Hrádek nad Nisou

Pořádané akce

Trénink paměti

Hrádek nad Nisou   12. 7. 2024

Trénink paměti společnými silami, každý zná něco jiného. Nakonec jsme vše uhádli. Je důležité cvičit mozek, díky tomu přecházíme nemocem.

Slavíme narozeniny

Hrádek nad Nisou   10. 7. 2024

Velká oslava narozenin, slaví celkem devět našich sousedů. I když bylo teplo, tak jsme si to užili. Měli jsme grilované maso a výborný domácí dort. Pítí, víno, zábava. Co víc si přát. A zrovna dnes slaví narozeniny paní Libuška. Všem přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a pohody!

Meruňkový džem

Hrádek nad Nisou   28. 6. 2024

Slovo dalo slovo a s velkou chutí se pouštíme do domácí výroby meruňkového džemu. Byla to jen chvilka a sladká pochoutka na čerstvé pečivo hotová.

Meloun s Gabčou

Hrádek nad Nisou   28. 6. 2024

Naše vedoucí Gabča nás pozvala do haly, kde je příjemý chládek, na sladký meloun. Společně jsme popovídali, co všechno nás čeká v červenci a co bychom rádi se sousedy u nás v Senior Parku zažili. Přejeme všem hezký víkend!

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   26. 6. 2024

Každoroční letní koncert se nesl v duchu typicky letního počasí, ale nás to neodradilo a odpoledne plné hudby, rozprávění se sousedy a dobrého občerstvení jsme si užli všichni. Již teď se těšíme do ostatních Senior Parků na jejich hudební interprety.

Snídaně se sousedy

Hrádek nad Nisou   20. 6. 2024

Po měsíci společná snídaně se sousedy. Podávala se výborná sýrovo česneková pomazánka na tmavém opečeném chlebíku a zelenina také nechyběla. Pochutnali jsme si.

Pravidelné cvičení

Hrádek nad Nisou   17. 6. 2024

Naše vedoucí Gabča nás zahálet nenechá a my jsme za to rádi. Po odpočinkovém víkendu začínáme každé pondělí s pohybovou aktivitou a nový týden může začít.

Kino v Hrádku

Hrádek nad Nisou   13. 6. 2024

Opět jsme vyrazili do kina v Hrádku nad Nisou, tentokrát na komedii Prázdniny s Broučkem. Super komedie, u které jsme se nasmáli.

Trénink paměti

Hrádek nad Nisou   11. 6. 2024

Věnovaly se nám žačky 9.ročníku Základní školy Lidická v Hrádku nad Nisou. Krásně strávené odpoledne plné kvízů, hádanek a povídání.

Sportujeme s dětmi

Hrádek nad Nisou   30. 5. 2024

Sportovní dopoledne s dětmi z Mateřské školy Donín se vydařilo. Opět jsme prožili pohodové dopoledne plné dětské radosti a společných úsměvů.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   29. 5. 2024

Milujeme naše společné snídaně. Vždy je to pro nás překvapení, co asi budeme mít na talíři. Dnes to byla zdravá snídaně plná bílkovin a k tomu jahodový koktejl z našich jahod.

Cvičení v hale

Hrádek nad Nisou   27. 5. 2024

Minule to byly cviky s činkou. Dnes jsme se protáhnli a posílovali svaly s gymnastickou gumou. Jako prevence je to potřeba, aby nás tělo nebolelo.

Trénink paměti

Hrádek nad Nisou   24. 5. 2024

Jsme akční a soutěže a hádanky nás baví. Tak proč si nezahrát hru: zapamatovat si toho co nejvíce a napsat? Za odměnu jsme dostali dort a kávičku.

Na slavnosti k sousedům

Hrádek nad Nisou   21. 5. 2024

Na odpoledne plné hudby a tance jsme vyjeli na pozvání do Senior Parku Luštěnice. Setkání po roce na Májových slavnostech bylo velmi příjemné. Rádi přijedeme zase!

Jdeme do kina

Hrádek nad Nisou   16. 5. 2024

Vyrazili jsme do kina na film Gamp 2. Trochu jsme si poplakali, ale nakonec všechno skončilo dobře. Objednali jsme si už lístky na další film příští měsíc.

Dopisujeme si

Hrádek nad Nisou   15. 5. 2024

S našimi seniory jsme se zapojili do projektu PSANÍ OD SRDCE ❤️

Do našeho areálu přicházejí dopisy nebo pohledy a pokud bydlící chtějí, mohou odpovědět. Myslíme si, že je úžasné psát dopisy a sdělovat si vzájemně své pocity a informace.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   13. 5. 2024

Přišel k nám přednášet pan Meler z kontaktního centra Maják. Povídali jsme si možnostech, co dělat, aby nebyl člověk sám. Uvědomujete si, jaký špatný vliv na zdraví má samota?

RISKUJ!

Hrádek nad Nisou   9. 5. 2024

Hry nás hodně baví a dnes jsme užili velkou legraci při hře RISKUJ. I když to podle fotografií moc na legraci nevypadá 

Čarodějnice

Hrádek nad Nisou   30. 4. 2024

Je krásně a dnes máme čarodějnice, stejně jako každý předcházející rok. Tak to bude následovat tradiční opékání buřtů, pivečko a určitě nebude chybět skvělá nálada.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   19. 4. 2024

V těchto dnech slaví dvě naše sousedky své narozeniny. Blahopřejeme paní Janě i paní Lubici a připíjíme na zdraví!

Mateřská školka

Hrádek nad Nisou   11. 4. 2024

S dětmi z mateřinky Donín jsme dnes trénovali paměť, hráli jsme pexeso a doplňovali jsme někdy náročné kvízy. Něco věděly děti a něco jsme doplnili my, zkrátka společně jsme to zvládli.

Přednáška - poznejme náš region

Hrádek nad Nisou   9. 4. 2024

Přednáška byla skvělá. Pan Štrupl poutavě vyprávěl nejen o historii, ale i současnosti a budoucnosti Hrádecka. Díky projekci jsme měli možnost vidět například nejstarší dochovanou pohlednici Hrádku z 18 století. Děkujeme za tak úžasnou prezentaci!

U sousedů na plese

Hrádek nad Nisou   3. 4. 2024

Plesová sezóna byla dnes zakončena nádherným plesem v Kunicich. Opět jsme si užili spousty tance a zábavy a poslechli jsme si spolu krásné písničky ❤️

Barvení vajíček

Hrádek nad Nisou   28. 3. 2024

K Velikonocům patří barvení vajíček. Společně s dětmi z mateřinky Donín jsme se pustili do malování. Pomocí fixek a octové vody jsme vytvořili krásná vajíčka.

Prevence

Hrádek nad Nisou   27. 3. 2024

Přednášky pro naše seniory? Ano, je to důležité: především prevence a informovanost. Dnes na téma finanční a majetkové zneužívání seniorů.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   21. 3. 2024

Opět jsme se sešli u společného stolu. A co jsme měli dobrého? Dva druhy pomazánky, pečivo, zeleninu a dokonce domácí perník ozdobený čokoládou.

Hrajeme bingo

Hrádek nad Nisou   19. 3. 2024

Dobrovolníci Standa a Naďa si s námi zase přišli zahrát Bingo. Pro nás to znamená procvičení paměti. Parádní odpoledne se super lidmi!

Do kina

Hrádek nad Nisou   14. 3. 2024

Za kulturou, to my máme rádi. Dnes jsme opět v kině na filmu Aristokratka ve varu. Komedie, jak má být 

Oslava MDŽ

Hrádek nad Nisou   8. 3. 2024

Zažili jsme k MDŽ krásné překvapení. Přišly nám popřát a zazpívat děti ze Základní školy Donín. To je to nejkrásnější pohlazení po duši ❤️

Dílnička

Hrádek nad Nisou   6. 3. 2024

Blíží se jaro! Proto jsme si v dnešní dílničce ušili krásné věnečky na vchodové dveře. Jsme holky šikovné a moc se nám výrobky líbí.

Výlet s obědem

Hrádek nad Nisou   1. 3. 2024

Zase jsme prožili jeden krásný výlet. Tentokrát do České Kamenice, kde najdete park miniatur Mlýnky - Brand. Výborný oběd na závěr, který jsme spláchli pivem, byl se zastávkou ve Cvikově.

Dopoledne s dětmi

Hrádek nad Nisou   21. 2. 2024

Prožili jsme krásné dopoledne s dětmi z Mateřské školy Donín. Zahráli jsme si společně hru BINGO, kterou určitě znáte. Karty byly plné obrázků a jak nám to všem parádně šlo!

Slavíme

Hrádek nad Nisou   16. 2. 2024

Také narozeniny personálu slavíme se seniory, dnes to byla naše hospodyňka Štěpánka. Přejeme všechno nejlepší! 

Jdeme do kina

Hrádek nad Nisou   15. 2. 2024

Opět jsme vyrazili za kulturou. Tentokrát jsme šli do kina v Hrádku nad Nisou na promítání pro seniory. A na co jsme koukali? Dávali českou romantickou komedii Lítám v tom.

Hra bingo a přísloví

Hrádek nad Nisou   14. 2. 2024

Hrajeme rádi bingo a dnes si tuto hru přišli s námi zahrát dobrovolníci Standa a Naďa, naši známí. A to není všechno, ještě jsme trénovali paměť. Znáte všechna přísloví? My taky ne, proto paměť trénujeme.

Ples u sousedů

Hrádek nad Nisou   9. 2. 2024

A je to tady, plesová sezóna začala. My jsme dnes vyrazili do Sokolče k sousedům. Tombola, jídlo, pití a parádní hudba k tanci, to je naše!

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   1. 2. 2024

Po delší době za námi opět přijela fenka Anička se svou cvičitelkou a majitelkou. Prý se na nás Anička moc těšila, společné hraní jsme si všichni užili. 

Bramboráky

Hrádek nad Nisou   31. 1. 2024

A je to tady, tohle máme opravdu všichni moc rádi: bramborák! Samozřejmě si ho připravíme sami. Paní vedoucí pak smažila a že jich bylo

Cvičení s dětmi

Hrádek nad Nisou   25. 1. 2024

Cvičení třeba našich jazýčků s dětmi je hrozně fajn. Nejprve jsme se protáhli, následně jsme si procvičili prsty a ruce. Vzájemná masáž byla vážně příjemná.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   15. 1. 2024

Takhle nás to baví a když to nejde, tak počkáme na další cvik pod vedením naší paní vedoucí. Protahujeme tělo, nemusíme ani do posilovny 

Lednoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   12. 1. 2024

Muzika, písničky, kafíčko a švestkový koláč, zkrátka krásné páteční odpoledne. Lednovými oslavenci jsou paní Jaruška a pan Sváťa. Přejeme jim všechno nejlepší, hodně zdraví a pohody!

Výlet do muzea

Hrádek nad Nisou   11. 1. 2024

Tak jsme dnes měli krásný zážitek - výlet do vlastivědného muzea v České Lípě. Úžasná prohlídka nám trvala přes dvě hodiny. Bylo toho opravdu hodně, co všechno jsme viděli.

Tři králové

Hrádek nad Nisou   5. 1. 2024

Naší senioři se těší na tři krále. To k nám přijdou děti a zazpívají tradiční píseň a my jim za to přispějeme do kasičky.

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   27. 12. 2023

Když oslava narozenin, tak pořádná. Dnes slavilo v našem areálu celkem 11 seniorů, mezi nimi například paní Vlasta a paní Naďa. Všem přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!

Ve školce

Hrádek nad Nisou   21. 12. 2023

I když tomu počasí moc nenapovídá, my si užíváme advent. Návštěva v Mateřské školce v Doníně byla krásná, děti zazpívaly koledy a pak jsme společně zdobili perníčky.

Výlet na trhy

Hrádek nad Nisou   13. 12. 2023

Opět jsme zavítali do Herrnhutu k našim sousedům. Pochází odtud ochranovská hvězda, vyráběná lidmi z Moravy, kteří do našich končin kdysi přišli před církví. Jedna velká nádhera.

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   6. 12. 2023

Nejdříve jsme perníčky napekli a teď je chceme nazdobit. Jeden je krásnější než druhý. Máme sbaleno i pro děti do mateřské školy, kam se s cukrovím chystáme.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   5. 12. 2023

Po Mikulášské nadílce jsme se do toho pustili, s gymnastickou gumou si pořádně protáhneme celé tělo.

Advent

Hrádek nad Nisou   1. 12. 2023

Adventní čas už u nás začal, jak jinak než tradičně. Pečením perníčků. Náramně nám tou vůní voní celá společenská místnost.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   30. 11. 2023

Jako každý měsíc tak i v listopadu jsme si pochutnali na společné snídani. Máme toto setkání rádi, u jidla si povídáme a hlavně si pochutnáme, protže na nás čekají čerstvé rohlíčky a další dobroty.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   27. 11. 2023

Cvičení a protahování s míči. Proč ne? Podívejte se, i na židli to jde. Protáhneme takovými cviky celé tělo a je to znát.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   21. 11. 2023

Naše známá fenka Anička opět zavítala mezi nás a ukázala, jak je šikovná. Je to opravdu skvělá psí kamarádka.

Školáci v hale

Hrádek nad Nisou   14. 11. 2023

Přišli k nám na návštěvu druháčci ze Základní školy Donín. Zahráli nám pohádku a zazpívali písničky, na které si vzpomínáme i my.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   13. 11. 2023

Cvičíme s činkou a přestože má 'pouze' 1 kilogram, tak nám dá trochu zabrat. Je to v pořádku, je potřeba se pravidelně hýbat, pak klouby nebolí.

Hrajeme BINGO

Hrádek nad Nisou   9. 11. 2023

Dobrovolníci si přišli do areálu s námi zahrát bingo. Je to hra, která snad baví všechny a vítěz je každý, kdo přijde!

Pečeme

Hrádek nad Nisou   3. 11. 2023

A je tady oblíbené pečení. Co jsme si upekli? Jablečné záviny. Po obědě jsme si pak na něm pochutnali, k tomu jsme si uvařili kávu. To jsme ale šikovní!

Za kulturou

Hrádek nad Nisou   2. 11. 2023

Kam? Do kina. A na co? Na českou komedii v hlavní roli s Terezou Kostkovou. Film Nikdy neříkej nikdy doporučujeme všem!

