Kunice (Praha-východ)

Můžeme Vám pomoci

Je Vašim rodičům jejich vlastní dům nebo byt najednou příliš velký, plný nástrah a překážek, jako jsou schody nebo prahy? Chtěli by bydlet v menším a bez bariér, s přímým vstupem do udržovaného parčíku (atria)? Nebo s přímým vstupem na vlastní terasu a malou zahrádku? Stala se pro ně jejich samota nesnesitelnou nebo doma už všechno hůře sami zvládají anebo se o ně bojíte? Nechcete pro své rodiče jen lůžko nebo pokoj v institucializovaném zařízení jako je domov pro seniory nebo dům s pečovatelskou službou?

Vyplňte tento formulář a my Vás budeme kontaktovat za účelem prohlídky Senior Parku společně s doporučením nabídky vhodného bytu s asistenčními službami Vašim rodičům.

Rádi na místě zájemcům o bydlení zodpovíme všechny otázky, třeba proč nejsme pečovatelská služba a proč chceme umožnit člověku, kterému pomáháme, aby si co nejvíc věcí dělal sám.

Obec Kunice

Obec Kunice leží 27 km východně od hlavního města Praha, v nadmořské výšce 400 m.n.m. nachází se v částečně chráněném údolí. Obec je spojena se světem silnicemi 2.- 3. třídy. V bezprostřední blízkosti obce vede dálnice D1 z Prahy do Brna. Nyní je zde navíc zavedena pražská integrovaná doprava a autobus linky 461 vozí cestující z Velkých Popovic přes Kunice do Strančic ke každému vlaku.

Výstavbou Senior Parku v obci Kunice jsme nejen v tomto místě pomohli vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou vhodných bytů pro seniory a domů s pečovatelskou službou. Zde mohou najít senioři domov v celkem 49 bezbariérových bytech. 

Samotná obec se skládá z několika částí, konkrétně: Kunice, Vidovice, Všešímy, Dolní a Horní Lomnice.

Historie obce

Již v roce 970 byly zaznamenány první zmínky o obci, která se v územněsprávním členění od roku 1960 zařadila pod Středočeský kraj do okresu Praha-východ.

Zajímavosti a pamětihodnosti

Kostel sv. Máří Magdaleny ze 13. století,  před ním roste památný strom - lípa malolistá.

Na místě starší budovy v místní části Vidovice byl založen v roce 1877 zámek Berchtold. V jeho opravených prostorách v současné době funguje hotel. V přilehlém parku najdeme sportovní a dětské centrum.

Další informace o obci

Více o obci Kunice na www.kunice.cz.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Informace pro obyvatele Senior Parku

Senior Park – „Tady jsme doma!“

SENIOR PARK již od roku 2006 buduje pro vás bytové komplexy po celé České republice (např. SENIOR-PARK kousek od Brnau Ostravy nebo Mladé Boleslavi) s cílem poskytnout vám nejen bezpečný domov bez bariér, ale především příjemné, pohodové až rodinné prostředí.

Věřte, že uděláme maximum pro vaši spokojenost, bezstarostnost a náš milý personál, aby k vám vysílal jen samý úsměv.

Pro koho není bydlení určeno

Vynasnažíme se, aby i soužití s vašimi sousedy v Senior Parku bylo klidné a spokojené. Proto dopředu říkáme, že bydlení u nás není určeno osobám s duševním onemocněním nebo třeba s významnou poruchou osobnosti spojenou s Alzheimerovou nemocí. Víme, že dobré víno nebo studené pivo dokáže navodit příjemnou atmosféru, ale pokud by nadměrným užíváním mohl být narušován místní život a klid, nemůžeme vám bydlení u nás nabídnout, stejně jako těm, kteří jsou nesnášenliví, konfliktní nebo se chovají natolik asociálně, že by to mohlo vylučovat pohodové soužití v naší komunitě.

Bydlení takových osob v Senior Parku považujeme za nepřiměřené riziko pro ostatní obyvatele, kterým chceme dopřát dokonalou spokojenost.

Senior Park Kunice

Bytový komplex SENIOR PARK Kunice se sedmadvaceti samostatnými zcela bezbariérovými bytovými jednotkami a dvaadvacetii byty ve dvou řadových zástavbách (každá po jedenácti bytech) se nachází na okraji části obce Vidovice, v těsné blízkosti smíšených lesů s několika rybníky v okolí.

