Luštěnice

Můžeme Vám pomoci

Je Vašim rodičům jejich vlastní dům nebo byt najednou příliš velký, plný nástrah a překážek, jako jsou schody nebo prahy? Chtěli by bydlet v menším a bez bariér, s přímým vstupem do udržovaného parčíku (atria)? Nebo s přímým vstupem na vlastní terasu a malou zahrádku? Stala se pro ně jejich samota nesnesitelnou nebo doma už všechno hůře sami zvládají anebo se o ně bojíte? Nechcete pro své rodiče jen lůžko nebo pokoj v institucializovaném zařízení jako je domov pro seniory nebo dům s pečovatelskou službou?

Vyplňte tento formulář a my Vás budeme kontaktovat za účelem prohlídky Senior Parku nedaleko města Mladá Boleslav společně s doporučením nabídky vhodného bytu s asistenčními službami Vašim rodičům.

Rádi na místě zájemcům o bydlení zodpovíme všechny otázky, třeba proč nejsme pečovatelská služba a proč chceme umožnit člověku, kterému pomáháme, aby si co nejvíc věcí dělal sám.

Obec Luštěnice

Obec Luštěnice se nachází ve Středočeském kraji, na trase ve směru Mladá Boleslav - Nymburk, 12 km jižně od Mladé Boleslavi.
Obec leží rovněž v blízkosti rychlostní komunikace Mladá Boleslav - Praha, do Prahy tak lze automobilem pohodlně dojet do 30 minut.

Výstavbou Senior Parku v obci Luštěnice jsme nejen v tomto místě pomohli vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou vhodných bytů pro seniory a domů s pečovatelskou službou. Zde mohou najít senioři domov v celkem 22 bezbariérových bytech.

Historie obce

Jak uvádí záznamy, první písemná zmínka o obci pochází již z roku 1268. Dějiny dále upřesňují různé územněsprávní začlenění pod okolní kraje a okresy až k dnešním dnům. Od roku 1960 spadá obec Luštěnice do okresu Mladá Boleslav ve Středočeském kraji.

Zajímavosti a pamětihodnosti

Kolem roku 1760 byl postaven stejnojmenný zámek Luštěnice. Jedná se o trojkřídlou dvoupatrovou budovu ve tvaru písmene U, v zadní části s malým nádvořím. Zámek je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Kostel svatého Martina, postavený na místě původního kostela ze 14. století, najdeme hned vedle zámku. Rovněž je chráněn jako kulturní památka České republiky.

U školy v obci nemůžeme přehlédnout sochu svatého Jana Nepomuckého.

Další informace o obci

Více o obci Luštěnice na www.lustenice.cz

______________________________________________________________________________________________________________________________

Informace pro obyvatele Senior Parku

Senior Park – „Tady jsme doma!“

SENIOR PARK již od roku 2006 buduje pro vás bytové komplexy po celé České republice (např. SENIOR-PARK kousek od Brnau Ostravy nebo Mladé Boleslavi) s cílem poskytnout vám nejen bezpečný domov bez bariér, ale především příjemné, pohodové až rodinné prostředí.

Věřte, že uděláme maximum pro vaši spokojenost, bezstarostnost a náš milý personál, aby k vám vysílal jen samý úsměv.

Pro koho není bydlení určeno

Vynasnažíme se, aby i soužití s vašimi sousedy v Senior Parku bylo klidné a spokojené. Proto dopředu říkáme, že bydlení u nás není určeno osobám s duševním onemocněním nebo třeba s významnou poruchou osobnosti spojenou s Alzheimerovou nemocí. Víme, že dobré víno nebo studené pivo dokáže navodit příjemnou atmosféru, ale pokud by nadměrným užíváním mohl být narušován místní život a klid, nemůžeme vám bydlení u nás nabídnout, stejně jako těm, kteří jsou nesnášenliví, konfliktní nebo se chovají natolik asociálně, že by to mohlo vylučovat pohodové soužití v naší komunitě.

Bydlení takových osob v Senior Parku považujeme za nepřiměřené riziko pro ostatní obyvatele, kterým chceme dopřát dokonalou spokojenost.

Senior Park Luštěnice

Bytový komplex Senior Park Luštěnice s dvaceti samostatnými zcela bezbariérovými bytovými jednotkami se nachází v samotném centru obce, na místě bývalého zahradnictví, v sousedství místního kostela a zámečku, hned proti obecnímu úřadu.

