Luštěnice

Pořádané akce

Podává se zmrzlinový pohár

Luštěnice   17. 6. 2024

Léto v plném proudu, zmrzlina v létě zkrátka musí být! Náš zmrzlinový pohár měl úplně vše včetně oplatky a deštníčku a nejvíce frčí vanilková příchuť.

Deskové hry

Luštěnice   14. 6. 2024

Milujeme hry, jakékoli. Vrátili jsme se do dětských let, moc nás bavilo si zahrát Člověče, nezlob se!

Cvičení

Luštěnice   10. 6. 2024

Stejně jako předešlé pondělí tak i dnes máme na programu cvičení. Venku krásně svítí sluníčko, je tam příjemně teplo. Tak akorát na protažení svalů.

Hrajeme si

Luštěnice   7. 6. 2024

Zahráli jsme si známou hru: Člověče, nezlob se. Někteří z nás hráli karty. Páteční dny budeme nyni pravidelně věnovat deskovým hrám, které nám procvičí paměť.

Permanento

Luštěnice   5. 6. 2024

Oblíbené Permanento s pani Macháčovou probíhá u nás již 4 měsíce. Cvičení s paní lektorkou k lepší stavbě těla a hybností svalů bylo dnes poslední před prázdninami. Tak zase v září!

Vaříme polévku

Luštěnice   4. 6. 2024

Dnes jsme si s panem správcem připravili gulášovou polévku, která byla opravdu vynikající. Vzali jsme si porci domů.

Koncert v Kunicích

Luštěnice   3. 6. 2024

Přijali jsme pozvání na koncert do areálu v Kunicich. Zapíval pan Marek Černoch, na stolech bylo bohaté občerstvení, pití a moře zábavy!

Gril pod střechou

Luštěnice   28. 5. 2024

I přes nepřízeň počasí jsme grilovali, sice na elektrickém grilu, ale to vůbec nevadilo. Ke klobásce nesmělo chybět perfektně vychlazené pivo.

Poučná přednáška

Luštěnice   24. 5. 2024

Přednáška na téma finanční zneužívání seniorů byla velice zajímavá. Měli jsme spoustu otázek a odpovědi nám tuto problematiku podrobně vyjasnily.

Nákup květin

Luštěnice   23. 5. 2024

Do zahradnictví v Bratronicích jezdíme moc rádi. Kromě výběru krásných květin si taky pochutnáme na vynikající zmrzlině z Opočna!

Májové slavnosti

Luštěnice   21. 5. 2024

Sotva přijeli sousedi z ostatních Senior Parků, nebe se zatáhlo a začal silný déšť. Nám to vůbec nevadilo, ve společenské hale bylo místa dost pro všechny. Na stolech bylo výborné občerstvení, hudba hrála i k tanci. Nakonec se dnešní odpoledne krásně vydařilo 

U knihy s Honzou

Luštěnice   17. 5. 2024

Čtení s Honzou je tady, zase máme páteční setkání. Venku bylo deštivo, ale nám poskytla prima posezení zimní zahrada u hlavní budovy areálu.

Nakupujeme

Luštěnice   14. 5. 2024

Výlet byl dnes zaměřen na nakupování. Jeli jsme do Mladé Boleslavi a nákupem drobností si každý z nás udělal malou radost.

Cvičení v atriu

Luštěnice   13. 5. 2024

Není nad to, užít si společné cvičení venku na sluníčku. Bylo opravdu krásně, museli jsme takového počasí využít.

Osvěžení

Luštěnice   10. 5. 2024

Odpoledne jsme si pochutnali na vynikajícím zmrzlinovém poháru s ovocem a šlehackou. Sladké milujeme 

Společná snídaně

Luštěnice   7. 5. 2024

Dnešní společná snídaně byla připravená v anglickém stylu. Mohli jsme si pochutnat na slané variaci jídla, každý si podle chuti dopřál kávu nebo čaj.

Pondělní cvičení

Luštěnice   6. 5. 2024

Pohodové cvičení, příjemná hudba hudba. Z důvodu špatného počasí jsme se dnes sešli k cvičení v naší společenské hale.

Permanento

Luštěnice   30. 4. 2024

S paní Kateřinou Macháčovou, která mezi nás jezdí jednou za měsíc, nás cvičení velmi baví. Sledujeme na sobě, jaké děláme pokroky.

Opékáme buřty

Luštěnice   30. 4. 2024

U nás dnes probíhalo letošní první opékání buřtíků. Samozřejmostí bylo pívečko, nádherné počasí vše jen doplnilo.

Do zahradnictví

Luštěnice   24. 4. 2024

Vyjeli jsme dnes do prodejny Jiná zahrada v Debři v Mladé Boleslavi. Protože květiny milujeme, museli jsme toto zahradnictvi navštívit. Pastva pro oči, všude plno barev.

Výdejní okénko

Luštěnice   15. 4. 2024

Halou a zimní zahradou dnes voněly zákusky a chlebíčky z místní nové cukrárny u nás v Luštěnicích. Takové pochoutky milujeme.

Turnaj

Luštěnice   10. 4. 2024

Odpoledne jsme dnes zahráli šipky a výherce turnaje se těšil z odměny pro vítěze.

Společná snídaně

Luštěnice   9. 4. 2024

Sladká snídaně přišla každému vhod, protože máme sladké moc rádi. Palačinky obzvlášť! Káva a čaj samozřejmě nemůže chybět.

Prevence v domácnosti

Luštěnice   8. 4. 2024

Jako každý rok, tak i dnes u nás proběhl nácvik, vlastně taková prevence, jak se zachovat po pádu na zem. Je to opravdu vhodné, abychom si věděli rady a byli schopni si sami pomoci v nenadálé situaci.

Permanento

Luštěnice   4. 4. 2024

Permanento s paní Macháčovou a našimi seniory proběhlo dnes již potřetí. Děláme veliké pokroky!

Jedeme na ples

Luštěnice   3. 4. 2024

V Senior Parku v Kunicich pořádali ples. Hrál tam úžasný pan harmonikář, občerstvení bylo skvělé a všichni jsem se moc dobře bavili.

Páteční zákusek

Luštěnice   22. 3. 2024

Nakoupili jsme zákusky a společně jsme se sešli v zimní zahradě. Sluníčko příjemně hřálo, káva voněla a zákusek chutnal všem.

Do restaurace

Luštěnice   19. 3. 2024

Rozhodli jsme se opět navštívit restauraci Na Statku v Nepřevázce. Na oblíbená místa se moc rádi vracíme.

Děti z mateřinky

Luštěnice   18. 3. 2024

Navštívily nás dětičky z Mateřské školy Luštěnice. Je to vždy velmi milé setkání. Rádi si s dětmi povídáme a taky společně cvičíme.

Beseda o cvičení

Luštěnice   14. 3. 2024

Zavítala k nám paní Macháčová. Všechny nás postupně změřila: měřila sílu stisku ruky, délku a čas krátké chůze, rovnováhu. Pak jsme dostali kartičky s cvičením, které budeme zkoušet v domácím prostředí. Nakonec nám paní Macháčová nabídla výborný dort, děkujeme.

Pondělní cvičení

Luštěnice   11. 3. 2024

Stejně jako minulé týdny tady máme pondělní cvičení. Venku dnes není vhodné počasí, proto si zacvičíme v naší společenské hale.

Slavíme MDŽ

Luštěnice   8. 3. 2024

Tak tady máme MDŽ! Jako každý rok slavíme s hudbou, s občerstvením s dobrým pitím. Pan správce rozdal všem ženám kytičku. Bylo to moc krásné odpoledne.

Pondělní cvičení

Luštěnice   4. 3. 2024

A zase tady máme pondělí. Protože už svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo, cvičili jsme venku. Dokonce za doprovodu hudby!

Sladké odpoledne

Luštěnice   4. 3. 2024

Pondělí nám pokračovalo posezením v zimní zahradě, kde bylo velmi příjemně. Pochutnali jsem si na zákusku z místní cukrárny.

U knihy s Honzou

Luštěnice   1. 3. 2024

Vždy v pátek nám předčítá náš úžasný soused Honza. Čte velice procítěně. My pohodlně sedíme, posloucháme a ani nepípneme 

Trénujeme paměť

Luštěnice   28. 2. 2024

Zahráli jsme si úžasnou hru, kde jsme si procvičili paměť. Na vybrané písmeno v abecedě jsme hledali různá slova a šlo nám to moc dobře.

Pondělní cvičení

Luštěnice   26. 2. 2024

Máme tady opět pondělí a s ním cvičení. Rádi se scházíme, abychom si mohli protáhnout a zacvičit si. Vždy se na pravidelné setkání těšíme.

Mateřská škola

Luštěnice   19. 2. 2024

Přišly k nám dětičky z Mateřské školky v Luštěnicích. Chvíli jsme společně cvičili s míčkem. Pak jsme vyráběli různá přání, které nám nakonec děti darují.

Návštěva muzea

Luštěnice   15. 2. 2024

Navštívili jsme Polabské muzeum v Poděbradech, které sídlí v budově nejstarší poděbradské školy. Celá expozice je pro návštěvníky velice zajímavá. Měli jsme příjemnou a milou paní průvodkyni. Den jsme si opravdu užili!

Období plesů, bálů

Luštěnice   9. 2. 2024

Dnes proběhl v Senior Parku v Sokolči ples. Na všechny čekalo bohaté občerstvení, tombola. K tanci i poslechu zpívala a hrála na klávesy výborná zpěvačka.

U knihy s Honzou

Luštěnice   26. 1. 2024

Rádi knihy sami čteme, ale když je možnost si četbu poslechnout, nenecháme si ji ujít. Pravidelně každý pátek si chodíme poslechnout našeho souseda Honzu.

Děti ze školky

Luštěnice   23. 1. 2024

Jednou za měsíc k nám dochází děti z Mateřské školky Luštěnice. Někdy s námi cvičí, jindy zase vytváříme různé výrobky. Jsme za návštěvu dětí vděční.

Výdejní okénko

Luštěnice   23. 1. 2024

Tentokrát byla v našem oblíbeném výdejním okénku vitamínová bomba. To je přesně to, co v zimním období potřebujeme!

Novoroční přípitek

Luštěnice   29. 12. 2023

S předstihem jsme si dnes dopřáli novoroční přípitek. Samozřejmě s šampaňským, s malým pohoštěním a hudbou. Společně jsme si popřáli zdravíčko do nového roku!

Výdejní okénko

Luštěnice   28. 12. 2023

Sladké my máme rádi. To ví naše skvělá hospodyňka Lucka a proto nám do dnešního okénka upekla ovocný koláč.

Příprava salátu

Luštěnice   21. 12. 2023

Slavnostní oběd nemůže být bez bramborového salátu. Proto jsme si ho dnes. den předem, připravili, aby se dobře odležel.

Studenti a koledy

Luštěnice   19. 12. 2023

Navštívili nás studenti ze středního učiliště z Horek. Předvedli nám divadelní představení Tři oříšky pro Popelku. Na závěr jsme si spolu zazpívali české koledy.

Výlet na vánoční trhy

Luštěnice   12. 12. 2023

V Mladé Boleslavi, stejně jako v jiných městech, pořádají vánoční trhy. My jsme je navštívili. Naše sousedky pohladily koně, spolu jsme obdivovali výzdobu i atrakce a taky jsme se zahřáli výborným svařákem.

Harmonikář

Luštěnice   11. 12. 2023

Nejdříve jsme nazdobili stromeček, pak mezi nás přišel pan harmonikář. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy.

Pečení

Luštěnice   4. 12. 2023

Abychom měli k blížícím se svátkům nějaké cukroví ke kávě, společně jsme v hale všechno připravili a sedli ke stolům. Snad bude cukroví dost.

Poučná přednáška

Luštěnice   22. 11. 2023

V naší společenské hale jsme si vyslechli přednášku na téma prevence před nejčastějšími onemocněními. Nic se nemá brát na lehkou váhu.

Na výlet do cukrovaru

Luštěnice   22. 11. 2023

Vyjeli jsme dnes na výlet do cukrovaru Dobrovice. Patří mezi nejstarší cukrovary světa a v České republice je to vůbec nejstarší fungující cukrovar. Navíc jsme měli štěstí, v prostorách probíhal vánoční jarmark, takže jsme si mohli také něco nakoupit.

Výdejní okénko

Luštěnice   13. 11. 2023

Tak jsme si v dnešním okénku připravili vynikající koktejl bombardino. V krbu krásně plápolal oheň, bylo to bezvadné odpoledne.

Výdejní okénko

Luštěnice   3. 11. 2023

Dnes jsme se sešly v hale a zahřály se u krbových kamen s úžasným svařákem. Povyprávěly jsme si a bylo nám fajn.

Cvičíme

Luštěnice   16. 10. 2023

Cvičení dnes bylo opět perfektní. Protáhli jsme nejen celé tělo, ale také jsme si procvičili svou paměť!

Do restaurace

Luštěnice   10. 10. 2023

Navštívili jsme dnes námi oblíbenou Hospodu Na Statku v Nepřevázce. Jezdíme tady poměrně často, protože nám u nich velmi chutná. Taky máme čas na povídání.

Slavnostní den

Luštěnice   6. 10. 2023

Dodatečně slavíme den seniorů. Na stole voní káva, čaj, griotka, vaječný koňak a bábovka od paní vedoucí. K hudbě posloucháme klasickou dechovku.

MŠ mezi námi

Luštěnice   25. 9. 2023

Po prázdninách jsme se vrátili ke spolupráci s místní mateřinkou. Oběma stranám se už stýskalo, tak jsme rádi, že se opět budeme pravidelně setkávat. Dnes jsme si spolu krásně zacvičili. Propojování generací je velkým přínosem pro všechny.

U knihy s Honzou

Luštěnice   22. 9. 2023

Náš soused Honza nás každý pátek zve k předčítání příběhů. Má krásný zvučný hlas, to se to panečku pěkně poslouchá.

Trénink paměti

Luštěnice   19. 9. 2023

Naše vedoucí Renča si pro nás připravila nespočet aktivit na procvičení mozkových závitů. Je dobré prostřídat tělíčko s hlavou a udržovat také mozek ve formě. 

Muzeum Bedřicha Smetany

Luštěnice   12. 9. 2023

Nabídka více než lákavá - výlet do nedalekého muzea v Jabkenicích. Muzeum je věnováno skladateli Smetanovi, který zde pobýval svých posledních deset let svého života. 

Cvičeníčko

Luštěnice   11. 9. 2023

Máme tu pondělí a to vždy začínáme cvičením. Každý pohyb se počítá a my si rádi přidáme ještě lehký trénink paměti.

Pečeme

Luštěnice   7. 9. 2023

Slovo dalo slovo - pustili jsme se do pečení tradičního jablečného závinu. Provoněl celý Senior Park a povedl se na výbornou! Musíme si naplánovat, co upečeme za dobrotu příště.

Jedeme do restaurace

Luštěnice   5. 9. 2023

Na výborný oběd do nedaleké a naší velmi oblíbené restaurace jsme vyjeli právě dnes. Počasí ideální na jídlo venku na zahrádce. 

Prevence proti pádu

Luštěnice   4. 9. 2023

Opakování matka moudrosti! Opět po půl roce jsme si opakovali poučky a doporučení, abychom zminimalizovali riziko pádu u nás v bytě a nechyběly ani dobré rady co dělat, když už se pád přihodí. Děkujeme.

Přednáška První pomoci

Luštěnice   30. 8. 2023

Děkujeme za dnešní poutavou a užitečnou přednášku na téma 'Základy První pomoci'. První pomoc je jedna z důležitých věcí, ke které je dobré se čas od času vrátit a připomenout.

Marcela Holanová u nás

Luštěnice   29. 8. 2023

Letos jsme k nám pozvali známou zpěvačku paní Marcelu Holanovou, která byla vítanou a příjemnou společnicí nejen pro nás ale také pro naše sousedy z jiných Senior Parků. Všem děkujeme za účast a věříme, že se vám u nás líbilo. 

Na koncert do Hrádku

Luštěnice   24. 8. 2023

Byli jsme pozváni na koncert do Hrádku nad Nisou. Přítomné humorem pobavil a zazpíval vynikající Milan Pitkin. Vše bylo do dokonalé, jídlo a pití top!

Domácí Mochito

Luštěnice   18. 8. 2023

Při pátku jsme se osvěžili domácím Mochitem. Někdo dal přednost koktejlu s alkoholem, někdo raději nealkoholické. Máte také rádi?

Snídaně v zimní zahradě

Luštěnice   15. 8. 2023

Opět po měsíci se podává společná snídaně. Sluníčko je po ránu mírné, tak jsme využili naší krásné zimní zahrady, kde svůj volný čas trávíme rádi zejména v zimních měsících.

Na houby

Luštěnice   15. 8. 2023

Potěšili jsme milovníky hub a všechny houbaře u nás. Do nedalekých lesů u Jabkenic jsme vyrazili natěšení a nejen že jsme si domů odnesli pár kousků na smaženici, ale také už víme, že okolní lesy u nás v Luštěnicích jsou jako stvořené pro procházky.

Protahování na židlích

Luštěnice   14. 8. 2023

Velmi pomalé pohyby, pomalé a pravidelné dýchání, pár minut cvičení si dopřáváme každé pondělí, kdy jsme odpočatí po víkendových dnech.

Pondělní cvičení

Luštěnice   7. 8. 2023

Dnes cvičení s naší Lucií, která si pro nás připravila sérii protahovacích cviků zejména pro horní část těla. Při cvičení nesmíme zapomínat také na správné dýchání.

Náš papoušek Ráďa

Luštěnice   2. 8. 2023

Děkujeme rodinným příslušníků za uspořádání a pozvání na přednášku o papoušcích z rodu amazoňanů. Ten náš se jmenuje Ráďa a žije tu s námi již dva roky. V ostatních Senior Parcích tyto společníky potkáte také a těší se velké oblibě našich obyvatel.

Protahovací cvičení

Luštěnice   31. 7. 2023

Dnešní cvičení na židlích bylo zaměřeno na protahování ztuhlejších částí těla. Cítili jsme, že například šíje pravidelné protažení opravdu potřebuje.

Oběd v restauraci

Luštěnice   25. 7. 2023

Výlet byl dnes do úžasné restaurace Na Statku v nedaleké Nepřevázce. Jídlo připravili vynikající, přinesli obrovské porce a my jsme všechno snědli. Určitě tam budeme jezdit na oběd častěji.

Jedeme na koncert

Luštěnice   17. 7. 2023

Koncert Milušky Voborníkové v Senior Parku v Sokolči jsme nemohli vynechat. Bylo to milé setkání, zazpívali jsme si a občerstvení bylo vynikající.

