Hlušovice u Olomouce

Můžeme Vám pomoci

Je Vašim rodičům jejich vlastní dům nebo byt najednou příliš velký, plný nástrah a překážek, jako jsou schody nebo prahy? Chtěli by bydlet v menším a bez bariér, s přímým vstupem do udržovaného parčíku (atria)? Nebo s přímým vstupem na vlastní terasu a malou zahrádku? Stala se pro ně jejich samota nesnesitelnou nebo doma už všechno hůře sami zvládají anebo se o ně bojíte? Nechcete pro své rodiče jen lůžko nebo pokoj v institucializovaném zařízení jako je domov pro seniory nebo dům s pečovatelskou službou?

Vyplňte tento formulář a my Vás budeme kontaktovat za účelem prohlídky Senior Parku severně od Olomouce společně s doporučením nabídky vhodného bytu s asistenčními službami Vašim rodičům.

Rádi na místě zájemcům o bydlení zodpovíme všechny otázky, třeba proč nejsme pečovatelská služba Olomouc a proč chceme umožnit člověku, kterému pomáháme, aby si co nejvíc věcí dělal sám.

Obec Hlušovice

Obec Hlušovice se nachází asi 5 km severně od krajského města Olomouce, k bližšímu určení na železniční trati č. 290 Olomouc-Šternberk-Šumperk. Žije zde 930 obyvatel.

Výstavbou Senior Parku v obci Hlušovice pomůžeme v této lokalitě vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou vhodných bytů pro seniory a domů s pečovatelskou službou. Zde mohou najít senioři domov v celkem 40 bezbariérových bytech. 

Historie obce

ObecHlušovice se na svém místě nachází už od dávné minulosti. Svědčí o tom řada archeologických nálezů keramiky z popelnicových polí přímo v místě obce i z jiných míst katastru. První písemná zmínka s názvem obce je zaznamenaná v roce 1271.

Zajímavosti a pamětihodnosti

V provozu je filiální kostel sv. Petra a Pavla, který náleží do římskokatolické bohuňovické farnosti.

Na podzim roku 2010 byla vydána unikátní publikace Paměti obce Hlušovice, která dokumentuje historii obce od pravěku až po současnost. Na více než 200 stranách jsou detailně popsány významné události a informace o dění v obci.

Další informace o obci

Více o obci Hlušovice na https://hlusovice.eu/

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Informace pro obyvatele Senior parku

Senior Park – „Tady jsme doma!“

SENIOR-PARK a.s. již od roku 2006 buduje bytové komplexy pro seniory po celé České republice (máme Senior Park u Ostravy, Prahy, Brna, Poděbrad, Liberce nebo poblíž Mladé Boleslavi) s cílem poskytnout vám nejen bezpečný domov bez bariér, ale především příjemné, pohodové až rodinné prostředí.

Věřte, že uděláme maximum pro vaši spokojenost, bezstarostnost a náš milý personál, aby k vám vysílal jen samý úsměv.

Pro koho není bydlení určeno

Vynasnažíme se, aby i soužití s vašimi sousedy v Senior Parku bylo klidné a spokojené. Proto dopředu říkáme, že bydlení u nás není určeno osobám s duševním onemocněním nebo třeba s významnou poruchou osobnosti spojenou s Alzheimerovou nemocí. Víme, že dobré víno nebo studené pivo dokáže navodit příjemnou atmosféru, ale pokud by nadměrným užíváním mohl být narušován místní život a klid, nemůžeme vám bydlení u nás nabídnout, stejně jako těm, kteří jsou nesnášenliví, konfliktní nebo se chovají natolik asociálně, že by to mohlo vylučovat pohodové soužití v naší komunitě.

Bydlení takových osob v Senior Parku považujeme za nepřiměřené riziko pro ostatní obyvatele, kterým chceme dopřát dokonalou spokojenost.

