Rychvald u Ostravy

Pořádané akce

Výlet na věž

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2021

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě nabízí za příznivého počasí nádherný výhled nejen na jednotlivé části města, ale také na Beskydy. Za jasného počasí je vidět až na pohoří do Polska. A my jsme zrovna dnes podobné počasí na prohlídce měli, přestože mírně foukalo. Skvělá káva v místní kavárně výlet jen doplnila.

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2021

Není to jednoduché - zvednout tužku ze země prsty u nohou. Zkuste si to, je to stále obtížnější...paní Věrka to zvládla jako jediná.

Batikování

Rychvald u Ostravy   11. 10. 2021

Nejdříve jsme se soustředili na barvení našich triček. Pak přišla na řadu příprava na batikování potahů na židle. A to byla teprve zábava

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   7. 10. 2021

Další hudebně zábavné setkání s děvčaty ze spolku SOUL Rychvald. Hra na bubny djembe je opravdu výborná terapie. Taky jsem si zazpívali známé lidové písničky, doprovázené našim bubnováním a hrou na kytaru.

Máme rádi zvířata

Rychvald u Ostravy   6. 10. 2021

Dnes jsme se vydali do Havířova. U Kotulovy dřevěnky můžete vidět několik domácích zvířat. Stavba samotná pochází z roku 1781, je historickým dokladem původní zástavby. Vedle stojí stodola s chlévem a větrný mlýnek. Ani mírný déšť nás neodradil od výletu.

Slavíme Mezinárodní den seniorů

Rychvald u Ostravy   1. 10. 2021

Již 20 let se na celosvětové úrovni slaví Mezinárodní den seniorů. Nezapomínáme ani my na naše bydlící. Malé pohoštění bylo doplněno předáním obrázků, které namalovaly a poslaly do areálu děti ze Školní družiny ZŠ Stupkova z Olomouce. Děkujeme a pošleme vám všem dárky!

Na harmoniku zahrál pan Eda a společně jsme si zazpívali.

Na farmě

Rychvald u Ostravy   29. 9. 2021

V nedalekém městě Havířov je v provozu s možností návštěvy kozí farma. Dnes jsme měli možnost podívat se do zákulisí provozu. Farmou nás provedla a vše podstatné zajímavým povídáním vysvětlila majitelka p. Šárka. Nakonec jsme si koupili mýdla vyrobená právě z kozího mléka. Víte o tom, že jsou vhodná pro alergiky?

Bramboráky

Rychvald u Ostravy   20. 9. 2021

Výborné, chutné, široký výběr - tak by se dala charakterizovat nabídka bramboráků jedné z restaurací v Beskydech. Na Maralák jezdíme každým rokem a pokaždé si pochutnáme. Na zpáteční cestě se vždy na moment zastavíme u dřevěného kostela sv. Prokopa a sv. Barbory.

Miniarboretum

Rychvald u Ostravy   16. 9. 2021

Jestli máte zájem vidět pohromadě různé okrasné dřeviny, rostliny a mnoho dalšího, navštivte Miniarboretum u Holubů va Staříči. Prohlídka nás uchvátila. Na každém kroku byly k vidění také různá kovová zvířata z dílny mistra kováře a několik drátěných bonsaí, které vyrábí sám majitel a zahradník v jedné osobě.

Ke koním

Rychvald u Ostravy   13. 9. 2021

V blízkosti areálu máme možnost kochat se pohledem na krásná zvířata - koně. Bertík nás doprovází na každé procházce.

Pozvání do Medlova

Rychvald u Ostravy   10. 9. 2021

Už po několikáté nás pozvali naši sousedi na slavnosti vína a burčáku. Opět to bylo příjemné setkání, počasí sluníčkové, pohoda, výborné občerstvení a skvělá hudba. Děkujeme a na viděnou u nás v říjnu!

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   6. 9. 2021

Technika nás zklamala, ale my jsme si poradili. Naše sousedka, paní Věrka, to umí rozjet s harmonikou. Nakonec vše dobře dopadlo a společně jsme si zazpívali!

Okénko

Rychvald u Ostravy   1. 9. 2021

Sezóna melounů pomalu končí. Proto jsme si dnes s chutí vyzvedli v okénku možná letošní poslední melounovou mňamku 

Jedeme k sousedům do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   27. 8. 2021

Pozvali nás 'sousedi' z areálu v Hlušovicích u Olomouce. Báječný výlet, na severu Moravy pršelo, ale tady nám slunečné počasí dopřálo poslech živé country hudby v atriu. Chutné pohoštění přispělo k celkově příjemnému odpoledni. Děkujeme za pozvání, v říjnu u nás na viděnou!

Beseda s policistou

Rychvald u Ostravy   25. 8. 2021

Pozvání k nám přijal poručík Bc. Miroslav Kolátek z Policie České republiky, který pracuje na oddělení prevence v Karviné. Jsme rádi za zopakování důležitých životních situací a děkujeme za opravdu zajímavou besedu.

Je libo meloun?

Rychvald u Ostravy   25. 8. 2021

Sezóna některých druhů ovoce a zeleniny pomalu končí. Je meloun ovoce nebo zelenina? My starší a pokročilí víme, že je to druh zeleniny, na chuť to však vůbec nemá vliv 

Výlet na Ostravici

Rychvald u Ostravy   19. 8. 2021

Ve vedlejším okrese, v obci Ostravice, je k shlédnutí expozice Ráj dřevěných soch. Najdete tady přes sto různých zvířat, postav i pohádkových. Řezbář pan Luděk vystavoval sochy nejdříve doma, ale pro velký zájem veřejnosti byla vytvořena volně přístupná galerie. Nedaleko je výborná restaurace, kolem které je rovněž několik soch.

Borůvky...

Rychvald u Ostravy   16. 8. 2021

Do poháru nám děvčata připravily jogurt, mírně slazený, do něj zamíchaly borůvky. Bylo to opravdu velmi lahodné 

Cvičíme v atriu

Rychvald u Ostravy   16. 8. 2021

Tentokrát jsme měli cvičení v pondělí, protože ve středu budeme mít společné posezení s oslavenci. To nic nezměnilo na odhodlání si zacvičit!

Grilování

Rychvald u Ostravy   5. 8. 2021

Zrovna dnes od rána prší, ale to nás ani náhodou neodradí od grilování. Správce griloval špekáčky, papriku a cuketu. Opravdu jsme si pochutnali, po obědě chvíli poseděli a povídali si...

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   4. 8. 2021

Stále se těšíme na překvapení v okénku. Přestože jsme byli včera v cukrárně, dnes jsme si pochutnali zase. Vafle s ovocnou marmeládou a šlehačkou, to jsme nemohli odolat!

Za papouškama

Rychvald u Ostravy   26. 7. 2021

V Dětmarovicích bydlí pan Zděnek, který se už mnoho let věnuje chovu papoušků. Byli jsme úplně uneseni z různobarevných krasavců, kterých chová na 30 druhů. Pastva pro oči, zkrátka nádhera

Grilované makrely

Rychvald u Ostravy   22. 7. 2021

Nedaleko v Sokolovně nám připravil pan Martin výborné makrely na grilu. To jsme si pochutnali. Někteří přímo v restauraci, jiní snědli svou porci doma.

Meruňkové pohlazení

Rychvald u Ostravy   21. 7. 2021

Druhou část meruněk použila hospodyňka Nikol na koláč s drobenkou. Kdo zaváhal a nepřišel, neměl možnost vychutnat tu vůni v okně i výbornou chuť. Někdo dokonce přišel i v oblečení meruňkové barvy!

Vaříme džem

Rychvald u Ostravy   20. 7. 2021

Od naší koordinátorky z Medlova u Brna jsme dostali zásilku meruněk. Jednu část jsme využili na na výrobu džemu. Hospodyňka ovoce omyla, nakrájela, povařila, zavařila 

Cukrárna

Rychvald u Ostravy   16. 7. 2021

Posezení v cukrárně je určitě bezva tečka za týdnem s teplým počasím. Osvěžení a povídání se sousedy bylo příjemné pro všechny, kteří jsme do cukrárny vyrazili.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   12. 7. 2021

Kdo si počká, ten se dočká. Tak bychom mohli nazvat společnou snídani v pondělí ráno. Pomazánka, klobásky, voňavé pečivo a káva nebo čaj podle chuti.

Přejeme k narozeninám

Rychvald u Ostravy   9. 7. 2021

Dnes slaví své životní jubileum pan Václav, který u nás spokojeně bydlí bezmála 6 let. Do dalších let přejeme především pohodu a radost z vnuka. Připíjíme na zdraví! 

Posezení na terase

Rychvald u Ostravy   9. 7. 2021

V letním období se nabízí k posezení příjemné prostření teras a zahrádek restaurací. Dnes jsme si na jednu takovou zajeli po obědě a společně jsme si popovídali.

Občerstvení

Rychvald u Ostravy   30. 6. 2021

Poslední den měsíce června jsme si domluvili občerstvení v nedaleké restauraci. Někteří jsme si nechali dovézt pizzu až do areálu!

Hudební pohlazení

Rychvald u Ostravy   29. 6. 2021

Tóny harfy se rozezněly dnes dopoledne naší halou. Harfistka paní Katarína Ševčíková nám zahrála několik melodií různého žánru. Taky jsme se dozvěděli zajímavosti o tomto zvláštním hudebním nástroji. Děkujeme!

Procházka ke koním

Rychvald u Ostravy   25. 6. 2021

Počasí stvořené k procházce s našimi pejsky. Vedle areálu najdeme výběh pro koně. Projít se, obdivovat zvířata i přírodu, to je zkrátka prima.

Výlet do Rybího domu

Rychvald u Ostravy   24. 6. 2021

Temto dům najdete v blízkosti Českého Těšína, v obci Chotěbuz. Nabídka jídel je vskutku bohatá: candát, pstruh, ale taky třeba sumec a další rybí speciality. Kdo má zájem, může si prohlédnout akvária nebo dokonce i nějakou rybku koupit domů.

Přednáška s lékařem

Rychvald u Ostravy   22. 6. 2021

V každém věku můžete mít různé problémy. Pan doktor Jakabovič z ambulance ORL, která léčí oblast ušní, nosní a krční, nám vysvětlil, čemu se máme vyvarovat a kdy je opravdu vhodné navštívit lékaře, specialistu.

Cvičení s míčem

Rychvald u Ostravy   17. 6. 2021

Cvičební náčiní je třeba různě měnit. Pro dnešní cvičení jsme zvolili míče, mírně vyfouklé, aby se nám lépe držely a cvičení splnilo účel.

Besedujeme o migraci

Rychvald u Ostravy   15. 6. 2021

Z ostravské pobobočky organizace Pro pomoc uprchlíkům mezi nás zavítala paní Barbora s kolegyní Elvírou. Živou diskuzí jsme se seznámili s touto ožehavou tematikou. 

Okurky a rajčata z farmy

Rychvald u Ostravy   14. 6. 2021

Vedle Rychvaldu, v obci Dolní Lutyně, pěstují na zdejší farmě rajčata a okurky. Určitě nám dáte za pravdu, že takto vypěstovaná zelenina skvěle chutná. A je to tak!

Bingo

Rychvald u Ostravy   7. 6. 2021

Pod pergolou je příjemně, hra BINGO nás baví, i když má jen jednoho výherce. Tím dnešním byl pan Zdeněk.

Do cukrárny

Rychvald u Ostravy   4. 6. 2021

Velmi chutné zákusky, různé druhy zmrzliny a další dobroty najdete v nabídce každé cukrárny. Ve městě Orlová to byla dnes pánská jízda 

Vaječina nebo smaženice?

Rychvald u Ostravy   3. 6. 2021

V našem regionu asi to první - vaječina. Na kostky pokrájená slanina, správce ji na velké pánvi orestoval, zamíchal vajíčka a hospodyňka naložila na talíř, posypala pažitkou. Mňam!

Procházka

Rychvald u Ostravy   31. 5. 2021

Procházka může mít různý cíl. Například můžete jen tak vyrazit do přírody nebo taky do města pro pečivo. 

Cvičíme pod pergolou

Rychvald u Ostravy   27. 5. 2021

Nenechte se mýlit, opravdu nás hlava nebolí! 

Protahování pod pergolou proběhlo dnes dopoledne. Kromě příjemného pocitu jsme rádi za pohyb na čerstvém vzduchu.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   26. 5. 2021

Pro vafle je typické mřížkování. Chutnají samotné, ale když jsou dochucené marmeládou, šlehačkou, ovocem a posypané kakaem, tak neodoláte!

Okénko

Rychvald u Ostravy   19. 5. 2021

Tentokrát nám hospodyňka připravila puding. Někteří měli vanilkovokávový a jiní vanilkovojahodový. Ale všichni měli vanilkový s ovocem.

Májové oslavenkyně

Rychvald u Ostravy   18. 5. 2021

V sobotu měla krásné životní jubileum paní Eva a dnes jsme byli blahopřát paní Janě. Oběma jsme předali dárkový koš a krásnou kytici

Přejeme pevné zdraví a pohodu!

Procházka

Rychvald u Ostravy   17. 5. 2021

Proměnlivé počasí je stále. Jakmile vysvitne sluníčko, vydáme se na procházku po okolí i s našimi čtyřnohými kamarády.

 

Harmonika pod pergolou

Rychvald u Ostravy   12. 5. 2021

Pan Eda nás navštěvoval pravidelně, jen kvůli opatření mezi námi dlouho nebyl. Dnes jsme si ho s radostí poslechli a společně s ním zazpívali známé písníčky. Zkrátka paráda, hudbu má snad každý rád!

Sportovní dopoledne

Rychvald u Ostravy   10. 5. 2021

Čekaly na nás celkem tři házecí disciplíny: na terč, na bodově označené kolíky a na přesnou vzdálenost. Snažili jsme se dosáhnout co nejlepších výsledků.

Na 3. místě skončila paní Marie, na 2. místě paní Věrka a vyhrál pan Přemek. Vlastně vyhráli všichni, kteří se účastnili...

Procházka

Rychvald u Ostravy   19. 4. 2021

Vskutku aprílové počasí. Celý den chladno, pod mrakem. Naštěstí, když jsme se vydali na procházku, slunce na moment vykouklo.

Sladké okénko

Rychvald u Ostravy   14. 4. 2021

Z kynutého těsta moučník, marmeláda a k dozdobení šlehačka. To všechno stačí k přípavě sladkého pokrmu.

Kdo přišel a ochutnal, nelitoval 

Cvičení před bytem

Rychvald u Ostravy   8. 4. 2021

Přes dnešní nepřízeň počasí a sněžení se nás několik sešlo před dveřmi bytů k cvičení. Máme k dispozici různé cvičební pomůcky, tentokrát hůlku.

Okénko k zahřátí

Rychvald u Ostravy   7. 4. 2021

Zima se stále ještě nerozloučila. Chladné počasí s občasným sněžením máme v našem regionu od svátků skoro pravidelně. Proto jsme se dnes těšili do okénka na teplý čaj s příchutí...i rumovou pralinku dostal každý, kdo přišel.

Pohádka

Rychvald u Ostravy   1. 4. 2021

Kde vše končí zamilovaně, kladně a vyhraje vždy dobro? No přece v pohádce.

Těšíme se, když se vše v dobré obrátí a všichni se společně budeme radovat...v tuto chvíli si alespoň přečteme hezkou velikonoční pohádku.

Procházka po okolí

Rychvald u Ostravy   29. 3. 2021

Po návratu z procházky kolem areálu si chceme odpočinout pod pergolou. Židli nám však zalehl kocour Miško. Tak jen pohladit a necháme ho odpočívat, sedneme si vedle něj.

Gratulujeme

Rychvald u Ostravy   26. 3. 2021

Krásného životního jubilea se dnes dožívá naše nejnovější bydlící, paní Helenka.

Blahopřejeme  přejeme pevné zdraví, ať se vám u nás líbí a spokojeně bydlí.

Sadíme osení

Rychvald u Ostravy   26. 3. 2021

K svátkům jara se vážou různé tradice. Například setí osení. Už je tepleji a za několik dní se budeme radovat, jak se krásně zazelená.

Tradice v okně

Rychvald u Ostravy   25. 3. 2021

Zkusili jsme dnes výsledek snažení našeho vedoucího, tradiční velikonoční pochoutku - nádivku. Přiznání k domácí výpomoci bereme 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   24. 3. 2021

Už aby bylo tepleji. To se při společném cvičení scházíme v hojném počtu a pořádně se protáhneme. Hned je ten den veselejší.

Vyrábíme výzdobu

Rychvald u Ostravy   22. 3. 2021

V žádné domácnosti by neměla chybět velikonoční výzdoba. Každý si svůj byt vyzdobí podle vlastních představ. Může k tomu použít i šablony zajíce a vajíček, které všem rozdala hospodyňka.

Jarní výzdoba

Rychvald u Ostravy   19. 3. 2021

Svátky jara - Velikonoce, se blíží. Vždy jsme měli vyzdobenou společnou halu a venkovní prostory. Rozhodně tomu nebude jinak ani letos.

V zimě jsme v atriu využili jehličnany, teď na jaře zase stromy listnaté.

Jazykolamy

Rychvald u Ostravy   12. 3. 2021

Nejsme ani moderátoři, ani herci. Ale s jazykolamy, které mají za úkol nám 'polámat' jazyk, si určitě poradíme!

Okénko

Rychvald u Ostravy   11. 3. 2021

Se sloganem - podáváme grog pro lepší krok - dnes pan správce v okénku nabídl zájemcům teplý oblíbený nápoj. Ani zima nám nezkazí možnost procházky a občerstvení.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   3. 3. 2021

Slunečných dnů bude postupně přibývat. A co to znamená pro nás? Že se častěji věnujeme pohybu na zdravém vzduchu.