Na koupaliště

Luštěnice   12. 7. 2023

Na místním koupališti mají k osvěžení nejen pivo a úžasnou domácí bezinkovou limonádu a spoustu dalších dobrot. Určitě se osvěžíte i ve vodě, příště bereme plavky!

Divadelní představení

Luštěnice   7. 7. 2023

Zavítal k nám divadelní spolek s názvem HEČ. Je to skupina seniorů, kteří mají obrovskou chuť do života. Divadlo se moc libilo, nechybělo ani občerstvení: pivíčko, kávička.

Cvičení

Luštěnice   3. 7. 2023

Ranní cvičeni na čerstvém vzduchu bylo dnes opravdu moc fajn. Cviky jsme prováděli většinou ve dvojicích a pořádně jsme se protáhli!

Pozvání na koncert

Luštěnice   29. 6. 2023

V Senior Parku Kunice u Prahy dnes proběhl koncert pana Vladimíra Hrona. Bylo to naprosto dokonalé odpoledne: nasmáli jsme se, zazpívali si, občerstvení samozřejmě nechybělo.

Hrajeme si

Luštěnice   20. 6. 2023

Dnešní hrou jsme si potrápili naši paměť. Zahráli jsme si známé jméno, město, věc, rostlina, zvíře.

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 6. 2023

V dnešním odpoledním výdejním okénku se podával koláč s broskvemi. Kdo měl zájem, dopřál si kávu nebo čaj.

Jedeme do Hrádku na jarmark

Luštěnice   14. 6. 2023

Dnešní výlet do Hrádku nad Nisou, do sousedního Senior Parku, byl bezvadný. Na pořádaném jarmarku jsme si mohli koupit ručně vyrobené výrobky. Na všechny čekalo úžasné hudební vystoupení a také občerstvení: od sladkého po slané a samozřejmě káva, pivo, víno.

Cvičíme s dětmi

Luštěnice   12. 6. 2023

Cvičení s dětmi z místní mateřské školky si naše seniorky velice užily. Sice bylo poměrně větrno, ale nám to vůbec nevadilo!
 

Cvičení v atriu

Luštěnice   5. 6. 2023

Cvičení na čerstvém vzduchu přivítá každý, kdo má v oblibě pohyb. Naše holky si cviky velice užívají, protože ho mají velmi rády. Dnes cvičení proběhlo pod taktovkou vedoucí z Hrádku nad Nisou, Gábiny.

U knihy s Honzou

Luštěnice   2. 6. 2023

Dnešní čtení v dopoledních hodinách bylo opravdu úžasné. Je příjemné poslouchat děj knihy, aniž bychom ji sami četli.

Společná snídaně

Luštěnice   30. 5. 2023

Vynikající snídaně proběhla tentokrát v naší zimní zahradě. Podával se voňavý toust se zeleninovou oblohou a k pití, co kdo chtěl: káva, čaj nebo džus. Pozvání ke stolu přijala i naše koordinátorka, paní Jana.

Cvičení v atriu

Luštěnice   29. 5. 2023

Cvičení na čerstvém vzduchu je prima. Můžeme se takto setkat, protože v každém areálu máme pergoly. Dnes jsme procvičovali nejen hlasivky, ale i paměť.

Výlet do Liberce

Luštěnice   23. 5. 2023

Společně se seniory ze Senior Parku Hrádek nad Nisou jsme navštívili botanickou zahradu v Liberci. Zaujal nás především skleník s kaktusy a bonsai.

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 5. 2023

Hospodyňka Lucka připravila velmi oblíbené kuřecí maso v bramboráku, které mnozí budete znát pod názvem rarášci. Máme takové pochoutky velmi rádi, všichni!

Májové slavnosti

Luštěnice   17. 5. 2023

Naše první májové slavnosti v Senior Parku. Všichni pozvaní byli moc spokojení. Pohoštění přišlo vhod, i hudba byla a nakonec tanec taky nechyběl.

Společná snídaně

Luštěnice   21. 4. 2023

V zimní zahradě našeho areálu je to správné místo na setkání u společné snídaně. K dobrému jídlu jsme si poslechli příjemnou hudbu 

Cvičíme

Luštěnice   17. 4. 2023

Tentokrát jsme cvičili už venku, na čerstvém vzduchu. Aby se nám příjemně cvičilo, poslouchali jsme k tomu relaxační hudbu.

Pečeme mazanec

Luštěnice   5. 4. 2023

Upekli jsme si společně velikonoční mazanec. Bez pořádného mazance by nebyly Velikonoce  až nám vychladne, tak si na něm pochutnáme.

Hody, hody, doprovody ...

Luštěnice   3. 4. 2023

Jako každý rok nás i letos navštívili učni a učnice z nedaleké obce Horky. Pomlázky byly statné, vyšlehání symbolické. Děkujeme za milou návštěvu.

Na Květinovém plesu v Kunicích

Luštěnice   29. 3. 2023

Vyrazili jsme k sousedům na ples, který se nesl v duchu květin. Setkali jsme se tam také se sousedy z ostatních Senior Parků, užili si bohatou tombolu i živou hudbu p. Pecky. Děkujeme za pozvání, bylo to prima, ples se vám přátelé skutečně povedl.

Hokejkové cvičení

Luštěnice   27. 3. 2023

Naše cvičení bývá pokaždé jiné a není vždy jen na židlích. Dnes jsme se rozpohybovali s pomocí hokejky a pohybovou aktivitu pro dnešní den splněnou.

Děti mezi námi

Luštěnice   24. 3. 2023

Opět milá návštěva dětí z místní MŠ. Jsme rádi, že za námi chodí, protože dětský smích a naše vyprávění je prima pro všechny zúčastněné. 

Zahradnictví

Luštěnice   21. 3. 2023

Jaro už je tady, není nač čekat a tak spěcháme do nedalekého zahradnictví, které máme vyzkoušené a vždycky si tam dobře nakoupíme. Zima byla dlouhá a konečně se zase vrátíme ke svým zahrádkám a truhlíkům.

Oblíbené šipky o odměnu

Luštěnice   20. 3. 2023

Šipky máme v oblibě a vždycky hrajeme na vítěze. Dnes nejlépe zahrál Marcel a my mu blahopřejeme. A co bylo odměnou pro vítěze? To si necháme pro sebe a rádi prozradíme, když se přijedete podívat a třeba si s námi zahrát malý turnaj.

Co když doma upadnu?

Luštěnice   13. 3. 2023

Nácvik pádu a prevence proti pádu je čas od času dobré připomenout. A naše figurantky z řad seniorek se simulace pádu zhostili opravdu parádně, za což jim patří velké poděkování. K tématu se v budoucnu určitě opět vrátíme.

Slavíme MDŽ

Luštěnice   8. 3. 2023

Hned po ránu milé překvapení v podobě květiny od našeho souseda Pavla a po obědě nás čekalo překvapení v podobě harmonikáře. Zpívalo se, tančilo a mňamky na stole samozřejmě nechyběly.

Výdejní okénko

Luštěnice   1. 3. 2023

Pochutnali jsme si na bramborové staročeské placce. Kdo měl zájem, dopřál si k tomu kávu nebo čaj. Společne jsme si povídali a bylo to krásné dopoledne.

Cvičíme

Luštěnice   28. 2. 2023

Cvičení s naší hospodyňkou bylo dnes velmi zábavné. Procvičila s námi celé tělo a nešetřila nás.

Výlet do pivovaru

Luštěnice   27. 2. 2023

Navštívili jsme nymburský pivovar Postřižiny. Přidal se k nám sousední Senior Park Sokoleč. Prohlídka byla samozřejmě spojená s ochutnávkou lahodného piva. Výlet se nám skutečně líbil.

Podvodné SMS a jiné nástrahy

Luštěnice   22. 2. 2023

Dávejte si pozor na nevyžádané, podvodné, krátké textové zprávy - sms. Mohou přinést mnoho problémů, pokud na ně odpovíte a reagujete na jejich obsah. Nejen takové doporučení bylo tématem dnešní přednášky.

Snídaně

Luštěnice   21. 2. 2023

Ráno si můžeme dopřát sladké. Proto na snídani máme košíček a gofry se šlehačkou, vše s ovocem.

Mateřinka

Luštěnice   10. 2. 2023

V každém městě nebo obci mají mateřskou školku. Jinak tomu není ani u nás. Jsme rádi, když mezi nás děti z místní mateřské školky přijdou. Povídáme si, kreslíme a luštíme.

Sladká prezentace

Luštěnice   10. 2. 2023

Nejdříve u nás byly dopoledne děti ze školky. Odpoledne pak následovala prezentace belgické čokolády. Sladké my máme všichni rádi!

Hrajeme si

Luštěnice   7. 2. 2023

Na programu jsme dnes měli deskové hry. A k takovému posezení patří například koláč, který připravil pan správce.

Cvičení

Luštěnice   30. 1. 2023

Pondělní cvičení přineslo změnu v používání cvičebních pomůcek. Dnes jsme cvičili s hokejkou.

Kvíz v hale

Luštěnice   26. 1. 2023

Dnešní dopoledne bylo věnováno trénování paměti. Procvičili jsme si kvízem naše hlavičky 

Jedeme do muzea

Luštěnice   26. 1. 2023

Odpoledne jsme navštívili muzeum cukru a lihu v Dobrovicích. Celá expozice s prohlídkou byla velmi pěkná a informace opravdu zajímavé.

Do cukrárny

Luštěnice   17. 1. 2023

Vyrazili jsme do cukrárny, kterou máme nedaleko od Poděbrad. Z široké nabídky si vybere každý. Dortíky a chlebíčky měli výborné, výlet si určitě někdy zopakujeme.

Trénování paměti

Luštěnice   16. 1. 2023

Procvičování paměti je rovněž vhodným doplněním pravidelného cvičení. Takže procvičujeme nejen svaly a kloby, ale taky mozkové závity!

Společně u stolu

Luštěnice   13. 1. 2023

Jen tak si posedět se sousedy ve společenské hale je příjemné. Obzvlášť, když je posezení doplněné nabídkou dobrého jídla a pití.

Výdejní okénko

Luštěnice   11. 1. 2023

Stejně tak jako pravidelné cvičení bude probíhat setkávání ve výdejním okénku. Dnes to byla sladká mňamka, kterou připravila hospodyňka Lucka 

Cvičení

Luštěnice   9. 1. 2023

Pravidelné pondělní cvičení pokračuje také letos. Budeme se těšit na různé formy, dnes cvičení probíhalo s gymnastickou gumou. 

Turnaj v novém roce

Luštěnice   5. 1. 2023

Ve sportu jsme v mládí byli dobří, zvládali jsme všechno možné. Teď už hrajeme jen hry takové, které jsou přiměřené k našim pohybovým možnostem. Jednou z takových činností jsou šipky. Turnaj je vždy vyhledávanou akcí.

Cvičíme

Luštěnice   4. 1. 2023

Pokračujeme ve cvičení v naší společenské hale. Dnes jako pomůcku ke cvičení jsme vybrali míče.

Divadlo a slavnostní oběd

Luštěnice   21. 12. 2022

Vánoční oběd a vystoupení větších dětí, to byl dnešní program. Děti za základní školy nám zahrály a zazpívaly připravené představení. Popřáli jsme jim hezké svátky. Po jejich odchodu jsme měli slavnostní oběd, rozdali jsme si dárky. Celé odpoledne bylo úžasné

Cvičení v hale

Luštěnice   19. 12. 2022

Tentokrát jsme měli zábavné cvičení. S hokejkou jsme si užili pohyb i legraci. Je u toho opravdu velká zábava!

Společná snídaně

Luštěnice   16. 12. 2022

Tento pátek jsme se sešli na společné snídani v hale. Kdo přišel, mohl si na dochucení lívanců vybrat ze tří druhů marmelád. Výborné!

Výdejní okénko

Luštěnice   14. 12. 2022

K svátkům patří nejrůznější sladkosti. My jsme si dnes v okénku na takovém sladkém pokušení pochutnali. Pohár se šlehačkou.

Vánoční koncert

Luštěnice   13. 12. 2022

Přijel nás navštívit pan Viktor Sodoma. Jeho hudební vystoupení bylo pro nás všechny velkým zážitkem. Na návštěvu přijeli i sousední Senior Parky. Samozřejmě nesmělo nechybělo pohoštění. Na závěr setkání jsme si všichni společně zazpívali známé vánoční koledy.

Jóga

Luštěnice   12. 12. 2022

Co nás na cvičení nejvíce láká? Je to rozmanitost cviků jógy, která se nám velmi zamlouvá a rádi chodíme na společná cvičení.

Mikulášská

Luštěnice   5. 12. 2022

Po dnešním dopoledním cvičení na nás odpoledne čekala mikulášská nadílka. Bylo to moc krásné. Někteří z nás říkali i básničku. Den jsme si užili jako malé děti 

Pečeme spolu

Luštěnice   2. 12. 2022

Také k nám přichází vánoční atmosféra. Společně jsme se sešli u pečení cukroví. Bude ho dostatek i na sváteční stůl.

Hrajeme šipky

Luštěnice   30. 11. 2022

Někteří z nás jsme hráli tuto hru poprvé. Ale museli jsme uznat, že nás to moc pobavilo. Byla u toho i legrace.

Snídáme

Luštěnice   29. 11. 2022

Společná snídaně je vždy skvělá událost. Vše bylo dokonale připravené a všichni přítomní si pochutnali.

Pondělní cvičení

Luštěnice   28. 11. 2022

Cvičení jsme dnes pojali ve sportovním stylu. Zkoušeli jsme hokejbal, tak uvidíme, jak se nám bude do budoucna dařit v tomto druhu zábavy.

Tvoření věnců

Luštěnice   23. 11. 2022

Také jsme se rozhodli vyrobit adventní věnce: buď na dveře nebo na stůl. K dovršení vánoční atmosféry jsme si dali svařené víno a poslouchali vánoční písně. Bylo to krásné odpoledne.

Jóga

Luštěnice   21. 11. 2022

Cvičení tohoto druhu nás velice baví. Kdo ho zná, tak ví, že si protáhneme a uvolníme celé tělo.

Hrajeme bingo

Luštěnice   16. 11. 2022

Při společném posezení jsme si procvičili hlavičky a vítězem se stal téměř každý, kdo přišel 

Výdejní okénko

Luštěnice   16. 11. 2022

Ani jsme netušili, jaké překvapení na nás čekalo dnes. Sladké, voňavé, v podobě muffinu. Zkrátka: bylo to vynikající.

Házíme na terč

Luštěnice   14. 11. 2022

Při dnešním házení na živý terč jsme se fakt zabavili. Kromě cvičení to byla taky prima legrace. Tak pozor a jdeme na to! 

Svatomartinský oběd

Luštěnice   14. 11. 2022

Pochutnali jsme si na svatomartinské huse. K takovému slavnostnímu jídlu nesmí chybět to správné pití. V poháru jsme měli tradiční svatomartinské víno. Vše bylo výborné, pochutnali jsme si.

Cvičíme v hale

Luštěnice   7. 11. 2022

Cvičební pomůcky využíváme podle toho, jaká cvičení si zvolíme. Tentokrát to byly cviky, které s gymnastickou gumou pořádně protáhnout svalstvo.

Společné pečení

Luštěnice   2. 11. 2022

Domluvili jsme se na společném pečení. A co jsme nakonec vybrali? Šátečky plněné čokoládou a ovocem. Samozřejmě, že jsme se těšili a opravdu jsme si pochutnali! 

Výdejní okénko

Luštěnice   1. 11. 2022

Dnes na nás čekalo ve výdejním okénku překvapení. Poseděli jsme spolu a pochutnali jsme si na obložené bagetce.

Cvičíme jógu

Luštěnice   31. 10. 2022

Poprvé v našem areálu jsme dnes cvičili jógu. Bylo to velmi nezvyklé, ale příjemné cvičení. Určitě se k němu budeme vracet.

Francouzská snídaně

Luštěnice   26. 10. 2022

Na dnešní snídani jsme se těšili na tradiční francouzské speciality. Abychom si pořádně pochutnali, podávalo se sladké i slané jídlo.

Jedeme na výlet

Luštěnice   25. 10. 2022

Vyrazili jsme dnes na krásný výlet do Poděbrad. V tomto lázeňském městě jsme prošli nejdříve kolonádu a na závěr výletu jsme si sedli k dobrému obědu v restauraci na náměstí krále Jiřího.

Zábavné cvičení

Luštěnice   24. 10. 2022

Zacvičili jsme si dnes trochu jinak: házeli jsme míčem  do koše. Byla u toho velká legrace a na vítěze samozřejmě čekala sladká odměna.

Keramika s paní Vendulou

Luštěnice   21. 10. 2022

Přijela nás navštívit paní Vendula a zároveň ukázat své dovednosti s keramikou. Měli jsme možnost vyrábět své vlastní nápady. Keramika nás velice zaujala a moc jsme si to užili! 

Děti ze školky Luštěnice

Luštěnice   19. 10. 2022

Návštěva dětí z místní mateřské školky je vždy příjemnou záležitostí. Děti nám pomohly zasadit den předem nakoupené kytičky. Moc se jim sázení líbilo. Na závěr návštěvy na ně čekalo malé občerstvení.

Do zahradnictví

Luštěnice   18. 10. 2022

Dnešní výlet do zahradnictví Bratronice byl opět úspěšný. Nakoupili jsme krásné kytičky. Nejen pro nás domů, ale také na výzdobu areálu. Po příjezdu jsme jich hned pár zasadili do květináčů.

Dopolední cvičení, polední grilování

Luštěnice   17. 10. 2022

V dopoledních hodinách jsme si parádně zacvicili a protáhli celé tělo.
Na oběd nás čekal plněný hermelín a klobása na grilu, abychom si prodloužili grilovací sezónu. Všichni jsme si moc pochutnali, bylo vše připravené opravdu výborně.

Cvičení s gumou

Luštěnice   11. 10. 2022

Jak jste si určitě všimli u předcházejících příspěvků, tak moc rádi cvičíme. Dnes jsme si vzali gymnastické gumy. Protáhli jsme celé tělo, je to velmi příjemné.

Výdejní okénko

Luštěnice   11. 10. 2022

Vždy na nás čeká něco dobrého. Tentokrát jsme si pochutnali na buřtech připravených na pivu! Už se těšíme na další okénko 

Cvičení paměti s míčem

Luštěnice   5. 10. 2022

Dopoledne jsme trénovali paměť a zároveň jsem si házeli míčem. Odpoledne pak bylo vydejni okénko, ve kterém se podával tatarák. Velmi jsme si pochutnali.

