Novinky

Ani u nás nezůstáváme pozadu s amatérským sportem...

29. 04. 2021

...a proto, sotva vysvitlo sluníčko, uspořádali jsme si v našich vnitřních prostorách fotbalový zápas. Jedním z hráčů byl také pan Antonín, který nám ve svých dvaadevadesáti letech prozradil recept na dosažení tak skvělé kondice: 'Pořád se usmívám a díky své paní jsem neustále také výborně naladěn. Nejen na tento fotbal, ale i na ten další, až nám ho paní vedoucí zase naplánuje, se moc těším. S mojí manželkou jsme celý život aktivní turisti. Chodíme, chodíme a chodíme. I dnes a minimálně 5x v týdnu chodím v okolí na procházky. Každý večer spolu doma hrajeme Žolíky. Většinou nad svojí paní vyhrávám', směje se. 'Do všech aktivit tady se zapojuji, neumím jen nečinně sedět a nic,' dodává usměvavý obyvatel Senior Parku v Hrádku nad Nisou. Jsme zvědaví, jak se tomuto sportovci bude dařit v lize mezi všemi našimi areály.
 
 

I v této době k nám přicházejí bydlet noví obyvatelé

12. 02. 2021

V loňském roce jsme více než jindy byli ve svých domovech vystaveni osamocení. Zvláště ti, kteří bydlí daleko od svých rodin, v bytech nebo domech někde uprostřed uzavřených komunit. V Senior Parku však nabízíme lék proti osamocení, který účinkuje i přes doporučení se nepotkávat. Jak to tedy děláme? Obyvatelé se mezi sebou schází ve venkovních prostorách, přitom udržují dvoumetrové odstupy, nosí roušky, náš personál často dotýkané předměty venku pravidelně desinfikuje. Každý den si s našimi seniory telefonujeme, povzbuzujeme je k procházkám, k soutěžím, k vyluštění hádanek, které pro ně máme venku připravené. Z naší kuchyňky s oknem do atria jsme provizorně vyrobili výdajové okénko a tak si všichni mohou vyzvednout punč, kakao nebo jinou dobrotu. Mnohem častěji teď zajišťujeme nákupy sami, abychom tak naše seniory nevystavovali zbytečnému riziku nákazy v obchodech. Omezit riziko nákazy, to je důvod, proč rodinní příslušníci navštěvují své blízké „přes okno“ a proč právě přistěhovaným seniorům doporučujeme zůstat deset dní v karanténě. Ale hned po uplynutí této doby se mohou těšit společně s ostatními z bezpečného bydlení v Senior Parku. I Vašim rodičům se u nás bude líbit. Domluvte si s s námi schůzku (605 590 001) a přiveďte je třeba ještě dnes.

V Senior Parku v Luštěnicích dnes očkovali

25. 01. 2021

Přestože Senior Park není poskytovatelem sociálních služeb a tedy není v seznamu zařízení s přednostním plošným očkováním, podařilo se nám do Luštěnic získat díky nesmírné ochotě ombudsmanky Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi mobilní tým zdravotníků, kteří zde dnes naočkovali devět seniorů. Také v ostatních Senior Parcích se snažíme přesvědčit kompetentní osoby, že hromadné očkování v místě bydliště seniorů, respektive v jedné budově, je nejen pro naše seniory, ale i pro samotné zdravotníky, ta nejlepší varianta. 

O očkování má zájem téměř tři čtvrtiny našich seniorů 80+

18. 01. 2021

Bezbariérového bydlení a služeb v našich Senior Parcích užívá celkem 93 osob nad 80 let, z toho 66 seniorů má zájem o očkování vakcínou proti onemocnění Covid-19. Celkem 44 seniorům jsme pomohli s registrací k očkování, zbývajících 22 se registruje ve spolupráci se svou rodinou. 12 seniorů dosud neví, zda budou mít zájem o očkování a 15 seniorů očkování odmítá. 

Vánoční pozdrav VŠEM od našich seniorů

23. 12. 2020

Přejeme všem seniorům, jejich rodinám i známým, klidné prožití Vánoc a rokem 2021 nechť Vás provází zdraví, štěstí a radost. Radost Vám všem naši obyvatelé všech sedmi Senior Parků chtějí udělat i tímto vánočním pozdravem. Velké poděkování za jejich náročnou a obětavou práci patří také našim zaměstnancům a věříme, že i je vánoční pozdrav potěší a navnadí na sváteční atmosféru.

