Hlušovice u Olomouce

Pořádané akce

Výzdoba oken

Hlušovice u Olomouce   13. 5. 2022

Jaro je tady se vším všudy, všechno kvete. Není nic příjemnějšího, než se kochat pohledem na krásné květiny. Každý máme truhlíky za oknem.

Velikonoce

Hlušovice u Olomouce   13. 4. 2022

Máme tady Velikonoce, na které jsme se řádně připravili. Výzdoba ve společných prostorách i v našich bytech je důležitá.

Grilujeme

Hlušovice u Olomouce   16. 3. 2022

Je poměrně chladno, ale při krásných melodiích harmoniky jsme si rádi zazpívali. Taky jsme grilovali klobásy a tím se zahřáli.

MDŽ

Hlušovice u Olomouce   8. 3. 2022

Oslava Mezinárodního dne žen byla pro naše ženy plná překvapení. Výborné občerstvení, vystoupení děti z místní mateřinky a samozřejmostí byly rudé karafiáty.

Deskové hry

Hlušovice u Olomouce   25. 2. 2022

Kdo by neznal hru 'Člověče, nezlob se'? Je to jedna z nejoblíbenějších deskových her na celém světě. V této hře nejde o vítězství, ale o účast!

Procházkou po okolí

Hlušovice u Olomouce   16. 2. 2022

Naše sousedka paní Patricie, rodačka z Hlušovic, nás pozvala na procházku po této obci. Ukázala nám spoustu doposud nepoznaných míst a my jsme ji za odměnu pozvali na dobrý čaj.

Cvičíme v atriu

Hlušovice u Olomouce   7. 2. 2022

Tak jsme využili krásného počasí a společně jsme si zacvičili na sluníčku. Stačilo jen vyjít z bytu ven a už jsme byli všichni na svých místech.

Hrajeme si

Hlušovice u Olomouce   28. 1. 2022

Dnešní plánovaná soutěž byla nahrazena jinou aktivitou. Zahráli jsme si Člověče, nezlob se! To je neuvěřitelné, jak se může člověk u takové obyčejné hry od srdce zasmát.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   19. 1. 2022

Povánoční slevy lákají skoro každého. My jsme dnes vyrazili nakupovat do místního velkého nákupního centra a samozřejmě jsme i něco koupili.

Nový rok

Hlušovice u Olomouce   31. 12. 2021

Popřáli jsme si, když jsme se sešli ve společenské hale. Zároveň jsme si připili na nový rok 2022. Ať je pro všechny šťastný, klidný, pohodový...

S balóny

Hlušovice u Olomouce   20. 12. 2021

Nemusíte za balónem jen běhat. Nám balóny poslouží při našem společném cvičení. Je to zkrátka jako zábavná hra.

Zdobíme areál

Hlušovice u Olomouce   1. 12. 2021

Každý si připravuje výzdobu na svátky. Jinak tomu není ani v našem Senior Parku. Výzdoba bude nejen ve společných prostorách, ale také v jednotlivých domácnostech.

Výroba dekorací

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

Je nejvyšší čas si vyrobit nějaké vánoční dekorace. K tomu stačí opravdu málo. Nějakou tu větvičku a k ní se připevní vyrobené ozdoby a dekoraci můžeme použít 

Dárek od policistů

Hlušovice u Olomouce   26. 11. 2021

V odpoledních hodinách dnešního dne k nám přijela koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje kpt. Mgr. Marta Vlachová. Kromě přání nejen do následujícího roku nám pro všechny v areálu přivezla vánoční hvězdy. Děkujeme a rovněž přejeme klidný a zdravý nadcházející rok!

Zazimování atria

Hlušovice u Olomouce   5. 11. 2021

Zazimování rostlin a práce v atriu byla dnešní činnost. Následovala odměna po práci - buřty s chlebem a hořčicí. Na závěr dnešního dne jsme si zahráli společenskou hru 'Člověče, nezlob se!'

Jedeme do Rychvaldu

Hlušovice u Olomouce   22. 10. 2021

Dnes byl den plný akcí. Dopoledne jsme si zanotovali s cilmálovkou, no a odpoledne jsme jeli navštívit naše sousedy do Rychvaldu. Tady na nás čekal se svým vystoupením imitátor, moderátor a zpěvák pan Vladimír Hron. Děkujeme za pozvání, bylo to prima setkání!