Den seniorů

Luštěnice   4. 10. 2022

Měli jsme dnes krásné odpoledne. Oslavili jsme společně Mezinárodní den seniorů. Zahrát nám k tomuto dni přijela harfistka paní Ševčíková; byla to nádhera. Připravili jsme i velké pohoštění, na kterém jsem si spolu pochutnali. Moc se nám celá akce líbila

Cvičení s míčem

Luštěnice   29. 9. 2022

Cvičení nás celkově láká, ale s míčem nás přímo baví. Je to pro každého forma příjemného protažení, protože pohyb musí být 

Opékání buřtů

Luštěnice   26. 9. 2022

Přestože nám nepřálo počasí, i tak jsme si poradili. Buřty byly připravené na grilu. Opravdu jsme si všichni pochutnali.

Přednáška BESIP a krizové situace

Luštěnice   23. 9. 2022

Navštívili nás policisté, kteří nám řekli vše o bezpečnosti na silnici nejen pro chodce, ale i pro řidiče. Vyprávěli zajímavé příběhy z praxe. Také nás informovali o podvodných telefonátech, podomních prodejcích a jiných rizikových situacích. Měli jsme možnost se policistů přímo zeptat, co nás zajímalo a čeho se máme vyvarovat. Bylo to zajímavé dopoledne.

Zoo Dvůr Králové

Luštěnice   22. 9. 2022

Jeli jsme se podívat do safari na zvířata a byl to moc nevšední zážitek. Viděli jsme jsme jich spoustu. Projeli jsme si celé safari autem, kde nám zvířata chodila různě přes cestu. Nejhezčí zážitek? Ten, kdy nám žirafa šla těsně vedle auta. Celkově to byl krásný den a prima výlet.

Společné cvičení

Luštěnice   14. 9. 2022

Dnešní cvičení s míčem bylo velmi hezké. Všichni jsme se protáhli a moc nás to bavilo, taky jsme se pořádně zasmáli. Pro všechny bylo cvičení lehké a mohli jsme u toho sedět.

Hrajeme kroket

Luštěnice   7. 9. 2022

Dnes jsme si zahráli kroket. Někteří i s vozíčkem hráli na jedničku. Moc se nám hra líbila a zároveň jsme se báječně pobavili.

Snídaně v hale

Luštěnice   5. 9. 2022

V pondělí ráno na nás čekala společná snídaně. Nikdo z nás nevěděl, na co se máme těšit. Dostali jsme malé palačinky se třemi druhy mazání, džus a čaj. Snídaně byla výborná. 

Výlet na zámek Hrubá Skála

Luštěnice   30. 8. 2022

Zámek se nachází vysoko nad prachovskými skálami a lesy. Výhled je okouzlující. Po prohlídce zámku jsme se přesunuli do zámecké restaurace na terasu, kde jsme si dali výborný oběd, kávu a jen tak relaxovali a nabírali energii. Víte, která pohádka se na zámku natáčela?

No přece princ Bajaja 

Hudební den

Luštěnice   29. 8. 2022

Navštívil nás pan Pecka, který nám zahrál a zazpíval '60ky'. Písně jsme všichni znali a moc jsme si to užili. K pohoštění halou voněl vynikající štrúdl, který jsme dopoledne společně upekli. Byl to moc krásný den!
 

Hrádek nad Nisou

Luštěnice   23. 8. 2022

Byli jsme pozváni do Senior Parku v Hrádku nad Nisou. Poslechli jsme si vyprávění pana Harapese. Taky jsme si společně zazpívali. Občerstvení měli krásně připravené a velmi nám chutnalo. Moc hezké zpestření dne v milém prostředí.

Zábavné cvičení

Luštěnice   22. 8. 2022

Dnešní cvičení jsme si užili jinak. Přitahovali jsme na toaletním papíru skleničku vody. Pak jsme se krmili se zavázanýma očima. Bylo to příjemné dopoledne, zábavné a veselé zároveň.

Kouzelník

Luštěnice   17. 8. 2022

Navštívil nás kouzelník Nikolas Kara. Na jeho vystoupení se přijeli podívat i senioři z nedalekých Senior Parků: Sokoleč u Poděbrad a Kunice u Prahy. Kouzelník nám předvedl různá kouzla, některá z nich byla velmi zajímavá a nepochopitelná.

'Nácvik pádů'

Luštěnice   15. 8. 2022

Vysvětlili jsme si, jak se zvednout v případě, když upadneme. Poslechli jsme si, co máme dělat a jak se snažit těmto situacím předcházet.

Odpoledne se pak podávala ledová káva se zmrzlinou. Někdo si poručil i s likérem. Byla výborná!

Pečení tmavého pokušení

Luštěnice   10. 8. 2022

Společně jsme si upekli perník s čokoládou, abychom měli odpoledne něco dobrého ke kávě. Bylo to příjemné dopoledne. Na perníku jsme si všichni moc pochutnali.

Poznáte auto?

Luštěnice   3. 8. 2022

Navštívil nás pan Luboš se svým veteránem - Chevrolet Corvette c3 z roku 1973. Vyprávěl nám krásný příběh o koupi tohoto vozu a na závěr nám ukázal jaký má ten sporťák odpich a zvuk. Bylo to moc zajímavé odpoledne. 
 

Pétanque

Luštěnice   2. 8. 2022

Dopoledne jsme si zahráli pétanque. Tato hra nás moc baví a určitě si ji zahrajeme znovu, počasí je stále na naší straně 

Grilování

Luštěnice   1. 8. 2022

Tak jsme společně usedli ke stolu a čekalo nás grilování. Podávala se klobása nebo plněný hermelín. Vše bylo výborné! 

Snídaně

Luštěnice   27. 7. 2022

Byla nám na dnešní ráno připravena společná snídaně. Dostali jsme lívanečky, džus, kávu a čaj. Moc jsme tomu rádi, děkujeme..

Tiramisu

Luštěnice   25. 7. 2022

To jsme se dnes těšili na sladký dezert ve skle. Určitě ho taky znáte - tiramisu. Velice nám chutnalo.

Za Jakubem Smolíkem do Kunic

Luštěnice   20. 7. 2022

Sousedé z Kunic nás pozvali na svůj letní koncert, kde vystupoval Jakub Smolík. Jsme bohatší opět o jeden z kulturních zážitků a sousedům z Kunic děkujeme za výborné pohoštění, výbornou atmosféru. 

Koncert Marthy a Teny Elefteriadu

Luštěnice   19. 7. 2022

Koncert u sousedů v Sokolči jsme v hojném počtu s radostí navštívili. Slavné pěvecké duo nás potěšilo nejen písněmi, ale také svým příjemným a milým vystupováním. Navzdory vysokým letním teplotám jsme si odpoledne velmi užili a spokojení se vraceli domů.

Hod na cíl s odměnou pro vítěze

Luštěnice   18. 7. 2022

V rámci pravidelné pohybové aktivity jsme dnes za pomoci míčů a obruče házeli na cíl na několika stupních obtížnosti. Všichni jsme se opravdu snažili, ale vítěz mohl být pouze jeden z nás. Ale nevadí! O lahvinku sektu se s námi pan Marcel odpoledne podělil.

Mix špízy

Luštěnice   18. 7. 2022

V pravé poledne jsme si dopřáli mix špízy a venku v naší zahradě pod slunečníkem chutnaly náramně! 

Pečeme čokokapsy

Luštěnice   13. 7. 2022

K odpolední kávě probíhala příprava už dopoledne. Společně jsme si upekli listové šátečky s nutelou. Všem moc chutnaly, nezbyl ani kousek!

Osvěžíme se Mojitem

Luštěnice   7. 7. 2022

Posezení v zimní zahradě mělo dnes styl - letní osvěžující drink. Podával se nápoj mojito. A tak jsme si i v deštivém počasí udělali krásné odpoledne.

Cvičení v atriu

Luštěnice   4. 7. 2022

Je tady opět protahování těla, tentokrát se zaměřením na ramena, ruce a záda. Poprvé letos cvičíme venku, v našem atriu.

Letní koncert v areálu

Luštěnice   29. 6. 2022

Každoroční tradicí jsou letní koncerty. Letos nás navštívil pan Karel Bláha, zpěvák a dlouholetý sólista Hudebního divadla Karlín. K poslechu, k tanci i k dobrému pití a grilovaným klobáskám svým zpěvem navodil příjemnou atmosféru. Pozvaní sousedé ze Senior Parků z Hrádku, Sokolče a Kunic ani nechtěli domů

Mezigenerační setkání

Luštěnice   28. 6. 2022

Předprázdninové mezigenerační setkání s dětmi z Mateřské školky Luštěnice bylo ve stylu Havajská párty. Společně jsme se pustili do výroby sukní a náhrdelníků. 

Narozeniny

Luštěnice   20. 6. 2022

Paní Ingeborg je nejstarší obyvatelkou v areálu v Luštěnicích. Slaví úctyhodných 96 let! Bydlí u nás společně se svým manželem, její vitalita a energie je obdivuhodná. Přejeme srdečně hlavně zdravíčko a spokojenost.

Pondělní cvičení

Luštěnice   20. 6. 2022

Každého občas něco bolí. Z tohoto důvodu máme pravidelné protahování. Například když nás záda bolí, zacvičíme si s hospodyňkou Luckou.
 
 
 
 
 
 

Nakupujeme

Luštěnice   7. 6. 2022

Nakupujeme pravidelně, ale tentokrát jsme nakupování prodloužili o posezení v cukrárně. Káva a výborný koláč bylo tím pravým zakončením výletu.

Cvičíme s dětmi

Luštěnice   6. 6. 2022

Mezigenerační setkávání s dětičkami si užíváme vždy, když nás přijdou navštívit. Společné cvičení bylo zábavou pro obě strany a těšíme se na příště!

Zlatá svatba

Luštěnice   1. 6. 2022

Datum 1.6. je spojen s oslavou Dne dětí. Manželé Pojikarovi ze Senior Parku Luštěnice však toto datum před 50ti lety spojilo slibem manželským, takže 1.6.2022 oslavili Zlatou svatbu. Na oslavě nechyběli přátelé - sousedé ze Senior Parku, pozvání přijala i paní starostka. Přejeme mnoho dalších společných let naplněných porozuměním, tolerancí, láskou a hlavně zdravím.

Odpolední grilování

Luštěnice   27. 5. 2022

I když nám počasí nepřálo a grilování provázel déšť, tak výsledek byl výborný a útočiště jsme jako vždy našli v zimní zahradě. Grilovaná krkovička a grilovaná uzená kuřecí stehna, zeleninový salát, hořčice a strouhaný křen s jablky. Co víc dodat! Prostě báječné odpoledne s přáteli u dobrého jídla.

Pondělní cvičení s Alčou

Luštěnice   23. 5. 2022

Cvičení dnes začalo jako vždy důkladným protažením. Pak nám Alča ukázala nové cviky pro posílení svalstva s využitím posilovací cvičební gumy. Cvičení bylo trošku náročnější než obvykle, ale zvládli jsme to.

Slaný koláč

Luštěnice   20. 5. 2022

Upekli jsme si společně netradiční slaný koláč a moc jsme si na něm pochutnali. Samozřejmě nechyběla dobrá nálada 

Mezigenerační setkání

Luštěnice   18. 5. 2022

Téma na dnešní den: zahradníci, zahradnice a zahradníčkové. S dětmi z mateřinky v Luštěnicích se pravidelně setkáváme a vždy je to velká oboustranná radost!

Ovocný pohár

Luštěnice   10. 5. 2022

Jahody, broskve, kanadské borůvky, domácí šlehačka posypaná čokoládou. Prostě úterní sladké mámení a pohodová společnost přátel.

Utopenci

Luštěnice   6. 5. 2022

Před pár dny jsme si naložili tradiční utopence. Dnes byl na ně ten správný čas, společně jsme si všichni pochutnali!

Co jsme dnes upekli?

Luštěnice   3. 5. 2022

Na dnešní sladké odpolední setkání jsme si připravili: jahody + kanadské borůvky + nadýchané těsto, to vše se rovná báječná domácí bublanina, na které jsme si společně pochutnali!

Děti z mateřinky

Luštěnice   2. 5. 2022

Mezigenerační setkávání je jedním z významných projektů pro naši společnost. Také v Senior Parcích napříč republikou k setkání dětí z mateřských škol se seniory pravidelně dochází. Dnes jsme spolu cvičili.

Čarodějná grilpárty

Luštěnice   29. 4. 2022

Páteční odpoledne jsme si užili nejen díky pěknému počasí. Klobásky a plněný hermelín, k tomu brambory se zeleninou, to vše jsme si vychutnali.

Výlet

Luštěnice   27. 4. 2022

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Bezděčíně u Mladé Boleslavi nás překvapilo nejen leteckými unikáty, ale také velmi příjemnou kavárnou.

Cvičení v hale

Luštěnice   25. 4. 2022

Máme tady pravidelné cvičení. Zatím se scházíme v hale, ale jakmile bude tepleji, cvičení přesuneme do atria.

Odpolední karban

Luštěnice   20. 4. 2022

Jsme náruživí hráči her karetních. Společně si sednout, hrát karty s přáteli a s úsměvem na tváři: to je to, co nás baví!

Velikonoční dopoledne

Luštěnice   13. 4. 2022

Návštěvou nás dnes potěšily děti ze Základní školy Luštěnice. Předvedly nám hezký velikonoční program, společně jsme si zazpívali a předaly nám vlastnoručně vyrobenou velikonoční výzdobu.

Výdejní okénko

Luštěnice   12. 4. 2022

Prima odpolední posezení v zimní zahradě jsme si zpestřili dobrou svačinou. Pochutnali jsme si na výborné sekané.

Velikonoční pomlázka

Luštěnice   12. 4. 2022

Dnes nás navštívili studenti SOU Horky, přinesli nám velikonoční výzdobu a vlastnoručně vyrobené velikonoční perníčky. A samozřejmě přinesli i dobrou náladu!
 

Cvičení s Alčou

Luštěnice   11. 4. 2022

Dnešní cvičení jógy probíhalo v zimním zahradě. Krásný výhled na slunce přímo vybízel k cvičení meditace - pozdrav slunci! ☀️

Výlet

Luštěnice   5. 4. 2022

Na kraji Mladé Boleslavi se nachází areál Zahradní centrum Debř, známý jako Jiná zahrada. Kromě rostlin tady najdete i minizoo.

Cvičení s šátkem

Luštěnice   4. 4. 2022

Paní vedoucí na dnešní cvičení připravila netradiční pomůcku, kterou najdeme každý doma - šátek. Cviky byly jednoduché, ale na protažení těla důsledné.

'Zápisné'

Luštěnice   1. 4. 2022

Naše nová vedoucí, paní Eva, připravila malé pohoštění a upekla buchtu s krásným nápisem Senior Park Luštěnice. Bereme to jako zápisné a těšíme se na společné chvíle v areálu.

Smaženky

Luštěnice   29. 3. 2022

Retro - název pro věci spojené s minulostí, s něčím bývalým, ale známým. Tak třeba smaženky. Znáte?

Cvičení s Alčou

Luštěnice   28. 3. 2022

Po víkendu jsme dnes procvičili tělo i paměť. Nejdříve s Alčou a s míči a nakonec doplňováním českých pořekadel!

Canisterapie

Luštěnice   28. 3. 2022

Dnes nás navštívila paní Hana se svou speciálně vycvičenou fenkou. Její šikovná čtyřnohá kamarádka Rossi - australská labradorka, nám všem zpříjemnila společně strávený čas. Děkujeme.

Blahopřejeme

Luštěnice   25. 3. 2022

Paní Danuška o víkendu oslaví své narozeniny. Přejeme vše nejlepší a hodně štěstí nejenom při hře v Žolíky

Zdobíme areál

Luštěnice   24. 3. 2022

Blíží se Velikonoce. Proto i v našem Senior Parku Luštěnice se na ně připravujeme, zdobíme halu a zimní zahradu.

Oslava narozenin

Luštěnice   23. 3. 2022

Včerejší vítězka hry bingo dnes slaví narozeniny. Přejeme paní Tamaře jen to nejlepší, hlavně zdraví, štěstí, žádné starosti a dobrou náladu 

Hrajeme BINGO

Luštěnice   22. 3. 2022

Dopoledne jsme měli posezení v zaimní zahradě, odpoledne jsme si pak zahráli BINGO; vítězkou byla tentokrát paní Tamara.

Herní odpoledne

Luštěnice   15. 3. 2022

Ve společenské hale můžeme u stolů hrát nejen karty, ale i různé deskové hry nebo se jen setkat a povídat si, třeba i s naším papouškem.

Cvičení s Alčou

Luštěnice   14. 3. 2022

S paní Alčou se budeme pravidelně setkávat u našeho cvičení. Sama se věnuje cvikům na uvolnění svalstva, takže i nám postupně vysvětlí, o čem je jóga.

Vše nejlepší ženy!

Luštěnice   8. 3. 2022

Malá pozornost v podobě kytičky k MDŽ patří. A aby to nebylo líto našim mužům, přidali jsme všem malý zákusek k odpolednímu kafíčku. Všem ženám krásný den sváteční!

Relaxace při svíčkách

Luštěnice   7. 3. 2022

Svíčky skládané do kruhu - celistvost, moudrost, nekonečno. Relaxační hudba, teplo, masáž spánků a rukou. Ponořili jsme se celým tělem i duší do polospánku a užívali si meditaci v kruhu svých přátel a sousedů.

U knihy s Honzou

Luštěnice   4. 3. 2022

Dnešním dnem se začínáme pravidelně scházet u knihy s naším panem Honzou, který se nabídl, že nám bude každý pátek předčítat z knih na přání.

Zimní zahrada je na tuto příležitost přímo stvořená. 

Pečeme 'NEŠTRÚDL'

Luštěnice   3. 3. 2022

Téměř stejné suroviny na jablečný štrúdl, jen jiným způsobem motaný. Náročnější na přípravu, ale spravedlivě jsme si úkoly rozdělili. Výsledek náramný! Jeden byteček, jeden koláček pro každého.

Cvičení s míčem

Luštěnice   28. 2. 2022

A opět po čase cvičební pomůcka - míč. Nezdá se, ale zadýchali jsme se. Procvičili jsme poctivě všechny svaly a zakončili lehkým tréninkem paměti.

Přednáška o Luštěnicích

Luštěnice   24. 2. 2022

Dnešní odpoledne bylo velmi pestré. Začalo přednáškou o místě, kde žijeme. O Luštěnicích. Dozvěděli jsme se například, že první písemná zmíňka o naší obci se datuje k roku 1268, jaké pamětihodnosti zde najdeme nebo kolik obyvatel zde v současné době žije. Zavzpomínali jsme také na významy dávných živností, které měly ve své době zastoupení také zde. 

