Hlušovice u Olomouce

Pořádané akce

Bingo

Hlušovice u Olomouce   7. 6. 2023

V současné době nejoblíbenější zábavou našich seniorů je hra BINGO. Společně se pobavíme a lákavé jsou i ceny - dnes například to byla láhev sektu, pivo, bonboniéra.

Kácení májky

Hlušovice u Olomouce   31. 5. 2023

Měsíc květen uplynul - nastal čas se rozloučit s májkou. Vůně grilovaného masa, dostatek chlazeného pití a velké množství veselé nálady. To vše nás čekalo v dnešním dni.

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   24. 5. 2023

Společná oslava narozenin se jako vždy moc vydařila. Užili jsme si spoustu legrace, povídali si, jídlo bylo úžasné. Tak má vypadat správná oslava!

První pomoc

Hlušovice u Olomouce   24. 4. 2023

Beseda a základy první pomoci s tiskovou mluvčí Záchranné služby Olomouc a zároveň aktivní záchranářkou, p. Lucií Mikiskovou. Děkujeme za připomenutí důležitých znalostí.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   24. 3. 2023

Pobavili jsme se dnes ve společenské hale u zábavného kvízu. Všechny kvízové otázky připravil náš domovník Bobeš.

Loučení se zimou

Hlušovice u Olomouce   20. 3. 2023

'Mořenu nesem s velikým nosem, do vody jí dáme, jaro přivítáme!'Loučili jsme se společně s dětmi z MŠ a všichni jsme se shodli, že se na jarní sluníčko už všichni těšíme.

Bingo

Hlušovice u Olomouce   15. 3. 2023

Na Bingo se scházíme rádi. Procvičujeme postřeh a bránice. Hlavně být pozorný, aby žádné číslo neuteklo.

Cvičíme ..

Hlušovice u Olomouce   6. 3. 2023

Opět jsme se sešli procvičit svaly celého těla. Míč byl skvělým pomocníkem, který dokáže krásně posloužit jako cvičební pomůcka.

Beseda o bylinkách

Hlušovice u Olomouce   1. 3. 2023

Dnes za námi přijela paní Mgr. Jarmila Podhorná, aby nás blíže seznámila s bylinkářstvím a léčbou pupeny. Pozvaní byli také naši sousedé z Hlušovic a všichni jsme si odpoledne s vůní bylinek užili.

Bingo

Hlušovice u Olomouce   22. 2. 2023

Hra, která nás velmi baví a vždy s napětím čekáme, kdo první zvolá 'Bingó!' Tentokrát se stala vítězkou paní Mirka.

Muzeum Litovel

Hlušovice u Olomouce   17. 2. 2023

Navštívili jsme muzeum v Litovli. Nabízejí v něm široké veřejnosti nádhernou výstavu paličkování, historii starých řemeslech, gramofonů. Taky povídání o rodáku Gustavu Frištenském, legendárním silákovi v řeckořímském zápase. 

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   15. 2. 2023

Ani v únoru jsme nemohli vynechat společné setkání v hale u příležitosti oslavy narozenin. Přejeme všem oslavencům hlavně zdraví a příjemné dny.

Tvoření

Hlušovice u Olomouce   3. 2. 2023

S Kamčou jsme dnes dopoledne vyráběli krásné růžičky z ubrousků. Tato činnost je vhodná k procvičování jemné motoriky.

Videokavárna

Hlušovice u Olomouce   1. 2. 2023

Společně jsme sledovali ztřeštěnou komedii Trhala fialky dynamitem. V pohodlí naší haly jsme si zároveň vychutnali kávu se zákuskem.

Muzikoterapie

Hlušovice u Olomouce   11. 1. 2023

Přisedneme ke stolu, uvolníme se, položíme ruce na stůl, na ně položíme zlehka hlavu. Tak a teď se ponoříme do poslechu meditační hudby.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   9. 1. 2023

Zábavná forma dnešního cvičení nás velice zaujala. Tanec. To je ten správný pohyb, samozřejmě v rámci našich možností. Vlnění boky je uvolňující 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   7. 12. 2022

Dnešní den se nesl v duchu oslavy narozenin. Nejdříve jsme si připravili pohoštění. Pak jsme se prosincoví jubilanti i ostatní společně sešli v naší hale k příjemnému posezení.