Prevence před nemocemi

Hrádek nad Nisou   31. 10. 2023

Opět v podání vedoucí záchranné služby jsme si vyslechli přednášku na téma: prevence před nejčastějšími nemocemi ve stáří a jejich příznaky. Kolikrát se divíme, co všechno ještě nevíme. A je dobře, že ty informace dostaneme. Existuje mnoho neduhů, které způsobující zdravotní komplikace. Dozvěděli jsem se praktické preventivní rady, děkujeme.

Jak předcházet pádům v domácnosti

Hrádek nad Nisou   30. 10. 2023

Přednášela nám vedoucí záchranné služby z Hrádku nad Nisou, setkání bylo velkým přínosem pro nás - seniory. Ač něco podobného slyšíme od naší paní vedoucí, je vhodné si vyslechnout rady a zajímavé povídání o následcích takového pádu od zkušené osoby.

Pečení s Markétkou

Hrádek nad Nisou   25. 10. 2023

Markétka nám v klidu vysvětlí postup a pak už všechno děláme sami. Po obědě nám vedoucí Gabča uvaří kávu a co jsme si napekli, to si taky sníme!

Cvičení

Hrádek nad Nisou   23. 10. 2023

Cvičení pokračuje s gymnastickou gumou. Dnes nám vedoucí Gabča protáhla tělo. Není to snadné, ale nás to baví; pak nás záda, ruce ani nohy nebolí.

Šití podsedáků 2

Hrádek nad Nisou   23. 10. 2023

Došití podsedáků proběhlo na etapy, je jich celkem hodně. Dnes se všechno zašilo a prošilo. Máme z nich radost, v létě budeme mít krásné sedáky, nejen do altánu.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   17. 10. 2023

Fenka Anička nás sama učí, jaké povely ji máme dávat, aby nám rozuměla. Když to zvládne, čeká ji samozřejmě odměna. A tu ona moc ráda.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   16. 10. 2023

Když chceš, tak si tělo protáhneš!

Bolavá záda, klouby, to není náš problém. Protože cvičíme, aby nás nic nebolelo.

Když snídaně, tak společná

Hrádek nad Nisou   12. 10. 2023

Pochutnali jsme si na skvělých palačinkách s domácí marmeládou a k tomu se podávalo kakao. Hned nám naskočily vzpomínky na naše děti, kterým jsme taky kakao připravovali.
 
 
 
 
 

Za kulturou

Hrádek nad Nisou   5. 10. 2023

Vyrazili jsme dnes za kulturou. Do kina, u nás v Hrádku nad Nisou. A co dávali? Českou romantickou komedii - Buď chlap!

Oslava dne seniorů, slavíme zlatou svatbu

Hrádek nad Nisou   4. 10. 2023

Zase po roce jsme za doprovodu písniček v podání Duo bandu oslavili Mezinárodní den seniorů.

A aby toho nebylo málo. Skromně, ale v naší společnosti, oslavili manželé Janečkovi 50 let výročí sňatku. Přejeme spoustu dalších krásných spokojených let.

Tvoříme si

Hrádek nad Nisou   27. 9. 2023

Prstíky procvičujeme pravidelně. A navíc nás naše pravidelné tvoření neskutečně baví. Těšíme se, co si zase vymyslíme na příště.

Návštěva Aničky

Hrádek nad Nisou   25. 9. 2023

Anička si dnes přinesla míček. Je to velký mazel, který nám svou návštěvou vždycky zlepší náladu a vždycky něčím novým překvapí. 

Cvičení s Gabčou

Hrádek nad Nisou   25. 9. 2023

Aby záda nebolela, je dobré pravidelné a poctivé cvičení. Jsme rádi, že cvičení se zaměřením na všechny části těla, jsou součástí našich dní tady.

Snídaňové hody

Hrádek nad Nisou   20. 9. 2023

Copak máme dobrého u další společné snídaně? Oblíbené smaženky s kopou zeleniny, vánočku a samozřejmě kafíčko a čaj. Přejeme všem pěkný den!

Koláčky...

Hrádek nad Nisou   15. 9. 2023

Jaké máte nejraději? Povidlové, tvarohové nebo makové? Sto lidí, sto chutí. My jsme tedy upekli všechny tři náplně, abychom si odpoledne ke kávě osladili život. Koláčky byly moc povedené a všichni si pochvalovali.

Hanička slaví

Hrádek nad Nisou   14. 9. 2023

Krásné životní jubileum slaví paní Hanička a my spěcháme srdečně gratulovat. Haničko, ať zdravíčko slouží další léta, nechť jste stále tak usměvavá a plná energie. Vše nejlepší!!!

Skanzen Zubrnice

Hrádek nad Nisou   13. 9. 2023

V Českém středohoří jsme našli malebný skanzen Zubrnice, kde na nás dýchala doba dávno minulá, kde jsme si zavzpomínali na naše rodiče a prarodiče. K vidění a obdivování spousta věcí a můžeme návštěvu vřele doporučit.

Zmrzlinové poháry

Hrádek nad Nisou   8. 9. 2023

Jak zakončit týden? Nejlépe sladkostí. Dali jsme si výborné zmrzlinové poháry, které krásně ochladily, když máme venku stále letní teploty.

Opékáme buřty

Hrádek nad Nisou   7. 9. 2023

Společné opékání buřtů nás vylákalo téměř všechny ven k ohni. To byla vůně! Někdo opekl jen zlehka, někdo miluje opečení do černa. Jak kdo má rád. 

Masáž chodidel

Hrádek nad Nisou   4. 9. 2023

Dnes jsme se zaměřili na zdánlivě nedůležitou část těla-na chodidla. Ač se to nemusí zdát, ale také chodidla je třeba občas promasírovat a ulevit jim. Výborné jsou k tomuto účelu ozubené masážní míčky.

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   24. 8. 2023

Koncert s Milanem Pitkinem byl prostě super. Plný vtipů, zábavy, písniček. Dávno jsme se od srdce nezasmáli. Bylo super odpoledne, na které jsme pozvali seniory z okolí i dalších Senior Parků.

Stanování

Hrádek nad Nisou   16. 8. 2023

Vzpomínáme na časy dávno minulé a dopřáváme si STANOVÁNÍ přímo v naší zahradě. Kotlíkový guláš, stan i kytary byly součástí dnešní velmi povedené akce. Moc se nám líbila.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   18. 7. 2023

Přijela mezi nás naše kamarádka, fenka Anička. Čím déle s ní trávíme čas, tím lépe spolu komunikujeme. Prostě kámoška jako hrom!

Výlet za hudbou

Hrádek nad Nisou   17. 7. 2023

Tentokrát jsme jeli do Senior Parku v Sokolči. Tady nás přivítala Miluška Voborníkova. Úžasné setkání s milým človíčkem, který pohladil naše srdce krásnými písničkami.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   12. 7. 2023

Velká gratulace k narozeninám patří paní Alence a paní Helence. Oběma přejeme všechno nejlepší, především hodně zdraví do dalších let.

Rodinné setkání

Hrádek nad Nisou   11. 7. 2023

Rodinné setkání bylo plné kvízů a hádanek. Užili jsme si to. Že všechno nevíme, nevadí. Učený z nebe nespadl. Důležité je, že jsme se bavili.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   1. 7. 2023

První červencový den slaví narozeniny paní Ludmilka. Z celého srdce ji přejeme mnoho krásných dní, hodně radosti a pohody v dalším životě 
 

Dnes jsme zažili krásný výlet

Hrádek nad Nisou   27. 6. 2023

Jeli jsme do Divadla v Celetné, kam jsme z Černého Mostu cestovali metrem. Zážitek jako hrom! Po divadelní hře Macbeth jsme zavítali na Staroměstské náměstí. Cestou jsme se občerstvili v McDonaldu a hurá domů. Děkujeme za parádní den.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   23. 6. 2023

Máme moc rádi, když se uvaří něco dobrého. Právě si pochutnáváme na skvělé gulášové polévce. Tu nám uvařila naše hospodyňka Štěpánka. Vynikající!

Opékáme

Hrádek nad Nisou   2. 6. 2023

Není nad to, když si buřty nebo párky opečete nad ohněm sami. Chutnají pak výborně. Všichni jsme si opravdu moc pochutnali.

Oběd s koordinátorkou

Hrádek nad Nisou   24. 5. 2023

Na dnešní společný oběd přijala pozvání paní koordinátorka Jana. Halou zavoněla krkovice na grilu a pohoštění doplnilo chlazené pivko. Po obědě jsme si u stolu povídali.

Návštěva botanické zahrady

Hrádek nad Nisou   23. 5. 2023

Botanickou zahradu v Liberci jsme navštívili spolu se sousedy ze Senior Parku z Luštěnic. Prostředí nás překvapilo novými rostlinami jako jsou bonsaje. V loňském roce zahrada oslavila 125 let od založení.

Jedeme do Luštěnic

Hrádek nad Nisou   17. 5. 2023

Tuto středu jsme jeli do Senior Parku Luštěnice. Připravili tady pro všechny přítomné super akci - májové slavnosti spojené s hudbou, tancem a dobrým pohoštěním. Děkujeme.

Káva s dortem

Hrádek nad Nisou   12. 5. 2023

Naše děvčata nám připravily kávu a dort za studena, posázený jahodami. Sešli jsme se společně a je nám všem moc fajn!

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   10. 5. 2023

Ve středu oslavila krásné narozeniny naše sousedka paní Alenka. Přejeme jí všichni ještě mnoho spokojených let mezi námi v Senior Parku.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   5. 5. 2023

Ke společnému posezení vybídlo dnešní okénko, ve kterém se podával stehenní kuřecí řízek. Sladkou tečkou byl koláč. Popřáli jsme si dobrou chuť!

 

 

První pomoc

Hrádek nad Nisou   28. 4. 2023

Vyslechli jsme si v hale přednášku na téma: základy první pomoci. Rozhodně byla přínosná, plná informací a ukázek.

Dílnička s dětmi

Hrádek nad Nisou   27. 4. 2023

Dnešní tvoření z papíru s dětmi z Mateřské školky Donín bylo opět velmi milé. Setkání je vždy příjemné a společné výtvory máme krásné. Dnes to byly jarní obrázky.

Dubnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   20. 4. 2023

Rovněž ostatním oslavencům přejeme hodně zdraví a pohody do dalších let. Patří mezi ně paní Lubica, paní Jana, paní Eva a pan Antonín 

Přednáška

Hrádek nad Nisou   19. 4. 2023

Vyslechli jsme si zajímavou a poučnou přednášku. Z Policie ČR, z oddělení prevence, nás seznámili s tématem podvodných telefonátů a krátkých textových zpráv - sms.

Výlet na zámek

Hrádek nad Nisou   13. 4. 2023

Navštívili jsme krásný zámek Zákupy. Je to státní zámek v renesančním stylu z 16. století. Opravdu stojí za návštěvu, ale dávejte pozor na medvěda 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   11. 4. 2023

Tentokrát jsme v naší oblíbené dílničce malovali. Malování obrázků bylo neobvyklou metodou: pomocí papírových ruliček a určitě se nám to povedlo.

Pečeme

Hrádek nad Nisou   6. 4. 2023

Nemohli jsme opomenout tradiční pečení. K Velikonocům patří nejrůznější pečivo. Určitě znáte jidáše, ty se právě pečou na popeleční středu 

Jablečný závin

Hrádek nad Nisou   31. 3. 2023

Nastrouhat jablíčka, rozválet listové těsto a ani se nenadějeme a už vytahujeme tradiční dobrotu z trouby. Povedl se a všichni si pochvalovali.

Zdobíme perníčky

Hrádek nad Nisou   29. 3. 2023

Nedávno jsme upekli, dnes krásně ozdobit. Velikonoční perníčky hrajou všemi barvami a zdobení nás neskutečně bavilo! Přijedete ochutnat? 

Ples v Kunicích

Hrádek nad Nisou   29. 3. 2023

Krásné odpoledne jsme si jeli užít do Kunic k našim pražským sousedům. Nálada byla výborná, domácí koláče se rozplývaly na jazyku a zvládli jsme také taneček. Příště je pozvání na nás a už nyní se těšíme, že vás přivítáme u nás v Hrádku nad Nisou. Více fotografií máme na Facebooku Senior Park, koukněte :-)

Za dechovkou!

Hrádek nad Nisou   23. 3. 2023

Poslechnout naší milovanou dechovku, koupit něco dobrého na zub, dát si pivečko, to vše jsme si užili v Lysé nad Labem. 

Švihadlíme

Hrádek nad Nisou   13. 3. 2023

A jdeme na to! Dnes se pořádně protáhneme se švihadlem. Už se moc těšíme, až se na cvičení sejdeme venku v zahradě. 

MDŽ u nás

Hrádek nad Nisou   8. 3. 2023

Měli jsme velkou chuť na bramborový salát, tak slovo dalo slovo a na oslavu MDŽ jsme si ho připravili. K poslechu a tanci zahrálo duo ČENDA BAND a celé odpoledne jsme strávili ve výborné náladě hezky všichni pospolu.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   24. 2. 2023

Dnešní výdejní okénko si rozhodně zase někdy zopakujeme. Výborně palačinky se šlehačkou byly velmi chutné, už teď se na ně těšíme.

Návštěva galerie

Hrádek nad Nisou   21. 2. 2023

Návštěvy galerií bývají velmi zajímavé. Nebylo tomu jinak ani dnes v Oblastní galerii v Liberci. Přestože nás bylo málo, výlet se vydařil a stál za to!

Přednáška

Hrádek nad Nisou   20. 2. 2023

V dnešní době zajímavé téma: energie. V tomto duchu proběhla zajímavá přednáška. Úspora energie v domácnosti zaměřena na potřeby především nás, seniorů.

Sladké dopoledne

Hrádek nad Nisou   10. 2. 2023

Tak to jsme si nemohli nechat ujít. Nalákala nás akce - prezentace belgické čokolády. Ochutnávka zdarma a nakonec si každý něco koupil domů.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   9. 2. 2023

Jako každý měsíc tak i teď, v únoru, se setkáváme na canisterapii s přítulnou fenkou Aničkou. Zase nám předvedla nové 'kousky'.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   8. 2. 2023

Tak jsme se těšili na malování a je to tady! Malování na sklo jsme v dílničce měli poprvé. S paní Maruškou se nám to zase hezky povedlo.

Cvičení v hale

Hrádek nad Nisou   6. 2. 2023

Pěkně pohodlně jsme ulehli na podložku, samozřejmě každý podle svých pohybových možností. Je to vždy prima, když si zacvičíme.