Vítáme nového souseda

Luštěnice   24. 2. 2022

Vítáme nového souseda pana Honzu, jehož celoživotní milovanou profesí je herectví a předčítání knih. Přejeme mu, ať se mu u nás hezky bydlí a těšíme se na předčítání příběhů tady u nás.

Slavíme narozeniny

Luštěnice   23. 2. 2022

Slavíme významné kulatiny naší paní Ludmilky. Velká milovnice pletení a háčkování pozvala sousedy na malou narozeninovou oslavu. 'Přejeme Vám paní Ludmilko ke krásným 90tinám pevné zdravíčko, spokojenost, a ať jste stále plná elánu'.

Muzeum Škoda

Luštěnice   22. 2. 2022

Návštěva automobilového muzea v Mladé Boleslavi s dlouholetou tradicí mnohé nás vrátila do doby, kdy jsme byli aktivními řidiči. Prohlídku jsme zakončili shlédnutím krátkého filmu o této značce v místním kinosále. 

Stolní bowling

Luštěnice   21. 2. 2022

Improvizace bowlingu, abychom nemuseli zvedat těžké bowlingové koule, ani se nemuseli ohýbat. Hra pro každého, všichni vyhráli malou cenu za účast. A co si budeme povídat.. Taková majoránka nebo bobkový list se může hodit.

Oběd Na Statku

Luštěnice   15. 2. 2022

Po čase jsme vyrazili do nedaleké restaurace, kterou jsme si velmi oblíbili. Výborně vaří a výborné čepované pivo!

Valentýnské cvičení

Luštěnice   14. 2. 2022

Dnes jsme se při cvičení zaměřili na horní partie těla. Nejdříve lehké protažení, pak posilování zádového svalstva, ramen, horních končetin. A takě jsme si zkusili, že není vůbec snadné malovat pohybem nosu osmičky a prsty poskládat do Valentýnského srdce.

Zkoušíme horkovzduch

Luštěnice   11. 2. 2022

Náš soused nás pozval na testování horkovzdušného hrnce, který se vyznačuje tím, že k přípravě jídla potřebujete minimum tuku. Tak jsme zkusili pro chuť pár hranolek a poté zahráli partičku žolíků. Prima víkend, přátelé!

Cukrárna na hale

Luštěnice   10. 2. 2022

Jahodový dortík šlehačkou, káva nebo čaj. Takový byl plán na dnešní odpoledne. A protože byla nálada výborná, poseděli jsme pospolu u ohně u krbu celé odpoledne a příjemně se bavili.

Jóga s masáží šíje

Luštěnice   7. 2. 2022

Pořádně se rozcvičit, protáhnout a společně se setkat při pravidelném cvičení se stalo u nás zvykem. Spolu cvičíme rádi, je to příjemný začátek každého týdne. Dnes s bonusem-masáž šíje.

Kvíz na víkend

Luštěnice   4. 2. 2022

Dle předpovědi rosniček nás čeká sychravý víkend, tak si ho zpříjemníme malým kvízem u čaje či kávy. Otázky jsou různorodé, takže s chutí do toho, půl je hotovo. A už pomalu můžeme vyhlížet jaro!

Cvičíme s míči

Luštěnice   31. 1. 2022

S míči se nám cvičí velice dobře. Umí nahradit posilovací stroje, trénuje nás v postřehu nebo navádí k soustředění. 'Nádech-stlačení-výdech'.

Vyrábíme mast

Luštěnice   25. 1. 2022

Připravili jsme si dětský olejíček, konopnou a kalciovou mast, stačí všechny ingredience pořádně promíchat a je hotovo. Použití je pak poměrně rozsáhlé: například mast pomůže při rýmě a nachlazení, ochrání bolavý nos a taky zvláční kůži nejen na rukou.

Naše pondělní cvičení

Luštěnice   24. 1. 2022

S pomocí míče se můžete pořádně zapotit. To připadá do úvahy tehdy, jestliže cvičíte s velkým odhodláním a protáhnete všechny svaly. Tak je tomu u nás každé pondělí.

Hlavně zdravíčko!

Luštěnice   21. 1. 2022

Oslavencům spěcháme popřát k narozeninám. Paní Květuška a pan Marcel slaví v lednu. Přejeme hlavně zdravíčko, stále trvající optimismus a jen dobré do dalšího roku.

Pády v bytě

Luštěnice   17. 1. 2022

Dnes jsme absolvovali opakování základních rad a doporučení, jako je například: zachování klidu, mít mobilní telefon stále při ruce, vstávat pomocí opory a mnoho dalšího. Kdo chtěl, mohl si simulaci pádu a vstávání za dohledu asistence vyzkoušet.

Cvičení v hale

Luštěnice   10. 1. 2022

Po víkendu se pravidelně scházíme na hale. Cvičení nás velmi baví; dnes jsme si protáhli tělo pod vedením hospodyně Lucky. Ať nás záda nebolí!

Výlet za sladkým

Luštěnice   7. 1. 2022

Oblíbené akce rádi opakujeme. Patří mezi ně například výlet do cukrárny v Mladé Boleslavi. Taky neodoláte sladkému pokušení?

Pečeme mazanec

Luštěnice   6. 1. 2022

Jen tak, pro ochutnání.
Šikovná paní Inge se s vervou pustila do díla. Na sílu a vytrvalost je hnětení kynutého těsta náročné, ale zvládli jsme to na výbornou

Jóga

Luštěnice   3. 1. 2022

Vracíme se po svátcích k pravidelnému cvičení. Dnes to byla jóga a co nás čeká příště? Společná procházka po blízkém okolí Luštěnic. Snad bude počasí příznivé.

Posedíme u krbu..

Luštěnice   27. 12. 2021

Pospolu u praskajícího krbu na naší hale, se sousedy, s vyprávěním. Konec roku se blíží, trávíme čas s přáteli.

Slovenská snídaně

Luštěnice   26. 11. 2021

Halušky, klobásky, sýry a různé další pochutiny, které se vážou především k východním sousedům, ke Slovensku. Tak vypadala dnešní naše snídaně.

Cvičení

Luštěnice   22. 11. 2021

Protáhnout všechny svaly se nám podařilo opět s míčem při našem pondělním cvičení ☺️

Kronika

Luštěnice   19. 11. 2021

Posedět v útulné hale a doplnit s paní vedoucí naši kroniku. Tak vypadá fajn odpoledne.

Řeznictví

Luštěnice   18. 11. 2021

Uzené nebo jitrnici? Každý máme chuť na něco jiného. Zajeli jsme si pro různé dobroty do nedalekého řeznictví.

Svícínky jak z cukru

Luštěnice   26. 10. 2021

Odpoledne jsme si pro radost vyrobili malé a velmi jednoduché svícínky. Zároveň jsme procvičili jemnou motoriku. Zvládl každý. 

Hrajeme kroket

Luštěnice   25. 10. 2021

Venku sice chladněji, ale slunce svítí. Proč si nezpestřit den kroketem. Byla to naše premiéra, tak se nás ze zvědavosti šesla kopa.

Domácí pizza

Luštěnice   22. 10. 2021

Malé páteční posezení v zimní zahradě, s čerstvou pizzou a skleničkou červeného vínka. Víkend může začít!

Nakupujeme

Luštěnice   21. 10. 2021

Již tradiční návštěva paní Žákové s její pojízdnou prodejnou nejen sezónního oblečení. Nakoupili jsme si pro potřebu i pro radost.

Beseda s Policií ČR

Luštěnice   5. 10. 2021

Dnešní beseda s policisty z Mladé Boleslavi byla zajímavá a poučná zároveň. Řešilo se hlavně téma podvodných prodejců tzv. 'šmejdů'.

Snídaně a Den seniorů

Luštěnice   1. 10. 2021

Den začal vynikající grilovanou snídaní, zároveň se slavil Mezinárodní den seniorům. Byli jsme rádi, že vyšlo i příjemné počasí.

Přednáška o třídění odpadu a ochraně přírody

Luštěnice   27. 9. 2021

Přišli mezi nás odborníci z firmy Compag. K zajímavé diskuzi byl aktuální problém třídění odpadů i budoucnost zpracování.

Domácí perník

Luštěnice   27. 9. 2021

Po obědě se sejít na něco dobrého, to je ono! Domácí perník s kávou je to pravé.

Cvičení na židlích

Luštěnice   13. 9. 2021

Je důležité se pořádně protáhnout. My máme společné cvičení vždy v pondělí. Určitě každý přivítá venkovní cvičení za příznivého počasí.

Výroba bylinkového oleje

Luštěnice   8. 9. 2021

Na naší zahrádce roste mnoho nejrůznějších bylinek. Opravdu by byla škoda je nevyužít. Zdravotní účinky s nadcházejícím chladnějším počasím určitě oceníme.

Grilování

Luštěnice   27. 8. 2021

Klobásy, žampiony a pivečko. Touto lahodnou kombinací jsme zakončili poslední srpnový týden.

Decoupage...

Luštěnice   25. 8. 2021

...nebo-li ubrousková technika. To si zkuste, je to opravdu zajímavé. Ozdobily jsme si v našich domácnostech květináče pro radost.

Jóga s míčem

Luštěnice   16. 8. 2021

Cvičení s míčem mívá ve výsledku opravdové účinky. Pokud provádíme cvik správně, vždy pocítíme všechny svaly v těle.

Farmářské trhy

Luštěnice   13. 8. 2021

Navštívili jsme mladoboleslavské farmářské trhy. Každý si našel to svoje, co potřeboval. Někdo květiny, zeleninu nebo čerstvé uzeniny.

Koncert v Hrádku

Luštěnice   3. 8. 2021

Zajeli jsme se pobavit o kus dále, k sousedům do Hrádku nad Nisou. Tam nás pohostili, dali si něco dobrého k snědku a poslechli fajn muziku.

Karbaníci

Luštěnice   23. 7. 2021

Chvíli Prší, chvíli kouzla. Každý ukázal, co v mládí uměl a umí dodnes. No a ostatním tak připomněl.

Do cukrárny

Luštěnice   20. 7. 2021

Zastavili jsme se na skvělé zmrzlině v Nymburce. Velmi chutných druhů bylo na výběr opravdu mnoho.

Hadí návštěva

Luštěnice   14. 7. 2021

Naše paní vedoucí Terezka chová neobvyklého domácího mazlíčka - hroznýše královského a jmenuje se Salazar. Dozvěděli jsme se něco o jeho chovu a odvážnější si mohli Salazara také pohladit.

Letní recitál Valérie Zawadské

Luštěnice   8. 7. 2021

Skvělá letní akce s ostatními Senior Parky.Párty stany zajišťovaly ochranu před sluncem i deštěm, děkujeme za zapůjčení od dobrovolných hasičů z Chotětova. Točené pivo, klobásy na grilu a bodrý humor vynikající paní Zawadské. 

Snídaně

Luštěnice   25. 6. 2021

Posnídali jsme ve francouzském stylu. Sýry, domácí marmeláda a plno dalších dobrot.

Na pivo do Dětenic

Luštěnice   23. 6. 2021

S naším panem správcem jsme vyrazili do pivovaru a středověké krčmy. Všem se prohlídka líbila a pivo moc chutnalo! 

'Pečeme' nepečený dort

Luštěnice   10. 6. 2021

Zákusek ke kávě jsme vytvořily svépomocí. Každá z nás přiložila ruku k dílu a jaký byl výsledek? Vynikající kokosový cheesecake - čískejk!

Grilujeme

Luštěnice   31. 5. 2021

Letošní první grilování je tady! Celým areálem se nese vůně masa, pivo k tomu je samozřejmostí. Atmosféru pohody doplňuje i počasí, které se dnes opravdu vydařilo.

Farmářské trhy

Luštěnice   28. 5. 2021

Konečne můžeme vyrazit na výlet. Rozhodli jsme se navštívit skvělé trhy v Mladé Boleslavi. Najdete je v centru města.

Malujeme

Luštěnice   20. 5. 2021

Počasí nám moc nepřálo, proto jsme se my holky ukryly do haly. Omalovánky nás v rámci terapie velmi bavily!

Orchestr

Luštěnice   11. 5. 2021

Odpoledne jsme si poslechli trochu hudby v podání malého podnikového orchestru Škoda Mladá Boleslav. Všichni jsme se velmi bavili! 

Výdejní okénko

Luštěnice   19. 4. 2021

Díky počasí se výdejní okénko posunulo na dnešní den. Bylo již o něco lépe a paní vedoucí nám upekla piškot s citronovým krémem, ozdobený ovocem.

Aprílové výdejní okénko

Luštěnice   1. 4. 2021

Na aprílové výdejní okénko byli nalákáni hlavně muži. Na jitrnici... Škoda, že to byla jitrnice, jakou svět neviděl!

Vtipu jsme se zasmáli, v okénku byly sladké dobroty

Sudoku

Luštěnice   30. 3. 2021

Luštění sudoku byl těžší oříšek. I přesto jsme to u kávy zvládli na jedničku.

Hledáme vajíčka

Luštěnice   29. 3. 2021

Po atriu našeho areálu se rozkutálely kraslice. Poctivě jsme hledali a našli jsme je všechny, i když dobře schované! 

Jarní výdejní okénko

Luštěnice   18. 3. 2021

Dnes to vypadalo, že si náramně užijeme sluníčka. Překvapil nás ale sníh. I tak jsme si pochutnali na jarní pomazánce s čerstvým džusem z pomerančů.

Květinový kvíz

Luštěnice   16. 3. 2021

Počasí nám bohužel stále moc nepřeje. Proto jsme se dnes v teple domova pobavili kvízem u dobré kávy. Snad nám jarní květiny brzy pokvetou.

Víkendový kvíz

Luštěnice   26. 2. 2021

Jako víkendovou aktivitu jsme dostali kvíz ohledně znalosti nářečí - moravštiny. Výsledky správného řešení vyhodnotíme společně v pondělí.

Přivítání nové paní vedoucí

Luštěnice   24. 2. 2021

U dnešního výdejního okénka jsme přivítali novou paní vedoucí. Připravila nám výborné pohoštění. Bohužel nám počasí moc nepřálo, ale i tak byla hojná účast  

Děkujeme a těšíme se na vás.

Cvičíme

Luštěnice   18. 2. 2021

Máme viditelnou radost z protahování pomocí polštářku. Další radostné úsměvy můžete vidět při předávání certifikátů o očkování.

Očkování

Luštěnice   15. 2. 2021

Dnes byla devíti našim seniorům aplikována druhá dávka očkování proti Covid 19. Mají velký důvod ke spokojenosti!

Zábavná hádanková hra

Luštěnice   12. 2. 2021

Hra začala v pátek a probíhá v atriu. Tak všichni pěkně na čerstvý vzduch a hledat cedulky! (je jich celkem deset). Kdo uhodne alespoň polovinu, dostane odměnu.

U okénka

Luštěnice   9. 2. 2021

Když máme chuť na něco teplého, je možné využít opět otevřené výdejní okénko.

 

 

Laurel a ...?

Luštěnice   8. 2. 2021

Napadne vás hned odpověď? Tak takhle zpestřenou mrazivou procházku jsme měli, když jsme při ozdravné chůzi v mínus pěti stupních doplňovali jména známých dvojic.

Okénko

Luštěnice   3. 2. 2021

Výdejní okénko opět v akci. Tak co si dáme: alžírskou kávu, čaj nebo svařák? Vyhrál svařák!

Uhádni a vyhraj odměnu

Luštěnice   29. 1. 2021

V atriu začala hra s hádáním názvů filmů. Na čerstvém vzduchu se procházíme, hledáme schované hádanky. Podle obrázkových indicií pak skládáme podklady pro správný název.

Okénko

Luštěnice   26. 1. 2021

Opět navštívíme výdejní okénko - možnost dát si něco pro zahřátí nebo si předat několik milých slov.

Procházka

Luštěnice   25. 1. 2021

Procházka, nejprospěšnější činnost, do které se nám někdy nechce. Ale nakonec je člověk rád, že šel

Hádáme názvy filmů

Luštěnice   22. 1. 2021

Máme tady oblíbené procvičování paměti pomocí kvízu. Tentokrát jsme hádali názvy filmů podle populárních filmových hlášek.

Gratulujeme

Luštěnice   15. 1. 2021

V pátek luštění na víkend, k tomu upřímná a srdečná gratulace naší oslavenkyni ke krásným 90. narozeninám

Občerstvení

Luštěnice   12. 1. 2021

Svařák z výdejního okénka, malé zpestření dne. Zachutnalo nám a někteří obyvatelé vzali zavděk i opakovaně.

Výzdoba končí

Luštěnice   7. 1. 2021

Vánoční svátky jsou už minulostí. Postupně je tedy na místě uklidit výzdobu nejen v domácnostech, ale také ve společných prostorách, v truhlících.

Tříkrálový den

Luštěnice   6. 1. 2021

Dnešní den tříkrálový jsme si příjemně zpestřili. Vypravili jsme se každý na krátkou individuální procházku po okolí.

Silvestr trochu jinak

Luštěnice   31. 12. 2020

Každý dostal do svého bytu malé občerstvení v podobě chlebíčku a přípitek na zdraví podle přání: buď svařák nebo šampaňské  Šťastný nový rok všem!

Procházka

Luštěnice   21. 12. 2020

Procházka trochu jinak - alternativně jsme si užili kondiční chůzi v našem společném atriu

Cukroví

Luštěnice   17. 12. 2020

Tvořili jsme nepečené cukroví. Můžeme jen doporučit. Dobrá zábava, pěkné pro oko a mňamka!

Vyrábíme dekoraci

Luštěnice   10. 12. 2020

Bez vánočních ozdob by neměla být žádná domácnost. Příprava vánočních dekorací probíhá s nadšením a elánem. A zároveň nám přinesla radost.

Gratulujeme, cvičíme

Luštěnice   26. 11. 2020

Oslavenkyně paní Marcelka si od nás převzala malý dárek k narozeninám, blahopřejeme.

Tento den probíhaly i protahovací cviky v atriu 

Luštíme

Luštěnice   25. 11. 2020

Naši obyvatelé si mohli vybrat k luštění buď náročný test nebo takovou normální křížovku. Odvážně se pustili do obou!

Odměna za 'kešky'

Luštěnice   23. 11. 2020

Tento den si úspěšní hledači KEŠEK převzali zasloužené odměny 

Zároveň začala hra v prostorách atria, která je o postřehu a počítání.