Pro vaši snadnou orientaci a maximální spokojenost jsme pro vás připravili následující informace:

  1. Důležitá telefonní čísla
  2. Poskytované standardní služby v areálu
  3. Infrastruktura obce, úřady, dopravní obslužnost, služby
  4. Nabídka zajištění ostatních služeb dle přání klienta
  5. Domovní řád
  6. Vnitřní směrnice „Balíček služeb“

1. Nejdůležitější telefonní čísla

Hasiči: 150
Záchranná služba: 155
Policie 158
Tísňová linka 112
Vedoucí Senior Parku: +420 733 224 336

2. Poskytované asistenční služby v areálu

Více než 10 let provozu Senior Parků ukázalo, že služby poskytované naším personálem vyhovují potřebám uživatelů samostatných bytů. Právo na užívání těchto služeb vzniká současně s užíváním bytu. Asistenční služby často poskytujeme ve spolupráci s rodinou uživatele služeb, a to každý všední den, od 8:00 do 16:30 hod. Činnosti charakteru sociální služby, jako je třeba pomoc s osobní hygienou a činnosti charakteru služby domácí péče, jako je například podání léků, jsme přenechali odborníkům a v každém areálu vám rádi doporučíme pečovatelky z terénní pečovatelské služby nebo sestřičky z domácí péče, s nimiž si můžete potřebné úkony nasmlouvat. My se vám postráme o hezké a důstojné bydlení a vyplnění vašeho volného času.

S čím vám pomůže vedoucí Senior Parku:

Vedoucí Senior Parku udělá všechno pro to, abyste se u nás cítili jako doma. Bude vás chtít zapojit do aktivit, které si pro vás každý měsíc plánuje. Ať už jsou to výlety po okolí, nebo soutěžní kvízy, nebo koncerty, nebo návštěvy divadel, nebo společné vaření, nebo oslavy vašich narozenin a svátků, nebo představení dětí ze školek a škol, nebo besedy se zajímavými lidmi, nebo odpolední debatování u kafíčka. Měsíční programy se utváří podle toho, co si oblíbíte nejvíc, někde rádi hrají šipky, jinde kulečník a jinde si za domem udělali hřiště na petanque. Také proto vedoucí bude chtít poznávat vaše potřeby a přání a společně s hospodyní a domovníkem se vynasnaží je plnit. Bude je hlídat, aby se na vás všichni zaměstnanci celý den usmívali. Bude chtít být s vámi v kontaktu každý den alespoň na chvilinku, aby přinejmenším zjistila, jestli je u vás všechno v pořádku. Bude vás chtít seznámit s vašimi sousedy, ale jen do té míry, do které to dovolíte a bude si chtít najít mezi vámi pomocníka s vedením knihovny a psaním kroniky. Určitě vám pomůže sladit váš požadavek na odvoz naším vozidlem s našimi pravidelnými jízdami na nákupy. A protože to tady dobře zná, doporučí vám kadeřnici, masérku, pedikérku, či jakoukoliv jinou službu, se kterou máme jen ty nejlepší zkušenosti. Když si nebudete vědět rady, na který úřad se obrátit při vyřízení vašich záležitostí, jistě vám poradí a pomůže. Prostě a jednoduše má na starost provoz celého areálu, a hlavně vaši spokojenou náladu.

S čím vám pomůže hospodyně:

Hospodyně se stará o pořádek a čistotu nejen ve společných prostorách, ale pomůže vám s úklidem i ve vašem bytě, nebo pomáhá paní vedoucí s plánováním měsíčního programu akcí pro vás, přitom některé může připravit i sama. Třeba pravidelné cvičení v hale. Cviky vybírá tak, abyste posilovali své svaly jako prevenci proti pádům. Abyste zbytečně neupadli, zkontroluje i u vás v bytě, jestli vám tam neleží překážky, jestli nemáte klouzavé koberce nebo boty s klouzavou podrážkou, jestli máte často používané věci uložené na dosah ruky. Zkrátka se snaží pomoci vám, stejně jako všichni naši zaměstnanci, zabránit zbytečným pádům v bytě. Při svých pravidelných návštěvách vám připomene nejbližší akci pořádanou Senior Parkem. Abyste mohli trávit čas na sluníčku v upraveném atriu, v altánku, na lavičce u jezírka, stará se o vysazené kytičky, bylinky i ostatní rostlinstvo.

