Medlov u Brna

Pořádané akce

Společná snídaně

Medlov u Brna   12. 7. 2024

Dnešní den nás probudila bouřka, pršelo, jen se lilo. Komu se nechtělo na společnou snídani do haly, tomu ji hospodyňka Andrea přinesla až domů.

Cvičení s Michalem

Medlov u Brna   10. 7. 2024

Ani tento tropický den nás neodradil od cvičení. A s Michalem to absolvujeme moc rádi. Má zkušenosti a přesně ví, jak protáhnout celé tělo.

Kino Hustopeče

Medlov u Brna   2. 7. 2024

Letní komedii Prázdniny s broučkem jsme si nemohli nechat ujít. Nakonec nás čekalo osvěžení v podobě dobré zmrzliny, což nemá chybu 

Cvičení

Medlov u Brna   1. 7. 2024

Každý týden ve stejném čase se pravidelně scházíme u cvičení. Je moc fajn se společně protáhnout.

Oslavenci

Medlov u Brna   26. 6. 2024

Dnešní oslava narozenin se týkala celkem šesti sousedů, kteří se narodili v měsíci červnu. Hrála harmonika, dobré vínko na stolech a spousta dobrot k tomu. Všem srdečně blahopřejeme a přejeme zejména pevné zdravíčko.

Kvíz s Petrem

Medlov u Brna   18. 6. 2024

Náš pan domovník Peťa si pro nás na odpoledne připravil obdobu vědomostní hry Milionář. Společnými silami jsme každou otázku vyřešili. 

Medlovské slavnosti

Medlov u Brna   15. 6. 2024

Městys Medlov každoročně pořádá své slavnosti, na kterých jsme nemohli chybět. Počasí bylo parádní a vše se povedlo, jak se sluší a patří.

Digitální gramotnost

Medlov u Brna   14. 6. 2024

Z neziskové organizace SeniorOn k nám přijeli mladí lidé. Seznámili nás se svým působením a první naše setkání bylo více všeobecné. Budeme se potkávat každý měsíc a společně probereme témata, která nás zajímají.

Taneční odpoledne

Medlov u Brna   13. 6. 2024

Přišly za námi děti z Přísnotic zazpívat a zatančit. Nakonec jsme si spolu povídali o tom, jak moc se těší na prázdniny

Výlet za Jóžinem

Medlov u Brna   10. 6. 2024

I přes nepříznivé počasí jsme si dnes zajeli na výlet do nedalekých Bratřic. Místní sochař tam umístil jeden ze svých výtvorů: Jóžina z bažin. No to jsme museli vidět!

Sousedský den v areálu

Medlov u Brna   5. 6. 2024

Pozvání k nám dnes přijala cimbálová kapela Modruša a taneční soubor Hanýsek. Přišli známí, sousedé, kamarádi a prožili jsme společně krásný den.

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   28. 5. 2024

Přijela za námi z Komunitního centra Židlochovice paní Julie. Připravila pro nás odpoledne plné zajímavých otázek. Děkujeme, moc se nám to líbilo!

Dnešní den v Medlově

Medlov u Brna   24. 5. 2024

Někdo jel na Jarní slavnost do Senior Parku v Hlušovicích, tam si pochutnali na výborných makrelách. Jiní cvičili a někoho nadchly panenky.

Den otevřených dveří

Medlov u Brna   23. 5. 2024

Dnešní den byl pro nás trochu jiný. Pozvání k nám přijali starostové a pracovníci sociálních odborů. Moc rádi jsme jim náš krásný Senior Park představili.

Psaní od srdce

Medlov u Brna   22. 5. 2024

Také naši senioři se zapojili do celostátního projektu - Psaní od srdce. Dopisy došly pro každého a radost z nich byla opravdu veliká.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   17. 5. 2024

Dnešní tvoření bylo rybím duchu. Jedna rybička hezčí než druhá. Velmi se těšíme, až je Pavla všechny vypálí a přinese na barvení.

Čokoláda

Medlov u Brna   10. 5. 2024

Opět za námi přijel pan Mitrenga a opět nezklamal s širokou nabídkou belgických čokolád.

Divadelní vystoupení

Medlov u Brna   6. 5. 2024

Přijely k nám děti ze Základní školy Hustopeče u Brna. Divadelním představením nám popřály ke Dni matek, který se slaví druhou květnovou neděli.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   19. 4. 2024

Dnes si Pavla pro nás připravila výrobu ptáčka nebo sovy. Vypálené výrobky budou ozdobou do truhlíků v oknech našich domácností.

Beseda na téma Alzheimer

Medlov u Brna   17. 4. 2024

Dnes za námi přijela paní Martina Walczysko, vedoucí domova Naděje. Společně s kolegyní mají na starosti péči o osoby nemocné touto nemocí. Zajímavé vyprávění doplnily pomůckami, které používají při své práci.

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   8. 4. 2024

Náš kamarád pan Choura a jeho kvízy, to je hned o zábavu postaráno! Dnešním doplňováním kvízů byli známí čeští zpěváci.

Cvičíme

Medlov u Brna   8. 4. 2024

V pondělí, stejně jako každý týden, se pěkně společně procvičíme. Všichni se na setkání po víkendu moc těšíme.

Plavání

Medlov u Brna   5. 4. 2024

Tak to je paráda! Lehnout si na záda a nechat se krásně masírovat; dnešní den jsem si opravdu užili.

Jaro v Medlově

Medlov u Brna   3. 4. 2024

Moc si užíváme jarního počasí a už jsme se po dlouhé zimě těšili na práci v zahradě. Sázet, okopávat, to nás baví. Důležité bude, že se umíme postarat o svou domácí úrodu ovoce i zeleniny.

Velikonoční přání

Medlov u Brna   27. 3. 2024

Přišly mezi nás děti z Mateřské školky městyse Medlova. Nejdříve zazpívaly několik písniček a pak nám vyrobily krásná přáníčka. Moc nás to potěšilo!

Narozeninová oslava

Medlov u Brna   27. 3. 2024

Je moc fajn si společně posedět a oslavit narozeniny, zazpívat známé melodie. Každý měsíc se taková oslava u nás koná a my se na ni všichni těšíme.

Nádivka

Medlov u Brna   26. 3. 2024

V Medlově jsme dnes měli plné ruce práce. Taková velikonoční nádivka, to vám je dobrota. Zítra se všichni sejdeme, přijďte taky a společně ji ochutnáme.

Pálení suché trávy

Medlov u Brna   13. 3. 2024

Slunečné počasí nás vylákalo ven. Je třeba po zimě uklidit seschlou trávu. Pro nás je to prima, že tady můžeme mít aktivity, které jsou nám dobře známé.

Finanční a majetkové zneužívání seniorů

Medlov u Brna   13. 3. 2024

Takové bylo téma dnešní besedy, kterou pro nás připravila Lenka Krejčírová, zaměstnankyně České spořitelny. Svým vyprávěním i ukázkami srozumitelně objasnila, jaké nebezpečné situace mohou nastat a jak správně bychom měli na ně reagovat.

Koncert

Medlov u Brna   12. 3. 2024

Dnešní odpoledne nám přišly zpříjemnit děti spolu s učiteli se Základní umělecké školy Židlochovice.

MDŽ

Medlov u Brna   8. 3. 2024

Sváteční den plný smíchu jsme si dnes užili v Senior Parku Medlov. Přišly nám popřát děti ze Základni školy Hustopeče. Přejeme všem ženám, ať jim úsměv nikdy nechybí!

Stříhání stromků

Medlov u Brna   6. 3. 2024

Žáci druhého ročníku Odborného učiliště ze Cvrčovic nám přišli ostříhat stromky v areálu. Doufáme, že nám rostliny nepomrznou a dočkáme se úrody 

Beseda se sochařem Jiřím Markem

Medlov u Brna   6. 3. 2024

Pan Jiří je obyvatel městyse Medlova a v okolí je umístěno několik jím vytvořených soch. Poutavé vyprávění doprovázely ukázky fotografií. Určitě se zajedeme podívat na některá jeho díla osobně.

Oslavenci

Medlov u Brna   28. 2. 2024

Tak se nám zase další měsíc nechýlil ke konci. Jak je u nás dobrým zvykem, sešli jsme se ve společenské hale a popřáli všem, kteří narozeniny právě v únoru slaví.

Procvičování paměti s Julií

Medlov u Brna   22. 2. 2024

Paní Julie Janečková je sociální pracovnicí Komunitního centra Židlochovice. Má velké zkušenosti, jak si udržet mysl stále fit. Připravila pro nás velmi zajímavé odpoledne.

Cvičení hasičů v areálu?

Medlov u Brna   16. 2. 2024

V pátek u nás v Senior Parku zasahovali hasiči. Nebojte se, nic nehořelo! Jen voda v jezírku se nám nedopatřením vypustila. Ale pohotoví místní hasiči jezírko vodou dopustili, naše rybičky v něm opět plavou. Děkujeme za rychlou akci a pomoc

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   16. 2. 2024

Pan Choura se rád baví různými kvízy. Nenechává si je jen pro sebe, ale dovede je také komentovat. Dnes nám připravil zábavný páteční den.

Kino Hustopeče

Medlov u Brna   14. 2. 2024

Tentokrát jsme měli výlet za kulturou, do kina. Nemohla chybět dobrá káva, kterou podávají hned v předsálí.

Ovar

Medlov u Brna   7. 2. 2024

Vůně se dnes šířila celým areálem a přilákala všechny, kdo mají rádi tuhle dobrotu!

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   2. 2. 2024

Páteční den plný písniček, k tomu dobrá káva, buchta s naším rybízem, dokonce pečené brambory. Co víc si člověk může přát! Zastavte se, když někdy pojedete kolem. Můžete si s námi třeba zazpívat.

Oslavenci

Medlov u Brna   31. 1. 2024

Jak je u nás dobrým zvykem, scházíme se každý měsíc a společně popřejeme těm, kteří narozeniny právě slaví. Tak 'lednáčci', všechno nejlepší!

Dnešní páteční den

Medlov u Brna   26. 1. 2024

Nejprve se u nás ráno pracovalo, pak jsme měli k obědu dobrou gulášovou polévku a jablečný dezert, odpoledne jsme se sešli u tvoření s keramikou. Tady opravdu není čas se nudit! 

Výlet za nákupy

Medlov u Brna   24. 1. 2024

Taky si rádi zajedeme jen tak, na výlet. Tentokrát na nákupy po obchodech. Dnes jsme se vydali k pěstiteli jablek a do nově otevřeného obchodního centra.

Snídaně

Medlov u Brna   19. 1. 2024

Krásný páteční den přejeme všem. V Medlově dnes od rána svítí ☀ a my jsme tento den začali společnou snídaní.

Cukrárna Lucius

Medlov u Brna   17. 1. 2024

Opravdu velmi pěkná, útulná cukrárna, kterou máme kousek od našeho domova. A těch dobrot, co tady nabízejí! Přivezli jsme zákusky i našim kamarádům, kteří zůstali doma. Dnešní výlet stál za to.

Děti ze ZUŠ

Medlov u Brna   10. 1. 2024

Základni umělecká škola Židlochovice vychovává šikovné děti. S paní ředitelkou přišly za námi a zpříjemnily nám hudbou celý den.

Cvičíme

Medlov u Brna   8. 1. 2024

Také v tom novém roce nebudeme zahálet a rádi si každé pondělí společně zacvičíme. Předcvičuje nám hospodyňka Andrea.

Setkání se starostou

Medlov u Brna   3. 1. 2024

Novoroční přání a milé povídání s panem Romanem Zabilem, starostou městyse Medlov, nám udělalo velkou radost. Dozvěděli jsme se, co nového městys chystá a jaké akce nás letos čekají.

Oslavenci v prosinci

Medlov u Brna   29. 12. 2023

Nám se tady všechno parádně spojilo: konec roku a setkání s našimi oslavenci. Harmonika, víno, zpěv!

Přejeme hodně zdraví v tom novém roce vám všem

Tvoření s Pavlou

Medlov u Brna   28. 12. 2023

Jedna hvězda vedle druhé, tak nádherně máme vyzdobenou halu na silvestrovskou oslavu. Pavli, to byl skvělý nápad a v příštím roce se budeme těšit na další vyrábění.

Oběd v hale

Medlov u Brna   22. 12. 2023

Krásně prožité chvíle v tomto předvánočním čase, plno úsměvů a radost zářící v očích našich seniorů - to je ten nejhezčí dárek.

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   21. 12. 2023

Tak letos poslední příjemné posezení s naší milou zpěvačkou Milkou je tady. Zazněly i koledy. Těšíme se zase v příštím roce na písničkové sedánky.

Beseda o Tanzanii

Medlov u Brna   20. 12. 2023

Pan farář Kotík nám přišel povyprávět o jeho cestách a pomoci v Tanzanii, konkrétně ve vesničce Mpanga. V ní každoročně několik měsíců působí jako misionář a pomáhá s humanitární pomocí. Opravdu pozoruhodné odpoledne, dozvěděli jsme se hodně zajímavostí a taky, jak žijí tamní lidé.

Vánoční besídka

Medlov u Brna   18. 12. 2023

Děti z obce Hustopeče u Brna nám přijely zahrát a zazpívat v tomto předvánočním čase. Dozdobily nám stromeček perníčky. Děkujeme za krásné dopoledne.

Reportáž v televizi

Medlov u Brna   11. 12. 2023

Přijela k nám neočekávaně natáčet Česká televize. Reportáž bude vysílaná dnes v 18 hodin na ČT1 v událostech Jihomoravského kraje. Zajímala je naše zkušenost s podvodnými textovými zprávami - sms a taky s e-mailly. A to my přece známe, vždyť jsme na to téma měli v areálu poučnou besedu. Když budete mít čas, podívejte se na reportáž:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/323281381991211/

Čokolády

Medlov u Brna   5. 12. 2023

Na toto se vždy těšíme. Čokoládu nejprve ochutnáme a nakonec nakoupíme i něco dobrého domů i našim dětem. Zase přijeďte, pane Mitrengo!

První svíce

Medlov u Brna   1. 12. 2023

První adventní svíce značí naději. Přišly ji zapálit děti ze Základní školy Přísnotice. Pak nám zazpívaly a zahrály. Bylo to příjemné společné odpoledne.

Adventní věnec

Medlov u Brna   30. 11. 2023

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme si věnec vyrobili sami. Šikovný pan Toníček a jeho pomocnice i letos měli plné ruce práce, ale posuďte sami: je krásný! Přejeme pěkný adventní čas vám všem.

Beseda, prevence nemocí

Medlov u Brna   29. 11. 2023

Zajímavé a poučné povídání s koordinátorkou organizace Senior-point paní Danielou Kosovou. Získali jsme cenné rady, jak být v pohodě a průběžně se snažit udržovat své zdraví 

Plavání s Petrem

Medlov u Brna   24. 11. 2023

Plavu si ani nevím jak! Dnešní plavání pod taktovkou Petra bylo super, bazén jsme měli jen pro sebe. Už teď se těšíme na příště.

Oslavenci

Medlov u Brna   22. 11. 2023

V listopadu slavily narozeniny samé dámy. Hrálo se a zpívalo, na stolech vonělo dobré jídlo a nechybělo ani pití. Děvčata, tak ještě jednou vám přejeme všechno nejlepší.

Koncert v Rychvaldu

Medlov u Brna   21. 11. 2023

Rádi jsme zavítali k našim kamarádům do Senior Parku Rychvald u Ostravy. Byli jsme pozváni na koncert divadelních sólistů. Děkujeme za pozvání, moc se nám vystoupení líbilo a celkem to byl krásný den.

Panenky

Medlov u Brna   16. 11. 2023

Sousedka Evička nám přinesla ukázat panenky, které si koupila. Tak takové krásné hračky za našeho mládí nebyly. Neodolaly jsme a musely jsme si je pochovat, byly jako živé.

Keramika

Medlov u Brna   3. 11. 2023

Páteční tvoření bylo už tak trochu mikulášské. Vyráběli jsme čerta a anděla. Těšíme se, až naše výtvory paní Pavla vypálí.

Beseda v hale na téma - jak říkat NE

Medlov u Brna   1. 11. 2023

Společné posezení u nás v hale s medlovskými děvčaty, to byl nápad místostarostky městyse Medlova paní Hanky Novotné. Zorganizovala, za pomoci Komunitního centra Židlochovice společně se skvělým lektorem panem Šťasným, besedu, která nám pomohla více porozumět taktikám manipulace. Velmi zajímavé setkání.

Tichý svět

Medlov u Brna   27. 10. 2023

Hanka s Luckou jsou konzultantky nadace, která pomáhá neslyšícím žít plnohodnotný život. Ztráta sluchu ve  stáří, co s tím dělat a a další dotazy byly zodpovězeny. Nabídly nám možnost kdykoli zavolat, pokud budeme potřebovat odbornou pomoc. Velké díky: je moc fajn, že existují nadace, který na lidech záleží!

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   11. 10. 2023

Krásná miska nebo zvonkohra s použitím živých květů - i takové metody používají keramičtí mistři. Zkoušíme to jako oni a celkem se nám daří, no posuďte sami!

Děti v Medlově

Medlov u Brna   6. 10. 2023

Krásný sluníčkový den plný písniček a tance. Děti ze zdejší mateřské školy nám přišly popřát ke dni seniorů. Děkujeme 

Snídaně

Medlov u Brna   4. 10. 2023

Dnešní snídaně byla trochu víc sváteční, protože jsme ji měli jako dárek k Mezinárodnímu dni seniorů.

Cvičení

Medlov u Brna   2. 10. 2023

Hned po neděli, jako každý týden, máme v programu cvičení. Ani tento týden nezačal jinak: sluníčko nám ještě pěkně hřeje a o to víc nás pohyb baví.

Opékačka s Milkou

Medlov u Brna   27. 9. 2023

Slunečný den jsme si užili, zpívání a opékání špekáčků nás vrátilo do vzpomínek na táborové ohně a kempování. Přejeme slunečné dny také vám.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   22. 9. 2023

Houbařská sezóna v plném proudy, jen an Moravě to s houbami není příliš slavné. Tak jsme si dneska houbičky vyrobili alespoň z hlíny. 

Oslavenci

Medlov u Brna   20. 9. 2023

Kluci z Medlova přišli k poslechu a tanci zahrát a zazpívat záříjovým oslavencům. Opět se vše vydařilo na výbornou a všichni si odpoledne krásně užili.

Na zmrzlinu

Medlov u Brna   15. 9. 2023

Užíváme krásných podzimních dní a vyrazili jsme do Cvrčovic ke splavu, kde prodávají výbornou zmrzlinu a nezapoměli jsme ani na své sousedy, kteří s námi nebyli a přivezli jsme ledovou laskominu ostatním.

