Hlušovice u Olomouce

Pořádané akce

Jedeme na sousedský den

Hlušovice u Olomouce   5. 6. 2024

U našich sousedů v Senior Parku Medlov u Brna dnes pořádali Sousedský den. Nenechali jsme si tento výlet ujít a stálo to za to. Cimbálová kapela a krojovaní tanečníci předvedli své umění. Pohoštění bylo výborné, takže celý den se vydařil.

Jarní slavnost v areálu

Hlušovice u Olomouce   24. 5. 2024

Jarní slavnost se sousedy Senior Parků Rychvald u Ostravy a Medlov u Brna se parádně vydařila. I když nám počasí nepřálo a personál musel vše přemístit do společenské haly, přesto jsme si společné setkání u dobrého jídla a hudby moc užili. Výborné makrely, langoše, domácí koláče a čepované pivečko, co víc si přát!

Společná beseda

Hlušovice u Olomouce   22. 5. 2024

Besedu na téma Alzheimerova nemoc si pro nás připravila společnost Pamatováček z Olomouce. Jak tuto nemoc rozpoznat, jaké má příznaky? Na to hned všichni odpověděli: 'To je ten Němec, který nám vše schovává'.

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   15. 5. 2024

Oslava se dnes vydařili, byli jsme nadmíru spokojeni. Jídlo a pití bylo vynikající a všeurčitě chutnalo. K výborné atmosféře přispěl i náš soused svým zpěvem. 

První opékání

Hlušovice u Olomouce   3. 5. 2024

Na programu dne jsme měli letošní první opékání špekáčků. Ani mírně zamračené počasí nás neodradilo, místy přece jen sluníčko vyšlo. U takové akce je vždy příjemná atmosféra 

Videokavárna

Hlušovice u Olomouce   10. 4. 2024

Na programu byl dnes film Ženská pomsta. Jak manželům zničit kariéru a udělat peklo na zemi. Děj filmu popsala naše sousedka paní Liduška: 'To jsme se nasmály, trochu začervenaly a naučily pár vulgárních slovíček, já snad ani neusnu!' 

Osení

Hlušovice u Olomouce   22. 3. 2024

Velikonoce si nedokážeme představit bez osení a výzdoby. Na vrbu jsme pověsili vajíčka a do truhlíků zaseli osení. Hospodyňka Kamila uvařila kávu, ať se nám lépe pracuje.

Výlet v čase

Hlušovice u Olomouce   18. 3. 2024

Ve Šternberku najdete expozici, kde v desítce místností poznáte kouzlo vesmíru a zrození života. Parádní podívaná, spojená s mnoha zajímavostmi.

Výlet na MDŽ

Hlušovice u Olomouce   8. 3. 2024

V dnešním dni jsme vyjeli na výlet do oblíbeného florcentra, mají tady široký výběr nejrůznějších rostlin. Rádi tady trávíme čas, také kafe a nějaký ten zákusek si dáme.

Belgická čokoláda

Hlušovice u Olomouce   1. 3. 2024

Jsme potěšení, že k nám opět přijel pán s nabídkou výborné belgické čokolády. Sladkosti máme rádi, ale ta ochutnávka belgické čokolády nás vždy dostane. 

Bramboráky milujeme

Hlušovice u Olomouce   28. 2. 2024

Aby se dostalo na všechny, koupili jsme celý pytel brambor. Pomocníků není nikdy dost a s 15 kg brambor jsme si poradili za chvíli. Byla to pro nás hračka! O to víc jsme se pak těšili na bramboráky.

Cvičení s hospodyňkou

Hlušovice u Olomouce   26. 2. 2024

Cvičení je pro nás vždy výzva. Dnes probíhalo pod dohledem sousedek, které si místo cvičení dopřály kávu v zimní zahradě. Ostatní jsme se potili u cvičení s hospodyňkou Kamilou 

Přejeme oslavencům

Hlušovice u Olomouce   21. 2. 2024

Rádi se setkáváme u příležitosti oslavy narozenin. Pokaždé máme od jubilantů připravené bohaté pohoštění. Společně narozeniny oslavíme, povídáme si, taky si zatancujeme a máme krásný zážitek. Na zdraví!

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   16. 2. 2024

Do nákupního centra Haná v Olomouci jsme dnes vyjeli hned dopoledne. Nakoupili jsme potřebné doplňky do domácnosti a pak jsme vyzkoušeli oběd v KFC.

Posezení

Hlušovice u Olomouce   14. 2. 2024

Přátelské posezení vyšlo přesně na den sv. Valentýna. Jako občerstvení měli jahodový dort a kávu. Se sousedy si vždy rádi posedíme a povídáme si společně.

Bingo!

Hlušovice u Olomouce   7. 2. 2024

Na pořadu dne byla oblíbená hra bingo. Opět jsme hráli o lákavé ceny. Vždy je to něco dobrého k jídlu nebo pití.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   5. 2. 2024

Cvičili jsme dnes podle videa. Pořádně jsme si protáhli celé tělo podle návodu, který předcvičuje seniorům šikovná paní na videu.

Výdejní okénko

Hlušovice u Olomouce   2. 2. 2024

Hospodyňka Kamila připravila obložené rohlíky, k pití nám nabídla džus. Děkujeme. Jako vždy to bylo výborné a už teď se těšíme na příští okénko!

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   29. 1. 2024

Za pomoci gymnastické gumy jsme si protáhli svá těla. Pak jsme házeli míček do koše. Jsme velice soutěživé ženy a rády vyhráváme

U kávy

Hlušovice u Olomouce   26. 1. 2024

Poseděli jsme dnes v hale u dobré kávy, popovídali jsme si se sousedy. Probrali jsme, co je nového a moc se nám společné posezení líbilo.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   22. 1. 2024

Jezdili jsme dnes opět na kole, nás to zkrátka baví! Našli jsme novou zálibu na protažení nohou. Máme dozor: naši sousedku, která nám fandí 

Výdejní okénko

Hlušovice u Olomouce   19. 1. 2024

V oblíbeném výdejním okénku nám hospodyňka Kamila připravila sýrovou roládu a kávu. Jako vždy to bylo výborné a těšíme se na další posezení s nějakou dobrotou.

