Rychvald u Ostravy

Pořádané akce

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   30. 10. 2017

Do dnešního křesla pro hosta zasedne muž - p. Krzystek. Víme o něm, že řadu let jezdil se sanitkou. Co ještě na sebe prozradí?

Za nákupy do Polska

Rychvald u Ostravy   23. 10. 2017

U našich severních sousedů nakupuje mnoho našinců v různých lokalitách. Pojedeme se i my podívat na trhy v Polsku, před vánocemi a 'dušičkami' to je dobrý nápad.

Vinobraní - vítáme podzim

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2017

K podzimu patří vinobraní. K vinobraní patří - víno, grilování, hudba, zpěv...a navíc budeme mít překvapení - přijedou mezi nás se svým vystoupením mažoretky z Karviné.

Všechny srdečně zveme. 

Umění péct

Rychvald u Ostravy   16. 10. 2017

Druhý měsíc proběhne pečení podle receptů našich holek. Dopoledne pečeme a odpoledne se do toho s chutí pustíme.

Dnes podle p. Hranické. Copak si pro nás připravila?

Přednáška hasičů

Rychvald u Ostravy   13. 10. 2017

O bezpečnosti v domácnosti a obecně vůbec se s námi dnes přijdou podělit kluci z místního Sdružení dobrovolných hasičů Rychvald.

Výlet do Beskyd

Rychvald u Ostravy   6. 10. 2017

Dnes vyrazíme do nedalekých Beskyd. Po procházce nám bude chutnat. V příjemném prostředí restaurace na Maraláku si dáme specialitu - bramboráky.

Už se těšíme!

Pivo pod lípou...

Rychvald u Ostravy   29. 9. 2017

Možná to už nebude na zahrádku. Posedět si můžeme i v restauraci. Každý si objedná, co mu chutná. Jsme po obědě, tak přijde vhod i zmrzlina.

Batikujeme

Rychvald u Ostravy   25. 9. 2017

Minule jsme si připravili několik triček. Náš personál má barvu červenou. Ostatní jsme zvolili modrou. V těchto tričkách chodíme cvičit. A dnes zabarvíme trička barvou jinou, možná zelenou. To se ještě uvidí.

Nakonec jsme zvolili fialovou...

Společný oběd

Rychvald u Ostravy   19. 9. 2017

Na dnešní poledne jsme si domluvili společný oběd. Můžeme se těšit na grilované maso, zřejmě nebude chybět ani čepované pivo. Jen aby vyšlo počasí. 

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   18. 9. 2017

Máme tady opět křeslo pro hosta. Tentokrát se nám do něj posadí žena - paní Netíková. Pracovala v knihovně, ale co se ještě dozvíme?

Výstava fotografií

Rychvald u Ostravy   15. 9. 2017

Městská knihovna v Orlové nabízí výstavu fotografií. Mladá, nadějná fotografka Petra Petřeková představí svou kolekci pod názvem - Souznění. 

Umění péct

Rychvald u Ostravy   11. 9. 2017

Dnes začínáme péct podle receptů našich seniorek. A věřte tomu - co kuchařka, to jiný recept i na stejnou buchtu. Určitě se máme na co těšit, snad se to u nás v Rychvaldu stane tradicí...

Odpoledne si sníme, co jsme dopoledne napekli! Dnes podle p. Moravcové.

Přednáška poskytování první pomoci

Rychvald u Ostravy   8. 9. 2017

Zavítá mezi nás předsedkyně místní skupiny Českého červeného kříže Rychvald paní Nadkanská. Věříme, že se něco nového dozvíme, ale samozřejmě si mnoho postupů poskytování pomoci pouze zopakujeme. Například pravidlo 5T. 

Posezení s jubilanty

Rychvald u Ostravy   31. 8. 2017

Poslední den v měsíci srpen bude patřit našim oslavencům. A není jich zrovna málo.

Všem připijeme na zdraví, přejeme štěstí a klidné dny. Jídla a pití bude dost pro každého. K odpolední pohodě přispěje i svou hrou na klávesy p. Rakus.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   28. 8. 2017

Do dnešního křesla pro hosta zasedne muž - p. Faldyna. Jako hosté před ním také i on má o čem vyprávět. Každý jsme ve svém životě prožili mnoho událostí, stačí si jen vzpomenout. Sedíme tiše a posloucháme.