Dárek seniorům od moravskoslezských policistů

21. 12. 2020

Moravskoslezští policisté, kteří pravidelně navštěvují rychvaldský Senior Park, aby jeho obyvatele seznámili s bezpečnostními pravidly běžného života, předali dne 21.12.2020 ředitelce SENIOR-CLUBu knižní publikace se vzkazem 'Myslíme na Vás i v této nelehké době, kdy se nemůžeme společně potkávat. Než to bude možné, můžete tento čas strávit poslechem či četbou knižní publikace moravskoslezské policie. Těšíme se na brzké setkání!' 

Pohybové aktivity našich seniorů odměňujeme dárkem ze světa plného čokolády a dobrot

03. 11. 2020

V červenci nás oslovila paní Sladká a to takto:'Jmenuju se Hanka a společně s pár kamarády pracuji na projektu RIGALI - svět plný čokolády a dobrot. Naše práce nás moc baví a rozhdli jsme se, že bychom chtěli udělat radost i seniorům na které se tak často zapomíná. Víme, že již od září všichni začínáme přemýšlet co bychom přátelům a rodině nadělili pod stromeček a u babiček/dědečků býváme trošku bezradní, chtěli bychom tedy s předstihem vyřešit jeden oříšek za Vás a zároveň udělat dobrou věc :-).' A jak řekla, také hned udělala a do našeho Senior Parku zaslala balíček plný adventních čajových kazet, které se staly skvělou výherní cenou v našich venkovních soutěžích. Děkujeme. 

 

Výzva ředitelky k porozumění

29. 10. 2020

Vážení rodinní příslušníci, přátelé našich obyvatel,

Před sedmi měsíci jsem se na Vás obracela s výzvou k ohleduplnosti. Apelovala jsem na Vaši vnímavost vůči riziku nákazy a jeho důsledkům a prosila, abyste pečlivě zvážili, jestli je vaše návštěva v Senior Parku opravdu nezbytná. Váš zodpovědný přístup byl v tu dobu skutečně důležitý.

Tentokrát ke své výzvě připojím výzvu k porozumění. K porozumění pro obavu z osamocení našich obyvatel, vašich rodinných příslušníků a přátel. Naši obyvatelé mají stále zabezpečeny nákupy, obědy, úklid, bezdotykový kontakt s naším personálem. Ale museli jsme zrušit hromadné akce, výlety i společné nákupy, citlivě jim vysvětlujeme rizika sousedských návštěv. Snažíme se s nimi denně komunikovat, ať už telefonicky, při úklidu, nebo jen tím, že se v areálu vzájemně vidíme, třeba při cvičení. Ale nestačí to. Sociální kontakt tak některým našim obyvatelům začíná velmi scházet.

Proto, jestli chcete svého nejbližšího v této složité době potěšit, jako vhodný způsob vidím vaši návštěvu uskutečněnou venku. Vždyť průchod k bytům venkovními prostory i vynikající přízemní dispozice Senior Parku přímo vybízí setkat se „v okně“. Poproste i své děti a vnoučata, aby sdíleli s Vašimi blízkými příběhy z pohádkových knížek, školní úkoly nebo zážitky z prázdnin, byť jen po telefonu.

Pomozte nám, prosím, chránit vaše nejbližší nejen před virem, ale i před strachem z osamocení.

Jsem si jistá, že i nyní to společnými silami zvládneme. Děkuji vám.

Ing. Margarita Drastíková, ředitelka

Hlušovice - 8.9.2020 den otevřených dveří

10. 09. 2020

Pozvali jsme na Den otevřených dveří do Hlušovic, který se uskutečnil 8.9.2020, starosty okolních obcí, zástupce odborů sociálních věcí a samozřejmě i seniory z Hlušovic, do našeho nově otevřeného Senior Parku. Uvítali také členku Rady Olomouckého kraje PhDr. Alenu Adamníkovou, Doc. MUDr. Aleše Sobka, lékaře, Jaromíra Malého, starostu Hlušovic, Doc. MUDr. Jaroslava Vomáčku Ph.D, MBA, pedagoga lékařské fakulty, Miroslava Janečka, zastupitele Litovle, Mgr. Libora Šamšulu, místostarostu města Šternberka.Skupina SENIOR PARK totiž zahájila provoz v pořadí již sedmého areálu pro seniory, tentokrát v Olomouckém kraji. Nejen pro seniory, ale i pro osoby se sníženou schopností pohybu a vozíčkáře je zde připraveno čtyřicet bytů, o velikosti 2+kk a 1+kk, z toho velká část je již obsazených nebo rezervovaných. Přítomným jsme v krátké prezentaci představili projekt Senior Park, seznámili se způsobem provozování a provedli je vnitřními i vnějšími prostory areálu. 