Jdeme do kina

Hrádek nad Nisou   2. 2. 2023

V kině v Hrádku nad Nisou promítali českou komedii Střídavka. Jak řekla naše sousedka Janička, prostě česká klasika 

Trénink paměti

Hrádek nad Nisou   30. 1. 2023

Paměť by se měla trénovat. Například hrou: země, město, řeka, věc atd. Určitě ji znáte z dětství. Po soutěži následuje zasloužená kávička a zákusek.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   25. 1. 2023

Dílnička je oblíbenou akcí v našem areálu, setkání je vždy zábavné. O to víc, že si výrobky necháváme pro sebe. Dnes jsme se s Maruškou pustili do malování hrníčků.

Zimní ozdoby

Hrádek nad Nisou   18. 1. 2023

S dětmi z mateřinky Donín je vždy milé setkání. Dnes jsme společně s nimi vyráběli zimní věnec do okna. Myslíme si, že se nám všem výtvory povedly.

Oslavenci

Hrádek nad Nisou   12. 1. 2023

Lednoví oslavenci jsou v našem areálu tři. Paní Leonka, paní Jaruška a pan Svatopluk. Všechno nejlepší, přátelé!

Keramika s Petrou

Hrádek nad Nisou   11. 1. 2023

S paní Petrou budeme vyrábět a tvořit a s nadšením se setkávat i letos. Na výrobky se už těšíme. Necháme se překvapit, co si pro nás Petra vymyslela.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   9. 1. 2023

Dílnička je opět tady! Tvořili jsme kytky z papíru, které určitě výborně poslouží k výzdobě naší haly. K zahřátí jsme si dopřáli 13. léčivý pramen z bylin☺️

Oslavenkyně

Hrádek nad Nisou   28. 12. 2022

Dnešní naše oslavenkyně paní Vlasta a paní Naďa. Přejeme vám oběma jen to nejlepší, dámy. Hlavně pevné zdraví!

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   20. 12. 2022

S roztomilou a přítulnou fenkou Aničkou jsme se letos setkali naposledy. Tak zase v příštím roce uvidíme, čemu novému se naučila a jaké artistické kousky nám předvede. Ještě proskočí kruhem a hotovo!

Základní škola

Hrádek nad Nisou   19. 12. 2022

V pondělí za námi přišly děti ze Základní školy Donín. Nejdříve jsme si společně zazpívali, pak jsme si poslechli vánoční koledy, i slzička dojetí ukápla. Na závěr společného setkání jsem si předali dárky, dětem jsme popřáli bohatého ježíška.

Cvičíme

Hrádek nad Nisou   16. 12. 2022

V našem areálu jsme rádi za cvičení jógy. Dnes jsme si objasnili různá dechová cvičení a budeme se snažit znalosti využít pro cvičení doma.

Cukroví

Hrádek nad Nisou   16. 12. 2022

Před několika dny jsme napekli různé cukroví a dnes jsme šli na zdobení. Taky jsme se rozhodli ještě připravit klasické rumové kuličky.

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   9. 12. 2022

Abychom si mohli pochutnat na cukroví, nejdříve ho musíme upéct. Naše hospodyňka Štěpánka si nás pozvala do haly a společné pečení mohlo začít. Perníčky už máme i nazdobené, dnes jsme se zaměřili na vanilkové rohlíčky. Bylo to prima a zábava nechyběla.

Děti ze školky

Hrádek nad Nisou   7. 12. 2022

Děti z mateřské školky Donín mají šikovné ruce. Společně jsme vyráběli vánoční ozdobu, zvolili jsme samozřejmě motiv anděla 

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   6. 12. 2022

Canisterapii s fenkou Aničkou jsme měli už minulý měsíc. Těšili jsme se a opět nás to setkání moc povzneslo...

Zdobíme cukroví

Hrádek nad Nisou   5. 12. 2022

Nejdříve jsme perníčky napekli a teď je ten správný čas na zdobení. S chutí jsme se do toho pustili. Jsme šikovní, musíme se pochválit!

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   30. 11. 2022

Dnes jsme společnými silami napekli perníčky. Teď je musíme nechat uležet a ještě nás příští týden čeká jejich zdobení.

Cukrárna v areálu

Hrádek nad Nisou   25. 11. 2022

Těsto potřené krémem, tak se dá pojmenovat v krátkosti zákusek, který jsme dnes měli v okénku. Míša řez byl velmi dobrý a samozřejmě se podával s kávou.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   24. 11. 2022

Na dnešní ráno jsme měli připravenou tabuli s výbornou snídaní. Stačilo jen přijít do společenské haly, zasednout ke stolu a vybrat si, na co máme chuť.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   22. 11. 2022

Spolek Animal Therapy chodí za našimi seniory pravidelně s pejskem, který už nás zná. Pohlazení je pro něho i pro nás samotné velmi příjemné. A kolik toho umí, to byste se divili!

Cvičení

Hrádek nad Nisou   21. 11. 2022

K protažení není zapotřebí gymnastická guma. Vystačíme si jen tak se švihadlem a cviky provádíme s jinou pomůckou.

Šijeme ubrus

Hrádek nad Nisou   21. 11. 2022

Na slavnostní tabuli nesmí chybět vánoční ubrus. Máme šikovné seniorky, které si poradí i s šicím strojem. Ubrusy a prostírání máme připravené.

Děti u nás

Hrádek nad Nisou   16. 11. 2022

Společně s dětmi jsme v naší hale vyráběli vánoční obrázky a přání k těmto svátkům, které budeme slavit již příští měsíc.

Soutěže v Kunicích

Hrádek nad Nisou   15. 11. 2022

Spolu se sousedy jsme měli uhádnout hmatem se zavázanýma očima různé předměty. Vůbec to nebylo jednoduché, ale poradili jsme si. Soutěží bylo několik, takže jsme se zabavili všichni.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   14. 11. 2022

Canisterapie byla prima zpestřením dnešního dne. Mohli jsme si každý pohladit krásnou čubičku Aničku. Opravdu je fenka moc šikovná a se všemi přítomnými krásně spolupracovala.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   8. 11. 2022

Dnešní dílnička s paní Maruškou nám připomíná blížící se svátky a proto jsme už začali vyrábět vánoční výzdobu. Každý si pak výrobky využije ve svém bytě.

Pečeme koláče

Hrádek nad Nisou   4. 11. 2022

Tvarohové koláče - to byl dnešní společný úkol. Povedly se náramně! Po společném pečení jsme si rádi sedli ke kávě a vychutnali koláče.

Přednáška o myslivosti

Hrádek nad Nisou   3. 11. 2022

Ve společenské hale jsme si vyslechli zajímavou přednášku téma historie a tradice myslivosti. Poutavým způsobem nám ji přiblížila paní Java Volfová, předsedkyně mysliveckého spolku MS Boženice.

Výlet do galerie

Hrádek nad Nisou   26. 10. 2022

Oblastní galerie v Liberci nabízí zajímavou podívanou. Jedná se o pátou největší galerii v celé České republice. Bylo na co koukat a byla to čistě holčičí jízda!

Cvičení

Hrádek nad Nisou   24. 10. 2022

Cvičením jsme se dostali opět do formy. To je tak, když cvičíte pravidelně, jak je tomu u nás i v jiných Senior Parcích.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   19. 10. 2022

Vánoce se blíží a proto jsme s paní Maruškou v dnešní dílničce vyráběli svícny. Sedli jsme všichni k jednomu stolu a zároveň jsme si prima povídali.

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   13. 10. 2022

Fenka, která mezi nás zavítala, se jmenuje Anička. Jsou jí tři roky, je přítulná a mazlivá, zkrátka je úžasná

Děti u nás

Hrádek nad Nisou   5. 10. 2022

Z Mateřské školy Donín v Hrádku k nám přišly na pracovní návštěvu děti. Dnes jsme společně s nimi vytvořili krásnou dýni z papíru.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   30. 9. 2022

Je libo krkonošské kyselo? Pokud přidáte smetanu ve správném poměru, je pak chuť opravdu neodolatelná. Dnes to opět bylo moc dobré!

Cvičení

Hrádek nad Nisou   29. 9. 2022

Tentokrát jsme pro dnešní cvičení zvolili jinou pomůcku. Švihadlo, přes které se dá nejen skákat, ale poslouží i k protažení na židli.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   23. 9. 2022

Copak si dáme odpoledne ke kávě? Sešli jsme se v hale a společně jsme upekli štrúdl. Voněl výborně a jak chutnal; to se nedá ani popsat

Turnaj u sousedů

Hrádek nad Nisou   19. 9. 2022

Vyjeli jsme na výlet do Senior Parku v Sokolči. Pořádali tady šipkový turnaj. Nedopadli jsme vůbec špatně, byli jsme si všichni rovnocenným soupeřem. Byl to hezký den!

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   16. 9. 2022

Ani nepříznivé počasí nám nepokazilo náš plán grilování. Pochutnal si každý, kdo mezi nás přišel. Krkovička voněla lákavě.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   15. 9. 2022

Personál se o nás vzorně stará. Tak třeba dnes nám ke společné snídani připravili plněné tousty. V hale se nás sešlo opravdu hodně. Děkujeme!

Jóga s Hankou

Hrádek nad Nisou   12. 9. 2022

Máme tady opět oblíbené cvičení s paní Hankou. Jóga nám pomáhá protáhnout všechno svalstvo tak, abychom se cítili dobře.

Vlakem na výlet

Hrádek nad Nisou   7. 9. 2022

Dnešní výlet byl opravdu jedinečný. Jeli jsme historickým vlakem ze Zittau do lázní Oybín a měli jsme možnost sledovat nádheru okolní přírody. Na této úzkokolejce jezdí parní lokomotiva.

Výlet na jezero

Hrádek nad Nisou   31. 8. 2022

Přibližně 1,5 km od nás najdete jezero s pěkným názvem - Kristýna. Je hluboké asi 28 metrů a dá se celé obejít. Pohodová procházka!

Recitál s tanečníkem

Hrádek nad Nisou   23. 8. 2022

Vlastimil Harapes je známý především jako tanečník a sólista Národního divadla v Praze, choreograf, herec. Je rovněž i umělecký ředitel Mezinárodní konzervatoře Praha. Tyto i další zajímavosti jsme se dozvěděli při dnešním setkání v areálu našeho Senior Parku.

Nácvik pečení

Hrádek nad Nisou   19. 8. 2022

V pondělí máme v našem areálu koncert. Přípravy jsou v plném proudu. Dnes jsme upekli koláčky a bereme to jako nácvik na pondělní pečení 

Výlet na zámek

Hrádek nad Nisou   11. 8. 2022

Výlet dnes směřoval naše kroky na státní zámek Lemberk z 13. století. Samozřejmě i s celkovou prohlídkou, kde jsme se dozvěděly, že původně se jednalo o hrad. Chvíli jsme si odpočaly na lavičce a cítily se jako zámecké paní 

Pétanque

Hrádek nad Nisou   29. 7. 2022

Oblíbených her máme několik. Jednou z nich je zápolení v házení na tzv. prasátko. Kdo hodí svou kouli k němu nejblíže, vyhrává. A po zápolení na všechny čeká pod pergolou osvěžení - sladký meloun.

Letní koncert u sousedů

Hrádek nad Nisou   19. 7. 2022

Melodické písně v podání českých zpěvaček řeckého původu jsme si rádi poslechli na koncertě u sousedů v Sokolči. Kdo by neznal Marthu a Tenu Elefteriadu? Bylo to velmi milé setkání.

Sportujeme

Hrádek nad Nisou   15. 7. 2022

Dnešní sportovní odpoledne bylo pro všechny přítomné velmi zábavné. Výherci jsou všichni, sladká odměna na konec čekala na každého.

Cvičení pro radost

Hrádek nad Nisou   11. 7. 2022

Pohybem ke zdraví - toto rčení je známé pro širokou veřejnost. Ve všech našich areálech máme pravidelné cvičení, někde v pátek, jinde ve středu. U nás v Senior Parku Hrádek nad Nisou je cvičení každé pondělí.

Máme bramboráky

Hrádek nad Nisou   7. 7. 2022

Domluvili jsme se na společném obědě. Sešli jsme se v hale a připravili všechno potřebné na bramboráky. No a paní vedoucí je usmažila☺️

Protahujeme se

Hrádek nad Nisou   30. 6. 2022

Krátké protažení za pomoci gymnastické gumy bylo dnes příjemným doplněním dne, který máme spojený s pravidelným cvičením.

Na koncert do Luštěnic

Hrádek nad Nisou   29. 6. 2022

Pozvali nás sousedé ze Senior Parku Luštěnice na hudební setkání. Na koncertu zpíval a všechny přítomné bavil pan Karel Bláha, operní a muzikálový zpěvák a herec.

Přednáška v hale

Hrádek nad Nisou   27. 6. 2022

Dnešní přednáška pracovnicemi organizace Tichý svět byla velmi zajímavá a poučná. Téma pro náš věk opravdu vhodné: chci dobře slyšet.

Pečeme koláč

Hrádek nad Nisou   24. 6. 2022

Tento pátek jsme se sešli dopoledne v hale, abychom si společně upekli koláč s rebarborou a taky perník. Moc rádi jsme se se všemi podělili.

Koncert v atriu

Hrádek nad Nisou   22. 6. 2022

Pozvali jsme na dnešní akci s rodinnými příslušníky skupinu Matyldy. Venku bylo velmi příjemné počasí, občerstvení se taky povedlo a poslech učinkujících to vše jen dovršil.

Cvičení s míčem

Hrádek nad Nisou   17. 6. 2022

Pravidelné cvičení je akce, kterou máme všichni rádi a účast je vždy zaručena. Tentokrát to byly cviky s míčem, zvládli jsme to bravurně.

Diplom

Hrádek nad Nisou   14. 6. 2022

V rámci projektu Mezi námi, o.p.s., byl našemu areálu Senior Park Hrádek nad Nisou udělen krásný diplom za mezigenerační setkávání a aktivity se Základní školou Speciální Loučná. Děkujeme za ocenění nejen společnosti, ale také dětem, které za námi pravidelně dochází a spolu se podílíme na jednotlivých setkáních.

Keramika

Hrádek nad Nisou   8. 6. 2022

Dnešní keramika a dílnička byla poslední před velkými prázdninami. Už teď se těšíme na září, kdy se opět sejdeme.

Divadlo v areálu

Hrádek nad Nisou   7. 6. 2022

Přivítali jsme v naší společenské hale Dámský divadelní sbor z Hrádku. Ze sbírky Kytice, autora K.J.Erbena, nám zahráli baladu Zlatý Kolovrat.