Beseda s fotografem

Rychvald u Ostravy   23. 8. 2017

Cestuje po světě, fotí...tak by se dal představit v krátkosti Silvestr Szabó, karvinský fotograf. Např. v roce 2016 byl se svým kolegou v Africe, v Keni. Má nepřeberné množství fotografií, příběhů a zkušeností s cestováním z celého světa.

Vítejte u nás! Beseda může začít.

Pečeme buchtu

Rychvald u Ostravy   21. 8. 2017

Nejdříve musíme vybrat recept. A to není nic lehkého, protože každá žena má receptů velké množství. Po dopoledním pečení si odpoledne posedíme u kávy a po buchtě se jen zapráší...

Výlet do Arboreta Nový Dvůr

Rychvald u Ostravy   18. 8. 2017

Nedaleko Opavy mají v Novém Dvoře Arboretum. V areálu nabízejí k prohlídce na 7000 druhů růzmých rostlin z celého světa. Bude se na co dívat.

Zpátky se zastavíme v Globusu a ještě si něco nakoupíme.

Gulášfest a hudební odpoledne

Rychvald u Ostravy   15. 8. 2017

Dnes dopoledne budeme vařit guláš. Holky z hovězího a kluci z vepřového masa. Odpoledne si chutě gulášů vyhodnotíme a jak se říká: co jsme si navařili, to si taky sníme. Čepovaným pivem guláš spláchneme. K příjemné pohodě přispěje i hudební skupina A-Trio, už se všichni těšíme.

Každý tým kuchařů byl odměněn diplomem a malou pozorností. Guláš byl vynikající!!!

Policie ČR a překvapení...

Rychvald u Ostravy   11. 8. 2017

Dnes dopoledne k nám zavítají policisté. A ne ledajací. Kluci ze služební kynologie nám představí své čtyřnohé svěřence. Ukáží nám společně, co takový služební pes umí. 

Máme se na co těšit!

Cvičení pod altánem

Rychvald u Ostravy   9. 8. 2017

Dnes si svá těla protáhneme venku, pod altánem. Slunce už tolik nepálí a vzduch je po ránu čerstvý.

Dopoledne si pořádně zacvičíme, odpoledne máme grilování. Tak aby nám chutnalo...

Grilování

Rychvald u Ostravy   9. 8. 2017

Párek na grilu, k tomu křen, hořčice a kečup, každý si vybere. Nebude chybět ani čerstvá zelenina. A dokonce nám zajistil náš personál čepované pivo. Co víc si mohou senioři v Rychvaldu přát? Jen dobré počasí.

Rybí dům Chotěbuz

Rychvald u Ostravy   4. 8. 2017

Dnes již po několikáté navštívíme Rybí dům v Chotěbuzi.

A co na nás čeká? Prohlídka okolí restaurace nabízí procházku kolem rybníků. Zájemci si mohou ulovit rybu sami. V kuchyni ji s radostí připraví. Dále se těšíme na prohlídku velkých akvárií s mnoha rybami ze všech koutů světa. Nakonec nebude chybět posezení v restauraci s rybí specialitou.

Posezení s jubilanty

Rychvald u Ostravy   27. 7. 2017

Oslavenci, to je akce, kterou nemůžeme ani v červenci vynechat. Několik žen a pár mužů, oslavenců, si s námi všemi rádi posedí. Nebude chybět hudební produkce na klávesy, a to by bylo, abychom měli prázdný stůl...

Všem přejeme pevné zdraví, štěstí, pohodu...na zdraví!

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   25. 7. 2017

Do oblíbeného 'křesla pro hosta' tentokrát usedne žena. Paní Smelíková má rozhodně co vyprávět. Báječné posezení doplní káva, čaj a možná i něco sladkého.

Batikování

Rychvald u Ostravy   24. 7. 2017

Abychom měli pohodlná a stejná trika na cvičení, domluvili jsme se, že si je zabarvíme. Metoda batikování je zřejmě nejvhodnější.

Takže trička sebou a můžeme začít...

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   17. 7. 2017

Minimálně jedno pondělí v každém měsíci máme společnou snídani. Někdy je to sladké pohlazení, jindy zase něco slaného nebo uzenina. Co nás čeká dnes?

Pivečko pod lípou...

Rychvald u Ostravy   30. 6. 2017

Prima posezení nabízí restaurace 'Pod Lípou' přímo ve městě Rychvald. Na své si přijdou nejen zájemci o pivečko, v nabídce jsou slané i sladké pochoutky. Ženy neodolají zmrzlinovým nebo ovocným pohárům. Z široké nabídky si určitě vybere každý.