To je senzace! Helena Vondráčková vystoupí v Senior Parku v Kunicích!

19. 08. 2020

Když se nám v loňském roce podařilo uspořádat vystoupení Stanislava Hložka pro radio Blaník, byli jsme tím neskutečně nadšeni. Stanislav Hložek  obohatil obyvatele Senior Parku nejen o své písně, ale také o svou přítomnost a nečekaně přátelský přístup. Teď ale čekáme něco nevídaného! Pro radio Blaník vystoupí slavná paní Helena Vondráčková a opět v kunickém Senior Parku. Poslouchejte živě radio Blaník dnes od 14.00 hodin a alespoň takto si vychutnejte atmosféru živých koncertů v Senior Parku.

Hudební léto 2020 v Senior Parcích

19. 07. 2020

Pro obyvatele Senior Parků jsme připravili letní hudební vystoupení, která pořádáme nejraději venku, v atriu. Naši obyvatelé se tak toto léto mohou těšit třeba na Walda Band v Hrádku nad Nisou, některé bývalé členy Šlapeta v Sokolči v hudebním uskupení Saropražští pardálové, Helenu Vondráčkovou v Kunicích, Pavlínu Filipovskou v Hlušovicích, folklorní soubor Morava z Ostravy v Rychvaldu a do Medlova zavítá cimbálová muzika Morava. Všichni se už těší na krásně prožité chvíle za zvuku známých melodií a ve společnosti oblíbených umělců. 

Hlušovice - začínáme!

08. 06. 2020

V Hlušovicích jsme uvítali první nájemce, kteří areálu vdechli život. O tom, že rychle roste počet obsazených bytů svědčí spokojený pohyb stále většího počtu obyvatel v právě dokončeném atriu s jezírkem. Život i v tomto Senior Parku mohou rozveselit čtyřnozí přátelé, kteří se stejně jako my těší na nové zážitky jejich páníčků.

Doporučení návštěvám obyvatel - od 25.5.2020

25. 05. 2020

Riziko zavlečení nákazy z vnějšího prostředí je stále velké. Proto prosíme rodiny a přátele obyvatel Senior Parku, aby v době jejich návštěvy používali ochranu dýchacích cest a před samotnou návštěvou si desinfikovali ruce. Nejvhodnějším místem pro setkání je venkovní prostředí, tedy posadit se se seniorem venku, ať už před jeho bytem, v atriu na lavičkách, nebo na terásce u bytu. Zdaleka není od věci, pokud se senior s návštěvou zajde projít. To vše v rouškách a s dvoumetrovým odstupem. Návštěvníci, kteří vykazují příznaky koronavirové nákazy, nesmí do prostor Senior Parku v zájmu zdraví všech obyvatel, vstoupit.

Hlušovice od 1.5.2020 – první schůzka se zájemci o bydlení je po Skypu

05. 04. 2020

Jsou povinnosti, které ani v tomto období nemůžeme odložit. Mnozí už druhý rok čekají na den, kdy se budou moci přestěhovat do Senior Parku v Hlušovicích. Rozhodli jsme udělat všechno proto, aby zájemci o bydlení nemuseli dobu stěhování prodlužovat. Proto první schůzku absolvujeme po Skypu. Výstavba se opět realizovala podle stejného konceptu, nikoho tedy nepřekvapí, že Senior Park v Hlušovicích se od našich ostatních areálů téměř neliší. Máme připraveny videoprohlídky Senior Parků v Sokolči, Luštěnicích a Rychvaldu. Vnitřní prostory hlušovického areálu se podobají těm stávajícím, a tak neváhejte alespoň takto do našich Senior Parků nahlédnut. Možnost prohlédnout si areál v Hlušovicích a samotný byt však budou mít v této zvláštní době jen vážní zájemci o bydlení. S dalšími přijatými opatřeními proti šíření nákazy koronaviru v nově otevíraném Senior Parku Vás seznámí oblastní koordinátorka Ing. Jana Šindelářová (tel.č. 775534937) v rámci hovoru po Skypu. Těšíme se na Vás.