Dnešní aktivity

Luštěnice   20. 11. 2020

Mohli jsme si dnes vybrat ze dvou aktivit. První přinesla protahovací cviky prospěšné tělu a druhá: hledání číslice pět v textu, což je přínosné pro náš postřeh 

Vyrábíme ozdoby

Luštěnice   18. 11. 2020

Výroba vánočních ozdob nás potěšila hned dvakrát. Samotná výroba byla zábavná a radost z vytvořených ozdob nás bude provázet celý vánoční čas 

Cvičíme v atriu

Luštěnice   13. 11. 2020

S chutí jsme si dnes zacvičili před dveřmi bytů. Přestože není nejlepší počasí, v atriu pod stříškou se můžeme sejít pokaždé.

Test

Luštěnice   10. 11. 2020

Vyplnili jsme si test ze znalostí světa zvířat. Kdo správně vyluštil, dostal odměnu za správně vyluštěný zvířátkový test a taky další doplňovačky

Vystřihování

Luštěnice   5. 11. 2020

Do jedné ruky papír, do druhé nůžky a už jsme pracovali.

Výsledky našeho snažení nám zajistí mnoho radosti pro dekoraci blížících se svátků 

Cvičíme paměť

Luštěnice   26. 10. 2020

Známe spoustu přísloví. Ani si to neuvědomujeme, máme je ve svém podvědomí. Ale když je potřebujeme doplnit: bude to jednoduché?

Korzo, špacír...

Luštěnice   20. 10. 2020

...zkrátka opět na procházce. Za častými procházkami je důležité vidět potřebu udržování naší kondice a to je dobře 

Procházka

Luštěnice   8. 10. 2020

Po okolí jsme se dnes vydali. Naše dobrá kondice blahořečí Lucince. Lucie nás provedla a kondici nám pozvedla 

Protahujeme svaly

Luštěnice   5. 10. 2020

Dokud nám počasí dovolí, budeme cvičit venku na čerstvém vzduchu. V našem věku je pohyb velmi důležitý, takže s chutí do toho!

Příprava na zimu

Luštěnice   30. 9. 2020

S přicházejícím podzimem jsme se pustili do díla - řízkování muškátů a osazování květináčů. Ať se můžeme na něco pěkného dívat 

Zahradnictví

Luštěnice   29. 9. 2020

Zahradnictví v Bratronicích a naše spokojené nakupování. Tak se dá popsat dnešní výlet.

Podzimní náladu ještě více vylepšíme kombinací barev květin, aby to šlo hezky dohromady!

Grilujeme

Luštěnice   23. 9. 2020

Ano, klobásky dobře grilované panem Josífkem, přivodily spokojené 'mastné' úsměvy na našich tvářích. Krásné odpoledne!

Cvičení v atriu

Luštěnice   21. 9. 2020

Atrium bylo svědkem našeho poctivého snažení o zachování pohyblivosti tzv. protahováním. Cvičíme a tváříme se radostně!

Sladké odpoledne

Luštěnice   17. 9. 2020

Jablkovo-oříškový řez se zmrzlinou a šlehačkou. Ve velmi příjemné atmosféře jsme srdečně popřáli našim oslavencům...na zdraví 

Návštěva v Sokolči

Luštěnice   15. 9. 2020

Staročeští Pardálové to rozjeli pěkně z vesela a udělali nám radost. Přidali všem přítomným potřebné koření do života. Diky 

Cvičíme s míči

Luštěnice   14. 9. 2020

V atriu na čerstvém vzduchu jsme si s chutí zacvičili několik protahovacich cviků s novými míči.
Výborná nálada, příště budeme pokračovat!

Cvičení paměti

Luštěnice   7. 9. 2020

Víme, co nás baví, co prospívá zdraví, proto cvičíme paměť a víme, jak jít na svět!

„Sluníčku děkujeme za podporu“

Společná snídaně

Luštěnice   3. 9. 2020

Den jsme zahájili společnou snídaní. Šunka, vejce, sýr, voňavá káva a k tomu 'pohádka mládí' - krupicová kaše.

Mňam, to bylo dobré 

Hadříčky pro radost

Luštěnice   31. 8. 2020

Opět nás navštívil pojízný butik paní Žákové. Sortiment bohatý, každý našel, co potřeboval. Podzim se pomaličku hlásí a obnovit šatník se hodí.

Dvojník zpěváka Matušky

Luštěnice   28. 8. 2020

Na Waldemara Matušku jsme jeli zavzpomínat k sousedům do Hrádku nad Nisou. Dvojník Vladimír Walda Nerušil je věrnou kopií nejen zpěvem ale také zjevem. Na první pohled bychom nepoznali rozdíl. Děkujeme za pozvání, za vynikající domácí klobásky na grilu a krásný hudební zážitek.

Vítáme opeřeného souseda

Luštěnice   27. 8. 2020

Tak jsme se dočkali! Amazoňan modročelý, krásný zelený papoušek, jehož domovinou je Jižní Amerika. Ode dneška nám bude dělat společnost a stane se nedílnou součástí našeho domova. O jeho jménu rozhodlo spravedlivé losování. Každý napsal na lísteček jméno dle svého gusta a pak to již bylo na osudu.

Seznamte se s naším RÁĎOU LUŠTĚNICKÝM.

Jedeme do restaurace

Luštěnice   25. 8. 2020

Na obídek do naší oblíbené restaurace Nepřevázka. Někdo si dal smažený květák, někdo upředňostnil pečenou kačenu. Chlazené čepované a dobrá společnost :-)

Opékáme buřty

Luštěnice   20. 8. 2020

Na ohni opečený buřt jako pozdní svačina nebo předkrm večeře. Vychlazené pivíčko, sedánek ve stínu. 

Koncert Heleny Vondráčkové

Luštěnice   19. 8. 2020

Rádi jsme přijali pozvání našich sousedů z Kunic na koncert PANÍ zpěvačky Helenky Vondráčkové. Konal se ve spolupráci s rádiem Blaník, na ohni se točila uzená kýta, tančilo se, jedlo a pilo... Jednoznačně nezapomenutelný zážitek pro nás všechny. Děkujeme za pozvání.

Po ránu se v létě cvičí nejlépe

Luštěnice   17. 8. 2020

Vysoké teploty venku nás neopouštějí a přesto se cvičení nechceme vzdát. Proto cvičíme za chládku v dopoledních hodinách, v přítmí altánu v atriu. Dnes doplněné o trénink dobré mušky na cíl.

Melounová párty

Luštěnice   13. 8. 2020

Venku panují vysoké teploty, proto jsme se dnes odpoledne sešli hezky pospolu ve stínu v naší hale a dopřáli si vychlazený meloun, melounovou limonádu a někteří osvěžující Mojito. Pustili jsme si české dechovky a navzdory horku jsme se rozcházeli do svých bytečků spokojení.

Snídaně v atriu

Luštěnice   11. 8. 2020

Dva druhy pomazánek, domácí pečivo a sladké buchty 'Naší babičky Berty'..takové bylo menu letošní letní snídaně v zahradách Senior Parku. Povídali jsme, jak vypadaly naše snídaně, když jsme byly děti.  Byly prostší a zároveň nezapomenutelné, protože jsme se ve vzpomínce vrátili k našim rodičům :-)

Zoo Chleby

Luštěnice   6. 8. 2020

Deštivé počasí ustálo a tak je třeba sluníčka využít k výletu. Návštívili jsme malou, ale o to malebnější, zologickou zahradu Chleby nedaleko od nás. Jedna z účastněných pronesla krásnou větu:' já prostě nebudu sedět doma!' :-)

Za vodou a do vody

Luštěnice   4. 8. 2020

Horké léto, krytý bazén s výřivkou.. Opět jsme vyrazili za koupáním. Pohyb je ve vodě snažší a zároveň nesmírně prospěšný. 

Společná příprava Mojita

Luštěnice   31. 7. 2020

Dnes jsme si společnými silami připravili nápoj v dnešní době oblíbený - Mojito. Zkusili jsme poprvé a stálo to za to. Domácí máta z naší zahrádky našla využití :-)

Jóga

Luštěnice   28. 7. 2020

Pokud je venku nesnesitelné teplo, můžete si přece jen pomoci. V tom je jóga vážně speciální činnost a prospívá celému organismu!

Plavání

Luštěnice   27. 7. 2020

V místním bazénu si protáhneme všechny ztuhlé údy a opravdu si odpočineme ☺️

Těšíme se na další takovou akci.

Hrátky s míčem

Luštěnice   23. 7. 2020

Skvěle jsme se protáhli a zároveň si zahráli s míčem...nikdo nezapomněl jak se hází, kope a chytá míč. Všichni jsme se účastnili s chutí!

Cvičení

Luštěnice   20. 7. 2020

Pod altánem je příjemné prostředí. Ve stínu altánu se nám opravdu dobře sedí a povídá, ale také cvičí.

Za zmrzlinou..

Luštěnice   16. 7. 2020

K létu osvěžení neodmyslitelně patří, takže jsme dnes vyrazili na v kraji vyhlášenou TOČENOU do nedaleké Pískové Lhoty.

Posilujeme

Luštěnice   13. 7. 2020

Ve velkém počtu jsme se sešli dnes u posilovacího cvičení. Sluníčko venku hřálo, cvičilo se parádně. Sami na sobě cítíme, že nám pravidelné cvičení dělá dobře na těle i na duši.

Beseda s policistkou

Luštěnice   8. 7. 2020

Prevence trestných činů páchaných na seniorech-takové bylo téma besedy s velmi milou a příjemnou policistkou. A protože nás paměť občas trošku potrápí, vítáme rady a doporučení od nejpovolanějších z řad Policie ČR. Děkujeme za návštěvu.

Hráli jsme pétanque

Luštěnice   7. 7. 2020

Společenskou hru pétanque neboli koulenou původem z Francie jsme si zahráli i v Luštěnicích. A navzdory malým obavám z neznámého jsme si to skutečně užili. 

Jóga

Luštěnice   2. 7. 2020

Dnešní lekce jógy byla zaměřena na protažení celého těla a pravidelné dýchání.

Neuvěřitelné, zkuste to taky, prospěje vám to stejně jako nám 

Cukrárna

Luštěnice   29. 6. 2020

Vyrazili jsme si osladit život do cukrárny. Musíte všichni uznat, že tento cíl výletu máme moc rádi 

Protahování na židlích

Luštěnice   25. 6. 2020

Pravidelné dopolední cvičení bylo tentokrát zaměřeno na protahování. Hospodyňka Lucie nám dala do těla, ale my jsme opět ukázali, že se žádného pohybu nebojíme. 

Poháry

Luštěnice   22. 6. 2020

Zmrzlinový pohár, kdo by ho neměl rád. Pochutnáme si na něm venku pod pergolou. Osvěží, přestože zrovna není sluníčkový den 

Výlet do mlýna

Luštěnice   18. 6. 2020

Stejnojmenný rybník a mlýn - Bučický. Cíl našeho čtvrtečního výletu. Počasí se drželo jen tak tak, ale nakonec nepršelo. Prošli jsem se kolem ohrad se zvířaty a okolo mlýnského kola. Po prohlídce jsme si zašli na oběd, který všem chutnal. I zmrzlina byla osvěžující.

Cvičíme

Luštěnice   12. 6. 2020

Tentokrát jsme zvolili cvičení formou posilování. Sami jsme byli překvapeni, že nám to šlo skvěle.

Příště budeme pokračovat.

Cvičíme, kreslíme

Luštěnice   10. 6. 2020

Venku prší, ale to není překážkou trénování paměti ve společenské místnosti.
 
Dokonce jsme procvičili i malířské schopnosti. Úsměv na tvářích nechyběl 

Prodejna v hale

Luštěnice   8. 6. 2020

Všichni se chceme libit, přivítali jsme možnost pořídit si něco nového přímo u nás v hale. Na výběr bylo nepřeberné množství zboží.

Jsme rádi, že 'krámek' přijel až k nám 

Jóga

Luštěnice   5. 6. 2020

Cvičení jógy v atriu - pozdrav slunci - nám na sluníčku opravdu prospívá 

Hned se nám zlepší nálada protažením těla na čerstvém vzduchu.

Jedeme za flórou do Bratronic

Luštěnice   3. 6. 2020

Výjezd za nákupem flóry do nedalekých Bratronic. Květinami to začalo a točenou zmrzlinou skončilo.Zítra nás čeká spousta práce na zahradě, všechna ta kvítka musí do zeminy a květináčů. 

Přetahovaná

Luštěnice   28. 5. 2020

Dnes soutěž v přetahování jednou rukou. Zúčastnilo se sedm dam a dva pánové. A kdo vyhrál odměnu? K překvapení všech silák Zdenička :-)

Řeznictví do domu

Luštěnice   28. 5. 2020

Stále ještě dbáme na zvýšenou opatrnost při pořizování nákupů. Slovo dalo slovo a zaměstnanci našeho areálu nám zajistili pojízdné řeznictví, které staví až před branou našeho Senior Parku.Každých čtrnáct dní si můžeme dopřát čerstvé masné i uzenářské pochoutky. Děkujeme, rádi budeme využívat.

Harmonikář Péťa

Luštěnice   28. 5. 2020

Pan Petr Bílý, výborný harmonikář nám přijel zahrát hezkou kopu písniček pro dobrou náladu. Těšíme se, že za námi opět někdy zavítá.

Cvičíme v atriu

Luštěnice   21. 5. 2020

Po delším čase probíhá cvičení na židlích. Jak cvičení probíhalo? Protahovalo se celé tělo, dýchalo se a zrcadlilo se 

Všichni uvítali cvičení s velkým nadšením. Před obědem trocha pohybu nezaškodí - ideální čas.

'Hrajeme pod okny'

Luštěnice   19. 5. 2020

Úspěšný projekt dobrovolných hudebníků k nám vyslal houslistu, který nás potěšil tóny skladatele Bacha.
Počasí vyšlo pro koncert v zahradě přímo parádní a všichni jsme si hudební zážitek užili  

Velikonoce

Luštěnice   8. 4. 2020

Velikonoční svátky před námi. Všichni si přejeme, abychom příští rok slavili tyto svátky pospolu u kafíčka, mazance a beránka.Mějte zdravé a sluníčkové dny.

Vědomostní kvíz

Luštěnice   7. 4. 2020

Navzdory opatřením se naši milí zaměstnanci snaží vymýšlet alternativní aktivity, aby nám tyto dny rychleji utíkaly. A procvičování paměti nemůže nikdy škodit. Otázky byly 'záludné', ale každý si poradil po svém. Jedna obyvatelka složila z kvízu vlaštovku 

 

Poděkování

Luštěnice   26. 3. 2020

Děkujeme všem dárkyním, které nám ušily dostatečné množství roušek pro seniory. Nejen pro naše do Luštěnic, ale do všech areálů po celé republice. Opravdu si toho velmi vážíme.

Cvičení...

Luštěnice   24. 3. 2020

Odpolední sluníčko nás vytáhlo z bytů a my jsme si s chutí zacvičili u jezírka. Samozřejmě v klidu, bezpečné rozestupy, s rouškami na tváři.

Chvilka s knížkou

Luštěnice   9. 3. 2020

Velikonoce pomalu klepou na dveře. Proto jsme dnes zvolili zajímavé čtení o těchto svátcích a jejich tradicích. Tušíte, kdy odlétají zvony do Říma?

Slavíme MDŽ

Luštěnice   6. 3. 2020

Dnes malinko s předstihem slavíme krásu a nenahraditelnost žen. Dali jsme si kávu nebo čaj, jiní červené nebo bílé víno a chlebíčky. Mějte všichni hezké dny.

Protahujeme svaly na židli

Luštěnice   3. 3. 2020

Cvičíme pravidelně a rádi. Stejně jako ve všech areálech. Dnes bylo při cvičení hodně, ale opravdu hodně veselo. Takže jsme pořádně procvičili i bránici.

Solná jeskyně

Luštěnice   20. 2. 2020

Také my jsme vyrazili do solné jeskyně strávit relaxační a zdraví podporující čas. Uklidňující hudba, svěží vzduch, případně troška spánku...

Veselá snídaně

Luštěnice   18. 2. 2020

Opět jsme dnes společně snídali. Čerstvé pečivo, domácí buchta, čajíček i kafíčko. Bylo veselo, zítra nás čeká solná jeskyně.

Společný oběd v restauraci

Luštěnice   13. 2. 2020

Dnes jsme se vypravili na výlet do nedaleké obce Nepřevázka. Ve vyhlášené restauraci Na Statku si každý vybral podle chuti. Jídlo bylo opravdu vynikající a zábava také.

Trénování paměti

Luštěnice   12. 2. 2020

Také tentokrát se nám kouřilo při přemýšlení z našich hlaviček. Ale hlavní věcí je, že byla skvělá zábava a nasmáli jsme se.

Člověče, nezlob se...

Luštěnice   29. 1. 2020

Vrátit se na chvíli do dětských let. Proč ne? Tato hra se hraje pro zábavu v každém věku. Zkusili jsme si zahrát i jinou hru - Logika. Někteří zažili krutou prohru :-) K oběma hrám jsme měli malou posilu.

Překvapení

Luštěnice   27. 1. 2020

Překvapení se vším všudy, do poslední chvíle se snažili drazí senioři hádat, co se děje. Na stolech čekala hromada chlebíčků, nechyběl ani dort a šampaňské. Zkrátka - paní vedoucí měla narozeniny a chtěla je oslavit s lidmi, které má ráda.

Povídání o zvířatech

Luštěnice   23. 1. 2020

Vždy se dozvídáme nové a nové věci. Měli jsme možnost si prohlédnout sbírku motýlů, brouků, pavouků, kterou vlastnoručně zhotovil náš milý soused pan Stanislav Mareš. Další zvláštnosti jsme se dozvěděli ze zajímavého dokumentu. Víte, kolik měří žirafa a jak má dlouhý jazyk? - znáte psa pralesního? - proč má tygr pruhy? My už známe spoustu odpovědí...

Artistic Magic Show

Luštěnice   22. 1. 2020

Do Sokolče jsme zavítali na odpoledne plné kouzel, čar a žonglování. Paní kouzelnice předváděla vše neskutečně zručně, bylo opravdu zajímavé ji pozorovat. Krásné představení!

Prodej textilu v hale

Luštěnice   21. 1. 2020

Také v zimním období je potřeba nakoupit nové oblečení. Proto k nám opět zavítala paní Žáková. Děkujeme za inspiraci na zimu (nebo spíše už na jaro?)

Společná snídaně

Luštěnice   21. 1. 2020

Naše snídaňové dýchánky jsou příjemné. Vládne uvolněná atmosféra, v klidu posnídáme, dáme si čaj nebo kávu a hlavně si povídáme.

Oslava narozenin

Luštěnice   17. 1. 2020

Krásná oslava u příležitosti narozenin naší milé Dášenky Hornové, která slavila krásné 89. narozeniny. Přejeme pevné zdraví, pohodu a stále tolik úsměvů a dobré nálady. Máme Vás rádi.