Pro vaši snadnou orientaci a maximální spokojenost jsme pro vás připravili následující informace:

  1. Důležitá telefonní čísla
  2. Poskytované asistenční služby v areálu
  3. Infrastruktura obce, úřady, dopravní obslužnost, služby
  4. Nabídka zajištění ostatních služeb dle přání klienta
  5. Domovní řád
  6. Vnitřní směrnice „Asistenční služby“

1. Důležitá telefonní čísla

hasiči: 150
zdravotnická záchranná služba: 155
Policie ČR 158
tísňová linka 112
vedoucí Senior Parku: +420 727 895 012

2. Poskytované asistenční služby v areálu

Více než 10 let provozu Senior Parků ukázalo, že služby poskytované naším personálem vyhovují potřebám uživatelů samostatných bytů. Právo na užívání těchto služeb vzniká současně s užíváním bytu. Asistenční služby často poskytujeme ve spolupráci s rodinou uživatele služeb a to každý všední den od 8:00 do 16:30 hod. Činnosti charakteru sociální služby, jako je třeba pomoc s osobní hygienou a činnosti charakteru služby domácí péče, jako je například podání léků, jsme přenechali odborníkům a v každém areálu vám rádi doporučíme pečovatelky z terénní pečovatelské služby nebo sestřičky z domácí péče, s nimiž si můžete potřebné úkony nasmlouvat. My se vám postráme o hezké a důstojné bydlení a vyplnění vašeho volného času.

S čím vám pomůže vedoucí Senior Parku:

Vedoucí Senior Parku udělá všechno pro to, abyste se u nás cítili jako doma. Bude vás chtít zapojit do aktivit, které pro vás každý měsíc plánuje. Ať už jsou to výlety po okolí, soutěžní kvízy, koncerty, návštěvy divadel, společné vaření, oslavy vašich narozenin a svátků, představení dětí ze školek a škol, besedy se zajímavými lidmi nebo odpolední debatování u kafíčka. Měsíční programy se utváří podle toho, co si oblíbíte nejvíc, někde rádi hrají šipky, jinde kulečník a jinde si za domem udělali hřiště na petanque. Také proto vedoucí bude chtít poznávat vaše potřeby a přání a společně s hospodyní a domovníkem se vynasnaží je plnit. Bude je hlídat, aby se na vás všichni zaměstnanci celý den usmívali. Bude chtít být s vámi v kontaktu každý den alespoň na chvilinku, aby přinejmenším zjistila, jestli je u vás všechno v pořádku. Bude vás chtít seznámit s vašimi sousedy, ale jen do té míry, do které to dovolíte a bude si chtít najít mezi vámi pomocníka s vedením knihovny a psaním kroniky. Určitě vám pomůže sladit váš požadavek na odvoz naším vozidlem s našimi pravidelnými jízdami na nákupy. A protože to tady dobře zná, doporučí vám kadeřnici, masérku, pedikérku či jakoukoliv jinou službu, se kterou máme jen ty nejlepší zkušenosti. Když si nebudete vědět rady, na který úřad se obrátit při vyřízení vašich záležitostí, jistě vám poradí a pomůže. Prostě a jednoduše má na starost provoz celého areálu a hlavně vaši spokojenou náladu.

S čím vám pomůže hospodyně:

Hospodyně se stará o pořádek a čistotu nejen ve společných prostorách, ale pomůže vám s úklidem i ve vašem bytě nebo pomáhá paní vedoucí s plánováním měsíčního programu akcí pro vás, přitom některé může připravit i sama. Třeba pravidelné cvičení v hale. Cviky vybírá tak, aby jste posilovali své svaly jako prevenci proti pádům. Aby jste zbytečně neupadli, zkontroluje i u vás v bytě, jestli vám tam neleží překážky, jestli nemáte klouzavé koberce nebo boty s klouzavou podrážkou, jestli máte často používané věci uložené na dosah ruky. Zkrátka se snaží pomoci vám, stejně jako všichni naši zaměstnanci, zabránit zbytečným pádům v bytě. Při svých pravidelných návštěvách vám připomene nejbližší akci pořádanou Senior Parkem. Aby jste mohli trávit čas na sluníčku v upraveném atriu, v altánku, na lavičce u jezírka, stará se o vysazené kytičky, bylinky i ostatní rostlinstvo.

