Pořádané akce - Sokoleč u Poděbrad

Mateřská školka

Sokoleč u Poděbrad   23. 02. 2024

Krásné hudební dopoledne jsme měli s dětmi z mateřinky Sokoleč. Zahráli jsme si společně na hudební nástroje, zazpívali si a taky vyřešili zábavné hádanky 

Hry v hale

Sokoleč u Poděbrad   21. 02. 2024

Pravidelně procvičujeme svou paměť. K tomu nám také slouží deskové hry, u kterých se ve společenské hale setkáváme.

Cvičení jinak

Sokoleč u Poděbrad   19. 02. 2024

Paní Macháčová nám v hale představila vzdělávací koncept cvičení. Znamená to zábavné cvičení s prezentací a výzkumem hrou. Těšíme se, co nás čeká!

Jedeme do Kolína

Sokoleč u Poděbrad   16. 02. 2024

Futurum v Kolíně nabízí ve svých prostorách pohodové nakupování. Samozřejmě nechybí ani zóna s příjemným posezením, kde jsem si dopřáli oběd.

Na nákupy

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2024

Pravidelný výlet na nákupy do Hangáru Pečky a návštěva prodejny Diana Fish. Příjemné nakupování drogerie a oblečení spojené s ochutnávkou rybích specialit.

Pečeme

Sokoleč u Poděbrad   08. 01. 2024

Posezení u kávy si vyžaduje i nějakou tu dobrotu. Pečeme společně jablkový závin, abychom si odpoledne pochutnali.

Posezení na konci roku

Sokoleč u Poděbrad   27. 12. 2023

Předsilvestrovské posezení s hudbou jsme si nemohli nechat ke konci roku ujít. Atmosféru všem přítomným zpříjemnila hrou na klavír paní Ludvíková. Děkujeme a všechny pozdravujeme!

Děti v hale

Sokoleč u Poděbrad   19. 12. 2023

Nádherné dopoledne s dětmi z Mateřské školy Sokoleč. Zazpívaly nám vánoční koledy a obdarovaly naše seniory dárky, které samy vyrobily.

Tvoříme

Sokoleč u Poděbrad   28. 11. 2023

Blíží se čas adventní a proto jsme v našem Senior Parku v Sokolči dnes připravovali výzdobu. Vytvořili jsme adventní svícny a truhlíky.

Beseda v hale

Sokoleč u Poděbrad   20. 11. 2023

Pro naše seniory se chystá možnost přechodu na částečnou soběstastačnost v energiích. Za tímto účelem nás navštívil majitel firmy, která bude vše montovat, aby nám vysvětlil podrobnosti.

Beseda

Sokoleč u Poděbrad   15. 11. 2023

Dnes jsme si s paní Pavláskovou povídali o nejčastějších nemocech, které nás mohou v našem věku potrápit. Třeba jim předejdeme, když už jsme poučeni.

Společná snídaně

Sokoleč u Poděbrad   13. 11. 2023

Společné posezení v hale, to je ten správný začátek dne. Na každého čekal párek s čerstvým pečivem, na závěr pak výborná sladká tečka - koláče. 

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   01. 11. 2023

Dnes jsme cvičení vzali, jak se říká, pěkně od podlahy. Hlasivkami počínaje, trénováním paměti konče. K jednomu cviku krásně posloužila i hůl našeho souseda Jindřicha.

Tvoříme

Sokoleč u Poděbrad   27. 10. 2023

Barvy podzimu zaplnily naši fantazii i halu. Tvoření se Zdeničkou bylo parádní a bavilo nás všechny. Děkujeme a těšíme se za měsíc na vánoční svícny.

Šipky

Sokoleč u Poděbrad   25. 10. 2023

Pořádně namířit, soustředit se a šup co nejblíže středu terče! Odměna pro vítěze samozřejmě nechyběla.

Na nákupy

Sokoleč u Poděbrad   13. 10. 2023

Nejdříve jsme šli na nákupy do Hangáru a následně pak do rybí prodejny Diana. Zásoby je potřeba postupně doplňovat.

Oslava narozenin

Sokoleč u Poděbrad   03. 10. 2023

Krásných 92 let se dožívá naše sousedka a my jsme jí připravili překvapení - dort v podobě podkovy. Společně jsme si zazpívali a povídali. Na zdraví

Promítání na hale

Sokoleč u Poděbrad   20. 09. 2023

Náš pan správce Erik nás pozval na halu na promítání dokumentu o sv. Barboře. Nedávno jsme Kutnou Horu navštívili a tak jsme si výlet trošku prodloužili s pomocí techniky.

Kutná Hora

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2023

Počasí venku jak víno, vyjíždíme do krásné Kutné Hory na výletík. Je to skutečně krásné město s mnoha památkami, které stojí za vidění.

Bavlněná srdce

Sokoleč u Poděbrad   12. 09. 2023

Hospodyňka Zdeňka si pro nás dnes odpoledne připravila tvoření srdcí z barevné vlny. Moc se nám aktivita líbila, však jsme si domů nesli krásná srdce!

Na pivečko

Sokoleč u Poděbrad   08. 09. 2023

Nedaleko od nás máme výbornou hospůdku, kam se rádi v létě vracíme. Pivečko chlazené na správnou teplotu a zvládneme se věnovat také aktivitám, které jsme milovali ve svém dětství.

Koncert v Hrádku nad Nisou

Sokoleč u Poděbrad   24. 08. 2023

S radsotí jsme přijali pozvání našich sousedů do Hrádku na d Nisou, kde vystupoval v rámci letního koncertu skvělý bavič a zpěvák Milan Pitkin. Pěkné odpoledne plné zábavy a výborného občerstvení jsme si užili všichni.

Grilujeme!

Sokoleč u Poděbrad   11. 08. 2023

Počasí se konečně umoudřilo, není na co čekat a s chutí do grilovačky. Tentokrát pozvání našeho správce Erika na kuřecí masko. Byla to pochoutka vynikající! Děkujeme.

Pravidelné cvičení

Sokoleč u Poděbrad   09. 08. 2023

Cvičíme pravidelně a rádi. Snažíme se, aby cvičení bylo pokaždé jiné, aby se nám neomrzelo. Dnes jsme zakončovali populární písní 'Jede, jede mašinka' a odcházíme pěkně rozpohybovaní domů.

Do cukrárny

Sokoleč u Poděbrad   08. 08. 2023

Nedaleko naše oblíbená cukrárna, kam jsme vyrazili v hojném počtu, kde se na nás pokaždé usmívá spoustu lahodných cukrářských laskomin. Každý si vybral, každý si pochutnal.

Za nákupem

Sokoleč u Poděbrad   10. 07. 2023

V nedalekých Pečkách se dá v Hangáru koupit úplně vše. Na zpáteční cestě nás ještě potěšila zastávka v rybárně.

Divadlo v hale

Sokoleč u Poděbrad   03. 07. 2023

V pondělí jsme u nás v hale přivítali divadelní soubor HEČ. Byli u nás již několikrát a opět to bylo prima představení jejich vlastní tvorby.

Výlet do Kunic

Sokoleč u Poděbrad   28. 06. 2023

Jako každý rok tak i letos jsme přijali pozvání na letní koncert do Senior Parku v Kunicích u Prahy. Zazpívat a pobavit nás přijel skvělý bavič a zpěvák pan Vladimír Hron. K dokonalé pohodě celého dne se na ohni pekla kýta a točilo se lahodné pivo.

Do divadla

Sokoleč u Poděbrad   27. 06. 2023

Dnes jsme vyjeli do divadla v Praze na představení Macbeth. Cestování jsme zvolili tentokrát netradičně, metrem. Na zpáteční cestě nemohla chybět zastávka na dobrý oběd v Kersku.

Přednáška v hale

Sokoleč u Poděbrad   19. 06. 2023

Odpolední přednáška byla zaměřená na základy první pomoci. Dozvěděli jsme se zajímavé informace. Například jak postupovat, když se spálíme o žehličku. Snad nic ze zmíněných rad nebudeme potřebovat, ale kdyby náhodou, poradíme si.

Jarmark u sousedů v Hrádku

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2023

Ve středu jsme přijali pozvání na 'Jarmark' do Senior Parku Hrádek nad Nisou. Měli jsme možnost zakoupit si krásné praktické výrobky i něco dobrého na zub. K tomu všemu nám hrála kapela.

Jahodový den

Sokoleč u Poděbrad   09. 06. 2023

V pátek byl u nás jahodový den. Kdo si je objednal, tomu je ráno dovezli. A odpoledne v hale na nás čekal zmrzlinový pohár s čerstvými jahodami.

Dětský den

Sokoleč u Poděbrad   02. 06. 2023

Uspořádali jsme pro děti z Mateřské školky Sokoleč dětský den. Počasí akci přálo a my jsme připravili různá stanoviště: slalom na koloběžce, kuželky, stanoviště malého hasiče a několik dalších. Všem se setkání moc líbilo, nejen samotným dětem, ale také našim seniorům.

Jedeme k sousedům

Sokoleč u Poděbrad   17. 05. 2023

Přijali jsme pozvání na Májové slavnosti v Senior Parku Luštěnice. Zazpívali jsme si, zatančili a zároveň pochutnali na občerstvení, které pro všechny přítomné připravili domácí senioři a personál.

Páteční kvíz

Sokoleč u Poděbrad   12. 05. 2023

Odpoledne na nás čekal kvíz: poznávání filmů podle hlášek herců. Některé jsme poznali hned, ale u několika jsme se pořádně zapotili. Vítězka poznala úplně všechny otázky správně.

Pečeme

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2023

Dostali jsme chuť na kynuté koláče. Proto jsme se dopoledne sešli u společného pečení. Příprava nám šla pěkně od ruky, a ta vůně...

Dílnička

Sokoleč u Poděbrad   05. 05. 2023

Dnešní páteční den jsme si vytvořili každý svůj vlastní návrh obrázku na nákupní tašku. Až bude vše hotovo, vyrazíme s vlastnoručními výrobky nakupovat.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   03. 05. 2023

Naše pravidelné cvičení se odehrálo pod dohledem slečny Lenky, která se učí na oboru zdravotní sestra. Předvedla nám zcela nové cviky.

Hrajeme pétanque

Sokoleč u Poděbrad   02. 05. 2023

Zahráli jsme si společně hru pétanque. Někteří z nás jsou už zkušení hráči, pro ostatní to byla dnes premiéra. Vítězka dostala sladkou odměnu.

Slet čarodějnic

Sokoleč u Poděbrad   28. 04. 2023

Dnes k nám v předstihu přilétly čarodějnice. Také počasí nám přálo, takže jsme mohli zahájit opékací sezónu. K tomu všemu z reproduktoru hráli Nedvědi úžasné písničky k táboráku.

Cvičení na obci

Sokoleč u Poděbrad   26. 04. 2023

Naše oblíbené cvičení na obecním úřadě stále pokračuje. Probíhá tady již  několik týdnů i vernisáž obrazů. S baletkou jsme se museli vyfotit

Beseda s policií

Sokoleč u Poděbrad   24. 04. 2023

V hale jsme přivítali mezi námi mluvčí Policie ČR. Informovala nás o možnostech podvodných jednání, například o e-mailech a nebo volání. Teď už víme, na co si máme dávat pozor!

Procházka na zámku

Sokoleč u Poděbrad   21. 04. 2023

Dnešní počasí přímo vybízelo k výletu. Vypravili jsme se na zámek Loučeň. Procházkou parkem nám vyhládlo a na závěr jsme si dopřáli sladkou odměnu v cukrárně 

Cvičení na obci

Sokoleč u Poděbrad   19. 04. 2023

Společné cvičení seniorů na obecním úřadě jsme již absolvovali několikrát v minulosti. Zároveň jsme stihli si pohlédnout krásné malby, které přímo na úřadě vystavují.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   17. 04. 2023

Vyrazili jsme na velké nákupy do nákupního centra v Ovčarech. Teplo se blíží a my potřebujeme doplnit šatník nebo koupit něco pěkného na ozdobu našich bytů.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   14. 04. 2023

V pátek odpoledne na nás čekalo hudební okénko s paní Helenou. Připravila si pro nás krásné skladby i klasické písničky. Ale její podání skladby z pohádky Popelka u nás vždy vítězí.

Velikonoce

Sokoleč u Poděbrad   06. 04. 2023

V přípravě na Velikonoce jsme dnes měli premiéru v malování kraslic voskem. Jak nám to všem náramně šlo! V pondělí tedy koledníci mohou přijít.

Krásné Velikonoce přejeme všem.

Plesáme v Kunicích

Sokoleč u Poděbrad   29. 03. 2023

Rádi jsme přijali pozvání na ples k sousedům v Kunicích. Bohatá tombola, kdy každý lístek byl výherní, nechyběla a celé odpoledne se neslo v duchu dobré nálady a tance.

Hrajeme Bingo

Sokoleč u Poděbrad   27. 03. 2023

Aprílové počasí se přihlásilo v plné síle, tak jsme místo plánované společné procházky zvolili náhradní program a usedli k tabulkám s čísly. 

Festival Lysá nad Labem

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2023

Za dechovkou na tradiční festival do Lysé nad Labem jsme se vypravili společně s našimi sousedy z jiných Senior Parků. Počasí nám na cestu přálo a celý den nás provázela prima nálada.

Cvičení s míči

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2023

Míč je výborná pomůcka, která krásně spestří naše pravidelné cvičení na židlích. Ve společnosti hudební skupiny ABBA se cvičilo jedna radost!

MDŽ

Sokoleč u Poděbrad   08. 03. 2023

Po cvičení s naším správcem Erikem následovala malá pozornost pro všechny úžasné ženy u nás. K MDŽ kytička zkrátka patří.

Snídaně na hale

Sokoleč u Poděbrad   06. 03. 2023

Dnešní společná snídaně byla v duchu 'přejeme si ....' a tak se podávala míchaná vajička s párečkem. Po dobré snídani je den spokojenější. Děkujeme.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   01. 03. 2023

Ve středu si pro nás připravila cvičení paní Zdeňka. Venku nám k tomu svítilo ☀ a proto se všem hned lépe cvičilo.

Jedeme do pivovaru

Sokoleč u Poděbrad   27. 02. 2023

Vydali jsme se do Nymburského pivovaru na prohlídku a malou ochutnávku. Dozvěděli jsme se hodně historických zajímavostí, stejně jako naši sousedé ze Senior Parku Luštěnice. Vzpomínáte si na film Postřižiny?

Na doma jsme si nakoupili nějaké vzorky na ochutnávku s dalšími bydlícími.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   20. 02. 2023

Dnes proběhlo naše oblíbené hudební odpoledne s paní Helenou. Jako vždy zahrála krásné skladby. Tentokrát jsme si poslechli melodie ze známých pohádek.

Tvoříme s Lenkou

Sokoleč u Poděbrad   17. 02. 2023

V pátek jsme se sešli na tvoření s paní Lenkou, která si pro nás připravila výrobu krásných soviček. Každý výrobek byl originál a všem se nám to povedlo.

Nácvik zvedání po pádu

Sokoleč u Poděbrad   15. 02. 2023

Na začátku dnešního protažení jsme si nejdříve zacvičili. Pak nás čekal nácvik a ukázka opatření po pádu v bytě. To proto, abychom si uměli poradit v těchto nepříjemných situacích, které mohou nastat v každé domácnosti.

Jedeme do muzea

Sokoleč u Poděbrad   10. 02. 2023

V pátek jsme jeli na výlet do Polabského muzea Poděbrady. Tady jsme se dozvěděli informace o našem okolí, které nabízí stálá expozice. Na konci výletu jsme si za odměnu dopřáli výborný oběd.

Hrajeme bingo

Sokoleč u Poděbrad   03. 02. 2023

Sešli jsme se v hale a zahráli jsme si naši oblíbenou hru bingo. Aby se nám hrálo v pohodě, motivovali jsme se připravenou dobrotou.

Sladké odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   30. 01. 2023

V pondělí jsme si osladili odpoledne. Každý si mohl objednat zákusek, na jaký měl chuť  K sladkému se podávala káva nebo čaj. To vám byla dobrota!

Společná snídaně

Sokoleč u Poděbrad   20. 01. 2023

Ráno jsme se těšili na společnou snídani. Všichni měli připravený talíř s různými druhy domácích pomazánek. Každý si vybral takovou, která mu chutnala nejvíce.

Sklízíme dřevo

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2023

Ještě bude určitě zima, proto nám do areálu přivezli dřevo. A hned jsme měli pomocníky, kteří nám přišli asistovat a přiložili ruku k dílu.

Loučení s rokem 2022

Sokoleč u Poděbrad   30. 12. 2022

V pátek jsme se sešli v naší společenské hale, abychom se rozloučili se starým rokem a přivítali rok nový. Popřáli jsme si hlavně hodně zdraví, zazpívali a na závěr taky zatančili. Všem přejeme pevné zdraví a úsměv na tváři.

Přednáška policie

Sokoleč u Poděbrad   28. 12. 2022

Původně jsme měli v plánu cvičení, ale čekala nás změna: přednáška Policie ČR. Téma bylo velmi zajímavé - jak se zachovat v krizových situacích a jak se snažit najít řešení.

Vánoční oběd

Sokoleč u Poděbrad   22. 12. 2022

Máme tady slavnostní oběd. K jídlu jsme měli náš domácí bramborový salát a k tomu se podával kuřecí řízek nebo smažený kapr. Moc nám chutnalo a nakonec se pro každého pod stromečkem našel dárek, který udělal velkou radost.

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   19. 12. 2022

Tak jsme si dnes dovezli z oblíbené cukrárny zákusky. A odpoledne jsme se sešli v naší společenské hale, abychom si dali kávu a výborný zákusek.

Vánoční nákupy

Sokoleč u Poděbrad   16. 12. 2022

Odpoledne vyrazili na poslední nákupy dárků do Hangáru v Pečkách. Měli toho v nabídce tolik, že jsme pomalu nevěděli, jaké pozornosti vybrat a nakoupit.

Děti u nás v hale

Sokoleč u Poděbrad   12. 12. 2022

Navštívily nás děti z mateřské školky Sokoleč. Společně jsme si zazpívali koledy, popovídali si o vánočních zvycích a na rozloučenou nám děti udělaly na zahradě andělíčky.

Jedeme na trhy

Sokoleč u Poděbrad   09. 12. 2022

Vánoční trhy jsou všude v plném proudu. Tak je tomu i v Lysé nad Labem. Nejen jsme dobře nakoupili, ale taky jsme se zahřáli teplým punčem a nakonec jsme si dopřáli oběd.

Vánoční koncert

Sokoleč u Poděbrad   07. 12. 2022

Po dnešním dni máme krásný hudební zážitek v podobě vánočního harfového koncertu. Na tento vzácný nástroj nám zahrála Katarína Ševčíková. Děkujeme!

Cvičení na obci

Sokoleč u Poděbrad   30. 11. 2022

Dnes jsme již po druhé vyrazily na cvičení pro seniory, které pořádá místní obecní úřad. Tady se pravidelně schází starší obyvatelé Sokoleče, zacvičí si a popovídají.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   29. 11. 2022

Oblíbené pravidelné hudební odpoledne s paní Helenou je opět tady! Má pro nás vybrané skladby a na závěr nám zahraje na přání, co kdo má rád.

Do cukrárny

Sokoleč u Poděbrad   25. 11. 2022

Dnes jsme si společně vyjeli osladit život do naší oblíbené cukrárny. To bylo zase dobrot, také domů jsme si vezli něco voňavého.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   23. 11. 2022

Naše pravidelné cvičení bylo podpořeno tentokrát hudebním doprovodem, hrou na piáno. Kromě cvičení jsme tak stihli zazpívat i několik písniček.

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   22. 11. 2022

Ve výdejním okénku bylo pro nás připraveno domácí uzené, přímo od paní vedoucí. K tomu čerstvý chléb a okurka je ta nejlepší kombinace a příjemná vůně.

Sportujeme u sousedů

Sokoleč u Poděbrad   15. 11. 2022

Vyrazili na sportovní klání do Senior Parku Kunice. Čekali nás s úkoly a soutěžemi, všechno potřebné měli krásně připravené. Ze čtyř soutěžných týmů jsme si domů odvezli vítězství a k tomu sladkou odměnu.

Děti ze školky

Sokoleč u Poděbrad   14. 11. 2022

Dopoledne nás navštívily děti z Mateřské školky Sokoleč a společně jsme s nimi pekli jablečný štrúdl. To byla dobrota a jak to všude areálem vonělo.