Jedeme do muzea

Hlušovice u Olomouce   12. 1. 2024

Vypravili jsme se do Vlastivědného muzea v Olomouci na výstavu Chrám moudrosti a Symboly moudrosti. Velice krásně propracovaná výstava a taky poučná o počátcích olomoucké unoverzity. Určitě se zase příště přijedeme podívat na jinou výstavu.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   8. 1. 2024

Cvičení si naše holky tentokrát vymyslely po svém. Konečně se odhodlaly, nasedly v zimní zahradě na 'kolo' a cestovaly po olomouckém kraji 

Tři králové

Hlušovice u Olomouce   6. 1. 2024

V sobotu k nám přišla skupinka dětí, která nám připomněla pouť do Betléma. Tři králové všem seniorům zazpívali a my jsme tak měli možnost přispět na tříkrálovou sbírku.

Videokavárna

Hlušovice u Olomouce   5. 1. 2024

S výbornou bábovkou a kávou jsme se sešli v naší společenské hale. U dobrodružné komedie Ostrov jsme se od srdce zasmáli a výborně pobavili.

Beseda v hale

Hlušovice u Olomouce   18. 12. 2023

Že je pohyb zdravý, o tom není pochyb. Dozvěděli jsme se, proč bychom měli preventivně pravidelně cvičit a zatěžovat svalstvo. Důležité informace pro každou věkovou skupinu, nejen pro seniory!

Třetí svíčka

Hlušovice u Olomouce   15. 12. 2023

Třetí svíčku na našem adventním věnci přišla zapálit starostka obce Hlušovice paní Ing. Jurková. Povídali jsme si o naší obci a vzpomínali na historii Vánoc. Děkujeme za návštěvu.

Mateřská školka

Hlušovice u Olomouce   6. 12. 2023

Z místní mateřské školky mezi nás chodí děti. Pokaždé nám zazpívají pár písniček a přednesou nějakou básničku. Nakonec si spolu sedneme a povídáme si. Tentokrát bylo setkání o vánočních zvycích.

Beseda

Hlušovice u Olomouce   4. 12. 2023

Na téma sociálního poradenství byla zaměřená dnešní zajímavá beseda. Dozvěděli jsme se, co vlastně od státu můžeme žádat.

První svíčka

Hlušovice u Olomouce   1. 12. 2023

První adventní svíčku jsme zapálili a zároveň jsme si měli možnost vyzkoušet virtuální brýle. Tato technická vymoženost vás přenese kamkoli: na koncert, do přírody, mezi zvířata.

Jedeme na trhy

Hlušovice u Olomouce   29. 11. 2023

Vánoční trhy v každém městě jsou tradicí. V Olomouci jsou trhy rovněž velmi populární a nabízejí různé atrabkce, pohoštění a kulturní vystoupení.

Pády v domácnosti

Hlušovice u Olomouce   23. 11. 2023

Pan Chmelina si pro nás připravil přednášku na zajímavé téma: jak předejít pádům v domácnosti. Děkujeme, bylo to velice poučné a snad si každý poradíme.

Bingo

Hlušovice u Olomouce   13. 11. 2023

Hra bingo nás velmi baví, stejně jako v jiných areálech je oblíbená. Hlavně když vyhráváme a za to na nás čekají zajímavé ceny!

Beseda s koordinátorkou

Hlušovice u Olomouce   11. 10. 2023

Vy se ptáte, já odpovídám. V tomto duchu probíhá beseda s koordinátorkou paní Janou. Setkání je vždy příjemné. Dozvíme se potřebné informace nejen o našem Senior Parku.

Kuželky

Hlušovice u Olomouce   6. 10. 2023

Krásného počasí si užíváme do posledního doušku. V dnešním turnaji v kuželkách nás hravě porazila Evženka. Jak říkala, hrála to poprvé.

Opékání špekáčků

Hlušovice u Olomouce   27. 9. 2023

Podzim se sice rychle blíží, ale nám to vůbec nevadí. Užíváme slunečného počasí a dnes jsme si dopřáli voňavé posezení u opečených špekáčků na ohni. Je to paráda!

Společná snídaně

Hlušovice u Olomouce   22. 9. 2023

Snídaně vskutku královská! Začít den společnou snídaní je milá tradice, na kterou se pokaždé těšíme. Každý si můje vybrat snídani dle své chuti a posedět hned po ránu se svou kamarádkou u dobré kávičky.

Beseda s Policií ČR

Hlušovice u Olomouce   14. 9. 2023

Na dnešní besedu jsme se velmi těšili, protože mezi nás zavítal také místostarosta naší obce. Pan policista se zaměřil zejména na bezpečnost seniorů, odnášíme si mnoho užitečných rad a doporučení. 

Burčáková slavnost u sousedů

Hlušovice u Olomouce   13. 9. 2023

Navštívili jsme již v loňském roce, nenenchali si ujít ani letos - Burčákovou slavnost u sousedů na jižní Moravě v Medlově. Cestu jsme zvládli parádně, pochutnali si na bohatém pohoštění a zazpívali lidovky s cimbálovkou. Za rok přijedeme určitě zase, moc se nám u vás líbilo.

Výdejní okénko

Hlušovice u Olomouce   8. 9. 2023

Dnes nás čekalo překvapení od naší hospodyňky. Připravila si pro nás výbornou houbovou polévku v rámci výdejního okénka. Moc jsme si pochutnali.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   4. 9. 2023

Terč a balónky opět byly k dipozici pro zpestření dne. Věruška a Liduška jsou poctivé hráčky a účastní se s železnou pravidelností.

Grilujeme!

Hlušovice u Olomouce   1. 9. 2023

Máme krásný gril, proto si dnes ugrilujeme nějaké prima dobroty. Je libo hermelín nebo nakládané masko? Chlazené pivečko chybět nesmí.

