Rychvald u Ostravy

Pořádané akce

Přednáška SeniorOn

Rychvald u Ostravy   9. 7. 2024

Domluvili jsme si pásmo besed a přednášek o internetu a jeho možnostech. Z organizace SeniorOn nás budou navštěvovat mladí zkušení lidé a formou besed nám předají užitečné informace. Dnes se přednášející zaměřil na podvodné emaily a lži na internetu.

Hudební odpoledne

Rychvald u Ostravy   3. 7. 2024

V hale jsme dnes přivítali skupinu FOR FOLK, ve složení Sylva a Robin, doprovázeni Radkem a Dominikem. Zazpívali písně nejen ze své tvorby. Známe je už delší dobu a opět jsme s nimi prožili příjemné chvíle s hudbou. Závěrečnou píseň v původním podání Marie Rottrové jsme si zazpívali všichni společně.

Exkurze výrobny vozidel

Rychvald u Ostravy   2. 7. 2024

V podhůří Beskyd, v Nošovicích, stojí továrna na výrobu osobních vozidel, která je svého druhu jediná v Evropě. Seznámili jsme se s historií a současností celé firmy. Měli jsem taky možnost speciálním vláčkem projet jednotlivé provozy a nahlédnout tak trochu 'pod pokličku' výroby osobních vozidel značky Hyundai. Oběd v nedaleké restauraci jen doplnil atmosféru prima dne.

Kulečník

Rychvald u Ostravy   25. 6. 2024

Kulečník se u nás krásně osvědčil a pan Jiří je častým hráčem. Venku panují vysoké letní teploty a tato hra na hale je ideální pro relax.

Hrajeme Bingo

Rychvald u Ostravy   24. 6. 2024

Bingo je parádní zábava v horkých letních dnech. Na hale příjemný chládek i chlazené nápoje. Paní Gertě blahopřejeme k jejímu bingovému vítězství. 

Šipkový turnaj

Rychvald u Ostravy   21. 6. 2024

Dnešní šipkový turnaj byl napínavý do samého konce. Nakonec ale zvítězil pan Pepa, který měl z vítězství i z výhry velkou radost.

Malujeme mandaly

Rychvald u Ostravy   18. 6. 2024

Naše sousedka Mirka ráda kreslí - hlavně mandaly. A protože se této krásné zálibě věnuje již delší čas, rozhodla se také nás blíže seznámit se tímto typem malby. Současně nám vyprávěla zajímavosti, které se s mandalami pojí.  

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   14. 6. 2024

Do křesla pro hosta usedla paní Gertruda. Bydlí v areálu jen několik měsíců a některým sousedům se již představila, ale dnes to bylo oficiální. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací.

Jedeme na oběd

Rychvald u Ostravy   13. 6. 2024

Restauraci U Balona jsme už v minulosti navštívili a byli jsme spokojeni. Stejné to bylo i dnes. Dobré jídlo, povídali jsme si a pak zase jeli domů.

Oslavenci v areálu

Rychvald u Ostravy   12. 6. 2024

Jako vždy to bylo prima odpoledne. K poslechu i tanci zahrál na klávesy pan Eda. Na stolech vonělo pohoštění a zábava byla skvělá. Připíjíme na zdraví oslavencům za měsíce duben, květen a červen 

Den otevřených dveří

Rychvald u Ostravy   11. 6. 2024

Starostové a pracovníci sociálních odborů se sešli ve společenské hale v areálu v Rychvaldu. U příležitosti Dne otevřených dveří jim ředitelka společnosti, Ing. Margarita Drastíková, představila projekt Senior Parku, který je na trhu od roku 2006. Nabízí bydlení v samostatných bezbariérových bytech již celkem v sedmi areálech po celé České republice. Součástí prezentace byla také prohlídka bytů pro seniory, včetně vnějších prostorů areálu.

Sousedský den v Medlově

Rychvald u Ostravy   5. 6. 2024

Ze severu Moravy jsme jeli přes střední Moravu na jih Moravy. Tady nás pozvali naši sousedé ze Senior Parku Medlov, kde jsme přijeli i se seniory z Hlušovic u Olomouce. Zkrátka jsme se v areálu sešli z celé Moravy. Výborné jídlo a pití bylo doplněno skvělou atmosférou, kterou zajistila cimbálová kapela. Tak zase příště třeba u nás, v Rychvaldu!

Společný oběd

Rychvald u Ostravy   27. 5. 2024

Po Velikonocích je tradicí smažení vaječiny. Rozhodli jsme se připravit si společný oběd a bylo to parádní. Na domácí slanině vaječinu připravil správce Svatik a všechno jsme spláchli čepovaným pivem.

Výlet do Hlušovic u Olomouce

Rychvald u Ostravy   24. 5. 2024

Na jarní slavnost jsme vyjeli dnes do Senior Parku Hlušovice. Pro hosty i domácí to personál připravil výborně: uzené makrely, langoše, čepované pivo, limča, víno, káva, domácí koláče a k tomu všemu hudební doprovod. Co víc si může člověk dopřát v příjemném kolektivu sousedů seniorů. Děkujeme za pozvání a zase se setkáme u nás, v Rychvaldu.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   22. 5. 2024

Blížící se letní sezóna přináší možnost přípravy různých druhů ovoce a zeleniny. Dnes jsme si v okénku pochutnali na melounu. Už jsou sladké, osvěžující.

Turnaj v kulečníku

Rychvald u Ostravy   21. 5. 2024

V areálu Senior Parku Rychvald proběhl 1. ročník turnaje v kulečníku mezi městem Rychvald a seniory. Nakonec vyhráli muži z městského úřadu pod vedením místostarosty Ing. Pavla Staňka. Družstvo domácích vedl pan Jiří. Starostka Ing. Dagmar Pížová předala účastníkům diplomy a medaile připravené p. Gabrielou Zmudovou z neziskové organizace ADRA. Děkuji všem za spolupráci i s přípravou a za pohoštění od města, příští rok opět změříme síly. 

Šipky

Rychvald u Ostravy   17. 5. 2024

O zábavu v dnešním odpoledni bylo postaráno, zahráli jsme si šipky. Některým se dařilo víc a jiným méně. Nakonec vyhrál pan Josef.

Bubnování se zpěvem

Rychvald u Ostravy   16. 5. 2024

Přišly mezi nás děvčata ze sdružení SOUL i se svým kolegou a pracovnice organizace ADRA. Nejdříve jsme si poslechli zpěv pěveckého sboru našich seniorů, který jsme slavnostně pojmenovali Marjánky. Pak jsme společně písněmi přivítali blížící se letní čas. Hudba je skvělý společník!

Bingo

Rychvald u Ostravy   13. 5. 2024

Účast na zábavu je vždy velká. S očekáváním, kdo vyhraje, probíhalo dnešní bingo. Všechny čísla na tiketu měla jako první paní Slávka, může se radovat z křížovek.

Hudební odpoledne

Rychvald u Ostravy   10. 5. 2024

V neděli bude Den matek, ale my jsme si poseděli už dnes. Zpočátku jsme si společně vyslechli písně a povídání našich spolubydlících - sboru Hašlerky. Hned na to jsme mezi sebou přivítali Duo Pohoda. Paní Jana a pan Jaromír to rozjeli tak, že jsme nakonce zpívali všichni dohromady.

Oběd a bowling

Rychvald u Ostravy   6. 5. 2024

Nejdříve jsme se pořádně posilnili výborným obědem a pak jsme si zahráli bowling. Dobrá kombinace celého dnešního výletu do Petrovic u Karviné.

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   3. 5. 2024

Páteční odpoledne přineslo setkání v hale u oblíbených písniček na přání. Zazněly méně známé melodie, jen v jenom případě se melodie stále opakuje - kukurukuku 

Sraz čarodějnic

Rychvald u Ostravy   30. 4. 2024

Ve 14 hodin to u nás začalo: sraz v hale, následovalo obcházení všech bytů v maskách a nakonec jsme měli posezení pod pergolou u opečeného párku. Parádní den! 

Oběd v restauraci

Rychvald u Ostravy   22. 4. 2024

V restauraci U Dvořáčků v Ostravě mají stylovou výzdobu - vycpaná zvířata. A v jídelníčku najdete nejen klasiku a zvěřinu, ale taky například bramborový salát a vídeňský řízek přes celý talíř. Pohled do talíře stál za to!

Společné posezení

Rychvald u Ostravy   19. 4. 2024

Pozvání na odpolední posezení jsme rádi přijali. Dnes slaví narozeniny náš vedoucí Standa. Zábava byla skvělá, k hudbě i tanci zahrál pan Eda. Děkujeme za hezký zážitek.

Seznámení s nadačním fondem

Rychvald u Ostravy   18. 4. 2024

Děvčata Klárka a Terezka pracují v Nadačním fondu Matias, který pomáhá všem věkovým skupinám. Pro seniory mají připravené kvízy, cvičení a různé přednášky, například cestovatelské. S kvízem k nám dnes poprvé přišly a určitě se setkáme zase někdy příště.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   17. 4. 2024

V okénku nám dnes hospodyňka Nikol připravila vafle s marmeládou, ananasem a šlehačkou. Pro dokreslení chuťových pohárků byly vafle polité horkou čokoládou.

Dílnička

Rychvald u Ostravy   12. 4. 2024

V pravidelné dílničce jsme vytvořili další jarní výzdobu. Dnes to jsou obrázky - kytičky malované pomocí temperových barev a vidličky.

Děti z mateřinky

Rychvald u Ostravy   10. 4. 2024

Návštěva dětí z mateřské školky je vždy vítanou akcí. Tentokrát jsme společně vyrobili jarní výzdobu do haly a našich domácností. V hale bylo rušno a veselo.

Cvičení

Rychvald u Ostravy   4. 4. 2024

Malé míčky, sloužící k masáži, používáme často. Pokaždé si procvičíme několik oblíbených cviků a promasírujeme ruce i nohy.

Sázíme květiny

Rychvald u Ostravy   4. 4. 2024

V zimní zahradě vždy na jaře sázíme muškáty do truhlíků. Některé sazeničky jsme loni na podzim řízkovali, některé jsme koupili. Každá domácnost bude mít truhlík za oknem kuchyně.

Krásné Velikonoce

Rychvald u Ostravy   28. 3. 2024

Svátky jara - Velikonoce jsou tady. Výzdoba je vidět všude kolem nás. Ani my jsme nezaháleli a vyzdobili halu, okna i stromky v atriu. Přejeme všem pohodové svátky!

Velikonoční trhy

Rychvald u Ostravy   27. 3. 2024

Na Velikonoce se všude konají různé akce. Tak například v Karviné probíhají velikonoční trhy. Prošli jsme celé náměstí a nakonec jsme se v nedaleké restauraci posilnili výborným obědem.

Základní umělecká škola

Rychvald u Ostravy   25. 3. 2024

Z místní ZUŠky mezi nás přišly děti a pod vedením pana ředitele Mgr. Radima Plška nám zahrály na housle, trubku, lesní roh, flétnu a taky klávesy. Někteří žáci měli sólové vystoupení, jiní zahráli za doprovodu kláves. Hudební dopoledne jak se patří, děkujeme a přejeme hezké sváteční dny.

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   22. 3. 2024

Celý týden byl proložen písněmi: oslava narozenin a jména Josef. Jinak to nebylo ani v pátek. Oblíbené posezení u písniček na přání je prima hudební tečkou tohoto týdne.

Posezení na Josefa

Rychvald u Ostravy   19. 3. 2024

Josef a taky Josefa, toho jména máme v našem areálu dva muže a jednu ženu. Na jejich oslavu jsme si poslechli písničky v podání paní Iny a jejího partnera Honzy. Zároveň jsme si spolu zazpívali karaoke na známé písně. Bylo pořádně veselo, přejeme všechno nejlepší!

Gratulujeme jubilantce

Rychvald u Ostravy   19. 3. 2024

Dnešní den je rovněž slavnostní pro naši sousedku, paní Ingrid. Přejeme jí ke krásným 90 narozeninám pevné zdraví, stálý úsměv a do dalších let jen to nejlepší. Připíjíme na zdraví! 

Sedánky s knihou

Rychvald u Ostravy   14. 3. 2024

Paní Tamara nás opět navštívila a připomněla, že březen je měsíc knihy. Společné čtení v jejím podání je příjemné, děkujeme.

Exkurze výrobny

Rychvald u Ostravy   11. 3. 2024

V našem městě máme různé zajímavosti. Například výrobnu nudlí všeho druhu. Na druhou stranu tady máme i několik příjemných restaurací, kde si po výlete můžeme zajít na výborný oběd.

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   8. 3. 2024

Sešli jsme se dnes ve společenské hale, abychom popřáli našim ženám k Mezinárodnímu dni žen. Přípitek ve formě bílého vína, kytička, zákusek a také hudba v podání pana Edy, to vše dnes čekalo na naše ženy. Také ony si pro nás připravily zábavné povídání. Bylo to prima odpoledne.

Písničky ženám

Rychvald u Ostravy   7. 3. 2024

Manželé se jmény Martina a Martin, kteří si říkají Duo Marťani, u nás nezpívali poprvé. Na dnešní odpoledne si připravili písně pro naše ženy. Zazpívali jsme si všichni společně.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   6. 3. 2024

Známe krtkův dort? Určitě ano. My jsme si dnes ve výdejním okénku pochutnali na jeho malé verzi. Mini krtkův dortík připravila naše hospodyňka Nikol. Děkujeme.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   29. 2. 2024

První letošní posezení s oslavenci za měsíce leden až březen bylo opět velmi příjemné setkání. Gratulujeme, děkujeme za pohoštění a šup na parket. K poslechu i tanci zahrál pan Eda. Jako vždy se akce povedla na výbornou!

Oběd a bowling

Rychvald u Ostravy   22. 2. 2024

Nejdříve jsme se posilnili výborným obědem a pak jsme si zahráli bowling. Doporučujeme všem, kteří se chtějí zabavit a protáhnout!

Malujeme...

Rychvald u Ostravy   20. 2. 2024

Vysokoškolačky, dobrovolnice z organirace ADRA, nám dnes představily neznámou metodu kreslení - ZENTANGLE. Jednoduché vzory ve tvaru například koleček, spirál nebo čar pak vytvoří jedinečný obrázek. Děkujeme paní Gábině z ADRY, že mezi nás dobrovolnice přivedla. 

Páteční tvoření

Rychvald u Ostravy   16. 2. 2024

V dnešním pátečním tvoření jsme začali vyrábět papírová přání. Paní Věrku neodradila ani zlomená ruka. Zatím neprozradíme, k jaké příležitosti. Nechte se překvapit 

Cvičení

Rychvald u Ostravy   15. 2. 2024

S malými masážními míčky jsme si dnes užili nejen cvičení, ale také srandu. A to je pro nás důležité!

Oběd v restauraci

Rychvald u Ostravy   12. 2. 2024

Na výborný oběd si rádi zajedeme. Dnes to bylo do Vratimova. Pochutnáme si na místních specialitách a na závěr si dáme sladkou tečku - zmrzlinový pohár se šlehačkou.

Pletené výrobky

Rychvald u Ostravy   9. 2. 2024

Pletení a háčkování se paní Maruška věnuje už od dětství. Dnes nám ukázala pletené různé šály a povlaky na polštáře. K vidění byly například i čepice nebo přívěsky na klíče ve tvaru botičky nebo želvičky.

Mateřská školka

Rychvald u Ostravy   8. 2. 2024

Děti v areálu vždy všechny rozveselí. Dnes jsme si s dětmi z mateřské školy U lesa v Ostravě kromě povídání také kreslili na papír a papírové ruličky. Soustředili jsme se, ať to máme pěkné.

Folklór v hale

Rychvald u Ostravy   1. 2. 2024

Folklorní soubor Morava už mnozí z nás znají z minulosti. Opět jsme měli možnost se přesvědčit, že jeho členové se hudbou a tancem baví. Nás rovněž pobavili pásmem písní a tanců z Valašska, jak jinak. Společně jsme si i zazpívali a zatančili. Potvrdilo se, že basa tvrdí muziku!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   31. 1. 2024

Domácí kakaový koláč se šlehaným tvarohem. Hospodyňka Nikol nás opět překvapila vlastním výtvorem. Káva nebo čaj se k tomu hodí akorát.

Bleší trh

Rychvald u Ostravy   29. 1. 2024

Nepotřebné věci v naší domácnosti najdou uplatnění třeba v domácnosti jiné. Oblečení, kuchyňské potřeby, masážní přístroj, ionizér a mnoho dalších věcí se sešlo v naší hale. Někteří z nás si něco vybrali, zbývající věci zavezeme na charitu.

Hrajeme šipky

Rychvald u Ostravy   19. 1. 2024

Letošní první šipkový turnaj byl opět zábavnou akcí. Všechny výsledky se musí zapisovat, to má na starost Maruška. S největším počtem bodů dnes vyhrál pan Josef, který si doma pochutná na sladkém koláči. Nebo se rozdělí ještě v hale s ostatními?

Deskové hry

Rychvald u Ostravy   15. 1. 2024

V hale u krbu je příjemně. Deskové hry jsme už nějakou dobu nehráli. Tak například: člověče, nezlob se! nebo skládání slov. Někteří si procvičili paměť u pexesa.

Bingo

Rychvald u Ostravy   12. 1. 2024

První letošní hru s čísly bingo vyhrála paní Věrka. Ostatní se výhry dočkají zase příště!

Povánoční výprodej

Rychvald u Ostravy   11. 1. 2024

Taky máte všichni namířeno do obchodu na povánoční slevy? My ano, vydali jsme se do Havířova a každý si něco koupil. Nakonec jsme v místní restauraci poobědvali.

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   8. 1. 2024

Původně plánovaný prosincový koncert byl přeložen na dnešní den. Absolventi Lidové konzervatoře a múzické školy Ostrava nám zahráli a zazpívali vánoční melodie. Na kytaru všechny doprovázela paní MgA. Andrea Jurčíková, která je pedagog oboru zpěv a kytara a zároveň vede pěveckou skupinu Čarozpěv. K vynikajícímu hudebnímu zážitku přispěly také klávesy a klarinet. Děkujeme!

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   5. 1. 2024

Oblíbené odpoledne s písničkami nás přilákalo v hojném počtu do haly. Každý si vybral tu svou. Pan Jiří tu svou oblíbenou, od Voskovce a Wericha, dokonce sám zazpíval! 

Cvičení s Markétou

Rychvald u Ostravy   4. 1. 2024

Také v roce 2024 budeme pokračovat ve cvičení s Markétkou. Cvičí s námi jógu, kterou samozřejmě přizpůsobí na naše pohybové možnosti. Dnes mezi nás přišla cvičit také její maminka.

Dárek od policie

Rychvald u Ostravy   2. 1. 2024

Poručík Bc. Miroslav Kolátek z oddělení prevence územního odboru Karviná nám přivezl stolní kalendáře. Každý týden si můžeme přečíst užitečnou radu nebo doporučení od Policie ČR. Děkujeme 

Loučení s rokem 2023

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2023

Konec roku 2023 je za dveřmi. Celý dnešní den jsme se setkávali se sousedy v hale při malém pohoštění. Copak nás asi čeká v novém roce? To se teprve uvidí.

Přejeme všem do roku 2024 především pevné zdraví, lásku i štěstí! 

Sedánky s knihou v okénku

Rychvald u Ostravy   27. 12. 2023

Do okénka připravila hospodyňka Nikol malé pohoštění a paní Tamara z místní knihovny přečetla povídání o cestování před rokem 1989. Na závěr nám přednesla básničku o vánoční hvězdě. Tak zase se setkáme v příštím roce.

4. advent

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2023

U stolu nás sedělo jen několik, ale přesto jsme si poslechli koledy v podání našeho pěvěckého sboru Hašlerky. Sousedka Maruška nám přečetla vánoční zajímavosti; na věnci už svítí všechny čtyři svíčky.

Slavnostní posezení

Rychvald u Ostravy   21. 12. 2023

Mnozí z nás se potýkají s nemocí a proto jsme nebyli u stolu všichni. Přesto jsme si pochutnali na výborné polévce a bramborovém salátě s rybou bnebo řízkem. Někteří jsme chvíli poseděli v hale, ostatní jsme obědvali ve svých bytech. Děkujeme za výborný oběd i dárky pod stromečkem.

Výroba svíček

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2023

Pan Michal se svou přítelkyní Maruškou vyrábějí svíčky různých tvarů a velikostí. K výrobě používají včelí vosk. Přišel nám své umění předvést a na závěr jsme si mohli svíčky koupit.

Mateřinka u nás

Rychvald u Ostravy   12. 12. 2023

Třída Motýlci nám předvedla pásmo písniček a básniček, které se ve školce naučily. Vždy se těšíme na milou dětskou návštěvu.

2. advent

Rychvald u Ostravy   8. 12. 2023

Další dvě koledy si pro nás připravili na dnešní adventní posezení naši sousedé z areálu. Překvapili i pana Ing. Staňka, 1. místostarostu města Rychvald, který slavnostně zapálil na adventním věnci druhou svíci. Společně jsme zavzpomínali na různé vánoční zvyky. 