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   19. 2. 2021

Abychom o víkendu nezaháleli, dostali jsme k rozluštění kvíz. Tentokrát je zaměřený na autory knih. Pravidelní čtenáři mají výhodu. Ale i ostatní se zapojí, knižní tituly jsou určitě známé.

Masopustní kvíz

Rychvald u Ostravy   12. 2. 2021

Včera byl tučný čtvrtek, příští středa 17.2. bude popeleční, podle tradice se jedná o první den postní doby. Ze samotného kvízu se dozvíme i další zajímavosti spojené s masopustem. Znáte význam těchto pojmů? 

Muškáty v zimě?

Rychvald u Ostravy   11. 2. 2021

Proč ne? Na podzim jsme většinu muškátů nařízkovali. Tyto dva truhlíky jsme nechali jen tak. Všechny výhonky i dva truhlíky jsme umístili do tepla. Takto nám kvetou...to jen díky společné zimní zahradě v našem atriu!

Svařák

Rychvald u Ostravy   10. 2. 2021

Výdejní okénko dnes zájemcům nabídlo svařák. Pan správce se postaral o přípravu a kdo nepřišel, zaváhal...

Šneci v okně

Rychvald u Ostravy   3. 2. 2021

Výdejní okénko tektokrát nabídlo domácí šneky z listového těsta. Hospodyňka připravila, správce nabídl a doporučil i domácí 'hřejivý nápoj'.

Hádanky v atriu

Rychvald u Ostravy   1. 2. 2021

V prostoru atria máme rozmístěno několik hádanek. Při procházce je určitě najdeme, musíme se pořádně rozhlížet. A pak už stačí jen uhádnout: co to je...kdo to je...

Sněhulák

Rychvald u Ostravy   29. 1. 2021

Počasí je jako na houpačce. V noci mrzne, přes den je nad nulou. Pokusili jsme se postavit před vstupem do areálu sněhuláka

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   28. 1. 2021

Přes kuchyňské okno nám podává ovocný punč naše hospodyňka. Procházkou se přemístíme k oknu v atriu a zahřejeme se teplým nápojem.

Sněhová nadílka

Rychvald u Ostravy   25. 1. 2021

Napadaný sníh zkrášlil celou republiku.

Když však chceme na procházku, je třeba sníh odklidit. Rádi přiložíme ruku k dílu, je to pro nás všechny.

Znáte nářečí?

Rychvald u Ostravy   22. 1. 2021

Jak dobře znáte moravský dialekt? Máme před sebou na víkend zábavný kvíz nejrůznějších slov v nářečí Moravy. To jsou někdy vážně zvláštní výrazy!

Výzdoba musí do krabic

Rychvald u Ostravy   21. 1. 2021

Vánoční výzdoba se nám opravdu velmi líbila. Stromky v atriu barevně svítily do noci. Jenže už je dávno po svátcích, takže výzdoba musí dolů. Areál zase nazdobíme až na Vánoce.

Sudoku

Rychvald u Ostravy   18. 1. 2021

Po víkendu jsme zkusili vyřešit sudoku. Někteří z nás měli tuto možnost poprvé. Proto každý dostal tabulku i s nápovědou, jak sudoku správně vyřešit. Příště už to zkusíme bez nápovědy.

Gratulace

Rychvald u Ostravy   18. 1. 2021

Včera oslavil pan Karel krásných 80.let, blahopřejeme. Do dalších let ze srdce přejeme pevné zdraví, ať jste si s manželkou stále jeden druhému oporou.

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   15. 1. 2021

Na tento víkend máme hádanky ve formě kvízu filmových hlášek. V každém filmu se najde takové slovní spojení, které si zapamatuje snad každý. Například 'Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore?'

Voláme si

Rychvald u Ostravy   11. 1. 2021

Ve společných prostorách se nemůžeme setkávat, proto volíme možnost předávání vzkazů telefonicky. Voláme si různé vzkazy, například si povídáme o tom, co je třeba nakoupit, co dobrého vaříme k obědu.

Vánoční pozdrav VŠEM od našich seniorů

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2020

Přejem všem seniorům, jejich rodinám i známým, klidné prožití Vánoc a rokem 2021 nechť Vás provází zdraví, štěstí a radost. Radost Vám všem naši obyvatelé všech sedmi Senior Parků chtějí udělat i tímto vánočním pozdravem. Velké poděkování za jejich náročnou a obětavou práci patří také našim zaměstnancům a věříme, že i je vánoční pozdrav potěší a navnadí na sváteční atmosféru.

Vánoční dárky

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2020

Pod stromečkem by neměly chybět v žádné domácnosti dárky   Našim bydlícím jsme je postupně také rozdali a popřáli klidné a pohodové svátky. Slavnostní oběd byl samozřejmostí, ale každý v soukromí, ve svém bytě.

Dárkový balík od policie

Rychvald u Ostravy   21. 12. 2020

Z preventivního oddělení Policie ČR, územní odbor Karviná, předal pro seniory dárkový balík poručík Bc. Miroslav Kolátek. Měl štěstí, zrovna v areálu byla naše paní ředitelka  Děkujeme, dárky si postupně prohlídneme a rozdělíme.

Pozornost od dětí

Rychvald u Ostravy   18. 12. 2020

Z mateřské školičky U lesa k nám docházely děti. Protože jsme se dlouho neviděli, posílají nám dárky - kromě přání k Vánocům i malé figurky pro radost. Těšíme se zase na osobní setkání!

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   16. 12. 2020

Za okny svítí ☀️ ale přesto je tam chladno. Proto jsme se sešli na dnešní cvičení v hale. Pořádně, opatrně se protáhnout, je opravdu vhodné.

Koncert pod pergolou

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2020

Sluníčkové počasí nám připravilo pohodou atmosféru k vystoupení pana Vladimíra Pecháčka, člena legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky. Zazpívali jsme si staré populární hity, zahřáli jsme se punčem

Strojíme stromek

Rychvald u Ostravy   8. 12. 2020

Abychom na vánoční stromeček viděli všichni a stále, využili jsme k ozdobení stromky přímo v atriu Senior Parku. Dokonce jsme nastrojili a osvítili stromky dva

Návštěva pod okny

Rychvald u Ostravy   7. 12. 2020

Když se chceme vidět s blízkými, využijeme možnosti bytu v našem Senior Parku, kde máme všichni bydlení v přízemí. Přes okno nám syn vidí až do kuchyně 

Mikulášský balíček

Rychvald u Ostravy   4. 12. 2020

Mikuláš byl nahrazen naší hospodyňkou Nikol. S balíčkem sladkostí a vitamínů jsme mysleli na každého. Někteří si zasloužili balíček básničkou nebo říkankou

Kvíz a luštění

Rychvald u Ostravy   2. 12. 2020

K domácí pohodě či trávení volného času patří taky luštění nejrůznějších kvízů. Pan správce nám rozdal k luštění vánoční kvíz a zábavný rébus 

Blahopřejeme

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2020

V listopadu koncem měsíce ještě slaví své narozeniny paní Zdeňka a pan Leoš, oba z atria. Nejen jim připíjíme na zdraví 

Příprava na advent

Rychvald u Ostravy   27. 11. 2020

Vánoční svátky jsou za dveřmi. Rozhodně nemůže chybět výzdoba. K tomu potřebujeme například větvičky, které jsme dnes dostali a příprava na svátky může začít Děkujeme hajnému, panu Liborovi.

Sousedská výpomoc

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2020

Jsme v areálu jedna velká rodina. Co to znamená? Například si vzájemně vypomáháme. Není problém se postarat o pejska sousedky, která byla v nemocnici. Paní Naďa má na venčení pejsky dva 

Skládáme ze sirek

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2020

Hlavolamy a hádanky ze sirek skládal v životě snad každý z nás. Stačí vám k tomu jedna krabička zápalek. Ale vzpomenete si na správné řešení?

 Bezva procvičení jemné motoriky.

Porovnáváme obrázky

Rychvald u Ostravy   20. 11. 2020

Na víkend máme o zábavu postaráno. Například hledání rozdílů zvládneme asi rychle. Určitě se potrápíme skládáním dívčích víceslabičných jmen nebo doplněním přísloví.

Harmonikář v atriu

Rychvald u Ostravy   19. 11. 2020

Pan Eda k nám chodí pravidelně. Tentokrát přítomné potěšil setkáním s hudbou a hrou na harmoniku v atriu. Sluníčko nás vytáhlo ven, s nadšením jsme si zazpívali oblíbené písničky.

Děkujeme pane Edo, že jste si na nás našel čas; přestože bylo slunečno, bylo chladno a vy jste to zvládl na jedničku 

Blahopřejeme

Rychvald u Ostravy   16. 11. 2020

Dnes jsme předali dárky a kytice našim oslavencům. O víkendu oslavila kulatiny paní Boženka, druhým oslavencem byl pan Ulrich. A dnes slaví paní Zorka. Přejeme všem pevné zdraví a pohodu 

Zapomenutá slova...

Rychvald u Ostravy   13. 11. 2020

O víkendu se zabavíme vzpomínkami. Zavzpomínáme na slova, která se v dnešní době vyskytují spíš jen vyjímečně. Kromě toho si doplňováním připomeneme stará přísloví.

Přece nebudeme jen tak nečinně sedět ✍️

Hledáme kameny

Rychvald u Ostravy   9. 11. 2020

V okolí areálu i v atriu máme různě položené kameny. Naším úkolem je kameny najít a upřesnit, kde kámen leží. Pak splníme úlohu, ke každému kameni je jiná. Nejúspěšnější budou odměněni 

Pozdrav spolku SOUL

Rychvald u Ostravy   4. 11. 2020

Několikrát ročně nás navštíví děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu. V této nelehké době se nemůžeme sejít a proto si velmi vážíme dopisu a hracího přání, které nám doručila vedoucí spolku paní Mirka.

Děkujeme, taky na vás myslíme a těšíme se, až si písničku 'NENÍ NUTNO' zazpíváme společně! 

Svátek halloween

Rychvald u Ostravy   30. 10. 2020

Tradicí je tento svátek více v zahraničí. U nás si ho připomínáme před dušičkami. Typické barvy jsou černá a oranžová.

Koukněte se, jak vypadají vyřezané dýně ve dne a jak svítí pěkně do noci 

Dlabeme dýně

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2020

My jsme se rozhodli dýně zpracovat tak, abychom měli něco málo na kompot a také na okrasu. Výběr dýní byl letos celkem velký!

Úroda papriček

Rychvald u Ostravy   9. 10. 2020

U zimní zahrady jsme vysadili do pár truhlíků sazenice papriček různých druhů. Takovou úrodu jsme sklidili. Některé jsou opravdu velmi pálivé 

Výroba draků, vlaštovek...

Rychvald u Ostravy   6. 10. 2020

Rozhodli jsme se připravit podzimní výzdobu. Draci a vlaštovky z papíru, taky jsme poskládali lodičky. Určitě pošleme nějakého barevného draka dětem do místní školky, když se teď nemůžeme setkávat 

Slavíme den seniorů

Rychvald u Ostravy   1. 10. 2020

Stejně jako v jiných areálech, v jiných zařízeních, v domácnostech, tak i u nás jsme oslavili Mezinárodní den seniorů. Známými melodiemi nás potěšila skupina Art flower senior, pánové Zoltán a Bohumil.

Oslavou dáváme najevo svůj obdiv generaci, která dokázala hodně vybudovat...malé občerstvení je jen symbolické poděkování 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   23. 9. 2020

Tentokrát jsme ke cvičení zvolili hůlky, které my pamětníci známe ze spartakiády 

K protažení celého těla jako stvořené.

Ryby na grilu

Rychvald u Ostravy   18. 9. 2020

Nedaleko v Bohumíně Záblatí provozuje jeden příjemný pán restauraci. Na doporučení našeho pana Vaška jsme si domluvili grilované makrely. Nemohli jsme zvolit lepší posezení na páteční odpoledne. Akci budeme určitě opakovat!

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   17. 9. 2020

Tentokrát se nás sešlo opravdu hodně. Za měsíce srpen, září a říjen celkem 17 oslavenců, kteří se postarali o vskutku bohatou slavnostní tabuli. Co by to bylo za oslavu, kdyby nám nepřijel zahrát na klávesy pan Eduard.

Všem připíjíme na zdraví 

Výlet do Beskyd

Rychvald u Ostravy   16. 9. 2020

Beskydy - tam jsme se dnes vypravili na výlet, na dobrý oběd. V restauraci v Kunčicích pod Ondřejníkem jsme si pochutnali na bramborácích. Dělají je s různými přílohami.

Při zpáteční cestě jsme měli krátkou zastávku u kostela svatého Prokopa a svaté Barbory 

Pivo 'U Kapličky'

Rychvald u Ostravy   10. 9. 2020

Sousedské posezení v nedaleké hospůdce je opravdu příjemné. Vždy si máme o čem povídat.

Samozřejmě jsme si objednali něco dobrého na zub, někteří si dali sklenici piva 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   9. 9. 2020

Máme tady opět středu. To je den, kdy se pravidelně setkáváme a cvičíme. Děkujeme také za předcvičování, kterého se často ujme paní Dáša 

Tánička, náš papoušek, ta se nestačí divit!

Výlet do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   8. 9. 2020

Den otevřených dveří - nový areál v blízkosti Olomouce je otevřený. Pozvali nás jako sousedy z Moravy a my jsme se rádi přijeli podívat. Tak příště zase vy k nám...

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   4. 9. 2020

Hudební odpoledne s možností vybrat si oblíbenou píseň se stává v našem areálu stále oblíbenější. Písní, zpěváků a zpěvaček i skupin je nepřeberné množství 

Grilujeme vepřové...

Rychvald u Ostravy   3. 9. 2020

Naložené vepřové maso, grilované, hospodyňkou připravené stoly se zeleninou a pečivem. Takto nám připravili v našem areálu dnešní oběd.

Teď už můžeme pouze zasednou ke stolu a pochutnat si 

Hádej, kdo jsem...

Rychvald u Ostravy   28. 8. 2020

Poznat podle černobílé fotografie z dětství našeho souseda či sousedku, to je vážně někdy oříšek.

Nakonec jsme zjistili, že dnes to byla Maruš a Jaruš 

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   27. 8. 2020

Dobře míněné rady, které připravili policisté z Krajského ředitelství policiie Moravskoslezského kraje, najdete v knize 'Černá kronika aneb ze soudních síní' ⚖️

Postupně si přečteme celou knihu, je věnovaná především seniorům.

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Rychvald u Ostravy   26. 8. 2020

Longinovo kopí, Svátý grál, křišťálová lebka a další exponáty lákají na prohlídku největších záhad a tajemství světa. Také jsem se nechali zlákat a výstavu v olomouckém muzeu navštívili.

Obklopilo nás tajemno  to jsme koukali 

Bingo!

Rychvald u Ostravy   21. 8. 2020

Poprvé jsme si dnes vyzkoušeli hru BINGO. A jak to tak vypadá, zahrajeme si ji pravidelně. Zábava byla až do konce losování.

Vyhrál pan Leoš, sladká cena útěchy čekala na všechny hráče.

Výlet do Karviné

Rychvald u Ostravy   20. 8. 2020

Původní výlet na farmářské trhy jsme museli zrušit, pršelo. Dnešní den se naopak vydařil: navštívili jsme lázně Darkov a pak jsme si pochutnali u paní Markéty pod pergolou. Domácí guláš, domácí cuketový koláč, zkrátka parádní den 

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   14. 8. 2020

Celý svůj profesní život zasvětil práci pro vývoj nákladních automobilů v naší republice. Procestoval svět, naučil se několik jazyků. To vše proto, aby se zasloužil o modernizaci, aby pomohl prosadit dovednost československých techniků a odborníků.

Takový byl život pana Zbyňka. Oporou je mu dodnes manželka Alenka. Obdivuhodné, to jsme opravdu koukali , co jste všechno dokázal 

Posezení U Kapličky

Rychvald u Ostravy   10. 8. 2020

Někteří z nás se těšili na oběd, jiní už jen na občerstvení. Spokojeni jsme ale byli všichni, smažený květák voněl všude kolem. Pivo v dnešním horku chutnalo a osvěžilo maximálně 

Smažíme bramboráky

Rychvald u Ostravy   5. 8. 2020

Dopolední cvičení jsme nahradili škrábáním brambor. Přípravy na oběd se účastnili i naši nejstarší spolubydlící  bez Přemka v kuchyni by to dnes nešlo.

Smažilo se na grilu, ve společné kuchyňce a hned vedle u paní Jany. Holky se u sporáků činily, to byl nářez, přes 100 bramboráků!!! Chutnaly moc.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   27. 7. 2020

Velmi zvláštní byly dnešní pomazánky. Na snídani je připravila paní Maruška. Tak například: pomazánka s mrkví, vajíčková se sýrem. Na ozdobení jsme použili zeleninu a s chutí jsme se pustili do jídla 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   24. 7. 2020

Máme za sebou další hudebně zábavné odpoledne. Opět jsme měli možnost vybrat si oblíbenou píseň. Tentokrát převažovaly melodie hudebních hvězd ze sedmdesátých let.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   22. 7. 2020

Konečně jsme se dočkali! Opět jsme se sešli s děvčaty ze sdružení SOUL. Hra na bubny nám není cizí, měli jsme již možnost několikrát si zabubnovat. Tentokrát jsme nejen bubnovali, ale i zpívali. A ne naposledy.

Rýsuje se totiž možnost pravidelného setkávání, už se těšíme 

Výlet za sladkým...