Letní koncert

Hlušovice u Olomouce   30. 8. 2023

Syn slavného otce, výborného zpěváka Karla Černocha - Marek Černoch se postaral o krásné odpoledne u nás v Hlušovicích. Zpívali jsme společně s ním, hodovali, povídali a to vše za účasti našich milých sousedů z Medlova a Rychvaldu.

Cvičení na vzduchu

Hlušovice u Olomouce   28. 8. 2023

Házení pytlíků do terče - hra, kterou hrajeme vždy rádi. Vůle zvítězit je velká. Věruška s Liduškou trénují pravidelně, uvidíme při turnaji, zda se trénink vyplatil.

Slavíme narozeniny

Hlušovice u Olomouce   23. 8. 2023

Na společno uoslavu narozenin se vždycky velmi těšíme. Krásná výzdoba, dobré pití a toho jídla! A samozřejmě nechyběl ani Karlík, který naše setkání oživý hezkým zpěvem.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   11. 8. 2023

Vědomostní kvíz s našim milým panem správcem Bobešem se přilákal hojný počet účastníků a povedl se. Procvičili jsme mozkové buňky a pobavili současně.

Házení na terč

Hlušovice u Olomouce   24. 7. 2023

Házení na terč - naše oblíbená pohybová aktivita. Pohyb, postřeh, soustředění a samozřejmě i pobavení nám zaručuje náš terč a podpora diváckých sousedů.

Učíme se s internetem

Hlušovice u Olomouce   19. 7. 2023

Co je internet a připojení k internetu bylo téma přednášky s lektorem Láďou. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a vychytávek na internetu. Po skončení nám pomohl i s nastavením mobilního telefonu, který nás kolikrát dovede dost pozlobit.

Výlet

Hlušovice u Olomouce   14. 7. 2023

Co jiného dělat v takových vedrech, než se vydat na výlet k vodě? A proto byl náš cíl jasný - přírodní koupaliště Poděbrady. Na koupání jsme se sice necítili, ale schladili jsme se výbornou zmrzlinou.

Beseda s lékařkou

Hlušovice u Olomouce   30. 6. 2023

Zavítala k nám paní MUDr. Dagmar Malotová, MBA, z olomouckého AGE Centra. Dozvěděli jsme se řadu zajímavých informací nejen o AGE Centru jako takovém, které se převážně věnuje zdravotní problematice seniorů, ale také mnoho informací z běžného života starších lidí. Všichni zaujatě poslouchali. 

Sportovní den

Hlušovice u Olomouce   28. 6. 2023

Zahráli jsme si ruské kuželky pod širým nebem. Vítězkou se stala paní Dobruška. Odměnou pak pro všechny zúčastněné byla domácí pizza od naší hospodyňky Kamči!

Cvičíme

Hlušovice u Olomouce   26. 6. 2023

Bojovnost a soutěživost je naše druhé já. Pondělní cvičení jsme si opět zpestřili hodem na terč a hodem na cíl. 

Na univerzitě

Hlušovice u Olomouce   23. 6. 2023

Den otevřených dveří na katedře informatiky Univerzity Palackého přitahuje spoustu lidí. I pro nás to byl zážitek! Projít si prostory univerzity a krásně bylo také na terase - na střeše, odkud byl krásný výhled na celou Olomouc.

Jedeme k sousedům

Hlušovice u Olomouce   21. 6. 2023

Pozvali nás naši sousedé ze Senior Parku Medlov k nim, na jih Moravy. O zábavu se postaral pan Jiří Helán, s kterým jsme si zazpívali známé písničky.

Návštěva rozária

Hlušovice u Olomouce   16. 6. 2023

Dnes jsme navštívili jedinečný areál olomouckého rozária, který ožil díky festivalu Vyznání růžím. Tisíce keřů růží v plném květu a neopakovatelná atmosféra nás úplně pohltila. 

Výstava obrazů a básnických knih

Hlušovice u Olomouce   14. 6. 2023

U nás v Senior Parku Hlušovice bydlí autor výstavy pan Zdeněk Schlappl. Jeho díla měla v areálu velký úspěch. Při čtení básní ukápla mnohým z přítomných i slzička, jak byly procítěné. Po skončení výstavy čekal na všechny zúčastněné bohatý raut.

Bingo

Hlušovice u Olomouce   7. 6. 2023

V současné době nejoblíbenější zábavou našich seniorů je hra BINGO. Společně se pobavíme a lákavé jsou i ceny - dnes například to byla láhev sektu, pivo, bonboniéra.

Kácení májky

Hlušovice u Olomouce   31. 5. 2023

Měsíc květen uplynul - nastal čas se rozloučit s májkou. Vůně grilovaného masa, dostatek chlazeného pití a velké množství veselé nálady. To vše nás čekalo v dnešním dni.

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   24. 5. 2023

Společná oslava narozenin se jako vždy moc vydařila. Užili jsme si spoustu legrace, povídali si, jídlo bylo úžasné. Tak má vypadat správná oslava!

První pomoc

Hlušovice u Olomouce   24. 4. 2023

Beseda a základy první pomoci s tiskovou mluvčí Záchranné služby Olomouc a zároveň aktivní záchranářkou, p. Lucií Mikiskovou. Děkujeme za připomenutí důležitých znalostí.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   24. 3. 2023

Pobavili jsme se dnes ve společenské hale u zábavného kvízu. Všechny kvízové otázky připravil náš domovník Bobeš.

Loučení se zimou

Hlušovice u Olomouce   20. 3. 2023

'Mořenu nesem s velikým nosem, do vody jí dáme, jaro přivítáme!'Loučili jsme se společně s dětmi z MŠ a všichni jsme se shodli, že se na jarní sluníčko už všichni těšíme.

Bingo

Hlušovice u Olomouce   15. 3. 2023

Na Bingo se scházíme rádi. Procvičujeme postřeh a bránice. Hlavně být pozorný, aby žádné číslo neuteklo.

Cvičíme ..