Soutěže v hale

Hlušovice u Olomouce   13. 10. 2021

Počasí bylo dnes už deštivé. Ještěže máme možnost využít prostory společenské haly. Tady jsme si v klidu zasoutěžili. Nakonec jsme i kreslili mandaly a hráli člověče, nezlob se.

Hry v hale

Hlušovice u Olomouce   6. 10. 2021

Naše oblíbené sportování v atriu jsme dnes museli přesunout do haly, počasí nebylo přívětivé. Nevadí, zábava byla i tak skvělá.

Grilování

Hlušovice u Olomouce   17. 9. 2021

Příznivé počasí ke grilování je nutné využít. Těšili jsme se na klobásy a taky domácí buchty. Slunečných teplých dnů už moc nebude...

 

Country v atriu

Hlušovice u Olomouce   27. 8. 2021

Pozvali jsme do našeho areálu sousedy z moravských Senior Parků, z Rychvaldu u Ostravy a Medlova u Brna. Irské a country písničky nám zahrála kapela Blue Exit. Děkujeme za návštěvu a prima odpoledne 

Gratulace a vítání

Hlušovice u Olomouce   25. 8. 2021

Společně jsme dnes popřáli našim oslavencům k narozeninám. Zároveň jsme měli možnost přivítat mezi námi nové sousedy. Jubilantům přejeme pevné zdraví a novým sousedům ať se příjemně bydlí.

Přednáška hasičů

Hlušovice u Olomouce   20. 8. 2021

Nejen bezpečnost v domácnosti u vaření, ale mnohé další cenné rady jsme si vyslechli při dnešní přednášce od preventistky Hasičského záchranného sboru. Opatrnosti není nikdy dost!

Tvarůžky

Hlušovice u Olomouce   13. 8. 2021

Olomouc - toto město si mnoho lidí spojuje s tvarůžkami, které někomu voní, někomu už méně. Ale na čem se shodneme? Chutnají skvěle!

Sportujeme

Hlušovice u Olomouce   11. 8. 2021

Středeční odpoledne se neslo v duchu sportování. Opět jsme se potkali na několika stanovištích a o zábavu bylo postaráno

K rybníku

Hlušovice u Olomouce   23. 7. 2021

Dnešní pěší výlet za náš Senior Park vedl k nedalekému rybníku. Vyrazili jsme ráno za krásného počasí. Cestou jsme vnímali to ticho, dýchali jsme čerstvý vzduch. Všem procházkou vyhládlo a pak nám chutnal oběd.

Levandulové tvoření

Hlušovice u Olomouce   15. 7. 2021

Takovou voňavou nádheru jsme vytvářeli z levandule díky naší Milušce. Pro zajímavost - levandule má protizánětlivé, antiseptické a repelentní ůčinky. Někdo jí take nazývá Dulenka. Příště možná zkusíme Levandulovou zmrzlinu, prý je velmi lahodná.

Výlet lodí

Hlušovice u Olomouce   14. 7. 2021

Vzduch a příroda pročištěná po vydatném dešti, ideální den na výlet. Tentokrát výlet lodí po řece Moravě. Náramně jsme si plavbu užili a spokojení se vraceli domů.

Koncert v hale

Hlušovice u Olomouce   28. 6. 2021

Harfa je ojedinělý strunný nástroj. My jsme měli dnes to štěstí a mohli jsme si hru na harfu poslechnout. Děkujeme půvabné harfistce Kataríně za nevšední zážitek ☺️

Jedeme pro kyselku

Hlušovice u Olomouce   25. 6. 2021

Dnešní výlet směřoval k vyhledávanému prameni. Určitě mnozí znáte Těšíkovskou kyselku. Nezapomněli jsme ani na sousedy a železitou vodu jsme jim natočili do lahví. Vyzkouší ji doma.

Slavíme narozeniny

Hlušovice u Olomouce   23. 6. 2021

Stejně jako v jiných areálech, také u nás blahopřejeme oslavencům a slavíme s nimi. Tento měsíc jsou čtyři: dvě sousedky Lidušky, paní Zdeňka a pan Mikuláš. Na zdraví! 