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   07. 11. 2022

V našem výdejním okénku se dnes podávaly masové placičky, připravené na čerstvém krajíci chlebu prostě neměly chybu. Moc jsme si pochutnali.

Společné cvičení na obci

Sokoleč u Poděbrad   02. 11. 2022

Dnes jsme na naše pravidelné cvičení vyrazily na obecní úřad, kde probíhalo cvičení se seniory pro celou vesnici. Naučily jsme se nové cviky a stihly si i popovídat. Příště určitě pojedeme znovu.

Výprava do Přerova

Sokoleč u Poděbrad   21. 10. 2022

Tak jsme si dnes zajeli do Přerova nad Labem. Část výpravy se šla podívat do místního skanzenu. Druhá skupinka nakupovala květiny do truhlíků, abychom si zkrášlili podzim za okny našich bytů.

Jak ušetřit za elektrickou energii?

Sokoleč u Poděbrad   17. 10. 2022

Tématickou přednášku na aktuální téma nám přednesla paní ing. Holasová. Všechny přítomné seznámila se situací na trhu elektrické energie. Navíc nám poskytla cenné rady, abychom neplatili příliš vysoké účty za odběr elektřiny.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   14. 10. 2022

V hojném počtu jsme vyrazili na nákupy do nedalekého nákupního centra v Ovčárech. Domů jsme si přinesli něco na sebe nebo pro radost druhým.

Pravidelné cvičení

Sokoleč u Poděbrad   12. 10. 2022

Jakékoli činnosti, které jsou pro nás příjemné a prospěšné, jsou taky mezi námi oblíbené. Například pravidelné cvičení. Protažení svalstva je vhodné v každém věku!

Výstava v areálu

Sokoleč u Poděbrad   04. 10. 2022

V areálu jsme měli první výstavu kreseb naší seniorky. Výsledky jejího krásného koníčka - MANDALY

Titěrná práce, která si vyžaduje výtvarný cit, soustředěnost a trpělivost.

Mateřská školka

Sokoleč u Poděbrad   03. 10. 2022

Z místní mateřské školky Sokoleč k nám přišly děti. Zazpívali a zacvičili jsme si společně. Na závěr příjemného dopoledne jsme pak od dětí dostali ručně vyrobené dárky ke dni seniorů. Děkujeme!

Koncert ke dni seniorů

Sokoleč u Poděbrad   30. 09. 2022

Páteční odpoledne bylo věnováno oslavě Dne seniorů. Koncert 'Zlatá šedesátá' rozezvučel největšími hity celou společenskou halu a hudba byla slyšet i v našem atriu.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2022

Protože v době pravidelného cvičení ve středu je svátek, přesunuli jsme si tuto pohybovou aktivitu nezvykle na úterý.

Výlet do muzea

Sokoleč u Poděbrad   23. 09. 2022

Navštívili jsme Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou. V prostorách nádherné expozice jsme měli možnost vidět historické hračky z dob našich rodičů i prarodičů.

Šipkový turnaj

Sokoleč u Poděbrad   19. 09. 2022

Pozvali jsme naše přátele ze Senior Parku Hrádek nad Nisou na šípkový turnaj. Byli jsme rádi, že mezi nás přijeli a společně jsme prožili hezký den.

Výlet lodí

Sokoleč u Poděbrad   14. 09. 2022

I přes nepříznivé počasí jsme se vypravili na výlet lodí. Trasa po řece Labi vedla z Poděbrad do Nymburka. To byl zážitek!

Pétanque

Sokoleč u Poděbrad   13. 09. 2022

Vyzkoušeli jsme si dnes poprvé hru pétanque. Moc se nám to soutěžení líbilo a určitě budeme trénovat, abychom si mohli příště opět pořádně zahrát

Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2022

Do lázeňského města jsme vyrazili na probíhající festival Soundtrack Poděbrady. Počasí nám přálo na procházku po kolonádě a k poslechu hudby.

Jedeme k sousedům

Sokoleč u Poděbrad   23. 08. 2022

Dnes jsme vyjeli na výlet do Senior Parku v Hrádku nad Nisou. Byli jsme rádi za pozvání na povídání s panem Vlastimilem Harapesem. Taky jsme si zazpívali známé písničky. Děkujeme!

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   12. 08. 2022

Venku hřeje a svítí sluníčko. Proto jsme se s nadšením přišli osvěžit do výdejního okénka. Tentokrát ledovou kávou, připravenou paní vedoucí.

Rok spolu

Sokoleč u Poděbrad   05. 08. 2022

5. srpna je to přesně na den rok, který společně trávíme s naší paní vedoucí. No uznejte, je to důvod k oslavě!

Výlet na zámek

Sokoleč u Poděbrad   29. 07. 2022

Radim - cíl a výlet dnešního putování za historií. Čekala nás zajímavě komentovaná prohlídka tohoto zámku. Cestou domů jsme se za odměnu zastavili v cukrárně na sladkou mňamku.

Tvoření

Sokoleč u Poděbrad   25. 07. 2022

Dnes dopoledne jsme tvořili z keramiky věnečky. Šlo nám to celkem dobře od ruky a všechny výtvory se moc povedly 

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   22. 07. 2022

Aby hudby nebylo málo, dnešní páteční odpoledne k nám zavítala paní Helenka. Chodí mezi nás pravidelně zahrát na piáno známé písně a skladby, které si všichni rádi zazpíváme.

Koncert u našich sousedů

Sokoleč u Poděbrad   20. 07. 2022

Ve středu jsme přijali pozvání na letní koncert od nedalekých sousedů ze Senior Parku v Kunicích u Prahy. Tady jsme si přijeli poslechnout písně známého zpěváka pana Jakuba Smolíka. Děkujeme!

Letní koncert v atriu

Sokoleč u Poděbrad   19. 07. 2022

Tak je to tady - dnes nás čekal velký den. V areálu proběhl letní koncert, na který jsme se moc těšili a připravovali. Letos nám přijelo zazpívat sesterské duo Martha a Tena Elefteriadu. Svými písněmi nás přenesly do slunného Řecka.

Na nákupy

Sokoleč u Poděbrad   11. 07. 2022

Tak jsme opět vyrazili na oblíbené nákupy do Hangáru v Pečkách. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v prodejně a nakoupili také ryby a různé rybí speciality.

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2022

V úterý nás naposledy před prázdninami přijely navštívit děti ze Základní umělecké školy z Poděbrad. Zahrály postupně několik skladeb na saxofon, kytary a na závěr na housle. Děkujeme a po prázdninách se těšíme na další setkání.

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   08. 06. 2022

Místo dnešního pravidelného cvičení jsme si vyšli na procházku po okolí, zakončenou občerstvením a odpočinkem na místním hřišti.

Výlet - Čapí hnízdo

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2022

Počasí dnes nebylo nic moc, ale přesto jsme vyrazili na výlet do Čapího hnízda. Na uvítanou jsme měli výborný oběd, pak následovala komentovaná prohlídka. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na dobrou kávu a zákusek.
 

Dětský den

Sokoleč u Poděbrad   02. 06. 2022

Připravili jsme v našem areálu pro děti z Mateřské školky Sokoleč dětský den. Počasí nám přálo a děti si to určitě užily stejně jako my.

Za kulturou do hlavního města

Sokoleč u Poděbrad   23. 05. 2022

Vyrazili jsme za kulturou do Prahy, na představení do Divadla pod Palmovkou. Při zpáteční cestě jsme si pochutnali na dobrém obědě ve známé Hájence v Kersku, kde se natáčel film Slavnosti sněženek. Nakonec jsme ještě zastavili u chaty spisovatele pana Hrabala.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   18. 05. 2022

Na pravidelné hudební odpoledne paní Helenka pro nás připravila známé písně, které jsme si společně rádi zazpívali. Nakonec jsme si vyžádali písničky na přání.

Cvičení v atriu

Sokoleč u Poděbrad   11. 05. 2022

Máme tady pravidelné cvičení. Jelikož venku je hezky, cvičili jsme venku na čerstvém vzduchu. Protáhli jsme se a zároveň 'chytali' i vitamín D.

Přednáška

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2022

V úterý se v naší hale uskutečnila zajímavá přednáška na téma (dez) informace v médiích. Myslíme si, že je vhodné se zamyslet, čemu vlastně můžeme věřit.

ZUŠ v areálu

Sokoleč u Poděbrad   09. 05. 2022

Přijely dnes do areálu děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Předvedly nám, co nového se naučily. Tentokrát jsme si poslechli i začínající zpěvačky.

Sázení

Sokoleč u Poděbrad   05. 05. 2022

Nakoupili jsme si krásné kytky do květináčů. Teď je všechny zasadíme, ať nám dělají v areálu radost a zkrášlí naše atrium.

Přednáška BESIP

Sokoleč u Poděbrad   02. 05. 2022

Krajský koordinátor BESIPu pan Ing. Miroslav Polách nám vysvětlil, proč je třeba být za snížené viditelnosti správně označen. Také chodec je účastníkem silničního provozu. Po ukončení besedy předal přítomným dárky s reflexními prvky. Děkujeme!

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   20. 04. 2022

Nemůžeme zapomenout na tradiční cvičení, které máme každou středu. Tentokrát pod vedením naší paní hospodyňky.

Pleteme pomlázku

Sokoleč u Poděbrad   14. 04. 2022

Pod vedením pana správce dnes proběhlo pletení pomlázek. Pro některé to byla premiéra, nakonec se to všem povedlo a na Velikonoce jsou pánové připraveni vyrazit.

Oslavujeme narozeniny

Sokoleč u Poděbrad   14. 04. 2022

Po pletení pomlázky jsme ještě stihli odpoledne oslavit dvoje narozeniny. Blahopřejeme! Oslavencům přišel zahrát náš oblíbený harmonikář. Krásně jsme si zazpívali i zatančili.

Skanzen, zahradnictví

Sokoleč u Poděbrad   08. 04. 2022

Vyrazili jsme na výlet do Přerova nad Labem. Někteří šli na prohlídku velikonočního skanzenu a druhá skupina na nákup květin do zahradnictví. Po náročném nákupu a prohlídce jsme se ohřáli teplou medovinou. Jelikož nám i pořádně vyhládlo, na zpáteční cestě jsme zastavili na rychlé občerstvení.

Základní umělecká škola

Sokoleč u Poděbrad   05. 04. 2022

Děti z umělecké školy do areálu chodí pravidelně. Opět přišly pod dohledem pana učitele zahrát na housle, kytaru a harmoniku. Vždy se na ně těšíme a jejich vystoupení se nám moc líbí.

Děti u nás

Sokoleč u Poděbrad   04. 04. 2022

Dnes jsme přivítali jaro s dětmi z Mateřské školy Sokoleč. Nejdříve nám předvedly, co všechno umí o jaru. Pak jsme si společně povídali, jak trávili a co dělali lidé kdysi na Velikonoce. Myslíme, že se to líbilo nejen nám, ale i dětem.

Cvičení v hale

Sokoleč u Poděbrad   30. 03. 2022

Je středa a to znamená, že tady máme námi oblíbené pravidelné cvičení. Na začátku se pořádně protáhli a ke konci jsme si dopřáli uklidňující meditační cvičení.

Výlet do Lysé nad Labem

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2022

Počasí nám přálo a festival dechovky na výstavišti se moc povedl. Zazpívali jsme si, dali si něco dobrého k obědu a cestou domů nakoupili kytky do truhlíků. Zkrátka každý si vybral, co má rád.

Pánská jízda

Sokoleč u Poděbrad   18. 03. 2022

Spolu s panem správcem vyrazili naši pánové na oběd. Každý si vybral, na co měl chuť a všem moc chutnalo. Určitě vyjedou někdy zase.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   16. 03. 2022

Cvičení pod vedením pana správce je vždy pro nás příjemným zážitkem. K lepšímu naladění přizpívá i hudba.

Gratulujeme

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2022

Sousedka, paní Jarmila, oslavila krásné 85 narozeniny. Zástup gratulantů byl dlouhý. První blahopřání obdržela od pana starosty naší obce. Také se připojuje naše paní koordinátorka i my ostatní s přáním pevného zdraví a spokojenosti.

Sklízíme dříví

Sokoleč u Poděbrad   11. 03. 2022

Dnes, v pátek, nám přivezli první várku dříví a naši senioři přišli panu správci pomahát. Moc jim děkujeme, spolu jsme dříví uklidili rychleji.

Tvoření

Sokoleč u Poděbrad   28. 02. 2022

Dnes jsme poprvé tvořili s paní Zuzkou. Ta si pro nás nejprve nachystala výrobu netradiční metodou. Výsledkem díla je svícen vyrobený s použitím starých knih.

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   23. 02. 2022

Středeční cvičení je opět tady. Pohyb máme rádi; uvědomujeme si, že je opravdu důležitý v každém věku, nejen pro nás.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   18. 02. 2022

Hrát na klavír je určitě náročné. Člověk musí věnovat hodně času zkoušení a cvičení, ale výsledek pak stojí za to. Příjemnými melodiemi nás uchvátila hra na klavír v podání paní Helenky.

Páteční výlet

Sokoleč u Poděbrad   11. 02. 2022

Navštívili jsme dnes obchodní centrum v Pečkách. To bychom nebyli my, kdybychom zároveň nezaskočili do prodejny čerstvých ryb. Nákup na víkend máme vyřešený.

Domácí cukrárna

Sokoleč u Poděbrad   27. 01. 2022

V našem areálu jsme si dnes otevřeli domácí cukrárnu. Napečeno bylo několik druhů sladkostí. Snědli jsme jednu po druhé a moc nám všem chutnalo.

Cvičení v hale

Sokoleč u Poděbrad   26. 01. 2022

Pravidelně každou středu se scházíme na cvičení. Už se stalo pravidlem, že nám předcvičuje pan správce a nikoho jiného naše seniorky už nechtějí 

Vystoupení dětí

Sokoleč u Poděbrad   19. 01. 2022

Děti ze Základní umělecké školy Poděbrady nám dnes představily, co nového se naučily v hudební výchově. Na harmoniku s nimi zahrál i jejich nevidomý učitel. Velmi nás koncert potěšil a těšíme se na další setkání.

Výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   14. 01. 2022

V okénku jsme si domluvili odpolední kavárnu. Ke kávě nebo čaji se podávaly doma upečené zákusky a byl i panáček vaječného likéru na zahřátí.

Mezigenerační setkání

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2022

Pravidelné setkání s mateřinkou Sokoleč. Děti nám přišly zazpívat a přednést básničky. Zároveň se na nás všechny přišli podívat i tři králové. Děti pověsily na náš stromeček ptáčky, které samy vyrobily; takoví nikam neodletí.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2022

Již tradičně dnes probíhá pravidelné cvičení. Jakmile cvičí s námi všemi pan správce, účast je vždy větší. Čím to asi bude?

Slavnostní večeře

Sokoleč u Poděbrad   23. 12. 2021

Dnes proběhly v areálu Vánoce na zkoušku. Před večeří jsme si vyslechli vánoční koncert, na kterém nám paní ze Sokolče na klavír zahrála vánoční koledy a my jsme si s ní rádi zazpívali. Pak už byla slavnostní večeře, podával se připravený bramborový salát, k němu řízek a kapr z domácího chovu Všem moc chutnalo a po večeři na nás pod stromečkem čekaly dárečky.

Zdobení perníčků

Sokoleč u Poděbrad   20. 12. 2021

V pondělí k nám přišla paní ředitelka z místní mateřské školy. Je to vyhlášená 'kapacita' v okolí na pečení perníčků. Ukázala nám, jak správně připravit a namíchat polevu. Pod jejím vedením nám to šlo od ruky a perníčky se ostatním moc líbily. Chutnat budou určitě taky!

Výlet na trhy

Sokoleč u Poděbrad   03. 12. 2021

Navštívili jsme Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem. K vidění byly i světelné vánoční motivy. Nakonec jsme si vybrali krásné vánoční dekorace a dárky pro naše nejbližší.

Vánoční koncert

Sokoleč u Poděbrad   01. 12. 2021

Do areálu přijely zazpívat a zahrát na hudební nástroje děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Moc se nám vystoupení líbilo, jako vždy předtím. Nakonec jsme si společně zazpívali vánoční koledy.

Výzdoba na Vánoce

Sokoleč u Poděbrad   29. 11. 2021

První adventní neděle je za námi, také u nás jsou přípravy na nejkrásnější svátky v roce v plném proudu. Posíláme trošku inspirace. Cítíte tu krásnou vůní jehličí?

Skanzen

Sokoleč u Poděbrad   24. 11. 2021

Znáte vyhlášený skanzen v Přerově nad Labem? My ho navštívili a doporučujeme návštěvu všem, opravdu je na co se dívat! Ladovská zima zatím není, ale tenhle LADOVSKÝ BETLÉM stojí před Vánoci za zhlédnutí 

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   19. 11. 2021

Pravidelné cvičení bylo ze středy přeloženo na pátek. Nám to nevadí, protože cvičíme nejen spolu v hale, ale taky sami doma.

Canisterapie

Sokoleč u Poděbrad   08. 11. 2021

U nás bydlící senioři mohou mít doma svého mazlíčka. Přesto se přišli podívat na cvičení a výcvik krásných modrookých psů pro službu zvanou canisterapie

Hádanky

Sokoleč u Poděbrad   18. 10. 2021

Začali jsme jednoduššími hádankami, ale postupně jsme zkoušeli uhodnout i ty nejtěžší. Moc jsme si setkání užili a zároveň se pobavili.

Vinobraní

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2021

Ke správnému vinobraní patří i ochutnávka červeného a bílého burčáku. Každý si našel své. Pozvání přijal také starosta naší obce.

Na trhy

Sokoleč u Poděbrad   17. 09. 2021

Farmářské trhy máme rádi, takže toto páteční dopoledne jsme vyrazili podpořit lokální prodejce ovoce a zeleniny.

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2021

Dnešní hezké počasí nás vylákalo na tradiční procházku po okolí, zakončenou na místním hřišti s občerstvením. To proto, abychom zvládli cestu domů.

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   13. 09. 2021

Vyrazili jsme na velké nákupy. Někteří potřebují boty na podzim, jiní si doplní šatníky. Nevhodnější příležitost zajet do obchodního centra v Kolíně. Je taky rozumné dodržovat pitný režim.

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   08. 09. 2021

Po okolí areálu se procházíme rádi. Dnešní procházka byla zakončena občerstvením na hřišti, kde jsme se posilnili na zpáteční cestu domů.

Koncert u sousedů

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2021

Jak bývá zvykem, v Senior Parku v Kunicích dnes pořádali koncert pro všechny areály. Přijali jsme pozvání a nelitovali. Pan Daniel Hůlka naše očekávání nezklamal.

Palačinky.

Sokoleč u Poděbrad   23. 08. 2021

Palačinkové odpoledne v našem areálu mělo dnes velký ohlas. Vůně přilákala téměř všechny a opravdu nám moc chutnalo.

Na výlet

Sokoleč u Poděbrad   12. 08. 2021

Počasí nám přálo absolvovat krásný výlet. Vydali jsme se do Poděbrad a nezastavit se při zpáteční cestě na zákusek, to by byl hřích...

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   11. 08. 2021

Procházkou jsme prozkoumali nejbližší okolí našeho areálu. Přímo v areálu i v jeho blízkosti je opravdu velmi příjemně 

Okénko

Sokoleč u Poděbrad   03. 08. 2021

Máte rádi ochutnávky? My jsme měli možnost vyzkoušet koktejl - mojito a to rovnou ve dvou verzích: nealko i s kapkou alkoholu.

Na plovárnu

Sokoleč u Poděbrad   26. 07. 2021

Dnešní teploty stoupaly téměř k 30°C, proto přišla vhod možnost navštívit nedaleké koupání u jezera. Léto je v plném proudu.

Kersko

Sokoleč u Poděbrad   23. 07. 2021

Film Slavnosti sněženek...spisovatel Bohumil Hrabal...Kersko...a slavná filmová scéna 'Se Šípkovou - se zelím...!' 

Cvičení s šátky

Sokoleč u Poděbrad   21. 07. 2021

Výborná pomůcka pro zpestření pravidelného cvičení - šátek. Propneme pořádně ruce a zvedáme pomaličku nad hlavu. Poté přemístíme šátek pod koleno a zlehka přizvedneme...