Hlušovice u Olomouce   6. 3. 2023

Opět jsme se sešli procvičit svaly celého těla. Míč byl skvělým pomocníkem, který dokáže krásně posloužit jako cvičební pomůcka.

Beseda o bylinkách

Hlušovice u Olomouce   1. 3. 2023

Dnes za námi přijela paní Mgr. Jarmila Podhorná, aby nás blíže seznámila s bylinkářstvím a léčbou pupeny. Pozvaní byli také naši sousedé z Hlušovic a všichni jsme si odpoledne s vůní bylinek užili.

Bingo

Hlušovice u Olomouce   22. 2. 2023

Hra, která nás velmi baví a vždy s napětím čekáme, kdo první zvolá 'Bingó!' Tentokrát se stala vítězkou paní Mirka.

Muzeum Litovel

Hlušovice u Olomouce   17. 2. 2023

Navštívili jsme muzeum v Litovli. Nabízejí v něm široké veřejnosti nádhernou výstavu paličkování, historii starých řemeslech, gramofonů. Taky povídání o rodáku Gustavu Frištenském, legendárním silákovi v řeckořímském zápase. 

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   15. 2. 2023

Ani v únoru jsme nemohli vynechat společné setkání v hale u příležitosti oslavy narozenin. Přejeme všem oslavencům hlavně zdraví a příjemné dny.

Tvoření

Hlušovice u Olomouce   3. 2. 2023

S Kamčou jsme dnes dopoledne vyráběli krásné růžičky z ubrousků. Tato činnost je vhodná k procvičování jemné motoriky.

Videokavárna

Hlušovice u Olomouce   1. 2. 2023

Společně jsme sledovali ztřeštěnou komedii Trhala fialky dynamitem. V pohodlí naší haly jsme si zároveň vychutnali kávu se zákuskem.

Muzikoterapie

Hlušovice u Olomouce   11. 1. 2023

Přisedneme ke stolu, uvolníme se, položíme ruce na stůl, na ně položíme zlehka hlavu. Tak a teď se ponoříme do poslechu meditační hudby.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   9. 1. 2023

Zábavná forma dnešního cvičení nás velice zaujala. Tanec. To je ten správný pohyb, samozřejmě v rámci našich možností. Vlnění boky je uvolňující 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   7. 12. 2022

Dnešní den se nesl v duchu oslavy narozenin. Nejdříve jsme si připravili pohoštění. Pak jsme se prosincoví jubilanti i ostatní společně sešli v naší hale k příjemnému posezení.

Mikuláš

Hlušovice u Olomouce   2. 12. 2022

Také nás v areálu Senior Parku dnes navštívil Mikuláš se svou družinou. Krásné básničky si vyslechli a sladkosti nám za ně předali.

Výroba dekorace

Hlušovice u Olomouce   19. 10. 2022

Podzimní dekorace na stůl i na dveře, s takovými nápady za námi přijela paní Ivetka s dcerou Anetkou. Kdo by neměl rád podzim a nepřipravil by si taky nějakou dekoraci?

Soutěžíme

Hlušovice u Olomouce   10. 10. 2022

Místo dnešního pravidelného cvičení jsme si tak trochu zasoutěžili. Kdo namotá rychleji toaletní papír zatížený sklenicí s vodou? 

Přednáška v hale

Hlušovice u Olomouce   7. 10. 2022

Navštívil nás zástupce organizace SeniorOn a vysvětlil nám, jak se co nejlépe vyrovnat s energetickou krizí.

Aby toho dnes nebylo málo, tak jsme ještě po obědě vyráběli podzimní dekorace.

 

Návštěva u sousedů

Hlušovice u Olomouce   5. 10. 2022

Vyjeli jsme tentokrát na sever Moravy, do areálu Senior Parku Rychvald. Zábavné odpoledne u přátel s panem Šiškou a jeho kolegou bylo skvělé. Tak zase někdy příště!

Oslavenci v září

Hlušovice u Olomouce   30. 9. 2022

Tak se nám v naší společenské hale zase sešlo několik jubilantů. O zábavu bylo postaráno, na stolech vonělo občerstvení. Celá oslava se vydařila a byla veselá.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   26. 9. 2022

K dnešnímu pondělnímu cvičení jsme si vybrali gymnastické gumy. Protáhli jsme se po víkendu pořádně, ale opatrně.

Opékání v přírodě

Hlušovice u Olomouce   23. 9. 2022

Krásně prožité páteční odpoledne v přírodě. U ohýnku jsme opékali špekáčky a k tomu jsme si připravili pečené brambory. Pěkně jsme si popovídali a domů si odvezli i zdravou vodu z vřídla Těšíkovské kyselky.

Beseda s hasiči

Hlušovice u Olomouce   21. 9. 2022

Velmi zajímavá přednáška i s besedou o tom, jak se vyhnout nešťastným událostem, jak se chovat při požáru. Stejně tak byly zajímavé informace o práci našich hasičů. 

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   19. 9. 2022

Máme tady pondělí, to znamená pravidelné cvičení. Vždy se domluvíme, jakou cvičební pomůcku budeme používat. Dnes to byly míče.

Petra Černocká v Senior Parku

Hlušovice u Olomouce   14. 9. 2022

Koncert věčně mladé 'Saxany' byl nádhernou vzpomínkou. Na stole jídlo, pití, dobroty, mňamky a u stolu přátelé z celé Moravy! Ale to bychom nebyli my z Hlušovic. Museli jsme přijít s něčím novým. A tak jsme na závěr uspořádali tombolu. Veselou, netradiční, dobrovolnou, ve stylu - daruji a udělám radost. Bylo tolik legrace a pobavení, že loučení pro některé bylo s odpovědí: ještě ne. Prostě super! A takhle my si tu žijeme.   

Snídáme spolu

Hlušovice u Olomouce   9. 9. 2022

Začít den společnou snídaní nemělo absolutně chybu. Všichni se do toho nápadu zapojili a nedovedete si představit, jak nás to všechny nastartovalo. Nádherně, až svátečně upravený stůl a už při pohledu nás to všechny přeneslo od všech starostí někam jinam. Zase jsme byli všichni spolu. Jedna velká rodina. Ano, je to přesně ten stav, kdy vás i ta kolena přestanou bolet.

