme na nový.Moc si přejeme, aby byl pro všechny plný radosti a zdraví, což je vidět i na naší tabuli přání

Slavíme Silvestra

Sokoleč u Poděbrad   31. 12. 2020

Venku pod pergolou jsme si připili na konec starého roku. Hospodyňka Miluška pro nás vše krásně připravila, za to jí patří velké díky. Nechybělo totiž 'výdejní okénko'

Silvestr trochu jinak

Luštěnice   31. 12. 2020

Každý dostal do svého bytu malé občerstvení v podobě chlebíčku a přípitek na zdraví podle přání: buď svařák nebo šampaňské  Šťastný nový rok všem!

Přání do nového roku

Hrádek nad Nisou   31. 12. 2020

Do nového roku přejeme hodně radosti, budete ji potřebovat na ty všední starosti. Jak to všechno poplatit, rovnováhu neztratit. Tak Vám přejeme hodně síly, taky pevný krok, ať je dobrý a úspěšný ten nadcházející rok!
 

Rozdáváme dárky

Hrádek nad Nisou   23. 12. 2020

Stejně jako každý rok máme pro všechny připraveny dárky. Protože není možnost společného posezení, dárky předáváme ve dveřích bytu. A kromě toho i slavnostní oběd 

Vánoce v areálu

Kunice (Praha-východ)   22. 12. 2020

Vzhledem k situaci jsme se nemohli sejít u jednoho stolu a oslavit Vánoce společně. Radost jsme proto rozdávali našim seniorům přímo do bytu. Nechyběl oběd a dárky od Ježíška vykouzlily úsměvy na tvářích. Všem přejeme krásné svátky a hlavně HODNĚ ZDRAVÍ!!!

Procházka

Hrádek nad Nisou   22. 12. 2020

Nejen cvičení, ale také procházky absolvujeme po blízkém okolí. Bez pravidelného pohybu to zkrátka nejde 

Vánoční dárky

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2020

Pod stromečkem by neměly chybět v žádné domácnosti dárky   Našim bydlícím jsme je postupně také rozdali a popřáli klidné a pohodové svátky. Slavnostní oběd byl samozřejmostí, ale každý v soukromí, ve svém bytě.

Vánoční dárky

Medlov u Brna   22. 12. 2020

Také náš areál navštívil ježíšek přinesl všem vítamíny a něco dobrého na zub - kapr se salátem. Děkujeme, moc nám chutnalo

Dárkový balík od policie

Rychvald u Ostravy   21. 12. 2020

Z preventivního oddělení Policie ČR, územní odbor Karviná, předal pro seniory dárkový balík poručík Bc. Miroslav Kolátek. Měl štěstí, zrovna v areálu byla naše paní ředitelka  Děkujeme, dárky si postupně prohlídneme a rozdělíme.

Procházka

Luštěnice   21. 12. 2020

Procházka trochu jinak - alternativně jsme si užili kondiční chůzi v našem společném atriu

Pozornost od dětí

Rychvald u Ostravy   18. 12. 2020

Z mateřské školičky U lesa k nám docházely děti. Protože jsme se dlouho neviděli, posílají nám dárky - kromě přání k Vánocům i malé figurky pro radost. Těšíme se zase na osobní setkání!

Cukroví

Luštěnice   17. 12. 2020

Tvořili jsme nepečené cukroví. Můžeme jen doporučit. Dobrá zábava, pěkné pro oko a mňamka!

Děti ze ZŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   17. 12. 2020

Děti z místní základní školy nás přišly potěšit svou návštěvou. Zarecitovaly vánoční básničky, přinesly nám přáníčka a my je také obdarovali dárky, které jsme pro ně vyrobili. Velká radost na obou stranách.

Vánoční koncert

Medlov u Brna   17. 12. 2020

Na koncert k nám přijel bývalý člen skupiny ŠLAPETO, pan Pecháček. Zazpíval krásné vánoční koledy a přidal i oblíbené písničky, které dobře známe. Zahřála nás nejen hudba, ale také vánoční čaj

Vánoční beseda

Kunice (Praha-východ)   16. 12. 2020

Halu provonělo svařené víno a cukroví, příjemně zněly melodie koled a my jsme si vyprávěli o vánočních tradicích, zvyklostech a zajímavostech, které k těmto svátkům patří. Krásné odpoledne

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   16. 12. 2020

Za okny svítí ☀️ ale přesto je tam chladno. Proto jsme se sešli na dnešní cvičení v hale. Pořádně, opatrně se protáhnout, je opravdu vhodné.

Pečení cukroví

Medlov u Brna   16. 12. 2020

Vše máme nachystáno, takže se můžeme pustit do samotného pečení. Naše děvčata to zvládla na výbornou.

To si pochutnáme

Připravujeme těsta

Medlov u Brna   15. 12. 2020

Než se pustíme do pečení, musíme si nachystat těsta. To proto, aby se pořádně proležela. Letos jsme zvolili těsto šlehačkové zkušená paní Maruška už to zná!

Relaxační jóga

Kunice (Praha-východ)   14. 12. 2020

Po dlouhé době jsme si zacvičili jógu

Příjemné protažení zatuhlých svalů jsme zakončili ještě příjemnější relaxací. Blažený pocit po cvičení je k nezaplacení a úsměvy jsou vidět i pod rouškou.

Koncert v atriu

Hlušovice u Olomouce   14. 12. 2020

Měli jsme dnes hudební odpoledne. V atriu našeho areálu jsme přivítali zpěváka a kytaristu pana Pecháčka. Zazpívali jsme si společně staročeské písničky a všem se zvedla nálada.

Koncert pod pergolou

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2020

Sluníčkové počasí nám připravilo pohodou atmosféru k vystoupení pana Vladimíra Pecháčka, člena legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky. Zazpívali jsme si staré populární hity, zahřáli jsme se punčem

Cvičení s míčem

Medlov u Brna   14. 12. 2020

Do dnešního cvičení jsme zapojili oblíbené cviky s balóny. Je potřeba do této činnosti zapojit i svaly, takže mačkáme a mačkáme

Vánoční punč a sladká tečka

Medlov u Brna   11. 12. 2020

Posezeni u voňavého punče nevynecháme ani na letošní Vánoce. Sladká tečka, v podobě koláče na plechu, je samozřejmostí.

Dopoledne proběhla příprava, máme hotovo a odpoledne už jen stačí zasednout ke stolu

Vyrábíme dekoraci

Luštěnice   10. 12. 2020

Bez vánočních ozdob by neměla být žádná domácnost. Příprava vánočních dekorací probíhá s nadšením a elánem. A zároveň nám přinesla radost.

Pečeme cukroví

Kunice (Praha-východ)   10. 12. 2020

Vánoční přípravy jsou v plném proudu. Vůně se line celou halou a nám jde společná práce krásně od ruky. Na upečeném cukroví si pochutnáme o svátcích, u kávy

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   09. 12. 2020

Na vánočním stole by mělo vonět cukroví. Takže nezbývá, než si vybrat oblíbené recepty a jde se společně na to. Ochutnávač nesmí chybět

Vánoční tvoření

Medlov u Brna   09. 12. 2020

Taky u nás jsme se pustili do vánočního tvořeni, na kteřé jsme se těšili. Vybírali jsme motivy, vyhrály to stromečky z bavlnky

Zdobíme stromek

Hlušovice u Olomouce   09. 12. 2020

Jeden stromeček zdobíme ve společné hale, druhý přímo v atriu. Rozhodli jsme se, že to bude pro nás to nejlepší řešení, ať máme atmosféru všude připravenou

Zpívánky dětí

Sokoleč u Poděbrad   08. 12. 2020

Děti z místní základní školy nám přišly zazpívat vánoční koledy. Všichni si s nimi rádi zanotovali. Báječná atmosféra. Kdo jiný než děti dokáže vykouzlit úsměv na tváři

Strojíme stromek

Rychvald u Ostravy   08. 12. 2020

Abychom na vánoční stromeček viděli všichni a stále, využili jsme k ozdobení stromky přímo v atriu Senior Parku. Dokonce jsme nastrojili a osvítili stromky dva

Společná procházka

Kunice (Praha-východ)   07. 12. 2020

Dnes bylo celkem teplo a bezvětří, což jsme hned využili a vydali se na procházku v okolí našeho areálu. Pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu nám dělá dobře a společnost přátel ještě lépe

Vánoční stromek

Sokoleč u Poděbrad   07. 12. 2020

Dnes jsme se pustili do zdobení vánočního stromku. Abychom si ho všichni užili, rozhodli jsme se ho nastrojit venku v atriu.

Že je krásný? A už nám svítí

Pondělní cvičení

Medlov u Brna   07. 12. 2020

Po dlouhé době jsme si společně zacvičili v hale. Samozřejmě za dodržení všech pravidel...bylo to velice příjemné a povzbuzující

Návštěva pod okny

Rychvald u Ostravy   07. 12. 2020

Když se chceme vidět s blízkými, využijeme možnosti bytu v našem Senior Parku, kde máme všichni bydlení v přízemí. Přes okno nám syn vidí až do kuchyně 

Mikuláš, čert a anděl

Hrádek nad Nisou   04. 12. 2020

Nejen mezi nejmladší, ale taky i k nejstarším zavítají Mikuláš s čertem a andělem. Ne jinak tomu bylo dnes v našem areálu. Hrozivě vypadající čert byl doprovázen sladkým andělem a rozvážným Mikulášem

Vánoční výzdoba

Kunice (Praha-východ)   04. 12. 2020

Vánoce se kvapem blíží a my se radujeme, že můžeme společně připravit výzdobu.

Doma jsme vyrobili ozdoby z vizovického těsta, které si zavěsíme na náš stromek v zimní zahradě

Mikulášský balíček

Rychvald u Ostravy   04. 12. 2020

Mikuláš byl nahrazen naší hospodyňkou Nikol. S balíčkem sladkostí a vitamínů jsme mysleli na každého. Někteří si zasloužili balíček básničkou nebo říkankou

Návštěva Mikuláše

Medlov u Brna   04. 12. 2020

V areálu poctil naše bydlící svou návštěvou Mikuláš s andělem. Čerta jsme letos nezvali, protože jsme byli všichni hodní.

Za krátkou básničku každý dostal malou sladkost 

Procházka

Hrádek nad Nisou   03. 12. 2020

V pravidelných procházkách pokračujeme každý týden. Po blízkém okolí areálu se můžeme na procházku vydat vždy, když nám k tomu přeje počasí.

Výzdoba

Medlov u Brna   03. 12. 2020

Paní Libuška se dnes pustila do ozdobení stromečku v naší zimní zahradě. Baňky pečlivě vybírala a na letošní rok vyhrála barva zlatá

Cvičení v atriu

Hrádek nad Nisou   02. 12. 2020

Cvičíme...cvičíme rádi a opravdu pravidelně s vědomím, že cvičení prospívá, že se cvičením venku i zahřejeme. Pokud nás mráz nezažene domů, budeme cvičit v atriu 

Názvy pohádek

Hlušovice u Olomouce   02. 12. 2020

Názvy známých českých pohádek jsme tentokrát hledali ukryté v různých obrázcích. Nic jednoduchého, my jsme si poradili a opět jsme to zvládli 

Kvíz a luštění

Rychvald u Ostravy   02. 12. 2020

K domácí pohodě či trávení volného času patří taky luštění nejrůznějších kvízů. Pan správce nám rozdal k luštění vánoční kvíz a zábavný rébus 

Blahopřejeme

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2020

V listopadu koncem měsíce ještě slaví své narozeniny paní Zdeňka a pan Leoš, oba z atria. Nejen jim připíjíme na zdraví 

Výzdoba oken

Sokoleč u Poděbrad   30. 11. 2020

Vánoce se kvapem blíží, je čas si vyzdobit i okna. Rozhodli jsme se opět tvořit vystřihovánky do jednotlivých oken.

Něco vylepíme doma, nějaké ozdoby použijeme do haly a zimní zahrady 

Procházka

Hrádek nad Nisou   27. 11. 2020

Po výborném obědě nám prospěje klidná procházka v blízkém okolí našeho domova. Pohyb se snažíme mít každou chvíli, nejen při pravidelném cvičení 

Vyrábíme výzdobu

Hlušovice u Olomouce   27. 11. 2020

Každý si chce vyzdobit svůj byt nebo alespoň dveře bytu. Proto jsem se pustili s nadšením do výroby takových ozdob. V každé domácnosti máme možnost nabarvit si šišky 

Příprava na advent

Rychvald u Ostravy   27. 11. 2020

Vánoční svátky jsou za dveřmi. Rozhodně nemůže chybět výzdoba. K tomu potřebujeme například větvičky, které jsme dnes dostali a příprava na svátky může začít Děkujeme hajnému, panu Liborovi.

Krátké cvičení

Medlov u Brna   27. 11. 2020

Dnes dopoledne jsme se pod dohledem naší hospodyňky trochu protáhli; pár cviků na protažení krční páteře přišlo vhod.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   26. 11. 2020

Výzdoba dveří by neměla chybět. Svátky vánoční se blíží, u nás jsme už zčásti připraveni. Na každých dveřích bytu máme malou větvičku a několik ozdob 

Adventní tvoření

Kunice (Praha-východ)   26. 11. 2020

Máme před sebou první adventní neděli a bez vánoční výzdoby by to nebylo ono. Dostali jsme materiál na výrobu jednoduchých svícnů na talířku, které nám pomůžou navodit tu správnou atmosféru

Gratulujeme, cvičíme

Luštěnice   26. 11. 2020

Oslavenkyně paní Marcelka si od nás převzala malý dárek k narozeninám, blahopřejeme.