Senior Park Hlušovice

Bytový komplex SENIOR PARK Hlušovice s třicetidvěma samostatnými zcela bezbariérovými bytovými jednotkami a osmi byty v  řadové zástavbě se nachází na okraji obce nedaleko cyklistické stezky vedoucí do Olomouce – Černovíru.

Pro vaši snadnou orientaci a maximální spokojenost jsme pro vás připravili následující informace:

  1. Důležitá telefonní čísla
  2. Poskytované asistenční služby v areálu
  3. Infrastruktura obce
  4. Nabídka zajištění ostatních služeb dle přání klienta
  5. Domovní řád
  6. Vnitřní směrnice „Asistenční služby“

1. Důležitá telefonní čísla

hasiči: 150
zdravotnická záchranná služba: 155
Policie ČR 158
tísňová linka 112
vedoucí Senior Parku: +420 601 534 616

2. Poskytované asistenční služby v areálu

Více než 10 let provozu Senior Parků ukázalo, že služby poskytované naším personálem vyhovují potřebám uživatelů samostatných bytů. Právo na užívání těchto služeb vzniká současně s užíváním bytu. Asistenční služby často poskytujeme ve spolupráci s rodinou uživatele služeb, a to každý všední den, od 8:00 do 16:30 hod. Činnosti charakteru sociální služby, jako je třeba pomoc s osobní hygienou a činnosti charakteru služby domácí péče, jako je například podání léků, jsme přenechali odborníkům a v každém areálu vám rádi doporučíme pečovatelky z terénní pečovatelské služby nebo sestřičky z domácí péče, s nimiž si můžete potřebné úkony nasmlouvat. My se vám postráme o hezké a důstojné bydlení a vyplnění vašeho volného času.

S čím vám pomůže vedoucí Senior Parku:

Vedoucí Senior Parku udělá všechno pro to, abyste se u nás cítili jako doma. Bude vás chtít zapojit do aktivit, které si pro vás každý měsíc plánuje. Ať už jsou to výlety po okolí, nebo soutěžní kvízy, nebo koncerty, nebo návštěvy divadel, nebo společné vaření, nebo oslavy vašich narozenin a svátků, nebo představení dětí ze školek a škol, nebo besedy se zajímavými lidmi, nebo odpolední debatování u kafíčka. Měsíční programy se utváří podle toho, co si oblíbíte nejvíc, někde rádi hrají šipky, jinde kulečník a jinde si za domem udělali hřiště na petanque. Také proto vedoucí bude chtít poznávat vaše potřeby a přání a společně s hospodyní a domovníkem se vynasnaží je plnit. Bude je hlídat, aby se na vás všichni zaměstnanci celý den usmívali. Bude chtít být s vámi v kontaktu každý den alespoň na chvilinku, aby přinejmenším zjistila, jestli je u vás všechno v pořádku. Bude vás chtít seznámit s vašimi sousedy, ale jen do té míry, do které to dovolíte a bude si chtít najít mezi vámi pomocníka s vedením knihovny a psaním kroniky. Určitě vám pomůže sladit váš požadavek na odvoz naším vozidlem s našimi pravidelnými jízdami na nákupy. A protože to tady dobře zná, doporučí vám kadeřnici, masérku, pedikérku, či jakoukoliv jinou službu, se kterou máme jen ty nejlepší zkušenosti. Když si nebudete vědět rady, na který úřad se obrátit při vyřízení vašich záležitostí, jistě vám poradí a pomůže. Prostě a jednoduše má na starost provoz celého areálu, a hlavně vaši spokojenou náladu.

S čím vám pomůže hospodyně:

Hospodyně se stará o pořádek a čistotu nejen ve společných prostorách, ale pomůže vám s úklidem i ve vašem bytě, nebo pomáhá paní vedoucí s plánováním měsíčního programu akcí pro vás, přitom některé může připravit i sama. Třeba pravidelné cvičení v hale. Cviky vybírá tak, abyste posilovali své svaly jako prevenci proti pádům. Abyste zbytečně neupadli, zkontroluje i u vás v bytě, jestli vám tam neleží překážky, jestli nemáte klouzavé koberce nebo boty s klouzavou podrážkou, jestli máte často používané věci uložené na dosah ruky. Zkrátka se snaží pomoci vám, stejně jako všichni naši zaměstnanci, zabránit zbytečným pádům v bytě. Při svých pravidelných návštěvách vám připomene nejbližší akci pořádanou Senior Parkem. Abyste mohli trávit čas na sluníčku v upraveném atriu, v altánku, na lavičce u jezírka, stará se o vysazené kytičky, bylinky i ostatní rostlinstvo.