Výzva ředitelky k ohleduplnosti

01. 04. 2020

Vážení rodinní příslušníci, přátelé našich obyvatel. Chápu, že tato doba je náročná pro všechny strany. Ale protože k nejohroženější skupině patří právě obyvatelé Senior Parku, obracím se na Vás s výzvou k ohleduplnosti nejen vůči nim, ale také vůči našim zaměstnancům. Apeluji také na Vaši vnímavost vůči obrovskému riziku nákazy a jeho důsledkům. Proto prosím pečlivě zvažte, jestli vaše návštěva v Senior Parku je opravdu nezbytná. Naši obyvatelé mají stále zabezpečeny nákupy, obědy, úklid, bezdotykový kontakt s naším personálem. Obdrželi od nás roušky a my se je neustále snažíme motivovat k dodržování respirační hygieny, k omezení blízkých sousedských kontaktů. Vše probíhá za přísných preventivních a hygienických opatření. Zrušili jsme ale výlety a další hromadné akce. Proto, jestli chcete svého nejbližšího v této složité době potěšit, jako vhodný způsob vidím vaši návštěvu seniora po telefonu nebo po sociálních sítích.

Je důležité, aby se každý z nás choval co nejzodpovědněji a nejohleduplněji. Pomozte nám chránit vaše nejbližší, a to jak před virem, tak před strachem. Věřím, že dodržováním opatření a společnými silami vše zvládneme a životy všech se vrátí do normálu co nejdříve.

Ing. Margarita Drastíková, ředitelka

Hrádek nad Nisou: Starosta se postaral

25. 03. 2020

Senioři, kteří bydlí v bytovém domě Senior Park v Hrádku nad Nisou byli velmi mile překvapeni, když jim pan starosta v sobotu přivezl desinfekci na ruce. Přidali se k němu s nádobami s desinfekcí i místní hasiči. Pan starosta už nemusí mít o své starší spoluobčany starost, protože se opravdu postaral. Děkujeme.

Nadační fond Senior Park pomáhá daroval šicí stroje

20. 03. 2020

Podobně jako celá Česká republika, ani Senior Parku se nevyhnul nedostatek roušek. Navíc od středeční půlnoci platí zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst. Proto ‚Nadační fond Senior Park pomáhá‘ věnoval do poloviny Senior Parků šicí stroj. Nejen šikovné zaměstnankyně jednotlivých areálů, ale i zručné klientky tak mohou v době, kdy se rouška stává nezbytností, pomoci všem klientům, kteří chtějí alespoň na chvíli pobýt v parčíku areálu.

Zákaz vstupu do prostor Senior Parku

11. 03. 2020

Provozovatel Senior Parků vydal dnes řadu opatření pro potřebu ochrany před výskytem a šířením viru způsobujícím onemocnění COVID-19. Cílem je také ochránit zaměstnance i nejzranitelnější skupinu lidí, a to seniory a osoby s větším počtem závažných chorob. Opatření jsou vydána za současného využití doporučujících opatření Ministerstva zdravotnictví. Jedním z nich je zákaz vstupu do prostor Senior Parku osobám, které se nacházejí v karanténě, které nedávno odcestovaly do oblasti hlášených případů výskytu koronaviru, osobám s mírným kašlem nebo teplotou nad 37,3°C a osobám s příznaky chřipkového onemocnění. Opatření platí až do odvolání.

 

Daří se nám prodlužovat soběstačnost

10. 03. 2020

V roce 2019 bylo v našich Senior Parcích k dispozici celkem 207 bytů v 6 areálech. Za tento rok se v našich bezbariérových bytech obměnilo 20% uživatelů, což představuje 42 podnájemců. Jedním z nich byl senior, který by u nás v letošním roce oslavil 90 let a současně 10 let bydlení v Senior Parku v Sokolči. Nejčastějším důvodem, pro který došlo v loňském roce k ukončení podnájemních vztahů bylo úmrtí podnájemce (47,6%). Takovýto důvod odchodu vnímáme jako naši vizitku dobře odvedené práce, protože i díky našemu bezbariérovému prostředí a doplňkovému komfortu v podobě asistenčních služeb si mohou naši bydlící užívat své soběstačnosti, samostatnosti i přátelské atmosféry.

Odvolací soud dal SENIOR PARKU za pravdu, když žaloval zneužití ochranné známky

10. 03. 2020

Jsme vlastníkem ochranné známky SENIOR PARK a je naší povinností ji chránit. Děje se tak už více než čtrnáct let. Nebývalá aktivita zájemců o stavbu různých typů komunitních center pro seniory začala v roce 2015. Někteří z nich neváhali při jednání o pozemcích se zastupiteli obce a při dalších obchodních jednáních označovat svůj projekt slovy Senior Park a jednat tak i poté, co jsme je na neoprávněné užívání naší ochranné známky upozornili. Toto počínání se totiž považuje za nekalou soutěž. Nakonec nám nezbylo, abychom ve věci zneužití ochranné známky podali žalobu. V těchto dnech proběhl odvolací soud, který nám dal za pravdu a nařídil žalovanému požádat na rejstříkovém soudu o změnu jména.