Burčáková slavnost 2023

Medlov u Brna   13. 9. 2023

Každoroční krásná akce, která se těší oblibě všech seniorů. Ani letos nechyběla cimbálovka, harmonika, vyhlášená škvarková pomazáka a zejména pak oblíbený burčák. Odpoledne ve znamení lidovek, setkávání s miými lidmi se vydařilo a počasí úplně akorát. Za rok se tady těšíme opět s vámi všemi na shledání.

Pomáhám rád

Medlov u Brna   5. 9. 2023

Pan Mirek nechce sedět doma jen ze založenýma rukama, rád vyhledává vše, s čím by mohl u nás pomoci. A protože léto ještě nekončí, pustil se do nátěru plůtku. Práce mu šla krásně od ruky.

Zvaní na hody

Medlov u Brna   4. 9. 2023

Medlovští starci navštívili náš areál s pozvánkou na hotovou zábavu. Hodové veselí začíná v pátek stavěním máje, poté následuje zábava, která končí až v pondělí. 

Koncert u sousedů

Medlov u Brna   30. 8. 2023

Rádi jsme přjali pozvání ze Senior Parku v Hlušovicích na tradiční letní koncert, kde vystoupil a krásně zazpíval pan Marek Černoch. Je to tak, syn skvělého zpěváka pana Karla Černocha. Děkujeme za pozvání, velmi se nám u vás líbilo a těšíme se vás na Burčákových slavnostech u nás.

Zpívánky

Medlov u Brna   25. 8. 2023

Písničko česká, ty jsi tak hezká! Krásný slunečný den s písničkou, dobrou kávou, tak to máme rádi. Přejeme vám krásný víkend z Medlova.

Oslavenci

Medlov u Brna   23. 8. 2023

Sluníčko nám svítí, léto je, jak má být. U nás v Medlově slavíme. Tak srpňáčci, sklenky hore a vše nej...

Návštěva medlovských seniorů

Medlov u Brna   9. 8. 2023

Společné setkání obyvatel Senior Parku a seniorů z obce se vydařilo. Milá atmosféra, chlebíčky a dobrá káva. A protože jsme z Medlova všichni, zajímavých témat k povídání bylo nespočet.

Zmrzlina

Medlov u Brna   4. 8. 2023

Naše oblíbená zmrzlina u splavu ve Cvrčovicích. Kterou si dnes vybereme? V nabídce je 6 druhů točené a dva druhy zmrzliny kopečkové.

Oslavenci

Medlov u Brna   26. 7. 2023

V měsíci červenci byli celkem tři oslavenci. Popřáli jsme jim hlavně pevné zdraví, spokojené žití a sluníčko ať jim každý den svítí!

Tvoření s Pavlou

Medlov u Brna   21. 7. 2023

Ubrousek, plechovka, štětec a lepidlo. Co z toho bude? Tak to nikoho nenapadlo. Stojánek na tužky! A každý máme jiný. Děkujeme Pavli za krásné tvořivé odpoledne.

Snídaně

Medlov u Brna   19. 7. 2023

Dnešní ráno bylo fajn, snídali jsme společně. Někteří seděli venku pod pergolou, jiní v hale; každý si mohl vybrat, kde mu to bude příjemné. Letní rána, vůně kávy a zpěv ptáků - to je opravdu pohoda.

Ovoce

Medlov u Brna   18. 7. 2023

Tak nám vše na Moravě pěkně dozrává - angrešt, švestky i nějaká meruňka co nepomrzla. Pomocníků máme dost a za odměnu bude koláč se švestkami. Krásné slunečné dny i vám.

Cvičení

Medlov u Brna   17. 7. 2023

Krásný pondělní den jsme u nás zahájili rozcvičkou. Ranní bouřka pročistila vzduch a dobře se nám dýchalo. Cviky při klidných tónech relaxační hudby nám předcvičuje naše hospodyně Andrea.

Výstava lilií v klášteře

Medlov u Brna   7. 7. 2023

Český zahrádkářský svaz každoročně pořádá v prostorách Benediktinského kláštera Rajhrad voňavou nádhernou výstavu lílií. Vystavené květy si členové zahrádkářského svazu pěstují sami. A protože dnes výstava končí, dostali jsme lilie domů do vázičky, moc děkujeme. 

Léto v Medlově

Medlov u Brna   29. 6. 2023

Dozrává rybíz, višně a proto máme plné ruce práce. Otrhat, očistit, zamrazit, ať máme v zimě co do buchet. Šikovných pomocníků je tady celá řada, tak nám jde práce pěkně od ruky. Někdo musí ještě zalít kytky, ať neuvadnou.

Oslavenci

Medlov u Brna   28. 6. 2023

Konec měsíce u nás v Medlově patří oslavencům. V měsíci červnu jich bylo celkem sedm. Nechybělo dobré jídlo, pití a k celkové pohodě přišla zahrát harmonikářka Martina. Tak ještě jednou přejeme hlavně hodně zdraví a ať vás život pořád baví!

Cvičení s Michalem

Medlov u Brna   26. 6. 2023

Dnes byly na programu protahovací cviky s gumou. No, vypadá to, že to je hračka. Michal přesně ví, jak správně uvolit celé tělo. I v tom velkém horku byla účast hojná. My to prostě máme rádi. 

Sousedský den s panem Helánem

Medlov u Brna   21. 6. 2023

Opět po roce jsme měli sousedský den. Přišli známí, sousedé, kamarádi, přijeli i ze Senior Parku Rychvald a Hlušovice. Jen nás trápilo velké teplo. Ale přesto jsme si den parádně užili, zazpívali a máme na co vzpomínat. Velké díky panu Helánovi, který i v tom tropickém dni přijel a zazpíval.

Brněnská přehrada

Medlov u Brna   16. 6. 2023

To je srdcovka mnohých z nás. Kdo by neznal 'prygl', brněnské moře? My starší si jej pamatujeme ještě v jeho začátcích. Je fajn se občas zajet podívat do známých míst.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   14. 6. 2023

Je fajn, když můžeme pracovat venku. Pavla nám dnes přinesla předlohu a my podle ní modelovali lampičky. Až se výrobky vypálí v peci, budeme je mít na svíčku.

Kvízy pana Choury

Medlov u Brna   13. 6. 2023

Hádání kvízových otázek není vůbec jednoduché: například vypsat všechna města na řece Vltavě. Ale společně to vždy dáme dohromady. Pan Choura si pro nás vždy něco připraví, jeho kvízy jsme si oblíbili. 

Všední dny

Medlov u Brna   9. 6. 2023

Také my, stejně jak vy doma, prožíváme úplně obyčejné všední dny. Jen to máme možná lehčí. S organizací dne nám pomáhají zaměstnanci Senior Parků.

Zpívání

Medlov u Brna   7. 6. 2023

Odpoledne přijela naše kamarádka paní Milka. Počasí nám přálo, dalo se posedět venku pod altánem. Náš zpěv byl slyšet určitě hodně daleko, přišli si nás poslechnout i kolemjdoucí sousedé.

Dřevo

Medlov u Brna   2. 6. 2023

Ráno jsme vstali z postele dříve a pomáhali jsme s úklidem dřeva. Pak jsme si dali občerstvení v atriu. V zimě budeme na to vzpomínat, v teple haly - u krbu.

Beseda na téma telekomunikační podvodníci

Medlov u Brna   2. 6. 2023

Navštívila nás studentka v důchodovém věku - paní Vlasta Sláčiková. Studuje Univerzitu třetího věku a tématikou podvodných emailů, telefonátů se hodně zabývá. Její příspěvky vycházejí i v obecních novinách. Pozvání na besedu přijaly také sousedky: důchodkyně z Přísnotic. Pro všechny to bylo moc milé, poučné odpoledne. 

Den dětí

Medlov u Brna   1. 6. 2023

Hrálo se, zpívalo, bubnovalo, i když už dávno nejsme děti. Den jsme si moc užili s dětmi ze Základní školy Přísnotice. Děkujeme a přijďte zase za námi!

Divadlo

Medlov u Brna   29. 5. 2023

Nasednout a vyrážíme. Dnešní divadelní představení s názvem Chytání Vídně, v divadle Reduta, bylo obohaceno o povídání s autorkou Lenkou Lagronovou. Krásný zážitek.

Procházka  po okolí

Medlov u Brna   29. 5. 2023

Společná vycházka před obědem nám přišla vhod. Zakončili jsme ji posezením pod altánem, kde nám náš kamarád pan Karel zahrál na kytaru.

První pomoc

Medlov u Brna   26. 5. 2023

Opakování - matka moudrosti. Zdravotní sestra paní Marcela zodpověděla různé dotazy a zároveň předvedla vše potřebné v případě poranění, kolapsu a tak podobně. Je to osoba na svém místě, s třicetiletou praxí. Kromě opakování zase víme o něco víc.

Oslavenci

Medlov u Brna   24. 5. 2023

Nejdříve se vše chystalo a vařilo. A pak už se jen slavilo a určitě přítomným i chutnalo. (o čemž svědčí prázdné talíře) Tak ještě jednou všechno nejlepší oslavencům a hlavně zdraví!

Hektický den

Medlov u Brna   22. 5. 2023

Dnes to byl nabitý den: nejdříve nám ráno do areálu přišly zatančit děti, pak jsme sázeli rajčata a nakonec jsme si ještě stihli zacvičit s Michalem. Tady opravdu nemáme čas se nudit 

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   17. 5. 2023

Prší prší jen se leje! Tak i tuto písničku máme ve svém repertoáru a text na dnešní den sedí. Snad už tím zpěvem přivoláme sluníčko a teplejší dny. 

Koncert ke Dni matek

Medlov u Brna   10. 5. 2023

Odpoledne, u dobré kávy, jsme si užili působivé vystoupení dětí ze Základní umělecké školy z nedalekých Pohořelic. Děkujeme.

Masáž s Terezkou

Medlov u Brna   5. 5. 2023

Dnešní den byl opravdový relax. Přišla za námi Terezka - studentka třetího ročníku kosmetických služeb. Postarala se o to, abychom byly krásné 

Čarodějky

Medlov u Brna   3. 5. 2023

Tak i do Medlova dorazily čarodějnice a společné opékání nás tak trochu vrátilo v čase. Vzpomínalo se na táborové ohně, špekáčky všem moc chutnaly.

Keramika s Pavlou

Medlov u Brna   21. 4. 2023

Z hlíny jsme dnes vyráběli domeček, který bude na pověšení. Paní Pavla ho vypálí v peci a my máme krásnou ozdobu.

Muzikoterapie

Medlov u Brna   18. 4. 2023

Jak nabudit mysl a odstranit nahromaděný stres pomocí tónů? To byl cíl dnešního odpoledne, které nám zpříjemnil hudbou pan Adamec. Děkujeme a těšíme se na příště.

Šikovné ručičky

Medlov u Brna   13. 4. 2023

Zamračený den nás neodradil od šití polštářků pro naše kamarády do Senior Parku Hlušovice u Olomouce. Opravdu se tam hodí, posuďte sami.

Velikonoční výzdoba

Medlov u Brna   3. 4. 2023

Týden do Velikonoc - je třeba připravit výzdobu. Vyrábíme krásné dekorace barevných ptáčat v hnízdech :-) Jak se těšíte na Velikonoce vy?

Bezpečně v bytě

Medlov u Brna   31. 3. 2023

Paní Kloparová je zdravotní sestřičkou a dnes nám přinesla užitečné rady a doporučení, jak mít 'své doma' co nejbezpečnější. A když už se přece jen hlava zamotá a upadneme, co v takové situaci dělat. Beseda se nám velmi líbila, děkujeme.

Vínečko bílé, jsi od mé milé .....

Medlov u Brna   31. 3. 2023

Neumíme si představit, že bychom u nás v Medlově neměli vinnou révu! Ale i ona vyžaduje péči a náležitou starost. Někteří z nás jsou velcí znalci, tak se staráme svědomitě a těšíme se na letošní úrodičku.

Naši oslavenci

Medlov u Brna   29. 3. 2023

Narozeniny se musí oslavit a slavit je hezky společně je příjemné. Dobroty a malé dárečky samozřejmostí. Hezká atmosféra panovala po celé odpoledne. Ještě jednou blahopřání paní Mařence a panu Toníkovi.

Cvičení s Michalem

Medlov u Brna   27. 3. 2023

Náš trenér Michal nás umí pěkně rozhýbat v sedě i ve stoje. Cvičení navštěvujeme rádi, protože pohyb je důležitá součást života člověka v každém věku. 

Tichý svět

Medlov u Brna   24. 3. 2023

Paní Bc. Ulrichová Lucie a Mgr. Šůstková Hana jsou konzultantky neziskové organizace, která pomáhá lidem se ztrátou sluchu. Děkujeme za krásnou besedu a zajímavé povídání.

Stříhání ovocných stromů

Medlov u Brna   22. 3. 2023

Některé ořezy si uděláme sami, ale na některé je třeba odborník. Tak jsme oslovili učňovské učeliště Cvrčovice, kde se učí zahradnický obor a požádali o výpomoc v rámci praxe. Přijel pan mistr se žáky a práce jim šla skvěle od ruky. Velké díky a už teď se těšíme na úrodu!

Oblíbené cvičení

Medlov u Brna   13. 3. 2023

Dnešní pravidelné cvičení jsme protáhli ještě procházkou po blízkém okolí. Venku se vyčasilo, jaro za dveřmi, pohyb venku na čerstvém vzduchu nám dělá dobře.

MDŽ

Medlov u Brna   8. 3. 2023

Svátek žen u nás obohatilo vystoupení dětí z Umělecké školy Pohořelice. Malí umělci zahráli a zazpívali české i zahraniční písničky. Byl to velice příjemný dárek ke svátečnímu dni.

Výlet do Pohořelic na nákupy

Medlov u Brna   24. 2. 2023

Vozítka sebou, připoutat se a vyrážíme. Na cestu nám svítí sluníčko a kolem očí létají motýlci. Ty jsou jen jak dokreslené, ale sluší nám to, že? Výlet bude nákupní, moc rádi se podíváme do města a projdeme obchůdky.

Masopustní oslavenci

Medlov u Brna   22. 2. 2023

Dnešní veselí v Medlově se neslo v masopustním duchu. Milým překvapením byla návštěva z oblastní charity. Osobní poděkování za vybrané peníze Tříkrálové sbírky v našem Senior Parku udělalo všem radost.

Pečení - Boží milosti

Medlov u Brna   21. 2. 2023

Každý má na tuto dobrotu trochu jiný recept. Dali jsme je dohromady a nakonec jsme si moc pochutnali. Určitě znáte toto masopustní tradiční cukroví.

Medlovská zimní olympiáda

Medlov u Brna   20. 2. 2023

Účast v soutěžím byla opravdu velká - házelo se, koulelo, luštilo i rybařilo.
Vzplál také olympijský oheň a samozřejmě nechyběly medaile. A kdo byl vítěz? Každý, kdo přišel a soutěžil. I když nám je více let, o to víc nás baví svět.

Besedování s policií

Medlov u Brna   17. 2. 2023

Přátelské posezení s místními příslušníky policie bylo moc fajn. Odpovídali nám na všechny naše dotazy a přidali i nějaké praktické rady z praxe. 
Hned se cítíme bezpečněji.

Keramika

Medlov u Brna   10. 2. 2023

Takové krásné výrobky, které jsme sami vytvořili! Opravdu se nám povedly - posuďte sami. Už teď se těšíme na příště.

Snídaně

Medlov u Brna   3. 2. 2023

Dnes nás tady moc není, v tomto ranním čase, protože venku chumelí, jak na vánoce. A tak ti, co nedošli, ochuzeni nebyli. Snídaně se podávala přímo u seniorů v posteli 

Zpíváníčko, zpívání

Medlov u Brna   1. 2. 2023

Venku hučí meluzína a my se máme prima. 
 
Zpíváme a vzpomínáme, jak jsme v létě trhali meruňky a dneska z nich naše hospodyňka Adrejka udělala moc dobrou buchtu.

Keramika s paní Lachmanovou

Medlov u Brna   26. 1. 2023

Dnešní odpoledne bylo tvořivé. Válelo se, vykrajovalo. Ale ne cukroví, jen keramická hlína. Příští únorové setkání nám paní Lachmanová přinese vypálené ozdůbky. Už se na své výrobky těšíme.

Oslavenci

Medlov u Brna   25. 1. 2023

Přípravy na oslavu začínají hned po ránu. Musíme vše přichystat a pak se už budeme jen veselit. Dnešní odpoledne nám přišli zahrát kluci z Medlova. Děkujeme, bylo to s Vámi moc fajn!

Cukrárna Lucius

Medlov u Brna   19. 1. 2023

Útulná cukrárna, krásné prostředí, dobrá káva, zákusky i chlebíčky. Hned byla lepší nálada v tom zimním pochmurném čase. A to my máme rádi.

Disco v Medlově

Medlov u Brna   13. 1. 2023

Dýdžejka Renáta Huss nám krásně zpříjemnila odpoledne písněmi Karle Gotta, Věry Martinové, Hanky Zagorové a jiných českých interpretů.

Tři králové v Medlově

Medlov u Brna   6. 1. 2023

My Tři králové jdeme k Vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám. Za zvuku koledy prošli Tři králové naším areálem a pomyslně ukončili vánoční čas.
 

Cvičení v novém roce

Medlov u Brna   2. 1. 2023

Tak nám ten rok 2023 pěkně začal, hned cvičením s Michalem. To víte, že ne každý byl hned do cvičení HRRR, protože se i u nás ještě užívá pohoda předešlých dní.

Silvestrovské posezení a oslavenci

Medlov u Brna   30. 12. 2022

Dvě mouchy jednou ranou, tak by se dalo nazvat naše páteční posezení. Udělalo nám velkou radost, že naše pozvání přijal lidový bavič a moderátor pan František Uher z Lanžhota. Přijel i s manželkou a svým vyprávěním a písněmi připravil nám všem to správné silvestrovské odpoledne. 

Vánoční koncert

Medlov u Brna   28. 12. 2022

Dárečky rozdány, tichá svatá noc za námi. Pohodováá atmosféra dnešního vánočního koncertu byla dozvukem uplynulých dní.

Společný štědrovečerní oběd

Medlov u Brna   23. 12. 2022

Milé posezení navodilo tu správnou vánoční atmosféru. Pozvání přijal mužácký pěvecký sbor Šatavan. Jak je již v našem areálu dlouholetým zvykem, obědu požehnal pan farář Pawel Cebula 

Blučinský betlém

Medlov u Brna   21. 12. 2022

Výlet do kostelíku v Blučině za svařeným vínem, byl tím správným naladěním vánočního času. Doprovod nám dělal samotný místní pan starosta.

Stromeček

Medlov u Brna   15. 12. 2022

Tak už svítí! Po roce zase chystáme Vánoce. Letošní strom byl darem od Lesního závodu Židlochovice, ještě jednou velké díky 

Tvoření s Petrou

Medlov u Brna   14. 12. 2022

Připravili jsme si krásné svícny. Společně a paní Petrou, která v Medlově vede kroužek keramiky a přivedla sebou i syna Kubíčka. Někdo tvořil, jiný si hrál s Kubíčkem.