Mikuláš, čert a andělé při muzicírování

Rychvald u Ostravy   7. 12. 2023

Dnešní hudební setkání se spolkem SOUL bylo velmi netradiční. Přišel Mikuláš s čerty, v doprovodu třech andělů. Zazpívali jsme jim koledy a každý se mohl těšit na pytlík se sladkostmi. Perfektní dopoledne, děkujeme, při bubnování se sejdeme zase v příštím roce.

Vystoupení žáků ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   6. 12. 2023

Děti z literárně dramatického kroužku Základní umělecké školy Rychvald se nám předvedly pod taktovkou pana učitele Lukáše Moravce. Připravily si pásmo k blížícímu se výročí 200 let od narození skladatele Bedřicha Smetany. Děkujeme nejen učinkujícím dětem, ale také vedení školy Mgr. Radimu Plškovi, doprovodu na klávesy paní Mgr. Kateřině Plškové a paní Marušce Swiderové ze sekretariátu.

1. advent

Rychvald u Ostravy   1. 12. 2023

Začíná advent a my jsme rádi, že pozvání k zapálení první svíčky na věnci přijala ředitelka naší společnosti, paní Ing. Drastíková. Přijela v doprovodu své maminky. Děkujeme za milou návštěvu a přejeme klidné prožití svátků. 

Nabídka sirupů

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2023

V Rychvaldu máme výrobnu sirupů. Majitelka paní Gábina s kolegy dnes přišla mezi nás a osobně nám jejich nabídku představila. Měli jsme možnost ochutnat několik druhů včetně teplého punče. Děkujeme. Nakonec jsme si sirupy koupili domů, každý podle chuti.

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2023

Sólisté Národního divadla moravskoslezského Ostrava nám dnes zazpívali muzikálové a operetní melodie. Pan Roman Harok a paní Eva Zbrožková byli doprovázeni hrou na klávesy v podání pana Petra Millera. Pozvali jsme i seniory z Rychvaldu, ČČK Rychvald a přijeli také sousedi ze Senior Parku Medlov u Brna a Hlušovice u Olomouce. Neskutečný zážitek, shodli se všichni přítomní!

Oslavujeme narozeniny

Rychvald u Ostravy   16. 11. 2023

Letošní poslední setkání u oslavy narozenin bylo parádní. K jídlu oslavenci vymysleli grilované kuře, zákusek a další drobnosti doplnily voňavou tabuli. Gratulovali jsme celkem 14-ti oslavencům, tři z nich slavili životní jubileum. Připíjíme na zdraví! K poslechu zahrál oblíbený pan Eda. 

Přednáška nejen o podvodných telefonátech

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2023

Vzdělávání seniorů v různých oblastech - to je cílem organizace SeniorOn. Přijela k nám zakladatelka tohoto projektu, slečna Kačka a její kolega Vláďa. Povídali jsem si společně především o podvodných telefonátech. Budeme se snažit si dávat pozor. Děkujeme.

Zazimování rostlin

Rychvald u Ostravy   13. 11. 2023

V každém areálu máme u haly zimní zahradu. V té si každoročně zazimujeme rostliny z atria, především muškáty. Příští rok pak budeme mít nové výhonky do truhlíků.

Besídka z MŠ

Rychvald u Ostravy   13. 11. 2023

Děti z Mateřské školky Rychvald - Podlesí k nám přišly s pásmem písniček, básniček a malého představení hry o zvířátkách v lese. Nakonec jsme všichni pózovali u společné fotografie. Děti k nám vždy chodí označeny reflexními vestami, jak se sami můžete přesvědčit. Slušely jim nejen masky zvířátek, ale také vesty 

Hudební okénko

Rychvald u Ostravy   6. 11. 2023

Hraje na kytaru již řadu let. Jmenuje se Lukáš a dnes odpoledne nám zahrál a zazpíval známé písně. S chutí jsme si s Lukášem zazpívali i my všichni v hale. Díky!

Jak předcházet pádům v domácnosti

Rychvald u Ostravy   2. 11. 2023

Cvičení jsme dnes společně s paní Markétou měli zameřené také na prevenci pádů v domácnosti. Dávejte si pozor na zdánlivé maličkosti, například ozdobné koberečky, květináče, vázy na podlaze bytu. Každá taková maličkost může vytvořit překážku a důvod k pádu. Budeme opatrní.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2023

Děvčata z občanského sdružení SOUL mezi nás dnes přišly s kolegou a společně jsme si zazpívali několik písní v doprovodu kytary. Opět to bylo báječné setkání a už se těšíme na příště. 

Beseda s lékařem

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2023

Preventivní rady a doporučení z úst lékaře jsou vždy zajímavé. Dnes jsme se setkali s místním obvodním lékařem MUDr. Davidem Bogoczem. Objasnil nám nejčastější onemocnění ve stáří i s příznaky. Děkumeme a zase se někdy budeme těšit na poutavá slova odborníka.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   18. 10. 2023

Z rychvaldské části Podlesí k nám přišly na návštěvu děti z mateřské školky. Nejdříve jsme spolu zdobili jablíčka a pak jsme lepili na barevné papíry různé listí. Konečný výtvor nás mile překvapil. Na každém obrázku je zřetelně vidět hlavu lišky  nebo vlka 

Podzimní sedánky s knihou

Rychvald u Ostravy   17. 10. 2023

Paní Tamara z knihovny nás přišla seznámit s možnostmi půjčování klasických knih, ale také audionahrávek. Nakonec setkání nám přečetla zajímavosti ze života herečky, zpěvačky i klavíristky Stelly Májové. Děkujeme.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   13. 10. 2023

Podzim je tady a s ním i nejrůznější barvy. V tomto duchu jsme si s Maruškou vyrobili na ozdobu svícny na stoly v hale. Stačilo k tomu pár plátků dřeva, k dekoraci lístečky, jeřabiny a máme hotovo!

Grilujeme klobásky

Rychvald u Ostravy   12. 10. 2023

Zřejmě poslední grilování letošní sezóny proběhlo v dnešním dni. Na společný oběd nám správce Svatik připravil na grilu šunkové klobásky a špekáčky. Nikol nachystala tabuli: zeleninovou oblohu a voňavý chleba. Čepované pivo už bývá zvykem k takové dobrotě. Výborné, chutnalo, děkujeme!

Výlet do planetária

Rychvald u Ostravy   9. 10. 2023

V ostravském planetáriu můžete navštívit nejen výstavu různé expozice, ale také můžete být vtaženi do historie hvězd v jejich kinosále. My jsme měli možnost vidět zajímavé promítání filmu Hvězdy faraonů. Zpáteční cestou jsme se zastavili na obědě v nedaleké restauraci. Výlet se opravdu vydařil.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   4. 10. 2023

Nejdříve nám děti zazpívaly v angličtině několik písniček, k tomu zatančily. Pak si sedly mezi nás a společně jsme vytvářeli výzdobu z papíru a provázků. Výtvory jsme doplnili barevnými peříčky.

Divadelní představení

Rychvald u Ostravy   4. 10. 2023

Nadšenci divadelních představení dnes vyjeli do Ostravy. V divadle shlédli předpremiéru muzikálu Oliver. Samozřejmě se všichni slavnostně oblékli, jak se do divadla patří.

Čokoládové pokušení

Rychvald u Ostravy   2. 10. 2023

Pan Pavel k nám jezdí už pravidelně a vždy nás něčím překvapí. Čokoláda hořká, mléčná nebo s různou příchutí se v ústech jen rozlývá. Samozřejmě jsme se dozvěděli i několik zajímavostí a nakonec jsme nakoupili toto pokušení nejen pro sebe, ale taky pro své blízké.

Bingo

Rychvald u Ostravy   29. 9. 2023

Dnešní hru bingo vyhrála paní Slávka. Ráda čte a luští, takže nezakrývala radost z výhry křížovek.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   27. 9. 2023

Slavnostní tabule připravená, vše zajištěno, oslava může začít. Všem jubilantům přejeme pevné zdraví a pohodu. K příjemné atmosféře přispěl hrou na klávesy náš dobrý známý pan Eda. 

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   25. 9. 2023

Sýr plátkový i roztíratelný, lahodný salám, sýrový salát, křupavé pečivo, káva nebo čaj. To vše bylo připraveno na stole, stačilo jen usednout a pustit se do voňavé snídaně. Samozřejmě si u jídla také povídáme.

Hudební pohlazení v hale

Rychvald u Ostravy   21. 9. 2023

Martina a Martin - manželé, říkají si Marťani. Už podruhé jsme si vyslechli líbivé písničky v jejich podání. Tóny z kytary a zpěv bylo opět to pravé hudební pohlazení. Tak zase někdy příště!

Střílíme z luku

Rychvald u Ostravy   18. 9. 2023

Střelba z luku na terč není žádná lehká záležitost. Člověk se musí soustředit, správně držet luk a zamířit. Každý z nás si poradil se střelbou po svém. Hlavně, že jsme trefili terč

Setkání u kulečníku

Rychvald u Ostravy   15. 9. 2023

Jak jsme se mohli sami přesvědčit, kulečník není jen pro pány, ale také pro dámy. Dnešní setkání v hale je toho důkazem. Vyzkoušeli jsme si tuto hru pod dohledem těch zkušenějších. Děkujeme panu Petrovi a Jiřímu za vysvětlování a ukázky.

Přednáška Policie ČR

Rychvald u Ostravy   14. 9. 2023

Setkání s por. Bc. Miroslavem Kolátkem z preventivního oddělení Územního odboru Karviná je vždy zajímavým setkáním. Podvodné krátké textové zprávy - sms, e-maily nebo telefonáty byly tématem dnešního setkání. Děkujeme za poutavou besedu a příště se těšíme na další rady a příběhy.

Výlet na burčákové slavnosti

Rychvald u Ostravy   13. 9. 2023

Tradiční podzimní akci, burčákové slavnosti, jsme si v Senior Parku Medlov na jihu Moravy nemohli nechat ujít. Opět to bylo příjemné setkání u dobrého jídla, pití a s cimbálovou muzikou. Děkujeme za pozvání a prima celý den.

Na koncert do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   30. 8. 2023

MAREK ČERNOCH nás svým vystoupením v Hlušovicích opravdu nadchl. Má krásný hlas a bohatý repertoár písniček, kdy si každý přijde na své. Dobré občerstvení nechybělo, moc se nám u sousedů líbilo.

Náš pěvecký sbor

Rychvald u Ostravy   29. 8. 2023

Na dnešní zkoušce panovala dobrá nálada. Těšíme se, jak se předvedeme na koncertu ostatním klientům našeho Senior Parku. Nebo i jinde? Naladit a jdeme na to! 

Nový kulečník

Rychvald u Ostravy   28. 8. 2023

Karambolový kulčník byl snem pana Jiřího. Koupil si ho a nechal naistalovat do naší společenské haly. Na seznámení s pravidly se dostavilo několik pánů a také dvě dámy. Tak si někdy dáme turnaj.

Grilujeme

Rychvald u Ostravy   24. 8. 2023

Krkovička na grilu, připravená naším správcem, to byla pochoutka. Hospodyňka připravila zeleninu, nakrájela papriku, okurky, rajčata a pan vedoucí čepoval pivečko. Voněla celá hala a atrium! Pozvali jsme taky muzikanta pana Edu, který hraje hlavně na oslavách. Dnes nám zahrál na pobavení písně od Jarka Nohavici.

Šipkový turnaj

Rychvald u Ostravy   18. 8. 2023

V chladném prostředí naší společenské haly se dnes odehrál šipkový turnaj. Nejúspěšnější zásahy do terče patřily panu Josefovi, který zaslouženě vyhrál.

Oběd na zahrádce

Rychvald u Ostravy   21. 7. 2023

Zahradní restaurace nabízejí příjemné venkovní posezení. My jsme vyjeli do Ostravy a pochutnali jsme si na uzených makrelách, někteří si dali grilované žebro nebo koleno. Všichni jsme společně pojedli, povídali si a bylo nám fajn.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   17. 7. 2023

Do křesla pro hosta usedla paní Miroslava. Dozvěděli jsme se její životní pouť, kterou doplňoval společnými vzpomínkami její manžel, pan Jaroslav.

Bingo

Rychvald u Ostravy   14. 7. 2023

V prostorách haly je příjemně, přestože venku je slunečno a horký vzduch. Bingo dnes vyhrál pan Josef.

Cvičení s Markétou

Rychvald u Ostravy   13. 7. 2023

Tradiční čínské cvičení se u nás v areálu stává pomalu, ale jistě, rovněř tradicí. Markétka dnes měla jmeniny, přejeme hezký sváteční den. Ona nám na oplátku předvedla další sérii cviků.

Oběd v restauraci

Rychvald u Ostravy   12. 7. 2023

U Balona - tak se jmenuje restaurace v Havířově. Vynikající jídlo, výběr piva z vlastního pivovaru doplňuje skvělé posezení k obědu. Heslo je jasné každému: Bo fajne pivo!

Nakonec jsme si dopřáli kávu a zmrzlinový pohár.

Hudební DUO v atriu

Rychvald u Ostravy   10. 7. 2023

Pod pergolou v atriu jsme se dnes zaposlouchali do převážně trampských písní. V podání manželů, Martiny a Martina, nám hodinové zpívání rychle uběhlo. Některé písně jsme si zanotovali společně a už se těšíme na příští setkání.

Levandule

Rychvald u Ostravy   4. 7. 2023

Kdo by neznal rostlinu s fialovým květem a nezaměnitelnou vůní? V našem atriu máme několik takových keříků. Paní Naďa levanduli s hospodyňkou Nikol ostříhaly a pro každou domácnost svázaly malou kytičku.

Pétanque

Rychvald u Ostravy   3. 7. 2023

Poprvé jsme si dnes vyzkoušeli tuto hru, která má původ ve Francii. Hráli jsme s nadšením nám vlastním a rozhodně se v atriu sejdeme zase!

Dílnička s Maruškou

Rychvald u Ostravy   30. 6. 2023

Malovali jsme dnes na kamínky, každý svůj motiv.

Prázdniny dětem začínají, my si dáme na dva měsíce s tvořením v dílničce pauzu. Maruška mezi nás zavítá s novými nápady zase v září. 

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   28. 6. 2023

Je vhodné využít sezónní produkty. Proto naše hospodyňka Nikol do dnešního okénka vymyslela jahodový koktejl. Z domácího mléka, které zajistil správce Svatik, to bylo skvělé občerstvení.

Bowling

Rychvald u Ostravy   26. 6. 2023

Po obědě jsme dnes vyjeli na bowling. V příjemném prostředí jsme si všichni postupně vyzkoušeli naše herní schopnosti. Vyhrál pan Brunek, což bylo všem jasné od začátku hry 

Návštěva turnaje v Ostravě

Rychvald u Ostravy   22. 6. 2023

Přijali jsme pozvání na dnešní slavnostní zahájení ping-pongového turnaje, na který půjčujeme naše služební vozidlo pro vozíčkáře.

V Ostravě odstartoval 17. ročník mezinárodního turnaje Czech Para Open. U zelených stolů změří své síly přes dvě stovky hendikepovaných sportovců z 30 zemí světa. Po představení všech účastníků se hala proměnila během několika okamžiků ve sportoviště a turnaj začal. Samozřejmě jsme fandili hlavně našim

Výlet do Medlova

Rychvald u Ostravy   21. 6. 2023

V Senior Parku Medlov dnes pořádali sousedský den. Přijeli jsme se pobavit společně s děvčaty z Hlušovic u Olomouce. Všem přítomným zazpíval písně zpěvák dechovky pan Jiří Helán. Děkujeme za příjemný den a někdy na viděnou u nás, na severu, v Senior Parku Rychvald u Ostravy.

Dílnička s Maruškou

Rychvald u Ostravy   16. 6. 2023

Na dnešní dílničku vymyslela paní Maruška práci s barvami. Na plátno jsme nakreslili obraz - dovolená u moře a na další plátno jsme si všichni přítomní otiskli svou dlaň. Poznáte, kdo je kdo?

Turnaj v šipkách

Rychvald u Ostravy   12. 6. 2023

Odpolední šipkový turnaj přilákal celkem 14 soutěžících. Třetí skončil pan Jiří, druhé místo obsadil pan Josef a o šest bodů před ním vyhrál pan Brunek. Zase se příště sejdeme.

Bingo

Rychvald u Ostravy   9. 6. 2023

Bingo je hra s losováním čísel. Každý má svůj tiket a zaškrtnutím všech čísel je hra u konce. Dnes vyhrál pan Jaroslav!

Společný oběd

Rychvald u Ostravy   5. 6. 2023

Po Velikonocích bývá zvykem smažení vaječiny. My jsme se shodli na společném obědě. Vaječina byla s domácím špekem, posypaná pažitkou. Výborný nápad! A všechno nám připravil správce s hospodyňkou.

Hry se studenty

Rychvald u Ostravy   2. 6. 2023

Studenti Slezské univerzity Karviná si pro nás připravili kvíz a několik deskový her. Děkujeme Kateřině, Kristýně a Honzovi za milé odpoledne. Nejúspěšnější v kvízu byla paní Maruška, odnesla si sladkou odměnu. Ostatní jsme měli menší pohoštění, naopak slané.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   31. 5. 2023

Venku začíná být poměrně teplo. Zmrzlinový pohár ve výdejním okénku, připravený hospodyňkou Nikol, je vhodným občerstvením v dnešním odpoledni.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   25. 5. 2023

Oslavenci tentokrát byli: dámy Alena, Věra, Eva, Vítězslava, Jarmila a Helena; k tomu pánové Bohuslav, Jiří, Jaroslav a Milan. Za přípravu a pečení domácích sladkostí děkujeme, pohoštění bylo vynikající. Nemohl chybět ani pan Eda, který tentokrát oslavencům zahrál na harmoniku.

Tvoříme s dětmi

Rychvald u Ostravy   25. 5. 2023

Dopoledne nás navštívily děti ze Školičky Michálkovická. Nejdříve se pochlubily, jaké básničky se naučily. Pak jsme společně zasedli ke stolům a na lepící podložku jsme spolu vyzdobili pomocí knoflíků papírové zajíce. 

Prodejní trhy

Rychvald u Ostravy   24. 5. 2023

Kousek za hranicí jsou v Polsku trhy. Rádi se tam občas vypravíme, abychom doplnili ledničku a taky šatník. Cestou zpět jsme se zastavili v restauraci Pod zeleným dubem v Bohumíně na výborný oběd.

Stopem po Keni

Rychvald u Ostravy   22. 5. 2023

Na besedu s fotografem a cestovatelem Silvestrem Szabó jsme se velmi těšili. Tento sympatický muž nás nezklamal a poutavě vyprávěl o svých zážitcích z cestování po Africe ve státě Keňa. Kromě besedy jsme si užili i jeho pejska, štěněte faraonského psa. Zkrátka paráda!

První grilování

Rychvald u Ostravy   18. 5. 2023

Letošní první grilování máme za sebou. Pan správce na grilu připravil klobásky a špekáčky, které jsme si původně měli sami opéct, jen počasí nám nepřálo. V hale jsme si ale společně pochutnali a výborné klobásky spláchli čepovaným pivkem 

ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   17. 5. 2023

Do areálu Senior Parku zavítali žáci ze Základní umělecké školy Rychvald, v rámci celostátního festivalu ZUŠ OPEN. Žáci literárně-dramatického oboru připravili pod vedením Lukáše Moravce scénky na různá témata, pantomimu, ale také bajky M. Macourka a dalších. Žáci hudebního oboru přednesli skladby G.F. Händela a T. Johnsona, jimiž vytvořili kontrast celého programu. Děkujeme za milé odpoledne a neobyčejný zážitek, který zakončily písně ve společném zpěvu i s obyvateli Senior Parku. 

Přednáška v hale

Rychvald u Ostravy   17. 5. 2023

V dopoledních hodinách jsme mezi sebou přivítali paní Lenku. Vysvětlila nám několik zajímavostí o bylinkách, které se používají v moderním pojetí při výrobě doplňků stravy. Už naši předkové věděli, že bylinky mají svoje kouzlo a dokážou pomoci.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   12. 5. 2023

Jaro je tady a proto jsme dnes v dílničce vytvořili ozdoby na dveře nejen svých bytů, ale také na vstupní dveře našeho areálu. Stačilo nám k tomu proutí, několik ozdob a tavná pistole. No a hlavně nápad!

Sázíme květiny

Rychvald u Ostravy   11. 5. 2023

V zimní zahradě je ten správný prostor na sázení květin. Nakoupili jsme nové sazenice muškátů, které budou zdobit okna našich bytů i okna hlavní budovy.

Oběd u rybníka

Rychvald u Ostravy   10. 5. 2023

Dnešní oběd jsme měli u rybníka. Zajeli jsme si do restaurace ve Vratimově, která přímo sousedí s rybníkem. Každý si objednal rybí specialitu, na závěr zmrzlinový pohár, chutnalo všem.