Na tři hodiny seniorem

26. 11. 2019

Jiný pohled na stáří zaměstnanci Senior Parku získali na semináři s názvem 'Na tři hodiny seniorem aneb simulace stáří gerontooblekem'. Gerontooblek simluje život seniora s nejrůznějšími pohybovými, zrakovými i sluchovými omezeními. Účastníci semináře si tak mohli pomocí gerontoobleku 'obléknout stáří', díky čemuž ho mohli lépe pochopit, uvědomit si to, jak přistupovatk k člověku se sníženou soběstačností. Velké poděkování patří Gerontologickému institutu, který tuto výjimčnou zkušenost zprostředkoval interaktivní formou. 

Jízda diamantových manželů v koňském spřežení - dárek Senior Parku

20. 08. 2019

Když manželé slaví 60. výročí svatby, říká se, že slaví diamantovou svatbu. Sice to není tak kulaté výročí jako zlatá svatba, ale o to je vzácnější. Na toho pravého partnera měli v životě štěstí paní Eva a pan Leopold, kteří spolu prožili krásných 60 let v manželství A to je opravdu důvod k oslavě. Takovou oslavu měli 15.8.2019 v rychvaldském Senior Parku. K oslavě tohoto krásného výročí patří obnova manželského slibu při symbolickém svatebním obřadu, který vedl starosta Rychvaldu pan Milan Starostka. Byla to velká událost nejen pro samotné oslavence, ale i pro jejich rodinu a blízké. A vlastně i pro všechny sousedy areálu. Tuto jedinečnou chvíli si nenechal ujít ani zakladatel Senior Parku pan Jaroslav Plesník, který manželský pár obdaroval královskou jízdou v koňském spřežení. 

Podporujeme setkávání mezi generacemi

10. 06. 2019

Senior Park se stal součástí projektu, který podporuje setkávání lidí všech generací. Vyšel tak vstříc vizi obecně prospěšné společnosti Mezi námi, jejímž přáním je, aby se generace babiček a vnoučat poznávali, měli k sobě vzájemnou úctu a společně objevovali jak krásné a zajímavé jsou jejich světy, v nichž si mohou navzájem poskytnout radost ze života, moudrost a energii. Děti i senioři se na setkání vždy těší. Více o projektu na www.mezi-nami.cz.

„Nejbezpečnější metoda je neotvírat“,

16. 05. 2019

odpovídala ve středu 15.5.2019 paní Gerta Mazalová, předsedkyně Sdružení obrany spotřebitelů – asociace, na dotazy seniorů v Senior Parku Medlov. Kromě odpovědí na otázky na téma šmejdů, paní předsedkyně radila seniorům v Medlově triky, jak se elegantně zbavit neodbytných obchodních zástupců nebo také upozorňovala na rizika nabídek levných půjček, kterým není možné odolat. V květnu a červnu letošního roku se přednášky na téma FINANČNÍ GRAMOTNOST SENIORŮ uskuteční ve všech našich Senior Parcích.

Podíl manželských párů u nás roste

06. 05. 2019

Zatímco v loňském roce byty v Senior Parcích užívalo téměř 20% manželských párů, letos to je již 22%. Uvědomujeme si, jak důležité je, aby manželé, kteří jsou na sebe zvyklí, nemuseli být na stáří rozděleni jen kvůli nedostatku místa v sociálních zařízeních. Jsme rádi, že u nás, díky bezbariérovosti celého areálu a možnosti terénních sociálních služeb, mohou další spokojené roky svého života prožívat i poté, co pro jednoho z nich se jejich dům či byt stal klecí. A jak je to s ostatními obyvateli, kteří žiji v bytech v Senior Parcích samostatně? Z 58% jsou to ženy, a zbývajících 20% tvoří muži. Nejvyšší podíl mužů je v Medlově.

Proč se mi líbí Hrádek nad Nisou?

18. 04. 2019

Zeptali jsme se paní Helenky, která v Senior Parku bydlí už šestý rok: 'Když se ráno probudím tak koukám na Lužické hory z okna bytu. Jak ve městě, tak v oklolí je stále kam chodit na procházky. Líbí se mí na Kristýně, ač jsme neplavec, tak je tam krásně za jakéhokoliv ročního období. Pěšky můžu dojít až do sousedního Německa podél řeky Nisy. V Hrádku nad Nisou je krásně. Žije se mi tady dobře a neměnila bych. Je tu klid a spoustu zeleně. Jsem tady moc spokojená.' Přijďte se k nám podívat.