Jóga s Hankou

Hrádek nad Nisou   6. 6. 2022

S paní Hankou jsme společně začali cvičení jógy. Rádi vyzkoušíme něco nového, netradičního. Tělo potřebuje protáhnout všechny údy.

Přednáška o myslivosti

Hrádek nad Nisou   2. 6. 2022

Myslivost je záslužná činnost pro zvířata, která žijí volně v přírodě. V dnešní přednášce jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o vztahu mnohých lidí k přírodě a zvířatům.

Cvičíme jógu

Hrádek nad Nisou   30. 5. 2022

Jóga s cvičitelkou Haničkou přiláká zájemce o toto netradiční cvičení. U nás už to známe a rádi se setkáváme každý týden.

Keramika s Petrou

Hrádek nad Nisou   25. 5. 2022

Využijeme všechny zbytky hlíny na modelování. Stačí něco vymyslet a jsou z toho hned krásné dárky. Aby se nám lépe pracovalo, měli jsme i kafíčko a koláč

Nácvik zvedání po pádu

Hrádek nad Nisou   24. 5. 2022

Nácvik zvednutí po pádu je vhodný pro připomenutí, jak si máme sami poradit ve svízelné situaci. Věříme, že nacvičené možnosti vstávání nebudeme v praxi potřebovat. Na závěr jsme se protáhli několika cviky na židlích.

Narozeniny

Hrádek nad Nisou   23. 5. 2022

V tomto měsící, v květnu, slaví narozeniny paní Alenka a pan Josef  gratulujeme a přejeme hlavně pevné zdraví!

Nová sousedka

Hrádek nad Nisou   23. 5. 2022

Přivítali jsme dnes novou obyvatelku paní Drahomíru. Přejeme jí spokojená léta v areálu Senior Parku a bezva společně prožité chvíle.

Cukrárna

Hrádek nad Nisou   19. 5. 2022

Každý měsíc si párkrát někam vyjedeme. Dnešní výlet nás zavedl do cukrárny, kde jsme si objednali poháry a výbornou kávu ☺️

Muzeum

Hrádek nad Nisou   12. 5. 2022

Podještědské muzeum v Českém Dubu nabízí zajímavou historickou expozici. Dnešní výlet byl velmi zajímavý.

Občerstvení

Hrádek nad Nisou   6. 5. 2022

Ke společnému posezení v zahradě jsme si dnes na odpoledne připravili dort za studena. No a k němu nemůže chybět výborná káva!

Dílnička

Hrádek nad Nisou   4. 5. 2022

Z keramiky lze vytvářet cokoli, na co si vzpomenete. Tak třeba dnes tvoříme věšáčky a misky různých velikostí a tvarů.

Jóga

Hrádek nad Nisou   2. 5. 2022

Cvičení jógy je příjemná záležitost. My cvičíme pravidelně s Haničkou, opravdu nás to baví.

Soutěžní klání

Hrádek nad Nisou   28. 4. 2022

Dopolední soutěžení s dětmi ze Základní školy Loučná bylo příjemné zpestření dnešního dne. U každé soutěže jsme se od srdce zasmáli. Vítězové byli odměněni sladkostmi.

Zajímavý výlet

Hrádek nad Nisou   21. 4. 2022

Dnes jsme byli na výletě ve Skleněné zahradě u Cvikova. Je tady možno shlédnout i výstavu Bořka Šípka, kterou nás provázel ředitel sklárny Pačinek pan Sobotka. Moc děkujeme.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   20. 4. 2022

Přejeme našim sousedům oslavencům, všechno nejlepší, hlavně zdraví a příjemné dny. Tentokrát jsou mezi nimi paní Jana, paní Eva a pan Antonín, všem připíjíme na zdraví 

Bezpečnost nejen na silnicích

Hrádek nad Nisou   5. 4. 2022

Přednášku na téma SENIOR A SILNIČNÍ PROVOZ jsme si vyslechli od mladého sympatického muže. Ten zastupuje známou organizaci BESIP. Všichni  určitě víme, že se jedná o BEzpečnost SIlničního Provozu.

Jóga

Hrádek nad Nisou   4. 4. 2022

Také v našem areálu si spolu vyzkoušíme cvičení jógy. Tentokrát zkusíme procvičení mimických svalů.

Bramborákové hody

Hrádek nad Nisou   25. 3. 2022

Na bramborové placky stačí brambory omýt, uvařit a nastrouhat, oloupat česnek, přidat mouku, vajíčko, sůl, smíchat a je hotovo! Pak už jen smažit a sednout ke stolu.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   23. 3. 2022

Opět se můžeme pochlubit našimi výrobky z keramiky, které si vytváříme sami v rámci pravidelného tvoření v dílničce. 

Do muzea

Hrádek nad Nisou   16. 3. 2022

Dnes nás čekal výlet do muzea. Návštívili jsme muzeum masek v Zákupech. Sbírka má dlouholetou tradici a najdete tady opravdu mnoho exponátů.

Děti mezi námi

Hrádek nad Nisou   11. 3. 2022

Dnes za námi zase přišly děti ze Základní školy Loučná. Nejdříve jsme si poslechli jejich písně a básničky, pak jsme spolu vyráběli záložku do knížky.

Jubilantka

Hrádek nad Nisou   11. 3. 2022

Paní Soňa dnes slavila krásné životní jubileum. Ke gratulaci 93 narozenin se přidáváme i my za Senior Park Hrádek nad Nisou; přejeme stále mnoho sil, pevné zdraví a veselou náladu!

Dílnička

Hrádek nad Nisou   9. 3. 2022

S nadšením jsme se pustili do výroby jarních a velikonočních ozdob. Společně jsme pokusili vyrobit také talířky a misky, tak snad se nám to povedlo.

Oslavujeme MDŽ

Hrádek nad Nisou   8. 3. 2022

Původně jsme měli soutěžit. Ale po dlouhé době jsme se sešli v tak hojném počtu a raději jsme si chtěli povídat a diskutovat

Cvičení

Hrádek nad Nisou   4. 3. 2022

K dnešnímu cvičení jsme si vybrali jako cvičební pomůcku činky. Jsou malé, na procvičení tak akorát.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   3. 3. 2022

Přišla za námi paní Šmídová,. sociální pracovnice, přinesla potřebné tiskopisy k příspěvku na bydlení. Se vším nám ochotně pomůže a každému z nás ještě osobně vysvětlí.

Čtení v zimní zahradě

Hrádek nad Nisou   1. 3. 2022

Setkáváme se v zimní zahradě k předčítání z knihy autora Jamese Herriota - ZVĚROLÉKAŘ MEZI NEBEM A ZEMÍ. Děj se odehrává v místech, odkud pochází jedno z psích plemen, jedná se o anglický venkov Yorkshir.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   28. 2. 2022

Záleží všechno na domluvě. My jsme se rozhodli pro domácí tousty s pomazánkou a snídaně mohla proběhnout. Sami jsme si je připravili, o to víc nám chutnaly.

Výroba masek

Hrádek nad Nisou   25. 2. 2022

Zítra se v našem městě koná masopust. My jsme se taky připravili a společně s dětmi ze Základní školy Loučná jsme tvořili nejrůznější masky

Dílnička

Hrádek nad Nisou   23. 2. 2022

Máme tady další den s keramikou. Opět jsme si sami vyrobili, ozdobili a nabarvili naše originální výrobky. Zkrášlí nám byt nebo je můžeme někomu darovat.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   17. 2. 2022

Ubrouskovou metodou jsme si ozdobili papírová srdce. Je potřeba barevný ubrousek, štětec a lepidlo. Použijeme pouze jednu vrstvu ubrousku, tu s obrázkem, pak vystřiheme obrázky a pomocí lepidla a štětce přilepíme na podložku, třeba ve tvaru srdce.

Do divadla

Hrádek nad Nisou   15. 2. 2022

Dnešní návštěva Vinohradského divadla nám nabídlsa hru SŇATKY Z ROZUMU. Výborné herecké obsazení, skvělý zážitek!

Životní jubileum 98 let

Hrádek nad Nisou   11. 2. 2022

Paní Kochánková Věra, jedna z našich sousedek Senior Parku, dnes slaví krásných 98 let. Kromě nás jí přišel popřát také starosta města Hrádek nad Nisou, pan Josef Horinka. Ke gratulaci se připojujeme a přejeme především pevné zdraví! 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   7. 2. 2022

V dnešní dílničce jsme se pokusily vyrobit na svátek Valentýna srdíčka. Celkem se nám dařilo a výsledek se líbil nejen nám.

Poník v areálu

Hrádek nad Nisou   4. 2. 2022

Zvířata mají všeobecně uklidňující účinek na lidi. Už mnoho let se používají k terapii. V našem areálu jsme přivítali poníka Barunku a věřte, že jsme byli mile potěšeni 

Posilování

Hrádek nad Nisou   3. 2. 2022

V rámci cvičení jsme dnes posilovali svalstvo cvičením s gymnastickou gumou. Zkuste si to taky, určitě se protáhnete stejně jako my.

Hádanky

Hrádek nad Nisou   20. 1. 2022

V dnešním dni jsme se po opravdu dlouhé době potrápili slovními hádankami, ale celkem úspěšně 

Výlet za ozdobami

Hrádek nad Nisou   17. 1. 2022

Dnešní výlet nás zavedl do malé obce Poniklá. Najdete tady rodinnou firmu Rautis, výrobnu korálových vánočních ozdob. Šikovnost, krása, nádhera!

Dílnička

Hrádek nad Nisou   12. 1. 2022

Dnešní dílnička byla s paní Petrou. Společně se věnujeme modelování z hlíny a pak se těšíme z krásným keramických výrobků.

Nácvik

Hrádek nad Nisou   5. 1. 2022

Představte si, že doma upadnete a nemůžete vstát. Cílem dnešního cvičení proto byl nácvik zvedání po pádu. Je to celkem jednoduché, jen je třeba vědět, jak na to.

Oslavenci

Hrádek nad Nisou   4. 1. 2022

Paní Vlasta je poslední oslavenkyní roku minulého, naopak paní Věra slaví první den v roce. Blahopřejeme! 

Vánoční koncert

Hrádek nad Nisou   21. 12. 2021

Měli jsme dnes příležitost zaposlouchat se do melodií, které svým božským hlasem interpetoval mladý nadějný zpěvák Tomáš Ringel. Děkujeme!

Přání od dětí

Hrádek nad Nisou   17. 12. 2021

Děti z místní základní školy dnes přišly do areálu Senior Parku, aby popřály našim seniorům krásné Vánoce. Děkujeme. Také my jim přejeme kouzelné svátky vánoční, bohatou nadílku a bezva prázdniny!

Páteční výlet

Hrádek nad Nisou   17. 12. 2021

Dýchla na nás krásná vánoční atmosféra. Tady v Herrnhutu je k vidění ochranovská hvězda, symbol, který k nám přišel z Německa. Posilněni horkou čokoládou a výbornou klobásou jsme se vraceli domů.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   9. 12. 2021

Keramika v dnešní dílničce s Petrou byla zaměřená na malování na hrnečky; taky jsme malovali na talířky.

Mikuláš, anděl a hrozivý čert

Hrádek nad Nisou   6. 12. 2021

Stejně jako po celé republice taky u nás se zastavil Mikuláš, který byl v doprovodu anděla a čerta. Ten sice vypadal hrozivě, ale jinak se ke všem choval skoro 'andělsky'! Našel si nás všude - doma, v atriu i v hale.

Pizza

Hrádek nad Nisou   29. 11. 2021

Dnes jsme si upekli mini pizzu a k tomu nám připravili domácí svařáček. To vám byla mňamka!

Výlet do pivovaru

Hrádek nad Nisou   18. 11. 2021

Dnešní výlet nás zavedl do pivovaru Cvikov. Nechyběla prohlídkou pivovaru a na závěr jsme si pochutnali na dobrém oběde přímo v restauraci pivovaru.

Vaříme si oběd

Hrádek nad Nisou   16. 11. 2021

Rozhodli jsme se, že si sami uvaříme oběd. Vybrali jsme voňavé karbanátky s bramborovou kaší. Moc se nám povedly, oběd byl vážně velmi dobrý.

Děti v hale

Hrádek nad Nisou   11. 11. 2021

Zavítaly mezi nás děti ze Základní školy Loučná. To bylo veselo! Písníčky, tanečky, hádanky a různé kvízy, to všechno si pro nás připravily.

Pečení rohlíčků

Hrádek nad Nisou   11. 11. 2021

Ke dni svatého Martina patří podle tradic různých regionů mnohé dobroty. Například u nás to jsou svatomartinské rohlíčky. Společně se nám rozhodně povedly.

Na nákupy

Hrádek nad Nisou   10. 11. 2021

Bydlíme nedaleko hranic s Německem. Pokud to situace dovoluje, rádi jezdíme za hranice na pravidelné nákupy. Vždy se vracíme s plnými taškami!

Pečeme společně

Hrádek nad Nisou   1. 11. 2021

Dnes pekli podle osvědčených receptů naši senioři. Kdo vyhrál soutěž o nejlepší dobrotu? Vyhráli všichni přítomní, protože to bylo moooc dobrý.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   1. 11. 2021

Pro nemoc cvičitelky byla dnešní jóga zrušená. Ale to nevadí, protáhli jsme si těla s paní vedoucí Gábinkou 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   20. 10. 2021

Po opravdu dlouhé době jsme dnes měli dílničku. Keramiku, za kterou jsme moc rádi. A výsledek naší práce? Nechte se překvapit!

Pečeme

Hrádek nad Nisou   18. 10. 2021

Pečení štrúdlů nám opravdu jde skvěle. Ani jsme se nemohli dočkat, štrúdl byl podáván ještě teplý, ozdobený zmrzlinou.

Výlet na hranici

Hrádek nad Nisou   14. 10. 2021

Výlet nás zavedl na Uhelnou. Do vesničky, která leží na hranicích s Polskem. Mají tady nově opravenou kapličku a o historii nám vyprávěl místní obyvatel Roman Sedláček☺️

Dílnička

Hrádek nad Nisou   11. 10. 2021

Dnešní dilnička přinesla neznámou a zároveň nezvyklou techniku šití. Jmenuje se patchwork (pačvork) a když jí propadnete, domácnost si vyzdobíte opravdu nezvyklými dekoracemi.