Bingo

Rychvald u Ostravy   5. 5. 2023

Dnešní hru s losováním čísel - bingo, vyhrála paní Naďa. Sešit s křížovkami najde uplatnění.

Nové knihy do společné knihovny

Rychvald u Ostravy   5. 5. 2023

Organizace Česká kniha pomáhá nám poslala zcela nové knižní tituly. V každém areálu máme v hlavní budově společnou knihovnu. O tu naši, v Senior Parku Rychvald, se stará jedna z bydlících, paní Maruška.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   27. 4. 2023

Ze spolku SOUL z Rychvaldu jsme přivítali holky ke společnému muzicírování. Na podzim připravujeme společné vystoupení, takže je třeba nacvičit několik písniček. Znovu to bylo prima dopoledne.

Malí zdravotníci

Rychvald u Ostravy   24. 4. 2023

Víte, jak si sami poradit při menších poraněních v domácnosti? Přivítali jsme u nás mladé zdravotníky z kroužku Českého červeného kříže Rychvald. Pod vedením zkušených členek ČČK paní Marušky a Zuzky nám děti předvedly první pomoc například při krvácení z nosu, jak správně použít trojcípý šátek a taky nám ukázaly na figuríně resuscitaci - sami jsme měli možnost si srdeční masáž vyzkoušet.

Bleší trh

Rychvald u Ostravy   21. 4. 2023

Od rána jsme si mohli prohlédnout v hale věci určené k předání do jiných domácností. Tak zvaný bleší trh máme již po několikáté. Přdměty, které si nidko nevybere, zavezeme do charitativního obchůdku, určitě ještě někomu poslouží.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   17. 4. 2023

U pondělní snídaně se rádi setkáváme. Jednou měsíčně je to vyhledávaná společná událost. Dobré jídlo, milí sousedé, klidná atmosféra, fajn začátek týdne.

Koncert - vítáme jaro

Rychvald u Ostravy   13. 4. 2023

Ze skupiny ŠLAPETO nám přijel zahrát pan Pecháček. Jeho vystoupení jsme pořádali v rámci začínajícího jarního období. Pozvali jsme i sousedy z Rychvaldu, Hlušovic u Olomouce a z Medlova u Brna. Po líbivých písních od Hašlera a jných, jsme si pochutnali na guláši, který jsme spláchli čepovaným pivem. Tak zase někdy příště...

Zelený čtvrtek

Rychvald u Ostravy   6. 4. 2023

Před Velikonocemi jsou jednotlivé dny označeny barevně. Například čtvrtek je zelený. Panu správci se podařilo sehnat pivo a řekneme vám, že bylo opravdu zelené

Canisterapie

Rychvald u Ostravy   5. 4. 2023

Se třemi fenkami, vycvičenými na canisterapii, k nám přijela paní Libuška až od Krnova. Každý z nás jsme si postupně jednu fenku po druhé pochovali. Příjemné setkání

Mateřská školka

Rychvald u Ostravy   5. 4. 2023

Návštěva dětí mezi seniory je vždy veselým setkáním. Ze školky Podlesí přišly děti přednést básničky a zazpívat písničky. Celé pásmo svého vystoupení doplnily společným tanečkem.

Procházka

Rychvald u Ostravy   17. 3. 2023

Páteční odpoledne nás vyzvalo k procházce po okolí našeho Senior Parku. Počasí je stále teplejší a procházek bude přibývat.

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   16. 3. 2023

Cviky jsme dnes rozdělili na dvě části. Nejdříve jsme pohodlně seděli na židli a pak následovalo několik cviků vestoje, za židlí.

Nákupy v Globusu

Rychvald u Ostravy   15. 3. 2023

V havířovském hypermarketu Globus jsme nejdříve nakoupili, pak jsme si dali výborný oběd a nakonec jsme si koupili i něco sladkého domů.

Čokoládové pokušení

Rychvald u Ostravy   13. 3. 2023

S prezentací především belgické čokolády jsme již po třetí mezi námi přivítali pana Pavla. Je to sladké pokušení, které chutná neskutečně výborně. Kromě ochutnávky jsme se dozvěděli i různé zajímavosti ze světa čokolády. Přednáškou nám vysvětlil, jak by se čokoláda a jiné sladkosti měly konzumovat.

Cvičení s Markétou

Rychvald u Ostravy   9. 3. 2023

Dnešním dnem začínáme cvičení čchi-kung s lektorkou. Paní Markéta nám nejdříve tuto metodu představila. Jedná se o staročínské zdravotní cvičení. Tak jdeme na to!

MDŽ v hale

Rychvald u Ostravy   8. 3. 2023

K oslavě Mezinárodního dne žen patří nejen malé pohoštění, taky společné posezení a vzpomínání. Každá žena by měla dostat květinu. Květy jsme předali, spolu s panem Edou za doprovodu harmoniky zazpívali. Krásné odpoledne přejeme všem ženám.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   1. 3. 2023

Připravit svařené víno není žádný problém. Teplý nápoj nalijeme do skleněných pohárů, aby teplota vydržela co nejdéle. Zahřál se každý, kdo si na chvíli přišel do haly sednout.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   24. 2. 2023

Blíží se svátky jara, Velikonoce. Společně si vyrobíme z modelíny ozdoby. Vykrojíme si zajíčky, beránky, vajíčka a další motivy. Příště budeme výrobky, které mezitím vytvrdnou, malovat.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   23. 2. 2023

Přejeme všem sousedům, narozeným v lednu, únoru a v březnu všechno nejlepší. Připojujeme se s blahopřáním i našemu správci Svatikovi. Na zdraví nám všem! 

Na obědě

Rychvald u Ostravy   22. 2. 2023

V restauracích nabízí zajímavé menu. V té dnešní to byly řízky z různých druhů masa a skvělými přílohami. Desatero o řízku v interiéru nás taky pobavilo. Výborný oběd!

Čokoládový festival

Rychvald u Ostravy   17. 2. 2023

Výstaviště Černá Louka v Ostravě nabízí od pátku velkolepou sladkou akci - čokoládový festival. K vidění i ke koupi tady nabízí nejrůznější sladkosti. Na své si přišli opravdoví gurmáni. Zároveň jsme se podívali na rozsáhlou balónkovou výstavu, která je největší v naší republice.

Tvoření s dětmi

Rychvald u Ostravy   16. 2. 2023

Děti ze školky Michálkovická nám po příchodu zazpívaly. Pak jsme si společně sedli ke stolu. Njdříve jsme vystřihovali, skládali a lepili obrázky, na závěr jsme navlékali těstoviny na provázky. Tak zase příště...

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   15. 2. 2023

Vymysleli jsme si do okénka hranolky. No a náš personál to zajistil. Samozřejmě jsme pomáhali. Pochutnali jsme si na nich, někdo je měl s tatarkou, jiný s kečupem. Děkujeme!

Čaj o druhé...

Rychvald u Ostravy   13. 2. 2023

Posezení u čaje o 'druhé' nás přivedlo do haly k novému setkávání. Pokaždé to bude k jinému tématu. Dnes jsme vzpomínali na první lásky 

Společné čtení

Rychvald u Ostravy   6. 2. 2023

Určitě každý znáte Staré pověsti české. Paní Maruška nám dnes četla první díl těchto pověstí, ale v trochu jiném podání - humorném.

Divadlo v Ostravě

Rychvald u Ostravy   1. 2. 2023

Vypravili jsme se na muzikál: Ďábelský lazebník z Fleet Street. Skvělé představení, holky se vyfešákovaly a pan Leoš jako doprovod připomíná s šálem  ministra pana Dostála.

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   26. 1. 2023

Po malování ještě není v hale všechno na svém místě a pořádně uklizeno. Ale nás to v žádném případě neodradí od pravidelného cvičení.

Výmalba haly

Rychvald u Ostravy   23. 1. 2023

Společenskou halu je třeba vymalovat. Nejdříve všechno vyklidit, zakrýt fólií, vymalovat. Pak přišel na řadu úklid a bylo hotovo. Určitě jsme vybrali pěkný barevný odstín, co říkáte?

Zajímavosti z přírody

Rychvald u Ostravy   20. 1. 2023

Víte, jak dlouho spí žirafy? Kde má cvrček uši? Kolik váží jazyk plejtváka obrovského? Takové zajímavosti a mnoho dalších jsem se dozvěděli dnes odpoledne při společném posezení a povídání o přírodě a zvířatech 

Společné čtení

Rychvald u Ostravy   16. 1. 2023

Vybrali jsme si knihu, která obsahuje mnoho přísloví. Ke každému přísloví jsme si našli svůj osobní názor a vysvětlení. Bylo to příjemné dopoledne.

Bingo!

Rychvald u Ostravy   13. 1. 2023

Hru BINGO hrajeme celkem pravidelně. Těšíme se na společnou zábavu a taky na výhru. Tentokrát vyhrál pan Josef.

Cvičení a kuželky

Rychvald u Ostravy   12. 1. 2023

Nejdříve jsme se protáhli u cvičení a pak jsem si zkusili zahrát v hale kuželky. Není to tak jednoduché je porazit! Nejúspěšnější byl pan Bohuš.

Výlet do Frýdku-Místku

Rychvald u Ostravy   11. 1. 2023

Muzeum Beskyd na náměstí ve Frýdku-Místku nabízí prohlídky nejen zámku, ale také různé výstavy. Navštívili jsme nejdříve výstavu o historii tanečních 'Dámy a pánové, zadejte se'. Druhá expozice nabídla úchvatnou výstavu panenek, kočárků a hraček dob minulých pod názvem Svět panenek - vrátili jsme se na chvíli do dětství. V nedaleké restauraci jsme se zastavili na chutný oběd a šup domů

PF 2023

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2022

V naší společenské hale jsme se sešli, abychom si povídali, vzpomínali a věřte, že bylo o čem!

Všem příznivcům našich Senior Parků i našim bydlícím napříč republikou přejeme do roku 2023 především pevné zdraví a pohodové dny!

Cvičení ke konci roku

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2022

Dnešní cvičení v hale probíhalo s vědomím, že se budeme setkávat i nadále v příštím roce. Někdy budeme cvičit v hale jako dnes, jindy podle počasí venku, v našem atriu!

Slavnostní posezení

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2022

Štědrý den se blíží a my jsme se dnes sešli u slavnostního oběda. Průvodního slova se ujala paní Marienka, která spojila několik bydlících v pěvecké těleso a před obědem jsme si zazpívali koledy. Pak jsme se s chutí pustili do bramborového salátu. Někdo měl rybu - kapra, jiný měl kuřecí řízek. Pan Eda přišel i dnes mezi nás a po výborném obědě zahrál na akordeon. Děkujeme personálu za přípravu a jako poděkování byl pod stromečkem dárek pro každého z nás.

Návštěva kostela

Rychvald u Ostravy   20. 12. 2022

V Karviné Doly se nachází kostel sv. Petra z Alkantary, známý v širokém okolí jako 'šikmý' kostel. V předvánoční době jsme zvolili výlet do této kulturní památky. Pokles půdy o témeř 37 metrů způsobil u budovy kostela úklon od svislé osy o 6,8°, což je zřetelně viditelné již z dálky. Neskytečný pohled i zážitek. Děkujeme paní Mgr. Tereze Ondruszové z římskokatolické farnosti Karviná za zpřístupnění kostela a velmi poutavé vyprávění.

Vánoční koncert v hale

Rychvald u Ostravy   19. 12. 2022

Letos již podruhé máme možnost mezi sebou přivítat studenty Lidové konzervatoře Ostrava. Pod vedením Mgr. MgA. Andrei Jurčíkové nám děvčata zazpívala písně především s vánoční tématikou. Za doprovodu hry na klávesy v podání profesora pana Pavla zazněly známé melodie. Na závěr jsme si poslechli koledy pěveckého sboru Čarozpěv a společně jsme si zazpívali. Děkujeme opět za skvělý hudební zážitek.

Vánoční vystoupení

Rychvald u Ostravy   15. 12. 2022

Každoročně k nám zavítá Folklorní soubor Morava z Ostravy. Věnují se především písním z oblasti Lašska a Valašska. Atmosféru doplnily dvě děti rovněž v krojích hrou na housle a tanečkem. Všechny písně a tance doprovázela šikovná mladá cimbálistka. Na závěr čtvrtečního odpoledne jsme si společně zazpívali známé vánoční melodie. Tak zase někdy v příštím roce!

Pečeme cukroví

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2022

Na sváteční vánoční tabuli nesmí chybět cukroví. Minulý týden naše holky pekly perníčky, pak je samozřejmě zdobily. Dnes ve spolupráci s hospodyňkou Nikol pekly linecké a vanilkové rohlíčky. Voněla celá hala.

Děti ze školky Rychvald

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2022

Z mateřské školky Rychvald k nám přišly děti ze třídy Motýlci. Pod vedením paní učitelky Radky a Katky nejdříve zazpívaly několik písniček. Pak halou zazněly koledy a společně jsme vyráběli andílky a papírový řetěz, který zdobí náš vánoční strom.

3. adventní posezení

Rychvald u Ostravy   9. 12. 2022

V pořadí již třetí adventní svíci k nám přijela zapálit Ing. Jana Šindelářová, naše paní koordinátorka. Připravila si pro nás zajímavé povídání k vánočním zvyklostem, netradičnímu jídlu a o blížících se svátcích jako takových.

Dostaveníčko pro zdravíčko

Rychvald u Ostravy   7. 12. 2022

Pod názvem dostaveníčko pro zdravíčko nám paní Sylvie představila výživové doplňky stravy. Beseda byla zajímavá. Dozvěděli jsme se zásadní informace ke správné výživě a jak bychom našemu tělu mohli prospět nejen samotnou stravou, ale i různými doplňky.

Hudební vánoční pohlazení

Rychvald u Ostravy   7. 12. 2022

Manželé Silvie a Robin spolu s kamarády Radkem a Dominikem tvoří hudební skupinu For Folk z Rychvaldu. Zahráli a zazpívali písničky s vánoční tématikou, ale také pěkné folkové melodie. Celou halou se nesly tóny impozantní hudební produkce v podání těchto milých lidí. Děkujeme!

Nadílka v hale

Rychvald u Ostravy   5. 12. 2022

Personál nám připravil překvapení v podobě mikulášského balíčku. Paní Jarka za všechny přednesla krátkou básničku, nic tedy nebránilo v předání balíčků přímo v hale.

2. adventní posezení

Rychvald u Ostravy   2. 12. 2022

Paní starostka Ing. Dagmar Pížová k nám zavítala, aby zapálila druhou adventní svíci na věnci v hale. Naši senioři nacvičili pár koled a společně jsme si je zazpívali.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   1. 12. 2022

Celkem 24 dětí k nám do haly přišlo ze školky v nedalekých Michálkovicích. Předvedly nacvičenou pohádku, přednesly několik básniček a zazpívaly písničky. Společná fotografie svědčí o tom, jak bylo u nás v tu chvíli veselo!

Kafe mezi kočkami

Rychvald u Ostravy   29. 11. 2022

V Ostravě mají bar, ve kterém jsou společnice kočky. Krásné, velké, šlechtěné. Dali jsme si 'ušatou' kávu☕️  v podniku Čauky mňauky café. Všechny kočky jsou milé, přítulné, jak můžete vidět na fotografii 

Hrajeme BINGO

Rychvald u Ostravy   28. 11. 2022

Mezi všemi sousedy, kteří dnes hráli bingo, měla štěstí paní Zorka. Vyhrála vitamíny, v tomto ročním období vskutku důležitá výhra!

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   24. 11. 2022

Přišly mezi nás ke konci roku děvčata z oblíbeného sdružení SOUL Rychvald. Tentokrát jsme muzikoterapii měli v duchu vánočních melodií. Jako vždy to bylo příjemné dopoledne spojené s hudbou a zpěvem v rytmu bubnů djembe.

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2022

Máme tady oslavu narozenin našich bydlících. Je to vždy velkolepá událost. Stoly byly plné dobrého jídla a pití, k slavnostní atmosféře oslavy přispěl hrou na klávesy pan Eda. Všem připíjíme na zdraví!

Svíčky a pletené výrobky v hale

Rychvald u Ostravy   22. 11. 2022

Přivítali jsme mezi sebou pana Michala, který nám již loni představil výrobu svíček z včelího vosku. Rádi jsme si vyslechli vyprávění s ukázkou výroby a někteří jsme si i svíčky koupili. Tentokrát ho doprovodila přítelkyně Maruška. Ta se věnuje ve volných chvílích pletení a samozřejmě nám své výrobky také ukázala. Děkujeme.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2022

Do pomyslného křesla pro hosta dnes usedla paní Ing. Dagmar Pížová, nově zvolená starostka města Rychvald. Povídání bylo milé a zajímavé, paní starostka každému předala malou pozornost. Přejeme Vám, ať se v nové funkci podaří splnit všechna očekávání. 

Besedu nafilmoval pro moravskou regionální televizi POLAR pan Libor Běčák: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/rychvald/11000034599/seniori-z-rychvaldskych-domovu-besedovali-s-novou-starostkou

Oběd v restauraci

Rychvald u Ostravy   16. 11. 2022

Restaurace Zlatý jelen v Bohumíně nabízí posezení ve stylovém interiéru...nábytek, zvířata, rohy, parohy, kly, zuby, výborné jídlo ze zvěřiny. Na závěr jsme si poručili zmrzlinový pohár. Paráda

Zazimování květin

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2022

Na jaře příštího roku budeme mít několik sazenic muškátů. Nařízkovali jsme ty letošní a uvidíme, kolik jich pak vysadíme zpět do truhlíků. Budou zdobit okno každé domácnosti.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   4. 11. 2022

Vánoce se blíží a proto postupně vyrábíme různé dekorace. Náš správce Sváťa nařezal kolečka ze dřeva a na nás už bylo malování a úprava - hlavička sněhuláka je hotová!

Šipky

Rychvald u Ostravy   3. 11. 2022

Připravujeme se na šipkový turnaj. Proto je na místě pravidelný nácvik. Dnes jsme si házení na terč vyzkoušeli a za pár týdnů si zahrajeme všichni. Máme k tomu terč s šipkami zakoupený z Nadačního fondu Senior Park pomáhá. Dnes byli nejúspěšnější pánové Brunek, Bohuš a paní Maruška.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   2. 11. 2022

Pozvali jsme k nám děti z nedaleké školky Rychvald Podlesí. Celkem 22 dětí nám zazpívalo písničky a předneslo básničky. Dokonce si připravily pohádku O veliké řepě. Nakonec předaly každému z nás vyrobené podzimní 'zapichovátko' do květináče. Od nás dostaly sladkou odměnu. Milé setkání pro všechny přítomné!

Dlabeme dýně

Rychvald u Ostravy   31. 10. 2022

Generace našich vnuků a pravnuků zná dlabání dýní k svátku halloween, který pochází ze Skotska a Irska. Abychom jim udělali radost, když za námi přijdou na návštěvu, naše Nikol vydlabala několik dýní a připavila výzdobu v hale i před hlavní budovou 

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   27. 10. 2022

K dnešnímu cvičení jsme použili malé míčky, které jsou vhodné k prokrvení a reflexní masáži nejen rukou, ale postupně celého těla. Nechybělo ani dechové cvičení.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   24. 10. 2022

Obložený talíř, to znamená sýr, salám, sýrová pomazánka, zelenina a pečivo, jogurt a taky banán. K tomu jsme si dali podle chuti čaj nebo kávu. Společné posezení je vždy zakončeno sousedským povídáním.

Beseda s hasiči

Rychvald u Ostravy   21. 10. 2022

Přivítali jsme mezi námi starostku Sboru dobrovolných hasičů SDH Rychvald, paní Janu Korhelovou. Společně jsme si zopakovali důležité zásady v případě vzniku požáru. Děkujeme, že jste si ve svém pracovním zatížení našla pro nás čas.

Raději se preventivně setkávat, než v reálném životě řešit požár v jakékoli situaci.

Návštěva hornického muzea

Rychvald u Ostravy   20. 10. 2022

Největší podnikové muzeum v České republice najdete v Petřkovicích u Ostravy. Jedná se o Hornické muzeum Landek Park. Nafasovali jsme ochranné přilby a sfárali do podzemí. Práce horníků je opravdu těžká, náročná. Přestože tato profese u nás končí, určitě je na místě si připomenout, jak si chlapi v podzemí poradili v různých situacích a zajistili těžbu uhlí pro celý svět! Restaurace Harenda u Barborky nám poskytla možnost výborného jídla k obědu.

Podzimní opékání

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2022

Na dnešní oběd jsme se rozhodli opéct si špekáčky a klobásky. Počasí nám dopřálo prima posezení u otevřeného ohně vedle zimní zahrady v atriu. Domácí chleba z nedaleké pekárny a zeleninová obloha doplnily bezvadnou chuť opékaných uzenin. Co jsme si opekli, to jsme si v hale snědli.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   17. 10. 2022

Naše sousedka paní Maruška u nás bydlí se svým manželem Josefem. Dnes si do křesla pro hosta pro nás připravila zajímavé povídání o sobě samotné. Byla dlouholetou učitelkou, vychovala dvě děti. Děkujeme za poutavé vyprávění!