Cvičení s Luckou

Luštěnice   13. 1. 2020

Opět jsme se sešli a protahovali po vánočních svátcích svá těla. Pohyb prospívá každému v každém věku, není proč zahálet.

Úklid vánoční výzdoby

Luštěnice   8. 1. 2020

Vánoční čas skončil.

Uklízíme vše, co jsme tak pracně a s nadšením vyráběli a zdobili. Vánoční stromeček, výzdoba, zkrátka povánoční úklid.

Silvestr 2019

Luštěnice   31. 12. 2019

Přiťukňutí, loučení se se starým rokem a přivítání roku nového. 

Sešli jsme se a zavzpomínali, jaký ten rok byl...do roku 2020 všem přejeme plno zdraví, špetku štěstí a hlavně pohodu 

'Štědrovečerní' oběd

Luštěnice   23. 12. 2019

Dnešní předvánoční oběd byl vskutku slavnostní. Sešli jsme se v hale téměř všichni a bylo to příjemné, být takto spolu.

Nechyběl salát, řízky, klobása...a přiletěl i ježíšek 

Vánoční koncert

Luštěnice   19. 12. 2019

Příjemnou vánoční atmosféru jsme prožili při vystoupení kapely Mini Band z Benátek nad Jizerou. Každý si přišel na své, když si mohl říci o svou oblíbenou píseň. Zazněly i vánoční koledy. Někteří z nás si zatančili.

Opět vše provázela pohodová nálada. Děkujeme za krásný zážitek.

Společná snídaně

Luštěnice   18. 12. 2019

Než nám začne vánoční šílenství v podobě nekonečné konzumace cukroví a salátu, rozhodli jsme se ještě pro přípravu tradičních lívanců.

Úžasná pohoda...snídaně se prodloužila skoro až do oběda 

Vánoční představení

Luštěnice   17. 12. 2019

Krásnou přehlídku koled jsme si poslechli při dalším představení středoškoláků SOU a SOŠ Mladá Boleslav, kteří navodili nepopsatelnou vánoční atmosféru.

Oslava narozenin

Luštěnice   17. 12. 2019

Oslava narozenin naší milé paní Marušky. Přejeme Vám jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví a plno pohody do dalších let 

Výlet do Lysé nad Labem

Luštěnice   13. 12. 2019

Nevíte, co k Vánocům? Jeďte na vánoční trhy, tam si vybere každý. Plno stánků s nejrůznějším zbožím; oči vám jdou ze strany na stranu, vidí tolik dobrot a co říká žaludek, když nos cítí tolik vůní?

Nádherná vánoční atmosféra 

Letem světem

Luštěnice   12. 12. 2019

Tentokrát jsme se v našem vyprávění a čtení dostali až do Asie, konkrétně do Číny. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Čtení jsme završili cestopisným filmem. Bylo úžasné vidět na vlastní oči, jak vůbec Čína vypadá 

Cvičení v sedě

Luštěnice   9. 12. 2019

Další cvičení s naší hospodyňkou Luckou - posilování a protahování celého těla. Také nechyběla názorná ukázka, jak se zvedat po možném pádu, pro připomenutí

Za kulturou do divadla

Luštěnice   8. 12. 2019

Navštívili jsme divadlo v Horních Počernicích hru s názvem 'Ostře sledované vlaky' autora Bohumila Hrabala. A dočkali se i razítek :) Adventní čas je pro návštěvu divadla jako stvořený.

Narozeniny

Luštěnice   6. 12. 2019

Konec týdne patřil oslavě narozenin. Jubilantkou je naše milá paní Maruška 

Přejeme mnoho zdraví, pohody, štěstí a plno radosti z pravnoučat.

Vánoční představení, Mikuláš

Luštěnice   5. 12. 2019

Úžasný zážitek jsme prožili s dětmi, které si pro nás připravily různé tanečky a zpívání. Nechyběla ani pohádka. Bylo nám s vámi krásně, děkujeme za dárky.

Ještě než děti odešly, vtrhli k nám Mikuláš,  a ...slzy a křik, smích. Rozdávaly se dárky. Senioři byli překvapeni, že i na ně 'došlo'. Vše nakonec dopadlo super 

Tvoření s dětmi

Luštěnice   3. 12. 2019

Zavítala k nám milá návštěva z mateřské školy. Společně jsem se zapojili do práce a vytvořili nádherné svícny. Od dětí jsem dostali krásná přání a my jsme jim taky předali malou drobnost, kterou jsme vyráběli...kulíšky 

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na příště.

Oslava narozenin

Luštěnice   29. 11. 2019

Příjemné posezení u příležitosti narozenin naší milé paní Marcelky.

Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví, plno pohody, radosti z vnoučat, stále dobrou náladu a nádherný úsměv na Vaší tváři 

Tvoříme

Luštěnice   28. 11. 2019

Výroba malých kulíšků, jako dárek na památku pro naše prťavé kamarády ze školky.

Příští týden se opět zastaví a mají pro nás taky nějaké překvapení, moc se na ně těšíme 

Koncert v Sokolči

Luštěnice   22. 11. 2019

Se sousedy z Hrádku jsme se dnes sešli v Sokolči na koncertě pana Riegla. Mladý zpěvák, který má hlas od Pána Boha, vystupuje spolu s našimi významnými předními umělci a v muzikálech. Bylo to úžasné, všichni přítomní se pohupovali do rytmu. Nádherný zážitek 

Cvičení s Luckou

Luštěnice   21. 11. 2019

Protažení těla si vyzkoušela se seniory i naše hospodyňka Lucka. Opět zábavné cvičení, při kterém proběhla praktická ukázka, jak se člověk má zvednout po pádu na zem.

Příště si to zkusí všichni 

Zahradnictví Bratronice

Luštěnice   19. 11. 2019

Tentokrát to byla dámská jízda. Udělaly jsme si ještě radost hromadou nádherných podzimních kytek na zahradu, ale nechyběla ani tradiční vánoční hvězda...

Letem světem Brazílie

Luštěnice   14. 11. 2019

Tak jsme si sami vymysleli přednášku. Náš úžasný pan Pojikar si připravil zajímavosti o dějinách Brazílie, něco jsme si přečetli v chytrých knihách, promítli jsme si fotky. Nakonec jsme si pustili krásný cestopisný film, plný zajímavostí a střípků z této nádherné a zajímavé země 

Cestopisná přednáška o Ekvádoru

Luštěnice   13. 11. 2019

Luštěnice, Hrádek a Sokoleč; společně jsme se sešli, abychom vyslechli úžasné vyprávění paní Samkové o cestování Ekvádorem. Její zážitky byly velmi zajímavé a poutavé, fotky nádherné. Dozvěděli jsme se plno zajímavostí, které se nikde nedočteme.

Moc děkujeme přednášející i všem návštěvníkům 

Trénování paměti

Luštěnice   6. 11. 2019

Opět jsme si zahráli naši oblíbenou hru. Sešlo se nás více, a proto byla celá atmosféra mnohem zajímavější a úsměvnější 

Společný oběd - bramboráčky

Luštěnice   31. 10. 2019

Nejlépe oběd chutná, když si ho uděláme sami. Nakoupili jsme brambory a naši úžasní pánové se hned dali do škrábání. Je to výborná souhra, když je vás na práci více.

Bramboráky byly výborné...děkuji všem, kteří pomáhali

Oslavenci

Luštěnice   29. 10. 2019

Tento den byl ve jménu narozenin.

Z celého srdce přejeme našemu milému panu Františkovi hodně zdraví, dobrou náladu, pohodu a na tváři stále ten nejúžasnější úsměv   Máme Vás rádi!

Trénování paměti

Luštěnice   29. 10. 2019

Vrátit se do dětských let je tak úsměvné. Zahráli jsme si hru, kterou snad všichni hráli už ve škole: 'město, jméno, zvíře, věc, rostlina...'. Byla to švanda  Těšíme se na příště.

Chvilka s knihou - pečeme

Luštěnice   24. 10. 2019

Toto odpoledne nebylo pečení jako pečení, ale všem se nám přesto dělaly skoro boule za ušima. Vymýšleli jsme recepty a chuťovky, které bychom si mohli v listopadu upéct. Ani knihu jsme nepotřebovali, protože vyzkoušené recepty jsou ty nejlepší.

Je pravda, že jsme se zpočátku nemohli domluvit, zda to bude sladká dobrůtka  nebo pořádný kus masa 

Úsměvná hra - hádej, kdo jsem

Luštěnice   23. 10. 2019

...nebo možná namáhání mozkových buněk a procvičení jazyka českého. Hádat, kdo jsem, to je občas oříšek.

Zajímalo by nás, kdo vymýšlel ta slova. Ale hru jsme si užili a zasmáli se 

Cvičení v sedě

Luštěnice   21. 10. 2019

Cvičení, protahování, hra s míčem. Opět jsme si užili a trochu protáhli tělo, cviky tentokrát více zaměřené na hru s míčem a protahování rukou 

Výlet do Lysé nad Labem

Luštěnice   17. 10. 2019

Opět nám přálo krásné počasí, dnešní výlet byl více než vydařený. Prošli jsme si krámečky, nakoupili potřebné i úplně nepotřebné věci, prostě jsme si udělali radost.

A nakonec jsme si podráždili chuťové buňky v úžasně útulné cukrárně. Výborné dortíky   ani se nedalo vybrat...

Společná snídaně

Luštěnice   16. 10. 2019

U naší tradiční snídaně jsme se opět sešli ve výborné náladě. 'Mňamek' bylo více než dost a všichni odcházeli spokojeni a s naplněným bříškem.

Velké díky patří naší hospodyňce Lucii za domácí vajíčka a přípravu 

Relaxace v knihovně

Luštěnice   14. 10. 2019

Po buřtech jsme si udělali hodinku klidu a relaxace. Zaposlouchali jsme se do cyklu symfonických básní od Bedřicha Smetany Má vlast.

A odpočívali...nádhera...

Opékání buřtů

Luštěnice   14. 10. 2019

Tradiční konec sezóny si neumíme bez buřtů představit. Proto jsme ještě využili krásného počasí a pekli jsme se my na sluníčku a buřty na ohníčku

Moc nám chutnalo.

Cvičení v sedě

Luštěnice   7. 10. 2019

Ve zdravém těle zdravý duch. Tentokrát jsme si protáhli celé tělo, zacvičili i s masážním míčem a nakonec zahráli kopanou...tolik gólů jsem ještě nikdy nedostala

Těšíme se na příště!

Chvilka s knihou - Tasmánie

Luštěnice   3. 10. 2019

Tentokrát to více než chvilka s knihou byla spíše přednáška, ale úžasná. Připravil si ji pro nás pan Josef Pojikar.

Všichni jsme hltavě poslouchali jeho vyprávění, které čerpal nejen z časopisů, ale i z naučných slovníků.

Návštěva malých ratolestí z MŠ

Luštěnice   2. 10. 2019

Úžasný zážitek při návštěvě dětí z mateřské školy, kdy se houf malých človíčků doslova vrhnul k našim milým seniorům a všichni dohromady tvořili krásné podzimní draky.

Na vše dohlížely pani učitelky a vládla krásná, uvolněná atmosféra. Příště se na drobečky moc těšíme!!!

Mezinárodní den seniorů

Luštěnice   1. 10. 2019

Také v Luštěnicích jsme s našimi seniory oslavili jejich svátek, Mezinárodní den seniorů.

Všem jsme udělali radost malou pozorností, ženám kytičkou a mužům sladkou drobností. 

Zahradnictví Bratronice

Luštěnice   30. 9. 2019

Proč si neudělat radost krásnou podzimní kytičkou? Tu jsme si pořídili při návštěvě zahradnictví. Měli tam nespočet krásných květin, různých ozdobných věnců a doplňků.

Kdyby to šlo, odvezli bychom si vše, protože vybrat nějakou drobnost byl nadlidský výkon. Určitě tam zavítáme zas 

Turnaj v kuželkách

Luštěnice   25. 9. 2019

Sportovat se dá i v sedě...to jsme si dnes vyzkoušeli při hraní kuželek. Všem šla hra výborně, což bylo vidět i na výsledcích. Byl to velice vyrovnaný souboj.

Dopoledne jsme završili posezením po vyčerpávajícím turnaji 

Výlet do Poděbrad

Luštěnice   23. 9. 2019

Slunečné počasí přímo vybízelo k procházce parkem a po kolonádě. Všichni jsme s údivem obdivovali rozkvetlé květiny, vodotrysky a místní lázně. Došli jsme i do útulné restaurace u řeky, kde jsme si 'naplnili' bříška výborným obědem.

Určitě si tento výlet opět zopakujeme!

Podzimní nakupování

Luštěnice   20. 9. 2019

Dnešní nakupování - doplnění šatníku - bylo již v duchu podzimního počasí. Tímto děkujeme paní Žákové za příjemně strávené odpoledne nakupováním...
...a chladný podzim může začít 

Snídaně u jednoho stolu

Luštěnice   18. 9. 2019

Jednou za čas se senioři v Senior Parku scházejí u společné snídaně. Podzim se pomalu ale jistě blíží, takže tentokrát snídaně na hale. Obložené talířky, kde si každý našel nějakou dobrotu, kterou má rád. Samozřejmě nechyběl ani domácí koláč,který připravila vedoucí Janinka. Jmenovala se ŽRAVÁ BUCHTA a asi na tom názvu něco bylo,protože nezůstal ani kousek :)

Cvičení v sedě

Luštěnice   16. 9. 2019

Každý pohyb se v našem věku počítá. Přitom nezáleží na tom, zda je to krátká procházka nebo posilování. Dnes si pro nás paní Jana připravila nejen protahování svalů, ale také pořádné protahování bránice :) věříme, že se i při dalším cvičení zase pěkně nasmějeme :)

A zase výletíme! Nymburk

Luštěnice   11. 9. 2019

Slunečné počasí a chuť jen nesedět doma za pecí nás zlákalo vyjet do nedalekého města Nymburk s krásným náměstím. Vznik města se datuje od roku 1275, takže historická část se má opravdu čím pochlubit. Podle Hájkovy kroniky se Nymburk dříve jmenoval Svinibrod, protože se kdysi na jednom břehu Labe pásly prasata. Určitě tedy i vám doporučujeme Nymburk navštívit, je nač se dívat :) Naše procházka končila v místní cukrárně.

Chvilka s knihou 'putování po Austrálii'

Luštěnice   9. 9. 2019

Další společné setkání u knihy, knihovna nám byla téměř malá :) Dnes jsme se zapouslouchali do vyprávění o daleké Austrálii a na příště jsme si odhlasovali jeden ze států tohoto kontinentu a tím bude Tasmánie. A protože jsme ve společných chvilkách s knihou našli zalíbení,rádi bychom se při této příležitosti scházeli co nejčastěji.

Máme chuť na domácí štrúdl ..

Luštěnice   4. 9. 2019

K odpolední kávě něco dobrého a domácího. Společnými silami jsme se pustili do pečení štrúdlů a přidali se i naši pánové. A aby bylo veseleji, zazpívali jsme si nějaké lidovky.

Trénujeme paměť

Luštěnice   2. 9. 2019

V hojném počtu jsme se sešli před obědem na hale a potrénovali paměť. Vzali jsme to od jmen sousedů, přes lehké sčítání, až k řekám naší republiky.

Jedeme do Sokolče! :)

Luštěnice   30. 8. 2019

Ve středu sousedé u nás, dnes jedeme my k nim - na dvojníka úžasného zpěváka Waldemara Matušky. A neodradí nás ani horké počasí. Takže vzhůru vstříc hudebním zážitkům!

Koncert

Luštěnice   28. 8. 2019

Navzdory velmi teplému počasí se koncert opravdu vydařil. Spousta hezkých písniček, i taneček si mnozí dali. Nechyběly vychlazené nápoje  ani vychlazené melouny 

Velice nás potěšila přítomnost našich sousedů ze Sokolče a z Kunic. Návštěvu vám rádi oplatíme již tento pátek...

Příprava na letní koncert

Luštěnice   27. 8. 2019

Chystáme se na hudební odpoledne. Každé léto pořádáme letní koncert. Pozveme i sousedy z jiných areálů, které máme rozmístěné po celé republice.

A něco dobrého na zub nesmí chybět. Děkujeme našim holkám za pomoc s přípravou 

Máchovo jezero

Luštěnice   26. 8. 2019

Počasí nám přálo a tak jsme si jeli užít výlet parníkem. A také jsme zjistili, že zde mají jedny z nejlepších utopenců 

Zkrátka PARÁDNÍ den!!!

Úklid knihovny

Luštěnice   23. 8. 2019

Úklid knihovny a velký pomocník k tomu  do nových regálů zařadit knížky, zavzpomínat na mládí...

...a zkouška jízdy na rotopedu.

 

Čtenářská hodinka

Luštěnice   20. 8. 2019

Na přání některých seniorů jsme se sešli v hale a přečetli si pár humorných kapitol ze života jednoho z našich nejlepších komediálních herců pana Jiřího Sováka.

Rádi bychom i v budoucnu ve společném čtení pokračovali. Možná u stejné knížky, možná u knížky jiné

Do bazénu

Luštěnice   25. 7. 2019

Naměřili jsme u nás 34°.

Rozhodli jsme se výlet zrušit a šup do našeho bazénu. Navíc jsme si udělali ledovou kávu a pochutnali si na zmrzlině.

Hádej, kdo jsem

Luštěnice   22. 7. 2019

Každý týden se na nástěnce objeví na fotografii někdo jiný. Na stole pod nástěnkou máme krabičku na své odpovědi.

Tak hádejme!

Hádáme tajenku

Luštěnice   18. 7. 2019

Naše hospodyňka Hanička si pro nás připravila malou křížovku. Luštění na zahradě bylo prima a správně tajenku měli všichni. Příště chceme klidně těžší :)

Protahování v sedě

Luštěnice   16. 7. 2019

Dnešní cvičení na židlích bylo zaměřeno na protahování svalů. Takže vytáhnout paži co nejvýše to půjde a pomaličku vracet zpátky. Půlhodinka cvičení dokáže divy.