Snídáme společně

Rychvald u Ostravy   26. 6. 2017

Již tradičně se v pondělí dopoledne setkáme společně u prostřeného stolu. Tentokrát to možná bude v atriu a na co se máme těšit? Necháme se překvapit.

Zmzlinové osvěžení

Rychvald u Ostravy   23. 6. 2017

Zmrzlina nebo zmrzlinový pohár - jediná rozumná pochoutka, která nás v teplých dnech osvěží. Pod pergolou v areálu bylo poměrně teplo, ale i ve společenské hale nám všem chutnalo.

Za občerstvením

Rychvald u Ostravy   21. 6. 2017

Mimořádně se můžeme vydat na odpolední posezení kdykoli po domluvě.

Dnes dopoledne jsme se domluvili, že si po obědě zajedeme posedět na zahrádku místní restaurace. Kluci zvolili pivko, holky si dají raději zmrzlinový pohár.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   19. 6. 2017

Pan Mihok je našim dalším hostem v dnešním odpoledni - Křeslo pro hosta. Rádi ho vyzpovídáme z jeho životních zkušeností a uvidí se, co nového se o něm dozvíme.

Smažíme vaječinu

Rychvald u Ostravy   12. 6. 2017

Měsíc červen je období, kdy se smaží vaječina. To bude dobrota: vajíčka na slanině. A kdo bude chtít, posype si svou porci pažitkou. Dobrou chuť!

Za občerstvením

Rychvald u Ostravy   9. 6. 2017

V parných, telých dnech přijde vhod občerstevní. V nedaleké hospůdce jsme si dali každý podle své chuti. Něco k pití, ale především báječný pohár...

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   31. 5. 2017

Kdo sleduje naše stránky pravidelně ví, že každou středu máme společné cvičení. V hale, když je chladněji, a taky pod pergolou, to když nás hřeje sluníčko.

Snídáme společně

Rychvald u Ostravy   29. 5. 2017

Příjemné a pohodové posezení u společné snídaně se zřejmě bude do budoucna líbit všem našim seniorům. Ještě se uvidí, jakou dobrotu si spolu připravíme.

Snídáme společně

Rychvald u Ostravy   19. 5. 2017

Původně plánovanou akci jsme nahradili společnou snídaní.

Po včerejším slavnostním odpoledni nám zůstalo plno jídla na dnešní snídani. Koláčky, jednohubky a další dobroty. K tomu káva a čaj, někteří z nás si dopřáli kakao.

Odpoledne s oslavenci

Rychvald u Ostravy   18. 5. 2017

Oslava narozenin jubilantů v květnu nemůže chybět ani náhodou. Jako posezení pravidelně každý měsíc. K dobrému jídlu a pití nám přispěje i živá hudba. Všem oslavencům přejeme pevné zdraví a štěstí!

Pečeme...

Rychvald u Ostravy   15. 5. 2017

Na dnešní dopoledne jsme si domluvili společné pečení. Nakoupíme potřebné ingredience, společnými silami připravíme bábovku a šup do trouby. Po obědě se sejdeme a dáme si každý kousek ke kávičce.

Psí kamarád

Rychvald u Ostravy   12. 5. 2017

Dnes dopoledne nás navštívila paní Monika se svou čtyřnohou svěřenkyní Cassie, fenkou zlatého retrívra ze spolku z Ostravy.

Dozvěděli jsme se, co vlastně canisterapie znamená. Výcvik psů pro tuto činnost je náročný, ale výsledek je úžasný. Všem nám přítomnost psího kamaráda - terapeuta i s jeho příjemnou majitelkou prospěla.

Vystoupení ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   9. 5. 2017

Jedna z hlavních učinkujících folklorního souboru, p. Indruchová, nám přijede zahrát a zazpívat se svou dcerkou. Těšíme se na příjemný poslech zpěvu v doprovodu hry na housle a flétnu.

Návštěva Ostravy

Rychvald u Ostravy   5. 5. 2017

Cílem dnešního výletu do Ostravy je vyhlídková věž radnice Moravské Ostravy a Přívozu na Prokešově náměstí. Budova se pyšní titulem nejvyšší radnice v České republice. Doufejme, že čistá obloha a příznivé počasí nám zajistí báječný rozhled.

Vzpomínáme na Svátek práce

Rychvald u Ostravy   2. 5. 2017

Již od 19. století se dne 1. května slaví Svátek práce. Dnes si na tento den společně zavzpomínáme s našimi seniory. Svazácká košile s kravatou nebo pionýrská modrá košile s červeným šátkem byly kdysi samozřejmostí...