Mikuláš

Hlušovice u Olomouce   2. 12. 2022

Také nás v areálu Senior Parku dnes navštívil Mikuláš se svou družinou. Krásné básničky si vyslechli a sladkosti nám za ně předali.

Výroba dekorace

Hlušovice u Olomouce   19. 10. 2022

Podzimní dekorace na stůl i na dveře, s takovými nápady za námi přijela paní Ivetka s dcerou Anetkou. Kdo by neměl rád podzim a nepřipravil by si taky nějakou dekoraci?

Soutěžíme

Hlušovice u Olomouce   10. 10. 2022

Místo dnešního pravidelného cvičení jsme si tak trochu zasoutěžili. Kdo namotá rychleji toaletní papír zatížený sklenicí s vodou? 

Přednáška v hale

Hlušovice u Olomouce   7. 10. 2022

Navštívil nás zástupce organizace SeniorOn a vysvětlil nám, jak se co nejlépe vyrovnat s energetickou krizí.

Aby toho dnes nebylo málo, tak jsme ještě po obědě vyráběli podzimní dekorace.

 

Návštěva u sousedů

Hlušovice u Olomouce   5. 10. 2022

Vyjeli jsme tentokrát na sever Moravy, do areálu Senior Parku Rychvald. Zábavné odpoledne u přátel s panem Šiškou a jeho kolegou bylo skvělé. Tak zase někdy příště!

Oslavenci v září

Hlušovice u Olomouce   30. 9. 2022

Tak se nám v naší společenské hale zase sešlo několik jubilantů. O zábavu bylo postaráno, na stolech vonělo občerstvení. Celá oslava se vydařila a byla veselá.

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   26. 9. 2022

K dnešnímu pondělnímu cvičení jsme si vybrali gymnastické gumy. Protáhli jsme se po víkendu pořádně, ale opatrně.

Opékání v přírodě

Hlušovice u Olomouce   23. 9. 2022

Krásně prožité páteční odpoledne v přírodě. U ohýnku jsme opékali špekáčky a k tomu jsme si připravili pečené brambory. Pěkně jsme si popovídali a domů si odvezli i zdravou vodu z vřídla Těšíkovské kyselky.

Beseda s hasiči

Hlušovice u Olomouce   21. 9. 2022

Velmi zajímavá přednáška i s besedou o tom, jak se vyhnout nešťastným událostem, jak se chovat při požáru. Stejně tak byly zajímavé informace o práci našich hasičů. 

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   19. 9. 2022

Máme tady pondělí, to znamená pravidelné cvičení. Vždy se domluvíme, jakou cvičební pomůcku budeme používat. Dnes to byly míče.

Petra Černocká v Senior Parku

Hlušovice u Olomouce   14. 9. 2022

Koncert věčně mladé 'Saxany' byl nádhernou vzpomínkou. Na stole jídlo, pití, dobroty, mňamky a u stolu přátelé z celé Moravy! Ale to bychom nebyli my z Hlušovic. Museli jsme přijít s něčím novým. A tak jsme na závěr uspořádali tombolu. Veselou, netradiční, dobrovolnou, ve stylu - daruji a udělám radost. Bylo tolik legrace a pobavení, že loučení pro některé bylo s odpovědí: ještě ne. Prostě super! A takhle my si tu žijeme.   

Snídáme spolu

Hlušovice u Olomouce   9. 9. 2022

Začít den společnou snídaní nemělo absolutně chybu. Všichni se do toho nápadu zapojili a nedovedete si představit, jak nás to všechny nastartovalo. Nádherně, až svátečně upravený stůl a už při pohledu nás to všechny přeneslo od všech starostí někam jinam. Zase jsme byli všichni spolu. Jedna velká rodina. Ano, je to přesně ten stav, kdy vás i ta kolena přestanou bolet.