Krása květin

Hlušovice u Olomouce   16. 6. 2021

V dopolednich hodinách jsme dnes navštívili nedalekou Olomouc. Florcenter nabízí k prohlídce i prodeji velké množství nejrůznějších rostlin, květin a keřů.

Trénujeme

Hlušovice u Olomouce   4. 6. 2021

Příští týden nás čeká sportovní odpoledne. Rozhodli jsme se proto dnes odpoledne trénovat, abychom v disciplínách uspěli.

Květnoví oslavenci

Hlušovice u Olomouce   28. 5. 2021

Společně jsme popřáli našim sousedům pevné zdraví a pohodu. Také jsme s radostí předali každému z nich dárek. Děkujeme za pohoštění a příjemné odpoledne.

Hrajeme kuželky

Hlušovice u Olomouce   26. 5. 2021

Určitě znáte ruské kuželky. Tak přesně ty jsme ve středu hráli poprvé v našem atriu. Nejdříve je vyzkoušíme a někdy příště uspořádáme turnaj.

Stavění máje

Hlušovice u Olomouce   24. 5. 2021

Přestože bývá termín stavění májky na přelomu měsíce dubna a května, nebrání nám nic v tom, abychom ji postavili až dnes. Budeme ji v noci strážit, což je taky jedna z tradic 

Sportovní odpoledne

Hlušovice u Olomouce   12. 5. 2021

Sportovní zápolení v několika disciplínách nám připravil personál: hod na terč, střelba lukem, hod na plechovky a poslední disciplínou byl hod čáru. No a na celé čáře vyhrála paní Věruška!

Okénko v pátek

Hlušovice u Olomouce   7. 5. 2021

Na co jsme se dnes těšili? Hospodyňka připravila buřty na pivu, což je prý dost starý, ale mezi chalupáři oblíbený recept. Buřta si s chutí dopřál káždý, kdo k okénku přišel.

Házíme na terč

Hlušovice u Olomouce   16. 4. 2021

Soutěž v hodu na terč z jakékoli polohy  skončila v následujícím pořadí: 1. místo paní Danuška, 2.místo paní Libuška a 3. byla paní Věruška.

Cukroví

Hlušovice u Olomouce   1. 4. 2021

Naše děvčata napekla cukroví a doplnila tak pohoštění k velikonoční nadivce. Každý jsme si sedli před svůj byt a kochali se slunným dnem, které přineslo nebe bez mraků.

Otevřené okénko

Hlušovice u Olomouce   19. 3. 2021

Původně plánované občerstvení u jezírka jsme museli zrušit. Počasí nám nepřálo. Paní vedoucí si však uměla poradit a nabídla nám v okénku kávu a čokoládové minivěnečky. Náramně jsme si pochutnali pod střechou atria.

Oslavenci

Hlušovice u Olomouce   17. 3. 2021

V měsíci březnu máme taky oslavence. Chlebíčky, jako malá pozornost, chutnaly.

Přejeme všechno nejlepší, především pevné zdraví. 

Skládáme věty

Hlušovice u Olomouce   12. 3. 2021

Není jednoduché najít v areálu jednotlivá slova potřebná k sestavení dvou vět, které se vztahují k měsíci březnu. Užitečná procházka spojená s velkou výzvou. 

Oslava MDŽ

Hlušovice u Olomouce   8. 3. 2021

Dnes jsme popřáli všem našim ženám k jejich svátku, připravili jsme karafiát, chlebíčky, Děti z mateřské školky v Hlušovicích pro ně připravily přání s krásnou kytičkou.

Půjčujeme si knihy

Hlušovice u Olomouce   3. 3. 2021

Dnes jsme si mohli zapůjčit knihu ve venkovní knihovně u našeho jezírka. Zároveň jsme každý dostali sešity nových křížovek, přímo z tiskárny v Pohořelicích u Brna. Děkujeme.

Něco na zahřátí

Hlušovice u Olomouce   3. 2. 2021

Procházku v našem areálu bylo příjemné zapít horkým jablečným nealkoholickým punčem, který jsme si dali s velkou chutí.
Spojili jsme tak užitečné s dobrou odměnou.