Čokoládové pokušení

Rychvald u Ostravy   13. 10. 2022

Pan Pavel nás už jednou navštívil. Dnes to byla opět vydařená akce. Čokoládu jsme nejen ochutnali, ale po přednášce o jídle a především čokoládě jsme si všichni tuto sladkou pochoutku v netradičních obalech a s nevšední neodolatelnou chutí také nakoupili. Dárky máme zajištěné...

Beseda s koordinátorkou

Rychvald u Ostravy   13. 10. 2022

Odpoledne mezi nás do areálu přijela paní ing. Jana Šindelářová, koordinátorka pro areály na Moravě. Dozvěděli jsme se několik zajímavostí o Senior Parcích po celé republice. Víte, že těchto areálů máme v České republice už celkem 7? Tři jsou na Moravě a čtyři areály nabízejí bydlení v Čechách.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   12. 10. 2022

Hospodyňka Nikol připravila do dnešního okénka velmi chutnou rybí pomazánku. Pár krajíců chleba spořádal každý, kdo přišel, přestože jsme před pár hodinami měli oběd 

Bramboráky na oběd

Rychvald u Ostravy   10. 10. 2022

V Kunčicích pod Ondřejníkem najdete vyhlášenou restauraci pod kopcem Maralák. Kromě jiných specialit vám tady připraví skvělé bramborové placky. Vybrat si můžete různé přílohy: maso, tvarůžky, ale také ovoce. Vybrali jsme si a každý si opravdu pochutnal. Cestou domů jsme se zastavili u dřevěného kostela sv. Prokopa a sv. Barbory...

Přednáška na aktuální téma

Rychvald u Ostravy   6. 10. 2022

Organizace SeniorPoint nabízí přednášky a různé programy pro seniory. Jak se vyrovnat se situací narůstajících cen energií, jak se nenechat napálit prostřednictvím telefonátu, ale i další cenné rady nám předala na dnešní přednášce paní Kosová s kolegyní. Děkujeme, že myslíte na lidi staršího věku.

Umíme krmit papouška?

Rychvald u Ostravy   6. 10. 2022

Abychom správně krmili našeho nového papouška, pozvali jsme si ty pravé odborníky. Rady k chovu exotických ptáků jsme si vyslechli od děvčat přímo z ostravské zoo.

Určitě se naučí také mluvit, proto jsme vybírali jméno. Každý svůj tip napsal na papírek, vložili jsme všechny lístečky do klobouku a paní Zorka jeden lístek vylosovala - budeme mu říkat Jári!

ŠLÁGR v hale

Rychvald u Ostravy   5. 10. 2022

K Mezinárodnímu dni seniorů, který byl již v sobotu 1.10., nám dnes přišel zazpívat a povídat si s námi pan Petr Šiška. Známý je jako herec, textař, producent, ale především jako muzikant a moderátor na televizní stanici ŠLÁGR. Doprovodil ho kolega ze skupiny Legendy se vrací, pan Libor Pyško. Bylo to parádní odpoledne, děkujeme pánové!

Podzimní výzdoba od dětí

Rychvald u Ostravy   4. 10. 2022

V družině Základní školy Rychvald - sídliště si děti nejen hrají, ale taky například kreslí, vystřihují a připravují nejrůznější obrázky. Aby nám zkrášlily vstupní prostory do areálu, nakreslily a vybarvily hrušky, jablka a několik ježků. Děkujeme jim. Co říkáte na jejich výtvory? 

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   30. 9. 2022

Stačilo jen několik kusů látky, jutový provaz a bylo hotovo! Vyrobili jsme si dýně z látky, které budou zdobit naši halu v podzimní době.

Bleší trh

Rychvald u Ostravy   29. 9. 2022

Máme doma každý z nás nějakou nepotřebnou věc. Co s ní? Třeba se bude hodit ještě někomu jinému. Uspořádali jsme v naší hale bleší trh a zbytek věcí jsme odvezli do charitativního obchůdku.

Výlet na radnici

Rychvald u Ostravy   26. 9. 2022

Nejdříve jsme jeli do jedné z příjemných restaurací v Ostravě na oběd a pak jsme se vypravili na Novou radnici Ostrava. Ta je nejvyšší radniční věží v celé republice, vysoká 86 metrů. Ve výšce 73 metrů jsme se rozhlédli na všechny strany, kam jen oko dohlédlo. Bylo mírně větrno a zamračeno, přesto stál ten pohled za to!

Beseda s policistou

Rychvald u Ostravy   22. 9. 2022

Přivítali jsme mezi sebou pro nás již známého policistu z oddělení prevence, por. Bc. Miroslava Kolátka. Přišel nám připomenout, jak se správně zachovat v případě nevyžádaného telefonátu, na co si dát pozor na silnicích jako chodci, popř. jako řidiči. Děkujeme za opět zajímavé povídání.

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   19. 9. 2022

Křeslo pro hosta - tento pořad v televizi snad viděl každý. My si ho připravujeme vždy pro nové bydlící, abychom se pořádně poznali. Tentokrát do křesla usedl pan Pavol.

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   15. 9. 2022

Na posezení s oslavenci se vždy těšíme. Nebylo tomu jinak ani teď. Pohoštění bylo bohaté, hudba v podání pana Edy dovršila celkovou slavnostní atmosféru. Tančili jsme, zpívali a bylo to bezvadné. Blahopřejeme všem!

Koncert v Hlušovicích

Rychvald u Ostravy   14. 9. 2022

V Senior Parku Hlušovice u Olomouce vystupovala zpěvačka, kterou si většinou spojujeme se známým filmem Dívka na koštěti. Ano, máte pravdu, byli jsme si poslechnout paní Petru Černockou. Zazpívala písně v doprovodu kytaristy a svého manžela Jiřího Pracného. Po koncertu pan správce komentoval vtipným způsobem bohatou tombolu. Děkujeme za pozvání, za občerstvení, za prima den!

Bingo!

Rychvald u Ostravy   9. 9. 2022

Na dnešní losování čísel binga se nás sešlo opravdu hodně. Ale vítěz může být jen jeden. Stala se jím už po několikáté paní Ingrid.

Cvičíme spolu

Rychvald u Ostravy   8. 9. 2022

V hale se pravidelně setkáváme ve čtvrtek ke cvičení. Dnes tomu velí paní Jarka  Ví moc dobře, jaké cviky má s námi provádět.

Na burčák do Medlova

Rychvald u Ostravy   7. 9. 2022

Na jihu Moravy bydlí naši sousedé v Senior Parku Medlov. Pozvali nás na burčákové slavnosti. Cestou z Rychvaldu jsme přibrali další sousedy z Hlušovic u Olomouce, aby bylo pořádně veselo! K poslechu zahrála cimbálová kapela z Brna, k občerstvení byla domácí škvarková pomazánka, domácí koláčky a vitamíny - sladký chutný burčák. Děkujeme za pozvání

Setkání s knihou

Rychvald u Ostravy   6. 9. 2022

Dnes jsme si přečetli několik lidových přísloví ze života a každé z nich jsme si postupně vysvětlili. Lidová moudra jsou zkrátka stále aktuální!

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   29. 8. 2022

Dopřát si společné posezení u snídaně? V našich areálech napříč republikou to není problém. Vždy se těšíme, co pro nás hospodyňka vymyslí a rádi si pochutnáme.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   26. 8. 2022

Dvakrát jsme se setkali u tvoření veselého a barevného oblečení k tanci hula. Dnes jsme toto společné tvoření ukončili, poseděli jsme u malého občerstvení a domlouvali jsme program na další měsíce.

Sousedský den

Rychvald u Ostravy   24. 8. 2022

Ke konci léta jsme na sousedský den pozvali naše sousedy z moravských Senior Parků - z Medlova od Brna a z Hlušovic u Olomouce. Pozvání přijali i rodinní příslušníci a děvčata z Domova s pečovatelskou službou Rychvald. K poslechu i tanci nám zahrála Lucie ZET a Karel ZOPY.

Příjemnou tečkou bylo parádní posezení na závěr celého odpoledne s povídáním a hudbou na akordeon v podání pana Edy Rakuse

Setkání s knihou

Rychvald u Ostravy   19. 8. 2022

K dnešnímu čtení v naší knihovně jsme si zvolili Povídky malostranské od Jana Nerudy. Sousedka paní Maruška upekla výborný koláč, posezení mohlo začít!

Exkurze ve výrobně sladkostí

Rychvald u Ostravy   18. 8. 2022

Měli jsme možnost účastnit se exkurze v podniku Marlenka, který sídlí u Frýdku-Místku. Nádherná prezentace výrobny, spojená s možností nahlédnout do 'kuchyně'. Na závěr jsme si nakoupili známé výrobky v podnikové prodejně. Cestou domů jsme se zastavili na obědě, stylově v restauraci U mámy a dovršili tak příjemný den.

Hádej, kdo jsem

Rychvald u Ostravy   15. 8. 2022

V minulosti jsme už několikrát sousedy poznali. Podle fotografií jsme dnes někteří uhádli, že je na nich naše sousedka paní Anička.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   12. 8. 2022

Tak jsme dnes dokončili výrobu sukní, které nosí především tanečnice tance HULA. Stačil nám k tomu krepový papír a guma. Nesmí samozřejmě chybět ani tradiční květinový řetěz kolem krku. Společné foto nemůžeme vynechat.

Terapie hudbou

Rychvald u Ostravy   11. 8. 2022

Že se dá zahrát hudba také na různé druhy bubnů nás dnes přesvědčil pan David. Ve společnosti pro nás již známého Radka Jareše to bylo meditační odpoledne jak se patří. Děkujeme a těšíme se zase někdy na viděnou v našem areálu.

Ochutnávka čokolád

Rychvald u Ostravy   8. 8. 2022

Pan Pavel Mitrenga z Ostravy nám dnes prezentoval vzorky čokolád. Vysvětlil nám jejich výrobu, co obsahují a další zajímavosti. Vyzkoušeli jsme například čokoládu z Francie, ale taky z Holandska a především z Belgie. Tu zná snad každý, ale my měli možnost ji ochutnat. Je výborná! Víte, že existuje čokoláda i pro diabetiky?

Nakonec jsme si samozřejmě některé čokolády koupili.

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   29. 7. 2022

Na dnešní odpolední tvoření si pro nás Maruška, která za námi jezdí 2x měsíčně, připravila malý dárek. Každý z nás dostal čtyřlístek pro štěstí 

Papouškové a jejich život

Rychvald u Ostravy   25. 7. 2022

V areálu jsme se už jednou setkali s panem Radkem Jarešem a různými zvířátky. Dnes si pro nás připravil několik druhů barevných papoušků. Zároveň nás seznámil s jejich zvyky, odkud pocházejí a čemu všemu se mohou naučit. Zážitkem byla možnost si papoušky pohladit, protože nám postupně sedali na ruce i na hlavu

Na pivečko

Rychvald u Ostravy   21. 7. 2022

V takovém počasí je nejlepší řešení posezení s přáteli u dobrého moku, ve stínu, v prostorách příjemné restaurace.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   20. 7. 2022

Kromě zmrzlinového poháru na osvěžení jsme si pochutnali na buchtách, které upekli naši sousedé - paní Maruška a pan Pavel. Díky, chutnalo nám 

Snídaně v hale

Rychvald u Ostravy   18. 7. 2022

Velmi chutný čerstvý chléb z místní pekárny, voňavá paštika a máslový croissant jsou na stole. K tomu káva nebo čaj a společná snídaně může začít!

Oběd v zahradní restauraci

Rychvald u Ostravy   14. 7. 2022

Zvolili jsme na dnešní den výlet do zahradnictví, kde jsme nakoupili několik květin k doplnění do závěsných truhlíků na pergolách. Přes cestu mají bezva restauraci s posezením pod přístřeškem nebo pod slunečníky. Vybrali jsme si žebírka, koleno, řízek nebo klobásu a pak něco sladkého. Výborná volba!

Bingo

Rychvald u Ostravy   8. 7. 2022

Odpolední posezení v hale bylo spojené nejen s hrou BINGO, ve které vyhrál pan Bohouš. Taky jsme popřáli víkendovým oslavencům, panu Vaškovi a Josefovi.

Jedeme na bazén

Rychvald u Ostravy   7. 7. 2022

Taky rádi chodíte na bazén? Když jsme byli mladší, rádi jsme plavali. Dnes jsme si zajeli do Bohumína na bazén, který je z části krytý, ale má i venkovní prostory.

Sklízíme dřevo

Rychvald u Ostravy   30. 6. 2022

Přivezli nám dřevo na topení v krbu. Abychom měli dřevo proschlé, musíme ho uklidit. Pánové se činili, holky pak vše uklidily. Děkujeme za spolupráci!

Výlet do Medlova

Rychvald u Ostravy   29. 6. 2022

Naši vzdálení sousedé ze Senior Parku Medlov u Brna nás pozvali na setkání v jejich areálu. Cestu jsme zvládli bravurně. O pobavení se postaral herec, dabér a rozhlasový moderátor pan Zdeněk Junák, známý ze seriálu Četnické humoresky, kde ztvárnil jednu z rolí - praporčíka Josefa Ambrože.

Nevšední zvířátka chovaná doma

Rychvald u Ostravy   27. 6. 2022

Měli jsme možnost mezi sebou přivítat pana Radka a mladíka Patrika. Pan Jareš nám vše potřebné vysvětlil a Patrik Joo pak postupně předvedl všech 13 zvířátek, se kterými přijeli. Viděli jsme chameleona, nejmenší křepelku, pohádkou holubici, dvě opravdu velmi malé čivavy, čiperku opičku a další netradiční zvířátka, která se dají za určitých okolností chovat i v domácnosti. Děkujeme za milé odpoledne!

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   24. 6. 2022

Nejdříve jsme předali paní Marušce kytičku, jako poděkování za její čas, který nám každý druhý pátek odpoledne věnuje. Pak jsme spolu vyráběli vějířový dekorační řetěz.

Návštěva turnaje

Rychvald u Ostravy   23. 6. 2022

V Ostravě dnes zahájili ping-pongový turnaj Czech para open. Jedná se už o 16. ročník tohoto mezinárodního turnaje sportovců s hendikepem. Tentokrát se účastní turnaje sportovci z 38 zemí světa. Nemohli jsme si nechat ujít slavnostní zahájení a pak jsme fandili našim 

Oslavujeme narozeniny

Rychvald u Ostravy   16. 6. 2022

Dámy Alena, Věra, Eva, Vítězslava, Jarmila a Helena, pánové Bohuslav a Milan, tolik jsme měli oslavenců.

Všem gratulovala osobně i koordinátorka paní Jana Šindelářová. Také se připojujeme a přejeme pevné zdraví, děkujeme za přípravu slavnostního odpoledne. Grilované klobásy voněly celým areálem, hudba v podání pana Edy byla příjemným doplněním, přestože na závěr odpoledne pršelo.

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   13. 6. 2022

Ze školky v Rychvaldě k nám přišly děti předškoláci ze třídy Kočičky zazpívat a zatančit. Nakonec jsme si zahráli hádanku, při které děti měly uhádnout lesní zvíře, na které myslíme. Vždy se jim to povedlo.

Milé děti, děkujeme za návštěvu, přejeme vám prima prázdniny a po nich báječný vstup do školních lavic 

Tvoření - dílna

Rychvald u Ostravy   10. 6. 2022

V dnešním tvoření jsme vyráběli záložky do knih. Čteme rádi a proto je určitě využijeme. Vybere si každý, kdo přijde do naší obnovené společné knihovny.

Harfový koncert

Rychvald u Ostravy   9. 6. 2022

Harfistka paní Katarína Ševčíková nás navštívila již minulý rok. Také dnes to bylo skvostné představení. Hudba na neobvyklý nástroj v podání této příjemné paní a zároveň zajímavé povídání přispělo k báječnému odpoledni. Ani bouřka venku nepřekazila skvělý hudební zážitek 

Sami dva a přátelé

Rychvald u Ostravy   8. 6. 2022

Pod tímto názvem nás už podruhé navštívili manželé Silvie a Robin s přáteli Radkem a Dominikem. Hudba a zpěv v jejich podání, doprovodné povídání, to vše nás příjemně pohladilo na duši. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Na pivečko

Rychvald u Ostravy   3. 6. 2022

Posezení v zahradní restauraci je opravdu skvělý nápad. Po obědě jsme dnes vyjeli do nedaléké restaurace U Kapličky.

Mezinárodní den dětí - vzpomínáme

Rychvald u Ostravy   1. 6. 2022

Vzpomínky vám vždy zůstanou. Například na dětství. Dnešní odpoledne jsme si spolu povídali, jaké to kdysi bylo. Paní Evička upekla výborné kremeše z listového těsta, děkujeme.

Tak nějak vypadá naše společné posezení.

Návštěva zoo

Rychvald u Ostravy   26. 5. 2022

Nejrůznější rostliny pro okrasu i jako krmivo pěstují v zoologických zahradách ve sklenících. V nedaleké Zoo Ostrava nás pozvali na komentovanou prohlídku exotických rostlin a pak jsme se samozřejmě vydali za zvířaty. Měli jsme k dispozici i elektrická vozítka, abychom se mohli podívat na větší část zahrady. Po dobrém obědě nás nakonec vyvezl k hlavnímu vstupu elektrický vláček. Báječný den!

Společný oběd

Rychvald u Ostravy   25. 5. 2022

Na dnešní oběd jsme si domluvili bramboráky. Společně jsme oloupali brambory a česnek. Hospodyňka Nikol pak ochutila těsto a mohlo se smažit. Celkem skoro 150 bramboráků! Čepované pivo tento skvělý oběd jen doplnilo.

Sportovní odpoledne

Rychvald u Ostravy   23. 5. 2022

Teplé počasí nás vytáhlo ven do atria. Tady jsme stříleli z luku na terč; mnozí jsme luk drželi poprvé, ale přesto celkem úspěšně. Další skupinka si vyzkoušela hru petanque. Příprava na letní počasí je nutná, protože soutěžíme rádi a rádi vyzkoušíme nové věci. 

Divadlo v hale

Rychvald u Ostravy   18. 5. 2022

S divadelním představením Senior bez nehod se nám představila čtvěřice učinkujících. Oživili jsme si zásady ze silničního provozu nejen pro řidiče, ale i pro další účastníky silničního provozu: chodce i cyklisty. Zajímavá interaktívní forma divadla nás vtáhla do dění na silnicich i mimo ně. 

Hudební skupina

Rychvald u Ostravy   17. 5. 2022

Měli jsme možnost si poslechnout skupinu Laurecie z Rychvaldu. Paní Martina a pan Robert zpívají společně několik let na různých akcích. Hudba i zpěv je nesmírně baví a nás potěšili různými písničkami ze svého repertoáru. Děkujeme!

Děti ze školky

Rychvald u Ostravy   11. 5. 2022

Z nedaleké mateřské školy k nám přišly po delší pauze děti a předvedly nám, co všechno už umí zazpívat a jaké tanečky se naučily.

Zahradnictví za hranicí

Rychvald u Ostravy   5. 5. 2022

Vypravili jsme se do Polska. Výběr květin měli kousek za hranicemi opravdu velký. Květiny byly všude, kam jen oko dohlédlo. Nakoupili jsme nejen do domácnosti, ale také do společných prostor, třeba pod pergolu. Cestou zpět jsme se ještě zastavili na burze; tady jsme si koupili něco na zub a na oběd už jsme byli doma.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   29. 4. 2022

Tentokrát jsme si nejdříve vyrobili mávátka na nedělní 1. máj    k tomu ještě výzdobu do pergoly a pak jsme pokračovali. Ze starých bot a betonové směsi jsme vytvořili několik květináčů do zahrady v atriu.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   28. 4. 2022

Občanské sdružení SOUL z Rychvaldu spojuje několik děvčat a jednoho kluka s nadšením pro hudbu. Bubny djembe, které především používají, už několikrát prozvučely naši halu. Jinak tomu nebylo ani dnes, opět jsme si rádi zanotovali známé písně v rytmu bubnování.

Společný čarodějnický oběd

Rychvald u Ostravy   27. 4. 2022

Poslední den v dubnu je spojený s ohněm a pálením čarodějnic. My jsme si na dnešní den domluvili oběd - masový špíz se zeleninou, k tomu čepované pivo. Někteří z nás včetně personálu se naparádili, trochu s předstihem, jako ty správné čarodějky 

Bingo!

Rychvald u Ostravy   22. 4. 2022

Máme tady pátek a s ním oblíbenou hru BINGO. Dnes vyhrála paní Edita, která si pochutná na ovocném čaji.