A vo tom to je!

S politiky netančíme

Hlušovice u Olomouce   17. 8. 2022

Jsou prostě i vážné věci, o které se zajímáme. Proto kromě mírně politické besedy jsme využili i možnosti ukázat bývalé poslankyni Parlamentu ČR, paní Zuzaně Majerové, náš Senior Park. Koukali byste, jak byla překvapená. Nejenže areál obdivovala, ale zároveň vyjádřila i velké uznání vedení společnosti Senior Parku v práci s tímto projektem - v péči o stáří. A to nás všechny potěšilo.

Milá návštěva

Hlušovice u Olomouce   5. 8. 2022

Dnes se do našeho Senior Parku přišly pochlubit děti ze sportovního tábora, který se pořádal přímo v Hlušovicích. Ukázaly nám, jak se zdokonalily v jízdě na kolečkových bruslích. Zmrzlina nebo limonáda v tomto slunečném dni jim byla odměnou, jak se říká: 'bodla'.

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   3. 8. 2022

To si pište, že když na to přijde, dokážeme se bavit. Upekli jsme si mňamky, k tomu dali vínečko a hned bylo veselo. Škoda jen, že ty nohy nám už tolik neslouží, hned bychom dali džajf. Ale jak se říká: když nemůžeš, tak přidej víc a nadechni se z plných plic... Život je třeba brát takový, jaký je. Dobrot hromady, legrace kopec.  

Úklid ulice

Hlušovice u Olomouce   29. 7. 2022

Naše parta z Hlušovic si prostě řekla: no tak nic. Vyhlásili jsme 'akci Z'. Vždyť je to i naše vesnice a naše ulice. Takže s úklidem bylo po problémech. A že nás to i bavilo a byla legrace, o tom není pochyb. 

Cvičení

Hlušovice u Olomouce   11. 7. 2022

Cvičení je pokaždé příjemné a posiluje ochablé svalstvo. Pro dnešní den jsme zvolili cviky s posilovací gymnastickou gumou.

Kvíz

Hlušovice u Olomouce   8. 7. 2022

Dnes si pro nás připravil domovník Bobeš superkvíz. I když jsme přicházeli s obavami, nakonec jsme se dobře bavili a získali nové vědomosti.

Cvičíme jemnou motoriku

Hlušovice u Olomouce   27. 6. 2022

Potřebujete jen ruličky toaletního papíru a sklenice na víno. Sklenice naplníte vínem nebo i vodou a můžete začít.

Tak kdo bude nejrychlejší a nejobratnější? Další bezva hra, která nás moc zaujala 

Výlet do zoo

Hlušovice u Olomouce   17. 6. 2022

Zoologická zahrada je vždy bezvadný cíl výletu. My jsme se dnes vypravili mezi zvířata do Zoo Olomouc na Svatý Kopeček. Krásné počasí, prima výlet, no není to ta správná kombinace na příjemný den?

Harfový koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   9. 6. 2022

Návštěva úžasné harfistky Kataríny Ševčíkové nás přenesla do světa kouzelných tónů. Při poslechu tohoto vzácného hudebního nástroje se doslova necháte pohladit hudbou po duši.

Den matek

Hlušovice u Olomouce   23. 5. 2022

Oslavu dne matek přišly do areálu zpříjemnit děti z místní mateřinky. Krásné tanečky a spousta básniček v jejich podání nám mile zpříjemnily celý den.

Výzdoba oken

Hlušovice u Olomouce   13. 5. 2022

Jaro je tady se vším všudy, všechno kvete. Není nic příjemnějšího, než se kochat pohledem na krásné květiny. Každý máme truhlíky za oknem.

Velikonoce

Hlušovice u Olomouce   13. 4. 2022

Máme tady Velikonoce, na které jsme se řádně připravili. Výzdoba ve společných prostorách i v našich bytech je důležitá.

Grilujeme

Hlušovice u Olomouce   16. 3. 2022

Je poměrně chladno, ale při krásných melodiích harmoniky jsme si rádi zazpívali. Taky jsme grilovali klobásy a tím se zahřáli.