Třetí adventní svíce

Medlov u Brna   9. 12. 2022

Dnes již třetí a pro nás zpěvná svíce. O její zapálení jsme poprosili naši známou paní Milku. A tak za zpěvu a hudby tiše hoří již tři...

Mik Mik Mikuláš

Medlov u Brna   7. 12. 2022

Dočkali jsme se a zase po roce nás navštívil Mikuláš se svou družinou. Došly k nám i děti z mateřinky s milým přednesem básničky. Nikdo nepřišel zkrátka, všichni jsme dostali dárečky.

Druhá adventní

Medlov u Brna   2. 12. 2022

Druhou svíci k nám přišla zapálit naše známá paní Kloparová. Je to zdejší rodačka, která pracuje v oblasti domácí péče. Už tedy svítí dvě.

Oslavenci

Medlov u Brna   30. 11. 2022

To vám byla zase po měsíci bezva zábava! Všeho bylo dostatek - jedlo se a pilo, dobře nám tu bylo 

První adventní

Medlov u Brna   25. 11. 2022

A už svítí první světlo na našem adventním věnci: světlo naděje zapálil a pobesedoval s námi starosta městyse Medlova pan Roman Zabil.

Besedová pohoda

Medlov u Brna   24. 11. 2022

Pohoda? Ta je vždy, když k nám zavítá paní Kosová. Besedou s názvem' Jak být v pohodě' jsme si zpříjemnili nejen dnešní den.

Výlet do ZŠ Přísnotice

Medlov u Brna   23. 11. 2022

Hola hola, škola volá! Tak to už se nás netýká, ale rádi jsme zavítali do jedné krásné nové školy. Měli jsme hodinu prvouky a velkým překvapením byl adventní koncert, který zazněl poprvé jen pro nás.
 

Zpěvné odpoledne

Medlov u Brna   22. 11. 2022

Opět k nám přijela naše drahá paní Milka. Přivezla zpěvníky, na každého se dostalo a při společném zpěvu zas bylo hodně veselo 

Adventní věnce?

Medlov u Brna   21. 11. 2022

Tak ty si v Medlově děláme sami. Šikovný pan Antonín má vždy k ruce spoustu pomocníků. Zúčastnit se chtějí všichni a kdo nestříhá chvojky, tak vybírá oříšky na cukroví nebo loupe jablka. K práci bude štrúdl.

Belgické čokolády

Medlov u Brna   16. 11. 2022

Nejdříve jsme ochutnali a mlsali, pak jsme si něco i koupili. Vánoce se kvapem blíží a sladký dárek potěší nejen děti, ale taky dospělé.

V lese...

Medlov u Brna   16. 11. 2022

...v lese, v lese, na jehličí ....
Tak to byl dnešní záměr, potřebovali jsme si sami vybrat chvojí na adventní věnec. A perníková chaloupka tam taky byla.

Cvičení s Michalem

Medlov u Brna   7. 11. 2022

Pan Michal je skoro náš soused, bydlí v domečku vedle našeho Senior Parku. Cvičení je vlastně jeho zaměstnání, trénuje děti, dospělé i seniory. A tak cvičení s ním bylo opravdu o protažení celého těla 

Pečení s Terezkou

Medlov u Brna   4. 11. 2022

Na programu dnešního společného pečení byly bramborové placky. Buď na sladko nebo na slano. Příště musíme připravit určitě více těsta, bylo ho málo, protože jsme si všichni chodili přidat.

Tichý svět

Medlov u Brna   2. 11. 2022

Osvětová přednáška s lektorkou paní Hanou Šústkovou na zajímavé téma: ztráta sluchu, její kompenzace, vyrovnání se s takovou ztrátou a taky proč tuto problematiku řešit. Tak to byly otázky dnešního dne.

Přesazování muškátů s Toníčkem

Medlov u Brna   26. 10. 2022

Až se příští rok budeme kochat kvetoucími muškáty, vzpomeneme si určitě na dnešní den. Aby bohaté květy zdobily naše okna, je právě čas na jejich namnožení. Pod dohledem odborníka pana Toníka vše probíhá zcela hladce.

Oslavenci v říjnu

Medlov u Brna   26. 10. 2022

Oslavenci se tentokrát nesli i v duchu vzpomínek. Právě dnes jsme se rozloučili s naším kamarádem, který náhle odešel, ale určitě by byl rád, že na něj vzpomínáme vesele.

Úspora elektřiny v domácnostech

Medlov u Brna   21. 10. 2022

Odborný právní poradce ze Sdružení obrany spotřebitelů pan Adam Vacek nám osobně předal poučné informace. Jeho přednáška ohledně úspor energií a naše dotazy vyplnily dnešní odpoledne.

Zpívání s Milkou

Medlov u Brna   20. 10. 2022

Opět po měsíci máme možnost prožít hudební odpoledne. Setkáváme se v hale s naší známou milou paní Milkou, která nám zpříjemnila společný čas zpěvem a hrou na kytaru.

Pečeníčko, pečení

Medlov u Brna   17. 10. 2022

Šlo nám všechno pěkně od ruky, jako po másle: jeden válí těsto, druhý ho plní, třetí peče a celkový výsledek? Výborný zelný rohlíček.

Snídaně v trávě

Medlov u Brna   14. 10. 2022

Venku už je pěkně pošmourno, mlhavo, ale my jsme si dnešní snídani prostřeli skoro letně. Tak si dopřejeme ještě trochu pozdního léta a dobrého jídla po ránu a hned máme hezčí den.

Podzim v Medlově

Medlov u Brna   13. 10. 2022

Krásné podzimní dny si užívá každý po svém. Někdo se opaluje, jiný čistí úrodu, ale každý den je plný úsměvů - například pan domovník, tak ten se zrovna otužuje!

Převzetí dárků od firmy ROSO Cosmetics

Medlov u Brna   6. 10. 2022

Firma, která distribuje profesionální kadeřnické přípravky v celé České republice i na Slovensku, nám nabídla darem dezinfekci. Moc rádi jsme přijali tuto nabídku, u předávání byl i pan ředitel. Moc děkujeme 

Hasiči

Medlov u Brna   5. 10. 2022

Celý hasičský sbor Židlochovice a ještě dobrovolní hasiči Medlov se sjeli k nám, aby nám předvedli, jak správně postupovat v případě požáru. Byli jsme řádně poučeni, zážitek to byl opravdu velký.

Snídaně

Medlov u Brna   30. 9. 2022

To je krásné! Po ránu jen tak vstát a mít nachystanou snídani. Dnes byla atmosféra o to lepší, že už nás letos poprvé v naší společenské hale zahřál krb.

Pečeme koblížky

Medlov u Brna   26. 9. 2022

Víte, že i z jablek jsou moc výborné koblížky? Jedny jsme upekli z jablek, druhé jsme zkusili z tvarohu. Všem přišly takové sladkosti k chuti. 

Výlet do Hlušovic

Medlov u Brna   14. 9. 2022

Tak jsme zase dnes jeli na výlet a stálo to za to: získali jsme podpis Petry Černocké, pak přišla výhra v tombole a na závěr to pití a jídlo! Už teď se těšíme na příště.

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   7. 9. 2022

To by ani nešlo tady na Moravě neochutnat burčák. Proč tedy rovnou neposedět a nezazpívat si? A tak nějak vznikly naše každoroční slavnosti - 'Burčákovky'.

Cvičíme

Medlov u Brna   5. 9. 2022

Každé pondělí se rádi sejdeme a společně si zacvičíme. I ten kocour už to ví, tak moc je zvědavý, jen nepostojí chvilinku. Tak schválně: kdo ho najde?

Srpnoví oslavenci

Medlov u Brna   31. 8. 2022

Poslední prázdninový den jsme společně oslavili srpnové jubilanty.
Dobré jídlo, dobré pití, moc krásné tu máme žítí.

Pečení s Terezkou - langoše

Medlov u Brna   26. 8. 2022

Sladkého už bylo dost, dnes nám přišlo k chuti udělat si langoše. Děti mají ještě prázdniny a tak pomáhaly, kde se dalo, šikulky! Někdo si dal langoš s kečupem, jiný se sýrem.

Kvašáky

Medlov u Brna   23. 8. 2022

Místní zelinář nám přivezl jednu z posledních sklizní okurek, takže máme naloženo a schválně: jaký recept používáte vy na kvašáky? U nás byla velká debata, nakonec vznikl společný recept a uvidíme.

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   12. 8. 2022

Máme se tady prostě skvěle. Dnešní šlehačkový dort byl doslova s třešničkou a čokoládou, k tomu chlebíček a dobrá káva.

Malujeme kamínky

Medlov u Brna   5. 8. 2022

Tento druh zábavy je prý starý jako lidstvo samo, malovali už i pralidé. Nás toto kouzelné tvoření zcela nadchlo a už se těšíme na příště.

Oslavenci a 'vítání občánků'

Medlov u Brna   27. 7. 2022

Přibylo nám pár nových tváří v našem krásném domově a proto jsme spojili červencové setkání oslavenců s vítáním nováčků. Úsměvy na tvářích našich seniorů jsou tou největší odměnou. Byl to jeden velký úsměvný den.

Pečení s Terezkou - jablečný štrúdl

Medlov u Brna   26. 7. 2022

Jsou prázdniny, děti nemají školní povinnosti a proto bylo velice fajn, že přišly s Terezkou a pomáhaly. Náš papoušek Ferda byl z toho u vytržení, radostí nepustil nikoho ke slovu. Miluje dětský smích, stejně jako my všichni!

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   22. 7. 2022

Hádanky máme moc rádi. Pan Choura nám opět připravil zajímavý kvíz, tentokrát na filmové téma. Mohli jsme si mezi sebou i poradit, ale všichni jsme to zvládli na jedničku.

Koncert v Kunicích

Medlov u Brna   20. 7. 2022

Cesta byla dlouhá a daleká, ale spokojenost veliká. Ani se nám domů nechtělo, jako bychom byli u nás doma!  Děkujeme za krásné odpoledne.

Cukrárna

Medlov u Brna   13. 7. 2022

Odpolední zpestření vždy potěší a toto bylo jak od profesionálů. Poháry, chlebíčky a dobrá káva, to vše potěšilo všechny milovníky cukráren.

Meruňkobraní

Medlov u Brna   8. 7. 2022

Meruňky nám zrají o sto šest. Tak co s tím? Otrhat, vyloupat, zavařit, zamrazit a bude i v zimě něco k snědku.

Sousedský den

Medlov u Brna   29. 6. 2022

Tak jsme měli v areálu krásně. Sluníčko svítilo, jedlo se a pilo, sousedé přijeli z daleka i z blízka. Pan Junák zpíval i vyprávěl, všichni byli moc spokojeni.

Barevný den

Medlov u Brna   22. 6. 2022

Tvořeníčko, tvoření. Přípravy na sousedský den jsou v plném proudu, už se na vás moc těšíme.

Levandulová farma

Medlov u Brna   17. 6. 2022

A opět jedeme na výlet. Kousek od nás máme tolik voňavé krásy. Malebný obchůdek nabízí mnoho levandulových dobrot. Ochutnali jste někdy levandulovou zmrzlinku? Stojí to za to.

Třešňobraní

Medlov u Brna   16. 6. 2022

Už nám to tady na jihu pomalu zraje, první sběr je za námi. Všichni ochutnali, něco máme zamrazeno, aby bylo i v zimě co k snědku.

Oslavenci...

Medlov u Brna   15. 6. 2022

...a že jich bylo v tom červnu narozených - tři dámy a tři pánové. Krásný slunečný den začal velkými přípravami, šikovné holky ušily nové ubrusy, napekly buchty, namazaly jednohubky, upekly kuřátka a párty mohla začít. Celé odpoledne nám ještě zpříjemnila paní harmonikářka.

Koncert harfy

Medlov u Brna   8. 6. 2022

Venku zrovna prší, ale my máme slunce v duši díky hudbě, která se tu line. Nezapomenutelný zážitek. Již podruhé kouzelná paní Katarína přijela zahrát a zpříjemnit nám den. Děkujeme!

Šití polštářků

Medlov u Brna   7. 6. 2022

Nápad během odpolední kávy a šikovnost našich děvčat přinesla moc pěkný výsledek. Zkrášlení pohovky v atriu se opravdu povedlo, posuďte sami.

Vinice

Medlov u Brna   3. 6. 2022

Máme rádi víno. Ale víte, kolik je s tím práce? Okopávat, vyštipovat, uvazovat, šplíchat, hnojit...sklízet...pít 

Den dětí

Medlov u Brna   1. 6. 2022

Dnešní den byl sváteční pro nás všechny, vždyť přece i my jsme byli děti. Zpěv, tanec, malování, to vše jsme si užili společně s dětmi se ZŠ Přísnotice, které nás přijely navštívit.

Májoví oslavenci + country

Medlov u Brna   25. 5. 2022

Prožili jsme krásné odpoledne společně s májovými oslavenci. Nejen pro ně zahrála country zpěvačka 'Alishi'. Výsledný dojem se ještě umocnil výbornou sekanou se zelným salátem, chlebíčky a kávovým dezertem.

Pečení s Terezkou

Medlov u Brna   20. 5. 2022

Sladké nikdy neodmítneme. Dnes byly v plánu vafle, s marmeládou, ovocem a s kopcem šlehačky. S přípravou nám pomáhala Terezka.

Hustopečská mandlárna

Medlov u Brna   18. 5. 2022

V nedalekých Hustopečích u Brna provozují mandlárnu. Vyjeli jsme na výlet a vyslechli jsme si zajímavou přednášku o známých hustopečských mandlových sadech. Ochutnali jsme i mandlovou kávu a mandlový likér.

Rajčata

Medlov u Brna   16. 5. 2022

Každoročně si sami pěstujeme také rajčata. Postup je úplně jednoduchý: nejprve zasadit, zalévat, ošetřovat...a pak už se jen těšit na úrodu.

Sázíme kytky

Medlov u Brna   13. 5. 2022

Naše pilnost a snaha budou odměněny krásnou květinovou výzdobou celého areálu. A veškeré tyto sazenice jsme si vypěstovali sami.

V důchodě bez starostí

Medlov u Brna   6. 5. 2022

Paní Kosová, koordinátorka projektu Senior Point, nám dnes vysvětlila, jak si můžeme poradit se složitými krizovými situacemi, které nás v dnešní době mohou potkat.

Výlet

Medlov u Brna   4. 5. 2022

Cílem našeho výletu bylo Odborné učiliště ve Cvrčovicích, kde pro nás každý rok pěstují přísady rajčat, která si potom vysazujeme v našem areálu. Ještě jsme se zastavili na zmrzlinu 

Dubnoví oslavenci

Medlov u Brna   27. 4. 2022

Tak pozvedněme číše a popřejme panu Jiřímu k narozeninám všechno nejlepší, především pevné zdraví! Společně jsme si tento den užili: dobrého jídla, pití a živé hudby bylo opravdu dost.

Senioři v dopravě

Medlov u Brna   22. 4. 2022

Vyslechli jsme si velice zajímavou přednášku na téma 'Senioři v dopravě', kterou provedla v našem Senior Parku koordinátorka prevence kpt. Mgr. Zdeňka Procházková z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Děkujeme.

Trénování paměti

Medlov u Brna   14. 4. 2022

Dnešní předvelikonoční odpoledne naši paměť trénoval pan Choural, který vede cvičení také v Komunitním centru v Židlochovicích. Připravená cvičení nebyla vůbec lehká, my jsme je však bravurně zvládli.

Velikonoční výzdoba

Medlov u Brna   4. 4. 2022

Tradicí se stala příprava na svátky jara. K velikonoční výzdobě v hale, k dekoraci, nám posloužila naše vrba, která roste přímo v atriu našeho Senior Parku.

Oslavenci

Medlov u Brna   30. 3. 2022

Březnové společné posezení s oslavenci se opravdu vydařilo. Na stolech bylo připravené pohoštění: víno, dobré jídlo. K pohodě přispěla harmonika a známé písničky. Gratulujeme všem oslavencům.
 

Zahradnictví

Medlov u Brna   23. 3. 2022

Tento týden si naše seniorky zajely nakoupit kytičky a sazenice do zahradnictví ve Vedrovicích. Ještě není sezona v plném proudu, ale přesto bylo z čeho vybírat.

Cukrárna

Medlov u Brna   16. 3. 2022

Cílem dnešního výletu byla cukrárna Lucius v nedalekých Syrovicích. Nabídka sladkostí vskutku široká. Zákusky, dobrá káva: co více si můžeme přát?

MDŽ Medlov

Medlov u Brna   8. 3. 2022

Nejenom chlebíčky, také něco sladkého, ale i krásné moravské písničky dodaly oslavě v Senior Parku Medlov tu správnou slavnostní atmosféru. Doplnilo ji předání karafiátů pro každou ženu.

Medlovské pečení

Medlov u Brna   4. 3. 2022

Kdo by neměl rád něco sladkého ke kávě? Tentokrát voněla na stole buchta s borůvkami, kterou jsme dopoledne společně upekly.

Beseda o knihách

Medlov u Brna   2. 3. 2022

'Březen, měsíc knihy', dnes se již říká 'Březen, měsíc čtenářů'. I toto jsme se dozvěděli na dnešní besedě. Víte, která kniha má nejvíce výtisků, nejvíce se krade a tiskl ji Johannes Guttenberk jako první? My to víme.

Oslavenci a svatba

Medlov u Brna   23. 2. 2022

Blahopřejeme nejen našim oslavencům k narozeninám, ale taky jednomu manželskému páru k společnému soužití 55 let, tedy ke smaragdové svatbě. Děkujeme za pohoštění. Slavnostní atmosféru doplnila hra na varhany, všichni jsme si zazpívali známé písně.

Pečení

Medlov u Brna   11. 2. 2022

Víte, proč jsme opět pekly švestkový koláč se skořicovou drobenkou? Je totiž nejlepší a my ho v našem areálu máme všichni rádi.

Medlovská olympiáda

Medlov u Brna   9. 2. 2022

Proč nemít vlastní olympiádu v hale? Disciplíny byly následující: šipky, hod kroužků na cíl a lovení rybiček. Na závěr nechyběly pro soutěžící sladké medaile a hlavně radost z účasti.

Společná snídaně

Medlov u Brna   21. 1. 2022

Základem je dobrá příprava, které se dnes ujala paní Anna společně s paní Marií. Všem moc chutnalo, byl to krásný vstup do nového dne.

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   7. 1. 2022

Otevírací doba naší cukrárny v hale - dnes od 13:30. V nabídce byla káva a dva druhy zákusků: 'Krtkův dort' a jablečný koláč se šlehačkou. Proč si nedát oba?