Velikonoční trhy Karviná

Rychvald u Ostravy   13. 4. 2022

Jarmark ke svátkům jara neodmyslitelně patří. Příjemné počasí dokreslilo předsváteční atmosféru. Poslechli jsme si i vystoupení dětí základních škol a nakonec si dali výborný oběd.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   8. 4. 2022

Velikonoční svátky se neobejdou bez správné výzdoby. Dnes jsme si připomněli zdobení vajíček. Paní Inka umí plést karabáč z 8 vrbových proutků. Společně s vedoucím jich upletli hned několik.

Velikonoční trhy

Rychvald u Ostravy   6. 4. 2022

Velikonoce jsou již příští víkend. Dokoupíme si nějakou tu výzdobu, trhy jsou k tomu vhodnou příležitostí. Nněco už máme doma a výzdoba bude kompletní. 

Bingo

Rychvald u Ostravy   28. 3. 2022

Na Den učitelů jsme si zahráli loterii BINGO. Také dnešní hra měla svého výherce. Tentokrát se jím stal pan Zdeněk!

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   25. 3. 2022

Zkoušíme ubrouskovou metodu stejně jako holky v Čechách. Díváme se na výsledek: snad se nám podařilo ty obrázky správně nalepit, květináče vypadají pěkně, viďte.

Do cukrárny

Rychvald u Ostravy   21. 3. 2022

Široká nabídka zákusků a chlebíčků nás čekala v cukrárně ve vedlejším městě Bohumín. Káva a čaj jsou samozřejmostí. Kdyby měl někdo chuť, vybere si i z nabídky vín a nealkoholických nápojů. 

Oslavujeme narozeniny

Rychvald u Ostravy   17. 3. 2022

Paní Ilonce jako jubilantce a dalším deseti oslavencům přejeme především pevné zdraví a pohodu do dalších let! 

Sešla se nás plná hala, stoly byly nazdobené, občerstvení připraveno. K hudbě i tanci nám zahrál na klávesy pan Eda a jeho kolega pan Jiří zahrál několik melodií na klarinet. Celé odpoledne se vydařilo.

Solná jeskyně

Rychvald u Ostravy   15. 3. 2022

Po delší pauze jsme se dnes odpoledne rádi vydali do nedaleké solné jeskyně. Jezdíme tam pravidelně, jen kvůli opatřením jsme museli návštěvy odložit. 

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   14. 3. 2022

Vajíčka na cibulce a na slanině, doplněná o několik kousků drobných hříbků, k tomu čerstvé pečivo a podle libosti káva nebo čaj. Takovou voňavou chutnou snídani jsme si dnes vychutnali společně v hale.

Divadlo v hale

Rychvald u Ostravy   14. 3. 2022

Z Prahy přijeli se svým vystoupením dva mladí umělci z Divadla Šapito. Hra pod názvem O odvážné Molly aneb jak vyzrát na draka všechny přítomné pobavila; byli jsme aktivně vtaženi do děje hry s dobrým koncem. Tak to má vlastně vždy být! Děkujeme 

Kreslíme mandaly

Rychvald u Ostravy   11. 3. 2022

Zasedli jsme ke stolům v hale, každý měl před sebou papír s vytištěnou mandalou a bylo jen na nás samotných, jaké barvy použijeme a jakou máme fantazii.

Koncert nejen ženám...

Rychvald u Ostravy   9. 3. 2022

Koncert hudební skupiny Čarozpěv rozezněl naši společenskou halu. Společně s absolventkami Lidové konzervatoře Ostrava pod vedením Mgr. et Mgr. Andeji Jurčíkové nám holky zazpívaly moravské a české písně, nechyběla ani chvilka poezie. Děkujeme opět za profesionální představení a nevšední zážitek!

Oslava MDŽ

Rychvald u Ostravy   8. 3. 2022

Mezinárodní den žen - slaví se 8. března už více než 100 let. Nachystáno bylo pohoštění především ze strany nových bydlících, manželů Josefa a Josefky a zároveň Josefa a Evičky. Hudbou a zpěvem nás potěšil pan Eda. Ke kytičkám pro každou ženu nechybělo milé přání ke svátku také od jedné realitní firmy pana Pavla z Karviné. Děkujeme!

Přednáška v hale

Rychvald u Ostravy   7. 3. 2022

Z Úřadu práce města Bohumín mezi nás přišla paní Bc. Lenka Sikorová, vedoucí oddělení sociálních dávek. Seznámila nás s možností čerpání příspěvku na bydlení, vysvětlila vyplnění formuláře a ostatní už budeme řešit s panem vedoucím nebo s rodinnými příslušníky.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   2. 3. 2022

Venku je stále poměrně chladno, přestože svítí slunce. V okénku pro zahřátí jsme dnes měli svařené víno. S chutí jsme si ho vypili v hale. Povídali jsme si - mezi holkama u jednoho stolu a u druhého samí kluci 

Cvičení

Rychvald u Ostravy   24. 2. 2022

Slunce se prodralo mezi mraky, ale stále je chladno na cvičení v atriu. Jsme rádi, že můžeme využít příjemného teplého prostředí naší společenské haly. 

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   23. 2. 2022

Vanilkový a čokoládový pudink, piškoty namočené v domácí vinovici, s kousky ovoce. Takovou voňavou pochoutku si dnes odnesl z okénka každý, kdo přišel.

Návštěva výstavy

Rychvald u Ostravy   21. 2. 2022

Písmo, knihy a typografie - pod tímto názvem jsme dne navštívili v Městské knihovně Orlová výstavu prací studentů Střední umělecké školy z Ostravy.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   10. 2. 2022

V hale je zatopeno, příjemně. Tak akorát na naše pravidelné cvičení. Už se těšíme, až si společně zacvičíme venku na čerstvém vzduchu, v atriu.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   7. 2. 2022

Povidlová a tvarohová buchta, z listového těsta ořechový pletenec, k tomu hrnek kakaa z domácího mléka. Taková sladká snídaně naladí příjemně na celý den.

Zahájení olympiády

Rychvald u Ostravy   4. 2. 2022

Rozhodli jsme se společně sledovat slavnostní zahájení v pořadí již XXIV. zimních olympijských her, které se konají v čínském Pekingu. Našim sportovcům držíme pěsti, ať jsou maximálně úspěšní! 

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   2. 2. 2022

Stále je chladno, přestože se sluníčko na chvíli ukázalo. Rádi jsme si vyzvedli v okénku hrnek svařeného červeného vína, který jsme společně vypili v hale.

Neohlášená návštěva

Rychvald u Ostravy   31. 1. 2022

Bydlení v každém Senior Parku nabízí blízkost přírody. Není divu, že se před areálem můžeme setkat například se srnečkem. Byli jsme překvapeni my a on určitě také 

Dřevěný kostel v Gutech

Rychvald u Ostravy   24. 1. 2022

Působivý cíl výletu - Guty - část města Třinec, která je neodmyslitelně spojená s dřevěným kostelem Božího těla. Původní stavba z 16. století shořela v roce 2017, replika kostela je přístupná veřejnosti od června 2021.

Cestou domů jsme se zastavili na skvělý oběd.

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   20. 1. 2022

Z modelové hlíny jsme si pod vedením Marušky vyváleli placky a vykrajovátkem nebo nožíkem jsme vybrali potřebný tvar. Příště budeme všechny výrobky barvit.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   19. 1. 2022

Přestože svítí slunce, venku je opravdu chladno a teplota se drží kolem 0°C. K zahřátí přišla vhod sklenička svařeného vína ve společenské hale.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   12. 1. 2022

Určitě to znáte, prodávají to v bufetech a v rychlém občerstvení. Dopřáli jsme si dnes smaženku, vaječnou omeletu na krajíci chleba s hořčicí, okurkou a cibulí.

Bingo!

Rychvald u Ostravy   7. 1. 2022

A máme tady opět hru BINGO. Tentokrát jsme hráli dvě kola a proto máme dvě výherkyně, paní Jarku a paní Slávku.

PF 2022

Rychvald u Ostravy   29. 12. 2021

Dovolte nám za všechny areály napříč republikou popřát všem do nového roku 2022 jen to nejlepší. Především pevné zdraví, štěstí, mnoho dobré nálady a smíchu, úspěchy v osobním i pracovním životě.

Jak kdysi řekl Karel Čapek: 'Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale chvíle, okamžiky, vteřiny...' - proto si těch chvil užívejme plnými doušky! PF 2022 ✨

Slavnostní oběd

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2021

Tabule byla na slavnostní oběd připravena, tektokrát jsme se bohužel v hale nesešli. Každý si pochutnal na obědě ve své domácnosti. Jaké bylo menu? Rybí polévka, bramborový salát a řízek podle výběru - z kapra nebo kuřecí.

Vánoční muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   16. 12. 2021

V předvánočním shonu si na nás našly čas děvčata z občanského sdružení SOUL z Rychvaldu. Tentokrát jsme nebubnovali, ale společně si zazpívali vánoční písně a koledy. Sváteční atmosféra všechny přítomné mile posílila nejen na duši...

Sirupy z Rychvaldu

Rychvald u Ostravy   15. 12. 2021

Spolumajitelka firmy RATICO paní Pavla nám přijela představit rychvaldskou firmu, zabývající se výrobou domácích sirupů bez umělých sladidel. Dále nabízí několik desítek druhů nejrůznějšího koření. Dostali jsme malý předvánoční dárek - balíček se sirupem a kořením. Díky.

Pečení cukroví

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2021

Tři druhy těsta stačily na to, abychom my holky napekly několik druhů cukroví. Pod taktovkou hospodyňky Nikol nám šla práce hezky od ruky. 

Nakupujeme

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2021

V nákupních centrech praskají regály pod množstvím různého zboží. Nenecháváme nákupy dárků na poslední chvíli, dnes máme splněno!

3. advent

Rychvald u Ostravy   10. 12. 2021

Dnes jsme si opět povídali o nejrůznějších tradicích, spojených se svátky Vánoc. Zápálili jsme už třetí svíci na adventním věnci.

Beseda se starostou

Rychvald u Ostravy   9. 12. 2021

K návštěvě areálu přijal pozvání starosta města Rychvald pan Milan Starostka. Seznámil nás o celkové situaci ve městě, co se chystá nového. Besedovali jsme na různá témata. Dozvěděli jsme se například, že pan starosta je vlastně rodák z Rychvaldu a zároveň nám předal několik knih o tomto městě. K posezení přidal i láhve dobrého vína. Děkujeme; vzájemně jsme si popřáli do příštího roku jen to nejlepší, především zdraví.

Předvánoční koncert

Rychvald u Ostravy   8. 12. 2021

SAMI DVA - tak si říkají manželé Silvie a Robin. Přišli nám zahrát společně s přáteli, na kytaru doprovázel Radek a na buben djembe Dominik. Příjemné dopoledne, vystoupení se všem velmi líbilo, děkujeme!

Rybí dům

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2021

Restaurace Rybí dům v Chotěbuzi nabízí různé rybí výrobky. Pochutnali jsme si na rybích specialitách; oběd si tady vybere opravdu každý. 

1. advent

Rychvald u Ostravy   26. 11. 2021

Na tento víkend připadá první adventní neděle. Tradičně se setkáváme už v pátek. Společné posezení se nese v duchu povídání o vánočních zvycích a nechybí menší pohoštění. Dnes to byl punč.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2021

Děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu mezi nás chodí pravidelně. Hra na bubny djembe a na jiné ozvučné nástroje patří mezi oblíbené akce, pořádané v našem areálu.

Folklórní odpoledne

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2021

V podvečer dnešního dne jsme přivítali v naší hale Folklorní soubor Morava z Ostravy. Písně nejen z Valašska jsme si s nimi rádi zazpívali. Navíc jsme si prohlédli jejich nádherné kroje. Děkujeme za báječný hudebně taneční program!

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   24. 11. 2021

Hospodyňka Nikol si opět dala záležet. Palačinky voněly už z dálky. Ozdobené šlehačkou a s náplní marmelády chutnaly vážně skvěle!

Restaurace s překvapením

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2021

V Orlové jsme navštívili restauraci, kde nám, k našemu překvapení, doslova přivezli objednávku ke stolu. Koleje vláčku vedou mezi stoly a vy si jen vyzvednete například své pití. 

Oslavujeme

Rychvald u Ostravy   18. 11. 2021

Už tradičně jsme se sešli u slavnostní tabule a společně popřáli všem oslavencům. Holky napekly a připravily výborné pohoštění, k bezva posezení přispěl jako vždy hrou na klávesy pan Eda.

Muzeum hraček

Rychvald u Ostravy   15. 11. 2021

Že se nedá vrátit do dětství? Ale dá, stačí v Ostravě navštívit muzeum hraček a hned se ocitnete až v minulém století. Zavzpomínali jsme s radostí; jen škoda, že takové hračky už v moderní době moc nefrčí...škoda pro mladší generace...

Tvoření s Maruškou

Rychvald u Ostravy   12. 11. 2021

Vánoce se blíží. Je nejvyšší čas si připravit výzdobu. S paní Maruškou a její dcerou Kristýnkou jsme si vyrobili nejen adventní svícny, ale taky jsme si povídali o svátcích. Příště si vyrobíme další ozdoby.

Svátek sv. Martina

Rychvald u Ostravy   11. 11. 2021

Také k vám přilétly husy? Do našeho areálu ano. Husí stehno bylo podáváno s červeným a bílým zelím, doplněné variací domácích knedlíků s lokší. Sklenice vína na závěr byla příjemným zakončením chutného oběda.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   10. 11. 2021

Ochladilo se. V okénku jsme s radostí přivítali něco na zahřátí - svařák. Připravili jsme ho ve velkém hrnci, provoněla se celá hala.

Prodejna sladkostí

Rychvald u Ostravy   9. 11. 2021

Ve vedlejším městě Petřvald vyrábějí sladkosti, bonbóny a cukrovinky, které se vyvážejí do celého světa. Zajeli jsme tady nakoupit nejen sobě, ale především našim vnukům a pravnukům

Na pivo

Rychvald u Ostravy   5. 11. 2021

Venkovní posezení u restaurací už neláká, teplota je příliž nízká. Nám to však nevadí, využijeme možnost sednout si do útulného prostředí restaurace. Pivo si i tak vychutnáme.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   3. 11. 2021

Bábovka se šlehačkou. Taková dobrota na nás čekala tuto středu v již tradičním výdejním okénku. S úsměvem si přišel každý pro lahodnou sladkost.

Zazimování rostlin

Rychvald u Ostravy   2. 11. 2021

Pár sezón se snažíme zazimovat muškáty tak, abychom na jaře následujícího roku měli novou úrodu. Snad se nám řízkování podaří i letos. V zimní zahradě je k tomu vhodné místo.

Výzdoba

Rychvald u Ostravy   1. 11. 2021

Letos jsme zvolili výzdobu v podobě papírové halloweenské dýně a strašidel. Živou dýni uvidíte tentokrát nevyřezanou jen jako dekoraci u vstupních dveří.

Bingo

Rychvald u Ostravy   27. 10. 2021

Opět jsme si rádi zahráli tuto zábavnou hru s losováním čísel od 1 do 90. Výherkyní byla tentokrát paní Inge 

Výroba svíček

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2021

Pan Michal se ve volném čase věnuje výrobě svíček z včelího vosku. Výrobu nám předvedl u nás v hale, která celá voněla medem. Mohli jsme se na vlastní oči přesvědčit, jak se vlastně svíčky vyrábí. Každý jsme si odnesli malou pozornost domů. Děkujeme nejen za ni!

Planetátium

Rychvald u Ostravy   25. 10. 2021

Město Ostrava nabízí v prostorách planetária neskutečné možnosti promítání, ukázek a expozic vesmíru. Planetárium je jediné v našem kraji, je součástí Technické univerzity Vysoké školy báňské Ostrava.

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   22. 10. 2021

Přes sedmdesát seniorů z našeho areálu včetně návštěv se sešlo v hale na koncert Vladimíra Hrona, známého moderátora, komika, imitátora a zpěváka v jedné osobě. Děkujeme nejen interpetovi, ale i jeho týmu za úžasný zážitek!

Výlet na věž

Rychvald u Ostravy   19. 10. 2021

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě (nejvyšší v ČR, měří 86,5m) nabízí za příznivého počasí nádherný výhled nejen na jednotlivé části města, ale také na Beskydy. Za jasného počasí je vidět až na pohoří do Polska. My jsme zrovna dnes podobné počasí měli, přestože mírně foukalo. Skvělá káva v restauraci pod věží výlet jen doplnila.

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2021

Není to jednoduché - zvednout tužku ze země prsty u nohou. Zkuste si to, je to stále obtížnější...paní Věrka to zvládla jako jediná.

Batikování

Rychvald u Ostravy   11. 10. 2021

Nejdříve jsme se soustředili na barvení našich triček. Pak přišla na řadu příprava na batikování potahů na židle. A to byla teprve zábava

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   7. 10. 2021

Další hudebně zábavné setkání s děvčaty ze spolku SOUL Rychvald. Hra na bubny djembe je opravdu výborná terapie. Taky jsem si zazpívali známé lidové písničky, doprovázené našim bubnováním a hrou na kytaru.

Máme rádi zvířata

Rychvald u Ostravy   6. 10. 2021

Dnes jsme se vydali do Havířova. U Kotulovy dřevěnky můžete vidět několik domácích zvířat. Stavba samotná pochází z roku 1781, je historickým dokladem původní zástavby. Vedle stojí stodola s chlévem a větrný mlýnek. Ani mírný déšť nás neodradil od výletu.

Slavíme Mezinárodní den seniorů

Rychvald u Ostravy   1. 10. 2021

Již 20 let se na celosvětové úrovni slaví Mezinárodní den seniorů. Nezapomínáme ani my na naše bydlící. Malé pohoštění bylo doplněno předáním obrázků, které namalovaly a poslaly do areálu děti ze Školní družiny ZŠ Stupkova z Olomouce. Děkujeme a pošleme vám všem dárky!

Na harmoniku zahrál pan Eda a společně jsme si zazpívali.

Na farmě

Rychvald u Ostravy   29. 9. 2021

V nedalekém městě Havířov je v provozu s možností návštěvy kozí farma. Dnes jsme měli možnost podívat se do zákulisí provozu. Farmou nás provedla a vše podstatné zajímavým povídáním vysvětlila majitelka p. Šárka. Nakonec jsme si koupili mýdla vyrobená právě z kozího mléka. Víte o tom, že jsou vhodná pro alergiky?

Bramboráky

Rychvald u Ostravy   20. 9. 2021

Výborné, chutné, široký výběr - tak by se dala charakterizovat nabídka bramboráků jedné z restaurací v Beskydech. Na Maralák jezdíme každým rokem a pokaždé si pochutnáme. Na zpáteční cestě se vždy na moment zastavíme u dřevěného kostela sv. Prokopa a sv. Barbory.

Miniarboretum

Rychvald u Ostravy   16. 9. 2021

Jestli máte zájem vidět pohromadě různé okrasné dřeviny, rostliny a mnoho dalšího, navštivte Miniarboretum u Holubů va Staříči. Prohlídka nás uchvátila. Na každém kroku byly k vidění také různá kovová zvířata z dílny mistra kováře a několik drátěných bonsaí, které vyrábí sám majitel a zahradník v jedné osobě.

Ke koním

Rychvald u Ostravy   13. 9. 2021

V blízkosti areálu máme možnost kochat se pohledem na krásná zvířata - koně. Bertík nás doprovází na každé procházce.

Pozvání do Medlova

Rychvald u Ostravy   10. 9. 2021

Už po několikáté nás pozvali naši sousedi na slavnosti vína a burčáku. Opět to bylo příjemné setkání, počasí sluníčkové, pohoda, výborné občerstvení a skvělá hudba. Děkujeme a na viděnou u nás v říjnu!

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   6. 9. 2021

Technika nás zklamala, ale my jsme si poradili. Naše sousedka, paní Věrka, to umí rozjet s harmonikou. Nakonec vše dobře dopadlo a společně jsme si zazpívali!

Okénko

Rychvald u Ostravy   1. 9. 2021

Sezóna melounů pomalu končí. Proto jsme si dnes s chutí vyzvedli v okénku možná letošní poslední melounovou mňamku 

Jedeme k sousedům do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   27. 8. 2021

Pozvali nás 'sousedi' z areálu v Hlušovicích u Olomouce. Báječný výlet, na severu Moravy pršelo, ale tady nám slunečné počasí dopřálo poslech živé country hudby v atriu. Chutné pohoštění přispělo k celkově příjemnému odpoledni. Děkujeme za pozvání, v říjnu u nás na viděnou!

Beseda s policistou

Rychvald u Ostravy   25. 8. 2021

Pozvání k nám přijal poručík Bc. Miroslav Kolátek z Policie České republiky, který pracuje na oddělení prevence v Karviné. Jsme rádi za zopakování důležitých životních situací a děkujeme za opravdu zajímavou besedu.

Je libo meloun?