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   24. 4. 2017

Velké oblibě se mezi našimi seniory těší odpolední posezení - křeslo pro hosta. Pan Tomčala Pavol je v pořadí třetím hostem, který nám prozradí něco ze svého života. Představil se nám v hornické uniformě s medailemi.

Výstava kraslic Orlová

Rychvald u Ostravy   10. 4. 2017

Velikonoce - k nim neodmyslitelně patří kraslice, karabáče, ozdoby, dárečky, věnce a jiné velikonoční dekorace. To vše a mnoho dalšího můžeme najít na tradiční velikonoční výstavě v Orlové, spojené se soutěží 'O nejkrásnější kraslici'.

Dětská cimbálovka

Rychvald u Ostravy   7. 4. 2017

V pátek odpoledne nás v Senior Parku navštíví děti z místní Základní umělecké školy Rychvald. Těšit se můžeme na folklórní vystoupení dětské cimbálovky Březinka pod vedením p. Hany Indruchové.

Odpoledne s oslavenci

Rychvald u Ostravy   24. 3. 2017

V měsící březnu bude v Rychvaldu veselo. Osm našich seniorů slaví narozeniny. Hudební produkce muzikanta na klávesy přispěje k výborné náladě. Zpěv, tanec, dobré jídlo a pití nesmí chybět. Všem přejeme pevné zdraví a mnoho štestí i pohody do dalších let!

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   15. 3. 2017

Počasí nám pomalu přeje, slunce svítí a je stále tepleji. Zatím budeme cvičit ještě ve společenské místnosti, ale na cvičení pod pegolou se už těšíme.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   13. 3. 2017

Do křesla pro hosta tentokrát usedne žena. Prozradí nám na sebe něco nového paní Černá? Patří rovněž mezi seniory nejdéle bydlící v areálu.

Pečeme buchtu

Rychvald u Ostravy   10. 3. 2017

Páteční odpoledne přináší možnost upéct něco dobrého. Rozhodli jsme se pro buchtu, tak s chutí do pečení. Káva a čaj je samozřejmostí.

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   8. 3. 2017

MDŽ - Mezinárodní den žen se již pár desítel let oficiálně neslaví. Ale u nás je tento svátek stále v oblibě. Prima odpoledne doplní hudba, tanec i něco sladkého. Nesmí chybět kytička!

Domácí zabíjačka

Rychvald u Ostravy   3. 3. 2017

Končí období masopustu. Podle tradice se jedlo, pilo, hodovalo, všichni se veselili a v maskách procházeli vesnicemi. V Rychvaldu jsme měli domácí zabíjačku. Kolega z Medlova nám přijel vyrobit jitrnice, tlačenku a zabíjačkovou polévku. Všem chutnalo...

Hudební odpoledne

Rychvald u Ostravy   27. 2. 2017

K poslechu si vybereme něco z široké nabídky interpetů. Možná to bude country, kdo ví. A zahřát se můžeme nejen tancem, ale i kávou nebo čajem.

Odpoledne s oslavenci

Rychvald u Ostravy   24. 2. 2017

V únoru oslaví své narozeniny tři naši klienti. Jeden z nich bude mít kulatiny, rovných 80. let. Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a elánu do dalších let. Na zdraví!

Posezení u krbu

Rychvald u Ostravy   17. 2. 2017

Opět se můžeme těšit na příjemné odpoledne. K posezení u krbu přijde vhod nejen povídání, ale i káva a čaj, taky něco sladkého.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   10. 2. 2017

V křesle pro hosta se nám postupně vystřídají všichni naši senioři. Mnoho informací o sobě víme. Přesto se můžeme přece jen dozvědět něco nového. Jak říká jeden z českých herců a moderátorů: 'Ptejte se mne na co chcete. Já na co chci, odpovím...'

Od dubna 2011 byl prvním bydlícím v Senior Parku Rychvald, tehdy ještě v rozestavěném areálu a dnes usedl jako první do 'křesla pro hosta' - p. Valeš. 

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   1. 2. 2017

Fyzickou aktivitou a správnou stravou se postaráme o naše tělo. Zase tady máme společné cvičení v hale. Ve zdravém těle zdravý duch...