Výlet do Židlochovic

Medlov u Brna   5. 1. 2022

V nedaleké obci Židlochovice jsme dnes navštívily prodejnu krůtích specialit. Po nákupu jsme se zastavily v Robertově vile, kde mají velkou místní knihovnu.

Vánoční pohoštění

Medlov u Brna   22. 12. 2021

Společné posezení u oběda - s kaprem a bramborovým salátem - proběhlo ve velice slavnostním duchu. Vše umocnil R. D. Mgr. Pawel Cebula z Římskokatolické farnosti Židlochovice. Kromě čtení o Ježíšově narození se s námi pomodlil a na závěr zazpíval za doprovodu kytary tradiční píseň Tichá noc. Děkujeme.

Prodejna ryb

Medlov u Brna   10. 12. 2021

Ve Velkém Dvoře u Pohořelic se nachází prodejna ryb, cíl našeho dnešního výletu. Od ryb tady mají snad snad vše, co si může milovník tohoto pokrmu přát. Tak i kapra už máme

Vánoční koncert

Medlov u Brna   8. 12. 2021

V předvánočním čase nás potěšil koncert Kataríny Ševčíkové, která zahrála nádherné skladby na opravdu vzácný nástroj - na harfu. Děkujeme, koncert nás moc potěšil.

Vánoční stromeček

Medlov u Brna   3. 12. 2021

Vybrat ten nej nej byla pěkná fuška. Pan prodavač jich rozbalil nejméně 10, než jsme vybrali ten pravý. Nazdobený se moc povedl, viďte?

Kalendáře

Medlov u Brna   1. 12. 2021

Dnes k nám zavítala kpt. Mgr. Zdeňka Procházková z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Našim seniorům předala kalendáře na rok 2022 s tématikou 'Bezpečný senior' a zároveň popřála vše nejlepší v novém roce. Děkujeme.

Adventní věnec

Medlov u Brna   24. 11. 2021

Chvojí máme od včerejška v areálu: je třeba ho nastříhat, uvázat, ozdobit, přidat svíčky. Kdo mohl, připojil ruku ke společnému dílu. Vidíte? Ten výsledek stojí za to!
 

Jedeme pro chvojí

Medlov u Brna   23. 11. 2021

Je potřeba zajistit chvojí na výzdobu areálu a na adventní věnec. Výlet do lesa u Pohořelic byl proto s tímto záměšrem spojený. Samozřejmě máme vše povoleno od pana hajného. Nejvíce se činil pan Josef, děkujeme 

Cvičení v hale

Medlov u Brna   22. 11. 2021

Pondělní protažení našich tělíček je vždy fajn. Pak si ještě chvíli společně posedíme, dáme si kafe a vzhůru do nového týdne.

Páteční výlet

Medlov u Brna   19. 11. 2021

V Modřicích u Brna se nachází prodejna drůbežích produktů. Máme to už dlouhodobě ověřeno, tady vždy dobře nakoupíme.

Oslavenci

Medlov u Brna   18. 11. 2021

Pivo, víno, sladkosti a další dobroty byly pro všechny připravené. Listopadová oslava jubilantů se opět vydařila, všem blahopřejeme a připíjíme na zdraví, nejen sobě!

Pondělní cvičení

Medlov u Brna   15. 11. 2021

Každý týden se scházíme k pravidelnému cvičení. Dnes jsme si vyzkoušely cviky s gumou, které nás hodně protáhly a pobavily. 

Svatomartinské posezení

Medlov u Brna   11. 11. 2021

Svatý Martin na bílém koni dnes nepřijel. Na jeho počest jsme si přesto dali kačení prsa s pórkem, slaninou a jablky. K tomu sladkou pečenou hrušku s brusinkami. Recept rádi zašleme

Voňavá levandule

Medlov u Brna   5. 11. 2021

Letos se nám urodilo opět velké množství levandule. Ušily jsme na ni pytlíčky, které naše šikovné seniorky po naplnění dozdobily květinkami. Všechny květinky uháčkovala paní Pavlínka.

Oslavenci

Medlov u Brna   27. 10. 2021

Říjnová oslava narozenin v Senior Parku Medlov se vydařila. Krásné půlkulatiny oslavila společně s ostatními také paní Vlasta. Přejeme vše nejlepší všem oslavencům!

Výlet s přednáškou

Medlov u Brna   20. 10. 2021

Po okružní jízdě Medlovem, kde se nachází náš Senior Park, jsme si vyslechli přímo v kostele poučnou a zajímavou přednášku paní Libuše Kloparové.

Pondělní cvičení a tvoření

Medlov u Brna   18. 10. 2021

Dopoledne jsme si nejdříve protáhli těla cvičením s míči. Odpoledne jsme přidali cviky na jemnou motoriku při tvoření podzimní výzdoby. Vyrojilo se nám tady hned několik krásně barevných dráčků.

Výlet

Medlov u Brna   13. 10. 2021

Tentokrát to byl výlet nákupní. Navštívili jsme obchodní centrum v Brně a rozhodně se každému z nás nakupování moc líbilo.

Divadlo Reduta

Medlov u Brna   6. 10. 2021

Dnes jsme navštívili divadlo Reduta v Brně, kde jsme shlédli činoherní představení Mirandolína od autora Carla Goldoni.

Výlov rybníka

Medlov u Brna   5. 10. 2021

V jezírku v atriu se přemnožily plevelné rybičky. Bylo nutné dohlédnout, zda výlov probíhá správně a toho se ujali naši bydlící. Vylovené rybičky mají zajištěný nový domov.

Den seniorů - zmrzlinové odpoledne s výstavou

Medlov u Brna   1. 10. 2021

Dnešní den se v našem areálu nesl v duchu oslavy seniorů. Děkujeme za krásné obrázky, které nám namalovaly děti ze ZŠ Stupkova v Olomouci, po výstavce si každý odnesl obrázek do svého bytu. A každý si pochutnal na velké zmrzlině 

Přednáška s hasičem

Medlov u Brna   29. 9. 2021

Do areálu mezi nás zavítal pan Sedláček s doprovodem z hasičské jednotky Rajhrad. Poučili nás o tom, co a jak dělat v případě možného požáru. Moc děkujeme.

Balóny

Medlov u Brna   27. 9. 2021

Pondělní cvičení je tady zase. Dnes se s námi do cvičení pustila paní vedoucí Petra, která nás vždy řádně protáhne...

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   22. 9. 2021

Příjemné odpoledne jsme prožili s panem domovníkem. Zaměstnal nás různými kvízy a my jsme si lámali hlavu nad všeobecnými znalostmi.

Oslavenci v září

Medlov u Brna   15. 9. 2021

Tento měsíc oslavil kulatiny pan Josef. Ostatní oslavenci se přidali a dnes bylo veselo. Na stolech voněly klobásky, zákusky a další dobroty, víno je samozřejmostí. Přejeme všem hodně zdraví a spokojenosti 

Dřevo

Medlov u Brna   13. 9. 2021

Přivezli nám do areálu dřevo. Vždy si u nás všichni pomáhame a jinak to nebylo ani dnes. Kdo mohl, přidal pomocnou ruku.

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   10. 9. 2021

Každý rok u nás pořádáme tradiční slavnosti. Rozhodně nechybí chutný burčák, škvarková pomazánka, koláče a skvělá muzika. Tentokrát nám přišel zahrát zpěvák Roman Horký ze skupiny KAMELOT se svým kamarádem Martinem Kudličkou. V atriu panovala dobrá naláda. Děkujeme personálu za organizaci, děvčatům za přípravu pohoštění a hudebníkům za produkci!

Nákupy

Medlov u Brna   8. 9. 2021

Na oblíbené nákupy jsme se vydali do Modřic. Tady to máme nejraději, už se všude dobře vyznáme, vybereme potřebné a podle chuti.

Příprava na burčákové slavnosti

Medlov u Brna   7. 9. 2021

Naše děvčata mají plné ruce práce s přípravami na slavnosti, které nás čekají v našem Senior Parku. Všichni se podílejí tak, abychom to měli v pořádku připravené. Pozvali jsme i sousedy z Hlušovic a Rychvaldu. 

Výletujeme

Medlov u Brna   1. 9. 2021

První zářijový den jsme si zpříjemnili výletem do cukrárny, když už jetakové krásné počasí. Každý si vybral podle chuti: zmrzlinu nebo zákusek s kávičkou.

Cvičení s Petrou

Medlov u Brna   30. 8. 2021

Tentokrát nám předcvičovala paní vedoucí. Vůbec nás nešetřila a dala nám do těla, navíc k tomu ještě přidala hádanky. 

Koncert v Hlušovicích

Medlov u Brna   27. 8. 2021

Na výlet jsme se vydali do areálu Hlušovice, který je již třetí na Moravě. Poslechli jsme si skvělý koncert, vychutnali pohoštění. Děkujeme, bylo u vás fajn! Příští měsíc u nás na viděnou...

Plavecký bazén

Medlov u Brna   25. 8. 2021

Opět jsme si zajeli zaplavat do nedaleké obce Blučina. Zdejší krytý bazén nabízí prima relax a každý si rád přijde zaplavat.

Přednáška s lékařkou

Medlov u Brna   20. 8. 2021

Naše pozvání přijala doktorka p. Nezvalová z oddělení ORL. Předvedla a vysvětlila nám, jak bychom se měli správně starat o uši. Kdo měl zájem, toho na místě  taky hned prohlédla. To víte, že jsme neváhali a souhlasili s prohlídkou všichni!

Zábavné odpoledne

Medlov u Brna   18. 8. 2021

Legrace u nás nesmí chybět. Nejlépe to zařídí hra - pantomima. Hádáme například povoláni, věci, zviřata. Zasmáli se opravdu upřímně!

Cvičení pro radost

Medlov u Brna   16. 8. 2021

S chutí se protáhneme, využíváme k tomu pomůcky, jako například míč. Dáme si ho pod paži a mírně tlačíme směrem k tělu...

Oslavenci

Medlov u Brna   11. 8. 2021

V letním měsící srpnu slavily narozeniny jen ženy. Jubileum měla pani Iva. Děkujeme za pohoštění, přejeme pevné zdraví!

Cvičení v areálu

Medlov u Brna   2. 8. 2021

Příjemné počasí vybízelo k venkovnímu cvičení. Protože jsme si už na to zvykli, cvičení máme doplněno slovním fotbálkem.

Řízky pod pergolou

Medlov u Brna   30. 7. 2021

Krásné slunečné odpoledne jsme společně strávili pod pergolou v atriu. Řízky s toustem a rajčaty jsme zapili správně vychlazeným hořkým mokem.

Cukrárna

Medlov u Brna   28. 7. 2021

Plánovaný výlet za zvířátky nevyšel. Nám to nevadí, protože jsme se vydali na oblíbenou zmrzlinu a zákusek. Občerstvení v teplém počasí bylo opravdu správné řešení.

Levandule

Medlov u Brna   27. 7. 2021

Nejprve se nám levandule usušila na sluníčku, dále je potřeba ji ručně rozdrtit a nachystat na podzim. Pilně jsme se všichni zapojili.

Veselé cvičení

Medlov u Brna   26. 7. 2021

Cvičení bylo opravdu veselé. Nejdříve jsme se protáhli, na konec jsme se pořádně zasmáli. Za to všechno může slovní kopaná 

Cukrárna v okénku

Medlov u Brna   23. 7. 2021

Sladká tečka na závěr týdne nemůže v žádném případě chybět. Na co jsme se těšili? Na dort a meloun, vše bylo opět fajn.

Výlet do drůbežárny

Medlov u Brna   21. 7. 2021

V nedalekých Modřicích je důbežárna, to snad ví každý. My jsme se tam vypravili zjistit, co dobrého prodávají a taky jsme si samozřejmě něco koupili. 

Protažení

Medlov u Brna   19. 7. 2021

Skončil víkend a máme tady zase naše oblíbené cvičení. Nejdříve se protáhneme a pak přijdou na řadu balóny.

Výstava LILIÍ

Medlov u Brna   16. 7. 2021

V nedalekém klášteře v Rajhradu se konala výstava vskutku královské květiny - LILIE. To jsme si nemohli nechat ujít. Vůně nás provázela ještě cestou domů.

Červený rybíz na koláč

Medlov u Brna   15. 7. 2021

Proč jsme tak krásně opálení? Protože jsme téměř pořád venku na sluníčku! Příjemné spojíme s užitečným a nakonec si odpoledne u kafíčka s chutí dáme rybízový koláč. 

Sklízíme česnek

Medlov u Brna   15. 7. 2021

Dnes vůně česneková, zítra vůně z lilií. Práce s česnekem nám pěkně pomáhá procvičovat jemnou motoriku a to se počítá. Česnek samozřejmě z naší zahrádky.

Červencové oslavenkyně

Medlov u Brna   14. 7. 2021

V červenci oslavily narozeniny pouze samé dámy. Upřímně tedy přejeme paní Pavlínce, paní Dášence a paní Leopoldině hlavně pevné zdraví a spokojenost do dalších let.

Cvičím, cvičíš, cvičíme

Medlov u Brna   12. 7. 2021

Máme tu pravidelné cvičení po víkendu. Nejdříve pořádné protažení, nesmíme zapomenout na žádný sval v těle! A protože nás čeká opět pestrý týden, rozpohybování se nám bude hodit.

Společná snídaně

Medlov u Brna   9. 7. 2021

Dnešní počasí nám sice nepřálo posnídat venku, tak jsme posnídali na naší hale u krbu. Podával se obložený talíř a nechyběla ani sladká tečka v podobě čerstvých palačinek. Dobrou chuť!

Cukrárna

Medlov u Brna   7. 7. 2021

Po dnešním obědě jsme si zajeli na dobrou kávu a zákusek do nedalekých Pohořelic. V místní cukrárně mají velký výběr a velmi příjemné venkovní posezení.

Hra bingo

Medlov u Brna   2. 7. 2021

Zábava u nás nesmí chybět. Oblíbenou hrou Bingo jsme se náramně zabavili. Vítězové byli samozřejmě odměněni 

Židlochovický park

Medlov u Brna   30. 6. 2021

Vypravili jsme se na procházku do Židlochovic, v parku tam můžete pozorovat muflony.

Procházka byla moc prima a na závěr jsme se zastavili na příjemné osvěžení - na zmrzlinu.

Šipkový turnaj

Medlov u Brna   25. 6. 2021

Páteční odpoledne jsme prožili společně se zábavnou hrou. Stačí k tomu terč a šipky. O zábavu máte hned postaráno! Vyhráli ti nejlepší.

Naše úroda

Medlov u Brna   22. 6. 2021

Tolik třešní se nám letos urodilo! Pan Josef pomáhal sklidit a hospodyňka Klárka rozdělila do sáčků, aby se na každého dostalo

Grilování se sousedy

Medlov u Brna   18. 6. 2021

Pozvali jsme rodinné příslušníky i sousedy z okolí areálu na grilováni. K pohodě nám k tomu zahrála skupina od paní Martiny. Přestože venku bylo teplo, společně jsme prožili krásné odpoledne. Děkujeme!

Výlet do Brna

Medlov u Brna   16. 6. 2021

Dnešní den jsme se vydali o Brna na nákupy. Máme potřebu doplnit letní oblečení a nakonec jsme si koupili i něco dobrého. 

Oslavenci

Medlov u Brna   11. 6. 2021

Dnešní den jsme slavili s jubilanty. Všem přejeme vše nejlepší, především pevné zdraví. Bylo fajn, že jsme konečně mohli grilovat. K masu si každý dopřál pivo nebo víno...

Exkurze v lékárně

Medlov u Brna   9. 6. 2021

Vydali jsme se do Brna na výlet, na přednášku do lékárny. Tady nám ukázali, jak vše funguje, jak se správně měři například hladina cukru a tlak. Moc děkujeme celému kolektivu a panu Slávikovi za srdečné přijetí 

Cvičení

Medlov u Brna   7. 6. 2021

Pondělni protahováni nás vždy povzbudí a nabudí. Tak tedy: balónky do ruky a jdeme na to!

Příprava utopenců

Medlov u Brna   4. 6. 2021

Utopence pan Josef připravuje podle rodinného receptu. Jakmile se řádně proleží v nálevu, určitě budeme mít nějakou akci, kde si na nich pochutnáme!

Kvízové odpoledne

Medlov u Brna   4. 6. 2021

Sešli jsme se u kávy a zmrzliny. Pro rozptýlení jsme luštili oblíbený kvíz, tentokrát na téma české filmy. Jsme se sebou spokojeni, protože si ještě hodně pamatujeme.

Výlet na splav

Medlov u Brna   2. 6. 2021

Využili jsme krásné počasí k cestování. S radostí jsme vyrazili na výlet ke splavu do nedalekých Cvrčovic. Na závěr výletu jsme se osvěžili zmrzlinou.

Cvičení venku

Medlov u Brna   1. 6. 2021

Naše oblíbené cvičenéí opět s hudbou. Tentokrát bylo spojené s nácvikem zvedání, když nedopatřením upadneme.

Grilování

Medlov u Brna   28. 5. 2021

S našimi květnovými oslavenci jsme rádi poseděli při vínečku a dobrém buřtíku. Blahopřejeme!

V zahradnictví

Medlov u Brna   26. 5. 2021

Je potřeba si dokoupit nějaké kytky do truhlíků. Proto jsme dnes vyrazili do zahradnictví v nedalekých Židlochovicích. Vždy si něco vybereme. 

Sportovní den

Medlov u Brna   26. 5. 2021

Jsme soutěživí a umíme si poradit s různými disciplínami. Nejzábavnější ovšem byly šipky  1místo vyhrála paní Klementinka.

Cvičení

Medlov u Brna   24. 5. 2021

Poslední týden nám počasí zrovna moc nepřeje. Ale přesto, za dodržení všech hygienických pravidel, jsme se sešli ve společenské hale.

Grilování

Medlov u Brna   21. 5. 2021

Velké poděkování patří panu Křivánkovi, který k nám přijel do areálu a připravil si pro nás grilování. Podávalo se naložené maso. Chutnalo a ještě jednou moc děkujeme!

Hledání písmen

Medlov u Brna   18. 5. 2021

Tato procházka byla zaměřená na hledání písmen do tajenky. Podařilo se nám to během chvilky a tajenka je vyluštěna.

Hra bingo

Medlov u Brna   12. 5. 2021

Venku jsme si zahráli velmi oblíbenou hru bingo. Tentokrát hlavní výhra padla na paní Vlastičku. Ostatní byli odměněni čokoládovou mincí.

Palačinky

Medlov u Brna   7. 5. 2021

Všichni máme rádi sladké dezerty a palačinky patří mezi nejoblíbenější. Se šlehačkou a čokoládovou polevou.

Truhlíky do oken

Medlov u Brna   5. 5. 2021

Muškáty nám přes zimu krásně vyrostly. Tak je přesazujeme, aby nám zkrášlily naše okna.