Simulace pádu v bytě

Sokoleč u Poděbrad   14. 07. 2021

Nejdříve pořádné protažení a jdeme na simulaci pádu. Připomněli jsme si, jak je důležité mít stále telefon u sebe, naučili jsme se opatrně zvednout s pomocí opory a připomněli si také, jak důležité je v takové situaci zachovat klid.

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   07. 07. 2021

Tyto nádherné mandaly vybarvuje paní Slávinka. Věnuje se této zálibě asi jeden a půl roku a tvrdí , že je to pro ní úžasný relax. Má vymalované již 3 velké knihy mandal, kterými jí zásobují vnoučata

Osvěžení v okénku

Sokoleč u Poděbrad   02. 07. 2021

Že se člověk nemůže osvěžit kávou? Věřte tomu, že ano. Mnoho lidí se takto osvěží zrovna v teplejších dnech. U nás jsme si ledovou kávu vychutnali v příjemném prostředí společenské haly.

Hrajeme si

Sokoleč u Poděbrad   28. 06. 2021

Oblíbená hra Bingo je dnes na řadě. Většinou hrajeme pod pergolou, ale dnes bylo opravdu horko. Rádi jsme se zchladili v hale.

Do přírody

Sokoleč u Poděbrad   23. 06. 2021

Včerejší procházka lesoparkem byla vskutku příjemná. Chvíli pod stromy, chvíli za stromem.

Na závěr jsme počítali s občerstvením. Zastavili jsme se v hospodě u hřiště

Prevence

Sokoleč u Poděbrad   16. 06. 2021

Besedu se zaměřením na požární bezpečnost jsme si vyslechli od pana Jiroutka. Je to vedoucí prevence OSH Nymburk.

Přednáška

Sokoleč u Poděbrad   15. 06. 2021

Zajímavé a poučné povídání jsme si vyslechli na besedě s paní Vlkovou, která přijela z oční optiky v Poděbradech. Děkujeme za vysvětlení, jak správně pečovat o oči a jak je chránit  

Za sladkým

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2021

Dnešním výletem  jsme si splnili sen o cukrárně. Na výběr toho bylo hodně. Rozhodovali jsme se, jestli si dáme zákusek, zmrzlinový pohár nebo obložený chlebíček.

U jezera

Sokoleč u Poděbrad   09. 06. 2021

Báječně prožité bylo dnešní odpoledne u jezera. Opékali jsme buřty, k tomu si dopřáli pivo. Vše doplnilo pěkné počasí a dobrá nálada.

Na zahrádce

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2021

Bylo třeba na zahrádce okopat záhony a zalít dýně, aby dobře rostly. Naše seniorky se o zahrádku starají pravidelně. Máme pak společnou radost z úrody 

Páteční výdejní okénko

Sokoleč u Poděbrad   28. 05. 2021

Paní Eva je od nového roku naší sousedkou. Její dcera napekla a připravila dobroty, aby nová bydlící pohostila všechny kamarády a přátele, které si u nás našla. Zároveň všem poděkovala za vstřícné přijetí. Děkujeme a vítejte mezi námi!

Na zahrádce...

Sokoleč u Poděbrad   20. 05. 2021

Sázíme dýně různých odrůd, okrasné nebo hokkaido. Budoucí úroda nám vyzdobí areál, ale nejen to. Někteří šikovní kuchaři pak uvaří polévku, třeba pan Bělunek.

Na nákupy!

Sokoleč u Poděbrad   14. 05. 2021

Konečně jsme se dočkali! Po opravdu dlouhé době je tady náš oblíbený výlet za nákupy. Věřte, že jsme se moc těšili.

Den matek

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2021

Každou ženu potěší kytička. Dnes jsme kytkou udělali radost ženám - matkám, protože vždy druhou květnovou neděli si připomínáme Den matek.

Kvíz

Sokoleč u Poděbrad   12. 04. 2021

Cvičení se pro nepřízeň počasí nekonalo. Proto jsme si dostali kvíz na téma 'Zábavná čeština'. Při luštění jsme byli hodně úspěšní.

Okénko

Sokoleč u Poděbrad   09. 04. 2021

Oblíbené okénko - počasí nám dnes celkem přálo. Venku na sluníčku jsme si dopřáli grog a čaj, každý podle chuti.

Okénko na Zelený čtvrtek

Sokoleč u Poděbrad   01. 04. 2021

Naše sousedka paní Eva napekla jidáše, sladké pečivo. Jak uvádí lidové tradice: jidáše upečeme a sníme na Zelený čtvrtek. Ten, kdo je sní za svítání, bude se těšit pevnému zdraví.
 
Jen se po nich zaprášilo 

Procházka

Sokoleč u Poděbrad   31. 03. 2021

Dnešní krásné slunečné odpoledne jsme zasvětili procházce. Cestou jsme hledali kopřivy na velikonoční nádivku. A našli jsme 

Vyhodnocení soutěže

Sokoleč u Poděbrad   26. 03. 2021

Před několika dny jsme v areálu začali s přípravou velikonoční výzdoby. No a dnes jsme vyhlásili vítěze o nejhezčí velikonoční vajíčko 

Vyhrála paní Ivana, gratulujeme!

Dárky od dětí

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2021

Společnému setkání s dětmi ze školy KLAS s.r.o. z Pardubic stále brání opatření. Přesto si na nás děti vzpomněly, poslaly nám dárky a přání k Velikonocům.

Velmi si toho vážíme, děkujeme a těšíme se na viděnou!

Ať žije JOSEF!

Sokoleč u Poděbrad   19. 03. 2021

JOSEF - VŠICHNI MUŽI TOHOTO JMÉNA DNES SLAVÍ SVÁTEK!

Také my se přidáváme ke gratulaci a nejen našemu panu Josefovi přejeme vše nej nej nej.

Hledáme, hádáme...

Sokoleč u Poděbrad   17. 03. 2021

Dnešním dnem jsme zahájili procházkovou hru s hledáním pranostik. Máme za úkol najít v atriu a v blízkém okolí našeho areálu celkem 12 různých pranostik. Odměna pro vítěze bude sladká.

Velikonoční kvíz

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2021

Kvíz s velikonočními tradicemi a lidovými pověrami nás málo, ale opravdu jen malinko, potrápil. Zapátrali jsme v paměti a nakonec se nám to podařilo.

Vítáme nového souseda

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2021

Alespoň malým dárkem vítáme každého nového obyvatele Senior Parku. Těšíme se na čas, kdy se všichni sejdeme společně u jednoho stolu a přivítáme nového souseda přípitkem. 'Pane Václave, ať se tu cítíte jako doma!' 

Přidáte se?

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2021

Parádní počasí pro procházku a cvičení. Hůlka nemusí sloužit jen pro oporu při chůzi, dnes prokázala dobrou službu i pro pořádné protažení těla.

Připíjíme na zdraví

Sokoleč u Poděbrad   12. 02. 2021

A takhle si tu žijeme. Sešli jsme se venku popřát a připít na zdraví našemu sousedovi k narozeninám. Venku na zápraží se díky slunečnému počasí povídalo hezky, byť teploměr ukazuje teplotu pod bodem mrazu. Ještě jednou: do dalších let pevné zdraví a optimismus!

Domácí likér

Sokoleč u Poděbrad   10. 02. 2021

Alespoň na pár minut každý den ven, za každého počasí. Domácí BAILEYS naší sousedky bylo příjemnou motivací pro dnešní společnou procházku.  Malá štamprlička na zahřátí nemůže škodit :-)

(ne)Vědomostní kvíz

Sokoleč u Poděbrad   08. 02. 2021

Kvízové otázky k přemýšlení ale také k pobavení. Dobré nálady totiž není nikdy dost! A protože je zima v plné síle, ideální čas si pěkně v teple u horkého čaje přečíst oblíbenou knihu nebo vyluštit nějaký 'hlavolam'.

Sedm symbolů

Sokoleč u Poděbrad   01. 02. 2021

A máme tady únorovou hru, kde budeme v okolí Senior Parku hledat sedm názvů či jmen pomocí symbolů a malých slovních nápověd.

Trénink paměti za chůze

Sokoleč u Poděbrad   27. 01. 2021

Přívětivé počasí nás zlákalo ke společné procházce, kterou jsme propojili s trénováním paměti. Hospodyňka Míla si připravila spousty otázek k přemýšlení a vzpomínání. Zároveň jsme mezi sebou přivítali naše nové sousedky - paní Eleni a paní Evu, kterým přejeme, ať jsou u nás spokojené a cítí se zde jako doma.

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   26. 01. 2021

Věděli jste, že kruh zklidní vaši mysl více než jakýkoliv jiný tvar? Mandala na lidskou mysl působí antistresově, relaxačně a často se využívá například v arteterapii. 

Procházka s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   19. 01. 2021

Cesty v okolí Senior Parku jsou stále pod jedním ledem, ale v naší zahradě chodníčky udržované a čisté. A dnešní téměř jarní počasí přímo vybídlo ke společné procházce. 

Jdeme na špacír

Sokoleč u Poděbrad   08. 01. 2021

Navzdory chladnému počasí jsme vyrazili na malou procházku po blízkém okolí. Čerstvý vzduch a pohyb - to je nejlepší, co pro utužování zdraví můžeme udělat.

Bereme život s humorem

Sokoleč u Poděbrad   06. 01. 2021

Kvíz na téma našeho Senior Parku byl v mnohém snadný, v mnohém záludný. Paní Maříková, která letos oslaví krásné 90tiny, je zářným příkladem, že humor člověka neopouští ani v tak úctyhodném věku. 

Slavíme Silvestra

Sokoleč u Poděbrad   31. 12. 2020

Venku pod pergolou jsme si připili na konec starého roku. Hospodyňka Miluška pro nás vše krásně připravila, za to jí patří velké díky. Nechybělo totiž 'výdejní okénko'

Zpívánky dětí

Sokoleč u Poděbrad   08. 12. 2020

Děti z místní základní školy nám přišly zazpívat vánoční koledy. Všichni si s nimi rádi zanotovali. Báječná atmosféra. Kdo jiný než děti dokáže vykouzlit úsměv na tváři

Vánoční stromek

Sokoleč u Poděbrad   07. 12. 2020

Dnes jsme se pustili do zdobení vánočního stromku. Abychom si ho všichni užili, rozhodli jsme se ho nastrojit venku v atriu.

Že je krásný? A už nám svítí

Výzdoba oken

Sokoleč u Poděbrad   30. 11. 2020

Vánoce se kvapem blíží, je čas si vyzdobit i okna. Rozhodli jsme se opět tvořit vystřihovánky do jednotlivých oken.

Něco vylepíme doma, nějaké ozdoby použijeme do haly a zimní zahrady 

Pro potěšení

Sokoleč u Poděbrad   25. 11. 2020

Pro potěšení na duši a pro lepší náladu nám dnes přišly zazpívat děti z místní mateřinky.

Přestože bylo venku chladno, tak vystoupení dětí naše seniory zahrálo u ❤️

Znáte písničku?

Sokoleč u Poděbrad   23. 11. 2020

Znáte písničku 'Běží liška k Táboru, nese pytel zázvoru?' Tak právě pro lišku naši senioři vyráběli pytel. Ten pak poputuje k dětem do mateřinky, které k němu vyrobí lišku 

Výroba dekorací

Sokoleč u Poděbrad   13. 11. 2020

Vánoční svátky se blíží. V každé domácnosti si rádi vyrobíme andílky. Nic víc k tomu nepotřebujeme, jen papír a jednu malou baňku. Některé dozdobíme perličkami.

A andílek je hotový 

Hledání kamenů s čísly

Sokoleč u Poděbrad   09. 11. 2020

Také v našem areálu dnes začala několikadenní hra - hledání kamenů. Někteří tuto činnost znají pod názvem hledání 'kešek'.

Jednotlivé kameny s čísly nám paní vedoucí rozmístila v areálu a v jeho blízkosti. Kolik jich asi najdeme? 

Mandaly

Sokoleč u Poděbrad   04. 11. 2020

Znáte omalovánky, které jsou nejen pro dospělé? Vyberete si obrázek mandaly a vybarvíte tak, jak se vám zlíbí.

Barevné obrázky chceme věnovat dětem do místní mateřinky

Pohádková soutěž

Sokoleč u Poděbrad   30. 10. 2020

Celý týden jsme se v našich bytech zabavili při malování hrnečků. Ty jsou určeny pro vodníka na dušičky. Samotného vodníka budou malovat děti z mateřinky.

Vše v rámci pohádkové soutěže v projektu mezigeneračního ne(setkání) ❤️

Procházíme se

Sokoleč u Poděbrad   20. 10. 2020

Tentokrát jsme vyrazili na procházku lesem. Nakonec jsme došli ke zvířátkům, kde jsme si mohli pohladit koníka Majkyho. Chleba mu sice sežraly kozy, ale jablíčko na něho zbylo

Podzim je tady

Sokoleč u Poděbrad   16. 10. 2020

Podzim je v plném proudu. V průběhu úterní procházky jsme si nasbírali dekorace na ozdobu 'strašáku'.

Pak už jen stačí najít láhev, naplnit ji hoblinami a namalovat obličej. A je hotovo... 

Projekt 'Mezi námi'

Sokoleč u Poděbrad   07. 10. 2020

V rámci projektu jsme skládali z novinového papíru čepice pro Večerníčka. Sice to dnes bylo takové mezigenerační (ne) setkání bez dětí, nicméně výrobky poputují do místní mateřinky, kde mu děti domalují obličej. Velmi se těšíme, až se naši nejmenší návštěvníci s námi opět sejdou a společně budeme tvořit.

Procházka po Sokolči

Sokoleč u Poděbrad   06. 10. 2020

Dnes jsme udělali něco pro své zdravi. Příjemnou procházkou (asi 6 kilometrů ) jsme poznali krásná místa v Sokolči a těšíme se, že pěší turistiku využije co nejvíce z nás.

Besedujeme s policistkou

Sokoleč u Poděbrad   01. 10. 2020

Dnešní zajímavá beseda byla s příjemnou mluvčí z Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje, por. Bc. Petrou Potočnou.

Tématem byla především naše bezpečnost, tedy bezpečnost seniorů.

Třídíme odpad

Sokoleč u Poděbrad   25. 09. 2020

Pracovník firmy EkoKom nám velmi podrobně vysvětlil, jak správně třídit odpad. Dozvěděli jsme se, jak se odpad dále zpracovává a následně opět využívá.

Petang

Sokoleč u Poděbrad   21. 09. 2020

Počasí jsme dnes měli jako na objednávku. Turnaj v petangu se vydařil. Soustředění na hru je opravdu důležité, jak můžete poznat z fotografií.

Pro vítěze byly samozřejmě připraveny ceny a poháry

Koncert v areálu

Sokoleč u Poděbrad   15. 09. 2020

V úterý náš Senior Park navštívili muzikanti, kteří si říkají Staropražští Pardálové. Zahráli písničky staropražské, lidovky i hity Karla Hašlera. Atmosféra byla úžasná, všichni si moc rádi s nimi zazpívali 

Pozvání přijali naši přátelé z nedalekých Senior Parků: Kunice, Luštěnice a Hrádek nad Nisou.

Malujeme na kameny

Sokoleč u Poděbrad   11. 09. 2020

Znáte to? Malování na kamínky. Každý z nás se do malování pustil podle své fantazie, občas někdo podle předlohy.

Některé z kamenů pak budou putovat do světa...

Výlet do zoo

Sokoleč u Poděbrad   02. 09. 2020

Jeli jsme se podívat na zvířátka do zoo Chleby. Rozměrově je to menší zoologická zahrada, ale zvířat tu mají opravdu hodně.

A když vám přeje počasí, tak si výlet báječně užijete   

Obecní úřad Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   28. 08. 2020

Pan starosta obce Sokolče nás pozval na den otevřených dveří obecního úřadu. Měli jsme možnost prohlédnout si nové prostory úřadu i pošty. Při společném posezení jsme se dozvěděli, že pro děti je připravena nová školka.

Výlet do kempu

Sokoleč u Poděbrad   26. 08. 2020

Z důvodu silného větru mašinka do přístavu nejela. Proto jsme od našeho autobusu vyrazili pěšky, v doprovodu jednoho z našich pejsků, do poděbradského kempu. Vyhládlo nám, pochutnali jsme si na výborném obědě. Výlet jsme zakončili posezením u kávy a zmrzliny 

Cvičení s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   25. 08. 2020

Pravidelnost cvičení je opravdu důležitá. Nejen dobré jídlo a výlety, ale i pohyb prospívá lidskému tělu.

Každý týden se s nadšením setkáváme v hale a cvičíme s Miluškou.

Grilujeme

Sokoleč u Poděbrad   21. 08. 2020

Maso na zelenině, ochucené tajným kořením pana správce 

Takové voňavé, na pohled skvělé a opravdu chutné maso nám v areálu připravili...

Jedeme do Kunic

Sokoleč u Poděbrad   19. 08. 2020

Sousedé ze Senior Parku Kunice nás pozvali na společné posezení. Akce se moc povedla; děkujeme za pozvání, výborné pohoštění, bezprostřední atmosféru a možnost setkání

S rádiem Blaník zazpívala paní Helena Vondráčková!

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   07. 08. 2020

V klubovně vedle společenské haly s nadšením pravidelně posloucháme hudbu. Dnes jsme si poslechli houslistu Pavla Šporcla, pianistu Schumanna a osmiletou pianistku Klárku Divišovou.

Koupání v jezeře

Sokoleč u Poděbrad   05. 08. 2020

Výlet na jezero v Pískové Lhotě jsme si opravdu užili. Je to nedaleko na jihozápad od Mladé Boleslavi.

Příjemně teplá voda, občerstvení, úžasný relax 

Petang

Sokoleč u Poděbrad   31. 07. 2020

Dnešní petangový turnaj zvládli na výbornou hned tři pánové. Mezi velkou konkurencí vyhráli a byli odměněni pohárem 

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   24. 07. 2020

Na nákupy jsme vyjeli tentokrát do Českého Brodu. Každý si koupil to, co potřeboval.

A na závěr? Na závěr jsme si dali osvěžující zmrzlinu

Ledová káva

Sokoleč u Poděbrad   22. 07. 2020

Dnes je ideální počasí na naši oblíbenou ledovou kávu. Velmi osvěžující, připravila ji naše paní vedoucí.

Pochutnali jsme si, děkujeme ☕

Cvičení s Vlaďkou

Sokoleč u Poděbrad   21. 07. 2020

Při cvičení jsme rádi zavzpomínali na školku a z tohoto období jsme si k cvikům zazpívali písničky: foukej, foukej větříčku...chodí pešek okolo...

Posilovali jsme hlavně ruce a krční páteř 

Náhradní výlet

Sokoleč u Poděbrad   17. 07. 2020

Původně plánované koupání jsme museli odložit. Počasí nám nepřálo.

Rozhodli jsme se proto, že si zajedeme nakoupit a k vodě vyrazíme jindy.

Míčohraní

Sokoleč u Poděbrad   14. 07. 2020

Opět se scházíme u pravidelného cvičení a tentokrát s míčem :-) nemusí se zdát, ale chytit míč chce soustředění :-) 

Lázně Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   10. 07. 2020

Máme velké štěstí, že nedaleko Sokolče leží lázeňské město Poděbrady. Zdejší minerální prameny obsahují velké množství železa a nejznámější z nich je pramen Hohenlohe. Objevení sahá až do 17. století a v roce 1908 vznikla historicky první lázeňská budova.  

Relax s hudbou

Sokoleč u Poděbrad   08. 07. 2020

Tradičně se scházíme k poslechu hudby, při které naše mysl odpočine a zrelaxuje. Dnes se začalo legendární skupinou ABBA a tečkou byl norský skladatel Grieg.

Cvičení s Miluškou

Sokoleč u Poděbrad   07. 07. 2020

Cvičení na židlích má mnoho podob. Líbí se nám zejména pro stabilitu, kterou nám nabízí právě cvičení v sedě. Dnes jsme se zaměřili na zrcadlení. Výborná kombinace lehkého pohybu, tréninku paměti, rychlosti a zábavy.

V cukrárně

Sokoleč u Poděbrad   30. 06. 2020

Včera jsme jeli na pamlsky do nedaleké cukrárny. Káva a k tomu zákusek, zmrzlina a nebo obložený chlebíček.

Chutnalo, nezbylo...

Opékáme u jezera

Sokoleč u Poděbrad   24. 06. 2020

Jedeme letos poprvé na piknik...šťastně jsme dorazili na místo...správce Jindra chystá na opékání...a už všichni opékáme...ve svých 94 letech si bývalá skautka bravurně poradila s opékáním...