A vo tom to je!

S politiky netančíme

Hlušovice u Olomouce   17. 8. 2022

Jsou prostě i vážné věci, o které se zajímáme. Proto kromě mírně politické besedy jsme využili i možnosti ukázat bývalé poslankyni Parlamentu ČR, paní Zuzaně Majerové, náš Senior Park. Koukali byste, jak byla překvapená. Nejenže areál obdivovala, ale zároveň vyjádřila i velké uznání vedení společnosti Senior Parku v práci s tímto projektem - v péči o stáří. A to nás všechny potěšilo.

Milá návštěva

Hlušovice u Olomouce   5. 8. 2022

Dnes se do našeho Senior Parku přišly pochlubit děti ze sportovního tábora, který se pořádal přímo v Hlušovicích. Ukázaly nám, jak se zdokonalily v jízdě na kolečkových bruslích. Zmrzlina nebo limonáda v tomto slunečném dni jim byla odměnou, jak se říká: 'bodla'.

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   3. 8. 2022

To si pište, že když na to přijde, dokážeme se bavit. Upekli jsme si mňamky, k tomu dali vínečko a hned bylo veselo. Škoda jen, že ty nohy nám už tolik neslouží, hned bychom dali džajf. Ale jak se říká: když nemůžeš, tak přidej víc a nadechni se z plných plic... Život je třeba brát takový, jaký je. Dobrot hromady, legrace kopec.  

Úklid ulice

Hlušovice u Olomouce   29. 7. 2022

Naše parta z Hlušovic si prostě řekla: no tak nic. Vyhlásili jsme 'akci Z'. Vždyť je to i naše vesnice a naše ulice. Takže s úklidem bylo po problémech. A že nás to i bavilo a byla legrace, o tom není pochyb. 

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   11. 7. 2022

Cvičení je pokaždé příjemné a posiluje ochablé svalstvo. Pro dnešní den jsme zvolili cviky s posilovací gymnastickou gumou.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   8. 7. 2022

Dnes si pro nás připravil domovník Bobeš superkvíz. I když jsme přicházeli s obavami, nakonec jsme se dobře bavili a získali nové vědomosti.

Cvičíme jemnou motoriku

Hlušovice u Olomouce   27. 6. 2022

Potřebujete jen ruličky toaletního papíru a sklenice na víno. Sklenice naplníte vínem nebo i vodou a můžete začít.

Tak kdo bude nejrychlejší a nejobratnější? Další bezva hra, která nás moc zaujala 

Výlet do zoo

Hlušovice u Olomouce   17. 6. 2022

Zoologická zahrada je vždy bezvadný cíl výletu. My jsme se dnes vypravili mezi zvířata do Zoo Olomouc na Svatý Kopeček. Krásné počasí, prima výlet, no není to ta správná kombinace na příjemný den?

Harfový koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   9. 6. 2022

Návštěva úžasné harfistky Kataríny Ševčíkové nás přenesla do světa kouzelných tónů. Při poslechu tohoto vzácného hudebního nástroje se doslova necháte pohladit hudbou po duši.

Den matek

Hlušovice u Olomouce   23. 5. 2022

Oslavu dne matek přišly do areálu zpříjemnit děti z místní mateřinky. Krásné tanečky a spousta básniček v jejich podání nám mile zpříjemnily celý den.

Výzdoba oken

Hlušovice u Olomouce   13. 5. 2022

Jaro je tady se vším všudy, všechno kvete. Není nic příjemnějšího, než se kochat pohledem na krásné květiny. Každý máme truhlíky za oknem.

Velikonoce

Hlušovice u Olomouce   13. 4. 2022

Máme tady Velikonoce, na které jsme se řádně připravili. Výzdoba ve společných prostorách i v našich bytech je důležitá.

Grilujeme

Hlušovice u Olomouce   16. 3. 2022

Je poměrně chladno, ale při krásných melodiích harmoniky jsme si rádi zazpívali. Taky jsme grilovali klobásy a tím se zahřáli.

MDŽ

Hlušovice u Olomouce   8. 3. 2022

Oslava Mezinárodního dne žen byla pro naše ženy plná překvapení. Výborné občerstvení, vystoupení děti z místní mateřinky a samozřejmostí byly rudé karafiáty.

Deskové hry

Hlušovice u Olomouce   25. 2. 2022

Kdo by neznal hru 'Člověče, nezlob se'? Je to jedna z nejoblíbenějších deskových her na celém světě. V této hře nejde o vítězství, ale o účast!

Procházkou po okolí

Hlušovice u Olomouce   16. 2. 2022

Naše sousedka paní Patricie, rodačka z Hlušovic, nás pozvala na procházku po této obci. Ukázala nám spoustu doposud nepoznaných míst a my jsme ji za odměnu pozvali na dobrý čaj.

Cvičíme v atriu

Hlušovice u Olomouce   7. 2. 2022

Tak jsme využili krásného počasí a společně jsme si zacvičili na sluníčku. Stačilo jen vyjít z bytu ven a už jsme byli všichni na svých místech.

Hrajeme si

Hlušovice u Olomouce   28. 1. 2022

Dnešní plánovaná soutěž byla nahrazena jinou aktivitou. Zahráli jsme si Člověče, nezlob se! To je neuvěřitelné, jak se může člověk u takové obyčejné hry od srdce zasmát.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   19. 1. 2022

Povánoční slevy lákají skoro každého. My jsme dnes vyrazili nakupovat do místního velkého nákupního centra a samozřejmě jsme i něco koupili.

Nový rok

Hlušovice u Olomouce   31. 12. 2021

Popřáli jsme si, když jsme se sešli ve společenské hale. Zároveň jsme si připili na nový rok 2022. Ať je pro všechny šťastný, klidný, pohodový...

S balóny

Hlušovice u Olomouce   20. 12. 2021

Nemusíte za balónem jen běhat. Nám balóny poslouží při našem společném cvičení. Je to zkrátka jako zábavná hra.