V létě se přijedte podívat, jak nám kvetou 

Špekáčky na čarodějky

Medlov u Brna   30. 4. 2021

Také u nás v areálu se grilovalo a co jiného na konec dubna, čarodějnice, než špekáčky. Grilování doplnil hudbou pan Josef. Den jsme si všichni užili a všechno snědli.

Hledání čarodějnice

Medlov u Brna   28. 4. 2021

Den jsme zahájili procházkou spojenou s hledáním čarodějnice. Ta přiletěla a dobře se schovala uvnitř areálu. Někteří z nás ji našli, také odměnu si vyzvedli.
Zase za rok přiletí 

Harmonika

Medlov u Brna   21. 4. 2021

Paní Martina to umí. Přijela nás potěšit a zahrát oblíbené lidové písně. I počasí našemu setkání přálo. Děkujeme!

Zmrzlina

Medlov u Brna   20. 4. 2021

Zahájili jsme už téměř teplou sezónu. A čím jiným, než tím, co máme všichni rádi - zmrzlinou!

Cvičení v atriu

Medlov u Brna   19. 4. 2021

Na moment vysvitlo slunce. Proto jsme hned začali pravidelné cvičení, protože pohyb nás baví. Závěrem cvičení jsme si zahráli na chvíli i slovní fotbálek.

Zákusek s ananasem

Medlov u Brna   9. 4. 2021

Dnes jsme měli opět sladké překvapeni, tentokrát s ananasem. Pro velký úspěch budeme v okénku zákusek opakovat i v příštím týdnu.

Velikonoční vajíčko

Medlov u Brna   8. 4. 2021

Soused, pan Josef, umí namalovat krásná velikonoční vajíčka. Aby toho nebylo málo z jeho kumštu, pak se oblékl do kroje a zapózoval fotografov 

Květinový kvíz

Medlov u Brna   7. 4. 2021

Dnes jsme vyšli kolem areálu na procházku, úkolem bylo hledat květiny a uhádnout jejich názvy. Malou nápovědu jsme měli v podobě kvízu. Někteří věděli hned, o jakou květinu se jedná. Jiní ještě přemýšlejí 

Cvičení s balónem

Medlov u Brna   6. 4. 2021

Cvičení s tou kulatou záležitostí je pokaždé zábavné! Hlavně tehdy, když je mačkáme koleny, to se vždy kromě cvičení i pořádně zasmějeme.

Březnoví oslavenci

Medlov u Brna   31. 3. 2021

Tento měsíc oslavili narozeniny paní Maruška s panem Toníčkem a s dalšími sousedy. Kytička potěší a něco sladkého na zub taky. 

Schovaná vajíčka

Medlov u Brna   29. 3. 2021

Blíži se Velikonoce a někde v areálu se nám zakutálela vajíčka. Neváháme a pustili jsme se do hledáni. Některé jsme našli jen tak tak!

Mlsáme

Medlov u Brna   26. 3. 2021

Paní vedouci nám k ukončení tohoto týdne připravila extra sladkou tečku - rafaelo. Mňam...

Míčové cvičení

Medlov u Brna   24. 3. 2021

Krásné počasí nám přálo, proto jsme si zacvičili s míčem. Hudbu k cvičení nám zajistil pan Josef. Cvičení nám šlo hned lépe, zakončíli jsme ho sladkou tečkou.

Stanoviště s úkoly

Medlov u Brna   22. 3. 2021

Tento týden jsme spolu vyšli na procházku a hledali jsme stanoviště po areálu. Úkoly nebyly v žádném případě lehké, snaha se rozhodně cení.

Domácí dílnička

Medlov u Brna   17. 3. 2021

Zajistíme si krásnou výzdobu za okny našich bytů. Sami si vyrobíme zapichovátka nebo jinou výzdobu. Samozřejmě s velikonoční tématikou

Protahování na židli

Medlov u Brna   10. 3. 2021

S paní Ivou jsme si dnes pořádně protáhli ztuhlé tělo. Kdo by řekl, že cvičení na židlích je taky prospěšné a zároveň důležité k udržení kondice. 

MDŽ v areálu

Medlov u Brna   8. 3. 2021

Tento významný den jsme oslavili návštěvou okýnka. Na každou ženu tady čekalo sladké překvapení a kytička do bytu.

Sladké okénko

Medlov u Brna   5. 3. 2021

V našem oblíbeném okénku jsme dnes podávali horké jablko s domácími listovými ořechovými hřebeny.
Moc všem chutnalo!

Sázení

Medlov u Brna   3. 3. 2021

Blíží se Velikonoce, proto jsme se pustili do výsadby osení. Až vyroste, tak pěkně vyzdobí naše okna v bytech.

Cvičení na slunci

Medlov u Brna   1. 3. 2021

Je tady opět tradiční oblíbené cvičení venku. Po víkendu je třeba rozhýbat naše těla a slunce nám k tomu příjemně hřeje.  

Obrázkové hlavolamy

Medlov u Brna   22. 2. 2021

O víkendu jsme si trochu potrápili hlavu luštěním obrázkových přísloví. Se vzájemnou pomocí jsme to někteří zvládli, odměna byla zasloužená.

Barva na únor

Medlov u Brna   18. 2. 2021

I na tento měsíc jsme si zvolili barvu, tentokrát bílou. Takže na našeho pana domovníka opět čekalo rozluštění.

Jak nám to slušelo, tak na to se podívejte.

Cvičení v atriu

Medlov u Brna   17. 2. 2021

Slunce vysvitlo, nás to vylákalo ven, a šli jsme se protáhnout. Tentokrát předcvičování s přehledem zvládla naše sousedka paní Iva.

Sladké výdejní okénko

Medlov u Brna   5. 2. 2021

Sladké překvapení na nás čekalo ve výdejním okénku. A jaké vlastně bylo?
Oblíbené PALAČINKY! Pochutnali jsme si a už teď se těšíme na další překvapení

Domácí dílnička

Medlov u Brna   3. 2. 2021

Bliží se den svatého Valentýna. Na zkrášlení vstupních dveří jsme si doma vyrobili dekoraci. Materiál jsme dostali a jde se na to.

Najdi hádanku

Medlov u Brna   1. 2. 2021

Dnes jsme se pustili do hry 'najdi hádanku' po celém areálu. Vyšli jsme na procházku hledat, kde to asi bude.
Hádanky jsme našli, teď je ještě musíme rozluštit!

Horké jablko

Medlov u Brna   29. 1. 2021

Sychravé počasí nás neodradilo projít se k výdejnímu okénku. Tady na nás čekal nápoj 'horké jablko', který přišel vhod k dnešnímu počasí. 

Moravský kvíz

Medlov u Brna   28. 1. 2021

Když bydlíme na Moravě, měli bychom znát i nějaké typické pro pro náš kraj. K tomu máme kvíz; uvidíme, jak uspějeme.

Procvičování

Medlov u Brna   27. 1. 2021

Vždy je potřeba si trochu zacvičit. Zvolili jsme oblíbené balóny a pár protahovacích cvíků podle paní Libušky. Čerstvý vzduch prospívá, jde se na to!

Pohádková procházka

Medlov u Brna   25. 1. 2021

Tenhle týden jsme zahájili procházky hledáním pohádek podle symbolů. Hádanky jsme hledali po celém areálu. Čekaly nás tam i chytáky, ale i ty jsme zdárně zdolali.

Výdejní okénko

Medlov u Brna   22. 1. 2021

Dneska se vyčasilo, hned to láká k procházce. V kuchyňce nám nabídli oblíbený punč. Na procházce jsme zkontrolovali i ryby v jezírku.

Trénování paměti

Medlov u Brna   21. 1. 2021

Úkol zněl jasně: napsat jména všech prezidentů, prezidentem T.G.Masarykem počínaje. Musíme se pochválit, že jsme to zvládli na výbornou. Paní Maruška dokonce napsala, kdy který působil! 

Hrady a zámky

Medlov u Brna   20. 1. 2021

Dnes jsme měli vyjmenovat 5 hradů a 5 zámků z celé naší republiky. Někteří zamířili do Čech a někteři jsme přemýšleli, které památky máme tady na Moravě. Jen pár nás si vzpomnělo na to, že jeden zámek máme také kousek od nás.

Výroba svícnů

Medlov u Brna   18. 1. 2021

Nic nám nebrání v aktivitě. Rozhodli jsme se vyrobit si sami svícen. Návod jsme dostali a materiál máme všichni doma. Stačí sklenička, cukr a tekuté lepidlo. Máme je pěkné, viďte!

Hádanka na dnešní den

Medlov u Brna   13. 1. 2021

Dnes jsme dostali za úkol uhádnout komedii, která vyhrála ocenění komedie 20. století u nás.

Jestlipak i vy víte, která to byla? My ano, uhádli jsme a odměna prý taky bude 

Modré ráno

Medlov u Brna   8. 1. 2021

Dnes jsme si připravili na našeho pana domovníka hádanku. Sami jsme si zvolili barvu a pan domovník musel uhádnout, kterou jsme vybrali na tento den...naštěstí to zvládl..MODRÁ JE DOBRÁ!

Hledání rozdílů

Medlov u Brna   6. 1. 2021

S nadšením jsme se pustili do domácích akcí, které nás opravdu baví. Jednou z nich je hledání rozdílů: čarodějnice nám teda dala zabrat! Druhý obrázek jsme nakonec zvládli taky a na závěr jsme ještě hledali slova ve větách

Vánoční dárky

Medlov u Brna   22. 12. 2020

Také náš areál navštívil ježíšek přinesl všem vítamíny a něco dobrého na zub - kapr se salátem. Děkujeme, moc nám chutnalo

Vánoční koncert

Medlov u Brna   17. 12. 2020

Na koncert k nám přijel bývalý člen skupiny ŠLAPETO, pan Pecháček. Zazpíval krásné vánoční koledy a přidal i oblíbené písničky, které dobře známe. Zahřála nás nejen hudba, ale také vánoční čaj

Pečení cukroví

Medlov u Brna   16. 12. 2020

Vše máme nachystáno, takže se můžeme pustit do samotného pečení. Naše děvčata to zvládla na výbornou.

To si pochutnáme

Připravujeme těsta

Medlov u Brna   15. 12. 2020

Než se pustíme do pečení, musíme si nachystat těsta. To proto, aby se pořádně proležela. Letos jsme zvolili těsto šlehačkové zkušená paní Maruška už to zná!

Cvičení s míčem

Medlov u Brna   14. 12. 2020

Do dnešního cvičení jsme zapojili oblíbené cviky s balóny. Je potřeba do této činnosti zapojit i svaly, takže mačkáme a mačkáme

Vánoční punč a sladká tečka

Medlov u Brna   11. 12. 2020

Posezeni u voňavého punče nevynecháme ani na letošní Vánoce. Sladká tečka, v podobě koláče na plechu, je samozřejmostí.

Dopoledne proběhla příprava, máme hotovo a odpoledne už jen stačí zasednout ke stolu

Vánoční tvoření

Medlov u Brna   9. 12. 2020

Taky u nás jsme se pustili do vánočního tvořeni, na kteřé jsme se těšili. Vybírali jsme motivy, vyhrály to stromečky z bavlnky

Pondělní cvičení

Medlov u Brna   7. 12. 2020

Po dlouhé době jsme si společně zacvičili v hale. Samozřejmě za dodržení všech pravidel...bylo to velice příjemné a povzbuzující

Návštěva Mikuláše

Medlov u Brna   4. 12. 2020

V areálu poctil naše bydlící svou návštěvou Mikuláš s andělem. Čerta jsme letos nezvali, protože jsme byli všichni hodní.

Za krátkou básničku každý dostal malou sladkost 

Výzdoba

Medlov u Brna   3. 12. 2020

Paní Libuška se dnes pustila do ozdobení stromečku v naší zimní zahradě. Baňky pečlivě vybírala a na letošní rok vyhrála barva zlatá

Krátké cvičení

Medlov u Brna   27. 11. 2020

Dnes dopoledne jsme se pod dohledem naší hospodyňky trochu protáhli; pár cviků na protažení krční páteře přišlo vhod.

Oblíbené pohádky

Medlov u Brna   24. 11. 2020

Měli jsme úkol napsat 5 nejznámějších pohádek s obsazením herce Jana Čenského. Pravda, museli jsme hodně zavzpomínat 

Zvítězila pohádka s písničkou Dělání, dělání...

Odměna za hru

Medlov u Brna   20. 11. 2020

Dnes jsme rozdali odměny za výsledky ve hře 'kešky'. Někteří byli s hledáním vskutku rychlí, všichni se opravdu pobavili 

Listopadoví oslavenci

Medlov u Brna   18. 11. 2020

Předali jsme dárky našim oslavencům, kteří svá jubilea slaví v listopadu. Něco sladkého na zub a něco ke kávě.
Všem přejeme hodně zdraví!

Obrázky od dětí

Medlov u Brna   16. 11. 2020

Děti z Mateřské školy Medlov pro naše seniory namalovaly krásné obrázky pro radost ♥️

Děkujeme. Taková maličkost, moc nás potěšila 

Hledání kamenů (kešky)

Medlov u Brna   9. 11. 2020

Pohyb nesmí chybět, je důležitý pro zdraví každého z nás. Začíná hra hledání kamenů s čísly.

Kdo hledá, ten najde   někteří opravdu byli v hledání velice rychlí, odměna je zaručená!

Den v hnědé barvě

Medlov u Brna   6. 11. 2020

Každý měsíc jsme si zvolili nějakou barvu, na listopad jsme vylosovali hnědou. Doma jsme našli něco hnědého na sebe, pak jsme se ukázali ve dveřích bytu a celý den jsme byli hnědí včetně módních doplňků.

Super den 

Sirkové hlavolamy

Medlov u Brna   4. 11. 2020

Sluníčko nás vylákalo ven, sedli jsme ke stolu a pustili se do hlavolamů ze sirek. No, náročné to tedy bylo. Ještě další den se pokračovalo, úkolů bylo více...ale zvládli jsme to! 

Dušičkový čas

Medlov u Brna   2. 11. 2020

V této době si připomínáme naše blízké. Poděkování patří panu faráři R. D. Mgr. Pawlovi Cebulovi z Židlochovic, který přes telefon poskytl duchovní podporu a útěchu našim bydlícím v Senior Parku Medlov.

Hledáme rozdíly

Medlov u Brna   30. 10. 2020

Je třeba trénovat postřeh a k tomu přispívá například hledání rozdílů na obrázku. Tentokrát na téma halloween.

Zabavily nás i přesmyčky na stejné téma 

Oslavenci

Medlov u Brna   26. 10. 2020

Říjnovým oslavencem je paní Maruška. A k ženě patří kytička 

Přejeme všechno nejlepší!

Polštářky

Medlov u Brna   20. 10. 2020

Tak už máme našito a hotovo  Teď už jen každému rozdat, používání v chladnějším počasí je ideální.

Začínáme šít

Medlov u Brna   16. 10. 2020

Náplň už nám dorazila, proto může naše zkušená paní Libuška zasednout za šicí stroj a hned se pustila do práce 
 
Pěkně jí to šlo 'od ruky' a první výrobky jsou již hotové!

Ruční práce

Medlov u Brna   15. 10. 2020

Je zapotřebí začit šit ty malé polštářky. Dnes jsme tedy musely zapojit naše šikovné ruce a přesně vše našpendlit a zastříhnout 

Truhlíky na jaro

Medlov u Brna   9. 10. 2020

V těchto dnech je ten správný čas připravit si kytičky na jaro.
Pan Toníček nám vše potřebné vysvětlil a hurá  jdeme na to!

Vyrábíme polštářky

Medlov u Brna   7. 10. 2020

Nastal podzimní čas, je potřeba si vyrobit nahřívací polštářky. Tomu jsme věnovali dnešní den. Vše nastříhat a nachystat na další dny. Postupně budeme polštářky šít a plnit. Příjemný relax prací 

Měsíc v oranžové...

Medlov u Brna   2. 10. 2020

Dohodli jsme se, že na tento měsíc zvolíme oranžovou barvu 
Proto nejen pani Libuška zvolila oranžový doplněk - šál, měli jsme sladkosti a pití nealkoholický punč v této barvě

Oslavenci v září

Medlov u Brna   30. 9. 2020

Také tento měsíc jsme v užším kruhu oslavili narozeniny. Červené a bílě víno, chlebíčky a zákusky patři mezi naše oblíbené pochoutky.
 
Takže skleničky do ruky a připíjíme na zdraví všem

Beseda na téma: tříděný odpad

Medlov u Brna   25. 9. 2020

Do našeho areálu zavítala pani Ing. Alena Procházková z firmy Sako v Brně. Vysvětlila nám, jak správně třídit odpad v domácnosti, co vše se z něj ještě dál vyrábí 
 
Opravdu poučná přednáška, děkujeme za návštěvu.

Burčákové slavnosti

Medlov u Brna   9. 9. 2020

Léto jsme ukončili společně i s obyvateli Medlova, které jsme pozvali na již tradiční 'Burčákové slavnosti' v našem areálu.
K poslechu i k tanci skvěle hrála cimbálová muzika Morava. Jako občerstvení jsme připravili škvarkovou pomazánku, někteří si dali párky, ale všichni ochutnali burčák!

Návštěva nového areálu Hlušovice

Medlov u Brna   8. 9. 2020

Dnešní výlet směřoval do nově vybudovaného areálu, již 7 v rámci republiky, Hlušovice u Olomouce.
Srdečně nás přivítali a pohostili. Čekalo nás zároveň příjemné posezeni i se sousedy z Rychvaldu. Děkujeme 

Cvičení

Medlov u Brna   7. 9. 2020

Každé pondělí se těšíme na oblíbené cvičení. Dnešní setkání jsme zahájili protažením celého těla

Beseda na téma: oční onemocnění

Medlov u Brna   2. 9. 2020

Dnes do areálu zavítal pan doc. Mgr. Pavel Beneš Ph.D., přednosta katedry optometrie a ortoptiky Masarykovy univerzity Brno.
Vysvětlil nám, jaká mohou být oční onemocněni a co je s tím spojené. Připravili jsme si i nějaké otázky. Jako správný odborník postupně odpověděl a také poradil. Vyzkoušeli jsme si různé stimulační brýle 

Odpoledne v barvě červené

Medlov u Brna   28. 8. 2020

Všichni jsme se oblékli do červené barvy. Takto vypadalo netradiční odpoledne. Zabavili jsme se kvízem s tématem hlášek z filmu. K posezení nechybělo červené osvěžení a zmrzlina s horkým rybízovým přelivem 

Zámek Židlochovice

Medlov u Brna   26. 8. 2020

Zajímavý výlet nám připravila paní vedoucí. Cílem byl nedaleký zámek v Židlochovicich. Prohlídka s průvodcem všechny přítomné zaujala.
Úsměvné situace jsme zažili u vycpaného medvěda 

Hrajeme šipky

Medlov u Brna   20. 8. 2020

Dnešní turnaj v šipkách byl v režii děvčat. Napínavé soutěžení probíhalo až do konce, do poslední šipky ale výherce může být jen jeden!