Hra v hale

Sokoleč u Poděbrad   19. 06. 2020

Protože nám stále prší, rozhodli jsme se pro zábavnou hru Bingo v hale. Původně plánovaný petang odložíme na sluníčkový den 

Nakupujeme

Sokoleč u Poděbrad   15. 06. 2020

Pomalu nám dochází zásoby drogerie. Věříte, že jsme se opravdu těšili po dlouhé době na nákupy? Jeli jsme do našeho oblíbeného obchodu. Ani jedno místo v autobuse nebylo prázdné 

Mojito

Sokoleč u Poděbrad   09. 06. 2020

Počasí není ideální, přesto jsme si vybrali k osvěžení mojito. Někdo zvolil alkoholické, jiný zase nealko, jen tak s mátou a limetkou

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   05. 06. 2020

K poslechu hudby se scházíme v klubovně. Tentokrát jsme se nejdříve zaposlouchali do písně Levandulová, následovala skladba od P.I.Čajkovského. Závěr patřil skupině ABBA. Máme rádi různé žánry.

Oslava narozenin

Sokoleč u Poděbrad   03. 06. 2020

Krásné životní jubileum, 90 let, dnes oslavil pan Václav. Hlavně pevné zdraví mu přeje nejen personál Senior Parku, ale také jeho spolubydlící a kamarádi 

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   02. 06. 2020

Dnes se naše seniorky protáhly při cvičení nejen s Miluškou. Předcvičovala i paní Jarmila, která si připravila nové cviky.

Cvičily jsme v hale, venku bylo zataženo a foukal silný vítr

Harmonikář...

Sokoleč u Poděbrad   29. 05. 2020

Nejen pro potěšení, ale také pro dobrou náladu nám zahrál na harmoniku Petr Bílý. Při slunečném počasí se aktivní život v našich areálech vrací pomalu do starých kolejí.

Krásná atmosféra s hudbou, kterou si senioři opravdu užili. 

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   27. 05. 2020

Nádherné počasí nám umožnilo si zacvičit venku v atriu. Všichni jsme se  báječně protáhli.

Jen připomínáme, že slunce dodává tělu potřebný vitamín D 

Už jste viděli čarodějnici v roušce?

Sokoleč u Poděbrad   30. 04. 2020

Díky hospodyňce Milušce bylo dnes v areálu veselo. Lidový zvyk - pálení čarodějnic - nám připomněla vskutku originálně. Zkrátka, jak to personál umí.
A kolik úsměvů a radosti zažili naši senioři? Každý dostal malý dárek i sladkost.
 
Určitě to bylo obrovské povzbuzení, pro všechny 

Oslavenci v Sokolči

Sokoleč u Poděbrad   23. 04. 2020

Navzdory opatřením se snažíme, aby naše životy v Senior Parku byly co nejpodobnější běžným dnům. Ani v této době nazapomínáme na oslavence a proto touto cestou přejeme spokojenost, pohodu a hlavně pevné zdraví. Krásných 85 let oslavili paní Jaroslava a pan Bohuslav.

pozn.: foto pořízeno v bezpečné vzdálenosti, pod rouškou se ukrývá úsměv

Výzdoba na Velikonoce

Sokoleč u Poděbrad   06. 04. 2020

Přestože se nemůžeme scházet, nebrání nám nic v tom, abychom si nazdobili okna a dveře. Těšili jsme se na dílničku, ale bohužel situace to nedovoluje. A proto každý oprášil loňskou výzdobu.

Máme šikovné seniory, viďte? 

 

Chráním sebe i tebe

Sokoleč u Poděbrad   19. 03. 2020

Pozitivní na současné situaci je skutečnost, že máme v každém areálu skvělý personál, který zabezpečuje vše potřebné za každých okolností. Proto může probíhat takové 'korzování' v atriu s dodržováním vzdálenosti a s rouškou na tváři.

Mezigenerační setkání

Sokoleč u Poděbrad   09. 03. 2020

Při dnešním setkání s dětmi z mateřinky jsme si povídali o knížkách. Dozvěděli jsme se, jaké knihy četli naši dědečkové a babičky v době, když byli malí. A jaké knihy mají v oblibě dnešní děti? To jsme se dozvěděli přímo od nich. Nakonec jsme si společně vyrobili záložky ke čtení knih.

Oslava MDŽ

Sokoleč u Poděbrad   06. 03. 2020

V samotném úvodu oslavy paní vedoucí Vlaďka zarecitovala básně od Seiferta a Vrchlického. Pak přišlo na řadu přáníčko, kytička, zákusek a kafíčko.

6. ples v Senior Parku

Sokoleč u Poděbrad   28. 02. 2020

Plesová sezóna je v plném proudu. V našem areálu jsme letos pořádali již šestý v pořadí. Příprava ve spolupráci nás všech se zúročila dnešním pozdním odpolednem a večerem. Přišel k nám i pan starosta s chotí. Skvělá atmosféra, báječná nálada, bohatá tombola na závěr. To jsou zkrátka nejlepší akce...

Jaro se blíží...

Sokoleč u Poděbrad   21. 02. 2020

...proto jsme zajeli do Centra levného nákupu. Kromě jiného zboží mají v nabídce velký výběr velikonočních přízdob do truhlíků a oken. Také jsme nakoupili výzdobu na stolky do společné zimní zahrady.

Hádáme přísloví...

Sokoleč u Poděbrad   19. 02. 2020

Hádali jsme a doplňovali známá přísloví. Přesto jsme se u toho trochu zapotili, ale nakonec všichni zvládli hádání na jedničku. A na závěr dnešního dne jsme si zahráli oblíbenou hru Bingo.

Kino

Sokoleč u Poděbrad   12. 02. 2020

Zábavná komedie 'Ženská na vrcholu'. Když se budete chtít od srdce zasmát, doporučujeme návštěvu tohoto filmu!

Pečeme na masopust

Sokoleč u Poděbrad   11. 02. 2020

Pečeme masopustní ptáčky. Paní ředitelka místní mateřinky zadělala na těsto a pak jsme se přidali ostatní. Někdo válel, jiný zase zdobil rozinkami. Dobrota vyrobená s pomocí dětiček, které k nám chodí rády, se nám opravdu povedla. Každý si odnesl domů kousek na ochutnání.

Přednáška o masáži

Sokoleč u Poděbrad   07. 02. 2020

Odpoledne jsme si vyslechli prezentaci o lymfatických masážích. Každý z nás si mohl tyto masáže, které jsou pro lidské tělo prospěšné, vyzkoušet. Lehnu, ani se nehnu!

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   05. 02. 2020

Všichni malí hudebníci byli vskutku úžasní. Postupně se halou rozlehly tóny hry na kytaru, klavír, housle, piano. Harfa v podání mladé slečny ovšem hrála prim.

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   04. 02. 2020

Pravidelné dopolední cvičení nemůžeme jen tak vynechat. Všichni se pohodlně posadíme, do pravé ruky uchopíme papírovou ruličku a upažíme.

Odpoledne s hádankami

Sokoleč u Poděbrad   29. 01. 2020

Dnes jsme si zpestřili den hádankami. Nad jejich luštěním a hádáním jsme se i trošku zapotili, ale vše jsme zvládli. Závěrem jsme si zahráli hru 'Bingo'. Vítěz dostal sladkou odměnu, zkrátka báječné odpoledne.

Hudební odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   27. 01. 2020

Dnes prvně v novém roce proběhlo hudební odpoledne a oblíbený poslech skladeb Čajkovského a francouzské šansony Hany Hegerové. Atmosféru dovršila vůně dobré kávy.

Plaveme, mlsáme

Sokoleč u Poděbrad   24. 01. 2020

Zvolili jsme opět zdravý pohyb, prospěšný celému tělu. Vyrazili jsme si zaplavat do oblíbeného bazénu a návrat domů jsme si zpříjemnili sladkou tečkou v cukrárně.

Kouzelnická show

Sokoleč u Poděbrad   22. 01. 2020

Magic show - kouzla, žonglování. To všechno jsme dnes měli v přímém přenosu. Bylo se opravdu na co dívat. Pozvání přijali i sousedé z Hrádku n. Nisou, Kunic u Prahy a Luštěnic.

Cvičení s Janou

Sokoleč u Poděbrad   21. 01. 2020

Nejdříve jsme si zacvičili s paní Janou základní sestavy. Pak jsme si povídali o možných nástrahách a překážkách v bytech. Názorně jsme si předvedli, jak vstát ze země v případě pádu.

Odstrojení stromku a oslava

Sokoleč u Poděbrad   17. 01. 2020

Nejdříve povinnosti, pak zábava... Společné odstrojení vánočního stromku máme za sebou, následuje příprava haly na oslavu. Krásné 85. narozeniny dnes slaví paní Danuše. Zároveň přejeme vše nejlepší k svátku paní vedoucí...na zdraví, děvčata!

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   15. 01. 2020

Také v roce 2020 nás budou pravidelně navštěvovat děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Housle a klavír - perfektní spojení hudebních nástrojů.

Mezigenerační setkání

Sokoleč u Poděbrad   13. 01. 2020

Děti ze školky a naši senioři vyráběli sněhuláky z papíru a polystyrenových koulí. Původně bylo naplánováno stavění sněhuláků ze sněhu, ale toho jsme se nedočkali... ⛄

Punč domácí

Sokoleč u Poděbrad   10. 01. 2020

Pro zahřátí je vhodný například domácí punč. Víno, rum, sirup, skořice, hřebíček, pomeranč 

A že se povedl! Ředí se 1:1, ale neředěný je lepší 

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   07. 01. 2020

Začátkem roku jsme opět začali cvičit.

Jsme na pravidelné cvičení zvyklí, tak proč bychom se po svátcích trochu nerozhýbali.

Vítáme nový rok

Sokoleč u Poděbrad   03. 01. 2020

Sešli jsme se ve společenské hale. Připili jsme si a zároveň popřáli vše dobré do nového roku.

 

Také vám všem přejeme jen to nejlepší v celém roce 2020 

Silvestr v hale

Sokoleč u Poděbrad   31. 12. 2019

Stejně jako v jiných areálech, také u nás v Sokolči jsme se rozloučili se starým rokem 

Šampaňské  jednohubky a dortíky  od paní Jarmilky nesměly na stole chybět! 

Přednáška o zdravém jídle

Sokoleč u Poděbrad   30. 12. 2019

Zavítal mezi nás šikovný mladý kuchař Honza. Věnuje se zdravé výživě. Něco dobrého pro nás uvařil a zároveň nás seznámil se zajímavostmi o stravě.

Zdravé a chutné pomazánky, připravené za pár korun, jsme mohli i ochutnat. Určitě si zkusíme sami tyto dobroty připravit, dostali jsme několik receptů.

Oslava jubilea

Sokoleč u Poděbrad   27. 12. 2019

Krásné kulaté narozeniny jsme oslavili v našem areálu s paní Jarmilkou, úctyhodných 90 let. Plno jídla, pití, hrála harmonika, zpívalo se a tančilo, zkrátka bylo opravdu veselo.

Přejeme Vám do dalších let pevné zdraví a pohodu! 

Slavnostní vánoční večeře

Sokoleč u Poděbrad   23. 12. 2019

Řízky se smaží, salát je hotový, tabule nastrojená, vše je tedy připraveno k slavnostní večeři. Milému personálu děkujeme za přípravu všech dobrot, bylo to výborné.

Každý po večeři dostal , který byl schovaný pod stromečkem.

Vánoční besídka

Sokoleč u Poděbrad   17. 12. 2019

Přivítali jsme v našem areálu děti z místní základní školy.

Zazpívali jsme si s nimi známé vánoční koledy a před rozloučením jsme si vzájemně rozdali dárečky 

Vánoční koncert v areálu

Sokoleč u Poděbrad   13. 12. 2019

Vystoupení české sopranistky, paní Jany Veberové Štěrbové, bylo velmi dojemné a krásné. Nejen svým hlasem si všechny podmanila, navodila příjemnou předvánoční atmosféru. Někteří z nás se neubránili slzám 
 
Po koncertě si našla chvíli času a poseděla mezi námi. Děkujeme

Děti ze školky

Sokoleč u Poděbrad   09. 12. 2019

Dnešní setkání s dětmi z mateřské školky bylo jako vždy velmi příjemné. Společně jsme ozdobili perníčky.

Aby se nám lépe tvořilo, zazpívali jsme si vánoční koledy 

Mikuláš

Sokoleč u Poděbrad   05. 12. 2019

Mikulášská nadílka byla tentokrát bez Mikuláše, který onemocněl. Proto přišli jen čerti.

Každý z přítomných přesto musel přednést básničku, aby si zasloužil koledu 

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   04. 12. 2019

Líbivá hra na klavír  a témeř profesionální zpěv. Takto se u nás v areálu již několik let prezentují žáci Základní umělecké školy z Poděbrad.

Děkujeme a už dnes se opět těšíme na další setkání.

Výroba vánočních ozdob

Sokoleč u Poděbrad   03. 12. 2019

Pokusili jsme se sami vyrobit vánoční ozdoby. Stačily nám k tomu polystyrenové koule, kousky nastříhaných látek a ozdoby byly na světě.

Krásná práce, ozdobíme si interiér i v domácnostech ☺

Zdobíme stromek

Sokoleč u Poděbrad   02. 12. 2019

Odpoledne jsme si společnými silami nazdobili krásnou 2 a půl metru  vysokou jedli. Zdobení se s převahou účastnili pánové.

Pak jsme poseděli u kávy a zákusku, který připravila paní Slávinka, díky   ☕

Nákupy v hangáru

Sokoleč u Poděbrad   25. 11. 2019

Opět jsme dnes při nákupech navštívily náš oblíbený Hangár v Pečkách.

Nakoupily jsme si vánoční výzdobu do domácnosti. Tajně jsme vybraly i nějaký ten dáreček pro kamarádku 

Koncert mladého talentu

Sokoleč u Poděbrad   22. 11. 2019

Mladý talent, Tomáš Ringel nám v hale zazpíval nádherné písně např. pana Gotta, Petra Muka, písně autora Karla Svobody... příběh z muzikálu Bídníci a několik dalších skladeb.

Bylo to úchvatné vystoupení, děkujeme 

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   20. 11. 2019

K poslechu nám dnes opět přišly zahrát děti z umělecké školy Poděbrady. 

Nejen hudba, ale i vystupování a projev těm mladým opravdu svědčí.

Přednáška z úřadu

Sokoleč u Poděbrad   15. 11. 2019

Zaměstnankyně úřadu práce z Poděbrad si připravily zajímavosti z oblasti sociálních dávek. Obě pracovnice seznámily naše seniory s tím, na které dávky mají nárok.

Beseda o Ekvádoru

Sokoleč u Poděbrad   12. 11. 2019

Cestování je velmi krásný koníček. Paní Samková navštívila, mimo jiných zemí, také Ekvádor. Podělila se s námi o různé zážitky na společné besedě o této exotické zemi.

Plavání

Sokoleč u Poděbrad   11. 11. 2019

Zdravý pohyb zajišťuje plavání, které protáhne celé tělo. Pokud je to činnost pravidelná, prospívá každému.

My plaveme opravdu často a rádi 

Vyrábíme draky

Sokoleč u Poděbrad   08. 11. 2019

Páteční setkání s předškoláky z mateřinky Sokoleč. Tentokrát jsme vyráběli papírové draky. Škoda jen, že nám nepřálo počasí, abychom si mohli nějakého pustit venku.

Všechny výrobky byly moc krásné, barevné a veselé 

Víkendové divadlo

Sokoleč u Poděbrad   02. 11. 2019

V sobotu jsme mohli zhlédnout divadelní představení amatérského divadelního spolku Vojan Libice nad Cidlinou.

'Slaměný klobouk'...bezva představení...

Děti a senioři

Sokoleč u Poděbrad   22. 10. 2019

Příjemně strávené dopoledne při společném zdobení dýní. Děti z MŠ se zapojily do práce s našimi seniory, ti byli až dojati.

Mezigenerační setkávání pokračuje...

Trhy v Nymburce

Sokoleč u Poděbrad   17. 10. 2019

Tradiční trhy v Nymburce, to je místo, kde nakoupite spoustu ovoce, zeleniny, sýrů, uzenin, sladkostí a spotřebního zboží.

A právě na tyto trhy jsme se dnes vypravili 

Na bazén

Sokoleč u Poděbrad   14. 10. 2019

Dnes jsme jeli do našeho oblíbeného bazénu si zaplavat. Také jsme se rozhodli na chvíli relaxovat ve vířivce.

Opravdu jsme si to užili 

Poslech hudby

Sokoleč u Poděbrad   11. 10. 2019

V naší klubovně se pravidelně scházíme k poslechu hudby, především vážné.

Tentokrát jsme se zaposlouchali do árií z oper Ludwiga van Beethovena.

Čtecí babička

Sokoleč u Poděbrad   08. 10. 2019

Dnes poprvé navštívila babička Olinka místní mateřinku. Sama se rozhodla předčítat dětem před spaním pohádky.
Z nového zážitku nemohly děti ani usnout.
Obě strany se těší na další setkání, které bude následovat každé úterý 

Cvičení s Janou

Sokoleč u Poděbrad   08. 10. 2019

Opět jsme se rádi sešli u cvičení s paní Janou.

Jen pro vaši zajímavost: schází se nás čím dál víc, moc si cviky užíváme a pokaždé se těšíme ⛹‍♀

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   02. 10. 2019

Děti ze základní umělecké školy jezdí pravidelně zpestřit bydlení našim seniorům. Tentokrát zazněly skladby na klavír, saxofony a na závěr vystoupilo kvarteto hrou na příčné flétny.

Všechny děti jsou opravdu šikovné a nadané 

Přednáška Policie ČR

Sokoleč u Poděbrad   01. 10. 2019

Přivítali jsme návštěvu z Policie ČR, jejíž záslužnou práci prezentovala mluvčí Petra Potočná. Přítomné seznámila například se zásadami bezpečnosti v dopravě, používání reflexních prvků nebo jak nenaletět podvodníkům.

Nechyběla ukázka práce policejního technika, kterou předvedl zkušený policista Vladimír Šebetka. Na vlastní oči jsme viděli, jak probíhá sejmutí otisku prstů.

Oslava dne seniorů

Sokoleč u Poděbrad   30. 09. 2019

K Mezinárodnímu dni seniorů nám přišly zazpívat a zatančit děti z nedaleké Mateřinky. Přinesly pro seniory dárečky.

Ale i ony od nás si odnesly za odměnu nějakou tu sladkost

Vinobraní

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2019

Na stolech nechybělo víno, burčák a něco k zakousnutí. Harmonika tomu všemu dodala správnou atmosféru. I pan Jareš se přidal k harmonice v doprovodu na vozembouch.

Takhle báječně už jsme si dlouho nezazpivali. 

Výlet na hradby

Sokoleč u Poděbrad   25. 09. 2019

Vyrazili jsme na hradby do nedalekého Nymburka. Ani v nejmenším jsme netušili, jakou krásu můžeme obdivovat jen kousek od našeho bydliště.

Pohodový výlet, prima počasí.

Babí léto

Sokoleč u Poděbrad   20. 09. 2019

V pátek jsme si užili nádherné odpoledne na Jezeře za valem. Buřty a grog nesměly chybět; zkrátka piknik, jak na být.

Moc rádi sem jezdime každý rok v září a užíváme si babího léta 

Cvičení s Janou

Sokoleč u Poděbrad   17. 09. 2019

Při dnešním cvičení jsme si pořádně protáhli tělo s paní Janou.

Cvičení jsme zakončili soutěží s míčky, u které jsme se hodně nasmáli 

Nakupujeme v hale

Sokoleč u Poděbrad   16. 09. 2019

Dnes nás znovu navštívila paní Žáková. S blížícím se chladnějším počasím to byla podzimní kolekce.

Bude stále méně slunce, šatník doplníme teplejším oblečením.

Výlet do Poděbrad

Sokoleč u Poděbrad   13. 09. 2019

Dnes bylo úplně ideální počasí na výlet. Vydali jsme se opět do Poděbrad za hledáním dalších minerálních pramenů. Tentokrát jsme ochutnali Eliščin, Riegrův Léčivý a Hohenlohe pramen.