Jóga

Hrádek nad Nisou   20. 9. 2021

Dnešní jóga se zaměřením pro seniory byla opravdu zážitkem. Před týdnem jsme své pocity z jógy vyjádřili barvami do mandaly.

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   16. 9. 2021

Placky z kynutého těsta určitě znáte pod názvem langoše. Domácí se sýrem chutnají obzvlášť výborně. Jako vždy to byla dobrota.

Houbaři

Hrádek nad Nisou   14. 9. 2021

I když nemáme plné koše, přesto jsme nadšení z krásné procházky po lese. Z toho mála budou taky dobroty 

Jóga

Hrádek nad Nisou   13. 9. 2021

Dnešním dnem zahajujeme pravidelné cvičení jógy pro seniory. V následujících týdnech se nám bude věnovat lektorka p. Hanka Rakušanová.

Bingo

Hrádek nad Nisou   13. 9. 2021

V této zábavné hře může být výherců hned několik. Například dnes to jsou: paní Eva a pánové Toník a Pepa. Pro každého byla připravena malá pozornost.

Kronika areálu

Hrádek nad Nisou   10. 9. 2021

V každém Senior Parku vedeme kroniku. Chtěli bychom vám představit paní Vlastu Bůtovou, která převzala psaní kroniky areálu v Hrádku nad Nisou. Moc jí za to děkujeme.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   9. 9. 2021

Domácí výrobky jsou nejchutnější: vajíčková pomazánka, švěstkový koláč, ovocný koktejl. A k tomu uzeniny, sýry a káva, čaj. Zkrátka: co hrdlo ráčí!

Oslavenkyně

Hrádek nad Nisou   6. 9. 2021

Dnes jsme slavili narozeniny dvou našich sousedek. A které to jsou? Přece paní Doris a paní Hana. Přejeme pevné zdraví a pohodu do dalších let.

Motýlí dům

Hrádek nad Nisou   3. 9. 2021

Dnešní výlet do Jonsdorfu v německém pohraničí byl skvělý zážitek. Prostě jedna velká nádhera. A sednout si můžou přímo na vás... ☺️ Motýly tam každé ráno vozí až z Anglie!

Protahujeme se

Hrádek nad Nisou   18. 8. 2021

Původně plánované běhání se nekonalo plně nám vyhovuje pohodové protažení celého těla. Příjemně ten den začíná.

Na koncert do Sokolče

Hrádek nad Nisou   18. 8. 2021

Navštěvujeme se v našich areálech při různých příležitostech. Tentokrát to byl koncert v atriu. Jako hosta jsme všichni přivítali moderátora a baviče Vladimíra Hrona. A zážitek to byl opravdu silný.

Okénko a vdolky

Hrádek nad Nisou   13. 8. 2021

Cukrárna v atriu aneb domácí vdolky paní vedoucí. Tak bychom mohli nazvat dnešní okénko v areálu. Gábinka všem nabídla domácí výrobu...

Gulášovka

Hrádek nad Nisou   5. 8. 2021

Uvařili jsme dnes k obědu naším seniorům domácí gulášovou polévku. Rozdělily se všechny porce a nic nezbylo

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   3. 8. 2021

Programu letního koncertu se bravurně zhostila Luisa Jírová. Teprve 12tiletá slečna opravdu krásně zpívá, má kariéru před sebou.

Atmosféru doplnila skupina Trajekt, se kterou jsme si všichni zazpívali a někteří i zatančili.

Grilujeme v atriu

Hrádek nad Nisou   30. 7. 2021

Letní grilování je tady - každý si dal to, na co měl chuť: krkovičku, klobásu nebo buřt. No a ke každé porci byla také grilovaná cuketa

Koncert v Kunicích

Hrádek nad Nisou   28. 7. 2021

Navštěvujeme se mezi sebou v areálech, například když nás sousedi ze Senior Parku Kunice pozvou na koncert.

Mladý interpret Tomáš skvěle zazpíval známé melodie. Šikovný mladý muž...

Přednáška v hale

Hrádek nad Nisou   27. 7. 2021

Přednášku na téma - 'Šmejdi po telefonu a nepodepisuj nic, čemu nerozumíš', nám zajímavým způsobem prezentovaly pracovnice z organizace Bílý kruh bezpečí.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   21. 7. 2021

Místní Hasičský záchranný sbor k nám vyslal preventistku - odbornici, která nám vysvětlila problematiku bezpečné domácnosti. 

Cukrárna U Toníka

Hrádek nad Nisou   12. 7. 2021

Měli jsme chuť na něco dobrého a tak jsme vyrazili do vyhlášené cukrárny. Někdo kafíčko a zákusek, někdo zmrzlinu se šlehačkou. Umíme si své dny osladit.

Nácvik pádu aneb co dál?

Hrádek nad Nisou   1. 7. 2021

Pády jsou nebezpečné v každém věku. V našem případě jsme si vyzkoušeli, jak bychom si měli poradit, když upadneme. Například s použitím židle se můžeme postavit i sami, jen je třeba vědět, jak na to.

Domácí mazlíček

Hrádek nad Nisou   30. 6. 2021

Naše sousedka, paní Jana, má agamu už 6 let. Je to sameček a když ho dostala, měřil 15 cm. Teď už porostl, pozná ji po hlase a reaguje na její pohyby. Je klidný, můžeme ho všichni pohladit.

Ranní rozcvička

Hrádek nad Nisou   28. 6. 2021

Pravidelné ranní cvičení na začátku týdne by nemělo chybět. Samozřejmě, že cvičíme častěji, pro své potěšení a radost z pohybu, každý sám doma.

Nákupy

Hrádek nad Nisou   22. 6. 2021

Nejdříve jsme nakupovali, samozřejmě potřebné věci. Pak jsme si na moment sedli do cukrárny a pochutnali si na zákusku s kávou.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   8. 6. 2021

Přednáška o bezpečnosti všeobecně byla zajímavá. Následná ukázka různých zbraní upoutala nejen přítomné muže. Všichni jsme poslouchali se zaujetím.

Výlet do údolí

Hrádek nad Nisou   4. 6. 2021

A ne do ledajakého údolí. Západně od města Liberce leží vesnice s názvem Kryštofovo Údolí. Říká se, že zde mají kromě Muzea betlémů, i nejromantičtější železniční viadukt u nás.

Dílnička

Hrádek nad Nisou   31. 5. 2021

Děti budou mít sportovní odpoledne. Jako ceny za výsledky si naše paní vedoucí vymyslela soví polštářky

Tak jsme se s nadšením dali do šití!

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   27. 5. 2021

Tak jsme se konečně dočkali příjemného počasí. Na grilu se připravuje krkovička, klobásy. No a k masu patří sklenice piva!

Jedeme na výlet

Hrádek nad Nisou   26. 5. 2021

Krásná místa jsou všude v naší republice. Například v našem kraji je to zámek Lemberk. Nedaleko od něj se nachází i Zdislavina studánka.

Sportovní odpoledne

Hrádek nad Nisou   25. 5. 2021

Disciplín bylo hned několik a vůbec nebyly jednoduché. Hod na terč, lovení ryb, házení kruhů. A která disciplína nás potrápila nejvíce? Možná to bylo přenášení pingpongového míčku na lžíci.

Přednáška

Hrádek nad Nisou   21. 5. 2021

Vyslechli jsme si přednášku paní doktorky MUDr. Stachové. Je to odbornice na foniatrii. Dozvěděli jsme se zajímavosti a rady vhodné nejen pro naši věkovou kategorii - zaměřené na sluch a použití naslouchadla.

Narozeniny

Hrádek nad Nisou   10. 5. 2021

Dnes jsme blahopřáli naší sousedce, paní Alence. Přejeme pevné zdraví a pohodu, ať máte stálý úsměv na tváři! 

Fotbal a buřty

Hrádek nad Nisou   30. 4. 2021

Že to nejde dohromady? Rozhodně ano! Nejdříve fotbal, kde byl hlavním hrdinou pan Antonín v 92 letech   následovalo opékání buřtů a pěkný den byl za námi...

Sklízíme dřevo

Hrádek nad Nisou   28. 4. 2021

Paní Šelemberková a Bucháčková nám pomáhaly poskládat dřevo na zimu. Zkrátka: když chci pomoct - pomůžu. Každá výpomoc se mezi námi cení.

Dubnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   20. 4. 2021

Oslavenci v tomto měsíci jsou celkem tři - dvě ženy a jeden muž: paní Jana a paní Eva, s nimi pan Antonín. Přejeme všem mnoho spokojenosti a hlavně zdraví.

Pétanque

Hrádek nad Nisou   13. 4. 2021

Přestože je venku stále poměrně chladno, zahráli jsme si u nás oblíbenou hru s českým názvem koulená...na vítěze čekala sladká odměna!

Výdejní okénko

Hrádek nad Nisou   8. 4. 2021

Domácí je domácí. Paní vedoucí připravila pro každého zájemce vlastnoručně zdobené chlebíčky. Kdo měl zájem, vzal si i čaj nebo kávu.

Velikonoční dílnička

Hrádek nad Nisou   30. 3. 2021

Výzdobu na Velikonoce máme doma všichni. Přesto se rádi podílíme na společné výrobě různých dekorací. V dnešní dílničce tomu nebylo jinak, dokonce jsme měli pracovní stoly v atriu.

Procházka s povídáním o historii Hrádku nad Nisou

Hrádek nad Nisou   29. 3. 2021

Hrádecko bylo původně součástí tzv. župy Záhvozdí (Zagost), od 12. století bylo částí Českého království a procházela jím důležitá obchodní stezka z Prahy k Baltskému moři. Od 13. století patřilo pod panství Grabštejn, v jehož držení se vystřídaly rody různých pánů, např. z Donína, Mehlů ze Střelic a několika dalších...

Tyto zajímavosti i jiné jsme se dozvěděli v průběhu dnešní procházky z povídání od paní vedoucí, která se v historii našeho regionu opravdu vyzná.

Zahrada

Hrádek nad Nisou   17. 3. 2021

Jaro se pomalu blíží, je potřeba upravit ovocné stromky a keře. V našem areálu si zástřih vzal na starost pan Hauser.

Místo procházky kvíz

Hrádek nad Nisou   11. 3. 2021

Jelikož nám počasí nepřeje, zrušili jsme procházku za historií Hrádku nad Nisou. To však nevadí, budeme řešit kvíz na téma: nejslavnější ženy světa.

Masopust

Hrádek nad Nisou   24. 2. 2021

Dnes v areálu proběhl takový malý masopust, tradiční masky se prošly atriem  
K občerstvení jsme si nabídli koláče a kávu.

Procházka ke koním

Hrádek nad Nisou   22. 2. 2021

Nedaleko našeho areálu můžeme pozorovat krásná zvířata - koně. Procházkou k jejich výběhu chodíme rádi a pravidelně. Přestože je ještě stále zima a poměrně chladno.

Obrázkový kvíz

Hrádek nad Nisou   17. 2. 2021

Luštíme kvíz složený z obrázků. Každý obrázek představuje známé české přísloví. Máme na to pár dnů, trochu se asi potrápíme s vyřešením.

Blahopřejeme

Hrádek nad Nisou   11. 2. 2021

Paní Věrce přejeme k jejím krásným 97. narozeninám stále pevné zdraví a ještě spoustu spokojených dnů mezi námi 

Slovní hra

Hrádek nad Nisou   11. 2. 2021

...země, město, řeka, rostlina, jméno... Na tuto hru si vzpomínáme snad všichni a taky si ji v jakémkoli věku může zahrát každý 

Cvičení

Hrádek nad Nisou   1. 2. 2021

Pravidelné cvičení, cvičení pro radost a za každého počasí. Tak si to představte: vůbec nám nevadí, že je venku zima.

 

 

Domácí dílnička

Hrádek nad Nisou   29. 1. 2021

Připravíme si jen dvě základní věci - papír, ze kterého vystřihneme srdíčka a různobarevnou vlnu.

Postupně začínáme vyrábět závěs, který použijeme na venkovní dveře. Těšíme se na finální dílo!

Kvíz

Hrádek nad Nisou   20. 1. 2021

Dnes jsme dostali krásně zpracovaný filmový kvíz na téma filmové hlášky. Pokud chcete, vyplňte ho s námi. Opravdu, není to vůbec složité.

Procházka

Hrádek nad Nisou   19. 1. 2021

Pravidelná zimní procházka po okolních krásách v Hrádku nad Nisou by neměla chybět. Jen je škoda, že se otepluje a sníh taje.

Hádáme

Hrádek nad Nisou   14. 1. 2021

Oblíbenou činností našich bydlících ve všech areálech je vyplňování hádanek, kvízů a jiné zábavné luštění. 

Přání do nového roku

Hrádek nad Nisou   31. 12. 2020

Do nového roku přejeme hodně radosti, budete ji potřebovat na ty všední starosti. Jak to všechno poplatit, rovnováhu neztratit. Tak Vám přejeme hodně síly, taky pevný krok, ať je dobrý a úspěšný ten nadcházející rok!
 

Rozdáváme dárky

Hrádek nad Nisou   23. 12. 2020

Stejně jako každý rok máme pro všechny připraveny dárky. Protože není možnost společného posezení, dárky předáváme ve dveřích bytu. A kromě toho i slavnostní oběd 

Procházka

Hrádek nad Nisou   22. 12. 2020

Nejen cvičení, ale také procházky absolvujeme po blízkém okolí. Bez pravidelného pohybu to zkrátka nejde 

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   9. 12. 2020

Na vánočním stole by mělo vonět cukroví. Takže nezbývá, než si vybrat oblíbené recepty a jde se společně na to. Ochutnávač nesmí chybět

Mikuláš, čert a anděl

Hrádek nad Nisou   4. 12. 2020

Nejen mezi nejmladší, ale taky i k nejstarším zavítají Mikuláš s čertem a andělem. Ne jinak tomu bylo dnes v našem areálu. Hrozivě vypadající čert byl doprovázen sladkým andělem a rozvážným Mikulášem

Procházka

Hrádek nad Nisou   3. 12. 2020

V pravidelných procházkách pokračujeme každý týden. Po blízkém okolí areálu se můžeme na procházku vydat vždy, když nám k tomu přeje počasí.