Letní koncert v Kunicích

Medlov u Brna   19. 8. 2020

Dnešní výlet směřoval do českého areálu Senior Parku v Kunicích u Prahy. S rádiem Blaník tady vystoupila populární paní Helena Vondráčková. Nádherný poslech a možnost oblíbenou zpěvačku vidět zblízka byl opravdu nezapomenutelný zážitek.
Kolegyním děkujeme za pozvání, skvěle připravené pohoštění a celou akci 

Srpnová oslava

Medlov u Brna   12. 8. 2020

Chlebičky, zákusky ani víno nechybělo na srpnové oslavě narozenin. Pohoštění jsme si přichystali venku v atriu, krásné počasí  oslavě přálo.
Přejeme všechno nejlepší! 

Bingo

Medlov u Brna   5. 8. 2020

Tahle hra nás vždy potěši, je to opravdu zábava. S napětím vždy čekáme, kdo první zakřičí - BINGO! 

Dnes to byla paní Erika, gratulujeme.

Turnaj v kuželkách

Medlov u Brna   29. 7. 2020

Jsme soutěživí, hry jsou napínavé až do konce; neví se, kdo vyhraje 

Všichni se snažíli, ale vyhrála a hlavní cenu získala paní Maruška. Pro ostatní byly připraveny ceny útěchy.

Grilované špekáčky

Medlov u Brna   24. 7. 2020

Sluníčko krásně svítí, pohoda je v celém areálu, tak teď stačí jen grilovat  špekáčky se podařily, byly výborné. K tomu pivo, opravdu nám chutnalo.

Oslavenci v červenci

Medlov u Brna   22. 7. 2020

V měsíci červenec mají narozeniny jen samá děvčata  na stolech vonělo uzené, nechybělo vínko a pivko. K poslechu i tanci zahrál na kytaru pan Karel.
Všechno nejlepší, děvčata 

Výlet za zmrzlinou

Medlov u Brna   15. 7. 2020

V nedaleké vesničce Cvrčovice připravují skvělou domácí točenou zmrzlinu. Sladké osvěžení v ruce a při tom jsme pozorovali blízký splav.
Krásná podívaná, plavání bude na pořadu až přiště 

Pečeme rybízový koláč

Medlov u Brna   10. 7. 2020

Na naší zahrádce nasbíraný rybíz byl třeba zužitkovat. Společnými silami, dle domácího receptu, jsme si upekli koláč k odpolední kávičce. Povedl se na výbornou. 

Melounové osvěžení

Medlov u Brna   9. 7. 2020

Na zahradě se příjemně sedí, tak jsme se sešli a osvěžili se MELOUNOVOU LIMONÁDOU a melounem. Už se těšíme na pečení buchty z našeho rybízu.

Cvičíme s míči

Medlov u Brna   8. 7. 2020

Prodloužený víkend za námi, nový týden začneme cvičením s míči. Příště bude počasí určitě přívětivější ke cvičení v zahradě.

Sklízení rybízu

Medlov u Brna   7. 7. 2020

I u nás dozrál rybíz a tak byl čas jej sklidit. Upečeme rybízový koláč nebo uděláme limonádu, každý si přijde na své. 

Hlášky z filmu

Medlov u Brna   3. 7. 2020

'Zavřete oči, odcházím' .. Poznali jste? :-) Dnešní odpoledne ve znamení hádání slavných vět z filmů venku na sluníčku v altánu. Procvičili jsme nejen paměť, ale zejména bránici :-)

Výstava lilií

Medlov u Brna   1. 7. 2020

V nedalékém Rajhradu v klášteře pořádají voňavou výstavu. Návštěvníci mají možnost poznat různé druhy těchto nádherných květin - lilií.

No není to nádhera? 

Gumičkové náramky

Medlov u Brna   26. 6. 2020

Je potřeba si procvičit celé tělo, tedy i prsty. Dnes jsme zkusili výrobu náramků z malých gumiček. Měli jsme obavu z drobné činnosti, ale nakonec nám šla práce od ruky  barvičky jen září.

Narozeninová oslava

Medlov u Brna   24. 6. 2020

Hlavně jsme dnes připili na zdraví oslavencům. Při této příležitosti jsme grilováním zahájili letní sezónu. 
Maso, klobásky, k tomu pivečko. Na harmoniku k poslechu i tanci nám zahrála paní Martina

Snídaně v hale

Medlov u Brna   19. 6. 2020

Na naši oblíbenou snídani jsme se sešli v hale, protože na posezení venku bylo chladno. Chutnalo nám i při dodrženi požadovaných rozestupů u stolu. Párky, káva a čaj, zkrátka co kdo chtěl 

Návštěva cukrárny

Medlov u Brna   17. 6. 2020

Dnešní výlet nás zavedl do cukrárny. Poradili jsme si i s nepřízní počasí a sedli jsme si na zahrádku. Vybrali jsme si výborné zákusky i velmi chutnou kávu, ostatně jako vždy.

Beseda s Policií ČR

Medlov u Brna   15. 6. 2020

Kpt. Mgr. Zdeňka Procházková, policistka z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie ČR Jihomoravského kraje a její kolega nprap. František Procházka, si pro nás připravili velice zajímavou a poučnou přednášku na téma 'Prevence kriminality pro seniory'.
Děkujeme za doporučení, rady a důležité informace.

Hra s čísly

Medlov u Brna   11. 6. 2020

Sešli jsme se v hojném počtu u naší oblíbené hry Bingo. To je tak napínavé... 

Vyhrála paní Hedvika; hlavní cenou byly párky, dobrou chuť 

Šipkový turnaj

Medlov u Brna   5. 6. 2020

Dnešní soutež v šipkách měla vítězku, kterou nikdo nepřekonal. Paní Anička 

První tři nejlepší byl odměněni. Také ostatní dostali maličkost - cenu útěchy.

Loupeme česnek

Medlov u Brna   4. 6. 2020

Přebírání těstovin, oříšků a fazolek nám šlo pěkně od ruky. V druhém kole jsme naloupaly jarní česnek. Tím jsme si zajistily voňavou topinku 

Procvičení jemné motoriky

Medlov u Brna   3. 6. 2020

Co jsme měli dnes společného s Popelkou? Ta také dostala za úkol přebírat, ale pomohli jí holoubci.

My jsme přebírání těstovin, fazolek a oříšků zvládly bravurně a ještě si procvičily prstíky 

Hra Bingo

Medlov u Brna   22. 5. 2020

Počasí nás vylákalo ven do atria, kde jsme si zahráli hru s čísly Bingo  zábava byla výborná, pro vítěze nechyběla výhra.

Harmonika

Medlov u Brna   20. 5. 2020

Dnes nás přišla potěšit paní Martina hrou na harmoniku. Zvučně zazněly v areálu známé lidové písničky.
Děkujeme ❤

Občerstvení

Medlov u Brna   19. 5. 2020

Naše děvčata nám připravila menší občerstvení. Dodržujeme bezpečnostní pravidla, to je stále samozřejmost.

Sladkosti máme rádi a zmrzlina osvěží 

Hudba v atriu

Medlov u Brna   13. 5. 2020

Dnes odpoledne mezi nás zavítala paní Lenka. Zahrála na klávesy naše oblíbené písničky, které jsme si s chutí všichni zazpívali 

Dortík a káva

Medlov u Brna   7. 5. 2020

K odpolední siestě patří káva a něco sladkého. Naše seniorky si s chutí dopřály oblibený dezert 'banánový split', pohodlně venku před bytem 

Cvičení na slunci

Medlov u Brna   6. 5. 2020

Dnes nám opravdu přálo počasí, proto jsme toho využili k setkání u našeho oblíbeného cvičení.

Míče do ruky a jdeme na to 

Velikonoční svátky

Medlov u Brna   10. 4. 2020

Velké poděkování patří panu faráři R. D. Mgr. Pawlovi Cebulovi z Židlochovic. V této nelehké době projevil svou laskavost a poskytl přes telefon duchovní podporu bydlícím v Senior Parku Medlov. Děkujeme...

Jaro a Velikonoce

Medlov u Brna   6. 4. 2020

K Velikonocům patří jaro, které nás přivítalo krásnou, rozkvetlou zahradou. Výzdoba nesmí chybět.

Krásné a klidné Velikonoce všem 

Chráníme se...

Medlov u Brna   16. 3. 2020

K zajištění spokojenosti našich seniorů je zapotřebí si opatřit roušky, abychom mohli vše důležité průběžně zajistit. Přispíváme i k takové pohodě...

Přednáška o požární ochraně

Medlov u Brna   10. 3. 2020

Pozvání mezi nás přijal p. Sedláček, jeden s členů místního hasičského sboru. Upozornil přítomné, na co si máme dávat pozor v domácnosti ve vztahu k požární ochraně. Mohli jsme se přesvědčit o důležitosti a fyzické náročnosti práce hasičů. Děkujeme za velice poučné a zajímavé povídání.

Slavíme MDŽ

Medlov u Brna   6. 3. 2020

Také u nás se slavilo...chlebíčky, horké maliny se zmrzlinou, i něco ostřejšího nechybělo. Samozřejmostí byl červený karafiát, ženy si to užily.

Korunovační klenoty v Brně

Medlov u Brna   4. 3. 2020

V žádném případě jsme si nemohli nechat ujít výstavu nejhodnotnějšího českého pokladu: korunovačních klenotů. Konečně jsme je viděli na vlastní oči. Opravdu nádhera, neuvěřitelný zážitek.

Návštěva v areálu

Medlov u Brna   29. 2. 2020

Dnes nás navštívil masopustní průvod, který prošel také celou obcí Medlova. Podívaná to byla parádní, legrace v žádném případě nechyběla.

Muzeum v Ivančicích

Medlov u Brna   26. 2. 2020

Zavítali jsme si do nedalekých Ivančic. Ve zdejším muzeu pořádají výstavu svatebních šatů města a venkova z poloviny 20. století. Naše paní Libuška tady našla šaty, které měla ve svůj svatební den. Pro ni samotnou rozhodně krásná vzpomínka.

Oblíbené pečení

Medlov u Brna   19. 2. 2020

K odpolední kávě nesmí samozřejmě chybět něco sladkého. Proto jsme dopoledne pekli ovocnou buchtu. No a odpoledne jsme si společně pochutnali.

Čistíme zeleninu

Medlov u Brna   18. 2. 2020

Společně jsme si sedli ke stolu a čistili zeleninu. Určitě se časem pro ni najde využití. Kromě toho tato činnost nahrazuje cvičení jemné motoriky.

Beseda o zdravém sluchu

Medlov u Brna   17. 2. 2020

Dnešní návštěva paní doktorky byla velice zajímavá a poučná. Představte si: konečně jsme se dozvěděli, jak správně pečovat o své uši. Na závěr besedy proběhla dobrovolná prohlídka.

Valentýnská snídaně

Medlov u Brna   14. 2. 2020

Naši oblíbenou snídani jsme měli dnes ve valentýnském stylu. Například topinky připravené ve tvaru srdce...a samozřejmě káva a vánočka také nemohly chybět.

Bazén

Medlov u Brna   12. 2. 2020

Plavání patří všeobecně mezi oblíbenou sportovní činnost. Nezáleží na věku. Příjemně teplá voda a celý bazén vyhrazený jen pro nás.

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   7. 2. 2020

Všichni rádi mlsáme. Společně jsme se sešli v hale, s chutí jsme si dali kávu a k ní oblíbený banánový dezert se šlehačkou...

Hádanky a hlavolamy

Medlov u Brna   5. 2. 2020

Sešli jsme se dnes v hale, abychom vyzkoušeli různé hlavolamy. Například ty se sirkami nám daly zabrat. Hádanky už byly snadnější, ale co je nejdůležitější? Že jsme se u toho nasmáli.

Naši oslavenci

Medlov u Brna   29. 1. 2020

Hned ráno jsme se s odhodláním pustili do přípravy chlebíčků pro naše oslavence. Vínečko se chladí a sladký dezertík je taky hotov. Hurá, jde se oslavovat. Připíjíme na zdraví všem oslavencům!

Společná snídaně

Medlov u Brna   24. 1. 2020

Je příjemné si společně ráno sednout v hale se svými sousedy. To můžete zažít u nás v Medlově. Nesmí chybět káva, vánočka anebo párky. To je naše pravidelné posezení.

Solná jeskyně Brno

Medlov u Brna   22. 1. 2020

Kde jinde mimo domácnost si užít relaxaci a odpočívat, než v solné jeskyni? Taková terapie má blahodárné účinky na naše dýchací ústrojí.

Na nákupy

Medlov u Brna   15. 1. 2020

Novoroční slevy jsou nejlepší variantou nákupů. Také my jsme se vyjeli podívat, co by se nám hodilo do domácnosti. Deka, polštář, rámečky... na závěr nechyběla sladká tečka.

Skladování čalamády

Medlov u Brna   9. 1. 2020

Včera jsme si vše nakrájeli a naložili. Dnes je potřeba směs čalamády naplnit do skleniček, aby bylo pro všechny.

Ochutnali jsme, moc se nám povedla 

Výroba čalamády

Medlov u Brna   8. 1. 2020

Ani zimním období nesmí chybět vitamíny. Proto jsme se pustili do výroby čalamády 

V krájení zeleniny jsme totiž nejlepší a nejrychlejší!

Jubilanti v prosinci

Medlov u Brna   30. 12. 2019

Na závěr letošního roku jsme se všichni sešli u oslavy narozenin. Hlavní slovo měla paní Klementina  , které přejeme hodně zdraví, štěstí a nekonečný humor.

Zároveň jsme si připili na ten nadcházející magický rok 2020, všem tedy na zdraví!

Vánoční besídka

Medlov u Brna   20. 12. 2019

Dopoledne přišly potěšit naše seniory děti z místní základní a mateřské školy.

Zazpívaly nám koledy a zarecitovaly básničky, to bylo veselo 

Vánoční posezení

Medlov u Brna   19. 12. 2019

Všichni jsme se sešli u svátečniho stolu i s panem farářem, který nás navštívil a požehnal nám.

Samozřejmě nechyběl ani kapřík s bramborovým salátem, ani dárečky.

Hurá na nákupy

Medlov u Brna   18. 12. 2019

Stíháme vyrazit nakoupit nějaký ten dárek, co ještě chyběl, snad to bude už vše!

Samozřejmě se nezapomnělo i na něco dobrého na zub - no přece na langoš 

Pečení vánočního čaje

Medlov u Brna   13. 12. 2019

Na zimu je potřeba se zahřát teplým a dobrým pitím, například pečeným čajem. Proč si ho neupéct přímo v areálu? Hotovo, zásobu už máme.

Odpoledne jsme pak zapálili další adventní svíčku.

Vánoční cukroví

Medlov u Brna   11. 12. 2019

K vánočním svátkům nepochybně patří i pečení cukroví. Děvčata z našeho areálu se pustila do pečení a že jim to šlo!

Jednoduchý a rychlý recept zájemcům rádi zašleme 

Vánoční koncert v hale

Medlov u Brna   10. 12. 2019

Naše pozvání přijal pan Benýšek s paní Durnovou, která jej doprovázela recitací. Společně s dalšími dvěmi hosty zahráli vánoční písně.

Děkujeme za hezké vystoupení a vánoční atmosféru  Všem přejeme krásné a pohodové svátky.

Cvičení s nácvikem

Medlov u Brna   9. 12. 2019

Po víkendu jsme se sešli, abychom si zacvičili a trošku se protáhli. Nejen to, vyzkoušeli jsme si, jak se zachovat, když upadneme na zem.

Máme natrénováno 

Vánoční dílna

Medlov u Brna   6. 12. 2019

Málem jsme všechno nestihli, ale poradili jsme si. Ještě jsme dnes vyráběli do naší vánoční sbírky malou dekoraci.

A máme hotovo... 

Příšel Mikuláš

Medlov u Brna   5. 12. 2019

Čekání na Mikuláše jsme si zkrátili přípravou teplého svařáku s perníkem,který jsme si ráno přichystali.
Básničky za nás za všechny zvládly děti, které přišly opět mezi nás. Mikuláš postupně odměnil přítomné, velké i malé 

Zdobení stromečku

Medlov u Brna   4. 12. 2019

Sešli jsme se, abychom tradičně i v našem areálu nazdobili vánoční stromeček.

S hudbou k poslechu jde práce lépe od ruky, proto nesměl chybět poslech koled a ani kávička.

Divadlo v hale

Medlov u Brna   29. 11. 2019

Zavítali k nám do areálu herci Divadla Bez Pravidel, dokonce i s loutkami.

Na společné představení přišly také děti z nedaleké mateřské školky, bylo opravdu veselo 

Oslavenci v listopadu

Medlov u Brna   20. 11. 2019

Také tento měsíc se u nás slavilo; chlebíčky, zákusky a dobré vínečko nechybělo.
Všem našim oslavencům přejeme hodně zdraví! 

Vánoční tvoření

Medlov u Brna   18. 11. 2019

Také je nejvyšší čas vyrobit si nějakou vánoční ozdobu.

S chutí jsme se pustili do díla, však uvidíme, co nám z toho vznikne.

Hurá do zahradnictví

Medlov u Brna   15. 11. 2019

Vánoce se nám blíží, je čas nakoupit vánoční dekorace. Děvčata se pozdravila i s kamarádem ze severu 

Protože jim po té krásné výzdobě vyhládlo, koupily si i něco dobrého na zub.

Sladké potěšení

Medlov u Brna   13. 11. 2019

Výlet do Syrovické cukrárny se nám moc vydařil. Zákusek, nechyběla dobrá káva, také na pohár došlo.
A ještě si vezeme domů výslužku, jak nám tam chutnalo 

Snídaně v hale

Medlov u Brna   8. 11. 2019

Toto páteční ráno jsme se sešli v hale ke společné snídani s ostatními sousedy. Kromě vonící kávy a vánočky jsme si pochutnali na párcích.

Krásný start do nového dne 

Plavání

Medlov u Brna   6. 11. 2019

V nedaleké obci Blučina se nachází krytý bazén, který jsme společně navštívili. 

Všichni si užili možnosti zaplavat si ve velkém bazénu. 

Pečeme koláč

Medlov u Brna   5. 11. 2019

Ráno upečeme, odpoledne si dáme ke kávě.

Kdo uhodne, s čím byl koláč, dostane od nás recept zdarma i tu báječnou vůni, která provoněla celý areál...

Výlet za nákupy

Medlov u Brna   25. 10. 2019

Cílem našeho dnešního výletu byl na přání obchodní dům v Brně.
To, co mají děvčata v nákupních košících, je teprve začátek. Ještě je řádně doplnily a poté se odměnily v cukrárně kávou a zákusky 

Oslavenci

Medlov u Brna   23. 10. 2019

Dnešní oslava narozenin se nesla v duchu podzimu, o tom svědčí i slavnostně prostřený stůl.