Tento den probíhaly i protahovací cviky v atriu 

Sousedská výpomoc

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2020

Jsme v areálu jedna velká rodina. Co to znamená? Například si vzájemně vypomáháme. Není problém se postarat o pejska sousedky, která byla v nemocnici. Paní Naďa má na venčení pejsky dva 

Pro potěšení

Sokoleč u Poděbrad   25. 11. 2020

Pro potěšení na duši a pro lepší náladu nám dnes přišly zazpívat děti z místní mateřinky.

Přestože bylo venku chladno, tak vystoupení dětí naše seniory zahrálo u ❤️

Luštíme

Luštěnice   25. 11. 2020

Naši obyvatelé si mohli vybrat k luštění buď náročný test nebo takovou normální křížovku. Odvážně se pustili do obou!

Oblíbené pohádky

Medlov u Brna   24. 11. 2020

Měli jsme úkol napsat 5 nejznámějších pohádek s obsazením herce Jana Čenského. Pravda, museli jsme hodně zavzpomínat 

Zvítězila pohádka s písničkou Dělání, dělání...

Znáte písničku?

Sokoleč u Poděbrad   23. 11. 2020

Znáte písničku 'Běží liška k Táboru, nese pytel zázvoru?' Tak právě pro lišku naši senioři vyráběli pytel. Ten pak poputuje k dětem do mateřinky, které k němu vyrobí lišku 

Hledáme stromy...

Hlušovice u Olomouce   23. 11. 2020

Procházíme se areálem a nejbližším okolí, zároveň hledáme a počítáme například stromy, keře, lavičky. Procházka s jasným cílem je dobrou motivací k pohybu 

Skládáme ze sirek

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2020

Hlavolamy a hádanky ze sirek skládal v životě snad každý z nás. Stačí vám k tomu jedna krabička zápalek. Ale vzpomenete si na správné řešení?

 Bezva procvičení jemné motoriky.

Odměna za 'kešky'

Luštěnice   23. 11. 2020

Tento den si úspěšní hledači KEŠEK převzali zasloužené odměny 

Zároveň začala hra v prostorách atria, která je o postřehu a počítání.

Dárky pro děti k Vánocům

Kunice (Praha-východ)   20. 11. 2020

Celý podzim jsme se věnovali výrobě dárků pro děti z místní mateřinky a základní školy.
Nyní už máme hotovo, stačí jen do kapsiček přidat nějakou sladkost. Nemůžeme se dočkat Vánoc, těšíme se, až si děti dárky vyzvednou.

Dnešní aktivity

Luštěnice   20. 11. 2020

Mohli jsme si dnes vybrat ze dvou aktivit. První přinesla protahovací cviky prospěšné tělu a druhá: hledání číslice pět v textu, což je přínosné pro náš postřeh 

Odměna za hru

Medlov u Brna   20. 11. 2020

Dnes jsme rozdali odměny za výsledky ve hře 'kešky'. Někteří byli s hledáním vskutku rychlí, všichni se opravdu pobavili 

Porovnáváme obrázky

Rychvald u Ostravy   20. 11. 2020

Na víkend máme o zábavu postaráno. Například hledání rozdílů zvládneme asi rychle. Určitě se potrápíme skládáním dívčích víceslabičných jmen nebo doplněním přísloví.

Dárky pro všechny

Hlušovice u Olomouce   20. 11. 2020

Tak si představte, že dostanete dárek od neznámého člověka jen tak. To se nám dnes v Hlušovicích stalo.

Pozorní lidé poslali našim seniorům balík plný sladkostí, čtení a radosti!  děkujeme Hance a Gábině...

Zdobíme si okna

Kunice (Praha-východ)   19. 11. 2020

Blíží se adventní čas a k tomu neodmyslitelně patří vánoční výzdoba. Vystříhali jsme si šablony vánočních motivů, které nám ozdobí okna a potěší naše oči

Výroba výzdoby

Hrádek nad Nisou   19. 11. 2020

Připravili jsme pro naše seniory materiál na výrobu vánoční výzdoby. Na přiloženém obrázku vidíte i jeden finální výrobek na advent 

Harmonikář v atriu

Rychvald u Ostravy   19. 11. 2020

Pan Eda k nám chodí pravidelně. Tentokrát přítomné potěšil setkáním s hudbou a hrou na harmoniku v atriu. Sluníčko nás vytáhlo ven, s nadšením jsme si zazpívali oblíbené písničky.

Děkujeme pane Edo, že jste si na nás našel čas; přestože bylo slunečno, bylo chladno a vy jste to zvládl na jedničku 

Trénujeme paměť

Hlušovice u Olomouce   19. 11. 2020

Zábavnou formou si trénujeme naši paměť. Hádáme další města, které mají přeházené pořadí písmen. V některých případech to bude opět  oříšek 

Vyrábíme ozdoby

Luštěnice   18. 11. 2020

Výroba vánočních ozdob nás potěšila hned dvakrát. Samotná výroba byla zábavná a radost z vytvořených ozdob nás bude provázet celý vánoční čas 

Listopadoví oslavenci

Medlov u Brna   18. 11. 2020

Předali jsme dárky našim oslavencům, kteří svá jubilea slaví v listopadu. Něco sladkého na zub a něco ke kávě.
Všem přejeme hodně zdraví!

Blahopřejeme

Rychvald u Ostravy   16. 11. 2020

Dnes jsme předali dárky a kytice našim oslavencům. O víkendu oslavila kulatiny paní Boženka, druhým oslavencem byl pan Ulrich. A dnes slaví paní Zorka. Přejeme všem pevné zdraví a pohodu 

Obrázky od dětí

Medlov u Brna   16. 11. 2020

Děti z Mateřské školy Medlov pro naše seniory namalovaly krásné obrázky pro radost ♥️

Děkujeme. Taková maličkost, moc nás potěšila 

Zapomenutá slova...

Rychvald u Ostravy   13. 11. 2020

O víkendu se zabavíme vzpomínkami. Zavzpomínáme na slova, která se v dnešní době vyskytují spíš jen vyjímečně. Kromě toho si doplňováním připomeneme stará přísloví.

Přece nebudeme jen tak nečinně sedět ✍️

Cvičíme v atriu

Luštěnice   13. 11. 2020

S chutí jsme si dnes zacvičili před dveřmi bytů. Přestože není nejlepší počasí, v atriu pod stříškou se můžeme sejít pokaždé.

Výroba dekorací

Sokoleč u Poděbrad   13. 11. 2020

Vánoční svátky se blíží. V každé domácnosti si rádi vyrobíme andílky. Nic víc k tomu nepotřebujeme, jen papír a jednu malou baňku. Některé dozdobíme perličkami.

A andílek je hotový 

Pohybem ke zdraví

Kunice (Praha-východ)   12. 11. 2020

Na cvičení nesmíme zapomínat. Pohyb je velmi důležitý jak pro naše tělo, tak pro psychickou pohodu. Protáhnout se na čerstvém vzduchu je navíc moc příjemné

Hledání kamenů

Hrádek nad Nisou   12. 11. 2020

Máme tuto aktivitu připravenou jako náhradu za cvičení, když je teď venku chladněji. S radostí se projdeme v okolí areálu a cestou hledáme schované kameny - kešky 

Dárky pro děti

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2020

Výroba dárků pro děti stále pokračuje. Zvonečky jsou ušité a je potřeba je naplnit. Zvládneme to krásně doma, máme dobrý pocit a těšíme se na radost, kterou s nimi dětem uděláme ❤️

Test

Luštěnice   10. 11. 2020

Vyplnili jsme si test ze znalostí světa zvířat. Kdo správně vyluštil, dostal odměnu za správně vyluštěný zvířátkový test a taky další doplňovačky

Hledáme 'kešky'

Kunice (Praha-východ)   09. 11. 2020

Pohyb je velmi důležitý, zvlášť v tomto období, kdy nemáme společné aktivity. Aby nás procházky ještě více bavily, zapojili jsme se do motivační hry hledání kešek  

Děkujeme za bezva nápad

Hledáme kameny

Rychvald u Ostravy   09. 11. 2020

V okolí areálu i v atriu máme různě položené kameny. Naším úkolem je kameny najít a upřesnit, kde kámen leží. Pak splníme úlohu, ke každému kameni je jiná. Nejúspěšnější budou odměněni 

Hledání kamenů s čísly

Sokoleč u Poděbrad   09. 11. 2020

Také v našem areálu dnes začala několikadenní hra - hledání kamenů. Někteří tuto činnost znají pod názvem hledání 'kešek'.

Jednotlivé kameny s čísly nám paní vedoucí rozmístila v areálu a v jeho blízkosti. Kolik jich asi najdeme? 

Hledání kamenů (kešky)

Medlov u Brna   09. 11. 2020

Pohyb nesmí chybět, je důležitý pro zdraví každého z nás. Začíná hra hledání kamenů s čísly.

Kdo hledá, ten najde   někteří opravdu byli v hledání velice rychlí, odměna je zaručená!

Gratulujeme

Hlušovice u Olomouce   06. 11. 2020

V neděli slaví narozeniny paní Jana. Popřáli jsme jí mezi dveřmi už dnes. Přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, štěstí a příjemné bydlení 

Den v hnědé barvě

Medlov u Brna   06. 11. 2020

Každý měsíc jsme si zvolili nějakou barvu, na listopad jsme vylosovali hnědou. Doma jsme našli něco hnědého na sebe, pak jsme se ukázali ve dveřích bytu a celý den jsme byli hnědí včetně módních doplňků.

Super den 

Vystřihování

Luštěnice   05. 11. 2020

Do jedné ruky papír, do druhé nůžky a už jsme pracovali.

Výsledky našeho snažení nám zajistí mnoho radosti pro dekoraci blížících se svátků 

Pozdrav spolku SOUL

Rychvald u Ostravy   04. 11. 2020

Několikrát ročně nás navštíví děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu. V této nelehké době se nemůžeme sejít a proto si velmi vážíme dopisu a hracího přání, které nám doručila vedoucí spolku paní Mirka.

Děkujeme, taky na vás myslíme a těšíme se, až si písničku 'NENÍ NUTNO' zazpíváme společně! 

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   04. 11. 2020

Znáte omalovánky, které jsou nejen pro dospělé? Vyberete si obrázek mandaly a vybarvíte tak, jak se vám zlíbí.

Barevné obrázky chceme věnovat dětem do místní mateřinky

Sirkové hlavolamy

Medlov u Brna   04. 11. 2020

Sluníčko nás vylákalo ven, sedli jsme ke stolu a pustili se do hlavolamů ze sirek. No, náročné to tedy bylo. Ještě další den se pokračovalo, úkolů bylo více...ale zvládli jsme to! 

Výroba ježků pro děti

Kunice (Praha-východ)   03. 11. 2020

Spojili jsme příjemné s užitečným. Posíláme dětem do místní mateřinky námi vyrobené ježky a už teď se těšíme, jakou jim uděláme radost ❤️
Práce nás bavila, vyráběli jsme každý doma a šlo nám to skvěle 

Dušičkový čas

Medlov u Brna   02. 11. 2020

V této době si připomínáme naše blízké. Poděkování patří panu faráři R. D. Mgr. Pawlovi Cebulovi z Židlochovic, který přes telefon poskytl duchovní podporu a útěchu našim bydlícím v Senior Parku Medlov.

Pohádková soutěž

Sokoleč u Poděbrad   30. 10. 2020

Celý týden jsme se v našich bytech zabavili při malování hrnečků. Ty jsou určeny pro vodníka na dušičky. Samotného vodníka budou malovat děti z mateřinky.

Vše v rámci pohádkové soutěže v projektu mezigeneračního ne(setkání) ❤️

Hledáme rozdíly

Medlov u Brna   30. 10. 2020

Je třeba trénovat postřeh a k tomu přispívá například hledání rozdílů na obrázku. Tentokrát na téma halloween.

Zabavily nás i přesmyčky na stejné téma 

Svátek halloween

Rychvald u Ostravy   30. 10. 2020

Tradicí je tento svátek více v zahraničí. U nás si ho připomínáme před dušičkami. Typické barvy jsou černá a oranžová.

Koukněte se, jak vypadají vyřezané dýně ve dne a jak svítí pěkně do noci 

Říjnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   29. 10. 2020

Tento měsíc slaví v našem areálu narozeniny paní Eva a paní Květoslava. Společné posezení nemůžeme realizovat, ale to nám nepřekáží v blahopřání a předání kytice ve dveřích bytu. Přejeme pevné zdraví a pohodu 

Přání oslavencům

Kunice (Praha-východ)   26. 10. 2020

Na narozeniny našich klientů nezapomínáme, i když jim nemůžeme dopřát velkou oslavu, na kterou jsme v areálu zvyklí.

Vše nejlepší a hlavně pevné zdraví přejeme a jsme rádi, že vás můžeme potěšit a rozveselit ❤️

Cvičíme paměť

Luštěnice   26. 10. 2020

Známe spoustu přísloví. Ani si to neuvědomujeme, máme je ve svém podvědomí. Ale když je potřebujeme doplnit: bude to jednoduché?