Zdobíme areál

Hlušovice u Olomouce   1. 12. 2021

Každý si připravuje výzdobu na svátky. Jinak tomu není ani v našem Senior Parku. Výzdoba bude nejen ve společných prostorách, ale také v jednotlivých domácnostech.

Výroba dekorací

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

Je nejvyšší čas si vyrobit nějaké vánoční dekorace. K tomu stačí opravdu málo. Nějakou tu větvičku a k ní se připevní vyrobené ozdoby a dekoraci můžeme použít 

Dárek od policistů

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

V odpoledních hodinách dnešního dne k nám přijela koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje kpt. Mgr. Marta Vlachová. Kromě přání nejen do následujícího roku nám pro všechny v areálu přivezla vánoční hvězdy. Děkujeme a rovněž přejeme klidný a zdravý nadcházející rok!

Zazimování atria

Hlušovice u Olomouce   5. 11. 2021

Zazimování rostlin a práce v atriu byla dnešní činnost. Následovala odměna po práci - buřty s chlebem a hořčicí. Na závěr dnešního dne jsme si zahráli společenskou hru 'Člověče, nezlob se!'

Jedeme do Rychvaldu

Hlušovice u Olomouce   22. 10. 2021

Dnes byl den plný akcí. Dopoledne jsme si zanotovali s cilmálovkou, no a odpoledne jsme jeli navštívit naše sousedy do Rychvaldu. Tady na nás čekal se svým vystoupením imitátor, moderátor a zpěvák pan Vladimír Hron. Děkujeme za pozvání, bylo to prima setkání!

Soutěže v hale

Hlušovice u Olomouce   13. 10. 2021

Počasí bylo dnes už deštivé. Ještěže máme možnost využít prostory společenské haly. Tady jsme si v klidu zasoutěžili. Nakonec jsme i kreslili mandaly a hráli člověče, nezlob se.

Hry v hale

Hlušovice u Olomouce   6. 10. 2021

Naše oblíbené sportování v atriu jsme dnes museli přesunout do haly, počasí nebylo přívětivé. Nevadí, zábava byla i tak skvělá.

Grilování

Hlušovice u Olomouce   17. 9. 2021

Příznivé počasí ke grilování je nutné využít. Těšili jsme se na klobásy a taky domácí buchty. Slunečných teplých dnů už moc nebude...

 

Country v atriu

Hlušovice u Olomouce   27. 8. 2021

Pozvali jsme do našeho areálu sousedy z moravských Senior Parků, z Rychvaldu u Ostravy a Medlova u Brna. Irské a country písničky nám zahrála kapela Blue Exit. Děkujeme za návštěvu a prima odpoledne 

Gratulace a vítání

Hlušovice u Olomouce   25. 8. 2021

Společně jsme dnes popřáli našim oslavencům k narozeninám. Zároveň jsme měli možnost přivítat mezi námi nové sousedy. Jubilantům přejeme pevné zdraví a novým sousedům ať se příjemně bydlí.

Přednáška hasičů

Hlušovice u Olomouce   20. 8. 2021

Nejen bezpečnost v domácnosti u vaření, ale mnohé další cenné rady jsme si vyslechli při dnešní přednášce od preventistky Hasičského záchranného sboru. Opatrnosti není nikdy dost!

Tvarůžky

Hlušovice u Olomouce   13. 8. 2021

Olomouc - toto město si mnoho lidí spojuje s tvarůžkami, které někomu voní, někomu už méně. Ale na čem se shodneme? Chutnají skvěle!

Sportujeme

Hlušovice u Olomouce   11. 8. 2021

Středeční odpoledne se neslo v duchu sportování. Opět jsme se potkali na několika stanovištích a o zábavu bylo postaráno

K rybníku

Hlušovice u Olomouce   23. 7. 2021

Dnešní pěší výlet za náš Senior Park vedl k nedalekému rybníku. Vyrazili jsme ráno za krásného počasí. Cestou jsme vnímali to ticho, dýchali jsme čerstvý vzduch. Všem procházkou vyhládlo a pak nám chutnal oběd.

Levandulové tvoření

Hlušovice u Olomouce   15. 7. 2021

Takovou voňavou nádheru jsme vytvářeli z levandule díky naší Milušce. Pro zajímavost - levandule má protizánětlivé, antiseptické a repelentní ůčinky. Někdo jí take nazývá Dulenka. Příště možná zkusíme Levandulovou zmrzlinu, prý je velmi lahodná.

Výlet lodí

Hlušovice u Olomouce   14. 7. 2021

Vzduch a příroda pročištěná po vydatném dešti, ideální den na výlet. Tentokrát výlet lodí po řece Moravě. Náramně jsme si plavbu užili a spokojení se vraceli domů.

Koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   28. 6. 2021

Harfa je ojedinělý strunný nástroj. My jsme měli dnes to štěstí a mohli jsme si hru na harfu poslechnout. Děkujeme půvabné harfistce Kataríně za nevšední zážitek ☺️

Jedeme pro kyselku

Hlušovice u Olomouce   25. 6. 2021

Dnešní výlet směřoval k vyhledávanému prameni. Určitě mnozí znáte Těšíkovskou kyselku. Nezapomněli jsme ani na sousedy a železitou vodu jsme jim natočili do lahví. Vyzkouší ji doma.

Slavíme narozeniny

Hlušovice u Olomouce   23. 6. 2021

Stejně jako v jiných areálech, také u nás blahopřejeme oslavencům a slavíme s nimi. Tento měsíc jsou čtyři: dvě sousedky Lidušky, paní Zdeňka a pan Mikuláš. Na zdraví! 

Krása květin

Hlušovice u Olomouce   16. 6. 2021

V dopolednich hodinách jsme dnes navštívili nedalekou Olomouc. Florcenter nabízí k prohlídce i prodeji velké množství nejrůznějších rostlin, květin a keřů.