Podzim ale není smutný, je hodně barevný a dnes krásně slunečný. To i sluníčko přišlo popřát našim jubilantům vše nejlepší! 

Medlovští jubilanti

Medlov u Brna   5. 10. 2019

Dnes se uskutečnilo setkání všech medlovských jubilantů v místním kulturním domě. Velice srdečně všechny přivítal pan starosta. K poslechu i tanci hrála cimbálová muzika Podluží.
 
Děkujeme za pozvání a krásně strávený večer 

Papouščí zoo

Medlov u Brna   2. 10. 2019

Exotika nás vylákala na další výlet.

Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích je rájem pro mnoho druhů těchto barevných ptáků. To Vám byla paráda ☺

Výlet

Medlov u Brna   27. 9. 2019

Dnešní výlet byl ryze nákupní, vyjeli jsme si do Brna.

Děvčata se rozhodla hlavně doplnit nápoje, ať je doma vše po ruce.

Oslavenci

Medlov u Brna   25. 9. 2019

Dnes jsme si společně připili se všemi jubilanty, kteří se narodili v měsíci září.

Tak vše nejlepší a na zdraví! 

Cukrárna v hale

Medlov u Brna   18. 9. 2019

Máme rádi sladké. Proč si tedy neudělat cukrárnu v hale? Dortík se šlehačkou, kávička, dokonce i chlebíčky byly.

A že se nás sešlo, 'mlsounů' ☺

Beseda

Medlov u Brna   13. 9. 2019

Navštívily nás pracovnice Úřadu práce z pobočky v Židlochovicích s besedou 'Na co máme nárok a jak na to'.

Dozvěděli jsme se mnoho užitečných informací o příspěvcích, na které mohou senioři dosáhnout, také jak a kde je získat.

Divadlo v hale

Medlov u Brna   11. 9. 2019

Zavítalo mezi nás brněnské divadlo Bez Pravidel. Měli jsme možnost shlédnout představení 'Ta naše písnička česká'. Obě loutky, dědeček Josef i babička Růženka, okouzlily veškeré obecenstvo.

Moc se jim líbilo u našeho jezírka 

Snídaně v hale

Medlov u Brna   6. 9. 2019

Dnes jsme se se sešli při společné pravidelné snídani v hale. Vonící káva, vánočka, marmeláda.
A ještě toustík a smažená vajíčka se slaninkou.

Bazén Blučina

Medlov u Brna   4. 9. 2019

Dnes jsme se vydali zaplavat si do krytého bazénu v Blučině.

Relax, pohodička, no prostě paráda. Celý bazén patřil jenom nám!!! 

Burčáková slavnost

Medlov u Brna   28. 8. 2019

Hezké počasí je základ, pak je na řadě burčák, škvarková pomazánka, degustace vína, kozí sýry...k tomu všemu hraje cimbálová skupina Cimallica.

Krásně strávené odpoledne 

Kvíz 'Naše tělo'

Medlov u Brna   23. 8. 2019

Kvíz byl nejen zábavný, ale i velice poučný.

Jak pravila naše paní Marie: 'Konečně jsem se ve svých 90 letech dozvěděla, kolik mám v těle kostí.' 
A víte Vy, kolik máme v těle kostí?

Oslava s jubilanty

Medlov u Brna   14. 8. 2019

V Senior Parku Medlov jsme oslavovali srpnové jubilanty. Hudba, gulášek s bramboráky, zákusky, chlebíčky, no prostě paráda.

Vše nejlepší a hlavně hodně zdraví!

Paprika

Medlov u Brna   13. 8. 2019

Včera jsme si naloupali cibuli, dnes přišla řada na papriku. Vše je třeba očistit, nakrájet, smíchat s cibulí a zamrazit.

To bude v zimě chutná příloha k pečenému masu.

Cibule

Medlov u Brna   12. 8. 2019

Po dnešním pravidelném cvičení jsme si ještě procvičili jemnou motoriku při loupání cibule na středeční guláš.

Nechyběly ani slzičky, skutečně štípala 

Výlov rybiček

Medlov u Brna   9. 8. 2019

Dnes se konal v našem areálu velký výlov rybiček, samozřejmě o hodnotné ceny.

Co více potěší rybáře než pořádná ryba - třeba v oleji nebo tomatě 

Kozí farma Opatovice

Medlov u Brna   7. 8. 2019

Zajeli jsme dnes na kozí farmu. 'Holky' si nás určitě pamatovaly od loňska, protože přivítání bylo velice radostné a milé. 
Jedna dokonce chtěla vyfotit na občanku 

Kvašáky

Medlov u Brna   5. 8. 2019

Po pravidelném cvičení a následné kávičce jsme si společně naložili kvašáky.

Recept rádi zašleme 

Poznáváme Medlov u Brna

Medlov u Brna   2. 8. 2019

Dnešní výlet byl poznávací, projeli jsme se po Medlově, místě, kde se nachází náš Senior Park.

Na závěr jsme měli velice zajímavou přednášku s paní Mgr. Libuší Kloparovou v místním kostele.

Pečeme

Medlov u Brna   31. 7. 2019

Ráno koláč upečeme. Odpoledne si společně sedneme do haly, dáme kafe a bude po koláči.

Dnes jsme připravili koláč s meruňkami, ten byl, a jak chutnal a voněl. 

Špekáčky

Medlov u Brna   24. 7. 2019

K létu patří opékání špekáčků. Dnes i přes hodně teplé počasí jsme si na nich ve stínu pod pergolou opravdu pochutnali, zapíjeli jsme je chlazeným pivečkem :))

Dozrálo ovoce

Medlov u Brna   16. 7. 2019

Dnes jsme otrhali letošní úrodičku meruněk, angreštu a černého rybízu. Společně jsme odpoledne v hale vše zpracovali a nyní se těšíme na pečení koláče. S čím asi bude :)

Jubilanti červenec

Medlov u Brna   10. 7. 2019

V areálu se stalo tradicí, že každý měsíc máme společnou oslavu narozenin.

Tak na zdraví...paní Aničko, Dagmaro, Zdeničko i Leopoldinko...a také na nás všechny 

Odpolední posezení

Medlov u Brna   8. 7. 2019

Dnešní příjemné počasí bylo přímo stvořené k posezení v altánku. Tady jsme si společně ve stínu dopřáli odpolední kávu.

Jedeme plavat

Medlov u Brna   3. 7. 2019

Opravdu moc jsme si všichni užili dnešní plavání v Blučině. Snad ale nejvíce pan Karel, který je 'vodomil' duší i tělem. 

Rybíz

Medlov u Brna   2. 7. 2019

Včera jsme sklidili bohatou úrodu námi vypěstovaného rybízu. Dnes jsme se sešli v hale, abychom ho zpracovali.

Už se těšíme na koláč s rybízem, který máme tak rádi 

Oslava narozenin

Medlov u Brna   26. 6. 2019

Dnes bylo venku pořádné horko, přesto se nás sešla plná hala ☺

Důvodem byla oslava červnových narozenin a vítání paní Marie a pana Josefa do našeho areálu. Nechyběl ani tanec.

Společná snídaně

Medlov u Brna   21. 6. 2019

Vždy 1x za čtrnáct dní se scházíme u snídaně s ostatními sousedy v našem Senior Parku.

Je příjemné začít nový den posezením u společného stolu.

Divadlo

Medlov u Brna   19. 6. 2019

Navštívily jsme brněnské Národní divadlo Reduta, kde jsme shlédly operu 'Kocour v botách'.

Moc nám to slušelo a výborně jsme se pobavily. Dámská jízda 

Cvičení

Medlov u Brna   17. 6. 2019

Stejně jako každé pondělí i dnes jsme se sešli v hale při cvičení.

Stalo se pravidlem, že pak posedíme společně u kávy a doplníme energii něčím sladkým. 

Splav Cvrčovice

Medlov u Brna   12. 6. 2019

Cílem výletu byl splav v nedalekých Cvrčovicích.

Kromě skutečnosti, že je u vody krásně, mají tady nejlepší zmrzlinu v okolí.

Sousedský den

Medlov u Brna   5. 6. 2019

V našem areálu jsme připravili velké setkání sousedů. Přišli místní, přijeli i známí ze Senior Parku Rychvald od Ostravy. Občerstvení bylo zajištěno: párky, pivo, točená limonáda, něco sladkého.

Všichni byli nadšeni z živých kozlíků a hus. Aby toho nebylo málo, zavítal k nám i klaun.

Přípravy na Sousedský den

Medlov u Brna   4. 6. 2019

Na zítřejší 'sousedský den' je toho třeba hodně připravit: oprášit květiny v hale, postavit stany, nařezat párky...

Každý chce s něčím pomoci, aby bylo zítra vše ok            </div>
          </div>
                   </article>
                                    <article >
                    <div class="row">
           <div class="col-sm-12">
            <h2 class="penzion-novinky"><a rel="clearbox[]" href="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/2098.jpg">Rozhledna</a></h2>
            <div style="padding-left:0;" class="col-sm-5">
            <a style="margin-top:3px;" rel="clearbox[]" href="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/2098.jpg" class="image"> 
             <img data-src="https://www.senior-park.cz/foto-aktuality/2098m.jpg" alt="" class="img-responsive center-block">
             <span>Akce</span>
            </a>
           </div>
            <p class="info"><a href="https://www.senior-park.cz/medlov-u-brna/">Medlov u Brna</a>   29. 5. 2019</p>
            <p>Akátová rozhledna - cíl dnešního výletu. Stavba se tyčí nad městem Židlochovice...na kopci, který se jmenuje Výhon.<br />Celá je z akátového dřeva, fouká v ní a vrže, má 77 schodů. My jsme výšlap dali s úsměvem <img class=

Atrium

Medlov u Brna   24. 5. 2019

Sluníčko nám svítí a my jsme se pustili do údržby atria.

To bylo hned pomocníků, všichni chceme mít prostředí hezké.

Oslavenci

Medlov u Brna   22. 5. 2019

Dnes jsme měli oslavu 'májových koťátek', seniorů narozených v květnu. Všichni jsem se opravdu příjemně pobavili.

Především pan Josef, který oslavil 90. let...blahopřejeme samozřejmě všem 

MS v hokeji

Medlov u Brna   21. 5. 2019

Také my v Medlově fandíme hokeji. Je hezké se sejít v hale a vychutnat si společně napínavý zápas a výhru našich, dnes nad Švýcarskem 

Beseda - finanční gramotnost seniorů

Medlov u Brna   15. 5. 2019

Dnes nás navštívila paní Gerta Mazalová, předsedkyně Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace, z.s., která pravidelně radí v brněnském rozhlase spotřebitelům.
Měla s námi velice zajímavou a poučnou besedu.

'Šmejdi' a podvodníci, už víme, jak na Vás 

Výlet

Medlov u Brna   13. 5. 2019

Cílem dnešního výletu bylo Odborné učiliště ve Cvrčovicích. Dozvěděli jsme se podrobnosti o oborech, které tam vyučují.

Prohlédli jsme si i krásné skleníky se spoustou květin.

Snídaně

Medlov u Brna   10. 5. 2019

Dnešní den jsme zahájili společnou snídaní v hale.

To byla dobrota. Kromě jiného jsme si pochutnali na krupičné kaši posypané strouhanou tatrankou se skořicovým cukrem a máslem...mňam...

Cvičení v hale

Medlov u Brna   6. 5. 2019

Dá to práci a pořádné soustředění cvičit jemnou motoriku. Vidíte tu malou kuličku mezi prsty?

A jak se soustředíme 

Snídaně

Medlov u Brna   26. 4. 2019

Společnou snídani je třeba nejprve připravit - Maruška s Alenkou se pustily s chutí do práce.

Výsledek nejen dobře vypadal, ale i skvěle chutnal 

Vysazujeme květiny

Medlov u Brna   25. 4. 2019

Dnes jsme se pustili do vysazování květin do truhlíků.

To bylo pomocníků, každý chtěl sám osadit ten svůj truhlík na okno!

Výlet

Medlov u Brna   24. 4. 2019

Co dělají holky nejraději? No přece nakupují!

Odměnou za běhání po obchodech byla káva, zákusek a dortík v nedaleké kavárně.

Oslava narozenin

Medlov u Brna   17. 4. 2019

K poslechu i tanci dubnovým oslavencům zahrál pan Leo Bartončík.

Celá oslava se nesla v duchu nadcházejících velikonočních svátků, stoly byly plné jídla.

Cvičení v hale

Medlov u Brna   15. 4. 2019

Každé pondělí se scházíme na cvičení v hale.

Stalo se tradicí, že po cvičení si dopřejeme společnou kávu a něco dobrého na zub.

Policie ČR

Medlov u Brna   10. 4. 2019

Policistka z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie ČR Jihomoravského kraje si pro nás připravila zajímavou a poučnou přednášku na téma 'Jak se nestát obětí kriminality'.

K poučnému vyprávění přidala preventivní doporučení a rady.

Jaro je tady!

Medlov u Brna   4. 4. 2019

Včera jsme si vyrobili velikonoční dekoraci. Dnes jsme pokračovali a ozdobili okna haly, přes která je krásný výhled do atria, kde se nám již zabydlelo jaro.

Vyrábíme dekorace

Medlov u Brna   3. 4. 2019

Dnes budeme v hale drátkovat - vyrobíme si dekoraci na Velikonoce. Tentokrát ovečky a ptáčky. To nám to pěkně jde od ruky.

Velikonočně si nazdobíme celý areál.

Snídaně v hale

Medlov u Brna   29. 3. 2019

Již od rána se nesla halou báječná vůně. Smažili jsme ke společné snídani vejce na cibulce a k tomu toustík.

To byla dobrota 

Dětská návštěva

Medlov u Brna   26. 3. 2019

Dnes se do areálu přišly podívat děti z mateřské školky, v rámci své procházky. Chodí pozdravit naše papoušky Ferdu a Alexe.

Minule nám slíbily, že namalují obrázky zvířátek, opravdu se jim povedly 

Oslavenci

Medlov u Brna   20. 3. 2019

Posezení nejen s březnovými jubilanty proběhlo při dobrém jídle za doprovodu hudby.

Přejeme hodně štěstí a lásky. 

Poznej film podle hudby

Medlov u Brna   13. 3. 2019

Zábavný hudební kvíz s panem Radimem o zajímavé ceny.

Čím jiným odměnit všechny soutěžící v březnu, 'měsíci knihy'? Přece hodnotnou knihou.

Zahradní práce

Medlov u Brna   12. 3. 2019

V areálu nám začínají rozkvétat květiny. Naši 'kluci', pánové Antonín a Jan v 'akci' - je potřeba vše přihnojit, ostříhat...

MDŽ

Medlov u Brna   8. 3. 2019

Dopoledne jsme připravili chlebíčky...v poledne jsme se sešli v hale...tady jsme společně s dětmi ze Základní školy v Medlově oslavili MDŽ.

Karafiáty nemohly chybět :-)

Přípravy na jaro

Medlov u Brna   7. 3. 2019

Letos se nám podařilo v zimní zahradě dobře zazimovat venkovní rostliny. Protože některé z nich začaly hodně přerůstat, je třeba je zkrátit a nařízkovat.

Toho se ochotně ujal pan Antonín 

Výlet do Rajhradu

Medlov u Brna   6. 2. 2019

Památník písemnictví na Moravě sídlí v nedalekém Rajhradě. Návštěvníci ho najdou v prostorách opatského chrámu sv. Petra a Pavla i s historickou knihovnou.

Naše seniorka paní Klementina zavzpomínala na svou svatbu, kterou zde měla v roce 1959. Slzička ukápla.

Mrzne

Medlov u Brna   22. 1. 2019

Máme se snad zlobit na mráz, když nám přes noc tak krásně nazdobí okna v zimní zahradě?

Tedy zima je opravdu pěkná.

Kocour

Medlov u Brna   18. 1. 2019

Vidíte, jak jsem od podzimu, kdy jsem začal bydlet v Senior Parku Medlov, už vyrostl?

Zrovna odpočívám na okně a přemýšlím, koho dnes navštívím :-)

Oslava narozenin

Medlov u Brna   16. 1. 2019

Seskupení báječných věcí se stalo tradicí pro náš areál při oslavě narozenin seniorů. Hudba, víno, dobré jídlo.

Dnes jsme měli guláš s bramborákem.

Rytmoterapie

Medlov u Brna   9. 1. 2019

Dnes jsme měli pokračování besedy s panem Adamcem s tématem - rytmoterapie.

Hodinku jsme 'řádili' v hale. Škoda, že neslyšíte ten rachot bubnů a různých jiných nástrojů.

Oslavenci prosinec

Medlov u Brna   28. 12. 2018

Posezení u harmoniky, dobré jídlo - ovar s křenem a hořčicí, 'jednohubky', vínečko.

Společně jsme oslavili narozeniny seniorů, kteří se narodili v prosinci. Vše nejlepší.

Společné předvánoční posezení

Medlov u Brna   20. 12. 2018

Svátky vánoční nám přišel požehnat pan farář z Židlochovic. K jídlu jsem se těšili na kapra s bramborovým salátem. Došlo také na rozdávání dárků.

Přejeme všem krásné prožití svátků vánočních. 

Vánoční koncert

Medlov u Brna   19. 12. 2018

Vystoupilo kytarové kvarteto z JAMU Brno pod názvem OkNo. Na housle zahrál pan Benýšek.

Děkujeme, bylo to opravdu hezké pohlazení po duši. 

 

Pečeme

Medlov u Brna   18. 12. 2018

To je vůně, to je vůně...dnes jsme si napekli vánoční cukroví.

Vanilkové a makové rohlíčky, recept rádi zašleme :-)

Vánoční strom

Medlov u Brna   14. 12. 2018

Stejně jako v ostatních areálech jsme se i my chystali zdobit vánoční stromeček.

Naši senioři se však rozhodli, že ten 'náš' je opravdu moc hezký, proto by ho byla škoda ještě zdobit...sluší mu to i tak :-)

Vánoční výstava

Medlov u Brna   12. 12. 2018

Dnes jsme s radostí navštívili vánoční výstavu na střední zahradnické škole v Rajhradě.

A věřte, že opravdu bylo na co 'koukat' :-)

2. advent

Medlov u Brna   7. 12. 2018

Dnes jsme zapálili druhou svíci adventní.

Navštívily nás děti z medlovské školy s předvánočním vystoupením. Došlo i na slzičky dojetí. 

 

Přijde Mikuláš?

Medlov u Brna   6. 12. 2018

Čekání na Mikuláše si zkrátíme chutnou kávou a něčím sladkým.

Dobrá zpráva: přišel, donesl nadílku, ale i uhlí. Proč???

Rybářství ve Velkém Dvoře

Medlov u Brna   5. 12. 2018

Vánoce se blíží, je čas koupit kapra a vše potřebné na rybí polévku. Kde jinde, než v blízkém rybářství ve Velkém Dvoře.