 

Zimní zahrada v Hrádku nad Nisou

10. 02. 2019

Všichni víme, že zimní zahrady poskytují nejen příjemné místo k relaxaci, ale také dávají možnost věnovat se celoročně zahradničení. V Senior Parcích se v nich v době brzkého jara i pozdního podzimu obyvatelé nejen rádi vyhřívají a vychutnávají výhled do upraveného atria, ale skutečně zde i někteří pomáhají připravovat rostliny k přezimování. Podívejte se, jak se květinám daří i přes zmrzlé počasí. Zimní zahradu už máme v Sokolči, Rychvaldu, Medlově i Kunicích a od letošního roku ji dopřejeme také bydlícím v Senior Parku v Hrádku nad Nisou. 

Osmý areál vznikne mezi Prahou a Plzní - Žebrák

08. 08. 2018

Výstavbu osmého Senior Parku pro Vás připravujeme ve městě Žebrák. První plány zobrazují 45 bytů o velikosti 2+kk a 5 bytů o velikosti 1+kk a práce na tomto areálu mají být zahájeny v příštím roce. Areál bude vybudován na rovinaté parcele na okraji města, s krásným výhledem na stejnojmenný hrad.

V Hlušovicích začala výstavba

03. 07. 2018

Skupina Senior Park začíná stavět sedmý bytový komplex pro seniory na pozemku „Prostřední louky“ v Hlušovicích. Lokalita bude sloužit k zástavbě řadového domu a hlavní budovy s celkem čtyřiceti bytovými jednotkami. Jedenáct z nich se jich staví v kategorii „upravitelných“ – pro vozíčkáře. Osm bytů má k dispozici i malou terásku. „Bezbariérový nízkopodlažní projekt Senior Park je velmi kvalitním a žádaným projektem, o který se zajímá řada klientů. Jsem velmi rád, že již nyní jsou všechny byty předběžně zamluveny. Pronajímat je ale začneme až po dokončení hrubé stavby, kdy uspořádáme dny otevřených dveří, aby si zájemci mohli prohlédnout dokončované byty a seznámit se s krásnou lokalitou v těsné blízkosti Olomouce, raduje se z úspěšného projektu Jaroslav Plesník, jeho zakladatel.“

Přítomnost mazlíčků obyvatelům Senior Parku prospívá

12. 06. 2018

20 pejsků, 13 kočiček, papoušek, morče a andulky. Tolik mazlíčků v Senior Parku bydlí se svými páníčky. Jsou pro ně společníkem, který je pořád nablízku, komunikuje, projevuje oddanost a radost. Na druhou stranu takový společník vyžaduje každodenní péči, takže si jeho opatrovatel připadá důležitý a potřebný. A navíc mají senioři motivaci k pohybu. Tím se udržují stále v dobré fyzické a psychické kondici. Zvířátka jsou také vděčným tématem k hovoru se sousedy, kteří je rádi pohlídají, když jejich majitel musí na čas třeba do nemocnice.

Hasiči oceňují dobře přístupnou příjezdovou cestu k našim seniorům

11. 05. 2018

„Kdyby k něčemu došlo, tak to bude vypadat úplně jinak,“ říká jeden z našich obyvatel, kteří se stali součástí cvičení hasičských jednotek. Často totiž při cvičných evakuacích roli seniorů přebírají figuranti, ale v Senior Parku Sokoleč si hasiči mohli otestovat jejich spolupráci přímo. Přízemní byty bez chodeb a výtahů i dobrá příjezdová cesta umožňují hasičům snadnější zásah. Videoreportáž můžete shlédnout zde.

Senior Park daroval pozemek Medlovu k vybudování zastávky

01. 05. 2018

Na konci listopadu 2016 se nás poprvé obrátil starosta městyse Medlov s návrhem vybudovat na pozemku Senior Parku v Medlově autobusovou zastávku. Naše společnost SENIOR PARK MEDLOV s.r.o. tento záměr podpořila, obci věnovala část pozemku před Senior Parkem a od 1.5.2018 tak může být v provozu autobusová linka 523 (Pohořelice - Medlov - Hrušovany u Brna - Židlochovice). K možnosti využití našeho bazbariérového vozidla tak přibyla možnost využití veřejné dopravy se zastávkou kousíček od areálu.  