Rychvald u Ostravy   20. 7. 2020

V nedalekém Petřvaldě je již několik let firma Candy plus. Vyrábí pro náš trh i pro zahraničí nejrůznější sladkosti - želatinové i tvrdé bonbony, lízátka atd. Vybere si určitě každý   

Sběr angreštu

Rychvald u Ostravy   16. 7. 2020

Angrešt dozrál, je čas sběru. Letos možná kvůli větší vlhkosti chutnější a větší, kdo přišel na halu dostal mističku téhle keříkové dobroty.

Pivečko U Kapličky

Rychvald u Ostravy   13. 7. 2020

Každé léto navštěvujeme nedalekou restauraci s výborným čepovaným pivem. Na 'jedno' vyráží kluci i holky. Vždyť podporovat trávení je třeba :-)

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   3. 7. 2020

Pásmo vzpomínkových oblíbených melodií na přání pokračovalo i dnes odpoledne.

Hudba je příjemná relaxace a kdo ji pravidelně poslouchá, ten ví, o čem je řeč 

Cvičení v atriu

Rychvald u Ostravy   1. 7. 2020

Předcvičuje paní Dáša. Abychom na ni všichni viděli, její místo je na můstku u jezírka. Ostatní jsme před svými byty, pod pergolou...

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   26. 6. 2020

Paní Maruška se nám dnes představila v křesle pro hosta. Dozvěděli jsme se opravdu mnoho zajímavostí z jejího pestrého života. Nejen studijního, ale i osobního a pracovního. Škoda, že byl čas pouze na jedno odpoledne...děkujeme, třeba zase příště 

Zámek v Karviné

Rychvald u Ostravy   25. 6. 2020

Od mladého průvodce Honzy jsme se dozvěděli zajímavosti o Zámku Fryštát v Karviné ⛪

Zámecké komnaty nabízí ve svých prostorách historické skvosty nábytku, koberců, lustrů, obrazů, porcelánu a mnoho dalšího. Posledními majiteli zámku byli Larisch-Mőnnichové.

Snídaně

Rychvald u Ostravy   22. 6. 2020

Obložený talíř nabídl každému pořádný výběr. Párky, zelenina, sýr, salám. K tomu si dáte kávu nebo čaj?  

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   18. 6. 2020

Z důvodu opatření jsme dnes odpoledne slavili s jubilanty za čtyři měsíce. Březnoví až červnoví oslavenci, těm přejeme všechno nejlepší, zdraví a štěstí především. Hudba byla jednoznačně skvělá, jako vždy, děkujeme panu Edovi.

Pivo 'U Kapličky'

Rychvald u Ostravy   16. 6. 2020

Asi jako všichni napříč naší republikou také my jsme se těšili na uvolnění opatření.

Posezení na zahrádce oblíbené restaurace prospělo každému z přítomných, chutnal i výborný langoš 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   11. 6. 2020

Tentokrát jsme si většinou vybírali písničky staré 40 a více let. Gott, Hála, Hegerová, Špinarová, Rottrová, Tučný a další.

Zanotovali jsme si, vzpomínky nás příjemně polechtaly na duši...

Dárky od dětí

Rychvald u Ostravy   28. 5. 2020

Areál dnes navštívily paní Ivana a Katka, které zastupují SRPŠ Základní školy Václavovice. (jedna předávala dárky, druhá fotila...) Přivezly nám plnou krabici dárků. Děti je samy vyrobily. I když jsme se společně ještě nesetkali, přesto naše seniory pozdravují. 

Děkujeme, myslíme také na vás a někdy možná na viděnou 

Hudba pod altánem

Rychvald u Ostravy   22. 5. 2020

Příznivé počasí nám umožnilo přivítat v areálu hudební skupinu DUO POHODA z Ostravy. Všichni jsme si s radostí zanotovali známé melodie.

Děkujeme za příjemné odpoledne 

Cvičíme v atriu

Rychvald u Ostravy   20. 5. 2020

Pravidelné činnosti v našich areálech chybí určitě všem, bydlícím i personálu. Proto jsme rádi za slunečné počasí a možnost si zacvičit v atriu, přestože to bylo na dálku...od jezírka pod vedením paní Dáši. Ale se nás sešlo požehnaně.

Sekáme a hrabeme...

Rychvald u Ostravy   19. 5. 2020

Tráva vyrostla za dobu opatření do pořádné výšky. Posekat se dala jedině křovinořezem. Pak jsme ji museli pohrabat na hromádky. Přidali se i naši senioři. Děkujeme. 

Putovní kámen

Rychvald u Ostravy   15. 5. 2020

Na lavičce před areálem jsme našli kámen. Putovní. Jak se to pozná? Je na něm nakreslený obrázek a napsané město a někdy i poštovní směrovací číslo. Ten náš je s beruškou z Rychvaldu, 73532.

Putuje na lavičku do Karviné 

Cvičení

Rychvald u Ostravy   11. 5. 2020

Hezké počasí jsme dnes využili na hurá akci s cvičením. Paní Dáša nám předcvičovala u jezírka, ostatní jsme se s chutí přidali.

Všichni s rouškami, ale co se dá dělat  

 

Návštěvy v areálech

Rychvald u Ostravy   27. 4. 2020

Nepříznivá situace nastolila různá omezení napříč celou republikou. Děkujeme rodinným příslušníkům za pochopení vážnosti situace s ohledem k našim seniorům. 

Bezpečnostní odstupy a roušky - taková prevence zajistí možnost návštěvy svých blízkých pod okny areálu 

Velikonoční výzdoba

Rychvald u Ostravy   9. 4. 2020

K svátkům jara patří nejen velikonoční výzdoba, ale také květiny. Společné prostory ozdobí hospodyňka, domácnosti si vyzdobí každý sám.

Přejeme všem příjemné prožití svátků 

Chráníme nejen sebe

Rychvald u Ostravy   17. 3. 2020

Zatím jedinou dostupnou ochranou dýchacích cest je používání roušky. Díky šikovnosti žen máme nejen pro sebe, ale také pro naše holky a kluky, zajištěny pokrývky úst i nosu.

Pověry

Rychvald u Ostravy   12. 3. 2020

Věříte na pověry? Asi polovina obyvatel naší republiky má nejvíce obavy z černé kočky. Věříme na smolný den pátek 13., na smůlu rozbitého zrcadla; hádky prý přináší rozsypaná sůl, naopak správné vykročení pravou nohou je pozitivní. Věřte, nevěřte...

MDŽ

Rychvald u Ostravy   9. 3. 2020

Stejně jako v jiných areálech, také v tom našem se slavil Mezinárodní den žen. Přednes básně navodil atmosféru, po gratulaci jsme každou ženu potěšili kytičkou a zábava s občerstvením mohla začít. Pan Eda hrou na harmoniku rozveselil celou halu. Zpívali jsme všichni, také tančili, sólo pro ženy nechybělo.

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   6. 3. 2020

Dnes jsme zvolili k poslechu operety - dá se přímo říct, pletky paní operetky. Zazněly nejrůznější melodie, především známé. Sami jsme si je vybírali a s nostalgií jsme se zaposlouchali.

Děti z MŠ

Rychvald u Ostravy   26. 2. 2020

Děti ze třídy Motýlci si pro nás připravily pásmo písniček, básniček a tanečků. Pod vedením paní učitelky Šárky a její kolegyně Elen nám zábavnou formou předvedly různá řemesla.

Foto z mládí

Rychvald u Ostravy   24. 2. 2020

Po dnešní snídani jsme se snažili odhalit slečnu na fotografii. Trochu jsme tápali, ale nakonec jsme se shodli - je to Maruška z atria.

Zpívání pro radost

Rychvald u Ostravy   21. 2. 2020

Písnička na přání. V tomto duchu se neslo dnešní odpoledne. Každý si zvolil svého oblíbeného zpěváka - zpěvačku a všichni společně jsme si poslechli vybranou píseň.

Beseda v Havířově

Rychvald u Ostravy   18. 2. 2020

V aule Vysoké školy PRIGO v Havířově se dnes měla konat beseda s ministrem vnitra p. Hamáčkem, která byla zrušena. Slova se ujala rektorka VŠ, náměstkyně pro školství a kulturu, ředitel sociálních služeb a primátor města Havířova. Zajímavá debata...

Muzeum v Kopřivnici

Rychvald u Ostravy   13. 2. 2020

Město Kopřivnice ve svém muzeu nabízí různé expozice. My jsme nejdříve prošli výstavu historických vozidel. Pak jsme si prohlédli síň zaměřenou na sportovní úspěchy moravských rodáků - Dany a Emila Zátopkových. (jen pro zajímavost: oba se narodili ve stejný den, 19.9.1922) Po prohlídce jsme si v nedaleké restauraci pochutnali na výborném obědě.

Foto z mládí

Rychvald u Ostravy   10. 2. 2020

Poznáte nás na fotografii z mládí? Dnes jsme hádali dva naše spolubydlící. Pana Zdeňka jsme většinou poznali, ale paní Dášu neuhodl nikdo z nás.

Solná jeskyně Dětmarovice

Rychvald u Ostravy   7. 2. 2020

Za městem Orlová, v nedalekých Dětmarovicích, pravidelně navštěvujeme solnou jeskyni. Pobyt v ní je doporučován v každém věku. Relaxace v prostředí s meditační hudbou je vážně příjemná.

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   5. 2. 2020

K dnešnímu cvičení jsme připojili cviky vestoje za židlí. Pořádně jsme si protáhli nohy. Pak jsme pokračovali vsedě a procvičili celé tělo.

Čtecí babička

Rychvald u Ostravy   28. 1. 2020

Rozhodli jsme se rozšířit počet babiček a dědečků, kteří v celé republice navštěvují mateřinky a před spaním čtou dětem pohádky. Paní Maruška z našeho Senior Parku začala dnešním dnem pravidelné čtení v místní mateřské školce. Přejeme dětem dobrou noc...

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   27. 1. 2020

Rybí pomazánka, nastrouhaná kedlubna a ředkvička. Skvělá kombinace zdravé snídaně. K tomu šálek čaje a není co řešit. V hale bylo příjemně a veselo.

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   23. 1. 2020

Zdeněk, Eva, Karel, Jan, Václav, Ignác a Jarmila. To jsou jména našich oslavenců narozených v lednu a v únoru. Jedlo se, popíjelo, povídalo, zpívalo a tančilo. Všem přejeme štěstí, lásku, dobrou náladu a připíjíme na zdraví!

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   21. 1. 2020

Měli jsme dnes možnost poslechnout si krásné melodie v rámci programu Divadla Slunečnice z Brna - Pocta pánům Karlům. V podání mladého talentovaného zpěváka Kristiána Šebka zazněly velmi známé melodie. Všichni jsme byli nadšeni, děkujeme!

Kreslíme mandaly

Rychvald u Ostravy   20. 1. 2020

Každý dostal jeden z vytištěných obrázků a s elánem jsme se pustili do kreslení. Vybarvený obrázek, jeden vedle druhého, má něco do sebe.

Vzpomínkové odpoledne

Rychvald u Ostravy   14. 1. 2020

Plánované hudební odpoledne jsme nahradili vzpomínkami na akce loňského roku. Srdečně jsme se zasmáli nad fotografiemi. Akcí bylo opravdu hodně, je na co vzpomínat.

Foto z mládí

Rychvald u Ostravy   13. 1. 2020

Pokusíme se poznat, kdo je na fotografii. K rozluštění bylo hned několik možností. Nakonec jsme se dozvěděli, že ta roztomilá holčička je paní Věrka.

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   10. 1. 2020

Čtení knihy o prvním československém prezidentu je u konce. K 80. narozeninám Masaryka byl v roce 1930 přijat zákon o zásluhách T. G. Masaryka, který obsahoval větu: „Tomáš Garrigue Masaryk zasloužil se o stát“.

Zajímavé, poučné, dojemné...

Uklízíme výzdobu

Rychvald u Ostravy   9. 1. 2020

Vánoční i novoroční svátky jsou za námi. S nadšením jsme před pár týdny vyzdobili společné prostory a nazdobili stromeček. Dnes nás čekala opačná práce - úklid výzdoby a odstrojení stromku. Máme větve i kmen na topení v krbu 

Tři králové

Rychvald u Ostravy   4. 1. 2020

Se začátkem nového roku přicházejí tradiční dny. Posadili jsme se do sedačky v hale a čekali a dočkali jsme se 

V sobotu v poledne mezi nás zavítal Kašpar, Melichar a Baltazar.

Rok 2020 začíná...

Rychvald u Ostravy   3. 1. 2020

Letošní první společné posezení u krbu v hale. Na stole vonělo slané pečivo od paní Věrky.

Scházeli jsme se postupně, někteří měli zrovna doma návštěvu.

Rozloučení s rokem 2019

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2019

Venku se setmělo, v hale to prskalo, všude je veselo 

Chlebíčky,jednohubky, cukroví a jiné dobroty jsme měli na stolech a spolu jsme si povídali, bilancovali...všem přejeme do nového roku pevné zdraví, štěstí a pohodové dny.

PF 2020

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   30. 12. 2019

Zdravotní stav profesora a prezidenta T.G.Masaryka rozhodl o jeho odstoupení z funkce. V prosinci 1935 byl zvolen do prezidentského úřadu E. Beneš.

Před sebou máme poslední stránky knihy, v lednu příštího roku si přečteme doslov...

4. advent

Rychvald u Ostravy   20. 12. 2019

Vánoce a Štědrý den jsou za dveřmi. Přivítali jsme mezi námi milou návštěvu, paní Jarku z Medlova  přivezla nám dárky.

Povídali jsme si nejen o svátcích...

Slavnostní vánoční oběd

Rychvald u Ostravy   19. 12. 2019

Na Štědrý den nemáme možnost se setkat. Proto jsme si připravili slavnostní oběd již dnes. Vývar s knedlíčky, bramborový salát, smažený kapr nebo kuřecí řízek, každému podle chuti.

Po obědě jsme si rozdali dárky  zazpívali jsme společně vánoční písně, tančili a povídali si až do setmění.

3. advent

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2019

Minulý týden jsme pekli cukroví, dnes se holky s radostí pustily do zdobení. Ať máme na svátečním stole něco na zub.

Nechybělo ani posezení k třetímu adventu. Povídali jsme si o vánočních tradicích.

Vánoční koncert v hale

Rychvald u Ostravy   12. 12. 2019

Po roce jsme se zase rádi setkali s absolventy Lidové konzervatoře z Ostravy. Pod vedením Mgr. et MgA. Jurčíkové Andrey jsme si vychutnali zpěv posluchačů. Různé skladby zazněly sólově, s houslemi i za doprovodu hry na klávesy.

Vánoční atmosféru dovršily koledy, které jsme si společně zazpívali. Děkujeme 

Školička U Lesa

Rychvald u Ostravy   12. 12. 2019

Malé děti jsou vážně roztomilé. A jak jim jde práce od ruky. Dali jsem se spolu do výroby štěrkaček a adventních věnců z papíru.

Na závěr návštěvy nám děti zazpívaly a zatančily  ☺

2. advent

Rychvald u Ostravy   6. 12. 2019

Kvapem se blíží Vánoce. Není čas ztrácet čas  děvčata připravovala cukroví.

Dnes se tedy peklo. Pak jsme si sedli a zapálili druhou adventní svíci...

Zdobíme stromek, Mikuláš

Rychvald u Ostravy   5. 12. 2019

Dopoledne jsme začali strojit vánoční strom, každý se s chutí zapojil. Ozdob máme dostatek, některé jsme si vyrobili s dětmi.

Přestože bylo teprve před polednem, zavítala mezi nás čertice Věrka. Mikuláš pak v areálu navštívil každého bydlícího a předal všem malou sladkost...za básničku 

Vánoční bubnování.

Rychvald u Ostravy   4. 12. 2019

Bubnování je opravdu zábava, která vás nadchne a pohltí. Děvčata ze sdružení SOUL přišly opět k nám a vánočně nás naladily. Dokonce jsme pomohli vymyslet jméno pro nové klávesy - Pepa, bude sloužit na všech jejich dalších hudebních akcích.

Jako vždy jsme také vyzkoušeli různé bubny a rytmy. To bylo zase v hale veselo, slyšeli nás určitě i do okolních domů 

ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   3. 12. 2019

Opět jsme měli možnost poslechnout si líbivé melodie vánoční v podání paní učitelky Hany, její dcerky Natálky a dvou spolužaček.

Holky rostou jako z vody a hraje jim to lépe a lépe  děkujeme za vystoupení...

1. advent

Rychvald u Ostravy   29. 11. 2019

Máme tady advent. Čtyři neděle před vánočními svátky.

Společně jsme si řekli nějaké zajímavosti k těmto dnům, halou voněl punč a my? My jsme rozjímali 

Solná jeskyně

Rychvald u Ostravy   22. 11. 2019

Haloterapie - je dávná metoda, pocházející již ze starého Řecka, působící blahodárně na lidské orgány. Pobytem v jeskyni se opravdu zlepšuje nejen dýchání, ale celkově stav lidského těla.

Vyzkoušejte, uvidíte!

Mezigenerační setkání s dětmi

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2019

Poprvé jsme se v naší hale setkali s dětmi ze Školičky u Lesa z nedalekých Michálkovic.

V rámci projektu mezigeneračního setkávání jsme s dětmi vytvořili z papíru obrázky na téma podzimu. Barevná jablíčka a hrušky můžete vidět na přiloženém obrázku 

Oslavenci podzimu

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2019

Oslava proběhla se všemi podzimními jubilanty. Sešlo se poměrně hodně oslavenců, sedm sedělo osobně v hale. Veselo bylo celý den.

Stoly byly plné dobrot a pití. Příjemnou atmosféru doplnil hrou na klávesy pan Eda. Všem připíjíme na zdraví! 

Jídlo jako jed, jídlo jako lék

Rychvald u Ostravy   20. 11. 2019

Přednáškou či vlastně besedou na toto téma jsme se dnes nechali poučit od paní Marušky. Sami jsme byli překvapeni, co o správném stravování víme. Informace byly velmi poučné. Uvidí se, jak dalece jsme si rady zapamatovali.