Oslavenci

Medlov u Brna   26. 10. 2020

Říjnovým oslavencem je paní Maruška. A k ženě patří kytička 

Přejeme všechno nejlepší!

Dlabeme dýně

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2020

My jsme se rozhodli dýně zpracovat tak, abychom měli něco málo na kompot a také na okrasu. Výběr dýní byl letos celkem velký!

Procházka

Hrádek nad Nisou   21. 10. 2020

Využíváme příznivého počasí. Přestože je chladněji, ale zatím neprší, takže na procházku je to akorát vhodná doba. 

Procházíme se

Sokoleč u Poděbrad   20. 10. 2020

Tentokrát jsme vyrazili na procházku lesem. Nakonec jsme došli ke zvířátkům, kde jsme si mohli pohladit koníka Majkyho. Chleba mu sice sežraly kozy, ale jablíčko na něho zbylo

Korzo, špacír...

Luštěnice   20. 10. 2020

...zkrátka opět na procházce. Za častými procházkami je důležité vidět potřebu udržování naší kondice a to je dobře 

Polštářky

Medlov u Brna   20. 10. 2020

Tak už máme našito a hotovo  Teď už jen každému rozdat, používání v chladnějším počasí je ideální.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   19. 10. 2020

Příprava na Vánoce pokračuje. Pokud to tedy jen trochu jde, sejdeme se v naší dílničce a vyrábíme a vyrábíme...

Podzim je tady

Sokoleč u Poděbrad   16. 10. 2020

Podzim je v plném proudu. V průběhu úterní procházky jsme si nasbírali dekorace na ozdobu 'strašáku'.

Pak už jen stačí najít láhev, naplnit ji hoblinami a namalovat obličej. A je hotovo... 

Začínáme šít

Medlov u Brna   16. 10. 2020

Náplň už nám dorazila, proto může naše zkušená paní Libuška zasednout za šicí stroj a hned se pustila do práce 
 
Pěkně jí to šlo 'od ruky' a první výrobky jsou již hotové!

Ruční práce

Medlov u Brna   15. 10. 2020

Je zapotřebí začit šit ty malé polštářky. Dnes jsme tedy musely zapojit naše šikovné ruce a přesně vše našpendlit a zastříhnout 

Truhlíky na jaro

Medlov u Brna   09. 10. 2020

V těchto dnech je ten správný čas připravit si kytičky na jaro.
Pan Toníček nám vše potřebné vysvětlil a hurá  jdeme na to!

Úroda papriček

Rychvald u Ostravy   09. 10. 2020

U zimní zahrady jsme vysadili do pár truhlíků sazenice papriček různých druhů. Takovou úrodu jsme sklidili. Některé jsou opravdu velmi pálivé 

Procházka

Luštěnice   08. 10. 2020

Po okolí jsme se dnes vydali. Naše dobrá kondice blahořečí Lucince. Lucie nás provedla a kondici nám pozvedla 

Vyrábíme polštářky

Medlov u Brna   07. 10. 2020

Nastal podzimní čas, je potřeba si vyrobit nahřívací polštářky. Tomu jsme věnovali dnešní den. Vše nastříhat a nachystat na další dny. Postupně budeme polštářky šít a plnit. Příjemný relax prací 

Pěší výlet do Minizoo

Kunice (Praha-východ)   07. 10. 2020

Pěší výlety, pokud počasí dovolí, se dají pořádat i u nás v Kunicích. Díky krásné přírodě v okolí areálu si je umíme užít. Zhruba kilometr od nás máme Minizoo, která byla dnešním cílem procházky. A koho moc bolely nohy, ochotný místní personál ho odvezl zpět domů vozítkem

Dílnička

Hrádek nad Nisou   07. 10. 2020

Začíná podzimní setkávání v dílničce. Postupně budeme vyrábět dárky a různé dekorace. Vánoce se blíží...

Projekt 'Mezi námi'

Sokoleč u Poděbrad   07. 10. 2020

V rámci projektu jsme skládali z novinového papíru čepice pro Večerníčka. Sice to dnes bylo takové mezigenerační (ne) setkání bez dětí, nicméně výrobky poputují do místní mateřinky, kde mu děti domalují obličej. Velmi se těšíme, až se naši nejmenší návštěvníci s námi opět sejdou a společně budeme tvořit.

Procházka po Sokolči

Sokoleč u Poděbrad   06. 10. 2020

Dnes jsme udělali něco pro své zdravi. Příjemnou procházkou (asi 6 kilometrů ) jsme poznali krásná místa v Sokolči a těšíme se, že pěší turistiku využije co nejvíce z nás.

Výroba draků, vlaštovek...

Rychvald u Ostravy   06. 10. 2020

Rozhodli jsme se připravit podzimní výzdobu. Draci a vlaštovky z papíru, taky jsme poskládali lodičky. Určitě pošleme nějakého barevného draka dětem do místní školky, když se teď nemůžeme setkávat 

Protahujeme svaly

Luštěnice   05. 10. 2020

Dokud nám počasí dovolí, budeme cvičit venku na čerstvém vzduchu. V našem věku je pohyb velmi důležitý, takže s chutí do toho!

Měsíc v oranžové...

Medlov u Brna   02. 10. 2020

Dohodli jsme se, že na tento měsíc zvolíme oranžovou barvu 
Proto nejen pani Libuška zvolila oranžový doplněk - šál, měli jsme sladkosti a pití nealkoholický punč v této barvě

Kreslíme si...

Hlušovice u Olomouce   02. 10. 2020

V překladu znamená například kruh, oblouk, ornament. Řeč je o mandale. Každá z nás si vybrala nějaký její motiv, vzaly jsme si pastelky a pak jsem už kreslily. Pěkné, nemyslíte?

Sklízíme dřevo

Hlušovice u Olomouce   02. 10. 2020

Dřevo přivezli, vysypali v průjezdu a na nás zbyla povinnost ho uklidit.

Srovnané je v atriu, tady trochu proschne a pak nám prohřeje společenskou halu 

Beseda s Policií ČR

Kunice (Praha-východ)   01. 10. 2020

Velmi zajímavá a přínosná beseda s panem poručíkem Bc. Zdeňkem Chalupou.
Povídání o různých nástrahách každodenního života vedl velmi přátelskou a srozumitelnou formou. Děkujeme.

Besedujeme s policistkou

Sokoleč u Poděbrad   01. 10. 2020

Dnešní zajímavá beseda byla s příjemnou mluvčí z Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje, por. Bc. Petrou Potočnou.

Tématem byla především naše bezpečnost, tedy bezpečnost seniorů.

Slavíme den seniorů

Rychvald u Ostravy   01. 10. 2020

Stejně jako v jiných areálech, v jiných zařízeních, v domácnostech, tak i u nás jsme oslavili Mezinárodní den seniorů. Známými melodiemi nás potěšila skupina Art flower senior, pánové Zoltán a Bohumil.

Oslavou dáváme najevo svůj obdiv generaci, která dokázala hodně vybudovat...malé občerstvení je jen symbolické poděkování 

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   30. 09. 2020

Po dlouhé době jsme uspořádali oslavu narozenin pro naše seniory

I s bezpečnostními opatřeními jsme si užili krásné odpoledne plné hudby, radosti ze života a skvělé atmosféry. Optimismus a dobrá nálada je v těchto časech nejdůležitější

Oslavenci v září

Medlov u Brna   30. 09. 2020

Také tento měsíc jsme v užším kruhu oslavili narozeniny. Červené a bílě víno, chlebíčky a zákusky patři mezi naše oblíbené pochoutky.
 
Takže skleničky do ruky a připíjíme na zdraví všem

Návštěva muzea

Hrádek nad Nisou   30. 09. 2020

Určitě znáte výrobky z Jablonce nad Nisou. Protože se sklo a bižuterie vyrábí v tomto městě od nepaměti, bylo na místě založit muzeum. Jediné v České republice toho druhu. A my jsme se na tu krásu jeli podívat 

Příprava na zimu

Luštěnice   30. 09. 2020

S přicházejícím podzimem jsme se pustili do díla - řízkování muškátů a osazování květináčů. Ať se můžeme na něco pěkného dívat 

Pečeme na oslavu narozenin

Kunice (Praha-východ)   29. 09. 2020

Zítra nás čeká oslava narozenin. Vzhledem k situaci a bezpečnostním opatřením jsme personálu vděční za jakékoliv rozptýlení. Zákusek ke kávě, který jsme si sami připravili, chybět také nebude

Zahradnictví

Luštěnice   29. 09. 2020

Zahradnictví v Bratronicích a naše spokojené nakupování. Tak se dá popsat dnešní výlet.

Podzimní náladu ještě více vylepšíme kombinací barev květin, aby to šlo hezky dohromady!

Beseda na téma: tříděný odpad

Medlov u Brna   25. 09. 2020

Do našeho areálu zavítala pani Ing. Alena Procházková z firmy Sako v Brně. Vysvětlila nám, jak správně třídit odpad v domácnosti, co vše se z něj ještě dál vyrábí 
 
Opravdu poučná přednáška, děkujeme za návštěvu.

Třídíme odpad

Sokoleč u Poděbrad   25. 09. 2020

Pracovník firmy EkoKom nám velmi podrobně vysvětlil, jak správně třídit odpad. Dozvěděli jsme se, jak se odpad dále zpracovává a následně opět využívá.

Šijeme dárky dětem

Kunice (Praha-východ)   24. 09. 2020

Na jaře, v období karantény, na nás myslely děti z místní mateřinky a základní školy. Udělaly nám velkou radost a s jejich poslanými obrázky a výtvory jsme toto období lépe překonali
Situace v České republice není opět snadná. My jsme si právě v toto období vzpomněli na děti a chtěli bychom jim jejich laskavost oplatit. Celý podzim pro ně budeme šít veselé dárečky, které pak dětem před Vánoci věnujeme, aby na nás měly památku  Šijeme s láskou a rádi ❤️

Dílnička

Hrádek nad Nisou   24. 09. 2020

Podzim se blíží, což nám připomíná pouštění draků. Vyrobíme si jich několik, jen jako dekoraci do společných prostor areálu.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   23. 09. 2020

Tentokrát jsme ke cvičení zvolili hůlky, které my pamětníci známe ze spartakiády 

K protažení celého těla jako stvořené.

Grilujeme

Luštěnice   23. 09. 2020

Ano, klobásky dobře grilované panem Josífkem, přivodily spokojené 'mastné' úsměvy na našich tvářích. Krásné odpoledne!

Beseda s hasičem

Kunice (Praha-východ)   22. 09. 2020

O další zajímavou besedu v našem areálu se tentokrát postaral krajský koordinátor preventivně výchovné činnosti pan nprap. Miloš Mužík.
Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací, které si určitě budeme pamatovat a děkujeme za velmi sympatickou a zábavnou formu výkladu 

Petang

Sokoleč u Poděbrad   21. 09. 2020

Počasí jsme dnes měli jako na objednávku. Turnaj v petangu se vydařil. Soustředění na hru je opravdu důležité, jak můžete poznat z fotografií.

Pro vítěze byly samozřejmě připraveny ceny a poháry

Dýně

Hrádek nad Nisou   21. 09. 2020

Naše první úroda dýní. Podařilo se nám vypěstovat dýni hokaido a máslovou. Vypadají dobře a určitě i dobře budou chutnat 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   21. 09. 2020

Zase jsme pokročili o kus dál
Nejen protažení, ale i posílení našich svalů je součástí jógy v Kunicích. Pod sluncem a na čerstvém vzduchu se nám cvičí nejlépe!

Cvičení v atriu

Luštěnice   21. 09. 2020

Atrium bylo svědkem našeho poctivého snažení o zachování pohyblivosti tzv. protahováním. Cvičíme a tváříme se radostně!

Beseda s optikem

Kunice (Praha-východ)   18. 09. 2020

Velmi zajímavé setkání s panem Mgr. Pavlem Benešem, který nám vysvětlil nejen funkci a skladbu očí, ale také oční choroby a vady, které nás trápí. Měli jsme i možnost vyzkoušet si různé simulační brýle 

Děkujeme za návštěvu 

Ryby na grilu

Rychvald u Ostravy   18. 09. 2020

Nedaleko v Bohumíně Záblatí provozuje jeden příjemný pán restauraci. Na doporučení našeho pana Vaška jsme si domluvili grilované makrely. Nemohli jsme zvolit lepší posezení na páteční odpoledne. Akci budeme určitě opakovat!

Snídaně u Řeka Zorby

Kunice (Praha-východ)   17. 09. 2020

Putujeme slunečným Řeckem
 
Každý nás svým příběhem zavedl na jiné místo této rozmanité země a u vyprávění jsme si pochutnávali na opravdu typických řeckých pochoutkách

Sladké odpoledne

Luštěnice   17. 09. 2020

Jablkovo-oříškový řez se zmrzlinou a šlehačkou. Ve velmi příjemné atmosféře jsme srdečně popřáli našim oslavencům...na zdraví 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   17. 09. 2020

První jubilantka se dočkala oslavy v novém bytě od otevření areálu v Hlušovicích. Společně jsme připravily pohoštění a bezva posezení může začít.