Cvičení v atriu

Hrádek nad Nisou   2. 12. 2020

Cvičíme...cvičíme rádi a opravdu pravidelně s vědomím, že cvičení prospívá, že se cvičením venku i zahřejeme. Pokud nás mráz nezažene domů, budeme cvičit v atriu 

Procházka

Hrádek nad Nisou   27. 11. 2020

Po výborném obědě nám prospěje klidná procházka v blízkém okolí našeho domova. Pohyb se snažíme mít každou chvíli, nejen při pravidelném cvičení 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   26. 11. 2020

Výzdoba dveří by neměla chybět. Svátky vánoční se blíží, u nás jsme už zčásti připraveni. Na každých dveřích bytu máme malou větvičku a několik ozdob 

Výroba výzdoby

Hrádek nad Nisou   19. 11. 2020

Připravili jsme pro naše seniory materiál na výrobu vánoční výzdoby. Na přiloženém obrázku vidíte i jeden finální výrobek na advent 

Hledání kamenů

Hrádek nad Nisou   12. 11. 2020

Máme tuto aktivitu připravenou jako náhradu za cvičení, když je teď venku chladněji. S radostí se projdeme v okolí areálu a cestou hledáme schované kameny - kešky 

Říjnoví oslavenci

Hrádek nad Nisou   29. 10. 2020

Tento měsíc slaví v našem areálu narozeniny paní Eva a paní Květoslava. Společné posezení nemůžeme realizovat, ale to nám nepřekáží v blahopřání a předání kytice ve dveřích bytu. Přejeme pevné zdraví a pohodu 

Procházka

Hrádek nad Nisou   21. 10. 2020

Využíváme příznivého počasí. Přestože je chladněji, ale zatím neprší, takže na procházku je to akorát vhodná doba. 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   19. 10. 2020

Příprava na Vánoce pokračuje. Pokud to tedy jen trochu jde, sejdeme se v naší dílničce a vyrábíme a vyrábíme...

Dílnička

Hrádek nad Nisou   7. 10. 2020

Začíná podzimní setkávání v dílničce. Postupně budeme vyrábět dárky a různé dekorace. Vánoce se blíží...

Návštěva muzea

Hrádek nad Nisou   30. 9. 2020

Určitě znáte výrobky z Jablonce nad Nisou. Protože se sklo a bižuterie vyrábí v tomto městě od nepaměti, bylo na místě založit muzeum. Jediné v České republice toho druhu. A my jsme se na tu krásu jeli podívat 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   24. 9. 2020

Podzim se blíží, což nám připomíná pouštění draků. Vyrobíme si jich několik, jen jako dekoraci do společných prostor areálu.

Dýně

Hrádek nad Nisou   21. 9. 2020

Naše první úroda dýní. Podařilo se nám vypěstovat dýni hokaido a máslovou. Vypadají dobře a určitě i dobře budou chutnat 

Koncert u sousedů

Hrádek nad Nisou   15. 9. 2020

Na konec letní sezóny jsme se vypravili na koncert do Sokolče. Pozvali nás i sousedy z ostatních Senior Parků. Líbivá hudba, dobré jídlo a pítí, zkrátka bezva atmosféra pro všechny přítomné. Děkujeme!

Opékáme

Hrádek nad Nisou   10. 9. 2020

Vedle areálu máme malé ohniště. Když nám přeje počasí, s nadšením sedneme k ohni a každý si opeče buřta sám, mňam!

Canisterapie

Hrádek nad Nisou   7. 9. 2020

Když jste smutní, máte mizernou náladu, víte, co vám pomůže? Určitě jedním z mnoha řešení je kontakt se zvířetem.

Canisterapie je vhodná metoda. Se svými čtyřnohými mazlíky  mezi nás přišla paní z nedaleké vesnice.

Do cukrárny

Hrádek nad Nisou   4. 9. 2020

Různá nabídka dortů a zákusků, několik druhů kávy, čaje, nealko, Vybere si každý a určitě si pochutná. Tak vypadá správná návštěva cukrárny 

Letní koncert

Hrádek nad Nisou   28. 8. 2020

Vladimír Walda Nerušìl - jméno muže, který šíří radost z hudby a rytmu písní Waldemara Matušky, kterého znají všichni v celé republice. K pohodové atmosféře přispělo i výborné občerstvení.

V našem Senior Parku Hrádek nad Nisou jsme přivítali také sousedy z okolních areálů.

Výlet do pivovaru

Hrádek nad Nisou   26. 8. 2020

Dnešní exkurze v pivovaru Kocour ve Varnsdorfu se vydařila. Co více si přát, než po prohlídce pivovaru sednout společně k chutnému obědu.

Oslavujeme jubilantky

Hrádek nad Nisou   21. 8. 2020

V měsíci srpen mají narozeniny paní Bucháčková, Mikendová a Stiéberová. Přejeme vám, děvčata, všechno nejlepší  především pevné zdraví a stálý humor!

Koncert v Kunicích

Hrádek nad Nisou   19. 8. 2020

Přijali jsme pozvání do Senior Parku Kunice, kde kolegyně připravily setkání pro naše seniory z Luštěnic, Sokolče i Hrádku. Snažili jsme se všichni na místě přiložit ruku k dílu. Akce dopadla nad očekávání...kromě výborného pohoštění jsme obdivovali i vystoupení paní Heleny Vondráčkové.

Děkujeme 

Dominikánský klášter

Hrádek nad Nisou   14. 8. 2020

V Jablonném v Podještědí jsme navštívili barokní kostel. Jsou tady, mimo jiné, uloženy ostatky svaté Zdislavy, jejíž 800. výročí narození si letos připomínáme.

V budovách bývá celkem chladno, ale v cukrárně jsme se osvěžili s radostí.

Koupání, plavání

Hrádek nad Nisou   4. 8. 2020

Do Liberce jezdíme nejen nakupovat, ale třeba za sportem. K našim pohybovým aktivitám kromě cvičení v areálu patří i plavání.

K odpočinku pak slouží vířivka 

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   31. 7. 2020

Maso, klobásky a zelenina na grilu, to si dáme říct.

Když se jídlo chystá s radostí, všem jednoznačně chutná!

Návštěva zoo

Hrádek nad Nisou   29. 7. 2020

Cílem výletu byla zoologická zahrada Tierpark Zittau v Německu. Krásné prostředí, všude byl příjemný stín, na procházku pro nás to nebylo náročné, prostory jsou na rovině. A těch zvířat...rozhodně se bylo na co koukat 

Cvičení v atriu

Hrádek nad Nisou   20. 7. 2020

Počasí bylo dnes o poznání chladnější, ale ani to nás neodradilo od cvičení. Sešli jsme se v atriu, pořááádně jsme se protáááhli 

Nákupy v Německu

Hrádek nad Nisou   16. 7. 2020

Protože naše městečko leží velmi blízko u hranic s Německem, pravidelně vyrážíme na nákupy také tam. Blíží se víkend, tak je třeba mít nějakou zásobičku potravin :-)

Jasmína a Cipísek

Hrádek nad Nisou   15. 7. 2020

ODPOLEDNE S PŘEKVAPENÍM. Že přijdou na návštěvu poníci, nikdo nečekal :-). Představujeme tedy Jasmínku a Cipíska, kteří nám trpělivě dělali společnost celé odpoledne :-) Zároveň jsme se o nich dozvěděli mnoho zajímavostí.

Společná snídaně

Hrádek nad Nisou   10. 7. 2020

Společná snídaně zejména v letních měsících venku v naší zahradě je skvělý začátek dne. Užívejte čas co nejvíce na čerstvém vzduchu jako my tady v Hrádku nad Nisou.

Slavíme

Hrádek nad Nisou   30. 6. 2020

Jedno velké setkání proběhlo v hale na oslavě jubilantů, kteří měli v době koronaviru narozeniny. Hra na klávesy a známé písničky nám pozvedly náladu.

Ještě jednou přejeme vše nejlepší   a hlavně zdraví!

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   22. 6. 2020

Dnes jsme slavili červnové oslavence. Kromě paní vedoucí, Gábiny, slaví krásné životní jubileum 88 let paní Libuška. Děvčata, přejem Vám všechno nejlepší, především pevné zdraví a taky kus toho štěstí 

Na výlet

Hrádek nad Nisou   11. 6. 2020

S vozovým parkem našich seniorů jsme vyrazili do kempu Kristýna na zmrzlinu a pivo. Ostatní je následovali služebním vozidlem.

Počasí nám přálo, nebylo ani zima ani teplo. Prostě super výlet 

Hrajeme petang

Hrádek nad Nisou   3. 6. 2020

Výstavba zimní zahrady nám trochu brání v pořádání této zábavné hry. Našli jsme si proto jiný prostor místo původního hřiště.

Vítězem turnaje se stal pan Janeček, ale odměnu jsme dostali všichni 

Hraní pod okny

Hrádek nad Nisou   22. 5. 2020

Prima zážitek nám připravila hudební skupina Vobuty. Country písně si zanotovali všichni, kteří do atria na vystoupení přišli 

Cvičíme...

Hrádek nad Nisou   7. 5. 2020

Po delší době dnes proběhlo cvičení v atriu s paní Janečkovou. Účast byla opravdu hojná, přestože foukal studený vítr a bylo chladno.

Jubilanti v dubnu

Hrádek nad Nisou   29. 4. 2020

Na společné posezení po ukončení opatření se těší nejen dvě dubnové jubilantky: paní Věrka 95 let a paní Zdenka 85 let. Také manželé Procházkovi, kteří oba slaví tento měsíc rovněž krásných 91 let.  

Přejeme všem hlavně pevné zdraví!

Setkání s dětmi

Hrádek nad Nisou   9. 1. 2020

V rámci projektu 'Mezi námi' se pravidelně setkáváme s dětmi z místní školky.

Společné posezení, malování, povídání je přínosem pro všechny přítomné...

Silvestr v Hrádku

Hrádek nad Nisou   31. 12. 2019

I u nás v areálu proběhlo loučení s rokem 2019. Ve společenské hale bylo plno a veselo. Zpívali jsme, chvíli tančili, povídali si a s úsměvem se připravili na další rok - 2020. 

Přejeme všem, aby i následující rok prožili ve zdraví a s láskou. Abychom se všichni měli báječně nejen na společných akcích, ale také doma...

Prosincové oslavenkyně

Hrádek nad Nisou   30. 12. 2019

Na závěr roku jsme přišli do haly poblahopřát našim dvěma sousedkám k narozeninám.

Paní janě i Vlastě přejeme především pevné zdraví, dobrou náladu a radost z vnoučat i pravnoučat 

Povánoční posezení

Hrádek nad Nisou   27. 12. 2019

Rádi jsme se sešli v hale po svátcích, pochválit se, kdo jaký dostal dárek a čím jsme naopak my potěšili své nejbližší 

Nemůže chybět malé občerstvení.

Vánoční oběd

Hrádek nad Nisou   23. 12. 2019

Slavnostní tabule připravena. Nejvyšší čas přijít k prostřenému stolu. Děkujeme našemu personálu za přípravu pohoštění, chutnalo nám. 

Abychom byli všichni vánočně naladěni, každý má svou čepičku  Rozdali jsme si dárky a co říkáte, sluší nám to?

Trhy v Liberci

Hrádek nad Nisou   19. 12. 2019

Dosud ještě není všechno nakoupeno. Proto jsme zajeli do Liberce. Prošmejdíme trhy a určitě doplníme potřebné dárky.

Nebylo nás moc, ale poradili jsme si 

Vánoční nákupy

Hrádek nad Nisou   12. 12. 2019

Ještě musíme dokoupit nějaké dárky pro nejbližší. Nejvhodnější řešení je navštívit vánoční trhy. V Liberci, stejně jako v jiných městech, bude určitě z čeho vybírat.

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   10. 12. 2019

Na svátky snad nikde nemůže chybět cukroví, ani tedy u nás. Holky se s chutí pustily do pečení.

Samozřejmě byla legrace, stejně jako včera při cvičení. Smích léčí...

Cvičení v hale

Hrádek nad Nisou   9. 12. 2019

Cvičení je o zdravém pohybu a také o radosti z pohybu. V tomto směru je u nás vždy veselo.

Protáhneme tělo a hned je nám o poznání lépe 

Bazén v Liberci

Hrádek nad Nisou   6. 12. 2019

Sněhová nadílka nás ani náhodou neodradila od návštěvy bazénu. Tam si můžeme v klidu zaplavat, venku ať si sněží nebo svítí slunce 

Vánoční koncert

Hrádek nad Nisou   5. 12. 2019

Liberecký soubor Matylda a Tylda již známe nějakou dobu. Rádi jsme je mezi sebou opět přivítali. A opět nezklamali.

Vánoční písně jsme si zanotovali s radostí opravdu všichni 

Dopoledne s dětmi

Hrádek nad Nisou   5. 12. 2019

S dětmi jsme si dnes dopoledne hráli, zpívali koledy, děti nám přednášely básničky a pak jsme si jen tak povídali.

Dokonce přišel i Mikuláš s andělem a čertem 

Zdobení stromku, keramika

Hrádek nad Nisou   4. 12. 2019

Svátky chce prožít každý v klidu a pohodě. Jenže je třeba se na ně připravit. Nás dnes čekala finální úprava vánočních ozdob z keramiky, které jsme již v minulých dnech vyráběli.

Aby toho nebylo málo, ostatní se dali do zdobení stromečku. Tady měli hlavní slovo pánové.

Vánoční dílnička

Hrádek nad Nisou   2. 12. 2019

Výzdoby patří do haly, na stromeček, do každé domácnosti.

Nezbývá, než se pustit do výroby, aby se na všechny dostalo. Paní vedoucí si vždy poradí 

Vánoční strom v Hrádku

Hrádek nad Nisou   1. 12. 2019

Každé město, obec i vesnice se pyšní vánočním stromem. Jinak tomu není ani u nás v Hrádku nad Nisou.

Procházkou jsme došli na náměstí a mohli jsme hodnotit - krásný 

Dílnička

Hrádek nad Nisou   29. 11. 2019

Dva dny jsme věnovali výrobě dekorací na Vánoce. To bylo v hale veselo.