Tvoříme s dětmi

Rychvald u Ostravy   18. 11. 2019

Pod dohledem desítky dětí z místní mateřské školy jsme vyrobili papírové řetězy, řetězy z těstovin, andílky z papíru i z keramiky. A bylo taky veselo, povídali jsme si.

Dopoledne uběhlo velmi rychle, škoda...

Marlenka

Rychvald u Ostravy   14. 11. 2019

Nedaleko, ve Frýdku-Místku, najdete tuto známou firmu. Od roku 2003 se firma rozrostla a dnes nabízí již mnoho různých medových výrobků s názvem MARLENKA.

Ochutnali jsme, výborné...děkujeme za exkurzi, byl to zážitek 

Svatomartinská kachna

Rychvald u Ostravy   11. 11. 2019

Nejen husa, ale také kachna se připravuje na tradiční svátek. Na dnešní slavnostní oběd jsme se mohli těšit na dva druhy knedlíků, rovněž dva druhy zelí a stehno. Nechybělo víno a čepované pivo.

Na svatého Martina nesmí chybět hostina 

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   8. 11. 2019

Máme možnost se blíže seznámit s paní Martinou. Bydlí mezi námi od června tohoto roku a dnes nám o sobě vyprávěla.

Bylo to příjemné odpoledne 

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   7. 11. 2019

Sraz v hale v 09:00 hodin. Snídaně je na stole, tak žádné okolky a s chutí do jídla.

Koblihy a bábovka. Sladký začátek dalšího báječného dne 

Vyřezáváme dýně

Rychvald u Ostravy   29. 10. 2019

Mladší generace ví, co znamená helloween. Ve vztahu k tomuto dni nás starší láká 'dlabání'. S nadšením jsme se do toho dali.

Výsledek? Koukněte na přiložené fotografie 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   23. 10. 2019

Tančit jako folklórní soubor, který nás navštívil včera, již nezvládneme. To bylo kdysi.

Ale zase umíme jinak procvičit své tělo.

Folklórní soubor

Rychvald u Ostravy   22. 10. 2019

MORAVA - tak se jmenuje folklórní soubor z Ostravy. Zavítal mezi nás již po několikáté a opět to bylo příjemné setkání. Zazpíval si určitě každý, písničky byly většinou známé. A také jsme ocenili jejich taneční umění.

Vnesli jste mezi nás bezva náladu, na viděnou zase příště 

Bowling

Rychvald u Ostravy   18. 10. 2019

Soutěživí jsme také u nás v Rychvaldě. Tentokrát jsme poměřili své síly a schopnosti v bowlingu, hráli opravdu všichni.

Paní Dáša dosáhla krásných 99 bodů. Ale ostatní jsme ji byli v patách 

Mateřská škola u nás

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2019

První setkání s dětmi ze školky po prázdninách. Nejdříve si děti pro nás pod vedením paní učitelky připravily vystoupení a pak jsme dokonce každý dostali dárek 

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   10. 10. 2019

Čtení o TGM pokračuje. Tomáš se setkal v Paříži s francouzským premiérem, kterému nabídl vojenskou výpomoc. Situace kolem vzniku samostatného státu se vyhrocuje...

Návštěva farmy Bezdínek

Rychvald u Ostravy   9. 10. 2019

Farma Bezdínek v nedaleké Dolní Lutyni pěstuje zeleninu nejlepší možné chuti. Proč? Abychom my, Češi, jedli více čerstvé zeleniny.

Oblékli nás do slušivých plášťů a prohlídka farmy i s ochutnávkou mohla začít...rajčata chutnají opravdu výborně 

Kvíz

Rychvald u Ostravy   7. 10. 2019

Začíná chladné počasí. Letos jsme poprvé zatopili v krbu, abychom se v prohřáté hale mohli zabavit kvízem. Zahřál nás i vaječný koňak 

Znáte postavy z Večerníčků? Společnými silami jsme všechny názvy zvládli na výbornou. 

Hospůdka

Rychvald u Ostravy   4. 10. 2019

Příjemné posezení v bezva společnosti je vždy vítané.

Povídali jsme si v útulném prostředí v jedné z hospod nedaleko areálu 

Vinobraní a oslava dne seniorů

Rychvald u Ostravy   1. 10. 2019

Také v našem areálu jsme slavili Mezinárodní den seniorů. Dokonce se seniorkami z nedalekého města. Se svými písničkami a doprovodným povídáním 'po našemu' se představily Havířovské babky  

Spojili jsme jejich vystoupení i s oslavou vína. Burčák byl dobře vychlazený, mírně sladký. Ke slanému i sladkému pečivu úplně skvělý 

Beseda se starostou města

Rychvald u Ostravy   30. 9. 2019

Naše město je raritou v České republice. Jak to říká sám pan starosta: starostou města Rychvald je Starostka Milan.

Zajímali jsme se o novinky na radnici, výstavbu chodníku vedle areálu a další dotazy, na které nám pan starosta STAROSTKA odpovídal...

Bramboráky v Beskydech

Rychvald u Ostravy   23. 9. 2019

V obci Kunčice pod Ondřejníkem najdete příjemnou hospůdku. Nabízejí bramboráky se vším možným: s masem, se sýrem nebo tvarůžkami, se zelím, dokonce i sladké s ovocem.

Co vám budeme povídat, zajeďte si tam 

Solná jeskyně Dětmarovice

Rychvald u Ostravy   20. 9. 2019

Začal provoz solné jeskyně, kde měli v době prázdnin volno.

Nemeškali jsme a už se opět těšíme na další posezení, či vlastně poležení ve zdraví prospěšném prostředí 

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   18. 9. 2019

Oslavenců se sešlo tentokrát opravdu hodně - celkem 12, přítomných oslavě bylo osm. Důvodem je sloučení srpnových a zářijových narozenin.

Všem přejeme pevné zdraví; také našemu muzikantovi, panu Edovi. Především však dvěma děvčatům, paní Věrce a paní Irence, jsme s radostí popřáli k jubileu 70. a 80. narozenin! 

Snídaně v hale

Rychvald u Ostravy   16. 9. 2019

Můžeme zasednout ke stolu v hale, kde jsme se postupně scházeli.

Na co jsme se dnes mohli těšit? Vajíčková pomazánka, koblížek, káva nebo čaj. Nezbylo 

Pivo U Kapličky

Rychvald u Ostravy   12. 9. 2019

Na zahrádce se zatím sedí příjemně. Využíváme sluníčka, pokud se dá.

Chutné pivo, k tomu místní speciality, například smažená zmrzlina 

Cvičíme tělo...

Rychvald u Ostravy   11. 9. 2019

Paní Dáša si pro přítomné opět připravila porci cviků. Pořádně protáhnout, procvičit všechny svaly v těle, to je velmi důležité.

Samozřejmě opatrně...ve stoje nebo v sedě...

Cvičíme paměť

Rychvald u Ostravy   9. 9. 2019

Předmětů jsme dnes měli méně, jen deset. Ale zároveň nám pan vedoucí zkrátil čas prohlížení.

Zábava se vším všudy, i s odměnou 

Čepované

Rychvald u Ostravy   30. 8. 2019

Kdo by neměl rád čepované pivo? Většina z nás se v horku ráda osvěží.

Nikam se nejelo, sešli jsme se v hale a k pivu si dopřáli utopence. Jen tak na chuť 

Na bazén

Rychvald u Ostravy   29. 8. 2019

Dnes byla sestava na plavání v komorním podání. Na bazéně ale bylo živo. Konec prázdnin se blíží, dětí všude plno, křiku, jásotu, zkrátka veselo.

Grilujeme

Rychvald u Ostravy   28. 8. 2019

Tentokrát pan správce naložil kuřecí maso. K tomu jsme měli hospodyňkou připravený zeleninový salát.

Oběd to byl opravdu skvělý, pochutnali jsme si.

Smažíme bramboráky

Rychvald u Ostravy   22. 8. 2019

V hale to delikátně vonělo, vůně se nesla celým atriem. Holky si poradily s přípravou mistrovsky, ale i muži přiložili ruku k dílu.

Doufáme, že všem přítomným chutnalo 

Agility a fenka Ágnes

Rychvald u Ostravy   20. 8. 2019

Po roce jsme opět měli možnost setkat se s paní Táňou a její fenkou Ágnes, plemeno Border Collie.

Mírně před zahájením pršelo, i Ágnes se na tuto 'mokrou' variantu připravila, jak je vidět na menším obrázku - vzala si deštník. Předvedla samozřejmě mnoho jiných dovedností 

Diamantová svatba

Rychvald u Ostravy   15. 8. 2019

Poznali se na svatbě známých. Pak měli svatbu vlastní. Psal se červenec roku 1959.

Své ano si opět řekli v našem areálu, po 60 letech. Hostů bylo plno, rodina a nejbližší známí; nemohli jsme chybět ani my, sousedé.

Do dalších společných let přejeme pevné zdraví, paní Evičko a pane Leoši... 

Cvičíme paměť

Rychvald u Ostravy   12. 8. 2019

Kolik předmětů si budeme pamatovat? Z celkového počtu 14 věcí to bylo v průměru 8 maličkostí. To není tak špatné.

Každý se pak mohl těšit na zmrzlinu nebo čokoládu, podle výsledku 

Jedeme na bazén

Rychvald u Ostravy   6. 8. 2019

Hlásí teploty kolem 30°C, to je tak akorát na návštěvu bazénu.

Tak žádné okolky a jedeme. Příjemné, bezvadné, osvěžující, škoda mluvit... 

Grilujeme, čepujeme

Rychvald u Ostravy   31. 7. 2019

Na grilu k obědu připravené klobásy, zeleninová obloha, čepované pivo.

Pak jsme se z haly přemístili pod pergolu a společně jsme seděli ještě hodně dlouho. Na harmoniku zahrála paní Věrka a všichni zpívali.

A zase na pivečko..

Rychvald u Ostravy   26. 7. 2019

Pivo s mírou a někdy i s Mírou..... Vzhledem k vysokým teplotám venku to na velké cestování není, mnohem lépe se toto počasí snáší ve stínu pod slunečníkem a vychlazeným zlatým mokem. A jak je vidět, studeným pivem u nás nepohrdnou ani holky :)

Snídaně se sousedy

Rychvald u Ostravy   22. 7. 2019

Ne vždy musíme snídat o samotě. Kdo chce, může občas posnídat se svými sousedy a přáteli :) Společné snídaně jsou naší oblíbenou aktivitou. Dnes se podávaly koblížky, kafíčko a čaj.

Na pivečku

Rychvald u Ostravy   18. 7. 2019

Na pivečko? Proč ne :) Tentokrát ke Kapličce na zahrádku. Jedno z příjemných míst v našem okolí, kam se rádi vracíme :)

'Vstávat aaa cvičit'

Rychvald u Ostravy   17. 7. 2019

Naše cvičení se koná samozřejmě v sedě, ale slavná věta z animované pohádky je příhodná k tomuto tématu :) a můžete nám věřit, že málokdo se z našich obyvatel ptá: 'a prooooč????' :) Tentokrát jsme cvičili s míčem.

Melounové překvapení

Rychvald u Ostravy   15. 7. 2019

Naše seniory rádi překvapujeme. A proč ne například pěkným, červeným melounem, který k létu neodmyslitelně patří :) teď už jen chvilku vyčkat, až se nám holky a kluci sejdou na hale :)

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   3. 7. 2019

Cvičení někdy bývá náročné. V tomto velmi teplém počasí jsme zvolili volnější cviky.

Kromě protahování prstů na rukou jsme si pořádně protáhli i jazyk 

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   27. 6. 2019

Nemůžeme vynechat oslavu narozenin ani jednoho z nás. Pohodové odpoledne bylo doplněné jídlem, pitím, nechybělo ani ovoce na občerstvení.

K celkové atmosféře nám zahrál na klávesy pan Eda. Všem připíjíme na zdraví 

Na bazén

Rychvald u Ostravy   25. 6. 2019

Bezva nápad, z krytého bazénu se spojovacím tunelem dostaneme na venkovní část. Kdo měl zájem se trochu protáhnout, využil plaveckého bazénu.

Dětský soubor folklóru

Rychvald u Ostravy   17. 6. 2019

Ze základní školy z Ostravy Zábřehu mezi nás zavítaly děti, které za doprovodu dospěláků představily nacvičené pásmo písní a tanců.

To bylo veselo, zpívalo se a skoro jsme tančili i my    děkujeme paní Aničce za zprostředkování vystoupení.

Grilujeme

Rychvald u Ostravy   13. 6. 2019

První letošní grilování proběhlo také u nás. Klobásy byly tak akorát, chleba z místní pekárny chutná všem, k tomu zeleninový salát. Čepované pivo nesmělo chybět, je samozřejmostí  paní Věrka po obědě zahrála na harmoniku, tož jsme měli veselo...

Sezóna grilování zahájena!

Putování Afrikou

Rychvald u Ostravy   11. 6. 2019

Je v důchodu, cestuje po celém světě, rád poznává jiné země, zvyky lidí, zvířata. Řeč je o panu Honzovi.

Poutavě nám vyprávěl o jednom z posledních cestování Afrikou, konkrétně za gorilami 

Sadíme do truhlíků

Rychvald u Ostravy   6. 6. 2019

Správce Svatik přivezl sazenice rajčat a různých druhů paprik. Našli jsme ještě několik truhlíků a kyblíků, které pak dáme pod pergoly. A je zasazeno.

Návštěva Medlova

Rychvald u Ostravy   5. 6. 2019

Z Rychvaldu jsme vyrazili na jih Moravy. V Senior Parku Medlov u Brna pořádali sousedský den. Soutěže, hudba, občerstvení a na závěr přišel klaun.

Bylo veselo, povídali jsme si, cestovalo se parádně. Příště u nás na viděnou.

Procházka po okolí

Rychvald u Ostravy   4. 6. 2019

Procházkou se dá během pár desítek minut obejít náš areál i s okolními rodinnými domky.

U jednoho z domků mají výběh pro koně. Vylákalo nás slunečné počasí 

Finanční gramotnost seniorů

Rychvald u Ostravy   3. 6. 2019

Přivítali jsme mezi sebou pana Jardu Šťastného z finančního poradenství. Zábavnou formou nám vysvětlil, na co si máme dávat pozor, nejen při sjednávání různých smluv.

Po špatném posouzení a výběru by nám do smíchu zřejmě nebylo 

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   30. 5. 2019

V krbu tiše praská, čtení knihy pokračuje.

Tomáš se dostal na univerzitu do Prahy, tady začal přednášet, vydává časopis, ale kolem něj ho někteří nechápou...

U Kapličky

Rychvald u Ostravy   28. 5. 2019

Nenechte se zmýlit. Sedíme u prázdného stolu, ale objednávka teprve bude: pánové pivo a dámy si taky vyberou.

Představte si smaženou zmrzlinu. Dnes jsme ještě odolali, ale na tuto specialitu si zajedeme někdy příště!

Děti z mateřinky Rychvald

Rychvald u Ostravy   27. 5. 2019

Tentokrát jsme měli u nás děti ze třídy SLUNÍČKO. Pod vedením paní učitelky Šárky a Radky se nám představily s pásmem písní a říkánek na téma - barvy.

Bylo veselo, některé básničky znali i kluci a holky z našeho areálu 

Na bazén

Rychvald u Ostravy   22. 5. 2019

V minulosti jsme již několikrát byli na krytém bazénu v Bohumíně. S nadšením nám vlastním jsme si koupání užili.

Vystoupení ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   22. 5. 2019

Původně jsme měli v plánu cvičení, ale s radostí jsme si dnes dopoledne poslechli malou houslistku Natálku. Za doprovodu maminky nám zazpívala a zahrála na housle a také na flétnu.

Návštěva dědy Pavla

Rychvald u Ostravy   21. 5. 2019

Bydlel u nás, jeho smysl pro humor si každý oblíbil. Mluvíme o našem bývalém sousedovi panu Pavlovi.

Občas my navštívíme jeho v nedaleké Ostravě, jindy zase on přijede za námi. Ať se daří, Pavle!

Cestujeme do dětství

Rychvald u Ostravy   20. 5. 2019

Paní Dáša se narodila v našem regionu - v Doubravě. Společně s ní jsme vyjeli na okružní jízdu po místech, kde vyrůstala, chodila do školy, pracovala...

Nakonec jsme si dali oběd v restauraci, kde v mládí rovněž chodila, především na taneční zábavy 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   15. 5. 2019

Deset cviků s horními končetinami. Myslíte, že procvičíme celé tělo?

Ano, procvičíme...s účinky na různé vnitřní orgány našeho těla. 

Snídaně ke dni matek

Rychvald u Ostravy   13. 5. 2019

Ke včerejšímu Dni matek jsme se dnes dopoledne sešli v hale u společné snídaně.

Po skvělé vaječině od pana správce jsme holkám - matkám předali krásnou gerberu.

Velikonoční posezení u krbu

Rychvald u Ostravy   18. 4. 2019

Slunečných dní přibývá, přesto je po ránu stále chladno. Velikonoční posezení jsme měli u krbu v prohřáté hale. K pohodové atmosféře přispěl i pan Eda hrou na harmoniku. Zazpívali jsme si, zatančili.

Příjemné svátky přejeme všem 

Návštěva jarmarku

Rychvald u Ostravy   17. 4. 2019

Kde můžeme vidět tradiční velikonoční výrobky? Jedině na jarmarku. Kdo měl zájem, určitě si z velké nabídky vybral.

Dobrý oběd v restauraci, spláchnutý zeleným pivem, byl příjemným zakončením výletu.

Beseda s policistou

Rychvald u Ostravy   16. 4. 2019

Z Obvodního oddělení Policie ČR nás oslovil policista Jindra s nabídkou přednášky. O podvodech na seniory víme z médií.