Odpoledne s oslavenci

Rychvald u Ostravy   27. 1. 2017

Ani letos nebudeme zapomínat na oslavence. Každý měsíc se všichni setkáme. V příjemné atmosféře oslavencům poblahopřejeme, posedíme u stolu, k zahřátí nám poslouží i hudba a tanec...

Posezení u punče

Rychvald u Ostravy   9. 1. 2017

Proč si zimní čas nezpříjemnit posezením u punče? Lahodný nápoj nejen osvěží, ale navodí pohodovou atmosféru, přestože venku je třeskutá zima.

Rozloučení s rokem 2016

Rychvald u Ostravy   30. 12. 2016

A bude veselo! Loučíme se s rokem 2016 a vítáme Nový rok 2017. Bude hrát hudba, bude se zpívat a tančit. A samozřejmě nebudou chybět dobroty na bohatě prostřeném stole, stejně jako dobré víno z Moravy. Na zdraví!

Vánoční slavnostní oběd

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2016

A jsou tu nejkrásnější svátky v roce. Senioři z Rychvaldu společně usednou k slavnostně prostřenému vánočnímu stolu, bude se podávat tradiční smažený kapr s bramborovým salátem. Komu ryba nevoní, dá si řízeček. K vánoční atmosféře jistě přispěje i p. Rakus, který zahraje na harmoniku.

Trénování paměti

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2016

S našimi seniory zajedeme do Orlové, kde bude v městské knihovně probíhat cvičení pro lepší paměť zábavnou formou. Ještě jsme tam nebyli, ale už se těšíme.

Adventní posezení

Rychvald u Ostravy   2. 12. 2016

Senioři z Rychvaldu se mohou těšit na příjemné chvíle u společného stolu. Je čas adventu, hoří svíčka, voní cukroví a všichni se dobře baví.

Člověče, nezlob se...

Rychvald u Ostravy   1. 12. 2016

Zábavu si užijeme s využitím různých deskových her. Pro dnešní odpoledne to bude 'Člověče, nezlob se'. Vyhraje každý, kdo se účastní.

'ČERNÁ KRONIKA aneb ze soudních síní'

Rychvald u Ostravy   28. 11. 2016

Na seniory v Rychvaldu čekalo překvapení. Dostavil se tiskový mluvčí Policie, aby seniorům osobně přednesl úryvky z nové knihy 'ČERNÁ KRONIKA aneb ze soudních síní'. V rámci projektu 'Bezpečnost pro seniory' převzala záštitu nad touto publikací manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová.

Návštěva solné jeskyně v Dětmarovicích

Rychvald u Ostravy   24. 11. 2016

Na závěr měsíce listopadu čeká na seniory z Rychvaldu krásná záležitost, návštava solné jeskyně v Dětmarovicích. Příjemná procedura probíhá ležením na lehátkách a přikrytím dekou při poslechu relaxační hudby a inhalaci soli z Mrtvého moře.

Výroba adventních věnců

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2016

Senioři se mohou těšit na výtvarnou dílničku, která se ponese v duchu blížícího adventu. Budou vyrábět adventní věnce, které se stanou dekorací společných prostor. Tak ať se dílo podaří!

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   18. 11. 2016

18. listopadu proběhne v Senior Parku Rychvald společná oslava narozenin. Všem co mají v tomto měsíci roku své narozeniny přejeme upřímně hodně zdraví, štěstí a lásky.

Rybí dům Chotěbuz

Rychvald u Ostravy   11. 11. 2016

Senioři z Rychvaldu mají před sebou krásný výlet. Mohou se těšit na návštěvu Rybího domu v Chotěbuzi, kde jsou obří akvária, expozice sladkovodních ryb a také restaurace s nabídkou rybích specialit. Jistě půjde o velký zážitek!

Filmový klub

Rychvald u Ostravy   4. 11. 2016

Senioři mají rádi film, mohou se těšit na další 'film na přání' z bohaté filmotéky. Co to bude tentokrát? Komedie, romantika či něco napínavého?

Filmový klub

Rychvald u Ostravy   31. 10. 2016

S posledním dnem měsíce října se senioři v Rychvaldu mohou těšit na další film. Výběr filmu je čistě na našich seniorech, vyberou si film dle chuti a nálady. Zkrátka 'film na přání'.

Cvičení se seniory

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2016

A opět je tu tolik oblébené pravidelné cvičení. Protahovací cviky jsou seniorům šité na míru tak, aby odpovídaly jejich věku a jejich tělesné kondici.

