Kunice (Praha-východ)

Pořádané akce

Slavíme narozeniny

Kunice (Praha-východ)   16. 9. 2021

Léto už je za námi, ale my využíváme ještě posledních teplých dní k zahradním oslavám. Za doprovodu oblíbené místní kapely jsme oslavili významná jubilea všech narozených v měsíci září a říjnu. Jako vždy jsme si to moc užili a bavili se do pozdního odpoledne.

Senioři seniorům

Kunice (Praha-východ)   10. 9. 2021

Pustošení tornáda na Moravě nás velmi zasáhlo. Sledovali jsme situaci a příběhy nešťastných lidí a protože naše srdce jsou opravdu velká, rozhodli jsme se pomoci! V našem areálu jsme založili sbírku pro pomoc domovu důchodců S-centrum Hodonín a finanční dar jsme dnes osobně předali tamnímu panu řediteli Václavu Poláchovi. Setkání to bylo velmi dojemné a silné. Přejeme hodně sil a držíme jim všechny palce ❤️

Cvičení hlavou

Kunice (Praha-východ)   9. 9. 2021

Taky mozkové závity potřebují pravidelné cvičení! Hospodyňky pro nás připravily velmi zajímavý a zábavný kvíz, že se nám div nekouřilo z hlavy. Moc příjemné odpoledne a zajímavé povídání. Děkujeme.

Daniel Hůlka - letní koncert

Kunice (Praha-východ)   26. 8. 2021

Každoroční velkolepá událost v podobě letního koncertu. Tentokrát k nám přijel samotný pan 'Drákula' Daniel Hůlka! Ač bylo počasí spíše podzimní než letní, náladu nám to nepokazilo a celý program jsme si náramně užili.

Pečeme na letní koncert

Kunice (Praha-východ)   25. 8. 2021

Zítra nás čeká každoroční velká událost v podobě letního koncertu. Je třeba na tu slávu vše nachystat a nesmí chybět ani sladké ke kávě! Pustili jsme se do toho s radostí a práce nám šla krásně od ruky.

Koncert u sousedů

Kunice (Praha-východ)   18. 8. 2021

Dnes jsme si domluvili výlet k našim sousedům do Sokolče u Poděbrad. Tady na nás čekalo vystoupení moderátora, zpěváka a  imitátora v jedné osobě, pana Vladimíra Hrona

Turnaj

Kunice (Praha-východ)   9. 8. 2021

Turnajové soutěžení v hodu na terč se super vydařilo. A jaký by to byl turnaj, kdyby na vítěze nečekala odměna, samozřejmě sladká.

Relaxační jóga

Kunice (Praha-východ)   2. 8. 2021

Jóga není jen o cvičení těla. Je to i způsob, jak se naučit své tělo vnímat, zklidnit smysly a naučit se relaxovat. Masáž hlavy za doprovodu relaxační hudby nás zavedla do velmi příjemného polospánku, po kterém jsme se cítili nabití novou energií. Děkujeme!

Snídaně u rakouských sousedů

Kunice (Praha-východ)   29. 7. 2021

Další díl našeho gastronomického putování nás zavedl do Rakouska. A byla to opravdu jízda! Příprava snídaně přímo před našima očima od nefalšované rakouské hospodyňky Markéty. Skvělý zážitek, nejen ten chuťový

Koncert v atriu

Kunice (Praha-východ)   28. 7. 2021

Jako každé léto, tak i to letošní se nese na křídlech hudby a koncertů v našich areálech. Skvělý zpěvák Tomáš Ringel zahájil tuto krásnou hudební sezónu. U některých hudebních interpretů se říká, že mají zlato v hrdle, nebo dar od Boha. V Tomášově případě platí obojí. Děkujeme za krásný zážitek a už teď se těšíme na další koncerty!

Zámek Loučeň

Kunice (Praha-východ)   16. 7. 2021

Počasí vybízející k návštěvě zámku. Zámek Loučeň ležící nedaleko Mladé Boleslavi je krásnou historickou památkou Středočeského kraje a vyniká nespočtem živých bludišť umístěných po rozlehlém parku. Můžeme vřele doporučit.

Výprodej textilu

Kunice (Praha-východ)   29. 6. 2021

Po delší době nás znovu navštívila paní Žáková se svým zbožím. Hala se rázem proměnila v obchod a my byli rádi, že si můžeme v pohodlí a v místě areálu nakoupit krásné kousky do našeho šatníku.

Návštěva dětí z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   28. 6. 2021

Školní rok pomalu končí a dětem začínají prázdniny. Nezapomněly se na nás přijít ještě podívat, zazpívat nám veselé písničky a potěšit obrázky, které pro nás namalovaly. Za odměnu dostaly perníčky od naší Alenky Novotné, což jim udělalo obrovskou radost. A tak to má být

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   24. 6. 2021

Konečně zase slavíme všichni společně! Nádherný den plný hudby, zpěvu, dobrého jídla a hlavně smíchu. Moc jsme si to užili a oslavencům přejeme vše nejlepší

Oběd v pizzerii

Kunice (Praha-východ)   23. 6. 2021

Restaurace jsou už v plném provozu a proto jsme jednu z nich vyrazili podpořit na výborný oběd! Moc jsme si pochutnali, je skvělé znovu jezdit společně na takové příjemné výlety.

Staročeská snídaně

Kunice (Praha-východ)   17. 6. 2021

Máme tady opět naše gastronomické putování. Tentokrát jsme se nepřesunuli do jiné země, ale putovali jsme v čase! Jak se snídalo v době našich babiček a předků? Vše z domácích surovin, které byly k dispozici na statcích či farmách. Domácí škvarkové placky, škvarková pomazánka, vánočka, voňavý chléb a nesměla chybět ani melta. Nádherné ráno!

Dětský koutek

Kunice (Praha-východ)   11. 6. 2021

Aby se u nás i ti nejmenší rodinní příslušníci cítili jako doma, zařídili jsme jim v hale krásný dětský koutek. Mají zde možnost pestrého vyžití a návštěva se stává ihned veselejší.

Zakládáme zahrádku

Kunice (Praha-východ)   10. 6. 2021

Domácí ředkvičky, kopr, pažitka, dýně. To vše nám poroste pro naši radost a pochutnání. Ještě přibude záhon na rajská jablíčka. Práce na záhonu je skvělý relax!

Třídíme odpad

Kunice (Praha-východ)   8. 6. 2021

Jak správně třídit odpad? - To jsme se dozvěděli na velmi zajímavé přednášce od paní Ing. Javůrkové z Marius Pedersen. Díky ní už víme jak na to a hlavně můžeme ušetřit naše finance!

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   7. 6. 2021

Dnes jsme si dali do těla! Nejdříve dechové cvičení, poté protažení úplně všech svalů a nakonec příjemná relaxace. Máme jógu opravdu rádi, cítíme se skvěle a tak to má být.

Venkovní hra

Kunice (Praha-východ)   31. 5. 2021

Dnešní procházku jsme si zpestřili zábavnou hrou, kterou pro nás venku připravil personál. Hledáme sedm otázek v okolí areálu. Pěkně jsme se prošli a skvěle pobavili, některé byly velmi vtipné. Děkujeme...

Začínáme výletit

Kunice (Praha-východ)   25. 5. 2021

Po delší pauze si začínáme znovu užívat společné cestování. Dnes bylo naším cílem centrum levného nákupu v nedalekých Mnichovicích. Je třeba doplnit zásoby i do našich šatníků!

Dotyková terapie

Kunice (Praha-východ)   21. 5. 2021

Dnes jsme byli poctěni opravdu vzácnou návštěvou. Přijel za námi asistenční kůň s paní Veronikou Volgemutovou a byl to pro všechny nevídaný zážitek, na který budeme dlouho s láskou vzpomínat! Děkujeme.

Hod na terč

Kunice (Praha-východ)   10. 5. 2021

Díky teplému počasí byla odměna pro vítěze v podobě zmrzlinového poháru jasnou volbou. Moc jsme si to užili! Zkrátka - zábavné soutěžní odpoledne s přáteli.

Mozkocvičírna

Kunice (Praha-východ)   5. 5. 2021

Chladné počasí nás zahnalo do tepla našich bytů. Ač jsme měli v původním plánu venkovní tvoření, byli jsme rádi za náhradní variantu v podání kvízů u kávy.

Velká fotbalová soutěž

Kunice (Praha-východ)   28. 4. 2021

Fotbal v seniorském věku? V Kunicích určitě ano! Krásné sportovní odpoledne, které jsme si náramně užili a neskutečně nás to bavilo. Zábava, smích a pohyb jsou naší nezbytnou součástí! ⚽️

Narozeninové okénko

Kunice (Praha-východ)   27. 4. 2021

Naše sousedka Helenka slaví významné životní jubileum a jejím velkým přáním bylo ho oslavit společně s námi. Ač s hygienickými opatřeními se nám to náramně povedlo. Přijel jí zahrát a zazpívat její dávný kamarád a potěšil nás společně. Děkujeme za krásné odpoledne a přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví!

Palačinkování

Kunice (Praha-východ)   22. 4. 2021

Kdo by neměl rád tento sladký dezert? V každé věkové kategorii patří palačinky k nejoblíbenějším. Hospodyňka Markéta nám je připravila s výbornou malinovou marmeládou, banánem a jahodami. To jsme si pochutnali! 

Klavírní vystoupení

Kunice (Praha-východ)   21. 4. 2021

Přímo v naší obci bydlí doslova hudební poklad! Pan Martin Horner nám přijel zahrát na klávesy a my se hodinu unášeli na nádherných melodiích. Bylo to pohlazení po duši, které jsme si nesmírně užili...v bezpečné vzdálenosti.

Procvičování na víkend

Kunice (Praha-východ)   16. 4. 2021

Venku je taková zima, že by ani psa nevyhnal, jak se říká...jsme schovaní v teple domova a aby nám to lépe utíkalo, dostali jsme doplňovačku a přesmyčky. I naši mysl je potřeba udržovat v kondici.

Velikonoční okénko

Kunice (Praha-východ)   1. 4. 2021

Domácí beránek, vajíčkový salát, pomlázky i kraslice. Nic z toho nesmí chybět na oslavy svátků jara. Počasí nám přálo a my si užili krásné předsváteční posezení s tímto výborným pohoštěním

Hledání vajíček

Kunice (Praha-východ)   29. 3. 2021

Velikonoce jsou opravdu skoro tady. Náš milý personál pro nás vymyslel tématickou hru 'Hledání vajec na barvení či omeletu'. Počasí nám přálo a mohli jsme dlouze hledat, až jsme je všechny našli. Krásné odpoledne ☀️

Spojovačka

Kunice (Praha-východ)   17. 3. 2021

Venku je dnes opravdu nevlídně. Ráno nás zasypal sníh, takže je lepší držet se v teple domova. Ani doma však nezahálíme a procvičujeme naši paměť pomocí zábavné spojovačky

Na koláč do okénka

Kunice (Praha-východ)   16. 3. 2021

Dnes napekla naše sousedka Alenka. Koláč byl výborný a jen se po něm zaprášilo. Dali jsme si k němu voňavou kávu na zahřátí a prohodili pár milých slov se sousedy.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   15. 3. 2021

Zábavné protažení s kulatou pomůckou. Pohyb na čerstvém vzduchu je naše oblíbená aktivita a účastníme se v hojném počtu. Víme, že cvičení je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.

Vědomostní procházka

Kunice (Praha-východ)   9. 3. 2021

Při naší odpolední procházce jsme si procvičili znalosti z dějepisu a oblasti zvířat, které pro nás připravila hospodyňka Markéta. Zároveň jsme se provětrali a osvěžili naši bystrou mysl a paměť.

Pro zákusek do okénka

Kunice (Praha-východ)   2. 3. 2021

Po odpolední procházce se pravidelně zastavujeme u našeho výdejního okénka pro něco na zub. Dnes nám byly nabídnuty šátečky s pudinkem a borůvkami a k tomu voňavá káva nebo horký čaj na zahřátí.