Postřehy z praxe a doporučení, jak se máme zachovat, k tomu se jen tak člověk nedostane. Děkujeme.

Kočičí restaurace

Rychvald u Ostravy   15. 4. 2019

V Ostravě najdete restauraci, kde vám společnost dělají kočky. Volně se prochází mezi stoly, pozorují každého hosta.

A ty kočičí specility - například napěněná káva s 'ušima'.

Velikonoční výstava

Rychvald u Ostravy   10. 4. 2019

V Orlové jsme navštívili velikonoční výstavu se soutěží o nejkrásnější klobouk. K vidění byly kraslice, ruční zdobení, zajíčci, věnečky a mnoho dalších výtvorů.

A klobouk? Tak ten jsme v anonymní anketě vybrali také...

Pleteme pomlázku

Rychvald u Ostravy   5. 4. 2019

Pomlázka - neodmyslitelně patří k Velikonocům.

Pan Milan se pustil do pletení z 18 prutů! Pozorovatelů měl několik, ale jen on sám věděl, jak se pomlázka plete 

Velikonoční výzdoba

Rychvald u Ostravy   4. 4. 2019

Vyzdobit si domácnost je samozřejmá věc. Ani v areálu nebude výzdoba na svátky jara chybět.

Ve spolupráci s hospodyňkou se děvčata zapojila s chutí do aranžování. Na vstupních dveřích všechny vítá zajíček  

Burza oblečení

Rychvald u Ostravy   2. 4. 2019

Dostali jsme nabídku burzy v naší hale. Přivezli všechno možné, tedy všechno možné z oblečení a obuvi. Ti z nás, kteří se nedostaneme pokaždé na nákup, jsme tomu byli rádi.

Holky nakoupily nějaké ty hadříky, kluci si také něco našli.

Solná jeskyně

Rychvald u Ostravy   28. 3. 2019

Léčivé účinky jeskyně využíváme pravidelně. Přestože jsme někteří v areálu nachlazeni, vždy se někdo na cestu do jeskyně najde.

Děti z mateřské školky

Rychvald u Ostravy   25. 3. 2019

Dnešní pásmo říkánek, básní a písniček si pro nás připravily děti ze třídy Kočičky. Milé vystoupení, děkujeme paní ředitelce i její kolegyni.

A příště se uvidíme s další třídou.

Oslava jubilea

Rychvald u Ostravy   21. 3. 2019

Oslava narozenin napříč všemi areály má vždy své kouzlo. Úctyhodný věk našich 'holek i kluků', vitalita a chuť do života...

Jubilantku paní Ingrid, která v úterý oslavila 85. narozeniny, jsme navštívili u ní doma i s paní koordinátorkou Janou. Gratulujeme, nejen Vám, také všem ostatním březnovým oslavencům: paní Pavlínce, Ilonce a Jiřince a panu Tiborovi. Na zdraví! 

Cvičíme v hale

Rychvald u Ostravy   13. 3. 2019

Dnes postupně předcvičují obě naše děvčata: paní Jarka i paní Dáša.

Každá nás 'potrápí' jinými cviky, ale to je moc dobře. Rádi se necháme příjemně mučit 

 

MDŽ u nás

Rychvald u Ostravy   8. 3. 2019

Mezinárodní den žen - k tomuto svátku patří oslava žen celého světa. A k ženě patří kytička.

Zazpívali jsme si, zatančili. Každé naší holce jsme dali i malý dárek 

Přednáška v knihovně

Rychvald u Ostravy   28. 2. 2019

Přijali jsme pozvání na tradiční setkávání seniorů v Městské knihovně v Orlové.

Tentokrát byla beseda zaměřena na téme - My a svět kolem nás ve stáří. Zajímavé...

Oslava narozenin v únoru

Rychvald u Ostravy   27. 2. 2019

Oslavenci tohoto měsíce měli mezi sebou i jednu oslavenkyni z ledna. Bylo veselo, smích a zpěv se nesl celou halou. Jídla a pití bylo samozřejmě pro každého dost. K poslechu i tanci nám zahrál na harmoniku pan Eda.

Všem připíjíme na zdraví! Také našemu domovníkovi Svaťovi!

Děti z místní MŠ

Rychvald u Ostravy   25. 2. 2019

To bylo opět v areálu veselo. Děti ze třídy Motýlci si pro nás připravily pásmo písniček a básniček.

Jsou to hotoví umělci, s jakou bravurou vše přednesli...děkujeme a zase příště na viděnou 

Posezení u krbu

Rychvald u Ostravy   21. 2. 2019

I když je příroda bez sněhu, stále je venku chladno.

U krbu se cítíme pohodlně, obzvlášť v bezva společnosti. Využíváme příležitost si v teple popovídat 

Cvičení s míčem

Rychvald u Ostravy   20. 2. 2019

S malým míčem se příjemně protáhneme. Zdá se to jednoduché, ale přece jen se mírně zapotíme.

Někdy předcvičuje paní Jarmila, dnes je to paní Dáša. Ani jedna nás nešetří 

Batikujeme

Rychvald u Ostravy   14. 2. 2019

Trička na cvičení, dečky do domácnosti, povlaky na židle a mnoho dalšího. To všechno můžete batikovat.

My jsme si barvili domácí trička a povlaky na židle.

Cvičíme společně

Rychvald u Ostravy   13. 2. 2019

Chcete být fit? Společné cvičení máme každý týden. Víme, že to nestačí, proto je vhodné pravidelné cvičení.

Každý si doma ráno dopřeje takové cviky, které mu vyhovují. Hlavně pravidelně!

Návštěva pivovaru

Rychvald u Ostravy   11. 2. 2019

Poslední dobou vznikají malé soukromé pivovary v celé naší republice.

Dnes jsme navštívili Pivovarský dům Ostrava. Sládek nás provedl pivovarem, seznámil s názvy vyráběných piv a postupně jsme některá piva také ochutnali.

Zima

Rychvald u Ostravy   4. 2. 2019

Po teplém víkendu, kdy teploty vystoupaly na neuvěřitelných 14°C, je tady opět zima. Vrátila se k nám se vším všudy.

To je pořádná sněhová nadílka, co říkáte?

Místo cvičení odstrojení...

Rychvald u Ostravy   30. 1. 2019

Dnešní cvičení bylo v jiném duchu - v duchu odstrojování vánočního stromku. Nemyslete si, různých pohybů bylo opravdu hodně. Natáhnout se, sundat, uložit, zamést a vše uklidit.

Děvčatům děkujeme za spolupráci.

Lednoví oslavenci

Rychvald u Ostravy   24. 1. 2019

Především pevné zdraví a radost ze života. V tomto duchu jsme blahopřáli našim oslavencům. V hale bylo opět veselo. Jako vždy při dobrém jídle, pití a skvělé hudbě!

Připíjíme na zdraví...

Deskové hry

Rychvald u Ostravy   21. 1. 2019

Všichni ji známe, rádi jsme ji hráli, je pro všechny generace, vzpomínky na tuto hru jsou veselé, humorné a zábavné...

Mluvíme o hře: Člověče, nezlob se!

Tak jdeme na to :-)

Návštěva u Pavla

Rychvald u Ostravy   17. 1. 2019

Pan Pavol je stále velmi oblíbený, veselý a kamarádský. Nedá nám to, abychom se občas za ním v nedaleké Ostravě nezastavili.

Je mu po nás smutno. A nám po něm taky.

SILVESTR... p.f. 2019

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2018

Z našeho společného posezení na závěr roku 2018 lze usoudit, že zábava byla skvělá...a nejen dnešní den.                                                                             Kocour Miško se za oknem nestačil divit.

Přejeme všem především pevné zdraví, porozumění a bezva lidi kolem sebe.

4. advent v hale

Rychvald u Ostravy   21. 12. 2018

Poslední letošní adventní posezení společně v hale. Příjemné setkání se sousedy pokračovalo i tento pátek.

Štědrý večer je za dveřmi...

Slavnostní oběd

Rychvald u Ostravy   20. 12. 2018

Výborná polévka, podle výběru smažený kapr nebo kuřízek a bramborový salát. Nezbylo...

Každý z přítomných našel pod stromečkem dárek, pamlsky byly připraveny i pro naše zvířecí kamarády. Atmosféru doplnil hrou na klávesy pan Eduard - děkujeme.

Koncertní vystoupení

Rychvald u Ostravy   17. 12. 2018

Pod vedením paní Mgr. et Mga. Andrei Jurčíkové se nám dnes představili studenti z Lidové konzervatoře Ostrava. Vyslechli jsme si nejen písně a koledy, také hru na housle dospěláků. Samotný zpěv byl doprovázený rovněž hrou na housle a klavír. 

Úžasné...zanotovali jsme si společně.

Zdobení cukroví

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2018

V pondělí jsme napekli, dnes dopoledne cukroví slepíme, polijeme čokoládou a nazdobíme.

Aby toho nebylo málo, přece jen jsme ještě přidělali cukroví ze dvou těst.

3. advent v hale

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2018

Je tady třetí advent. Když jsme byli v hale, náš soused pan Josef se dozveděl, že je pradědečkem. Narodil se mu pravnuk Kristián.

Míry 52cm a 3,70kg svědčí o tom, že to bude kluk jako buk :-) rodičům i prarodiči blahopřejeme.

Folklór v hale

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2018

V létě byli mezi námi s cimbálem. Tentokrát vystoupil Folklórní soubor Morava z Ostravy za doprovodu houslí a malých bicích nástrojů, např. trianglu.

Zazpívali jsem si s nimi některé známé lidovky a taky koledy.

2. advent v hale

Rychvald u Ostravy   7. 12. 2018

Druhá adventní neděle se blíží. Protože spolu o víkendu nebudeme, svíčku jsme zapálili už dnes v pátek.

Spolu jsme si povídali o blížících se svátcích.

Zdobení stromku s Mikulášem

Rychvald u Ostravy   6. 12. 2018

V hale jsme dnes dopoledne strojili stromek - i s Mikulášem.

Kdo přišel stromek zdobit, dostal za odměnu balíček. Za ostatními šel Mikuláš osobně, ale balíček si museli vykoledovat :-)

Děti ze ZUŠ

Rychvald u Ostravy   4. 12. 2018

Dvě malé slečny, jedna s houslemi, druhá s trianglem, obě Natálky.

Za doprovodu hry na kytaru, v podání paní učitelky Hanky, se nám představily s vánočními písněmi a koledami.

 

Děti z mateřinky Rychvald

Rychvald u Ostravy   3. 12. 2018

Měly to nádherně připravené. Paní ředitelka s paní učitelkou nám představily předškolní děti s pásmem písniček, básniček a tanečků.

Na viděnou v příštím roce - Kočičky. Tak se podle tříd totiž děvčata a kluci jmenují.

1. advent

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2018

O víkendu bude první neděle adventní.

Rádi jsme se sešli k příjemnému posezení v hale. Zapálili jsme první svíčku na věnci, popovídali si.

Havířovské babky

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2018

Daly se dohromady před 27 lety. Humor jim je velmi blízký, zpěv a tanec jsou činnosti, bez kterých si nedovedou život představit.

Mluvíme o souboru 'Havířovské babky'. Zavítaly mezi nás a pobavily všechny svým humorem a písněmi v nářečí 'po našymu...'

Příště zase na viděnou a slyšenou :-)

Zazimování rostlin

Rychvald u Ostravy   12. 11. 2018

Před nedávnem jsme měli na přednášce o zazimování odbornici. Dnes jsme podle jejích rad zazimovali muškáty z truhlíků. Vše nám poroste v zimní zahradě.

Svatomartinská husa

Rychvald u Ostravy   9. 11. 2018

Dnešní oběd byl opravdu výborný. Červené zelí, bramborový knedlík a samozřejmě husa. Pivo ani víno nechybělo.

A to by nebyla naše paní Dáša, kdyby si nepřinesla svou husu - vše vidíte na malém obrázku :-)

Návštěva v Ostravě

Rychvald u Ostravy   8. 11. 2018

Paní Pavlínka je stále ještě mimo areál v jednom ze zařízení v Ostravě. Včera jsme jí jely překvapit. A překvápko se povedlo. Nadšené jsme byly všechny.

ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   6. 11. 2018

V novém školním roce si pro nás připravila vystoupení paní Indruchová se svou dcerkou Natálkou.

Na co všechno hrají? Tak například maminka na kytaru, housle a violu a slečna na flétnu a housličky.

Solná jeskyně

Rychvald u Ostravy   2. 11. 2018

Z hluboka dýchat, inhalovat, v klidu ležet, nic nevnímat...jen meditační hudbu...zavřeme oči a necháme se unášet báječnou atmosférou :-)

Oslava narozenin září a říjen

Rychvald u Ostravy   25. 10. 2018

K poslechu nám na harmoniku zahrál pan Eda Rakus. Na stolech byl dostatek dobrého jídla a pítí, něco slaného připravila i manželka pana Přemka, který slavil krásné 75. narozeniny.

Celkem se sešlo šest oslavenců za oba měsíce. Všem přejeme pevné zdraví, pohodu a ať se daří!

Sladké my můžeme :-)

Rychvald u Ostravy   24. 10. 2018

Podle staroarménské rodinné receptury vyrábí fima MARLENKA své unikátní výrobky. Sídlí v obci Lískovec u Frýdku-Místku. Nejdříve jsme si vyslechli něco z historie firmy, ochutnali několik výrobků a nakonec jsme si prohlédli výrobní halu.

Spokojenost v našich očích vidíte na fotografii.

Děti z MŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   22. 10. 2018

Měsíc a půl měly děti ze třídy Sluníčka - MŠ Rychvald na to, aby se naučily básníčky, písničky a nějaký ten taneček.

Pod vedením paní učitelky Radky a Šárky se jim vše bezvadně podařilo. My jsme jen zírali a tleskali nadšením.

Oslava Mezinárodního dne seniorů

Rychvald u Ostravy   17. 10. 2018

S oslavou jsme čekali na dnešní den - pozvání přijali naši sousedé ze Senior Parku Medlov u Brna. Přišlo mezi nás i pár děvčat z DpS Rychvald. Děkujeme za návštěvu.

Hudební odpoledne, provázené hrou na harmoniku, vyvrcholilo vystoupením pana Kamila Emanuela Gotta. Skvělou atmosféru nepokazilo ani počasí, přestože mírně mrholilo. Všichni jsme si společně zanotovali známé písně...za to děkujeme vám, pane Kamile!

Přednáška o rostlinách

Rychvald u Ostravy   15. 10. 2018

Z nedaleké Ostravy k nám zavítala paní Mgr. Lenka Vavrečková, zástupce ředitele Střední zahradnické školy. V truhlících máme každý za oknem květiny, ale víme, co která rostlina potřebuje?

Dozvěděli jsme se plno zajímavostí, doporučení a rad. O zazimování se sami postaráme.

Koncert - Eva a Vašek

Rychvald u Ostravy   9. 10. 2018

Včerejší koncert Evy a Vaška v Dělnickém domě v Dětmarovicích navštívili z našeho Senior Parku holky: Ingrid, Eva, Věra, Marie, Dagmar, Mária, Bohuslava, Jarmila, Helena, další Marie, druhá Jarmila, Jaroslava a kluci Ctirad, Leopold, Ignác, Zdeněk, Alfons, Přemysl a Otto.

Bezva zážitek :-)

Na návštěvu

Rychvald u Ostravy   8. 10. 2018

Paní Pavlínka je na přechodnou dobu v Ostravě. Aby jí nebylo smutno, jeli jsme ji navštívit. Bez chlapů, jen ženy, to bylo smíchu a veselo.

Návštěva u dědy Pavla

Rychvald u Ostravy   27. 9. 2018

Začátkem roku se od nás pan Pavol odstěhoval do zařízení v Ostravě. Jednou se přijel podívat za námi do areálu. My jsme se rozhodli ho taky navštívit.

Příjemné setkání, bylo o čem povídat a samozřejmě i na co vzpomínat :-)

Příprava na zimu

Rychvald u Ostravy   26. 9. 2018

Taky v našem areálu se připravujeme na zimu. Palivové dříví do krbu je zapotřebí nejdříve nechat vyschnout. Každý přece ví, že dřevo do krbu nebo kamen musí být řádně proschlé.

A bude nám ve společné hale teplo.

Oběd na Maraláku

Rychvald u Ostravy   24. 9. 2018

Velmi chutné mají bramboráky v hospůdce Na Maraláku. Vybere si opravdu každý.

Nádherná příroda v Kunčicích pod Ondřejníkem prima výlet jen znásobila.

Vinobraní

Rychvald u Ostravy   13. 9. 2018

Nejen na jihu Moravy, ale i na severu lze slavit VINOBRANÍ.

Na stolech bylo dostatek jídla pro všechny, grilované klobásy a další pochoutky. Samozřejmě nechyběl chutný burčák a dobré víno. Skvělé odpoledne zahájil hrou na harmoniku pan E. Rakus a pak nás potěšil svým vystoupením Folklorní soubor Morava. Těšíme se na další koncerty :-)

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   10. 9. 2018

Do pomyslného 'křesla pro hosta' dnes u nás zasedla starostka města Rychvald paní Mgr. Šárka Kapková.

Pozvali jsme ji mezi nás, abychom se dozvěděli, co nového se pro nás ve městě chystá.

Pivečko pod lípou

Rychvald u Ostravy   7. 9. 2018

Slunečné počasí posledních dnů nás inspirovalo k posezení na zahrádce v nedaleké restauraci Pod lípou. Dopřáli jsme si nejen pivo, občerstvení přišlo vhod.

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   31. 8. 2018

Dnes jsme v komorní atmosféře pokračovali ve čtení knihy. Hlavním hrdinou je první prezident Československé republiky - Tomáš Garrique Masaryk.