Nakonec jsme došli k vile ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, který se v Poděbradech natáčí 

Nakupujeme levně

Sokoleč u Poděbrad   06. 09. 2019

Za levnými nákupy vám radíme vyrazit do Pískové nebo Vrbové Lhoty.

My jsme to pro sebe udělali. Každý si něco hezkého koupil pro radost  a za rozumné peníze!

Výlet na jezero

Sokoleč u Poděbrad   03. 09. 2019

Máchovo jezero mnozí znají jako Velký rybník.

Počasí bylo ideální, v pohodě jsme se mohli vykoupat. Jen cesta od parkoviště k jezeru byla trochu náročnější, ale vše jsme samozřejmě zvládli ☺️

Letní koncert

Sokoleč u Poděbrad   30. 08. 2019

Walda- se skupinou Malevil Band nám všem zpříjemnil páteční odpoledne písněmi od Waldemara Matušky. Pozvání přijali nejen naši sousedé z Luštěnic, Kunic u Prahy a Hrádku nad Nisou, ale také obyvatelé Sokolče.

Pěkné počasí, chutné občerstvení, chlazené pivo, zkrátka báječná atmosféra ☺️

Na koncert do Luštěnic

Sokoleč u Poděbrad   28. 08. 2019

Včera jsme se vydali k našim sousedům do Luštěnic. Pro nás všechny tam pořádali koncert, který nesl název 'Babiččina krabička'.

Při melodických písních se zavzpomínalo na staré dobré časy. Byl to opravdu krásný odpolední zážitek.

Muzeum čokolády

Sokoleč u Poděbrad   23. 08. 2019

Zajímavý výlet do malého soukromého muzea a výrobny pravé čokolády. Kde muzeum najdete? V Kutné Hoře.

Ochutnali jsme několik druhů čokolády. Zároveň jsme se dozvěděli, z čeho a jak se pravá čokoláda vyrábí  přece z kakaových bobů!

Oslavujeme

Sokoleč u Poděbrad   22. 08. 2019

Dnes slaví svátek pan Bohuslav. Pomohli jsme mu připravit pohoštění a oslava mohla začít. Paní Jaroslava mu uvařila výbornou dršťkovou polévku, na které si pochutnali s chutí všichni.

Oslavu si také užili všichni, nejen oslavenec 

Výlet Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   20. 08. 2019

Co podniknout, abychom ochutnali minerální prameny? Není nic jednoduššího, než naplánovat výlet do lázeňského města Poděbrady.

Prošli jsme kolonádou a zastavili se u krásné fontány. Úžasné odpoledne 

Náhradní program

Sokoleč u Poděbrad   14. 08. 2019

Původně byla v plánu návštěva kina. Vše dopadlo jinak. Paní Hubáčková připravila bramborový salát s vepřovým řízkem. Oslava jejích 71 narozenin mohla začít.

A něco ke kafíčku? Také bylo, díky paní Průšové 

Hangár v Pečkách

Sokoleč u Poděbrad   09. 08. 2019

Navštívili jsme oblíbené místo nákupů - Hangár Pečky. Mohli jsme nakoupit různé věci: od drogerie přes hadříky až po boty.

Přejeme všem krásný víkend - Senior Park Sokoleč 

Návštěva hřebčína

Sokoleč u Poděbrad   06. 08. 2019

Kdo by neznal hřebčín v Kladrubech nad Vltavou? S obdivem jsme pozorovali české plemeno, opravdu jsou to krásná zvířata.

Cestou zpět domů jsme se zastavili na oběd a nakonec se občerstvili zmrzlinou.

'Čískejk'

Sokoleč u Poděbrad   02. 08. 2019

Že nevíte, o co se jedná? Určitě jste o tom slyšeli. 'Čískejk' - nepečený dort. K tomu nesmí chybět dobrá káva.

A že jste neměli možnost ho ochutnat? Přijďte mezi nás a pochutnáte si nejen na něm 

Luštíme křížovky

Sokoleč u Poděbrad   26. 07. 2019

Trošku jsme si potrápili mozkové závity. I přes velké horko, vážně se nikomu nechtělo moc přemýšlet, se nám ji podařilo vyluštit.

Nejen pro vítěze byla připravena odměna.

Mojito se starostou :)

Sokoleč u Poděbrad   23. 07. 2019

Na návštěvu za námi přišel starosta obce pan Marian Sipajda. A protože se nám vrátily dny s vysokými teplotami, personál připravil ledový a velmi oblíbený koktajl Mojito, aby se nám lépe diskutovalo :) 

Výlet do přírody

Sokoleč u Poděbrad   16. 07. 2019

Ani horko, ani zima, počasí ideální na procházku do přírody. Procházka podél Labe, posezení a občerstvení, tak takhle jsme si užili dnešní odpoledne :) Třeba příště půjdete s námi :)

Za vodou...

Sokoleč u Poděbrad   12. 07. 2019

Původně jsme plánovali výlet na jezero u Poděbrad. Kdo mohl předpokládat, že se ochladí?

V kolínském bazénu bylo taky příjemně.

Snídaně v trávě

Sokoleč u Poděbrad   10. 07. 2019

Po 9 letech poprvé nevyšlo počasí, proto avizovaná 'snídaně v trávě' musela proběhnout v hale. Ale na chuti to nic nezměnilo...

Některé dámy přišly v klobouku a moc jim to slušelo 

Návštěva Senior Parku Hrádek nad Nisou

Sokoleč u Poděbrad   04. 07. 2019

Počasí ideální na letní koncert. Všichni si rádi připomněli oblíbenou pohádku a zazpívali s hlavním hrdinou, panem Štědroněm.
 
Cesta k sousedům byla trochu delší. Hospodyňka Miluška, jako správný průvodce, ukazovala cestou nedaleké památky, které sama navštívila.
 

Za sladkým do cukrárny

Sokoleč u Poděbrad   28. 06. 2019

V pátek jsme vyrazili do své oblíbené cukrárny v Pňově. Těšili jsme se na zmrzlinu a zákusek. Pak jsme se zastavili ještě na oběd do Osecka.

Vesnice totiž spolu sousedí a výlet byl bezva.

Děti ze ZŠ

Sokoleč u Poděbrad   27. 06. 2019

Předposlední den před vysvědčením se nám přišly pochlubit svými tanečky, zpěvem a vším, co se ke konci školního roku naučily.

Děti ze Základní školy v Sokolči nás mile překvapily. Přejeme jim bezva prázdniny a v září zase u nás v areálu na viděnou 

Finanční gramotnost pro seniory

Sokoleč u Poděbrad   25. 06. 2019

Také v našem areálu proběhla beseda na téma finanční gramotnosti pro seniory.

Spolu s paní Helenou Saidlovou jsme si povídali a vzájemně radili, jak nejlépe s penězi hospodařit. I když si každý myslí, že ví, jak na to, mnohdy bývá opak pravdou...tak tedy s penězi nakládejme opatrně.

Na bazén

Sokoleč u Poděbrad   21. 06. 2019

Vodní svět v Kolíně láká všechny plavce i neplavce. Ve vodě bylo všem opravdu velmi příjemně, věřte...

Celý bazén jsme měli skoro jen pro sebe 

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   18. 06. 2019

Před velkými prázdninami jsme měli poslední cvičení s paní Janou.

Zvládli jsme to, přestože je horko...už se těšíme na podzim 

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   12. 06. 2019

Naposledy před prázdninami k nám přišly vystoupit děti ze ZUŠ Poděbrady.

Těšíme se opět na naše malé umělce v září. Prima prázdniny, mládeži...i vašim učitelům 

Poslech vážné hudby

Sokoleč u Poděbrad   10. 06. 2019

Tentokrát jsme si poslechli koncert pro housle a orchestr, autor Frederik Chopin. Následoval výběr nejznámějších swingů Ondřeje Havelky.

Tyto překrásné skladby vybrala a připravila paní Jarmila   

Návštěva v Kunicích

Sokoleč u Poděbrad   05. 06. 2019

Přijali jsme pozváni do Senior Parku Kunice. Nejdříve se soutěžilo s dětmi a pak na řadu přišla známá paní Petra Černocká. Při jejich písních se všude tančilo.

I přes velké horko jsme si den báječně užili. Byla to skvělá akce, která se personálu povedla. Děkujeme... 

MDD

Sokoleč u Poděbrad   31. 05. 2019

Mezinárodní den dětí - dnes nás v Senior Parku navštívilo 25 dětí z MŠ Sokoleč. Soutěžilo se společně v různých disciplínách. Nebylo vítěze ani poražených.

Pro obě strany milé pohlazení na duši, pro nás seniory dojemné

Vzpomínky...

Sokoleč u Poděbrad   24. 05. 2019

Každý si rád zavzpomíná, většinou na příjemné situace, příhody atd.

Nad dobovými fotografiemi jsme vzpomínali na mládí a jak nám to slušelo 

Ochutnávka dortu

Sokoleč u Poděbrad   22. 05. 2019

Původně jsme dnes plánovali výlet do Kladrub, ale pro nepřízeň počasí jsme zůstali doma.

Měli jsme tak možnost ochutnat narozeninový dort, na který včera při oslavě už nedošlo 

Společná oslava

Sokoleč u Poděbrad   21. 05. 2019

Dnes v areálu bylo veselo, všude plno lidí, smíchu, vůně lákala do haly opravdu všechny. Probíhala oslava narozenin paní Jarky a Jitky, zároveň i milé hospodyně Míly a domovníka Jindry. Pozvání přijala a ke gratulaci se přidala i naše koordinátorka Jana.

Oslavencům připíjíme na zdraví 

Dopolední příprava oslavy

Sokoleč u Poděbrad   21. 05. 2019

Týmová práce přináší ovoce, tentokrát spíš maso než ovoce   Jindra připravil s kolegyněmi Vlaďkou a Mílou vynikající maso se zeleninou ve speciálním pekáči na ohni.

Odpoledne na oslavě si všichni pochutnáte!

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   15. 05. 2019

Děti ze Základní umělecké školy Poděbrady jsou velmi muzikální.

Opět nás přesvědčily o svém uměleckém nadání a hudebním sluchu 

Nákupy v hangáru

Sokoleč u Poděbrad   06. 05. 2019

Vyrazili jsme dnes na naše oblíbené nákupy do Hangáru v Pečkách. Velký výběr zboží za nízké ceny.

Zájem o nákup dokladuje foto 'fronta na autobus' 

Kinokavárna

Sokoleč u Poděbrad   03. 05. 2019

S napětím jsme sledovali film 'Svědomí', psychologický film české kinematografie.

Proč si u filmu nedát voňavou kávu? To je pohoda.

Pálení čarodějnic

Sokoleč u Poděbrad   30. 04. 2019

Co uvádí literatura? Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice.

Naše čarodějky nebudily hrůzu, naopak byly velmi milé...i k panu domovníkovi 

Směr prodejní výstava

Sokoleč u Poděbrad   16. 04. 2019

Naše paní cvičitelka onemocněla. Náhradní program byl jasný. Vyrazili jsme na velikonoční prodejní výstavu výrobků dětí z MŠ a ZŠ Sokoleč.

Každý si odnesl maličkost - krásnou výzdobu.

Poslech vážné hudby

Sokoleč u Poděbrad   10. 04. 2019

Chladné počasí nás usadilo do křesel v knihovně. Zaposlouchali jsme se do tónů vážné hudby.

Zazněly skladby Mozarta, Dvořáka, Vivaldiho a na závěr překrásné písně Edith Piaf.

Výstava ve skanzenu

Sokoleč u Poděbrad   09. 04. 2019

Cílem výletu byl skanzen v Přerově Nad Labem. Velikonoční výstava v Polabí se nesla v duchu hesla - 'Jaro na vsi'.

Zaujal nás nápis u ošatky s vajíčky: komu to vajíčko daruju, toho v svém srdci miluju...

Přejeme jubilantce

Sokoleč u Poděbrad   08. 04. 2019

Ke kulatému výročí paní Jaroslavě přišla osobně blahopřát i naše koordinátorka, paní Jana.

Nikdo by neuhodl, kolik je oslavenkyni let. Ani my to neprozradíme 

Vítáme nové spolubydlící

Sokoleč u Poděbrad   05. 04. 2019

Dnes jsme přivítali nové obyvatele našeho areálu, paní Jitku a pana Josefa. Připravili pro ostatní malé pohoštění. Poseděli jsme a společně si pěkně zazpívali.

Hlavně ať se jim v Senior Parku dobře bydlí a jsou u nás spokojeni.       </div>
     </div>
    </article>
                       <article >
     <div class="row">
      <div class="col-sm-3">
       <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/setkani-po-letech-1969/" class="image">
        <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/1969m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
        <span>Akce</span>
       </a>
      </div>
      <div class="col-sm-9">
       <h2>
         <a rel="" href="https://www.senior-park.cz/akce/setkani-po-letech-1969/" >Setkání po letech</a>
       </h2>
       <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/sokolec-u-podebrad/">Sokoleč u Poděbrad</a>   04. 04. 2019</p>
       <p>Před 60 lety se rozešli. Jejich cesty se znovu spojily v našem Senior Parku. Mají si co povídat.<img class=

V zimní zahradě se rozjímá příjemně. 

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   03. 04. 2019

Každé vystoupení dětí ze ZUŠ Poděbrady je úchvatné. To dnešní nebylo jiné, opět nás děti nezklamaly.

Hra na saxofony zněla celým areálem.

Cvičení

Sokoleč u Poděbrad   02. 04. 2019

Cvičení je pravidelná činnost ve všech našich areálech. U nás není výjimkou.

Těšíme se, cvičí nás čím dál víc.

Cesta do zahradnictví

Sokoleč u Poděbrad   29. 03. 2019

Dnešní odpoledne jsme věnovali nákupu v zahradnictví v Přerově nad Labem.

Každý si nakoupil nějaké květiny do své zahrádky i na okenní parapety. Výběr byl opravdu značný.

Cvičíme s paní Janou

Sokoleč u Poděbrad   19. 03. 2019

Minulý týden v pátek jsme měli ples, to se tančilo o sto šest. Včera jsme si byli zaplavat.

No a dnes jsme společně cvičili v hale pod vedením paní Jany. Na odpočinek zkrátka nemáme čas... 

 

5. ples seniorů

Sokoleč u Poděbrad   15. 03. 2019

Stalo se již tradicí pořádání plesu v Senior Parku v Sokolči. Hudba nenechala nikoho v klidu, chutné jídlo a pití, zábava perfektní, na závěr tombola.

To je výsledek přípravy a realizace personálu - vše klaplo, díky vedoucí, hospodyně i správce. Samozřejmě za podpory starosty města a vedení Senior Parku, děkujeme...

Za kulturou

Sokoleč u Poděbrad   13. 03. 2019

Vypravili jsme se do kina v Poděbradech. Představení můžeme doporučit - 'Po čem muži touží'.

Po kulturním zážitku jsme chvíli poseděli ve foajé u kávy.

Výzdoba na ples

Sokoleč u Poděbrad   12. 03. 2019

S nadšením jsme se pustili do výroby květin z ubrousků na výzdobu plesu. Všechny holky byly moc šikovné, pomáhal i pan Jiří.

Už se těšíme na ples.

Slavíme MDŽ

Sokoleč u Poděbrad   08. 03. 2019

K oslavě Mezinárodního dne žen neodmyslitelně patří kytička pro každou ženu.

Pak nesmí chybět něco sladkého. Paní Jarmila ve svých 90 letech upekla pro děvčata dort. Co dodat...

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   06. 03. 2019

Na fotografii vidíme Tima, který má hudební nadání nejen ke hře na klarinet, ale především na klavír. Jen tak dál...

Tento mladík je velkým oblíbencem našich seniorů.

Nákupy přímo v hale

Sokoleč u Poděbrad   01. 03. 2019

Nakupujeme na různých místech. Někdy na tržnici, na svátky jsme se vydali do hangáru. Tentokrát jsme nakupovali přímo v hale.

Zboží nám prodávala paní Žáková. Nabídka textilu byla široká, každý si určitě vybral. Děkujeme...

Gratulace k narozeninám

Sokoleč u Poděbrad   26. 02. 2019

Koncem tohoto týdne oslaví paní Jaroslava krásné 85. narozeniny.

Dnes jsme jí společně s naší koordinátorkou Janou Veselou byli popřát pevné zdraví a hodně štěstí. Slzičky dojetí byly na místě...

Turnaj v šipkách

Sokoleč u Poděbrad   22. 02. 2019

Na dnešní den jsme měli v plánu návštěvu sousedů v Senior Parku v Kunicích. Nemoc nás mnohé schvátila a výlet jsme přesunuli na příště.

Jako náhradu jsme zvolili turnaj v šipkách. Sešlo se nás několik, o legraci bylo postaráno 

 

Cesta za nákupy

Sokoleč u Poděbrad   18. 02. 2019

Plni očekávání jsme vyrazili na nákupy do našeho oblíbeného hangáru v Pečkách. A že nás bylo - plný autobus.

Máme své zkušenosti, dobře a levně se tady nakupuje.

Oslava jmenin

Sokoleč u Poděbrad   15. 02. 2019

Na dnešní odpoledne jsme připravili oslavu svátku naší hospodyňky Milušky 

Společně posedět, popovídat si, to jsou krásné okamžiky pro nás všechny.

Za kulturou

Sokoleč u Poděbrad   13. 02. 2019

Dnešní akce nás zavedla za kulturou - do kina v Poděbradech. V zámeckém biografu jsme plni očekávání zasedli do křesel a promítání mohlo začít.

'Po čem muži touží'. Jednalo o velmi pěkný film a zážitek zároveň, doporučujeme.

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   06. 02. 2019

Dnešní vystoupení dětí Základní umělecké školy z Poděbrad bylo plné překvapení. Kromě zpěvu jsme si postupně poslechli skladby na housle, klavír, kytaru a klarinet.

Krásné představení nadaných dětí a mládeže...

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   05. 02. 2019

K cvičení používáme různé pomůcky. My jsme tentokrát zvolili šátky.

Na protažení každý z nás doma něco najde, může být i šála: a jdeme na to!

Jedeme na oběd

Sokoleč u Poděbrad   01. 02. 2019

Tentokrát jsme se dohodli, že si dáme oběd mimo domov, v Osečku. Využili jsme širokou nabídku jídel jednoho z motelů.

Bramboráky, svíčková, přírodní maso s brambory a přílohou... Opravdu jsme si pochutnali!

Zabíjačkové hody

Sokoleč u Poděbrad   25. 01. 2019

Na konec týdne jsme měli připravené posezení v hale. Ale ne ledajaké - přímo zabíjačkové hody.

Pochutnali jsme si na vybraných specialitách. Vše jsme spláchli chutným pivem.

Odstrojujeme.

Sokoleč u Poděbrad   21. 01. 2019

Vánoční stromek se nám natolik líbil, že jsme si ho nechali až do dnešního dne. Začal pomalu opadat, proto jsme se rozhodli ho odstrojit.

Těšíme se na další svátky...

Oslavujeme narozeniny

Sokoleč u Poděbrad   18. 01. 2019

Při oslavě v každém z našich areálů je vždy o zábavu a veselí postaráno. U nás tomu dnes odpoledne nebylo jinak.

Oslavencům přejeme jen to nejlepší, především pevné zdraví a pohodu.

ZUŠ z Poděbrad

Sokoleč u Poděbrad   16. 01. 2019

Stejně jako v minulých letech i letos pokračují v naší hale koncerty a vystoupení dětí ze Základní umělecké školy z Poděbrad. Vždy se na ně těšíme.

Mladá dívka nás svou hrou na kytaru doslova dostala...děkujeme.

Z cukrárny na oběd

Sokoleč u Poděbrad   15. 01. 2019

Nejdříve jsme se sladce naladili v prostředí cukrárny v Pňově, je to velmi oblíbené místo.

Pak jsme jeli do restaurace v obci Oseček na vynikající topinky a bramboráky.

Zimní zahrada

Sokoleč u Poděbrad   14. 01. 2019

Po dobrém obědě si najdeme čas na krátké povídání. Chladno venku sice je, ale když zasvítí sluníčko, hned je v zahradě tepleji.

A že to našim holkám sluší :-)

Hry v hale

Sokoleč u Poděbrad   04. 01. 2019

Taky jste si někdy zahráli hru Chcete být milionářem?

Milionářem se nikdo nestal, hlavně, že jsme si procvičili paměť :-)

A to byl náš Silvestr :-)

Sokoleč u Poděbrad   31. 12. 2018

Všichni jsme se odpoledne sešli a popřáli jsme si hodně zdraví a štěstí do nového roku. Připili jsme si šampaňským.