Děkujeme, přijdeme zase ☕

Masopust s harmonikou

Kunice (Praha-východ)   25. 2. 2021

Prožili jsme opravdu nádherné odpoledne! Písně pana Čápa za doprovodu jeho harmoniky se rozezněly celým areálem, zastavil se u každého okna a každých dveří, abychom si s ním mohli všichni zazpívat. Naše masky zdobily radostné tváře a všichni měli skvělou náladu. Moc děkujeme za toto milé rozptýlení ❤️

Vyhřívání na slunci

Kunice (Praha-východ)   18. 2. 2021

Počasí si s námi hraje a z tuhých mrazů jsme skočili rovnou do nádherného jara ☀️. Snad každý se nechal vylákat na procházku a při zpáteční cestě nás čekalo pohoštění u okénka v podobě domácího závinu. Všem moc chutnalo!

Procházka s paměťovým cvičením

Kunice (Praha-východ)   15. 2. 2021

Nádherný zimní den nás vytáhl na čerstvý vzduch, který je společně s pohybem to nejdůležitější pro naše zdraví. Hospodyňka si pro nás navíc připravila různé otázky na procvičení paměti a cestou jsme hádali hádanky, které jsme na procházce našli.

Teplý čaj byla zasloužená odměna ☕

Teplé nápoje na zahřátí

Kunice (Praha-východ)   11. 2. 2021

Teploty hluboko pod bodem mrazu nás neodradí od pohybu na čerstvém vzduchu. Na procházce nacházíme hádanky a zakončíme u okénka, kde nás pohostí teplým nápojem a zákuskem. Dnes se podávalo svařené víno, grok, káva, čaj a domácí bábovka. Ihned je den veselejší!

Výdejní okénko

Kunice (Praha-východ)   4. 2. 2021

Po procházce jsme se přišli občerstvit k výdejnímu okénku. Káva, čaj, grog a mnoho dalšího doplnil domácí perník od naší nové hospodyňky Markéty. Všem moc chutnalo, přijdeme zase!

Sněhulák

Kunice (Praha-východ)   27. 1. 2021

⛄ - nebylo by správné zimy bez sněhuláka. Teplotní výkyvy mu sice dávají zabrat, přesto se stále statečně drží a dělá nám milou společnost při našich procházkách atriem.

Přání oslavencům

Kunice (Praha-východ)   22. 1. 2021

Máme radost, když jiným rozdáváme radost! Narozeniny jsou skvělou příležitostí, jak potěšit. My na ně nikdy nezapomínáme, i přesto, že je nemůžeme oslavit společně. Vše nejlepší a hodně zdraví přejeme!

Poznáte, o jaký film se jedná?

Kunice (Praha-východ)   18. 1. 2021

Různé kvízy dostáváme pravidelně, tentokrát byl kvíz na téma českých filmů, které každý dobře zná. Poznat film podle známých hlášek, to chce trochu soustředění. U teplého čaje či kávy nám luštění jde výborně, zvlášť když na konci najdeme povzbudivou tajenku.

Poslední den roku

Kunice (Praha-východ)   31. 12. 2020

Loučíme se s letošním rokem a už se těšíme na nový.Moc si přejeme, aby byl pro všechny plný radosti a zdraví, což je vidět i na naší tabuli přání

Vánoce v areálu

Kunice (Praha-východ)   22. 12. 2020

Vzhledem k situaci jsme se nemohli sejít u jednoho stolu a oslavit Vánoce společně. Radost jsme proto rozdávali našim seniorům přímo do bytu. Nechyběl oběd a dárky od Ježíška vykouzlily úsměvy na tvářích. Všem přejeme krásné svátky a hlavně HODNĚ ZDRAVÍ!!!

Děti ze ZŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   17. 12. 2020

Děti z místní základní školy nás přišly potěšit svou návštěvou. Zarecitovaly vánoční básničky, přinesly nám přáníčka a my je také obdarovali dárky, které jsme pro ně vyrobili. Velká radost na obou stranách.

Vánoční beseda

Kunice (Praha-východ)   16. 12. 2020

Halu provonělo svařené víno a cukroví, příjemně zněly melodie koled a my jsme si vyprávěli o vánočních tradicích, zvyklostech a zajímavostech, které k těmto svátkům patří. Krásné odpoledne

Relaxační jóga

Kunice (Praha-východ)   14. 12. 2020

Po dlouhé době jsme si zacvičili jógu

Příjemné protažení zatuhlých svalů jsme zakončili ještě příjemnější relaxací. Blažený pocit po cvičení je k nezaplacení a úsměvy jsou vidět i pod rouškou.

Pečeme cukroví

Kunice (Praha-východ)   10. 12. 2020

Vánoční přípravy jsou v plném proudu. Vůně se line celou halou a nám jde společná práce krásně od ruky. Na upečeném cukroví si pochutnáme o svátcích, u kávy

Společná procházka

Kunice (Praha-východ)   7. 12. 2020

Dnes bylo celkem teplo a bezvětří, což jsme hned využili a vydali se na procházku v okolí našeho areálu. Pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu nám dělá dobře a společnost přátel ještě lépe

Vánoční výzdoba

Kunice (Praha-východ)   4. 12. 2020

Vánoce se kvapem blíží a my se radujeme, že můžeme společně připravit výzdobu.

Doma jsme vyrobili ozdoby z vizovického těsta, které si zavěsíme na náš stromek v zimní zahradě

Adventní tvoření

Kunice (Praha-východ)   26. 11. 2020

Máme před sebou první adventní neděli a bez vánoční výzdoby by to nebylo ono. Dostali jsme materiál na výrobu jednoduchých svícnů na talířku, které nám pomůžou navodit tu správnou atmosféru

Dárky pro děti k Vánocům

Kunice (Praha-východ)   20. 11. 2020

Celý podzim jsme se věnovali výrobě dárků pro děti z místní mateřinky a základní školy.
Nyní už máme hotovo, stačí jen do kapsiček přidat nějakou sladkost. Nemůžeme se dočkat Vánoc, těšíme se, až si děti dárky vyzvednou.

Zdobíme si okna

Kunice (Praha-východ)   19. 11. 2020

Blíží se adventní čas a k tomu neodmyslitelně patří vánoční výzdoba. Vystříhali jsme si šablony vánočních motivů, které nám ozdobí okna a potěší naše oči

Pohybem ke zdraví

Kunice (Praha-východ)   12. 11. 2020

Na cvičení nesmíme zapomínat. Pohyb je velmi důležitý jak pro naše tělo, tak pro psychickou pohodu. Protáhnout se na čerstvém vzduchu je navíc moc příjemné

Dárky pro děti

Kunice (Praha-východ)   10. 11. 2020

Výroba dárků pro děti stále pokračuje. Zvonečky jsou ušité a je potřeba je naplnit. Zvládneme to krásně doma, máme dobrý pocit a těšíme se na radost, kterou s nimi dětem uděláme ❤️

Hledáme 'kešky'

Kunice (Praha-východ)   9. 11. 2020

Pohyb je velmi důležitý, zvlášť v tomto období, kdy nemáme společné aktivity. Aby nás procházky ještě více bavily, zapojili jsme se do motivační hry hledání kešek  

Děkujeme za bezva nápad

Výroba ježků pro děti

Kunice (Praha-východ)   3. 11. 2020

Spojili jsme příjemné s užitečným. Posíláme dětem do místní mateřinky námi vyrobené ježky a už teď se těšíme, jakou jim uděláme radost ❤️
Práce nás bavila, vyráběli jsme každý doma a šlo nám to skvěle 

Přání oslavencům

Kunice (Praha-východ)   26. 10. 2020

Na narozeniny našich klientů nezapomínáme, i když jim nemůžeme dopřát velkou oslavu, na kterou jsme v areálu zvyklí.

Vše nejlepší a hlavně pevné zdraví přejeme a jsme rádi, že vás můžeme potěšit a rozveselit ❤️

Pěší výlet do Minizoo

Kunice (Praha-východ)   7. 10. 2020

Pěší výlety, pokud počasí dovolí, se dají pořádat i u nás v Kunicích. Díky krásné přírodě v okolí areálu si je umíme užít. Zhruba kilometr od nás máme Minizoo, která byla dnešním cílem procházky. A koho moc bolely nohy, ochotný místní personál ho odvezl zpět domů vozítkem

Beseda s Policií ČR

Kunice (Praha-východ)   1. 10. 2020

Velmi zajímavá a přínosná beseda s panem poručíkem Bc. Zdeňkem Chalupou.
Povídání o různých nástrahách každodenního života vedl velmi přátelskou a srozumitelnou formou. Děkujeme.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   30. 9. 2020

Po dlouhé době jsme uspořádali oslavu narozenin pro naše seniory

I s bezpečnostními opatřeními jsme si užili krásné odpoledne plné hudby, radosti ze života a skvělé atmosféry. Optimismus a dobrá nálada je v těchto časech nejdůležitější

Pečeme na oslavu narozenin

Kunice (Praha-východ)   29. 9. 2020

Zítra nás čeká oslava narozenin. Vzhledem k situaci a bezpečnostním opatřením jsme personálu vděční za jakékoliv rozptýlení. Zákusek ke kávě, který jsme si sami připravili, chybět také nebude

Šijeme dárky dětem

Kunice (Praha-východ)   24. 9. 2020

Na jaře, v období karantény, na nás myslely děti z místní mateřinky a základní školy. Udělaly nám velkou radost a s jejich poslanými obrázky a výtvory jsme toto období lépe překonali
Situace v České republice není opět snadná. My jsme si právě v toto období vzpomněli na děti a chtěli bychom jim jejich laskavost oplatit. Celý podzim pro ně budeme šít veselé dárečky, které pak dětem před Vánoci věnujeme, aby na nás měly památku  Šijeme s láskou a rádi ❤️

Beseda s hasičem

Kunice (Praha-východ)   22. 9. 2020

O další zajímavou besedu v našem areálu se tentokrát postaral krajský koordinátor preventivně výchovné činnosti pan nprap. Miloš Mužík.
Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací, které si určitě budeme pamatovat a děkujeme za velmi sympatickou a zábavnou formu výkladu 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   21. 9. 2020

Zase jsme pokročili o kus dál
Nejen protažení, ale i posílení našich svalů je součástí jógy v Kunicích. Pod sluncem a na čerstvém vzduchu se nám cvičí nejlépe!

Beseda s optikem

Kunice (Praha-východ)   18. 9. 2020

Velmi zajímavé setkání s panem Mgr. Pavlem Benešem, který nám vysvětlil nejen funkci a skladbu očí, ale také oční choroby a vady, které nás trápí. Měli jsme i možnost vyzkoušet si různé simulační brýle 

Děkujeme za návštěvu 

Snídaně u Řeka Zorby

Kunice (Praha-východ)   17. 9. 2020

Putujeme slunečným Řeckem
 
Každý nás svým příběhem zavedl na jiné místo této rozmanité země a u vyprávění jsme si pochutnávali na opravdu typických řeckých pochoutkách

Letní koncert v Sokolči

Kunice (Praha-východ)   15. 9. 2020

Ač je polovina září, počasí máme skutečně letní

S radostí jsme přijali pozvání na koncert do areálu v Sokolči. Staropražští Pardálové nás provázeli celé odpoledne známými písněmi, které jsme si s nimi s chutí zazpívali. Hudba a smích přece léčí

Cvičení improvizace

Kunice (Praha-východ)   14. 9. 2020

Společné vymýšlení příběhu, o kterém víte pouze čtyři základní slova, která by měl obsahovat, dá nejen velkou námahu, ale přinese také spoustu legrace  Zvlášť, když příběh tvoříme každý přidáním pouze jediné věty. Humorná hodina ve stínu altánu

Míčohrátky

Kunice (Praha-východ)   7. 9. 2020

Slunce, pohyb a dobrá nálada jsou nejlepšími léky na všechno

Pokud nám to počasí umožní, snažíme se být venku co nejčastěji. Pondělní odpoledne si pravidelně zpestřujeme cvičením.