Připíjíme na zdraví, přejeme pevné zdraví. Ať se vám v Senior Parku příjemně bydlí 

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   17. 09. 2020

Tentokrát se nás sešlo opravdu hodně. Za měsíce srpen, září a říjen celkem 17 oslavenců, kteří se postarali o vskutku bohatou slavnostní tabuli. Co by to bylo za oslavu, kdyby nám nepřijel zahrát na klávesy pan Eduard.

Všem připíjíme na zdraví 

Výlet do Beskyd

Rychvald u Ostravy   16. 09. 2020

Beskydy - tam jsme se dnes vypravili na výlet, na dobrý oběd. V restauraci v Kunčicích pod Ondřejníkem jsme si pochutnali na bramborácích. Dělají je s různými přílohami.

Při zpáteční cestě jsme měli krátkou zastávku u kostela svatého Prokopa a svaté Barbory 

Letní koncert v Sokolči

Kunice (Praha-východ)   15. 09. 2020

Ač je polovina září, počasí máme skutečně letní

S radostí jsme přijali pozvání na koncert do areálu v Sokolči. Staropražští Pardálové nás provázeli celé odpoledne známými písněmi, které jsme si s nimi s chutí zazpívali. Hudba a smích přece léčí

Koncert v areálu

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2020

V úterý náš Senior Park navštívili muzikanti, kteří si říkají Staropražští Pardálové. Zahráli písničky staropražské, lidovky i hity Karla Hašlera. Atmosféra byla úžasná, všichni si moc rádi s nimi zazpívali 

Pozvání přijali naši přátelé z nedalekých Senior Parků: Kunice, Luštěnice a Hrádek nad Nisou.

Koncert u sousedů

Hrádek nad Nisou   15. 09. 2020

Na konec letní sezóny jsme se vypravili na koncert do Sokolče. Pozvali nás i sousedy z ostatních Senior Parků. Líbivá hudba, dobré jídlo a pítí, zkrátka bezva atmosféra pro všechny přítomné. Děkujeme!

Návštěva v Sokolči

Luštěnice   15. 09. 2020

Staročeští Pardálové to rozjeli pěkně z vesela a udělali nám radost. Přidali všem přítomným potřebné koření do života. Diky 

Cvičení improvizace

Kunice (Praha-východ)   14. 09. 2020

Společné vymýšlení příběhu, o kterém víte pouze čtyři základní slova, která by měl obsahovat, dá nejen velkou námahu, ale přinese také spoustu legrace  Zvlášť, když příběh tvoříme každý přidáním pouze jediné věty. Humorná hodina ve stínu altánu

Cvičíme s míči

Luštěnice   14. 09. 2020

V atriu na čerstvém vzduchu jsme si s chutí zacvičili několik protahovacich cviků s novými míči.
Výborná nálada, příště budeme pokračovat!

Malujeme na kameny

Sokoleč u Poděbrad   11. 09. 2020

Znáte to? Malování na kamínky. Každý z nás se do malování pustil podle své fantazie, občas někdo podle předlohy.

Některé z kamenů pak budou putovat do světa...

Opékáme

Hrádek nad Nisou   10. 09. 2020

Vedle areálu máme malé ohniště. Když nám přeje počasí, s nadšením sedneme k ohni a každý si opeče buřta sám, mňam!

Pivo 'U Kapličky'

Rychvald u Ostravy   10. 09. 2020

Sousedské posezení v nedaleké hospůdce je opravdu příjemné. Vždy si máme o čem povídat.

Samozřejmě jsme si objednali něco dobrého na zub, někteří si dali sklenici piva 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   09. 09. 2020

Máme tady opět středu. To je den, kdy se pravidelně setkáváme a cvičíme. Děkujeme také za předcvičování, kterého se často ujme paní Dáša 

Tánička, náš papoušek, ta se nestačí divit!

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   09. 09. 2020

Léto jsme ukončili společně i s obyvateli Medlova, které jsme pozvali na již tradiční 'Burčákové slavnosti' v našem areálu.
K poslechu i k tanci skvěle hrála cimbálová muzika Morava. Jako občerstvení jsme připravili škvarkovou pomazánku, někteří si dali párky, ale všichni ochutnali burčák!

Výlet do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   08. 09. 2020

Den otevřených dveří - nový areál v blízkosti Olomouce je otevřený. Pozvali nás jako sousedy z Moravy a my jsme se rádi přijeli podívat. Tak příště zase vy k nám...

Návštěva nového areálu Hlušovice

Medlov u Brna   08. 09. 2020

Dnešní výlet směřoval do nově vybudovaného areálu, již 7 v rámci republiky, Hlušovice u Olomouce.
Srdečně nás přivítali a pohostili. Čekalo nás zároveň příjemné posezeni i se sousedy z Rychvaldu. Děkujeme 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Hlušovice u Olomouce   08. 09. 2020

Již sedmý areál byl otevřený a zpřístupněný tuto středu pro širokou veřejnost. Zatím v bytech bydlí jen několik seniorů, ale zájem naznačuje, že areál bude brzy plně obsazen.

U slavnostní příležitosti nechyběla místní televize, která přinesla tento televizní spot:

video-den otevřených dveří

Pozvání ke slavnostnímu otevření areálu přijali, kromě pana Jaromíra Malého - starosty Hlušovic, také představitelé Olomouce a nedalekých měst i obcí.

O příjemnou atmosféru se odpoledne postarala paní Pavlína Filipovská, která přítomné potěšila zpěvem známých melodií a povídáním nejen o sobě.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   07. 09. 2020

Když jste smutní, máte mizernou náladu, víte, co vám pomůže? Určitě jedním z mnoha řešení je kontakt se zvířetem.

Canisterapie je vhodná metoda. Se svými čtyřnohými mazlíky  mezi nás přišla paní z nedaleké vesnice.

Míčohrátky

Kunice (Praha-východ)   07. 09. 2020

Slunce, pohyb a dobrá nálada jsou nejlepšími léky na všechno

Pokud nám to počasí umožní, snažíme se být venku co nejčastěji. Pondělní odpoledne si pravidelně zpestřujeme cvičením.

Cvičení

Medlov u Brna   07. 09. 2020

Každé pondělí se těšíme na oblíbené cvičení. Dnešní setkání jsme zahájili protažením celého těla

Cvičení paměti

Luštěnice   07. 09. 2020

Víme, co nás baví, co prospívá zdraví, proto cvičíme paměť a víme, jak jít na svět!

„Sluníčku děkujeme za podporu“

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   04. 09. 2020

Hudební odpoledne s možností vybrat si oblíbenou píseň se stává v našem areálu stále oblíbenější. Písní, zpěváků a zpěvaček i skupin je nepřeberné množství 

Do cukrárny

Hrádek nad Nisou   04. 09. 2020

Různá nabídka dortů a zákusků, několik druhů kávy, čaje, nealko, Vybere si každý a určitě si pochutná. Tak vypadá správná návštěva cukrárny 

Grilujeme vepřové...

Rychvald u Ostravy   03. 09. 2020

Naložené vepřové maso, grilované, hospodyňkou připravené stoly se zeleninou a pečivem. Takto nám připravili v našem areálu dnešní oběd.

Teď už můžeme pouze zasednou ke stolu a pochutnat si 

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   03. 09. 2020

Taky vám chutnají domácí chlebíčky? Nám ohromně!

Stačí se jen domluvit, sejít se v hale, připravit a odpoledne si jen tak sednout k prostřenému stolu.

Společná snídaně

Luštěnice   03. 09. 2020

Den jsme zahájili společnou snídaní. Šunka, vejce, sýr, voňavá káva a k tomu 'pohádka mládí' - krupicová kaše.

Mňam, to bylo dobré 

U sousedky v Kunicích

Kunice (Praha-východ)   02. 09. 2020

Jen pár desítek metrů od našeho areálu máme takovou nádheru. Exotika kam se člověk podívá. Přímý kontakt se zvířaty byl pro každého velkým zážitkem, za který děkujeme a určitě přijdeme procházkou na návštěvu zase

Výlet do zoo

Sokoleč u Poděbrad   02. 09. 2020

Jeli jsme se podívat na zvířátka do zoo Chleby. Rozměrově je to menší zoologická zahrada, ale zvířat tu mají opravdu hodně.

A když vám přeje počasí, tak si výlet báječně užijete   

Bylinkobraní

Hlušovice u Olomouce   02. 09. 2020

Abychom byli zdraví i v zimě, měli bychom se na to připravit předem.

Rozhodly jsme se všechny možné dostupné rostlinky i bylinky nakrájet, usušit a mít tak zásobu pro nás i pro vás, kteří u nás ještě nebydlíte... 

Beseda na téma: oční onemocnění

Medlov u Brna   02. 09. 2020

Dnes do areálu zavítal pan doc. Mgr. Pavel Beneš Ph.D., přednosta katedry optometrie a ortoptiky Masarykovy univerzity Brno.
Vysvětlil nám, jaká mohou být oční onemocněni a co je s tím spojené. Připravili jsme si i nějaké otázky. Jako správný odborník postupně odpověděl a také poradil. Vyzkoušeli jsme si různé stimulační brýle 

Hadříčky pro radost

Luštěnice   31. 08. 2020

Opět nás navštívil pojízný butik paní Žákové. Sortiment bohatý, každý našel, co potřeboval. Podzim se pomaličku hlásí a obnovit šatník se hodí.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   31. 08. 2020

Rovná záda, správné dýchání, protažení všech svalů v těle a v neposlední řadě skvělý pocit po cvičení.

O tom všem je jóga v Kunicích

Hádej, kdo jsem...

Rychvald u Ostravy   28. 08. 2020

Poznat podle černobílé fotografie z dětství našeho souseda či sousedku, to je vážně někdy oříšek.

Nakonec jsme zjistili, že dnes to byla Maruš a Jaruš 

Dvojník zpěváka Matušky

Luštěnice   28. 08. 2020

Na Waldemara Matušku jsme jeli zavzpomínat k sousedům do Hrádku nad Nisou. Dvojník Vladimír Walda Nerušil je věrnou kopií nejen zpěvem ale také zjevem. Na první pohled bychom nepoznali rozdíl. Děkujeme za pozvání, za vynikající domácí klobásky na grilu a krásný hudební zážitek.

Soutěžíme

Hlušovice u Olomouce   28. 08. 2020

Soutěžit se dá v čemkoliv. Například v hodu míčkem na terč. No a kdyby se vám zrovna moc nedařilo, nevadí. Můžete zkusit házet tácky na čáru 

Obecní úřad Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   28. 08. 2020

Pan starosta obce Sokolče nás pozval na den otevřených dveří obecního úřadu. Měli jsme možnost prohlédnout si nové prostory úřadu i pošty. Při společném posezení jsme se dozvěděli, že pro děti je připravena nová školka.

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   28. 08. 2020

Vladimír Walda Nerušìl - jméno muže, který šíří radost z hudby a rytmu písní Waldemara Matušky, kterého znají všichni v celé republice. K pohodové atmosféře přispělo i výborné občerstvení.

V našem Senior Parku Hrádek nad Nisou jsme přivítali také sousedy z okolních areálů.

Odpoledne v barvě červené

Medlov u Brna   28. 08. 2020

Všichni jsme se oblékli do červené barvy. Takto vypadalo netradiční odpoledne. Zabavili jsme se kvízem s tématem hlášek z filmu. K posezení nechybělo červené osvěžení a zmrzlina s horkým rybízovým přelivem 

Walda v Hrádku nad Nisou

Kunice (Praha-východ)   28. 08. 2020

Další krásný letní koncert. Tentokrát u sousedů v Hrádku nad Nisou.

Děkujeme za pozvání, bylo to krásné odpoledne. Dvojník Waldemara Matušky je jedinečný jak zpěvem, tak podobou

Snídaně po Italsku

Kunice (Praha-východ)   27. 08. 2020

Další díl našeho gastronomického putování nás zavedl do prosluněné Itálie ☀️

Italské laskominy jsme si vychutnávali v příjemném prostoru zimní zahrady za doprovodu vyprávění o zážitcích z této krásné země.

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   27. 08. 2020

Dobře míněné rady, které připravili policisté z Krajského ředitelství policiie Moravskoslezského kraje, najdete v knize 'Černá kronika aneb ze soudních síní' ⚖️

Postupně si přečteme celou knihu, je věnovaná především seniorům.

Vítáme opeřeného souseda

Luštěnice   27. 08. 2020

Tak jsme se dočkali! Amazoňan modročelý, krásný zelený papoušek, jehož domovinou je Jižní Amerika. Ode dneška nám bude dělat společnost a stane se nedílnou součástí našeho domova. O jeho jménu rozhodlo spravedlivé losování. Každý napsal na lísteček jméno dle svého gusta a pak to již bylo na osudu.

Seznamte se s naším RÁĎOU LUŠTĚNICKÝM.

Voňavé výrobky

Hlušovice u Olomouce   26. 08. 2020

Měly jsme dnes možnost mezi námi přivítat paní Milušku. Společně jsme sedly ke stolu v hale a naučily jsme se vyrobit voňavé levandulové dárky  

Výlet do pivovaru

Hrádek nad Nisou   26. 08. 2020

Dnešní exkurze v pivovaru Kocour ve Varnsdorfu se vydařila. Co více si přát, než po prohlídce pivovaru sednout společně k chutnému obědu.