Přivítali jsme možnost v klidu si sednout do zimní zahrady a poslouchat...

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   27. 8. 2018

Rádi jsem zasedli ke společné snídani. Dnes nám Hanička připravila domácí pomazánku z ředkviček. Kromě toho jsem si pochutnali i na sladkém pečivu...děkujeme.

Rarita České republiky - šikmý kostel

Rychvald u Ostravy   24. 8. 2018

Na území Karviné, část Doly, najdete kostel, který je z důvodů důlních vlivů šikmý. Půda pod kostelem klesla od výstavby o téměř 39 metrů. Uvnitř i zvenčí je viditelný náklon celé budovy.

Prohlídka s výkladem historie nám velmi zaujala.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   22. 8. 2018

Dnešní cvičení bylo podruhé v duchu muzikoterapie. Opět mezi nás přišly děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu.

Zvuk bubnů se rozléhal určitě daleko.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   17. 8. 2018

Do dnešního křesla pro hosta zasedla naše hospodyně - mladá paní Hanka, která se před několika týdny vdala. Nám v dnešním dopoledni popsala jednu fotografii za druhou, jak probíhala příprava a další pikošky. A prezentace celé přípravy a obřadu svatby byla nádherná.

Přejeme hodně štěstí, lásky, vzájemného porozumění. A držte se navzájem, život nemá zábradlí :-)

Grilujeme

Rychvald u Ostravy   15. 8. 2018

K dnešnímu obědu jsme se dohodli na grilování. Klobásy a zelenina, pečivo, čepované pivečko. Pochutnali jsme si všichni.

Oslavenci v červenci

Rychvald u Ostravy   26. 7. 2018

Jdeme se bavit, zpívat, jíst a pít.

Ale především gratulujeme oslavencům: p. Grossové, p. Byčánkové, p. Hranické, p. Faldynovi a jubilantovi p. Luňáčkovi. Holky a kluci, na zdraví!

Rybí dům Chotěbuz

Rychvald u Ostravy   20. 7. 2018

Rybí speciality: sumec, jeseter a klasika: kapr nebo pstruh...Vybral si každý a chutnalo všem.

Počasí taky bylo příjemné, tak co víc si přát. Foto svědčí o pohodě...

 

Cvičení - muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   18. 7. 2018

Dnešní cvičení bylo velmi zajímavé. Pozvali jsme si mezi sebe děvčata ze spolku SOUL Rychvald. Hrají na africké bubny - djembe.

Pro všechny přítomné to byla bezva zábava a příjemná změna.

 

Výrobna svíček

Rychvald u Ostravy   13. 7. 2018

V nedalekých Dětmarovicích u elektrárny najdete výrobnu aromatických svíček. Měli jsem možnost se seznámit s výrobou svíček nejrůznějších tvarů a vůní.

Samozřejmě, že jsem si koupili svíčky domů, voní opravdu příjemně.

Kreslíme

Rychvald u Ostravy   9. 7. 2018

Kreslíme mandaly. Krása se projeví využitím široké škály barev. Opět se nám všem podařilo nádherné dílo.

Společně snídáme

Rychvald u Ostravy   29. 6. 2018

Stejně jako v předcházejících měsících tak i v červnu jsme se sešli u společné snídaně.

Tentokrát jsme si pochutnali na sladkém pokušení - koblížky a koláče, k tomu ještě pár malých trubiček. 

Kde se pivo vaří

Rychvald u Ostravy   25. 6. 2018

Další návštěva minipivovaru. Tentokrát jsme zavítali do města Bohumína. Tady se sedmým rokem vaří 'Skřečoňský žabák'. Jak sami majitelé říkají, s láskou :-)

Nabídka je opravdu rozsáhlá, celkem devět druhů piv o síle od 10° až po 21°...ochutnávka proběhla v komorní atmosféře. Byli jsme jen tři, ale stálo to za to. Následovala návštěva hospůdky na starém náměstí, kde jsme si objednali specialitu.

Grilujeme.

Rychvald u Ostravy   20. 6. 2018

Čeká nás letošní první grilování. Na dnešní oběd budeme mít klobásky se zeleninovou oblohou. Kdo si bude přát, dá si čepované pivo.

K pohodové atmosféře nám přispěje pan Valeš. Má velký výběr různých žánrů, rádi si poslechneme dechovku i country.

Agility a fenka Ágnes

Rychvald u Ostravy   18. 6. 2018

Správce opět posekal v Atriu trávu, která přímo vybízí k nějaké aktivitě. Přišla mezi nás paní Táňa se svou čtyřnohou kamarádkou, fenkou border kolie 'Ágnes'.

Spolu nás přesvědčily o přátelství člověka se psem. Zároveň jsme měli možnost na vlastní oči vidět provádění cviků - agility. Už tedy víme, o co se jedná :-)

Zmrzlina osvěží

Rychvald u Ostravy   28. 5. 2018

Pod pergolou, v hale, doma, na procházce, v cukrárně...kdekoliv nás v teplém počasí příjemně osvěží porce zmrzliny.

A my si dnes dáme nanuk v hale, kde je příjemněji než pod pergolou :-)

Batikujeme.

Rychvald u Ostravy   25. 5. 2018

Máme mezi sebou nové sousedy, kteří nás obdivují například při cvičení. A co obdivují? Trička, které jsme si s hospodyňkou různě zavázali a pak obarvili. Dnes si vybereme jinou barvu: červenou, modrou a fialovou už máme.

Oslavenci v květnu

Rychvald u Ostravy   24. 5. 2018

Naši senioři se opět rádi sejdou a popřejí svým sousedům všechno nejlepší. Oslavenci již předem vymýšlejí pohoštění. Personál pak vše potřebné připraví a zábava s hudbou, dobrým jídlem a pitím, může začít.

Všem připíjíme na zdraví, nejen oslavencům!

Děti z mateřinky

Rychvald u Ostravy   22. 5. 2018

Děti nás rády vidí, my jsme tady nadšení, že mezi nás malé ratolesti přijdou. Jiná třída, jiné písničky, ale stejně příjemná atmosféra.

Děkujeme, že si na nás najdete čas.

Smažení vaječiny

Rychvald u Ostravy   21. 5. 2018

Společná snídaně se dnes neobejde bez vaječiny. Po Velikonocích je na Moravě již taková tradice, že se smaží po padesáti dnech od svátků vaječina.

Zbývá jen správně dochutit, dobře zamíchat a máme hotovo. Dobrou chuť.

Přednáška České pošty

Rychvald u Ostravy   18. 5. 2018

Přijde mezi nás vedoucí místní pobočky České pošty - p. Šustíková. Seznámí nás s novinkami služeb, které u nich nabízejí. Taky nám odpoví na dotazy, které nás zajímají.

Jedeme do Medlova u Brna

Rychvald u Ostravy   16. 5. 2018

Naši sousedé ze Senior Parku Medlov nás pozvali k sobě na návštěvu - pořádají v areálu Den sousedů Medlova. Posedíme, popovídáme si, dáme si něco dobrého k jídlu a pití.

Těšíme se na setkání s vámi.

Kde se pivo vaří..

Rychvald u Ostravy   14. 5. 2018

Tentokrát se vypravíme za poznáním pivovaru do Karviné. Tady jsme již byli, ale na opačném konci města. 

Městský karvinský pivovar nabízí světlé i polotmavé pivo. Nezbývá, než ochutnat :-)

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   11. 5. 2018

Zajímavé a poutavé čtení o člověku, označovaném TGM, který byl politik, státník, filosof, pedagog.

Tomáš Garrigue Masaryk - první prezident Československé republiky. Zaposlouchali jsme se do staré českoslovenštiny...autorem knihy 'Od píky. Román života velkého muže' je Jan Petrus.

Společně snídáme.

Rychvald u Ostravy   23. 4. 2018

Jedno pondělí v měsící jsme si domluvili společnou snídani. Jaká dobrota nás tentokrát čeká? Ještě domluvíme podrobnosti, ale určitě si pochutná každý, kdo přijde.

Pomazánka se sýrem a ředkvičkou chutnala, děkujeme hospodyňce Hance.

Vítáme jaro

Rychvald u Ostravy   19. 4. 2018

Odpoledne s písničkou. K poslechu i tanci zahraje skupina A-Trio z Ostravy. K bezva náladě si připravíme nějaké občerstvení a pohodové odpoledne může začít.

Počasí bylo parádní, posezení jsme měli venku, v našem krásném prostředí.

Kde se pivo vaří.

Rychvald u Ostravy   9. 4. 2018

Tentokrát se vydáme do nedalekých Albrechtic u Českého Těšína. Kvalita a výroba českého piva je světoznámá.

V Albrechticích se drží hesla: fajne, bo naše! Místní tomu rozumí...

BESIP

Rychvald u Ostravy   6. 4. 2018

Duben - měsíc bezpečnosti. Tak si ho pamatujeme všichni. Proto jsme s očekáváním přijali přednášku z BEzpečnosti SIlničního Provozu. Většina z nás jsme už chodci, ale přesto se mezi námi najdou i cyklisté a řidiči. 

Připomínáme si společně např. důležité pravidlo: vidět a být viděn...

Návštěva bývalých sousedů

Rychvald u Ostravy   20. 3. 2018

Zdraví je důležité pro všechny v každém věku. Když se však dostaví problémy, není to nic příjemného. Abychom rozveselili naše bývalé sousedy paní Stanislavu a pana Pavla, kteří jsou v nemocnici, vydáme se dnes za nimi na návštěvu.

Přejeme pevné zdraví, Stanislavo a Pavle!

Křeslo pro hosta.,

Rychvald u Ostravy   19. 3. 2018

V křesle pro hosta pan Valeš už byl. Posadil se do něj jako první. A vzhledem k tomu, že se nám se vším nestačil svěřit, máme ho v křesle dnes opět. Umí poutavě vyprávět, máme se na co těšit.

Oslava MDŽ i jubilantů

Rychvald u Ostravy   7. 3. 2018

Spojili jsme u nás příjemné s užitečným. Po domluvě s oslavenci jsme se zároveň připravili na Mezinárodní den žen. V hale se nás sešlo požehnaně. Oslava může začít, připíjíme na zdraví. Taky přejeme všem našim ženám pevné zdraví!

Oslava narozenin v únoru

Rychvald u Ostravy   22. 2. 2018

Na stole je pro každého připraveno pohoštění. Harmonikář pan Eda už čeká na zahájení oslavy, akce narozenin může začít.

Všem přejeme zdraví a štěstí především!

Cvičení nebo bazén

Rychvald u Ostravy   16. 2. 2018

Naše děvčata si oblíbila krytý bazén v nedalekém Bohumíně. Příjemná relaxace možná naláká i naše seniory - muže. Ve vířivce je místa dost.

A je rozhodnuto! V tomto zimním období, kdy řádí chřipka, bazén rušíme a budeme cvičit v hale.

Kreslíme

Rychvald u Ostravy   14. 2. 2018

Kreslením si každý procvičí hlavně ruce. Ale my zapojíme do činnosti taky mozek. Budeme kreslit mandaly, všichni stejný motiv, ale každý sám za sebe.

Obrázky si pak vystavíme v hale nebo i doma.

Kde se pivo vaří

Rychvald u Ostravy   12. 2. 2018

Jedeme za poznáním dalšího pivovaru v regionu. Navštívíme tentokrát Karvinský pivovar v Restauraci Ovečka. Pak si dáme chutný oběd a pivem dobrotu spláchneme.

Posezení s jubilanty.

Rychvald u Ostravy   25. 1. 2018

Máme tady první letošní oslavu s našimi seniory.

V lednu to jsou u nás v Rychvaldu samí muži. Přijdou taky ženy, abychom si společně s harmonikou zazpívali a zatančili. Jídla a pití bude dost pro všechny. Připíjíme na zdraví!

Návštěva sousedky

Rychvald u Ostravy   24. 1. 2018

Naše sousedka, paní Smeliková, je v sanatoriu v Ostravě. Byli jsme ji navštívit a trochu povzbudit v době, kdy nebydlí doma. Je po operaci a musí se nejdříve zotavit.

Domů do Rychvaldu se na ni všichni těšíme. Tak se nám brzy uzdravte!

Ledové království

Rychvald u Ostravy   17. 1. 2018

Tato nádherná podívaná bývá ve větším měřítku na Pustevnách.

V zimě se můžeme setkat s výtvory sochařů z ledu - pod názvem Ledové království, přímo ve městě ve speciálním stanu. V Rožnově pod Radhoštěm jsou k vidění rozličné tvary: ledový trůn, pohádkové postavy a mnoho dalších nejrůznějších soch.

Kde se pivo vaří...

Rychvald u Ostravy   12. 1. 2018

Všude se dočteme, že PIVO je považováno za jeden z českých symbolů. Ne všichni ale víme, jak se vyrábí, připravuje. Jedno známé přísloví praví: kde se pivo vaří, tam se dobře daří...

Dnešní den navštívíme jeden ze soukromých pivovarů. Jedeme do Havířova. A exkurze může začít!

Pečeme podle seniorů

Rychvald u Ostravy   8. 1. 2018

Odpoledne budeme mít posezení.

A k tomu si připravíme nějakou buchtu nebo koláč. Pečeme podle našich seniorek i seniorů. Každý má svůj oblíbený recept. Výsledkem je voňavá buchta nebo něco podobného.

Dnes jsem si připravili pohár...všem chutnalo :-)

Konec roku 2017 je za dveřmi...

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2017

Jde se bilancovat: dáme si kávu, čaj, vaječný koňak a něco sladkého. To nám půjde hned všechno líp.

Taky jsme dostali kalendáře a hrnečky s logem. Děkujeme p. ředitelce i p. jednateli :-)

Rozloučíme se s rokem 2017. Zavzpomínáme na blízké, známé, kamarády...

Slavnostní oběd

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2017

Blíží se Štědrý den, spojený s mnoha zvyky a pověrami. Kdo se během dne postí, uvidí večer zlaté prasátko. Jedna z nejznámějších pověr. 

V našem areálu spolu zasedneme k slavnostnímu obědu. Pak se můžeme těšit na rozdávání dárků, pod stromečkem se najde balíček pro každého. Začíná hrát hudba, blahopřejeme oslavencům. Odpoledne plné jídla, hudby a zábavy právě začíná.

Bezpečnost chodců - přednáška

Rychvald u Ostravy   19. 12. 2017

Pracovníci BESIPu dnes přijdou mezi nás, aby našim seniorům připomněli povinnost chodců. S reflexními prvky na těle a oblečení nás za snížené viditelnosti řidič vidí už na dálku.

Pro řidiče platí pravidlo - vidět a být viděn. Pro chodce především BÝT VIDĚN.

Výstava betlémů v Ostravě

Rychvald u Ostravy   18. 12. 2017

Slezskoostravský hrad již mnoho let nabízí ve svých prostorách různé výstavy. Jednou z nich je výstava betlémů z nejrůznějších materiálů - např. ze dřeva, keramiky, perníků, papíru, z různých období a od různých autorů, i ze zahraničí.

Vánoční koncert

Rychvald u Ostravy   15. 12. 2017

Paní Andrea Jurčíková, mimo jiných aktivit, vyučuje sólový a komorní zpěv na Lidové konzervatoři v Ostravě. Dnes se nám představí se svými žákyněmi. Za doprovodu kláves zazní písně a koledy k vánočním svátkům. Děkujeme, že jste si na nás opět našli čas, zazpíváme si společně. Nic nám nebrání v zapálení třetí adventní svíce.

Nebudeme rušit, koncert začíná...

Vystoupení ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   5. 12. 2017

V předvánočním shonu se můžeme těšit na návštěvu dětí z místní Základní umělecké školy. Za doprovodu dospělých zazní tradiční vánoční koledy. 

Společně si zazpíváme.

Advent se blíží...

Rychvald u Ostravy   1. 12. 2017

V každém areálu probíhá předvánoční výzdoba. Ne jinak je tomu u nás v Rychvaldu. Taky si vyrobíme věnečky a svícny, tyto dekorace by neměly chybět v žádné domácnosti.

Společně zapálíme první adventní svíci. Ten čas letí...

Pečeme perníčky

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2017

Vánoční pečivo, především perník, se musí nechat odležet. Proto u nás již s předstihem perníčky napečeme. Přípravy na vánoce začínají.

Oběd na Maraláku

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2017

Minulý měsíc byl velký zájem o výlet do Beskyd. Tento měsíc si vyjede na procházku druhá skupina našich seniorů. Nebude chybět ani posezení v restauraci. Vyhlášené bramboráky ochutná zřejmě každý host.

Den sv. Martina

Rychvald u Ostravy   10. 11. 2017

Dnes po chutném obědě si společně posedíme v hale. V krbu praská, na stole nás čeká sklenice svatomartinského vína. Podle tradice se jedná o první vína nového ročníku.

Vzpomínáme na paní Karin...

Vystoupení ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   7. 11. 2017

Poprvé po velkých prázdninách se můžeme těšit na vystoupení dětí ze Základní umělecké školy Rychvald. Své muzikantské dovednosti nám jezdí představovat již po několikáté. Těšíme se na příjemné melodie...

Umění péct

Rychvald u Ostravy   6. 11. 2017

Na dnešní den si pro nás připravila recept paní Sikorová. Můžeme se těšit na další pochoutku z nepřeberného množství kuchařského umění našich seniorek.

Za nákupy do Polska

Rychvald u Ostravy   23. 10. 2017

U našich severních sousedů nakupuje mnoho našinců v různých lokalitách. Pojedeme se i my podívat na trhy v Polsku, před vánocemi a 'dušičkami' to je dobrý nápad.