U sousedky v Kunicích

Kunice (Praha-východ)   2. 9. 2020

Jen pár desítek metrů od našeho areálu máme takovou nádheru. Exotika kam se člověk podívá. Přímý kontakt se zvířaty byl pro každého velkým zážitkem, za který děkujeme a určitě přijdeme procházkou na návštěvu zase

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   31. 8. 2020

Rovná záda, správné dýchání, protažení všech svalů v těle a v neposlední řadě skvělý pocit po cvičení.

O tom všem je jóga v Kunicích

Walda v Hrádku nad Nisou

Kunice (Praha-východ)   28. 8. 2020

Další krásný letní koncert. Tentokrát u sousedů v Hrádku nad Nisou.

Děkujeme za pozvání, bylo to krásné odpoledne. Dvojník Waldemara Matušky je jedinečný jak zpěvem, tak podobou

Snídaně po Italsku

Kunice (Praha-východ)   27. 8. 2020

Další díl našeho gastronomického putování nás zavedl do prosluněné Itálie ☀️

Italské laskominy jsme si vychutnávali v příjemném prostoru zimní zahrady za doprovodu vyprávění o zážitcích z této krásné země.

Odpoledne s rádiem BLANÍK a Helenou Vondráčkovou

Kunice (Praha-východ)   19. 8. 2020

Velký den v Kunicích. Přijelo k nám rádio Blaník a s ním jedna z nejlepších českých zpěvaček paní Helena Vondráčková. A protože jsme si takovou událost nemohli nechat jen pro sebe, pozvali jsme také ostatní areály Senior Parků. Celým areálem se šířila vůně grilované kýty a jiných dobrot. Čepované pivo přišlo také k chuti.

Opravdu krásné odpoledne ve společnosti přátel, děkujeme

Výprodej textilu

Kunice (Praha-východ)   14. 8. 2020

Opět k nám zavítala paní Žáková s oblečením. Vždy ji rádi vidíme! Co může být příjemnější, než si pohodlně nakoupit přímo v našem bydlišti? Děkujeme

Vojenské a technické muzeum Lešany

Kunice (Praha-východ)   12. 8. 2020

K historii naší republiky neodmyslitelně patří válečné období. I přesto, že se jedná o období neveselé, je určitě důležité si ho občas připomenout. Zavítali jsme do rozsáhlého muzea v Lešanech a byli velmi překvapeni, jak množství různých strojů tam na nás čekalo.

Ochlazovací jóga

Kunice (Praha-východ)   10. 8. 2020

Prudké slunce nás zahnalo do chládku haly. Tentokrát byla naše jóga zaměřena na ochlazovací dýchání a relaxační cvičení za doprovodu uklidňují hudby.

Namasté

Táborák v poledne

Kunice (Praha-východ)   6. 8. 2020

Přestože nám nesvítí hvězdy nad hlavou, atmosféru u táboráku máme skvělou

Výborné šunkové klobásy jsme si sami opékali na ohni a ve stínu slunečníků si na nich pak pochutnali.

Skanzen, Přerov nad Labem

Kunice (Praha-východ)   5. 8. 2020

Kouzelný výlet za krásného počasí

Pohádkový skanzen nás zavedl do minulosti. Navštívili jsme i výstavu starých panenek, zavzpomínali na naše dětství a nakonec jsme si dali výborný oběd v místním hostinci.

Zvelebujeme atrium

Kunice (Praha-východ)   28. 7. 2020

Naši zahrádkáři se s chutí přidali a zasadili rostliny okolo altánu. Aby se nám v něm příjemně sedělo, rostliny kvetly, zvolili jsme plamének popínavý 

Ledové osvěžení

Kunice (Praha-východ)   23. 7. 2020

Jaký je rozdíl mezi klasickou kávou a kávou ledovou? Ta ledová neprochází varem, ale jinak je to stejný nápoj. No a k ní se podává zmrzlina a ledové osvěžení je hotové 

Bowling

Kunice (Praha-východ)   22. 7. 2020

V pondělí jsme cvičili s míčem. Dnes to nebyl míč, ale bowlingová koule. K tomu ještě dráha, 10 kuželek a zábava může začít!

Mojito osvěžení

Kunice (Praha-východ)   16. 7. 2020

Slunečné počasí dnes sice není, přesto jsme si Mojito osvěžení moc vychutnali. Pro někoho známé a někdo pil poprvé v životě. A protože jsme chtěli udělat radost všem, podávalo se alkoholické i nealkoholické :-)

ParaZOO Vlašim

Kunice (Praha-východ)   15. 7. 2020

Krásný výlet za krásného počasí. Malá zoologická zahrada pro hendikepovaná zvířata, která se nemohou vrátit zpět do volné přírody. Celou zahradou nás provedl velmi příjemný průvodce a my se dozvěděli příběhy jednotlivých zvířat. Děkujeme za zážitek.

Oslava s kapelou ŽÍZNIVÍ DUBÁCI

Kunice (Praha-východ)   8. 7. 2020

Máme za sebou velmi dlouhé a nelehké období a začínáme se konečně vracet do života, na který jsme byli zvyklí a který máme tak rádi. I přes deštivé odpoledne jsme si dnešní den s muzikou a výborným jídlem skvěle užili a těšíme se jen na samé krásné dny a zážitky v našem Senior Parku.

Na snídani do Anglie

Kunice (Praha-východ)   2. 7. 2020

Další díl gastronomického putování nás tentokrát zavedl do krásné Anglie. Po dlouhé pomlce jsme si báječné nejen pochutnali, ale také popovídali o zážitcích z této země.

Snídali jsme venku na čerstvém vzduchu, kde vše chutná lépe

Hurá na nákupy

Kunice (Praha-východ)   1. 7. 2020

Po dlouhé době jsme navštívili naše oblíbené centrum levného nákupu v Mnichovicích. Doplnění zásob do domácnosti a pár kousků do šatníku se na léto hodí. Je potřeba si udělat i takovou radost 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   29. 6. 2020

Józe v Kunicích se věnujeme už déle než rok a děláme opravdu pokroky

Je to skvělý relax pro tělo i duši a cítíme se po ní vždy jako znovuzrození!

Bazén Valnovka

Kunice (Praha-východ)   24. 6. 2020

Tak tohle nám vážně chybělo! Relax v teplém bazénu

Moc jsme se těšili a opravdu jsme si to užili. Je skvělé, že už můžeme zase všude jezdit a užívat si.

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   22. 6. 2020

Konečně máme opět krásné počasí a můžeme si zacvičit pod širým nebem. S míčem se bezvadně protáhneme, přitom se také zasmějeme, což procvičí i naši bránici a to je také důležité 

Harmonikářské duo

Kunice (Praha-východ)   18. 6. 2020

Přijeli nás potěšit krásnými českými písničkami dva harmonikáři. Pan Čáp s Pepíčkem

Venku zamračeno, ale v hale samé úsměvy, které byly vidět i pod rouškou.

Bingo

Kunice (Praha-východ)   16. 6. 2020

Opravdu zábavná společenská hra s čísly. Napínavé losování čísel do samého konce.

Tentokrát byly vítězky dvě, což se opravdu jen tak nepodaří

Cvičení paměti

Kunice (Praha-východ)   15. 6. 2020

Krátkodobá i dlouhodobá paměť se dá procvičit například formou zábavného testu. V hale bylo ticho jako při maturitě 

Všichni se pekelně soustředili a byli velmi spokojeni se svými výsledky.

Kuželkový turnaj

Kunice (Praha-východ)   4. 6. 2020

Déšť nás zahnal do haly, kde jsme si uspořádali zábavnou a napínavou soutěž. Vracíme se ke společným aktivitám, které nám moc chyběly, nálada je skvělá

Dendrologická zahrada

Kunice (Praha-východ)   3. 6. 2020

Náš první výlet po opatření jsme si vážně hodně užili

Počasí nám přálo, kolem nás krásná příroda, přátelé, pohodová procházka. To vše jsme završili výbornou kávou a nákupem kytiček na naše zahrádky.

Cvičíme s míčem

Kunice (Praha-východ)   1. 6. 2020

Míč je skvělá pomůcka ke cvičení. Pomáhá při posilování, protahování i motorice. Na sluníčku nám je příjemně, můžeme odložit roušky a to se hned lépe dýchá 

Rozhýbání končetin

Kunice (Praha-východ)   28. 5. 2020

Venku je chladno, vůbec se nám nechtělo ven z vyhřátých domovů. Nakonec jsme se přeci jen vypravili a i když tentokrát v malém počtu, užili jsme si cvičení v hale i s rouškou.

Harmonika pro radost

Kunice (Praha-východ)   20. 5. 2020

Přijel nás navštívit pan Čáp s harmonikou. Celým atriem se zvučně rozezněly české písničky, které jsme si s ním s chutí zazpívali

Těšíme se na příště!

Houslový koncert

Kunice (Praha-východ)   13. 5. 2020

Po dlouhé době jsme měli úchvatný hudební zážitek. S velkým nadšením jsme v areálu přivítali uznávaného českého houslového virtuóza pana Romana Patočku, který nás přijel potěšit svou nádhernou hudbou 

Děkujeme za skvělý zážitek, který nám udělal ohromnou radost.

Konečně cvičíme

Kunice (Praha-východ)   7. 5. 2020

Situace v České republice se začíná každým dnem zlepšovat a my se radujeme, že se můžeme pomalu začít věnovat našim společným aktivitám. Slunce hřeje, nálada je skvělá, protáhneme si těla a pak posedíme se sousedy. Samozřejmě s bezpečným rozestupem

Velikonoční výzdoba pro lepší náladu

Kunice (Praha-východ)   8. 4. 2020

Mít dobrou náladu a úsměv na tváři je v tomto čase opravdu důležité. Díky šikovným dětem z Mateřské školy Kunice, které na naše babičky a dědečky neustále myslí a malují jim doma obrázky, mohl personál krásně vyzdobit zimní zahradu, která nám zpříjemňuje krátké procházky. Náš papoušek Rozárka už se nemůže dočkat, až za ní zase všichni přijdeme do haly.

Chráníme se všichni

Kunice (Praha-východ)   20. 3. 2020

V těchto nelehkých časech jsme tady pro naše seniory. Snažíme se je maximálně ochránit, povzbuzovat a pomáhat. Věříme, že bude brzy dobře a už teď se těšíme, až se budeme zase společně scházet a radovat!

Německá snídaně

Kunice (Praha-východ)   12. 3. 2020

Druhý díl gastronomického putování nás zavedl do sousedního Německa. Výborné klobásky, libové párky, šunka a jiné dobroty, ke kterým nesměl chybět typický moučník 'štola'. Moc jsme si pochutnali a užili si vyprávění o zážitcích z této země.

MDŽ

Kunice (Praha-východ)   9. 3. 2020

Všech našich žen z Kunic si nesmírně vážíme a máme je rádi. Tento krásný svátek je proto zcela samozřejmé oslavit a nesmí chybět ani kytička, která vykouzlí úsměv na tváři každé z nich.

Tenis

Kunice (Praha-východ)   6. 3. 2020

Tento sport se stává opravdu naší velkou vášní. Halu máme nedaleko od domova. Pilně trénujeme, abychom mohli chodit i v létě. Na otevřeném kurtu budeme zároveň chytat i sluneční paprsky.

Trénink paměti

Kunice (Praha-východ)   2. 3. 2020

Několik předmětů na tácku. Na pár vteřin odkrýt, prohlédnout, zapamatovat si co tam vše bylo a pak zapsat. Skvělý způsob procvičování krátkodobé paměti a při více opakováních je z toho i zábavná soutěž.

Mlsání U Anežky

Kunice (Praha-východ)   27. 2. 2020

Opět jsme zavítali do oblíbené cukrárny U Anežky. Lahodná káva, vynikající zákusky a to vše nabízí v krásném prostředí v nedalekých Velkých Popovicích.