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Rychvald u Ostravy   26. 08. 2020

Longinovo kopí, Svátý grál, křišťálová lebka a další exponáty lákají na prohlídku největších záhad a tajemství světa. Také jsem se nechali zlákat a výstavu v olomouckém muzeu navštívili.

Obklopilo nás tajemno  to jsme koukali 

Výlet do kempu

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2020

Z důvodu silného větru mašinka do přístavu nejela. Proto jsme od našeho autobusu vyrazili pěšky, v doprovodu jednoho z našich pejsků, do poděbradského kempu. Vyhládlo nám, pochutnali jsme si na výborném obědě. Výlet jsme zakončili posezením u kávy a zmrzliny 

Zámek Židlochovice

Medlov u Brna   26. 08. 2020

Zajímavý výlet nám připravila paní vedoucí. Cílem byl nedaleký zámek v Židlochovicich. Prohlídka s průvodcem všechny přítomné zaujala.
Úsměvné situace jsme zažili u vycpaného medvěda 

Jedeme do restaurace

Luštěnice   25. 08. 2020

Na obídek do naší oblíbené restaurace Nepřevázka. Někdo si dal smažený květák, někdo upředňostnil pečenou kačenu. Chlazené čepované a dobrá společnost :-)

Cvičení s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   25. 08. 2020

Pravidelnost cvičení je opravdu důležitá. Nejen dobré jídlo a výlety, ale i pohyb prospívá lidskému tělu.

Každý týden se s nadšením setkáváme v hale a cvičíme s Miluškou.

Oslavujeme jubilantky

Hrádek nad Nisou   21. 08. 2020

V měsíci srpen mají narozeniny paní Bucháčková, Mikendová a Stiéberová. Přejeme vám, děvčata, všechno nejlepší  především pevné zdraví a stálý humor!

Bingo!

Rychvald u Ostravy   21. 08. 2020

Poprvé jsme si dnes vyzkoušeli hru BINGO. A jak to tak vypadá, zahrajeme si ji pravidelně. Zábava byla až do konce losování.

Vyhrál pan Leoš, sladká cena útěchy čekala na všechny hráče.

Grilujeme

Sokoleč u Poděbrad   21. 08. 2020

Maso na zelenině, ochucené tajným kořením pana správce 

Takové voňavé, na pohled skvělé a opravdu chutné maso nám v areálu připravili...

Opékáme buřty

Luštěnice   20. 08. 2020

Na ohni opečený buřt jako pozdní svačina nebo předkrm večeře. Vychlazené pivíčko, sedánek ve stínu. 

Výlet do Karviné

Rychvald u Ostravy   20. 08. 2020

Původní výlet na farmářské trhy jsme museli zrušit, pršelo. Dnešní den se naopak vydařil: navštívili jsme lázně Darkov a pak jsme si pochutnali u paní Markéty pod pergolou. Domácí guláš, domácí cuketový koláč, zkrátka parádní den 

Hrajeme šipky

Medlov u Brna   20. 08. 2020

Dnešní turnaj v šipkách byl v režii děvčat. Napínavé soutěžení probíhalo až do konce, do poslední šipky ale výherce může být jen jeden!

Odpoledne s rádiem BLANÍK a Helenou Vondráčkovou

Kunice (Praha-východ)   19. 08. 2020

Velký den v Kunicích. Přijelo k nám rádio Blaník a s ním jedna z nejlepších českých zpěvaček paní Helena Vondráčková. A protože jsme si takovou událost nemohli nechat jen pro sebe, pozvali jsme také ostatní areály Senior Parků. Celým areálem se šířila vůně grilované kýty a jiných dobrot. Čepované pivo přišlo také k chuti.

Opravdu krásné odpoledne ve společnosti přátel, děkujeme

Koncert Heleny Vondráčkové

Luštěnice   19. 08. 2020

Rádi jsme přijali pozvání našich sousedů z Kunic na koncert PANÍ zpěvačky Helenky Vondráčkové. Konal se ve spolupráci s rádiem Blaník, na ohni se točila uzená kýta, tančilo se, jedlo a pilo... Jednoznačně nezapomenutelný zážitek pro nás všechny. Děkujeme za pozvání.

Jedeme do Kunic

Sokoleč u Poděbrad   19. 08. 2020

Sousedé ze Senior Parku Kunice nás pozvali na společné posezení. Akce se moc povedla; děkujeme za pozvání, výborné pohoštění, bezprostřední atmosféru a možnost setkání

S rádiem Blaník zazpívala paní Helena Vondráčková!

Koncert v Kunicích

Hrádek nad Nisou   19. 08. 2020

Přijali jsme pozvání do Senior Parku Kunice, kde kolegyně připravily setkání pro naše seniory z Luštěnic, Sokolče i Hrádku. Snažili jsme se všichni na místě přiložit ruku k dílu. Akce dopadla nad očekávání...kromě výborného pohoštění jsme obdivovali i vystoupení paní Heleny Vondráčkové.

Děkujeme 

Letní koncert v Kunicích

Medlov u Brna   19. 08. 2020

Dnešní výlet směřoval do českého areálu Senior Parku v Kunicích u Prahy. S rádiem Blaník tady vystoupila populární paní Helena Vondráčková. Nádherný poslech a možnost oblíbenou zpěvačku vidět zblízka byl opravdu nezapomenutelný zážitek.
Kolegyním děkujeme za pozvání, skvěle připravené pohoštění a celou akci 

Po ránu se v létě cvičí nejlépe

Luštěnice   17. 08. 2020

Vysoké teploty venku nás neopouštějí a přesto se cvičení nechceme vzdát. Proto cvičíme za chládku v dopoledních hodinách, v přítmí altánu v atriu. Dnes doplněné o trénink dobré mušky na cíl.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   14. 08. 2020

Celý svůj profesní život zasvětil práci pro vývoj nákladních automobilů v naší republice. Procestoval svět, naučil se několik jazyků. To vše proto, aby se zasloužil o modernizaci, aby pomohl prosadit dovednost československých techniků a odborníků.

Takový byl život pana Zbyňka. Oporou je mu dodnes manželka Alenka. Obdivuhodné, to jsme opravdu koukali , co jste všechno dokázal 

Ovocný dort

Hlušovice u Olomouce   14. 08. 2020

Odpoledne si spolu dáme kávu. No a k tomu jsme si dopoledne upekly dort. V létě je to jasné, máme dostatek ovoce a dort je hotový 

Výprodej textilu

Kunice (Praha-východ)   14. 08. 2020

Opět k nám zavítala paní Žáková s oblečením. Vždy ji rádi vidíme! Co může být příjemnější, než si pohodlně nakoupit přímo v našem bydlišti? Děkujeme

Dominikánský klášter

Hrádek nad Nisou   14. 08. 2020

V Jablonném v Podještědí jsme navštívili barokní kostel. Jsou tady, mimo jiné, uloženy ostatky svaté Zdislavy, jejíž 800. výročí narození si letos připomínáme.

V budovách bývá celkem chladno, ale v cukrárně jsme se osvěžili s radostí.

Melounová párty

Luštěnice   13. 08. 2020

Venku panují vysoké teploty, proto jsme se dnes odpoledne sešli hezky pospolu ve stínu v naší hale a dopřáli si vychlazený meloun, melounovou limonádu a někteří osvěžující Mojito. Pustili jsme si české dechovky a navzdory horku jsme se rozcházeli do svých bytečků spokojení.

Vojenské a technické muzeum Lešany

Kunice (Praha-východ)   12. 08. 2020

K historii naší republiky neodmyslitelně patří válečné období. I přesto, že se jedná o období neveselé, je určitě důležité si ho občas připomenout. Zavítali jsme do rozsáhlého muzea v Lešanech a byli velmi překvapeni, jak množství různých strojů tam na nás čekalo.

Připomínáček

Hlušovice u Olomouce   12. 08. 2020

Nevíte, co to znamená? Je to zápisník se vzkazy na připomenutí přece. Napíšete si poznámku a  zavěsíte na takové místo, kde to budete mít stále na očích 

Srpnová oslava

Medlov u Brna   12. 08. 2020

Chlebičky, zákusky ani víno nechybělo na srpnové oslavě narozenin. Pohoštění jsme si přichystali venku v atriu, krásné počasí  oslavě přálo.
Přejeme všechno nejlepší! 

Snídaně v atriu

Luštěnice   11. 08. 2020

Dva druhy pomazánek, domácí pečivo a sladké buchty 'Naší babičky Berty'..takové bylo menu letošní letní snídaně v zahradách Senior Parku. Povídali jsme, jak vypadaly naše snídaně, když jsme byly děti.  Byly prostší a zároveň nezapomenutelné, protože jsme se ve vzpomínce vrátili k našim rodičům :-)

Ochlazovací jóga

Kunice (Praha-východ)   10. 08. 2020

Prudké slunce nás zahnalo do chládku haly. Tentokrát byla naše jóga zaměřena na ochlazovací dýchání a relaxační cvičení za doprovodu uklidňují hudby.

Namasté

Posezení U Kapličky

Rychvald u Ostravy   10. 08. 2020

Někteří z nás se těšili na oběd, jiní už jen na občerstvení. Spokojeni jsme ale byli všichni, smažený květák voněl všude kolem. Pivo v dnešním horku chutnalo a osvěžilo maximálně 

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   07. 08. 2020

V klubovně vedle společenské haly s nadšením pravidelně posloucháme hudbu. Dnes jsme si poslechli houslistu Pavla Šporcla, pianistu Schumanna a osmiletou pianistku Klárku Divišovou.

Táborák v poledne

Kunice (Praha-východ)   06. 08. 2020

Přestože nám nesvítí hvězdy nad hlavou, atmosféru u táboráku máme skvělou

Výborné šunkové klobásy jsme si sami opékali na ohni a ve stínu slunečníků si na nich pak pochutnali.

Zoo Chleby

Luštěnice   06. 08. 2020

Deštivé počasí ustálo a tak je třeba sluníčka využít k výletu. Návštívili jsme malou, ale o to malebnější, zologickou zahradu Chleby nedaleko od nás. Jedna z účastněných pronesla krásnou větu:' já prostě nebudu sedět doma!' :-)

Skanzen, Přerov nad Labem

Kunice (Praha-východ)   05. 08. 2020

Kouzelný výlet za krásného počasí

Pohádkový skanzen nás zavedl do minulosti. Navštívili jsme i výstavu starých panenek, zavzpomínali na naše dětství a nakonec jsme si dali výborný oběd v místním hostinci.

Bingo

Medlov u Brna   05. 08. 2020

Tahle hra nás vždy potěši, je to opravdu zábava. S napětím vždy čekáme, kdo první zakřičí - BINGO! 

Dnes to byla paní Erika, gratulujeme.

Koupání v jezeře

Sokoleč u Poděbrad   05. 08. 2020

Výlet na jezero v Pískové Lhotě jsme si opravdu užili. Je to nedaleko na jihozápad od Mladé Boleslavi.

Příjemně teplá voda, občerstvení, úžasný relax 

Smažíme bramboráky

Rychvald u Ostravy   05. 08. 2020

Dopolední cvičení jsme nahradili škrábáním brambor. Přípravy na oběd se účastnili i naši nejstarší spolubydlící  bez Přemka v kuchyni by to dnes nešlo.

Smažilo se na grilu, ve společné kuchyňce a hned vedle u paní Jany. Holky se u sporáků činily, to byl nářez, přes 100 bramboráků!!! Chutnaly moc.

Za vodou a do vody

Luštěnice   04. 08. 2020

Horké léto, krytý bazén s výřivkou.. Opět jsme vyrazili za koupáním. Pohyb je ve vodě snažší a zároveň nesmírně prospěšný. 

Koupání, plavání

Hrádek nad Nisou   04. 08. 2020

Do Liberce jezdíme nejen nakupovat, ale třeba za sportem. K našim pohybovým aktivitám kromě cvičení v areálu patří i plavání.

K odpočinku pak slouží vířivka 

Petang

Sokoleč u Poděbrad   31. 07. 2020

Dnešní petangový turnaj zvládli na výbornou hned tři pánové. Mezi velkou konkurencí vyhráli a byli odměněni pohárem 

Společná příprava Mojita

Luštěnice   31. 07. 2020

Dnes jsme si společnými silami připravili nápoj v dnešní době oblíbený - Mojito. Zkusili jsme poprvé a stálo to za to. Domácí máta z naší zahrádky našla využití :-)

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   31. 07. 2020

Maso, klobásky a zelenina na grilu, to si dáme říct.

Když se jídlo chystá s radostí, všem jednoznačně chutná!

Návštěva zoo

Hrádek nad Nisou   29. 07. 2020

Cílem výletu byla zoologická zahrada Tierpark Zittau v Německu. Krásné prostředí, všude byl příjemný stín, na procházku pro nás to nebylo náročné, prostory jsou na rovině. A těch zvířat...rozhodně se bylo na co koukat 

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   29. 07. 2020

Původní procházka do cukrárny byla zrušena. Vysoké teploty nám vážně nesvědčí. Naše vedoucí paní Radka si poradila a cukrárnu nám nahradila posezením v hale 

Turnaj v kuželkách

Medlov u Brna   29. 07. 2020

Jsme soutěživí, hry jsou napínavé až do konce; neví se, kdo vyhraje 

Všichni se snažíli, ale vyhrála a hlavní cenu získala paní Maruška. Pro ostatní byly připraveny ceny útěchy.