MDŽ

Hlušovice u Olomouce   8. 3. 2022

Oslava Mezinárodního dne žen byla pro naše ženy plná překvapení. Výborné občerstvení, vystoupení děti z místní mateřinky a samozřejmostí byly rudé karafiáty.

Deskové hry

Hlušovice u Olomouce   25. 2. 2022

Kdo by neznal hru 'Člověče, nezlob se'? Je to jedna z nejoblíbenějších deskových her na celém světě. V této hře nejde o vítězství, ale o účast!

Procházkou po okolí

Hlušovice u Olomouce   16. 2. 2022

Naše sousedka paní Patricie, rodačka z Hlušovic, nás pozvala na procházku po této obci. Ukázala nám spoustu doposud nepoznaných míst a my jsme ji za odměnu pozvali na dobrý čaj.

Cvičíme v atriu

Hlušovice u Olomouce   7. 2. 2022

Tak jsme využili krásného počasí a společně jsme si zacvičili na sluníčku. Stačilo jen vyjít z bytu ven a už jsme byli všichni na svých místech.

Hrajeme si

Hlušovice u Olomouce   28. 1. 2022

Dnešní plánovaná soutěž byla nahrazena jinou aktivitou. Zahráli jsme si Člověče, nezlob se! To je neuvěřitelné, jak se může člověk u takové obyčejné hry od srdce zasmát.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   19. 1. 2022

Povánoční slevy lákají skoro každého. My jsme dnes vyrazili nakupovat do místního velkého nákupního centra a samozřejmě jsme i něco koupili.

Nový rok

Hlušovice u Olomouce   31. 12. 2021

Popřáli jsme si, když jsme se sešli ve společenské hale. Zároveň jsme si připili na nový rok 2022. Ať je pro všechny šťastný, klidný, pohodový...

S balóny

Hlušovice u Olomouce   20. 12. 2021

Nemusíte za balónem jen běhat. Nám balóny poslouží při našem společném cvičení. Je to zkrátka jako zábavná hra.

Zdobíme areál

Hlušovice u Olomouce   1. 12. 2021

Každý si připravuje výzdobu na svátky. Jinak tomu není ani v našem Senior Parku. Výzdoba bude nejen ve společných prostorách, ale také v jednotlivých domácnostech.

Výroba dekorací

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

Je nejvyšší čas si vyrobit nějaké vánoční dekorace. K tomu stačí opravdu málo. Nějakou tu větvičku a k ní se připevní vyrobené ozdoby a dekoraci můžeme použít 

Dárek od policistů

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

V odpoledních hodinách dnešního dne k nám přijela koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje kpt. Mgr. Marta Vlachová. Kromě přání nejen do následujícího roku nám pro všechny v areálu přivezla vánoční hvězdy. Děkujeme a rovněž přejeme klidný a zdravý nadcházející rok!

Zazimování atria

Hlušovice u Olomouce   5. 11. 2021

Zazimování rostlin a práce v atriu byla dnešní činnost. Následovala odměna po práci - buřty s chlebem a hořčicí. Na závěr dnešního dne jsme si zahráli společenskou hru 'Člověče, nezlob se!'

Jedeme do Rychvaldu

Hlušovice u Olomouce   22. 10. 2021

Dnes byl den plný akcí. Dopoledne jsme si zanotovali s cilmálovkou, no a odpoledne jsme jeli navštívit naše sousedy do Rychvaldu. Tady na nás čekal se svým vystoupením imitátor, moderátor a zpěvák pan Vladimír Hron. Děkujeme za pozvání, bylo to prima setkání!

Soutěže v hale

Hlušovice u Olomouce   13. 10. 2021

Počasí bylo dnes už deštivé. Ještěže máme možnost využít prostory společenské haly. Tady jsme si v klidu zasoutěžili. Nakonec jsme i kreslili mandaly a hráli člověče, nezlob se.