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   24. 2. 2020

Dechové cvičení, protažení a posílení všech svalů, učení se správnému sezení s rovnými zády, procítění každého cviku...o tom všem je naše jóga v Kunicích. Namasté

Masopust

Kunice (Praha-východ)   20. 2. 2020

Krásné české tradice bychom měli dodržovat. V Kunicích jsme si užili nádherné odpoledne plné zábavy, masek, zpěvu a masopustních dobrot.

Mnichovka

Kunice (Praha-východ)   19. 2. 2020

Hurá na nákupy do oblíbeného nákupního střediska Mnichovka. Každý si tu přijde na své. A protože se u nás za měsíc bude konat ples, vybíráme vhodné společenské oblečení.

Na snídani do Francie

Kunice (Praha-východ)   13. 2. 2020

První díl našeho 'gastronomického putování'. Zamířili jsme do nádherné Francie a ochutnali její tradiční pochoutky. Za doprovodu krásných melodií šansoniérky Édith Piaf byla snídaně o to chutnější. Těšíme se, kam vyrazíme příště.

Slaný relax

Kunice (Praha-východ)   12. 2. 2020

Počasí je jako na houpačce a chřipková epidemie řádí všude kolem nás. Myslíme na prevenci, proto jezdíme pravidelně odpočívat do solné jeskyně.

Země, město...

Kunice (Praha-východ)   10. 2. 2020

Všude venku zuří vichřice, ale my se nenecháme zastrašit. Zpříjemníme si odpoledne zábavnou společenskou hrou, která nám navíc procvičí paměť i slovní zásobu.

Tenis

Kunice (Praha-východ)   7. 2. 2020

Jsme lepší a lepší. Pod vedením milého trenéra se neustále zdokonalujeme a navíc jsme si tento sport opravdu zamilovali.

Oslava narozenin -

Kunice (Praha-východ)   5. 2. 2020

- celkem 11 oslavenců, z toho 3 jubilanti; další nádherná společenská událost v Kunicích. Skvělá nálada a úsměvy zářily celou halou. Tanec, dobré jídlo, pití, prostě vše, co k oslavám patří.

Modrý den

Kunice (Praha-východ)   30. 1. 2020

Dnešní den jsme měli laděný do modra. Všichni jsme si nachystali modré oblečení a doplňky a společně se sešli v hale na kávu. No a co by to bylo za modrý den bez modrého zákusku?

Kino v hale

Kunice (Praha-východ)   29. 1. 2020

Francouzský film 'Nedotknutelní'. Krásný příběh o pánovi postiženém ochrnutím - kvadriplegií a jeho trochu praštěném, přesto velmi oddaném ošetřovateli. Moc se nám film líbil.

Relaxační jóga

Kunice (Praha-východ)   27. 1. 2020

Cvičení jógy jsme si velmi oblíbili. Správné uvolnění těla a mysli za doprovodu relaxační hudby je opravdu osvěžující. Po jemné masáži hlavy jsme se cítili báječně :-)

Divadlo U Hasičů

Kunice (Praha-východ)   24. 1. 2020

Generální zkouška evropské premiéry 'Všichni odněkud procházíme'. Velmi nevšední podání čtyř divadelních souborů z Evropy, v této době o velmi aktuálním tématu - migrace. Jsme rádi, že jsme mohli být u toho.

Jablečný závin

Kunice (Praha-východ)   23. 1. 2020

Oblíbený moučník. Práci jsme si hezky rozdělili, skvěle jsme se pobavili a za chvíli bylo vše hotovo. Na zítřejší posezení ke kávě máme napečeno.

Snídaně v hale

Kunice (Praha-východ)   16. 1. 2020

S vědomím, že jdeme na výbornou snídani s přáteli, se nám vstává hned lépe. Vůně kávy, pečiva a slaniny se line celou místností a nám vydrží úsměv na tváři po celý den.

Solná jeskyně Herink

Kunice (Praha-východ)   15. 1. 2020

Jen tak si v klidu lehnout a odpočívat. Ano, dá se to i doma, ale v solné jeskyni to má navíc ozdravný účinek. Po relaxaci chutná výborný čaj a cítíme se jako znovuzrození.

Svařené víno

Kunice (Praha-východ)   9. 1. 2020

V zimních měsících se rádi zahřejeme svařeným vínem

Skvělou atmosféru tomu dodává i praskání dřeva, teplo z krbu a přátelé u jednoho stolu.

Tenis na Berchtoldu

Kunice (Praha-východ)   7. 1. 2020

Sportem ke zdraví - to je naše motto

Přes Vánoce jsme si dopřávali samé dobroty, které je potřeba teď vysportovat  navíc nás to opravdu moc baví a to je nejdůležitější.

Silvestrovské pohoštění

Kunice (Praha-východ)   31. 12. 2019

Poslední den v roce se musí oslavit. Byl to krásný rok a my věříme, že rok 2020 bude v Senior Parku také takový

Popřáli jsme si hodně štěstí a hlavně zdraví a moc si přejeme, abychom se za rok sešli ve stejném počtu ❤️

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   30. 12. 2019

Po náročných Vánocích je potřeba se pořádně protáhnout   S pomocí jógy to parádně zvládneme a tělo je připravené na další, tentokrát silvestrovské oslavy

Vánoce, Vánoce přicházejí

Kunice (Praha-východ)   20. 12. 2019

Vánoce jsou svátky, kdy se schází rodina a přátelé. V Senior Parku jsme všichni přátelé a není nic krásnějšího, než se společně sejít a tyto hezké svátky společně oslavit.

Pochutnali jsme si na výborném obědě, popřáli si hodně zdraví, štěstí a rozdali si dárky  veselé Vánoce všem ❤️

Solná jeskyně

Kunice (Praha-východ)   18. 12. 2019

Na chvíli utéct od předvánočního shonu - zavřít oči, odpočívat, poslouchat relaxační hudbu.

Solná jeskyně je ideální místo pro dokonalý relax a ještě navíc pomáháme svému zdraví.

Vánoční trhy v Lysé nad Labem

Kunice (Praha-východ)   6. 12. 2019

Vyrazili jsme na výlet do Lysé nad Labem. Na tamním výstavišti se každoročně konají opravdu velkolepé vánoční trhy. Areál je obrovský a každý stánek nabízí různé zboží nejen s vánoční tématikou.

Po dlouhých hodinách nakupování jsme se moc těšili domů na kávu ☕

Tenisoví profíci

Kunice (Praha-východ)   3. 12. 2019

Ano, tenis nás opravdu pohltil, pod vedením úžasného a mladého trenéra se velmi rychle zlepšujeme 

Už se těšíme na teplé počasí, to si zahrajeme venku 

Cvičení s míčem

Kunice (Praha-východ)   2. 12. 2019

S touto kulatou pomůckou je velká zábava. Pod nohou, pod rukou, přes hlavu, zkrátka všemi možnými způsoby si míč předáváme a zároveň procvičujeme celé tělo

Příprava adventu

Kunice (Praha-východ)   28. 11. 2019

Vánoce se blíží a to je správný důvod se sejít a společně vytvořit krásnou výzdobu jak v hale, tak u nás doma.

Moc nás to bavilo a výsledek je nádherný

Jóga a simulace pádu

Kunice (Praha-východ)   25. 11. 2019

Po oblíbeném cvičení jógy jsme se zaměřili na velmi aktuální téma 'pády'.

Je podstatné vědět, jak se v dané situaci správně zachovat. S pomocí a podporou paní vedoucí jsme simulaci pádu vyzkoušeli. Neuvěříte, bylo to opravdu náročné. Nácvik měl smysl, důležitá je proto prevence, což určitě splnilo účel nácviku.

Cukrárna u Andělky

Kunice (Praha-východ)   20. 11. 2019

Rádi si osladíme život

V blízkých Velkých Popovicích je naše oblíbená cukrárna, kde každého vždy přivítají s úsměvem a vládne tady opravdu pohodová atmosféra.

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   19. 11. 2019

Další krásná oslava našich milých sousedů. Skvělá hudba, výborné pohoštění, radostné tváře všech v hale.

Již nyní se těšíme na další společné posezení 

Bleší trh v hale

Kunice (Praha-východ)   14. 11. 2019

Čas od času je potřeba obměnit šatník a poslat do světa nějaké osobní věci, které nám už doma překáží a nemáme pro ně využití.

Je skvělé, když je můžeme nabídnout sousedům. Na oplátku si zase něco 'nového' odneseme domů 

Solná jeskyně

Kunice (Praha-východ)   12. 11. 2019

V zimním období se snažíme myslet na prevenci proti nemocem. Pobyt v solné jeskyni tomu velmi napomáhá, pročistí se dýchací cesty a navíc je to moc příjemný relax

Kino v hale

Kunice (Praha-východ)   7. 11. 2019

Dnes jsme se společně podívali na skvělou českou komedii 'Ženy v běhu'. Opravdu krásný film a s kafíčkem v teple u krbu to bylo moc příjemné odpoledne

Tenis na Berchtoldu

Kunice (Praha-východ)   5. 11. 2019

Tento sport se stává naší vášní. Trénování pod odborným vedením pokračuje.

Zlepšení je patrné a nadšení ze hry je stále větší a větší. Děkujeme za příležitost

Odpoledne s básničkou

Kunice (Praha-východ)   4. 11. 2019

V rámci pravidelného cvičení procvičujeme i naše mozkové závity. Dnešním úkolem bylo vymyslet báseň. A že jsme v Kunicích opravdu talentovaní se můžete sami přesvědčit

Beseda se sociální pracovnicí

Kunice (Praha-východ)   30. 10. 2019

Sociální služby jsou zajišťovány v našich areálech externě. Abychom věděli, o co vše si můžeme zažádat a jaké sociální služby se nabízí, uvítali jsme v Kunicích paní Bobovskou, která nás se vším seznámila.

Divadlo Rokoko

Kunice (Praha-východ)   24. 10. 2019

Zase jsme vyrazili za kulturou. Tentokrát do pražského divadla Rokoko na úžasné představení 'Premiéra mládí'. Herecký výkon paní Smutné a paní Syslové byl famózní!

Děkujeme za zážitek

Jako ryba ve vodě

Kunice (Praha-východ)   23. 10. 2019

Ano, přesně tak se cítíme v oblíbeném bazénu na Valnovce.

Teplá voda prohřeje celé tělo, parta přátel pohladí duši a k dokonalému relaxu už nic nechybí

Jóga

Kunice (Praha-východ)   21. 10. 2019

O cvičení jógy máme v Kunicích čím dál větší zájem. Dnes jsme se na halu sotva vešli

Je to cvičení velmi příjemné a moc nás baví.

Odpoledne s gramofonem

Kunice (Praha-východ)   17. 10. 2019

Dnešní kávu v hale jsme si zpestřili poslechem oblíbených interpretů z gramofonových desek.

Každý si přišel na své, výběr máme opravdu velký...nezapomněli jsme uctít památku mistra Karla Gotta při poslechu jeho nádherných písní 

Centrum sklářského umění Sázava

Kunice (Praha-východ)   16. 10. 2019

Jeli jsme se podívat do nádherně zrekonstruovaných prostor bývalé sklárny ve městě Sázava. Dnes slouží jako muzeum a díky vyprávění paní průvodkyně jsme se dozvěděli celou historii i opravdu pracný proces výroby vystavovaných kousků.

Skvělý zážitek, obdiv!

V hlavní roli míč

Kunice (Praha-východ)   14. 10. 2019

Protáhnout tělo můžeme i s pomocí míče. Je to jedna z našich oblíbených pomůcek při cvičení.

Navíc s ním trénujete při házení i náš postřeh a vracíme se díky němu na chvíli do dětských let

Společná snídaně

Kunice (Praha-východ)   10. 10. 2019

Celá hala je provoněná kávou, pečivem, párečky a dalšími dobrotami. K tomu vyprávění co je v areálu nového se sousedy i s paní vedoucí.