Pečeme bábovku

Rychvald u Ostravy   21. 10. 2016

V Senior Parku Rychvald to opět zavoní! Bude se péct bábovka, respektive bábovky! Kdo upeče tu nejlepší? Jistě bude platit co hospodyňka, to nejlepší bábovka! Důležité je, že si při společné kávičce všichni pochutnají!

Kulečník a společenské hry

Rychvald u Ostravy   17. 10. 2016

V Senior Parku Rychvald je na pořadu dne zábava! Budou se hrát karty a jiné společenské hry, muži si dají partičku kulečníku. Jistě se to nebejde bez patřičného hecování, ale nakonec vždy zvítězí, vedle touhy vyhrát, smysl pro fair play.

Filmový klub

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2016

Senioři milují  film a vždy se těší na náš filmový klub, kdy si sami vyberou film z bohaté filmotéky. Po shlédnutí vždy ještě v širokém kruhu posedí, aby film rozebrali.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   10. 10. 2016

Na pondělí 10. října je naplánované posezení s oslavenci, to znamená se všemi našimi seniory z Rychvaldu, kteří v měsíci říjnu mají své svátky a narozeniny. Všem přejeme hlavně pevné zdraví, štěstí, lásku a spokojenost.

Vinobraní a Yvetta Simonová

Rychvald u Ostravy   7. 10. 2016

Senioři se mají nač těšit. V pátek 7. října proběhne v Senior Parku Rychvald vinobraní a k tomu vystoupí naše oblíbená zpěvačka Yvetta Simonová. Jistě to bude nevšední zážitek, spojení dobrého vína a krásněho zpěvu je zárukou úspěchu.

Pečeme závin

Rychvald u Ostravy   30. 9. 2016

Opět to bude v Senior Parku Rychvald vonět. Tentokrát po jablkách. Bude se péct jablkovýn závin čili štrůdl. To bude dobrota!

Výlet do ZOO Ostrava

Rychvald u Ostravy   26. 9. 2016

Pro seniory z Rychvaldu je připraven další z výletů. Pojede se do ZOO Ostrava, která se může pochlubit zajímavými expozicemi jako pavilón evoluce, Amazónie, Tanganika či Papua.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   16. 9. 2016

Je tu oslava narozenin všech seniorů co se v měsíci září narodili. Přejeme všem pevné zdraví a hodně radosti ze života! A též pěknou oslavu plnou štěstí a úsměvů.

Kulečník a karty

Rychvald u Ostravy   12. 9. 2016

Pro seniory je připravené odpoledne s kulečníkem. Hrajeme zde ligu, rivalita je na místě. Pro ty co tuto hru nehrají jsou připravené karty a jiné společenské hry.

Výlet na přehradu Žermanice

Rychvald u Ostravy   9. 9. 2016

A je tu tolik oblíbený výlet, tentokrát na přehradu Žermanice u Frýdku-Místku. Tato vodní nádrž slouží jako zásobárna vody pro Novou huť, slouží též k rekreaci. Jistě to bude velmi poučný výlet.

Beseda s vedoucí České pošty

Rychvald u Ostravy   7. 9. 2016

V Senior Parku Rychvald už byly nejrůznější besedy, ale povídání s vedoucí pobočky České pošty je novinkou. Jistě se naši senioři dozví mnoho zajímavých informací z této důležité oblasti našeho života.

Procházka po okolí

Rychvald u Ostravy   22. 8. 2016

Na pondělí 22.8. je naplánovám nevšední výlet po okolí Rychvaldu. Mimo jiné seniory čeká návštěva u pana Kožušníka, který chová vzácné a exotické papoušky!

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   19. 8. 2016

V polovině měsíce srpna proběhne v Rychvaldu oslava všech co v tomto letním měsíci roku mají své narozeniny. Všem přejeme hlavně pevné zdraví a velkou porci radosti do života!

Snídaně v trávě

Rychvald u Ostravy   5. 8. 2016

A opět tu je tolik oblíbená 'snídaně v trávě', senioři společně posnídají, na stole je vždy plno dobrot. Je to nádherný start do nového dne!

Melounové hody

Rychvald u Ostravy   29. 7. 2016

V letních dnech je třeba se zchladit, proto se v Senior Parku Rychvald uskuteční meounové hody. Budou se podávat melounové poháry a pít melounová šťáva.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   22. 7. 2016

V Senior Parku Rychvald se bude slavit, je nachystána oslava všech co se v měsíci červenec narodili. Přejeme oslavencům pevné zdraví a vše jen to nejlepší!