Vinobraní - vítáme podzim

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2017

K podzimu patří vinobraní. K vinobraní patří - víno, grilování, hudba, zpěv...a navíc budeme mít překvapení - přijedou mezi nás se svým vystoupením mažoretky z Karviné.

Všechny srdečně zveme. 

Umění péct

Rychvald u Ostravy   16. 10. 2017

Druhý měsíc proběhne pečení podle receptů našich holek. Dopoledne pečeme a odpoledne se do toho s chutí pustíme.

Dnes podle p. Hranické. Copak si pro nás připravila?

Výlet do Beskyd

Rychvald u Ostravy   6. 10. 2017

Dnes vyrazíme do nedalekých Beskyd. Po procházce nám bude chutnat. V příjemném prostředí restaurace na Maraláku si dáme specialitu - bramboráky.

Už se těšíme!

Pivo pod lípou...

Rychvald u Ostravy   29. 9. 2017

Možná to už nebude na zahrádku. Posedět si můžeme i v restauraci. Každý si objedná, co mu chutná. Jsme po obědě, tak přijde vhod i zmrzlina.

Batikujeme

Rychvald u Ostravy   25. 9. 2017

Minule jsme si připravili několik triček. Náš personál má barvu červenou. Ostatní jsme zvolili modrou. V těchto tričkách chodíme cvičit. A dnes zabarvíme trička barvou jinou, možná zelenou. To se ještě uvidí.

Nakonec jsme zvolili fialovou...

Společný oběd

Rychvald u Ostravy   19. 9. 2017

Na dnešní poledne jsme si domluvili společný oběd. Můžeme se těšit na grilované maso, zřejmě nebude chybět ani čepované pivo. Jen aby vyšlo počasí. 

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   18. 9. 2017

Máme tady opět křeslo pro hosta. Tentokrát se nám do něj posadí žena - paní Netíková. Pracovala v knihovně, ale co se ještě dozvíme?

Výstava fotografií

Rychvald u Ostravy   15. 9. 2017

Městská knihovna v Orlové nabízí výstavu fotografií. Mladá, nadějná fotografka Petra Petřeková představí svou kolekci pod názvem - Souznění. 

Umění péct

Rychvald u Ostravy   11. 9. 2017

Dnes začínáme péct podle receptů našich seniorek. A věřte tomu - co kuchařka, to jiný recept i na stejnou buchtu. Určitě se máme na co těšit, snad se to u nás v Rychvaldu stane tradicí...

Odpoledne si sníme, co jsme dopoledne napekli! Dnes podle p. Moravcové.

Přednáška poskytování první pomoci

Rychvald u Ostravy   8. 9. 2017

Zavítá mezi nás předsedkyně místní skupiny Českého červeného kříže Rychvald paní Nadkanská. Věříme, že se něco nového dozvíme, ale samozřejmě si mnoho postupů poskytování pomoci pouze zopakujeme. Například pravidlo 5T. 

Posezení s jubilanty

Rychvald u Ostravy   31. 8. 2017

Poslední den v měsíci srpen bude patřit našim oslavencům. A není jich zrovna málo.

Všem připijeme na zdraví, přejeme štěstí a klidné dny. Jídla a pití bude dost pro každého. K odpolední pohodě přispěje i svou hrou na klávesy p. Rakus.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   28. 8. 2017

Do dnešního křesla pro hosta zasedne muž - p. Faldyna. Jako hosté před ním také i on má o čem vyprávět. Každý jsme ve svém životě prožili mnoho událostí, stačí si jen vzpomenout. Sedíme tiše a posloucháme.

Beseda s fotografem

Rychvald u Ostravy   23. 8. 2017

Cestuje po světě, fotí...tak by se dal představit v krátkosti Silvestr Szabó, karvinský fotograf. Např. v roce 2016 byl se svým kolegou v Africe, v Keni. Má nepřeberné množství fotografií, příběhů a zkušeností s cestováním z celého světa.

Vítejte u nás! Beseda může začít.

Pečeme buchtu

Rychvald u Ostravy   21. 8. 2017

Nejdříve musíme vybrat recept. A to není nic lehkého, protože každá žena má receptů velké množství. Po dopoledním pečení si odpoledne posedíme u kávy a po buchtě se jen zapráší...

Výlet do Arboreta Nový Dvůr

Rychvald u Ostravy   18. 8. 2017

Nedaleko Opavy mají v Novém Dvoře Arboretum. V areálu nabízejí k prohlídce na 7000 druhů růzmých rostlin z celého světa. Bude se na co dívat.

Zpátky se zastavíme v Globusu a ještě si něco nakoupíme.

Gulášfest a hudební odpoledne

Rychvald u Ostravy   15. 8. 2017

Dnes dopoledne budeme vařit guláš. Holky z hovězího a kluci z vepřového masa. Odpoledne si chutě gulášů vyhodnotíme a jak se říká: co jsme si navařili, to si taky sníme. Čepovaným pivem guláš spláchneme. K příjemné pohodě přispěje i hudební skupina A-Trio, už se všichni těšíme.

Každý tým kuchařů byl odměněn diplomem a malou pozorností. Guláš byl vynikající!!!

Policie ČR a překvapení...

Rychvald u Ostravy   11. 8. 2017

Dnes dopoledne k nám zavítají policisté. A ne ledajací. Kluci ze služební kynologie nám představí své čtyřnohé svěřence. Ukáží nám společně, co takový služební pes umí. 

Máme se na co těšit!

Grilování

Rychvald u Ostravy   9. 8. 2017

Párek na grilu, k tomu křen, hořčice a kečup, každý si vybere. Nebude chybět ani čerstvá zelenina. A dokonce nám zajistil náš personál čepované pivo. Co víc si mohou senioři v Rychvaldu přát? Jen dobré počasí.

Cvičení pod altánem

Rychvald u Ostravy   9. 8. 2017

Dnes si svá těla protáhneme venku, pod altánem. Slunce už tolik nepálí a vzduch je po ránu čerstvý.

Dopoledne si pořádně zacvičíme, odpoledne máme grilování. Tak aby nám chutnalo...

Rybí dům Chotěbuz

Rychvald u Ostravy   4. 8. 2017

Dnes již po několikáté navštívíme Rybí dům v Chotěbuzi.

A co na nás čeká? Prohlídka okolí restaurace nabízí procházku kolem rybníků. Zájemci si mohou ulovit rybu sami. V kuchyni ji s radostí připraví. Dále se těšíme na prohlídku velkých akvárií s mnoha rybami ze všech koutů světa. Nakonec nebude chybět posezení v restauraci s rybí specialitou.

Posezení s jubilanty

Rychvald u Ostravy   27. 7. 2017

Oslavenci, to je akce, kterou nemůžeme ani v červenci vynechat. Několik žen a pár mužů, oslavenců, si s námi všemi rádi posedí. Nebude chybět hudební produkce na klávesy, a to by bylo, abychom měli prázdný stůl...

Všem přejeme pevné zdraví, štěstí, pohodu...na zdraví!

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   25. 7. 2017

Do oblíbeného 'křesla pro hosta' tentokrát usedne žena. Paní Smelíková má rozhodně co vyprávět. Báječné posezení doplní káva, čaj a možná i něco sladkého.

Batikování

Rychvald u Ostravy   24. 7. 2017

Abychom měli pohodlná a stejná trika na cvičení, domluvili jsme se, že si je zabarvíme. Metoda batikování je zřejmě nejvhodnější.

Takže trička sebou a můžeme začít...

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   17. 7. 2017

Minimálně jedno pondělí v každém měsíci máme společnou snídani. Někdy je to sladké pohlazení, jindy zase něco slaného nebo uzenina. Co nás čeká dnes?

Pivečko pod lípou...

Rychvald u Ostravy   30. 6. 2017

Prima posezení nabízí restaurace 'Pod Lípou' přímo ve městě Rychvald. Na své si přijdou nejen zájemci o pivečko, v nabídce jsou slané i sladké pochoutky. Ženy neodolají zmrzlinovým nebo ovocným pohárům. Z široké nabídky si určitě vybere každý.

Snídáme společně

Rychvald u Ostravy   26. 6. 2017

Již tradičně se v pondělí dopoledne setkáme společně u prostřeného stolu. Tentokrát to možná bude v atriu a na co se máme těšit? Necháme se překvapit.

Zmzlinové osvěžení

Rychvald u Ostravy   23. 6. 2017

Zmrzlina nebo zmrzlinový pohár - jediná rozumná pochoutka, která nás v teplých dnech osvěží. Pod pergolou v areálu bylo poměrně teplo, ale i ve společenské hale nám všem chutnalo.

Za občerstvením

Rychvald u Ostravy   21. 6. 2017

Mimořádně se můžeme vydat na odpolední posezení kdykoli po domluvě.

Dnes dopoledne jsme se domluvili, že si po obědě zajedeme posedět na zahrádku místní restaurace. Kluci zvolili pivko, holky si dají raději zmrzlinový pohár.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   19. 6. 2017

Pan Mihok je našim dalším hostem v dnešním odpoledni - Křeslo pro hosta. Rádi ho vyzpovídáme z jeho životních zkušeností a uvidí se, co nového se o něm dozvíme.

Smažíme vaječinu

Rychvald u Ostravy   12. 6. 2017

Měsíc červen je období, kdy se smaží vaječina. To bude dobrota: vajíčka na slanině. A kdo bude chtít, posype si svou porci pažitkou. Dobrou chuť!

Za občerstvením

Rychvald u Ostravy   9. 6. 2017

V parných, telých dnech přijde vhod občerstevní. V nedaleké hospůdce jsme si dali každý podle své chuti. Něco k pití, ale především báječný pohár...

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   31. 5. 2017

Kdo sleduje naše stránky pravidelně ví, že každou středu máme společné cvičení. V hale, když je chladněji, a taky pod pergolou, to když nás hřeje sluníčko.

Snídáme společně

Rychvald u Ostravy   29. 5. 2017

Příjemné a pohodové posezení u společné snídaně se zřejmě bude do budoucna líbit všem našim seniorům. Ještě se uvidí, jakou dobrotu si spolu připravíme.

Snídáme společně

Rychvald u Ostravy   19. 5. 2017

Původně plánovanou akci jsme nahradili společnou snídaní.

Po včerejším slavnostním odpoledni nám zůstalo plno jídla na dnešní snídani. Koláčky, jednohubky a další dobroty. K tomu káva a čaj, někteří z nás si dopřáli kakao.

Odpoledne s oslavenci

Rychvald u Ostravy   18. 5. 2017

Oslava narozenin jubilantů v květnu nemůže chybět ani náhodou. Jako posezení pravidelně každý měsíc. K dobrému jídlu a pití nám přispěje i živá hudba. Všem oslavencům přejeme pevné zdraví a štěstí!

Pečeme...

Rychvald u Ostravy   15. 5. 2017

Na dnešní dopoledne jsme si domluvili společné pečení. Nakoupíme potřebné ingredience, společnými silami připravíme bábovku a šup do trouby. Po obědě se sejdeme a dáme si každý kousek ke kávičce.

Psí kamarád

Rychvald u Ostravy   12. 5. 2017

Dnes dopoledne nás navštívila paní Monika se svou čtyřnohou svěřenkyní Cassie, fenkou zlatého retrívra ze spolku z Ostravy.

Dozvěděli jsme se, co vlastně canisterapie znamená. Výcvik psů pro tuto činnost je náročný, ale výsledek je úžasný. Všem nám přítomnost psího kamaráda - terapeuta i s jeho příjemnou majitelkou prospěla.

Vystoupení ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   9. 5. 2017

Jedna z hlavních učinkujících folklorního souboru, p. Indruchová, nám přijede zahrát a zazpívat se svou dcerkou. Těšíme se na příjemný poslech zpěvu v doprovodu hry na housle a flétnu.

Návštěva Ostravy

Rychvald u Ostravy   5. 5. 2017

Cílem dnešního výletu do Ostravy je vyhlídková věž radnice Moravské Ostravy a Přívozu na Prokešově náměstí. Budova se pyšní titulem nejvyšší radnice v České republice. Doufejme, že čistá obloha a příznivé počasí nám zajistí báječný rozhled.

Vzpomínáme na Svátek práce

Rychvald u Ostravy   2. 5. 2017

Již od 19. století se dne 1. května slaví Svátek práce. Dnes si na tento den společně zavzpomínáme s našimi seniory. Svazácká košile s kravatou nebo pionýrská modrá košile s červeným šátkem byly kdysi samozřejmostí...

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   24. 4. 2017

Velké oblibě se mezi našimi seniory těší odpolední posezení - křeslo pro hosta. Pan Tomčala Pavol je v pořadí třetím hostem, který nám prozradí něco ze svého života. Představil se nám v hornické uniformě s medailemi.

Výstava kraslic Orlová

Rychvald u Ostravy   10. 4. 2017

Velikonoce - k nim neodmyslitelně patří kraslice, karabáče, ozdoby, dárečky, věnce a jiné velikonoční dekorace. To vše a mnoho dalšího můžeme najít na tradiční velikonoční výstavě v Orlové, spojené se soutěží 'O nejkrásnější kraslici'.

Dětská cimbálovka

Rychvald u Ostravy   7. 4. 2017

V pátek odpoledne nás v Senior Parku navštíví děti z místní Základní umělecké školy Rychvald. Těšit se můžeme na folklórní vystoupení dětské cimbálovky Březinka pod vedením p. Hany Indruchové.

Odpoledne s oslavenci

Rychvald u Ostravy   24. 3. 2017

V měsící březnu bude v Rychvaldu veselo. Osm našich seniorů slaví narozeniny. Hudební produkce muzikanta na klávesy přispěje k výborné náladě. Zpěv, tanec, dobré jídlo a pití nesmí chybět. Všem přejeme pevné zdraví a mnoho štestí i pohody do dalších let!

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   15. 3. 2017

Počasí nám pomalu přeje, slunce svítí a je stále tepleji. Zatím budeme cvičit ještě ve společenské místnosti, ale na cvičení pod pegolou se už těšíme.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   13. 3. 2017

Do křesla pro hosta tentokrát usedne žena. Prozradí nám na sebe něco nového paní Černá? Patří rovněž mezi seniory nejdéle bydlící v areálu.

Pečeme buchtu

Rychvald u Ostravy   10. 3. 2017

Páteční odpoledne přináší možnost upéct něco dobrého. Rozhodli jsme se pro buchtu, tak s chutí do pečení. Káva a čaj je samozřejmostí.

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   8. 3. 2017

MDŽ - Mezinárodní den žen se již pár desítel let oficiálně neslaví. Ale u nás je tento svátek stále v oblibě. Prima odpoledne doplní hudba, tanec i něco sladkého. Nesmí chybět kytička!

Domácí zabíjačka

Rychvald u Ostravy   3. 3. 2017

Končí období masopustu. Podle tradice se jedlo, pilo, hodovalo, všichni se veselili a v maskách procházeli vesnicemi. V Rychvaldu jsme měli domácí zabíjačku. Kolega z Medlova nám přijel vyrobit jitrnice, tlačenku a zabíjačkovou polévku. Všem chutnalo...

Hudební odpoledne

Rychvald u Ostravy   27. 2. 2017

K poslechu si vybereme něco z široké nabídky interpetů. Možná to bude country, kdo ví. A zahřát se můžeme nejen tancem, ale i kávou nebo čajem.

Odpoledne s oslavenci

Rychvald u Ostravy   24. 2. 2017

V únoru oslaví své narozeniny tři naši klienti. Jeden z nich bude mít kulatiny, rovných 80. let. Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a elánu do dalších let. Na zdraví!

Posezení u krbu

Rychvald u Ostravy   17. 2. 2017

Opět se můžeme těšit na příjemné odpoledne. K posezení u krbu přijde vhod nejen povídání, ale i káva a čaj, taky něco sladkého.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   10. 2. 2017

V křesle pro hosta se nám postupně vystřídají všichni naši senioři. Mnoho informací o sobě víme. Přesto se můžeme přece jen dozvědět něco nového. Jak říká jeden z českých herců a moderátorů: 'Ptejte se mne na co chcete. Já na co chci, odpovím...'

Od dubna 2011 byl prvním bydlícím v Senior Parku Rychvald, tehdy ještě v rozestavěném areálu a dnes usedl jako první do 'křesla pro hosta' - p. Valeš. 

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   1. 2. 2017

Fyzickou aktivitou a správnou stravou se postaráme o naše tělo. Zase tady máme společné cvičení v hale. Ve zdravém těle zdravý duch...

Odpoledne s oslavenci

Rychvald u Ostravy   27. 1. 2017

Ani letos nebudeme zapomínat na oslavence. Každý měsíc se všichni setkáme. V příjemné atmosféře oslavencům poblahopřejeme, posedíme u stolu, k zahřátí nám poslouží i hudba a tanec...

Posezení u punče

Rychvald u Ostravy   9. 1. 2017

Proč si zimní čas nezpříjemnit posezením u punče? Lahodný nápoj nejen osvěží, ale navodí pohodovou atmosféru, přestože venku je třeskutá zima.

Rozloučení s rokem 2016

Rychvald u Ostravy   30. 12. 2016

A bude veselo! Loučíme se s rokem 2016 a vítáme Nový rok 2017. Bude hrát hudba, bude se zpívat a tančit. A samozřejmě nebudou chybět dobroty na bohatě prostřeném stole, stejně jako dobré víno z Moravy. Na zdraví!

Vánoční slavnostní oběd

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2016

A jsou tu nejkrásnější svátky v roce. Senioři z Rychvaldu společně usednou k slavnostně prostřenému vánočnímu stolu, bude se podávat tradiční smažený kapr s bramborovým salátem. Komu ryba nevoní, dá si řízeček. K vánoční atmosféře jistě přispěje i p. Rakus, který zahraje na harmoniku.