Trénujeme

Hlušovice u Olomouce   4. 6. 2021

Příští týden nás čeká sportovní odpoledne. Rozhodli jsme se proto dnes odpoledne trénovat, abychom v disciplínách uspěli.

Květnoví oslavenci

Hlušovice u Olomouce   28. 5. 2021

Společně jsme popřáli našim sousedům pevné zdraví a pohodu. Také jsme s radostí předali každému z nich dárek. Děkujeme za pohoštění a příjemné odpoledne.

Hrajeme kuželky

Hlušovice u Olomouce   26. 5. 2021

Určitě znáte ruské kuželky. Tak přesně ty jsme ve středu hráli poprvé v našem atriu. Nejdříve je vyzkoušíme a někdy příště uspořádáme turnaj.

Stavění máje

Hlušovice u Olomouce   24. 5. 2021

Přestože bývá termín stavění májky na přelomu měsíce dubna a května, nebrání nám nic v tom, abychom ji postavili až dnes. Budeme ji v noci strážit, což je taky jedna z tradic 

Sportovní odpoledne

Hlušovice u Olomouce   12. 5. 2021

Sportovní zápolení v několika disciplínách nám připravil personál: hod na terč, střelba lukem, hod na plechovky a poslední disciplínou byl hod čáru. No a na celé čáře vyhrála paní Věruška!

Okénko v pátek

Hlušovice u Olomouce   7. 5. 2021

Na co jsme se dnes těšili? Hospodyňka připravila buřty na pivu, což je prý dost starý, ale mezi chalupáři oblíbený recept. Buřta si s chutí dopřál káždý, kdo k okénku přišel.

Házíme na terč

Hlušovice u Olomouce   16. 4. 2021

Soutěž v hodu na terč z jakékoli polohy  skončila v následujícím pořadí: 1. místo paní Danuška, 2.místo paní Libuška a 3. byla paní Věruška.

Cukroví

Hlušovice u Olomouce   1. 4. 2021

Naše děvčata napekla cukroví a doplnila tak pohoštění k velikonoční nadivce. Každý jsme si sedli před svůj byt a kochali se slunným dnem, které přineslo nebe bez mraků.

Otevřené okénko

Hlušovice u Olomouce   19. 3. 2021

Původně plánované občerstvení u jezírka jsme museli zrušit. Počasí nám nepřálo. Paní vedoucí si však uměla poradit a nabídla nám v okénku kávu a čokoládové minivěnečky. Náramně jsme si pochutnali pod střechou atria.

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   17. 3. 2021

V měsíci březnu máme taky oslavence. Chlebíčky, jako malá pozornost, chutnaly.

Přejeme všechno nejlepší, především pevné zdraví. 

Skládáme věty

Hlušovice u Olomouce   12. 3. 2021

Není jednoduché najít v areálu jednotlivá slova potřebná k sestavení dvou vět, které se vztahují k měsíci březnu. Užitečná procházka spojená s velkou výzvou. 

Oslava MDŽ

Hlušovice u Olomouce   8. 3. 2021

Dnes jsme popřáli všem našim ženám k jejich svátku, připravili jsme karafiát, chlebíčky, Děti z mateřské školky v Hlušovicích pro ně připravily přání s krásnou kytičkou.

Půjčujeme si knihy

Hlušovice u Olomouce   3. 3. 2021

Dnes jsme si mohli zapůjčit knihu ve venkovní knihovně u našeho jezírka. Zároveň jsme každý dostali sešity nových křížovek, přímo z tiskárny v Pohořelicích u Brna. Děkujeme.

Něco na zahřátí

Hlušovice u Olomouce   3. 2. 2021

Procházku v našem areálu bylo příjemné zapít horkým jablečným nealkoholickým punčem, který jsme si dali s velkou chutí.
Spojili jsme tak užitečné s dobrou odměnou.

Básnička

Hlušovice u Olomouce   26. 1. 2021

Dostali jsme na dnešní den další úkol. Tentokrát se pokusíme složit básničku. Máme k dispozici čtyři slova: sníh, mráz, koule a svíčka...

Hledáme, hádáme

Hlušovice u Olomouce   25. 1. 2021

Máme po atriu rozmístěných a schovaných celkem 10 různých hádanek. Nejdříve musíme hádanku najít a pak teprve začíná přemýšlení. To vše je příjemně spojené i s procházkou.

Koncert v atriu

Hlušovice u Olomouce   14. 12. 2020

Měli jsme dnes hudební odpoledne. V atriu našeho areálu jsme přivítali zpěváka a kytaristu pana Pecháčka. Zazpívali jsme si společně staročeské písničky a všem se zvedla nálada.

Zdobíme stromek

Hlušovice u Olomouce   9. 12. 2020

Jeden stromeček zdobíme ve společné hale, druhý přímo v atriu. Rozhodli jsme se, že to bude pro nás to nejlepší řešení, ať máme atmosféru všude připravenou

Názvy pohádek

Hlušovice u Olomouce   2. 12. 2020

Názvy známých českých pohádek jsme tentokrát hledali ukryté v různých obrázcích. Nic jednoduchého, my jsme si poradili a opět jsme to zvládli 

Vyrábíme výzdobu

Hlušovice u Olomouce   27. 11. 2020

Každý si chce vyzdobit svůj byt nebo alespoň dveře bytu. Proto jsem se pustili s nadšením do výroby takových ozdob. V každé domácnosti máme možnost nabarvit si šišky 

Hledáme stromy...

Hlušovice u Olomouce   23. 11. 2020

Procházíme se areálem a nejbližším okolí, zároveň hledáme a počítáme například stromy, keře, lavičky. Procházka s jasným cílem je dobrou motivací k pohybu 

Dárky pro všechny

Hlušovice u Olomouce   20. 11. 2020

Tak si představte, že dostanete dárek od neznámého člověka jen tak. To se nám dnes v Hlušovicích stalo.

Pozorní lidé poslali našim seniorům balík plný sladkostí, čtení a radosti!  děkujeme Hance a Gábině...