Rychvald u Ostravy   25. 8. 2021

Sezóna některých druhů ovoce a zeleniny pomalu končí. Je meloun ovoce nebo zelenina? My starší a pokročilí víme, že je to druh zeleniny, na chuť to však vůbec nemá vliv 

Výlet na Ostravici

Rychvald u Ostravy   19. 8. 2021

Ve vedlejším okrese, v obci Ostravice, je k shlédnutí expozice Ráj dřevěných soch. Najdete tady přes sto různých zvířat, postav i pohádkových. Řezbář pan Luděk vystavoval sochy nejdříve doma, ale pro velký zájem veřejnosti byla vytvořena volně přístupná galerie. Nedaleko je výborná restaurace, kolem které je rovněž několik soch.

Borůvky...

Rychvald u Ostravy   16. 8. 2021

Do poháru nám děvčata připravily jogurt, mírně slazený, do něj zamíchaly borůvky. Bylo to opravdu velmi lahodné 

Cvičíme v atriu

Rychvald u Ostravy   16. 8. 2021

Tentokrát jsme měli cvičení v pondělí, protože ve středu budeme mít společné posezení s oslavenci. To nic nezměnilo na odhodlání si zacvičit!

Grilování

Rychvald u Ostravy   5. 8. 2021

Zrovna dnes od rána prší, ale to nás ani náhodou neodradí od grilování. Správce griloval špekáčky, papriku a cuketu. Opravdu jsme si pochutnali, po obědě chvíli poseděli a povídali si...

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   4. 8. 2021

Stále se těšíme na překvapení v okénku. Přestože jsme byli včera v cukrárně, dnes jsme si pochutnali zase. Vafle s ovocnou marmeládou a šlehačkou, to jsme nemohli odolat!

Za papouškama

Rychvald u Ostravy   26. 7. 2021

V Dětmarovicích bydlí pan Zděnek, který se už mnoho let věnuje chovu papoušků. Byli jsme úplně uneseni z různobarevných krasavců, kterých chová na 30 druhů. Pastva pro oči, zkrátka nádhera

Grilované makrely

Rychvald u Ostravy   22. 7. 2021

Nedaleko v Sokolovně nám připravil pan Martin výborné makrely na grilu. To jsme si pochutnali. Někteří přímo v restauraci, jiní snědli svou porci doma.

Meruňkové pohlazení

Rychvald u Ostravy   21. 7. 2021

Druhou část meruněk použila hospodyňka Nikol na koláč s drobenkou. Kdo zaváhal a nepřišel, neměl možnost vychutnat tu vůni v okně i výbornou chuť. Někdo dokonce přišel i v oblečení meruňkové barvy!

Vaříme džem

Rychvald u Ostravy   20. 7. 2021

Od naší koordinátorky z Medlova u Brna jsme dostali zásilku meruněk. Jednu část jsme využili na na výrobu džemu. Hospodyňka ovoce omyla, nakrájela, povařila, zavařila 

Cukrárna

Rychvald u Ostravy   16. 7. 2021

Posezení v cukrárně je určitě bezva tečka za týdnem s teplým počasím. Osvěžení a povídání se sousedy bylo příjemné pro všechny, kteří jsme do cukrárny vyrazili.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   12. 7. 2021

Kdo si počká, ten se dočká. Tak bychom mohli nazvat společnou snídani v pondělí ráno. Pomazánka, klobásky, voňavé pečivo a káva nebo čaj podle chuti.

Přejeme k narozeninám

Rychvald u Ostravy   9. 7. 2021

Dnes slaví své životní jubileum pan Václav, který u nás spokojeně bydlí bezmála 6 let. Do dalších let přejeme především pohodu a radost z vnuka. Připíjíme na zdraví! 

Posezení na terase

Rychvald u Ostravy   9. 7. 2021

V letním období se nabízí k posezení příjemné prostření teras a zahrádek restaurací. Dnes jsme si na jednu takovou zajeli po obědě a společně jsme si popovídali.

Občerstvení

Rychvald u Ostravy   30. 6. 2021

Poslední den měsíce června jsme si domluvili občerstvení v nedaleké restauraci. Někteří jsme si nechali dovézt pizzu až do areálu!

Hudební pohlazení

Rychvald u Ostravy   29. 6. 2021

Tóny harfy se rozezněly dnes dopoledne naší halou. Harfistka paní Katarína Ševčíková nám zahrála několik melodií různého žánru. Taky jsme se dozvěděli zajímavosti o tomto zvláštním hudebním nástroji. Děkujeme!

Procházka ke koním

Rychvald u Ostravy   25. 6. 2021

Počasí stvořené k procházce s našimi pejsky. Vedle areálu najdeme výběh pro koně. Projít se, obdivovat zvířata i přírodu, to je zkrátka prima.

Výlet do Rybího domu

Rychvald u Ostravy   24. 6. 2021

Temto dům najdete v blízkosti Českého Těšína, v obci Chotěbuz. Nabídka jídel je vskutku bohatá: candát, pstruh, ale taky třeba sumec a další rybí speciality. Kdo má zájem, může si prohlédnout akvária nebo dokonce i nějakou rybku koupit domů.

Přednáška s lékařem

Rychvald u Ostravy   22. 6. 2021

V každém věku můžete mít různé problémy. Pan doktor Jakabovič z ambulance ORL, která léčí oblast ušní, nosní a krční, nám vysvětlil, čemu se máme vyvarovat a kdy je opravdu vhodné navštívit lékaře, specialistu.

Cvičení s míčem

Rychvald u Ostravy   17. 6. 2021

Cvičební náčiní je třeba různě měnit. Pro dnešní cvičení jsme zvolili míče, mírně vyfouklé, aby se nám lépe držely a cvičení splnilo účel.

Besedujeme o migraci

Rychvald u Ostravy   15. 6. 2021

Z ostravské pobobočky organizace Pro pomoc uprchlíkům mezi nás zavítala paní Barbora s kolegyní Elvírou. Živou diskuzí jsme se seznámili s touto ožehavou tematikou. 

Okurky a rajčata z farmy

Rychvald u Ostravy   14. 6. 2021

Vedle Rychvaldu, v obci Dolní Lutyně, pěstují na zdejší farmě rajčata a okurky. Určitě nám dáte za pravdu, že takto vypěstovaná zelenina skvěle chutná. A je to tak!

Bingo

Rychvald u Ostravy   7. 6. 2021

Pod pergolou je příjemně, hra BINGO nás baví, i když má jen jednoho výherce. Tím dnešním byl pan Zdeněk.

Do cukrárny

Rychvald u Ostravy   4. 6. 2021

Velmi chutné zákusky, různé druhy zmrzliny a další dobroty najdete v nabídce každé cukrárny. Ve městě Orlová to byla dnes pánská jízda 

Vaječina nebo smaženice?

Rychvald u Ostravy   3. 6. 2021

V našem regionu asi to první - vaječina. Na kostky pokrájená slanina, správce ji na velké pánvi orestoval, zamíchal vajíčka a hospodyňka naložila na talíř, posypala pažitkou. Mňam!

Procházka

Rychvald u Ostravy   31. 5. 2021

Procházka může mít různý cíl. Například můžete jen tak vyrazit do přírody nebo taky do města pro pečivo. 

Cvičíme pod pergolou

Rychvald u Ostravy   27. 5. 2021

Nenechte se mýlit, opravdu nás hlava nebolí! 

Protahování pod pergolou proběhlo dnes dopoledne. Kromě příjemného pocitu jsme rádi za pohyb na čerstvém vzduchu.

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   26. 5. 2021

Pro vafle je typické mřížkování. Chutnají samotné, ale když jsou dochucené marmeládou, šlehačkou, ovocem a posypané kakaem, tak neodoláte!

Okénko

Rychvald u Ostravy   19. 5. 2021

Tentokrát nám hospodyňka připravila puding. Někteří měli vanilkovokávový a jiní vanilkovojahodový. Ale všichni měli vanilkový s ovocem.

Májové oslavenkyně

Rychvald u Ostravy   18. 5. 2021

V sobotu měla krásné životní jubileum paní Eva a dnes jsme byli blahopřát paní Janě. Oběma jsme předali dárkový koš a krásnou kytici

Přejeme pevné zdraví a pohodu!

Procházka

Rychvald u Ostravy   17. 5. 2021

Proměnlivé počasí je stále. Jakmile vysvitne sluníčko, vydáme se na procházku po okolí i s našimi čtyřnohými kamarády.

 

Harmonika pod pergolou

Rychvald u Ostravy   12. 5. 2021

Pan Eda nás navštěvoval pravidelně, jen kvůli opatření mezi námi dlouho nebyl. Dnes jsme si ho s radostí poslechli a společně s ním zazpívali známé písníčky. Zkrátka paráda, hudbu má snad každý rád!

Sportovní dopoledne

Rychvald u Ostravy   10. 5. 2021

Čekaly na nás celkem tři házecí disciplíny: na terč, na bodově označené kolíky a na přesnou vzdálenost. Snažili jsme se dosáhnout co nejlepších výsledků.

Na 3. místě skončila paní Marie, na 2. místě paní Věrka a vyhrál pan Přemek. Vlastně vyhráli všichni, kteří se účastnili...

Procházka

Rychvald u Ostravy   19. 4. 2021

Vskutku aprílové počasí. Celý den chladno, pod mrakem. Naštěstí, když jsme se vydali na procházku, slunce na moment vykouklo.

Sladké okénko

Rychvald u Ostravy   14. 4. 2021

Z kynutého těsta moučník, marmeláda a k dozdobení šlehačka. To všechno stačí k přípavě sladkého pokrmu.

Kdo přišel a ochutnal, nelitoval 

Cvičení před bytem

Rychvald u Ostravy   8. 4. 2021

Přes dnešní nepřízeň počasí a sněžení se nás několik sešlo před dveřmi bytů k cvičení. Máme k dispozici různé cvičební pomůcky, tentokrát hůlku.

Okénko k zahřátí

Rychvald u Ostravy   7. 4. 2021

Zima se stále ještě nerozloučila. Chladné počasí s občasným sněžením máme v našem regionu od svátků skoro pravidelně. Proto jsme se dnes těšili do okénka na teplý čaj s příchutí...i rumovou pralinku dostal každý, kdo přišel.

Pohádka

Rychvald u Ostravy   1. 4. 2021

Kde vše končí zamilovaně, kladně a vyhraje vždy dobro? No přece v pohádce.

Těšíme se, když se vše v dobré obrátí a všichni se společně budeme radovat...v tuto chvíli si alespoň přečteme hezkou velikonoční pohádku.

Procházka po okolí

Rychvald u Ostravy   29. 3. 2021

Po návratu z procházky kolem areálu si chceme odpočinout pod pergolou. Židli nám však zalehl kocour Miško. Tak jen pohladit a necháme ho odpočívat, sedneme si vedle něj.

Gratulujeme

Rychvald u Ostravy   26. 3. 2021

Krásného životního jubilea se dnes dožívá naše nejnovější bydlící, paní Helenka.

Blahopřejeme  přejeme pevné zdraví, ať se vám u nás líbí a spokojeně bydlí.

Sadíme osení

Rychvald u Ostravy   26. 3. 2021

K svátkům jara se vážou různé tradice. Například setí osení. Už je tepleji a za několik dní se budeme radovat, jak se krásně zazelená.

Tradice v okně

Rychvald u Ostravy   25. 3. 2021

Zkusili jsme dnes výsledek snažení našeho vedoucího, tradiční velikonoční pochoutku - nádivku. Přiznání k domácí výpomoci bereme 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   24. 3. 2021

Už aby bylo tepleji. To se při společném cvičení scházíme v hojném počtu a pořádně se protáhneme. Hned je ten den veselejší.

Vyrábíme výzdobu

Rychvald u Ostravy   22. 3. 2021

V žádné domácnosti by neměla chybět velikonoční výzdoba. Každý si svůj byt vyzdobí podle vlastních představ. Může k tomu použít i šablony zajíce a vajíček, které všem rozdala hospodyňka.

Jarní výzdoba

Rychvald u Ostravy   19. 3. 2021

Svátky jara - Velikonoce, se blíží. Vždy jsme měli vyzdobenou společnou halu a venkovní prostory. Rozhodně tomu nebude jinak ani letos.

V zimě jsme v atriu využili jehličnany, teď na jaře zase stromy listnaté.

Jazykolamy

Rychvald u Ostravy   12. 3. 2021

Nejsme ani moderátoři, ani herci. Ale s jazykolamy, které mají za úkol nám 'polámat' jazyk, si určitě poradíme!

Okénko

Rychvald u Ostravy   11. 3. 2021

Se sloganem - podáváme grog pro lepší krok - dnes pan správce v okénku nabídl zájemcům teplý oblíbený nápoj. Ani zima nám nezkazí možnost procházky a občerstvení.

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   3. 3. 2021

Slunečných dnů bude postupně přibývat. A co to znamená pro nás? Že se častěji věnujeme pohybu na zdravém vzduchu.

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   19. 2. 2021

Abychom o víkendu nezaháleli, dostali jsme k rozluštění kvíz. Tentokrát je zaměřený na autory knih. Pravidelní čtenáři mají výhodu. Ale i ostatní se zapojí, knižní tituly jsou určitě známé.

Masopustní kvíz

Rychvald u Ostravy   12. 2. 2021

Včera byl tučný čtvrtek, příští středa 17.2. bude popeleční, podle tradice se jedná o první den postní doby. Ze samotného kvízu se dozvíme i další zajímavosti spojené s masopustem. Znáte význam těchto pojmů? 

Muškáty v zimě?

Rychvald u Ostravy   11. 2. 2021

Proč ne? Na podzim jsme většinu muškátů nařízkovali. Tyto dva truhlíky jsme nechali jen tak. Všechny výhonky i dva truhlíky jsme umístili do tepla. Takto nám kvetou...to jen díky společné zimní zahradě v našem atriu!

Svařák

Rychvald u Ostravy   10. 2. 2021

Výdejní okénko dnes zájemcům nabídlo svařák. Pan správce se postaral o přípravu a kdo nepřišel, zaváhal...

Šneci v okně

Rychvald u Ostravy   3. 2. 2021

Výdejní okénko tektokrát nabídlo domácí šneky z listového těsta. Hospodyňka připravila, správce nabídl a doporučil i domácí 'hřejivý nápoj'.

Hádanky v atriu

Rychvald u Ostravy   1. 2. 2021

V prostoru atria máme rozmístěno několik hádanek. Při procházce je určitě najdeme, musíme se pořádně rozhlížet. A pak už stačí jen uhádnout: co to je...kdo to je...

Sněhulák

Rychvald u Ostravy   29. 1. 2021

Počasí je jako na houpačce. V noci mrzne, přes den je nad nulou. Pokusili jsme se postavit před vstupem do areálu sněhuláka

Výdejní okénko

Rychvald u Ostravy   28. 1. 2021

Přes kuchyňské okno nám podává ovocný punč naše hospodyňka. Procházkou se přemístíme k oknu v atriu a zahřejeme se teplým nápojem.

Sněhová nadílka

Rychvald u Ostravy   25. 1. 2021

Napadaný sníh zkrášlil celou republiku.

Když však chceme na procházku, je třeba sníh odklidit. Rádi přiložíme ruku k dílu, je to pro nás všechny.

Znáte nářečí?

Rychvald u Ostravy   22. 1. 2021

Jak dobře znáte moravský dialekt? Máme před sebou na víkend zábavný kvíz nejrůznějších slov v nářečí Moravy. To jsou někdy vážně zvláštní výrazy!

Výzdoba musí do krabic

Rychvald u Ostravy   21. 1. 2021

Vánoční výzdoba se nám opravdu velmi líbila. Stromky v atriu barevně svítily do noci. Jenže už je dávno po svátcích, takže výzdoba musí dolů. Areál zase nazdobíme až na Vánoce.

Sudoku

Rychvald u Ostravy   18. 1. 2021

Po víkendu jsme zkusili vyřešit sudoku. Někteří z nás měli tuto možnost poprvé. Proto každý dostal tabulku i s nápovědou, jak sudoku správně vyřešit. Příště už to zkusíme bez nápovědy.

Gratulace

Rychvald u Ostravy   18. 1. 2021

Včera oslavil pan Karel krásných 80.let, blahopřejeme. Do dalších let ze srdce přejeme pevné zdraví, ať jste si s manželkou stále jeden druhému oporou.

Kvíz na víkend

Rychvald u Ostravy   15. 1. 2021

Na tento víkend máme hádanky ve formě kvízu filmových hlášek. V každém filmu se najde takové slovní spojení, které si zapamatuje snad každý. Například 'Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore?'

Voláme si

Rychvald u Ostravy   11. 1. 2021

Ve společných prostorách se nemůžeme setkávat, proto volíme možnost předávání vzkazů telefonicky. Voláme si různé vzkazy, například si povídáme o tom, co je třeba nakoupit, co dobrého vaříme k obědu.

Vánoční pozdrav VŠEM od našich seniorů

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2020

Přejem všem seniorům, jejich rodinám i známým, klidné prožití Vánoc a rokem 2021 nechť Vás provází zdraví, štěstí a radost. Radost Vám všem naši obyvatelé všech sedmi Senior Parků chtějí udělat i tímto vánočním pozdravem. Velké poděkování za jejich náročnou a obětavou práci patří také našim zaměstnancům a věříme, že i je vánoční pozdrav potěší a navnadí na sváteční atmosféru.

Vánoční dárky

Rychvald u Ostravy   22. 12. 2020

Pod stromečkem by neměly chybět v žádné domácnosti dárky   Našim bydlícím jsme je postupně také rozdali a popřáli klidné a pohodové svátky. Slavnostní oběd byl samozřejmostí, ale každý v soukromí, ve svém bytě.

Dárkový balík od policie

Rychvald u Ostravy   21. 12. 2020

Z preventivního oddělení Policie ČR, územní odbor Karviná, předal pro seniory dárkový balík poručík Bc. Miroslav Kolátek. Měl štěstí, zrovna v areálu byla naše paní ředitelka  Děkujeme, dárky si postupně prohlídneme a rozdělíme.

Pozornost od dětí

Rychvald u Ostravy   18. 12. 2020

Z mateřské školičky U lesa k nám docházely děti. Protože jsme se dlouho neviděli, posílají nám dárky - kromě přání k Vánocům i malé figurky pro radost. Těšíme se zase na osobní setkání!

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   16. 12. 2020

Za okny svítí ☀️ ale přesto je tam chladno. Proto jsme se sešli na dnešní cvičení v hale. Pořádně, opatrně se protáhnout, je opravdu vhodné.

Koncert pod pergolou

Rychvald u Ostravy   14. 12. 2020

Sluníčkové počasí nám připravilo pohodou atmosféru k vystoupení pana Vladimíra Pecháčka, člena legendární skupiny Patrola Šlapeto a orchestru Ondřeje Havelky. Zazpívali jsme si staré populární hity, zahřáli jsme se punčem

Strojíme stromek

Rychvald u Ostravy   8. 12. 2020

Abychom na vánoční stromeček viděli všichni a stále, využili jsme k ozdobení stromky přímo v atriu Senior Parku. Dokonce jsme nastrojili a osvítili stromky dva

Návštěva pod okny

Rychvald u Ostravy   7. 12. 2020

Když se chceme vidět s blízkými, využijeme možnosti bytu v našem Senior Parku, kde máme všichni bydlení v přízemí. Přes okno nám syn vidí až do kuchyně 

Mikulášský balíček

Rychvald u Ostravy   4. 12. 2020

Mikuláš byl nahrazen naší hospodyňkou Nikol. S balíčkem sladkostí a vitamínů jsme mysleli na každého. Někteří si zasloužili balíček básničkou nebo říkankou

Kvíz a luštění

Rychvald u Ostravy   2. 12. 2020

K domácí pohodě či trávení volného času patří taky luštění nejrůznějších kvízů. Pan správce nám rozdal k luštění vánoční kvíz a zábavný rébus 

Blahopřejeme

Rychvald u Ostravy   30. 11. 2020

V listopadu koncem měsíce ještě slaví své narozeniny paní Zdeňka a pan Leoš, oba z atria. Nejen jim připíjíme na zdraví 

Příprava na advent

Rychvald u Ostravy   27. 11. 2020

Vánoční svátky jsou za dveřmi. Rozhodně nemůže chybět výzdoba. K tomu potřebujeme například větvičky, které jsme dnes dostali a příprava na svátky může začít Děkujeme hajnému, panu Liborovi.

Sousedská výpomoc

Rychvald u Ostravy   25. 11. 2020

Jsme v areálu jedna velká rodina. Co to znamená? Například si vzájemně vypomáháme. Není problém se postarat o pejska sousedky, která byla v nemocnici. Paní Naďa má na venčení pejsky dva 

Skládáme ze sirek

Rychvald u Ostravy   23. 11. 2020

Hlavolamy a hádanky ze sirek skládal v životě snad každý z nás. Stačí vám k tomu jedna krabička zápalek. Ale vzpomenete si na správné řešení?

 Bezva procvičení jemné motoriky.

Porovnáváme obrázky

Rychvald u Ostravy   20. 11. 2020

Na víkend máme o zábavu postaráno. Například hledání rozdílů zvládneme asi rychle. Určitě se potrápíme skládáním dívčích víceslabičných jmen nebo doplněním přísloví.