Hry v hale

Hlušovice u Olomouce   6. 10. 2021

Naše oblíbené sportování v atriu jsme dnes museli přesunout do haly, počasí nebylo přívětivé. Nevadí, zábava byla i tak skvělá.

Grilování

Hlušovice u Olomouce   17. 9. 2021

Příznivé počasí ke grilování je nutné využít. Těšili jsme se na klobásy a taky domácí buchty. Slunečných teplých dnů už moc nebude...

 

Country v atriu

Hlušovice u Olomouce   27. 8. 2021

Pozvali jsme do našeho areálu sousedy z moravských Senior Parků, z Rychvaldu u Ostravy a Medlova u Brna. Irské a country písničky nám zahrála kapela Blue Exit. Děkujeme za návštěvu a prima odpoledne 

Gratulace a vítání

Hlušovice u Olomouce   25. 8. 2021

Společně jsme dnes popřáli našim oslavencům k narozeninám. Zároveň jsme měli možnost přivítat mezi námi nové sousedy. Jubilantům přejeme pevné zdraví a novým sousedům ať se příjemně bydlí.

Přednáška hasičů

Hlušovice u Olomouce   20. 8. 2021

Nejen bezpečnost v domácnosti u vaření, ale mnohé další cenné rady jsme si vyslechli při dnešní přednášce od preventistky Hasičského záchranného sboru. Opatrnosti není nikdy dost!

Tvarůžky

Hlušovice u Olomouce   13. 8. 2021

Olomouc - toto město si mnoho lidí spojuje s tvarůžkami, které někomu voní, někomu už méně. Ale na čem se shodneme? Chutnají skvěle!

Sportujeme

Hlušovice u Olomouce   11. 8. 2021

Středeční odpoledne se neslo v duchu sportování. Opět jsme se potkali na několika stanovištích a o zábavu bylo postaráno

K rybníku

Hlušovice u Olomouce   23. 7. 2021

Dnešní pěší výlet za náš Senior Park vedl k nedalekému rybníku. Vyrazili jsme ráno za krásného počasí. Cestou jsme vnímali to ticho, dýchali jsme čerstvý vzduch. Všem procházkou vyhládlo a pak nám chutnal oběd.

Levandulové tvoření

Hlušovice u Olomouce   15. 7. 2021

Takovou voňavou nádheru jsme vytvářeli z levandule díky naší Milušce. Pro zajímavost - levandule má protizánětlivé, antiseptické a repelentní ůčinky. Někdo jí take nazývá Dulenka. Příště možná zkusíme Levandulovou zmrzlinu, prý je velmi lahodná.

Výlet lodí

Hlušovice u Olomouce   14. 7. 2021

Vzduch a příroda pročištěná po vydatném dešti, ideální den na výlet. Tentokrát výlet lodí po řece Moravě. Náramně jsme si plavbu užili a spokojení se vraceli domů.

Koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   28. 6. 2021

Harfa je ojedinělý strunný nástroj. My jsme měli dnes to štěstí a mohli jsme si hru na harfu poslechnout. Děkujeme půvabné harfistce Kataríně za nevšední zážitek ☺️

Jedeme pro kyselku

Hlušovice u Olomouce   25. 6. 2021

Dnešní výlet směřoval k vyhledávanému prameni. Určitě mnozí znáte Těšíkovskou kyselku. Nezapomněli jsme ani na sousedy a železitou vodu jsme jim natočili do lahví. Vyzkouší ji doma.

Slavíme narozeniny

Hlušovice u Olomouce   23. 6. 2021

Stejně jako v jiných areálech, také u nás blahopřejeme oslavencům a slavíme s nimi. Tento měsíc jsou čtyři: dvě sousedky Lidušky, paní Zdeňka a pan Mikuláš. Na zdraví! 

Krása květin

Hlušovice u Olomouce   16. 6. 2021

V dopolednich hodinách jsme dnes navštívili nedalekou Olomouc. Florcenter nabízí k prohlídce i prodeji velké množství nejrůznějších rostlin, květin a keřů.