Pěkná výzdoba bude nejen v hale, ale i v každé domácnosti            </div>
          </div>
                   </article>
                                    <article >
                    <div class="row">
           <div class="col-sm-12">
            <h2 class="penzion-novinky"><a rel="clearbox[]" href="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/2498.jpg">Společný koncert u sousedů</a></h2>
            <div style="padding-left:0;" class="col-sm-5">
            <a style="margin-top:3px;" rel="clearbox[]" href="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/2498.jpg" class="image"> 
             <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/2498m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
             <span>Akce</span>
            </a>
           </div>
            <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/hradek-nad-nisou/">Hrádek nad Nisou</a>   22. 11. 2019</p>
            <p>S nadšením jsme přijali pozvání do Sokolče na koncert vycházející hvězdy Tomáše Ringela. Mladík zazpíval známé písně populárních zpěváků naší i světové scény.</p>
<p>Skvělé <img class=

Keramika s Petrou

Hrádek nad Nisou   20. 11. 2019

Vánoční výzdoba bývá vždy nádherná. Keramické výrobky, ve spolupráci s paní Petrou, se rozhodně budou vyjímat na stolech i na stromečku 

Cvičení s židlemi

Hrádek nad Nisou   18. 11. 2019

Představte si, že upadnete na zem. A co pak? Při dnešním cvičení jsme zkoušeli, jak se nám podaří vstát pomocí židle.

Je to náročné, když člověk pravidelně necvičí 

Přednáška o jídle

Hrádek nad Nisou   14. 11. 2019

Jídlo jako jed, jídlo jako lék.

Na toto téma přednášela u nás v hale paní doktorka Všetičková. To jsme koukali, co se vlastně ve stravování doporučuje dodržovat. Rady bereme za své.

Výroba přání

Hrádek nad Nisou   14. 11. 2019

Vánoce se kvapem blíží. Je nejvyšší čas si připravit například přání. Společně jsme se proto s chutí pustili do výroby papírového přání k svátkům.

Líbí se vám? 

Koncert Helenky

Hrádek nad Nisou   13. 11. 2019

Tak si představte, že v nedalekém Liberci v kulturním domě měla vystoupení jedna z našich velmi známých a populárních zpěvaček.

Paní Helena Vondráčková...paráda... 

Exkurze do sklárny

Hrádek nad Nisou   22. 10. 2019

Koho by nezajímala práce ve sklárně? V Lindavě se jedna sklárna nachází. Měli jsme možnost pozorovat skláře přímo při práci. Teplo tam bylo pořádné.

Po prohlídce jsme se usadili hned vedle do Sklářské krčmy na výborný oběd 

Keramika s Petrou

Hrádek nad Nisou   18. 10. 2019

Na dnešní práci s keramikou jsme zvolili vánoční motivy.

Není divu, že se na stole po chvilce objevili andílci, pak podkovy, zvonečky, hvězdičky... ✨

Odpolední káva

Hrádek nad Nisou   18. 10. 2019

Jen tak si odpoledne sednout do haly a co pak?

Určitě se bude něco dít. Děvčata si umí vždy poradit. Ty naše vyrobily domácí dort, halou zavoněla i káva 

Vítáme novou bydlící

Hrádek nad Nisou   11. 10. 2019

V hale jsme si připravili posezení. Nebylo to jen tak. Přivítali jsme mezi sebou paní Alenku Bucháčkovou.

Ať se Vám mezi námi líbí a jste spokojená stejně jako my ostatní 

Tvoříme

Hrádek nad Nisou   9. 10. 2019

Barvy podzimu jsou nádherné. Je to opravdu velmi zvláštní jev, jak se příroda na podzim barví. 

Každý si vyzdobí svou domácnost a společně se pustíme do aranžování haly 

Děti u nás

Hrádek nad Nisou   3. 10. 2019

Zavítaly k nám na pravidelnou návštěvu děti ze Základní školy Loučná.

Co vyrábět na podzim? Rozhodli jsme se pro ježky z papíru.

Oslava dne seniorů

Hrádek nad Nisou   1. 10. 2019

Mezinárodní den seniorů - nemůže chybět překvapení.

Orientální tanec a hudba v podání tanečního studia Aisha z Liberce. Bylo opravdu na co koukat! 

Do nového bydliště

Hrádek nad Nisou   25. 9. 2019

Dnes jsme se loučili s panem Karlem Kantorem. Odchází bydlet blíž k rodině.

Přejeme ještě hodně zdraví a síly. Ať se Vám tam příjemně bydlí, stejně jako u nás...

Mošt domácí...

Hrádek nad Nisou   24. 9. 2019

Není nad domácí výrobky a produkty. My jsme nelenili a společnými silami se pustili do výroby moštu.

Jablek jsme měli hodně, sladké byly akorát. Mošt je skvělý na osvěžení.

Do haly

Hrádek nad Nisou   20. 9. 2019

Chladnější počasí nás přivedlo do haly. Tady na všechny čekala opravdová pochoutka - domácí palačinka se zmrzlinou a šlehačkou.

Paní vedoucí Gábina se opět vytáhla!

Cvičíme

Hrádek nad Nisou   16. 9. 2019

V pravidelnosti je určité kouzlo. Ve cvičení jsme ho našli a každý týden se sejdeme v hale.

Cvičíme s chutí, jen tak, pro radost... 

Hrajeme si

Hrádek nad Nisou   13. 9. 2019

Když se vrátíme do dětských let, zavzpomínáme na různé druhy zábavy.

PEXESO, si představte, nám dalo pořádně zabrat! 

Cukrárna

Hrádek nad Nisou   11. 9. 2019

Do cukrárny v Liberci jezdíme pravidelně a opravdu rádi.

Jako vždy bylo fajn; dámy i pánové se pěkně nadlábli. Pečivo a dobroty si mnozí nakoupili také domů  

Bramborákové odpoledne

Hrádek nad Nisou   4. 9. 2019

Stačí oloupat brambory, česnek, vše nastrouhat, správně směs dochutit kořením a smažíme křupavé, chutné placky.

Porce z 9,5 kg brambor byla za chvíli z talíře pryč 

Koncert u sousedů

Hrádek nad Nisou   30. 8. 2019

Waldemar Matuška - opravdu známé jméno interpreta country a popové hudby. Líbivé písně v podání velmi podobného pana Vladimíra si zanotovali všichni.

Nemáme to do Sokolče daleko. Rádi přijmeme pozvání na pěknou akci i příště 

Výlet na jezero

Hrádek nad Nisou   28. 8. 2019

Necelé dva kilometry od našeho areálu najdete zatopený lom, který vytvořil přírodní jezero Kristýna. S oblibou toto místo navštěvujeme. Procházka, osvěžení, občerstvení.

Opékání buřtů, chytání rybiček

Hrádek nad Nisou   22. 8. 2019

Program na dnešní odpoledne byl opravdu nabitý. Připravili jsme opékání buřtů, abychom byli spokojení s plným bříškem.

Kromě toho jsme za areálem chytali rybičky. Dařilo se nám. Jinak to ani nešlo, když jsme byli pod dohledem dvou vodnic 

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   16. 8. 2019

Společná oslava narozenin se vydařila.

Připíjíme na zdraví paní Marii k jubileu 85 let a paní Doris k pěkným 89 letům. Pevné zdraví, děvčata 

Kamenná svatba

Hrádek nad Nisou   14. 8. 2019

Víte, po kolika letech manželství se slaví KAMENNÁ SVATBA? Přátelé, po neuvěřitelných 65 letech!!! V Senior Parku Hrádek nad Nisou takový šťastný manželský pár bydlí. Je nám velkou ctí, že jim můžeme osobně poblahopřát k tomuto velevýznamnému výročí ❤️

Oběma je dohromady 180 let, rádi spolu vyráží na výlety na svých elektrických skútrech  připojujeme se ke gratulantům.

Jedeme fandit

Hrádek nad Nisou   11. 8. 2019

Namalovat vlajky na tváře, koupit pivo a jde se fandit!

Derby Hrádek nad Nisou s Chotyní...naše dámy na fotbal moc nejsou, takže fandit jeli výhradně pánové. Prostě tak to máme v Senior Parku v Hrádku nad Nisou 

Pěší výlet na hrad

Hrádek nad Nisou   7. 8. 2019

Naši senioři se při dnešním výšlapu překonali. Vyšlapali 2 km do kopce po silnici, bez karty ZTP nás nepustili. Nikdo ji dosud nevlastní, nejstarší účastník má 83 let.

Kam jsme se vlastně vydali? Na hrad Valdštejn v Českém Ráji. Smekáme klobouk před tímto výkonem...občerstvení bylo opravdu zasloužené 

Malujeme

Hrádek nad Nisou   6. 8. 2019

Hala bude vypadat opět parádně, vesele...sluníčková tomu dá ten správný šmrnc.

No a pak ještě uklidit 

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   2. 8. 2019

Je libo páreček nebo masíčko? Grilované? Tak neváhejte a sejdeme se v hale.

Tak se taky stalo a nic nezbylo 

Malé překvapení

Hrádek nad Nisou   24. 7. 2019

Vysoké letní teploty jsou zpět, chladit tělo je důležité. Jak milé překvapení od našeho personálu, který pro nás připravil zmrzlinové poháry s ovocem a šlehačkou :)

Cvičím, cvičíš, cvičíme

Hrádek nad Nisou   16. 7. 2019

Na cvičení na židlích se scházíme pravidelně každý týden. Každý cvičí tak, jak mu fyzička dovolí, pohyby jsou pomalé a v sedě. Je důležité se udržovat v kondici v každém věku, takže se těšíme zase za týden na další.

Koncert pana Štědroně

Hrádek nad Nisou   4. 7. 2019

Kdo by neznal klasickou pohádku Popelka? V areálu jsme dnes přivítali představitele prince, pana Jiřího Štědroně.

Zazpíval nám známé písně, to se to vzpomínalo...

Do cukrárny

Hrádek nad Nisou   28. 6. 2019

V každém městě najdete několik cukráren.

My jsme navštívili jednu v Liberci. Vybrali jsme si výbornou kávu a osvěžující zákusek  

Mezi námi

Hrádek nad Nisou   20. 6. 2019

Setkání seniorů s dětmi je vždy milé pro obě strany. Do našeho areálu se přišly představit děti ze ZŠ Loučná a od září k nám zavítají pravidelně.

To vše díky mezigeneračního programu pro seniory. Už nyní se těšíme na začátek nového školního roku...asi jinak, než děti 

Výlet na statek

Hrádek nad Nisou   14. 6. 2019

Jak to kdysi vypadalo na venkově, jsme si zavzpomínali na statku. A kde ho najdete? V údolí Jizery u Turnova, tam je ta roubenka - Dlaskův statek. 

Keramická dílnička

Hrádek nad Nisou   13. 6. 2019

Dnešní posezení bylo i s občerstvením. Nejdříve jsme dodělali připravené výtvory a pak zasedli ke stolu a povídali si.

Pokračování zase až po prázdninách.

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   7. 6. 2019

Paní Libuška nebyla jediná dnešní oslavenkyně. Jen naši senioři v areálu ví, kdo s ní také slavil...

Přejeme oběma děvčatům pevné zdraví do dalších let mezi námi!

Jedeme do Kunic u Prahy

Hrádek nad Nisou   5. 6. 2019

Pozvání do Senior Parku v Kunicích u Prahy jsme nemohli odmítnout. Slavilo se vše dohromady: Mezinárodní den dětí i sousedský den pro seniory.

K tanci nám zpívala paní Petra Černocká, její písně nenechaly nikoho v klidu. Doba mezi písněmi byla vyplněna různými soutěžemi. Skvělý den.

Kostel, lázně...

Hrádek nad Nisou   31. 5. 2019

Necelá hodina jízdy ze Senior Parku nás dělí od města Hejnice, které se pyšní dlouhou historií, překrásným kostelem a dalšími zajímavostmi. Do lázní Libverda je to už jen kousek, ani ne 2 km.

Výlet se vydařil, sladká zmrzlina byla pro každého odměnou.

Grilujeme

Hrádek nad Nisou   24. 5. 2019

Počasí bylo příznivé na grilování. Letošní, první...

Sliny se sbíhaly nad tou vůní, v atriu se vytvořila pohodová atmosféra.

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   22. 5. 2019

V měsíci květen s námi slavili dva jubilanti.

Paní Alena Aloisie Petrová a pan Jan Weiser. Ke gratulaci všeho dobrého, především pevného zdraví, se přidáváme i my 

Finanční gramotnost pro seniory

Hrádek nad Nisou   21. 5. 2019

V hale nám přednášel finanční poradce pan Michal Jiroš. Opravdu to byly zajímavé a důležité informace.

A ponaučení pro nás? Je potřeba si vše řádně před podpisem přečíst a pokud tomu nerozumím, raději nic nepodepisuji!

ZOO Liberec

Hrádek nad Nisou   17. 5. 2019

Dnešní výlet do ZOO jsme naplánovali tak, abychom zastihli i krmení lachtanů.

Viděli jsme toho podstatně víc       

Co dodat...paráda!

Cvičení v hale

Hrádek nad Nisou   13. 5. 2019

Cvičení z radosti. V tomto duchu se neslo dnešní dopolední cvičení v našem areálu.

Protáhli jsme se a báječně naladili na nový týden.

Výlet na Ještěd

Hrádek nad Nisou   7. 5. 2019

Směrem na jih od Liberce najdete cíl našeho výletu - Ještěd. Je to vlastně dominantní stavba severních Čech. Vysílač, hotel i restaurace, to vše najdete v této zvláštní budově.

Naštěstí nám nepršelo, jen se pořádně zatáhlo 

Hadi mezi námi

Hrádek nad Nisou   6. 5. 2019

Pan Kantor, syn jednoho z našich seniorů, je vášnivý chovatel plazů. Přišel mezi nás se svými oblíbenci a zároveň k ukázce přidal přednášku o exotických hadech.

Věřte, předsudky jsou pryč! Nenašel se nikdo, kdo by se bál... 

Výlet do muzea skla

Hrádek nad Nisou   30. 4. 2019

Tak to byl parádní výlet. Cílem bylo sklářské muzeum v Novém Boru.

Představte si, že sedíte v restauraci. Pochutnáváte si na dobrém jídle a zároveň vidíte na skláře, jak foukají sklo. Něco úžasného...

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   26. 4. 2019

Páteční odpoledne v našem areálu mělo slavnostní atmosféru. Důvodem byla oslava narozenin paní Sovové, paní Lašutové a pana Procházky.

Nejen děvčatům, ale i panu Antonínovi k jeho 90. narozeninám přejeme pevné zdraví, do dalších let hodně síly, optimismu a připíjíme na zdraví 

Na bazén

Hrádek nad Nisou   23. 4. 2019

Plavání v bazénu prospívá každému, plavání zajistí maximální protažení všech svalů v těle. Je to oblíbený výlet.

My jezdíme do Liberce a zase si akci zopakujeme.

Pečeme

Hrádek nad Nisou   18. 4. 2019

Naše holky se pustily do pečení. Mazanec z kynutého těsta přece k svátkům jara patří!