Téměř pětinu bytů v Senior Parcích užívají manželské páry

19. 01. 2018

Skupina Senior Park vybudovala seniorské bydlení již na šesti místech v České republice. Bydlení poskytuje seniorům a osobám se sníženou mobilitou v celkem 192 bytech, z nichž téměř pětinu užívají manželské páry. Dalších 16 bytů užívají mladší lidé. Také připravovaný Senior Park v Hlušovicích (u Olomouce) bude mít k dispozici tři byty pro mladé rodiny. Celková kapacita Senior Parku v Hlušovicích bude 40 bytů.

PF 2018 - Šťastný Nový rok

20. 12. 2017

Senior Park Vám v celém příštím roce přeje hodně zdraví, štěstí, pohody, co nejméně starostí, co nejvíce optimismu a hlavně spoustu dobrých lidí okolo Vás.

Vybíráme dodavatele stavby 'Senior Park Hlušovice'

11. 10. 2017

Nabízíme zhotovení stavby 'Senior Park Hlušovice'. Jedná se o výstavbu dvou bytových domů (čtvercová zástavba, řadová zástavba) s celkovým počtem 39 bytů (2kk, garsoniery), se společnými prostory, zahradou a potřebnou infrastrukturou. Bližší informace můžete žádat na plesnik@senior-park.cz.

Podporujeme handicapované sportovce

05. 09. 2017

Senior Park zapůjčením bezbariérového vozidla podpoří handicapované sportovce na Mezinárodním turnaji ve stolním tenise, které se uskuteční ve dnech 7. - 9. září 2017 v hale míčových sportů ve Sportovním areálu Tělovýchovné jednoty v Ostravě.

Upozornění na možné zneužití ochranné známky 'Senior Park'

04. 09. 2017

Jedinečnost našich produktů a služeb chráníme více než jedenáct let prostřednictvím registrované ochranné známky 'Senior Park'. Upozorňujeme naše zájemce o bydlení, že výhradní právo k veřejnému užívání slovního označení 'Senior Park' má pouze provozovatel našich Senior Parků, tedy těch Senior Parků, které nabízíme k bydlení na našich webových stránkách. 

Kunice - slavnostní zahájení provozu 2.8.2017

03. 08. 2017

Slavnostní otevření šestého areálu se uskutečnilo 2.8.2017 v Kunicích. Tradičního přestřižení pásky se zhostil zakladatel Senior Parku Jaroslav Plesník, starosta obce Kunice Jiří Šíma a Marie Bartošová, zástupkyně UniCredit Bank, kteří areálu a jeho obyvatelům popřáli dlouhá a spokojená léta. Všichni přítomní si mohli celý areál včetně ukázkových bytů projít. Na místě byly k nahlédnutí kroniky i fotografie ze života Senior Parků. Slavnostní okamžik zpestřila i výstava obrazů pana Jiřího Nováka, medlovského seniora. 

Sedmý areál v Hlušovicích u Olomouce

31. 05. 2017

Rozšiřování sítě Senior Parků pokračuje v Olomouckém kraji. Připravuje se projektová dokumentace pro sedmý Senior Park s 38 byty v obci Hlušovice, která leží v hanácké rovině asi 5 km severně od krajského města Olomouc, v nadmořské výšce 218 m n.m.

První svatba v Senior Parku

28. 04. 2017

'Společnou cestou chceme jít, věřit, odpouštět a rádi se mít.' Jana Gütterová a Jiří Novák si dovolují oznámit, že budou oddání dne 28. dubna 2017 v 11:00 hodin v Senior Parku v Medlově. Jedním ze svědků této mimořádné události byl zakladatel společnosti pan Jaroslav Plesník, který věnoval novomanželům pobyt v luxusním hotelu ve Valticích. Gratulujeme novomanželům.

Poslední volné byty v Kunicích

07. 03. 2017

Senior Park v Kunicích dokončuje závěrečnou etapu výstavby bytů v atriu. Výhodou bezbariérových bytů v této části areálu je bezprostřední kontakt se všemi obyvateli této části, stejně jako velmi krátká vzdálenost do společných míst, jako je vnitřní atrium, venkovní posezení, zimní zahrada, klubovna s knihovnou, společenská hala s kuchyňkou, recepce. K pronajmutí zde je již jen několik posledních bytů.