Trénujeme

Hlušovice u Olomouce   4. 6. 2021

Příští týden nás čeká sportovní odpoledne. Rozhodli jsme se proto dnes odpoledne trénovat, abychom v disciplínách uspěli.

Květnoví oslavenci

Hlušovice u Olomouce   28. 5. 2021

Společně jsme popřáli našim sousedům pevné zdraví a pohodu. Také jsme s radostí předali každému z nich dárek. Děkujeme za pohoštění a příjemné odpoledne.

Hrajeme kuželky

Hlušovice u Olomouce   26. 5. 2021

Určitě znáte ruské kuželky. Tak přesně ty jsme ve středu hráli poprvé v našem atriu. Nejdříve je vyzkoušíme a někdy příště uspořádáme turnaj.

Stavění máje

Hlušovice u Olomouce   24. 5. 2021

Přestože bývá termín stavění májky na přelomu měsíce dubna a května, nebrání nám nic v tom, abychom ji postavili až dnes. Budeme ji v noci strážit, což je taky jedna z tradic 

Sportovní odpoledne

Hlušovice u Olomouce   12. 5. 2021

Sportovní zápolení v několika disciplínách nám připravil personál: hod na terč, střelba lukem, hod na plechovky a poslední disciplínou byl hod čáru. No a na celé čáře vyhrála paní Věruška!

Okénko v pátek

Hlušovice u Olomouce   7. 5. 2021

Na co jsme se dnes těšili? Hospodyňka připravila buřty na pivu, což je prý dost starý, ale mezi chalupáři oblíbený recept. Buřta si s chutí dopřál káždý, kdo k okénku přišel.

Házíme na terč

Hlušovice u Olomouce   16. 4. 2021

Soutěž v hodu na terč z jakékoli polohy  skončila v následujícím pořadí: 1. místo paní Danuška, 2.místo paní Libuška a 3. byla paní Věruška.

Cukroví

Hlušovice u Olomouce   1. 4. 2021

Naše děvčata napekla cukroví a doplnila tak pohoštění k velikonoční nadivce. Každý jsme si sedli před svůj byt a kochali se slunným dnem, které přineslo nebe bez mraků.

Otevřené okénko

Hlušovice u Olomouce   19. 3. 2021

Původně plánované občerstvení u jezírka jsme museli zrušit. Počasí nám nepřálo. Paní vedoucí si však uměla poradit a nabídla nám v okénku kávu a čokoládové minivěnečky. Náramně jsme si pochutnali pod střechou atria.

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   17. 3. 2021

V měsíci březnu máme taky oslavence. Chlebíčky, jako malá pozornost, chutnaly.

Přejeme všechno nejlepší, především pevné zdraví. 

Skládáme věty

Hlušovice u Olomouce   12. 3. 2021

Není jednoduché najít v areálu jednotlivá slova potřebná k sestavení dvou vět, které se vztahují k měsíci březnu. Užitečná procházka spojená s velkou výzvou. 

Oslava MDŽ

Hlušovice u Olomouce   8. 3. 2021

Dnes jsme popřáli všem našim ženám k jejich svátku, připravili jsme karafiát, chlebíčky, Děti z mateřské školky v Hlušovicích pro ně připravily přání s krásnou kytičkou.

Půjčujeme si knihy

Hlušovice u Olomouce   3. 3. 2021

Dnes jsme si mohli zapůjčit knihu ve venkovní knihovně u našeho jezírka. Zároveň jsme každý dostali sešity nových křížovek, přímo z tiskárny v Pohořelicích u Brna. Děkujeme.

Něco na zahřátí

Hlušovice u Olomouce   3. 2. 2021

Procházku v našem areálu bylo příjemné zapít horkým jablečným nealkoholickým punčem, který jsme si dali s velkou chutí.
Spojili jsme tak užitečné s dobrou odměnou.

Básnička

Hlušovice u Olomouce   26. 1. 2021

Dostali jsme na dnešní den další úkol. Tentokrát se pokusíme složit básničku. Máme k dispozici čtyři slova: sníh, mráz, koule a svíčka...