Trénování paměti

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2016

S našimi seniory zajedeme do Orlové, kde bude v městské knihovně probíhat cvičení pro lepší paměť zábavnou formou. Ještě jsme tam nebyli, ale už se těšíme.

Adventní posezení

Rychvald u Ostravy   2. 12. 2016

Senioři z Rychvaldu se mohou těšit na příjemné chvíle u společného stolu. Je čas adventu, hoří svíčka, voní cukroví a všichni se dobře baví.

Člověče, nezlob se...

Rychvald u Ostravy   1. 12. 2016

Zábavu si užijeme s využitím různých deskových her. Pro dnešní odpoledne to bude 'Člověče, nezlob se'. Vyhraje každý, kdo se účastní.

'ČERNÁ KRONIKA aneb ze soudních síní'

Rychvald u Ostravy   28. 11. 2016

Na seniory v Rychvaldu čekalo překvapení. Dostavil se tiskový mluvčí Policie, aby seniorům osobně přednesl úryvky z nové knihy 'ČERNÁ KRONIKA aneb ze soudních síní'. V rámci projektu 'Bezpečnost pro seniory' převzala záštitu nad touto publikací manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová.

Návštěva solné jeskyně v Dětmarovicích

Rychvald u Ostravy   24. 11. 2016

Na závěr měsíce listopadu čeká na seniory z Rychvaldu krásná záležitost, návštava solné jeskyně v Dětmarovicích. Příjemná procedura probíhá ležením na lehátkách a přikrytím dekou při poslechu relaxační hudby a inhalaci soli z Mrtvého moře.

Výroba adventních věnců

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2016

Senioři se mohou těšit na výtvarnou dílničku, která se ponese v duchu blížícího adventu. Budou vyrábět adventní věnce, které se stanou dekorací společných prostor. Tak ať se dílo podaří!

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   18. 11. 2016

18. listopadu proběhne v Senior Parku Rychvald společná oslava narozenin. Všem co mají v tomto měsíci roku své narozeniny přejeme upřímně hodně zdraví, štěstí a lásky.

Rybí dům Chotěbuz

Rychvald u Ostravy   11. 11. 2016

Senioři z Rychvaldu mají před sebou krásný výlet. Mohou se těšit na návštěvu Rybího domu v Chotěbuzi, kde jsou obří akvária, expozice sladkovodních ryb a také restaurace s nabídkou rybích specialit. Jistě půjde o velký zážitek!

Filmový klub

Rychvald u Ostravy   4. 11. 2016

Senioři mají rádi film, mohou se těšit na další 'film na přání' z bohaté filmotéky. Co to bude tentokrát? Komedie, romantika či něco napínavého?

Filmový klub

Rychvald u Ostravy   31. 10. 2016

S posledním dnem měsíce října se senioři v Rychvaldu mohou těšit na další film. Výběr filmu je čistě na našich seniorech, vyberou si film dle chuti a nálady. Zkrátka 'film na přání'.

Cvičení se seniory

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2016

A opět je tu tolik oblébené pravidelné cvičení. Protahovací cviky jsou seniorům šité na míru tak, aby odpovídaly jejich věku a jejich tělesné kondici.

Pečeme bábovku

Rychvald u Ostravy   21. 10. 2016

V Senior Parku Rychvald to opět zavoní! Bude se péct bábovka, respektive bábovky! Kdo upeče tu nejlepší? Jistě bude platit co hospodyňka, to nejlepší bábovka! Důležité je, že si při společné kávičce všichni pochutnají!

Kulečník a společenské hry

Rychvald u Ostravy   17. 10. 2016

V Senior Parku Rychvald je na pořadu dne zábava! Budou se hrát karty a jiné společenské hry, muži si dají partičku kulečníku. Jistě se to nebejde bez patřičného hecování, ale nakonec vždy zvítězí, vedle touhy vyhrát, smysl pro fair play.

Filmový klub

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2016

Senioři milují  film a vždy se těší na náš filmový klub, kdy si sami vyberou film z bohaté filmotéky. Po shlédnutí vždy ještě v širokém kruhu posedí, aby film rozebrali.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   10. 10. 2016

Na pondělí 10. října je naplánované posezení s oslavenci, to znamená se všemi našimi seniory z Rychvaldu, kteří v měsíci říjnu mají své svátky a narozeniny. Všem přejeme hlavně pevné zdraví, štěstí, lásku a spokojenost.

Vinobraní a Yvetta Simonová

Rychvald u Ostravy   7. 10. 2016

Senioři se mají nač těšit. V pátek 7. října proběhne v Senior Parku Rychvald vinobraní a k tomu vystoupí naše oblíbená zpěvačka Yvetta Simonová. Jistě to bude nevšední zážitek, spojení dobrého vína a krásněho zpěvu je zárukou úspěchu.

Pečeme závin

Rychvald u Ostravy   30. 9. 2016

Opět to bude v Senior Parku Rychvald vonět. Tentokrát po jablkách. Bude se péct jablkovýn závin čili štrůdl. To bude dobrota!

Výlet do ZOO Ostrava

Rychvald u Ostravy   26. 9. 2016

Pro seniory z Rychvaldu je připraven další z výletů. Pojede se do ZOO Ostrava, která se může pochlubit zajímavými expozicemi jako pavilón evoluce, Amazónie, Tanganika či Papua.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   16. 9. 2016

Je tu oslava narozenin všech seniorů co se v měsíci září narodili. Přejeme všem pevné zdraví a hodně radosti ze života! A též pěknou oslavu plnou štěstí a úsměvů.

Kulečník a karty

Rychvald u Ostravy   12. 9. 2016

Pro seniory je připravené odpoledne s kulečníkem. Hrajeme zde ligu, rivalita je na místě. Pro ty co tuto hru nehrají jsou připravené karty a jiné společenské hry.

Výlet na přehradu Žermanice

Rychvald u Ostravy   9. 9. 2016

A je tu tolik oblíbený výlet, tentokrát na přehradu Žermanice u Frýdku-Místku. Tato vodní nádrž slouží jako zásobárna vody pro Novou huť, slouží též k rekreaci. Jistě to bude velmi poučný výlet.

Beseda s vedoucí České pošty

Rychvald u Ostravy   7. 9. 2016

V Senior Parku Rychvald už byly nejrůznější besedy, ale povídání s vedoucí pobočky České pošty je novinkou. Jistě se naši senioři dozví mnoho zajímavých informací z této důležité oblasti našeho života.

Procházka po okolí

Rychvald u Ostravy   22. 8. 2016

Na pondělí 22.8. je naplánovám nevšední výlet po okolí Rychvaldu. Mimo jiné seniory čeká návštěva u pana Kožušníka, který chová vzácné a exotické papoušky!

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   19. 8. 2016

V polovině měsíce srpna proběhne v Rychvaldu oslava všech co v tomto letním měsíci roku mají své narozeniny. Všem přejeme hlavně pevné zdraví a velkou porci radosti do života!

Snídaně v trávě

Rychvald u Ostravy   5. 8. 2016

A opět tu je tolik oblíbená 'snídaně v trávě', senioři společně posnídají, na stole je vždy plno dobrot. Je to nádherný start do nového dne!

Melounové hody

Rychvald u Ostravy   29. 7. 2016

V letních dnech je třeba se zchladit, proto se v Senior Parku Rychvald uskuteční meounové hody. Budou se podávat melounové poháry a pít melounová šťáva.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   22. 7. 2016

V Senior Parku Rychvald se bude slavit, je nachystána oslava všech co se v měsíci červenec narodili. Přejeme oslavencům pevné zdraví a vše jen to nejlepší!

Cvičení pro seniory

Rychvald u Ostravy   13. 7. 2016

Pro seniory v Rychvaldu je připravené pravidelné cvičení. Lekce cvičení mají mezi seniory čím dál větší oblibu.

Jedem na čepované pivo

Rychvald u Ostravy   8. 7. 2016

Je léto a je třeba spojit příjemné s užitečným. Především pánové, ale i dámy, ze Senior Parku Rychvald jedou na čepované pivo, aby zahnali žízeň a užili si společné chvíle.

Snídaně v trávě

Rychvald u Ostravy   1. 7. 2016

Na první červencový den se v Senior Parku Rychvald chystá společná snídaně v trávě. Senioři si dopřejí samé dobroty a mají tak nádherný start do nového dne!

Celodenní výlet na jižní Moravu

Rychvald u Ostravy   28. 6. 2016

Senioři z Rychvaldu navštíví své 'sousedy' z jižní Moravy, konkrétně z Medlova. Společně se pojedou podívat do Lednice a Lednicko-valtického zámeckého parku. Navštíví též botanický skleník a zajdou si na dobrý oběd. To bude krásný den!

Pečeme něco sladkého

Rychvald u Ostravy   27. 6. 2016

Senioři z Rychvaldu, především ženy, se pustí do pečení sladkých buchet. To bude vůně... Odpoledne si pak posedí v parku u dobré kávy a společně ochutnají napečené dobroty. Dobou chuť!

Výlet na Čeladnou

Rychvald u Ostravy   14. 6. 2016

Senioři z Rychvaldu se mohou těšit na pěkný výlet. tentokrát se podívají do Čeladné, kde je vyhlášené Beskydské rehabilitační centrum a známý golfový areál.

Ledová káva v átriu

Rychvald u Ostravy   13. 6. 2016

Je léto a tak je na místě se patřičně osvěžit. V příjemném stínu pergoly a altánku si naši senioři pochutnají na ledové kávě.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   10. 6. 2016

Na pátek 10. června je přichystané posezení s oslavenci, všem seniorům co mají v tomto měsíci roku svůj svátek či narozeniny přejeme vše nejlepší a krásnou společnou oslavu!

Snídaně v trávě

Rychvald u Ostravy   1. 6. 2016

Na první den měsíce června je v Senior Parku Rychvald připravena tolik oblíbená snídaně v trávě. Senioři si pochutnají na dobrotách jako koblihy, koláčky, pečivo s marmeládou, k tomu si dají kávičku nebo čaj. To je krásný start do nového dne!

Karty a kulečník

Rychvald u Ostravy   30. 5. 2016

A je tu opět klání v kartách a kulečníku, je třeba se správně nahecovat a oplatit sousedovi porážku..., ve skutečnosti není důležité kdo zvítězil a kdo ne, hlavně, že se všichni dobře baví!

DEN SOUSEDŮ

Rychvald u Ostravy   27. 5. 2016

27. květen se slaví jako 'Den sousedů', je to ideální příležitost poznat lépe své sousedy a navázat přátelské sousedské vztahy. Nejinak tomu je i v Senior Parku Rychvald, kde se sousedi vzájemně pozvou na něco dobrého...

Ledová káva u jezírka

Rychvald u Ostravy   23. 5. 2016

Za pěkného počasí je třeba využít našeho parku, v Rychvaldě proběhne venkovní posezení s dobrou ledovou kávou.

Snídaně v trávě

Rychvald u Ostravy   6. 5. 2016

Na společnou snídani v trávě se naši senioři velmi těší. Vůně čerstvého pečiva, ovoce, koblížky, to vše dělá krásný start do nového dne.

Karty a kulečník

Rychvald u Ostravy   2. 5. 2016

Senioři si užívají společné chvíle při karetních hrách a kulečníku. Vždy jde o soutěžní klání, ale v duchu fair play.

Posezení u muziky

Rychvald u Ostravy   29. 4. 2016

Dobré muziky není nikdy dost, senioři si z našich CD připomenou tolik oblíbené písničky, společně si zanotují u dobrého vínka.

Pečeme bramboráky

Rychvald u Ostravy   25. 4. 2016

25. dubna 2016 to v Senior Parku Rychvald zavoní, budou se péct bramboráky! Hlavně nic nepřipálit, všem přejeme dobrou chuť!

Výlet do karvinského parku

Rychvald u Ostravy   22. 4. 2016

Senioři se již těší na společnou procházku na čerstvém vzduchu, tentokrát je cílem krásný přírodní park v Karviné.

Pěvecký koncert Lidové konzervatoře

Rychvald u Ostravy   11. 4. 2016

Pro seniory z Rychvaldu je připraven kulturní program v podobě pěveckého vystouepní Lidové konzervatoře.

Výlet do Arboreta Nový Dvůr

Rychvald u Ostravy   8. 4. 2016

Pro seniory z Rychvaldu je připraven krásný jarní výlet do Arboreta v Novém Dvoře u Opavy. Senioři zde mají vzácnou příležitost shlédnout dřeviny pětu světadílů. Roste zde na 7 000 druhů rostlin, dřevin a bylin.

Cvičení pro seniory

Rychvald u Ostravy   6. 4. 2016

Senioři mají pravidelně možnost cvičit, řada z nich toho skutečně využívá a protáhnou si své tělo. Po cvičení pak převládá příjemný pocit.

Kulečník a hry

Rychvald u Ostravy   1. 4. 2016

Na Apríla se v Senior Parku Rychvald budou hrát karty a kulečník. Především naši pánové si přijdou na své!

Beseda s Policií ČR

Rychvald u Ostravy   16. 3. 2016

Senioři se zúčastní besedy, kde jim zástupci oddělení Policie ČR vysvětlí rizika, která mohou v jejich životě nastat. Dozví se užitečné informace, které jim mohou pomoci v případě nelehké krizové situace.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   11. 3. 2016

11. března proběhla v Senior Parku Rychvald oslava všech co mají v třetím měsíci roku narozeniny. O dobrou náladu se postarali všichni gratulanti. Oslavencům přejeme pevné zdraví!

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   8. 3. 2016

V úterý 8. března jsme pro naše obyvatelky připravili 'Dámskou jízdu' u příležitosti MDŽ. Akci jsme chystali v utajení, takže pro dámy to bylo velmi vítané překvapení. Odpoledne tak strávily u vínka, veselých historek a domů odcházely s malou kytičkou coby pozdravem jara.

Kulečník a karty v Senior Parku

Rychvald u Ostravy   4. 3. 2016

Senioři si užívali her a zábavy, věnovali se karetním hrám a nechyběl ani turnaj v kulečníku.

Filmové odpoledne

Rychvald u Ostravy   29. 2. 2016

Senioři mají rádi film a jistě se těší na další film z bohaté filmotéky. K tomu si dají dobrou kávu a nebo čaj.

Pleteme z papíru

Rychvald u Ostravy   26. 2. 2016

V rámci tvůrční dílničky budou senioři plést nejrůznější dekorativní předměty z papíru. Jde o dokončení již načatého díla z předchozího měsíce.

Cvičení

Rychvald u Ostravy   24. 2. 2016

S 9.00 hodinou ranní je tu opět cvičení, při kterém se senioři protáhnou. Pohybu není nikdy dost.

Pečeme bramboráky

Rychvald u Ostravy   19. 2. 2016

V rámci společné kuchyňky se tentokrá budou péct bramboráky. Všude se bude linout vůně tohoto pokrmu a všichni si jistě pochutnají.

Posezení s oslavenci

Rychvald u Ostravy   12. 2. 2016

Na pátek 12.2. připadla společná oslava narozenin a svátků. Všem oslavencům přejeme jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví.

Kulečník a karty

Rychvald u Ostravy   8. 2. 2016

Je tu tradiční hravé odpoledne, zvláště pro naše muže. Proběhne velké klání v karetních hrách a kulečníku.

Setkání u starých fotografií

Rychvald u Ostravy   5. 2. 2016

Senioři v Rychvaldě se vzájemně dohodli že si ukáží dobové fotografie z mládí. Je to skvělý nápad, jistě dojde i na dojemné momentky ze života našich seniorů.

Pečeme zelný závin

Rychvald u Ostravy   29. 1. 2016

V rámci zdravé stravy tentokrát dojde na zelný závin. Tato netradiční pochoutka jistě najde své příznivce. Všem přejeme dobrou chuť!

Kulečník a jiné hry

Rychvald u Ostravy   25. 1. 2016

Nesmí chybět pravidelná partička kulečníku, bude to první velký turnaj roku 2016. Kdo nehraje kulečník, zvolí jinou zábavu, deskových společenských her je tu přehršel. A po hraní přijde opět film na přání.

Pečeme bábovku

Rychvald u Ostravy   22. 1. 2016

V rámci pravidelného společného pečení tentokrát dojde na bábovku. Co kuchařka, to jiný recept. Máme se nač těšit, všichni si pochutnají na výtečné bábovce s kávičkou nebo čajem.

Návštěva solné jeskyně

Rychvald u Ostravy   19. 1. 2016

Že má solná jeskyně blahodárný vliv na lidské zdraví, o tom není pochyb. Senioři z Rychvaldu pravidelně jednu takovou navštěvují, konkrétně v obci Dětmarovice. Seniorům se vždy po návštěvě cítí dobře.

Společenské hry a film

Rychvald u Ostravy   18. 1. 2016

Je tu opět hravé a zábavné odpoledne, budou se hrát karty a jiné společenské hry, poté si naši senioři pustí film z bohaté filmotéky. A všem bude dobře!

Pečeme bramboráky

Rychvald u Ostravy   15. 1. 2016

První pravidelné pečení nového roku se uskuteční v polovině ledna. Budou se péct bramboráky, to bude vůně česneku! Všichni si pak na společném pečení pochutnají!

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   8. 1. 2016

A je to první oslava narozenin v novém roce. Všichni se těší na výborné dobroty a víno na stole, oslavenci přejeme vše nejlepší, hlavně pevné zdraví!

Připravujeme „VINOBRANÍ“

Rychvald u Ostravy   12. 9. 2014

V Senior Parku v Rychvaldě připravujeme s nadcházejícím podzimem „VINOBRANÍ“. Ochutnávat moravská vína budou moci všichni obyvatelé Senior Parku. K dobré náladě přispěje od 17:00 hod Petra Černocká a kytarista Jiří Pracný, opavský hudební soubor RECEPT a rozlévaný burčák. Srdečně zveme i ostatní.

Načíst další novinky