Novinky

Na tři hodiny seniorem

26. 11. 2019

Jiný pohled na stáří zaměstnanci Senior Parku získali na semináři s názvem 'Na tři hodiny seniorem aneb simulace stáří gerontooblekem'. Gerontooblek simluje život seniora s nejrůznějšími pohybovými, zrakovými i sluchovými omezeními. Účastníci semináře si tak mohli pomocí gerontoobleku 'obléknout stáří', díky čemuž ho mohli lépe pochopit, uvědomit si to, jak přistupovatk k člověku se sníženou soběstačností. Velké poděkování patří Gerontologickému institutu, který tuto výjimčnou zkušenost zprostředkoval interaktivní formou. 

Jízda diamantových manželů v koňském spřežení - dárek Senior Parku

20. 08. 2019

Když manželé slaví 60. výročí svatby, říká se, že slaví diamantovou svatbu. Sice to není tak kulaté výročí jako zlatá svatba, ale o to je vzácnější. Na toho pravého partnera měli v životě štěstí paní Eva a pan Leopold, kteří spolu prožili krásných 60 let v manželství A to je opravdu důvod k oslavě. Takovou oslavu měli 15.8.2019 v rychvaldském Senior Parku. K oslavě tohoto krásného výročí patří obnova manželského slibu při symbolickém svatebním obřadu, který vedl starosta Rychvaldu pan Milan Starostka. Byla to velká událost nejen pro samotné oslavence, ale i pro jejich rodinu a blízké. A vlastně i pro všechny sousedy areálu. Tuto jedinečnou chvíli si nenechal ujít ani zakladatel Senior Parku pan Jaroslav Plesník, který manželský pár obdaroval královskou jízdou v koňském spřežení. 

Podporujeme setkávání mezi generacemi

10. 06. 2019

Senior Park se stal součástí projektu, který podporuje setkávání lidí všech generací. Vyšel tak vstříc vizi obecně prospěšné společnosti Mezi námi, jejímž přáním je, aby se generace babiček a vnoučat poznávali, měli k sobě vzájemnou úctu a společně objevovali jak krásné a zajímavé jsou jejich světy, v nichž si mohou navzájem poskytnout radost ze života, moudrost a energii. Děti i senioři se na setkání vždy těší. Více o projektu na www.mezi-nami.cz.

„Nejbezpečnější metoda je neotvírat“,

16. 05. 2019

odpovídala ve středu 15.5.2019 paní Gerta Mazalová, předsedkyně Sdružení obrany spotřebitelů – asociace, na dotazy seniorů v Senior Parku Medlov. Kromě odpovědí na otázky na téma šmejdů, paní předsedkyně radila seniorům v Medlově triky, jak se elegantně zbavit neodbytných obchodních zástupců nebo také upozorňovala na rizika nabídek levných půjček, kterým není možné odolat. V květnu a červnu letošního roku se přednášky na téma FINANČNÍ GRAMOTNOST SENIORŮ uskuteční ve všech našich Senior Parcích.

Podíl manželských párů u nás roste

06. 05. 2019

Zatímco v loňském roce byty v Senior Parcích užívalo téměř 20% manželských párů, letos to je již 22%. Uvědomujeme si, jak důležité je, aby manželé, kteří jsou na sebe zvyklí, nemuseli být na stáří rozděleni jen kvůli nedostatku místa v sociálních zařízeních. Jsme rádi, že u nás, díky bezbariérovosti celého areálu a možnosti terénních sociálních služeb, mohou další spokojené roky svého života prožívat i poté, co pro jednoho z nich se jejich dům či byt stal klecí. A jak je to s ostatními obyvateli, kteří žiji v bytech v Senior Parcích samostatně? Z 58% jsou to ženy, a zbývajících 20% tvoří muži. Nejvyšší podíl mužů je v Medlově.

Proč se mi líbí Hrádek nad Nisou?

18. 04. 2019

Zeptali jsme se paní Helenky, která v Senior Parku bydlí už šestý rok: 'Když se ráno probudím tak koukám na Lužické hory z okna bytu. Jak ve městě, tak v oklolí je stále kam chodit na procházky. Líbí se mí na Kristýně, ač jsme neplavec, tak je tam krásně za jakéhokoliv ročního období. Pěšky můžu dojít až do sousedního Německa podél řeky Nisy. V Hrádku nad Nisou je krásně. Žije se mi tady dobře a neměnila bych. Je tu klid a spoustu zeleně. Jsem tady moc spokojená.' Přijďte se k nám podívat.