Básnička

Hlušovice u Olomouce   26. 1. 2021

Dostali jsme na dnešní den další úkol. Tentokrát se pokusíme složit básničku. Máme k dispozici čtyři slova: sníh, mráz, koule a svíčka...

Hledáme, hádáme

Hlušovice u Olomouce   25. 1. 2021

Máme po atriu rozmístěných a schovaných celkem 10 různých hádanek. Nejdříve musíme hádanku najít a pak teprve začíná přemýšlení. To vše je příjemně spojené i s procházkou.

Koncert v atriu

Hlušovice u Olomouce   14. 12. 2020

Měli jsme dnes hudební odpoledne. V atriu našeho areálu jsme přivítali zpěváka a kytaristu pana Pecháčka. Zazpívali jsme si společně staročeské písničky a všem se zvedla nálada.

Zdobíme stromek

Hlušovice u Olomouce   9. 12. 2020

Jeden stromeček zdobíme ve společné hale, druhý přímo v atriu. Rozhodli jsme se, že to bude pro nás to nejlepší řešení, ať máme atmosféru všude připravenou

Názvy pohádek

Hlušovice u Olomouce   2. 12. 2020

Názvy známých českých pohádek jsme tentokrát hledali ukryté v různých obrázcích. Nic jednoduchého, my jsme si poradili a opět jsme to zvládli 

Vyrábíme výzdobu

Hlušovice u Olomouce   27. 11. 2020

Každý si chce vyzdobit svůj byt nebo alespoň dveře bytu. Proto jsem se pustili s nadšením do výroby takových ozdob. V každé domácnosti máme možnost nabarvit si šišky 

Hledáme stromy...

Hlušovice u Olomouce   23. 11. 2020

Procházíme se areálem a nejbližším okolí, zároveň hledáme a počítáme například stromy, keře, lavičky. Procházka s jasným cílem je dobrou motivací k pohybu 

Dárky pro všechny

Hlušovice u Olomouce   20. 11. 2020

Tak si představte, že dostanete dárek od neznámého člověka jen tak. To se nám dnes v Hlušovicích stalo.

Pozorní lidé poslali našim seniorům balík plný sladkostí, čtení a radosti!  děkujeme Hance a Gábině...

Trénujeme paměť

Hlušovice u Olomouce   19. 11. 2020

Zábavnou formou si trénujeme naši paměť. Hádáme další města, které mají přeházené pořadí písmen. V některých případech to bude opět  oříšek 

Gratulujeme

Hlušovice u Olomouce   6. 11. 2020

V neděli slaví narozeniny paní Jana. Popřáli jsme jí mezi dveřmi už dnes. Přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví, štěstí a příjemné bydlení 

Kreslíme si...

Hlušovice u Olomouce   2. 10. 2020

V překladu znamená například kruh, oblouk, ornament. Řeč je o mandale. Každá z nás si vybrala nějaký její motiv, vzaly jsme si pastelky a pak jsem už kreslily. Pěkné, nemyslíte?

Sklízíme dřevo

Hlušovice u Olomouce   2. 10. 2020

Dřevo přivezli, vysypali v průjezdu a na nás zbyla povinnost ho uklidit.

Srovnané je v atriu, tady trochu proschne a pak nám prohřeje společenskou halu 

Oslava narozenin

Hlušovice u Olomouce   17. 9. 2020

První jubilantka se dočkala oslavy v novém bytě od otevření areálu v Hlušovicích. Společně jsme připravily pohoštění a bezva posezení může začít.

Připíjíme na zdraví, přejeme pevné zdraví. Ať se vám v Senior Parku příjemně bydlí 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Hlušovice u Olomouce   8. 9. 2020

Již sedmý areál byl otevřený a zpřístupněný tuto středu pro širokou veřejnost. Zatím v bytech bydlí jen několik seniorů, ale zájem naznačuje, že areál bude brzy plně obsazen.

U slavnostní příležitosti nechyběla místní televize, která přinesla tento televizní spot:

video-den otevřených dveří

Pozvání ke slavnostnímu otevření areálu přijali, kromě pana Jaromíra Malého - starosty Hlušovic, také představitelé Olomouce a nedalekých měst i obcí.

O příjemnou atmosféru se odpoledne postarala paní Pavlína Filipovská, která přítomné potěšila zpěvem známých melodií a povídáním nejen o sobě.