Harmonikář v atriu

Rychvald u Ostravy   19. 11. 2020

Pan Eda k nám chodí pravidelně. Tentokrát přítomné potěšil setkáním s hudbou a hrou na harmoniku v atriu. Sluníčko nás vytáhlo ven, s nadšením jsme si zazpívali oblíbené písničky.

Děkujeme pane Edo, že jste si na nás našel čas; přestože bylo slunečno, bylo chladno a vy jste to zvládl na jedničku 

Blahopřejeme

Rychvald u Ostravy   16. 11. 2020

Dnes jsme předali dárky a kytice našim oslavencům. O víkendu oslavila kulatiny paní Boženka, druhým oslavencem byl pan Ulrich. A dnes slaví paní Zorka. Přejeme všem pevné zdraví a pohodu 

Zapomenutá slova...

Rychvald u Ostravy   13. 11. 2020

O víkendu se zabavíme vzpomínkami. Zavzpomínáme na slova, která se v dnešní době vyskytují spíš jen vyjímečně. Kromě toho si doplňováním připomeneme stará přísloví.

Přece nebudeme jen tak nečinně sedět ✍️

Hledáme kameny

Rychvald u Ostravy   9. 11. 2020

V okolí areálu i v atriu máme různě položené kameny. Naším úkolem je kameny najít a upřesnit, kde kámen leží. Pak splníme úlohu, ke každému kameni je jiná. Nejúspěšnější budou odměněni 

Pozdrav spolku SOUL

Rychvald u Ostravy   4. 11. 2020

Několikrát ročně nás navštíví děvčata ze spolku SOUL z Rychvaldu. V této nelehké době se nemůžeme sejít a proto si velmi vážíme dopisu a hracího přání, které nám doručila vedoucí spolku paní Mirka.

Děkujeme, taky na vás myslíme a těšíme se, až si písničku 'NENÍ NUTNO' zazpíváme společně! 

Svátek halloween

Rychvald u Ostravy   30. 10. 2020

Tradicí je tento svátek více v zahraničí. U nás si ho připomínáme před dušičkami. Typické barvy jsou černá a oranžová.

Koukněte se, jak vypadají vyřezané dýně ve dne a jak svítí pěkně do noci 

Dlabeme dýně

Rychvald u Ostravy   26. 10. 2020

My jsme se rozhodli dýně zpracovat tak, abychom měli něco málo na kompot a také na okrasu. Výběr dýní byl letos celkem velký!

Úroda papriček

Rychvald u Ostravy   9. 10. 2020

U zimní zahrady jsme vysadili do pár truhlíků sazenice papriček různých druhů. Takovou úrodu jsme sklidili. Některé jsou opravdu velmi pálivé 

Výroba draků, vlaštovek...

Rychvald u Ostravy   6. 10. 2020

Rozhodli jsme se připravit podzimní výzdobu. Draci a vlaštovky z papíru, taky jsme poskládali lodičky. Určitě pošleme nějakého barevného draka dětem do místní školky, když se teď nemůžeme setkávat 

Slavíme den seniorů

Rychvald u Ostravy   1. 10. 2020

Stejně jako v jiných areálech, v jiných zařízeních, v domácnostech, tak i u nás jsme oslavili Mezinárodní den seniorů. Známými melodiemi nás potěšila skupina Art flower senior, pánové Zoltán a Bohumil.

Oslavou dáváme najevo svůj obdiv generaci, která dokázala hodně vybudovat...malé občerstvení je jen symbolické poděkování 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   23. 9. 2020

Tentokrát jsme ke cvičení zvolili hůlky, které my pamětníci známe ze spartakiády 

K protažení celého těla jako stvořené.

Ryby na grilu

Rychvald u Ostravy   18. 9. 2020

Nedaleko v Bohumíně Záblatí provozuje jeden příjemný pán restauraci. Na doporučení našeho pana Vaška jsme si domluvili grilované makrely. Nemohli jsme zvolit lepší posezení na páteční odpoledne. Akci budeme určitě opakovat!

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   17. 9. 2020

Tentokrát se nás sešlo opravdu hodně. Za měsíce srpen, září a říjen celkem 17 oslavenců, kteří se postarali o vskutku bohatou slavnostní tabuli. Co by to bylo za oslavu, kdyby nám nepřijel zahrát na klávesy pan Eduard.

Všem připíjíme na zdraví 

Výlet do Beskyd

Rychvald u Ostravy   16. 9. 2020

Beskydy - tam jsme se dnes vypravili na výlet, na dobrý oběd. V restauraci v Kunčicích pod Ondřejníkem jsme si pochutnali na bramborácích. Dělají je s různými přílohami.

Při zpáteční cestě jsme měli krátkou zastávku u kostela svatého Prokopa a svaté Barbory 

Pivo 'U Kapličky'

Rychvald u Ostravy   10. 9. 2020

Sousedské posezení v nedaleké hospůdce je opravdu příjemné. Vždy si máme o čem povídat.

Samozřejmě jsme si objednali něco dobrého na zub, někteří si dali sklenici piva 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   9. 9. 2020

Máme tady opět středu. To je den, kdy se pravidelně setkáváme a cvičíme. Děkujeme také za předcvičování, kterého se často ujme paní Dáša 

Tánička, náš papoušek, ta se nestačí divit!

Výlet do Hlušovic

Rychvald u Ostravy   8. 9. 2020

Den otevřených dveří - nový areál v blízkosti Olomouce je otevřený. Pozvali nás jako sousedy z Moravy a my jsme se rádi přijeli podívat. Tak příště zase vy k nám...

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   4. 9. 2020

Hudební odpoledne s možností vybrat si oblíbenou píseň se stává v našem areálu stále oblíbenější. Písní, zpěváků a zpěvaček i skupin je nepřeberné množství 

Grilujeme vepřové...

Rychvald u Ostravy   3. 9. 2020

Naložené vepřové maso, grilované, hospodyňkou připravené stoly se zeleninou a pečivem. Takto nám připravili v našem areálu dnešní oběd.

Teď už můžeme pouze zasednou ke stolu a pochutnat si 

Hádej, kdo jsem...

Rychvald u Ostravy   28. 8. 2020

Poznat podle černobílé fotografie z dětství našeho souseda či sousedku, to je vážně někdy oříšek.

Nakonec jsme zjistili, že dnes to byla Maruš a Jaruš 

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   27. 8. 2020

Dobře míněné rady, které připravili policisté z Krajského ředitelství policiie Moravskoslezského kraje, najdete v knize 'Černá kronika aneb ze soudních síní' ⚖️

Postupně si přečteme celou knihu, je věnovaná především seniorům.

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Rychvald u Ostravy   26. 8. 2020

Longinovo kopí, Svátý grál, křišťálová lebka a další exponáty lákají na prohlídku největších záhad a tajemství světa. Také jsem se nechali zlákat a výstavu v olomouckém muzeu navštívili.

Obklopilo nás tajemno  to jsme koukali 

Bingo!

Rychvald u Ostravy   21. 8. 2020

Poprvé jsme si dnes vyzkoušeli hru BINGO. A jak to tak vypadá, zahrajeme si ji pravidelně. Zábava byla až do konce losování.

Vyhrál pan Leoš, sladká cena útěchy čekala na všechny hráče.

Výlet do Karviné

Rychvald u Ostravy   20. 8. 2020

Původní výlet na farmářské trhy jsme museli zrušit, pršelo. Dnešní den se naopak vydařil: navštívili jsme lázně Darkov a pak jsme si pochutnali u paní Markéty pod pergolou. Domácí guláš, domácí cuketový koláč, zkrátka parádní den 

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   14. 8. 2020

Celý svůj profesní život zasvětil práci pro vývoj nákladních automobilů v naší republice. Procestoval svět, naučil se několik jazyků. To vše proto, aby se zasloužil o modernizaci, aby pomohl prosadit dovednost československých techniků a odborníků.

Takový byl život pana Zbyňka. Oporou je mu dodnes manželka Alenka. Obdivuhodné, to jsme opravdu koukali , co jste všechno dokázal 

Posezení U Kapličky

Rychvald u Ostravy   10. 8. 2020

Někteří z nás se těšili na oběd, jiní už jen na občerstvení. Spokojeni jsme ale byli všichni, smažený květák voněl všude kolem. Pivo v dnešním horku chutnalo a osvěžilo maximálně 

Smažíme bramboráky

Rychvald u Ostravy   5. 8. 2020

Dopolední cvičení jsme nahradili škrábáním brambor. Přípravy na oběd se účastnili i naši nejstarší spolubydlící  bez Přemka v kuchyni by to dnes nešlo.

Smažilo se na grilu, ve společné kuchyňce a hned vedle u paní Jany. Holky se u sporáků činily, to byl nářez, přes 100 bramboráků!!! Chutnaly moc.

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   27. 7. 2020

Velmi zvláštní byly dnešní pomazánky. Na snídani je připravila paní Maruška. Tak například: pomazánka s mrkví, vajíčková se sýrem. Na ozdobení jsme použili zeleninu a s chutí jsme se pustili do jídla 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   24. 7. 2020

Máme za sebou další hudebně zábavné odpoledne. Opět jsme měli možnost vybrat si oblíbenou píseň. Tentokrát převažovaly melodie hudebních hvězd ze sedmdesátých let.

Muzikoterapie

Rychvald u Ostravy   22. 7. 2020

Konečně jsme se dočkali! Opět jsme se sešli s děvčaty ze sdružení SOUL. Hra na bubny nám není cizí, měli jsme již možnost několikrát si zabubnovat. Tentokrát jsme nejen bubnovali, ale i zpívali. A ne naposledy.

Rýsuje se totiž možnost pravidelného setkávání, už se těšíme 

Výlet za sladkým...

Rychvald u Ostravy   20. 7. 2020

V nedalekém Petřvaldě je již několik let firma Candy plus. Vyrábí pro náš trh i pro zahraničí nejrůznější sladkosti - želatinové i tvrdé bonbony, lízátka atd. Vybere si určitě každý   

Sběr angreštu

Rychvald u Ostravy   16. 7. 2020

Angrešt dozrál, je čas sběru. Letos možná kvůli větší vlhkosti chutnější a větší, kdo přišel na halu dostal mističku téhle keříkové dobroty.

Pivečko U Kapličky

Rychvald u Ostravy   13. 7. 2020

Každé léto navštěvujeme nedalekou restauraci s výborným čepovaným pivem. Na 'jedno' vyráží kluci i holky. Vždyť podporovat trávení je třeba :-)

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   3. 7. 2020

Pásmo vzpomínkových oblíbených melodií na přání pokračovalo i dnes odpoledne.

Hudba je příjemná relaxace a kdo ji pravidelně poslouchá, ten ví, o čem je řeč 

Cvičení v atriu

Rychvald u Ostravy   1. 7. 2020

Předcvičuje paní Dáša. Abychom na ni všichni viděli, její místo je na můstku u jezírka. Ostatní jsme před svými byty, pod pergolou...

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   26. 6. 2020

Paní Maruška se nám dnes představila v křesle pro hosta. Dozvěděli jsme se opravdu mnoho zajímavostí z jejího pestrého života. Nejen studijního, ale i osobního a pracovního. Škoda, že byl čas pouze na jedno odpoledne...děkujeme, třeba zase příště 

Zámek v Karviné

Rychvald u Ostravy   25. 6. 2020

Od mladého průvodce Honzy jsme se dozvěděli zajímavosti o Zámku Fryštát v Karviné ⛪

Zámecké komnaty nabízí ve svých prostorách historické skvosty nábytku, koberců, lustrů, obrazů, porcelánu a mnoho dalšího. Posledními majiteli zámku byli Larisch-Mőnnichové.

Snídaně

Rychvald u Ostravy   22. 6. 2020

Obložený talíř nabídl každému pořádný výběr. Párky, zelenina, sýr, salám. K tomu si dáte kávu nebo čaj?  

Oslavenci

Rychvald u Ostravy   18. 6. 2020

Z důvodu opatření jsme dnes odpoledne slavili s jubilanty za čtyři měsíce. Březnoví až červnoví oslavenci, těm přejeme všechno nejlepší, zdraví a štěstí především. Hudba byla jednoznačně skvělá, jako vždy, děkujeme panu Edovi.

Pivo 'U Kapličky'

Rychvald u Ostravy   16. 6. 2020

Asi jako všichni napříč naší republikou také my jsme se těšili na uvolnění opatření.

Posezení na zahrádce oblíbené restaurace prospělo každému z přítomných, chutnal i výborný langoš 

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   11. 6. 2020

Tentokrát jsme si většinou vybírali písničky staré 40 a více let. Gott, Hála, Hegerová, Špinarová, Rottrová, Tučný a další.

Zanotovali jsme si, vzpomínky nás příjemně polechtaly na duši...

Dárky od dětí

Rychvald u Ostravy   28. 5. 2020

Areál dnes navštívily paní Ivana a Katka, které zastupují SRPŠ Základní školy Václavovice. (jedna předávala dárky, druhá fotila...) Přivezly nám plnou krabici dárků. Děti je samy vyrobily. I když jsme se společně ještě nesetkali, přesto naše seniory pozdravují. 

Děkujeme, myslíme také na vás a někdy možná na viděnou 

Hudba pod altánem

Rychvald u Ostravy   22. 5. 2020

Příznivé počasí nám umožnilo přivítat v areálu hudební skupinu DUO POHODA z Ostravy. Všichni jsme si s radostí zanotovali známé melodie.

Děkujeme za příjemné odpoledne 

Cvičíme v atriu

Rychvald u Ostravy   20. 5. 2020

Pravidelné činnosti v našich areálech chybí určitě všem, bydlícím i personálu. Proto jsme rádi za slunečné počasí a možnost si zacvičit v atriu, přestože to bylo na dálku...od jezírka pod vedením paní Dáši. Ale se nás sešlo požehnaně.

Sekáme a hrabeme...

Rychvald u Ostravy   19. 5. 2020

Tráva vyrostla za dobu opatření do pořádné výšky. Posekat se dala jedině křovinořezem. Pak jsme ji museli pohrabat na hromádky. Přidali se i naši senioři. Děkujeme. 

Putovní kámen

Rychvald u Ostravy   15. 5. 2020

Na lavičce před areálem jsme našli kámen. Putovní. Jak se to pozná? Je na něm nakreslený obrázek a napsané město a někdy i poštovní směrovací číslo. Ten náš je s beruškou z Rychvaldu, 73532.

Putuje na lavičku do Karviné 

Cvičení

Rychvald u Ostravy   11. 5. 2020

Hezké počasí jsme dnes využili na hurá akci s cvičením. Paní Dáša nám předcvičovala u jezírka, ostatní jsme se s chutí přidali.

Všichni s rouškami, ale co se dá dělat  

 

Návštěvy v areálech

Rychvald u Ostravy   27. 4. 2020

Nepříznivá situace nastolila různá omezení napříč celou republikou. Děkujeme rodinným příslušníkům za pochopení vážnosti situace s ohledem k našim seniorům. 

Bezpečnostní odstupy a roušky - taková prevence zajistí možnost návštěvy svých blízkých pod okny areálu 

Velikonoční výzdoba

Rychvald u Ostravy   9. 4. 2020

K svátkům jara patří nejen velikonoční výzdoba, ale také květiny. Společné prostory ozdobí hospodyňka, domácnosti si vyzdobí každý sám.

Přejeme všem příjemné prožití svátků 

Chráníme nejen sebe

Rychvald u Ostravy   17. 3. 2020

Zatím jedinou dostupnou ochranou dýchacích cest je používání roušky. Díky šikovnosti žen máme nejen pro sebe, ale také pro naše holky a kluky, zajištěny pokrývky úst i nosu.

Pověry

Rychvald u Ostravy   12. 3. 2020

Věříte na pověry? Asi polovina obyvatel naší republiky má nejvíce obavy z černé kočky. Věříme na smolný den pátek 13., na smůlu rozbitého zrcadla; hádky prý přináší rozsypaná sůl, naopak správné vykročení pravou nohou je pozitivní. Věřte, nevěřte...

MDŽ

Rychvald u Ostravy   9. 3. 2020

Stejně jako v jiných areálech, také v tom našem se slavil Mezinárodní den žen. Přednes básně navodil atmosféru, po gratulaci jsme každou ženu potěšili kytičkou a zábava s občerstvením mohla začít. Pan Eda hrou na harmoniku rozveselil celou halu. Zpívali jsme všichni, také tančili, sólo pro ženy nechybělo.

Písničky na přání

Rychvald u Ostravy   6. 3. 2020

Dnes jsme zvolili k poslechu operety - dá se přímo říct, pletky paní operetky. Zazněly nejrůznější melodie, především známé. Sami jsme si je vybírali a s nostalgií jsme se zaposlouchali.

Děti z MŠ

Rychvald u Ostravy   26. 2. 2020

Děti ze třídy Motýlci si pro nás připravily pásmo písniček, básniček a tanečků. Pod vedením paní učitelky Šárky a její kolegyně Elen nám zábavnou formou předvedly různá řemesla.

Foto z mládí

Rychvald u Ostravy   24. 2. 2020

Po dnešní snídani jsme se snažili odhalit slečnu na fotografii. Trochu jsme tápali, ale nakonec jsme se shodli - je to Maruška z atria.

Zpívání pro radost

Rychvald u Ostravy   21. 2. 2020

Písnička na přání. V tomto duchu se neslo dnešní odpoledne. Každý si zvolil svého oblíbeného zpěváka - zpěvačku a všichni společně jsme si poslechli vybranou píseň.

Beseda v Havířově

Rychvald u Ostravy   18. 2. 2020

V aule Vysoké školy PRIGO v Havířově se dnes měla konat beseda s ministrem vnitra p. Hamáčkem, která byla zrušena. Slova se ujala rektorka VŠ, náměstkyně pro školství a kulturu, ředitel sociálních služeb a primátor města Havířova. Zajímavá debata...

Muzeum v Kopřivnici

Rychvald u Ostravy   13. 2. 2020

Město Kopřivnice ve svém muzeu nabízí různé expozice. My jsme nejdříve prošli výstavu historických vozidel. Pak jsme si prohlédli síň zaměřenou na sportovní úspěchy moravských rodáků - Dany a Emila Zátopkových. (jen pro zajímavost: oba se narodili ve stejný den, 19.9.1922) Po prohlídce jsme si v nedaleké restauraci pochutnali na výborném obědě.

Foto z mládí

Rychvald u Ostravy   10. 2. 2020

Poznáte nás na fotografii z mládí? Dnes jsme hádali dva naše spolubydlící. Pana Zdeňka jsme většinou poznali, ale paní Dášu neuhodl nikdo z nás.

Solná jeskyně Dětmarovice

Rychvald u Ostravy   7. 2. 2020

Za městem Orlová, v nedalekých Dětmarovicích, pravidelně navštěvujeme solnou jeskyni. Pobyt v ní je doporučován v každém věku. Relaxace v prostředí s meditační hudbou je vážně příjemná.

Cvičení v hale

Rychvald u Ostravy   5. 2. 2020

K dnešnímu cvičení jsme připojili cviky vestoje za židlí. Pořádně jsme si protáhli nohy. Pak jsme pokračovali vsedě a procvičili celé tělo.

Čtecí babička

Rychvald u Ostravy   28. 1. 2020

Rozhodli jsme se rozšířit počet babiček a dědečků, kteří v celé republice navštěvují mateřinky a před spaním čtou dětem pohádky. Paní Maruška z našeho Senior Parku začala dnešním dnem pravidelné čtení v místní mateřské školce. Přejeme dětem dobrou noc...

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   27. 1. 2020

Rybí pomazánka, nastrouhaná kedlubna a ředkvička. Skvělá kombinace zdravé snídaně. K tomu šálek čaje a není co řešit. V hale bylo příjemně a veselo.

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   23. 1. 2020

Zdeněk, Eva, Karel, Jan, Václav, Ignác a Jarmila. To jsou jména našich oslavenců narozených v lednu a v únoru. Jedlo se, popíjelo, povídalo, zpívalo a tančilo. Všem přejeme štěstí, lásku, dobrou náladu a připíjíme na zdraví!

Koncert v hale

Rychvald u Ostravy   21. 1. 2020

Měli jsme dnes možnost poslechnout si krásné melodie v rámci programu Divadla Slunečnice z Brna - Pocta pánům Karlům. V podání mladého talentovaného zpěváka Kristiána Šebka zazněly velmi známé melodie. Všichni jsme byli nadšeni, děkujeme!

Kreslíme mandaly

Rychvald u Ostravy   20. 1. 2020

Každý dostal jeden z vytištěných obrázků a s elánem jsme se pustili do kreslení. Vybarvený obrázek, jeden vedle druhého, má něco do sebe.

Vzpomínkové odpoledne

Rychvald u Ostravy   14. 1. 2020

Plánované hudební odpoledne jsme nahradili vzpomínkami na akce loňského roku. Srdečně jsme se zasmáli nad fotografiemi. Akcí bylo opravdu hodně, je na co vzpomínat.