 

Zimní zahrada v Hrádku nad Nisou

10. 02. 2019

Všichni víme, že zimní zahrady poskytují nejen příjemné místo k relaxaci, ale také dávají možnost věnovat se celoročně zahradničení. V Senior Parcích se v nich v době brzkého jara i pozdního podzimu obyvatelé nejen rádi vyhřívají a vychutnávají výhled do upraveného atria, ale skutečně zde i někteří pomáhají připravovat rostliny k přezimování. Podívejte se, jak se květinám daří i přes zmrzlé počasí. Zimní zahradu už máme v Sokolči, Rychvaldu, Medlově i Kunicích a od letošního roku ji dopřejeme také bydlícím v Senior Parku v Hrádku nad Nisou. 

Osmý areál vznikne mezi Prahou a Plzní - Žebrák

08. 08. 2018

Výstavbu osmého Senior Parku pro Vás připravujeme ve městě Žebrák. První plány zobrazují 45 bytů o velikosti 2+kk a 5 bytů o velikosti 1+kk a práce na tomto areálu mají být zahájeny v příštím roce. Areál bude vybudován na rovinaté parcele na okraji města, s krásným výhledem na stejnojmenný hrad.

V Hlušovicích začala výstavba

03. 07. 2018

Skupina Senior Park začíná stavět sedmý bytový komplex pro seniory na pozemku „Prostřední louky“ v Hlušovicích. Lokalita bude sloužit k zástavbě řadového domu a hlavní budovy s celkem čtyřiceti bytovými jednotkami. Jedenáct z nich se jich staví v kategorii „upravitelných“ – pro vozíčkáře. Osm bytů má k dispozici i malou terásku. „Bezbariérový nízkopodlažní projekt Senior Park je velmi kvalitním a žádaným projektem, o který se zajímá řada klientů. Jsem velmi rád, že již nyní jsou všechny byty předběžně zamluveny. Pronajímat je ale začneme až po dokončení hrubé stavby, kdy uspořádáme dny otevřených dveří, aby si zájemci mohli prohlédnout dokončované byty a seznámit se s krásnou lokalitou v těsné blízkosti Olomouce, raduje se z úspěšného projektu Jaroslav Plesník, jeho zakladatel.“

Přítomnost mazlíčků obyvatelům Senior Parku prospívá

12. 06. 2018

20 pejsků, 13 kočiček, papoušek, morče a andulky. Tolik mazlíčků v Senior Parku bydlí se svými páníčky. Jsou pro ně společníkem, který je pořád nablízku, komunikuje, projevuje oddanost a radost. Na druhou stranu takový společník vyžaduje každodenní péči, takže si jeho opatrovatel připadá důležitý a potřebný. A navíc mají senioři motivaci k pohybu. Tím se udržují stále v dobré fyzické a psychické kondici. Zvířátka jsou také vděčným tématem k hovoru se sousedy, kteří je rádi pohlídají, když jejich majitel musí na čas třeba do nemocnice.

Hasiči oceňují dobře přístupnou příjezdovou cestu k našim seniorům

11. 05. 2018

„Kdyby k něčemu došlo, tak to bude vypadat úplně jinak,“ říká jeden z našich obyvatel, kteří se stali součástí cvičení hasičských jednotek. Často totiž při cvičných evakuacích roli seniorů přebírají figuranti, ale v Senior Parku Sokoleč si hasiči mohli otestovat jejich spolupráci přímo. Přízemní byty bez chodeb a výtahů i dobrá příjezdová cesta umožňují hasičům snadnější zásah. Videoreportáž můžete shlédnout zde.

Senior Park daroval pozemek Medlovu k vybudování zastávky

01. 05. 2018

Na konci listopadu 2016 se nás poprvé obrátil starosta městyse Medlov s návrhem vybudovat na pozemku Senior Parku v Medlově autobusovou zastávku. Naše společnost SENIOR PARK MEDLOV s.r.o. tento záměr podpořila, obci věnovala část pozemku před Senior Parkem a od 1.5.2018 tak může být v provozu autobusová linka 523 (Pohořelice - Medlov - Hrušovany u Brna - Židlochovice). K možnosti využití našeho bazbariérového vozidla tak přibyla možnost využití veřejné dopravy se zastávkou kousíček od areálu.  