Společná snídaně

Luštěnice   11. 7. 2019

Jak je u nás dobrým zvykem, občas společně snídáme. A v letním období o to raději, protože snídáme venku. Zaměstnancům děkujeme, že pro nás připravili vynikající snídani a již nyní se těšíme na další :)

Zmrzlinové hody

Luštěnice   8. 7. 2019

Dnes nemusíme jezdit do cukrárny, udělali jsme si cukrárnu v Senior Parku. K dobré kávičce domácí zmrzlinový pohár s ovocem a velkou čepicí šlehačky :)

Koncert Jiřího Štědroně

Luštěnice   4. 7. 2019

Počasí nám přálo, tak jsme se vydali na výlet do sousedského Senior Parku v Hrádku nad Nisou na koncert pana Jiřího Štědroně. Sousedé nás přivítali s úsměvem a radostí a pro všechny to byl krásně strávený den. Moc vám děkujeme :)

Oslava narozenin

Luštěnice   1. 7. 2019

K tanci i poslechu zahrála na dnešní oslavě narozenin paní učitelka ze Základní školy Luštěnice.

Na harmoniku, a nejen na ni, to opravdu umí. Děkujeme a oslavenkyni přejeme jen to nejlepší! 

Cvičíme paměť

Luštěnice   25. 6. 2019

Na výlet jsme se těšili, ale v takovém teple jsme si vymysleli náhradní program.

Potrápili jsme mozkové závity, na výlet se vypravíme jindy.

Prodej textilu

Luštěnice   24. 6. 2019

Již po několikáté se naše hala změnila v tržnici.

Vybrat bylo opravdu z čeho. Každý měl možnost oblečení i vyzkoušet, šatna byla v knihovně. 

Procvičování paměti

Luštěnice   17. 6. 2019

Hádanky - především slovní - jsme měli za úkol vyluštit při posezení v atriu.

V tom teplém počasí by to bez občerstvení nešlo.

Finanční gramotnost seniorů

Luštěnice   13. 6. 2019

Napříč všemi areály proběhla přednáška na téma finanční gramotnosti. Tato beseda nemohla chybět ani u nás v Luštěnicích.

Dávejme všichni pozor na to, co podepisujeme...

Oslava narozenin

Luštěnice   13. 6. 2019

Pan Mirek je oslavencem měsíce červen.

Přejeme do dalších let především pevné zdraví a radost se soužití s námi!

Výlet na hrad

Luštěnice   11. 6. 2019

Jeden z hradů České republiky, který bývá často navštěvován - hrad Kost, jsme s nadšením navštívili taky.

Když se k výletu přidá prima počasí, není co řešit.

Snídaně

Luštěnice   10. 6. 2019

Nejen cvičení, ale i snídani můžeme absolvovat venku. Slunečné počasí k tomu přímo vyzývá.

Zrána ještě není takové teplo. V altánu jsme si pochutnali na makovém závinu s kávou, čajem nebo džusem. 

Cvičení v atriu

Luštěnice   5. 6. 2019

Teplé počasí nás vyzvalo k cvičení v atriu.

Venku se příjemně dýchá, každý se pořádně protáhne a je nám všem bezvadně.

Slavíme narozeniny

Luštěnice   31. 5. 2019

Hospodyňka Hanka má narozeniny. Přejeme jí všechno nejlepší, ať ji práce s námi stále baví a jde jí vše od ruky.

Na zdraví! 

Pečeme perník

Luštěnice   27. 5. 2019

Odpoledne máme setkání u kávy. Co dobrého si k ní dáme? Stačí chvilka a naše holky si poradily.

Upekly výborný perník, chutnal, nezbylo 

Společenské hry

Luštěnice   20. 5. 2019

Začali jsme s hraním karet, ale protože nás nejvíce baví 'Člověče, nezlob se', karty šly stranou.

Pořádně jsme se u toho zasmáli 

Kreslíme

Luštěnice   17. 5. 2019

Nakoupili jsme si textilní tašky, k tomu také fixy na textil. Vlastnoručně jsme se pustili do malování. Šlo nám to pěkne od ruky... 

Můžeme vyrazit na nákupy.

Beseda s panem Adamcem

Luštěnice   14. 5. 2019

'Jak prožívat dny spokojeně', téma přednášky pana Adamce.

Dozvěděli jsme se, co je to sebereflexe, jak se máme chovat k druhým lidem, jak si udržet nadhled a humor a spousty dalších zajímavých věcí, které se nám v životě stávají.

Den matek

Luštěnice   13. 5. 2019

Den matek je opravdu krásný svátek.

Máme u nás v areálu babičky a prababičky, ale zároveň i maminky. A to se musí oslavit!

Výlet do pohádkového mlýna

Luštěnice   9. 5. 2019

V obci Střehom nedaleko Sobotky jsme se vydali na procházku k mlýnu. Zajímavostí je, že se zde natáčela pohádka s 'Čerty nejsou žerty'.

Procházkou nám vytrávilo, proto jsme navštívili místní restauraci. Pochutnali jsem si na výtečném obědě.

Třídíme knihy

Luštěnice   7. 5. 2019

V naší knihovně najdete různé tituly a autory. Abychom se v knihovně dobře orientovali, rozhodli jsme se knihy protřídit. Přidali se i pánové.

Výroba srdíček

Luštěnice   6. 5. 2019

K blížícímu se Dni matek jsme dnes zasedli ke stolu a vyráběli a vyráběli...

Určitě se budou srdíčka líbit 

Procvičování paměti

Luštěnice   2. 5. 2019

Poskládat obrázky byla vždy hračka. No jo, ale to jsme byli mladší, šikovnější...

Teď si s tím poradíme taky. A kdyby náhodou byl problém, společně to zvládneme.

Čarodějnice

Luštěnice   30. 4. 2019

Rádi dodržujeme tradice. Poslední dubnový den je věnován již od nepaměti ohňům a čarodějnicím.

Společně jsme si zavzpomínali a pak následoval odlet!

Posezení v hale

Luštěnice   25. 4. 2019

Vůně koláčů se vine celou halou.

Abychom neseděli jen tak, k naplnění bezva atmosféry jsme si ke sladké pochoutce otevřeli láhev vína.

Obědy

Luštěnice   18. 4. 2019

Někdy si vaříme sami, ale jindy se necháme obsloužit. Dovozce obědů vaří výborně. Každý den máme nějaké dobroty.

Jídlo nejen dobře vypadá, také výborně chutná 

U kávy...

Luštěnice   17. 4. 2019

Odpolední posezení u kávy nás velmi spojuje. Stále si máme o čem povídat. Nesedíme sami doma, ve společnosti je nám bezvadně.

Mládež mezi námi

Luštěnice   16. 4. 2019

S velikonočním programem nás navštívila mládež z učiliště Horky nad Jizerou. Za doprovodu kytary jsme si spolu zazpívali. Slečny nám recitovaly básně o svátcích jara.

Oslava narozenin

Luštěnice   12. 4. 2019

V dubnu slavíme narozeniny pana Pavla. Nejen jemu, také všem ostatním, přejeme pevné zdraví, sílu a pohodu do dalších let.

Připíjíme na zdraví!

Trhy ve městě

Luštěnice   9. 4. 2019

V nedaleké Mladé Boleslavi, stejně jako ve všech městech, najdete trhy.

Prodávají tam všechno možné: ovoce, zeleninu, oblečení, domácí potřeby...

U jezírka

Luštěnice   4. 4. 2019

Neplánované akce bývají skvělé. Jako například opékání buřtíků u jezírka v atriu.

Příjemné počasí tomu jen nahrálo 

Zahradnictví

Luštěnice   3. 4. 2019

Pro výzdobu oken a zahrady jsou vhodné květiny. V zahradnictví Bratronice mají široký výběr okrasných květin, stromků a mnoho dalších rostlin.

V hale se griluje

Luštěnice   27. 3. 2019

Neuvěřitelná vůně - známe ji všichni, když se griluje.

Že ještě není sezóna? Nevadí, klobásy a buřtíky chutnají skvěle už teď.

Kino v hale

Luštěnice   25. 3. 2019

K atmosféře kina v hale patří káva, sladkosti a ten správný film nebo seriál.

Co nás tak zaujalo? Žena za pultem...rádi vzpomínáme.

Na hody...

Luštěnice   22. 3. 2019

V úterý jsme slavili Josefa, ale až dnes v pátek jsme se vypravili na Josefovské hody v Melnickem Vtelne.

Skvělá kachna s domácím knedlikem, spláchnutá pivem, každému chutnala.

Jedeme na výlet

Luštěnice   12. 3. 2019

Cíl dnešního výletu? Liberec - technické muzeum.

K vidění byly historické dopravní prostředky: automobily, motocykly i kola. Technické kutily určitě zaujala výstava fotoaparátů nejrůznějších značek.

Oslava MDŽ

Luštěnice   8. 3. 2019

Ani u nás, v Luštěnicích, jsme nevynechali oslavu Mezinárodního dne žen.

Na stolech nám vonělo občerstvení. K přípitku jsme měli sklenici vína a kdo měl chuť, mohl si dopřát štamprli. 

V zahradnictví

Luštěnice   6. 3. 2019

V nabídce najdete nejrůznější rostliny. Na zahradu, na balkón, jen tak za okno, nějaké okrasné dřeviny. Zkrátka vybere si každý.

Pečeme

Luštěnice   4. 3. 2019

K odpolední kávě v hale jsem si dopoledne napekli dobroty.

Po výborné buchtě se jen zaprášilo.

Oslava narozenin

Luštěnice   27. 2. 2019

Dnes máme ještě druhou akci. Odpoledne jsme se sešli u gratulace naší oslavenkyni.

Přejeme pevné zdraví a hodně elánu paní Růžence. Slaví nádherných 86 let.

Prodej textilu

Luštěnice   26. 2. 2019

Není to poprvé, kdy jsme na nákup nemohli vyrazit. Proto jsme rádi za možnost utrácet přímo v naší hale.

Během okamžiku se hala změnila v tržnici. Opravdu bylo z čeho vybírat!

Skládáme obrázky

Luštěnice   25. 2. 2019

Neuvěříte, jak je náročné složit dohromady některé obrázky. Už jen ta příprava.

Skládání jsme si oblíbili, vůbec se u stolu nenudíme 

Výlet do muzea v Novém Boru

Luštěnice   20. 2. 2019

Borské nebo Novoborské sklo je známý pojem u nás i v zahraničí. Navštívili jsme dnes Sklářské muzeum Nový Bor, abychom se přesvědčili o velké pravdě: ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY!

Cvičení paměti

Luštěnice   18. 2. 2019

Každý známe spoustu písniček, říkánek i básniček. Dnes jsme spolu vzpomínali na staré písničky.

Všichni jsme se divili, kolik písní jsme si s chutí zanotovali.

Den svatého Valentýna

Luštěnice   14. 2. 2019

Valentýn není jen svátek zamilovaných, mladých...

I my se máme rádi. Na přání našich seniorů jsme si k pěknému posezení připravili s naší paní vedoucí skvělé bramboráky.

Návštěva z Kunic

Luštěnice   13. 2. 2019

Zřejmě se u nás vznikne tradice. Tradice návštěv našich sousedů - tentokrát z Kunic u Prahy.

Bez pohoštění by se návštěva neobešla. Připravili jsme domácí guláš. Snad vám všem chutnal.

Botanická zahrada

Luštěnice   11. 2. 2019

Výlet dnešního dne nás zavedl do botanické zahrady. Při této příležitosti jsme se cestou domů zastavili ve Vratislavicích v pivovaru a chlapi si tam dopřáli občerstvení.

Cvičíme

Luštěnice   7. 2. 2019

Ti z vás, kteří necvičíte pravidelně, si možná ani nedovedete představit, jak je náročné udržet balanc.

Jen si to sami doma zkuste, ale opatrně!

Společná káva

Luštěnice   25. 1. 2019

Káva voní halou. Samozřejmě k ní nemůže chybět sladká dobrota.

Chvíli jsme spolu poseděli, vyprávěli si, kávu vypili...

Grilování v zimě

Luštěnice   23. 1. 2019

Ať je teplo nebo zima, grilování je vždy prima!

To byl nápad. U masa a klobásek nesmí chybět ani zelenina. Dobrou chuť :-)

Oslava v lednu

Luštěnice   18. 1. 2019

Oslavenkyní narozenin při dnešní oslavě je paní Dagmar. Ještě jednou jí všichni přejeme hodně zdraví a štěstí!

Dort vypadal krásně, chutnal přímo báječně.

Jedeme na návštěvu do Kunic

Luštěnice   17. 1. 2019

S nadšením jsme přijali pozvání na návštěvu od sousedů z Kunic u Prahy.

Čekali nás s radostí. Stoly plné jídla apítí, všude v hale bylo veselo. Vyprávěli jsme si o bydlení v areálu, o akcích, rodinách.

Na jaře přijedou zase oni k nám, těšíme se.

Prý zabloudil...

Luštěnice   16. 1. 2019

Každý nás rád navštěvuje. Dnes mezi nás zavítal pan Petr Rychlý...prý zabloudil.

My víme své. Chtěl se na vlastní oči přesvědčit, jak je u nás krásně.

Setkání v hale

Luštěnice   11. 1. 2019

Místo dnešního cvičení jsme se raději posadili ke stolu.  Proč? Chtěli jsme si povídat...

...u teplého čaje a voňavé kávy :-)

Odstrojujeme stromeček

Luštěnice   9. 1. 2019

Vánoční stromeček už bohužel opadává. Nezbývá nám nic jiného, než se pustit do odstrojování.

Zaposloucháme se do hudby a bude hotovo.

Snídaně v hale

Luštěnice   4. 1. 2019

V novém roce pokračujeme v pořádání oblíbených akcí. Jednou z nich je společná snídaně, rádi se scházíme.

Silvestr

Luštěnice   31. 12. 2018

Všichni jsme se sešli ve společenské hale, usedli ke stolu, zábava a dobré jídlo nemohlo chybět.

Ještě jednou všem přejeme v novém roce jen to nejlepší, hodně zdraví - to je přece nejdůležitější.

Společné vánoce s večerní muzikou

Luštěnice   20. 12. 2018

Našim seniorům jsme připravily bramborový salát, řízky a smažené ryby. Všem moc chutnalo, na stole vonělo cukroví, vánočky, štoly a nechybělo ani dobré pití.

Celé odpoledne jsme strávili povídáním a večer jsme si zazpívali s živou muzikou. Byl to velice krásný den. 

Děti ze SOU Horky nad Jizerou

Luštěnice   18. 12. 2018

Každý rok před Vánoci nás navštíví děti z Horek nad Jizerou. Letos to bylo obzvlášť krásné, připravily si pro nás vystoupení: pohádky, zazpívaly a zarecitovaly nám.

Společenskou halou nás doprovázely krásné hlasy a smích štěstí.

Pěvecký sbor

Luštěnice   12. 12. 2018

Také dnes nás navštívily děti ze ZŠ Luštěnice.

Včera jsme si vyslechli jejich hlasy při čtení, dnes nám pro změnu děti zazpívaly...

Čtenářský kroužek

Luštěnice   11. 12. 2018

Navštívily nás děti ze ZŠ Luštěnice. Donesly si své oblíbené knihy a předčítaly nám.
 
Nejen to, zároveň nám neobvykle zpříjemnily odpoledne. Děkujeme :-)

 

Káva v hale

Luštěnice   3. 12. 2018

Každodenní rituál našich seniorů - posezení u kávy ve společenské hale.

I dnes jsme se rádi sešli a popovidali si. Krásná předvánoční atmosféra.

Dílnička

Luštěnice   26. 11. 2018

Vánoce se blíží, adventní věnce máme již vyrobené. Dnes jsme se pustili do výroby svícnů ze sklenic.

Jak se nám dařilo? Náš stůl zkrášlí svícny ozdobené pěnovým sněhem a mašlí.

Vepřové hody

Luštěnice   22. 11. 2018

Vyrazili jsme do nedaleké vesničky 'Nepřevázka' na vepřové hody. V nabídce restaurace měli všechno možné: jitrnice, jelítka, tlačenku...

Samozřejmě k tomu nesmělo chybět dobře vychlazené pivo, které si pánové s chutí dali.

Cvičení s Adrianou

Luštěnice   21. 11. 2018

Paní Adriana si pro nás na dnešní den připravila nové cviky. Byli jsme velmi nadšení, máme rádi cvičení.

Protažení vsedě nebo vestoje i pro méně pohyblivé...domů jsme dorazili příjemně uvolněni.

Káva u stolu

Luštěnice   20. 11. 2018

Každodenním rituálem našich seniorů je posezení u kávy.

Venku je chladno, zatopili jsme a setkání proběhne u teplého krbu.

Vánoční dílnička

Luštěnice   19. 11. 2018

Máme rádi Vánoce, asi jako každý.

Proto jsme s nadšením využili dílničku k výrobě adventních věnců. Zvládli jsme si sami vyrobit i svícny.

Farmářské trhy Nymburk

Luštěnice   15. 11. 2018

Máme rádi vitamíny, proto jsme se vydali na trhy do nedalekého Nymburka. Nakoupit jsme si mohli jablíčka, hrušky, švestky a další druhy ovoce i zeleniny.

Trhy jsme zakončili procházkou a výborným obědem.

Bramboráky

Luštěnice   13. 11. 2018

Společně jsme s našimi seniory připravily suroviny na bramboráky. A co pak? Rozpálit pánve a hurá na smažení.

Všichni jsme si moc pochutnali.

Výlet na Ještěd

Luštěnice   7. 11. 2018

Když se vydáte na jihozápad od Liberce, přijedete k televiznímu vysílači na hoře Ještěd. Nám se výlet vydařil, počasí bylo tak akorát příjemné.

Děti z MŠ Luštěnice

Luštěnice   6. 11. 2018

V rámci projektu mezigeneračních setkání nás opět navštívily děti z místní mateřinky. Společně jsme vyráběli podzimní výzdobu.

Cvičení s Adrianou

Luštěnice   30. 10. 2018

A máme tady další společné cvičení s Adrianou.

Ve zdravém těle zdravý duch, zkrátka pohyb je zapotřebí v každém věku :-)

Nakupujeme v areálu

Luštěnice   24. 10. 2018

Dnes jsme měli možnost nakoupit přímo v areálu. V hale bylo vystaveno oblečení pro ty, kteří se jen tak do obchodu s textilem nedostanou...

Cvičení s Adrianou

Luštěnice   18. 10. 2018

Novou motivací v každodenním životě - to je naše pravidelné cvičení s paní Adrianou.

Pohodlně si sedneme a začínáme...

Muzeum v Lobči

Luštěnice   17. 10. 2018

Návštěva muzea Eduarda Štorcha byla velice poutavá. Hned u vchodu nás 'čekal' mamut...

Měli jsme možnost vyslechnout informace nejen o spisovateli Štorchovi. Také jsme si prohlédli pazourky nalezené v obci Lobeč a další zajímavosti.

Jedeme na nákup

Luštěnice   11. 10. 2018

Nastává podzimní a zimní období, bude chladněji. Je tedy vhodné obměnit šatník.

Důvod k nákupům a kde jinde, než v Mladé Boleslavi.