Trénujeme paměť

Hlušovice u Olomouce   19. 11. 2020

Zábavnou formou si trénujeme naši paměť. Hádáme další města, které mají přeházené pořadí písmen. V některých případech to bude opět  oříšek 

Gratulujeme

Hlušovice u Olomouce   6. 11. 2020

V neděli slaví narozeniny paní Jana. Popřáli jsme jí mezi dveřmi už dnes. Přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, štěstí a příjemné bydlení 

Kreslíme si...

Hlušovice u Olomouce   2. 10. 2020

V překladu znamená například kruh, oblouk, ornament. Řeč je o mandale. Každá z nás si vybrala nějaký její motiv, vzaly jsme si pastelky a pak jsem už kreslily. Pěkné, nemyslíte?

Sklízíme dřevo

Hlušovice u Olomouce   2. 10. 2020

Dřevo přivezli, vysypali v průjezdu a na nás zbyla povinnost ho uklidit.

Srovnané je v atriu, tady trochu proschne a pak nám prohřeje společenskou halu 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   17. 9. 2020

První jubilantka se dočkala oslavy v novém bytě od otevření areálu v Hlušovicích. Společně jsme připravily pohoštění a bezva posezení může začít.

Připíjíme na zdraví, přejeme pevné zdraví. Ať se vám v Senior Parku příjemně bydlí 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Hlušovice u Olomouce   8. 9. 2020

Již sedmý areál byl otevřený a zpřístupněný tuto středu pro širokou veřejnost. Zatím v bytech bydlí jen několik seniorů, ale zájem naznačuje, že areál bude brzy plně obsazen.

U slavnostní příležitosti nechyběla místní televize, která přinesla tento televizní spot:

video-den otevřených dveří

Pozvání ke slavnostnímu otevření areálu přijali, kromě pana Jaromíra Malého - starosty Hlušovic, také představitelé Olomouce a nedalekých měst i obcí.

O příjemnou atmosféru se odpoledne postarala paní Pavlína Filipovská, která přítomné potěšila zpěvem známých melodií a povídáním nejen o sobě.

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   3. 9. 2020

Taky vám chutnají domácí chlebíčky? Nám ohromně!

Stačí se jen domluvit, sejít se v hale, připravit a odpoledne si jen tak sednout k prostřenému stolu.

Bylinkobraní

Hlušovice u Olomouce   2. 9. 2020

Abychom byli zdraví i v zimě, měli bychom se na to připravit předem.

Rozhodly jsme se všechny možné dostupné rostlinky i bylinky nakrájet, usušit a mít tak zásobu pro nás i pro vás, kteří u nás ještě nebydlíte... 

Soutěžíme

Hlušovice u Olomouce   28. 8. 2020

Soutěžit se dá v čemkoliv. Například v hodu míčkem na terč. No a kdyby se vám zrovna moc nedařilo, nevadí. Můžete zkusit házet tácky na čáru 

Voňavé výrobky

Hlušovice u Olomouce   26. 8. 2020

Měly jsme dnes možnost mezi námi přivítat paní Milušku. Společně jsme sedly ke stolu v hale a naučily jsme se vyrobit voňavé levandulové dárky  

Ovocný dort

Hlušovice u Olomouce   14. 8. 2020

Odpoledne si spolu dáme kávu. No a k tomu jsme si dopoledne upekly dort. V létě je to jasné, máme dostatek ovoce a dort je hotový 

Připomínáček

Hlušovice u Olomouce   12. 8. 2020

Nevíte, co to znamená? Je to zápisník se vzkazy na připomenutí přece. Napíšete si poznámku a  zavěsíte na takové místo, kde to budete mít stále na očích 

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   29. 7. 2020

Původní procházka do cukrárny byla zrušena. Vysoké teploty nám vážně nesvědčí. Naše vedoucí paní Radka si poradila a cukrárnu nám nahradila posezením v hale 

Pro radost

Hlušovice u Olomouce   24. 7. 2020

Aby těch dárků nebylo málo, dostaly jsme ještě maličkost. To máme všímavou paní vedoucí  rovněž děkujeme, hned si každá z nás dárek rozbalila!

Beseda s policií

Hlušovice u Olomouce   23. 7. 2020

Naše pozvání přijal tiskový mluvčí a preventista z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, poručik Mgr. Bc. Petr Piňos. Vysvětlil nám, jak se máme zachovat v různých nepředvídaných situacích. Prevence především.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   22. 7. 2020

Vyrazily jsme dnes na velké nákupy. To poznáte jednoduše - podle vozíku, který máme připravený. I ten náš pejsek se divil, co všechno asi přivezeme 

Křeslo pro hosta

Hlušovice u Olomouce   17. 7. 2020

Dnešní posezení mělo být původně o knihách, ale protože jsme noví a teprve se všichni poznáváme, dali jsme prostor pro vyprávění paní Juditce, která nám také dovolila nahlédnout do svého fotoalba. Kdo bude příště na řadě? :-)

Jahodová párty

Hlušovice u Olomouce   15. 7. 2020

Pudink s jahodovým přelivem a šlehačkou a jahody v čokoládě. Lákavé záležitosti ke společnému posezení v atriu. Naše vedoucí Raduška se o nás 'jahodově' stará :-) Děkujeme :-)

Slovní fotbal

Hlušovice u Olomouce   19. 6. 2020

Venku je nepříznivé počasí, prší. Pro nás dobře, že máme v atriu společenskou halu. Tady jsme se sešly, čtyři holky a trénujeme paměť. Staré známé hry - slovní fotbal a pohádkový kvíz 

První cvičení

Hlušovice u Olomouce   16. 6. 2020

Na prvním cvičení v novém bydlišti se sešly dvě děvčata. Zatím nás tady bydlí jen několik, ale postupně se areál obsazuje.

V chládku společenské haly bylo opravdu příjemně 

První bydlící

Hlušovice u Olomouce   3. 6. 2020

Jmenuji se Jana, v areálu Hlušovice bydlím zatím sama. Společnost mi dělá pes pana správce.

Už se těším na víkend - přistěhují se další sousedky 

Načíst další novinky