Jóga

Luštěnice   28. 07. 2020

Pokud je venku nesnesitelné teplo, můžete si přece jen pomoci. V tom je jóga vážně speciální činnost a prospívá celému organismu!

Zvelebujeme atrium

Kunice (Praha-východ)   28. 07. 2020

Naši zahrádkáři se s chutí přidali a zasadili rostliny okolo altánu. Aby se nám v něm příjemně sedělo, rostliny kvetly, zvolili jsme plamének popínavý 

Plavání

Luštěnice   27. 07. 2020

V místním bazénu si protáhneme všechny ztuhlé údy a opravdu si odpočineme ☺️

Těšíme se na další takovou akci.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   27. 07. 2020

Velmi zvláštní byly dnešní pomazánky. Na snídani je připravila paní Maruška. Tak například: pomazánka s mrkví, vajíčková se sýrem. Na ozdobení jsme použili zeleninu a s chutí jsme se pustili do jídla 

Pro radost

Hlušovice u Olomouce   24. 07. 2020

Aby těch dárků nebylo málo, dostaly jsme ještě maličkost. To máme všímavou paní vedoucí  rovněž děkujeme, hned si každá z nás dárek rozbalila!

Grilované špekáčky

Medlov u Brna   24. 07. 2020

Sluníčko krásně svítí, pohoda je v celém areálu, tak teď stačí jen grilovat  špekáčky se podařily, byly výborné. K tomu pivo, opravdu nám chutnalo.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   24. 07. 2020

Na nákupy jsme vyjeli tentokrát do Českého Brodu. Každý si koupil to, co potřeboval.

A na závěr? Na závěr jsme si dali osvěžující zmrzlinu

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   24. 07. 2020

Máme za sebou další hudebně zábavné odpoledne. Opět jsme měli možnost vybrat si oblíbenou píseň. Tentokrát převažovaly melodie hudebních hvězd ze sedmdesátých let.

Ledové osvěžení

Kunice (Praha-východ)   23. 07. 2020

Jaký je rozdíl mezi klasickou kávou a kávou ledovou? Ta ledová neprochází varem, ale jinak je to stejný nápoj. No a k ní se podává zmrzlina a ledové osvěžení je hotové 

Beseda s policií

Hlušovice u Olomouce   23. 07. 2020

Naše pozvání přijal tiskový mluvčí a preventista z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, poručik Mgr. Bc. Petr Piňos. Vysvětlil nám, jak se máme zachovat v různých nepředvídaných situacích. Prevence především.

Hrátky s míčem

Luštěnice   23. 07. 2020

Skvěle jsme se protáhli a zároveň si zahráli s míčem...nikdo nezapomněl jak se hází, kope a chytá míč. Všichni jsme se účastnili s chutí!

Ledová káva

Sokoleč u Poděbrad   22. 07. 2020

Dnes je ideální počasí na naši oblíbenou ledovou kávu. Velmi osvěžující, připravila ji naše paní vedoucí.

Pochutnali jsme si, děkujeme ☕

Bowling

Kunice (Praha-východ)   22. 07. 2020

V pondělí jsme cvičili s míčem. Dnes to nebyl míč, ale bowlingová koule. K tomu ještě dráha, 10 kuželek a zábava může začít!

Oslavenci v červenci

Medlov u Brna   22. 07. 2020

V měsíci červenec mají narozeniny jen samá děvčata  na stolech vonělo uzené, nechybělo vínko a pivko. K poslechu i tanci zahrál na kytaru pan Karel.
Všechno nejlepší, děvčata 

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   22. 07. 2020

Konečně jsme se dočkali! Opět jsme se sešli s děvčaty ze sdružení SOUL. Hra na bubny nám není cizí, měli jsme již možnost několikrát si zabubnovat. Tentokrát jsme nejen bubnovali, ale i zpívali. A ne naposledy.

Rýsuje se totiž možnost pravidelného setkávání, už se těšíme 

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   22. 07. 2020

Vyrazily jsme dnes na velké nákupy. To poznáte jednoduše - podle vozíku, který máme připravený. I ten náš pejsek se divil, co všechno asi přivezeme 

Cvičení s Vlaďkou

Sokoleč u Poděbrad   21. 07. 2020

Při cvičení jsme rádi zavzpomínali na školku a z tohoto období jsme si k cvikům zazpívali písničky: foukej, foukej větříčku...chodí pešek okolo...

Posilovali jsme hlavně ruce a krční páteř 

Výlet za sladkým...

Rychvald u Ostravy   20. 07. 2020

V nedalekém Petřvaldě je již několik let firma Candy plus. Vyrábí pro náš trh i pro zahraničí nejrůznější sladkosti - želatinové i tvrdé bonbony, lízátka atd. Vybere si určitě každý   

Cvičení

Luštěnice   20. 07. 2020

Pod altánem je příjemné prostředí. Ve stínu altánu se nám opravdu dobře sedí a povídá, ale také cvičí.

Cvičení v atriu

Hrádek nad Nisou   20. 07. 2020

Počasí bylo dnes o poznání chladnější, ale ani to nás neodradilo od cvičení. Sešli jsme se v atriu, pořááádně jsme se protáááhli 

Křeslo pro hosta

Hlušovice u Olomouce   17. 07. 2020

Dnešní posezení mělo být původně o knihách, ale protože jsme noví a teprve se všichni poznáváme, dali jsme prostor pro vyprávění paní Juditce, která nám také dovolila nahlédnout do svého fotoalba. Kdo bude příště na řadě? :-)

Náhradní výlet

Sokoleč u Poděbrad   17. 07. 2020

Původně plánované koupání jsme museli odložit. Počasí nám nepřálo.

Rozhodli jsme se proto, že si zajedeme nakoupit a k vodě vyrazíme jindy.

Sběr angreštu

Rychvald u Ostravy   16. 07. 2020

Angrešt dozrál, je čas sběru. Letos možná kvůli větší vlhkosti chutnější a větší, kdo přišel na halu dostal mističku téhle keříkové dobroty.

Mojito osvěžení

Kunice (Praha-východ)   16. 07. 2020

Slunečné počasí dnes sice není, přesto jsme si Mojito osvěžení moc vychutnali. Pro někoho známé a někdo pil poprvé v životě. A protože jsme chtěli udělat radost všem, podávalo se alkoholické i nealkoholické :-)

Za zmrzlinou..

Luštěnice   16. 07. 2020

K létu osvěžení neodmyslitelně patří, takže jsme dnes vyrazili na v kraji vyhlášenou TOČENOU do nedaleké Pískové Lhoty.

Nákupy v Německu

Hrádek nad Nisou   16. 07. 2020

Protože naše městečko leží velmi blízko u hranic s Německem, pravidelně vyrážíme na nákupy také tam. Blíží se víkend, tak je třeba mít nějakou zásobičku potravin :-)

ParaZOO Vlašim

Kunice (Praha-východ)   15. 07. 2020

Krásný výlet za krásného počasí. Malá zoologická zahrada pro hendikepovaná zvířata, která se nemohou vrátit zpět do volné přírody. Celou zahradou nás provedl velmi příjemný průvodce a my se dozvěděli příběhy jednotlivých zvířat. Děkujeme za zážitek.

Jahodová párty

Hlušovice u Olomouce   15. 07. 2020

Pudink s jahodovým přelivem a šlehačkou a jahody v čokoládě. Lákavé záležitosti ke společnému posezení v atriu. Naše vedoucí Raduška se o nás 'jahodově' stará :-) Děkujeme :-)

Jasmína a Cipísek

Hrádek nad Nisou   15. 07. 2020

ODPOLEDNE S PŘEKVAPENÍM. Že přijdou na návštěvu poníci, nikdo nečekal :-). Představujeme tedy Jasmínku a Cipíska, kteří nám trpělivě dělali společnost celé odpoledne :-) Zároveň jsme se o nich dozvěděli mnoho zajímavostí.

Výlet za zmrzlinou

Medlov u Brna   15. 07. 2020

V nedaleké vesničce Cvrčovice připravují skvělou domácí točenou zmrzlinu. Sladké osvěžení v ruce a při tom jsme pozorovali blízký splav.
Krásná podívaná, plavání bude na pořadu až přiště 

Míčohraní

Sokoleč u Poděbrad   14. 07. 2020

Opět se scházíme u pravidelného cvičení a tentokrát s míčem :-) nemusí se zdát, ale chytit míč chce soustředění :-) 

Posilujeme

Luštěnice   13. 07. 2020

Ve velkém počtu jsme se sešli dnes u posilovacího cvičení. Sluníčko venku hřálo, cvičilo se parádně. Sami na sobě cítíme, že nám pravidelné cvičení dělá dobře na těle i na duši.

Pivečko U Kapličky

Rychvald u Ostravy   13. 07. 2020

Každé léto navštěvujeme nedalekou restauraci s výborným čepovaným pivem. Na 'jedno' vyráží kluci i holky. Vždyť podporovat trávení je třeba :-)

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   10. 07. 2020

Společná snídaně zejména v letních měsících venku v naší zahradě je skvělý začátek dne. Užívejte čas co nejvíce na čerstvém vzduchu jako my tady v Hrádku nad Nisou.

Lázně Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   10. 07. 2020

Máme velké štěstí, že nedaleko Sokolče leží lázeňské město Poděbrady. Zdejší minerální prameny obsahují velké množství železa a nejznámější z nich je pramen Hohenlohe. Objevení sahá až do 17. století a v roce 1908 vznikla historicky první lázeňská budova.  

Pečeme rybízový koláč

Medlov u Brna   10. 07. 2020

Na naší zahrádce nasbíraný rybíz byl třeba zužitkovat. Společnými silami, dle domácího receptu, jsme si upekli koláč k odpolední kávičce. Povedl se na výbornou. 

Melounové osvěžení

Medlov u Brna   09. 07. 2020

Na zahradě se příjemně sedí, tak jsme se sešli a osvěžili se MELOUNOVOU LIMONÁDOU a melounem. Už se těšíme na pečení buchty z našeho rybízu.

Relax s hudbou

Sokoleč u Poděbrad   08. 07. 2020

Tradičně se scházíme k poslechu hudby, při které naše mysl odpočine a zrelaxuje. Dnes se začalo legendární skupinou ABBA a tečkou byl norský skladatel Grieg.

Beseda s policistkou

Luštěnice   08. 07. 2020

Prevence trestných činů páchaných na seniorech-takové bylo téma besedy s velmi milou a příjemnou policistkou. A protože nás paměť občas trošku potrápí, vítáme rady a doporučení od nejpovolanějších z řad Policie ČR. Děkujeme za návštěvu.

Oslava s kapelou ŽÍZNIVÍ DUBÁCI

Kunice (Praha-východ)   08. 07. 2020

Máme za sebou velmi dlouhé a nelehké období a začínáme se konečně vracet do života, na který jsme byli zvyklí a který máme tak rádi. I přes deštivé odpoledne jsme si dnešní den s muzikou a výborným jídlem skvěle užili a těšíme se jen na samé krásné dny a zážitky v našem Senior Parku.

Cvičíme s míči

Medlov u Brna   08. 07. 2020

Prodloužený víkend za námi, nový týden začneme cvičením s míči. Příště bude počasí určitě přívětivější ke cvičení v zahradě.

Sklízení rybízu

Medlov u Brna   07. 07. 2020

I u nás dozrál rybíz a tak byl čas jej sklidit. Upečeme rybízový koláč nebo uděláme limonádu, každý si přijde na své. 

Cvičení s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   07. 07. 2020

Cvičení na židlích má mnoho podob. Líbí se nám zejména pro stabilitu, kterou nám nabízí právě cvičení v sedě. Dnes jsme se zaměřili na zrcadlení. Výborná kombinace lehkého pohybu, tréninku paměti, rychlosti a zábavy.

Hráli jsme pétanque

Luštěnice   07. 07. 2020

Společenskou hru pétanque neboli koulenou původem z Francie jsme si zahráli i v Luštěnicích. A navzdory malým obavám z neznámého jsme si to skutečně užili. 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   03. 07. 2020

Pásmo vzpomínkových oblíbených melodií na přání pokračovalo i dnes odpoledne.

Hudba je příjemná relaxace a kdo ji pravidelně poslouchá, ten ví, o čem je řeč 

Hlášky z filmu

Medlov u Brna   03. 07. 2020

'Zavřete oči, odcházím' .. Poznali jste? :-) Dnešní odpoledne ve znamení hádání slavných vět z filmů venku na sluníčku v altánu. Procvičili jsme nejen paměť, ale zejména bránici :-)

Na snídani do Anglie

Kunice (Praha-východ)   02. 07. 2020

Další díl gastronomického putování nás tentokrát zavedl do krásné Anglie. Po dlouhé pomlce jsme si báječné nejen pochutnali, ale také popovídali o zážitcích z této země.

Snídali jsme venku na čerstvém vzduchu, kde vše chutná lépe

Jóga

Luštěnice   02. 07. 2020

Dnešní lekce jógy byla zaměřena na protažení celého těla a pravidelné dýchání.