Jedem na čepované pivo

Rychvald u Ostravy   8. 7. 2016

Je léto a je třeba spojit příjemné s užitečným. Především pánové, ale i dámy, ze Senior Parku Rychvald jedou na čepované pivo, aby zahnali žízeň a užili si společné chvíle.

Snídaně v trávě

Rychvald u Ostravy   1. 7. 2016

Na první červencový den se v Senior Parku Rychvald chystá společná snídaně v trávě. Senioři si dopřejí samé dobroty a mají tak nádherný start do nového dne!

Celodenní výlet na jižní Moravu

Rychvald u Ostravy   28. 6. 2016

Senioři z Rychvaldu navštíví své 'sousedy' z jižní Moravy, konkrétně z Medlova. Společně se pojedou podívat do Lednice a Lednicko-valtického zámeckého parku. Navštíví též botanický skleník a zajdou si na dobrý oběd. To bude krásný den!

Pečeme něco sladkého

Rychvald u Ostravy   27. 6. 2016

Senioři z Rychvaldu, především ženy, se pustí do pečení sladkých buchet. To bude vůně... Odpoledne si pak posedí v parku u dobré kávy a společně ochutnají napečené dobroty. Dobou chuť!

Výlet na Čeladnou

Rychvald u Ostravy   14. 6. 2016

Senioři z Rychvaldu se mohou těšit na pěkný výlet. tentokrát se podívají do Čeladné, kde je vyhlášené Beskydské rehabilitační centrum a známý golfový areál.

Ledová káva v átriu

Rychvald u Ostravy   13. 6. 2016

Je léto a tak je na místě se patřičně osvěžit. V příjemném stínu pergoly a altánku si naši senioři pochutnají na ledové kávě.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   10. 6. 2016

Na pátek 10. června je přichystané posezení s oslavenci, všem seniorům co mají v tomto měsíci roku svůj svátek či narozeniny přejeme vše nejlepší a krásnou společnou oslavu!

Snídaně v trávě

Rychvald u Ostravy   1. 6. 2016

Na první den měsíce června je v Senior Parku Rychvald připravena tolik oblíbená snídaně v trávě. Senioři si pochutnají na dobrotách jako koblihy, koláčky, pečivo s marmeládou, k tomu si dají kávičku nebo čaj. To je krásný start do nového dne!

Karty a kulečník

Rychvald u Ostravy   30. 5. 2016

A je tu opět klání v kartách a kulečníku, je třeba se správně nahecovat a oplatit sousedovi porážku..., ve skutečnosti není důležité kdo zvítězil a kdo ne, hlavně, že se všichni dobře baví!

DEN SOUSEDŮ

Rychvald u Ostravy   27. 5. 2016

27. květen se slaví jako 'Den sousedů', je to ideální příležitost poznat lépe své sousedy a navázat přátelské sousedské vztahy. Nejinak tomu je i v Senior Parku Rychvald, kde se sousedi vzájemně pozvou na něco dobrého...

Snídaně v trávě

Rychvald u Ostravy   6. 5. 2016

Na společnou snídani v trávě se naši senioři velmi těší. Vůně čerstvého pečiva, ovoce, koblížky, to vše dělá krásný start do nového dne.

Karty a kulečník

Rychvald u Ostravy   2. 5. 2016

Senioři si užívají společné chvíle při karetních hrách a kulečníku. Vždy jde o soutěžní klání, ale v duchu fair play.

Posezení u muziky

Rychvald u Ostravy   29. 4. 2016

Dobré muziky není nikdy dost, senioři si z našich CD připomenou tolik oblíbené písničky, společně si zanotují u dobrého vínka.

Pečeme bramboráky

Rychvald u Ostravy   25. 4. 2016

25. dubna 2016 to v Senior Parku Rychvald zavoní, budou se péct bramboráky! Hlavně nic nepřipálit, všem přejeme dobrou chuť!

Výlet do Arboreta Nový Dvůr

Rychvald u Ostravy   8. 4. 2016

Pro seniory z Rychvaldu je připraven krásný jarní výlet do Arboreta v Novém Dvoře u Opavy. Senioři zde mají vzácnou příležitost shlédnout dřeviny pětu světadílů. Roste zde na 7 000 druhů rostlin, dřevin a bylin.

Cvičení pro seniory

Rychvald u Ostravy   6. 4. 2016

Senioři mají pravidelně možnost cvičit, řada z nich toho skutečně využívá a protáhnou si své tělo. Po cvičení pak převládá příjemný pocit.