SENIOR PARK hledá dobrovolníky k seniorům a osobám se zdravotním postižením

31. 12. 2016

Hledáme k našim seniorům a osobám se zdravotním postižením člověka, který je ochoten darovat těm, kteří potřebují pomoc, kus sebe a svého času, aniž by očekával jakoukoliv odměnu. Nepřichází k nám, aby nahradil péči personálu, ale aby strávil čas s konkrétním člověkem nebo s celou skupinkou, aby mu byl společníkem, oporou, aby se necítil osamělý.

Výstavba Senior Parku Kunice

18. 03. 2016

Výstavba nového Senior Parku v Kunicích u Prahy zdárně pokračuje. Předpokládáme, že v květnu 2016 bude již hotová hrubá stavba. Více fotografií ve fotogalerii.

Nový kulečník

12. 11. 2014

Senior Park v Rychvaldě se může pochlubit novým kulečníkem. Jsme rádi, že jsme mohli splnit přání našich obyvatelů – mužů. Pohodové večery, teplo z krbu a v ruce tágo, na takové zimní večery se už těší i něžné pohlaví.

Byty pro osoby se sníženou schopností pohybu

05. 11. 2014

SENIOR PARK V HRÁDKU NAD NISOU nabízí volné byty i osobám se sníženou schopností pohybu, bez ohledu na dosažený věk. Předností bydlení v Senior Parku není jen bezbariérovost v bytech a vlastně v celém bytovém komplexu, ale také možnost využití dopravy bezbariérovým firemním vozidlem (k lékaři, na nákupy apod.). Samozřejmě, že se jedná o bydlení pro celou rodinu. Do 31.12.2014 platí výhodná nabídka – první měsíc bydlení ZDARMA. Bližší podmínky této nabídky jsou uvedeny ve smlouvě. O pohodlném bydlení vozíčkářů v našich SENIOR PARCÍCH svědčí téměř 15% spokojených obyvatel pohybujících se jen na vozíku.

Otvíráme senior park Medlov

01. 11. 2014

OTVÍRÁME SENIOR PARK MEDLOV – PŘIJĎTE SE PODÍVAT. Zahajujeme provoz pátého Senior Parku. V atriu je již puštěn potůček, v jezírku plavou rybky, v zimní zahradě stojí tropické rostliny, v hale dozoruje papoušek a v bydlení si mohou užívat již první nájemníci. Rádi u nás přivítáme i Vás a představíme Vám provoz v našich Senior Parcích. Konkrétní čas návštěvy je vhodné si sjednat na telefonním čísle +420 602 508 846. Budeme rádi, když se přijdete podívat, byť jen z pouhé zvědavosti.

Návštěva v Rychvaldě

02. 10. 2014

Senior Park v Rychvaldě navštívili členové poslaneckého výboru pro sociální politiku poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v čele s předsedou Jaroslavem Zavadilem, aby se seznámili s konceptem Senior Parku – nájemního bydlení pro seniory s možností čerpání terénních sociálních služeb. Poslání Senior Parku prezentoval autor projektu, pan Jaroslav Plesník.

Firemní microbus

07. 05. 2014

Spol. EC Seniorstav zapůjčila pro handicapované členy Občanského sdružení OBZOR Liberec firemní microbus. Celkem 9 členů tohoto sdružení se tak mohlo zúčastnit organizovaného zájezdu do termálních lázní v maďarské Pecsi.

Pozvání starostky Rychvaldu

17. 04. 2014

Do Senior Parku v Rychvaldě přijala pozvání starostka Rychvaldu paní Šárka Kapková, abychom ji seznámili s naším záměrem spolupráce se seniory z Domu s pečovatelskou službou v Rychvaldě a představili možnosti další spolupráce s městem Rychvald.

Spolupráce se SeniorPro o.s.

01. 03. 2014

Společnost SENIOR-CLUB.cz, s.r.o. zahájila spolupráci s občanským sdružením SeniorPro o.s.. Kromě spolupráce při pořádání akcí pro seniory v areálech Senior Parků budeme s občanským sdružením spolupracovat při výstavbě venkovních fitparků pro seniory v lokalitách našich Senior Parků.

Dokončení Senior Parku v Sokolči

18. 02. 2010

Stavba penzionu pro důchodce v Sokolči u Poděbrad byla úspěšně dokončena a dne 18. února byl tento v pořadí již 2. Senior Park slavnostně otevřen.

Senior Park a.s. zakoupila pozemek

21. 12. 2007

Společnost Senior Park a.s. zakoupila pozemek na stavbu dalšího bytového komplexu v Hrádku nad Nisou.
Byly zahájeny práce na přípravě stavby tohoto dalšího penzionu Senior Park.

Načíst další novinky