A co můžete chtít po našem domovníkovi:

Domovník Senior Parku především zajišťuje vaši dopravu ať už na plánované výlety do okolí dvakrát měsíčně, k lékaři, až třikrát týdně vám může dovézt drobný nákup, z toho alespoň jednou týdně si s ním můžete jet nakoupit sami. Jezdí se v pravidelné časy, ale také podle vašich individuálních přání, které je ovšem potřeba sladit s hromadnými jízdami. Pokud mu dáte seznam, může vám drobný nákup i přivézt. No a jakmile je o vás postaráno co do dopravy, vrhne se na údržbu areálu a bytů, od sekání trávy, přes zametení chodníčků až po opravu kapajícího kohoutku. Rád si s vámi něco ugriluje, když paní vedoucí zařadí do odpoledního plánu takto mezi všemi oblíbený strávený čas. Tak nezapomeňte tuto aktivitu vyžadovat!  

Balíček služeb

3. Infrastruktura obce

V Luštěnicích se nachází základní infrastruktura, obecní úřad, pošta, knihovna, obchody se základním zbožím, různé služby, především však je obec spojena městskou hromadnou dopravou s blízkou Mladou Boleslaví.

Obecní úřad:

Budova obecního úřadu se nachází přímo proti Senior Parku, přes hlavní silnici, Boleslavská 171. Jedná se o obecní úřad se službami : matrika, ověřování podpisů ……

Úřední hodiny: pondělí, středa 8:00 - 17:00 (polední přestávka 12:00 - 13:00)
tel.: +420 326 357 139, e-mail: obec@lustenice.cz
web: www.lustenice.cz

Pošta:

Pošta se nachází v Luštěnicích v budově společně s místní knihovnou, Pod Humny 7.

K přepážkám je zajištěn bezbariérový přístup.
Provozní hodiny : pondělí, středa 11:00-12:00, úterý,čtvrtek,pátek 8:00-12:00, 13:00-15:00
tel.: +420 954 229 442

Místní knihovna:

Budova s obecní knihovnou se nachází nedaleko místního kostela, Pod Humny 7.
tel.: +420 724 760 711
Otevírací doba: pondělí 16:00 - 20:00, čtvrtek 10:00 - 16:00
Služby knihovny: možnost zapůjčení z více jak 10.000 knih, nabídka se neustále obměňuje na základě meziknihovní výpůjční služby. Na přání zajistíme knihy, které se u nás nenachází; a to formou rezervace požadované literatury. Možnost zapůjčení různých časopisů: Glanc, Květy, 100+1, Vlasta, Tina, Praktická žena, Bydlení, Můj dům, Zahrádkář, Burda, Literární noviny a další.

Obchody:

Potraviny: Boleslavská 10, Luštěnice; Boleslavská 33 Luštěnice

Dopravní obslužnost:

Obec je spojena městskou hromadnou dopravou s nedalekou Mladou Boleslaví. Dopravní obslužnost je zajištěna nejen autobusovou dopravou, ale i vlakovou.

4. Nabídka zajištění ostatních služeb

Dovoz obědů:

Dovoz obědů je zajištěn v pracovní dny. 
vývařovna Julie, Brodce, nabízí výběr ze 6 druhů hlavních jídel (z toho dvě vegetariánská), cena: 75,-Kč + 5,-Kč polévka dva druhy

Stravování o víkendu zajistíme objednávkou navíc z týdenní nabídky firem.

Pedikúra, manikúra, masáže, kadeřnické služby:

Všechny výše uvedené služby můžeme zprostředkovat dle vašeho přání přímo v areálu Senior Parku, případně ve vašem bytě.

Pečovatelské služby:

Pečovatelská služba je poskytována v Městském centru komplexní péče na Náměstí 17.listopadu 593, Benátky nad Jizerou.

Své služby, s možností návštěvy v domácnosti, rovněž nabízí Charitní pečovatelská služba na ulici Družstevní 1451, Mnichovo Hradiště.

5. Domovní řád

Domovní řád

6. Vnitřní směrnice 'Asistenční služby'

Vnitřní směrnice 'Asistenční služby'