Neuvěřitelné, zkuste to taky, prospěje vám to stejně jako nám 

Hurá na nákupy

Kunice (Praha-východ)   01. 07. 2020

Po dlouhé době jsme navštívili naše oblíbené centrum levného nákupu v Mnichovicích. Doplnění zásob do domácnosti a pár kousků do šatníku se na léto hodí. Je potřeba si udělat i takovou radost 

Výstava lilií

Medlov u Brna   01. 07. 2020

V nedalékém Rajhradu v klášteře pořádají voňavou výstavu. Návštěvníci mají možnost poznat různé druhy těchto nádherných květin - lilií.

No není to nádhera? 

Cvičení v atriu

Rychvald u Ostravy   01. 07. 2020

Předcvičuje paní Dáša. Abychom na ni všichni viděli, její místo je na můstku u jezírka. Ostatní jsme před svými byty, pod pergolou...

V cukrárně

Sokoleč u Poděbrad   30. 06. 2020

Včera jsme jeli na pamlsky do nedaleké cukrárny. Káva a k tomu zákusek, zmrzlina a nebo obložený chlebíček.

Chutnalo, nezbylo...

Slavíme

Hrádek nad Nisou   30. 06. 2020

Jedno velké setkání proběhlo v hale na oslavě jubilantů, kteří měli v době koronaviru narozeniny. Hra na klávesy a známé písničky nám pozvedly náladu.

Ještě jednou přejeme vše nejlepší   a hlavně zdraví!

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   29. 06. 2020

Józe v Kunicích se věnujeme už déle než rok a děláme opravdu pokroky

Je to skvělý relax pro tělo i duši a cítíme se po ní vždy jako znovuzrození!

Cukrárna

Luštěnice   29. 06. 2020

Vyrazili jsme si osladit život do cukrárny. Musíte všichni uznat, že tento cíl výletu máme moc rádi 

Gumičkové náramky

Medlov u Brna   26. 06. 2020

Je potřeba si procvičit celé tělo, tedy i prsty. Dnes jsme zkusili výrobu náramků z malých gumiček. Měli jsme obavu z drobné činnosti, ale nakonec nám šla práce od ruky  barvičky jen září.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   26. 06. 2020

Paní Maruška se nám dnes představila v křesle pro hosta. Dozvěděli jsme se opravdu mnoho zajímavostí z jejího pestrého života. Nejen studijního, ale i osobního a pracovního. Škoda, že byl čas pouze na jedno odpoledne...děkujeme, třeba zase příště 

Zámek v Karviné

Rychvald u Ostravy   25. 06. 2020

Od mladého průvodce Honzy jsme se dozvěděli zajímavosti o Zámku Fryštát v Karviné ⛪

Zámecké komnaty nabízí ve svých prostorách historické skvosty nábytku, koberců, lustrů, obrazů, porcelánu a mnoho dalšího. Posledními majiteli zámku byli Larisch-Mőnnichové.

Protahování na židlích

Luštěnice   25. 06. 2020

Pravidelné dopolední cvičení bylo tentokrát zaměřeno na protahování. Hospodyňka Lucie nám dala do těla, ale my jsme opět ukázali, že se žádného pohybu nebojíme. 

Opékáme u jezera

Sokoleč u Poděbrad   24. 06. 2020

Jedeme letos poprvé na piknik...šťastně jsme dorazili na místo...správce Jindra chystá na opékání...a už všichni opékáme...ve svých 94 letech si bývalá skautka bravurně poradila s opékáním...

Bazén Valnovka

Kunice (Praha-východ)   24. 06. 2020

Tak tohle nám vážně chybělo! Relax v teplém bazénu

Moc jsme se těšili a opravdu jsme si to užili. Je skvělé, že už můžeme zase všude jezdit a užívat si.

Narozeninová oslava

Medlov u Brna   24. 06. 2020

Hlavně jsme dnes připili na zdraví oslavencům. Při této příležitosti jsme grilováním zahájili letní sezónu. 
Maso, klobásky, k tomu pivečko. Na harmoniku k poslechu i tanci nám zahrála paní Martina

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   22. 06. 2020

Dnes jsme slavili červnové oslavence. Kromě paní vedoucí, Gábiny, slaví krásné životní jubileum 88 let paní Libuška. Děvčata, přejem Vám všechno nejlepší, především pevné zdraví a taky kus toho štěstí 

Poháry

Luštěnice   22. 06. 2020

Zmrzlinový pohár, kdo by ho neměl rád. Pochutnáme si na něm venku pod pergolou. Osvěží, přestože zrovna není sluníčkový den 

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   22. 06. 2020

Konečně máme opět krásné počasí a můžeme si zacvičit pod širým nebem. S míčem se bezvadně protáhneme, přitom se také zasmějeme, což procvičí i naši bránici a to je také důležité 

Snídaně

Rychvald u Ostravy   22. 06. 2020

Obložený talíř nabídl každému pořádný výběr. Párky, zelenina, sýr, salám. K tomu si dáte kávu nebo čaj?  

Slovní fotbal

Hlušovice u Olomouce   19. 06. 2020

Venku je nepříznivé počasí, prší. Pro nás dobře, že máme v atriu společenskou halu. Tady jsme se sešly, čtyři holky a trénujeme paměť. Staré známé hry - slovní fotbal a pohádkový kvíz 

Snídaně v hale

Medlov u Brna   19. 06. 2020

Na naši oblíbenou snídani jsme se sešli v hale, protože na posezení venku bylo chladno. Chutnalo nám i při dodrženi požadovaných rozestupů u stolu. Párky, káva a čaj, zkrátka co kdo chtěl 

Hra v hale

Sokoleč u Poděbrad   19. 06. 2020

Protože nám stále prší, rozhodli jsme se pro zábavnou hru Bingo v hale. Původně plánovaný petang odložíme na sluníčkový den 

Výlet do mlýna

Luštěnice   18. 06. 2020

Stejnojmenný rybník a mlýn - Bučický. Cíl našeho čtvrtečního výletu. Počasí se drželo jen tak tak, ale nakonec nepršelo. Prošli jsem se kolem ohrad se zvířaty a okolo mlýnského kola. Po prohlídce jsme si zašli na oběd, který všem chutnal. I zmrzlina byla osvěžující.

Harmonikářské duo

Kunice (Praha-východ)   18. 06. 2020

Přijeli nás potěšit krásnými českými písničkami dva harmonikáři. Pan Čáp s Pepíčkem

Venku zamračeno, ale v hale samé úsměvy, které byly vidět i pod rouškou.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   18. 06. 2020

Z důvodu opatření jsme dnes odpoledne slavili s jubilanty za čtyři měsíce. Březnoví až červnoví oslavenci, těm přejeme všechno nejlepší, zdraví a štěstí především. Hudba byla jednoznačně skvělá, jako vždy, děkujeme panu Edovi.

Návštěva cukrárny

Medlov u Brna   17. 06. 2020

Dnešní výlet nás zavedl do cukrárny. Poradili jsme si i s nepřízní počasí a sedli jsme si na zahrádku. Vybrali jsme si výborné zákusky i velmi chutnou kávu, ostatně jako vždy.

První cvičení

Hlušovice u Olomouce   16. 06. 2020

Na prvním cvičení v novém bydlišti se sešly dvě děvčata. Zatím nás tady bydlí jen několik, ale postupně se areál obsazuje.

V chládku společenské haly bylo opravdu příjemně 

Pivo 'U Kapličky'

Rychvald u Ostravy   16. 06. 2020

Asi jako všichni napříč naší republikou také my jsme se těšili na uvolnění opatření.

Posezení na zahrádce oblíbené restaurace prospělo každému z přítomných, chutnal i výborný langoš 

Bingo

Kunice (Praha-východ)   16. 06. 2020

Opravdu zábavná společenská hra s čísly. Napínavé losování čísel do samého konce.

Tentokrát byly vítězky dvě, což se opravdu jen tak nepodaří

Beseda s Policií ČR

Medlov u Brna   15. 06. 2020

Kpt. Mgr. Zdeňka Procházková, policistka z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie ČR Jihomoravského kraje a její kolega nprap. František Procházka, si pro nás připravili velice zajímavou a poučnou přednášku na téma 'Prevence kriminality pro seniory'.
Děkujeme za doporučení, rady a důležité informace.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   15. 06. 2020

Pomalu nám dochází zásoby drogerie. Věříte, že jsme se opravdu těšili po dlouhé době na nákupy? Jeli jsme do našeho oblíbeného obchodu. Ani jedno místo v autobuse nebylo prázdné 

Cvičení paměti

Kunice (Praha-východ)   15. 06. 2020

Krátkodobá i dlouhodobá paměť se dá procvičit například formou zábavného testu. V hale bylo ticho jako při maturitě 

Všichni se pekelně soustředili a byli velmi spokojeni se svými výsledky.

Cvičíme

Luštěnice   12. 06. 2020

Tentokrát jsme zvolili cvičení formou posilování. Sami jsme byli překvapeni, že nám to šlo skvěle.

Příště budeme pokračovat.

Na výlet

Hrádek nad Nisou   11. 06. 2020

S vozovým parkem našich seniorů jsme vyrazili do kempu Kristýna na zmrzlinu a pivo. Ostatní je následovali služebním vozidlem.

Počasí nám přálo, nebylo ani zima ani teplo. Prostě super výlet 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   11. 06. 2020

Tentokrát jsme si většinou vybírali písničky staré 40 a více let. Gott, Hála, Hegerová, Špinarová, Rottrová, Tučný a další.

Zanotovali jsme si, vzpomínky nás příjemně polechtaly na duši...

Hra s čísly

Medlov u Brna   11. 06. 2020

Sešli jsme se v hojném počtu u naší oblíbené hry Bingo. To je tak napínavé... 

Vyhrála paní Hedvika; hlavní cenou byly párky, dobrou chuť 

Cvičíme, kreslíme

Luštěnice   10. 06. 2020

Venku prší, ale to není překážkou trénování paměti ve společenské místnosti.
 
Dokonce jsme procvičili i malířské schopnosti. Úsměv na tvářích nechyběl 

Mojito

Sokoleč u Poděbrad   09. 06. 2020

Počasí není ideální, přesto jsme si vybrali k osvěžení mojito. Někdo zvolil alkoholické, jiný zase nealko, jen tak s mátou a limetkou

Prodejna v hale

Luštěnice   08. 06. 2020

Všichni se chceme libit, přivítali jsme možnost pořídit si něco nového přímo u nás v hale. Na výběr bylo nepřeberné množství zboží.

Jsme rádi, že 'krámek' přijel až k nám 

Jóga

Luštěnice   05. 06. 2020

Cvičení jógy v atriu - pozdrav slunci - nám na sluníčku opravdu prospívá 

Hned se nám zlepší nálada protažením těla na čerstvém vzduchu.

Šipkový turnaj

Medlov u Brna   05. 06. 2020

Dnešní soutež v šipkách měla vítězku, kterou nikdo nepřekonal. Paní Anička 

První tři nejlepší byl odměněni. Také ostatní dostali maličkost - cenu útěchy.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   05. 06. 2020

K poslechu hudby se scházíme v klubovně. Tentokrát jsme se nejdříve zaposlouchali do písně Levandulová, následovala skladba od P.I.Čajkovského. Závěr patřil skupině ABBA. Máme rádi různé žánry.

Kuželkový turnaj

Kunice (Praha-východ)   04. 06. 2020

Déšť nás zahnal do haly, kde jsme si uspořádali zábavnou a napínavou soutěž. Vracíme se ke společným aktivitám, které nám moc chyběly, nálada je skvělá

Loupeme česnek

Medlov u Brna   04. 06. 2020

Přebírání těstovin, oříšků a fazolek nám šlo pěkně od ruky. V druhém kole jsme naloupaly jarní česnek. Tím jsme si zajistily voňavou topinku 

První bydlící

Hlušovice u Olomouce   03. 06. 2020

Jmenuji se Jana, v areálu Hlušovice bydlím zatím sama. Společnost mi dělá pes pana správce.

Už se těším na víkend - přistěhují se další sousedky 

Jedeme za flórou do Bratronic

Luštěnice   03. 06. 2020

Výjezd za nákupem flóry do nedalekých Bratronic. Květinami to začalo a točenou zmrzlinou skončilo.Zítra nás čeká spousta práce na zahradě, všechna ta kvítka musí do zeminy a květináčů. 

Dendrologická zahrada

Kunice (Praha-východ)   03. 06. 2020

Náš první výlet po opatření jsme si vážně hodně užili

Počasí nám přálo, kolem nás krásná příroda, přátelé, pohodová procházka. To vše jsme završili výbornou kávou a nákupem kytiček na naše zahrádky.

Procvičení jemné motoriky

Medlov u Brna   03. 06. 2020

Co jsme měli dnes společného s Popelkou? Ta také dostala za úkol přebírat, ale pomohli jí holoubci.

My jsme přebírání těstovin, fazolek a oříšků zvládly bravurně a ještě si procvičily prstíky 

Hrajeme petang

Hrádek nad Nisou   03. 06. 2020

Výstavba zimní zahrady nám trochu brání v pořádání této zábavné hry. Našli jsme si proto jiný prostor místo původního hřiště.

Vítězem turnaje se stal pan Janeček, ale odměnu jsme dostali všichni 

Oslava narozenin

Sokoleč u Poděbrad   03. 06. 2020

Krásné životní jubileum, 90 let, dnes oslavil pan Václav. Hlavně pevné zdraví mu přeje nejen personál Senior Parku, ale také jeho spolubydlící a kamarádi 

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   02. 06. 2020

Dnes se naše seniorky protáhly při cvičení nejen s Miluškou. Předcvičovala i paní Jarmila, která si připravila nové cviky.