Jeden donesl cukroví, druhý zase jiné dobroty a bylo nám všem dobře.

Bramborový salát

Sokoleč u Poděbrad   21. 12. 2018

Není nad domácí výrobek. S nadšením jsme se pustily do přípravy bramborového salátu.

A že se našim seniorkám povedl, o tom nemůžete ani v nejmenším pochybovat :-)

Děti ze ZŠ

Sokoleč u Poděbrad   19. 12. 2018

Dnešní dopoledne jsme měli krásnou vánoční besídku dětí ze Sokolče.

Celkem 45 dětí přišlo potěšit naše seniory a obdarovat je vánočními dárky, které samy vytvořily.

Koncert vánoční...

Sokoleč u Poděbrad   18. 12. 2018

Koncert v podání Kamila Emanuela Gotta se vždy velmi dobře poslouchá.

Vystoupení se opravdu moc vydařilo, vánoční atmosféra báječná, co víc jsme si mohli přát.

Vánoční nákupy

Sokoleč u Poděbrad   14. 12. 2018

Před pár dny jsme nakupovali jinde. Dnes jsme se vypravili do Hangáru v Pečkách.

Každý nakoupil dárek pro své blízké, aby byli všichni spokojeni.

Oslavujeme narozeniny

Sokoleč u Poděbrad   10. 12. 2018

Fotografie ze společné oslavy narozenin mluví za vše...dostatek jídla i pití.

Tentokrát slavila paní Hana a pan František. Přejeme oslavencům vše nejlepší!

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   05. 12. 2018

Koncert dětí ze ZUŠ Poděbrady byl tentokrát skoro hodinový. Děti zahrály krásné skladby na klavír a klarinet, ale také zpívaly koledy.

Moc pěkné dopolední vystoupení.

Mikuláš

Sokoleč u Poděbrad   05. 12. 2018

Po vystoupení základní umělecké školy začala mikulášská a čertovská nadílka. Naši senioři měli připravené básničky a na oplátku od četra dostali nadílku.

Děkujeme místním dobrovolným hasičům :-)

Zdobíme

Sokoleč u Poděbrad   03. 12. 2018

Na fotografii nás v hojném počtu můžete vidět u společného zdobení vánočního stromu.

A že se nám povedl, viďte!

Rozsvícení vánočního stromu v Sokolči

Sokoleč u Poděbrad   30. 11. 2018

Nakoupili jsme na jarmarku vánoční dekoraci, vyrobenou dětmi ze základní a mateřské školy. Tím jsme je mohli finančně podpořit...věřte, že opravdu rádi.

Podával se čaj, grog, punč a k tomu cukroví, které upekly a uvařily kuchařky ze školní jídelny. Krásná atmosféra.

Cvičíme s Janou

Sokoleč u Poděbrad   27. 11. 2018

Cvičíme jako všude jinde - rádi a pravidelně.

Dnes jsme k této příjemné činnosti potřebovali šátky. Pak už stačilo jen pozorně poslouchat a cvičit.

Beseda s policií

Sokoleč u Poděbrad   26. 11. 2018

V krbu je zatopeno, beseda s příslušníky Policie České republiky z Nymburka může začít.

Jaké téma je na řadě tentokrát?

BEzpečnost SIlničního Provozu pro seniory, tak nerušit, posloucháme :-)

Exkurze ve výrobně ozdob

Sokoleč u Poděbrad   21. 11. 2018

S nadšením jsme se vypravili na exkurzi do ruční výrobny skleněných vánočích ozdob firmy HAN v Jičíně. Byla to velice pěkná a zajímavá prohlídka.

Na závěr jsme si mohli sami ozdobit baňky podle vlastní fantazie. A navíc jsme nakoupili v podnikové prodejně, kde byl výběr až z 2000 kusů. Co kus to originál - zkrátka nádhera.

Turnaj v šipkách

Sokoleč u Poděbrad   14. 11. 2018

Místní restaurace M.Paparáda v Sokolči nabízí nejen klidné posezení v restauraci s dobrým jídlem. Můžete si tady zahrát třeba šipky.

My jsme spojili vše dohromady a po turnaji jsme zasedli ke stolu.

Cvičíme

Sokoleč u Poděbrad   13. 11. 2018

Pravidelná setkání v hale, kde probíhá společné cvičení, jsou velmi oblíbená.

Dnes jsou na pořadu cviky na židlích. 

Záchranná stanice u Poděbrad

Sokoleč u Poděbrad   09. 11. 2018

Areál ekocentra funguje společně se záchrannou stanicí pro zraněné živočichy na Huslíku, nedaleko Poděbrad, na soutoku Labe s Cidlinou.

Venkovní prostory zahrnují expozici trvale handicapovaných živočichů. Nejpůvabnější byl mluvící havran Karel.

Motto ekocentra je: 'ŽIJME s přírodou, UČME SE s přírodou, PEČUJME o přírodu.'

Oslava narozenin.

Sokoleč u Poděbrad   19. 10. 2018

V říjnu slaví naše paní Jarmila 87 let a další sousedka paní Jana 93 let. Požehnaný věk v obou případech.

A že se oslava vydařila, o tom není pochyb. Připíjíme na zdraví!

Nabídka nákupu v našem Senior Parku

Sokoleč u Poděbrad   18. 10. 2018

Ti z nás, kteří nemohou za nákupy mimo areál, měli dnes zajištěnou možnost nákupu v domácích podmínkách.

Paní Žáková toho přivezla požehnaně, každý si koupil to, co potřeboval. Výběr byl opravdu velký. Děkujeme.

Království perníku

Sokoleč u Poděbrad   16. 10. 2018

Dnes jsme navštívili království perníku - Ráby u Pardubic. Velmi krásný výlet, perníková chaloupka i s ježibabou, počasí nádherné.

Zkrátka - byli jsme jako v pohádce.

V zahradnictví

Sokoleč u Poděbrad   05. 10. 2018

Máme rádi rostliny, s láskou se o ně staráme. Vypravili jsme se nakupovat do zahradnictví v Přerově nad Labem. Novými rostlinami si zkrášlíme nejen areál, ale i naše domácnosti.

Žáci ZUŠ u nás

Sokoleč u Poděbrad   03. 10. 2018

Vystoupení dětí ZUŠ Poděbrady se řadí mezi pravidelné a oblíbené akce v našem areálu. Rádi se zaposloucháme do hry na housle, někdy za doprovodu klavíru.

Loučení s létem

Sokoleč u Poděbrad   26. 09. 2018

Konec měsíce září přinesl chaldnější počasí. Sešli jsme se v hale k posezení a zároveň rozloučení s létem. Co by to bylo za oslavu bez muziky.

Všude bylo veselo, tančilo se, pilo a jedlo.

Kreslíme dárek

Sokoleč u Poděbrad   21. 09. 2018

Různobarevně jsme vymalovali mandaly. Máme je jako dárek. Naši senioři jimi obdarují děti z mateřinky, které nám v říjnu přijdou zazpívat na Den seniorů.

Jsme šikovní, viďte!

O knihách...

Sokoleč u Poděbrad   18. 09. 2018

Zajímavosti o knihách jsme jeli načerpat do muzea v Rožďalovicích. Muzeum vzniklo díky nadačnímu fondu, aby příštím generacím byly zachovány dům, dílna, stroje a mnoho dalšího ze soukromého knihařství Jendy Rajmana.

U jezera 'Za Valem'

Sokoleč u Poděbrad   12. 09. 2018

Zajeli jsme k jezeru ' Za Valem'. Přivítala nás nádherná příroda a krásné posezení. Využili jsme možnost opékání, buřtíky chutnaly.

Byli jsme u jezera i vloni, všem se v přírodě líbilo a proto jsme si výlet letos zopakovali.

Výlet mašinkou

Sokoleč u Poděbrad   07. 09. 2018

Výletní mašinka v Poděbradech nás zavezla až na soutok Labe s Cidlinou. O výlet byl velký zájem, jelo nás celkem 12.

Co jsme dělali na soutoku? Dali jsme si pivečko, klobásku a někdo i oběd. K tomu nám svítilo sluníčko, co víc jsme si mohli přát.

Koncert

Sokoleč u Poděbrad   31. 08. 2018

Koncert měl velký úspěch. Pozvání přijal i pan starosta s manželkou a taky naši sousedé - senioři ze Senior Parku Kunice.

Na koho jsme se mohli těšit? Koncertoval pan Gott.

Ano, přesně tak...pan Kamil Emanuel Gott :-)

Ledová káva

Sokoleč u Poděbrad   24. 08. 2018

Osvěžující ledová káva nás tentokrát nalákala ke stolu ve velkém počtu. V horku jsme se usadili v hale, povídali si a bylo nám příjemně.

Oslavujeme

Sokoleč u Poděbrad   22. 08. 2018

Oslava narozenin proběhla v parádní atmosféře. Kromě našich seniorů mezi oslavenci byla tento měsíc i naše paní vedoucí Vlaďka.

Všem přejeme pevné zdraví, štěstí a pohodu doma i v práci!

Návštěva hřebčína

Sokoleč u Poděbrad   10. 08. 2018

Na návštěvě hřebčína v Kladrubech, odkud pocházejí ušlechtilá zvířata, se nám velmi líbilo. V chovu koní má naše republika jedno z prvenství ve světě.

Kdo se může pochlubil, že krmil koně prince Williama a vévodkyně Kate? Například naše paní Žaludová.

Koupání

Sokoleč u Poděbrad   10. 08. 2018

Koupání v přírodě je super. Využili jsme tu možnost a zajeli si k jezeru v Poděbradech. Kdo zaváhal, nemohl se osvěžit. Nám bylo ve vodě fajn.

Tvoříme z hlíny

Sokoleč u Poděbrad   24. 07. 2018

Dnes se společně naučíme modelovat a tvořit z hlíny. Máme k tomu odbornici - p. Jelínkovou, která je keramička již řadu let.

O zdaru naší práce se můžete přesvědčit na obrázku.

Návštěva pivovaru

Sokoleč u Poděbrad   17. 07. 2018

Dnes nás čekala návštěva malého soukromého pivovaru v Poděbradech. Pivečko klienti ochutnali  a taky si koupili pár lahví domů.

Moc pěkný výlet, všem se líbil.

Poznáváme naši vesničku

Sokoleč u Poděbrad   10. 07. 2018

Projížďka po Sokolči. Akce určená především pro seniory, kteří vlastně naši vesničku neznají.

Bylo se na co dívat - pomník našeho rodáka Františka Nováka - přezdívaný 'král vzduchu' i jeho rodný dům, dále stará pekárna, škola, pomník padlých hrdinů, kaplička, sportovní areál...

Výlet lodí

Sokoleč u Poděbrad   26. 06. 2018

Původně plánovaný výlet mašinkou na soutok Labe s Cidlinou do Poděbrad jsme nahradili skvělým zážitkem:

plavbou lodí 'Blanice' po Labi až do Nymburka a zpět. Nádhera :-)

Tržnice Pečky

Sokoleč u Poděbrad   12. 06. 2018

Nakupovat, utrácet, to by nám šlo :-) Opět zajedeme do hangáru v Pečkách.

Cestou zpět máme zastávku na zmrlinu. Sedneme si spolu do cukrárny Miláno. A pak jedeme domů...

Vyrážíme na farmářské trhy

Sokoleč u Poděbrad   08. 06. 2018

V nedalekých Poděbradech probíhá zajímavá prodejní akce - farmářské trhy. Všechno, co zde prodávají, je čerstvé, chutné, zdravé.

Koupit tady můžete například jahody, třešně, meruňky a další ovoce i zeleninu.

ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   06. 06. 2018

Prázdniny se blíží. Dnes nás naposledy ve školním roce 2017/2018 navštíví děti se svým programem.

Děkujeme a těšíme se po prázdninách. Užijte si volna tak, jak my si užíváme Vašich návštěv :-)

Akce v Senior Parku Kunice

Sokoleč u Poděbrad   30. 05. 2018

Na pozvání vyrážíme k našim nedalekým sousedům. Do Kunic u Prahy. Je to jeden z šesti dosud provozovaných Senior Parků v naší republice. Čtyři jsou v Čechách, dva na Moravě. Ještě jsme tam nebyli. Konečně se poznáme osobně.

A další areál se začíná stavět! Na Moravě...

Návštěva ZOO Chleby.

Sokoleč u Poděbrad   25. 05. 2018

Nedaleko Nymburka, v obci Chleby, se nachází zoologická zahrada. Víte o tom, že je to jedna z nejmenších ZOO v České republice? Přesto však tam chovají i ohrožené druhy zvířat. To musíme vidět.

Svátek matek

Sokoleč u Poděbrad   11. 05. 2018

Celosvětový svátek - Den matek, se slaví již mnoho let v různých státech v různé dny. Ale vždy v květnu. Oslava u nás proběhne dnes.

Kytička rozhodně chybět nebude.

Nácvik evakuace s hasiči

Sokoleč u Poděbrad   11. 05. 2018

Požár může vzniknout v každé domácnosti. Kdo bývá připraven, není překvapen. V tomto duchu se dnes dopoledne uskutečnila cvičná evakuace našich seniorů bydlících v atriu.  

Děkujeme zaměstnancům sokolečského Senior Parku, zvláště pak vedoucí - paní Řehákové, za řádné zajištění celé akce. 

Ve vysílání ČT1 v hlavních zprávách byla odvysílána krátká reportáž o cvičném zásahu hasičských záchranných sborů, kterou můžete shlédnout zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/2476798-hasici-si-vyzkouseli-zasah-v-domove-pro-seniory

Na nákup do zahradnictví

Sokoleč u Poděbrad   27. 04. 2018

Rodinné zahradnictví v Přerově nad Labem nabízí celoročně rostliny. Na jaře si chceme zkrášlit parapety našich oken. Nakoupíme např. primule nebo třeba muškáty. Výběr je veliký.

Na oběd do hájenky

Sokoleč u Poděbrad   13. 04. 2018

A která hájenka to bude? Minulý měsíc měli zavřeno, snad budeme mít štěstí.

Kersko je známé především tím, že zde žil Bohumil Hrabal a podle jeho předlohy tady byl natočen film Slavnosti sněženek.

Kančí kýta se šípkovou omáčkou, to je lákavé menu.

4. ples seniorů

Sokoleč u Poděbrad   02. 03. 2018

Minulý týden proběhla příprava výzdoby a pohoštění na oblíbenou akci - 4. Seniorský ples. Akce plná jídla, pití a zábavy je opět tady. Všem našim seniorům je jasné, že příjemná hudba zazní nejen k tanci, ale i k poslechu.

Na správném plese nesmí chybět ani závěrečná část - tombola. Kdo bude mít tentokrát štěstí?

Oběd v restauraci.

Sokoleč u Poděbrad   21. 02. 2018

Pojedeme do Hrabalova Kerska do hájenky. A jak praví klasická hláška z českého filmu: dáme si kančí na dva způsoby - s šípkovou nebo se zelím.

Ani dovolená v restauraci nás neodradila od návštěvy jiného zařízení. Nakonec jsme jeli na oběd do Osečka na výborné bramboráčky se směsí. Všichni jsme si pochutnali.

Zabíjačkové hody.

Sokoleč u Poděbrad   26. 01. 2018

Hody přinášejí nejrůznější výrobky a dobroty. Na co se můžeme těšit?

Jitrnice, které svět neviděl :-) jelita, ovar, tlačenka a mnoho dalšího. Určitě nebude chybět polévka 'prdelačka'. Dobrou chuť.

Pantomima

Sokoleč u Poděbrad   19. 01. 2018

Dnešní odpoledne je věnováno soutěžení. Paní vedoucí pro nás připravila pantomimu. Co vlastně budeme předvádět a hádat? Budou to řemesla a různé činnosti. To se pobavíme...

Soutěžíme

Sokoleč u Poděbrad   12. 01. 2018

Soutěžní odpoledne je opět tady. Tentokrát s názvem: hádej, kdo to je?

Budeme všechny osobnosti znát? Necháme se překvapit. 

Jedeme do biografu

Sokoleč u Poděbrad   10. 01. 2018

Film shlédnutý v kině má svou neopakovatelnou atmosféru. Nám se nabízí možnost návštívit Kino Zámecký Biograf v Poděbradech.

A jaký film budou promítat? Českou komedii - Bajkeři.

Společná štědrovečerní večeře

Sokoleč u Poděbrad   22. 12. 2017

Vánoce jsou tady a s nimi se přiblížilo i společné posezení v naší hale. Děvčata vše potřebné již upekla, navařila, připravila. Nazdobíme slavnostní tabuli, začíná se pomalu nosit na stůl.

Dobrou chuť, šťastné a veselé!

Vánoční koncert sopranistky

Sokoleč u Poděbrad   19. 12. 2017

Správnou vánoční atmosféru navodí hudba starých mistrů a koledy. Můžeme se těšit na vystoupení nám již známé sopranistky - Jany Štěrbové.

Pohodlně se posadíme a koncert může začít.

Návštěva skanzenu

Sokoleč u Poděbrad   22. 11. 2017

S blížícími se vánočními svátky se všude snaží připomínat vánoční zvyky a tradice. Co asi nabízí skanzen v Přerově n. Labem? Zjistili jsme to a těšíme se na výstavu s tématem lidové vánoce na vsi.

Seniorská zábava

Sokoleč u Poděbrad   03. 11. 2017

Kde se tato akce bude odehrávat? Všem dáváme na vědomí: u Chovatelů v Sokolči. Co by to bylo za zábavu bez hudby. Samozřejmost bude bohaté občerstvení.

Vinobraní

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2017

K loučení s létem patří VINOBRANÍ. Jinak tomu není ani u nás. Kromě vína se budeme těšit na mnoho dalších dobrot, hlavně k jídlu. Stoly určitě nezůstanou prázdné.

A zábava může začít.

Výlet na jezero

Sokoleč u Poděbrad   20. 09. 2017

Není to ledajaké jezero. Je to jezero soukromé, ve kterém majitel chová různé druhy ryb. Takže se něco zajímavého rozhodně dozvíme. Po prohlídce nás čeká opékání buřtů...to nejlepší nakonec.

Výlet do Poděbrad

Sokoleč u Poděbrad   08. 09. 2017

Dnešní výlet nás zavede do lázeňského města Poděbrady. Těšíme se na prohlídku parku, ve kterém mají kvetoucí hodiny a fontánu. Na kolonádě si na závěr výletu dopřejeme kávu a něco sladkého.

Koncert Pavlíny Filipovské

Sokoleč u Poděbrad   01. 09. 2017

Dcera známého herce a dabéra Františka Filipovského dnes zavítala do Sokolče. Koncert Pavlíny Filipovské nadchl všechny účastníky. Kromě písniček se dostalo i na povídání o otci a o jejich osobním i profesním životě.

Mezi sebou jsme přivítali taky naše sousedy ze Senior Parku Luštěnice.

Oslava narozenin a svátků

Sokoleč u Poděbrad   29. 08. 2017

I v měsící srpnu jsme si domluvili společnou oslavu našich jubilantů. Mezi nimi nebudou chybět ani oslavenci jmenin. Pro každého se najde nějaká malá pozornost. Pití a jídla bude dost pro všechny přítomné.

Oslavencům přejem jen to nejlepší, hlavně zdraví a štěstí!

Ledová káva

Sokoleč u Poděbrad   22. 08. 2017

Dalším osvěžením v letních měsících je ledová káva. Žádné nakupování, naše seniorky jsou šikovné a samy si ledovou kávu umí připravit. Ještě něco sladkého a posezení může začít.

Snídaně v trávě

Sokoleč u Poděbrad   15. 08. 2017

Snídaně je prvním jídlem dne. A když počasí dovolí, je vhodné posezení pod altánem. V areálu tuto možnost máme, tak teď stačí jen nachystat něco dobrého. Bude nás určitě hodně, společnost máme rádi.

Zmrzlinové osvěžení

Sokoleč u Poděbrad   08. 08. 2017

V létě se můžeme osvěžit různě: koupáním, procházkou ve stínu nebo se svlažit něčím chladným. Zvolili jsme jednu z příjemných variant - zmrzlinu. To bude paráda!

Návštěva nového Senior Parku v Kunicích

Sokoleč u Poděbrad   02. 08. 2017

V pořadí již šestý areál zahájil svou činnost v Kunicích u Prahy.