Foto z mládí

Rychvald u Ostravy   13. 1. 2020

Pokusíme se poznat, kdo je na fotografii. K rozluštění bylo hned několik možností. Nakonec jsme se dozvěděli, že ta roztomilá holčička je paní Věrka.

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   10. 1. 2020

Čtení knihy o prvním československém prezidentu je u konce. K 80. narozeninám Masaryka byl v roce 1930 přijat zákon o zásluhách T. G. Masaryka, který obsahoval větu: „Tomáš Garrigue Masaryk zasloužil se o stát“.

Zajímavé, poučné, dojemné...

Uklízíme výzdobu

Rychvald u Ostravy   9. 1. 2020

Vánoční i novoroční svátky jsou za námi. S nadšením jsme před pár týdny vyzdobili společné prostory a nazdobili stromeček. Dnes nás čekala opačná práce - úklid výzdoby a odstrojení stromku. Máme větve i kmen na topení v krbu 

Tři králové

Rychvald u Ostravy   4. 1. 2020

Se začátkem nového roku přicházejí tradiční dny. Posadili jsme se do sedačky v hale a čekali a dočkali jsme se 

V sobotu v poledne mezi nás zavítal Kašpar, Melichar a Baltazar.

Rok 2020 začíná...

Rychvald u Ostravy   3. 1. 2020

Letošní první společné posezení u krbu v hale. Na stole vonělo slané pečivo od paní Věrky.

Scházeli jsme se postupně, někteří měli zrovna doma návštěvu.

Rozloučení s rokem 2019

Rychvald u Ostravy   31. 12. 2019

Venku se setmělo, v hale to prskalo, všude je veselo 

Chlebíčky,jednohubky, cukroví a jiné dobroty jsme měli na stolech a spolu jsme si povídali, bilancovali...všem přejeme do nového roku pevné zdraví, štěstí a pohodové dny.

PF 2020

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   30. 12. 2019

Zdravotní stav profesora a prezidenta T.G.Masaryka rozhodl o jeho odstoupení z funkce. V prosinci 1935 byl zvolen do prezidentského úřadu E. Beneš.

Před sebou máme poslední stránky knihy, v lednu příštího roku si přečteme doslov...

4. advent

Rychvald u Ostravy   20. 12. 2019

Vánoce a Štědrý den jsou za dveřmi. Přivítali jsme mezi námi milou návštěvu, paní Jarku z Medlova  přivezla nám dárky.

Povídali jsme si nejen o svátcích...

Slavnostní vánoční oběd

Rychvald u Ostravy   19. 12. 2019

Na Štědrý den nemáme možnost se setkat. Proto jsme si připravili slavnostní oběd již dnes. Vývar s knedlíčky, bramborový salát, smažený kapr nebo kuřecí řízek, každému podle chuti.

Po obědě jsme si rozdali dárky  zazpívali jsme společně vánoční písně, tančili a povídali si až do setmění.

3. advent

Rychvald u Ostravy   13. 12. 2019

Minulý týden jsme pekli cukroví, dnes se holky s radostí pustily do zdobení. Ať máme na svátečním stole něco na zub.

Nechybělo ani posezení k třetímu adventu. Povídali jsme si o vánočních tradicích.

Vánoční koncert v hale

Rychvald u Ostravy   12. 12. 2019

Po roce jsme se zase rádi setkali s absolventy Lidové konzervatoře z Ostravy. Pod vedením Mgr. et MgA. Jurčíkové Andrey jsme si vychutnali zpěv posluchačů. Různé skladby zazněly sólově, s houslemi i za doprovodu hry na klávesy.

Vánoční atmosféru dovršily koledy, které jsme si společně zazpívali. Děkujeme 

Školička U Lesa

Rychvald u Ostravy   12. 12. 2019

Malé děti jsou vážně roztomilé. A jak jim jde práce od ruky. Dali jsem se spolu do výroby štěrkaček a adventních věnců z papíru.

Na závěr návštěvy nám děti zazpívaly a zatančily  ☺

2. advent

Rychvald u Ostravy   6. 12. 2019

Kvapem se blíží Vánoce. Není čas ztrácet čas  děvčata připravovala cukroví.

Dnes se tedy peklo. Pak jsme si sedli a zapálili druhou adventní svíci...

Zdobíme stromek, Mikuláš

Rychvald u Ostravy   5. 12. 2019

Dopoledne jsme začali strojit vánoční strom, každý se s chutí zapojil. Ozdob máme dostatek, některé jsme si vyrobili s dětmi.

Přestože bylo teprve před polednem, zavítala mezi nás čertice Věrka. Mikuláš pak v areálu navštívil každého bydlícího a předal všem malou sladkost...za básničku 

Vánoční bubnování.

Rychvald u Ostravy   4. 12. 2019

Bubnování je opravdu zábava, která vás nadchne a pohltí. Děvčata ze sdružení SOUL přišly opět k nám a vánočně nás naladily. Dokonce jsme pomohli vymyslet jméno pro nové klávesy - Pepa, bude sloužit na všech jejich dalších hudebních akcích.

Jako vždy jsme také vyzkoušeli různé bubny a rytmy. To bylo zase v hale veselo, slyšeli nás určitě i do okolních domů 

ZUŠ Rychvald

Rychvald u Ostravy   3. 12. 2019

Opět jsme měli možnost poslechnout si líbivé melodie vánoční v podání paní učitelky Hany, její dcerky Natálky a dvou spolužaček.

Holky rostou jako z vody a hraje jim to lépe a lépe  děkujeme za vystoupení...

1. advent

Rychvald u Ostravy   29. 11. 2019

Máme tady advent. Čtyři neděle před vánočními svátky.

Společně jsme si řekli nějaké zajímavosti k těmto dnům, halou voněl punč a my? My jsme rozjímali 

Solná jeskyně

Rychvald u Ostravy   22. 11. 2019

Haloterapie - je dávná metoda, pocházející již ze starého Řecka, působící blahodárně na lidské orgány. Pobytem v jeskyni se opravdu zlepšuje nejen dýchání, ale celkově stav lidského těla.

Vyzkoušejte, uvidíte!

Mezigenerační setkání s dětmi

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2019

Poprvé jsme se v naší hale setkali s dětmi ze Školičky u Lesa z nedalekých Michálkovic.

V rámci projektu mezigeneračního setkávání jsme s dětmi vytvořili z papíru obrázky na téma podzimu. Barevná jablíčka a hrušky můžete vidět na přiloženém obrázku 

Oslavenci podzimu

Rychvald u Ostravy   21. 11. 2019

Oslava proběhla se všemi podzimními jubilanty. Sešlo se poměrně hodně oslavenců, sedm sedělo osobně v hale. Veselo bylo celý den.

Stoly byly plné dobrot a pití. Příjemnou atmosféru doplnil hrou na klávesy pan Eda. Všem připíjíme na zdraví! 

Jídlo jako jed, jídlo jako lék

Rychvald u Ostravy   20. 11. 2019

Přednáškou či vlastně besedou na toto téma jsme se dnes nechali poučit od paní Marušky. Sami jsme byli překvapeni, co o správném stravování víme. Informace byly velmi poučné. Uvidí se, jak dalece jsme si rady zapamatovali.

Tvoříme s dětmi

Rychvald u Ostravy   18. 11. 2019

Pod dohledem desítky dětí z místní mateřské školy jsme vyrobili papírové řetězy, řetězy z těstovin, andílky z papíru i z keramiky. A bylo taky veselo, povídali jsme si.

Dopoledne uběhlo velmi rychle, škoda...

Marlenka

Rychvald u Ostravy   14. 11. 2019

Nedaleko, ve Frýdku-Místku, najdete tuto známou firmu. Od roku 2003 se firma rozrostla a dnes nabízí již mnoho různých medových výrobků s názvem MARLENKA.

Ochutnali jsme, výborné...děkujeme za exkurzi, byl to zážitek 

Svatomartinská kachna

Rychvald u Ostravy   11. 11. 2019

Nejen husa, ale také kachna se připravuje na tradiční svátek. Na dnešní slavnostní oběd jsme se mohli těšit na dva druhy knedlíků, rovněž dva druhy zelí a stehno. Nechybělo víno a čepované pivo.

Na svatého Martina nesmí chybět hostina 

Křeslo pro hosta

Rychvald u Ostravy   8. 11. 2019

Máme možnost se blíže seznámit s paní Martinou. Bydlí mezi námi od června tohoto roku a dnes nám o sobě vyprávěla.

Bylo to příjemné odpoledne 

Společná snídaně

Rychvald u Ostravy   7. 11. 2019

Sraz v hale v 09:00 hodin. Snídaně je na stole, tak žádné okolky a s chutí do jídla.

Koblihy a bábovka. Sladký začátek dalšího báječného dne 

Vyřezáváme dýně

Rychvald u Ostravy   29. 10. 2019

Mladší generace ví, co znamená helloween. Ve vztahu k tomuto dni nás starší láká 'dlabání'. S nadšením jsme se do toho dali.

Výsledek? Koukněte na přiložené fotografie 

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   23. 10. 2019

Tančit jako folklórní soubor, který nás navštívil včera, již nezvládneme. To bylo kdysi.

Ale zase umíme jinak procvičit své tělo.

Folklórní soubor

Rychvald u Ostravy   22. 10. 2019

MORAVA - tak se jmenuje folklórní soubor z Ostravy. Zavítal mezi nás již po několikáté a opět to bylo příjemné setkání. Zazpíval si určitě každý, písničky byly většinou známé. A také jsme ocenili jejich taneční umění.

Vnesli jste mezi nás bezva náladu, na viděnou zase příště 

Bowling

Rychvald u Ostravy   18. 10. 2019

Soutěživí jsme také u nás v Rychvaldě. Tentokrát jsme poměřili své síly a schopnosti v bowlingu, hráli opravdu všichni.

Paní Dáša dosáhla krásných 99 bodů. Ale ostatní jsme ji byli v patách 

Mateřská škola u nás

Rychvald u Ostravy   14. 10. 2019

První setkání s dětmi ze školky po prázdninách. Nejdříve si děti pro nás pod vedením paní učitelky připravily vystoupení a pak jsme dokonce každý dostali dárek 

Dopoledne s knihou

Rychvald u Ostravy   10. 10. 2019

Čtení o TGM pokračuje. Tomáš se setkal v Paříži s francouzským premiérem, kterému nabídl vojenskou výpomoc. Situace kolem vzniku samostatného státu se vyhrocuje...

Návštěva farmy Bezdínek

Rychvald u Ostravy   9. 10. 2019

Farma Bezdínek v nedaleké Dolní Lutyni pěstuje zeleninu nejlepší možné chuti. Proč? Abychom my, Češi, jedli více čerstvé zeleniny.

Oblékli nás do slušivých plášťů a prohlídka farmy i s ochutnávkou mohla začít...rajčata chutnají opravdu výborně 

Kvíz

Rychvald u Ostravy   7. 10. 2019

Začíná chladné počasí. Letos jsme poprvé zatopili v krbu, abychom se v prohřáté hale mohli zabavit kvízem. Zahřál nás i vaječný koňak 

Znáte postavy z Večerníčků? Společnými silami jsme všechny názvy zvládli na výbornou. 

Hospůdka

Rychvald u Ostravy   4. 10. 2019

Příjemné posezení v bezva společnosti je vždy vítané.

Povídali jsme si v útulném prostředí v jedné z hospod nedaleko areálu 

Vinobraní a oslava dne seniorů

Rychvald u Ostravy   1. 10. 2019

Také v našem areálu jsme slavili Mezinárodní den seniorů. Dokonce se seniorkami z nedalekého města. Se svými písničkami a doprovodným povídáním 'po našemu' se představily Havířovské babky  

Spojili jsme jejich vystoupení i s oslavou vína. Burčák byl dobře vychlazený, mírně sladký. Ke slanému i sladkému pečivu úplně skvělý 

Beseda se starostou města

Rychvald u Ostravy   30. 9. 2019

Naše město je raritou v České republice. Jak to říká sám pan starosta: starostou města Rychvald je Starostka Milan.

Zajímali jsme se o novinky na radnici, výstavbu chodníku vedle areálu a další dotazy, na které nám pan starosta STAROSTKA odpovídal...

Bramboráky v Beskydech

Rychvald u Ostravy   23. 9. 2019

V obci Kunčice pod Ondřejníkem najdete příjemnou hospůdku. Nabízejí bramboráky se vším možným: s masem, se sýrem nebo tvarůžkami, se zelím, dokonce i sladké s ovocem.

Co vám budeme povídat, zajeďte si tam 

Solná jeskyně Dětmarovice

Rychvald u Ostravy   20. 9. 2019

Začal provoz solné jeskyně, kde měli v době prázdnin volno.

Nemeškali jsme a už se opět těšíme na další posezení, či vlastně poležení ve zdraví prospěšném prostředí 

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   18. 9. 2019

Oslavenců se sešlo tentokrát opravdu hodně - celkem 12, přítomných oslavě bylo osm. Důvodem je sloučení srpnových a zářijových narozenin.

Všem přejeme pevné zdraví; také našemu muzikantovi, panu Edovi. Především však dvěma děvčatům, paní Věrce a paní Irence, jsme s radostí popřáli k jubileu 70. a 80. narozenin! 

Snídaně v hale

Rychvald u Ostravy   16. 9. 2019

Můžeme zasednout ke stolu v hale, kde jsme se postupně scházeli.

Na co jsme se dnes mohli těšit? Vajíčková pomazánka, koblížek, káva nebo čaj. Nezbylo 

Pivo U Kapličky

Rychvald u Ostravy   12. 9. 2019

Na zahrádce se zatím sedí příjemně. Využíváme sluníčka, pokud se dá.

Chutné pivo, k tomu místní speciality, například smažená zmrzlina 

Cvičíme tělo...

Rychvald u Ostravy   11. 9. 2019

Paní Dáša si pro přítomné opět připravila porci cviků. Pořádně protáhnout, procvičit všechny svaly v těle, to je velmi důležité.

Samozřejmě opatrně...ve stoje nebo v sedě...

Cvičíme paměť

Rychvald u Ostravy   9. 9. 2019

Předmětů jsme dnes měli méně, jen deset. Ale zároveň nám pan vedoucí zkrátil čas prohlížení.

Zábava se vším všudy, i s odměnou 

Čepované

Rychvald u Ostravy   30. 8. 2019

Kdo by neměl rád čepované pivo? Většina z nás se v horku ráda osvěží.

Nikam se nejelo, sešli jsme se v hale a k pivu si dopřáli utopence. Jen tak na chuť 

Na bazén

Rychvald u Ostravy   29. 8. 2019

Dnes byla sestava na plavání v komorním podání. Na bazéně ale bylo živo. Konec prázdnin se blíží, dětí všude plno, křiku, jásotu, zkrátka veselo.

Grilujeme

Rychvald u Ostravy   28. 8. 2019

Tentokrát pan správce naložil kuřecí maso. K tomu jsme měli hospodyňkou připravený zeleninový salát.

Oběd to byl opravdu skvělý, pochutnali jsme si.

Smažíme bramboráky

Rychvald u Ostravy   22. 8. 2019

V hale to delikátně vonělo, vůně se nesla celým atriem. Holky si poradily s přípravou mistrovsky, ale i muži přiložili ruku k dílu.

Doufáme, že všem přítomným chutnalo 

Agility a fenka Ágnes

Rychvald u Ostravy   20. 8. 2019

Po roce jsme opět měli možnost setkat se s paní Táňou a její fenkou Ágnes, plemeno Border Collie.

Mírně před zahájením pršelo, i Ágnes se na tuto 'mokrou' variantu připravila, jak je vidět na menším obrázku - vzala si deštník. Předvedla samozřejmě mnoho jiných dovedností 

Diamantová svatba

Rychvald u Ostravy   15. 8. 2019

Poznali se na svatbě známých. Pak měli svatbu vlastní. Psal se červenec roku 1959.

Své ano si opět řekli v našem areálu, po 60 letech. Hostů bylo plno, rodina a nejbližší známí; nemohli jsme chybět ani my, sousedé.

Do dalších společných let přejeme pevné zdraví, paní Evičko a pane Leoši... 

Cvičíme paměť

Rychvald u Ostravy   12. 8. 2019

Kolik předmětů si budeme pamatovat? Z celkového počtu 14 věcí to bylo v průměru 8 maličkostí. To není tak špatné.

Každý se pak mohl těšit na zmrzlinu nebo čokoládu, podle výsledku 

Jedeme na bazén

Rychvald u Ostravy   6. 8. 2019

Hlásí teploty kolem 30°C, to je tak akorát na návštěvu bazénu.

Tak žádné okolky a jedeme. Příjemné, bezvadné, osvěžující, škoda mluvit... 

Grilujeme, čepujeme

Rychvald u Ostravy   31. 7. 2019

Na grilu k obědu připravené klobásy, zeleninová obloha, čepované pivo.

Pak jsme se z haly přemístili pod pergolu a společně jsme seděli ještě hodně dlouho. Na harmoniku zahrála paní Věrka a všichni zpívali.

A zase na pivečko..

Rychvald u Ostravy   26. 7. 2019

Pivo s mírou a někdy i s Mírou..... Vzhledem k vysokým teplotám venku to na velké cestování není, mnohem lépe se toto počasí snáší ve stínu pod slunečníkem a vychlazeným zlatým mokem. A jak je vidět, studeným pivem u nás nepohrdnou ani holky :)

Snídaně se sousedy

Rychvald u Ostravy   22. 7. 2019

Ne vždy musíme snídat o samotě. Kdo chce, může občas posnídat se svými sousedy a přáteli :) Společné snídaně jsou naší oblíbenou aktivitou. Dnes se podávaly koblížky, kafíčko a čaj.

Na pivečku

Rychvald u Ostravy   18. 7. 2019

Na pivečko? Proč ne :) Tentokrát ke Kapličce na zahrádku. Jedno z příjemných míst v našem okolí, kam se rádi vracíme :)

'Vstávat aaa cvičit'

Rychvald u Ostravy   17. 7. 2019

Naše cvičení se koná samozřejmě v sedě, ale slavná věta z animované pohádky je příhodná k tomuto tématu :) a můžete nám věřit, že málokdo se z našich obyvatel ptá: 'a prooooč????' :) Tentokrát jsme cvičili s míčem.

Melounové překvapení

Rychvald u Ostravy   15. 7. 2019

Naše seniory rádi překvapujeme. A proč ne například pěkným, červeným melounem, který k létu neodmyslitelně patří :) teď už jen chvilku vyčkat, až se nám holky a kluci sejdou na hale :)

Cvičíme

Rychvald u Ostravy   3. 7. 2019

Cvičení někdy bývá náročné. V tomto velmi teplém počasí jsme zvolili volnější cviky.

Kromě protahování prstů na rukou jsme si pořádně protáhli i jazyk 

Oslava narozenin

Rychvald u Ostravy   27. 6. 2019

Nemůžeme vynechat oslavu narozenin ani jednoho z nás. Pohodové odpoledne bylo doplněné jídlem, pitím, nechybělo ani ovoce na občerstvení.

K celkové atmosféře nám zahrál na klávesy pan Eda. Všem připíjíme na zdraví 

Na bazén

Rychvald u Ostravy   25. 6. 2019

Bezva nápad, z krytého bazénu se spojovacím tunelem dostaneme na venkovní část. Kdo měl zájem se trochu protáhnout, využil plaveckého bazénu.

Dětský soubor folklóru

Rychvald u Ostravy   17. 6. 2019

Ze základní školy z Ostravy Zábřehu mezi nás zavítaly děti, které za doprovodu dospěláků představily nacvičené pásmo písní a tanců.

To bylo veselo, zpívalo se a skoro jsme tančili i my    děkujeme paní Aničce za zprostředkování vystoupení.

Grilujeme

Rychvald u Ostravy   13. 6. 2019

První letošní grilování proběhlo také u nás. Klobásy byly tak akorát, chleba z místní pekárny chutná všem, k tomu zeleninový salát. Čepované pivo nesmělo chybět, je samozřejmostí  paní Věrka po obědě zahrála na harmoniku, tož jsme měli veselo...

Sezóna grilování zahájena!

Putování Afrikou

Rychvald u Ostravy   11. 6. 2019

Je v důchodu, cestuje po celém světě, rád poznává jiné země, zvyky lidí, zvířata. Řeč je o panu Honzovi.

Poutavě nám vyprávěl o jednom z posledních cestování Afrikou, konkrétně za gorilami 

Sadíme do truhlíků

Rychvald u Ostravy   6. 6. 2019

Správce Svatik přivezl sazenice rajčat a různých druhů paprik. Našli jsme ještě několik truhlíků a kyblíků, které pak dáme pod pergoly. A je zasazeno.

Návštěva Medlova

Rychvald u Ostravy   5. 6. 2019

Z Rychvaldu jsme vyrazili na jih Moravy. V Senior Parku Medlov u Brna pořádali sousedský den. Soutěže, hudba, občerstvení a na závěr přišel klaun.

Bylo veselo, povídali jsme si, cestovalo se parádně. Příště u nás na viděnou.