A co můžete chtít po našem domovníkovi:

Domovník Senior Parku především zajišťuje vaši dopravu ať už na plánované výlety do okolí dvakrát měsíčně, k lékaři, až třikrát týdně vám může dovézt drobný nákup, z toho alespoň jednou týdně si s ním můžete jet nakoupit sami. Jezdí se v pravidelné časy ale také podle vašich individuálních přání, které je ovšem potřeba sladit s hromadnými jízdami. Pokud mu dáte seznam, může vám drobný nákup i přivézt. No a jakmile je o vás postaráno co do dopravy, vrhne se na údržbu areálu a bytů, od sekání trávy, přes zametení chodníčků až po opravu kapajícího kohoutku. Rád si s vámi něco ugriluje, když paní vedoucí zařadí do odpoledního plánu takto mezi všemi oblíbený strávený čas. Tak nezapomeňte tuto aktivitu vyžadovat!  

Balíček služeb

3. Infrastruktura obce

V Kunicích se nachází základní infrastruktura, obecní úřad, obchod s pestrou nabídkou zboží i základní služby.

Součástí obce je zámek Berchtold, který nabízí širokou škálu sportovních, kulturních a společenských akcí a aktivit. Více na www.zamekberchtold.cz.

Obecní úřad:

Budova obecního úřadu se nachází ve středu obce, na adrese Na Návsi 92, 251 63 Kunice. Jedná se o obecní úřad se službami: matrika, ověřování podpisů...
Úřední hodiny: PO, ST: 8-12 hod., 15-18 hod.
Telefon: +420 323 665 463, mobil: +420 602 178 308, e-mail: ou.kunice@iol.cz

Místní knihovna, Revoluční 383, Strančice, tel.: +420 323 642 366 nebo +420 731 330 511, https://knihovnastrancice.webk.cz/ 

Obchod:

Potraviny, Kunice 124: nově otevřeno, prodejní doba PO-PÁ 7-18 hod., sobota 7-12 hod.

Billa Strančice, Revoluční: PO-SO:  7-21 hod., Ne 8-21 hod.

Dopravní obslužnost:
Obec Kunice je vzdálena pouhé 3 km od Velkých Popovic (západním směrem) a 5 km od Mnichovic (východním směrem). Dopravní obslužnost je zajištěna autobusovou dopravou. Vzdálenost na kraj Prahy (Opatov, Chodov) je 20 km, do centra Prahy 30 km.

Autobusová zastávka 'Kunice, Vidovice' se nachází 60 m od Senior Parku, jezdí zde 2 příměstské linky:

Linka č. 461, trasa Kamenice - Velké Popovice - Kunice - Strančice, žel. st.
Linka č. 463, trasa Mirošovice - Kunice - Strančice, žel. st.

4. Nabídka zprostředkování ostatních služeb

Dovoz obědů:

Dovoz obědů je zajištěn v pracovní dny, výběr ze 4 druhů hlavních jídel:

vozim.cz , tel.: +420 774 030 779, e-mail: jidlodomu@email.cz

Jaromír Lachman, tel.: +420 774 601 522, e-mail: postojna@email.cz

almed.cz , tel.: +420 732 158 583, e-mail: info@almed.cz

Cena oběda: 89,-Kč; stravování o víkendu zajistíme objednávkou navíc z týdenní nabídky firem.

Pedikúra, manikúra, masáže, kadeřnické služby:

Všechny výše uvedené služby můžeme zprostředkovat dle vašeho přání přímo v areálu Senior Parku, případně ve vašem bytě.

Pečovatelské služby:

- MěÚ Mnichovice, Masarykovo nám. 83, tel.: +420 323 666 311, +420 728 887 784

- Dům s pečovatelskou službou: V Zahradách, Říčany - Světice, tel.: +420 603 113 771

- Blahoslavova 1850/6, Říčany, tel.: +420 323 602 562

5. Domovní řád

Domovní řád

6. Vnitřní směrnice 'Asistenční služby'

Vnitřní směrnice 'Asistenční služby'