Hledáme, hádáme

Hlušovice u Olomouce   25. 1. 2021

Máme po atriu rozmístěných a schovaných celkem 10 různých hádanek. Nejdříve musíme hádanku najít a pak teprve začíná přemýšlení. To vše je příjemně spojené i s procházkou.

Koncert v atriu

Hlušovice u Olomouce   14. 12. 2020

Měli jsme dnes hudební odpoledne. V atriu našeho areálu jsme přivítali zpěváka a kytaristu pana Pecháčka. Zazpívali jsme si společně staročeské písničky a všem se zvedla nálada.

Zdobíme stromek

Hlušovice u Olomouce   9. 12. 2020

Jeden stromeček zdobíme ve společné hale, druhý přímo v atriu. Rozhodli jsme se, že to bude pro nás to nejlepší řešení, ať máme atmosféru všude připravenou

Názvy pohádek

Hlušovice u Olomouce   2. 12. 2020

Názvy známých českých pohádek jsme tentokrát hledali ukryté v různých obrázcích. Nic jednoduchého, my jsme si poradili a opět jsme to zvládli 

Vyrábíme výzdobu

Hlušovice u Olomouce   27. 11. 2020

Každý si chce vyzdobit svůj byt nebo alespoň dveře bytu. Proto jsem se pustili s nadšením do výroby takových ozdob. V každé domácnosti máme možnost nabarvit si šišky 

Hledáme stromy...

Hlušovice u Olomouce   23. 11. 2020

Procházíme se areálem a nejbližším okolí, zároveň hledáme a počítáme například stromy, keře, lavičky. Procházka s jasným cílem je dobrou motivací k pohybu 

Dárky pro všechny

Hlušovice u Olomouce   20. 11. 2020

Tak si představte, že dostanete dárek od neznámého člověka jen tak. To se nám dnes v Hlušovicích stalo.

Pozorní lidé poslali našim seniorům balík plný sladkostí, čtení a radosti!  děkujeme Hance a Gábině...

Trénujeme paměť

Hlušovice u Olomouce   19. 11. 2020

Zábavnou formou si trénujeme naši paměť. Hádáme další města, které mají přeházené pořadí písmen. V některých případech to bude opět  oříšek 

Gratulujeme

Hlušovice u Olomouce   6. 11. 2020

V neděli slaví narozeniny paní Jana. Popřáli jsme jí mezi dveřmi už dnes. Přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, štěstí a příjemné bydlení 

Kreslíme si...

Hlušovice u Olomouce   2. 10. 2020

V překladu znamená například kruh, oblouk, ornament. Řeč je o mandale. Každá z nás si vybrala nějaký její motiv, vzaly jsme si pastelky a pak jsem už kreslily. Pěkné, nemyslíte?

Sklízíme dřevo

Hlušovice u Olomouce   2. 10. 2020

Dřevo přivezli, vysypali v průjezdu a na nás zbyla povinnost ho uklidit.

Srovnané je v atriu, tady trochu proschne a pak nám prohřeje společenskou halu 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   17. 9. 2020

První jubilantka se dočkala oslavy v novém bytě od otevření areálu v Hlušovicích. Společně jsme připravily pohoštění a bezva posezení může začít.

Připíjíme na zdraví, přejeme pevné zdraví. Ať se vám v Senior Parku příjemně bydlí 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Hlušovice u Olomouce   8. 9. 2020

Již sedmý areál byl otevřený a zpřístupněný tuto středu pro širokou veřejnost. Zatím v bytech bydlí jen několik seniorů, ale zájem naznačuje, že areál bude brzy plně obsazen.

U slavnostní příležitosti nechyběla místní televize, která přinesla tento televizní spot:

video-den otevřených dveří

Pozvání ke slavnostnímu otevření areálu přijali, kromě pana Jaromíra Malého - starosty Hlušovic, také představitelé Olomouce a nedalekých měst i obcí.

O příjemnou atmosféru se odpoledne postarala paní Pavlína Filipovská, která přítomné potěšila zpěvem známých melodií a povídáním nejen o sobě.