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   3. 9. 2020

Taky vám chutnají domácí chlebíčky? Nám ohromně!

Stačí se jen domluvit, sejít se v hale, připravit a odpoledne si jen tak sednout k prostřenému stolu.

Bylinkobraní

Hlušovice u Olomouce   2. 9. 2020

Abychom byli zdraví i v zimě, měli bychom se na to připravit předem.

Rozhodly jsme se všechny možné dostupné rostlinky i bylinky nakrájet, usušit a mít tak zásobu pro nás i pro vás, kteří u nás ještě nebydlíte... 

Soutěžíme

Hlušovice u Olomouce   28. 8. 2020

Soutěžit se dá v čemkoliv. Například v hodu míčkem na terč. No a kdyby se vám zrovna moc nedařilo, nevadí. Můžete zkusit házet tácky na čáru 

Voňavé výrobky

Hlušovice u Olomouce   26. 8. 2020

Měly jsme dnes možnost mezi námi přivítat paní Milušku. Společně jsme sedly ke stolu v hale a naučily jsme se vyrobit voňavé levandulové dárky  

Ovocný dort

Hlušovice u Olomouce   14. 8. 2020

Odpoledne si spolu dáme kávu. No a k tomu jsme si dopoledne upekly dort. V létě je to jasné, máme dostatek ovoce a dort je hotový 

Připomínáček

Hlušovice u Olomouce   12. 8. 2020

Nevíte, co to znamená? Je to zápisník se vzkazy na připomenutí přece. Napíšete si poznámku a  zavěsíte na takové místo, kde to budete mít stále na očích 

Posezení v hale

Hlušovice u Olomouce   29. 7. 2020

Původní procházka do cukrárny byla zrušena. Vysoké teploty nám vážně nesvědčí. Naše vedoucí paní Radka si poradila a cukrárnu nám nahradila posezením v hale 

Pro radost

Hlušovice u Olomouce   24. 7. 2020

Aby těch dárků nebylo málo, dostaly jsme ještě maličkost. To máme všímavou paní vedoucí  rovněž děkujeme, hned si každá z nás dárek rozbalila!

Beseda s policií

Hlušovice u Olomouce   23. 7. 2020

Naše pozvání přijal tiskový mluvčí a preventista z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, poručik Mgr. Bc. Petr Piňos. Vysvětlil nám, jak se máme zachovat v různých nepředvídaných situacích. Prevence především.

Nakupujeme

Hlušovice u Olomouce   22. 7. 2020

Vyrazily jsme dnes na velké nákupy. To poznáte jednoduše - podle vozíku, který máme připravený. I ten náš pejsek se divil, co všechno asi přivezeme 

Křeslo pro hosta

Hlušovice u Olomouce   17. 7. 2020

Dnešní posezení mělo být původně o knihách, ale protože jsme noví a teprve se všichni poznáváme, dali jsme prostor pro vyprávění paní Juditce, která nám také dovolila nahlédnout do svého fotoalba. Kdo bude příště na řadě? :-)

Jahodová párty

Hlušovice u Olomouce   15. 7. 2020

Pudink s jahodovým přelivem a šlehačkou a jahody v čokoládě. Lákavé záležitosti ke společnému posezení v atriu. Naše vedoucí Raduška se o nás 'jahodově' stará :-) Děkujeme :-)

Slovní fotbal

Hlušovice u Olomouce   19. 6. 2020

Venku je nepříznivé počasí, prší. Pro nás dobře, že máme v atriu společenskou halu. Tady jsme se sešly, čtyři holky a trénujeme paměť. Staré známé hry - slovní fotbal a pohádkový kvíz 

První cvičení

Hlušovice u Olomouce   16. 6. 2020

Na prvním cvičení v novém bydlišti se sešly dvě děvčata. Zatím nás tady bydlí jen několik, ale postupně se areál obsazuje.

V chládku společenské haly bylo opravdu příjemně 

První bydlící

Hlušovice u Olomouce   3. 6. 2020

Jmenuji se Jana, v areálu Hlušovice bydlím zatím sama. Společnost mi dělá pes pana správce.

Už se těším na víkend - přistěhují se další sousedky 

Načíst další novinky