Téměř pětinu bytů v Senior Parcích užívají manželské páry

19. 01. 2018

Skupina Senior Park vybudovala seniorské bydlení již na šesti místech v České republice. Bydlení poskytuje seniorům a osobám se sníženou mobilitou v celkem 192 bytech, z nichž téměř pětinu užívají manželské páry. Dalších 16 bytů užívají mladší lidé. Také připravovaný Senior Park v Hlušovicích (u Olomouce) bude mít k dispozici tři byty pro mladé rodiny. Celková kapacita Senior Parku v Hlušovicích bude 40 bytů.

PF 2018 - Šťastný Nový rok

20. 12. 2017

Senior Park Vám v celém příštím roce přeje hodně zdraví, štěstí, pohody, co nejméně starostí, co nejvíce optimismu a hlavně spoustu dobrých lidí okolo Vás.

Vybíráme dodavatele stavby 'Senior Park Hlušovice'

11. 10. 2017

Nabízíme zhotovení stavby 'Senior Park Hlušovice'. Jedná se o výstavbu dvou bytových domů (čtvercová zástavba, řadová zástavba) s celkovým počtem 39 bytů (2kk, garsoniery), se společnými prostory, zahradou a potřebnou infrastrukturou. Bližší informace můžete žádat na plesnik@senior-park.cz.

Podporujeme handicapované sportovce

05. 09. 2017

Senior Park zapůjčením bezbariérového vozidla podpoří handicapované sportovce na Mezinárodním turnaji ve stolním tenise, které se uskuteční ve dnech 7. - 9. září 2017 v hale míčových sportů ve Sportovním areálu Tělovýchovné jednoty v Ostravě.

Upozornění na možné zneužití ochranné známky 'Senior Park'

04. 09. 2017

Jedinečnost našich produktů a služeb chráníme více než jedenáct let prostřednictvím registrované ochranné známky 'Senior Park'. Upozorňujeme naše zájemce o bydlení, že výhradní právo k veřejnému užívání slovního označení 'Senior Park' má pouze provozovatel našich Senior Parků, tedy těch Senior Parků, které nabízíme k bydlení na našich webových stránkách. 

Kunice - slavnostní zahájení provozu 2.8.2017

03. 08. 2017

Slavnostní otevření šestého areálu se uskutečnilo 2.8.2017 v Kunicích. Tradičního přestřižení pásky se zhostil zakladatel Senior Parku Jaroslav Plesník, starosta obce Kunice Jiří Šíma a Marie Bartošová, zástupkyně UniCredit Bank, kteří areálu a jeho obyvatelům popřáli dlouhá a spokojená léta. Všichni přítomní si mohli celý areál včetně ukázkových bytů projít. Na místě byly k nahlédnutí kroniky i fotografie ze života Senior Parků. Slavnostní okamžik zpestřila i výstava obrazů pana Jiřího Nováka, medlovského seniora. 

Sedmý areál v Hlušovicích u Olomouce

31. 05. 2017

Rozšiřování sítě Senior Parků pokračuje v Olomouckém kraji. Připravuje se projektová dokumentace pro sedmý Senior Park s 38 byty v obci Hlušovice, která leží v hanácké rovině asi 5 km severně od krajského města Olomouc, v nadmořské výšce 218 m n.m.

První svatba v Senior Parku

28. 04. 2017

'Společnou cestou chceme jít, věřit, odpouštět a rádi se mít.' Jana Gütterová a Jiří Novák si dovolují oznámit, že budou oddání dne 28. dubna 2017 v 11:00 hodin v Senior Parku v Medlově. Jedním ze svědků této mimořádné události byl zakladatel společnosti pan Jaroslav Plesník, který věnoval novomanželům pobyt v luxusním hotelu ve Valticích. Gratulujeme novomanželům.

Poslední volné byty v Kunicích

07. 03. 2017

Senior Park v Kunicích dokončuje závěrečnou etapu výstavby bytů v atriu. Výhodou bezbariérových bytů v této části areálu je bezprostřední kontakt se všemi obyvateli této části, stejně jako velmi krátká vzdálenost do společných míst, jako je vnitřní atrium, venkovní posezení, zimní zahrada, klubovna s knihovnou, společenská hala s kuchyňkou, recepce. K pronajmutí zde je již jen několik posledních bytů.

SENIOR PARK hledá dobrovolníky k seniorům a osobám se zdravotním postižením

31. 12. 2016

Hledáme k našim seniorům a osobám se zdravotním postižením člověka, který je ochoten darovat těm, kteří potřebují pomoc, kus sebe a svého času, aniž by očekával jakoukoliv odměnu. Nepřichází k nám, aby nahradil péči personálu, ale aby strávil čas s konkrétním člověkem nebo s celou skupinkou, aby mu byl společníkem, oporou, aby se necítil osamělý.