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   3. 9. 2020

Taky vám chutnají domácí chlebíčky? Nám ohromně!

Stačí se jen domluvit, sejít se v hale, připravit a odpoledne si jen tak sednout k prostřenému stolu.

Bylinkobraní

Hlušovice u Olomouce   2. 9. 2020

Abychom byli zdraví i v zimě, měli bychom se na to připravit předem.

Rozhodly jsme se všechny možné dostupné rostlinky i bylinky nakrájet, usušit a mít tak zásobu pro nás i pro vás, kteří u nás ještě nebydlíte... 

Soutěžíme

Hlušovice u Olomouce   28. 8. 2020

Soutěžit se dá v čemkoliv. Například v hodu míčkem na terč. No a kdyby se vám zrovna moc nedařilo, nevadí. Můžete zkusit házet tácky na čáru 

Voňavé výrobky

Hlušovice u Olomouce   26. 8. 2020

Měly jsme dnes možnost mezi námi přivítat paní Milušku. Společně jsme sedly ke stolu v hale a naučily jsme se vyrobit voňavé levandulové dárky  

Ovocný dort

Hlušovice u Olomouce   14. 8. 2020

Odpoledne si spolu dáme kávu. No a k tomu jsme si dopoledne upekly dort. V létě je to jasné, máme dostatek ovoce a dort je hotový 

Připomínáček

Hlušovice u Olomouce   12. 8. 2020

Nevíte, co to znamená? Je to zápisník se vzkazy na připomenutí přece. Napíšete si poznámku a  zavěsíte na takové místo, kde to budete mít stále na očích 

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   29. 7. 2020

Původní procházka do cukrárny byla zrušena. Vysoké teploty nám vážně nesvědčí. Naše vedoucí paní Radka si poradila a cukrárnu nám nahradila posezením v hale 

Pro radost

Hlušovice u Olomouce   24. 7. 2020

Aby těch dárků nebylo málo, dostaly jsme ještě maličkost. To máme všímavou paní vedoucí  rovněž děkujeme, hned si každá z nás dárek rozbalila!

Beseda s policií

Hlušovice u Olomouce   23. 7. 2020

Naše pozvání přijal tiskový mluvčí a preventista z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, poručik Mgr. Bc. Petr Piňos. Vysvětlil nám, jak se máme zachovat v různých nepředvídaných situacích. Prevence především.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   22. 7. 2020

Vyrazily jsme dnes na velké nákupy. To poznáte jednoduše - podle vozíku, který máme připravený. I ten náš pejsek se divil, co všechno asi přivezeme 

Křeslo pro hosta

Hlušovice u Olomouce   17. 7. 2020

Dnešní posezení mělo být původně o knihách, ale protože jsme noví a teprve se všichni poznáváme, dali jsme prostor pro vyprávění paní Juditce, která nám také dovolila nahlédnout do svého fotoalba. Kdo bude příště na řadě? :-)

Jahodová párty

Hlušovice u Olomouce   15. 7. 2020

Pudink s jahodovým přelivem a šlehačkou a jahody v čokoládě. Lákavé záležitosti ke společnému posezení v atriu. Naše vedoucí Raduška se o nás 'jahodově' stará :-) Děkujeme :-)

Slovní fotbal

Hlušovice u Olomouce   19. 6. 2020

Venku je nepříznivé počasí, prší. Pro nás dobře, že máme v atriu společenskou halu. Tady jsme se sešly, čtyři holky a trénujeme paměť. Staré známé hry - slovní fotbal a pohádkový kvíz 

První cvičení

Hlušovice u Olomouce   16. 6. 2020

Na prvním cvičení v novém bydlišti se sešly dvě děvčata. Zatím nás tady bydlí jen několik, ale postupně se areál obsazuje.

V chládku společenské haly bylo opravdu příjemně 

První bydlící

Hlušovice u Olomouce   3. 6. 2020

Jmenuji se Jana, v areálu Hlušovice bydlím zatím sama. Společnost mi dělá pes pana správce.

Už se těším na víkend - přistěhují se další sousedky 

Načíst další novinky