Přejeme dobrou chuť a děkujeme za pohoštění

Bowling

Kunice (Praha-východ)   9. 10. 2019

Na přání našich seniorů jsme opět vyrazili na bowling. Skvělá atmosféra, úsměv na tvářích spokojených lidí, co víc si přát?

Báječné sportovní odpoledne

Tenisové odpoledne

Kunice (Praha-východ)   8. 10. 2019

Další výzva pro naše seniory. Tentokrát v podobě tenisu  Dostali jsme mimořádnou příležitost si tento sport vyzkoušet na nedalekém zámku Berchtold a nadšení bylo obrovské.

Někteří si už domlouvají lekce pod vedením zkušeného trenéra

Tři, dva, jedna START

Kunice (Praha-východ)   7. 10. 2019

Aneb kdo nejrychleji vyklepe míčky z krabičky. Velmi zábavná (hlavně pro přihlížející) a celkem náročná soutěž. Ale všichni zúčastnění byli odvážní a za svůj výkon byli oceněni nejen velkým potleskem.

Jsme prostě soutěživá parta z Kunic 

Návštěva dětí z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   2. 10. 2019

Mezigenerační setkání je velmi přínosné a žádané pro obě strany. Děti se vždy moc těší na návštěvu našich seniorů a ti se pokaždé nemohou dočkat dětí.

Zpívalo se, tvořilo. Úsměv byl na všech tvářích v hale

Divadlo na Vinohradech

Kunice (Praha-východ)   30. 9. 2019

Vyrazili jsme za kulturou do pražského divadla. V původním plánu bylo představení Revizor, které bylo bohužel pro nemoc zrušeno a nahradilo ho představení s názvem Ulity. Moderní podání mladých herců bylo zajímavé a jsme rádi, že jsme to nevzdali a do divadla jeli.
 

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   24. 9. 2019

Hudba, tanec, zpěv, zábava: to vše patří k narozeninové oslavě. A přesně takové oslavy v Kunicích máme

Ještě jednou přejeme vše nejlepší oslavencům!

Výroba sladkého dezertu

Kunice (Praha-východ)   19. 9. 2019

K odpoledni patří káva a ke kávě neodmyslitelně patří výborný zákusek.

Naše hospodyňka Evička přišla s jednoduchým a velmi chutným nápadem na nepečený dort ze sušenek. Mňam! 

Kunická jóga

Kunice (Praha-východ)   16. 9. 2019

Dechové cvičení, uvolnění ramen a krční páteře, protažení celé horní poloviny těla, posílení svalů v oblasti zad a v neposlední řadě i svalů na nohách.

O tom všem je naše oblíbená jóga

Hlava děravá

Kunice (Praha-východ)   12. 9. 2019

Tato hra je v našem areálu velmi oblíbená. Zajímavé otázky, napínavá atmosféra, hluboké přemýšlení a radost ze správných odpovědí.

Dnešní hrou nás provázel známý moderátor 'Jarda Kosák' neboli naše paní vedoucí Jitka

Relax v bazénu

Kunice (Praha-východ)   11. 9. 2019

Odpočinek v teplé vodě je úžasný. Jen tak se ponořit, uvolnit tělo a užívat si ten blažený pocit.

Velmi rádi jezdíme do relaxačního bazénu Valnovka   

Házej, chytej, kutálej...

Kunice (Praha-východ)   9. 9. 2019

Jak už napovídá název, tématem našeho pravidelného cvičení byl tentokrát míč.

S jeho pomocí jsme se nejprve protáhli, následně procvičili postřeh a v neposlední řadě dostala zabrat i bránice

Památník Josefa Lady

Kunice (Praha-východ)   4. 9. 2019

Obec Kunice patří do Ladova kraje. Nesmí tedy chybět návštěva rodné vsi tohoto úžasného malíře a spisovatele. Hrusice jsou od nás nedaleko, cíl dnešního výletu byl jasný.

Krásnou prohlídku jsme zakončili výborným obědem.

Kdo rozbalí?

Kunice (Praha-východ)   2. 9. 2019

V Kunicích jsme soutěživí, každá hra je pro nás výzvou. Nasadit rukavice... tři, dva, jedna a jde se na to. Rozbalit dárek není vůbec snadné. Ale že jsme se u toho nasmáli

Obsah dárku patřil samozřejmě vítězi!

Koncert v Sokolči

Kunice (Praha-východ)   30. 8. 2019

Rádi jezdíme na návštěvy k sousedům. Tentokrát jsme zavítali do Senior Parku v Sokolči, kde se konal letní koncert dvojníka Waldemara Matušky. Skvělá atmosféra, výborné pohoštění v nádherném prostředí.

Děkujeme za pozvání, moc se nám u vás líbilo

Pantomima

Kunice (Praha-východ)   26. 8. 2019

Dnešní pravidelné cvičení bylo jak o přemýšlení, tak z části i o pohybu.

Správně předvést zadané slovo bylo úsměvné. A ostatní hádají

Bowling.

Kunice (Praha-východ)   21. 8. 2019

Být senior neznamená neužívat si aktivity naplno. U nás se ničeho nebojíme, s velkým nadšením vítáme každou akci, kterou nám personál vymyslí.

Bowling nás nadchl

Jóga

Kunice (Praha-východ)   19. 8. 2019

Jóga se dá cvičit v jakémkoli věku. Taky je jedno, zda sedíte nebo stojíte nebo ležíte. Důležitý je správný výklad a přizpůsobení se cvičícím.

Namasté

Výlet na zámek

Kunice (Praha-východ)   15. 8. 2019

Dnešní krásný výlet nás zavedl na Zámek Štiřín. Všem se líbilo. Nechyběl ani odborný výklad pana Václava Větvičky, který nás barokním zámkem provázel.

A k tomu to nádherné počasí ☀

Kdo se trefí?

Kunice (Praha-východ)   5. 8. 2019

Dnešní cvičení nám zpestřila 'asistentka Boženka'. V Kunicích moc rádi sportujeme a soutěžíme a ještě raději se smějeme. Když vše spojíme dohromady, je to úplně ideální

Kuželkový turnaj

Kunice (Praha-východ)   2. 8. 2019

Na konci srpna jedeme na bowling. Jako správní sportovci a hráči nesmíme podcenit přípravu!

Z tréninku byl nakonec velmi vydařený a napínavý turnaj, který jsme si náramně užili.

Bingo

Kunice (Praha-východ)   31. 7. 2019

Jak přečkat bouřku? Ideálně společně u zábavné stolní hry. Napínavý souboj až do konce a pro vítěze je samozřejmě připravena odměna

Kutná Hora

Kunice (Praha-východ)   24. 7. 2019

Kostnice, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, chrám sv. Barbory a oběd v restauraci. To všechno jsme dnes stihli a moc si to užili :)

Jóga

Kunice (Praha-východ)   22. 7. 2019

Senioři projevili přání o cvičení jógy. Rádi jsme jim vyhověli a toto speciální cvičení zprostředkovali a zacvičili si venku pod širým nebem :) Budeme pravidelně opakovat.

Hlava děravá

Kunice (Praha-východ)   11. 7. 2019

Soutěže, hry, kvízy, to nás baví. Naše hospodyňka připravila vědomostní kvíz a my si parádně oživili paměť se zajímavými otázkami. Síly byly velmi vyrovnané. I přes název kvízů 'hlava děravá' jsme se utvrdili, že naše hlavy děravé rozhodně nejsou

Cukrárna U Andělky

Kunice (Praha-východ)   10. 7. 2019

Nedaleko našeho areálu máme kouzelné místo - cukrárnu U Andělky

Příjemné prostředí, výborná káva, domácí zákusky s láskou pečené, co víc si přát! Jsme rádi, že se jezdíme sladce odměňovat právě sem. Mňam...

Cvičení motoriky

Kunice (Praha-východ)   8. 7. 2019

Házení míčku do koše, šipky, házení kroužků...pekelně se soustředit, zaostřit a hodit!

Skvělé procvičení naší motoriky v rámci pravidelného cvičení

Cvičení slovní zásoby

Kunice (Praha-východ)   1. 7. 2019

Léto je v plném proudu a vysoké teploty nám dávají opravdu zabrat... Proto jsme vynechali klasické cvičení, v tomto počasí je opravdu každý pohyb velmi náročný.

Náš personál si však jako vždy poradil a připravil nám zábavnou formu procvičování slovní zásoby.

Narozeninová oslava s rádiem Blaník

Kunice (Praha-východ)   26. 6. 2019

Máme skvělý personál, který nám dokázal zařídit oslavu našich narozenin s rádiem Blaník. Velkým bonusem byla návštěva zpěváka Standy Hložka! Díky skvělé atmosféře jsme chvilkami zapomínali i na nesnesitelné horko. Zpívalo se a tančilo, jedlo se a pilo. Ale hlavně se smálo a bavilo.  Nezapomenutelný zážitek!

Dlouhodobý kvíz

Kunice (Praha-východ)   25. 6. 2019

Máme rádi soutěžení a různé hry. Personál nám připravil kvíz s názvem 'kdo je na fotce?'. Pravidla jsou jednoduchá. Každé pondělí bude na nástěnku připevněna jedna fotografie, která může být z řad našich seniorů, ale i z našeho personálu a celý týden můžeme do přiložené krabičky vhazovat tipy.

V pátek bude krabička otevřena a všichni správně tipující budou odměněni

Výlet do zoo Chleby

Kunice (Praha-východ)   19. 6. 2019

Navzdory horkému počasí jsme vyjeli za faunou nedaleko Nymburka. K dispozici jsme měli průvodce a dokonce jsme si mohli na některá zvířata i sáhnout.

Největším zážitkem zcela jistě byl kontakt s Mizury. Zkuste hádat, jaké zvíře tím myslíme

T-Mobile Olympijský běh

Kunice (Praha-východ)   19. 6. 2019

V Kunicích jsme měli velkou událost. Přes náš Senior Park vedla trasa Olympijského běhu pořádaného T-Mobilem.
Naši senioři se s velkým nadšením proměnili ve fanoušky a všechny běžce hlasitě podporovali

Zábavné cvičení

Kunice (Praha-východ)   18. 6. 2019

Smích je nejlepší lék na všechno. Aplikujeme ho ve velkých dávkách v průběhu každého dne.

Cvičení v Senior Parku opravdu není nudné a nejpoužívanější sval bývá velmi často naše bránice

Beseda o financích a možných nástrahách

Kunice (Praha-východ)   14. 6. 2019

Bohužel se v této době stále častěji setkáváme s nepříjemnými pokusy o podvod v oblasti financí...senioři patří k nejrizikovější skupině.

Také na to v Senior Parku myslíme a snažíme se naše bydlící informovat a nabízet pomoc profesionálů, kteří se touto problematikou zabývají. Beseda s úžasnou paní Kočí byla velmi zajímavá a pro přítomné určitě přínosná.

Muzikoterapie

Kunice (Praha-východ)   7. 6. 2019

Hudba, zpěv, hudební nástroje, vyjádření pocitu pomocí zvuků. To vše a mnohem víc je muzikoterapie.

Velmi zajímavá zkušenost, při které jsme se báječně bavili 

Miniolympiáda s Petrou Černockou

Kunice (Praha-východ)   5. 6. 2019

U příležitosti oslav Mezinárodního dne dětí jsme pořádali mezigenerační miniolympiádu. Setkávání s dětmi je pro seniory i pro děti vždy velký a vítaný zážitek. Celý den jsme se výborně bavili, společně jsme také soutěžili. Personál připravil jako vždy výborné občerstvení. Byli jsme poctěni návštěvou 'Saxany' Petry Černocké, která pro nás přijela zazpívat.