Kulečník a hry

Rychvald u Ostravy   1. 4. 2016

Na Apríla se v Senior Parku Rychvald budou hrát karty a kulečník. Především naši pánové si přijdou na své!

Beseda s Policií ČR

Rychvald u Ostravy   16. 3. 2016

Senioři se zúčastní besedy, kde jim zástupci oddělení Policie ČR vysvětlí rizika, která mohou v jejich životě nastat. Dozví se užitečné informace, které jim mohou pomoci v případě nelehké krizové situace.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   11. 3. 2016

11. března proběhla v Senior Parku Rychvald oslava všech co mají v třetím měsíci roku narozeniny. O dobrou náladu se postarali všichni gratulanti. Oslavencům přejeme pevné zdraví!

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   8. 3. 2016

V úterý 8. března jsme pro naše obyvatelky připravili 'Dámskou jízdu' u příležitosti MDŽ. Akci jsme chystali v utajení, takže pro dámy to bylo velmi vítané překvapení. Odpoledne tak strávily u vínka, veselých historek a domů odcházely s malou kytičkou coby pozdravem jara.

Filmové odpoledne

Rychvald u Ostravy   29. 2. 2016

Senioři mají rádi film a jistě se těší na další film z bohaté filmotéky. K tomu si dají dobrou kávu a nebo čaj.

Pleteme z papíru

Rychvald u Ostravy   26. 2. 2016

V rámci tvůrční dílničky budou senioři plést nejrůznější dekorativní předměty z papíru. Jde o dokončení již načatého díla z předchozího měsíce.

Cvičení

Rychvald u Ostravy   24. 2. 2016

S 9.00 hodinou ranní je tu opět cvičení, při kterém se senioři protáhnou. Pohybu není nikdy dost.

Pečeme bramboráky

Rychvald u Ostravy   19. 2. 2016

V rámci společné kuchyňky se tentokrá budou péct bramboráky. Všude se bude linout vůně tohoto pokrmu a všichni si jistě pochutnají.

Pečeme zelný závin

Rychvald u Ostravy   29. 1. 2016

V rámci zdravé stravy tentokrát dojde na zelný závin. Tato netradiční pochoutka jistě najde své příznivce. Všem přejeme dobrou chuť!

Kulečník a jiné hry

Rychvald u Ostravy   25. 1. 2016

Nesmí chybět pravidelná partička kulečníku, bude to první velký turnaj roku 2016. Kdo nehraje kulečník, zvolí jinou zábavu, deskových společenských her je tu přehršel. A po hraní přijde opět film na přání.

Pečeme bábovku

Rychvald u Ostravy   22. 1. 2016

V rámci pravidelného společného pečení tentokrát dojde na bábovku. Co kuchařka, to jiný recept. Máme se nač těšit, všichni si pochutnají na výtečné bábovce s kávičkou nebo čajem.

Návštěva solné jeskyně

Rychvald u Ostravy   19. 1. 2016

Že má solná jeskyně blahodárný vliv na lidské zdraví, o tom není pochyb. Senioři z Rychvaldu pravidelně jednu takovou navštěvují, konkrétně v obci Dětmarovice. Seniorům se vždy po návštěvě cítí dobře.

Společenské hry a film

Rychvald u Ostravy   18. 1. 2016

Je tu opět hravé a zábavné odpoledne, budou se hrát karty a jiné společenské hry, poté si naši senioři pustí film z bohaté filmotéky. A všem bude dobře!

Pečeme bramboráky

Rychvald u Ostravy   15. 1. 2016

První pravidelné pečení nového roku se uskuteční v polovině ledna. Budou se péct bramboráky, to bude vůně česneku! Všichni si pak na společném pečení pochutnají!

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   8. 1. 2016

A je to první oslava narozenin v novém roce. Všichni se těší na výborné dobroty a víno na stole, oslavenci přejeme vše nejlepší, hlavně pevné zdraví!

Připravujeme „VINOBRANÍ“

Rychvald u Ostravy   12. 9. 2014

V Senior Parku v Rychvaldě připravujeme s nadcházejícím podzimem „VINOBRANÍ“. Ochutnávat moravská vína budou moci všichni obyvatelé Senior Parku. K dobré náladě přispěje od 17:00 hod Petra Černocká a kytarista Jiří Pracný, opavský hudební soubor RECEPT a rozlévaný burčák. Srdečně zveme i ostatní.

Načíst další novinky