A co můžete chtít po našem domovníkovi:

Domovník Senior Parku především zajišťuje vaši dopravu ať už na plánované výlety do okolí dvakrát měsíčně, k lékaři, až třikrát týdně vám může dovézt drobný nákup, z toho alespoň jednou týdně si s ním můžete jet nakoupit sami. Jezdí se v pravidelné časy, ale také podle vašich individuálních přání, které je ovšem potřeba sladit s hromadnými jízdami. Pokud mu dáte seznam, může vám drobný nákup i přivézt. No a jakmile je o vás postaráno co do dopravy, vrhne se na údržbu areálu a bytů, od sekání trávy, přes zametení chodníčků až po opravu kapajícího kohoutku. Rád si s vámi něco ugriluje, když paní vedoucí zařadí do odpoledního plánu takto mezi všemi oblíbený strávený čas. Tak nezapomeňte tuto aktivitu vyžadovat!  

Balíček služeb

3. Infrastruktura obce

V Hlušovicích se nachází základní infrastruktura, obecní úřad, obchod s velmi pestrou nabídkou zboží i základní služby. Obec je však především vzdálena jen několik kilometrů od proslulého krásného města Olomouc. V obci jsou zajištěny poštovní služby doručovatelkou, pošta je v nedalekých Bohuňovicích. Lékařské služby zajišťuje město Olomouc a Bohuňovice.

Obecní úřad:

Budova obecního úřadu se nachází na adrese: Hlavní 89, 783 14 Hlušovice.
Úřední hodiny: pondělí, středa: 9:00-12:00 a 13:00-17:00;
tel.: +420 585 313 378, e-mail: podatelna@obechlusovice.cz
web: https://hlusovice.eu/obecni-urad/

Obchod s potravinami:

Místní obchod COOP Jednota, ul Hlavní 270
Otevírací doba: pondělí – pátek: 7:00 – 17:00
                              sobota: 7:30 – 10:00

Hruška potraviny, Bohuňovice, ulice 6.května 241, možnost platby kartou

Lékárna Lex v Bohuňovicích www.lekarna-lex.cz, na ulici Za Pilou 199

Pro větší a rozsáhlejší nákupy je možné využít Nákupní centra v Olomouci.

Dopravní obslužnost:

Doprava z Hlušovic do okolních měst a obcí je zajištěna vlakovým spojením téměř každou hodinu.

4. Nabídka zajištění ostatních služeb dle přání klienta

Dovoz obědů:

Rozvoz obědů zajišťuje dle měsíční kapacity sociální služba www.nastarakolena.cz nebo restaurace Avion ( www.avionolomouc.com/), www.sternberk.charita.cz, cena 80-90 Kč podle dodavatele, i s dovážkou.

Stravování o víkendu zajistíme objednávkou navíc z týdenní nabídky firem.

Pedikúra, manikúra, masáže, kadeřnické služby:

Všechny výše uvedené služby můžeme zprostředkovat dle vašeho přání přímo v areálu Senior Parku, případně ve vašem bytě.

Pečovatelské služby:

Své služby, např. zapůjčení kompenzačních pomůcek, sociální poradenství nebo služby terénní pečovtelky nabízí spádově Charita Šternberk, www.sternberk.charita.cz , při jejím vytížení také Charita Olomouc, www.olomouc.charita.cz .

5. Domovní řád

Domovní řád

6. Vnitřní směrnice 'Asistenční služby'

Vnitřní směrnice 'Asistenční služby'