Protože myslíme i na naše sousedy z ostatních areálů, přivítali jsme mezi sebou seniory ze Senior Parku Hrádek nad Nisou a Sokoleč u Poděbrad 

Říčanské trhy

Kunice (Praha-východ)   30. 5. 2019

Sluníčko, dobrá nálada, půvabné oblečení, plno ovoce i zelenina. Takové jsou trhy v nedalekých Říčanech na náměstí.

Jezdíme tady pravidelně a rádi.

Beseda na zámku

Kunice (Praha-východ)   22. 5. 2019

V Kunicích máme krásný zámek Berchtold. Pozvali nás na velmi zajímavou besedu, která byla zakončena výborným obědem.

Zámek je vážně pěkný a návštěvu všem vřele doporučujeme!

Cvičení

Kunice (Praha-východ)   21. 5. 2019

Míč je oblíbená pomůcka při cvičení. Trénuje náš postřeh, reakce a zapojíme všechny svaly v horní polovině těla.

Navíc je to pro nás velmi zábavné

Společná snídaně

Kunice (Praha-východ)   17. 5. 2019

Se soudesy máme skvělé vztahy. Každý den se setkáváme při odpolední kávě, procházkách a jiných akcích, které připravuje náš milý personál.

Společná snídaně patří k oblíbeným důvodům k setkání. Výborně se najíme, popovídáme si a den je hned veselejší

Zmrzlinové hody

Kunice (Praha-východ)   13. 5. 2019

Když nevyrazíme do cukrárny, uděláme si cukrárnu u nás v Senior Parku.

Za ten náš zmrzlinový pohár by se ani ta nejlepší cukrárna nemusela stydět! 

Pétanque a bingo

Kunice (Praha-východ)   7. 5. 2019

V Senior Parku v Kunicích (a nejen v Kunicích) jsme všichni velmi soutěživí. Náš personál dnes vymyslel hned dvě zábavné hry na odpoledne.

Moc jsme si to užili! 

Čarodějnice

Kunice (Praha-východ)   30. 4. 2019

Bujaré veselí u nás panuje od samého rána.

Všechny naše čarodějky i čarodějové...připravit košťata...a letíme! Jen pozor na oheň!

Tak trochu jiné divadlo

Kunice (Praha-východ)   25. 4. 2019

Velmi rádi zavítáme i za kulturou. Dnes jsme byli na divadelním představení v cirkusovém stanu v Praze.

Na programu byla komedie 'Dokonalá svatba' a nám zůstal úsměv na tváři po celý den. Nevšední zážitek...

Společné protahování

Kunice (Praha-východ)   16. 4. 2019

'Vstávat a cvičit' nebo dnes raději jen protahovat. Důkladné protažení těl nám pomáhá od bolesti zad, krční páteře a celkově nás drží v dobré kondici.

Cvičíme pravidelně a rádi.

Veliķonoční tvoření s dětmi z MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   15. 4. 2019

Krásné a tvořivé dopoledne. Návštěva dětí v Senior Parku je vždy událostí, na kterou se velmi těší obě strany. Děti přinášejí k našim seniorům radost a úsměv na rtech jim vydrží celý den.

A to je milý pohled i pocit. Jsme moc rádi za tato setkání. 

Oslava narozenin

Kunice (Praha-východ)   3. 4. 2019

Oslavy všeho druhu jsou nezbytnou součástí každého Senior Parku. Naši senioři se rádi scházejí, tančí, zpívají a užívají si toto dění se vším, co k takové oslavě patří.

Dnes jsme přivítali zároveň i nového souseda. Tímto mu přejeme, ať se u nás cítí stejně příjemně jako všichni ostatní, tedy jako DOMA! 

Jarní nákupy

Kunice (Praha-východ)   2. 4. 2019

Jaro už je tady, je potřeba vyrazit pro nové kytičky a vše potřebné na naše zahrádky.

Stačí jen zasadit, zalévat a můžeme se na sluníčku kochat tou nádherou.

Míčové hry

Kunice (Praha-východ)   29. 3. 2019

K našemu pravidelnému cvičení používáme různé pomůcky. Dnes byl v hlavní roli míč.

A že se dá s touto kulatou pomůckou protáhnout a zahřát celé tělo, zjistili všichni během chvilky

Špekáčky

Kunice (Praha-východ)   25. 3. 2019

Původně bylo v plánu opékat špekáčky venku na ohni, ale díky špatnému počasí jsme museli improvizovat.

Náš milý personál si jako vždy poradil a my jsme si mohli pochutnat, mňam

Říčanský pivovar

Kunice (Praha-východ)   21. 3. 2019

V nedalekých Říčanech je nově otevřen krásný malý pivovar i s restaurací. Ideální cíl výletu. Výborný oběd, lahodné pivo a velmi zajímavý výklad od samotného majitele o vaření piva.

Všem vřele doporučujeme 

Křeslo pro hosta

Kunice (Praha-východ)   20. 3. 2019

Poctil nás svou návštěvou pan Jiří Holoubek, člen skupiny Spirituál kvintet a rozhlasový moderátor. Opravdu bylo o čem si povídat.

Jako milé překvapení zaznělo i pár písniček, které jsme si společně zazpívali. Za návštěvu děkujeme a těšíme na možné další setkání

Den stolních her

Kunice (Praha-východ)   18. 3. 2019

Chladné počasí nám náladu nezkazí. Se sousedy si rádi zahrajeme stolní hry v teple u krbu.

Nejen, že se u toho výborně pobavíme, ale zároveň si procvičíme slovní zásobu.

Snídaně na hale

Kunice (Praha-východ)   15. 3. 2019

Není nic lepšího, než začít den se sousedy při společné snídani.

A když nám milý personál vše naservíruje až pod 'nos', to je prostě dokonalé...

Společné cvičení

Kunice (Praha-východ)   12. 3. 2019

Po příjemném protažení těla nás vždy čeká i procvičení paměti.

Slovní kopaná je nejen zábavná hra, ale pro náš postřeh a pamět je také velmi prospěšná.

MDŽ

Kunice (Praha-východ)   8. 3. 2019

Naše krásné, milé, usměvavé a úžasné ženy 

Ještě jednou Vám všem přejeme jen to nejlepší k Vašemu společnému svátku ❤

Plavání

Kunice (Praha-východ)   7. 3. 2019

Plavání patří k velmi zdravým a doporučovaným aktivitám; proto naši senioři jezdí na bazén moc rádi a pravidelně. V okolí máme na výběr hned z několika. Nyní jezdíme do nedalekých Říčan Na Fialku 

Oslava narozenin našich seniorů

Kunice (Praha-východ)   27. 2. 2019

Oslavy narozenin jsou nezbytnou součástí každého Senior Parku.

Dnes jsme oslavili krásné půlkulaté jubileum paní Vlasty a narozeniny dalších únorových oslavenců. A protože oslava má být veselá, i my jsme se postarali o skvělou zábavu s pomocí živé hudby a stolů plných dobrot

Jak se máme v Senior Parku?

Kunice (Praha-východ)   22. 2. 2019

Senioři v Kunicich napsali pár slovy, co se jim vybaví při slovech Senior Park.
Všimněte si, přátelé, že někteří mají obrovský smysl pro humor  Senior Park je pro ně 'hlavně oběd'

Všem za lístečky děkujeme, informace nás ujistily, že naše práce má veliký smysl ❤️

Hravé odpoledne

Kunice (Praha-východ)   22. 2. 2019

Náš milý personál nás dokáže rozehřát a rozesmát i v únorových dnech.

Soutěže, kvízy, sportovní disciplíny...do všeho se zapojíme s nadšením

Výlet do Luštěnic

Kunice (Praha-východ)   13. 2. 2019

Jedeme se s radostí podivat za sousedy do Senior Parku v Luštěnicích.

Postarali se o všechno opravdu parádně. Čekal nás výborný oběd a velmi přátelská atmosféra.

Cvičíme v hale.

Kunice (Praha-východ)   25. 1. 2019

Venku je stále zima, ve sněhu se každému špatně pohybuje. Proto si rádi pohyb vynahradíme cvičením.

Pravidelně se scházíme v hale. Předpažit, vzpažit, upažit, připažit...

Návštěva z Luštěnic

Kunice (Praha-východ)   17. 1. 2019

Nemáme to od sebe daleko. Tak proč bychom se občas nemohli navštívit s kolegy z jiného Senior Parku?

Přijeli k nám z Luštěnic. Společně jsme poseděli, popovídali si, taky občerstvení bylo. Zábava zkrátka nevázla.

Příště na viděnou u vás...

Motýlí dům v Praze

Kunice (Praha-východ)   16. 1. 2019

Za exotikou netřeba jezdit daleko. Stačí vyrazit do Prahy.

Papilonia - nebylo zde jen exotické prostředí, ale i naše myšlenky. Nechali jsme se unášet na motýlích křídlech...

Plavání

Kunice (Praha-východ)   15. 1. 2019

Venku je poměrně chladno, vždyť je leden. Nám to ovšem nepřekáží v návštěvě Centra zdraví a pohybu Fialka.

V bazénu bylo velmi příjemně.

Sněhová nadílka v Praze

Kunice (Praha-východ)   10. 1. 2019

Počasí doslova lednové. Do rána napadlo tolik sněhu, že nevíme, co s ním :-)

S pomocí některých našich seniorů máme vymeteno...jak je vidět, i sníh se dá odklízet s úsměvem na rtu! :-)

CHOĎTE A JEZDĚTE V TĚCHTO KLOUZAVÝCH DNE OPATRNĚ!

Vánoční večeře

Kunice (Praha-východ)   21. 12. 2018

Nebyla to přímo večeře, ale slavnostní oběd. Cukroví nazdobeno, stromeček taky, pod ním pro každého dárek...

Stačilo připravit slavnostní tabuli a zasednout ke stolu. Dobrou chuť :-)

 

Pečeme cukroví

Kunice (Praha-východ)   17. 12. 2018

Jaké by to byly svátky bez cukroví? Ani my jsme nemohly dopustit, že bychom něco nenapekly.

Každá kuchařka má své recepty, daly jsme hlavy dohromady a hotovo.

Děti u nás

Kunice (Praha-východ)   13. 12. 2018

Dnešní program byl pestrý. Nejdříve nás poctili svou návštěvou školáci z Kunic, připravili si velmi pěkné vystoupení.

Po besídce následovala výroba vánočních ozdob. Zkrátka došlo ke spojení příjemného s užitečným ;-)

Advent

Kunice (Praha-východ)   4. 12. 2018

Začal adventní čas a proto je nejvyšší čas - začít zdobit své byty i společné prostory našeho Senior Parku.
 
Výroba adventních věnců a vánočních květináčů nám šla pěkně od ruky. Výsledek stojí za to.

Narozeniny a další...

Kunice (Praha-východ)   14. 11. 2018

Dnes toho bylo na programu více: kromě představení nového bydlícího nás paní vedoucí seznámila s novou hospodyní.

A aby toho nebylo málo, zároveň jsme oslavili narozeniny. Společné posezení bylo pro oslavence za měsíce říjen, listopad i prosinec. K dobré náladě nám zahrála živá kapela :-)

Plavání

Kunice (Praha-východ)   13. 11. 2018

Pohyb prospívá všem a v každém věku. My jsme tentokrát zvolili plavání.

Podařilo se nám zjistit, že skvělou nabídku služeb můžeme vyzkoušet v Centru zdraví a pohybu Fialka v nedalekých Počernicích.

Štrúdlování

Kunice (Praha-východ)   7. 11. 2018

Rádi jsme mezi sebou přivítali děti z MŠ Kunice. 

Děti si s námi hrály, vyráběly a povídaly. Zazpívaly nám krásné písničky, až nám slzička ukápla. My jsme jim na oplátku upekli voňavé jablečné štrúdly, proto se naše společné setkání jmenovalo ŠTRÚDLOVÁNÍ :-) 

Nákupy

Kunice (Praha-východ)   6. 11. 2018

Moc rády nakupujeme. To jsme zkrátka my - holky. Chceme se líbit a chceme mít naše byty pěkné.
 