Jedeme na sousedskou návštěvu, nebude chybět ani p. jednatel s p. ředitelkou. Seznámíme se s novými seniory, kteří se postupně v Senior Parku zabydlují. A přibývají stále noví...

Hádej, kdo jsem...

Sokoleč u Poděbrad   28. 07. 2017

Máme před sebou další pohodové odpoledne se soutěží.

Hádej, kdo jsem.

Zábava by neměla chybět v žádném věku. Proto i my se dnes určitě příjemně pobavíme a užijeme klidný den.

Melounové osvěžení

Sokoleč u Poděbrad   25. 07. 2017

V létě bezva osvěží vychlazený meloun.

Meloun - považovaný za ovoce nebo i zeleninu nám chutná, to je hlavní. Název pochází z řečtiny, znamená velké jablko. Tak s chutí do něj!!!

Jedeme se koupat

Sokoleč u Poděbrad   18. 07. 2017

Kam dnes zamíříme? Láká nás koupání a k tomu nám poslouží jezero nedaleko. V naší blízké lokalitě se nachází jezero v Poděbradech. Vzniklo po těžbě písku a místa tam je rozhodně dost pro každého návštěvníka.

Návštěva sousedů

Sokoleč u Poděbrad   13. 07. 2017

Navštívíme naše sousedy - Senior Park Hrádek nad Nisou

Rozhodně se při společném posezení nebudeme nudit. Máme si o čem povídat. A taky se pořádně rozhlédneme, jaké to je v areálu u našich sousedů.

Mojitové osvěžení

Sokoleč u Poděbrad   07. 07. 2017

Tradiční kubánský koktejl - mojito.

Není problém si ho připravit i u nás - na výběr bude alko i nealko. Perlivá voda, lístky máty, třtinový cukr, limetky a podle chuti může být i nějaký alkohol. 

Osvěžení začíná...

Posezení s jubilanty

Sokoleč u Poděbrad   30. 06. 2017

Na dnešní den se především těší naši oslavenci. Všem přejeme pevné zdraví, štěstí a pohodu do dalších let. Ke spokojenosti nejen jubilantů si kromě zábavy dopřejeme i grilované maso. Na zdraví a dobrou chuť!

Výlet do Poděbrad

Sokoleč u Poděbrad   23. 06. 2017

Na dnešní den jsme si připravili výlet do Poděbrad. Procházka kolonádou potěší každého. Určitě si najdeme čas na nákupy. No a to bychom tomu dali, kdybychom si nedopřáli v teplém počasí osvěžení. Zmrzlina to jistí...

Turnaj v petanque

Sokoleč u Poděbrad   20. 06. 2017

Na místním hřišti se utkáme v turnaji petanque. Zřejmě nebude podstatné, kdo vyhraje, protože pro všechny jsou po turnaji připraveny buřty z udírny. Prima sportovní zápolení a dobrou chuť :-)

Návštěva ZOO Chleby

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2017

Po revoluci byla v Chlebech založena oficiálně jako první nestátní zoologická zahrada. Psal se rok 1997. Do dnešní doby se vedení ZOO podařilo shromáždit přes 100 druhů zvěře a celkem přes 400 jednotlivých zvířátek. Jen aby bylo příjemné počasí a můžeme se vydat na výlet.

Vystoupení dětí ze ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2017

Ještě před prázdninami nás navštíví se svým vystoupením děti ze Základní umělecké školy Poděbrady. Je to od nich milé, že si v době konce školního roku, výletů a uzavírání klasifikace našli čas na návštěvu.

Děkujeme a přejeme báječné prázdniny. No a po nich zase někdy na viděnou.

Snídaně v trávě

Sokoleč u Poděbrad   01. 06. 2017

Dnes na Mezinárodní den dětí k nám zavítaly děti z místní Mateřské školky. Společně jsme zasedli ke stolu, snídaně chutnala všem. Měli jsme co dělat, abychom u stolu měli místo pro každého. Dětí bylo téměř třicet.

Beseda s hasiči

Sokoleč u Poděbrad   31. 05. 2017

Bezpečí seniora - téma nejen pro odborníky. Abychom si uvědomili možná nebezpečí v domácnosti, pozvali jsme si ty správné lidi. Na besedu k nám do areálu přijdou hasiči ze Záchranného sboru Nymburk. Opatrnosti není nikdy dost.

'Modré' pondělí

Sokoleč u Poděbrad   22. 05. 2017

Změna je život a život je změna. Dnes si oblečeme něco modrého na sebe. Význam modrého pondělí je podle historie různý. Například se při masopustním modrém pondělku nepracovalo. Když tedy někdo v pondělí lenošil, říkalo se, že si udělal modré pondělí...

Návštěva zahradního centra

Sokoleč u Poděbrad   17. 05. 2017

Jedeme na výlet...Potřebujeme kytičky do truhlíků za okna našich bytů a taky nějaké kytky na zahrádku. Abychom využili velký výběr a rady k nákupu, obrátíme se přímo na odborníky. V zahradním centru Hortis Čáslav nám zajisté poradí.

Kytara a zpěv

Sokoleč u Poděbrad   15. 05. 2017

Své hudební i pěvecké nadání nám představí mladá talentovaná dívka - Sabina Uxová. Její koncertní program se bude určitě všem seniorům líbit.

Pyžamový den

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2017

Dnes nemusíme po ránu spěchat s převlékáním. Máme pyžamový den, společně si posedíme v hale. Přestože budeme v pyžamu, dáme si kávu a něco sladkého, koláčky přijdou vhod.

Rej čarodějnic

Sokoleč u Poděbrad   28. 04. 2017

Konec měsíce dubna spojujeme většinou s upálením čarodějnic a opékáním buřtů. A jinak tomu nebude ani letos. Tradice je tradice...

Akce se nám velice vydařila, přestože jsme museli buřty připravit na grilu, protože pršelo. 

Oslava narozenin

Sokoleč u Poděbrad   19. 04. 2017

Kromě oslavy narozenin společně oslavíme i všechny jmeniny. Protože jsme si domluvili posezení oslavenců z března i z měsíce dubna najednou. Všem přejeme především pevné zdraví, hodně štěstí a pohodu do dalších let!

Česká televize u nás

Sokoleč u Poděbrad   12. 04. 2017

Dnes nás navštívil štáb České televize. A co je k nám přivedlo na natáčení? To se dozvíme hned večer v Televizních novinách. Štáb nás 'přistihl' při společném odpoledním posezení.

Příjemný tým mladých lidí natočil reportáž i s panem Jaroslavem Plesníkem, zakladatelem Senior Parku. Snad večerní zprávy nepropásneme.

Návštěva skanzenu v Kouřimi

Sokoleč u Poděbrad   07. 04. 2017

Dnes vyrazíme na výlet do Kouřimi, kde navštívíme muzeum lidových staveb - skanzen. Ale to nebude všechno. Prohlédneme si také zdejší náměstí. Pro ty, kteří to neví, máme upozornění: na náměstí probíhalo natáčení např. seriálu 'Bylo nás pět'.

Masopust

Sokoleč u Poděbrad   25. 02. 2017

V sobotu procházel průvod masek v Sokolči. Byli jsme mile překvapeni, když se masky objevily v našem Senior Parku a účastníci průvodu masopustního veselí zavítali mezi nás.

3. ples seniorů

Sokoleč u Poděbrad   24. 02. 2017

Plesová sezóna je tady. V Sokolči u Poděbrad dnes proběhne v pořadí již 3. ples seniorů. Atmosféra bude zajisté příjemná, senioři si sami před několika dny připravili výzdobu. Teď už stačí se jen slavnostně obléct, tančit, zpívat a veselit se. Nebude chybět ani jídlo a pití. V bohaté tombole si nakonec každý vylosuje nějakou cenu.

Dílnička

Sokoleč u Poděbrad   21. 02. 2017

Na blížící se ples, v pořadí již 3., si vyrobíme v naší dílničce plesovou výzdobu. Ples není jen o muzice a tanci...

Návštěva muzea Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   14. 02. 2017

Senioři ze Sokolče u Poděbrad navštíví historické lázeňské město Poděbrady. Tady je k vidění v rámci výstavy projekt Film Legends Muzeum. Expozice nabízí prohlídku soch, figurek a replik slavných filmových, komiksových a pohádkových hrdinů, které všichni moc dobře známe.

Oslava narozenin

Sokoleč u Poděbrad   06. 02. 2017

Odpoledne proběhne oslava významného životního jubilea. Dnes se jeden z našich klientů dožívá úctyhodného věku 95 let. Je to nejstarší obyvatel Senior Parku Sokoleč u Poděbrad. S gratulací se připojujeme i my. Přejeme především pevné zdraví a štěstí, do dalších let hodně síly a elánu. Připíjíme na zdraví!

Společenské hry

Sokoleč u Poděbrad   17. 01. 2017

Kdo si hraje, nezlobí. Tuto starou pravdu všichni známe a proto si dnes odpoledne spolu něco zahrajeme. Např. šipky, Scrable, Člověče nezlob se, ping pong.

Vystoupení ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   11. 01. 2017

Ani rok 2017 nebude ochuzen o kulturní akce. Již v lednu se v Sokolči představí se svým vystoupením děti ze Základní umělecké školy z Poděbrad. Jsme za jejich přítomnost rádi.

Vítáme Nový rok 2017

Sokoleč u Poděbrad   30. 12. 2016

Nadešel čas se rozloučit se starým rokem 2016 a přivítat Nový rok 2017! Bude hrát muzika, stoly se budou prohýbat pod dobrým jídlem a pitím. Jistě dojde i na veselé historky a zpěv. A možná se bude i tančit! Tak na zdraví všem!

Společná Štědrovečerní večeře

Sokoleč u Poděbrad   23. 12. 2016

Je tu ta nejkrásnější chvíle roku, společná Štědrovečerní večeře. Senioři usednou k slavnostně prostřenému stolu a vychutnají si krásnou atmosféru vánoc. Bude se podávat tradiční smažený kapr s bramborovým salátem. Nebudou chybět vánoční koledy a dojde i na rozbalování dárků, které přinesl Ježíšek.

Vánoční koncert Jany Štěrbové

Sokoleč u Poděbrad   09. 12. 2016

Po velkém úspěchu v loňském roce je tu opět ten krásný okamžik, kdy se společně těšíme na operní pěvkyni Janu Štěrbovou. Ta si pro naše milé seniory připravila koncert se známými operními áriemi, zazpívá též francouzské šansonové písně a v závěru dojde na vánoční koledy. Půjde jistě o výjimečný zážitek umocněný krásným hlasem.

Návštěva tržnice v Pečkách

Sokoleč u Poděbrad   07. 12. 2016

A opět tu je nákupní zájezd, tentokrát do Peček, kde je tržnice. Senioři si doplní zásoby, koupí i nějaké ty drobné dárky pro své milé a příbuzné.

Vystoupení dětí z LŠU Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   07. 12. 2016

Senioři se již nemohou dočkat, do Senior Parku Sokoleč tradičně v předvánočním čase zavítají děti z LŠU v Poděbradech, aby našim seniorům představili pásmo písní a koled s vánoční tématikou. Odměnou jim bude potlesk a malý dáreček.

Poznáte se aneb fotky z mládí

Sokoleč u Poděbrad   23. 11. 2016

A bude o zábavu postaráno. Senioři si na dnešní den připraví své fotografie z mládí, společně je pověsí na tablo a vzájemně se budou hledat... zkrátka hra ve stylu 'Hádej, kdo jsem'. To bude veselo!

Návštěva tržnice Pečky

Sokoleč u Poděbrad   01. 11. 2016

Uděláme blízkým radost, i po vánocích. Vypravíme se na povánoční výprodej, tržnice Pečky určitě nabídne široký sortiment za příznivé ceny.

Návštěva vietnamské tržnice

Sokoleč u Poděbrad   26. 10. 2016

Senioři si rádi nakoupí spotřební zboží ve vietnamské tržnici v Pečkách. Nákupní výlet do Peček se stal už tradicí.

Oslava narozenin a svátků

Sokoleč u Poděbrad   21. 10. 2016

A je tu společná oslava všech našich milých seniorů, kteří v měsíci říjnu oslaví své svátky a narozeniny. Všem oslavencům přejem vše jen to nejlepší, hlavně hodně zdravíčka!

Soutěžní klání v 'Člověče, nezlob se'

Sokoleč u Poděbrad   05. 10. 2016

Ti nejodvážnější senioři se zúčastní soutěžního klání ve hře 'Člověče, nezlob se', a to v krásných prostorách lázeňského domu Luxor v Poděbradech. Našim reprezentantům přejeme šťastnou ruku a štístko ve hře!

Kytara a zpěv Sabiny Uxové

Sokoleč u Poděbrad   03. 10. 2016

Senioři ze Sokolče se mohou těšit na krásné písničky v podání nadané Sabiny Uxové. Sabina je velmi talentovaná zpěvačka, v Senior Parku vystupuje pravidelně a těší se velké oblibě.

Vystoupení dětí z MŠ Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   30. 09. 2016

Ke Dni seniorů vystoupí v Sokolči děti z místní mateřské školky. Děti si vždy připraví krásné pásmo písniček a básniček, u našich seniorů sklidí vždy velký potlesk. Děti navíc obdarují babičky a dědečky milým dárečkem, na oplátku od nich dostanou něco sladkého.

Rozloučení s létem - vinobraní

Sokoleč u Poděbrad   27. 09. 2016

Léto je nenávratně pryč, ale není důvod k nostalgii. Senioři v Sokolči se již velice těší na vinobraní, kde bude jistě veselo. Ochutnávka burčáku, dobré jídlo, to vše přispěje ke krásné atmosféře tohoto dne.

Návštěva soukromé ZOO v Habrkovicích

Sokoleč u Poděbrad   20. 09. 2016

Senioři se velice těší na návštěvu soukromého ZOO parku v Habrkovicích, kde se nachází smečka sibiřských tygrů a sněžných lvů. To bude zážitek! Přitom zdejší statek chátral, ale manželé Ringelovi z něj udělali krásný park pro divoké kočky.

Vystoupení Sabiny Uxové

Sokoleč u Poděbrad   05. 09. 2016

Senioři v Sokolči se mohou těšit na kytarové a pěvecké vystoupení 13tileté Sabiny Uxové. Sabina vystoupila v Sokolči již několikrát a vždy měla velký úsměv. Zpívá krásné, známé country písně, vyhrála i soutěž talentů na Portě.

Výlet do Peček

Sokoleč u Poděbrad   30. 08. 2016

Senioři rádi jezdí do Peček, kde si udělají oblíbené nákupy.

Výlet na zámek Žleby

Sokoleč u Poděbrad   23. 08. 2016

Senioři ze Sokolče se již nemohou dočkat, těší se na výlet na pohádkový zámek Žleby. Jistě se dozví plno zajímavých informací o historii zámku. Nakonec dojde i na procházku zámeckým parkem.

Farmářské trhy v Poděbradech

Sokoleč u Poděbrad   12. 08. 2016

Senioři ze Sokolče se mohou těšit na farmářské trhy, kde si nakoupí čerstvou zeleninu a ovoce. Součástí výletu je i procházkou lázeňskou kolonádou.

Farmářské trhy v Poděbradech

Sokoleč u Poděbrad   29. 07. 2016

Senioři ze Sokolče zavítají do nedalekých Poděbrad, kde navštíví vyhlášené farmářské trhy. Nakoupí si do domácnosti čerstvou zeleninu, ovoce, masné výrobky, přitom stihnou i návštěvu cukrárny na náměstí.

Výlet na zámek Radim

Sokoleč u Poděbrad   19. 07. 2016

Senioři se velmi těší na poznávací výlet za historií, tentokrát je cílovou stanicí renesanční zámek Radim. Jistě se dozví mnoho zajímavého o tomto dávném sídle rodu Lichtenštejnů.

Výlet na zámek Kačina

Sokoleč u Poděbrad   21. 06. 2016

Senioři ze Sokolče se již velmi těší na zámek Kačina, který patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury. Jistě se při prohlídce zámku dozví mnoho zajímavých informací, součástí výletu je i procházka zámeckým parkem.

Petanque a opékání vuřtů

Sokoleč u Poděbrad   14. 06. 2016

V Senior Parku Sokoleč se chystá velké sportovní klání ve hře zvané petanque. Kdo vyhraje není až tak důležité, po hře se všichni zapojí do opékání špekáčků, aby žaludky nebyly prázdné. Dobrou chuť!

Zmrzlinové odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   07. 06. 2016

Je horko a tak seniorům ze Sokolče přišlo velmi vhod zmrzlinové odpoledne. Podávala se jahodová a vanilková zmrzlina, k tomu i kávička, všem bylo tuze dobře!

Vystoupení dětí z LŠU Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   01. 06. 2016

Na Mezinárodní den dětí se v Senior Parku Sokoleč představily děti z Poděbrad. Připravily si pásmo písní a básní, odměnou jim byl uznalý potlesk našich seniorů a nechyběl ani dárek pro děti.

Dětský pěvecký sbor 'Kuňky'

Sokoleč u Poděbrad   25. 05. 2016

Za našimi seniory přijede dětský pěvecký sbor 'Kuňky' z Chotituc, tentokrát zazní známé písničky z pohádek. Jistě si nějakou tu písničku zanotují i naši senioři...

Výlet do Poděbrad

Sokoleč u Poděbrad   18. 05. 2016

Senioři se mohou těšit na krásný výlet do nedalekých Poděbrad. Senioři navštíví zdejší farmářské trhy, projdou se po kolonádě a výlet zakončí návštěvou cukrárny.

Beseda na téma 'Bezpečnost seniorů'

Sokoleč u Poděbrad   10. 05. 2016

Na úterý 10. května je pro seniory ze Sokolče připravená přednáška a následná beseda na téma 'Bezpečnost seniorů, prevence před nebezpečnými nástrahami', vystoupí por. Bc. Petra Potočná, mluvčí policie ČR, územní odbor Nymburk.

Grilování v parku

Sokoleč u Poděbrad   06. 05. 2016

Máme tu jaro, sluníčko a tak je čas na první grilování. Představí se tu nový manželský pár, budou se grilovat klobásy, vepřové a kuřecí plátky. To bude dobrota!!

Vystoupení dětí z LŠU Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   04. 05. 2016

Opět tu je kocert talentovaných dětí z Lidové školy umění Poděbrady. Připravili si pro naše milé seniory pásmo písní a básní.

Koncert - Sabina Uxová, 13 let

Sokoleč u Poděbrad   02. 05. 2016

2. května vystoupí v sokolečském Senior Parku, mladá a talentovaná zpěvačka Sabina Uxová. Sabina (13 let), finalistka Dětské Porty 2015, zpívá s dívčí kapelou 'Country Ladies' krásné písničky jako 'Dům u vycházejícího slunce', 'Montgomery', 'Červená řeka' a další.

Slet čarodějnic v Sokolči

Sokoleč u Poděbrad   29. 04. 2016

V Senior Parku Sokoleč proběhne slet čarodějnic, to bude veselo! Nebude chybět oheň a s tím spojené opékání špekáčků a klobás!

Vystoupení dětí z LŠU Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   06. 04. 2016

Mezi naše milé seniory opět zavítaly nadané a talentované děti z LŠU v Poděbradech. Připravili si pásmo písní s klavírním doprovodem, odměnou jim byl uznalý potlesk.

Návštěva tržnice v Pečkách

Sokoleč u Poděbrad   01. 04. 2016

Na Apríla je tu pro seniory vítaná příležitost levných nákupů v Pečkách. Pečky jsou oblíbená destinace našich seniorů, nákupy jsou v kurzu!

Společenské hry v Senior Parku

Sokoleč u Poděbrad   23. 03. 2016

23.3. 2016 - Scrabble, šachy, šipky a jiné hry

Velikonoční dílnička

Sokoleč u Poděbrad   18. 03. 2016

18.3. 2016 - Tvůrčí práce a téma Velikonoc

Výlet do Nymburka

Sokoleč u Poděbrad   23. 02. 2016

Pro seniory je připraven výlet do nedalekého Nymburka. Splečně se projdeme centrem města a dojde i na tolik oblíbené nákupy a návštěvu cukrárny.

Oslava narozenin a svátků

Sokoleč u Poděbrad   17. 02. 2016

V polovině měsíce února oslaví v sokolečském Senior Parku své narozeniny a svátky všichni, kteří se v tomto měsíci narodili nebo mají svůj svátek. Všem oslavencům přejeme pevné zdraví a jen to nejlepší.