Výstavba Senior Parku Kunice

18. 03. 2016

Výstavba nového Senior Parku v Kunicích u Prahy zdárně pokračuje. Předpokládáme, že v květnu 2016 bude již hotová hrubá stavba. Více fotografií ve fotogalerii.

Nový kulečník

12. 11. 2014

Senior Park v Rychvaldě se může pochlubit novým kulečníkem. Jsme rádi, že jsme mohli splnit přání našich obyvatelů – mužů. Pohodové večery, teplo z krbu a v ruce tágo, na takové zimní večery se už těší i něžné pohlaví.

Byty pro osoby se sníženou schopností pohybu

05. 11. 2014

SENIOR PARK V HRÁDKU NAD NISOU nabízí volné byty i osobám se sníženou schopností pohybu, bez ohledu na dosažený věk. Předností bydlení v Senior Parku není jen bezbariérovost v bytech a vlastně v celém bytovém komplexu, ale také možnost využití dopravy bezbariérovým firemním vozidlem (k lékaři, na nákupy apod.). Samozřejmě, že se jedná o bydlení pro celou rodinu. Do 31.12.2014 platí výhodná nabídka – první měsíc bydlení ZDARMA. Bližší podmínky této nabídky jsou uvedeny ve smlouvě. O pohodlném bydlení vozíčkářů v našich SENIOR PARCÍCH svědčí téměř 15% spokojených obyvatel pohybujících se jen na vozíku.

Otvíráme senior park Medlov

01. 11. 2014

OTVÍRÁME SENIOR PARK MEDLOV – PŘIJĎTE SE PODÍVAT. Zahajujeme provoz pátého Senior Parku. V atriu je již puštěn potůček, v jezírku plavou rybky, v zimní zahradě stojí tropické rostliny, v hale dozoruje papoušek a v bydlení si mohou užívat již první nájemníci. Rádi u nás přivítáme i Vás a představíme Vám provoz v našich Senior Parcích. Konkrétní čas návštěvy je vhodné si sjednat na telefonním čísle +420 602 508 846. Budeme rádi, když se přijdete podívat, byť jen z pouhé zvědavosti.

Návštěva v Rychvaldě

02. 10. 2014

Senior Park v Rychvaldě navštívili členové poslaneckého výboru pro sociální politiku poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v čele s předsedou Jaroslavem Zavadilem, aby se seznámili s konceptem Senior Parku – nájemního bydlení pro seniory s možností čerpání terénních sociálních služeb. Poslání Senior Parku prezentoval autor projektu, pan Jaroslav Plesník.

Firemní microbus

07. 05. 2014

Spol. EC Seniorstav zapůjčila pro handicapované členy Občanského sdružení OBZOR Liberec firemní microbus. Celkem 9 členů tohoto sdružení se tak mohlo zúčastnit organizovaného zájezdu do termálních lázní v maďarské Pecsi.

Pozvání starostky Rychvaldu

17. 04. 2014

Do Senior Parku v Rychvaldě přijala pozvání starostka Rychvaldu paní Šárka Kapková, abychom ji seznámili s naším záměrem spolupráce se seniory z Domu s pečovatelskou službou v Rychvaldě a představili možnosti další spolupráce s městem Rychvald.

Spolupráce se SeniorPro o.s.

01. 03. 2014

Společnost SENIOR-CLUB.cz, s.r.o. zahájila spolupráci s občanským sdružením SeniorPro o.s.. Kromě spolupráce při pořádání akcí pro seniory v areálech Senior Parků budeme s občanským sdružením spolupracovat při výstavbě venkovních fitparků pro seniory v lokalitách našich Senior Parků.

Dokončení Senior Parku v Sokolči

18. 02. 2010

Stavba penzionu pro důchodce v Sokolči u Poděbrad byla úspěšně dokončena a dne 18. února byl tento v pořadí již 2. Senior Park slavnostně otevřen.

Senior Park a.s. zakoupila pozemek

21. 12. 2007

Společnost Senior Park a.s. zakoupila pozemek na stavbu dalšího bytového komplexu v Hrádku nad Nisou.
Byly zahájeny práce na přípravě stavby tohoto dalšího penzionu Senior Park.

Načíst další novinky