A že tady u Prahy máme opravdu hodně nákupních možností :-)

Letošní poslední grilování

Kunice (Praha-východ)   29. 10. 2018

Navzdory typicky šedivému podzimnímu počasí jsme si dopřáli tuto lahůdku - opečený buřtík. Letošní poslední grilování...
 
Naštěstí přestávka dočasná, za pár měsíců budeme v grilování opět pokračovat :-) 

Do divadla.

Kunice (Praha-východ)   24. 10. 2018

Navštívili jsme jedno z nejhezčích v Praze - Divadlo Na Fidlovačce.
 
Měli jsme možnost porovnat, zda filmová veselohra EVA TROPÍ HLOUPOSTI se slavnou Natašou Gollovou je stejně povedená v divadelní podobě s herci doby současné.

Vdolky naší holky

Kunice (Praha-východ)   22. 10. 2018

Původně dnes měla být rytmoterapie. Z důvodu nemoci jsme zvolili náhradní program.
 
Dali jsme si pravé domácí vdolky s meruňkovou marmeládou a zakysanou smetanou. K odpolední kávičce a k rozhovorům mezi sousedy posezení ušité na míru :)

 

BOKORUNDOBOMBA! 

Kunice (Praha-východ)   17. 10. 2018

Do poslední chvíle nikdo netušil, co se pod tímto slovem skrývá, co si pod tím vlastně máme představit. 
O to víc jsme byli zvědaví a netrpělivě čekali. Personál si pro nás připravil scénku nevídanou. 
 
A že jsme se opravdu bavili, je vidět na přiložené fotografii :-)

Pečeme NEPEČENÉ

Kunice (Praha-východ)   12. 10. 2018

Co myslíte...dá se upéct dort bez pečení? My jsme to zkusili a povedl se tento krásný dort. 

K odpolední kávě jsme pak měli zákusek jako z prvotřídní cukrárny :-) 

Cvičení na židlích

Kunice (Praha-východ)   5. 10. 2018

Po horkém létě jsme se rádi vrátili k pravidelnému cvičení na židlích. Tentokrát s hospodyňkou Helenkou.
 
Cvičení nám velmi chybělo a nyní jsme opět jsme nyní připraveni cvičit opět každý týden.

 

Výlet na zámek Konopiště

Kunice (Praha-východ)   3. 10. 2018

Navštívili jsme známý lovecký zámek Konopiště u Benešova.
Je umístěný na kopci, ale my jsme se vyvezli stylovou mašinkou přímo k branám zámku. Prohlídka byla zajímavá a okolní park krásný.
 
Výlet jsme zakončili výborným obědem v nedaleké restauraci.

Beseda se starostou obce

Kunice (Praha-východ)   2. 10. 2018

V našem areálu jsme rádi přivítali starostu obce Kunice pana Ing. Jiřího Šímu. Ochotně odpovídal na naše dotazy.
 
Nepřišel sám. Přivedl sebou jednoho ze známé televizní kuchařské dvojice pořadu Kluci v akci - pana Filipa Sajlera. Ten nám vyprávěl nejen o televizním pořadu.
Přinesl i výborné dortíky vlastní výroby ke kafíčku. 
 

Mezinárodní den seniorů

Kunice (Praha-východ)   1. 10. 2018

Velmi milé překvapení, připravené personálem, nás čekalo hned ráno po probuzení.
 
Každý z nás měl na klice dveří svého bytu malý dáreček a přání k Mezinárodnímu dni seniorů.
 
Děkujeme :-)

Jedeme do Třeboně

Kunice (Praha-východ)   26. 9. 2018

Za hezkého počasí jsme stihli krásný výlet na jih Čech do Třeboně. Viděli jsme spousty památek, zašli na dobrý oběd.

Z výletu jsme pořídili i několik fotografií, abychom se mohli pochlubit ostatním sousedům v Senior Parku.

Roláda a med

Kunice (Praha-východ)   24. 9. 2018

Začalo se ochlazovat a pravý poctivý med se náramně hodí například do čaje na zahřátí. Koupíme ho přímo od včelaře.
 
Pomalu je čas příprav na zimu. Takže opět zatopime v našem krbu, uvaříme čaj s medem, na stole voní domácí roláda. Sychrave počasí nám vadit nebude. 

Oslava narozenin v září

Kunice (Praha-východ)   19. 9. 2018

Jednou z velmi příjemných tradic ve všech našich areálech bývá pravidelná oslava narozenin.

Odpoledne v Kunicich nám tentokrát zpestřila zpěvačka a muzikantka v jednom - paní Petra...a tančili snad úplně všichni! Bez ohledu na věk či fyzickou kondici :-)

Přijďte někdy na návštěvu. Sami se přesvědčíte, jak si naši senioři umí krásně užít své dny. 

Na houbách

Kunice (Praha-východ)   18. 9. 2018

Protože je tady s námi hodný personál, můžeme si užít radost z hříbků, byť jsme je sami nenasbirali.
 
Jsme velcí milovníci hub.
Všichni jsme se podělili :-) 

Turnaj v hodu na cíl

Kunice (Praha-východ)   14. 9. 2018

Soutěživost a hravost nám rozhodně nechybí ani v seniorském věku. Proč si nezpříjemnit život například turnajem v hodu na cíl?

Symbolické diplomy s vtipnou žabkou z našich holek rázem udělaly Skokanky roku :-)

Opékání buřtů

Kunice (Praha-východ)   10. 9. 2018

Počasí jako stvořené pro zapálení ohně a opékání buřtů. Jednoznačně záležitost chutná a příjemná. Chvíle pro vzpomínání, chvíle pro historky 'z natáčení' :-)
A protože podzim teprve začíná, stihneme jistě takových posezení u táboráku mnohem víc. A příště třeba i s kytarou.

 

'Sedánek' s překvapením

Kunice (Praha-východ)   5. 9. 2018

Sešli jsme se jen tak na posezení u kafíčka, nakonec jsme odešli s plným břichem.
Naše milé hospodyňky pro nás, v rámci překvapení, připravily studené obložené talíře.
 
Děkujeme a více takových překvapení, holky naše!

 

Koncert u sousedů

Kunice (Praha-východ)   31. 8. 2018

Poslední srpnový den jsme mile rádi přijali vřelé pozvání k sousedům do Senior Parku v Sokolči. Pořádali koncert pana Kamila Emanuela Gotta. Bohaté občerstvení, příjemní lidé a samozřejmě hudba a tanec.
Zkrátka krásně prožitý celý den...

Den otevřených dveří

Kunice (Praha-východ)   24. 8. 2018

Na dnešní akci 'dne otevřených dveří' jsme pozvali seniory ze sousedních vesnic. Přijeli s radostí a plní očekávání.

A my jsme se s nadšením pochlubili svým bydlením.

Je to zrovna rok od otevření našeho Senior Parku v Kunicích.

Návštěva sousedů

Kunice (Praha-východ)   15. 8. 2018

Navštívili jsme seniory v Senior Parku Hrádek nad Nisou. K poslechu i tanci hrála skvěle cimbálová kapela, po každé písničce jsme pro lepší náladu slyšeli vtip.

U kolegů bylo nádherně :o) děkujeme za pozvání...

Snídaně

Kunice (Praha-východ)   24. 7. 2018

'Snídaně v trávě' nakonec v trávě nebyla, jelikož bychom se nikdo z nás nezvedli :o))))) ale altánek, jako místo na posezení, byl super.

Už teď všichni chtějí opakování. Zkrátka paní vedoucí dobře vaří :o) 

Čapí hnízdo

Kunice (Praha-východ)   11. 7. 2018

Cíl našeho dnešního výletu se nachází necelých 50 km jihovýchodně od Prahy mezi Benešovem a Olbramovicemi.

Čapí hnízdo je známá unikátní stavba. Pro výlet jednotlivců i rodin přímo stvořená.

Narozeniny v červenci

Kunice (Praha-východ)   10. 7. 2018

Červencoví jubilanti se sešli u společného stolu. V hojném počtu jsme jim popřáli vše nejlepší, hlavně zdraví a štěstí.

Pak jsme se mohli zaposlouchat do koncertu pro oslavence.

Zámek Jemniště

Kunice (Praha-východ)   13. 6. 2018

Zpráva o Jemništi pochází z roku 1381. V té době bylo panství v majetku Beneše z Cimburka, který se podle zdejší vsi začal psát z Jemniště...

To jsou základní informace. Ostatní si vyslechneme při prohlídce zámku. Krásu celého prostředí můžete posoudit z leteckého snímku.

Jeden za všechny, všichni za jednoho...

Kunice (Praha-východ)   30. 5. 2018

Toto heslo mušketýrů zná určitě každý. Protože jsou v naší České republice v různých lokalitách Senior Parky a neznáme se, rozhodli jsme podle hesla pozvat naše 'sousedy' k nám do areálu.

A co vás, hosty, ale vlastně i nás, čeká? Jídla a pití bude dost pro každého. Zazní příjemné melodie hudební produkce, zájemci mohou shlédnout připravenou výstavu a společně si všichni popovídáme a sdělíme své dojmy.

Vítejte v Kunicích u Prahy!

Na zámek

Kunice (Praha-východ)   23. 5. 2018

Dnes se necháme unést zámeckou atmosférou. Návštěva zámku Březnice nám umožní se seznámit např. s knihovnou, s rodovými galeriemi. Kdo by měl zájem, může si prohlédnout velkou sbírku různých dobových zbraní.

Původní gotický hrad z 13. století byl o tři století později přestaven na renesanční zámek.

Jedeme do botanické zahrady

Kunice (Praha-východ)   18. 5. 2018

Na území Průhonic se nachází botanická zahrada a arboretum. Dendrologická zahrada má dlouholetou tradici. To bude zajisté plno zajímavostí na jednom místě. Už proto, že zde mají také výzkumný ústav.

Přednáška

Kunice (Praha-východ)   10. 5. 2018

Zavítají mezi nás pracovnice České správy sociálního zabezpečení z Prahy. Dozvíme se, co se nás, seniorů, týká. Vysvětlí nám základní pojmy, například co to znamená osoba zdravotně znevýhodněná a na co má taková osoba právo a nárok. A mnoho dalšího.

Putování ostrovem Srí Lanka

Kunice (Praha-východ)   9. 5. 2018

Poutavou přednáškou s promítáním na plátno nás provedou cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum. Projdeme společně exotické prostředí, pobřeží, plantáže, stavby a chrámy... 

Přednášku zakončí promítání nočního výstupu za východem slunce na posvátnou horu Srí Pada. Její vrchol se nachází ve výšce 2243 m n.m. a má tvar pyramidy.

Jedeme na nákup

Kunice (Praha-východ)   2. 5. 2018

Vyrážíme do Říčan. Na nákupy. Určitě si každý vybere a nakoupí podle představ.

Káva v hale

Kunice (Praha-východ)   23. 4. 2018

Povídání u kávy s Alenkou. Dnešní téma bude určitě velmi zajímavé a poutavé. 

Filipíny...

Zahradnictví Petro

Kunice (Praha-východ)   18. 4. 2018

Dnešní výlet směřoval do městečka Mělník, kde se slévá řeka Labe s Vltavou. Navštívili jsme zahradnictví Petro, které je vyhlášeno svou bylinkovou zahrádkou i výstavou fuchsií.

Cestou domů připomínalo naše auto jednu velikou 'záhrádku'. Krásný výlet a díky tomu budou naše zahrádky doma barevnou oázou.

Jedeme do divadla

Kunice (Praha-východ)   29. 3. 2018

Praha, naše hlavní město, nabízí mnoho možností kulturního vyžití. Dopolední návštěva divadelního představení je pro naše seniory to správné řešení.

Návštěva MŠ Kunice

Kunice (Praha-východ)   26. 3. 2018

Nejmenší děti předškolního věku se nám dnes představí se svými písněmi a my jsme tomu rádi. Poslechneme si písničky, které bychom měli taky znát, spolu si je zanotujeme.

Cvičení v hale..