Velikonoce si bez této dobroty nedokážeme představit.

Pleteme pomlázku

Hrádek nad Nisou   17. 4. 2019

Na Velikonoční pondělí se musí každý muž připravit. Bez pomlázky to asi nepůjde.

Proto jsme si karabáče upletli sami. Někdo to umí! 

Úprava vozidla

Hrádek nad Nisou   16. 4. 2019

Dnešní nákupy v Polsku a Německu byly i s paní Alenkou.

Po úpravě služebního vozidla můžeme opět na výlety jezdit i s vozíčkáři.

Cvičení

Hrádek nad Nisou   1. 4. 2019

Dnes nás čekaly další cviky na židlích. Stále zkoušíme cviky nové, abychom si protáhli celé tělo.

A jde to všem velmi dobře.

Prohlídka náměstí

Hrádek nad Nisou   21. 3. 2019

Sluníčkový den nás vylákal na prohlídku náměstí Hrádku nad Nisou. Holky přijely na svých elektrických skútrech 

Sladká tečka - návštěva cukrárny.

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   13. 3. 2019

Nádherné životní jubileum dnes s námi oslavila paní Soňa, která píše kroniku našeho areálu.

K 90 narozeninám přejeme pevné zdraví, štěstí a mnoho šťastných kilometrů při jízdě na motorce pro seniory. Ke gratulaci se přidal i pan starosta.

MDŽ v Hrádku

Hrádek nad Nisou   8. 3. 2019

Také u nás proběhla oslava MDŽ. Kytička, zábava a zpěv, pití a jídla plný stůl.

Mohli jsem se těšit na chutné zabíjačkové výrobky 

 

Vyrábíme z vlny

Hrádek nad Nisou   6. 3. 2019

Vlna je příjemný materiál nejen na výrobu oblečení. My jsme v dnešní dílničce vyráběli bambule a srdíčka.

Každý si vybral barvu, která se mu líbí.

Návštěva

Hrádek nad Nisou   20. 2. 2019

Přijela se za námi podívat paní Jana - naše koordinátorka. Milé překvapení pro všechny, kteří byli zrovna v hale.

S úsměvem jde všechno líp 

Oslava pokračuje...

Hrádek nad Nisou   11. 2. 2019

Veselí a příjemná nálada panovala celý den. Dnešním druhým oslavencem, o 'pár' let mladším, je pan Karel.

Rovněž i jemu připíjíme k 89. narozeninám, přejeme pevné zdraví a štěstí do dalších spokojených let mezi námi!

Oslava jubilea

Hrádek nad Nisou   11. 2. 2019

Významné životní jubileum 95 let slaví paní Věrka. Svůj domov našla v našem areálu před šesti lety. Ve svém úctyhodném věku ráda šije a čte, především historickou literaturu. Zároveň se stará o fenku Gill, se kterou chodí na procházky.

Přijměte naši gratulaci s přáním pevného zdraví a pohody!

Karetní odpoledne

Hrádek nad Nisou   6. 2. 2019

K bezva posezení s kartami patří káva a taky něco sladkého. Komu bylo chladněji, ten si dopřál grog.

O zábavu nebyla nouze, nechybělo ani chutné občerstvení.

Cvičíme v hale

Hrádek nad Nisou   4. 2. 2019

Pohyb prospívá všem. Není tomu jinak ani v našem areálu. Procvičujeme svá těla i ve stoje: nohy cvičením za židlí, která nám slouží jako opěra, pak si sedneme a pokračujeme.

Keramika s Petrou

Hrádek nad Nisou   30. 1. 2019

V letošním roce s nadšením pokračujeme s keramickou dílnou paní Petry.

Nejdříve misku vyrobíme, pak s ní šup do pece a na povrch patří glazura.

Třídíme puzzle

Hrádek nad Nisou   25. 1. 2019

Ke společenským hrám patří různé skládání. Abychom mohli skládat puzzle, musíme si jednotlivé obrázky roztřídit.

To je, panečku, opravdu těžký úkol. Těžší, než samotné skládání.

Paní vedoucí nám taky pomáhá.

Trénink paměti

Hrádek nad Nisou   18. 1. 2019

Pro nemoc jsme akci s narozeninami odložili. Vzápětí nám paní vedoucí vymyslela akci jinou. Domácí perník už voní na stole.

Trénování paměti prospívá v každém věku, to si pište! Jdeme na to! A pište! :-)

Bazén

Hrádek nad Nisou   11. 1. 2019

V Liberci jsme dnes navštívili bazén. Ve vodě bylo příjemně, relax se vydařil.

Počasí ale není zrovna přívětivé, proto spěcháme schovat se do auta.

Puzzle

Hrádek nad Nisou   9. 1. 2019

Na stole máme vánoční dárky - puzzle. Každá sestava obrázků je z tisíce kusů, určitě skládání zabere více času. Ale věříme, že se nám dílo podaří.

S výsledkem vás seznámíme :-)

Porada a hra

Hrádek nad Nisou   3. 1. 2019

Dnes jsme měli schůzi. Zároveň jsme se seznámili s novou společenskou hrou, kterou jsme dostali k Vánocům.

Hra se jmenuje - BABIČKO, DĚDEČKU...JAK TO TENKRÁT BYLO? Sami uvidíme, co jsme si zapamatovali :-)

Silvestr u nás

Hrádek nad Nisou   31. 12. 2018

Ke společnému posezení v hale jsme se nemuseli vůbec nutit. Právě naopak jsme se všichni těšili.

Občerstvení na stolech nemohlo chybět. Povídali jsme si a tak trochu bilancovali :-)

 

Sváteční oběd

Hrádek nad Nisou   21. 12. 2018

Stůl plný dobrot, nechyběl ani bramborový salát a smažený kapr. Každý dostal také dárek. Atmosféra byla skvělá, co bychom si více mohli přát.

Tradice je vhodné dodržovat.

 

Na trhy do zahraničí

Hrádek nad Nisou   10. 12. 2018

Byli jsme dnes v Žitavě v Německu, kde nás zavedly vánoční trhy.

Abychom se nenachladli, vyzkoušeli jsme svářák a k jídlu typickou německou klobásu. Samozřejmě jsme taky něco nakoupili domů, pod stromeček.

Pečeme cukroví

Hrádek nad Nisou   7. 12. 2018

Cukroví se připravuje na svátky s dostatečným předstihem. Taky u nás jsme se s nadšením pustili do pečení.

Pak bude třeba cukroví schovat před mlsouny :-)

Zdobíme stromek

Hrádek nad Nisou   6. 12. 2018

V každém areálu Senior Parku zdomíme stromeček. Nemůže chybět ani u nás v Hrádku.

Naštěstí je v hale dostatek místa i na takový pořádný strom.

Hrajeme si v hale

Hrádek nad Nisou   3. 12. 2018

Tak třeba Člověče, nezlob se nás stále baví. Je to oblíbená hra od dětství.

Nemusím vyhrát, stačí mi být společně s ostatními :-)

Pečeme perníčky

Hrádek nad Nisou   27. 11. 2018

Klasické vánoční cukroví - perníčky. Kdo by je neznal. Abychom ani my nezůstali pozadu, taky jsme dnes začali s pečením.

Ještě budeme zdobit.

Dílnička - výzdoba do oken

Hrádek nad Nisou   23. 11. 2018

Vánoční svátky jsou tady co nevidět. Aby je u nás bylo vidět, v dnešní dílničce jsme vyráběli předměty na výzdobu do oken naší haly.

Určitě si dáme za okno i něco doma.

Líčení

Hrádek nad Nisou   15. 11. 2018

V KAŽDÉM VĚKU MŮŽE BÝT ŽENA KRÁSNÁ...

Profesionální kosmetička se nám věnovala s takovou péčí, že jsme se musely nechat vyfotit.

Keramika

Hrádek nad Nisou   14. 11. 2018

Vánoce jsou za dveřmi. Dnes jsme si na tyto svátky vyrobili z keramiky vánoční svícny.

S jakým motivem? No přece s andělem :-)

Divadlo v hale

Hrádek nad Nisou   13. 11. 2018

V podání spolku Pohoda jsme měli možnost zhlédnout divadelní představení ANI ZA MILION. Detektivní komedie se zápletkou byla napínavá a humorná zároveň.

Z naší strany patří velký obdiv oběma hercům za dialog dlouhý 90 minut. Ani jsme nedutali.

Nákupy v Liberci

Hrádek nad Nisou   9. 11. 2018

Není to nic nového - jedeme utrácet. Vánoční svátky se blíží, nemůžeme vše nechat na poslední chvíli.

V Liberci je obrovská příležitost utratit, co se dá :-)

Hrajeme si v hale

Hrádek nad Nisou   7. 11. 2018

Na začátku dnešního dne byl AZ kvíz, následovaly karty.

Aby toho nebylo na hraní málo, na závěr jsme se zasmáli u světoznámé hry: Člověče, nezlob se...

Keramika

Hrádek nad Nisou   31. 10. 2018

Ruční práce nám jsou velmi blízké. Přivítali jsme možnost tvoření z keramické hlíny.

Náš výtvor vidíte na obrázku.

Dnešní obědové menu:

Hrádek nad Nisou   24. 10. 2018

Polévka - domácí zelňačka. Hlavní chod - bramborové noky, hlávkové zelí, vepřové výpečky. Sladká tečka - domácí jablečný koláč s tvarohem.

Senioři byli maximálně spokojeni. 

Dobré chutnání a žádné povídání :-)

Opékáme buřty

Hrádek nad Nisou   22. 10. 2018

Letos naposled jsme společně opékali buřty. Jen taktak jsme si do kruhu kolem ohniště sedli. Ale dobrých lidí se vejde všude hodně :-)

Pečeme

Hrádek nad Nisou   19. 10. 2018

Co dobrého bychom si dali ke kávě? Jednoduché řešení. Upečeme Hraběnčiny řezy. Ty zná skoro každý a chutnat budou určitě skvěle.

Dobrou chuť!

Pracujeme s keramikou

Hrádek nad Nisou   17. 10. 2018

Výrobky už máme hotové od začátku měsíce. Nyní nás čekala další etapa - barvení a natírání.

Keramiku s paní Petrou nás baví nejen vyrábět, ale i zkrášlovat.

Úroda jabloně v areálu

Hrádek nad Nisou   10. 10. 2018

Na pořadu dne byly jablečné hody: zavařovali jsme jablka, vařili přesnídávky a taky upekli 8 šišek štrúdlu.

Zpracovali jsme z naší jabloně tři velké bedny jablíček. Byl to mazec, ale vše se vydařilo.

Dílnička v Hrádku

Hrádek nad Nisou   9. 10. 2018

V dnešní dílničce jsme se rozhodli vyzdobit halu v barvách podzimu. Bylo nás u stolu požehnaně.

Výsledkem je podzimní strom, hraje všemi barvami.

Pracujeme s keramikou

Hrádek nad Nisou   3. 10. 2018

Dnes měly naše holky první keramiku s paní Petrou. Jsou nadšené, všechny moc šikovné. Máme zatím polotovary. Nejprve půjdou výrobky do pece a pak je budeme malovat.

Mezinárodní den seniorů

Hrádek nad Nisou   1. 10. 2018

Od roku 1999 slavíme první říjnový den jako Mezinárodní den seniorů.

Našim seniorům přišel dnes popřát i pan starosta Josef Horinka. Moc děkujeme, že mezi nás opět zavítal.

Kreslíme mandaly

Hrádek nad Nisou   25. 9. 2018

Kreslení uklidňuje, tomu věřte!

Mandaly bývají různých tvarů, každý si sám vybere a podle sebe zvolí i barvy. Výsledkem je pro nás příjemná relaxace a nádherné obrázky.

U vojáků

Hrádek nad Nisou   18. 9. 2018

Vojenská posádka Grabštejn. Zavítali jsme mezi vojáky, kteří nám v terénu předvedli ukázku výcviku psů. Jejich služební psi jsou speciálně cvičeni na vyhledávání například drog, min, zbraní, výbušnin.

Nestačili jsme se divit, co všechno takový pes, pod správným vedením, dokáže.

Turnaj v petanque

Hrádek nad Nisou   11. 9. 2018

Konečně se počasí malinko umoudřilo a dá se na sluníčku vydržet i v našem věku. Máme příležitost užít si hřiště, které jsme si sami vybudovali.

O zábavu nebyla nouze, zvítězil každý, kdo se zúčastnil :-)

Pečení koláčů

Hrádek nad Nisou   23. 8. 2018

Na připravovanou pouť v Hrádku nad Nisou jsme u nás v areálu přiložili ruce k dílu a chytili se pečení. Taková slavnost se neobejde bez koláčů.

A že je umíme, to si pište...

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   21. 8. 2018

Všichni jsme se sešli v hale, kde jsme spolu blahopřáli srpnové jubilantce.

Paní Valdmanové přejeme do dalších let hlavně pevné zdraví!

Koncert - cimbálovka Kotlárovci

Hrádek nad Nisou   15. 8. 2018

Byli jsme natěšeni, když mezi nás zavítali muzikanti s cimbálem. Pohodového odpoledne se účastnili i naši sousedé ze Senior Parku Kunice u Prahy.

Basa tvrdí muziku. A cimbál je něco podobného.

Na bazén

Hrádek nad Nisou   7. 8. 2018

Dovedete si představit, jak je parádně v bazénu? Osvěžení, které nemá chybu.

Poradíme vám...

...zkuste to taky :-)

Hrajeme si

Hrádek nad Nisou   31. 7. 2018

Plánovaný výlet jsme z důvodu vysokých teplot zrušili. Na řadu přišly stolní hry a karty, v hale bylo příjemně.

Oslava narozenin

Hrádek nad Nisou   26. 7. 2018

Slavíme s jubilanty. Vždy se rádi sejdeme a připijeme na zdraví oslavenců. V červenci slaví paní Jana Hartlová a paní Helena Stieberová má kulatiny.

Děvčata, na zdraví!!!

Letní osvěžení

Hrádek nad Nisou   24. 7. 2018

Dnešní den jsme si připravili osvěžení pod pergolu a do haly. Domácí limonáda byla na stole během chvilky. Někteří z nás si dopřáli zmrzlinu.

Turnaj

Hrádek nad Nisou   3. 7. 2018

Tak nás to opravdu chytilo.

Rádi se zabavíme pétanguem. Hřiště jsem si postavili, sami ho využíváme, srandy si užijeme :-)