Cvičily jsme v hale, venku bylo zataženo a foukal silný vítr

Cvičíme s míčem

Kunice (Praha-východ)   01. 06. 2020

Míč je skvělá pomůcka ke cvičení. Pomáhá při posilování, protahování i motorice. Na sluníčku nám je příjemně, můžeme odložit roušky a to se hned lépe dýchá 

Harmonikář...

Sokoleč u Poděbrad   29. 05. 2020

Nejen pro potěšení, ale také pro dobrou náladu nám zahrál na harmoniku Petr Bílý. Při slunečném počasí se aktivní život v našich areálech vrací pomalu do starých kolejí.

Krásná atmosféra s hudbou, kterou si senioři opravdu užili. 

Rozhýbání končetin

Kunice (Praha-východ)   28. 05. 2020

Venku je chladno, vůbec se nám nechtělo ven z vyhřátých domovů. Nakonec jsme se přeci jen vypravili a i když tentokrát v malém počtu, užili jsme si cvičení v hale i s rouškou.

Přetahovaná

Luštěnice   28. 05. 2020

Dnes soutěž v přetahování jednou rukou. Zúčastnilo se sedm dam a dva pánové. A kdo vyhrál odměnu? K překvapení všech silák Zdenička :-)

Řeznictví do domu

Luštěnice   28. 05. 2020

Stále ještě dbáme na zvýšenou opatrnost při pořizování nákupů. Slovo dalo slovo a zaměstnanci našeho areálu nám zajistili pojízdné řeznictví, které staví až před branou našeho Senior Parku.Každých čtrnáct dní si můžeme dopřát čerstvé masné i uzenářské pochoutky. Děkujeme, rádi budeme využívat.

Harmonikář Péťa

Luštěnice   28. 05. 2020

Pan Petr Bílý, výborný harmonikář nám přijel zahrát hezkou kopu písniček pro dobrou náladu. Těšíme se, že za námi opět někdy zavítá.

Dárky od dětí

Rychvald u Ostravy   28. 05. 2020

Areál dnes navštívily paní Ivana a Katka, které zastupují SRPŠ Základní školy Václavovice. (jedna předávala dárky, druhá fotila...) Přivezly nám plnou krabici dárků. Děti je samy vyrobily. I když jsme se společně ještě nesetkali, přesto naše seniory pozdravují. 

Děkujeme, myslíme také na vás a někdy možná na viděnou 

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   27. 05. 2020

Nádherné počasí nám umožnilo si zacvičit venku v atriu. Všichni jsme se  báječně protáhli.

Jen připomínáme, že slunce dodává tělu potřebný vitamín D 

Hraní pod okny

Hrádek nad Nisou   22. 05. 2020

Prima zážitek nám připravila hudební skupina Vobuty. Country písně si zanotovali všichni, kteří do atria na vystoupení přišli 

Hudba pod altánem

Rychvald u Ostravy   22. 05. 2020

Příznivé počasí nám umožnilo přivítat v areálu hudební skupinu DUO POHODA z Ostravy. Všichni jsme si s radostí zanotovali známé melodie.

Děkujeme za příjemné odpoledne 

Hra Bingo

Medlov u Brna   22. 05. 2020

Počasí nás vylákalo ven do atria, kde jsme si zahráli hru s čísly Bingo  zábava byla výborná, pro vítěze nechyběla výhra.

Cvičíme v atriu

Luštěnice   21. 05. 2020

Po delším čase probíhá cvičení na židlích. Jak cvičení probíhalo? Protahovalo se celé tělo, dýchalo se a zrcadlilo se 

Všichni uvítali cvičení s velkým nadšením. Před obědem trocha pohybu nezaškodí - ideální čas.

Harmonika pro radost

Kunice (Praha-východ)   20. 05. 2020

Přijel nás navštívit pan Čáp s harmonikou. Celým atriem se zvučně rozezněly české písničky, které jsme si s ním s chutí zazpívali

Těšíme se na příště!

Cvičíme v atriu

Rychvald u Ostravy   20. 05. 2020

Pravidelné činnosti v našich areálech chybí určitě všem, bydlícím i personálu. Proto jsme rádi za slunečné počasí a možnost si zacvičit v atriu, přestože to bylo na dálku...od jezírka pod vedením paní Dáši. Ale se nás sešlo požehnaně.

Harmonika

Medlov u Brna   20. 05. 2020

Dnes nás přišla potěšit paní Martina hrou na harmoniku. Zvučně zazněly v areálu známé lidové písničky.
Děkujeme ❤

Občerstvení

Medlov u Brna   19. 05. 2020

Naše děvčata nám připravila menší občerstvení. Dodržujeme bezpečnostní pravidla, to je stále samozřejmost.

Sladkosti máme rádi a zmrzlina osvěží 

'Hrajeme pod okny'

Luštěnice   19. 05. 2020

Úspěšný projekt dobrovolných hudebníků k nám vyslal houslistu, který nás potěšil tóny skladatele Bacha.
Počasí vyšlo pro koncert v zahradě přímo parádní a všichni jsme si hudební zážitek užili  

Sekáme a hrabeme...

Rychvald u Ostravy   19. 05. 2020

Tráva vyrostla za dobu opatření do pořádné výšky. Posekat se dala jedině křovinořezem. Pak jsme ji museli pohrabat na hromádky. Přidali se i naši senioři. Děkujeme. 

Putovní kámen

Rychvald u Ostravy   15. 05. 2020

Na lavičce před areálem jsme našli kámen. Putovní. Jak se to pozná? Je na něm nakreslený obrázek a napsané město a někdy i poštovní směrovací číslo. Ten náš je s beruškou z Rychvaldu, 73532.

Putuje na lavičku do Karviné 

Houslový koncert

Kunice (Praha-východ)   13. 05. 2020

Po dlouhé době jsme měli úchvatný hudební zážitek. S velkým nadšením jsme v areálu přivítali uznávaného českého houslového virtuóza pana Romana Patočku, který nás přijel potěšit svou nádhernou hudbou 

Děkujeme za skvělý zážitek, který nám udělal ohromnou radost.

Hudba v atriu

Medlov u Brna   13. 05. 2020

Dnes odpoledne mezi nás zavítala paní Lenka. Zahrála na klávesy naše oblíbené písničky, které jsme si s chutí všichni zazpívali 

Cvičení

Rychvald u Ostravy   11. 05. 2020

Hezké počasí jsme dnes využili na hurá akci s cvičením. Paní Dáša nám předcvičovala u jezírka, ostatní jsme se s chutí přidali.

Všichni s rouškami, ale co se dá dělat  

 

Konečně cvičíme

Kunice (Praha-východ)   07. 05. 2020

Situace v České republice se začíná každým dnem zlepšovat a my se radujeme, že se můžeme pomalu začít věnovat našim společným aktivitám. Slunce hřeje, nálada je skvělá, protáhneme si těla a pak posedíme se sousedy. Samozřejmě s bezpečným rozestupem

Cvičíme...

Hrádek nad Nisou   07. 05. 2020

Po delší době dnes proběhlo cvičení v atriu s paní Janečkovou. Účast byla opravdu hojná, přestože foukal studený vítr a bylo chladno.

Dortík a káva

Medlov u Brna   07. 05. 2020

K odpolední siestě patří káva a něco sladkého. Naše seniorky si s chutí dopřály oblibený dezert 'banánový split', pohodlně venku před bytem 

Cvičení na slunci

Medlov u Brna   06. 05. 2020

Dnes nám opravdu přálo počasí, proto jsme toho využili k setkání u našeho oblíbeného cvičení.

Míče do ruky a jdeme na to 

Už jste viděli čarodějnici v roušce?

Sokoleč u Poděbrad   30. 04. 2020

Díky hospodyňce Milušce bylo dnes v areálu veselo. Lidový zvyk - pálení čarodějnic - nám připomněla vskutku originálně. Zkrátka, jak to personál umí.
A kolik úsměvů a radosti zažili naši senioři? Každý dostal malý dárek i sladkost.
 
Určitě to bylo obrovské povzbuzení, pro všechny 

Jubilanti v dubnu

Hrádek nad Nisou   29. 04. 2020

Na společné posezení po ukončení opatření se těší nejen dvě dubnové jubilantky: paní Věrka 95 let a paní Zdenka 85 let. Také manželé Procházkovi, kteří oba slaví tento měsíc rovněž krásných 91 let.  

Přejeme všem hlavně pevné zdraví!

Návštěvy v areálech

Rychvald u Ostravy   27. 04. 2020

Nepříznivá situace nastolila různá omezení napříč celou republikou. Děkujeme rodinným příslušníkům za pochopení vážnosti situace s ohledem k našim seniorům. 

Bezpečnostní odstupy a roušky - taková prevence zajistí možnost návštěvy svých blízkých pod okny areálu 

Oslavenci v Sokolči

Sokoleč u Poděbrad   23. 04. 2020

Navzdory opatřením se snažíme, aby naše životy v Senior Parku byly co nejpodobnější běžným dnům. Ani v této době nazapomínáme na oslavence a proto touto cestou přejeme spokojenost, pohodu a hlavně pevné zdraví. Krásných 85 let oslavili paní Jaroslava a pan Bohuslav.

pozn.: foto pořízeno v bezpečné vzdálenosti, pod rouškou se ukrývá úsměv

Velikonoční svátky

Medlov u Brna   10. 04. 2020

Velké poděkování patří panu faráři R. D. Mgr. Pawlovi Cebulovi z Židlochovic. V této nelehké době projevil svou laskavost a poskytl přes telefon duchovní podporu bydlícím v Senior Parku Medlov. Děkujeme...

Velikonoční výzdoba

Rychvald u Ostravy   09. 04. 2020

K svátkům jara patří nejen velikonoční výzdoba, ale také květiny. Společné prostory ozdobí hospodyňka, domácnosti si vyzdobí každý sám.

Přejeme všem příjemné prožití svátků 

Velikonoce

Luštěnice   08. 04. 2020

Velikonoční svátky před námi. Všichni si přejeme, abychom příští rok slavili tyto svátky pospolu u kafíčka, mazance a beránka.Mějte zdravé a sluníčkové dny.

Velikonoční výzdoba pro lepší náladu

Kunice (Praha-východ)   08. 04. 2020

Mít dobrou náladu a úsměv na tváři je v tomto čase opravdu důležité. Díky šikovným dětem z Mateřské školy Kunice, které na naše babičky a dědečky neustále myslí a malují jim doma obrázky, mohl personál krásně vyzdobit zimní zahradu, která nám zpříjemňuje krátké procházky. Náš papoušek Rozárka už se nemůže dočkat, až za ní zase všichni přijdeme do haly.

Vědomostní kvíz

Luštěnice   07. 04. 2020

Navzdory opatřením se naši milí zaměstnanci snaží vymýšlet alternativní aktivity, aby nám tyto dny rychleji utíkaly. A procvičování paměti nemůže nikdy škodit. Otázky byly 'záludné', ale každý si poradil po svém. Jedna obyvatelka složila z kvízu vlaštovku 

 

Jaro a Velikonoce

Medlov u Brna   06. 04. 2020

K Velikonocům patří jaro, které nás přivítalo krásnou, rozkvetlou zahradou. Výzdoba nesmí chybět.

Krásné a klidné Velikonoce všem 

Poděkování

Luštěnice   26. 03. 2020

Děkujeme všem dárkyním, které nám ušily dostatečné množství roušek pro seniory. Nejen pro naše do Luštěnic, ale do všech areálů po celé republice. Opravdu si toho velmi vážíme.

Cvičení...

Luštěnice   24. 03. 2020

Odpolední sluníčko nás vytáhlo z bytů a my jsme si s chutí zacvičili u jezírka. Samozřejmě v klidu, bezpečné rozestupy, s rouškami na tváři.

Chráníme se všichni

Kunice (Praha-východ)   20. 03. 2020

V těchto nelehkých časech jsme tady pro naše seniory. Snažíme se je maximálně ochránit, povzbuzovat a pomáhat. Věříme, že bude brzy dobře a už teď se těšíme, až se budeme zase společně scházet a radovat!

Chráním sebe i tebe

Sokoleč u Poděbrad   19. 03. 2020

Pozitivní na současné situaci je skutečnost, že máme v každém areálu skvělý personál, který zabezpečuje vše potřebné za každých okolností. Proto může probíhat takové 'korzování' v atriu s dodržováním vzdálenosti a s rouškou na tváři.

Chráníme si zdraví

Hrádek nad Nisou   18. 03. 2020

Všichni musíme dodržovat hygienické návyky. Zároveň je nutné nošení roušky, to platí pro všechny. Pak může probíhat dobíjení energie na slunci.

Chráníme nejen sebe

Rychvald u Ostravy   17. 03. 2020

Zatím jedinou dostupnou ochranou dýchacích cest je používání roušky. Díky šikovnosti žen máme nejen pro sebe, ale také pro naše holky a kluky, zajištěny pokrývky úst i nosu.

Chráníme se...

Medlov u Brna   16. 03. 2020

K zajištění spokojenosti našich seniorů je zapotřebí si opatřit roušky, abychom mohli vše důležité průběžně zajistit. Přispíváme i k takové pohodě...