Kunice (Praha-východ)   23. 3. 2018

Každý týden si rádi protáhneme naše tělo. Při cvičení nás k tomu inspiruje naše hospodyňka Janička. A že nejsme žádní lenivci, to se o nás všeobecně ví.

Jedeme na výstavu

Kunice (Praha-východ)   21. 3. 2018

Na výstavišti v Lysé nad Labem se v těchto dnech koná výstava s jarní tématikou - 'Jarní zemedělec 2018'. To bude pro všechny inspirace k výsadbě květin, za okno i na zahrádku.

Akci jsme pro nemoc zrušili. Tož snad příště...:-(

Dílnička - vyrábíme dětem

Kunice (Praha-východ)   13. 3. 2018

Někdy k nám přicházejí děti a potěší nás vystoupením s pásmem písní a tanců. Na oplátku jim připravíme v dílničce malé překvapení. Velikonoce se blíží, tak je na místě vyrobit něco k jaru.

Oslava únorových narozenin

Kunice (Praha-východ)   28. 2. 2018

Poslední únorový den věnujeme setkání s oslavenci. V hale hlavní budovy připijeme na zdraví několika ženám - narozeniny slaví paní Štěpánková, Moučková, Pátrovičová, Konečná a Říhová a taky jeden muž - pan Přibislavský.

Na zdraví všem!!!

Solná jeskyně

Kunice (Praha-východ)   21. 2. 2018

Nejdříve dnes navštívíme solnou jeskyni. To se všem bude dobře dýchat. Pobyt v jeskyních přináší celkovou relaxaci.

Zpáteční zastávka v cukrárně nám rovněž přijde vhod, tady doplníme energii.

Návštěva botanické zahrady

Kunice (Praha-východ)   14. 2. 2018

V Praze, na Karlově náměstí, najdeme jednu ze dvou botanických zahrad hlavního města. Na svých webových stránkách uvádějí, že jsou místem odpočinku, poučení i zábavy v přírodě. Jedeme se o tom přesvědčit.

Oslava narozenin v lednu

Kunice (Praha-východ)   24. 1. 2018

V každém z našich areálů se každý měsíc pravidelně setkáváme, abychom popřáli sousedům, oslavencům. Stejně je tomu i v Kunicích. Kdo je to v lednu? Úctyhodných 90let slaví p. Jiřina Vozková a dvě sousedky, p. Alena Pašková, p. Jana Přibislavská...

Připíjíme na zdraví a pohodu!

Kvíz

Kunice (Praha-východ)   22. 1. 2018

HLAVA DĚRAVÁ. Pod tímto názvem dnes odpoledne proběhne v hale vědomostní kvíz.

Káva a nějaká dobrota na stole chybět nebude. Pro vítěze je připravená sladká odměna. Které družstvo vyhraje?

Návštěva z Čerčan

Kunice (Praha-východ)   15. 1. 2018

Do našeho areálu zavítaly pracovnice terénní odlehčovací služby. Seznámily nás se službami, které v Čerčanech nabízejí.

Sladká pochoutka a káva nám zpříjemní pěkné odpoledne. Dali jsme si palačinky přelité jahodovým dipem a šlehačkou.

Slavnostní oběd.

Kunice (Praha-východ)   21. 12. 2017

Bramborový salát, smažený kapr - tradiční vánoční jídlo.

U nás jsme se společně domluvili na smažený řízek, všichni. A ke stolu zveme i rodinné příslušníky. Místa, jídla i pití bude pro každého dost.

Dobrých lidí se všude hodně vejde! Připíjíme na zdraví :-)

Pečeme cukroví.

Kunice (Praha-východ)   14. 12. 2017

Před dvěma dny jsme cukroví napekli. Ještě proběhne konečná úprava - slepování, zdobení, namáčení do čokolády a další možnosti. Naše seniorky ví, co s tím.

Kdyby náhodou bylo chladněji, uvaříme si grog...

Pečeme cukroví

Kunice (Praha-východ)   11. 12. 2017

Příprava na vánoční svátky přináší různé činnosti. Dnes se pustíme do pečení cukroví, abychom na vánoční tabuli měli tradiční sladkosti.

Zdobíme halu

Kunice (Praha-východ)   4. 12. 2017

Stejně jako v ostatních areálech taky u nás probíhá příprava na vánoce. Začneme společným prostorem, kde se nejčastěji setkáváme. 

Výzdoba společenské haly začíná.

Říčanské trhy

Kunice (Praha-východ)   30. 11. 2017

V nedalekých Říčanech jsme už byli, dokonce i na nákupu. Jenže teď jsou před námi vánoční trhy. To bude tlačenice, ale my to zvládneme. S radostí pro své blízké dárky nakoupíme.

Barandovské ateliéry

Kunice (Praha-východ)   22. 11. 2017

Rádi bychom poděkovali p. Andy Veselkové za zprostředkování návštěvy. Po přednášce o založení a vývoji ateliérů jsme měli možnost nahlédnout do kostymérny, maskérny i nahrávacího studia, včetně ukázky ruchů a zvuků k filmům. Některé kostýmy jsme dokonce měli možnost osobně vyzkoušet!

Děkujeme, byli jsme z dnešního výletu nadšeni...

Dílnička v Kunicích

Kunice (Praha-východ)   22. 11. 2017

Po návratu z ateliérů jsme měli ještě chuť si něco vyrobit. Po dohodě jsme se sešli u výroby vánočních svícnů.

Byla legrace i výsledek naší práce je krásný. Sami posuďte...

Návštěva zámku, oběd

Kunice (Praha-východ)   16. 11. 2017

V Kunicích máme možnost navštívit zámek Berchtold. Najdeme ho nedaleko nás, v místní části Vidovice. Před týdnem jsme měli o zámku poutavou přednášku, dnes jsme na reálné návštěvě.

Prohlídka zámku bude ukončena obědem v zámecké restauraci. Z množství specialit si vybere určitě každý gurmán.

Pondělní káva

Kunice (Praha-východ)   13. 11. 2017

Je za námi další týden a máme tady opět pondělí. To znamená, že se všichni sejdeme v hale u kávy a probereme plán, jaké zajímavé akce nás v budoucnu čekají.

Přednáška o zámku

Kunice (Praha-východ)   8. 11. 2017

Pojedeme na výlet a cílem bude nedaleký zámek Berchtold. Předem se dozvíme něco zajímavého. Paní vedoucí si pro nás připravila poutavou přednášku, která se nám moc líbila.

Luštíme...

Kunice (Praha-východ)   30. 10. 2017

Venku je poměrně chladno. Ale nám to vůbec nevadí. Ve společenské hale máme příjemně teplo. Činnost jsme si taky s paní vedoucí vymysleli.

Luštíme křížovku.

Cvičíme

Kunice (Praha-východ)   27. 10. 2017

Dnešní páteční cvičení jsme si zpestřili cvičením s míči. Nejen individuálně, ale zapojili jsme se do společného cvičení k radosti všech přítomných.

Výlet do Mnichovic

Kunice (Praha-východ)   17. 10. 2017

Dnešní výlet nás zavedl do Mnichovic. Tuto obec jsme prošli příjemnou procházkou. Na závěr výletu jsme navštívili cukrárnu, kde jsme si společně objednali výborné dortíky.

Výlet za květinami

Kunice (Praha-východ)   11. 10. 2017

Tuto středu jsme se vydali na výlet. Cílem byla prodejna květin. A že jich tam bylo. Některé do domácnosti, ale především na zahradu. 

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na zákusek s kávou v cukrárně. 

Vybíráme jméno pro papouška

Kunice (Praha-východ)   9. 10. 2017

Jedna z našich seniorek doma připravila roládu a odpoledne jsme se spolu sešli v hale. 

Na papírky jsme napsali každý za sebe jméno pro papouška, dali jsme papírky do misky a sám papoušek si vybral...

...tak tedy máme ROZÁRKU!!!

Máme nového kamaráda

Kunice (Praha-východ)   5. 10. 2017

V každém areálu máme nějakého papouška. U nás v Kunicích tomu nemůže být jinak.

Od dnešního dne máme holčičí kamarádku, ještě jsme jí nedali jméno. Co říkáte, jak bychom na ni měli volat? 

Nejen povídání o Americe...

Kunice (Praha-východ)   4. 10. 2017

Dnes nás navštívil p. Jaroslav Kračmera, který získal před 10lety v USA cenu za práci s bičem - práskání. 

Kromě ukázky práskání bičem a práci s lanem jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací z výroby a používání biče.

Snídáme spolu

Kunice (Praha-východ)   2. 10. 2017

K Mezinárodnímu dni seniorů jsme kromě společné snídaně dostali každý malý dárek. Děkujeme paní vedoucí. Zároveň nám představila nové hospodyně, které se postarají o naše pohodlí...

Přednáška 'Lepší senior'

Kunice (Praha-východ)   27. 9. 2017

Navštívil nás p. Zdeněk Svoboda, který je nadšený zakladatel celé myšlenky a pozitivní vizionář. Zdeněk již třetím rokem přednáší seniorům napříč republikou a zařízeními, vymýšlí a zpracovává nová témata a hlavně nás všechny inspiruje svým kladným přístupem.

Děkujeme!

Společné posezení v hale

Kunice (Praha-východ)   25. 9. 2017

Uvařili jsme si kafe. K tomu jedna z nás upekla chutné koláče a aby toho nebylo málo, na své si přišli i ti z nás, kteří máme rádi sekanou. Tu připravil naopak jeden z mužů.

Chutnalo všem.

Jedeme do Hrusic

Kunice (Praha-východ)   20. 9. 2017

Dnešní výlet nás zavedl do Ladova kraje.

Návštěva Památníku Josefa Lady a dcery Aleny Ladové v Hrusicích nebyla jediná akce. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v kavárně v Mnichovicích na dortíku :o)

Jedeme nakupovat

Kunice (Praha-východ)   13. 9. 2017

Všechno v lidském životě bývá poprvé. Jinak tomu není ani v případě nákupů v novém bydlišti. Byli jsme tedy dnes poprvé na větším nákupu potravin do našich domácností. 

Připravujeme dezert

Kunice (Praha-východ)   11. 9. 2017

Pro jednu z našich klientek jednoduchá záležitost. Stačí připravit piškoty, šlehačku, pomazánkové máslo, kávu a je hotovo. Tiramisu uložíme do lednice a po vychladnutí si společně pochutnáme. 

Už se těšíme.

Čekáme...

Kunice (Praha-východ)   8. 9. 2017

Naše rozesmáté seniorky v Kunicích na sluníčkové pavlači. A na co všechny čekáme? Je poledne, proto vyhlížíme OBĚD!

Dobrou chuť :-)

První výlet

Kunice (Praha-východ)   7. 9. 2017

Tak máme za sebou premiéru prvního výletu. S našimi seniory jsme se vydali na trhy do nedalekých Říčan. A spokojenost všech byla maximální.

Těšíme se na další akce.

Společně snídáme

Kunice (Praha-východ)   21. 8. 2017

Společná snídaně po víkendu je to správné řešení sousedských vztahů. Co víc si můžeme přát pro příjemný začátek nového týdne. 

A postupem času nás přibývá...

První posezení v altánu

Kunice (Praha-východ)   17. 8. 2017

Dnes si naši klienti, jedni z prvních v areálu Senior Park Kunice, pochutnali na kávičce se zmrzlinou. Nechyběly ani chlebíčky.
Strávili tak příjemné odpoledne při společném mlsání a rozhovoru. 

Den otevřených dveří

Kunice (Praha-východ)   11. 7. 2017

Dnes proběhlo v areálu seznámení s bydlením u nás pro zájemce přímo z obce Kunice. Zavítali mezi nás místní senioři, aby si na vlastní oči prohlédli nový areál. K příjemné pohodě celého den přispělo slunečné počasí.

V případě areálu v Kunicích se jedná v pořadí již o šestý Senior Park. 

Děkujeme za návštěvu...

Načíst další novinky