Malujeme

Luštěnice   9. 10. 2018

Jinak se to nedá popsat - příjemné chvíle s mandalou.

Kreslení nám přináší pozitivní energii.

Snídaně v hale

Luštěnice   5. 10. 2018

Po včerejší oslavě jsme se všichni opět sešli v hale, tentokrát u snídaně. To víte, že nám chutnalo!

Oslava jubilea

Luštěnice   4. 10. 2018

Rok narození: 1933. Oslavenec: paní Maruška.

Přejeme pevné zdraví a ať jste mezi námi spokojená. Připíjíme na zdraví!!!

Mateřská škola u nás

Luštěnice   2. 10. 2018

Co můžeme poskytnout my dětem? A naopak co nám mohou dát děti? Děti nám radost do života, my jim můžeme předat moudrost a životní zkušenosti.

Děti si nás rozdělily a při společné činnosti pěkně oslovovaly: babičko a dědečku :-) kreslení nám šlo hezky od ruky...doslova...

Mezinárodní den seniorů.

Luštěnice   1. 10. 2018

Stejně jako v jiných areálech i v našem jsem spolu oslavili tento výzmaný den pro seniory. Veselá nálada, dobré jídlo a pití, to vše přispělo k pohodovému dni.

Na bazén

Luštěnice   26. 9. 2018

Je už chladno, ale stále máme možnost navštívit krytý městský bazén v Mladé Boleslavi. Interiér láká k relaxaci snad všechny věkové kategorie.

Hrajeme bingo

Luštěnice   24. 9. 2018

Tuto společenskou hru zná snad každý. BINGO!!!

Víte, kolik zábavy si při hraní užijeme? Zkuste to sami doma a uvidíte.

Společná snídaně v hale

Luštěnice   20. 9. 2018

Na stole bylo jídla pro všechny dost - vaječina, sýr, salám, pečivo a nechybělo ani kafe nebo čaj.

Chutnalo nám, tomu věřte!

Další oslava v září

Luštěnice   19. 9. 2018

Dnes jsme při společném odpoledni poseděli s oslavenkyní paní Zdeňkou, která slavila úctyhodný věk 80 let.

I Vám přejeme pevné zdraví, ať se příjemně bydlí a prožijeme spolu ještě hodně krásných chvil...na zdraví!!!

Oslava narozenin v září

Luštěnice   17. 9. 2018

Tento měsíc se dožívá významného životního jubilea pan Josef.

Dovolte nám blahopřát k Vašim 90. narozeninám jen to nejlepší, především pevné zdraví, na které společně připíjíme...

Návštěva zámku

Luštěnice   11. 9. 2018

Státní zámek Mnichovo Hradiště - cíl našeho dnešního výletu. A co je na zámku k vidění? Jako všude jinde jsme obdivovali knihovnu, kostýmy, obrazy, zbraně, porcelán a mnoho dalších zajímavostí. Samozřejmě vše dobové.

Taky zvenčí je zámek nádherný.

Pečeme ovocný koláč

Luštěnice   4. 9. 2018

V létě je mnoho druhů ovoce, které se dají použít k pečení buchet a koláčů. Ne jinak tomu bylo u nás.

Jaké jsme zvolili ovoce? Asi jako všude jinde, máme švestkový koláš. Dobrou chuť!

Háčkování

Luštěnice   20. 8. 2018

Jednoznačně ženská záležitost - háčkování. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. To platí pro různé činnosti. A my jsme se v mládí s háčkováním setkaly skoro všechny a teď se snažíme něco vytvořit.

Domácí zmrzlina

Luštěnice   13. 8. 2018

Na zmrzlinu jsme vyrazili do obce Písková Lhota.

Jak se sami můžete přesvědčit, zájem o točenou domácí zmrzlinu je tady opravdu velký.

Na nákupy

Luštěnice   7. 8. 2018

Pravidelné nákupy máme za sebou, teď si můžeme dopřát sladkou odměnu. 

V místní kavárně to lákavě vonělo.

Slané pečivo

Luštěnice   30. 7. 2018

Můžeme si pochutnat i na slaném závinu. Připravené pohoštění jsme si vychutnali v našem atriu, jako bychom seděli v přírodě.

Solná jeskyně

Luštěnice   24. 7. 2018

Pobyty v solné jeskyni prospívají všem generacím. A vyžadují pravidelné návštěvy. My jsme tyto služby využili v relaxačním cetru v nedaleké Mladé Boleslavi.

Oslava narozenin nejen seniorů :-)

Luštěnice   4. 7. 2018

Kromě našich seniorů oslavíme tento měsíc i narozeniny naší mladé paní vedoucí.

Zaslouží si to, je velmi příjemná a skvělá ženská. Na zdraví všech...!

Do restaurace

Luštěnice   26. 6. 2018

Na dobré jídlo se vyplatí vždy tam, kde to už známe. Dnes jsme zase navštívili Hospodu Na Statku. Pivečko chutnalo taky :-)

Procvičování paměti

Luštěnice   28. 5. 2018

Máme různé vzpomínky. Někdo víc, někdo méně.

Abychom si co nejvíce zapamatovali, tak je třeba paměť pravidelně procvičovat.

Den matek

Luštěnice   14. 5. 2018

Den matek oslavíme kávičkou a dortíčkem. Pro naše seniorky jsme si připravily překvapení...

...a samozřejmě kytička chybět nebude :-)

Zmrzlina, pohár nebo káva?

Luštěnice   7. 5. 2018

Dnešní výlet má směr Loučeň - zmrzlinový ráj Krédo.

Všichni se těšíme na osvěžení. Budeme vybírat mezi zmrzlinou, ovocným pohárem nebo ledovou kávou.

Grilujeme

Luštěnice   30. 4. 2018

Otepluje se. Když nám to příroda dopřeje, můžeme grilovat. Nejlepší bude masíčko a nějaká zelenina.

...pokud to za nepříznivého počasí nepůjde, poradíme si. S naším domácím grilem můžeme posedět i ve společenské hale. 

Pečeme závin

Luštěnice   23. 4. 2018

Sladké pečivo či buchtu máme všichni rádi. Ale slaný závin nám bude chutnat taky. O to víc, když si ho sami upečeme. U přípravy si můžeme v klidu povídat o čemkoliv.

Nákup v zahradnictví

Luštěnice   16. 4. 2018

Nabízejí různý sortiment okrasných dřevin, květin a mnoho dalšího. Kde? V zahradnictví Bratronice. Určitě si každý vybere nějakou pěknou květinu, třeba i řezanou.

Se sousedy na oběd

Luštěnice   13. 4. 2018

Rádi se mezi Senior Parky navštěvujeme. V dubnu jsme si vymysleli, že se sejdeme se sousedy z blízké Sokoleče. Zajdeme si společně v Kersku na oběd do Hájenky.

Kromě přátelského posezení u dobrého jídla nás čeká prohlídka Ateliéru Kuba.

Slavíme narozeniny.

Luštěnice   11. 4. 2018

Tento měsíc je oslavenkyní paní Růžková. Všichni se připojujeme k blahopřání všeho nejlepšího, především zdraví a štěstí.

Oslava narozenin..

Luštěnice   29. 3. 2018

Krásné životní jubileum s námi dnes oslaví pan Václav D..

K jeho 80. narozeninám přejeme jen to nejlepší, především zdraví, štěstí, klidná léta v našem rodinném kolektivu. Připíjíme na zdraví...

Vyrážíme směr restaurace

Luštěnice   20. 3. 2018

Bohužel na daleké výlety není ještě vhodné počasí.

Jak jsme se již jednou zmínily, rády se spolu scházíme u stolu. Proto si zajedeme do nedaleké restaurace 'Slepá kolej' v Benátkách nad Jizerou...už se těšíme na nabídkové menu.

Velikonoční dílnička.

Luštěnice   19. 3. 2018

Velikonoce, svátky jara, se blíží a nám nezbývá, než si je zpříjemnit. Sami si spolu vytvoříme výzdobu, můžeme se těšit například  králíčky, věnce a další.

Cestopisná přednáška

Luštěnice   16. 3. 2018

Přednáška bude na téma: Banát - České vesnice na březích Dunaje, kterou nám přednese Dis. Pavel Chlum. Tento studovaný mladý muž rád cestuje již od mládí. Během cestování si užívá nejen zážitky, ale i fotografování a následně se rád o své dojmy podělí.

Na přednášku se už těší i sousedé ze Senior Parků Sokoleč a Hrádek, kteří nás přijedou navštívit.

Máme kulečník

Luštěnice   12. 3. 2018

Našimi sousedy ze Senior Parku Hrádek nám byl věnován kulečník. Děkujeme, rádi ho budeme využívat.

Chceme uspořádat turnaj a proto musíme pilně trénovat. 

MDŽ

Luštěnice   8. 3. 2018

Jsme tu většinou samé ženy a tak jsme se rozhodly, že společně oslavíme Mezinárodní den žen.

Rozdáme si kytičky a uděláme si menší oslavu, o zábavu nebude nouze.

Společný oběd v hale

Luštěnice   5. 3. 2018

Tradice je třeba dodržovat. Rádi se setkáváme při společném jídle.

Tentokrát si připravíme vepřový gulášek s pečivem. Už se opravdu těšíme, jak moc dobrý ho paní vedoucí uvaří.

Kino u krbu.

Luštěnice   26. 2. 2018

 Připravíme si něco sladkého, taky kávu nebo čaj. A k tomu si společně vybereme film. Tak se všichni usadíme, film začíná...

Přednáška hasičů o bezpečnosti

Luštěnice   23. 2. 2018

Přednáška o požární bezpečnosti a požárních rizicích - abychom si připomněli důležité informace.

Zavítá k nám muž v uniformě, jeden ze sboru místních dobrovolných hasičů.

Batikování.

Luštěnice   19. 2. 2018

Každý si donese své triko a můžeme začít batikovat.

Teprve po vytažení triček z hrnce uvidíme, co nám z toho vznikne.

Jedeme navštívit sousedy

Luštěnice   14. 2. 2018

Zavítáme k sousedům do Senior Parku v Hrádku nad Nisou. Ať se na vlastní oči přesvědčíme, jak se mají.

Ještě se nám podařilo zjistit, ze zaručených zdrojů, že se můžeme těšit na překvapení :-)

Jdeme do knihovny

Luštěnice   8. 2. 2018

Chceme se stále ještě vzdělávat a taky rádi čteme. Proto jsme se rozhodli, že se vypravíme na procházku a navštívíme místní knihovnu.

Návštěva cukrárny

Luštěnice   5. 2. 2018

Navštívíme cukrárnu v Benátkách nad Jizerou.

Už se nemůžeme dočkat, až si dáme šálek kávy nebo čaje a k tomu něco dobrého, sladkého.

Společný oběd.

Luštěnice   26. 1. 2018

Dnes si připravíme společný oběd.

,, Rýžový nákyp ,, a budeme obědvat v naší společenské místnosti, už teď se moc těšíme.

Ovoce hrou...

Luštěnice   22. 1. 2018

Připravíme si mandrinky, banány, jablko a další ovoce. Zavážeme si oči a hra může začít.

Pozná každý správnou chuť ovoce? 

Oběd v restauraci

Luštěnice   19. 1. 2018

Vyrazíme na oběd taky mimo domov - navštívíme nedalekou obec Nepřevázka.

Už se moc těšíme na dobrý oběd a příjemné prostředí.

Společné vaření

Luštěnice   15. 1. 2018

Dnes si připravíme palačinky s džemem a šlehačkou. Máme rádi sladké a takové pochoutky nesmí chybět na našem stole ani v novém roce.

Dobrou chuť :-)

Mini ZOO Mladá Boleslav

Luštěnice   12. 1. 2018

Dům dětí a mládeže v Mladé Boleslavi.

Najdeme tady minizoo a Ekocentrum Zahrada, která je oázou botaniků a zoologů uprostřed průmyslového města. Oblíbencem nejen pro děti je kobylka šetlendského poníka. Mezi dalšími zvířaty zde můžete vidět velké množství ptactva a dravců, dále želvy, morčata, králíky, hady a jiné plazy... 

Středeční káva

Luštěnice   10. 1. 2018

Společná káva a návrat do dětských let...vyráběli jsme z papírů psaníčka, vlaštovky a všichni jsme si u toho užili spoustu zábavy :-)

Trénování paměti v Luštěnicích

Luštěnice   5. 1. 2018

Jestliže si chcete udržet dobrou paměť, je potřeba ji pravidelně trénovat. Není to nic těžkého, můžeme ji masírovat různými způsoby. Jde o to, že musíte svůj mozek občas 'rozhýbat'. Pojďme si udělat menší test a svou paměť trochu potrápit.

SPOLEČNÝ SILVESTR

Luštěnice   29. 12. 2017

Oslavíme sice dříve poslední den v roce, o pár dnů, ale přesto vykročíme do nového roku 2018 pravou nohou. Přejeme všem našim klientům hodně štěstí a hlavně zdraví.

Těšíme se na další rok mezi Vámi...Renča , Katka a Hanka

Slavnostní oběd v Luštěnicích

Luštěnice   21. 12. 2017

Dopoledne nás navštíví děti z Centra Přítomnosti Duhová. Provedeme je areálem, ať taky vidí, jak krásně žijeme my.

Pak nás čeká společný vánoční oběd a odpoledne se můžeme těšit na muzikanty. Plné stoly dobrot, pití a hudba, co víc si můžeme přát!

Děti u nás

Luštěnice   20. 12. 2017

Tento den nám zpříjemní děti z Horek nad Jizerou. Věřte, že se velmi těšíme, až mezi nás přivezou dobrou náladu. A to děti umí.

Domácí vaječný koňak

Luštěnice   19. 12. 2017

Co by to bylo za Vánoce bez vaječného koňaku. Sejdeme se v naší společenské hale a nějaký si připravíme. Nakoupíme potřebné: rum, cukr, vajíčka, kondenzované mléko a můžeme začít.

Domácí je domácí :-)

Vystoupení dětí ze ZŠ.

Luštěnice   18. 12. 2017

Akce cvičení paměti se nekonala.

Místo cvičení nás navštívily děti za Základní školy z Luštěnic. Sbor pěvecký a taneční nám předvedl, co všechno se děti naučily. Návštěva nás vrlmi potěšila.

Zdobíme vánoční stromek

Luštěnice   15. 12. 2017

Všichni jsme natěšeni z nadcházejícího období. Vánoce...společně si ozdobíme náš stromeček. Ke skvělé atmosféře a zdobení si pustíme vánoční koledy.

Pojďte si s námi zanotovat.

Pečení cukroví, oslava narozenin

Luštěnice   13. 12. 2017

Máme rádi sladké a proto už se všichni těšíme na pečení cukroví. Společenská místnost bude celá provoněná, to se ví.

Oslavili jsme narozeniny p. Zemana, přejeme pevné zdraví.

Hrajeme si

Luštěnice   11. 12. 2017

Zahrajeme si společenské hry, ať máme i před vánočními svátky o zábavu postaráno.

Jdeme navštívit děti

Luštěnice   8. 12. 2017

Pohoda, možnost relaxace, něco dobrého na zub v čajovně, zvířata, rostliny. S tím vším se setkáme v Centru Přítomnosti Duhová v Luštěnicích. Navštívíme děti v prostředí, které jim nabízí vzdělání formou různých zážitků.

Dílnička.

Luštěnice   4. 12. 2017

Naše oblíbená činnost je práce v dílničce. Pro doplnění vánoční atmosféry si vyrobíme svícny.

A kam s nimi? Přece na stůl.

Káva

Luštěnice   30. 11. 2017

Již tradiční akce u kávy nemůže chybět ani poslední listopadový den. V hale se nás opět sejde několik k bezva posezení.

Společně ke stolu

Luštěnice   27. 11. 2017

Už se velmi těšíme na společné vaření. A co to dnes bude? Dáme si znojemskou omáčku s rýží, rozhodně si pochutnáme. 

Pečeme perník

Luštěnice   20. 11. 2017

Připravíme potřebné suroviny. Pak stačí jen všechno dobře smíchat, těsto vylít na vysypaný pekáč a šup do trouby. Pečeme...a taky ochutnáváme.

Děti z MŠ u nás

Luštěnice   15. 11. 2017

Dnešní akce dílnička se nekonala. Místo toho nás odpoledne navštívily děti z místní mateřské školky. Zazpívaly několik písniček a kromě toho nám nakreslily obrázky.

Byli jsme všichni nadšeni, přítomnost dětí nás mile potěšila a zahřála na duši. Děkujeme.

Filmové dopoledne

Luštěnice   13. 11. 2017

Doma u televize sedíme každý sám. Dnes dopoledne se společně v hale podíváme na kdysi velmi oblíbený seriál: Žena za pultem...

Navštívíme hrad

Luštěnice   10. 11. 2017

Podzimní procházka na Harasově, společný oběd a nejtajuplnější hrad v naší republice - 'hrad Houska'. Moc se těsíme na společný výlet plný zážitků. Snad ten hrad nebude strašidelný a počasí nám dopřeje alespoň trošku slunička.

Společná snídaně

Luštěnice   8. 11. 2017

Společná snídaně, pro někoho možná už svačina. Proč se nesejít i po ránu? Jsme přece jako velká rodina a jsme rádi spolu.

Navštívíme cukrárnu v Mladé Boleslavi

Luštěnice   3. 11. 2017

Vyrazíme na něco sladkého i mimo domov, už se těšíme na vůni sladkostí v cukrárně a posezení u čaje. Ten se v tomhle počasí na zahřátí hodí.

Bohužel máme naše auto v opravě, návštěvu cukrárny musíme zatím odložit. Ale určitě si výlet vynahradíme.

Pečeme bábovku

Luštěnice   1. 11. 2017

Oblíbená činnost našich seniorek je pečení. Dnes to bude bábovka. Odpoledne nám zpříjemí posezení u kávy.

Luštíme křížovku

Luštěnice   30. 10. 2017

Závěr měsíce patří luštění. Když už bydlíme všichni v Luštěnicích :-) 

Osmisměrky nás baví. O to víc, že mezi sebou budeme soutěžit. Kdo vyhraje?

Jedeme nakupovat

Luštěnice   24. 10. 2017

...jedeme utrácet. Jedno z našich oblíbených místo k nákupu je tržnice na stadionu v Mladé Boleslavi. 

Nepříznivé počasí bylo proti nám, nakupování se nekonalo...

Vaříme...

Luštěnice   23. 10. 2017

Guláš může být jakýkoli: z masa, luštěnin a kdo ví ještě z čeho. My si dnes připravíme BUŘTGULÁŠ. Jednoduchý recept zvládne každý, my si určitě poradíme. 

Dobrou chuť!