Soutěžní odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   09. 02. 2016

Senioři ze Sokolče stráví příjemné odpoledne u karet a společenských her. K tomu se bude podávat káva nebo čaj. Není důležité kdo zvítězí, hlavně, že se budou všichni dobře bavit.

Zabijačkové hody

Sokoleč u Poděbrad   08. 01. 2016

A to si pochutnáme! Na konec ledna je pro seniory ze Sokolče připraven velký gurmánský zážitek. Pravé, nefalšované zabijačkové hody. Nebude chybět  ovárek, jitrničky, jelítka, tlačenka. Dobrou chuť!

Odpoledne s lidovkami

Sokoleč u Poděbrad   08. 01. 2016

Na seniory ze Sokolče čeká krásný den, výlet do Poděbrad, kde v místní lázeňské restauraci Swiss bude odpoledne s lidovou hudbou. To si krásně zapějí!

Soutěžní klání v ping pongu

Sokoleč u Poděbrad   08. 01. 2016

Seniorům ze Sokolče nadělil Ježíšek ping pong a šipky s terčem. A tak není divu, že proběhne první oficiální turnaj ve stolním tenisu a šipkách, na ty nejlepší čekají diplomy a sladké medaile!

Posezení s rodinnými příslušníky

Sokoleč u Poděbrad   26. 12. 2015

Na druhý svátek vánoční přijedou rodinní příslušníci našich seniorů, aby s nimi poseděli, popřáli jim vše dobré a aby si u prostřeného stolu společně užili krásné chvíle vánoční. Vždy se jedná o dojemná setkání.

Společná štědrovečerní večeře

Sokoleč u Poděbrad   23. 12. 2015

A je tu ta krásná společná chvíle, kdy všichni obyvatelé Senior Parku Sokoleč usednou ke společnému stolu. Bude se podávat kapr a salát, na stolech zapálené svíčky, k tomu vánoční koledy. Nakonec si naši milí senioři rozbalí vánoční dárky od Ježíška...

Koncert Jany Štěrbové

Sokoleč u Poděbrad   18. 12. 2015

Na 18. prosinec je v Senior Parku Sokoleč připravena velká kulturní a hudební událost. Vystoupí zde Jana Štěrbová, úžasná sopranistka s krásným sametovým hlasem, pokračovatelka Emy Destinnové. Půjde jistě o nezapomenutelný zážitek, všichni se na koncert s poezií vánoc nesmírně těší!

Oslava narozenin a svátků

Sokoleč u Poděbrad   15. 12. 2015

V polovině měsíce prosince proběhne v Sokolči společná oslava těch co mají v tomto měsíci své narozeniny a svátky! A bude to pořádně bujará oslava, především proto, že své 90. narozeniny oslaví pan Bartoš, velký bavič a společník. Bude se jíst, pít, zpívat, až do rána bílého...

Výroba ježků

Sokoleč u Poděbrad   06. 12. 2015

V rámci rukodělné a výtvarné činnosti se senioři pustili do výroby ježků. Použili se přírodní materiály jako piliny, šišky, listí, o šikovnosti seniorů ze Sokolče svědčí hotové výrobky!

Výstava Josefa Lady na téma vánoc

Sokoleč u Poděbrad   30. 11. 2015

Na poslední listopadový den je pro seniory ze Sokolče připravena krásná výstava našeho předního malíře Josefa Lady v Českém Brodě. Snad žádný jiný malíř nezachytil tak působivě atmosféru vánoc jako právě Josef Lada. Jeho kresby se líbí všem, bez rozdílu věku.

Výstava lidových vánoc

Sokoleč u Poděbrad   20. 11. 2015

První advent se nezadržitelně blíží a senioři se mohou těšit na zahájení výstavy 'Lidové vánoce v Polabí', která se uskuteční v Přerově nad Labem, v působivé atmosféře zdejšího lidového skanzenu. V interiérech všech chalup jsou scény ze života našich předků, předvádějící starobylé zvyky a obyčeje v čase adventu a v období od vánočních svátků až do Tří králů.

Svatomartinské trhy

Sokoleč u Poděbrad   11. 11. 2015

Svátek Martina si senioři ze Sokolče připomenou při návštěvě Svatomartinských trhů v Poděbradech. Jen už je prakticky jisté, že Martin na bílém koni nepřijede, ale to nic neubere na zážitku z tohoto odpoledne.

Výlet do Poděbrad

Sokoleč u Poděbrad   03. 11. 2015

Pro seniory ze Sokolče je připraven tolik oblíbený výlet do Poděbrad, spojený s nákupy, farmářskými trhy a posezením v cukrárně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Výtvarná dílna - Halloween

Sokoleč u Poděbrad   30. 10. 2015

Senioři si k svátku všech duchů chtějí patřičně vyzdobit své společné prostory. Proto je pro ně připravena výtvarná dílna, budou se dlabat dýně a vyrábět rozličné předměty pojící se k tomuto svátku!

Hrabalovo Kersko

Sokoleč u Poděbrad   13. 10. 2015

13. října se senioři ze Sokolče vydají na výlet po stopách spisovatele Bohumila Hrabala. Navštíví jeho milované Kersko a zavítají do hájenky, kterou proslavil film 'Slavnosti sněženek'.

Oslava narozenin a svátků

Sokoleč u Poděbrad   09. 10. 2015

9. října se bude v Senior Parku Sokoleč slavit! Oslavenců bude několik, neb půjde o společnou oslavu těch co mají v měsíci říjen narozeniny či svátek. Nebudou chybět ani 'kulatiny', jedna dáma oslaví své 'osmdesátiny'! Všem oslavencům moc a moc gratulujeme, hlavně přejeme pevné zdraví!

Vystoupení dětí ZUŠ Poděbrady

Sokoleč u Poděbrad   07. 10. 2015

Pro seniory ze Sokolče, je v rámci dlouhodobé spolupráce, připravené vystoupení dětí ze ZUŠ v Poděbradech. Děti jsou velmi šikovné a naši senioři se vždy na tato mezigenerační setkání velmi těší. Dětské koncerty mají u našich seniorů velkou oblibu!

Mezinárodní den seniorů

Sokoleč u Poděbrad   01. 10. 2015

V Sokolči se nadělovalo! K Mezinárodnímu dni seniorů přišli popřát obyvatelům Senior Parku Sokoleč dětičky ze zdejší Mateřské školy. Navíc si děti připravily krásné pásmo písniček a básniček. Dětem patří velký dík.

Odborná přednáška MUDr. Všetičkové

Sokoleč u Poděbrad   30. 09. 2015

Pro seniory jsme připravili cyklus užitečných přednášek o zdraví. Vystoupí MUDr. Jana Všetičková. Téma 1. přednášky je 'Využití metod přírodní medicíny v řešení dlouhodobých bolestí a potíží (bolesti kloubů, zad, zácpa, nespavost, únava, ztráta energie, vysoký tlak..)'

Botanicus Ostrá

Sokoleč u Poděbrad   14. 09. 2015

Senioři ze Sokolče se moc těší na vzdělávací program spojený s výletem do Ostré, historické vesničky Botanicus. Čeká je zde ukázka řemesel a umění.

Koncert Petry Černocké a skupiny Naboso Praha

Sokoleč u Poděbrad   24. 08. 2015

Pondělí 24. srpna je pro všechny naše seniory velkým dnem. Mohou se těšit na skvělou hudbu v podání sympatické zpěvačky Petry Černocké. Poté vystoupí další hudební těleso, skupina Naboso Praha. A co víc, nebudou zde chybět ani senioři z Luštěnic a Hrádku!

Kočovné divadlo a pohádka 'O Palečkovi'

Sokoleč u Poděbrad   04. 08. 2015

K seniorům do Sokolče zavítali kočovní herci se svým divadlem. Zahráli moderním způsobem pohádku O Palečkovi. Představení mělo velký úspěch!

Prohlídka Biofarmy Košík

Sokoleč u Poděbrad   28. 07. 2015

Na klienty čeká skutečně krásný den, výlet na ekologickou biofarmu paní Havlové v blízkosti Tuchomi. Jistě se dozví plno zajímavých informací a ochutnají produkty zdejší farmy.

Snídaně v trávě

Sokoleč u Poděbrad   21. 07. 2015

Senioři v Sokolči se již nemohou dočkat, je tu první letní snídaně v trávě. Na stole bude spousta dobrot, je to krásný okamžik, kdy se lidé sejdou u stolů pod širým nebem, popovídají si a dobře se u snídaně pobaví!

K soutoku Labe a Cidliny

Sokoleč u Poděbrad   10. 07. 2015

Poděbradským vláčkem se naši senioři projedou až na soutok Labe a Cidliny, jistě to bude pěkný a nevšední zážitek. Senioři se mají nač těšit|!

Zmrzlinové odpoledne

Sokoleč u Poděbrad   26. 06. 2015

V Senior Parku Sokoleč nesmí chybět zmrzlina, senioři se těší na nejrůznější druhy zmrzlin, která bude ta nejoblíbenější?!

Oslava svátků a narozenin

Sokoleč u Poděbrad   19. 06. 2015

Na 19. červen je pro seniory ze Sokolče připravené grilování, které je spojeno s oslavou svátků a narozenin! Bude to jistě pro všechny sváteční den!

Výlet do ZOO Chleby

Sokoleč u Poděbrad   16. 06. 2015

Senioři mají rádi zvířata, proto jsme pro ně připravili výlet do ZOO Chleby. Je připraven výklad, chloubou zdejší soukromé zahrady jsou opice, dikobrazy a papoušci.

Sokolečská Máje

Sokoleč u Poděbrad   23. 05. 2015

To bylo kolem sokolečského Senior Parku veselo! Zavítala sem v rámci každoroční Máje královská družina v čele s králem a královnou, nechyběli šašci, trubadůři, kejklíři. Všude bylo veselo, tančilo se a zpívalo! K tomu jsme před parkem vysadili tři břízky.

Výlet do ZOO Chleby

Sokoleč u Poděbrad   19. 05. 2015

Kdo by neměl rád zvířátka..., senioři ze Sokolče navštíví krásnou soukromou ZOO v Chlebech. Pan majitel má vždy připraven svérázný výklad a k tomu nějaké to překvapení.

Oslava narozenin a svátků

Sokoleč u Poděbrad   24. 04. 2015

24. dubna proběhne v Senior Parku Sokoleč společná oslava těch seniorů co se v měsíci duben narodili či mají svátek. To bude veselo!!

Výstava v Lysé nad Labem

Sokoleč u Poděbrad   17. 04. 2015

Senioři ze Sokolče navštíví výstavu 'Narcis' v Lysé nad Labem, zvláště ženy si u kytiček přijdou na své...

Farmářské trhy v Poděbradech

Sokoleč u Poděbrad   10. 04. 2015

Senioři ze Sokolče navštíví farmařské trhy v Poděbradech, nakoupí si kvalitní potraviny a neopomenou trochu 'zhřešit' v cukrárně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Skanzen Přerov nad Labem

Sokoleč u Poděbrad   20. 03. 2015

Senioři ze Senior Parku Sokoleč se již velmi těší na blížící se velikonoce. Aby nasáli v předstihu atmosféru Velikonoc, zavítají do Přerova nad Labem, kde se koná ve zdejším skanzenu velikonoční výstava!

Výlet do Poděbrad

Sokoleč u Poděbrad   09. 03. 2015

Senioři se podívali do nedalekých Poděbrad, zavítali na farmářské trhy, koupili si místní dobroty, nenechali si ujít ani návštěvu cukrárny na náměstí Jiřího z Poděbrad!

Oslava narozenin a svátků

Sokoleč u Poděbrad   18. 02. 2015

18. únor bude v Senior Parku Sokoleč velký den! Proběhne oslava narozenin a svátků všech seniorů, kteří jsou narozeni či mají svátek právě v měsíci ÚNOR! Všem moc blahopřejeme!

Výlet do Nymburka

Sokoleč u Poděbrad   09. 02. 2015

Na pondělí 9. února je pro seniory ze Sokolče připraven výlet do Nymburka. Senioři se již nemohou dočkat, spojí procházku historickým jádrem města s odpočinkem v parku a nákupy.

Zabijačkové hody v Sokolči

Sokoleč u Poděbrad   30. 01. 2015

30.1. 2015 mají senioři ze Sokolče zapsán v kalendáři tučným písmem. Již se nemohou dočkat zabijačkových hodů. V átriu budou vonět jatýrka, jelítka, prdelačka, tlačenka a další pochoutky. Dobrou chuť!

Adventní vánoční koncert Jany Štěrbové

Sokoleč u Poděbrad   11. 12. 2014

Dne 10.12. 2014 se v Senior Parku Sokoleč uskutečnil vánoční koncert Jany Štěrbové a Jany Jasmíny. Zazněly operní árie jako Rusalka, nechyběly pochopitelně vánoční koledy, které obě dámy zpívaly společně se seniory. Koncert měl obrovský úspěch, nechyběly slzy dojetí...

Koncert v Senior Parku Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   05. 12. 2014

Do Senior Parku Sokoleč zavítaly děti z LŠU Poděbrady, aby představily seniorům program vánočních písní a koled. Koncert měl velký úspěch, děti si vysloužily nadšený aplaus a Mikulášskou nadílku.

Výlet na zámek v Radimi

Sokoleč u Poděbrad   22. 10. 2014

Senioři podnikli výlet na krásný zámek v Radimi, výlet se setkal s velkým ohlasem.

Turnaj v petanque

Sokoleč u Poděbrad   09. 09. 2014

A máme tu opět turnaj v petanque. Všichni se dobře baví, na najlepší hráče čeká bublinkatá odměna - láhev šampaňského. Ale vítězové jsou všichni co se zúčastní!

Snídaně v trávě

Sokoleč u Poděbrad   22. 08. 2014

To je pěkný start do nového dne, snídaně v trávě. Vonící pečivo, čerstvé koblížky, ovoce, ovocné džusy, všichni se společně těší z krásného dne!

Výlet na zámek Loučeň

Sokoleč u Poděbrad   16. 07. 2014

Senioři podnikli výlet na krásný renesanční zámek Loučeň, kde si prohlédli mj. i zámecký park s labyrintem.

Sportovní klání v petanque

Sokoleč u Poděbrad   09. 07. 2014

A je tu velký sportovní den - senioři ze Sokolče se utkají proti sobě v turnaji petanque! Kdo vyhraje není důležité, jak pravil pan Couberten, podstatné je, že si všichni užijí zábavu na čerstvém vzduchu!

Nákupní výlet - Pečky

Sokoleč u Poděbrad   13. 06. 2014

Senioři navštívili Pečky, kde s oblibou nakupují. Je zde výběr levného zboží, každý si přijde na své!

Muzikálová pohádka „Šípková Růženka“

Sokoleč u Poděbrad   26. 05. 2014

Senioři měli velký den - společně shlédli muzikálovou pohádku „Šípková Růženka“ autorů Uhlíře a Šípa, vystoupil dětský sbor „Kuňky“. Potlesk nebral konce, tak se našim seniorům představení líbilo!

Výstava 'Jaro na vsi'

Sokoleč u Poděbrad   15. 04. 2014

Senioři se podívali do lidového skanzenu v Přerově nad Labem, kde mimo jiné shlédli výstavu 'Jaro na vsi'.

Ruční práce- velikonoční výzdoba

Sokoleč u Poděbrad   08. 04. 2014

Senioři si sami vyzdobí společné prostory velikonočními motivy. Společně se pak mohou těšit z úspěšného díla.

Smyčcové kvarteto

Sokoleč u Poděbrad   03. 03. 2014

Smyčcové kvarteto, Pražská konzervatoř

Navazujeme na úspěšné vystopení studentů Pražské konzervatoře z listopadu minulého roku. I letos budou koncertní vystoupení zárukou výjimečného hudebního zážitku pro všechny příznivce klasické hudby, kteří zavítají na jednotlivé koncerty do Senior Parku v Sokolči.

Masopust v Senior Parku Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   28. 02. 2014

V Senior Parku Sokoleč proběhla pravá, nefalšovaná masopustní veselice. Podávaly se jitrnice, ovar, jelita, nechyběla muzika a dobrá nálada!

Beseda o zdravé výživě

Sokoleč u Poděbrad   22. 01. 2014

V Senior Parku Sokoleč proběhla beseda o zdravé výživě. Jistě si naši senioři z přednášky odnesli užitečné podněty.

Vánoční koledy

Sokoleč u Poděbrad   13. 12. 2013

Senioři ze Sokolče si užili krásné odpoledne ve společnosti dětí. Děti ze ZUŠ Chotutice zde představily své vánoční koledy. Sklidily velký aplaus a odnesly si malý dárek.

Zájezd na muzikál MATA HARI

Sokoleč u Poděbrad   23. 09. 2013

Klienti, senioři Senior Parku Sokoleč, Luštěnice a Hrádek nad Nisou měli krásný kulturní zážitek. Navštívili v pražském karlínském divadle muzikálové představení 'MATA HARI'. Všem se moc muzikál líbil. Cestou domů si vzájemně sdělovali své dojmy a zážitky.

Výlet na Zámek Mělník

Sokoleč u Poděbrad   13. 08. 2013

Klienti Senior Parku Sokoleč a Luštěnice měli příležitost si prohlédnout zámek Mělník, nechyběla přitom ani návštěva vinných sklepů ze 14. století. Po prohlídce všichni navštívili vyhlídkovou restauraci a došlo i na zákusek v zámecké cukrárně.

Výlet na zámek Sychrov

Sokoleč u Poděbrad   13. 05. 2013

Senior Park Luštěnice pořádal výlet na zámek Sychrov.

Adventní koncert v Senior Parku Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   13. 12. 2012

Adventní koncert si přijeli poslechnout i klienti z ostatních penzionů.

Zájezd na baletní představení BOHEMIA BALET Praha

Sokoleč u Poděbrad   16. 10. 2012

Senior Park Sokoleč i Luštěnice pořádali zájezd do Nymburského divadla na baletní představení BOHEMIA BALET Praha.

Zájezd do botanické zahrady

Sokoleč u Poděbrad   01. 10. 2012

Připravili jsme krásný zájezd pro seniory ze Sokolče a z Luštěnic. Kam? Do pražské botanické zahrady.

Beseda o zdolání hory Kilimandžáro

Sokoleč u Poděbrad   05. 09. 2012

V Senior parku Sokoleč proběhla beseda o Africe, konkrétně o zdolání hory Kilimandžáro.

Koncert Naďi Urbánkové

Sokoleč u Poděbrad   10. 08. 2012

Za krásného počasí v příjemné atmosféře se uskutečnil letní koncert populární zpěvačky Naďi Urbánkové. Byl to skutečně nádherný zážitek.

Zájezd na divadlo do Nymburka

Sokoleč u Poděbrad   03. 04. 2012

Zájezd na divadlo do Nymburka

Koncert Country Ladies v Senior Parku Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   22. 07. 2011

22. července 2011 se v Senior Parku Sokoleč uskutečnil koncert dívčí skupiny Country Ladies

Zájezd na muzikál Hello, Dolly

Sokoleč u Poděbrad   13. 07. 2011

Zájezd na muzikál Hello Dolly! Do divadla Hybernia

Adventní koncert folkové skupiny Kantoři

Sokoleč u Poděbrad   22. 12. 2010

Ve středu 22. prosince se uskutečnil adventní koncert skupiny Kantoři v Senior Parku Sokoleč.

Letní odpoledne s míchanými nápoji Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   05. 08. 2010

Penzion Senior Park Sokoleč Vás srdečně zval na Letní odpoledne s míchanými nápoji. Studenti střední hotelové školy v Nové Pace si pro Vás připravili ukázku míchání nejznámějších a nejchutnějších alkoholických, ale i nealkoholických nápojů. Kromě pestrobarevných sklínek s paraplíčky na Vás čekala ochutnávka jednotlivých nápojů, abyste si pak sami nechali namíchat pro Vás ten nej... LONG DRING.
K dobrému pití patří i něco dobrého k zakousnutí z grilu.

Koncert Petry Černocké

Sokoleč u Poděbrad   28. 05. 2010

Dne 28.května se v 19 hod. v areálu Senior-Parku  v Sokolči konal koncert zpěvačky Petry Černocké.

Divadelní představení Sokoleč

Sokoleč u Poděbrad   29. 04. 2010

Divadelní přdstavení amatérského spolku 'Deváťák' v Senior Parku Sokoleč. Divadelní ochotníci sehráli adaptaci filmové pohádky Princezna ze mlejna.

 

Načíst další akce