Po nákupech se ještě zastavíme v Židlochovicích v cukrárně.

 

Oslavenci v listopadu

Medlov u Brna   21. 11. 2018

To bylo veselo...hudba, vínečko a co se jedlo? Vše vám tady ukážeme.

Hlavním chodem byly špízy z kuřecího masa: pěkně napichované maso, cibule, párek a špek. Vše jsme si připravili den dopředu a dnes jen upekli. K tomu se podávala pečená zelenina a chleba. Dobrou chuť :-)

Blahopřejeme našim oslavencům!

Výlet do Rajhradu

Medlov u Brna   7. 11. 2018

V nedalekém Rajhradě mají chovnou stanici dravých ptáků.

Mohli jsme si okřídlence prohlédnout a pohladit, třeba takovou pohádkovou sovu.

Oslava říjnových narozenin

Medlov u Brna   24. 10. 2018

Oslava jubilantů narozených v říjnu nemohla chybět. Živá hudba, tentokrát harmonika, dobrá nálada, jídlo a pití.

Tak oslavenci, pozvedněme číše a vše nejlepší!

Výlet do Rychvaldu

Medlov u Brna   17. 10. 2018

Dnes jsme na pozvání cestovali na sever Moravy, do areálu Senior Parku Rychvald. V rámci oslavy 'Mezinárodního dne seniorů' jsme měli možnost osobně porovnat naše areály.

Byla to paráda, na oplátku zase někdy u nás. Děkujeme...

Co to bude?

Medlov u Brna   15. 10. 2018

Na 1 kg hrušek je třeba 250 g cukru: hrušky omyjeme, neloupeme, vykrájíme, nakrájíme na 1/4, zasypeme kyselinou citronovou a cukrem.
Necháme do druhého dne odpočívat.

Tak tedy zítra :-)

Množíme rostliny

Medlov u Brna   12. 10. 2018

Pod odborným dohledem pana Antonína si společně namnožíme do truhlíků rostliny na příští rok.

Hlavně se neříznout!

Beseda s požárníkem

Medlov u Brna   10. 10. 2018

Dnes jsme si zopakovali požární pravidla a získali užitečné informace co dělat, kdyby náhodou hořelo. Nebo preventivně co dělat, aby nehořelo.
Děkujeme panu Sedláčkovi a paní Gregovské.

Čatní z rajčat

Medlov u Brna   9. 10. 2018

Rajčata nám už nedozrají, ale to vůbec nevadí. Zelená, stejně jako loni, použijeme na výrobu 'čatní'...to bude dobrota :-)

Beseda s hostem

Medlov u Brna   3. 10. 2018

Jak prožívat dny spokojeně - o tom s námi besedoval p. J. Adamec.

V lednu se těšíme na slíbené pokračování poutavých a zajímavých besed.

Do divadla

Medlov u Brna   28. 9. 2018

Jedeme do Brna. V divadle Reduta dnes hrají představení 'Brněnské pověsti'.

Z divadla jsme zamířili na Zelňák na pivní slavnosti. Tady jsme po kulturním programu doplnili tekutiny.

Louskáme, loupeme

Medlov u Brna   21. 9. 2018

Dostali jsme ořechy a senioři v SP Medlov rádi přiloží ruku k dílu. Pan Kučera rozbíjel skořápky ořechů v altánku kladívkem, bylo to slyšet po celém areálu :-)

Oslavenci v září

Medlov u Brna   19. 9. 2018

Dnes jsme společně oslavili narozeniny našich seniorů narozených v měsíci září. A že bylo veselo...hudba, pečené kuřecí stehýnko, burčák...

Všem blahopřejeme! 

Nový přírůstek

Medlov u Brna   12. 9. 2018

U manželů Pestrových mají v domácnosti nový přírůstek. Je to kocour a jmenuje se Čert. Podle přiložené fotografie budete vědět, proč...

Jó a taky občas chodí do haly na mlíčko :-)

Zima nám nebude :-)

Medlov u Brna   5. 9. 2018

Děkujeme našim seniorům, kteří dnes dobrovolně pomáhali s uskladněním dřeva na zimu, které nám dovezli.

Po pilné práci jsme si dopřáli kávičku a zmrzlinu. 

Pomocníci

Medlov u Brna   31. 8. 2018

Naši senioři dovedou přiložit ruku k dílu.

Například ochotně vypomohli při demontáži párty stanů, které jsme využili při Burčákové slavnosti.

Burčáková slavnost - pozvánka na akci

Medlov u Brna   29. 8. 2018

Kdy? Dne 29.8.2018. Co? „Burčáková slavnost“ a povídání o víně. Burčák a víno dodá vinařství p. Války z Nosislavi, nabízí také možnost nákupu burčáku i vína domů.

Začátek v 14:30. Od 15:00 hraje k tanci i poslechu cimbálová muzika Podluží.

Srdečně Vás všechny zveme do našeho areálu.

Srpnoví oslavenci

Medlov u Brna   22. 8. 2018

Oslava srpnových jubilantů proběhla za doprovodu živé hudby, při dobrém jídle a pití.

Blahopřejeme, ať jste s námi ještě dlouhá léta a areál s Vámi vzkvétá!

Čas sklizně

Medlov u Brna   16. 8. 2018

Letos se urodilo poměrně hodně zeleniny a my jako správní hospodáři myslíme i na zimu. Dnes jsme pilně pracovali a společně jsme zpracovali papriky a cibuli.

Kozí farma Opatovice

Medlov u Brna   15. 8. 2018

Dnešní výlet nás zavede na kozí farmu do nedalekých Opatovic.

Budeme mít možnost zakoupit si domů kozí sýry. A mléko? To si i sami nadojíme.

Cvičení v hale

Medlov u Brna   6. 8. 2018

Po víkendu si protáhneme naše těla při společném cvičení s míči.

Jako vždy si potom dopřejeme kávičku a k tomu něco sladkého, kalorie musíme doplňovat. 

Pečeme

Medlov u Brna   1. 8. 2018

Ráno upečeme, odpoledne si koláč připravíme ke kávě.

Jaký bude dnes náš ovocný koláč? Poznáte z fotografie.

Oslava červencových narozenin

Medlov u Brna   18. 7. 2018

Oslava červencových jubilantů při dobrém jídle a pití, doladěná živou hudbou na klávesy.

Narozeniny slaví p. Vlachová, p. Podsedníková, p. Prachařová a p. Kučerová.
Hodně zdraví a dlouhá léta, ať nám areál s Vámi vzkvétá! 

 

Levandulový sirup

Medlov u Brna   13. 7. 2018

Co všechno k tomu potřebujeme? 600 rostlinek levandule, cukr, citrony...vidíte ten výsledek? A ta vůně, a ta barva, a ta chuť!

Recept rádi zašleme.

Příprava česneku na zimu

Medlov u Brna   3. 7. 2018

Když se česnek urodí, je třeba ho očistit pro správné uložení na zimu.

To je dobrá příležitost, abychom se společně pustili do práce a těšili z úrody. 

Společná snídaně

Medlov u Brna   29. 6. 2018

Ani v měsíci červnu nevynecháme oblíbenou společnou snídani.

Tentokrát si opravdu pochutnáme, vaříme 'pohádku mládí'...pro toho, kdo neví - krupicovou kaši :-)

 

Měsíc cukráren

Medlov u Brna   6. 6. 2018

Naši klienti jezdí rádi do cukrárny, tentokrát to bude cukrárna v Hrušovanech u Brna. Užijeme si sladké odpoledne.

Dáte si taky?

Výlet z Moravy do Čech

Medlov u Brna   30. 5. 2018

Dnes navštívíme jeden z našich Senior Parků v Čechách - Kunice u Prahy. Při dobrém jídle a pití se společně seznámíme i s jejich areálem.

To bude panečku výlet.

Oslava 'májových' jubilantů

Medlov u Brna   23. 5. 2018

Odpoledne s živou hudbou, dobrým jídlem a pitím. Narozeniny slaví p. Novák, p. Valášková, p. Schmelz, p. Grandeová a my blahopřejeme.

Rovněž přivítáme mezi námi nové sousedy: p. Hanákovou Naděždu a pana Josefa Smetanu s manželkou Jarmilou.

Den sousedů Medlova

Medlov u Brna   16. 5. 2018

Za pomoci obce Medlov uspořádáme setkání nejen seniorů, ale i všech, kteří mají rádi pivečko, grilované buřty, harmoniku.

Sousedé a příbuzní, vítejte!

Pečeme koláče

Medlov u Brna   15. 5. 2018

Pečeme koláče na zítřejší setkání sousedů v našem Senior Parku.

Jsou sice malinkaté, ale do každého koláčku se vejde jedna rozinka. 

Výlet do obce Zakřany

Medlov u Brna   11. 5. 2018

Jedeme do Zakřan.

Loni jsme si moc užili pozvání p. Odehnala na konvalinky a opékání 'buřtíků'.

Letos se už všichni těší, že si výlet opět zopakujeme.

Sázíme rajčata

Medlov u Brna   2. 5. 2018

Stalo se již tradicí, že si každoročně zasadíme u areálu rajčata. Pomocnou ruku k dílu přiložily i naše seniorky. 

Posezení nejen s dubnovými oslavenci

Medlov u Brna   25. 4. 2018

Při hudbě a dobrém jídle se dnes odpoledne setkáme s dubnovými jubilanty - gratulujeme paní Podškubkové a panu Vyleťalovi. Vše nejlepší.

Zároveň přivítáme nové sousedy. Nechť se u nás cítíte jako doma, manželé Smetanovi.

Jedeme do zahradnictví

Medlov u Brna   11. 4. 2018

Cílem dnešního výletu je rodinné Zahradnické centrum Brabec v Modřicích. Nakoupíme sazenice do areálu či domácnosti nebo si jen tak uděláme radost prohlídkou celého areálu.

Cvičení v hale...

Medlov u Brna   3. 4. 2018

Po Velikonocích si protáhneme naše těla. Kde jinde bychom cvičili, než ve společenské hale. Dnes si pro nás holky připravily cvičení s míčky.

Oslava MDŽ s dětmi

Medlov u Brna   8. 3. 2018

V tento významný mezinárodní svátek všech žen přijdou popřát našim ženám v Senior Parku Medlov děti ze školy. Posedíme při chlebíčcích, dojde i na předání rudých karafiátů...

Příprava na MDŽ

Medlov u Brna   7. 3. 2018

Dnes si vytvoříme dekoraci k zítřejší oslavě MDŽ. Stříháme. lepíme, děláme mašličky...K prima atmosféře přispěje dobrá nálada i kávička.

Na bazén...

Medlov u Brna   21. 2. 2018

Jedeme si zaplavat. Kde nás najdete? Vyhledejte krytý bazén v Blučině.

Plavky, nafukovací kolo, rukávky…a náš domovník Štefan bude plavčík!!!

Vaříme a zavařujeme - 'čatní'

Medlov u Brna   14. 2. 2018

Jako přísada k dochucení hlavního jídla se v indické kuchyni používá 'čatní'. Připravuje se kombinací rúzných druhů ovoce a zeleniny.

Tuto středu si společně uvaříme rajčatové čatní, které se výborně hodí například k masu. My ho pak využijeme k dochucování jídel při společných oslavách nebo u grilování.

Recept vám rádi zašleme :-)

Společná snídaně..

Medlov u Brna   9. 2. 2018

Když je nás u stolu více, to nám hned lépe chutná. A dnes se nás sešlo opět hodně. Co by ne, když nám ke snídani paní vedoucí připravila palačinky, s džemem, se šlehačkou...

Výlet na zámek v Židlochovicích

Medlov u Brna   7. 2. 2018

Dnešní výlet nás zavede do nedalekých Židlochovic. Navštívíme místní zámek, který býval, kromě jiného využívání, letním sídlem prvního prezidenta Československé republiky pana T.G.Masaryka.

Oslava narozenin

Medlov u Brna   24. 1. 2018

Oslavenci, kteří se narodili v lednu - p. Krátká, p. Řiháčková a pan Pestr. Hudba, dobré jídlo, vínečko: toto se stalo tradicí v Senior Parku při oslavě narozenin našich seniorů.

Tak tedy připíjíme na zdraví!

Snídáme společně

Medlov u Brna   5. 1. 2018

I letos se budeme pravidelně každých 14 dní scházet u společné snídaně.

Káva již voní, bude vánočka...že by i smažená vejce?

Prohlídka betlémů

Medlov u Brna   5. 1. 2018

Po dobré snídani si dnes odpoledne ještě s radostí vyrazíme na výlet.

V nedalekých Pohořelicích je v kostele sv. Jakuba otevřena výstava betlémů.

Oslava narozenin.

Medlov u Brna   28. 12. 2017

Paní Nentvichová, Sosnarová a Bílá, pan Odehnal - prosincoví oslavenci se mohou těšit na dnešní odpoledne. Rok 2017 zakončíme posezením u hudby a dobrého jídla. Halu nám provoní ovar s křenem a hořčicí.

Všem přejeme vše nejlepší v roce 2018, nejen oslavencům!!!

Pečení

Medlov u Brna   20. 12. 2017

Když halou Senior Parku Medlov zavoní cukroví - vanilkové a makové rohlíčky, lomnické kroužky...

Vánoční koncert v Medlově

Medlov u Brna   13. 12. 2017

V naší hale vystoupí kytarové kvarteto z brněnské JAMU. Představí se také herečka Marie Durdová. Aby toho nebylo málo, na housle zahraje pan Benýšek.

Sedíme tiše, jsme plni očekávání...

Oslava narozenin

Medlov u Brna   22. 11. 2017

Ani v listopadu nezapomeneme na naše milé jubilanty. Živá hudba, dobré jídlo, vínečko...na zdraví...přejeme p. Pestrové a p. Jelenovi!

Snídáme společně

Medlov u Brna   3. 11. 2017

Pravidelně se jednou za dva týdny scházíme u společné snídaně.

Dnes kromě čerstvého pečiva a kávy budeme mít párečky. Určitě si opět moc pochutnáme a strávíme hezký čas se sousedy.

Oslava narozenin

Medlov u Brna   25. 10. 2017

Stalo se u nás již tradicí oslavit narozeniny společně, tentokrát tuto oslavu při živé hudbě a dobrém jídle spojíme s přivítáním nových klientů, manželů Pestrových.

Narozeniny slaví: p. Dvořáčková, p. Kučera, p. Kezrová, p. Jelen. Na zdraví všech!!!

Babské hody

Medlov u Brna   14. 10. 2017

Kromě jiných akcí v každém roce se staly tradicí v Medlově např. 'Babské hody'. 

Krojovaný průvod, k velké radosti našich seniorů, zavítal i do areálu Senior Parku.

Výlet směr vinařství

Medlov u Brna   4. 10. 2017

Navštívíme Vinařství Válka v Nosislavi. Zakladatel a majitel v jedné osobě, p. Válka, nám určitě poradí s výběrem. Koupíme si burčák nebo dobré víno, každý podle své chuti.

Oslava narozenin

Medlov u Brna   27. 9. 2017

Narozeniny slaví p. Glosová, manž. Stejskalovi, p. Hvízdal, p. Jelínková, p. Svobodová a p. Nováková Jana. Správná oslava se neobejde bez dobrého jídla, pití, muziky.

Oslavencům přejeme vše nejlepší a hodně zdravíčka!

Burčáková slavnost

Medlov u Brna   13. 9. 2017

Bylo by škoda nevyužít krásné podzimní počasí a čas burčáku k posezení. K poslechu i k tanci nám zahraje hudební kapela CIMBALLICA. Nebude chybět škvarková pomazánka a degustace vína z Vinařství pana Války z Nosislavi.

Srdečně zveme i Vaše příbuzné a známé.

Výlet na rozhlednu a do cukrárny

Medlov u Brna   6. 9. 2017

V našem okolí je stále se na co dívat. A z rozhledny, to je teprve paráda!!!

Tentokrát navštívíme Rozhlednu v obci Hlína, která nese jméno po Vladimíru Menšíkovi. Na cestě domů se zastavíme v cukrárně, abychom se posilnili.

Cvičení v hale

Medlov u Brna   4. 9. 2017

Jako každé pondělí v měsíci zahájíme týden cvičením. Protáhneme se po víkendu a cvičení zakončíme společnou kávičkou s něčím sladkým, jak se stalo u nás již tradicí. 

Oslava srpnových jubilantů

Medlov u Brna   30. 8. 2017

V srpnu u nás máme opět několik oslavenců: p. Erika Schmelz, p. Bojanovská, p. Jelenová, p. Mokrá, p. Švihlová a pánové Kadava a Prachař.

Harmonika, vínečko a něco dobrého na zub...blahopřejeme a přejeme všechno nejlepší!!!

Pečeme

Medlov u Brna   28. 8. 2017

Proč si neupéct slaný koláč? K tomu nám postačí cibule, smetana, sýr...

Dopoledne pečeme, odpoledne si koláč s chutí sníme. A zapijeme ho pivem!!!

Poznáváme Medlov

Medlov u Brna   23. 8. 2017

V Medlově již mnozí z nás nějakou dobu bydlí. Postupně se seznamujeme s obcí. V místním kostele budeme mít povídání o obci s p. Kloparovou.

Cestou domů se zastavíme v kulturním domě, kde si společně s 'medlováky' poručíme víno a něco dobrého k němu.

Cvičení v hale

Medlov u Brna   14. 8. 2017

Jistě si mnozí pamatujete na pravidelné rozhlasové cvičení. My v Medlově cvičíme pravidelně každé pondělí.

Tedy: '...z hluboka dýchat, z hluboka dýchat, vypnout hruď...'

Grilujeme špízy

Medlov u Brna   9. 8. 2017

K létu patří grilování.

Tentokrát si u nás v Medlově připravíme špízy a šup s nimi na gril. K pití nebude chybět dobré vínko nebo pivko, podle chuti. To se budeme mít!

Jedeme na výlet!

Medlov u Brna   2. 8. 2017

Naši senioři z Medlova navštíví kulturní památku - barokní kovárnu v Těšanech.

Budou mít možnost seznámit se s vybavením kovárny. Její současná podoba vypovídá o stavu kovárny z roku 1700. Určitě to bude zajímavé...

Společná snídaně

Medlov u Brna   28. 7. 2017

Červenec zakončíme naší pravidelnou a oblíbenou společnou snídaní. Možná dojde i na vdolečky. Určitě si opět pochutnáme a hezky zahájíme nový den.

Příprava zeleniny...

Medlov u Brna   27. 7. 2017

Náš pan správce Štefan přinesl do areálu cibuli a papriky. A nebylo toho zrovna málo! Pár sáčků s malou cibulí a tři pytle papriky. Využijeme všechno na příští grilovačku. Sešlo se nás u stolu v hale dost na to, abychom zeleninu očistili a nakrájeli. Mrazák bude zase plný.

<